Academic literature on the topic 'Компетентність експерта'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Компетентність експерта.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Компетентність експерта"

1

Пєвцов, Г. В., О. А. Усачова, П. Пацек та А. О. Романюк. "Комбінована методика оцінювання компетентності експертів при виборі сценарію організації інформаційно-психологічного впливу". Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, № 2(39), (7 травня 2020): 24–36. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2020.39.03.

Full text
Abstract:
Запропонована методика оцінювання компетентності експертів при виборі раціонального сценарію прийняття рішення на організацію інформаційно-психологічного впливу (ІПВ). Подана в загальному вигляді модель вибору сценарію прийняття рішення на організацію ІПВ, яка включає в себе елементи різних методів, в тому числі методу аналізу ієрархій. Оптимізація групового рішення здійснюється на основі обґрунтованої процедури узгодження. Особливістю моделі є те, що вона враховує показник пріоритету експерта в групі, який характеризує його компетентність (важливість) в галузі інформаційно-психологічної боротьби. Окрім того, для оцінювання компетентності експертів, що здійснюють вибір сценарію, враховані нестандартні характеристики, такі як творче мислення, багатоваріантність рішень, гнучкість, здібність до абстрактного мислення, креативність. Введення показника компетентності експерта дозволяє суттєво спростити методику обробки даних групової експертизи та зробити результати її застосування більш достовірними. Також запропоновано алгоритм розрахунку мінімальної чисельності експертів для проведення експертизи об'єктів впливу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ДІДЕНКО, Олександр, Тетяна СНІЦА та Юрій ДЕМ'ЯНЮК. "СУТНІСТЬ, ЗМІСТ ТА ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ДІАГНОСТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ У ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ У ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 35, № 4 (2024): 23–36. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v35i4.1518.

Full text
Abstract:
У статті показано, що діагностична компетентність передбачає здатність аналізувати інформацію, збирати аргументи, робити висновки та приймати рішення на основі отриманих даних. Ця компетентність також важлива для військовослужбовців у секторі безпеки та оборони. Для багатьох офіцерів, особливо начальників підрозділів або штабних офіцерів – це ключове вміння аналізувати та визначати обстановку під час бойових дій. Ця компетентність є важливою для забезпечення ефективності навчання та розвитку військовослужбовців. Установлено, що формування діагностичної компетентності педагога потребує вирішення певних проблем, оскільки педагоги можуть не мати належної педагогічної та методичної підготовки. Вони можуть бути досвідченими військовими професіоналами, але це не обов’язково робить їх ефективними педагогами. Формування діагностичної компетентності у здобувачів освіти у вищих військових навчальних закладах потребує врахування основних педагогічних умов ефективного навчання та розвитку цієї компетентності. Основними з них є послідовний розвиток умінь і знань у цій сфері протягом усього навчання, активний та інтерактивний характер навчання, практична спрямованість навчального процесу, використання інформаційних технологій, інтерактивних засобів, дистанційне навчання тощо. Для формування діагностичної компетентності у здобувачів вищої освіти у вищих військових навчальних закладах можуть бути використані різноманітні навчальні завдання та сценарії, зокрема спостереження за навчальним процесом або навчальними заняттями, розробка діагностичних тестів для оцінювання навчальних досягнень, спостереження за методичними та практичними діями, самостійне оволодіння та використання спеціальних інформаційних систем і програм для збору й аналізу даних, пов’язаних з діагностикою, участь у рольових іграх та моделювання професійних ситуацій, де курсантам доводиться виступати в ролі експерта та приймати рішення на основі отриманої інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Tolochko, S. V. "ВИКЛАДАЧ-ЕКСПЕРТ У ГАЛУЗІ ОСВІТИ: СУТЬ І СТРУКТУРА НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ФАХІВЦЯ". Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 2, № 1 (2021): 178–85. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-1-2-28.

Full text
Abstract:
У статті здійснено структурно-системний аналіз визначення змісту, форм, методів і засобів формування науково-методичної компетентності за класифікаційними ознаками професіограм викладачів у післядипломній педагогічній освіті, зокрема викладачів-експертів,, концептуалізовано функції, принципи і технології їхньої підготовки зі сформованою компетентністю синергізму становлення і розвитку. Проаналізовано практику підготовки експертів у галузі освіти в рамках післядипломної освіти закладами вищої професійної освіти та на рівні магістерських програм, а також різними недержавними організаціями, що займаються питаннями оцінки якості. Означено й конкретизовано здатності, здібності, уміння, компетенції як складові частини професійно-педагогічної та науково-методичної компетентності викладачів-експертів у галузі освіти. Визначено функції, види діяльності, ролі та складники компетентності експертів у галузі освіти. Зазначено, що експерт у галузі освіти – це працівник післядипломної, вищої, фахової передвищої, професійно- технічної освіти, котрий, окрім високопрофесійної викладацької, здатен виконувати і діяльність, пов’язану із проведенням експертизи в галузі освіти, та спроможний: здійснювати консультування керівників закладів освіти з проблем вбудовування питань освіти в стратегію розвитку регіону; забезпечувати консультаційне супроводження процесів розвитку освіти і сприяння їхньому активному впровадженню в окремому закладі освіти, територіальній громаді чи регіональній системі; здійснювати оцінку й експертизу освітніх програм і проектів на високому рівні компетентності, дослідницького планування та виконання; надавати консультаційну допомогу колегам-педагогам, які впроваджують нові технології; допомагати колегам у процесі проведення ними оцінок та експертиз, використовуючи власні професійні знання, вміння, навички, компетентність. Проаналізовано принципи, форми, методологічні основні підготовки та діяльності експертів у галузі освіти, визначено наявні організаційні проблеми, пов’язані з означеним процесом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Babenko, M. M. "ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА ПРОБЛЕМ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ У КОНТЕКСТІ РЕФОРМУВАННЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я". Фармацевтичний часопис, № 2 (30 червня 2024): 85–92. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2024.2.14637.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Вивчити проблеми публічного управління у контексті реформування вітчизняної галузі охорони здоров’я (ОЗ) та розвитку оцінки медичних технологій (ОМТ). Матеріали і методи. Експертне опитування з використанням анкети «Google-form» (період: вересень–грудень 2023 р.). Відбирали експертів (n=164) для участі в опитуванні цілеспрямовано (критерії: компетентність у питаннях публічного управління, реформування галузі, досвід роботи на керівних посадах різного рівня). Для обробки та інтерпретації результатів використано методи: наукове узагальнення, математико-статистичні, аналітичний. Результати й обговорення. Досліджено думку експертів щодо стану та проблем публічного управління у сфері ОЗ та фармації. Встановлено, що 2/3 опитаних вважають важливим перехід до принципів публічного управління. Основними проблемами визначено: недосконалість законодавства (47 %), бюрократичні перешкоди (44 %), відсутність ефективної взаємодії між рівнями управління в галузі та загалом у державі (37 %). Рівень впровадження ОМТ в Україні та її вплив на систему ОЗ експерти оцінюють у цілому позитивно. На думку опитаних, впровадження ОМТ значно поліпшить ситуацію щодо підвищення ефективності медичної допомоги і фармацевтичного забезпечення. Висновки. За результатами експертного опитування виявлено основні проблеми публічного управління системою ОЗ та фармації. Визначено пріоритетні напрямки удосконалення публічного управління щодо реалізації європейських принципів належного врядування, враховуючи специфіку галузі й важливість дотримання пацієнторієнтованого підходу, а також досягнення соціального й економічного ефектів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сіверс, Зінаїда. "Предиктори успішної професійної діяльності фахівців державної служби україни з надзвичайних ситуацій". Scientific Studios on Social and Political Psychology, № 48(51) (30 грудня 2021): 44–54. http://dx.doi.org/10.33120/sssppj.vi48(51).237.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати емпіричного дослідження зі встановлення предикторів успішної (ефективної) професійної діяльності фахівців ДСНС. Дослідження проводилося в кілька етапів. На першому етапі його учасниками стали 25 звичайних громадян віком від 18 до 65 років і 15 фахівців, що мали досвід роботи в надзвичайних ситуаціях і представляли вікову групу 22–45 років. Було проведено дві фокус-групи: перша – зі звичайними громадянами (90 хв), друга – із фахівцями (120 хв). У результаті сформовано перелік професійних компетентностей фахівця екстремального профілю діяльності. Цей перелік містив також компетенції (оскільки частина респондентів через низький рівень обізнаності не розрізняла компетентності і компетенції) і складався із 27 пунктів. На другому етапі проводилося напівструктуроване інтерв’ю з кожним експертом (20 хв). Група експертів складалася з 12 осіб (поліцейські, військові, рятувальники, психологи). Добір експертів проводився з урахуванням таких критеріїв: стаж не менше ніж 5 років, участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (повеней, пожеж, воєнних дій, аварій). Зрештою з переліку компетентностей було вилучено помилково включені компетенції, а деякі – об’єднано в компетентності. У подальшому експертам пропонувалося визначити ті компетентності, які є найважливішими для прогнозування успішної професійної діяльності. Кожну професійну компетентність потрібно було оцінити за п’ятибальною шкалою. На основі отриманих даних підраховувалася частота представленості певної компетентності. Це дало змогу визначити предиктори успішної професійної діяльності фахівців ДСНС, зокрема такі компетентності, як толерантність до невизначеності і ризикова компетентність. У статті також наведено результати огляду теоретичних та емпіричних досліджень, присвячених вивченню феноменів «толерантність до невизначеності» і «готовність до ризику», а також представлено психологічний інструментарій для вивчення цих феноменів. Головний висновок нашого аналізу полягає в тому, що спроби, зроблені для кращого розуміння феноменів толерантності до невизначеності і готовності до ризику, не видаються наразі настільки ефективними, щоб досягнути єдиного концептуального визначення або задовільної емпіричної міри, яка б охоплювала весь спектр допустимості невизначеності та змісту ризиків. Це значно ускладнює практичне опанування компетентностей, необхідних для успішної (ефективної) професійної діяльності фахівців ДСНС. А опитувальні методики, які є основним психологічним інструментарієм, є надто суб’єктивними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Петренко, Лариса. "ЦИФРОВА БЕЗПЕКА В СТУКТУРІ ЦИФРОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВИКЛАДАЧА ПЕДАГОГІЧНОГО ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ: ЗМІСТОВИЙ КОМПОНЕНТ". ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 23, № 1 (2023): 98–109. http://dx.doi.org/10.35387/od.1(23).2023.98-109.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз наукових праць з проблеми формування компетентності з цифрової безпеки майбутніх фахівців. Виявлено суперечності, що існують між необхідністю дотримуватися цифрової безпеки в процесі педагогічної, науково-педагогічної діяльності та недостатньою розробленістю й обґрунтуванням змісту компетентності з цифрової безпеки майбутніх викладачів педагогічних закладів вищої освіти. Акцентовано увагу на необхідності визначення структури і змісту компетентності з цифрової безпеки майбутніх викладачів педагогічної вищої освіти як складника їхньої цифрової компетентності, що зумовлено інтенсивністю кібератак у національному кіберпросторі під час повномасштабної війни проти російської навали, та актуалізовано потребою у фахівцях із сформованою цифровою компетентністю для відновлення і технологічного розвитку країни у післявоєнний період. Установлено, що, відповідно до Рамки цифрової компетентності для громадян України, структуру компетентності з цифрової безпеки майбутніх викладачів педагогічних закладів вищої освіти складає комплекс компетентностей: захист пристроїв і безпечне підключення до мережі Інтернет; захист персональних даних і приватності, безпека в Інтернеті; захист особистих прав споживача від шахрайства і зловживань; захист здоров’я та благополуччя; захист довкілля. На основі вивчення результатів наукових досліджень, експертних оцінок визнаних експертів з проблем цифрової безпеки, практичного досвіду визначено й обґрунтовано зміст кожної окремої компетентності. Одержані результати можуть використовуватись для розроблення навчальних дисциплін в рамках освітньо-професійних програм галузі знань 01 Освіта/педагогіка, спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, окремих модулів, а також для саморозвитку викладачів закладів вищої освіти та ін.
 Ключові слова: цифрова компетентність; компетентність з цифрової безпеки; майбутній викладач; педагогічний заклад вищої освіти; зміст; структура; професійна підготовка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Vasiutynskyi, V. O. "STUDENTS’ EXPERT COMPETENCE IN THE SPACE OF PSYCHOSEMANTIC ASSESSMENTS OF POLITICAL AGENTS." Ukrainian Psychological Journal, no. 2 (22) (2024): 9–24. https://doi.org/10.17721/upj.2024.2(22).1.

Full text
Abstract:
The article reveals the peculiarities of students' expert competence based on the assessments of the results of the semantic evaluation of political agents. At the first stage of the research, 496 residents of Ukraine were interviewed online. With the personal differential method, the respondents evaluated "typical Ukrainians", "typical Russians", President Zelenskyi, other authorities, "typical Poles", as well as how Poles see Ukrainians. At the second stage, 607 students from 7 universities acted as experts and tried to assess how they thought the respondents in the previous study had answered. The level of their expert competence depended on the accuracy of the assessments. The questionnaire also included questionnaires on collective narcissism, gender roles, psychological inclination to poverty. According to the results of the first stage, it was found that the respondents highly valued Ukrainians as a reference community and actively identified with it. The Poles were rated somewhat lower, and the Russians received the lowest points. The image of Ukrainians in the eyes of Poles occupied an intermediate position between the assessments of Ukrainians and Poles. The attitudes towards the authorities were dominated by neutral or critical assessments, the level of identification with it was low. The attitudes towards Zelenskyi turned out to be contradictory: he was the object of positive identification both by the respondents themselves and, in their opinion, by Ukrainians in general; the laudable image of Zelenskyi was significantly contrasted with the rest of the unattractive authorities; Zelenskyi and the rest of the authorities were united partly by positive perception, and partly by negative one. At the second stage, correlations of expert competence with social and psychological characteristics of the student sample were recorded. The positive correlation with age in comparing the assessments of Ukrainians and Zelenskyi was considered as a consequence of life and political experience. The connection between expert competence and collective narcissism in comparison of the assessments of Ukrainians and the image of Ukrainians in the eyes of Poles was explained by the sensitivity of carriers of collective narcissism to foreigners’ attitudes to Ukrainians. The reason for the positive dependence of expert competence on femininity in the comparison of assessments of Zelenskyi and other authorities was recognized to be an increased sensitivity to the assessment of influential figures in politics. Presumably, the basis of the positive correlation of expert competence with the inclination to poverty and the negative correlation with masculinity in comparing the assessments of Ukrainians and Poles lies in the tendency to dependence and helplessness.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Малетов, Д. В. "ЩОДО ПОНЯТТЯ «КОМПЕТЕНТНІСТЬ» СУДДІ ВИЩОГО АНТИКОРУПЦІЙНОГО СУДУ". Прикарпатський юридичний вісник, № 6(35) (6 травня 2021): 3–7. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i6(35).675.

Full text
Abstract:
Малетов Д. В. Щодо поняття «компетентність» судді Вищого антикорупційного суду. - Стаття.
 У статті розглянуто зміст поняття «компетент­ність» в розрізі правової науки та теорії держави і пра­ва. Проаналізовано законодавство на наявність термі­нологічного визначення поняття «компетентність». Сформовано загальне уявлення щодо змісту поняття. При цьому наголошено, що поняття «компетентність» не може односторонньо застосовуватися в різних сфе­рах суспільних правовідносин. Зазначено, що відпо­відно до чинного законодавства закріплений поділ «компетентності судді» на три складники: професійна, соціальна та особиста компетентності.
 Досліджено наукові праці щодо поняття «компе­тентність судді», визначення його змісту та основних його складників. Наведено пропозиції щодо вдоскона­лення поняття та його нормативного закріплення. Ав­тором зосереджено увагу на тому, що для формування критеріїв оцінки кваліфікаційного іспиту для визна­чення компетентності судді Вищого антикорупційного суду ключовим є дотримання принципу спеціалізації. Досліджено аспекти оцінки компетентності суддів спеціалізованого антикорупційного суду. Відповідно до викладеного матеріалу особливість вимог до ком­петентності антикорупційного судді пов’язана з його спеціалізацією на здебільшого складних справах щодо розгляду кримінальних корупційних правопорушень і межуючих із ними злочинах.
 Однією з особливостей оцінювання компетентно­сті кандидата на посаду судді до Вищого антикоруп- ційного суду України є те, що у процесі добору суддів бере участь Громадська рада міжнародних експертів. Зроблено висновок, що Громадська рада міжнарод­них експертів є допоміжним суб’єктом оцінки компе­тентності судді Вищого антикорупційного суду, яка є додатковою унікальною гарантією забезпечення якіс­ної процедури оцінки критерію «компетентності» суд­ді Вищого антикорупційного суду України. У статті автором сформульовано поняття «відповідності кри­терію професійної компетентності судді Вищого ан- тикорупційного суду». Наголошено, що це здатність здійснювати правосуддя в антикорупційному суді з відповідною спеціалізацією на кримінальних коруп- ційних правопорушеннях і правопорушеннях, пов’я­заних із корупцією.
 Ключові слова: компетентність, компетентність судді, антикорупційний суд, спеціалізовані суди, Вищий антикорупційний суд України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Охріменко, С. С. "Професійна компетентність слідчого щодо призначення судово-психологічних експертиз при розслідуванні кримінальних правопорушень". Криміналістичний вісник, № 1 (25) (2016): 90–96.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Джолос, О. "Компетентність та ідентифікація експертів у контексті дотримання стандартів збалансованості та достовірності інформації". Наукові записки Інституту журналістики 1, № (74) (2019): 38–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Компетентність експерта"

1

Колпакова, Тетяна Олексіївна. "Методи, моделі та інформаційна технологія підтримки процесу вибору конкуруючих агентів". Thesis, Запорізький національний технічний університет, 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27267.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.06 – інформаційні технології. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2017. Мета дисертації – підвищення ефективності процесу експертного оцінювання на основі методів, моделей та інформаційної технології підтримки процесу вибору конкуруючих агентів. Об'єкт дослідження – процес вибору конкуруючих агентів. Предмет дослідження – моделі, методи та інформаційна технологія вибору конкуруючих агентів. Розроблено нові моделі, методи та інформаційну технологію, які забез-печують підтримку впродовж всього процесу вибору конкуруючих агентів з метою підвищення якості рішення, що приймається. Запропоновано модель процесу вибору конкуруючих агентів, в якій склад-ний процес вибору декомпозується на чітко визначені етапи. Удосконалено метод визначення групових оцінок агентів на основі отримання, формалізації та агрегації індивідуальних експертних оцінок за кожним рішенням, що включає етапи абсолютного і відносного оцінювання та враховує коефіцієнти довіри до оцінки кожного учасника. Удосконалено метод оцінювання конкуруючих агентів за набором критеріїв, що дозволяє складати рейтинг агентів. Удосконалено метод оптимізації розподілу обсягу замовлення між конкуруючими агентами, який враховує відносні коефіцієнти важливості критеріїв. Створено інформаційну технологію, що дозволяє автоматизувати процес вибору конкуруючих агентів. Виконано експериментальні дослідження з вирішення практичних задач вибору конкуруючих агентів. Розроблену інформаційну систему впроваджено на підприємствах i в організаціях.<br>The thesis for a candidate degree in technical sciences on the specialty 05.13.06 – Information Technologies. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2017. The purpose of the thesis – increasing of selection process effectiveness basing on methods, models and information technology of supporting the process of competing agents selecting. The object of research – the process of competing agents selecting. The subject of research – models, methods and information technology of competing agents selecting. New models, methods and information technology which provide support of the entire process of competing agents selecting and allow to improve the quality of decisions are developed. The model of the process of competing agents selecting, which represents decomposition of the process into a set of defined stages is proposed. The method of determining group ratings based on individual expert ratings for each decision which includes obtaining of individual ratings of experts comprising absolute and relative evaluation and takes into account coefficients of confidence in the evaluations provided by each participant is improved. The method of competing agents evaluating by a set of criteria that allows to rank the agents is improved. A method of optimizing the distribution of the order among competing agents which takes into account the relative importance of criteria is improved. An information technology which allows to automate the process competing agents selecting is developed. Experimental research on solving practical problems of competing agents selection was performed. The information system is implemented in enterprises and organizations.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Колпакова, Тетяна Олексіївна. "Методи, моделі та інформаційна технологія підтримки процесу вибору конкуруючих агентів". Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27266.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.06 – інформаційні технології. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2017. Мета дисертації – підвищення ефективності процесу експертного оцінювання на основі методів, моделей та інформаційної технології підтримки процесу вибору конкуруючих агентів. Об'єкт дослідження – процес вибору конкуруючих агентів. Предмет дослідження – моделі, методи та інформаційна технологія вибору конкуруючих агентів. Розроблено нові моделі, методи та інформаційну технологію, які забез-печують підтримку впродовж всього процесу вибору конкуруючих агентів з метою підвищення якості рішення, що приймається. Запропоновано модель процесу вибору конкуруючих агентів, в якій склад-ний процес вибору декомпозується на чітко визначені етапи. Удосконалено метод визначення групових оцінок агентів на основі отримання, формалізації та агрегації індивідуальних експертних оцінок за кожним рішенням, що включає етапи абсолютного і відносного оцінювання та враховує коефіцієнти довіри до оцінки кожного учасника. Удосконалено метод оцінювання конкуруючих агентів за набором критеріїв, що дозволяє складати рейтинг агентів. Удосконалено метод оптимізації розподілу обсягу замовлення між конкуруючими агентами, який враховує відносні коефіцієнти важливості критеріїв. Створено інформаційну технологію, що дозволяє автоматизувати процес вибору конкуруючих агентів. Виконано експериментальні дослідження з вирішення практичних задач вибору конкуруючих агентів. Розроблену інформаційну систему впроваджено на підприємствах i в організаціях.<br>The thesis for a candidate degree in technical sciences on the specialty 05.13.06 – Information Technologies. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2017. The purpose of the thesis – increasing of selection process effectiveness basing on methods, models and information technology of supporting the process of competing agents selecting. The object of research – the process of competing agents selecting. The subject of research – models, methods and information technology of competing agents selecting. New models, methods and information technology which provide support of the entire process of competing agents selecting and allow to improve the quality of decisions are developed. The model of the process of competing agents selecting, which represents decomposition of the process into a set of defined stages is proposed. The method of determining group ratings based on individual expert ratings for each decision which includes obtaining of individual ratings of experts comprising absolute and relative evaluation and takes into account coefficients of confidence in the evaluations provided by each participant is improved. The method of competing agents evaluating by a set of criteria that allows to rank the agents is improved. A method of optimizing the distribution of the order among competing agents which takes into account the relative importance of criteria is improved. An information technology which allows to automate the process competing agents selecting is developed. Experimental research on solving practical problems of competing agents selection was performed. The information system is implemented in enterprises and organizations.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Самородов, Б. В. "Врахування компетентностей експертів при рейтингуванні банків за допомогою таксонометричного методу". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62203.

Full text
Abstract:
Важливим питанням при рейтингуванні банку є питання урахування компетентностей експертів, які беруть участь у наданні оцінок важливості обраних показників діяльності банків.<br>An important issue when re-rating the bank is the issue of taking into account the competencies of experts involved in the assessment of the importance of the selected indicators of the banks.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Компетентність експерта"

1

Сівчук, Ірина. "ПРОФЕСІЙНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ СУДОВОГО ЕКСПЕРТА". У SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.02.2021.v1.34.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!