Academic literature on the topic 'Зміцнення здоров’я'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Зміцнення здоров’я.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Зміцнення здоров’я"

1

ПРІМА, РАЇСА, ДМИТРО ПРІМА та КАТЕРИНА ШОВШ. "ПРОБЛЕМА ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖЕННЯ В УГОРЩИНІ: ГЕНЕЗА Й МАРКЕРИ ДЕФІНІЦІЮВАННЯ". Comparative Professional Pedagogy 14, № 2 (2024): 25–31. https://doi.org/10.31891/2308-4081/2024-14(2)-3.

Full text
Abstract:
У статті окреслено деякі аспекти ґенези й основні маркери дефініціювання ключових понять дослідження проблеми здоров’язбереження в Угорщині. У площині розкриття ґенези порушеної проблеми завдяки аналітичним матеріалам зосереджено увагу на появі періодичних видань, які пропагували здоров’я та здоровий спосіб життя, перших відомостей про збереження здоров’я в Угорщині, висвітлення питань, що стосувалися санітарної освіти, значної концептуальної трансформації в теорії освіти щодо формування уявлень про здоров’я, розширення інституціоналізації санітарної освіти Угорщини впродовж XVIII – ХХ століття. Узагальнено, що в процесі інституціоналізації санітарної освіти лише частково вдалося досягти початкової мети медичної роботи в школі та навчальної програми медико-санітарної освіти, але як визначальний фактор це мало певний вплив на стан здоров'я населення Угорщини та на концепції здоров'я. Основними маркерами дефініціювання ключових понять дослідження проблеми здоров’язбереження в Угорщині визначено тлумачення категорій «здоров’я», «здоров’яспрямована діяльність», «здоров’язбережувальне середовище», «здоров’язбережувальні технології» в україно-угорському науковому дискурсі. Актуалізована необхідність виокремлення й характеристики дефініції «сприяння здоров’ю» («health promotion»), що вживається в Оттавській хартії (Ottawa Charter, 1986) – одному з програмних документів ВООЗ, який використовують у країнах світу при формуванні державної політики в галузі охорони здоров’я. За визначенням угорських науковців, поняття «health promotion» характеризується як пропаганда, популяризація здорового способу життя, що полягає в поширенні політики сприяння здоров’ю, створенні здоров’язбережувального середовища, розвитку партнерської взаємодії, особистісних навичок та підвищенні рівня доступності медичних послуг з охорони здоров’я. Дефініцію «egészségfejlesztési tevékenységek» (в перекладі: «заходи щодо зміцнення здоров’я») потрактовано як здоров’яспрямовану діяльність, націлену на здійснення системи заходів щодо зміцнення здоров’я, яка передбачає надання необхідної інформації про формування, збереження і зміцнення здоров’я, піклування та контроль за власним здоров’ям. Поняття «kedvező környezet» (в перекладі: «сприятливе середовище») як інструментальний простір впровадження здоров’язбереження у закладах освіти Угорщини схарактеризовано як природне і техногенне середовище, сприятливе для посилення контролю за здоров’ям людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Момот, О. О. "ВПЛИВ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ НА ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЗДОРОВ’Я ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ". Педагогіка та психологія, № 61 (квітень 2019): 132–37. http://dx.doi.org/10.34142/2312-2471.2019.61.15.

Full text
Abstract:
У статті визначено та теоретично обґрунтовано пріоритет сімейного виховання на формування культури здоров’я особистості дитини як сукупність знань, умінь і навичок ведення здорового способу життя, психологічне самовдосконалення, соціальний та фізичний розвиток, що залежить від традиційної складової цього впливу, способу організації життя, участі обох батьків у вихованні, правильної організації вільного часу сім’ї, ставлення батьків до здоров’я. Культура сімейного виховання головним чином визначає культуру особистості дитини. Успіх сімейного виховання багато в чому залежить від організації домашнього життя, традицій сімейного життя. Здоров’я – основна загальнолюдська цінність, тому одним із пріоритетних напрямів культури здоров’я є створення стимулюючої, позитивної, здоров’язберігаючої, духовної та морально-психологічної атмосфери в сім'ї, оволодіння необхідними знаннями, вміннями та навичками для збереження та зміцнення здоров'я, забезпечення відповідних умов для навчання та формування фізично та психічно здорової людини, покликаних формувати здоровий світогляд, культуру здоров'я. Основна вимога до сімейного виховання – це вимога любові. Харчування відіграє важливу роль у формуванні культури здоров’я дитини. Воно має бути раціональним, врівноваженим, помірним та різноманітним, це перший ключ до здоров'я та добробуту, гарантія ефективності навчально-виховного процесу. Роль сімейного виховання у сформованості культури здоров’я дитини визначається рівнем зміцнення здоров’я, вмінням уберегти й покращувати своє здоров’я та оточення і сприймати його як найвищу цінність. Культура здоров’я сприяє формуванню особистості дитини як повноцінного члена суспільства, пристосованого до життя в цьому середовищі та здатного пристосовуватися до змін соціуму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Смірнова, В. Л., О. О. Шемаєв, and Н. Я. Панчишин. "SIGNIFICANT EVENTS IN THE PERIODS OF THE ORIGIN AND FORMATION OF THE HEALTH PROMOTION HISTORY." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 1 (April 30, 2024): 108–16. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2024.1.14633.

Full text
Abstract:
Мета: висвітлити визначні події в періоди започаткування та становлення історії промоції здоров’я і їх вплив на сучасне уявлення про зміцнення та збереження здоров’я. Матеріали і методи. Для досягнення мети дослідження використано метод аналізу та синтезу документів, історико-хронологічний метод й узагальнення. Результати. Становлення історії промоції здоров’я простежено на основі здійснення аналізу тематичного змісту шести глобальних конференцій, присвячених зміцненню та збереженню здоров’я. Визначено ключові події в періоди започаткування та становлення історії промоції здоров’я. Запропоновано періодизацію й охарактеризовано періоди започаткування та становлення промоції здоров’я. На підставі аналізу результатів глобальних конференцій із промоції здоров’я і відповідних документів розглянуто еволюцію підходів Всесвітньої організації охорони здоров’я до формування концепції зміцнення та збереження здоров’я. Висновки. Встановлено, що період започаткування (1974–1986) позначається визначенням поняття «промоція здоров’я» і базових підходів та стратегій розвитку. Період становлення (1988–2005) характеризується збільшенням кола питань із промоції здоров’я, пов’язаних із підвищенням якості здоров’я в країнах, що розвиваються; формуванням сприятливого середовища для здоров’я; зміцненням здоров’я у XXI ст.; подоланням нерівності у сфері здоров’я та промоцією здоров’я в глобалізованому світі. Детальну характеристику змін уявлення про визначення, стратегії та концепції промоції здоров’я представлено у відповідних публікаціях двох глосаріїв із промоції здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Sivák, Tomáš. "The importance of health promotion assistants in public health." Україна. Здоров’я нації 1, no. 2 (2023): 22–25. http://dx.doi.org/10.24144/2077-6594.2.1.2022.258898.

Full text
Abstract:
Мета. «Здорові регіони» є єдиною організацією, яка проводить просвітницькі заходи щодо здоров’я в маргіналізованих ромських громадах. Метою цієї статті було вказати на важливість асистентів зі зміцнення здоров’я в системі охорони здоров’я Словацької Республіки, до якої також входять маргіналізовані ромські громади через втручання помічників зі зміцнення здоров’я.Методи. Для написання цієї статті використовувався описовий метод.Результати. У статті детально описано конкретні втручання асистентів з питань зміцнення здоров’я, які виникають у системі охорони здоров’я під час роботи з маргіналізованими ромськими громадами.Висновки. Положення помічників з зміцнення здоров’я в суспільстві відображає їхню незамінну роль у громадському здоров’ї.Ключові слова: помічник із зміцнення здоров’я, громадське здоров’я, маргіналізовані ромські громади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Москалець, Оксана. "ВПРОВАДЖЕННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ". Молодий вчений, № 10 (98) (31 жовтня 2021): 257–61. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-10-98-53.

Full text
Abstract:
Здоров’я – це безцінне багатство людини, від якого залежить вся її життєдіяльність, а той, хто не піклується про здоров’я змалку, залишається без майбутнього. З давніх-давен відомою є істина, що досить легше здоров'я втратити, ніж його відновити. На уроці математики, у молодший класах, вчитель має акцентувати увагу не лише на матеріалі уроку, але й на здоров’я учнів, та їх гарному самопочутті. Для цього існують здоров'язбережувальні технології, які необхідно поширити та інтегрувати у кожний урок математики. Вчителеві початкової школи, який володіє сучасними педагогічними знаннями, доцільно організувати свою подальшу діяльність з урахуванням пріоритетів збереження та зміцнення усіх суб’єктів педагогічного процесу. В статті розглядається процес використання здоров’язбережувальних освітніх технологій на уроках математики, що сприятиме збереженню і зміцненню здоров’я молодших школярів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бєлкова, Тетяна. "КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ СТАНУ ЗДОРОВ’Я СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ СТОСОВНО ЇХ СПОСОБУ ЖИТТЯ". Вісник Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка 182, № 26 (2024): 48–53. http://dx.doi.org/10.58407/visnik.242608.

Full text
Abstract:
У статті розкрито зміст однієї з ефективних форм удосконалення збереження та зміцнення здоров’я студентської молоді в умовах воєнної агресії в Україні. Слід зазначити, що, враховуючи реалії сьогодення, поняття «здоров’язберігаючі технології», яке об’єднує всі напрямки діяльності вищого медичного закладу освіти щодо формування, збереження та зміцнення здоров’я студентів, стає надзвичайно актуальним. Важливу роль у покращенні показників здоров’я серед підростаючого покоління відіграє дисципліна «Фізичне виховання», а саме самостійні заняття з використанням усіх можливих видів фізичної активності. Оптимізація рухової активності шляхом виконання фізичних вправ під час занять фізичною культурою і спортом підвищує розумову діяльність і сприяє оздоровленню молоді. Доведено, що природна потреба у систематичних заняттях фізичними вправами, організація здорового способу життя студентів тісно пов’язана з вирішенням виховних завдань. Здоров'язберігаючі технології навчання та виховання передбачають послідовну систему активних дій усіх учасників освітнього процесу, спрямованих на створення здоров'язберігаючого середовища для формування життєво важливих умінь, що визначають збереження та зміцнення здоров'я та орієнтацію на здоровий спосіб життя, гармонійний розвиток фізично та психічно здорової особистості. Метою даної статті є належна організація фізкультурно-оздоровчої діяльності студентів задля їхнього здоров’язбереження в умовах вкрай обмеженої рухової активності з використанням технологій дистанційного навчання. Методологія. Систематизація та вивчення наукових публікацій, аналіз наукової та навчально-методичної літератури, Інтернет-джерел, розкриття основних визначень досліджуваної проблеми, узагальнення та висновки. Наукова новизна полягає у впровадженні онлайн-занять з фізичного виховання, що сприятиме ефективності самостійної діяльності та позитивно вплине на професійну підготовку та фізичний розвиток студентів денної форми навчання, які перейшли на дистанційну форму навчання. Висновки. Автор статті приходить до висновку, що вирішення проблеми охорони здоров’я студентів вищих медичних закладів освіти засобами фізичного виховання можливе шляхом пошуку новітніх ефективних методів, які б урізноманітнили зміст фізкультурно-оздоровчих програм, задовольняти інтереси учнів і краще впливати на їх фізичну підготовку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Миронюк, Іван Святославович, Геннадій Олексійович Слабкий та Вікторія Йосипівна Білак-Лук’янчук. "Комплексна характеристика територіальних громад гірської географічної зони як чинник до оптимізації діяльності по збереженню та зміцненню здоров’я населення". Intermedical journal, № 2 (30 червня 2025): 147–51. https://doi.org/10.32782/2786-7684/2025-2-26.

Full text
Abstract:
Вступ. В умовах проведеної адміністративно-територіальної реформи та реформування системи охорони здоров’я в Україні територіальні громади являються базовим рівнем по забезпеченню збереження та зміцнення здоров’я населення. Мета дати комплексну характеристику територіальної громади як базового рівня розвитку системи охорони здоров’я регіону по збереженню та зміцненню здоров’я населення. Матеріали та методи. Дослідження проведено на базі Довжанської сільської територіальної громади Хустського району Закарпатської області. Матеріали: паспорт територіальної громади. Методи: бібліосемантичний, структурно-логічного аналізу. Результати та їх обговорення. До складу Довжанської сільської територіальної громади входить вісім населених пунктів із чисельністю населення від 109 до 7075 жителів. Всього в громаді проживає 16 575 осіб із наступною віковою структурою: 22,8% дітей, 56,0% населення працездатного віку та 21,2% населення старше працездатного віку. Найменшу частку складає населення у віці 15-18 років – 4,8% та 0-6 років – 6,5%. Відмічається несприятлива демографічна ситуація. Загальна протяжність автодоріг в межах громади становить 144,2 км, з них 70% потребують капітального ремонту та в осінньо-весняний період є умовно прохідними. На території громади функціонує комунальне некомерційне підприємство «Довжанський центр первинної медичної допомоги» в складі якого діє п’ять амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та в трьох населених пунктах громади функціонують аптеки. На території громади розташовано пункт постійного базування бригад екстреної медичної допомоги Іршавської станції екстреної медичної допомоги. Населення трьох населених пунктів позбавлене можливості отримувати не тільки доступну первинну, а і долікарську медичну допомогу. Населення громади не має можливості отримати доступну стоматологічну допомогу, яка ВООЗ віднесена до первинної допомоги. Висновки. Аналіз комплексної характеристики населених пунктів, структури населення та інфраструктури по забезпеченню життєдіяльності та збереження та зміцнення здоров’я населення вказує на низький та нерівномірний доступ жителів різних населених пунктів громади до умов по збереженню та зміцненню здоров’я. Питання збереження та зміцнення здоров’я населення в громаді не є пріоритетним. Ситуація вимагає проведення в громадських слухань із зазначеного питання та прийняття та виконання комплексної цільової програми по забезпеченню конституційних прав населення громади на збереження та зміцнення здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Скалій, Олександр, та Катерина Мулик. "ВИКОРИСТАННЯ МОБІЛЬНИХ ДОДАТКІВДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ МОТИВАЦІЇ ДО ЗАНЯТЬ ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ОСІБ ЗРІЛОГО ВІКУ". Education. Innovation. Practice 12, № 10 (2024): 43–48. https://doi.org/10.31110/2616-650x-vol12i10-006.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання мотивації дорослого населення до фізкультурно-оздоровчої діяльності, зокрема через використання мобільних додатків. В умовах низької фізичної активності сучасного суспільства, що супроводжується зростанням захворюваності, викликаної малорухливим способом життя, важливим завданням стає пошук ефективних інструментів для заохочення до активності. Регулярні фізичні вправи є ключовими для зміцнення здоров’я, профілактики хронічних захворювань і підвищення якості життя. Результати дослідження вказують, що мобільні додатки для контролю фізичної активності мають значний вплив на мотивацію користувачів. Зокрема, фітнес-додатки сприяють формуванню та підтримці здорових звичок завдяки функціям моніторингу активності, встановлення персоналізованих цілей і зворотного зв’язку. Встановлено, що чоловіки та жінки мають певні відмінності в перевагах щодо використання додатків. Чоловіки частіше обирають програми, орієнтовані на розвиток витривалості та силових показників, тоді як жінки надають перевагу комплексним додаткам, спрямованим на підтримання загального тонусу, харчування і контроль ваги. Також, згідно з дослідженням, люди, які використовують додатки, демонструють вищий рівень мотивації до фізичної активності, ніж ті, хто не користується ними, зокрема, щодо зміцнення здоров'я, покращення настрою, зняття втоми та підвищення працездатності. Таким чином, мобільні додатки є ефективним інструментом для мотивації дорослого населення до фізкультурно-оздоровчої діяльності. Завдяки можливості контролю за досягненнями, нагадуванням про тренування та інтерактивним функціям, додатки забезпечують додатковий стимул для регулярних занять руховою активністю, сприяють зміцненню здоров’я та покращенню самопочуття користувачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шукатка, Оксана Василівна, та Наталія Анатоліївна Олійник. "ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ". Гуманітарний форум 1, № 1 (2023): 35–39. http://dx.doi.org/10.60022/1(1)-6gf.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання особливостей формування навичок здорового способу життя в учнів молодших класів. Формування здорового способу життя є предметом наукового інтересу широкого кола сучасних вітчизняних і зарубіжних учених, вимагаючи конкретизації в межах нашої наукової розвідки. Важливість такого дослідження закріплена численними державними документами, законами, постановами й указами, що визначають формування навичок і здібностей учня до формування, збереження і зміцнення здоров’я одним із пріоритетних завдань сучасної вітчизняної середньої школи. Належну увагу приділено розгляду питання формування культури здоров’я та здорового способу життя, збереження та зміцнення здоров’я молодших школярів та їх гармонійного розвитку. Визначено основні завдання початкової школи, щодо формування здорового способу життя молодших школярів, це формування системи знань про здоров’я та здоровий спосіб життя учнів; формування потреби у здоров’ї та свідомому ставленні до нього учнів; оздоровлення дітей; профілактика захворювань; формування моральної культури, самопізнання, умінь та навичок з фізичного та морального самовдосконалення; навчити використовувати отримані знання у повсякденному житті. Особлива увага акцентується на питанні створення оптимальних умов, які сприяють більш ефективній освітній роботі, щодо формування навичок здорового способу життя школярів початкових класів. Розкрито проблему ролі педагога у формуванні здоров’я та здорового способу життя школярів. Акцентується увага на тому, що вчитель повинен не тільки вирішувати оздоровчі завдання, планувати і використовувати педагогічні засоби, які необхідні для формування знань та умінь, але і стимулювати учнів власним прикладом до здорового способу життя. Ключові слова: здоровий спосіб життя, навички, молодші школярі, освітній процес, педагогічні умови, вчитель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

KUSHNIRUK, S., and T. BELKOVA. "THE ESSENCE OF THE CONCEPT OF «HEALTH» AND THE PECULIARITIES OF ITS PRESERVATION IN ADOLESCENT CHILDREN." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1, no. 3 (2023): 374–82. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2023-1-3-374-382.

Full text
Abstract:
У статті здійснено науково-теоретичне обґрунтування питань щодо формування у свідомості особистості уявлень про здоровий спосіб життя, та можливостей застосування освітніх технологій з метою збереження і зміцнення здоров’я дітей підліткового віку, окреслено теоретичні аспекти тлумачення суті поняття «здоров’я» з метою розробки системи його формування у середовищі дітей підліткового віку. Виокремлено, класифіковано основні морфо-функціональні та психофізіологічні особливості змін, що відбуваються в опорно-руховому апараті, нервовій, ендокринній, імунній та серцево-судинній системах організму дитини цього вікового періоду й зумовлені дорослішанням, нервово-психічним і фізіологічним розвитком. Важливе наукове, освітнє і суспільне значення має застосування здоров‘язберігальних технологій як основний напрям у розв’язанні проблем щодо збереження та зміцнення здоров’я молоді в умовах сучасного освітнього простору. Визначальним чинником у формуванні ціннісного ставлення до здоров’язбереження, як встановлення особистості, є виховний, педагогічний аспект. Підвищений інтерес дослідників до поняття «здоров’язберігаючі технології» свідчить про актуальність проблеми, а протиріччя підходів до її визначення і місця в освітньому процесі вказує на недостатню теоретичну розробленість педагогічного феномену поняття «здоров’язберігаючі технології». Суть здоров’язберігаючих технологій є забезпечення умов фізичного, психічного, соціального та духовного комфорту, що сприяють продуктивній навчально-пізнавальній та практичній діяльності учасників освітнього процесу, заснованої на науковій організації праці та культури здорового способу життя особистості. Тому, впровадження в освітній процес загальноосвітніх закладів і ЗВО України оздоровчих технологій дає змогу розширити резерви психофізіологічних функцій організму людини, відновити її здатність до саморегуляції та самовідтворення, компенсувати наслідки функціональних порушень і навіть призупинити патологічний процес. Автор статті доходить висновку про те, що розв’язання проблеми збереження здоров’я дітей підліткового віку можливе завдяки визнанню пріоритету здорового способу життя, пошуку нових і ефективних форм та методів, що урізномаїтили б зміст оздоровчих програм та сприяли забезпеченню всебічного та гармонійного розвитку. Оскільки в сучасному розумінні метою навчання є всебічний розвиток дитини з урахуванням її вікових та індивідуальних особливостей разом із збереженням та зміцненням здоров’я, то й, відповідно, здоров’язберігаючі технології постають як єдина система організаційних форм та технологічних одиниць, головною метою яких є зміцнення і збереження здоров’я особистості. Ключові слова: здоров’я, підлітковий вік, освітній процес, психофізіологічний розвиток, здоров’язберігальні технології, здоровий спосіб життя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Зміцнення здоров’я"

1

Петренко, Олена Павлівна, Елена Павловна Петренко, Olena Pavlivna Petrenko та Т. А. Передерій. "Cтеп-аеробіка як засіб зміцнення здоров’я". Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/79308.

Full text
Abstract:
Сучасна людина, як ніколи, намагається привернути увагу на свою зовнішність та здоров’я. У наш час, коли прийшли ділові та енергійні люди, заняття фізичним вихованням стали частиною життя кожного. За останні роки стала особливо помітною поява інтересу до занять різними видами спорту і рухової активності для відпочинку і відновлення сил. Серед цих оздоровчих тренувань особливе місце зайняла аеробіка. Систематичні заняття аеробікою не тільки дозволяють підвищити рівень м’язової тренованості, а й покращити стан серцево-судинної системи та отримати велике задоволення від занять. Серед багатьох видів танцювальної аеробіки найпопулярніший – степ-аеробіка, яка є ефективним засобом фізичної підготовки. Степ-аеробіка, один із найпростіших та найчарівніших стилів та напрямків аеробіки. «Step» в перекладі з англійської означає «крок». Відмінна особливість полягає в тому, що вона діє на тіло комплексно, делікатно коректує форму ніг і розвиває всі групи м’язів. Тіло стає більш струнким, гнучким, та стійким. Дуже важливо, щоб така аеробіка була досить ефективною для тих м’язових груп, яким дуже важко користуватися: сідниць, задньої частини стегна. Зараз аеробіка на сходовій платформі доступна практично всім. Мета дослідження: охарактеризувати виникнення степаеробіки та її особливості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Самаріна, Л., та С. Сичова. ""Заради здоров’я дитини". Система роботи дошкільних навчальних закладів зі зміцнення здоров’я дітей". Thesis, КНТУ, 2010. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6061.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гордієнко, Олена Володимирівна, В. О. Жамардій, Елена Владимировна Гордиенко та Olena Volodymyrivna Hordiienko. "Пауерліфтинг як ефективний засіб зміцнення здоров’я студентської молоді". Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/79212.

Full text
Abstract:
Сучасна педагогічна теорія орієнтується на пошуки шляхів, які сприяють фізичному розвитку студентів. Зростаюча в молодіжному середовищі популярність занять різними видами атлетизму передбачає пошук і вивчення найбільш доступних форм занять із обтяженнями. Мета дослідження полягає в експериментальній перевірці методики формування спеціальних умінь і навичок студентів у процесі занять із пауерліфтингу. Виклад матеріалу дослідження. Навчальні заняття з пауерліфтингу здійснили позитивний вплив на студентів усіх типологічних груп. Після закінчення педагогічного експерименту в хлопців експериментальної групи Е1 показники присідання зі штангою на плечах збільшилися на 32,4 кг, тоді як у хлопців контрольної групи К1 – на 22 кг, у дівчат експериментальної групи Е1 результат у присіданні зі штангою на плечах покращився на 30,15 кг, тоді як у дівчат контрольної групи К1 – на 15,85 кг. Жим штанги лежачи на лавці: результат у хлопців експериментальної групи Е1 покращився на 15,56 кг, тоді як у хлопців контрольної групи К1 – на 10,78 кг. У дівчат експериментальної групи Е1 результат покращився на 12,22 кг, тоді як у дівчат контрольної групи К1 – на 9,33 кг. У хлопців експериментальної групи Е1 показники станової тяги збільшилися на 30,25 кг, тоді як у хлопців контрольної групи К1 – на 19,73 кг, у дівчат експериментальної групи Е1 результат у становій тязі покращився на 27,84 кг, тоді як у дівчат контрольної групи К1 – на 17,25 кг (табл. №1).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кодацька, С. М. "Морфофункціональні й психофізіологічні особливості підліткового віку". Thesis, КНТУ, 2010. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6029.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Єфімова, О. А. "Реалізація превентивних здоров’язбережувальних проектів – важлива умова збереження та зміцнення здоров’я учнів". Thesis, КНТУ, 2014. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6548.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено досвід роботи Високобайрацького НВК у напряму створення моделі навчального закладу – Школи сприяння здоров’ю; розкрито основні аспекти впровадження превентивних здоров’язбережувальних проектів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ковальов, В. О. "Здоровий спосіб життя, фізична культура і спорт: філософські, історичні та соціально-економічні аспекти". Thesis, КНТУ, 2011. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6136.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Плескач, Л. П., та С. В. Діброва. "Зміцнення здоров’я дітей засобами комплексного фізичного виховання. Формування ціннісного ставлення до власного здоров’я шляхом інтегрування в життєдіяльність дітей ефективних розвивально-оздоровчих технологій". Thesis, КНТУ, 2012. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6359.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Самокиш, І. "Значення способу життя у зміцненні здоров'я та розширенні функціональних резервів студентської молоді". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63710.

Full text
Abstract:
The importance of the way of life in strengthening health and expanding the functional reserves of student youth. Analysis of scientific and methodological literature has shown that the way of life is a key factor in the direction of strengthening health and expanding the functional capabilities of students in particular and the person as a whole. The positive impact of the way of life on human health is assessed in different ways. The specific weight of the corresponding factor in the total sum of factors that have a positive effect ranges from 50 to 80%. At the same time, in our opinion, this distribution in terms of the level of influence of health factors in our country and other countries of the world is rather conditional. The key criteria can be: the standard of living, the level of citizens' safety, the state of health, natural and climatic conditions, etc. There is also no common opinion in understanding the term "healthy lifestyle" and its key components. Understanding by students of our country the importance of a way of life as the main component of health is at a low level, as evidenced by a large number of studies.<br>Znaczenie sposobu życia w celu wzmocnienia zdrowia i rozszerzenia rezerw funkcjonalnych młodzieży studenckiej. Analiza literatury naukowej i metodycznej wykazała, że sposób życia jest kluczowym czynnikiem w kierunku wzmocnienia zdrowia i rozszerzania funkcjonalnych możliwości studentów, a zwłaszcza osoby jako całości. Pozytywny wpływ stylu życia na zdrowie człowieka ocenia się na różne sposoby. Specyficzna masa odpowiedniego czynnika w całkowitej sumie czynników, które mają pozytywny wpływ waha się od 50 do 80%. Jednocześnie, naszym zdaniem, ta dystrybucja pod względem poziomu wpływu czynników zdrowotnych w naszym kraju i innych krajach na świecie jest raczej warunkowa. Podstawowymi kryteriami mogą być: poziom życia, poziom bezpieczeństwa obywateli, stan zdrowia, warunki naturalne i klimatyczne, itd. Nie ma też wspólnej opinii w rozumieniu terminu "zdrowy styl życia" i jego kluczowych elementów. Zrozumienie przez uczniów naszego kraju znaczenia sposobu życia jako głównego składnika zdrowotnego jest na niskim poziomie, czego dowodem jest duża liczba badań.<br>Найголовніша роль в збереженні і формуванні здоров’я та розширенні резервних можливостей належить самій людині, а не рівню розвитку медицини або умовам життя [9; 10]. Саме спосіб життя людини, його ціннісні орієнтири і установки, ступінь гармонізації його поведінки в соціумі – і є основними складовими, які визначають здоров’я. Ключовим напрямком в зміцненні здоров’я повинна бути свідома, цілеспрямована робота самої людини по розширенню функціональних можливостей, прийняття на себе відповідальності за власне здоров’я, коли здоровий спосіб життя стає звичкою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Марченко, Олексій Васильович, Алексей Васильевич Марченко, Oleksii Vasylovych Marchenko та Д. О. Шапошніков. "Фізична культура і спорт як важливий фактор зміцнення здоров'я молоді". Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24267.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бельорін-Еррера, Олександра Михайлівна, І. О. Корженко та М. А. Удовенко. "Холістичний підхід до збереження здоров'я студентської молоді". Thesis, Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48268.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Зміцнення здоров’я"

1

Омельченко, Я. М., З. Г. Кісарчук, Т. С. Гурлєва та ін. Розвиток компетентностей, пов'язаних із збереженням і зміцненням психічного здоров'я, безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях. Методичні рекомендації. Інститут вищої освіти НАПН України, 2024. http://dx.doi.org/10.31874/978-617-7486-42-7.

Full text
Abstract:
У даному виданні надано методичні рекомендації щодо розвитку компетентностей, пов’язаних із збереженням і зміцненням психічного здоров’я, безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях, у контексті безпекової ситуації в Україні та з урахуванням методичних рекомендацій щодо розроблення стандартів вищої і фахової передвищої освіти, Національної рамки кваліфікацій, Концепції безпеки закладів освіти, типової програми підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників закладів освіти «Організація фізичного і психологічного безпечного освітнього середовища: реагування на загрози чи надзвичайні ситуації». Видання адресоване представникам закладів вищої та фахової передвищої освіти для керівництва у модернізації освітнього процесу та освітніх програм в умовах військового стану та надзвичайних ситуацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Зміцнення здоров’я"

1

Хмара, Марина. "УДОСКОНАЛЕННЯ ЗМІСТУ НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ В ПЕРІОД 2002-2022 РОКІВ". У Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed), 2-ге вид. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.08.

Full text
Abstract:
В статті проаналізовано зміст експериментальних навчальних програм з фізичного виховання в Україні в період 2002-2022 років. Встановлено їх основні напрями освітньої діяльності, а саме: збереження та зміцнення здоров’я учнів; підвищення рівня рухової активності, розвитку рухових здібностей, фізичної працездатності та фізичного розвитку школярів; ціннісно орієнтоване навчання на уроках фізичної культури та створення ефективної фізкультурно-оздоровчої системи в загальноосвітньому навчальному закладі як при традиційному навчанні, так і при дистанційному або гібридному (змішаному). Представлені результати теоретичного аналізу ефективності даних програм, загальні тенденції і особливості їх впровадження та встановлено, що впровадження нових форм, засобів та методів навчання з фізичного виховання в освітній процес українських шкіл відбувалося з чіткім дотриманням принципів фізичного виховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Зміцнення здоров’я"

1

Яворська-Вєтрова, Ірина Вікторівна. "Зростання після травми: техніки зміцнення психологічних ресурсів особистості". У ПСИХОЛОГІЧНЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ ТА МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ. Liha-Pres, 2025. https://doi.org/10.36059/978-966-397-496-5-80.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кошель, Анна, Віталій Кошель та Катерина Сілка. "ДЕЯКІ АСПЕКТИ ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ЗГІДНО ОНОВЛЕНОГО БАЗОВОГО КОМПОНЕНТУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ". У EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-19.03.2021.v3.20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Зміцнення здоров’я"

1

Скрипник, Л. М. Здоров’язбережувальні технології у системі підготовки майбутніх кваліфікованих фахівців. ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4533.

Full text
Abstract:
Одним із важливих напрямів країни на шляху до європейського майбутнього є реалізація здоров’язбережувальних технологій у системі сучасної освіти. На даному етапі розвитку України питання охорони здоров’я підростаючого покоління є досить актуальним та соціально значущим, оскільки у нашій країні гостро постає проблема захворюваності молоді. Поняття «здоров'язберігаючі технології» передбачає комплекс напрямів щодо формування, збереження та зміцнення здоров’я учнів: програми, засоби, методи, спрямовані на виховання в учнів культури здоров’я, особистісних рис, що сприяють його збереженню та зміцненню; формування уявлень про здоров’я як цінність, а також мотивації на здоровий спосіб життя. Збереження здоров’я молодого покоління залежить від взаємодії педагогів, медичних і соціальних працівників та є одним з головних напрямів роботи сучасного закладу освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лаврентьєва, Олена Олександрівна. Підходи до профілактичної роботи зі студентами в контексті збереження й зміцнення здоров’я, формування навичок безпечної поведінки. ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2577.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мінжоріна, Ірина Леонідівна, та Вадим Вікторович Василенко. Формування ставлення до фізичного виховання як фактор емоційного розвитку особистості та зміцнення здоров’я. Криворізький державний педагогічний університет, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1975.

Full text
Abstract:
У роботі йдеться про виявлення приорітетних мотивів системних питань при вивченні принципів формування відношення до занять фізичними вправами як одному із засобів емоційного розвитку особистості майбутнього педагога.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Андріанов, В. Є., Т. В. Андріанов та В. І. Марчик. Управління процесом формування здорового способу життя студентів. Криворізький технічний університет, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1901.

Full text
Abstract:
Соціально-комунікативні аспекти управління процесом формування здорового способу життя майбутніх спеціалістів розкриваються у необхідності чіткого уявлення про основні принципи здорового способу життя та методики їх реалізації; соціально-комунікативні програми, систему засобів зміцнення здоров’я студентів та умови виникнення ризиків захворювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!