Academic literature on the topic 'Засоби ураження'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Засоби ураження.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Засоби ураження"

1

Taranetc, Alexander, and Mykola Dorofeev. "Аналіз чинників, що впливають на ефективність функціонування пункту управління артилерійською розвідкою." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 10, no. 3 (June 30, 2020): 135–44. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2020.10.3.12.

Full text
Abstract:
Кожна війна або збройний конфлікт вносить суттєві корективи у форми і способи застосування військ (сил). Але загальним залишається те, що успіх у протиборстві залежить від уміння та можливості однієї зі сторін завдати іншій максимально можливого ураження живої сили та техніки. Основна роль у виконанні цього завдання належить засобам вогневого ураження, серед яких особливе місце посідають артилерійські засоби. Ефективність вогневого ураження противника прямо пропорційно залежить від спроможності розвідувальних підрозділів добувати та забезпечувати підрозділи вогневого ураження своєчасною та точною інформацією про об’єкти ураження (цілі). Тому розгляд питання удосконалення розвідки (артилерійської розвідки) в інтересах забезпечення участі військових частин і підрозділів ракетних військ і артилерії у вогневому ураженні противника в сучасних умовах є актуальним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Расстригін, Олександр Олексійович, Андрій Леонідович Зірка, and Данило Миколайович Бєляєв. "Методика розрахункової оцінки гідродинамічної повздовжньої сили на корпусах перспективних швидкісних засобів при русі по водній поверхні різного стану." Озброєння та військова техніка 24, no. 4 (February 7, 2022): 49–55. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2019.4(24).49-55.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються методичні аспекти побудови вдосконаленої методики щодо оцінки гідродинамічної повздовжньої сили при розрахунках гідродинамічних характеристик швидкісних засобів, що рухаються по водній поверхні (безпілотні літальні апарати, безекіпажні надводні засоби, швидкісні судна, гідроплани, екраноплани, глісируючі засоби ураження, тощо), а також можливості обґрунтування та формування тактико-технічних вимог до них й прийняття проектних рішень на етапі їх концептуального проектування
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сидоренко, Р. Г., Г. В. Акулінін, and О. О. Скопінцев. "Пасивні засоби радіоелектронного захисту об’єктів від впливу сучасних та перспективних засобів ураження." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 1(26) (January 24, 2017): 156–59. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2017.26.31.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Андрух, О. О. "Особливості ведення протиповітряної оборони корабельними угрупованнями в англо-аргентинському збройному конфлікті 1982 року." Воєнно-історичний вісник 38, no. 4 (December 2, 2020): 284–94. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2020-38-4-284-294.

Full text
Abstract:
Розкрито й узагальнено досвід організації протиповітряної (протиракетної) оборони кораблів Великобританії у Південній Атлантиці під час англо-аргентинського збройного конфлікту 1982 року. З’ясовано, що для успішного ведення воєнних дій на морі корабельне угруповання має мати надійну систему протиповітряної оборони, яка повинна включати авіаційні засоби дальнього виявлення цілей на малих висотах. Показано дії британського корабельного угруповання на рубежах протиповітряної оборони, тактичні прийоми та результати використання різних засобів ураження повітряного противника. Цей конфлікт засвідчив важливість завчасного попередження про повітряну небезпеку та взаємопов’язану і дієву радіоелектронну та повітряну розвідку при вирішенні завдань протиповітряної оборони. Ключові слова: англо-аргентинський збройних конфлікт 1982 р., засоби повітряного нападу, протиповітряна оборона, протиракетна оборона, ешелонування системи ППО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Петров, В. М., А. А. Шалигін, and А. Ф. Кудрявцев. "Методичний підхід до рішення задачі прицілювання для скидання вільнопадаючих вантажів з безпілотних літальних апаратів." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 1(38), (March 23, 2020): 84–90. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2020.38.10.

Full text
Abstract:
У статті з використанням теорії та практики бойового застосування авіаційних засобів ураження пілотованими літальними апаратами розглядається методичний підхід до рішення задачі прицілювання для автоматизованого скидання вільнопадаючих вантажів з безпілотних літальних апаратів. Під вільнопадаючими вантажами розуміються матеріально-технічні засоби, що доставляються (скидуються) військам безпарашутним способом, та некеровані авіаційні бомби при прицільному бомбометанні для ураження об'єктів противника. У загальному вигляді завдання прицілювання полягає у виведенні безпілотного літального апарату в розрахункову точку простору, при скиданні з якої забезпечується влучення вільнопадаючого вантажу у задану точку (ціль) земної поверхні. У методичному підході, що пропонується, точка скидання вантажу розраховується з урахуванням фактичних параметрів польоту безпілотного літального апарату, що міняються: напряму заходу, висоти і швидкості скидання, напряму і швидкості вітру, балістичних характеристик вантажу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Andryushchenko, V. P., D. V. Andryushchenko, and L. M. Kogut. "Антисекреторна терапія в комплексному лікуванні гострого панкреатиту: доцільність та засоби реалізації." EMERGENCY MEDICINE, no. 6.53 (October 1, 2013): 71–74. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.6.53.2013.88698.

Full text
Abstract:
З метою вивчення ефективності антисекреторної дії інгібітору протонної помпи Проксіуму стосовно пригнічення гіперферментемії при гострому панкреатиті та терапевтичного впливу препарату на органічні ураження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту при даному захворюванні проведено дослідження рівня α-амілазурії у двох групах хворих при призначенні Проксіуму (46 осіб) та препаратів октреотидів (37 пацієнтів). Констатовано, що за своїм впливом на секрецію підшлункової залози вони істотно не відрізнялися. При фіброгастродуоденоскопії (62 хворих) запально-дегенеративні ураження виявлялися у 57 %, ерозивно-виразкові — у 43 % обстежених. Причому у стравоході вони спостерігалися у 25 %, у шлунку — в 55 % і у дванадцятипалій кишці — у 20 % випадків. До першої групи патологічних процесів належали еритематозні, рефлюксні, реактивні, застійні гастропатії/дуоденопатії, а також атрофічні зміни слизової оболонки. Ерозивно-виразкові ураження проявлялися поверхневими, геморагічними ерозіями та гострими виразками. Під впливом застосування Проксіуму на контрольному ендоскопічному обстеженні констатовано повне нівелювання запально-дегенеративних процесів із відновленням структури слизового шару. При гострих виразках спостерігалося загоєння їх з утворенням ніжного рубця у 87 % спостережень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Писаренко, П. В., В. Л. Матюха, П. П. Писаренко, and Я. В. Антоненко. "ЕФЕКТИВНІСТЬ БАКОВИХ СУМІШЕЙ ПЕСТИЦИДІВ ПРОТИ ШКІДНИКІВ ТА ХВОРОБ У ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ В ПІВНІЧНОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 26, 2021): 80–89. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.01.09.

Full text
Abstract:
Однією із причин зниження врожаю зерна пшениці озимої паралельно із забур’яненістю є поши-реність та розвиток хвороб і шкідників при її вирощуванні. На процеси посилення або послаблення стійкості пшениці озимої до пошкодження шкідниками і ураження хворобами в сучасному землероб-стві степової зони має значний вплив загальний рівень культури землеробства та інтегрованої сис-теми захисту рослин, одним зі складників якої є сучасні засоби захисту рослин. Обмеження поши-рення хвороб і шкідників за допомогою засобів захисту рослин – це важливий агрозахід, результати-вність якого залежить від правильного вибору інсектицидів і фунгіцидів з досить широкого асорти-менту препаратів та дотриманням нормативних регламентів їх застосування для максимального впливу на шкідливі об’єкти, не забруднюючи при цьому навколишнє середовище. Рівень ушкодженос-ті всіма видами шкідників та ураження хворобами пшениці озимої був загалом на низькому рівні та в 15–20 разів нижчим за економічний поріг шкодочинності (ЕПШ) по всіх шкідливих об’єктах, тоді як ЕПШ для шведської мухи (Oscinella) становить 10–15 личинок на м², хлібної жужелиці (Zabrus tenebrioides) до 2–3 шт/м², а клопа шкідливої черепашки (Eurygaster integriceps Put.) – 5–6 шт./м². ЕПШ ураження септоріозом (Septoria tritici Rob. et Desm.) становить 5 % ураженої площі посівів пшениці, борошнистої роси (Erysiphe graminis (DC)) – 10–15 %, фузаріозу (Fusarium graminearum Schwabe, Fusarium culmorum) також 10–15 % уражених рослин тощо. Максимальну ефективність у боротьбі з хворобами рослин пшениці озимої забезпечують бакові суміші препаратів фунгіциду Фалькону – 0,6 л/га з гербіцидами та фунгіциду Титулу Дуо – 0,2 л/га з гербіцидами, що призводило до практично повного знешкодження (100 %) різних хвороб. Поєднання фунгіцидів Фалькон – 0,6 л/га та Титул Дуо – 0,2 л/га з гербіцидами Монітор (20 г/га) та Примадона (0,8 л/га) покращувало ефектив-ність фунгіцидів. Адже чисті посіви від бур’янів мають вищу стійкість до хвороб через кращу аера-цію стеблостою, нижчу тут вологість повітря, а, як наслідок, гірші умови для розвитку хвороб. Максимально високі показники ефективності в боротьбі зі шкідниками забезпечує інсектоакаріцид Кінфос – 0,35 л/га у поєднанні з гербіцидом нового покоління Примадона (0,8 л/га), що забезпечує практично 100 % знищення шкідників. Порівняння даних контрольного варіанту без засобів захисту рослин із внесенням інсектоакарицидних та фунгіцидних бакових сумішей з гербіцидами засвідчує про повну необхідність використання зазначених інсектицидів у боротьбі зі шкідниками та хворобами в посівах пшениці озимої.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кульчицький, Віктор, Олександр Зайцев, and Олександр Лось. "ДОСЛІДЖЕННЯ ДЕМАСКУЮЧИХ ОЗНАК ОПТИЧНИХ ПРИЛАДІВ СПОСТЕРЕЖЕННЯ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 85, no. 2-3 (April 11, 2022): 285–99. http://dx.doi.org/10.32453/3.v85i2-3.867.

Full text
Abstract:
Засоби, які забезпечують виявлення оптичних та оптикоелектронних приладів, стають невід’ємною складовою сучасного озброєння, оскільки вони надають інформацію щодо наявності спостереження протилежною стороною, а найголовніше дозволяють визначити точне місце знаходження засобів спостереження, зброї та техніки, яка містить їх у собі, що безперечно підвищить імовірність їх ураження вогневими засобами. Зрозуміло, що провідні країни світу мають такі засоби озброєння та вдосконалюють їх. Майже всі останні воєнні конфлікти характеризувались наявністю таких засобів – лазерних приладів оптичної протидії. Не виключенням є застосування проросійськими бойовиками подібних засобів насході на шої держави. Визначено, що однією з основних демаскуючих ознак оптичних та оптико-електронних приладів є світловітбиття, яке може бути оцінено показником світловідбиття, коефіцієнтом світловідбиття, коефіцієнтом сили світла, пеленгаційною характеристикою світловідбиття. Проведено оцінювання впливутакої характеристики, як показник світловідбиття на дальність виявлення оптичних приладів спостереження, що є на озброєнні прикордонних підрозділів. В умовах застосування противником лазерних приладів оптичної протидії однією з вимог, що висуваються до оптичних приладів, які виробляються (закуповуються) для потреб прикордонної служби, є оптичні прилади з низьким показником світловідбиття. При недостатньо низькому показнику світловідбиття або внаслідок лазерної локації в імпульсному режимі при підвищеній потужності випромінювання лазерного приладу оптичної протидії можливими варіантами щодо зниження показника світловідбиття є використання спеціальних бленд та обмеження спектрального діапазону об’єктива за рахунок використання IR-Cut фільтрів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лисиця, А. В., І. М. Тіхонов, В. В. Василенко, and В. О. Явтушенко. "Аналіз механізмів ураження цілі, яка має засоби індивідуального броньованого захисту зі стрілецької зброї на основі енергетичного потенціалу та сили удару кулі 5,45 мм, 5,56 мм, 7,62 мм." Системи озброєння і військова техніка, no. 3(63), (September 30, 2020): 69–77. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.63.10.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз захисних властивостей засобів індивідуального броньованого захисту. Досліджується зміна захисного ефекту в залежності від типу патрону на відстані стрільби в межах прямого пострілу. Дано огляд залежності кінетичної енергії та середньої сили удару кулі від відстані стрільби, зроблено висновок, щодо впливу пробивної, клиноподібної, гідродинамічної та забивної спроможності куль різних калібрів. Розглянуто актуальність ураження захищених цілей противника в умовах ведення бойових дій. Досліджено взаємозалежності енергетичних та силових характеристик типових куль вітчизняних та зарубіжних виробників на відстані стрільби зі стрілецької зброї, в межах прямого пострілу, з метою пошуку оптимальної ефективної відстані стрільби по захищених цілях. Оцінено відомі механізми ураження цілі та визначено на якій відстані стрільби домінує той чи інший механізм ураження. Запропоновано для практичного використання класифікацію заброньованого контузійного травмування, яке має місце при певній силі удару, для визначення мінімального часу на відновлення боєздатності ураженої цілі. Результати роботи можуть бути використані при формуванні вимог до правил стрільби по захищених цілях, а також при навчанні у стрільбі зі стрілецької зброї.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ткачов, В. В., В. В. Камінський, Г. С. Степанов, and П. В. Оріховський. "Погляди на організацію протиповітряної оборони в сучасних умовах." Наука і оборона, no. 4 (February 24, 2022): 13–16. http://dx.doi.org/10.33099/2618-1614-2021-17-4-13-16.

Full text
Abstract:
У статті на основі аналізу локальних війн та збройних конфліктів визначено, що засоби повітряного нападу стали не лише найважливішими, а й єдиними засобами досягнення поставленої мети операції. Маючи велику кількість високоточних засобів ураження дальньої дії, противник може провести стратегічну повітряну наступальну операцію. Стратегічним діям повітряного противника необхідно протиставити стратегічні дії сил оборони України у відповідь. Ці дії повинні проводитись у формі протиповітряній обороні України або у формі стратегічної операції з відбиття повітряного нападу противника. За результатами аналізу реформування протиповітряної оборони України визначено, що в сучасних умовах розмежування функцій генерування військ (сил) та їх застосування виникла необхідність перегляду і приведення системи протиповітряної оборони України до стандартів НАТО. Запропоновано модель організації протиповітряної оборони держави, засновану на принципах, які підтверджуються тривалою практикою і результатами наукових досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Засоби ураження"

1

Лугова, К. І. "Методика визначення пріоритетних напрямів розвитку засобів ураження системи військового призначення." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39416.

Full text
Abstract:
Підвищення ефективності прийняття управлінських рішень з визначення пріоритетних напрямків розвитку засобів ураження на етапі розроблення і під час коригування програм розвитку озброєння та військової техніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лупійова, К. І. "Методика оптимізації плану розподілу фінансового ресурсу в інтересах розробки (модернізації) засобів вогневого ураження." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39424.

Full text
Abstract:
Мета роботи – підвищення ефективності прийняття управлінських рішень на основи воєнно-економічної оцінки для оптимізація процесу розподілу фінансового ресурсу. Формування методики визначення оптимального плану розподілу фінансового ресурсу в інтересах розробки та модернізації засобів військового ураження (ЗВУ) системи військового призначення (СВП).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мазуренко, В. О., and Р. М. Григоренко. "Визначення раціональної кількості засобів ураження об`єктів." Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17692.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Моісеєв, А. Ю. "Вільнорадикальні процеси в крові при радіаційних ураженнях. Засоби їх корекції." Diss. of Candidate of Biological Sciences, Ін-т експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кідалова, Марина Миколаївна. "Ефективність використання засобів фізичної терапії у комплексній реабілітації чоловіків з травматичними ураженнями колінного суглобу." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/4222.

Full text
Abstract:
Кідалова М. М. Ефективність використання засобів фізичної терапії у комплексній реабілітації чоловіків з травматичними ураженнями колінного суглобу : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» / наук. керівник М. В. Маліков. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 65 с.
UA : Дипломна робота: 65 сторінок, 12 рисунків, 9 таблиць, 87 літературних джерел. Об'єкт дослідження – процес фізичної реабілітації чоловіків 35-40 років з травмами колінного суглобу. Мета дослідження – оцінка ефективності програм з фізичної реабілітації серед чоловіків 35-40 років з травмами колінного суглоба. Методі дослідження – аналіз літературних джерел, методи оцінки морфофункціонального стану колінного суглобу, методи математичної статистиці. Результати проведеного дослідження дозволили констатувати досить високу ефективність комплексної програми реабілітації, яка включала засоби фізіотерапії серед чоловіків 35-40 років з травмами колінного суглобу (пошкодження меніску та хрестоподібної зв'язки). Показано, що після проведення комплексу реабілітаційних заходів серед чоловіків 35-40 років з пошкодженнями колінного суглобу з використанням засобів фізіотерапії у пацієнтів відмічалося зниження інтенсивності больового синдрому за шкалою ВАШ, підвищення величин кута згинання та розгинання колінного суглобу, підвищення м’язового тонусу. Отримані результати свідчили про високу ефективність запропонованої комплексної програми з фізичної реабілітації для чоловіків 35-40 років з травматичними ураженнями колінного суглобу, яка передбачала також використання засобів фізіотерапії, та про можливість їх практичного застосування серед осіб з травмами та захворюваннями колінного суглобу.
EN : Thesis: 65 pages, 12 pictures, 9 tables, 87 literary sources. The object of research - the process of physical rehabilitation of men 35-40 years with injuries of the knee joint. The purpose of the study is to assess the effectiveness of programs for physical rehabilitation among men aged 35-40 with knee injuries. Method of research - analysis of literary sources, methods for assessing the morphofunctional state of the knee joint, methods of mathematical statistics. The results of the study allowed to state the rather high effectiveness of a comprehensive rehab program, which included physiotherapy among men aged 35-40 with knee injuries (meniscus and cross-link damage). It was shown that after the complex of rehabilitation measures for men aged 35-40 with knee joint injuries using physiotherapy, patients showed a decrease in the intensity of pain syndrome on the VAS scale, increase in the angle of flexion and knee extension, and increased muscle tone. The obtained results testified to the high efficiency of the proposed comprehensive program for physical rehabilitation for men 35-40 years with traumatic lesions of the knee joint, which also included the use of physiotherapy and the possibility of their practical application among people with injuries and diseases of the knee joint.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Засоби ураження"

1

Гурін, Олександр, and Володимир Старцев. "АНАЛІЗ ЛОГІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАГОНУ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ РАДЯНСЬКИХ ВІЙСЬК ТА МИРОТВОРЧОГО КОНТИНГЕНТУ БАГАТОНАЦІОНАЛЬНИХ СИЛ ЗА ДОСВІДОМ БОЙОВИХ ДІЙ У АФГАНІСТАНІ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.05.

Full text
Abstract:
В статі, на прикладі одного із окремих підрозділів бригади спеціального призначення, яка вела бойові дії у Афганістані, розкривається штатна структура, головні завдання, район розташування, особливості виконання службових обов’язків окремого загину спеціального призначення. Описуються умові, фактори та особливості проведення логістичного забезпечення бойових дій підрозділів загону. Приводяться норми утримання боєприпасів, продовольства та води на кожного військовослужбовця. Наведені в статті приклади практичного супроводження військових колон з матеріальними засобами від ураження диверсійними групами, підрозділами спеціального призначення в районах з горно-пустельною місцевістю, розкривають особливості та надають досвід логістичного забезпечення військ в умовах активної фази бойових дій [1-7]. Інформується про результативність бойових дій загонів 15 бригади спеціального призначення за три роки війни. Висвітлені проблеми з організації логістичного забезпечення під час проведення операцій міжнародних сил сприяння безпеці (ISEF) в Афганістані на початку військової компанії та проаналізовані шляхи подолання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Засоби ураження"

1

Горбачова, Яна. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЗАХИЩЕНОСТІ ОЗБРОЄННЯ ТА ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ ВІД ЗАСОБІВ УРАЖЕННЯ." In SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.02.2021.v1.37.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography