Academic literature on the topic 'Коефіцієнти кореляції'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Коефіцієнти кореляції.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Коефіцієнти кореляції"

1

Буняк, Н. М. "Кореляційний аналіз і аналіз шляху продуктивності та її компонентів у ячменю ярого". Аграрні інновації, № 21 (11 січня 2024): 138–45. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2023.21.21.

Full text
Abstract:
Кореляційний й аналіз коефіцієнтів шляху встановлює характер складних взаємозв’язків між урожайністю та її компонентами. Мета роботи полягає у визначенні коефіцієнтів кореляції 7-ми кількісних ознак рослин сортів і ліній ячменю ярого та результатів шляхового аналізу продуктивності (маси зерна з рослини) в різних еколого-географічних зонах. Методи. Провели аналіз за основними показниками продуктивності: довжина стебла, продуктивна кущистість, довжина колоса основного стебла, кількість зерен з колосу, маса зерна з колосу, маса зерен з рослини, маса 1000 зерен. Визначали парні коефіцієнти кореляції та аналіз коефіцієнта шляху продуктивності за допомогою програмного забезпечення OPSTAT. Результати. Аналіз середніх величин кореляцій в різних зонах для однакової вибірки сортів ячменю ярого свідчить, що основними ознаками для добору на продуктивність є маса зерна з основного колоса, крупність зерна та довжина колоса. Ознаки продуктивне кущіння та кількість зерен у колосі можуть змінюватися під впливом середовища, тому добір за цими ознаками може бути не досить ефективним. Висновки. В умовах трьох зон установлено істотну високу пряму кореляцію маси зерна з рослини з продуктивністю колоса, крупністю зерна та довжиною колоса. У різних зонах формування продуктивності, за показником аналізу шляху, залежало від різних ознак: в умовах НСДС найбільший прямий позитивний ефект на продуктивність виявила кількість зерен в головному колосі (1,148), потім крупність зерна (0,934) та кількість продуктивних стебел (0,589); в умовах МІП високий прямий позитивний ефект на продуктивність виявила кількість продуктивних стебел (0,593) та крупність зерна (0,583); в умовах ІСГС прямий позитивний ефект на продуктивність виявила кількість продуктивних стебел (0,571) та маса зерна з колоса (0,476).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Марійчин, Андрій. "Структурно-функціональні взаємозв’язки між складовими комунікативної компетентності спортсменів-гірськолижників". Теоретичні і прикладні проблеми психології, № 3(56)Т2 (2021): 180–94. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2021-56-3-2-180-194.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена емпіричному дослідженню структурно-функціональних взаємозв’язків між складовими комунікативної компетентності спортсменів-гірськолижників. Автор описує обґрунтування валідності застосування психодіагностичних методик, а також проведений статистичний аналіз даних. Отже за допомогою парного кореляційного аналізу встановлено функціональні відношення між інтегральними змінними, що характеризують структуру комунікативної компетентності спортсменів-гірськолижників. Показано, що статистично значущі коефіцієнти кореляції описують взаємовідносини між наступними компонентами комунікативної компетентності: «Адаптивна комунікативна самооцінка» та «Обсяг комунікативної взаємодії», «Асертивність» та «Комунікативне домінування», «Асертивність» та «Комунікативний самоконтроль». Перша пара змінних характеризувалась від’ємним коефіцієнтом кореляції, а друга та третя пари – додатними коефіцієнтами кореляції. Показано, що функціональні відношення між цими складовими розкривають два аспекти комунікативної компетентності спортсменів. Зроблено висновки про те, що динаміка розвитку комунікативної взаємодії розкривається в процесі адаптації в малих групах, де взаємодія від зон включення та афекту у кінцевому підсумку концентрується в зоні контролю, де відбувається основна комунікативна взаємодія; відзначено, що комунікативне домінування та комунікативний самоконтроль виступають проявами такої компоненти комунікативної компетентності спортсменів-гірськолижників як асертивність. Ключові слова: комунікативна компетентність, складові комунікативної компетентності, професійна мобільність спортсменів, вектори кар’єрного розвитку, комунікація, кар’єра, кар’єрний розвиток.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Павленко, Юлія Миколаївна, та Ігор Олегович Компанець. "ЗАЛЕЖНІСТЬ ОЗНАК ПРОДУКТИВНОГО ДОВГОЛІТТЯ МОЛОЧНОЇ ХУДОБИ ВІД СПАДКОВОГО ВПЛИВУ БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, № 1 (12 березня 2024): 69–77. http://dx.doi.org/10.32782/bsnau.lvst.2024.1.8.

Full text
Abstract:
Дослідження з оцінки бугаїв-плідників за ознаками тривалості використання та довічної продуктивності їхніх дочок проведені у стаді з розведення української чорно-рябої молочної породи приватного підприємства «Буринське» Підліснівського відділення Степанівської громади Сумської області. Вивчення ознак молочної продуктивності та довголіття дочірнього потомства бугаїв-плідників голштинської та української чорно-рябої молочної порід засвідчило істотну мінливість оцінюваних ознак під впливом їхньої спадковості. За дослідженнями показників довічної продуктивності дочок оцінюваних бугаїв-плідників мінливість довічних надою та молочного жиру виявилась досить істотною і склала у межах відповідно 14934-33031 та 570,5-1245,3 кг з різницями між лімітами 18097 та 674,8 кг (Р<0,001), що переконливо засвідчує вплив спадковості плідників на ці ознаки. Отримані разом по стаду від’ємні коефіцієнти кореляції між надоєм за першу лактацію і показниками тривалості продуктивного використання (r=-0,244) та кількістю лактацій за життя (r=0,253) (Р<0,001). Встановлені додатні коефіцієнти кореляції між величиною надою за першу лактацію та показниками довічної продуктивності потомства оцінюваних бугаїв-плідників. За напрямком та силою кореляції між надоєм за першу лактацію та довічними надоєм, виходом молочного жиру, вмістом жиру, надоєм на один день життя та продуктивного використання у межах оцінюваних плідників відрізнялася істотною мінливістю, відповідно -0,148-0,529; -0,175-0,597; -0,114-0,266; 0,158-0,629 та 0,163-0,657. Найвищі коефіцієнти кореляцій між надоєм першої лактації та довічними показниками молочної продуктивності отримано переважно у потомства бугаїв з високими показниками надою первісток.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kuleshnyk, Ya F., V. V. Senyk та T. V. Maherovska. "Використання статистичних методів для створення когнітивних тестових завдань". Scientific Bulletin of UNFU 28, № 8 (2018): 122–28. http://dx.doi.org/10.15421/40280824.

Full text
Abstract:
Подано означення тесту, складності тестового завдання, валідності, дискримінативності та надійності тестових завдань. Обґрунтовано необхідність проходження тестовими завданнями процесу спеціального оцінювання з використанням елементів математичної статистики. Розглянуто два основні підходи до створення тестів та головне питання теорії тестів – побудова оптимального тесту. Подано математичну постановку задачі створення і аналізу тестових завдань. На конкретних результатах тестових завдань розглянуто методику розрахунку тестових характеристик. Складність тестових завдань розкрито на підстаі емпіричної перевірки завдань, з підрахунком частки правильних відповідей, за відомими формулами розраховано коефіцієнти варіації та дисперсії. Зроблено оцінку валідності з використанням значущого зовнішнього критерію – експертної оцінки. Подано таблицю критеріїв для інтерпретації значення коефіцієнта валідності, щоб унеможливити створення неякісних тестових завдань. Для обчислення коефіцієнта дискримінативності застосовано метод крайніх груп, подано критерії інтерпретації значення коефіцієнта дискримінативності, розроблено конкретні рекомендації для створення тестових завдань з належним значенням коефіцієнта дискримінативності. Розглянуто два види надійності тестів: надійність як стійкість і надійність як внутрішню погодженість. Для визначення значення надійності як стійкості застосовано перетворений коефіцієнт кореляції Пірсона "фі" для дихотомічних даних. Наведено результати проведених розрахунків значення коефіцієнта надійності як внутрішньої погодженості вирахуваного за формулою Спірмена-Брауна з використанням формули Пірсона. Подано таблицю критеріїв для інтерпретації значення коефіцієнта надійності, використано метод Кьюдера-Річардсона як метод розщеплення тесту для оцінки надійності дихотомічних завдань тестів. Наведено інтерпретацію результатів та вироблення спрощених загальних рекомендацій укладачам, котрі можна застосовувати в тестологічній практиці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Повод, Микола Григорович, Євгенія Анатоліївна Самохіна та Сергій Леонтійович Хмельничий. "УСПАДКОВУВАНІСТЬ ЛІНІЙНИХ ОЗНАК ТИПУ КОРІВ УКРАЇНСЬКОЇ ЧЕРВОНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ ТА ЇХНІЙ ЗВ’ЯЗОК З ОЗНАКАМИ ПРОДУКТИВНОСТІ Й ДОВГОЛІТТЯ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, № 4 (27 лютого 2023): 23–32. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2022.4.4.

Full text
Abstract:
Метою цього дослідження було визначення рівня успадковуваності лінійних ознак типу корів української червоно-рябої молочної породи з оцінкою сполученої мінливості між лінійними ознаками і молочною продуктивністю та вивчення впливу фінальної оцінки на ознаки довголіття корів. Рівень успадковуваності групових ознак засвідчив про ефективність масової селекції корів за молочним типом (h2=0,487), розвитком тулуба (h2=0,445), вимені (h2=0,484) та за фінальною оцінкою (h2=0,533). Успадковуваність описових ознак відрізнялася мінливістю у межах від h2=0,112 (кут ратиць) до h2=0,575 (прикріплення передніх часток вимені). Високі коефіцієнти кореляції отримано між групами лінійних ознак, які характеризують молочний тип (r=0,502), тулуб (r=0,488) та вим’я (r=0,537) і величиною надою за 305 днів першої лактації. Майже на такому ж рівні знаходяться коефіцієнти кореляцій між перерахованими групами лінійних ознак та молочним жиром (r=0,455-0,514). Найвищі коефіцієнти кореляції виявлено між фінальною оцінкою та ознаками молочної продуктивності, особливо з надоєм (r=0,568) та виходом молочного жиру (r=0,552). За оцінкою описових ознак, які характеризують екстер’єрний тип корів, тісно і позитивно впливали на величину надою та вихід молочного жиру висота (r=0,382 та 0,331), глибина тулуба (r=0,481 та 0,437), кутастість (r=0,522 та 0,524), ширина заду (r=0,477 та 0,454), переднє прикріплення вимені (r=0,564 та 0,488), прикріплення вимені ззаду (r=0,487 та 0,462), центральна зв’язка (r=0,466 та 0,428) та переміщення (r=0,322 та 0,318). Зв’язок ширини грудей (r=0,133) та нахилу заду (r=0,236) із надоєм та молочним жиром (r=0,155 і 0,212) був позитивним але трохи слабким. За тривалістю життя, господарського використання та лактування корови з фінальною оцінкою «Дуже добре» переважали групи корів з нижчою оцінкою «Добре з плюсом» та «Добре» з різницею, відповідно на 238 і 979, 171 і 932 та 141 і 936 днів (Р<0,05-0,001). За довічним надоєм та виходом молочного жиру група корів з оцінкою «Дуже добре» переважала групи з оцінками «Добре з плюсом» та «Добре» на 6039 і 30693 кг молока та 216,3 і 1161,8 кг молочного (Р<0,001). Існуюча висока додатна кореляція описових лінійних ознак з показниками молочної продуктивності корів та співвідносний зв’язок фінальної оцінки з ознаками довголіття засвідчує прогностичну цінність застосування лінійної класифікації для опосередкованого раннього добору корів з метою підвищення ефективності довічного використання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Yarmolchyk, Maria, Vodchyts Oleksandr, Liliia Semenenko, Maksym Hrechanyi та Yuzef Dobrovolskyi. "Зв'язок індивідуально-типологічних особливостей з адаптацією до умов служби військовослужбовців Повітряних Сил Збройних Сил України". Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 12, № 4 (2022): 85–94. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2022.12.4.8.

Full text
Abstract:
Мета роботи: на основі аналізу досвіду зарубіжних вчених та діяльності військових підрозділів Збройних Сил України встановити зв’язок індивідуально-типологічних особливостей з адаптацією до умов служби.
 Дизайн/Метод/Підхід дослідження: теоретичні (аналіз, синтез, узагальнення, порівняння), емпіричні (опитування, спостереження, тестування), методи математичної статистики (критерій Колмогорова-Смiрнова, коефіцієнти кореляції Пiрсона та Стюдента), методики для діагностики психологічного стану.
 Результати дослідження: досліджено та встановлено яким чином індивідуально-типологічні особливості військовослужбовців пов’язані з адаптацією до умов проходження служби.
 Теоретична цінність дослідження: основним результатом досліджень за тематикою статті є визначення кореляцій індивідуально-типологічних особливостей з адаптацією до умов служби.
 Тип статті: науково-практична (дослідницька).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Хмельничий, Леонтій Михайлович, Ірина Олександрівна Супрун та Людмила Сергіївна Бартєнєва. "СПІВВІДНОСНА МІНЛИВІСТЬ ПРОМІРІВ БУДОВИ ТІЛА КОРІВ УКРАЇНСЬКОЇ ЧЕРВОНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ З ВЕЛИЧИНОЮ НАДОЮ У ДИНАМІЦІ ЛАКТАЦІЙ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, № 2 (23 липня 2024): 109–14. http://dx.doi.org/10.32782/bsnau.lvst.2024.2.16.

Full text
Abstract:
Дослідження з вивчення співвідносної мінливості промірів будови тіла корів української червоно-рябої молочної породи з величиною надою у динаміці лактацій проведені у племінних господарствах Чернігівського регіону – племінному репродукторі ТОВ «Мена-Авангард» Менського та племінному заводі ПСП «Пісківське» Бахмацького районів. Вивчення зв’язку між промірами статей будови тіла та величиною надою за оцінювану лактацію підконтрольних стад, засвідчив їхню істотну варіабельність та достовірність залежно від стада, віку оцінки та проміру конкретної статі. Найвищі коефіцієнти кореляцій виявлено у корів-первісток племінного заводу «Пісківське» між надоєм і промірами висоти в холці та крижах (r=0,362 і 0,344), ширини у маклаках та кульшових суглобах (r=0,374 і 0,369) і обхвату грудей за лопатками (r=0,375). Низькі та від’ємні кореляції у корів-первісток були між величиною надою та ознаками ширини грудей за лопатками (r=-0,105) і обхвату п’ястку (r=-0,028). У віці другої та третьої лактації рівень цих показників змінився і становив відповідно (r=-0,055 та 0,077) і (r=-0,055 та -0,068). Найвищий рівень фенотипових кореляцій між промірами будови тіла корів-первісток племінного репродуктора ТОВ «Мена-Авангард» та величиною надою у віковій динаміці одержано за висотними та широтними промірами: висотою у холці (r=0,345), висотою у крижах (r=0,335), шириною в маклоках (r=0,364), кульшах (r=0,358) та сідничних горбах (r=0,355). Виявлена у піддослідних стадах від’ємна кореляція у віці першої лактації (r=-0,105 та -0,087) та низька додатна у старші лактації (r=+0,044-0,079) між глибиною грудей та надоєм свідчить про те, що коровам молочного типу притаманні більш глибокі та вужчі груди. Встановлені достовірні додатні кореляції між більшістю промірів статей екстер’єру та величиною надою свідчать, що добір корів за цими ознаками забезпечить ефективність селекції як за екстер’єром, так і за молочною продуктивністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Копич, Р. І. "СИНЕРГІЯ ПРИКОРДОННИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ І ПОЛЬЩІ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 76 (5 квітня 2024): 80–87. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2024-76-10.

Full text
Abstract:
У статті оцінено залежність валового регіонального продукту (ВРП) трьох прикордонних областей України  Волинської, Закарпатської і Львівської  від динаміки економічного зростання декількох воєводств сусідньої Польщі, що важливо для визначення пріоритетів у розвитку прикордонної інфраструктури і планування основних напрямів становлення економічних комплексів у прикордонних регіонах, а також у ширшому контексті європейської інтеграції та реалій післявоєнного відновлення України. З використанням річних даних за період 2002-2021 рр. за допомогою методу GMM (англ. General Method of Moments) отримано, що в усіх випадках спостерігається сприятлива синергія динаміки ВРП прикордонних областей України та Любельського воєводства Польщі. Примітно, що для Любельського воєводства коефіцієнт кореляції з ВРП Львівської області (0.60) перебуває на рівні кореляції з ВРП сусіднього Мазовецького воєводства (0,63); також достатньо високими є коефіцієнти кореляції з ВРП Волинської і Закарпатської областей. Інше польське воєводство  Підкарпатське  має сприятливий вплив на ВРП Львівщини, тоді як причинність виявилася оберненою для Волинської області. Оцінюючи вплив двох великих воєводств, що межують із прикордонними воєводствами Польщі, можна зробити висновок: зростання ВРП Малопольського воєводства сприятливе для ВРП Волинської і Львівської областей; водночас усі три українські області негативно корелюють із ВРП найбільшого польського воєводства  Мазовецького. Це може означати, що економічний розвиток Мазовецького воєводства відволікає ресурси зі сусідніх воєводств, які могли би сприяти економічному зростанню українських прикордонних областей. Загалом отримані оцінки свідчать про доцільність посилення співпраці між прикордонними регіонами України і Польщі, яка корисна для нашої країни. З-поміж інших результатів девальвація гривні погіршує динаміку ВРП Волинської і Львівської областей, що відповідає результатам інших досліджень для даних на загальноукраїнському рівні (для Закарпатської області відповідному від’ємному коефіцієнту для змінної обмінного курсу бракує статистичної значущості). Цілком очікувано кризові явища 2008-2009 рр., 2014-2016 і 2020-2021 рр. призвели до істотного сповільнення динаміки ВРП всіх трьох українських областей, але відповідний негативний ефект дещо слабший для Львівської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бухтіарова, Т. А., Л. С. Бобкова, В. Д. Лук'янчук, І. Й. Сейфулліна та О. Е. Марцинко. "Фармако-математичний аналіз залежності «структура – активність» координаційних сполук германію за синдрому тривалого розчавлювання". Pharmacology and Drug Toxicology 13, № 3 (2019): 175–86. http://dx.doi.org/10.33250/10.33250/vol13iss3pp175-186.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – провести комплексний порівняльний фармако-математичний аналіз ефективності координаційних сполук германію з біолігандами у посткомпресійному періоді на підставі результатів скринінгу потенційних засобів фармакотерапії наслідків синдрому тривалого розчавлювання (СТР). Експериментальною моделлю ендотоксикозу посттравматичного генезу був патологічний процес, який розвивався у тварин у результаті розчавлювання м’яких тканин задніх кінцівок протягом 5 год у спеціальному приладі з манометричним контролем тиску. Кількісними критеріями фармакотерапевтичної ефективності досліджуваних сполук в умовах ендотоксикозу на тлі СТР були концентрація кінцевих продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), що реагують з 2-тіобарбітуровою кислотою (ТБК-реактанти) у гомогенаті печінки щурів і рівень молекул середньої маси (МСМ) у сироватці крові щурів. Кореляційні залежності «структура – активність» проводили за методом найменших квадратів. За результатами скринінгової серії досліджень потенційних засобів фармакотерапії наслідків СТР проведений комплексний фармако-математичний аналіз активності координаційних сполук германію з біолігандами. Показано, що ефективна детоксикація організму за умов СТР притаманна сполукам германію з комплексним органічним аніоном – (Мігу-4-6,8,9). Максимальну здатність зменшувати вміст універсальних маркерів ендогенної інтоксикації проявила сполука (Мігу-6), у разі введення якої рівень МСМ знижується в 2 рази, а концентрація ТБК-реактантів знижується в 4,4 разу порівняно з контрольною групою. Показано, що між концентрацією ТБК-реактантів у гомогенаті печінки щурів і вмістом МСМ у сироватці крові щурів існує залежність, коефіцієнти кореляції (детермінації) якої змінюються в незначному ступені за порівняння різних груп без тіотриазоліну та таких, що містять і тіотриазолін, зокрема, коефіцієнт лінійної кореляції для групи А та групи А1 становить 0,986 і 0,908 відповідно. Отримані дані вказують на правильність вибору тіотриазоліну як препарату порівняння за умов екстремального стану, що вивчається, та можуть бути фармако-математичним обґрунтуванням доцільності його використання на етапі клінічних досліджень. Залежність показників МСМ і ТБК-реактантів від кількості акцепторів та донорів водневого зв'язку, дипольного моменту, енергій ван-дер-ваальсових та електростатичних взаємодій характеризується показниками – коефіцієнтами кореляції та детермінації (rxy, R2) різного рівня. Для показника МСМ найхарактернішим є зв'язок з акцепторами водневого зв'язку (rxy = 0,931, група С), тоді як для показника ТБК-реактантів зв'язок з акцепторами водневого зв'язку характеризується значенням rxy на рівні 0,481 (група С).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бухтіарова, Т. А., Л. С. Бобкова, В. Д. Лук'янчук, І. Й. Сейфулліна та О. Е. Марцинко. "Фармако-математичний аналіз залежності «структура – активність» координаційних сполук германію за синдрому тривалого розчавлювання". Фармакологія та лікарська токсикологія 13, № 3 (2019): 175–86. http://dx.doi.org/10.33250/13.03.175.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – провести комплексний порівняльний фармако-математичний аналіз ефективності координаційних сполук германію з біолігандами у посткомпресійному періоді на підставі результатів скринінгу потенційних засобів фармакотерапії наслідків синдрому тривалого розчавлювання (СТР). Експериментальною моделлю ендотоксикозу посттравматичного генезу був патологічний процес, який розвивався у тварин у результаті розчавлювання м’яких тканин задніх кінцівок протягом 5 год у спеціальному приладі з манометричним контролем тиску. Кількісними критеріями фармакотерапевтичної ефективності досліджуваних сполук в умовах ендотоксикозу на тлі СТР були концентрація кінцевих продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), що реагують з 2-тіобарбітуровою кислотою (ТБК-реактанти) у гомогенаті печінки щурів і рівень молекул середньої маси (МСМ) у сироватці крові щурів. Кореляційні залежності «структура – активність» проводили за методом найменших квадратів. За результатами скринінгової серії досліджень потенційних засобів фармакотерапії наслідків СТР проведений комплексний фармако-математичний аналіз активності координаційних сполук германію з біолігандами. Показано, що ефективна детоксикація організму за умов СТР притаманна сполукам германію з комплексним органічним аніоном – (Мігу-4-6,8,9). Максимальну здатність зменшувати вміст універсальних маркерів ендогенної інтоксикації проявила сполука (Мігу-6), у разі введення якої рівень МСМ знижується в 2 рази, а концентрація ТБК-реактантів знижується в 4,4 разу порівняно з контрольною групою. Показано, що між концентрацією ТБК-реактантів у гомогенаті печінки щурів і вмістом МСМ у сироватці крові щурів існує залежність, коефіцієнти кореляції (детермінації) якої змінюються в незначному ступені за порівняння різних груп без тіотриазоліну та таких, що містять і тіотриазолін, зокрема, коефіцієнт лінійної кореляції для групи А та групи А1 становить 0,986 і 0,908 відповідно. Отримані дані вказують на правильність вибору тіотриазоліну як препарату порівняння за умов екстремального стану, що вивчається, та можуть бути фармако-математичним обґрунтуванням доцільності його використання на етапі клінічних досліджень. Залежність показників МСМ і ТБК-реактантів від кількості акцепторів та донорів водневого зв'язку, дипольного моменту, енергій ван-дер-ваальсових та електростатичних взаємодій характеризується показниками – коефіцієнтами кореляції та детермінації (rxy, R2) різного рівня. Для показника МСМ найхарактернішим є зв'язок з акцепторами водневого зв'язку (rxy = 0,931, група С), тоді як для показника ТБК-реактантів зв'язок з акцепторами водневого зв'язку характеризується значенням rxy на рівні 0,481 (група С).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Коефіцієнти кореляції"

1

Білоцерківський, Олександр Борисович, та Наталя Володимирівна Ширяєва. "Розробка економетричної моделі виробництва електроенергії в Україні за 2000-2005 р.р". Thesis, НТУ "ХПІ", 2008. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22757.

Full text
Abstract:
Електроенергетика є однієї зі стратегічно важливих галузей промисловості України. В статті досліджено виробництво електроенергії в України за 2000-2005 р.р., розроблено математичну модель, визначено тісноту та значимість зв’язку між ознаками, отримано точковий та інтервальний прогноз щодо виробництва електроенергії в 2009 році.<br>The power industry is one of the most important branches of the Ukrainian industry. This paper presents the research of power generation in Ukraine during the 2000-2005. The mathematical model is developed. The connection closeness and significance between the attributes are defined. The point prediction and interval prediction of power generation are obtained for 2009.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Табалюк, Анастасія Костянтинівна, та Ірина Анатоліївна Чекмасова. "Вплив експортної діяльності на фінансові результати авіаційних підприємств". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48996.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Посохов, Ігор Михайлович. "Використання факторного аналізу до чинників фінансової стійкості, ділової активності, ліквідності і платоспроможності, рентабельності". Thesis, Ноулидж, 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/29375.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Скворчевський, Олександр Євгенович, та Аліса Юріївна Івченко. "Кількісний аналіз взаємозв'язків між простроченою заборгованістю банку і кредитами суб'єктам господарювання та фізичним особам". Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/28262.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Носова, І. В., та Ігор Володимирович Григоренко. "Регресійний аналіз результатів вимірювань температури та вологості при зберіганні халви". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48462.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Білоцерківський, Олександр Борисович. "Сучасний стан та тенденції розвитку газової промисловості України". Thesis, Біла К. О, 2009. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22665.

Full text
Abstract:
Досліджено сучасний стан і тенденції розвитку газової промисловості України. За даними Держкомстату про видобуток природного газу визначено вид лінії тренду: лінійна функція, – та одержано її параметри. Оцінено тісноту та значущість зв'язку між ознаками: існує тісний кореляційний зв'язок між ознаками та достатня значущість зв'язку між ними. Зроблено точковий та інтервальний прогноз щодо видобутку природного газу в України на 2009 рік.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ксьондзик, Наталія Михайлівна, та Nataliya Ksondzyk. "Багатофункціональний комплекс з житлом в м. Золочів із дослідженням міцності бетону С32/40 неруйнівними методами контролю". Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19293.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі будівельної механіки Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України Захист відбудеться 22 лютого 2017 р. о 10 .00 годині на засіданні екзаменаційної комісії №7 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56, навчальний корпус №2, ауд. 35.<br>В дипломній роботі розроблено проект монолітного багатофункціонального комплексу з житлом та виконано експериментальні дослідження, що стосуються неруйнівних методів контролю міцності бетону при зведенні будівель і споруд. Побудовано градуювальні залежності між фактичною міцністю бетону та міцністю, визначеною неруйнівними методами контролю. Обґрунтовано доцільність використання методів неруйнівного контролю на практиці в умовах будівництва та експлуатації будівель.<br>In the thesis work developed project of the monolithic mixed -use complex with housing and made experimental research in relation to nondestructive testing of concrete strength in the construction of buildings and structures. Constructed the calibration dependences between actual strength of concrete and durability, certain non-destructive testing methods. Reasonably the expediency of use of methods of non-destructive testing in practice in the construction and operation of buildings.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Петренко, Сергій Іванович, та Serhii Ivanovych Petrenko. "Самооценка – важный критерий личности будущего учителя математики". СумДПУ ім. А. С. Макаренка, 2016. http://repository.sspu.sumy.ua/handle/123456789/2799.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано визначення поняття «самооцінка». Приведено модифікований тест для самооцінки майбутніх учителів математики. Подано методику проведення тестування, та опрацювання і інтерпретацію результатів.<br>The article analyzes the definition of «self-esteem». Given a modied test for self-assessment of future teachers of mathematics. Submitted technique testing, as well as processing and interpretation of results.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Іванівна, Кереуш Дар'я. "Методологія ефективного використання земельних ресурсів для розвитку сонячної енергетики на основі дистанційного зондування Землі та ГІС-технологій". Diss., Національний університет "Львівська політехніка", 2019. https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/45641.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена розробленню та обґрунтуванню методології ефективного використання земельних ресурсів для розвитку сонячної енергетики на основі даних дистанційного зондування Землі та ГІС-технологій. За допомогою застосування даної методології були знайдені найбільш придатні місця для розташування наземних промислових сонячних фотоелектричних електростанцій на території Заставнівського району Чернівецької області. У розділі 1 «Аналіз використання земельних ресурсів України в альтернативній енергетиці» розглянуто та проаналізовано сучасний стан використання земельних ресурсів, динаміку розвитку альтернативних джерел енергії в паливно-енергетичному комплексі держави та правовий режим земель альтернативної енергетики. Встановлено, що на території України є біля 10 % земель, які можуть бути потенційно придатними для розташування на них об’єктів альтернативної енергетики, а саме наземних сонячних фотоелектричних електростанцій. Визначено, що державне стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії у вигляді «зеленого» тарифу, надбавки за дотримання рівня використання обладнання українського виробництва та аукціонної ціни, позитивно впливає на розвиток альтернативних джерел енергії, що особливо чітко відображається на динаміці розвитку сонячної енергетики протягом 2016 – 2018 років. Встановлено, що в Україні сприятливі кліматичні умови для розвитку сонячної енергетики - річна сума глобальної сонячної радіації у країні (1 070 - 1 750 кВт год на один кв. метр і вище) більша, ніж у Німеччині – світового лідера у галузі сонячної енергетики. У розділі 2 «Розроблення методології ефективного використання земельних ресурсів для розвитку сонячної енергетики» розроблено методологію для знаходження та аналізу земельних ресурсів для подальшого їх використання для потреб паливно-енергетичного комплексу держави, а саме для об’єктів сонячної енергетики - наземних промислових сонячних електростанцій потужністю від 500 кВт і вище, які виробляють електроенергію за допомогою фотоелектричних панелей. Створено технологію вибору земельних ділянок для оптимального розташування наземних сонячних електростанцій. Запропоновано застосування програмного забезпечення FOSS, даних дистанційного зондування Землі та джерел даних, які є у вільному доступі, що дозволить на безоплатній основі всім зацікавленим інвесторам, підприємцям, органам виконавчої влади використати дану методологію та створити власну карту-схему придатності земель для СЕС. Вдосконалено та обґрунтовано методику вибору критеріїв та вимог щодо розміщення наземних фотоелектричних сонячних електростанцій. Запропоновано застосування методу множинного коефіцієнта рангової кореляції для визначення узгодженості експертних суджень щодо оцінки критеріїв вибору, та методу аналізу ієрархій для присвоєння ваги кожному критерію оцінки, і, таким чином, визначення їх відносної важливості у остаточному рішенні. У розділі 3 «Експериментальні дослідження (на прикладі Заставнівського району Чернівецької області)» виконано апробацію теоретичних досліджень щодо вибору земельних ділянок для сонячної енергетики на території «пілотного» Заставнівського району Чернівецької області. Визначено критерії оцінки та виключення, що враховуються для оптимального розміщення наземної сонячної електростанції саме для даної території. Встановлено узгодженість експертних суджень, та кожному з критеріїв оцінки визначено надійну вагу у прийнятті остаточного рішення. Виконано процедуру впорядкованого зваженого усереднення для отримання початкової карти-схеми придатності земель для наземних СЕС, та процедуру контрольованої класифікації супутникового зображення для створення маски непридатних земель для розташування СЕС. Створено результуючу карту-схему придатності земель з визначеними оптимальними місцями розташування сонячних електростанцій, що відображає 58 земельних ділянок загальною площею 7,56 кв.км (755,74 га), які придатні для розташування наземних фотоелектричних сонячних електростанцій. Визначено ефективність трансформації земельних ділянок у землі сонячної енергетики та річну продуктивність наземних сонячних електростанцій розташованих на обраних земельних ділянках. This dissertation is devoted to the development and the substantiation of a methodology for the efficient use of land resources for the purpose of developing the solar industry on the basis of Remote Sensing data and GIS-technologies. With the help of this methodology, the most suitable places for the location of ground-mounted industrial solar photovoltaic power plants were found on the territory of Zastavna district in the Chernivtsi region. In section 1 "Analysis of the use of Ukraine's land resources in the renewable energy industry", the current state of the use of land resources, the dynamics of renewable energy sources development in the fuel and energy complex of Ukraine and the legal regime of land of renewable energy industry are reviewed and analyzed. It is established that on the territory of Ukraine there is about 10% of land that may be potentially suitable for placing solar photovoltaic power plants. It is determined that state incentives for the production of electric energy from renewable energy sources in the form of a “green” tariff, an allowance for compliance with the level of use of Ukrainian production equipment and auction prices have a positive effect on the development of renewable energy sources, which is particularly reflected in the dynamics of solar energy development in years 2016 - 2018. It is established that in Ukraine there are favorable meteorological conditions for the development of solar energy - the annual amount of global solar radiation in the country (1 070 - 1 750 kWh per square meter and above) is higher than in Germany - the world`s leader in the field of solar energy. In section 2 "Development of a methodology for the efficient use of land resources for the purpose of developing the solar industry" a methodology for finding and analyzing land resources for their further use for the needs of the country's fuel and energy complex, namely for solar energy facilities - ground-mounted industrial solar photovoltaic power plants with a capacity of 500 kW and higher is developed. A technology of selection of the land plots for optimal location of ground-mounted solar power plants is created. It is proposed to apply FOSS (Free and Open Source Software), Remote Sensing data and data sources which are freely available, in order to allow all interested investors, entrepreneurs, authorities to follow this technology and create their own Land Suitability Map for solar power plants for free. The method for selecting the criteria and requirements for the optimal site selection of ground-mounted solar photovoltaic power plants has been improved and substantiated. Application of the method of multiple coefficient of rank correlation for determination of the consistency of expert judgments with respect to the selection of evaluation criteria, and the method of Analytical Hierarchy Process for assigning the weights to each evaluation criteria to determine their relative importance in the final decision, are proposed. In section 3 “Experimental studies (on the example of Zastavna district in the Chernivtsi region)” an approbation of theoretical studies on selection of land plots for solar industry on the territory of the "pilot" Zastavna district in the Chernivtsi region was performed. The evaluation and exclusion criteria, which are taken into account for the optimal site selection for solar power plants, are determined for this territory. The consistency of expert judgments is established, and the reliable weight for each evaluation criteria is determined. The procedure of Ordered Weighted Averaging is performed to obtain an initial Land Suitability Map for ground-mounted solar power plants, and a procedure of supervised satellite image classification was applied to create a mask of unsuitable lands for solar power plants. The final Land Suitability Map with optimal locations for solar power plants is created. It represents 58 land plots with a total area of 7.56 sq.km (755.74 hectares), which are suitable for the placement of ground-mounted solar photovoltaic power plants. The efficiency of transformation of land plots into the category of lands of the solar energy industry and the annual performance of solar power plants located on selected land plots are determined.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Хмельницька, Євгенія Вікторівна, та Анатолій Олексійович Семенов. "ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ КОРЕЛЯЦІЙНИХ ПЛЕЯД ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ МІЖ ПОКАЗНИКАМИ ЗБЕРЕЖЕНОСТІ ТА ПОКАЗНИКАМИ ЯКОСТІ КОРЕНЕПЛОДІВ РЕДИСКИ". Thesis, 2020. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/8543.

Full text
Abstract:
На основі результатів експериментальних досліджень та з використанням методу кореляційних плеяд побудовані плеяди взаємозв’язків показників збереженості і хімічного складу. Встановлено, що визначальними показниками-індикаторами виступають загальні втрати та втрати маси, які мають сильний прямий та обернений зв’язки і впливають на вміст сухих речовин, які є визначальним показником хімічного складу коренеплодів редиски.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Коефіцієнти кореляції"

1

Дербенцев, В. Д., А. А. Ганчук та Володимир Миколайович Соловйов. Кореляційні властивості ринку цінних паперів в катастрофічних і шокових умовах. КНЕУ, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1077.

Full text
Abstract:
Одним з найважливіших економічних явищ останнього десятиліття стала глобалізація світової економіки, що виявляється у фінансовій сфері найбільш помітно. Очевидно, що глобалізація, будучи об'єктивним процесом, яка збільшує економічну ефективність на загальносвітовому рівні, може мати негативну дію на окремі країни, що необхідно враховувати при розробці економічної політики. Зокрема, глобалізація посилила нестійкість фінансових систем, в першу чергу, країн з ринками, що формуються. Це яскраво продемонстрували азіатська і російська кризи 1997-1998 рр. Принципове значення має прогнозування екзогенних шокових явищ, типу 11 вересня 2001 р. В [3] ми показали, що відомі методи прогнозування критичних явищ (які використовують коефіцієнти Херста і Холдера, зміну коефіцієнтів кореляції у передкризовий період тощо) не в змозі передбачити шокове явище. В даній роботі ми досліджуємо динаміку самоорганізованої кластерної структури світових фондових ринків в період шоку 11 вересня 2001 року. У якості бази даних візьмемо індекси інвестиційної привабливості розвинених і країн, що розвиваються, які обраховуються міжнародною компанією Morgan Stanley Capital International (MSCI – www.msci.com).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Базько, А. М., А. С. Базько та Володимир Миколайович Соловйов. Кореляційні властивості складних систем в катастрофічних і шокових умовах. ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1046.

Full text
Abstract:
Один із методів виявлення економічної інформації, присутньої в матриці кореляційних коефіцієнтів, полягає в використанні процедури фільтрації. Вона основана на оцінці субдомінантної ультраметрики, пов’язаної з метричною відстанню, яку можна отримати виходячи з матриці кореляційних коефіцієнтів. Маючи дану відстань, будують граф мінімального зв’язного дерева (МЗД) та ієрархічне дерево. Іншими словами, геометричні (через МЗД) та таксономічні (через ієрархічне дерево) аспекти кореляції, які присутні між парами акцій в портфелі акцій, можна класифікувати, використовуючи інформацію з матриці кореляційних коефіцієнтів. Надзвичайно важливо відслідкувати зміни кореляційної структури фінансово-економічних систем в умовах критичних змін, які відбуваються в період шокових, або кризових явищ. Нашою метою є дослідження структури мінімального зв’язного та ієрархічного дерев до та після вересневих подій 2001 року в Америці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!