Academic literature on the topic 'Засади призначення покарання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Засади призначення покарання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Засади призначення покарання"

1

Шинкарьов, Ю. В. "Спеціальні засади призначення покарання у Руській правді." Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. "Право", вип. 28 (2018): 106–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шинкарьов, Ю. В. "Спеціальні засади призначення покарання за Литовським статутами." Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. "Право", вип. 29 (2018): 80–86.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Євдокімова, О. В. "Загальні засади і спеціальні правила призначення покарання." Проблеми законності, Вип. 78 (2006): 169–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Попій, А. С. "Спеціальні засади призначення покарання як передумова для його індивідуалізації." Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. "Право", вип. 27 (2017): 119–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Полянський, Є. "Теоретичні засади призначення покарання у сучасній науці кримінального права." Вісник прокуратури, no. 3 (93) (2009): 57–66.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Попій, Д. С. "Історичні засади призначення покарання за незакінчений злочин (дореволюційний період)." Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. "Право", вип. 28 (2018): 115–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

КОЛБ, ІВАН, and ОЛЕКСАНДР КОЛБ. "Про правові засади застосування в Україні заходів вгамування до засуджених, позбавлених волі." Право України, no. 2019/07 (2019): 66. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-07-066.

Full text
Abstract:
Концепція реформування (розвитку) пенітенціарної системи, затверджена у 2017 р., одним із завдань визначає удосконалення правових засад, що стосуються процесу виконання/відбування покарання у виді позбавлення волі, та приведення цієї діяльності у відповідність до європейських стандартів. Зазначене завдання стало логічним продовженням реалізації тих цілей, які були закріплені в законах України “Про загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу” та “Про внесення змін до Кримінальновиконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів”. При цьому серед проблемних питань, що потребують реформування, особливе місце займають ті, які пов’язані з застосуванням до засуджених, позбавлених волі, заходів фізичного впливу, спеціальних засобів і зброї. У цьому контексті досить важливо визначити організаційно-правові засади виникнення, розвитку та функціонування зазначеного інституту кримінально-виконавчого права України. Метою статті є обґрунтування необхідності удосконалення правових засад діяльності із зазначених питань, враховуючи, що в Україні з 1 січня 2004 р. і донині чинним є Кримінально-виконавчий кодекс України (КВК України), норми якого не повною мірою співвідносяться з вимогами європейського права. Під час дослідження встановлено невідповідність підстав застосування заходів гамівного характеру до засуджених, позбавлених волі, визначених у кримінальновиконавчому законодавстві України, нормам європейського права, зокрема Європейським пенітенціарним правилам (Правила), а саме: у національному праві не закріплено виключний характер зазначеної діяльності персоналу колоній. Крім того, визначено основні обставини, які обумовлюють виникнення підстав для застосування до засуджених, позбавлених волі, заходів вгамування, а саме: 1) відсутність у чинному законодавстві України вказівки про те, що зазначені заходи завжди мають бути крайніми (п. 64.1 Правил); 2) застосування воєнізованих підрозділів особливого призначення (ст. 105 КВК України); 3) стереотипність поведінки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України у випадках виникнення конф ліктних ситуацій; науково обґрунтована необхідність удосконалення вітчизняних правових засад застосування заходів вгамування до засуджених у місцях позбавлення волі та приведення їх, зокрема, до європейських стандартів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Antoniuk, N. O. "Диференціація кримінальної відповідальності під час призначення покарання за незакінчений злочин." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 2 (March 13, 2020): 55–61. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2020.02.06.

Full text
Abstract:
Розширення диференціації кримінальної відповідальності за готування до злочину чи замах на його вчинення, впроваджене доповненнями до Кримінального кодексу України у 2008 році, окрім позитивного впливу призвело й до виникнення низки проблемних для судової практики питань. Так, диференціювавши верхню межу покарання, законодавець, проте, не потурбувався про специфіку застосування ч. 2 та 3 ст. 68 КК з огляду на те, що санкції більшості статей Особливої частини КК були сконструйовані без урахування можливості згаданих вище змін. Це призвело до своєрідного зміщення балансу між індивідуалізацією кримінальної відповідальності і диференціацією останньої. Від правильного вирішення згаданої проблеми призначення покарання істотно залежить реалізація принципу справедливості кримінального права і виконання завдань Кримінального кодексу України. Метою цієї статті є встановлення недоліків нормативної регламентації диференціації кримінальної відповідальності за готування до злочину чи замах на злочин та внесення пропозицій щодо їх усунення. Наукова новизна статті полягає у встановленні взаємозв’язку між правилами призначення покарання за незакінчений злочин та диференціацією кримінальної відповідальності. В цьому аспекті проаналізовано законодавчі недоліки такої диференціації, зроблено пропозиції щодо їх усунення. Пояснено значення закріплення диференційованої мінімальної межі покарання за незакінчений злочин. Обґрунтовано відсутність потреби встановлення мінімальних меж для альтернативних менш тяжких основних покарань. Висновки. Обмеження верхньої межі найбільш суворого покарання за готування до злочину чи замах на злочин без нормативного урегулювання впливу цих стадій на нижню межу санкції безпідставно розширює диференціацію кримінальної відповідальності і одночасно звужує судову дискрецію. Тому, необхідними є законодавчі зміни, згідно з якими нижня межа покарання була б поставлена у залежність від верхньої, визначеної згідно з положеннями ч. 2, 3 ст. 68 КК. Також, слід враховувати й те, що санкції багатьох статей Особливої частини КК містять альтернативні основні види покарання. Проте, згадане правило повинно стосуватися лише найбільш суворого покарання окрім довічного позбавлення волі. Інші менш суворі альтернативні основні покарання можуть бути застосовані судом в рамках, визначених у санкції, згідно із засадами індивідуалізації кримінальної відповідальності та покарання. Пропорційне зменшення розмірів чи строків цих менш суворих покарань жодним чином не покращить можливості судової дискреції, адже вона завжди залежатиме від крайніх меж санкцій. Навпаки, це призведе до збільшення розривів між суворістю верхньої межі найменш суворого покарання і нижньої межі найбільш суворого.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шинкарьов, Ю. В. "ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ СПЕЦІАЛЬНИХ ЗАСАД ПРИЗНАЧЕННЯ ПОКАРАННЯ ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ ТА ФЕДЕРАТИВНОЇ РЕСПУБЛІКИ НІМЕЧЧИНА." Збірник наукових праць ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Право", no. 33 (2021): 98–104. http://dx.doi.org/10.34142/23121661.2021.33.12.

Full text
Abstract:
У статті здійснюється порівняння законодавства України та Федеративної Республіки Німеччини щодо правового регулювання спеціальнх засад призначення пока- рання. Проводиться науковий пошук у законодавстві Німеччини аналогів сеціальних засад призначення покарання, які окреслені українським закондавством.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

СТЕПАНЮК, АНАТОЛІЙ. "До питання про реформи у сфері виконання покарань." Право України, no. 2019/07 (2019): 53. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-07-053.

Full text
Abstract:
Реформи у сфері виконання покарань на порядку денному в Україні вже десятиріччями і постійно перебувають у полі зору Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України і Президента України. Концепції і програми, схвалені цими суб’єктами формування політики у сфері виконання покарань, передбачають відповідні перетворення, зміни і нововведення, які, як правило, спрямовані на поліпшення існуючої кримінально-виконавчої системи і неспрямовані на зміну основоположних засад виконання покарань. У результаті кожна концепція реформ у сфері виконання покарань, яка приходить на зміну попередній, виходить із того, що заплановане раніше не виконано і треба знову звертатися до нововведень. Умовою результативності концепції є те, що вона покликана інтегрувати знання у галузі кримінально-виконавчого права, які сприяли б розв’язанню проблем у сфері виконання покарань, тобто ефективність концепції залежить від доктринальних джерел як системи поглядів, відображених у наукових напрацюваннях, де дається тлумачення сутності, призначення і зак ономірностей кримінально-виконавчої системи. На жаль, не всі точки зору на мету і призначення діяльності органів й установ виконання покарань, представлені науковій спільноті як доктрина, можуть бути джерелом для розробки концепцій реформування кримінально-виконавчої системи і про це йдеться в цій публікації. Метою статті є обґрунтування ідеї, що реформа у сфері виконання покарань має призвести до істотних (а не косметичних) змін у механізмі функціонування кримінально-виконавчої системи, а для цього необхідне залучення, власне, доктрини кримінально-виконавчого права, а не білянаукових “доктрин”, що призведе до зміни основоположних засад і принципів діяльності органів й установ виконання покарань, уявлень про їхнє призначення, постановку реальної мети і формулювання завдань, яких можна досягти на практиці. Оголошені у концепціях і програмах реформи характеризуються як поверхневі, часткові, такі, що не призводять до якісної перебудови кримінально-виконавчої системи, не зачіпають її глибинні основи, мають штучний характер. Намагання суб’єктів формування політики у сфері виконання покарань запровадити такі реформи відповідають інтересам “верхів”, але на місцях ці реформи не мали підтримки. Реформи будуть успішними у разі чіткого усвідомлення їхньої мети. Проголошується теза, що реальною, досяжною метою кримінально-виконавчого законодавства і діяльності органів й установ виконання покарань є мета кари, а результатом кримінально-виконавчої діяльності – реалізація на практиці обмежень прав і свобод, характерних для кожного покарання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Засади призначення покарання"

1

Ворона, В. С., and V. S. Vorona. "Спеціальні засади призначення покарання окремим категоріям осіб : дисертація." Thesis, Харків, 2018. http://dspace.univd.edu.ua/xmlui/handle/123456789/9161.

Full text
Abstract:
Ворона, В. С. Спеціальні засади призначення покарання окремим категоріям осіб : дис. ... канд. юрид. наук (д-ра філософії) : 12.00.08 / Володимир Сергійович Ворона; МОН України, Харків. нац. пед. ун-т ім. Г. С. Сковороди, МВС України, Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Харків, 2018. - 229 с.
Робота присвячена комплексному науковому дослідженню теоретичних і практичних проблем спеціальних засад призначення покарання окремим категоріям осіб. Вперше здійснено періодизацію розвитку законодавчого закріплення спеціальних засад призначення покарання від давніх часів до сьогодення. Сформульовано доктринальну дефініцію спеціальних засад призначення покарання окремим категоріям осіб як правил призначення покарання відносно певних суб’єктів, які законом виділяються в окремі групи в зв’язку з їх специфічними особистісними, соціальними, демографічними чи професійними ознаками.
The thesis is devoted to the complex scientific research of the theoretical and practical problems of special guidelines on sentencing certain categories of offenders. For the first time carried out a periodization of the development of legislative consolidation of the special guidelines on sentencing, from ancient times to the present, according to which allocated four periods. Formulated doctrinal definition of special guidelines on sentencing certain categories of offenders as rules of appointment of punishment in respect of certain entities which by law are allocated in a separate group due to their specific personal, social, demographic or professional characteristics.
Работа посвящена комплексному научному исследованию теоретических и практических проблем специальных начал назначения наказания отдельным категориям лиц. Впервые осуществлена ​​периодизация развития законодательного закрепления специальных начал назначения наказания от древних времен до современности. Сформулировано доктринальную дефиницию специальных начал назначения наказания отдельным категориям лиц как правил назначения наказания в отношении определенных субъектов, которые законом выделяются в отдельные группы в связи с их специфическими личностными, социальными, демографическими или профессиональным признакам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сахарук, Тетяна Валеріївна. "Загальні засади призначення покарання за кримінальним правом України та зарубіжних країн: порівняльний аналіз." Diss. of Candidate of Legal Sciences, Харківський нац. ун-т внутрішніх справ, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Федорак, Л. М., and L. M. Fedorak. "Призначення покарання за наявності обставин, що його пом’якшують: дисертація." Thesis, ЛьвДУВС, 2010. http://dspace.lvduvs.edu.ua/handle/1234567890/800.

Full text
Abstract:
Федорак Л.М. Призначення покарання за наявності обставин, що його пом’якшують: дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право / Федорак Леся Миколаївна. – Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2010. - 251 с.
У дисертації міститься комплексне дослідження кримінально-правових питань призначення покарання за наявності обставин, що його пом’якшують. Здійснено аналіз становлення даного інституту, його кримінально-правового вираження у законодавстві деяких зарубіжних держав. Розкрито поняття, правову природу та ознаки обставин, що пом’якшують покарання, їх співвідношення із суміжними інститутами кримінального права. Визначено алгоритм призначення покарання із врахуванням усіх загальних засад призначення покарання, а також вплив пом’якшуючих обставин на призначуване судом покарання, в тому числі, тенденції кримінально-правової політики України на рівні реалізації щодо конкуренції обставин, що19 пом’якшують покарання, та обставин, що його обтяжують; встановлено перспективи вдосконалення нормативного регулювання процесу призначення покарання із застосуванням пом’якшуючих та обтяжуючих покарання обставин.In dissertation there is complex research of criminally-legal questions of awarding punishment at presence of circumstances, that he is softened. The analysis of becoming of this institute is carried out, him criminally-legal expression in the legislation of some foreign states. A concept, legal nature and signs of circumstances, which commute sentence, their correlations, with the contiguous institutes of criminal right, is exposed. Certainly algorithm of awarding punishment recognition all general principles of awarding punishment, and also influence of extenuating circumstances on punishment which is appointed a court, in a that number, tendencies of criminally-legal policy of Ukraine at the level of realization in relation to the competition of circumstances which commute sentence, and circumstances, that he is burdened; the prospects of perfection of the normative adjusting of process of awarding punishment are set with application of extenuating and aggravating punishment circumstances.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Федорчук, І. М., and I. M. Fedorchuk. "Обставини, які обтяжують покарання за кримінальним правом України: дисертація." Thesis, ЛьвДУВС, 2010. http://dspace.lvduvs.edu.ua/handle/1234567890/803.

Full text
Abstract:
Федорчук І.М. Обставини, які обтяжують покарання за кримінальним правом України: дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право / Федорчук Іванна Миколаївна. – Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2010. - 219 с.
Дисертація присвячена комплексному дослідженню проблем обставин, які обтяжують покарання. Визначено юридичну природу, значення, роль, поняття обставин, які обтяжують покарання; встановлено доцільність вичерпного переліку обставин, які обтяжують покарання; класифіковано обставини, які обтяжують покарання; виокремлено ознаки, які притаманні обставинам, які обтяжують покарання; визначені відмінності обставин, які обтяжують покарання, від кваліфікуючих ознак складу злочину. Сформульовані пропозиції щодо доповнення чинних норм КК України. The dissertation deals with the complex research of aggravating circumstances of punishment. The legal nature, importance, role of the concept «aggravating circumstances of punishment» are determined; the reasonability of exhaustive list of aggravating circumstances of punishment is established; the classification and features of aggravating circumstances are defined; the difference between aggravating circumstances of punishment and qualified elements essential to the offence is pointed out. The suggestions as to improvement of existing norms of the Criminal Code of Ukraine are made
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Засади призначення покарання"

1

Полтавець, В. В. Загальні засади призначення покарання за кримінальним законодавством України. Луганськ: РВВ ЛАВС, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Полтавець, В. В. Загальні засади призначення покарання за кримінальним законодавством України. Луганськ: РВВ ЛАВС, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Полтавець, В. В. Загальні засади призначення покарання за кримінальним законодавством України. Луганськ: РВВ ЛАВС, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography