Academic literature on the topic 'Комплексний критерій ефективності'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Комплексний критерій ефективності.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Комплексний критерій ефективності"

1

Прокопенко, Тетяна Олександрівна, та Ярослав Поволоцький. "СИСТЕМА КРИТЕРІЇВ ОЦІНЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЄКТІВ ГАЛУЗІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ". Вісник Черкаського державного технологічного університету, № 4 (27 грудня 2022): 23–30. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.4.2022.271448.

Full text
Abstract:
Запропоновано систему критеріїв оцінювання ефективності проєктів у галузі інформаційних технологій, що забезпечить можливості врахування організаційної та технологічної складових проєкту, а також сприятиме отриманню своєчасної та актуальної інформації про стан проєкту і впливи навколишнього середовища. Побудовано комплексний інтегральний критерій ефективності, що відображає узагальнену оцінку ефективності ІТ проєкту з метою подальшого вироблення ефективних управлінських рішень для досягнення поставлених цілей. Отримання якісно-кількісних оцінок ефективності ІТ проєкту надалі забезпечить можливості формалізації способу формування бази даних про показники реалізації та критерії оцінювання ефективності ІТ проєкту й інформаційної технології оцінювання ІТ проєкту. Це дає можливість об’єктивної оцінки сильних і слабких сторін ІТ проєкту у режимі «реального часу» та оперативного прийняття управлінських рішень з метою уникнення кризових ситуацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Lvova, Nina. "МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПАРАМЕТРИЧНОГО ЧИСЕЛЬНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ ЗА КРИТЕРІЄМ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, № 14 (2024): 448–64. https://doi.org/10.32750/2024-0240.

Full text
Abstract:
Визначено основні фактори (незалежні і непов’язані параметри) істотних ознак критерію конкурентоспроможності та ключові фактори впливу на нього. Розглянуто приклад розподілу і використання коштів України, передбачених бюджетом на проміжку часу з 2014 по 2024 роки. Розгляд виконано шляхом гіпотетичного планування чисельного експерименту для виявлення впливу розподілу коштів за напрямками спрямування і побудуємо на його основі математичного моделювання показника конкурентоспроможності, як критерію ефективності прибутку держави. Формалізовано задачу оптимального прогнозування витрат за критерієм ефективної конкурентоспроможності. При вирішенні задачі багатокритеріальної оптимізації було використано припустиме перетворення частинних критеріїв оптимальності у еквівалентний комплексний критерій. Уточнення математичної моделі критерію конкурентоспроможності здійснювалось шляхом порівнянь даних його розрахунку з реальними даними, отриманими упродовж певного часу. Отримане рівняння математичної моделі критерію конкурентоспроможності надало можливість виконати його відсотковий синтез задля пошуку найкращих відсотків при відшкодуванні коштів на напрями спрямування за бюджетом, що забезпечують максимум критерію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Sukhov, Vitaly, та Volodymyr Kabanyachyi. "Оцінка ресурсу деталей на стадії проектування та аналіз ефективності технологічних процесів заготівельно-штампувального виробництва". Обробка матеріалів тиском, № 1(51) (11 листопада 2022): 204–13. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2022-1(51)204.

Full text
Abstract:
Сухов В. В., Кабанячий В. В. Оцінка ресурсу деталей на стадії проектування та аналіз ефективності технологічних процесів заготівельно-штампувального виробництва
 В роботі розроблено критерій оцінки ефективності технологічного процесу заготівельно-штампувального виробництва, що враховує ресурс деталі в експлуатації. Критерій розроблювався на засадах метода оцінки допустимої напруженості деталей авіаконструкцій, що виникає при її виробництві чи ремонті. Під напруженістю в точці розумілась відносна величина напруженого стану, що діє в ній, віднесена до меж статичної міцності в загальному випадку ортотропного матеріалу, і описана критерієм Хілла. Відповідно до сучасних уявлень про витривалість конструкційних матеріалів приймалось, що тріщини розташовуються поперек розтягувальної головної напруги (найбільшої), тобто відповідальними за виникнення та розвиток тріщин є переважно розтягувальні головні напруги. Отримано гранично допустимі значення напруженості для слабо, середньо та сильно напружених деталей конструкції, що піддаються багатоцикловому навантаженню в процесі експлуатації літака. Ці значення напруженості можуть використовуватися як критерії прийнятності технологічного процесу заготівельно-штампувального виробництва або слугувати засадою його доопрацювання, що забезпечує зниження до допустимого рівня залишкових технологічних напружень. Запропонований критерій ефективності технологічного процесу заготівельно-штампувального виробництва, що враховує ресурс деталі в експлуатації, дозволяє вибрати оптимальний технологічний процес, а також провести комплексний аналіз раціональності технологічного процесу за прийнятими критеріями технологічності та економічної ефективності. Запропонований критерій є досить загальним, оскільки ґрунтується на широко поширеній наразі лінійній гіпотезі підсумовування ушкоджень, він принципово не залежить від виду самої гіпотези і легко може бути адаптований до тієї, яка отримає найкраще експериментальне підтвердження для умов експлуатації літака та деталей, виготовлених із певного виду матеріалів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кобзєв, В. В. "Методичний підхід щодо визначення раціонального варіанту модернізації радіоелектронної складової зразків озброєння та військової техніки". Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, № 3 (48) (23 грудня 2022): 64–70. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2022.48.08.

Full text
Abstract:
В нормативній та науково-методичній літературі питання визначення показника, який би враховував як позитивні, так негативні сторони модернізації, критерію вибору найбільш доцільного варіанту модернізації зразків озброєння та військової техніки (ОВТ) з безлічі можливих та відповідної методики не опрацьовані в достатній мірі. Розроблений методичний підхід, що містить визначення комплексного показника, який дозволяє оцінити ефективність конкретного варіанту модернізації функціональної системи, критерій вибору найбільш доцільного варіанту модернізації зразка ОВТ та відповідну методику. Запропонований комплексний показник дозволяє кількісно оцінити покращення якості функціональної системи зразка ОВТ за рахунок проведення конкретного варіанту модернізації, приведене до питомих вартісних та часових витрат на її проведення. В якості покращення якості передбачається проводити адаптивну оцінку очікуваного покращення тактико-технічних (ТТХ) та (або) експлуатаційно-технічних характеристик (ЕТХ), а також можливого збільшення функціональних можливостей. Вартісні та часові витрати на проведення модернізації пропонується оцінювати на етапах розробки, випробувань та серійного випуску певної кількості модернізованих виробів. Запропонований критерій вибору найбільш доцільного варіанту модернізації формулюється у вигляді класичної оптимізаційної задачі, тобто містить цільову функцію, як пошук екстремуму комплексного показника ефективності модернізації зразка ОВТ, та сукупність обмежень, які визначаються вимогами до ТТХ, ЕТХ, сумарних вартісних та загальних часових витрат на модернізацію. На базі цього критерію розроблена методика визначення раціонального варіанту модернізації зразка ОВТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Компанієць, О. М. "КОМПЛЕКСНА СИСТЕМА ПОКАЗНИКІВ ТА КРИТЕРІЇВ ОЦІНЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СПОСОБІВ УПРАВЛІННЯ РОЯМИ БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ". Системи озброєння і військова техніка, № 3(79) (2 грудня 2024): 77–82. https://doi.org/10.30748/soivt.2024.79.09.

Full text
Abstract:
В статті проведено аналіз та розробку комплексної системи показників і критеріїв оцінювання ефек-тивності управління роями безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Ця система показників і критеріїв оцінювання ефективності дозволяє ґрунтовано розвинути методологію управління роями БпЛА на полі бою за різними умовами і сценаріями функціонування. Розроблена система показників та критеріїв поділяються на три основні категорії: вхідні, внутрішні та вихідні.Обрано критерій оцінювання, яким виступає коефіцієнт ефективності функціонування системи уп-равління, що дозволяє оцінювати стан та якість способів управління роями під час виконання бойових за-вдань. За відповідним критерієм можливо здійснювати оцінювання загального рівня ефективності функці-онування управління роями БпЛА, визначити необхідність удосконалення або зміни способу управління. За-пропоновано межі варіювання цього коефіцієнта, що дозволяє визначати стійкі до зовнішнього впливу спо-соби управління (централізовані, децентралізовані або комплексні) та розраховувати показники ефектив-ності на фазах планування та застосування роїв БПЛА з урахуванням їх ресурсів та спроможностей. Роз-роблена система показників і критеріїв дозволить комплексно оцінювати ефективність функціонування способів управління роями БПЛА, сприятиме їх удосконаленню в умовах змін зовнішніх чинників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Корольов, Д. С. "КОМПЕТЕНЦІЙНА СИНЕРГІЯ ЯК КРИТЕРІЙ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ УПРАВЛІНСЬКИХ КОМАНД". Підприємництво та інновації, № 14 (30 жовтня 2020): 42–46. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/14.8.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано, що центральною проблемою оцінювання результативності управлінської команди є забезпечення її відповідності певним критеріям ефективності функціонування. На підставі аналізу підходів до визначення критеріїв ефективності управлінської команди доведено необхідність забезпечення позитивного ефекту від взаємодії її учасників у вигляді структурної, функціональної та адміністративної синергії. Показано, що джерелами синергетичного ефекту виступатиме формування оптимальних організаційної, рольової та комунікативної структур із погляду їх відповідності завданням управлінської команди. Сумарний синергетичний ефект визначено як компетенційну синергію та обґрунтовано доцільність його ототожнення з комплексним критерієм ефективності функціонування управлінської команди.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мірошніченко, Т. В. "ПОКАЗНИКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ПРАЦІ РЕГІОНУ". Підприємництво та інновації, № 34 (28 лютого 2025): 56–60. https://doi.org/10.32782/2415-3583/34.8.

Full text
Abstract:
Досліджено наукові підходи авторів до аналізу ринку праці та виявлені відмінності у відповідних підходах. Висвітлені показники оцінки стану, розвитку, ефективності та стійкості ринку праці. Визначено загальноприйняті підходи до діагности ринку праці різних рівнів. Виявлено взаємозв’язок процесів формування ринку праці та соціально-економічним розвитку регіону. Проаналізовано критерії формування ринку праці регіону та їх основні характеристики. Проведено комплексний аналіз традиційних показників діагностики функціонування ринку праці та індикаторів соціально-економічного розвитку регіону з метою виявлення ключових показників, які дозволяють оцінити формування ринку праці відповідно до запропонованих критеріїв. Сформовано перелік показників для здійснення кількісної оцінки ефективності формування регіонального ринку праці. Обґрунтовано відповідність запропонованих показників визначеним критеріям формування ринку праці регіону. Підсумовано вимоги щодо розробки та використання оптимальної системи показників оцінки формування ринку праці регіону за визначеними критеріями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ОНИЩУК, Василь, Валерій СТЕЛЬМАЩУК та Василь ПАВЛЮК. "Інтегрований підхід до оцінки транспортної ефективності міста". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, № 21 (2023): 153–62. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i21.1220.

Full text
Abstract:
У статті представлено аналіз проблеми оцінки ефективності міських транспортних систем з акцентом на розробку інтегрованого підходу. Пропонується універсальний інструмент для аналізу та оптимізації міського транспорту, основний акцент робиться на критеріях, які включають доступність, якість послуг, безпеку, вартісну ефективність, екологічність, стійкість та соціальну справедливість. Розроблена методологія оцінювання включає комплексний показник, що інтегрує ці параметри, спрямований на підвищення розуміння та вдосконалення міської транспортної системи.
 Представлено аналіз викликів, пов'язаних з перенавантаженнями доріг, забрудненням атмосфери та безпекою руху. Виявлено важливість використання сучасних інноваційних технологій у міських транспортних системах, зокрема потенціалу автономних транспортних засобів, штучного інтелекту та сенсорних мереж.
 Основна увага в дослідженні приділяється розробці методології оцінки комплексної ефективності міської транспортної системи, включаючи теоретичні положення, критерії та аналіз впливу різних транспортних стратегій. Розглядаються питання взаємозв'язку між ефективністю, якістю та надійністю транспортної системи, з використанням різних показників ефективності для вирішення поставлених завдань.
 Висновки дослідження підкреслюють значення комплексного підходу до оцінки транспортної системи міста, включаючи оновлення законодавства, розвиток інфраструктури, впровадження новітніх технологій та підвищення обізнаності учасників дорожнього руху. Стаття вносить важливий внесок у розуміння та вирішення проблем міської транспортної системи, акцентуючи на необхідності комплексного підходу для її покращення.
 Ключові слова: транспортна система, ефективність, міське планування, стійкий розвиток, соціальна справедливість, екологічність, комплексний показник.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Denysenko, O., A. Kovalenko та S. Pashkevich. "ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗПОДІЛУ ТРАНСПОРТНИХ ПОТОКІВ НА ПІДХОДАХ ДО РЕГУЛЬОВАНИХ ПЕРЕХРЕСТЬ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, № 63 (2021): 67–70. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.1.067.

Full text
Abstract:
Предметомвивченнявстаттієвизначенняумоврозподілутранспортнихпотоків(ТП)напідходахрегульованих перехресть, при яких здійснюється комплексна оптимізація елементів циклу світлофорної сигналізації (ЦСС). Метою є визначення умов розподілу ТП згідно з обраним критерієм, при якому здійснюється мінімізація затримок транспортних засобів на перехресті і оптимізуються значення елементів світлофорного циклу. Завдання: визначення критерію і математичних моделей аналітичних умов оптимального розподілу ТП для різних схем на підході до перехрестя, при яких забезпечується оптимізація затримок транспортних засобів та елементів світлофорного циклу. Отримані наступні результати. Розкрито деякі особливості вирішення завдання формування напрямків руху ТП і пошуку оптимальних схем їх розподілу за фазами циклу. Визначено критерій і умови вирівнювання фазових коефіцієнтів для ряду типових схем пофазного роз'їзду, а також математичні моделі аналітичних умов розподілу ТП, що забезпечують оптимізацію затримок транспортних засобів. В ході аналізу досліджень і результатів роботи в подальшому запропонований алгоритм вибору схем організації дорожнього руху на перехресті і послідовність визначення елементів циклу регулювання. Висновки. Отримані умови для розподілу ТП на перехресті дають можливість вибору раціональної структури пофазного роз'їзду, істотно зменшити обсяг розрахунків при виборі комплексної схеми оптимізації режимів світлофорного регулювання. Запропонований підхід оцінки технології управління світлофорної сигналізації є комплексним і може буті основою для математичного забезпечення систем автоматизованого проектування світлофорних об'єктів. Моделі розподілу ТП на перехресті необхідні для визначення більш якісної оцінки умов руху, рівня функціонування і вибору найбільш раціональної організації руху і комплексу керуючих дій. Проведені дослідження дозволили розробити алгоритми та програмне забезпечення, які можуть застосовуватися для проектування схем організації руху на перехрестях вулично-дорожньої мережі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Налобіна, О. О., О. З. Бундза, М. В. Голотюк, В. С. Пуць та В. Л. Мартинюк. "КОНЦЕПТУАЛЬНЕ КОМПЛЕКСНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ КОМУНАЛЬНИХ МАШИН". <h1 style="font-size: 40px;margin-top: 0;">Наукові нотатки</h1>, № 73 (14 серпня 2022): 222–27. http://dx.doi.org/10.36910/775.24153966.2022.73.32.

Full text
Abstract:
У статті викладено результати дослідження сукупності часткових показників, якими можна оцінити ефективність використання комунальних прибиральних машин із щітковим робочим органом; представлено функціональну схему формування узагальненого критерію ефективності та отримано математичний вираз для його визначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Комплексний критерій ефективності"

1

Кочерга, Олександр Іванович. "Підвищення ефективності лінійних імпульсних електромеханічних перетворювачів за рахунок мультиякірних конфігурацій". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49202.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.09.01 "Електричні машини й апарати" (14 – Електрична інженерія) – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", м. Харків, 2020 р. Дисертаційна робота присвячена удосконаленню лінійних імпульсних електромеханічних перетворювачів за рахунок мультиякірних конфігурацій. Для досягнення цієї мети були поставлені задачі: – провести аналіз конструкцій та сфер використання лінійних імпульсних електромеханічних перетворювачів індукційного, електродинамічного і електромагнітного типів в якості ударно-силових та прискорювальних пристроїв; – реалізувати в програмному середовищі COMSOL Multiphysics математичну модель лінійного імпульсного електромеханічного перетворювача мультиякірної конфігурації, яка враховує взаємопов’язані електричні, магнітні, механічні і теплові процеси та нелінійні магнітні і теплофізичні залежності; – провести аналіз електромеханічних характеристик лінійних імпульсних електромеханічних перетворювачів мультиякірних конфігурацій та за допомогою комплексного критерію оцінити їх ефективність; – встановити вплив форми струму збудження на ефективність лінійних імпульсних електромеханічних перетворювачів мультиякірних конфігурацій; – провести експериментальні дослідження лінійних імпульсних електромеханічних перетворювачів, запропонувати та випробувати моделі електромагнітної катапульти для безпілотного літального апарату, магнітно-імпульсного пресу для керамічних порошкових матеріалів, електромеханічного пристрою для скидання ожеледних та снігових відкладень з проводу лінії електропередачі та пристрою для знищення інформації на SSD накопичувачі. Об’єкт дослідження – електромеханічні процеси та показники лінійних імпульсних електромеханічних перетворювачів мультиякірних конфігурацій. Предмет дослідження – лінійні імпульсні електромеханічні перетворювачі мультиякірних конфігурацій силового та швидкісного призначення. Методи дослідження. При розв’язанні поставлених задач використовувалось математичне моделювання електромагнітних, механічних та теплофізичних процесів в лінійних імпульсних електромеханічних перетворювачах імпульсної дії для проведення аналізу електромеханічних характеристик та встановлення впливу форми струму збудження на ефективність перетворювачів. Експериментальні дослідження лінійних імпульсних електромеханічних перетворювачів мультиякірної конфігурації проводились на експериментальних стендах, що дозволило випробувати моделі пристроїв. В роботі отримані такі наукові результати: – отримала подальший розвиток класифікація лінійних імпульсних електромеханічних перетворювачів мультиякірних конфігурацій, які включають феромагнітний, котушковий та суцільний електропровідний якоря; – удосконалено математичну модель лінійного імпульсного електромеханічного перетворювача за рахунок включення феромагнітного, котушкового та суцільного електропровідного якорів, які взаємодіють з рухомим якорем. Математична модель, яка реалізована в програмному середовищі COMSOL Multiphysics, містить взаємопов’язані електричні, магнітні, механічні та теплові процеси і враховує магнітні та теплофізичні нелінійні залежності; – вперше встановлено особливості протікання електромагнітних процесів та визначено електричні, магнітні та силові показники лінійних імпульсних електромеханічних перетворювачів мультиякірних конфігурацій силового призначення. Показано що практично всі перетворювачі мультиякірних конфігурацій забезпечують збільшення амплітуди та величини імпульсу електродинамічних зусиль у порівнянні з перетворювачем, що має один суцільний електропровідний якір; – вперше встановлено вплив геометричних параметрів рухомого і нерухомого електропровідних якорів, які взаємодіють з рухомим індуктором, що дозволило підвищити швидкісні показники лінійного імпульсного електромеханічного перетворювача; – вперше встановлено, що при збуджені коливально-загасаючою, аперіодичною та аперіодичною з підживленням формами струму в перетворювачах мультиякірних конфігурацій величина імпульсу електродинамічних зусиль збільшується у порівнянні з перетворювачем, що має один суцільний електропровідний якір. Дисертаційна робота виконана в НТУ "ХПІ" і є частиною науково-дослідних робіт кафедри загальної електротехніки. Робота виконувалися за держбюджетними темами "Розробка засобів підвищення ефективності лінійних ударних електромеханічних прискорювачів та силових пристроїв" (ДР № 0115U000522) і "Удосконалення технічних систем та пристроїв за рахунок імпульсних електромеханічних перетворювачів та електрофізичних технологій" (ДР № 0117U004881), госпдоговірної теми № 15812 "Розробка та дослідження високошвидкісного електродинамічного приводу" і ініціативної теми "Сучасні проблеми та перспективи розвитку електротехнічних пристроїв та систем" (ДР № 0119U002551), де автор був співвиконавцем.<br>Dissertation for Candidate of Science Degree in Specialty 05.09.01 "Electrical Machines and Apparatuses" (14 – Electrical Engineering) – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2020. The dissertation work is devoted to the improvement of linear pulse electromechanical converters due to multi - core configurations. To achieve this goal, the following tasks were set: – to analyze the structures and areas of use of linear pulse electromechanical converters of induction, electrodynamics and electromagnetic types as shockpower and accelerating devices; – to implement in the COMSOL Multiphysics software environment a mathematical model of a linear pulse electromechanical converter of multi-core configuration, which takes into account the interconnected electrical, magnetic, mechanical and thermal processes and nonlinear magnetic and thermophysical dependences; – to analyze the electromechanical characteristics of linear pulse electromechanical converters of multicore configurations and to evaluate their efficiency with the help of a complex criterion; – to establish the influence of the shape of the excitation current on the efficiency of linear pulse electromechanical transducers of multicore configurations; – to conduct experimental studies of linear pulse electromechanical transducers, to propose and test models of electromagnetic catapult for unmanned aerial vehicle, magnetic pulse press for ceramic powder materials, electromechanical device for discharging ice and snow deposits from the transmission line wire and transmission line. Object of research – electromechanical processes and indicators of linear pulse electromechanical converters of multicore configurations. Subject of research – linear pulse electromechanical converters of multicore configurations of power and speed purpose. Research methods. Mathematical modeling of electromagnetic, mechanical and thermophysical processes in linear pulse electromechanical converters of pulse action was used to solve the tasks to analyze the electromechanical characteristics and establish the influence of the shape of the excitation current on the efficiency of the converters. Experimental studies of linear pulse electromechanical transducers of multicore configuration were performed on experimental stands, which allowed to test device models. The following scientific results are obtained in the work: – the classification of linear pulse electromechanical converters of multicore configurations, which include ferromagnetic, coil and continuous conductive armature, was further developed; – the mathematical model of the linear pulse electromechanical converter due to inclusion of the ferromagnetic, coil and continuous electrically conductive anchors which interact with a mobile anchor is improved. The mathematical model, which is implemented in the COMSOL Multiphysics software environment, contains interconnected electrical, magnetic, mechanical and thermal processes and takes into account magnetic and thermophysical nonlinear dependencies; – for the first time the peculiarities of the course of electromagnetic processes are established and the electrical, magnetic and power indicators of linear pulse electromechanical converters of multi-core configurations of power purpose are determined. It is shown that almost all converters of multi-arc configurations provide an increase in the amplitude and magnitude of the pulse of electrodynamics forces in comparison with the converter, which has one continuous conductive armature; – for the first time the influence of geometrical parameters of movable and fixed electrically conductive armatures that interact with the movable inductor was established, which allowed to increase the speed indicators of the linear pulse electromechanical converter; – for the first time it is established that when excited by oscillatingattenuating, aperiodic and aperiodic with feeding forms of current in converters of multicore configurations the magnitude of the electrodynamics force pulse increases in comparison with the converter having one continuous electrically conductive armature. The dissertation work was performed at the National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" and is part of the research work of the Department of General Electrical Engineering. The work was carried out on the basis of financing by state budget topics: "Development of means of increasing the efficiency of linear shock electromechanical accelerators and power devices" (DR №0115U000522), "Improvement of technical systems and devices by means of impulse electromechanical converters. (DR № 0117U004881), the contractual theme "Development and research of high-speed electrodynamics actuator" (at the expense of LLC "TETRA, Ltd", Kharkiv), and the initiative theme "Modern problems and prospects for the development of electrotechnical devices and systems" (DR №0119U002551) where the author was a co-author.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кочерга, Олександр Іванович. "Підвищення ефективності лінійних імпульсних електромеханічних перетворювачів за рахунок мультиякірних конфігурацій". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49201.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.09.01 "Електричні машини й апарати" (14 – Електрична інженерія) – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", м. Харків, 2020 р. Дисертаційна робота присвячена удосконаленню лінійних імпульсних електромеханічних перетворювачів силового та швидкісного призначення за рахунок використання декількох якорів, що взаємодіють з обмоткою індуктора. В дисертаційній роботі проведено аналіз конструкцій та сфер використання лінійних імпульсних електромеханічних перетворювачів індукційного, електромагнітного та електродинамічного типів в якості ударно-силових та прискорювальних пристроїв. Реалізовано в програмному середовищі COMSOL Multiphysics математичну модель лінійного імпульсного електромеханічного перетворювача мультиякірної конфігурації, яка враховує взаємопов’язані електричні, магнітні, механічні і теплові процеси, нелінійні магнітні та теплофізичні залежності. Розроблено класифікацію електромеханічних перетворювачів, які включають феромагнітний, котушковий та суцільний електропровідний якоря. Встановлено особливості протікання електромагнітних процесів та визначені електричні, магнітні та силові показники електромеханічних мультиякірних конфігурацій. Запропоновано комплексний критерій оцінювання ефективності, за допомогою якого проведено порівняльний аналіз перетворювачів мультиякірних конфігурацій з перетворювачами, що мають один якір. Встановлено вплив форми струму збудження на ефективність перетворювачів мультиякірних конфігурацій. Проведено експериментальні дослідження електромеханічних перетворювачів силового та швидкісного призначення з одночасним вимірюванням електричних, магнітних механічних та теплових параметрів. На базі електромеханічних перетворювачів мультиякірних конфігурацій розроблено оригінальні конструкції та випробувано моделі електромагнітної катапульти для БПЛА, магнітно-імпульсного пресу для керамічних порошкових матеріалів, електромеханічного пристрою для скидання ожеледних і снігових відкладень з проводу лінії електропередачі та пристрою для знищення інформації на твердотільному цифровому SSD накопичувачі.<br>The dissertation for the degree of Candidate of Technical Sciences in the specialty 05.09.01 “Electric machines and apparatus” (14 - Electrical Engineering) - National Technical University “Kharkov Polytechnic Institute”, Kharkov, 2020. The dissertation is devoted to the improvement of linear pulsed electromechanical converters due to multi-dia configurations. In the dissertation work the analysis of designs and spheres of use of linear pulse electromechanical converters of induction, electromagnetic and electrodynamic type as shock-power and accelerating devices is carried out. Developed and implemented in the COMSOL Multiphysics software environment, a mathematical model of linear pulse electromechanical converters multi-core configuration, which takes into account the interconnected electrical, magnetic, mechanical and thermal processes, nonlinear magnetic and thermophysical dependences. The classification of electromechanical converters which includes ferromagnetic, coil and massive electrically conductive anchors is developed. The peculiarities of the course of electromagnetic processes are established and the electrical, magnetic and power indicators of electromechanical converters of multi-core configurations are determined. A complex criterion for evaluating the efficiency is proposed, by means of which a comparative analysis of electromechanical converters of multicore configurations with electromechanical converters having one anchor is carried out. The influence of the form of excitation current on the efficiency of electromechanical converters of multicore configurations is established. The method is developed and experimental researches of electromechanical converters of power and speed appointment with simultaneous measurement of electric, mechanical and thermal parameters are carried out. On the basis of electromechanical converters multi-core configurations, original designs of electromagnetic catapult models for UAVs, magnetic-pulse press for ceramic powder materials and electromechanical device for discharge of ice and snow deposits from the power line wire were developed and tested.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Іващенко, Г. С., та Н. О. Запорожець. "Розробка критерію ефективності роботи пошукових систем". Thesis, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/10842.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!