Academic literature on the topic 'Кваліфікація замаху на злочин'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Кваліфікація замаху на злочин.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Кваліфікація замаху на злочин"

1

Павлів, Назар. "Окремі питання замаху на злочин." Entrepreneurship, Economy and Law, no. 5 (2020): 258–61. http://dx.doi.org/10.32849/2663-5313/2020.5.45.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дякур, М. Д. "Поняття, ознаки та аналіз складу замаху на злочин." Науковий вісник Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Правознавство, Вип. 348 (2006): 115–18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Горностай, А. В. "Поняття замаху на злочин за Кримінальним кодексом України." Проблеми законності, Вип. 91 (2007): 104–9.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Горностай, А. В. "Види замаху на злочин за КК України 2001 р." Проблеми законності, Вип. 85 (2006): 115–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сербін, О. О. "КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА КЛАСИФІКАЦІЯ ВТЕЧ З МІСЦЬ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ." Знання європейського права, no. 1 (September 21, 2020): 91–95. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i1.56.

Full text
Abstract:
У статті подано кримінально-правову характеристику складу злочину, що передбачає кримінальну відповідальність за вчинення втечі з місць позбавлення волі відповідно до положень Кримінального кодексу України. Визначено, що втеча з місць позбавлення волі полягає у самовільному, незаконному залишенні засудженим місця позбавлення волі. Задля усунення розбіжностей щодо розуміння термінів «місце несвободи» та «місце позбавлення волі» проведено розмежування цих понять відповідно до положень вітчизняного та міжнародного законодавств. Виокремлено елементи складу злочину, передбаченого ст. 393 КК України, зокрема: об'єкт посягання, як основний безпосередній, так і додатковий безпосередній; дії, що характеризують об'єктивну сторону вчинюваного кримінального правопорушення; суб'єкта та суб'єктивну сторону. У процесі аналізу елементів складу злочину вказано на наявність проблемних питань у частині визначення суб'єкта кримінального правопорушення; з'ясовано, що цей вид протиправного діяння може бути вчинений у стані крайньої необхідності. На підставі цього визначено, що особа, яка вчинила втечу у стані крайньої необхідності, не підлягає кримінальній відповідальності за умови заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам інших осіб з метою відвернення небезпеки, яка загрожує засудженому та його правам. Виокремлено основні ознаки виникнення такого стану, зокрема: дії механізмів (проведення пострілів з артилерійської гармати) та протиправні дії інших людей (терористів у зоні АТО). Доведено, що за особливістю об'єктивної сторони складу кримінального правопорушення втеча з місць позбавлення волі є триваючим злочином. Зазначено, що визнання злочину триваючим впливає на обрахунок строків давності та враховується під час застосування амністії. З'ясовано період, з якого втеча вважаються вчиненою. Доведено, що втечі з місць позбавлення волі притаманні стадії як готування, так і замаху. Також піддано критиці твердження про те, що мотив як ознака суб'єктивної сторони досліджуваного складу кримінального правопорушення під час кваліфікації діяння значення не має. Визначено, що саме мотив вчинення злочинного діяння вказує на наявність факту вчинення кримінального правопорушення у виді втечі з місць позбавлення волі, а не порушення режиму відбування покарання у виді позбавлення волі. У результаті аналізу наукових праць, як зарубіжних, так і вітчизняних, запропоновано власну видову класифікацію втеч з місць позбавлення волі з урахуванням наявності тих чи інших кваліфікуючих ознак складу злочину.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дякур, М. Д. "Особливості призначення покарання за вчинення замаху на злочин: проблеми теорії та практики." Науковий вісник Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Правознавство, Вип. 402 (2007): 120–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Gornostay, A. V. "Social conditions for criminalizing attempts to commit a crime." Scientific journal Criminal and Executive System: Yesterday. Today. Tomorrow 2017, no. 2 (December 30, 2017): 55–65. http://dx.doi.org/10.32755/sjcriminal.2017.02.055.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кучер, В. М. "Кримінологічний аналіз особи, яка вчинила незаконне заволодіння вогнепальною зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами." Актуальні проблеми держави і права, no. 86 (September 22, 2020): 125–31. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i86.2416.

Full text
Abstract:
У статті автор ставить за мету дослідження особливостей кримінологічного аналізу особи, що вчиняє незаконні заволодіння вогнепальною зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами. Під особою злочинця розуміється сукупність соціальних та соціально значущих властивостей (погляди, здібності, інтереси, потреби, моральні переконання тощо), відносин, що характеризують конкретну особу, яка вчинила злочин, у поєднанні з позаособистісними зовнішніми умовами й обставинами -властивостями, відносинами навколишнього середовища. Зазначеним поняттям охоплюються також соціальні та соціально значущі властивості, відносини всього кола осіб, які вчинили злочини. Тобто під особою злочинця розуміється певний соціальний тип. Особа, яка вчинила незаконні заволодіння вогнепальною зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами, розглядається у статті як джерело індуктивного пошуку причин злочинної поведінки (злочину), його типів (видів злочинності, категорій злочинів), подібно до того, як за конкретним індивідуальним поступом складається стиль тієї чи іншої ходи. Вивчення цих осіб пропонується розглядати на двох рівнях: одиничному (конкретний злодій) і видовому (тип злодія). У статті звернено увагу на такі критерії кримінологічної характеристики осіб, які вчиняють незаконні заволодіння вогнепальною зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами: соціально-демографічні, кримінально-правові, морально-психологічні ознаки та соціальні зв'язки. У статті ці критерії поділені на дві групи - приватного та загального характеру. Критерії приватного характеру здебільшого формалізовані. Наприклад, у картці на особу, яка вчинила злочин, надано відносно повний перелік критеріїв: вік, стать, громадянство, національність, освіта, соціальне й посадове становище, місце роботи, навчання, кваліфікація злочину тощо. Загальні критерії - тією чи іншою мірою узагальнені характеристики особи, що даються, наприклад, експертами. Підсумовано, що частіше ці злочини вчиняють чоловіки, громадяни України, віком 29-39 років, які мають загальну середню освіту, на момент скоєння злочину не навчаються і не працюють. Крім того, третина цих злочинів були вчинені у групі; а третина злочинців мали не зняту і не погашену судимість на момент скоєння злочину.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Кваліфікація замаху на злочин"

1

Щутяк, Л. С., and L. S. Shchutiak. "Кримінальна відповідальність за замах на злочин за кримінальним правом України: дисертація." Thesis, ЛьвДУВС, 2012. http://dspace.lvduvs.edu.ua/handle/1234567890/834.

Full text
Abstract:
Щутяк Л.С. Кримінальна відповідальність за замах на злочин за кримінальним правом України: дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право / Щутяк Любомир Степанович. – Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2012. - 201 с.
У дисертації проведено дослідження досі невирішених або таких, стосовно яких немає одностайності в науці та правозастосовній практиці питань відповідальності за замах на злочин. З цією метою з’ясовано зміст та обсяг цього поняття, розроблено правила відмежування замаху від готування до злочину та закінченого злочину, розкрито питання про підставу відповідальності за замах на злочин, узагальнено, систематизовано та уточнено напрацьовані кримінально-правовою наукою та правозастосовною практикою правила кримінально-правової кваліфікації замаху на злочин, оцінено ефективність нормативної регламентації відповідальності за замах на злочин, висловлено пропозиції щодо підвищення ефективності законодавства в цій частині.Research of problems of responsibility for the attempt upon a crime that have not been resolved in the law enforcement practice yet and for which there is no unanimity in science is carried out in the thesis. Purposely to that, the content and scope of this concept are ascertained, rules on differentiation between attempt upon a crime and complete crime are made, the problem of grounds for responsibility for the attempt upon a crime is exposed, the elaborated rules of criminal-legal qualification of the attempt upon a crime in the criminal-legal science and in the law enforcement are generalized, systematized and refined. The effectiveness of legal regulation of responsibility for the attempt upon a crime is evaluated; suggestions on improving of legislation in this part are made.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography