Academic literature on the topic 'Здорове тіло'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Здорове тіло.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Здорове тіло"

1

Романів, Людмила, та Ольга Пішак. "ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ". Grail of Science, № 35 (27 січня 2024): 561–63. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.19.01.2024.103.

Full text
Abstract:
Здоров’я – єдність соматичного, психічного, духовного, соціального, інтелектуального та творчого аспектів здоров‘я, а не лише відсутність хвороб або фізичних вад. Фізичне здоров’я складає організм людини як біологічну систему: органи і системи життєзабезпечення, їхні функції та здоровий стан, фізична діяльність і біохімічні процеси, гігієна тіла, рухова активність, здорове харчування, генетичне та репродуктивне здоров’я, профілактика хвороб, фізичний розвиток.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Борисевич, Леся, Оксана Шукатка та Олег Мартинів. "ЗАСТОСУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ВПРАВ ЯК ЧИННИК ВПЛИВУ НА ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЗДОРОВ’Я СТУДЕНТІВ У ЗВО". Education. Innovation. Practice 12, № 5 (2024): 7–11. http://dx.doi.org/10.31110/2616-650x-vol12i5-001.

Full text
Abstract:
Фізична активність має вирішальне значення для здоров’я кісток, так само, як звичайна їжа живить наше тіло. Важливо включити фізичну активність у свій спосіб життя, і найкраще починати розвивати здорову культуру з дитинства. Заохочення фізичної активності серед молоді в навчальних закладах є ефективним способом досягнення цієї мети. Щоб цей процес був успішним, необхідно мотивувати молодь до свідомого вибору здорового способу життя. Оскільки мотивація виникає через розуміння важливості виховання здорової культури серед студентів, вищі навчальні заклади відповідають за донесення до студентів ці
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Chaplinska, Iuliia, та Polina Kabanova. "Кіборгізація людського тіла: Світові дослідження та український досвід". Scientific Studios on Social and Political Psychology, № 48(51) (30 грудня 2021): 201–19. http://dx.doi.org/10.33120/sssppj.vi48(51).249.

Full text
Abstract:
Метою роботи стало висвітлення результатів емпіричного дослідження ставлення української молоді до теми кіборгізації людського тіла, як чужого, так і власного. У статті проаналізовано актуальні наукові напрацювання з теми ставлення молоді до новітніх технологій загалом і кіборгізації людського тіла зокрема. Емпіричне дослідження представлене всеукраїнським опитуванням учнів 7–10-х класів у листопаді-грудні 2020 р.; загальна кількість учасників – 1681особа, з яких 918 дівчат (54,6%) і 763 хлопці (45,4%). Дослідження складалося з різних блоків і значної кількості запитань, наразі висвітлюються р
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Орбан, Емануель. "Філософські аспекти здоров'я". Idei, № 1(17)-2(18 (30 листопада 2021): 61–64. http://dx.doi.org/10.34017/1313-9703-2021-1(17)-2(18)-61-64.

Full text
Abstract:
Здоровий спосіб життя – це виклик постмодерного суспільства, коріння якого сягає глибокої давнини, коли ми вже фіксуємо існування спа-терапевтичної терапії, пов’язаної з людським тілом. В даний час важливість здоров'я безпосередньо пов'язана з психологічними функціями, які, до речі, заявили грецькі філософи, роблячи безпосередній акцент на позитивному мисленні та чистому розумі. Основою успіху є рання профілактика небажаних захворювань, до якої, певною мірою, стосуються також правильні харчові, фізичні вправи та гігієнічні звички. Здоров’я є важливою цінністю, яка впливає на якість життя людин
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Нецюк, О. Г., А. Д. Беденюк та А. Є. Бурак. "КЛІНІЧНИЙ ВИПАДОК ЕНДОСКОПІЧНОГО ВИДАЛЕННЯ ДОВГОГО СТОРОННЬОГО ТІЛА ШЛУНКА". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 4 (19 грудня 2023): 200–202. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2023.v.i4.14318.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. У статті описано рідкісний випадок ендоскопічного видалення зубної щітки зі шлунка. Наведено приклади тактики лікаря-ендоскопіста при виявленні різних типів сторонніх тіл.
 Висновки. 1. Ендоскопія є «золотим стандартом» в алгоритмі діагностики захворювань верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. 2. Вчасно та правильно проведене ендоскопічне дослідження дозволяє виявити стороннє тіло та зберегти здоров’я пацієнта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Trush, Nadiia. "Здоровий спосіб життя у системі чинників формування здоров’я дітей дошкільного віку". Освітній простір України, № 9 (17 лютого 2017): 151–55. http://dx.doi.org/10.15330/esu.9.151-155.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто вплив способу життя людини на її здоров’я та самопочуття. Основою формування навичок здорового способу життя в дошкільників стануть знання про будову тіла, засоби збереження та зміцнення здоров’я людини, необхідність дбайливого ставлення до власного здоров’я
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ніколенко, Олександр Іванович, Інна Михайлівна Ніколенко, Петро Вячеславович Безбах, Вадим Андрійович Федоренко та Олександр Миколайович Ярмак. "НАУКОВІ ПІДХОДИ ДО УПРАВЛІННЯ СТРЕСОМ ЧЕРЕЗ ФІЗИЧНУ АКТИВНІСТЬ". Природнича освіта та наука, № 2 (11 липня 2024): 55–59. http://dx.doi.org/10.32782/nser/2024-2.08.

Full text
Abstract:
Інтенсивність та наповненість сучасного життя відчуваються на рівні психології, що призводить до збільшення стресових реакцій у нас. Ці реакції, які накопичуються від переживань та негативних емоцій, можуть стати загрозою для нашого психологічного здоров’я. Коли стрес стає заважати нормальному життю протягом тривалого часу, його вплив на розум та тіло стає ще більш негативним. Різні теорії спробували пояснити феномен стресу, але сучасні дослідження свідчать, що це явище складніше, ніж ми колись думали. За останні десять років проведено багато досліджень щодо впливу стресу на життя, і стало оче
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kapranov, S. V., A. Ya Sapelnikov та L. Ya Sapelnikova. "Оценка состояния здоровья новорождённых под влиянием техногенной среды жизнедеятельности в Луганской области". Likarska sprava, № 5-6 (29 червня 2014): 19–26. http://dx.doi.org/10.31640/ls-2014-(5-6)-02.

Full text
Abstract:
Проведено оцінку стану здоров’я новонароджених від матерів, які постійно проживають в умовах впливу техногенного середовища життєдіяльності в Луганській області. У дітей проведено антропометричні дослідження довжини і маси тіла, обводу грудної клітки і голови. Фізичний розвиток дітей оцінювали центильним методом. Перед випискою з пологового будинку новонароджених за станом здоров’я розподілено на три групи – здорові, група ризику, з патологією. Проведено також аналіз статистичної інформації про стан здоров’я новонароджених усіх адміністративно-територіальних одиниць Луганської області. Встанов
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рожкова, Тетяна, Любов Пойнар та Марія Хоменко. "Перспективи застосування засобів традиційної китайської медицини «Детокс Хуахуа So» та «Детокс Хуа’ю Цяньянь» для зниження маси тіла". Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, № 2 (25 грудня 2023): 105–11. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2023.2.105-111.

Full text
Abstract:
Резюме. Досліджено склад та механізм дії двох засобів традиційної китайської медицини для зниження маси тіла. Мета. Визначення механізму дії ключових складових засобів традиційної китайської медицини «Детокс Хуахуа So» та «Детокс Хуа’ю Цяньянь» для зниження маси тіла. Методи. Теоретичний аналіз науково-методичної літератури й даних мережі Інтернет, синтез та узагальнення. Результати. Результати дослідження вказують на потенційні переваги використання засобів традиційної китайської медицини «Детокс Хуа-хуа So» та «Детокс Хуа’ю Цяньянь для зниження маси тіла. Компоненти цих засобів можуть вплива
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сергата, Н. С., та Г. О. Кожемякіна. "СЕНСОРНА ІНТЕГРАЦІЯ У РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХОМОТОРНОГО РОЗВИТКУ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 4 (30 грудня 2024): 132–38. https://doi.org/10.26661/2663-5925-2024-4-18.

Full text
Abstract:
Стаття розглядає роль сенсорної інтеграції в реабілітації дітей із затримкою психомоторного розвитку, визначення поняття «сенсорна інтеграція»; підкреслює важливість використання сенсорних технік для покращення фізичних та когнітивних навичок у дітей з особливими потребами. Робота розглядає основні критерії розвитку дитини, основні причини затримки розвитку. Висвітлено статистичні дані Всесвітньої організації охорони здоров'я та Міністерства охорони здоров'я України щодо зростання кількості дітей з обмеженими можливостями. Розглянуто основні проблеми, з якими зустрічаються батьки дітей з особл
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Здорове тіло"

1

Хачатрян, Вікторія Вікторівна, Інна Володимирівна Скидан та Світлана Петрівна Гейченко. "Дослідження особливостей ментального та фізичного фітнесу". Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/49619.

Full text
Abstract:
Фізичні навантаження збільшують надходження кисню до мозку також збільшує кількість ендорфінів, хімічних речовин, які ваш мозок потребує. Так, чим більше ти допомагаєш своєму тілу, тим більше допомагаєш своєму розуму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Зайцева, Г. В. "Стан здоров’я дітей першого року життя, що народилися з великою масою тіла". Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12539.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Орловський, Олександр Вікторович, Александр Викторович Орловский, Oleksandr Viktorovych Orlovskyi, Мустафа Н. К. Албоета та Ю. Перун. "Оцінка здоров'я у хворих на ревматоїдний артрит у поєднанні з метаболічним синдромом". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47508.

Full text
Abstract:
Відомо, що надмірна вага тіла не сприяє підвищенню якості життя людини, а у поєднанні з деякими хронічними хворобами погіршує перебіг останніх. Мета: вивчити особливості сприйняття здоров’я у хворих на ревматоїдний артрит (РА) із надмірним індексом маси тіла (ІМТ).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Маєвський, О. Є. "Особливості взаємозв'язків сонографічних параметрів серця з антропо-соматотипологічними показниками і компонентним складом маси тіла здорових міських юнаків та дівчат загальної групи". Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27012.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Хомич, Людмила. "Фактори ризику негативних результатів вагітностей на основі опитування з репродуктивного здоров’я українських жінок 1999 року". Thesis, 2011. http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/1242.

Full text
Abstract:
ВИСНОВКИ 1. За результатами аналізованого опитування, в українській популяції спостерігаються середні для розвинених країн рівні поширеності негативних результатів вагітностей: 5,6 % – викидні, 0,4 % – мертвонародження, 1,9 % – передчасні пологи, 1,4 % – низька маса тіла при народженні, 0,5 % – неонатальна смерть. 2. Викидні більш властиві жінкам, що бажають народити дитину через 52-75 місяців після попередньої вагітності. А інтервал 15-18 місяців – є найбільш сприятливим періодом для запобігання невиношуванню дитини. 3. У родинах із низьким матеріальним забезпеченням існує підвищений риз
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Здорове тіло"

1

Литвиненко, Н. А., Ю. О. Сенько, М. В. Погребна, Л. М. Процик та С. П. Коротченко. "Найкращі клінічні практики ведення генералізованого/міліарного туберкульозу: клінічний випадок". У Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я: «Інноваційні підходи до діагностики, лікування туберкульозу та інших захворювань легень: практичні рекомендації для лікарів загальної практики, фтизіатрів і пульмонологів» 7 квітня 2025 року (онлайн), м. Київ, Україна. Національний науковий центр фтизіатрії, пульмонології та алергології імені Ф.Г. Яновського, 2025. https://doi.org/10.32902/2663-0338-2025-1s-12.

Full text
Abstract:
Обґрунтування. Генералізований і міліарний туберкульоз (ТБ) залишаються серйозною медичною та соціальною проблемами, особливо в країнах з високою захворюваністю на ТБ і зростанням лікарської стійкості. Зважаючи на тяжкість клінічного перебігу та високий ризик летальності, впровадження найкращих клінічних практик у діагностиці й лікуванні цього захворювання є критично важливим для зниження рівня смертності та покращення результатів терапії. Клінічний випадок. Пацієнт Б., 37 років. Скарги на виражену слабкість, біль у ногах під час ходьби, підйоми температури тіла до 40 °С переважно у вечірній і
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Литвиненко, Н. А., Л. М. Процик, Ю. О. Сенько та М. В. Погребна. "Найкращі клінічні практики ведення пацієнтів з поєднаним ураженням легень туберкульозом і мікобактеріозом: клінічний випадок". У Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я: «Інноваційні підходи до діагностики, лікування туберкульозу та інших захворювань легень: практичні рекомендації для лікарів загальної практики, фтизіатрів і пульмонологів» 7 квітня 2025 року (онлайн), м. Київ, Україна. Національний науковий центр фтизіатрії, пульмонології та алергології імені Ф.Г. Яновського, 2025. https://doi.org/10.32902/2663-0338-2025-1s-10.

Full text
Abstract:
Обґрунтування. Туберкульоз (ТБ) і мікобактеріоз (МБ) – це захворювання, спричинені мікобактеріями, які можуть мати подібний клінічний перебіг, але відрізняються за патогенезом, діагностикою та підходами до лікування. Поєднана патологія ТБ та МБ створює значні труднощі для лікарів, оскільки потребує комплексного диференційного підходу до діагностики, вибору терапевтичних стратегій і запобігання розвитку медикаментозної резистентності. Поширеність мікобактеріальних інфекцій зростає, особливо серед осіб з ослабленим імунітетом, що ускладнює ведення пацієнтів з коінфекцією. Лікування такої комбіна
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Литвиненко, Н. А., Ю. О. Сенько, М. В. Погребна, Л. М. Процик та В. В. Давиденко. "Найкращі клінічні практики ведення туберкульозу центральної нервової системи: клінічний випадок". У Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я: «Інноваційні підходи до діагностики, лікування туберкульозу та інших захворювань легень: практичні рекомендації для лікарів загальної практики, фтизіатрів і пульмонологів» 7 квітня 2025 року (онлайн), м. Київ, Україна. Національний науковий центр фтизіатрії, пульмонології та алергології імені Ф.Г. Яновського, 2025. https://doi.org/10.32902/2663-0338-2025-1s-11.

Full text
Abstract:
Обґрунтування. Туберкульоз (ТБ) є другою за поширеністю причиною смерті від одного збудника інфекції у світі після коронавірусної хвороби (COVID-19). Близько 15 % випадків є позалегеневими; якщо вони локалізуються в центральній нервовій системі (ЦНС-ТБ), це призводить до високої морбідності та смертності. Поширеність ЦНС-ТБ становить 2 на 100 тис. населення У хворих на ТБ туберкуломи описані в 0,52 % випадків. Описано високий ризик ЦНС-ТБ у дітей віком до 5 років і в пацієнтів з імуносупресією. Згідно з клінічними даними поширеність ЦНС-ТБ дорівнює 13,91 % усіх випадків менінгіту та 4,55 % усі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Іващенко, В. Є., І. А. Калабуха, Р. А. Веремеєнко та ін. "Досвід діагностики та лікування туберкульозу у військовослужбовців у ННЦ ФПА за час воєнних дій в Україні з 2022 року". У Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я: «Інноваційні підходи до діагностики, лікування туберкульозу та інших захворювань легень: практичні рекомендації для лікарів загальної практики, фтизіатрів і пульмонологів» 7 квітня 2025 року (онлайн), м. Київ, Україна. Національний науковий центр фтизіатрії, пульмонології та алергології імені Ф.Г. Яновського, 2025. https://doi.org/10.32902/2663-0338-2025-1s-06.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідити структуру, особливості, види й обставини діагностики та способи хірургічного лікування туберкульозу (ТБ) у військовослужбовців, які перебували на стаціонарному лікуванні в торакальному відділенні Національного наукового центру фтизіатрії, пульмонології та алергології (ННЦ ФПА) з кінця 2022 по початок 2025 року. Матеріали та методи. Було досліджено 115 випадків лікування військовослужбовців за визначений період на базі відділення торакальної хірургії ННЦ ФПА. З них військовослужбовців з туберкульозним процесом у тій чи іншій формі було 35 (30,4 %). Середній вік цих пацієнтів дор
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ярешко, А. Г., та М. В. Куліш. "Хвильовий імунітет як основа енергетичної патогенетичної терапії туберкульозу легень". У Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я: «Інноваційні підходи до діагностики, лікування туберкульозу та інших захворювань легень: практичні рекомендації для лікарів загальної практики, фтизіатрів і пульмонологів» 7 квітня 2025 року (онлайн), м. Київ, Україна. Національний науковий центр фтизіатрії, пульмонології та алергології імені Ф.Г. Яновського, 2025. https://doi.org/10.32902/2663-0338-2025-1s-25.

Full text
Abstract:
Обґрунтування. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, тільки 10 % людей із числа інфікованих мікобактеріями туберкульозу (ТБ) захворіють протягом життя, а 90 % стійкі до цієї інфекції. Сучасна медична наука пов’язує стійкість організму до хвороб з імунологічною, нейроендокринною й іншими системами інтеграції організму. Понад 30 років тому з’явилися перші роботи з використанням хвильових технологій у лікуванні ТБ (Петренко В.І. та ін., 1991; Хоменко О., Чуканов В., 1994), але досі не з’ясовано фізіологічні основи ефективності лікувальної дії хвильових технологій. Мета. Надати кліні
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Здорове тіло"

1

Пікельна, Валерія Семенівна. "Тіло - дім для душі". "Екологія здоров'я" як наукове поняття та складова екологічної культури людини. КДПУ, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4814.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кучерган, Єлизавета Валеріївна. Валеологічна складова освітньої політики сучасної України. [б.в.], 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1378.

Full text
Abstract:
У статті представлені пріоритети державної політики здоров'язбереження та вказані нові шляхи холіцестичного підходу реалізації індивідуальних програм розвитку здоров'я за участю освітньої системи. А саме шляхи формування свідомості майбутнього вчителя як представника державної політики, яка спрямована на реалізацію практичних дій укріплення власного тіла, що в подальшому забезпечило б можливість реалізації здоров'язбереження всього підростаючого покоління й уникнення таким чином демографічної катастрофи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!