To see the other types of publications on this topic, follow the link: Зовнішнє бізнес-середовище.

Journal articles on the topic 'Зовнішнє бізнес-середовище'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 37 journal articles for your research on the topic 'Зовнішнє бізнес-середовище.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Балахонова, Олеся, та Юлія Остапенко. "Основні фактори впливу на економічну безпеку підприємства". ПОДІЛЬСЬКИЙ НАУКОВИЙ ВІСНИК 1, № 3(31) (2024): 4–12. http://dx.doi.org/10.58521/2521-1390-2024-31-1.

Full text
Abstract:
У статті досліджено необхідність дослідження економічної безпеки підприємства: визначення рівня уразливості підприємства; розробка заходів щодо захисту підприємства; оцінка ефективності бізнес-процесів; ухвалення обґрунтованих управлінських рішень; поліпшення конкурентоспроможності. Визначено основні фактори впливу на економічну безпеку підприємства: економічна кон'юнктура та стабільність ринків; фінансова стійкість підприємства; конкурентне середовище; законодавство та податкова політика; ціни на сировину та енергоресурси; технічний стан та доступність обладнання; рівень виробничої та логістичної інфраструктури; управління ризиками та кризове управління. Досліджено зовнішнє середовище економічної безпеки підприємства: політична ситуація у країні та світі, економічна ситуація, соціокультурне оточення, технологічні зміни, екологічна ситуація, юридичне середовище. Визначено внутрішнє середовище економічної безпеки підприємства, яке включає організаційні, фінансові, кадрові та технологічні аспекти, які впливають на стабільність і успішність його діяльності. Фактори впливу на економічну безпеку підприємства демонструють такі аспекти: фінансова стійкість підприємства; ефективне управління ризиками; політична стабільність і дотримання законодавства; конкурентоспроможність; інфраструктура та технологічна підтримка; регулювання та оподаткування; геополітична обстановка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Світлична, Алла, Неля Волкова та Наталія Дем’яненко. "ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ВИБІР СТРУКТУРИ УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ". Вісник Полтавського державного аграрного університету. Серія «Економiка, управлiння та фiнанси», № 1 (27 червня 2024): 22–27. https://doi.org/10.32782/pdau.eco.2024.1.4.

Full text
Abstract:
У статті, спираючись на наукові напрацювання вчених та чинну нормативно-правову базу, здійснено розмежування понять «організаційна структура», «структура управління», «організаційна структура управління». Встановлено, що поняття «структура управління організації» і «організаційна структура управління» є тотожними. Організаційна структура підприємства – це сукупність виробничих і функціональних структурних підрозділів. Структура управління підприємства – це склад органів і працівників управління, а також система їх супідлеглості й взаємодії у процесі управління виробництвом. Основним завданням дослідження став розгляд організаційних структур сільськогосподарських підприємств у контексті теоретичних аспектів їх побудови та, зокрема вивчення факторів, що впливають на вибір структури. Фактори, що впливають на вибір організацією структури управління в теорії менеджменту умовно розподіляють на внутрішні, загальні або зовнішні та спеціальні. Автори запропонували їх трактувати як внутрішні характеристики організаційної системи (складність, формалізація, централізація організації та норма контролю), зовнішні умови функціонування (зовнішнє середовище, стратегія та розмір організації, технологія робіт) та спеціальні характеристики організаційної системи (ефект влади і контролю, диджиталізація бізнес-процесів). Запропоновано додати до спеціальних факторів, що впливають на вибір структури управління категорію «організаційна культура». Проте на сьогодні проблематика дослідження організаційної культури хоч і є перспективною та перебуває в полі зору теоретичних та практичних досліджень науковців, однак потребує подальшої інтеграції з практикою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельничук, Оксана. "УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ МІЖНАРОДНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ НА ПІДПРИЄМСТВІ". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 3 (29 вересня 2022): 79–86. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2022-5-11.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні погляди авторів на проблематику вдосконалення міжнародної діяльності підприємства. Дослідження проведено на прикладі суб’єкта господарювання, що здійснює імпорт продукції. Надано організаційно-економічну характеристику діяльності підприємства. Запропоновано напрями вдосконалення організаційної структури підприємства із врахуванням вимог воєнного стану. Окреслено напрями вдосконалення управління міжнародною діяльністю, при зменшення доходів. Акцентовано на необхідності розробки стратегій, котрі націлені на зменшення помилок, збитків, загроз, що виникають. З метою вивчення сильних, слабких сторін, загроз та можливостей здійснено SWOT – аналіз, який дає змогу одночасно аналізувати зовнішнє та внутрішнє середовище. Застосовано модифіковано матрицю TOWS та розглянуто 4 варіанта стратегій для товариства. Особливу увагу приділено питанню державної підтримку бізнесу в умовах війни. Розглянуто інформаційний портал про державні та донорські програми, приватні ініціативи підтримки підприємців, що допоможуть зберегти бізнес, робочі місця та підтримати економіку України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Куцик, П. О., та О. І. Ковтун. "ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В СИСТЕМІ ОБГРУНТУВАННЯ СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ УПРАВЛІННЯ БІЗНЕСОМ". Підприємництво і торгівля, № 42 (27 вересня 2024): 94–109. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1256-2024-42-13.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто можливість застосування технологій штучного інтелекту (ШІ) та штучних нейронних мереж (ШНМ) у системі обґрунтування бізнес-рішень, зокрема стратегічних, сучасною підприємницькою організацією. Представлено архітектуру механізму прийняття збалансованих за ресурсами та ризиками управлінських рішень менеджментом підприємства на основі використання великих масивів оціночної інформації, так званих «Big Data», яка описує минуле, поточне й майбутнє як внутрішнє, так і зовнішнє (як макро-, так і безпосереднє галузево-ринкове) бізнес-середовище підприємства з огляду на його потенційні переваги чи недоліки та можливості чи загрози для нього в певному бізнесі, виявлені з допомогою ШНМ як елементу ШІ. Прийняття стратегічних рішень щодо ключових питань функціонування та розвитку підприємства на перспективу в динамічному бізнес-середовищі грунтується на пошуку та оцінюванні при допомозі ШІ оптимальних комбінацій та способів (потрактованих нами як стратагем) застосування потенційних переваг підприємства для використання можливостей та уникнення загроз, які існують чи можуть виникнути в бізнес-середовищі функціонування підприємства в майбутньому, з огляду на виявлені та найбільш вірогідні стани та тенденції розвитку такого бізнес-середовища і ризики, які в ньому можуть виникнути для підприємства. Цей пошук та оцінювання, на наше переконання, може і має здійснюватися за рахунок процедур та алгоритмів і на основі критеріїв, закладених у межах і можливостях окремих нейронів ШНМ, яка матиме вигляд моделі прецептрона Ф. Розенблата. І підтвердженням допустимості цього використання ШНМ для вирішення проблем (як зокрема, так і комплексно) стратегічного управління бізнесом слугує той факт, що провідні компанії світу для досягнення успіху в бізнесі сьогодні широко впроваджують у свою систему управління інструменти, алгоритми та процедури аналітики на основі застосування ШІ та ШНМ, які дозволяють їм розробляти загальну інформаційну програму, що дає можливість: а) краще розуміти як бізнес-процеси на підприємстві, так і процеси в бізнес-середовищі підприємства; б) зосереджуватися на найбільших і найвищих пріоритетах підприємства; в) зберегти наявні можливості для успіху та методи ведення бізнесу та конкуренції (бізнес-моделі), додаючи нові, а відтак приймати оптимальні ефективні рішення та стратегії на майбутнє.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Куцик, П. О., та О. І. Ковтун. "ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРСПЕКТИВНОГО БІЗНЕСУ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ОПТИМАЛЬНИХ СТРАТЕГІЧНИХ НАБОРІВ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ З ВИКОРИСТАННЯМ МОЖЛИВОСТЕЙ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 5 (14) (30 вересня 2024): 127–36. http://dx.doi.org/10.32782/dees.14-20.

Full text
Abstract:
Прийняття рішень в умовах невизначеності сьогодні стало справжнім викликом для більшості підприємницьких організацій. Відтак перманентний аналіз усіх можливих та відбір найбільш вірогідних сценаріїв розвитку бізнес-середовища та бізнесу підприємства на основі великих масивів даних про зовнішнє та внутрішнє середовище підприємства і процеси, які там відбуваються, стає необхідним для обґрунтування ефективних управлінських рішень менеджерами підприємницьких організацій та окремих бізнес-проектів. Аналіз можливих ситуацій розвитку подій, так званих «Що, якщо», створює за допомогою штучного інтелекту (ШІ) змодельоване середовище, де можна випробувати різні зміни щодо умов (можливостей і загроз, переваг і недоліків) бізнесу та побачити їхній вплив і, відповідно, прийняти оптимальні можливі управлінські стратегічні і тактичні рішення для забезпечення успіху підприємницької організації в її бізнес-діяльності. В статті нами пропонується архітектоніка моделі застосування концепту штучного інтелекту (ШІ) та штучних нейронних мереж (ШНМ) для створення бізнес-організації керованої даними, зокрема в питаннях вибору перспективного бізнесу та вироблення стратегії свого розвитку в сучасних динамічних умовах. Для виконання цього завдання в межах ШНМ пропонується застосовувати методику морфологічного аналізу Фріца Цвіккі, суть якого полягає в структуруванні та дослідженні загального набору зв’язків, що містяться в багатовимірних, некількісно визначених, проблемних комплексах. В контексті розвитку ІТ, насамперед таких як ШНМ, «Біг Дата» («Big Data»), та «Дейта майнінг» («Data mining», цей метод як ніколи стає актуальним та отримав нове дихання зокрема в питаннях вибору перспективних з точки зору забезпечення майбутньої прибутковості напрямів бізнесу та вироблення стратегій для їх розвитку та забезпечення конкурентоспроможності. Застосування комп’ютерного морфологічного аналізу для структурування таких складних питань як вибір перспективного в майбутньому бізнесу та генерація стратегічних альтернатив для цього бізнесу на основі даних значно покращує, підносить на вищий рівень планування, розробку сценаріїв і стратегій розвитку підприємства. Алгоритми штучного інтелекту та машинного навчання можуть бути ефективно застосовні в рамках застосування морфологічного аналізу для того, щоб аналізувати великі обсяги даних, які вбудовані в кожне рішення, взаємодію та процес на підприємстві, у режимі реального часу, і, таким чином, виявляти закономірності, які були б неможливі за допомогою традиційних методів, а потім цю інформацію використовувати для прийняття як стратегічних, так і тактичних рішень управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Рудницький, В., С. Свірко, Л. Гордієнко, А. Поплюйко та В. Паршаков. "КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЯ СТРАТЕГІЧНОГО АУДИТУ ДІЯЛЬНОСТІ ЕКОНОМІЧНИХ СУБ'ЄКТІВ". Financial and credit activity problems of theory and practice 4, № 39 (2021): 167–74. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v4i39.241305.

Full text
Abstract:
Анотація. На розбудову тезаурусу стратегічного аудиту діяльності економічних суб’єктів запропоновано визначення останнього, під яким пропонуємо розуміти важливий елемент системи їхнього стратегічного управління, що покликаний забезпечити реалізацію загальних стратегічних цілей, стратегічних планів розвитку їхньої економічної діяльності в розрізі її функціональних видів, стратегічних рішень у межах останніх через сукупність специфічних методів і прийомів оціночно-діагностичного та аналітично-підтверджувального характеру. З метою формування концептуальних засад стратегічного аудиту: предметом стратегічного аудиту діяльності економічних суб’єктів пропонуємо вважати їхню економічну діяльність у динаміці в часі та просторі в певних умовах, репрезентовану через сукупність планових, прогнозних і фактичних показників у відповідних вимірниках; об’єктами стратегічного аудиту діяльності економічних суб’єктів вважати: а) функціонально — види бізнес-процесів у межах діяльності у їхньому стратегічному розвитку; б) процесно- стратегічне планування і прогнозування, стратегічний облік, стратегічний аналіз, стратегічний контроль діяльності вказаних суб’єктів господарювання; в) векторно-стратегічне зовнішнє середовище, стратегія розвитку, стратегічні прогалини; метою стратегічного аудиту діяльності економічних суб’єктів пропонуємо обрати опрацювання положень стратегічного економічного розвитку вказаних суб’єктів через застосування сукупності аудиторських методів і процедур задля визначення їхніх слабких сторін та послідовному створенні інформаційного забезпечення ухвалення управлінських рішень щодо усунення або подолання останніх на забезпечення підвищення конкурентоздатності, адаптації до мінливих зовнішніх умов функціонування і довгострокового розвитку. Запропоновано сукупність специфічних функцій і завдань, а також принципів методики та організації стратегічного аудиту діяльності економічних суб’єктів. На розбудову базових положень організаційної площини стратегічного аудиту запропоновано систему ранжування ступеня об’єктного охоплення стратегічного аудиту діяльності економічних суб’єктів, а також розроблено інтегрований бальний підхід щодо останнього. Ключові слова: стратегічний аудит, економічні суб’єкти, мета, предмет, об’єкти, функції, принципи. Формул: 1; рис.: 0; табл.: 4; бібл.: 26.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Зачосова, Наталія Володимирівна, Олексій Вікторович Коваль та Даніїл Віталійович Сафонов. "Активні та пасивні стратегії управління економічною безпекою суб’єктів господарювання в умовах традиційних та інноваційних загроз". Економіка, управління та адміністрування, № 1(103) (3 квітня 2023): 43–48. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2023-1(103)-43-48.

Full text
Abstract:
Визначено обставини, у яких вітчизняні суб’єкти господарської діяльності намагаються функціонувати та досягати цілей свого існування. В умовах традиційних і новітніх загроз існує необхідність дослідження підходів до стратегічного безпеко орієнтованого менеджменту, що покликаний забезпечити безперервне функціонування та рентабельну роботу бізнес-структур, незважаючи на вплив викликів зовнішнього та внутрішнього середовища на цей процес. Метою дослідження є встановлення характерних ознак і формотворчих рис активних і пасивних стратегій управління економічною безпекою суб’єктів господарської діяльності, встановлення їх придатності до використання в умовах війни та під час післявоєнного відновлення економіки України. У процесі дослідження використано методи історичного аналізу, контент-аналізу, синтезу, узагальнення та графічної візуалізації. У результаті вдалося отримати набір факторів, які визначають особливості ефективного стратегічного управління економічною безпекою господарських структур, такі як: війна та окупація, поширення тенденцій Індустрій 4.0 та 5.0, мінливість державної економічної політики, конвергенція з країнами ЄС, глобальна пандемія COVID-19 та її наслідки, BANI World як зовнішнє середовище функціонування підприємств, установ, організацій. Виявлено характеристики активних і пасивних стратегій управління економічною безпекою на мікрорівні. Визначено їх відмінні риси та зроблено висновок, що найбільш ефективною стратегією управління економічною безпекою для підприємств України в умовах повномасштабної війни може стати стратегія, яка поєднає окремі характеристики активних і пасивних стратегій, тобто стратегія змішаного типу, що поміж іншого характеризуватиметься адаптивністю, гнучкістю, інтеграцією з генеральною стратегією та кадровою політикою суб’єкта господарювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ЯНКОВЕЦЬ, Тетяна. "Стратегічне управління цифровим маркетингом". Herald of Kyiv National University of Trade and Economics 145, № 5 (2022): 93–112. http://dx.doi.org/10.31617/1.2022(145)06.

Full text
Abstract:
Вступ. Під впливом глобалізації, урбані­зації та цифровізації змінюються поведінка споживачів, бізнес-моделі компаній, їх стра­тегії та маркетинг. Проблема. Потребує теоретичного обґрун­тування цілісний підхід до стратегічного управління цифровим маркетингом з ураху­ванням специфіки використання цифрових технологій, каналів, методів, інструментів. Метою статті є обґрунтування засто­сування системи стратегічного ринкового управління до управління цифровим марке­тин­гом, відповідний механізм управління, а також етапи формування стратегії цифрового мар­кетингу підприємства. Методи. Використано загальнонаукові та спеціальні методи, зокрема: аналізу та син­тезу, системно-структурного аналізу, порів­няння, системний, графічний, логічного уза­гальнення. Результати дослідження. Обґрунтовано систему стратегічного управління цифровим маркетингом підприємства, описано системо­утворювальні чинники. Наведено характерис­тику функцій управління цифровим маркетин­гом. У запропонований механізм управління цифровим маркетингом у системі страте­гічного управління ним включено нормативно-правове, інформаційне, організаційне, матері­ально-технічне та фінансове забезпечення, а також цифрові методи та інструменти. До основного цифрового інструменту зазначе­ного механізму віднесено стратегію цифро­вого маркетингу, виділено основні етапи її формування, які поділено на етапи розроб­лення та реалізації, пов’язані з функціями управління. Детально описано етапи стра­тегії цифрового маркетингу. Запропоновано: стратегічні цілі цифрового маркетингу та відповідні стратегії; тактичні цілі та відпо­відні показники цифрового маркетингу, піді­брані за етапами шляху споживача; для роз­роблення і реалізації заходів цифрового мар­кетингу запропоновано цифрові інструменти просування споживача на його шляху; роз­глянуто контент-маркетинг, запропоновано розділи контент-плану для забезпечення ефек­тивності реалізації стратегії цифрового маркетингу. Висновки. Запропоновано використовувати систему стратегічного управління, яке орієн­товане на зовнішнє ринкове середовище, попит, маркетинг. Обґрунтовано механізм управління цифровим маркетингом підприємства. Запро­поновано етапи стратегії цифрового марке­тингу як основного інструменту зазначеного механізму в системі стратегічного управління цифровим маркетингом підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Скиба, Г. І., І. І. Каліна та О. В. Миронюк. "РОЗВИТОК КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ОСНОВ ФІНАНСОВОГО ЗВІТУВАННЯ В УМОВАХ СТАЛОГО РОЗВИТКУ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 1 (77) (28 березня 2025): 67–72. https://doi.org/10.32689/2523-4536/77-9.

Full text
Abstract:
Сучасні глобальні виклики, зокрема кліматичні зміни, соціальна нерівність та виснаження природних ресурсів, зумовлюють необхідність для компаній адаптувати свої бізнес-процеси до принципів сталого розвитку. Це вимагає перегляду традиційних підходів до фінансового звітування, яке переважно фокусується на фінансових показниках і не враховує впливу бізнесу на суспільство та довкілля. Зміна концептуальних основ фінансового звітування має важливе значення, оскільки дозволяє сформувати цілісний підхід до оцінки діяльності підприємств, який включає економічні, соціальні та екологічні аспекти. У роботі використано методи теоретичного аналізу, порівняння та узагальнення наукових підходів і стандартів звітності, зокрема Глобальної ініціативи зі звітності (GRI) та інтегрованої звітності (IR). Розглянуто ключові підходи до сталого звітування, що включають комплексні дані про діяльність компанії та її вплив на зовнішнє середовище, надаючи зацікавленим сторонам повну та достовірну інформацію. Проведений аналіз показав, що впровадження інтегрованої звітності та стандартів GRI дозволяє підприємствам підвищити прозорість, довіру з боку інвесторів і конкурентоспроможність. Інтеграція екологічних і соціальних показників у фінансову звітність також сприяє зміцненню репутації компанії, забезпечує відповідність вимогам міжнародних стандартів і посилює готовність компаній до екологічних та соціальних викликів. Стандарти GRI надають рамки для структурованого звітування, що охоплює ключові аспекти сталого розвитку й забезпечує порівнянність даних на міжнародному рівні. Подальший розвиток концептуальних основ фінансового звітування для підтримки сталого розвитку є важливим напрямом для українських підприємств, особливо в умовах європейської інтеграції. Адаптація міжнародних стандартів GRI та інтегрованої звітності до національних умов може значно підвищити конкурентоспроможність бізнесу на міжнародних ринках, водночас створюючи основу для більш стійкого економічного розвитку. Перспективними завданнями є вдосконалення законодавчої бази, що підтримуватиме обов’язкову звітність про сталий розвиток, а також підвищення обізнаності підприємств щодо стратегічних переваг інтеграції сталих практик у звітність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Прокудін, Георгій, Олексій Чупайленко, Катерина Гілевська та Юрій Колесник. "Аутсорсинг митно-логістичної діяльності в міжнародних перевезеннях". InterConf, № 37(171) (20 вересня 2023): 68–76. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.09.2023.006.

Full text
Abstract:
Однією з найбільш популярних на сучасному етапі моделей бізнесу є аутсорсинг. Делегування виконання частини своїх бізнес-функцій дає можливість підприємству концентруватися на пріоритетних видах бізнесу й операціях і тим самим забезпечує йому конкурентні переваги. Перехід до аутосорсингової моделі організації митно-логістичної діяльності підприємств зумовлений, насамперед, тим, що динамічне і невизначене ринкове середовище висуває нові управлінські завдання, вирішення яких потребує ринкової реконструкції всіх структурних елементів і підсистем управління підприємством з метою безперервної адаптації до зовнішніх і внутрішніх змін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

V., Gryn. "BALANCED SCORECARD AND STRATEGIC MANAGEMENT ACCOUNTING SYSTEM: DIRECTIONS OF INTERACTION." Scientific Bulletin of Kherson State University. Series Economic Sciences, no. 42 (June 25, 2021): 72–79. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2307-8030/2021-42-11.

Full text
Abstract:
The urgency of considering the balanced scorecard as a method of strategic management accounting has been substan-tiated. The factors influencing the choice of methods of strategic management accounting of a particular enterprise have been highlighted (specific features of economic activity of the enterprise; specific features of the strategic management system of the enterprise; availability of free financial resources to build an information system of strategic management accounting of the en-terprise; management and accounting traditions). The approaches of Ukrainian scientists to the choice of methods of strategic management accounting have been analyzed. The advantages of the balanced scorecard in comparison with other methods of strategic management accounting have been considered. The essence of the balanced scorecard as a method of strategic man-agement accounting and the goal of each of its perspectives have been revealed. Proposals for the development of a balanced scorecard as a method of strategic management accounting in the research of Ukrainian scientists have been analyzed. The influence of the balanced scorecard system implementation on the transformation of system of information provision of strategic management of the enterprise in the context of the four basic directions has been analyzed (clarifying the vision and translating it into strategy; establishing communications and communication; implementation of planning and goal setting; establishing stra-tegic feedback). The procedure for constructing strategic maps of different levels in a balanced scorecard has been considered. The reasons for the possibility of understanding the balanced scorecard as a method of strategic management accounting have been determined (strategic orientation, external orientation, future orientation, application of financial and non-financial indica-tors). A balanced system of indicators is considered as a new method of strategic management accounting, using a process approach to understanding the enterprise, providing an integrated approach to strategic and financial analysis, providing a com-prehensive analysis of the enterprise (internal and external environment). The main ways of development of engineering bases of construction of system of strategic financial accounting are allocated and analyzed.Keywords: strategic management accounting, balanced scorecard, strategic accounting information, strategic control.Обґрунтовано актуальність розгляду збалансованої системи показників як методу стратегічного управлінського обліку. Виділено фактори, які впливають на вибір методів стратегічного управлінського обліку конкретного підприємства. Проаналізовано підходи вітчизняних вчених до вибору методів стратегічного управлінського обліку. Розглянуто переваги збалансованої системи показників у порівнянні з іншими методами стратегічного управлінського обліку. Розкрито необхідність розробки інформаційних надбудов до системи фінансового обліку для формування додаткової стратегічної інформації. Виділено додаткові види інформації. Розкрито сутність збалансованої системи показників як методу стратегічного управлінського обліку та мету кожної з її перспектив. Розкрито необхідні джерела інформації для фор-мування похідного стратегічного балансового звіту підприємства. Розроблено модель формування похідного стратегіч-ного балансового звіту підприємства, яка дозволяє розраховувати інжинірингові показники (чисті активи, чисті активи після здійснення коригувань, хеджовані чисті активи, стратегічні чисті активи, чисті пасиви) для аналізування результатів стратегічного управління підприємством. Проаналізовано вплив впровадження збалансованої системи показників на трансформацію системи інформаційного забезпечення стратегічного управління підприємством. Визначено причини можливості розуміння збалансованої системи показників як методу стратегічного управлінського обліку. Запропоновано структура збалансованої системи показників із доповненням показниками (метриками) з трьох додаткових перспектив підприємства (клієнти, внутрішні бізнес-процеси, навчання і кар’єрне зростання). Розглянуто збалансовану система показників як новий метод стратегічного управлінського обліку, з використанням процесного підходу до розу-міння діяльності підприємства, забезпечення інтегрованого підходу при здійсненні стратегічного та фінансового аналі-зування, забезпечення комплексного аналізування діяльності підприємства (внутрішнє та зовнішнє середовище). Виділено та проаналізовано основні шляхи розвитку інжинірингових засад побудови системи стратегічного фінансового обліку.Ключові слова: стратегічний управлінський облік, система збалансованих показників, стратегічна облікова інформація, стратегічний контроль
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Моргулець, О. Б., та О. В. Нишенко. "ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННИЙ БІЗНЕС УКРАЇНИ У ДОВОЄННИЙ, ВОЄННИЙ ТА ПІСЛЯВОЄННИЙ ПЕРІОД". Індустрія туризму і гостинності в Центральній та Східній Європі, № 8 (3 квітня 2023): 88–96. http://dx.doi.org/10.32782/tourismhospcee-8-12.

Full text
Abstract:
Стрімкий розвиток подій починаючи з березня 2020 р., коли у зв’язку зі спалахом коронавірусної хвороби (пандемія COVID-19) підприємства індустрії гостинності, зокрема готельно-ресторанного бізнесу, зіткнулися з рядом обмежень у своїй діяльності, запустив ряд трансформацій, які посилися з початком військової агресії росії проти України, роль яких полягає у забезпеченні виживання бізнесу, досягнення стану стабільності та пошуку можливостей до розвитку. Важкі часи вимагають від бізнесу своєчасних рішень, креативного підходу до вирішення проблем за умов обмеженості матеріальних, фінансових, трудових, енергетичних, інформаційних ресурсів та відсутності безпекових гарантій у будь-якій точці нашої держави. Оцінка стану готельно-ресторанного бізнесу України через призму минулого, сьогодення та майбутніх перспектив шляхом аналізу основних економічних показників діяльності підприємств галузі та врахування факторів впливу на зовнішнє і внутрішнє середовище останніх покликана приблизити підприємства до стану стабільності та допомогти з пошуком можливостей до розвитку. У статті проаналізовано основні економічні показники діяльності підприємств готельно-ресторанного бізнесу в Україні, зокрема кількість діючих суб’єктів господарювання, кількість зайнятих працівників, обсяг реалізованих послуг, регіональну структуру за обсягом реалізованих послуг, динаміку середньомісячної заробітної плати працівників у порівнянні з мінімальною заробітною платою та середньомісячною зарплатою в Україні, чистий прибуток (збиток) підприємств, рентабельність операційної та всієї діяльності підприємств. Охарактеризовано фактори, які впливають на діяльності підприємств готельно-ресторанного бізнесу в умовах воєнного стану та наведено ймовірні шляхи послаблення їх впливу. Досліджено шляхи збереження та перспективи розвитку готельно-ресторанного бізнесу в умовах військового стану. Визначено важливість крос-культурного менеджменту у повоєнній відбудові економіки України, та зокрема готельно-ресторанному бізнесі. За результатами проведеного дослідження зроблено відповідні висновки та окреслено перспективи подальших досліджень за заданим напрямом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Ткаченко, Іван, Вадим Швед та Олександр Сенчук. "Теоретичні засади стратегічного менеджменту". ПОДІЛЬСЬКИЙ НАУКОВИЙ ВІСНИК 1(29) (2024): 56–65. http://dx.doi.org/10.58521/2521-1390-2024-29-9.

Full text
Abstract:
Стаття аналізує стратегічне управління, розглядаючи його як вирішальний інструмент для успішної адаптації компаній до змін у глобальному бізнес-середовищі. У дослідженні наголошується на історичному розвитку стратегічного менеджменту, виокремлюючи ключові теорії та моделі, що формували цю дисципліну. Автори детально розбирають роль стратегічного аналізу, планування та виконання в контексті формування та реалізації довгострокових цілей організації. Також стаття акцентує увагу на важливості врахування внутрішніх і зовнішніх факторів, що впливають на стратегічні рішення, включаючи конкурентне середовище та корпоративну культуру. Висвітлюються сучасні виклики та перспективи розвитку стратегічного менеджменту, з особливим фокусом на інновації та технологічний прогрес. Дослідження спрямоване на збагачення теоретичної бази стратегічного менеджменту та підкреслює його значення для практичної діяльності управлінських кадрів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Тшонковскі, К. "МОДЕЛЮВАННЯ БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ". Київський економічний науковий журнал, № 3 (30 листопада 2023): 135–42. http://dx.doi.org/10.32782/2786-765x/2023-3-20.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано моделі та специфіку діяльності банківських установ в умовах кризи. Проведено аналітичне дослідження сфери банківської діяльності в складних економічних обставинах. Зазначено, що в останні роки глобальне макроекономічне середовище зазнало кардинальних змін і спричинило серйозні виклики в процесах забезпечення економічної стабільності. Кризові ситуації на рівні економіки певної країни показали, що банки різної правової приналежності різняться між собою стійкістю до фінансової нестабільності. Встановлено, що стабільна діяльність банківської сфери безпосередньо залежить від того, наскільки ефективними та життєздатними будуть бізнес-моделі фінансових установ, які її формують. Указано, що оцінку процесів моделювання у сфері банківської діяльності слід проводити зважаючи на можливість закладів фінансової та банківської діяльності протистояти зовнішнім та внутрішнім загрозам, а також їх умінню сформувати стабільне фінансове середовище. Стверджується, що процес ефективності банківської діяльності в умовах економічної нестабільності повинен передбачати такий стан фінансових ресурсів, за якого банк шляхом ефективного використання вільних грошових коштів може забезпечити безперебійний процес свого функціонування, поліпшивши якісні та кількісні показники своєї діяльності. У зв'язку з цим вкрай важливо визначити критерії оцінювання банківської діяльності, що дадуть змогу виявити та усунути недоліки бізнес-моделей, тим самим мінімізувавши ризик втрати фінансової стійкості банків. Надано практичні пропозиції удосконалення банківської діяльності в умовах економічної нестабільності. Резюмовано, що для успішного моделювання банківської діяльності в умовах економічної нестабільності банкам необхідно координувати всі стратегії, проводити постійний моніторинг змін і адаптувати стратегії відповідно до них. Для створення антикризової стратегії, а також її коригування вкрай важливими є система ризик-менеджменту та система внутрішнього контролю, причому не тільки на мікрорівні. Важливим є формування відповідного інституційного середовища на макрорівні, включно з банківським наглядом і регулюванням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Гнилянська, О. В. "ВИВЧЕННЯ ФАКТОРІВ ВПЛИВУ НА ОРГАНІЗАЦІЮ ЯК ПРОЦЕС УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 81 (14 лютого 2025): 80–89. https://doi.org/10.32782/2522-1205-2025-81-11.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах ринкової економіки управління підприємством стає дедалі складнішим завданням, оскільки на діяльність організацій впливають численні зовнішні та внутрішні фактори. Дослідження факторів впливу на організацію є важливим елементом процесу управління, адже дає змогу виявити ключові чинники, які визначають ефективність функціонування підприємства, його конкурентоспроможність та здатність до адаптації в умовах постійних змін. У статті розглядаються різноманітні фактори, які можуть впливати на організацію: економічні, соціальні, технологічні, політичні, екологічні. Економічні фактори, зокрема коливання ринкових цін, зміни в податковій політиці та рівень інфляції, можуть суттєво впливати на фінансові результати підприємства. Соціальні фактори охоплюють зміни в демографічній ситуації, культурні особливості та зміни в споживчих уподобаннях, що вимагають від компаній гнучкості в адаптації своїх продуктів і послуг. Технологічні фактори: інновації та автоматизація, стають критично важливими для підвищення продуктивності та зниження витрат. Політичні фактори, зокрема законодавчі зміни та стабільність уряду, можуть безпосередньо впливати на бізнес-середовище. Екологічні фактори стають дедалі актуальнішими, оскільки підприємства мають враховувати екологічні норми і правила, що впливають на їхню діяльність. У рамках дослідження також акцентується увага на принципах системного підходу до управління, що дозволяє аналізувати вплив факторів у комплексі. Застосування методів SWOT-аналізу, PEST-аналізу та інших інструментів дозволяє підприємствам ефективно оцінювати ризики та можливості, що виникають у результаті впливу зовнішніх і внутрішніх факторів. На прикладах успішних компаній, які адаптували свої стратегії в умовах змінного середовища, демонструється, як гнучкість і здатність до швидкої реакції можуть стати конкурентними перевагами. Загалом, проведене дослідження підкреслює необхідність глибокого аналізу факторів впливу на організацію для формування ефективних управлінських рішень. Результати можуть слугувати основою для подальших розробок у сфері управління підприємствами, забезпечуючи формування рекомендацій щодо підвищення їх конкурентоспроможності та стійкості до змін у зовнішньому середовищі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

ЯНКОВОЙ, Роман Васильович. "ПЕРСПЕКТИВИ СТРАТЕГУВАННЯ БІЗНЕСУ НА ЗАСАДАХ ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ АКТИВІВ". Economic Synergy, № 4 (27 грудня 2022): 142–53. http://dx.doi.org/10.53920/es-2022-4-11.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано особливості створення цифрових можливостей у світлі емпіричних спостережень щодо стратегування вітчизняного бізнесу. Обґрунтовані передумови стратегування на засадах використання цифрових активів: конкурентне середовище стає все більш складним, нестабільним і динамічним; важливість оцінки стану та рівня управління цифровими активами; основною метою стратегування вітчизняного бізнесу на засадах використання цифрових активів є узгодження ІТ із бізнес-стратегіями, припускаючи, що бізнесу все більше необхідно розвивати здатність до підвищення ефективності разом із змінами в навколишньому середовищі та ІТ. Систематизовані перспективні вектори організаційної ефективності бізнесу на засадах здатності розвивати та підтримувати адекватні цифрові можливості: розвиток ІТ поєднує цифрові технології з соціальним контекстом і робить його повсюдним; організаційні стратегії динамічно пов’язані з практикою, тобто взаємно пов’язані тим, що організації радше роблять, ніж мають; злиття ІТ і бізнес-стратегій свідчить про те, що цифрові технології більше не є просто функціональними ресурсами а насамперед ключовими драйверами стратегічних змін; цифровізація впливає щонайменше на чотири виміри стратегування бізнесу: масштаб, обсяг, швидкість і джерела створення вартості та захоплення часток ринку; набір процедур для розробки стратегії за допомогою використання цифрових активів з метою створення диференціальної вартості; зондування включає в себе процедури для внутрішнього IT й інноваційного розвитку, залучення зовнішніх джерел для розвитку НДДКР; захоплення ринків включає процедури для виконання конкурентних дій через нові бізнес-моделі/продукти/послуги, адаптацію до ІТ змін та реагування на можливості/загрози навколишнього середовища; можливість використання еволюційних стратегічних підходів. Доведено, що підприємства, які прагнуть створювати цифрові можливості, повинні ефективно управляти змінами, відбором і механізмами збереження для сприяння зміцнення еволюційних циклів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Олійник, О. М. "Китайсько-японські відносини в контексті історичного розвитку". Problems of World History, № 27 (25 листопада 2024): 177–98. https://doi.org/10.46869/2707-6776-2024-27-9.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються проблема генезису китайсько-японських відносин в їх історичній ретроспективі. Проаналізовано історичні передумови формування сучасних відносин між КНР та Японією, а також з’ясовано, що історія відносин між двома країнами нараховує більше 4 тис. років. За цей тривалий історичний період сторони пройшли складне випробування часом, від жорстокого протистояння до налагодження вигідного співробітництва. Проаналізовано політичні зміни всередині країн та їх вплив на зовнішні амбіції політичного керівництва. Встановлені основні концепти та засадничі принципи зовнішніх політик обох країн. Дослідженні найгостріші проблемні питання двосторонніх відносин, які сформували негативні спогади однієї країни про іншу, що зберігаються і нині у пам’яті народів та стримують подальше наближення. Виявлено, що політичні кола країн усвідомлюють суть наявних історичних проблем, однак намагаються стримувати негативні спогади і віднайти механізми та формати нового співіснування народів обох країн. Зокрема сторони започаткували економічний діалог між Японією та Китаєм на високому рівні як стратегічний інструмент розвитку співробітництва в економічній сфері, роль якого має зрости. Встановлено, що Пекін та Токіо налагодили процес моніторингу вражень населення країн однієї про іншу, вживають заходи задля зниження напруги у відносинах, а також намагаються віднайти нові більш ефективні моделі співіснування. З’ясовано, що обидві сторони вирішили співпрацювати спільно в тих сферах, де Японія та Китай мають великий вплив на світову економіку і можуть сприяти сталому зростанню світової економіки. При цьому пріоритет надаватиметься співпраці у сферах енергетики та навколишнього середовища на основі визнання того, що сторони несуть відповідальність перед майбутніми поколіннями та міжнародним співтовариством за ефективність такої співпраці. Доведено, що сторони сприятимуть взаємовигідній співпраці та розширенню спільних вигод у широкому спектрі галузей, включаючи торгівлю, інвестиції, інформаційні та комунікаційні технології, фінанси, безпеку харчових продуктів і продуктів, захист прав інтелектуальної власності, бізнес-середовище, сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство, транспорт і туризм, воду та охорону здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

V., Fomishyna, Plyaskina A., Fedorova N., and Rezanov M. "THE INFLUENCE OF THE EXTERNAL ENVIRONMENT OF HOST COUNTRIES ON MANAGERIAL DECISIONS ON COMMODITY EXPORT OF BUSINESS UNITS." Scientific Bulletin of Kherson State University. Series Economic Sciences, no. 45 (March 30, 2022): 5–13. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2307-8030/2022-45-1.

Full text
Abstract:
The paper presents an algorithm for studying the external environment of host countries for the managerial decision-making process. It can be used by small and medium enterprises deciding to enter foreign markets. It is shown that the decisions made on the introduction of commodity export operations are preceded by the analytical work on the company’s internal potential, the choice of entry strategy, and the country for export. A modified PES-TEL analysis was performed to analyze the external environment of the host countries. It was the basis for conclusions on the state of the elements of the external environment of two countries: the Netherlands and Turkey. The external business environment of Turkey is characterized by: 1) the number of problems related to the rule of law, political instability, low efficiency of the government, assessment of the quality of legislation, corruption; 2) deterio-ration of the economic environment since 2016 due to political instability: unemployment and inflation rate have increased, the negative international trade balance has increased, the country's global competitiveness has declined; 3) the improvement of the social component: growth of the Human Development Index, life expectancy, and population; 4) despite the improvement of the legal environment for starting and running a business, there are problems in the legal field. Ukraine does not have a free trade agreement with Turkey. The external business environment of the Netherlands is characterized by: 1) favorable political climate for doing business: the high rule of law, political stability, the absence of corruption; 2) favorable economic situation and development: GDP (PPP) per capita, export, and import have increased, the unemployment rate has declined, the country has a high position in international rankings. Economic problems include rising inflation, excessive tax burdens, and excessive government spending; 3) the improvement of the social component: growth of the Human Development Index, life expectancy, popula-tion, and average wage; 4) high appreciation of the rule of law. Ukraine and the EU have a free trade agreement. The investigation of the external environment of the Netherlands and Turkey to assess its impact on future foreign economic operations has shown that the Netherlands has a more favorable external environment than Turkey. The Netherlands is a more attractive market due to the free trade agreement and therefore zero duty rate and fewer documents that need to be processed in the export process, long experience of cooperation between countries, higher prices for Ukrainian corn in the Dutch market.Keywords: external environment, international rankings, foreign economic activity, foreign markets, export. У статті викладено алгоритм дослідження зовнішнього середовища приймаючих країн для прийняття рішення під час виходу українського бізнесу на зовнішні ринки, який може бути використано діючими компаніями, у т. ч. малими і середніми. Показано, що прийняттю рішення про запровадження товарних експортних операцій компаніями передує аналітична робота щодо оцінки власного потенціалу, вибору стратегій виходу та країни експорту. Для аналізу зовнішнього середовища приймаючих країн виконано модифікований PESTEL-аналіз. На його основі зроблено висновки щодо стану елементів зовнішнього середовища Нідерландів та Туреччини та встановлено, що у цілому Нідерланди мають більш сприятливе зовнішнє середовище, ніж Туреччина. Нідерланди є більш привабливим ринком через наявність угоди про вільну торгівлю і нульову ставку мита, меншу кількість документів, які потрібно оформлювати в процесі експорту, тривалий досвід співпраці між країнами, вищу ціну на українську кукурудзу на ринку Нідерландів.Ключові слова: зовнішнє середовище, міжнародні рейтинги, зовнішньоекономічна діяльність, закордонні ринки, експорт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Жалінська, Ірина Володимирівна. "Основні аспекти сучасних змін у маркетинговому менеджменті". Економіка, управління та адміністрування, № 2(104) (25 липня 2023): 45–50. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2023-2(104)-45-50.

Full text
Abstract:
Сучасне бізнес-середовище зазнає значних змін через стрімке поширення інформаційно-комунікаційних технологій та інтернету. Це потребує перегляду як концептуальних основ діяльності, так і практичного інструментарію ведення господарської діяльності. Не є винятком у цьому аспекті й маркетингова діяльність підприємств, яка за останні роки зазнала значних трансформацій. Тому актуальним є визначення концептуальної основи сучасного маркетингу, яка враховує зміни як внутрішнього, так і зовнішнього середовища, цифрового та фізичного світу тощо. Це сприяє використанню існуючих можливостей підприємства і вдосконаленню управління маркетингом. У статті послідовно розглянуто зміни зовнішнього середовища, його сучасні характеристики, основи взаємодії підприємства із зовнішнім середовищем, можливості цифрового маркетингу та наявні можливості традиційного маркетингу, які в сукупності значно впливають на маркетингову діяльність. Визначено, що взаємодія компанії із зовнішнім середовищем базується на концепції передбачення, гнучкості, інтуїтивності та критичного мислення. Це створює умови для впровадження стратегічного управління на основі с та організації маркетингової діяльності на основі Agile-маркетингу. Створення бездоганного клієнтського досвіду вважається основою сучасної маркетингової діяльності. Реалізація такого досвіду базується на омніканальному маркетингу, який поєднує онлайн- і офлайн-взаємодію, традиційний і цифровий маркетинг. Цифровий маркетинг створює можливості за допомогою нових інструментів для просування бренда, продукту та вебаналітики маркетингових кампаній у цифровому світі. Їх поєднання з потенціалом існуючих теоретико-методологічних підходів маркетингових досліджень та інформаційних систем підприємства визначено як концептуальну основу сучасного маркетингового менеджменту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Карпюк, Злата, Олександр Крупський, and Юлія Стасюк. "PROSPECTS FOR THE DEVELOPMENT OF SOCIAL RESPONSIBILITY BASED ON THE EXPERIENCE OF GLOBAL PHARMACEUTICAL COMPANIES." "Scientific notes of the University"KROK", no. 1 (March 30, 2023): 136–51. http://dx.doi.org/10.31732/2663-2209-2022-69-9-136-151.

Full text
Abstract:
Політика соціальної відповідальності стає невід’ємною частиною діяльності компаній, оскільки охоплює діяльність, спрямовану на задоволення вимог усіх зацікавлених сторін, підтримання сталого екологічного стану та заходи, що забезпечують соціальну сферу (підтримка освітніх проектів, допомога вразливим верствам населення та ін.) Автори обговорюють підходи до соціальної відповідальності, які залежать від ступеня врахування інтересів стейкхолдерів. У статті досліджено соціальну відповідальність світових фармацевтичних компаній з багатою історією та досвідом. Їх діяльність у сфері соціальної відповідальності базується на трьох ключових сферах, а саме: навколишнє середовище, суспільство та управління організацією. У роботі також аналізуються особливості розвитку соціальної відповідальності вітчизняного бізнесу, досліджується діяльність провідних українських компаній у цій сфері, на які суттєво впливають сучасні події в нашій країні. Основою внутрішньої соціальної відповідальності вітчизняних фармацевтичних компаній є підвищення якості трудової діяльності працівників. Зовнішня форма соціальної відповідальності включає бізнес-практики, пов’язані з впровадженням систем управління якістю, систем управління навколишнім середовищем, соціально орієнтованих систем управління та соціальної відповідальності, спрямованих на побудову партнерських відносин з ключовими зацікавленими сторонами. На основі проведеного дослідження авторами описано основні перспективи розвитку соціальної відповідальності на вітчизняних підприємствах, зокрема фармацевтичного сектору, та шляхи її вдосконалення. Лише незначна частина з них повноцінно займається соціальною діяльністю, розвиток якої також стримується недостатнім фінансуванням, відсутністю пільг кредитування соціально спрямованих проектів та недостатніми законодавчо закріпленими пільгами соціально відповідального бізнесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Минич, Юлія, та Юлія Суржик. "ВПРОВАДЖЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ". Молодий вчений, № 9 (97) (30 вересня 2021): 57–60. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-9-97-13.

Full text
Abstract:
Розглянуто поняття екологічного менеджменту, який є невід’ємною складовою сталого розвитку підприємства і фактору забезпечення конкурентних переваг українських підприємств на зовнішніх ринках, а також його роль в економічній діяльності підприємства та механізм взаємодії підсистем екологічного менеджменту на підприємстві. Звернули увагу на сутність еколого-економічної системи, визначено взаємодію навколишнього середовища і підприємства, виявлено особливості екологічного менеджменту та його місце в інтегрованій системі управління сучасним підприємством, розглянуто взаємодію держави і бізнесу в практиці прийняття екологічних рішень. Визначено принципи екологічного менеджменту та управління ресурсами на промислових підприємствах. Розкрита суть понять екологічного управління та екологічного менеджменту. Зазначено економічні інструменти, що використовуються у екологічному менеджменті європейських країн. У статті розглянуто вирішення глобальних і локальних екологічних проблем людства за допомогою екологічного управління. Розглянуто мету впровадження екологічного менеджменту, що мінімізує негативні наслідки бізнес-діяльності на навколишнє середовище. Розкрито досягнення високого рівня екологічної безпеки процесів виробництва і споживання продукції, що випускається підприємством, продукції і послуг, що надаються. Визначено необхідність впровадження системи екологічного менеджменту на підприємстві. Розглянуто суть екологічної стратегії як основу для постановки конкретних екологічних цілей і завдань, розробки програм природоохоронних заходів. Вказано алгоритм створення системи екологічного менеджменту. Названі взаємопов'язані фактори, що визначають розвиток екологічного менеджменту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Кріль, М. М. "ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ТОРГОВЕЛЬНО-ПОСЕРЕДНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СПЕЦІАЛІЗОВАНІЙ ГУРТОВІЙ ТОРГІВЛІ НА МІЖНАРОДНОМУ ТА ВНУТРІШНЬОМУ РИНКУ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 77 (24 травня 2024): 124–30. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2024-77-18.

Full text
Abstract:
Анотація. Нами представлено торговельно-посередницьку діяльність як один із ключових факторів ведення торговельної діяльності на міжнародних та внутрішніх ринках. Було розглянуто основні елементи торговельно-посередницької діяльності: об’єкти та суб’єкти торговельно-посередницьких відносин, їх роль у веденні торговельних операцій та основні характеристики. Визначено, які головні функції відіграє торговельно- посередницька діяльність на зовнішніх та внутрішніх ринках та в чому полягає її вагомість на сучасному етапі розвитку торгівлі в цілому. Обґрунтовано, що саме торговельно-посередницька діяльність сприяє розширенню торговельних відносин, створює умови для виникнення нових торговельних операцій на основі головних принципів, які є її регуляторами та основою для протікання будь-яких процесів в межах торговельних відносин. Обґрунтовано, що принципи в торговельно-посередницькій діяльності визначають основні норми поведінки, які дозволяють забезпечити ефективне та етичне ведення бізнесу. Визначено, що сучасні засади торговельно- посередницької діяльності створюють основу для взаємовідносин між посередниками, виробниками та споживачами, сприяючи розвитку довіри та стабільності на ринку. Окрім того, визначено, що дотримання принципів, які виникли на сучасному етапі розвитку торговельно-посередницької діяльності, сприяє уникненню конфліктів та підвищує репутацію компанії серед клієнтів та партнерів, створюючи необхідні умови для ведення бізнесу, виникненню стимулюючої конкуренції та забезпечують високу якість надання торговельно- посередницьких послуг. Також визначено, що принципи в економічно-господарських відносинах є основою для побудови та підтримки довгострокових зв’язків між бізнесами та іншими суб’єктами у торговельній сфері. Основні принципи торговельно-посередницької діяльності не лише створюють необхідне середовище для виникнення нових компаній, а й сприяють подальшому розвитку та вдосконаленню існуючих бізнес-моделей, процесів і стратегій, на основі пошуку нових шляхів для удосконалення якості товарів, послуг, технологій і бізнес- процесів. Представлено договірні засади, на яких будуються взаємовідносини між суб’єктами в торговельно- посередницькій діяльності як основний критерій, що регулює здійснення торговельно-посередницьких операцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Ганусич, Вероніка, Оксана Йолтуховська, and Ярослав Шеверя. "concept of value creation in integrated reporting." Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, no. 4 (December 22, 2023): 346–57. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2023-4-346-357.

Full text
Abstract:
Глобалізація економічних відносин призвели до виникнення та активного розвитку великих транснаціональних корпорацій, діяльність яких спричиняє суттєвий вплив не тільки на економіку, а й на соціальні відносини, оточуюче середовище, міжнародну політику. В той же час відбувається зростання запитів з боку суспільства на корпоративну відповідальність бізнесу. Концепція інтегрованого звітування дозволяє об’єднати класичну фінансову звітність компаній із комплексом нефінансових показників. Основне її призначення полягає не на стільки у дублюванні показників вже існуючих форм звітності в єдиному документі, на скільки у відображенні впливу екологічних та соціальних заходів та успішність та ефективність діяльності та на результати, яких досягає компанія. Основним результатом, який має продемонструвати компанія через інтегровану звітність це спосіб створення вартості. Концепція інтегрованого звітування передбачає, що компанія за допомогою свого продукту та наявних бізнес-процесів має створювати вартість не тільки для себе. Створювана вартість, яка уособлюється у трансформації капіталів (їх збільшення або зменшені) містить два взаємопов'язаних аспекти: вартість створювана для самої організації втілюється у отриманих фінансових вигодах для компанії та для постачальників фінансового капіталу; вартість створена для інших ( зацікавлених сторін та суспільства в цілому). У статті визначено інтегрований звіт як відображення способу створення вартості та трансформації капіталів компанією через комплексне представлення стратегії корпоративного управління, бізнес-моделі, комунікації із зовнішнім середовищем в ракурсі дотримання принципів сталого розвитку. Невирішеними лишаються питання відсутності відповідних бухгалтерських процедур відображення нефінансових показників діяльності компанії. У сферу бухгалтерського обліку потрапляють лише фінансові показники. Якісні зміни (як негативні так і позитивні) екологічного, людського, соціального капіталу не знаходять відображення на рахунках бухгалтерського обліку та у фінансовій звітності. Сучасна парадигма бухгалтерської науки визнає важливу роль нефінансових показників в управлінні компанією та представлення таких результатів для зацікавлених осіб у звітності. Поява нефінансових звітів, а також інтегрованої звітності, яка комплексно відображає фінансову та нефінансову сторону діяльності компанії, є наслідком глобальних перетворень у системі бухгалтерського обліку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Татаринцева, Юлія, Ірина Юр'єва, and Тетяна Назарова. "társadalmi felelősségvállalás és a fenntartható digitális marketing fejlődésének hatása az üzleti folyamatok pénzügyi komponensére a digitális gazdaság körülményei között." Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, no. 4 (December 22, 2023): 293–306. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2023-4-293-306.

Full text
Abstract:
Невід'ємною та стратегічно важливою частиною діяльності підприємств України є впровадження практик соціальної відповідальності бізнесу та сталого маркетингу. Ці практики не лише відзначаються позитивним впливом на суспільство та навколишнє середовище, але й сприяють зміцненню конкурентоспроможності підприємств.Метою статті є розробка методичних рекомендацій щодо впровадження практик соціальною відповідальності та сталого цифрового маркетингу. У рамках цього дослідження проаналізовано ключові аспекти трансформації бізнесу, що виникають внаслідок впровадження практик соціальної відповідальності та сталого маркетингу. Визначено, що ці практики не лише впливають на зовнішній імідж компаній, а й стають стратегічними факторами, які формують їхні ділові моделі та фінансові результати.Обґрунтовано основні етапи, які слід врахувати в процесі імплементації соціальної відповідальності (CSR) в діяльність підприємства Дослідженовплив соціальної відповідальності на бізнес у сучасному цифровому світі, зосереджуючись на моделі сталого цифрового маркетингу. Застосування сталого маркетингу вносить суттєві зміни у стратегії бізнесу. Підприємства активно використовують цифрові технології для просування своїх сталих та екологічно чистих продуктів. Взаємодія з клієнтами та споживачами через цифрові канали дозволяє ефективно транслювати цінності та переваги сталості, що може позитивно вплинути на сприйняття бренду та збільшити його популярність. В статті розроблено модель сталого цифрового маркетингу, особливість якої полягає в комплексному та інтегрованому підході до реалізації маркетингових стратегій в цифровому середовищі. Модель ілюструє ієрархічну структуру сталого цифрового маркетингу, де кожен рівень взаємодіє з іншими для досягнення загальної мети – реалізації сталих принципів в маркетингових стратегіях та проектах компанії. В моделі виділено наступні рівні: інформування; популяризація; мобілізація; інфраструктура; підтримка особливих груп; відповідальність та етика. Використання моделі сталого маркетингу активізує конкурентоспроможність підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Редько, К. Ю. "СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО ЯК ОСНОВА ДЛЯ ПЕРЕХОДУ ДО ЦИРКУЛЯРНОЇ ЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ". Економічний вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», № 25 (8 травня 2023): 32–37. http://dx.doi.org/10.20535/2307-5651.25.2023.278421.

Full text
Abstract:
У статті показано, що у зв’язку з введенням воєнного стану та проведенням бойових дій на значній території України спостерігається стрімке зростання безробіття, збільшення чисельності незахищених категорій населення, послаблення їх соціального захисту. Показано, що за цих умов соціальне підприємництво може згладити ряд нагальних проблем суспільства, а також прискорити їх вирішення. Діяльність соціальних підприємств сприяє вирішенню проблем соціально незахищених верств населення, їх працевлаштуванню та соціальній адаптації. У статті автор визначив, що соціальне підприємництво – це інноваційна підприємницька діяльність з метою отримання прибутку, яка спрямована на вирішення/пом’якшення соціальних проблем та досягнення позитивних змін у суспільстві. Автор показує, що соціальні підприємства відіграють одну з найбільш актуальних ролей у процесі переходу від лінійної до циркулярної економіки. Такі компанії використовують інноваційне стратегічне мислення, щоб зменшити вплив на навколишнє середовище та створити більшу додану вартість для суспільства, оскільки основна місія бізнесу є соціальною; особлива увага до сталості приділяється зацікавленими сторонами, які повинні бути залучені до процесу переходу, такими як політики, технологічні та інноваційні центри, дослідники. У статті автор дослідив, що досягнення місії соціальних підприємств здійснюється різними способами: продажем товарів власного виробництва, підтримкою різноманітних проектів (соціальних, культурних, спортивних), працевлаштуванням представників вразливих верств населення. населення. У цьому випадку одне підприємство може займатися різними видами діяльності одночасно. Соціальне підприємництво – це бізнес-вирішення гострої соціальної проблеми. Від благодійності та традиційного бізнесу ця концепція по-своєму відрізняється незалежністю від фінансових донорів та зовнішніх джерел фінансування та можливістю мати статус неприбутковості, оскільки вона створюється не заради пільг чи владних преференцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Середа, С. А. "СКЛАДОВІ МЕРЧЕНДАЙЗИНГУ У ФОРМУВАННІ АТМОСФЕРИ РОЗДРІБНОГО ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 79 (25 листопада 2024): 172–80. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2024-79-23.

Full text
Abstract:
В статті наведено результати спроби дослідження ролі чинників торговельного мерчендайзингу у формуванні атмосфери роздрібного торговельного підприємства, подальшого його ефективного та прибуткового функціонування. Показано, що створення максимально зручної, сприятливої атмосфери для відвідувача – основна ідея при створенні роздрібного торговельного підприємства (далі – РТП). Похід до магазину може бути тяжкою необхідністю, а може бути задоволенням, маленьким святом. Атмосфера магазину – середовище, яке продавець здатен створювати сам, на відміну від впливу зовнішніх факторів. Атмосфера магазину визначається сукупністю дуже багатьох чинників: дизайн інтер’єру та обладнання, викладення товару, кваліфікація персоналу та багато іншого. Натомість управління роздрібним торговельним підприємством охоплює всі сфери його діяльності. Метою системи реалізації ефективного управління є побудова раціонально спланованої й організованої системи, що дає змогу реагувати на зміни ринкової кон’юнктури за рахунок управлінського впливу на внутрішні змінні бізнес-процесів. Розглянуто елементи мерчандайзингу, що в сукупності утворюють його комплекс як систему взаємопов’язаних і цілеспрямованих дій, здатних змінюватися залежно від конкретних умов ринку і вимог споживачів. Відповідно до чотирьохелементної концепції всі її елементи поділяються на базові складові з інструментами маркетингу та візуальний мерчандайзинг. У сукупності вони формують систему інструментів і методів мерчандайзингу у вигляді симетричних елементів, тобто елементів позиціювання бренда та елементів облаштування внутрішнього простору роздрібного торговельного підприємства. Встановлено, що процес мерчандайзингу також містить систему змінних, що забезпечують просування товарів на основі психології покупців: розподіл товарів у торговельному залі, планування торговельного простору, викладення товарних позицій, рівень освітленості, перенесення кольорів, медійного аромосупроводження, рекламу в місцях продажів. Узагальнення функцій мерчандайзингу дає змогу визначити складові інструментарію мерчандайзингу. Зроблено висновок: комплекс заходів ефективного управління роздрібним торговельним підприємством є широким поняттям, що містить і поведінковий, і візуальний мерчандайзинг, охоплює всі підконтрольні менеджменту підприємства змінні торговельно-технологічних процесів, які впливають на ефективність і прибутковість управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Lakhai, V. Ya, та M. M. Seniv. "Аналіз наявних методів і засобів забезпечення зручності супроводу мікросервісного програмного забезпечення". Scientific Bulletin of UNFU 34, № 6 (2024): 87–92. http://dx.doi.org/10.36930/40340612.

Full text
Abstract:
Проаналізовано літературні джерела, що досліджують методи та засоби забезпечення зручності супроводу мікросервісного програмного забезпечення (ПЗ). Виявлено, що наявні підходи, хоч і корисні, не повністю вирішують проблеми, пов'язані зі складністю мікросервісної архітектури. Особливу увагу приділено складності управління великою кількістю незалежних компонент, які потребують узгодженості для забезпечення надійності та ефективності системи. Дослідження виявило, що забезпечення зручності супроводу мікросервісів є складним завданням через їхню розподілену природу, високий ступінь автономії компонент та потребу підтримання узгодженості між ними. Зручність супроводу мікросервісів розглянуто як комплексну характеристику, що містить модульність, аналізованість (англ. Analyzability), можливість повторного використання, змінюваність та тестованість (англ. Testability). Визначено ключові проблеми, що ускладнюють супровід мікросервісів, та запропоновано шляхи їх вирішення. Запропоновано розширити підхід чистої архітектури (англ. Clean Architecture) шляхом додавання шару доменних сервісів, що сприятиме кращій організації бізнес-логіки та зниженню складності в разі внесення змін. Удосконалення структури компонент містить розроблення нового методу управління залежностями, який поєднує ін'єкцію залежностей з локатором служб, що забезпечить гнучкіше та контрольованіше середовище для управління залежностями. Розроблено спеціалізований метод тестування ініціалізації залежностей, що дасть змогу зменшити кількість помилок на ранніх етапах розроблення та підвищити стабільність системи. Окрім цього, розглянуто подальший розвиток використання моків (англ. Mocks) для спрощення процесу тестування, що дасть змогу знизити залежність від зовнішніх сервісів під час перевірки компонент. Результати дослідження засвідчують важливість подальшого вивчення та вдосконалення методів забезпечення зручності супроводу мікросервісів, що має вирішальне значення для підтримання високої якості програмного забезпечення та зниження витрат на його підтримку. На підставі запропонованих шляхів вирішення можна розробити нові та вдосконалити наявні методи, що дасть змогу підвищити показники зручності супроводу мікросервісного ПЗ, зменшити ризики, пов'язані з інтеграцією нових компонент, та забезпечити ефективніше управління складними мікросервісними системами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Кириченко, Наталя, та Ганна Жосан. "ХАРАКТЕРИСТИКИ МАРКЕТИНГОВОГО СЕРЕДОВИЩА ПІДПРИЄМСТВА". Економіка та суспільство, № 33 (30 листопада 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-33-82.

Full text
Abstract:
В статті досліджено маркетингове середовище для торговельного підприємства в Херсонській області. Проаналізовано вплив факторів маркетингового середовища на діяльність Підприємства 1, зовнішнє середовище непрямого впливу Підприємства 1 за допомогою STEP-аналізу. Встановлено, що зовнішнє середовище Підприємство 1 має нейтральний вплив на діяльність підприємства, але в той же час з певним ухилом у бік негативного впливу. Визначено, що підприємство не має ефективної системи мотивації, єдиним її проявом можна вважати заробітну плату (преміювання). Також слабкий вік та освітній рівень працівників, що є наслідком того, що система відбору персоналу розвинена дуже слабо. Поняття атестації персоналу як таке відсутнє. Але, аналізуючи всі бізнес-процеси, не варто забувати, що Підприємство 1 не займається високотехнологічним виробництвом, до того ж навіть на досягнутому рівні розвиток підприємства є прибутковим, тобто виконує основну функцію комерційна організація – вона отримує прибуток. Тому загальний рівень розвитку внутрішніх бізнес-процесів Підприємства 1 можна оцінити як середній (нейтральний).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Прохорова, Вікторія, Вікторія Чобіток та Юлія Курбель. "Реінжинірингові механізми в системі управління бізнес-процесами підприємств". Adaptive Management Theory and Practice Economics 9, № 18 (2020). http://dx.doi.org/10.33296/2707-0654-9(18)-11.

Full text
Abstract:
Анотація. За останні роки ситуація істотно змінилася: ринкова система управління змінила адміністративну, підприємства і окремі працівники отримали доступ до досягнень технологічної, електронної та інформаційної революцій, вступили в конкурентні відносини. В результаті змін, що відбулися сучасні підприємства отримали не тільки нові можливості, але й численні проблеми, які потребують реалізації структурних змін в вигляді реінжинірингу бізнес-процесів відповідно до вимог домінуючих економічних, технологічних і соціальних тенденцій розвитку сучасної економіки.
 Використання реінжинірингу в якості основи для розробки моделі адміністрування бізнес-процесів підприємства вимагає докорінного перегляду традиційних основ побудови підприємства і його організаційної культури. Такі суттєві зміни вимагають використання, як спеціальних принципів, так і певних організаційних та економічних умов. Особливої актуальності в рамках розроблюваної моделі адміністрування представляє перепроектування внутрішньої структури управління бізнес-процесів для сучасних підприємств, що знаходяться в кризовому або передкризовому стані.
 Метою даної статті є формування реінжинірингових механізмів в системі управління бізнес-процесами підприємств в сучасних вимогах світових стандартів ринку.
 Підґрунтям для формування ефективної системи виробничих процесів є спеціальне програмне забезпечення (реінжинірингові механізми) організації спільної роботи в локаціях підприємства. За допомогою ефективної організації системи виробничих процесів, використовуючи засоби електронних повідомлень та процес маршрутизації, існує можливість організувати прямий обмін інформаціє про результати роботи між учасниками бізнес-процесу. Функції контролювання за виконанням бізнес-процесу належать керівництву підприємства, з обов’язковою участю підрядників для завершення повного автоматизованого виробничого циклу.
 Авторами в статті детально розглянуто процес використання ІТ-технологій в процесі формування реінжинірингових механізмів в системі управління бізнес-процесами підприємств. В статті визначено відмінність формування реінжинірингових механізмів в системі управління бізнес-процесами підприємств та автоматизації їх діяльності.
 У статті виокремлено, що формування реінжинірингових механізмів в системі управління бізнес-процесами підприємств характеризується: чітко визначеним початком і кінцем; впливом зовнішніх факторів, які або пов'язують його з іншими бізнес-процесами на підприємстві, або описують вихід у зовнішнє середовище; послідовність виконання функцій та правила їх виконання (ділові правила).
 Ключові слова: реінжиніринг, підприємства, бізнес-процеси, IT-технології, управління, реінжиніринговий механізм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Гончар, Лілія, Людмила Батченко та Ольга Аухімік. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ КОНТРОЛІНГУ В ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОМУ БІЗНЕСІ: АСПЕКТНИЙ АНАЛІЗ". Економіка та суспільство, № 32 (26 жовтня 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-32-3.

Full text
Abstract:
У статті розкрито поняття «контролінг» та контекст, який його характеризує. Розглянуто систему контролінгу в готельно-ресторанному бізнесу і її особливості, зважаючи на протікання бізнес-процесів на підприємстві. Здійснено аналіз структурної системи функціонування системи контролінгу в закладах гостинності. Визначено процеси, які повинна регулювати система контролінгу. Особливу увагу приділено результатам аналізу ефективності застосування трудових ресурсів на прикладі конкретного підприємства сфери гостинності, на основі якого визначено як зовнішнє середовище вплинуло на досліджувані показники. На основі проведеного аналізу здійснено порівняльний аналіз середньої зарплати на території України за різними показниками. Враховуючи результати аспектного аналізу, зроблено висновки, що для сфери управління трудовими ресурсами необхідно створення ефективної системи контролінгу на підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Божидай, Ірина Ігорівна, Герман Романович Арцибашев та Віктор Іванович Ларін. "Дослідження основних принципів еколого-економічного розвитку підприємств". 29 жовтня 2024. https://doi.org/10.5281/zenodo.13959444.

Full text
Abstract:
Стрімкий розвиток сучасного бізнес-середовища значним чином впливає на макроекономічне середовище, змінюючи вектор споживчих відносин чи принципів поведінки та прискорюючи глобалізаційні процеси, які з іншого боку виступають негативним фактором впливу на зовнішнє середовище &ndash; усі ці процеси є ключовими дестабілізуючими факторами система &laquo;суспільство-природа&raquo;. Для &laquo;озеленення&raquo; було закладено низку механізмів, які б нейтралізували ці негативні ефекти, що утворилися при здійсненні господарської діяльності. Крім того, в нинішніх умовах набуває актуальності межа факторів безпеки та забруднення території небезпечними об&rsquo;єктами у зв&rsquo;язку з військовими діями на сході України. Тому дуже важливим є переосмислення, перезапуск та вдосконалення сучасних підходів наукового економічного управління знаннями та умовами їх впровадження в діяльності підприємств. <strong>Метою</strong> статті є дослідження принципів еколого-економічного розвитку підприємств, особливості їх становлення та впровадження у вітчизняному бізнес-середовищі. Одним із основних принципів екологічного та економічного розвитку фірм є впровадження сталого розвитку в господарську діяльність. Це, у свою чергу, означає впровадження екологічних цінностей у кожну діяльність організації, переконавшись, що сталість є не просто додатком, а невід&rsquo;ємною частиною бізнес-стратегії. Це дозволяє компаніям застосовувати екологічні методи постачання, зменшувати кількість відходів шляхом управління ресурсами та розвивати енергозберігаючі технології. Такі підходи корисні не тільки для збереження природи, але й сприяють підвищенню іміджу компанії та довгостроковому виживанню. Повоєнні часи відновлення економіки та сільського господарства країни як ніколи вимагають вирішення еколого-економічних проблем не фрагментарно, а комплексно. Тільки налагоджена система заходів дозволить досягти синергії та мінімізувати негативні наслідки антропотехногенного впливу на природу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Чобіток, Вікторія, Анна Черняєва та Данило Альошин. "Підвищення фінансової стійкості бізнес-структур в умовах турбулентної дифузії". Adaptive Management Theory and Practice Economics 16, № 32 (2023). http://dx.doi.org/10.33296/2707-0654-16(32)-09.

Full text
Abstract:
Наслідки останніх подій в результаті фінансової кризи, пандемії, воєнної агресії та внутрішніх соціально-політичних потрясінь поставили перед українськими бізнес-структурами складні завдання щодо забезпечення стабільної та ефективної діяльності. Проте не тільки зовнішнє середовище негативно впливає на підприємницьку діяльність, але й бракує ефективної політики управління фінансовою стабільністю, спрямованої на забезпечення власної стабільності та конкурентоспроможності.&#x0D; В сучасних умовах нестабільної економічної ситуації в країні необхідне проведення поглиблених досліджень фінансового стану бізнес-структури, одним із основних змістів яких є аналіз фінансової стійкості. Умовою життєздатності будь-якої бізнес-структури й основою її розвитку в конкурентному ринку є її фінансова стабільність і стійкість. Вона характеризує ефективність фінансового, операційного та інвестиційного розвитку, відображає достатність забезпеченості оборотним капіталом у межах власного покриття, дає змогу підприємству ефективно здійснювати фінансово-господарську діяльність і нести відповідальність за своїми боргами та зобов’язаннями. вміє розпоряджатися власними коштами та визначає ступінь незалежності підприємства від зовнішніх джерел фінансування. Тому питання визначення показників оцінки фінансової стійкості підприємства є дуже актуальним.&#x0D; Авторами в статті визначено, що економічні та фінансові чинники чинять найбільший вплив на фінансову стабільність компанії. Вони призведуть до кризових явищ, банкрутства та ліквідації бізнес-структур. Слід зазначити, що на сучасному етапі розвитку економіки України фінансова стійкість багатьох бізнес-структур значно погіршилася. Основними факторами, що сприяють цій ситуації, є безпосередньо воєнні дії на території нашої держави починаючи ще з 2014 та повномасштабне вторгнення країни агресора в лютому 2022 року, в результаті чого фінансово-економічна криза, зростання інфляції, нестабільність податкової та кредитної політики країни тощо.&#x0D; У статті виокремлено, що необхідно покращити управління якістю шляхом визначення більш чіткого алгоритму проведення аналізу фінансової стійкості. Удосконалення теоретичних основ проведення аналізу фінансової стійкості та формування аналітичних даних для включення до бухгалтерської (фінансової) звітності забезпечить користувачів звітності більш точною, достовірною та актуальною інформацією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Ковальов, А. І., М. А. Саєнсус та Д. Д. Богданов. "SCQA, Agile і бенчмаркінг для адаптації стратегічного маркетингу сервісних IT-компаній в умовах війни". Проблеми сучасних трансформацій. Серія: економіка та управління, № 15 (29 жовтня 2024). http://dx.doi.org/10.54929/2786-5738-2024-15-04-07.

Full text
Abstract:
Під час повномасштабної війни українські сервісні IT-компанії стикаються з низкою викликів, зокрема збереження клієнтів, залучення нових контрактів, зростаюча конкуренція та нестача талантів, що ставить під сумнів їхнє функціонування на міжнародному ринку. В таких умовах необхідна оптимізація маркетингових стратегій задля виживання та розвитку компаній. Актуальність статті полягає в розробці ефективного адаптаційного механізму стратегічного маркетингу. Метою є розробка конкретних ініціатив для покращення довгострокового маркетингу українських IT-компаній у відповідь на виклики війни і умови бізнес-середовища. Застосовано огляд наукової літератури для визначення теоретичної бази; аналіз сервісного IT-ринку України з використанням актуальних статистичних даних; PEST-аналіз для виявлення зовнішніх факторів впливу по чотирьох напрямках; SCQA-метод для визначення проблем, залучення відповідальних сторін і формулювання рішень; Agile-підхід для швидкого впровадження змін і бенчмаркінг для контролю виконання за показниками. Дослідження припускає, що із застосуванням зазначених методів можна забезпечити гнучкість і адаптивність маркетингових стратегій під плинне бізнес-середовище, тим самим покращуючи конкурентоспроможність. В ході дослідження ідентифіковано загрози і можливості для українських сервісних IT-компаній, а також розроблено рекомендації та показники, що сприяють підвищенню ефективності маркетингової діяльності. Теоретична цінність роботи полягає у поглибленому розумінні впливу зовнішніх факторів на такі компанії, а практична — у можливості впровадження розроблених пропозицій для покращення адаптації маркетингу в умовах змін. Оригінальність дослідження підкреслюється інтегрованим підходом до аналізу і вирішення визначених викликів. Висновки вказують на необхідність стратегічних змін задля оптимізації маркетингу і підтримання конкурентоспроможності у мінливому бізнес-середовищі. Перспективи подальших досліджень включають вивчення довгострокового впливу війни на сервісні IT-компанії України. В своїй основі стаття має теоретичні засади, однак запропоновані рекомендації мають практичний характер і, отже, потребують апробації для подальшого аналізу та покращення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Гарькава, Вікторія Федорівна, Олена Павлівна Славкова та Тетяна Павлівна Волотовська. "Управління ризиками в умовах нестабільності: виклики для менеджменту в Україні". 25 липня 2024. https://doi.org/10.5281/zenodo.13347958.

Full text
Abstract:
Метою цього дослідження є визначення значення ефективної системи управління ризиками для забезпечення стабільної роботи українського менеджменту в умовах нестабільності та постійних змін. Завданням дослідження було проаналізувати вплив зовнішніх чинників, таких як економічні, політичні та соціальні ризики, на ефективність управлінської діяльності в Україні. Крім того, було розглянуто поточний стан впровадження ризик-орієнтованої моделі в українське бізнес-середовище та проаналізовано найновіші підходи до управління ризиками. Одним із ключових аспектів цього дослідження стало вивчення новітніх моделей менеджменту, їхніх основних компонентів і недоліків, що виникають у процесі впровадження ризик-орієнтованих підходів. Важливо зазначити, що ризики можуть мати як негативний, так і позитивний вплив на діяльність організації, тому системне управління ризиками є необхідним для забезпечення стабільності та ефективності бізнесу. Для вирішення проблеми було розроблено методику, що включає ідентифікацію ризиків, їх оцінку, розробку та реалізацію стратегій управління ризиками, моніторинг виконання, комунікацію та звітність. Запропонована методика сприяє підвищенню адаптивності українського менеджменту до викликів сучасного бізнес-середовища. Також було визначено, що ефективне управління ризиками може сприяти підвищенню продуктивності менеджменту, що в кінцевому результаті позитивно впливає на економічний розвиток країни. Особливу увагу було приділено аналізу останніх наукових праць з метою визначення оптимальних шляхів для подолання сучасних викликів, що постають перед українським менеджментом. У результаті проведеного дослідження виявлено ключові фактори, які впливають на якість управлінської діяльності, та окреслено основні виклики, з якими стикається український бізнес у період трансформації. Використання інноваційних підходів до управління ризиками дозволяє суттєво підвищити якість української моделі менеджменту, забезпечуючи її стійкість і продуктивність в умовах нестабільності, а також сприяє розвитку людського капіталу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

"Управління капіталом та дивідендною політикою в корпоративних фінансах великих корпорацій". Здобутки економіки: перспективи та інновації, 29 лютого 2024. http://dx.doi.org/10.57125/econp.2024.02.29.03.

Full text
Abstract:
Ефективний розподіл та управління ресурсами капіталу мають велике значення для забезпечення життєдіяльності та розвитку великих корпорацій у сучасному бізнес-середовищі. У сфері корпоративних фінансів управління капіталом та дивідендна політика відіграють вирішальну роль у формуванні фінансової структури та результатів діяльності підприємств. У статті розглядаються актуальність, стратегії та наслідки управління капіталом і дивідендної політики в контексті діяльності великих корпорацій. Мета статті – надати комплексний аналіз того, як великі корпорації управляють своїм капіталом і формують дивідендну політику для оптимізації акціонерної вартості, враховуючи різні внутрішні та зовнішні фактори. Методи: аналіз, синтез, абстрагування, порівняння. Результати. Виявлено суттєві взаємозв’язки між рішеннями щодо управління капіталом, дивідендною політикою та ключовими фінансовими показниками, такими як прибутковість, ліквідність та леверидж. Водночас у дослідженні проаналізовано фактори, що впливають на управління капіталом та вибір дивідендної політики, зокрема стан галузі, регуляторне середовище та ринкова кон’юнктура. Також висвітлено вплив макроекономічних змінних та практики корпоративного управління на рішення щодо управління капіталом. Висновки. Результати дослідження наголошують на важливості збалансованого підходу до управління капіталом та формування дивідендної політики з урахуванням довгострокових інтересів як акціонерів, так і корпорації. Отримані дані свідчать про те, що ефективні стратегії розподілу капіталу та дивідендна політика сприяють підвищенню акціонерної вартості та фінансової стабільності, тим самим сприяючи сталому зростанню великих корпорацій. Перспективи. Проведене дослідження окреслює кілька напрямів майбутніх наукових розвідок, серед яких вивчення ролі поведінкових факторів у прийнятті рішень щодо управління капіталом, дослідження впливу технологічного прогресу на формування дивідендної політики, а також аналіз ефективності альтернативних теорій структури капіталу в різних ринкових умовах. Загалом, стаття є внеском в існуючу базу знань у сфері корпоративних фінансів і надає важливу інформацію як для практиків, так і для політиків та науковців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Свєшніков, С., В. Бочарніков, І. Мазуренко та П. Ковальчук. "Загальнотеоретичні основи досліджень безпекового середовища". Збірник наукових праць Центру воєнно-стратегічних досліджень НУОУ імені Івана Черняховського, 28 червня 2023, 13–19. http://dx.doi.org/10.33099/2304-2745/2023-1-77/13-19.

Full text
Abstract:
Оцінка майбутнього безпекового середовища передбачає аналіз множини умов, обставин, факторів різної природи і властивостей, сполучення яких в науковій гіпотезі формує основні риси майбутнього середовища безпеки. Велика кількість складових, які вимагають врахування, і неочевидність їх сполучень, необов’язковість настання та інші причини потребують збирання фактів, їх систематизації та критичного аналізу, що складає суть наукової діяльності.&#x0D; Мета статті‑ обґрунтування загальнотеоретичних основ (підходу) до поглядів на дослідження і оцінку майбутнього безпекового середовища, які найкращим чином враховують його властивості на сучасному етапі розвитку.&#x0D; Основні загальнотеоретичні постулати в дослідженнях безпекового середовища полягають у наступному.&#x0D; &#x0D; Головний фокус уваги досліджень – виявлення закономірностей розвитку безпекового середовища, важливих з точки зору України.&#x0D; Загальнотеоретична основа дослідження – політичний реалізм з його головною категорією інтересу як головного мотиву для здійснення дій і утворення відносин.&#x0D; З точки зору політичного реалізму, безпекове середовище – це складна система зовнішніх і внутрішніх відносин в усіх сферах національної безпеки між суб’єктами (державами, коаліціями держав, міжнародними бізнес-структурами, політичними партіями, громадськими об’єднаннями тощо), що мають певні ресурси, а також умов, факторів і обставин, які впливають або можуть впливати на ці відносини.&#x0D; Виходячи з обраного загальнотеоретичного концепту основними елементами безпекового середовища, які мають бути досліджені є:&#x0D; &#x0D; інтереси наймогутніших суб’єктів міжнародних відносин;&#x0D; ресурси суб’єктів, які визначаються розвитком технологій, економіки, людських і природних ресурсів;&#x0D; суперечності між інтересами наймогутніших суб’єктів;&#x0D; внутрішні спроможності наймогутніших суб’єктів щодо забезпечення влади і балансу сил;&#x0D; головні дії суб’єктів (у тому числі природи), які можуть негативно вплинути на систему міжнародних відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Chekshturina, Viktoriia. "GENESIS AND DEVELOPMENT OF BUSINESS COMMUNICATION." April 17, 2022. https://doi.org/10.5281/zenodo.6465928.

Full text
Abstract:
The monograph section outlines the historical preconditions for the development of business communications, defines the theoretical foundations of&nbsp;the&nbsp;definition of business communication, explores the cluster of&nbsp;business press in the media market. <strong>The purpose.</strong> Investigate the conditions for the development of business communications, theoretically characterize the definition of &ldquo;business communication&rdquo;, analyze the history of the business press and identify these specifics. <strong>Methods.</strong> The system approach is used to determine the functions of business communications in the system of social communications. The&nbsp;methodological basis was chosen by the principles of historical determinism and proved the role of external socio-economic factors in&nbsp;the&nbsp;development of business communications. The study showed that the genesis of business communication developed in the field of&nbsp;international trade at the beginning of the first millennium. Socio-communicative approach allowed to focus on the communication process of participants in business interaction and highlight its features. <strong>Conclusions.</strong> It is determined that one of the main tasks of business communications is to create a set of communicative efforts to develop and maintain the reputation of the business entity, to reach an understanding with other business partners. It is determined that the success of business communication depends on the conditions: communicative competence of&nbsp;communication participants, which involves adequate response to&nbsp;the&nbsp;context of the situation, decoding the content of messages taking into account the interests, personal qualities of communicators. Achieving compromises in the process of communicative interaction will contribute to&nbsp;the formation of long-term productive business relationships. The&nbsp;development of economic and competitive environment produces the&nbsp;emergence of the business press and contributes to the formation of&nbsp;a&nbsp;separate cluster of business information in the media market. &nbsp; &nbsp; <strong>ГЕНЕЗИС І РОЗВИТОК БІЗНЕС-КОМУНІКАЦІЙ</strong> &nbsp; У розділі окреслені історичні передумови розвитку бізнес комунікацій, визначені теоретичні засади становлення дефініції бізнес-комунікації, досліджено кластер ділової преси на медіаринку. <strong>Мета.</strong> Дослідити умови розвитку бізнес комунікацій, теоретично охарактеризувати дефініцію &ldquo;бізнес-комунікації&rdquo;, проаналізувати історію становлення ділової преси та виявити її специфіку. <strong>Методи.</strong> Системний підхід використано для визначення функцій бізнес-комунікацій у системі соціальних комунікацій. Методологічною основою були обрані принципи історичного детермінізму і доведена роль зовнішніх соціально-економічних факторів у розвитку бізнес-комунікацій. Дослідження показало, що генезис ділового спілкування склався у сфері міжнародної торгівлі на початку першого тисячоліття. Соціокомунікативний підхід дозволив сконцентруватися на комунікаційному процесі учасників ділової взаємодії та виділити його особливості. <strong>Висновки.</strong> Доведено, що головною метою ділових комунікацій є створення комплексу комунікативних зусиль для розвитку та підтримки репутації суб&rsquo;єкта ринкових відносин, досягнення порозуміння з&nbsp;клієнтами та діловими партнерами. Визначено, що успіх ділового спілкування залежить від умов: комунікативної та інформаційної компетентності учасників спілкування, що передбачає адекватне реагування на контекст ситуації, декодування змісту повідомлень з&nbsp;урахуванням інтересів, особистих якостей комунікантів. Досягнення компромісів у процесі комунікативної взаємодії сприя-тиме формуванню довготривалих продуктивних ділових відносин. Розвиток економічно-конкурентного середовища продукує появу ділової преси та сприяє формуванню окремого кластеру з&nbsp;бізнес інформацією на медіаринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!