Academic literature on the topic 'Життєвий цикл технології'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Життєвий цикл технології.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Життєвий цикл технології"

1

Кажмуратов, Ж. Т. "Сучасні технології виробництва банкнотного паперу і життєвий цикл банкнот". Технологія і техніка друкарства, № 4(38) (24 грудня 2012): 108–15. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.4(38).2012.32215.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Тарельник, Наталія В’ячеславівна, Михайло Юрійович Думанчук, Микола Миколайович Майфат та Артем Олексійович Доценко. "СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО ВИБОРУ ТЕХНОЛОГІЙ УПРАВЛІННЯ ПАРАМЕТРАМИ ЯКОСТІ ПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ ДЕТАЛЕЙ МАШИН, ЩО ПРАЦЮЮТЬ В УМОВАХ ГІДРОАБРАЗИВНОГО ЗНОШУВАННЯ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 1 (55) (26 квітня 2024): 85–89. http://dx.doi.org/10.32782/msnau.2024.1.12.

Full text
Abstract:
У роботі звернено увагу на те, що на зносостійкість деталей впливають умови їх роботи та параметри матеріалу, такі як твердість і мікроструктура, а також параметри якості їх поверхневих шарів, якими, завдяки існуючої гамми технологічних методів можна управляти. Дійсний термін роботи обладнання залежить від несучої здатності поверхневого шару деталей, яка визначається його якістю. Доведено, що роботи, які пов’язують параметри основного матеріалу деталі та параметри якості їх поверхневих шарів з стійкістю проти зносу актуальні та своєчасні. Метою роботи є підвищення надійності і довговічності деталей машин, працюючих в умовах гідроабразивного зношування, шляхом розробки системного підходу до вибору технологій управління параметрами якості поверхневих шарів їх деталей. Методологія спрямованого вибору технології підвищення якості поверхневих шарів виробів охоплює весь його життєвий цикл, що включає: матеріал виробу та його елементів, технологію виготовлення виробу та його елементів, технологію ремонту та відновлення працездатності та ін. Всі вони розглядаються через спеціальні методи спрямованого вибору про який згадувалося вище. При цьому необхідно враховувати вплив методів, що обираються один на одного, що в кінцевому підсумку буде позначатися на якості виробу. У цій інтерпретації і простежується сам метод системного аналізу. Авторами на підставі теоретичних досліджень удосконалена взаємозалежність інформаційної сфери, яка складається з науково-технічної підготовки виробництва: конструкторської, технологічної, організаційної та науково дослідної роботи та матеріальної сфери, що включає: виробництво, експлуатацію, ремонт та утилізацію. Також розроблено систему спрямованого вибору екологічно безпечної технології управління параметрами якості поверхневих шарів деталей машин, що працюють в умовах гідроабразивного зношування. Відмічено, що при необхідності вирішення оптимізаційних завдань, пов’язаних з вибором екологічно безпечної технології управління параметрами якості поверхневих шарів деталей машин, що працюють в умовах гідроабразивного зношування, значно зростає роль інформаційної сфери, яка складається з результатів пізнання, що виражаються в законах, теоріях, наукових гіпотезах. Завдяки інформаційній сфері створюються і набувають відносної самостійності такі форми та засоби, як ідея, проблема, гіпотеза, концепція, закон, теорія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kulalaieva, Natalia, та Dmytro Homeniuk. "ТЕХНОЛОГІЯ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА В ЗАКЛАДАХ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ В УМОВАХ ДУАЛЬНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ". Professional Pedagogics 1, № 20 (2020): 146–50. http://dx.doi.org/10.32835/2707-3092.2020.20.146-150.

Full text
Abstract:
Актуальність: необхідність оновлення сучасної системи професійної освіти та запровадження, у зв’язку з цим, дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти актуалізують розвиток у них соціального партнерства. Це зумовлює пошук інноваційних підходів, методів, технологій і механізмів забезпечення даного процесу.
 Мета: розгляд суті та структури технології розвитку соціального партнерства в закладах професійної (професійно-технічної) освіти в умовах дуальної форми навчання, змісту її етапів для успішного й ефективного її використання.
 Методи: теоретичні (індукція, дедукція, синтез та узагальнення; моделювання); емпіричні (праксиметричні (вивчення та аналіз педагогічного досвіду, робочих планів, програм підготовки майбутніх кваліфікованих робітників та результатів їхньої діяльності); опитувально-діагностичні (бесіда, інтерв’ювання).
 Результати: розроблено технологію розвитку соціального партнерства в закладах професійної (професійно-технічної) освіти в умовах дуальної форми навчання, що є сукупністю поетапно здійснюваних заходів, процедур, методів, котра забезпечує ефективну взаємодію закладів професійної (професійно-технічної) освіти із органами виконавчої влади, об’єднаннями роботодавців, профспілок, підприємствами різних форм власності й підпорядкування, установами служби зайнятості та дає можливість максимально узгодити їхні спільні інтереси. Вона містить структурні складники (концептуально-цільовий, змістово-технологічний та мотиваційно-результативний) та реалізується в чотири етапи (стратегічно-планувальний, організаційно-виконавчий, контрольно-координуючий та мотиваційно-стимулюючий).
 Висновки: визначені структурні складники запропонованої технології уможливлюють її життєвий цикл та подальше перетворення. Її ефективне запровадження у закладах професійної (професійно-технічної) освіти сприятиме взаємовигідній продуктивній діяльності суб’єктів системи соціального партнерства, спрямованої на ефективний розвиток професійної освіти, а саме: зміцненню зв’язків між закладами відповідного профілю та соціальними групами цієї професійної спільноти; гнучкості їхнього освітнього процесу та його швидкому реагуванню на вимоги роботодавців; спрощеній адаптації випускників закладів до умов виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ЛЯШЕНКО, О. М., А. В. ЧИЖОВА та Д. Л. КИРИЙЧУК. "ПРОЄКТУВАННЯ ТА РОЗРОБЛЕННЯ ПРОГРАМНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ЦЕНТРУ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ НА БАЗІ JAVA-ТЕХНОЛОГІЙ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 2(85) (9 серпня 2023): 174–80. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2023.2.24.

Full text
Abstract:
Метою роботи є проєктування та розроблення програмної системи для центру вивчення іноземних мов на базі Java-технологій. При розробці програмної системи було використано методологію об’єктно-орієнтованого програмування, технології JavaServer Faces Technology, JDBC API, Java Naming and Directory Interface та Java Persistence API. Проведено аналіз основних тенденцій розвитку програмних систем для центру вивчення іноземних мов на базі Java-технологій. Визначено основні функціональні можливості та принципи роботи таких систем. Виявлено сучасні тенденції побудови, розвитку та застосування таких систем. Вирішено актуальне науково-практичне завдання, що полягає в теоретико-методологічному обґрунтуванні підходів та принципів побудови програмних систем для центру вивчення іноземних мов на базі Java-технологій. Практична значимість роботи полягає в можливості застосування теоретико-методологічних підходів і висновків, отриманих в межах роботи для розробки та впровадження програмної системи для центру вивчення іноземних мов на базі Java-технологій. В роботі сформульовано основний і додатковий функції програмної системи, наведено ролі користувачів, що передбачені у програмній системі: адміністратор програмної системи, фахівець з маркетингу та рекламі центру вивчення іноземних мов, методист напрямку, фахівець з викладання курсу (викладач), зареєстрований користувач, відвідувач, побудовано моделі варіантів використання для ролей, що передбачені у програмній системі. Також в роботі розроблено БД програмної системи, описано використання шаблону MVC, наведено життєвий цикл програми JSF, описано методи створення керованого компонента JSF, описано анотації, що встановлюють область, до якої буде розміщено керований компонент, розроблено структуру проєкту в IDE NetBeans, наведено методи керованого bean-компонента.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

М., Б. Курган М. Б., О. Ф. Лужицький, Р. В. Іванов, Н. П. Хмелевська та В. С. Хмелевський. "Упровадження інноваційних технологій під час модернізації наявних переїздів для організації швидкісного руху поїздів". Science and Transport Progress, № 1(105) (25 березня 2024): 62–83. https://doi.org/10.15802/stp2024/303191.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Основна мета роботи &ndash; огляд інноваційних технологій для підвищення безпеки на перетині залізничних колій з автомобільними дорогами. Об&rsquo;єктом дослідження є процеси функціонування &ndash; залізничних переїздів за різної інтенсивності і параметрів руху транспорту, що вимагають вирішення досить широкого кола завдань теоретичного, практичного й організаційного плану.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Дослідження ґрунтується на теорії математичного моделювання та чисельних методах розрахунків на ЕОМ. Предметом дослідження є показники, що дозволяють оцінити стан безпеки після проведеної модернізації чи нових проєктних рішень.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Запропоновано модель удосконаленого методу підсумкового коефіцієнта, що дозволяє прогнозувати зміни у вихідних даних та отримувати різні значення підсумкового коефіцієнта, а отже, планувати заходи з упровадження інноваційних технологій, що підвищують безпеку руху на переїздах. Закриття залізничних переїздів або перехід на дворівневий перетин залізниці й автодороги (шляхопроводи) &ndash; це єдиний спосіб повністю усунути ризик. Однак практично неможливо негайно закрити всі залізничні переїзди. Крім фінансових та практичних обмежень, зручність користувача все ще має бути ключовим фактором. Використовуючи методи ієрархій, мозкового штурму та інші, можна визначати надійний набір показників для оцінки й забезпечення загальної безпеки пасажирів і транспорту, пов&rsquo;язаних з усіма аспектами проєктування, будівництва, обслуговування та експлуатації залізничної мережі. Упровадження інноваційних технологій під час модернізації наявних переїздів є важливим кроком на шляху до організації швидкісного руху поїздів. Ці технології дозволять підвищити рівень безпеки руху на залізничних переїздах і захистити життя людей.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Вирішено науково-прикладну задачу щодо впровадження інноваційних технологій під час модернізації наявних переїздів для організації швидкісного руху поїздів.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong> Реалізація обґрунтованої технології модернізації наявних переїздів забезпечить значне підвищення безпеки руху транспорту і пропускної спроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Pidgorny, M., та S. Veretyuk. "СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО УПРАВЛІННЯ ЖИТТЄВИМ ЦИКЛОМ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, № 63 (2021): 100–102. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.1.100.

Full text
Abstract:
Метою роботи є застосування системного підходу як методології побудови інформаційно-комунікаційних технологій у базисах системних властивостей, системних ресурсів та структурах життєвих циклів інформаційних технологій. В статті розглянуто реалізацію системного підходу до управління життєвим циклом інформаційно-комунікаційної технології яка містить у собі два основних етапи: етап зовнішній й етап внутрішній. Життєвий цикл інформаційно-комунікаційної технології розглядається як цільова структура етапів перетворення інформаційно-комунікаційної технології. Подано види забезпечень інформаційно-комунікаційної технології з урахуванням багатоаспектності задач, що вирішуються в умовах її функціонування. Висновок. Даний підхід при більш детальному дослідженні в подальшому дасть можливість підвищити ефективність розробки всіх видів забезпечення для ефективності управління життєвим циклом інформаційно-комунікаційної технології з урахуванням багатоаспектності вирішуваних задач в умовах функціонування
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Zablotska, Rita, та Denys Rusak. "ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ЗМІНИ, ЯК НОВИЙ ВЕКТОР РОЗВИТКУ ЦИРКУЛЯРНОЇ ЕКОНОМІКИ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 1, № 13 (2024): 341–51. https://doi.org/10.32750/2024-0133.

Full text
Abstract:
В роботі розглянуті основні тенденції сучасної світової економіки, визначено, що суспільство сьогодні стикається з численними викликами, зокрема, зростанням попиту на природні ресурси, глобальним потеплінням та проблемами з відходами. У цьому контексті трансформаційні зміни, що відбуваються в економічній, соціальній та екологічній сферах, стають ключовими факторами для розробки нових підходів до управління ресурсами. Одним із найбільш перспективних напрямів є циркулярна економіка, яка прагне зменшити вплив на навколишнє середовище шляхом оптимізації використання ресурсів і зменшення відходів. Метою представленої роботи є визначення та обґрунтування нового вектору розвитку циркулярної економіки в умовах трансформаційних змін. Методи представлені в робота: метод аналізу, метод порівняння, метод синтезу, логічний метод, методи дедукції та індукції, експертний метод, метод моделювання, графічний метод. В ході дослідження доведено, що циркулярна економіка є не лише новою економічною парадигмою, а й стратегічним рішенням, яке дозволяє максимально ефективно використовувати природні ресурси, продовжувати життєвий цикл продуктів і впроваджувати інноваційні технології для їх переробки та повторного використання. Трансформаційні зміни, що супроводжують цю парадигму, відбуваються внаслідок нових технологічних розробок, змін у споживацькій поведінці та державної політики, спрямованої на сталий розвиток. Таким чином, дослідження трансформаційних змін як нового вектора розвитку циркулярної економіки є надзвичайно актуальним. Це дослідження дозволяє зрозуміти, як інновації, технології та нові моделі бізнесу можуть сприяти створенню стійкої економічної системи, що базується на принципах збереження ресурсів та екологічної відповідальності. У рамках цього дослідження ми розглянемо основні аспекти трансформаційних змін і їхній вплив на розвиток циркулярної економіки, а також практичні кроки для їх реалізації на різних рівнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Калабура, Тарас. "«ЦИФРОВА» КУЛЬТУРА ХАРЧУВАННЯ : ДОСВІД КУЛЬТУРОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ". УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (напрям культурологія), № 49 (24 грудня 2024): 386–93. https://doi.org/10.35619/ucpmk.vi49.886.

Full text
Abstract:
Сучасні процеси продукування знань й боротьби за владу в усьому світі пов’язують їжу та цифрову культуру, даючи підстави культурологам звернути увагу на відмінності, паралелі та збіги між їжею та цифровими продуктами.Культурологічний аналіз цифрової культури харчування здійснюється зокрема і з метою виявити її вплив на повсякденне життя. Стверджується, що культура харчування в цифрову епоху фокусується на питаннях влади та нерівності, і це відображається на буденній політиці «цифрового» харчування з відповідними соціальними, економічними та етичними наслідками. Стаття висвітлює ключові питання, знайомить із концепціями та теоретичними дебатами, які є рушійною силою цього дослідження. Крім того, розглянуто вплив COVID-19 на культуру харчування, який оголив, а в деяких випадках навіть посилив існуючу нерівність щодо доступності, соціальності та економіки їжі.Дійсно, неможливо переоцінити екзистенціальну близькість між їжею та цифровою культурою. Цифрові технології сьогодні суттєво впливають на весь життєвий цикл харчових продуктів, від виробництва до споживання, репрезентації та всього між ними. Від роботів, безпілотників та інструментів штучного інтелекту, які допомагають фермерам стежити за станом посівів і здоров’ям худоби. Розглядається проблематика гастрономічних смаків, кулінарного авторитету, тілесного вдосконалення, повсякденних інтеракцій громадськості з їжею та її споживанням крізь призму феміністичного дискурсу та критики неоліберальної капіталістичної культурної політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Савчук, Ольга. "Концептуальні засади антикризового менеджменту інноваційного розвитку агропромислових підприємств в умовах цифровизації економіки". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 3 (89) (24 вересня 2021): 17–23. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2021.3.3.

Full text
Abstract:
У процесі дослідження використано загальнонаукові і спеціальні методи, зокрема: діалектичний, системного аналізу для дослідження сучасних тенденцій інноваційного розвитку, цифровізації та діджиталізації; абстрактно-логічний – для визначення особливостей трансформації антикризового менеджменту підприємств; графічний – для формування концептуальних засад антикризового менеджменту інноваційного розвитку агропромислових підприємств в умовах цифровізації та діджиталізації. Визначено концептуальні засади трансформації антикризового менеджменту інноваційного розвитку агропромислових підприємств в умовах цифровізації економіки та діджиталізації, які включають менеджмент забезпечення інтеграції зі стейкхолдерами для створення загальної цінності; можливі інноваційні зміни технологій, процесів, продуктів, організаційно-управлінські, які відбуваються на тлі діджитал-середовища; переорієнтацію стратегії у бік зміщення акцентів із прибутку на розширення можливостей задоволення споживачів; зміну парадигми організаційної культури на основі поглиблення кооперації та інтегрування і переходу на гнучке управління, на інноваційні бізнес-моделі, яка трансформує інновації в економічні вигоди для підприємства та високу споживчу цінність для клієнтів; механізми забезпечення та інноваційні методи управління, зміни функціоналу системи управління, використання інноваційного інструментарію на засадах діджитал-трансформації, інформаційних технологій, цифровізації і віртуалізації бізнесу; пошук і своєчасне отримання інформації для забезпечення ефективності процесу прийняття управлінських рішень щодо превентивних заходів адаптації підприємства під нові умови. Розроблено концептуальні засади трансформації антикризового менеджменту інноваційного розвитку агропромислових підприємств в умовах цифровізації та діджиталізації на основі узагальнення наукових підходів до адаптації до мінливих ситуацій і ринкових умов за рахунок балансування на межі порядку і хаосу з урахуванням дизрапторів, трендів, необхідності постійного оновлення бізнес-моделі, що поєднує індивідуальний творчий внесок, спільну роботу, результат, його корегування і контроль із подальшим розширеним відтворенням. Отримані результати дослідження можуть бути використані для визначення потенційних можливостей довгострокових тенденцій, які допоможуть вирости бізнесу, що потрібно врахувати для ефективної роботи та будувати довгострокові плани, спрямовані на зростання свідомості бізнесу, а тому зростає запит на відповідальність, прозоре співробітництво та інвестиції, механізми віддаленої роботи та врахування досвіду співробітників і ролі офісів, розвиток кооперації та інтеграції, вираховування ESG-факторів у бізнес-стратегії, трансформації системи управління підприємством із традиційної бізнес-моделі, життєвий цикл якої постійно скорочується через високу конкуренцію, на інноваційну, яка трансформує інноваційні технології в економічні результати підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Коваленко, Лідія Михайлівна, та Олександр Іванович Коваленко. "ВСТАНОВЛЕННЯ ЦИРКУЛЯЦІЇ ЗБУДНИКІВ ГЕЛЬМІНТОЗНОЇ ІНВАЗІЇ В ОРГАНІЗМІ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Veterinary Medicine, № 4(63) (27 грудня 2023): 76–82. http://dx.doi.org/10.32782/bsnau.vet.2023.4.12.

Full text
Abstract:
Формуванню гельмінтофауни сприяє циркуляція і збереженість інвазійного початку в зовнішньому середовищі. Природно-кліматичні умови Північної частини України мають сприйнятливі умови для розвитку паразитів сільськогосподарських тварин. Широке розповсюдження паразитів як серед тварин, так і людей сприяє обсіменінню навколишнього середовища інвазійними елементами, що в свою чергу утворюють умови для інтенсивного перезараження поголів’я. Еколого-паразитологічна оцінка водоймищ, пасовищ, вигульних площадок, стійл щодо утримання тварин та інших об’єктів навколишнього середовища має важливу роль в циркуляції збудників гельмінтозних інвазій. В наукових роботах фрагментарно висвітлюється напрямок досліджень як нематодозної, так і трематодозної інвазії. Сучасні технології ведення господарства обумовлюють значні зміни екологічного середовища для мешкання збудників. Вони надають можливість розірвати життєвий цикл розвитку гельмінтів та спрямувати дії на оздоровлення господарств від інвазії. Окрім традиційних біологічних методів боротьби, необхідно застосовувати традиційні, з використанням ефективних препаратів, які рекомендовані в практичній діяльності. Вивчення гельмінтофауни шлунково-кишкового тракту тварин здійснювали в господарствах, розташованих в поліській зоні. Експертизою лабораторних досліджень мали підтвердження на рівень зараженості тварин гельмінтами, що випасалися протягом одного та більше пасовищних сезонів. Встановлювали інвазованість в шлунково-кишковому тракті великої рогатої худоби, тварини різних вікових груп мають неоднакову зараженість збудниками. Максимальний відсоток припадає на Trichostrongylus від 21,3% до 37,9%, Oesophagostomum від 8,6% до 13,7% і Capillaria від 5,8% до 13,1%. Контамінація поголів’я великої рогатої худоби залежить від пори року, що пов’язано з розвитком статевозрілих форм паразитів. Визначається, що заходи боротьби та профілактики розповсюдженості збудників стають невід’ємним ланцюгом. Перспективою подальших досліджень у цьому напрямку є розробка науково обґрунтованих біолого-екологічних методів боротьби з гельмінтами шлунково-кишкового тракту великої рогатої худоби в умовах північної частини України, з урахуванням вивченості факторів, що зумовлюють формування гельмінтофауни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Життєвий цикл технології"

1

Хлистун, В. В. "Порівняльний аналіз V– та Y–подібної моделей життєвого циклу програмного забезпечення". Thesis, Київ. ун–т ім. Б. Грінченка, 2017. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6536.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лаврук, Алина Романовна. "Мова програмування express, як практична основа реалізації CALS-технологій". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41673.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Єршова, Наталя Юріївна, та Раїса Федорівна Смоловик. "Стратегічний управлінський облік у світлі інноваційної динаміки суб’єктів господарювання". Thesis, Klaipeda University, 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/24597.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Оксентюк, Роман Андрійович, Роман Андреевич Оксентюк та R. A. Oksentyuk. "Особливості формування стратегії Інтернет-маркетингу машинобудівних підприємств". Thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2013. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/2038.

Full text
Abstract:
Робота виконана у Тернопільському національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбувся у 2013 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.052.05 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Білогірська, 50, зал засідань. З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.<br>Дисертаційну роботу присвячено обґрунтуванню теоретико-методичних підходів і розробці практичних рекомендацій з формування стратегії просування продукту методами Інтернет-маркетингу на підприємствах машинобудування в умовах конкурентного середовища. Розглянуто тенденції становлення розвитку Інтернет-маркетингу як складової маркетингового комплексу підприємства. Проведено класифікацію методів просування продукту та їх економічних особливостей в мережі Інтернет. Проаналізовано використання методів Інтернет-маркетингу в Україні та за кордоном. Проведено дослідження стану використання інформаційних технологій в просуванні продукції машинобудівних підприємств. Здійснено дослідження особливостей розвитку та основні сфери застосування сучасних інформаційних технологій в маркетинговій діяльності підприємств, вивчено специфіку та особливості просування веб-сторінок підприємств за допомогою засобів сучасних комп’ютерних та інформаційних технологій, подано класифікацію основних об’єктів просування, розподіл їх на групи і для кожної з них окремо складено типову схему просування, конкретизуючи й розширюючи запропонований в дисертаційній роботі алгоритм з відповідним набором методів Інтернет-просування продукції. Основні положення дисертаційної роботи підтверджуються прикладами практичного застосування одержаних в ході дослідження результатів та впровадження на окремих підприємствах м. Тернополя.<br>Диссертационная работа посвящена обоснованию теоретико-методических подходов и разработке практических рекомендаций по формированию стратегии продвижения продукта методами Интернет-маркетинга на предприятиях машиностроения в условиях конкурентной среды. Рассмотрены тенденции становления развития Интернет-маркетинга как составляющей маркетингового комплекса предприятия. Проведена классификация методов продвижения продукта и их экономических особенностей в сети Интернет. Во введении обоснована актуальность темы исследования, сформулированы цель и основные задачи, предмет и объект, теоретическую и методологическую базы исследования, отражено научную новизну и практическое значение полученных результатов. В первом разделе «Теоретические основы исследования Интернет-среды в современной экономике» обосновано становление и развитие всемирной компьютерной сети Интернет, сущность, значение и место виртуальной среды в системе продвижения продукта, изучена специфика и особенности реализации Интернет-маркетинга с помощью средств современных информационных технологий; раскрыты теоретико-методические подходы к формированию стратегий и программ продвижения с помощью Интернет-методов и инструментов. Во втором разделе «Экономические и аналитические аспекты использования методов Интернет-продвижения продукта» проведен анализ использования методов Интернет-продвижение в Украине, проанализировано для дальнейшего совершенствования процесс продвижения ряда известных зарубежных информационных веб-сайтов мирового масштаба, анализ моделирования коммуникационных мероприятий и оценка их эффективности, проведено исследование состояния использования информационных технологий в продвижении продукции машиностроительных предприятий, проведена диагностика их веб-сайтов и использования возможностей Интернет-маркетинга, проанализировано и усовершенствовано алгоритм продвижения продукта в сети Интернет. В третьем разделе «Совершенствование методики и научно-практические рекомендации по формированию стратегии продвижения продукта машиностроительных предприятий в сети Интернет» представлены научно-практические рекомендации по формированию стратегии продвижения продукта методами Интернет-маркетинга, представлена классификация основных объектов продвижения, распределение их на группы и для каждой из них отдельно составлено типичную схему продвижения, обоснована целесообразность формирования стратегии проведения Интернет-продвижения информационного продукта машиностроительными предприятиями, определены направления повышения эффективности управления продвижением веб-страницы на предприятиях машиностроения, предложена концептуальная модель комплекса инструментов для эффективного продвижения продукта, представлены научно-практические рекомендации к формированию стратегий по продвижению продукта и маркетинговых программ с помощью инструментов сети Интернет. Основные положения диссертационной работы подтверждаются примерами практического применения полученных в ходе исследования результатов и внедрение их на отдельных предприятиях г. Тернополя.<br>The dissertation deals with the interpreting of the theoretic-methodic approaches and the development of practical recommendations on the creation of the strategy of the product promotion by means of the Internet-marketing methods at the machine-building enterprises in the conditions of the competitive environment. The tendencies of the Internet-marketing development formation as the component of the enterprise marketing complex have been analyzed. Classification of the product promotion methods and their economic characteristic features in the Internet has been carried out. The application of the Internet-marketing methods in Ukraine and abroad has been analyzed. The state of information technologies application investigation in the product promotion of the machine-building enterprises has been carried out. Investigation of the development characteristics as well as the main spheres of the modern information technologies application in the marketing activity of the enterprises has been performed. The specific features and peculiarities of the enterprises web-sites promotion using means of modern computer and information technologies has been analyzed. Classification of the main promotion objects, their distribution into groups has been presented and for each of them separately the typical promotion scheme has been composed, improving the proposed in the dissertation algorithm with certain set of methods of the product Internet-promotion. The main statements of the dissertation are testified by the examples of the practical application of the results obtained while investigating and introduction some of them at the enterprises of Ternopil.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Скворчевський, Олександр Євгенович. "Організація систем управління баз даних в логістичній підтримці життєвого циклу озброєння та військової техніки". Thesis, Луцький національний технічний університет, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39152.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Романчик, Тетяна Володимирівна. "Аналіз деяких положень теорії інноваційного циклу". Thesis, Львівська політехніка, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/32771.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Скворчевський, Олександр Євгенович. "Управління життєвим циклом озброєння та військової техніки". Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/29558.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Яковлєв, Анатолій Іванович. "Оцінювання інноваційно-інвестиційної діяльності на основі показників наукоємності". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/32911.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Баландюх, Юрій Андрійович. "Утилізація надлишкової біомаси гідробіонтів в технологіях біологічного очищення поверхневих вод". Diss., Національний університет "Львівська політехніка", 2021. https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56739.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена підвищення рівня екологічної безпеки гідросфери застосуванням для очищення поверхневих та стічних вод методу розімкнутого біологічного конвеєра. Проведений аналіз недоліків концепції біологічного конвеєра для очищення поверхневих та стічних вод, яких можна уникнути коли б нарощена біомаса із всіх зон біологічного біоконвеєра не утилізувалась у трофічних ланцюгах, а вилучалась із системи очищення і використовувалась як сировина в енергетичних та сільськогосподарських технологіях. Проведений аналіз життєвого циклу гідробіонтів в технології розімкнутого біологічного конвеєра очищення забруднених водних середовищ. Приведений опис особливостей та закономірностей реалізації кожної із цих стадій. Проведений детальний аналіз особливостей використання різних видів гідробіонтів у технології очищення за методом розімкнутого біологічного конвеєра. Детально досліджено стадію збору та концентрування нарощеної надлишкової біомаси гідробіонтів. Аналіз технологічних підходів для збору біомаси водоплавних водних рослин та макроводоростей та збору біомаси водних рослини із розвинутою кореневою системою засвідчив, що раціональним є використання дляцих операцій існуючого технологічного обладнання: спеціалізованих водних комбайнів та плавучих косарок. У лабораторних умовах підтверджено високу ефективність методу коагуляційно-флокуляційного гравітаційного загущення суспензій прісноводних мікроводоростей виду Microcystis aeruginosa. Визначено оптимальні концентрації реагентів при коагуляційно-флокуляційному загущенні мікроводоростей видуMicroc stis aeruginosa у лабораторних умовах. Найбільше загущення за найкоротший проміжок часу отримано за умов спільного застосування коагулянта PAX-18 або PAX-XL19H разом з флокулянтом марки А100. За початкової концентрації клітин Microcystis aeruginosa (за сухою речовиною) 500 ppm, масовій концентраціїкоагулянтів PAX-18 і PAX-XL19H 10 ppm та концентрації флокулянта А100 1 ppm за час відстоювання 30 хв після обробки реагентами було досягнуто ефект загущення суспензій відповідно в 11,8 та в 10,4 рази по об’єму. Масова концентрація клітин Microcystis aeruginosa в осаді у результаті коагуляційно-флокуляційної обробки та осадження збільшилася порівняно з початковою відповідно у 9,6 та у 9,0рази до значень 4800 ppm та 4500 ppm відповідно. Встановлено, що з ціллю розкриття поверхонь масоообміну для проходження біохімічних реакцій доцільно проводити попередню обробку біомаси гідробіонтів. Перспективною для практичного використання може бути обробка у полі гідродинамічної кавітації, але найбільш перспективною є віброкавітаційна обробка. Технологічною перевагою такої обробки може бути можливість реалізації процесу обробки біомаси у безперервному режимі в потоці. Результати досліджень впливу на метаногенез попередньої віброкавітаційної обробки біомаси гідробіонтів свідчать, що віброкавітаційна обробка дозволяє значно збільшити інтенсивність синтезу біогазу, а також збільшити об’єм його утворення. Так, із збільшенням часу віброкавітаційної обробки відповідно від 5 до 10, а потім до 15 хв., кількість синтезованого біогазу відповідно збільшилась у 1,5 і 1,7 рази. Аналіз результатів досліджень впливу на метаногенез внесення затравки в склад біомаси гідробіонтів перед метаногенезом дозволяє стверджувати про перспективність такого підходу, в результаті якого збільшується як швидкість метаногенезу, так і загальна кількість синтезованого біогазу (для випадку СРс=0,1; ХЕ =0,2у 3,92 рази в порівнянні із випадком СРс=0,05; ХЕ =0,05). Проведені біоіндикаційні дослідження, які показали, що недоцільно використовувати свіжу біомасу як добриво: вона створює інгібуючий вплив і не дає змоги розвиватися рослинам, проте дослідження щодо використання відпрацьованої біомаси (дигестату) засвідчили, що в усіх досліджуваних варіантах із вмістом дигестату спостерігався позитивний вплив на проростання культурних рослин в порівнянні із контролем та стерильним контролем. У цьому випадку лімітуючим фактором використання дигестату може бути тільки значна його вологість (95-98 %), що потребує попереднього зневоднення. The thesis is devoted to the research of subtericone wastewater from waste heaps of coal mines of Novovolynsk mining district, analysis of the system of measures toincrease the ecological safety of the mining complex to the environment. Establishment of the levels of environmental hazard of wastewater from coal mine dumps, the study of the seasonal dynamics of heavy metals of wastewater from waste heaps, design and calculation of the bio-plateau enable the introduction of the latest forms of wastewater treatment from coal mine dumps and improve environmental safety. As ammonium salts was recorded. It is known that the main danger of pollution of the hydrosphere with ammoniumиsalts is the super-saturation of water with ammonia. The content of ammonium salts above 0.1 mg / dm3 indicates freshwater pollution because ammonia is the first compound formed during the decomposition of organic nitrogen-containing substances. Simultaneous content of ammonia, nitrites, nitrates, sulfates and bicarbonates in water samples indicates significant contamination of subtericone wastewater due to oxidation of the rock in the dump and its leaching by water. An increase in the content of nitrites and nitrates in water samples without the detection of ammonia indicates the isolation of the source of contamination. Analyzing the state of the ecological situation as a result of wastewater spillage from technological dumps of mines № 2, 4 and 9 of Novovolynsk mining district, it should be noted that currently, storm sewerage in the studied mines is absent, so rainwater from the surfaces of waste heaps and industrial sites runs spontaneously on the ground and concentrates in mineral salts. It is known that the mines of this area are characterized by significant inflows into the main and preparatory mine workings, so the effluents formed around the perimeter of the existing dumps are collected in drainage ditches. The causes and consequences of the growth of the level of ecological danger in mining complexes are identified; seasonal dynamics of the content of chemicals in subtericone wastewater from mine heaps is determined; content of heavy metals in wastewater and vegetation is identified; scientifically substantiated calculation of biological ponds for wastewater treatment and measures to overcome the negative impact of man-made wastewater pollution on biota are proposed; the analysis of the quality of water bodies of the studied region with the help of the GIS project "Open Environment", was carried out. The geoinformation interactive map is built on the basis of statistical data of the State Agency of Water Resources of Ukraine and data of satellite observations. Water quality indicators confirm the fact that along with wind erosion of waste heaps which were studied in a large number of scientific papers, the issue of water erosion of waste heaps which leads to leaching of toxic pollutants and soil and groundwater pollution is acute. Pollution spreads with subtericone waters over long distances in the surrounding areas, in particular to the surface waters of the Western Bug River basin.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Юрчишин, В. М. "Наукові основи застосування інформаційних технологій при управлінні процесами розробки нафтогазових родовищ". Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2006. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4148.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена розробці наукових основ застосування інформаційних технологій при управлінні процесами розробки нафтогазових родовищ з використанням баз даних та баз знань. Встановлено, що процеси пошуку, розвідки, розробки та експлуатації нафтогазових родовищ є слабо структурованими з неповною і нечіткою інформацією, яка вимагає постійного оновлення на основі знань фахівців нафтогазової галузі. Вперше на основі теорії категорій запропоновано формувати бази знань для інформаційних систем, які дають можливість приймати раціональні технологічні рішення при управлінні процесами розробки нафтогазових родовищ. Розроблено експертні системи з прогнозування нафтогазових покладів, колекторів вуглеводнів, вибору технологій обмеження припливу пластових вод у свердловину та вибору раціональної технології для інтенсифікації видобутку нафти. Захищається 33 наукові роботи.<br>Диссертация посвящена разработке научных основ использования информационных технологий при управлении процессами разработки нефтегазовых месторождений с использованием баз данных и баз знаний. В диссертации решена научно-техническая проблема разработки новых информационных технологий для поддержки принятия решений специалистами нефтегазовой отрасли при проектировании рациональнысх технологических процесов и управлении жизненным циклом нефтегазового месторождения. Установлено на основании анализа состояния проблемы отсутствие общепринятой информационной технологии поддержки принятия решений при управлении жизненным циклом нефтегазового месторождения. На этапах процессов поиска, разведки, разработки и эксплуатации месторождений используют приближенные математические модели и опыт ведущих специалистов нефтегазовой отрасли. Однако, эти процессы слабо структурированные с неполной и нечеткой информацией, которая изменяется во времени, и требуют постоянного обновления знаний специалистов нефтегазовой отрасли. Обоснована перспективность создания нового метода информационного описания нефтегазовых объектов, который базируется на основании теории категорий и дает возможность интенсифицировать интеллектуальную деятельность специалистов нефтегазовой предметной области. Разработана технология поддержки принятия решений при управлении процессами поиска, разведки и разработки нефтегазовых месторождений, которая реализована в виде компьютерных программ, апробированных на промышленных материалах месторождений Прикарпатья, Днепровско-Донецкой впадины и принятых в промышленную эксплуатацию в виде экспертных систем по прогнозированиию нефтегазовых залежей, коллекторов углеводородов, выбора технологий ограничения приплива пластовых вод в скважину и выбора рациональной технологии интенсификации добычи нефти. Впервые на основе теории категорий выполнен анализ принятых технологических решений при разработке нефтяных месторождений Прикарпатья, который дал возможность, установить неверность принятых ранее решений, заключающихся в интенсивном отборе углеводородов из пластов, непрерывной эксплуатацией сводных скважин, гравитационным дренированием без учета угла наклона производительного горизонта и коллекторских свойств залежей, не учете энергии растворимого газа, вязкости нефти и особенности строения залежей, что привело к нерациональному использованию пластовой энергии. Обосновано применение экономико-экологической оценки эффективности применения информационного моделирования нефтегазовых объектов, дало возможность использовать знание специалистов нефтегазовой отрасли для учета многофакторного характера влияния техногенного действия нефтегазового комплекса на окружающую среду. Защищаются 33 научные работы.<br>The dissertation deals with the theoretical foundations development of information technologies application at processes of controlling oil and gas deposits development using databases and knowledgebases. The processes of searching, prospecting, developing and operating oil and gas fields proved to be poorly structured having no full and clear information that demands constant improvement on the bases of oil and gas specialists experience. For the first time it has been offered to form knowledgebases for information systems that enables to make rational technological solutions at controlling processes of oil and gas deposits development, on the base of the theory of categories. Expert systems for forecasting oil and gas fields, collectors of hydrocarbons, selection of technologies that help to limit the acces of underground waters to the wells and selection of rational technology for oil recovery intensification have been developed. 33 scientific papers are presented.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Життєвий цикл технології"

1

Жулаєва, Вікторія Олександрівна. Забезпечення валідності й надійності тестів протягом життєвого циклу. Рівненський державний гуманітарний університет, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/24.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемам валідності й надійності тестових питань і відповідей, з якими стикається автор при створенні тесту для контролю знань за інформаційно-комунікативних технологій. Життєвий цикл тестових завдань розглядається від початку й до кінця на прикладі втіленої інформаційної системи
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семеріков, Сергій Олексійович. Теоретичні основи фундаменталізації інформатичної освіти у вищій школі. Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/935.

Full text
Abstract:
В умовах перманентної науково-технологічної революції життєвий цикл сучасних технологій стає меншим, ніж термін професійної діяльності фахівця. За цих умов домінуючим стає формування здатності фахівця на основі фахової фундаментальної підготовки перебудовувати систему власної професійної діяльності з урахуванням соціально значущих цілей та нормативних обмежень – тобто формування особистісних характеристик майбутнього фахівця.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography