To see the other types of publications on this topic, follow the link: Комплекс програмний.

Journal articles on the topic 'Комплекс програмний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Комплекс програмний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

ГУРИНЕНКО, Станіслав. "АПАРАТНО-ПРОГРАМНИЙ КОМПЛЕКС АВТОНОМНОГО БЕСПІЛОТНОГО ПІДВОДНОГО АПАРАТА: ОГЛЯД". MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, № 1 (30 березня 2023): 123–29. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2023-73-1-17.

Full text
Abstract:
У статті розглядається структура побудови та організація керування багатоцільовим автономним безпілотним підводним апаратом та апаратно-програмні комплекси, які застосовуються при розробці багатоцільового комплексу АБПА. Наведено та описано найпоширеніші апаратно-програмні комплекси та їх комплектацію для побудов бортового комп’ютера, який здійснює керування апаратом. Наведено допоміжне програмне забезпечення для розробки наземної станції моніторингу та керування АБПА. Для кожного розглянутого програмного комплексу наведено мікроконтролери які сумісні із даним комплексом. Розглянуто одноплатні комп’ютери та їх відмінність від мікроконтролерів, які можуть бути застосовані та використані як допоміжне обладнання у формуванні бортового комп’ютера АБПА та наземної станції моніторингу та керування. У результаті дослідження виявлено преваги та недоліки використання відомих апаратно-програмних комплексів та труднощі, які можуть виникнути при використані апаратно-програмних комплексів із відкритим кодом. Наведено перспективи використання одноплатних комп’ютерів при побудові як наземної станції керування так і бортового комп’ютера. Порівнюючи переваги та недоліки апаратно-програмних комплексів із відкритим кодом та перспективи використання одноплатних комп’ютерів зроблено висновок, що для побудови надійного комплексу АБПА необхідно розробляти власне апаратне та програмне забезпечення, яке здатне забезпечити надійність та стабільність функціонування апарата та захищеність комунікаційних каналів від сторонніх завад та перешкод. Використання одноплатних комп’ютерів дозволить підібрати найбільш задовільні за характеристиками та стабільністю вихідного сигналу сенсори первинної інформації, такі як мікроелектромеханічні сенсори: акселерометри, гіроскопи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ГАЛАТЮК, Михайло. "РОЗВИТОК СПОРТИВНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У КОНТЕКСТІ ПРОЦЕСІВ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ СПОРТУ". Human Studies Series of Pedagogy, № 46 (31 серпня 2022): 30–35. http://dx.doi.org/10.24919/2413-2039.13/46.4.

Full text
Abstract:
Мета роботи – схарактеризувати вплив процесів діджиталізації на сучасний студентський спорт і розвиток спортивної культури майбутніх фахівців фізичного виховання. Розкрити можливості використання цифрових технологій у студентському спорті. Запропонувати конкретні приклади використання цифрових технологій під час тренувальної і змагальної діяльності. Методологія дослідження проблеми розвитку спортивної культури майбутніх фахівців поєднує систему методів емпіричного і теоретичного рівня науково пізнання. На основі аналізу наукової літератури визначено зміст поняття «спортивна культура». Встановлено, що діджиталізація спорту є перспективним засобом розвитку спортивної культури майбутніх фахівців фізичного виховання. Запропоновано авторське визначення поняття «діджиталізація спорту». У статті розглянуті фітнес-додатки та цифрові програми, які сприяють розвитку спортивної культури майбутніх фахівців фізичного виховання. Наведено приклад сучасного програмного комплексу – NEXUS. Програмний комплекс NEXUS використовується в спорті, а також у процесі досліджень з біомеханіки та інших наук. NEXUS надає можливість аналізувати рух людини. Програма системно оцінює ефективність методики спортивної підготовки. Програмний комплекс NEXUS успішно поєднується з іншими програмними модулями та засобами. Використання цифрових технологій у процесі тренувальної діяльності підвищує рівень мотивації та спортивного інтересу майбутніх фахівців фізичного виховання. Використання фітнес-додатків і програмних комплексів позитивно впливає на результати спортивної підготовки. Фітнес-додатки надають змогу здійснювати управління спортивною підготовкою. Наприклад, фіксувати особисті рекорди з обраного виду спорту. Фітнес-додатки – це сучасні цифрові засобами розвитку сили, витривалості і гнучкості, які допомагають організувати спортивний стиль життя майбутніх фахівців фізичного виховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kovalenko, Yu B., та I. O. Kozlyuk. "РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМНОГО КОМПЛЕКСУ РОЗРОБЛЕННЯ ДОДАТКА ІНТЕГРОВАНОЇ МОДУЛЬНОЇ АВІОНІКИ ЗА СТАНДАРТОМ ARINC653". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical and Mathematical Sciences, № 2 (12 березня 2021): 27–35. http://dx.doi.org/10.26661/2413-6549-2020-2-04.

Full text
Abstract:
Сучасні інтегровані модульні системи авіоніки привносять значну гнучкість у розроблення систем авіоніки, але з такою гнучкістю виникає більш складний процес проектування для точного налаштування програмно-апаратної платформи виконання. Це значно збільшує труднощі в проектуванні системи IMA порівняно з федеративними архітектурою, де прикладне програмне забезпечення статично розподіляється між її виконавчим обладнанням. Метою розроблення програмного комплексу є надання засобів розроблення прикладних програм ІМА і подальший їх запуск на цільовій платформі LynxOS-178 без зміни вихідного коду. Використання цього комплексу дозволить як формувати нові навички для розроблення сучасних модулів авіоніки, так і отримати більш глибокі знання для формування компетенцій у сфері новітніх технологій. У статті пропонується архітектура програмного комплексу розроблення прикладних програм інтегрованої модульної авіоніки (далі – ІМА) з інтерфейсом APEX за стандартом ARINC-653 в операційній системі Linux, особливості її реалізації, а також методи розроблення програмного комплексу. Запропонований підхід спрощує процес розроблення додатків ІМА і зменшує ціну розроблення, включаючи тестування і налагодження. Також використання як загальнодоступної операційної системи реального часу ОСРЧ Linux із відкритим вихідним кодом з інтерфейсом APEX за стандартом ARINC-653 під час розроблення прикладних програм ІМА є рішенням, що лежить у межах програми імпортозаміщення. Запропонований програмний комплекс можна використовувати для забезпечення дисциплін, пов’язаних із вбудованими обчислювальними системами як засіб для розроблення додатків ІМА, у межах освоєння таких компетенцій, як здатність освоювати методики використання програмних засобів для розв’язання практичних завдань, здатність розробляти компоненти апаратно-програмних комплексів і баз даних, використовуючи сучасні інструментальні засоби і технології програмування, здатність сполучати апаратні й програмні засоби в складі інформаційних і автоматизованих систем, готовність застосовувати основи інформатики та програмування до проектування, конструювання та тестування програмних продуктів, готовність застосовувати основні методи і інструменти розроблення програмного забезпечення, володіння навичками використання різних технологій розроблення програмного забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ілуца, А. С., В. І. Гідулян та В. Д. Павленко. "ОРГАНІЗАЦІЯ ХМАРНИХ ОБЧИСЛЕНЬУ НЕЙРОФІЗІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХНА ОСНОВІ ДАНИХ АЙТРЕКІНГУ". Journal of Rocket-Space Technology 33, № 4 (2024): 152–60. https://doi.org/10.15421/452437.

Full text
Abstract:
Анотація. Розроблено робочу версію програмного комплексу/платформи (IONDS - Identification of nonlinear dynamical systems) у web-середовищі, що представляє з себе інтерфейс та функціонал для здійснення хмарних обчислень у нейрофізіологічних дослідженнях на основі даних айтрекінгу. Комплекс дозволяє здійснювати автоматизовані дослідження з ідентифікації нелінійних динамічних систем та додавати нові методи за допомогою вбудованого редактора коду. Також, є можливість редагувати та інтерпретувати скрипт-код буть якого методу ідентифікації додавати до коду перелік параметрів експерименту, здійснюватиобчислення за допомогою інтегрованого скрипт-коду на сервері, отримувати результати в браузері, та зберігати їх.Програмний комплекс складається з багатьох незалежних модулів та вузлів, що працюють у взаємодії. Це дозволяє швидко та ефективно масштабувати його функції та можливості.Важливою особливістю даного програмного комплексу є невимогливість до апаратного забезпечення на кліентській стороні завдяки хмарним обчисленням. Також, програмний комплекс має переваги по відношенню до відомих подібних платформ, а саме: соціальні можливості та високий рівень абстракції при роботі з комплексом. У результаті роботи було розроблено та протестовано програмний комплекс на методі ідентифікації око-рухової системи, який доцільно застосовувати у науковій діяльності для спрощення роботи з методами ідентифікації, а саме: збереження скрипт-коду методів ідентифікації для подальшої роботи з ними; удосконалення методів ідентифікації, використовуючи вбудований редактор коду; обмін методами ідентифікації; можливість роботи з платформою на будь якому пристрої завдяки тому, що всі обчислення будуть здійснюватися на сервері («хмарні обчислення»). Також, програмний комплекс може застосовуватися у навчальному процесі завдяки вищенаведеним перевагам та бібліотеки програмних засобів ідентифікації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Luta, A. V., O. V. Tatarenko та M. A. Afanasieva. "Розробка програмного алгоритму автоматичної системи клімат-контролю в офісному приміщенні за допомогою ПТК «КОНТАР»". HERALD of the Donbass State Engineering Academy, № 2 (46) (1 жовтня 2019): 130–35. http://dx.doi.org/10.37142/1993-8222/2019-2(46)130.

Full text
Abstract:

 Люта А. В., Татаренко О. В., Афанасьєва М. А. Розробка програмного алгоритму автоматичної системи клімат-контролю в офісному приміщенні за допомогою ПТК «КОНТАР» // Вісник ДДМА. – 2019. – № 2 (46). – С. 130–135.
 В статті розроблено автоматичну систему клімат-контролю офісного приміщення шляхом розробки програмного алгоритму за допомогою ПТК «КОНТАР». Комплекс модульних пристроїв «КОНТАР» призначений для вирішення широкого кола завдань автоматизації теплопостачання, вентиляції, кондиціонування повітря, а також автоматизації котелень, електротермічних печей та інших енергетичних установок. Програмно-технічний комплекс «КОНТАР» Московського заводу теплової автоматики являє собою систему модулів, що виконують спільне завдання розподіленого управління і збору інформації, пов'язаних між собою інтерфейсом і загальним протоколом обміну. Розроблено функціональну схему автоматичної системи клімат-контролю. Розроблено програмний алгоритм системи клімат-контролю в офісному приміщенні за допомогою програмного середовища Kongraph. У розробленому програмному алгоритмі реалізовані системи керування заслінками, регулювання температури, рівня вологості та рівня вуглекислого гасу у офісному приміщенні. Розроблено програмний алгоритм управління заслінками подачі повітря. Розроблено програмний алгоритм регулювання рівня вологості у приміщенні. Розроблено програмний алгоритм регулювання рівня СО2. Розроблено програмні алгоритми майстер-контролера МС8, слейв-контролера МС5 та релейного модуля MR8 мовою функціональних блоків в програмному середовищі Kongraph. Конвертація і транслювання розроблених програмних алгоритмів здійснюється за допомогою програми Keil. Для того щоб помістити отримані після транслювання бінарні файли у контролери, використовується програма Console. Розроблений програмний алгоритм автоматичної системи клімат-контролю в офісному приміщенні за допомогою ПТК «КОНТАР» можна використовувати в інших приміщеннях. Для того, щоб адаптувати його для інших приміщень, необхідно тільки відкоригувати необхідні параметри завдання температури, вологості та концентрації СО2, якщо умови відрізняються.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пукач, А. І., та В. М. Теслюк. "Модель декомпонованої ізоляційної домінації для аналізу чинників впливу на автоматизацію підтримки програмних комплексів". Scientific Bulletin of UNFU 34, № 5 (2024): 170–79. http://dx.doi.org/10.36930/40340521.

Full text
Abstract:
Розроблено модель декомпонованої ізоляційної домінації чинників впливу на об'єкти підтримки – програмні комплекси чи процеси їх підтримки. Модель забезпечує можливість подальшого розрахунку ймовірностей належності нейронів прихованих шарів інкапсульованої мережі багатошарового перцептрона в моделі суб'єктивного сприйняття об'єкта підтримки відповідними суб'єктами взаємодії з ним. Отже, модель сприяє вирішенню науково-прикладної задачі відновлення меж чинників впливу підтримки програмних комплексів з подальшою можливістю аналізу цих чинників, що входить до комплексу задач науково-прикладної проблеми автоматизації підтримки програмних комплексів. Розроблено відповідний алгоритм забезпечення реалізації механізму трикомпонентної зв'язки моделей декомпонованої ізоляційної домінації чинників впливу. Наведено візуалізацію структурного подання процесів декомпонованої ізоляційної домінації. Розроблено модель декомпонованої ізоляційної домінації чинників впливу на базі кольорових мереж Петрі, побудовано дерево досяжності станів розробленої моделі, що демонструє досяжність та наповненість кожного із станів розробленої моделі, а також дає змогу досліджувати динаміку відповідних процесів моделювання. За допомогою розробленої моделі розв'язано низку прикладних практичних задач, серед яких: відновлення чинників впливу на автоматизацію підтримки програмних комплексів; пошуку та виявлення членів-антагоністів команди підтримки програмного комплексу; а також дослідження динаміки процесів моделювання з допомогою розроблених моделей декомпонованої ізоляційної домінації чинників впливу. Вирішено прикладне практичне завдання пошуку та виявлення членів-антагоністів команди підтримки програмного комплексу забезпечує виявлення членів однієї спільної команди підтримки, бачення яких на об'єкт підтримки (підтримуваний програмний комплекс, чи процеси його підтримки) максимально відмінні серед усіх членів команди. Встановлено, що отримані результати застосування розробленої моделі декомпонованої ізоляційної домінації є актуальними та вагомими під час розв'язання задач аналізу чинників впливу на суб'єктивізацію сприйняття об'єктів підтримки у дослідженнях в напрямі проблематики автоматизації підтримки програмних комплексів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Cмолій, В., Н. Смолій та O. Лісовиченко. "Програмно-апаратний комплекс для керування модульними маніпуляторами". Адаптивні системи автоматичного управління 2, № 43 (2023): 174–79. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.43.2023.292270.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є програмно-апаратний комплекс для керування модульними маніпуляторами дає можливість застосування даного виду пристроїв в різних галузях виробництва від зборки компонентів друкованих плат до операцій зварювання та переносу, в залежності від використаних при побудові робота компонентів. Програмний комплекс надаватиме можливість незалежно від мети використання налагоджувати роботу будь якого пристрою.Задача досліджень полягає в розробці програмного забезпечення керування модульними маніпуляторами.Рішення вказаної задачі досягається тим, що розроблений програмний комплекс застосовується для моделювання та імітації роботи маніпуляторів будь-якої конструкції та призначення. Метою роботи є створення, систематизація та вдосконалення методів моделювання маніпуляторів.
 Бібл. 12, іл. 2
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Bevziuk, Andrii, та Anatolii Nikitin. "Апаратно-програмний комплекс прогнозування хімічної обстановки". Journal of Scientific Papers "Social Development and Security" 13, № 5 (2023): 200–209. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2023.13.5.19.

Full text
Abstract:
Мета роботи: висвітлення структури апаратно-програмного комплексу, в якому реалізована удосконалена методика оцінювання ефективності функціонування системи попередження й оповіщення про хімічну загрозу (інцидент).
 Метод: емпіричний, теоретичний, системний.
 Результати дослідження: розроблений спеціальний апаратно-програмний комплекс дозволить підвищити точність і оперативність обґрунтування пропозицій щодо хімічного захисту населення та особового складу сил оборони.
 Теоретична цінність дослідження: підвищення ефективності функціонування системи збору, обробки та обміну інформації про хімічну обстановку.
 Тип статті: описовий та дослідницький.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ДЕРЖЕВЕЦЬКА, Марина Анатоліївна, Тетяна Володимирівна БАУЛІНА, Тамара Василівна КУХТІК та Тетяна Юріївна СОЛОМКО. "ПРОЄКТ ПРОГРАМНОГО КОМПЛЕКСУ ДЛЯ ОБРОБКИ МЕДИЧНИХ ДАНИХ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ ДИСПЕРСІЙНОГО АНАЛІЗУ". ITSynergy, № 1 (30 червня 2023): 20–36. http://dx.doi.org/10.53920/its-2023-1-2.

Full text
Abstract:
Метод багатофакторного дисперсійного аналізу є одним з найважливіших інструментів в статистиці і покликаний дати оцінку впливу як одного фактору, так і декількох на досліджувані вихідні змінні (ознаки). Актуальність даного статистичного методу визначається тим, що область застосування дисперсійного аналізу досить широка. Його застосовують у медичних дослідженнях, хімічних експериментах, інженерних дослідженнях. Сучасні технології дозволяють швидко реалізувати даний метод і отримати результати з низькою ймовірністю помилки. Це сприяє зростанню продуктивності в багатьох сферах нашого життя і дозволяє швидше приймати вірні і найменш ризиковані рішення. Виконано порівняльний аналіз засобів розробки для програмування обробки медичних даних з використанням методів дисперсійного аналізу, існуючих програмних комплексів і систем для обробки медичних даних. Побудовано інформаційні та логічні моделі предметної області, і процесу обробки з використанням діаграмних методик SADT. Було проведено опис потоків, обмеження на дані, створено структуру баз даних, моделі програмного забезпечення мовою UML у вигляді діаграм. Спроєктовано програмний комплекс для обробки медичних даних з використанням методів дисперсійного аналізу. Спроєктований програмний комплекс в подальшому надає можливість обробки медичних даних без завантаження спеціальних програмних засобів статистичного аналізу даних, що заощадить гроші на купівлю таких додатків і придбання ліцензії на них.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ОЛЬХОВСЬКИЙ, Дмитро, Олена ОЛЬХОВСЬКА, Оксана ЧЕРНЕНКО, Тетяна ПАРФЬОНОВА та Тетяна ЧІЛІКІНА. "ПРОГРАМНИЙ КОМПЛЕКС ДЛЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЕВКЛІДОВИХ КОМБІНАТОРНИХ ОПТИМІЗАЦІЙНИХ ЗАДАЧ ТОЧНИМИ ТА НАБЛИЖЕНИМИ МЕТОДАМИ". INFORMATION TECHNOLOGY AND SOCIETY, № 2 (4) (11 серпня 2022): 78–87. http://dx.doi.org/10.32689/maup.it.2022.2.11.

Full text
Abstract:
Задачі комбінаторної оптимізації набувають усе більшого поширення на практиці. Це зумовлено тим, що велика кількість прикладних задач описується моделями, в яких розв’язок визначений на комбінаторних множинах. Розв’язування таких задач вимагає розробки нових або модифікації вже наявних методів, написання алгоритмів та їх програмної реалізації. Мета роботи – створити програмний продукт для розв’язування евклідових комбінаторних оптимізаційних задач точними та наближеними методами. При цьому важливим є врахування структури комбінаторних конфігурацій, зокрема, із застосуванням теорії графів. Важливим, окрім розробки нових математичних підходів, є врахування сучасного стану обчислювальної техніки – наявність потужних багатопроцесорних систем. Методологія. Для розробки програми було вибрано мову програмування високого рівня Object Pascal середовища програмування Delphi. Наукова новизна. У роботі проведено опис розробленого програмного комплексу, який реалізує методи для розв’язування задач комбінаторної оптимізації різними методами. Представлений програмний продукт дає змогу розв’язувати задачі лінійного програмування методом комбінаторного відсікання на основі алгоритму Кармаркара для умовних лінійних задач комбінаторної оптимізації на переставленнях. На відміну від відомих методів комбінаторного відсікання для задач на вершинно розташованих множинах, тут допоміжна задача лінійного програмування розв’язується не певною різновидністю симплекс-методу, а поліноміальним алгоритмом Кармаркара. Розроблений програмний продукт реалізує також другий метод комбінаторного відсікання в умовних лінійних задачах на вершинно розташованих множинах з виключенням виродженості в допоміжних задачах лінійного програмування. Також знайдено розв’язок задачі комбінаторної оптимізації модифікованим методом з можливістю приєднання необхідних обмежень та відкидання зайвих. Такий підхід дозволив значно збільшити вимірність задач, що можуть бути розв’язані. Висновки. Завдяки програмному комплексу стало можливим розв’язування комбінаторних задач оптимізації із застосуванням представлення комбінаторного многогранника у вигляді графа значних вимірностей. Створений програмний продукт дозволив провести чисельні експерименти всіма вище зазначеними методами для підтвердження їх практичної ефективності та коректності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Кандирін, М. П., та О. М. Дзігора. "Програмний комплекс для моделювання рівня фазових шумів цифрових синтезаторів сигналів". Системи озброєння і військова техніка, № 3 (75) (30 листопада 2023): 60–65. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2023.75.07.

Full text
Abstract:
Розроблено програмний комплекс для моделювання спектральної густини потужності фазових шумів цифрових синтезаторів сигналів. Комплекс дозволяє швидко та якісно розраховувати фазові шуми для різних вихідних та тактових частот. Програмний інтерфейс дозволяє змінювати вхідні параметри синтезаторів, такі як розрядність цифро-аналогового перетворювача, коефіцієнти апроксимації моделі і розмірності координатних осей. Показано, що використання узагальненої математичної моделі спектральної густини потужності фазових шумів дозволяє моделювати шумові залежності з допустимою для попередньої оцінки похибкою для будь-яких цифрових синтезаторів, навіть тих, для яких немає експериментально отриманих шумових характеристик. Наведено результати математичного моделювання шумових залежностей цифрових синтезаторів при формуванні простих і складних сигналів. Застосування запропонованого програмного комплексу дозволяє скоротити час на проєктування радіопристроїв, що використовують у своєму складі цифрові синтезатори сигналів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

В., В. СКАЛОЗУБ, О. ПАНІК Л. та Д. ПАНАРІН О. "УНІФІКОВАНИЙ ПАРАЛЕЛЬНИЙ АЛГОРИТМ ТА ПРОГРАМНИЙ КОМПЛЕКС ОПТИМАЛЬНОГО ПЛАНУВАННЯ НЕОДНОРІДНИХ ПОТОКІВ У МЕРЕЖАХ". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 1(85) (13 квітня 2020): 56–67. https://doi.org/10.15802/stp2020/200748.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;У статті передбачено розробити універсальний уніфікований паралельний синхронний алгоритм (УПСА), призначений для реалізації завдань із розрахунку максимальних однопродуктових і багатопродуктових потоків, а також створити програмний комплекс, який забезпечує формування площинних графових моделей потоків та виконує оптимальне планування неоднорідних потоків у транспортних та інших мережах.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;У роботі досліджено можливості раніше створеного та всебічно перевіреного евристичного паралельного синхронного алгоритму розрахунку максимальних однопродуктових і багатопродуктових потоків у мережах, встановлено його потенційні обмеження й визначено додаткові вдосконалені процедури, які перетворюють евристичний алгоритм в універсальний паралельний. Запропонований паралельний синхронний алгоритм використовує стратегію пошуку в ширину за одночасного визначення можливих шляхів потоків через мережу з оцінкою їх пропускних здатностей. При цьому досліджено можливість на одній ітерації виконувати паралельно аналіз декількох збільшувальних потоків через мережу.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Запропоновано універсальний уніфікований паралельний синхронний алгоритм розрахунку максимальних потоків у мережах, розроблено уніфіковану процедуру та програмний комплекс для планування неоднорідних, а також конкурувальних потоків у транспортних та інших мережах. Розроблений програмний комплекс реалізує завдання щодо формування площинних графових моделей мереж, для яких вирішується завдання оптимального планування неоднорідних та конкурувальних багатокритеріальних потоків у транспортних мережах.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Розроблено новий універсальний уніфікований паралельний синхронний алгоритм та процедуру розрахунку оптимальних однорідних, багатопродуктових та конкурувальних потоків у транспортних мережах.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;Цінність отриманих результатів визначається універсальними можливостями та ефективністю процедури планування неоднорідних потоків у мережах на основі застосування нового паралельного синхронного алгоритму, а також розробленим програмним комплексом, який забезпечує можливість вирішення завдань аналізу і планування однорідних та багатопродуктових потоків у транспортних мережах, реалізації завдань розрахунку конкурентних моделей формування транспортних та інформаційних потоків. Програмний комплекс має вбудований редактор інтерактивного моделювання мереж та панель інструментів, що забезпечує як створення нових, так і завантаження наявних графів мереж із бібліотек моделювання, збереження оптимальних потоків у мережі у вигляді зображення та у вигляді текстового файлу, виведення помилок під час роботи з програмою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Крак, Ю. В. "Програмний комплекс для моделювання маніпуляційних систем". Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 1 (2001): 234–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Melnyk, V., А. Tarasenko, N. Cherniashchuk, К. Melnyk та S. Chukhrii. "Автоматизована система розкладу руху громадського транспорту." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 43 (16 червня 2021): 70–77. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-43-12.

Full text
Abstract:
В даній роботі змодельовано, створено та реалізовано програмно-технічний комплекс автоматизованого розкладу руху громадського транспорту, розрахованого на українське місто з численністю населення в 200 тис. населення. На основі моделі створений спеціальний програмний додаток для автоматизованої побудови розкладу руху, включаючи всі маршрути та всі рейси виїзду в межах одного маршруту, з урахуванням зовнішніх та внутрішніх параметрів впливу на їх рух в різних ділянках маршруту, добових часових проміжках, з урахуванням пір року, робочого та вихідного днів і інших. В ході реалізації програмно-технічного комплексу в декількох обласних центрах доведено достовірність отриманих розкладів, рентабельну завантаженість маршрутних транспортних засобів, можливість моніторингу руху, реального графіка та ведення історії маршрутів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Yakovyna, V. S., M. M. Seniv, V. V. Lytvyn та І. І. Symets. "Програмний модуль розв'язування систем диференціальних рівнянь Колмогорова-Чепмена для автоматизації надійнісного проектування". Scientific Bulletin of UNFU 29, № 5 (2019): 141–46. http://dx.doi.org/10.15421/40290528.

Full text
Abstract:
Надзвичайно важливою компонентою якості складних технічних систем є їхня надійність, тобто властивість системи виконувати задані функції, зберігаючи в часі значення експлуатаційних показників у заданих межах, що відповідають умовам використання та заданим режимам технічного обслуговування, збереження і транспортування. Сучасний стан розвитку методів аналізу надійності технічних систем характеризується поєднанням аналітичних методів дослідження надійності з обчислювальними можливостями сучасних комп'ютерних засобів. Тому актуальною проблемою є автоматизація моделювання складних технічних систем яка, за умови відповідного рівня формалізації моделей, уможливлює їх побудову та проведення аналізу надійності з використанням сучасних комп'ютерних засобів. В роботі описано програмний модуль автоматизованого розв'язання систем диференціальних рівнянь Колмогорова-Чепмена, який є складовою програмного комплексу автоматизації надійнісного проектування складних технічних систем. Розроблений модуль дає змогу розв'язувати системи диференціальних рівнянь Колмогорова-Чепмена без залучення спеціалізованих програмних продуктів (Matlab, Mathcad) для аналізу структурних схем надійності та автоматизованого визначення надійнісних показників складних технічних систем. Представлений модуль, за рахунок інтеграції в програмний комплекс автоматизації надійнісного проектування, дає змогу швидше опрацьовувати вхідні дані великих об'ємів та візуалізувати отримані результати обчислень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Байбуз, О. Г., та Н. Є. Сегеда. "ПРОГРАМНА ПІДТРИМКА ФОРМУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ПЛАНІВ СТУДЕНТІВ ЗА СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНОЮ СХЕМОЮ НАПРЯМУ ПІДГОТОВКИ З ДИСЦИПЛІНАМИ ВІЛЬНОГО ВИБОРУ". Educational Dimension 29 (19 травня 2022): 288–92. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.4952.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу у ВНЗ. З’ясовано доцільність формування індивідуального навчального плану на основі варіативних кредитних модулів програми підготовки за спеціальністю. Розроблено програмний комплекс індивідуального навчального плану, що відповідає статусу кредитного модуля. Запропоновано структурно-логічну схему, що відображає встановлення зв’язків між дисциплінами, контролює їх логічну послідовність відповідно до СЛС програми підготовки за напрямом.&#x0D;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Салата, С. А. "Програмний комплекс для чисельного моделювання гравітаційного лінзування". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Астрономія, вип. 36 (2000): 19–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Морозов, Андрій Васильович, Тетяна Анатоліївна Вакалюк, Дмитро Сергійович Антонюк та Владислав Валентинович Дідківський. "Програмний комплекс створення та проведення числових симуляцій". Технічна інженерія, № 2(84) (11 грудня 2019): 84–99. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2019-2(84)-84-99.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Старченко, В’ячеслав Володимирович. "АПАРАТНО-ПРОГРАМНИЙ КОМПЛЕКС ДЛЯ МОНІТОРИНГУ ТЕРОРИСТИЧНОЇ АКТИВНОСТІ". Automation of technological and business processes 15, № 4 (2024): 48–55. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v15i4.2718.

Full text
Abstract:
У сучасному світі кількість смертей та інцидентів у результаті тероризму вже перевищило число жертв будь-якої іншої форми та продовжує збільшуватися. У зв’язку з можливою легалізацією в Україні стрілецької зброї виникає нагальна необхідність у автоматизованих системах моніторингу терористичної активності. Головна задача таких систем – за допомогою акустичних датчиків оперативно виявляти факти пострілів та вибухів, визначати їх координати та повідомляти служби забезпечення безпеки населення. Розроблений апаратно-програмний комплекс має зіркову архітектуру, складається з декількох сенсорних кластерів та головного серверу. Кожен сенсорний кластер включає до себе три звукових сенсори розташованих на місцевості, контролер керування на базі мікропроцесору Arduino та кластерний сервер. До складу кожного сенсору входить мікрофон із низьким рівнем шуму, підсилювач та лінійний перетворювач цифрового сигналу. Головною задачею кластерного сервера є класифікація та локалізація у просторі джерела гучного імпульсного звуку. У випадку виявлення факту пострілу або вибуху, інформація про нього оперативно передається до відповідних служб забезпечення безпеки населення. Локалізація у просторі джерела гучного імпульсного звуку виконується методом геометричної тріангуляції за результатами аналізу даних від акустичних сенсорів. У результаті попередніх випробувань прототипу системи була досягнута точність локалізації місця пострілу біля 10 м при рознесенні сенсорів на відкритій місцевості більш ніж на 800 м.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Talerko, M., Е. Garger та G. Kuzmenko. "Програмний комплекс для оцінки та прогнозування радіаційної ситуацій в Чорнобильській зоні відчуження". Nuclear and Radiation Safety, № 3(47) (16 вересня 2010): 45–49. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2010.3(47).10.

Full text
Abstract:
Наведено опис структури та можливостей програмного комплексу, призначеного для оцінок та прогнозування радіаційної ситуації в Чорнобильській зоні відчуження (ЧЗВ). Комплекс дозволяє розраховувати поля концентрації радіонуклідів в приземному повітрі, щільності випадінь на земну поверхню, дози опромінення як при аварійних викидах з радіаційно-небезпечних об’єктів у ЧЗВ, так і у разі підвищеної емісії радіонуклідів з поверхні землі при екстремальних погодних умовах (включаючи вторинний вітровий підйом та лісові пожежі).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Кандирін, М. П., О. М. Дзігора та С. В. Лапій. "ПРОГРАМНИЙ КОМПЛЕКС ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ФАЗОВИХ ШУМІВ КОМБІНОВАНОГО СИНТЕЗАТОРА ЧАСТОТ І СИГНАЛІВ". Системи озброєння і військова техніка, № 2(78) (2 вересня 2024): 65–72. https://doi.org/10.30748/soivt.2024.78.07.

Full text
Abstract:
Розроблено програмний комплекс для моделювання рівня спектральної густини потужності фазових шумів комбінованого синтезатора частот і сигналів, що виконаний на основі однокільцевої системи фазового автопідстроювання частоти із цифровим синтезатором сигналів у якості джерела опорного сигналу. Наведено результати математичного моделювання з використанням програмного комплексу шумових характеристик комбінованого синтезатора та його функціональних елементів при формуванні простих і складних частотно-модульованих сигналів. Розглянуто питання вибору раціонального значення тактової частоти і типу інтегральних цифрових синтезаторів сигналів з точки зору забезпечення мінімального рівня фазових шумів на виході комбінованого синтезатора. Застосування запропонованого програмного комплексу дозволяє суттєво спростити та прискорити процес проектування та розробки комбінованих цифро-аналогових пристроїв формування сигналів діапазону надвисоких частот.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

ВОЛКОВ, Володимир, Ігор ГРИЦУК, Тетьяна ВОЛКОВА та Василь ОНИЩУК. "Втілення інформаційних технологій в технічну експлуатацію автомобілів". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 14 (2020): 58–69. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i14.347.

Full text
Abstract:
Метою роботи є експериментальна перевірка розроблених авторами інформаційних технологій організаційно-функціональної підтримки технічної експлуатації автомобілів..&#x0D; У роботі представлено деякі результати експериментального дослідження функціональних можливостей інформаційних програмних комплексів «Віртуальний механік «НАDI-12» і «Service Fuel Eco «NTU-HADI-12» при вирішенні завдань технічної експлуатації автомобілів. Виконано перевірку математичних моделей, що дозволяють в автоматичному режимі визначати основні параметри технологічного розрахунку і екологічної безпеці при експлуатації автомобілів в малому підприємстві автомобільного транспорту. Визначаючим параметром, що дозволяє відкоригувати періодичність ТО і Р автомобілів, прийнято його середньотехнічну швидкість, яка отримується за допомогою інтелектуальної транспортної системи «ХНАДУ ТЕСА».&#x0D; Ключові слова: автомобіль, рухомий склад, технічна експлуатація автомобілів, віртуальне підприємство автомобільного транспорту, інформаційний програмний комплекс,. середньотехнічна швидкість, технологічний розрахунок, екологічні показники.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Савельева, О. С., та Д. О. Малахова. "ПРОГРАМНИЙ КОМПЛЕКС ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ТАНКЕРІ". Ship power plant 41 (5 листопада 2020): 125–35. http://dx.doi.org/10.31653/smf341.2020.125-135.

Full text
Abstract:
Постановка проблеми У більшості технологічних процесів, що використовують інформаційні технології для візуалізації поточних параметрів, мається на увазі представлення остаточного результату в найбільш зручному для користувача вигляді. У застосуванні до різних тепло- і масообмінних або гідродинамічних процесів, які зустрічаються на суднах можна констатувати, що поля температури, швидкості, тиску, завихореності, концентрації і т. п., які отримуються в кінцевому підсумку дуже часто характеризуються багатовимірними і великими за обсягами масивами чисельних даних. Всі методи, що використовуються для їх обробки вимагають наявність у користувача певних знань і дуже часто характеризуються слабкою інформативністю або завищеними вимогами до обчислювальної техніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Kuchuk, N., О. Mikhal, A. Shiman та M. Naumenko. "ДИНАМІЧНА ВІДЕОФІКСАЦІЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ДОРОЖНЬОГО РУХУ У МЕГАПОЛІСІ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, № 68 (2022): 55–58. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2022.2.055.

Full text
Abstract:
На сьогодні для системи моніторингу дорожнього руху у мегаполісі необхідні компоненти проведення класифікації транспортних засобів, що можуть функціонувати у режимі реального часу. Однак дане завдання суттєво залежить від характеристик та можливостей програми динамічної відеофіксації транспортних засобів. Тому метою даної статті є розробка програми швидкої динамічної відеофіксації транспортних засобів, яка дозволить запустити в режимі реального часу компонент класифікації рухомих засобів системи моніторингу дорожнього руху у мегаполісі. Предметом досліджень статті є методи динамічної фіксації транспортних засобів. Об’єктом дослідження є процес дорожнього руху у мегаполісі. Для досягнення мети вирішені такі завдання дослідження: проведений аналіз технічного забезпечення, що використовується для фіксації об’єктів дорожнього руху, вибрані потрібні програмні засоби та розроблена відповідна програма у обраному середовищі. Висновок. Запропонований у статті програмний комплекс динамічної відеофіксації транспортних засобів при дорожньому русі у мегаполісі дозволить проводити їх ідентифікацію у режимі реального часу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Тулашвілі Ю.Й., Лук’янчук Ю.А., Марчук І.В., Марчук Ів.В. та Марчук В.І. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ЯКОСТІ ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕТАЛЕЙ ПІСЛЯ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ НА СИМУЛЯТОРАХ-ТРЕНАЖЕРАХ". Перспективні технології та прилади, № 17 (29 грудня 2020): 127–34. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2020-17-19.

Full text
Abstract:
В даній статті описано використання програмного забезпечення, яке використовують під час підготовки фахівців інженерних спеціальностей. На виробництві користуються симуляторами для підготовки висококваліфікованих фахівців, що, у свою чергу, зменшує витрати часу на впровадження нового або переналагодження вже існуючого обладнання. Віртуальний тренажер являє собою програмний комплекс, що дозволяє проводити фізичні досліди на комп'ютері без безпосереднього контакту з реальною лабораторною установкою або стендом. У віртуальних тренажерах динаміка процесів реалізується за допомогою комп'ютерної анімації - комплексу методів відображення будь-яких об'єктів в часі. Мультимедійна навчально-наукова лабораторія поєднує в собі імітаційну динамічну модель обладнання і програмну оболонку, що включає методичний супровід лабораторної установки. Динамічна модель формується з сукупності елементів управління, що дозволяють регулювати конкретні вхідні параметри і зчитувати вихідні параметри досвіду, тим самим імітуючи протікання фізичних процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Donets, V., N. Kuchuk та S. Shmatkov. "МОДЕЛЮВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ E-LEARNING З ВИКОРИСТАННЯМ ГЕНЕТИЧНИХ АЛГОРИТМІВ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, № 49 (2018): 153–56. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.3.153.

Full text
Abstract:
В статті розглядається модель інформаційної системи e-learning. Мета статті – розробка моделі інформаційної системи e-learning, в якій для пошуку оптимальної структури буде використано апарат генетичних алгоритмів. Базою для створення програмної моделі є математична модель інформаційних взаємозв’язків системи електронного навчання, розгорнутої на гіперконвергентному сервері. Результати. Представлено розроблений програмний комплекс із поясненням запуску при наявності виконавчого файлу. Наведено інтерфейс використання програми відповідними зображеннями. Також надано типовий алгоритм використання програми із вводом початкових даних, збереженням їх у базы даних. Для синтезу інформаційної системи e-learning було досліджено переваги та недоліки генетичного алгоритму. В результаті виведені переваги та недоліки притаманні створеному алгоритму, які також притаманні генетичним алгоритмам взагалі. Висновки. Розроблена програма дозволить підвисити ефективність використання базової гіперконвергентної мережі, а, отже, і підвисити якість функціонування системи e-learning в цілому. Це є необхідною складовою створення такої системи в умовах обмеженого бюджету університету.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Середюк, М. Д., та С. В. Великий. "Аналіз методів визначення газодинамічної енерговитратності газових мереж населених пунктів". Oil and Gas Power Engineering, № 2(38) (30 грудня 2022): 51–61. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9868-2022-2(38)-51-61.

Full text
Abstract:
Останніми роками у вітчизняну практику проєктування та експлуатації систем газопостачання населених пунктів широко впроваджуються сучасні програмні комплекси, прикладом яких є програмний комплекс (ПК) SIMONE. Це робить необхідним і своєчасним вирішення питання відповідності теоретичних положень і результатів, одержаних з використанням зазначено комплексу, розрахунковій базі та рішенням, отриманих із застосуванням методів, передбачених вітчизняними нормативними документами. Робота присвячена вирішенню зазначеного завдання стосовно газових мереж низького, середнього та високого тисків із сталевих та поліетиленових труб для перекачування як природного газу, так і 20 % газоводневої суміші. Шляхом математичного моделювання встановлено вплив робочого тиску і режиму руху транспортованого середовища на величину газодинамічної енерговитратності газопроводу за двома методами розрахунку. Досліджено вплив матеріалу труб (сталевих і поліетиленових) та фізико-хімічних властивостей транспортованого середовища (природного газу і газоводневої суміші) на величину газодинамічної енерговитратності газопроводу за двома методами розрахунку. Одержано графічні та аналітичні залежності різниці тиску у кінці газопроводу і різниці енергетичного параметра за двома методами розрахунку від числа Рейнольдса. Встановлено, що найбільша різниця газодинамічної енерговитратності (до 160 % за двома методами розрахунку) відповідає мало завантаженим газовим мережам низького тиску, що працюють у ламінарному та перехідному режимах руху природного газу і газоводневої суміші. У всіх інших випадках за застосування ПК SIMONE виявлено завищення або заниження величини газодинамічної енерговитратності до 5 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Uzdenov, T. A. "Simulator of Task Sheduling in Geographically Distributed Computer Systems with Non-Alienable Resources." Èlektronnoe modelirovanie 43, no. 1 (2021): 117–29. http://dx.doi.org/10.15407/emodel.43.01.117.

Full text
Abstract:
Проаналізовано програмні засоби, які дозволяють моделювати та симулювати процес диспетчеризації завдань в великих комп’ютерних мережах та розподілених обчислю­вальних системах нового програмного комплексу. Запропоновано підхід до вирішення задачі планування та метод диспетчеризації потоків задач на основі невідчужуваності обчислювальних ресурсів від їх власника. В системі можуть бути використані різні за своїми властивостями та характеристиками программно-апаратні обчислювальні засоби, такі як кластери, суперкомп’ютери, персональні комп’ютери, ноутбуки та ін. Розроблено програмний комплекс, що дозволяє симулювати роботу GRID-системи з невідчужувани­ми ресурсами, а також спостерігати та досліджувати роботу різних алгоритмів в різних умовах. Описано архітектурну модель розробленого симулятора, його основні функції та можливості використання не тільки для аналізу алгоритмів диспетчеризації, але і в навчальному процесі, завдяки наявності інтуїтивно зрозумілого та інтерактивного гра­фічного інтерфейсу, що дозволяє спостерігати за процесом розподілених обчислень на вузлах системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Білокуров, П. С. "МОДЕЛЮВАННЯ CKІНЧЕННО-ЕЛЕМЕНТАРНОЇ МОДЕЛІ КОНСТРУКЦІЇ, ВИКОРИCТОВУЮЧИ ПРОГРАМНИЙ КОМПЛЕКС ANSYS". Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, № 36 (24 листопада 2018): 212–17. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i36.269.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

КОЛОСОК, Андрій, Тетяна МАРТИНЮК та Олена МЕЛЬНИК. "ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ". Humanitas, № 5 (31 січня 2024): 134–43. http://dx.doi.org/10.32782/humanitas/2023.5.17.

Full text
Abstract:
Метою статті є дослідження рівня діджиталізації соціальних послуг та визначення переваг їх надання засобами електронного урядування. У статті досліджено теоретичні аспекти та визначено основні проблеми діджиталізації надання соціальних послуг, проаналізовано структуру соціальних послуг та контингент їх отримувачів у Луцькій міській територіальній громаді, визначено переваги надання соціальних послуг засобами електронного урядування. Сформовано власне розуміння категорії діджиталізація соціальних послуг – це процес застосування цифрових технологій у сфері соціального обслуговування населення, що включає використання електронних систем, програмного забезпечення та інтернет-ресурсів для покращення надання соціальних послуг та спрощення взаємодії між соціальними службами та користувачами. Досліджено особливості використання базових програмних комплексів в системі Міністерства соціальної політики: Автоматизована система обробки документації отримувачів пенсій та допомог на базі комп’ютерних технологій (АСОПД/КОМТЕХ), Програмно-технологічний комплекс з надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (ПК «Житлові субсидії»), Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП), Програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада», Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС). Визначено переваги надання соціальних послуг засобами електронного урядування з використанням Єдиної інформаційної системи соціальної сфери: нівелювання корупційних ризиків шляхом усунення безпосереднього контакту між службовцями та соціальними клієнтами; прискорення документообігу та мінімізація витрат на нього, повне усунення необхідності паперових довідок; забезпечення інтероперабельності усіх баз даних соціальної сфери; формування єдиного вікна по отриманню будь-якої соціальної послуги; забезпечення швидкого обміну інформацією між державними службами; підвищення адресності та ергономічність надання соціальних послуг. Перспективи подальших досліджень полягають в удосконаленні процесів надання соціальних послуг засобами електронного урядування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Pushkarova, Ya M., та A. V. Kaliuzhenko. "ПРОГНОЗУВАННЯ СТУПЕНЯ НЕБЕЗПЕЧНОСТІ/РИЗИКУ ЗАЛИШКОВИХ РОЗЧИННИКІВ У ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБАХ МЕТОДАМИ ХЕМОМЕТРІЇ". Фармацевтичний часопис, № 3 (30 вересня 2023): 16–25. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2023.3.13985.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Дослідити можливість застосування методів хемометрії для прогнозування ступеня небезпечності/ризику залишкових розчинників у лікарських засобах за набором молекулярних дескрипторів. Матеріали і методи. Об’єкт дослідження ‒ класифікація залишкових розчинників у субстанціях, допоміжних речовинах і лікарських засобах за ступенем ризику/небезпечності для здоров’я людини. Методи дослідження ‒ тест Краскела –Уолліса; ймовірнісна нейронна мережа. Програмне забезпечення ‒ програмний пакет ChemOffice 2020; програмний комплекс Matlab R2022b. Результати й обговорення. Встановлено, що на класифікацію розчинників (за їх ступенем ризику/небезпечності відповідно до їх загрози здоров’ю людини) найбільший вплив становлять такі молекулярні дескриптори (їх значення суттєво змінюються залежно від класу розчинника): кількість акцепторів водневого зв’язку; логарифмічний коефіцієнт розчинності у воді; площа полярної поверхні; коефіцієнт форми; сума валентних ступенів; загальна валентна зв’язність. Навчання ймовірнісної нейронної мережі на основі цих 6 молекулярних дескрипторів є коректним – з нульовою похибкою. Застосування ймовірнісної нейронної мережі забезпечує надійну класифікацію залишкових розчинників при широкому діапазоні значень відхилення функції активації. Висновки. Запропоновано процедуру прогнозування ступеня небезпечності/ризику залишкових розчинників у лікарських засобах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Савенко, Ігор. "Запровадження цифрових логістичних інновації в збройних силах України". Food Industry Economics 16, № 3 (2024): 57–63. https://doi.org/10.15673/fie.v16i3.2988.

Full text
Abstract:
У статті викладено матеріали дослідження процесу запровадження цифрових логістичних інновацій у Збройних Силах України. Дослідження показало, що Міністерство оборони вирішило перевести логістичний облік матеріальних ресурсів з паперових носіїв на електронні технології. У ЗСУ запроваджено екосистему DELTA - інноваційний продукт для ведення бойових дій. Серед програмних інструментів запроваджено також інформаційно-аналітична система SOTA, яка консолідує щоденну інформацію про отримання Міністерством оборони України озброєння та військової техніки від закордонних партнерів. Плани щодо майбутніх надходжень координує програмний комплекс логістичної підтримки між країнами-членами НАТО - LOGFAS. Система Коровай створена для управління заявками на отримання допомоги від країн-партнерів а функцією системи SAP є планування логістики, обліку запасних частин, ремонтів, обслуговування військової техніки та матеріального забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Droniuk, I. M., та O. Yu Fedevych. "ПРОГРАМНИЙ КОМПЛЕКС МОНІТОРИНГУ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ТРАФІКУ ПОТОКУ В СЕГМЕНТІ КОМП'ЮТЕРНОЇ МЕРЕЖІ". Scientific Bulletin of UNFU 25, № 10 (2015): 295–301. http://dx.doi.org/10.15421/40251045.

Full text
Abstract:
Розроблено програмний комплекс, який призначений для моніторингу, визначення та прогнозування змін параметрів трафіку потоку в єдиному домені колізій у сегменті комп'ютерної мережі. Розроблено математичну модель на основі диференціальних рівнянь коливного руху та реалізовано прогнозування трафіку потоку. Спираючись на результати прогнозування трафіку потоку в сегменті комп'ютерної мережі і максимально допустиме завантаження вузлового обладнання сегменту комп'ютерної мережі, реалізується адаптивне управління вузловим обладнанням для запобігання втратам пакетів даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Chernetchenko, D. V., M. P. Motsnyj, N. P. Botsva, О. V. Elina та M. M. Milykh. "Автоматизована система реєстрації біоелектричних потенціалів". Biosystems Diversity 21, № 2 (2013): 70–75. http://dx.doi.org/10.15421/011312.

Full text
Abstract:
Розроблено апаратно-програмний комплекс автоматизованої системи реєстрації біоелектричних потенціалів на базі USB-пристрою з подальшою обробкою оцифрованих сигналів на ПК. Запропоновано універсальну схему реєстрації біопотенціалів, яка дозволяє проводити експериментальні дослідження як в умовах окремого впливу на досліджуваний об’єкт холодової, теплової, фото- та електростимуляції, так і в умовах різноманітних комбінацій вказаних впливів. Клієнтська частина програми забезпечує візуалізацію, кількісний аналіз і збереження отриманих результатів у базі даних. Засобами комплексної автоматизованої системи зафіксовано біоелектричні потенціали листя кукурудзи у відповідь на теплові стимули. Охарактеризовано динаміку вказаних потенціалів, кількісно оцінено рівень потенціалів стабілізації. На базі отриманих експериментальних даних визначено параметри математичної моделі процесів генерації електричних імпульсів у клітині.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Коновалов, Дмитро Вікторович, Роман Миколайович Радченко, Сергій Георгійович Фордуй, Фелікс Володимирович Царан, Віктор Павлович Халдобін та Артем Вікторович Грич. "Моделювання та програмний комплекс для дослідження функціонування ежектора в змінних режимах". RADIOELECTRONIC AND COMPUTER SYSTEMS, № 3 (5 жовтня 2021): 37–47. http://dx.doi.org/10.32620/reks.2021.3.04.

Full text
Abstract:
One of the current directions of development of modern energy-saving and energy-efficient technologies for ship and stationery (including municipal) energy is the use of ejector refrigeration machines, which can be used for air conditioning systems together with an absorption refrigeration machine (cascade cycle) or vapor compressor refrigeration machine as part of cogeneration or trigeneration units. Such circuit solutions can be used together with ensuring the rational organization of work processes in the main elements of the refrigeration machine, in particular in the jet device - ejector, the appropriate design of which, in turn, will further increase the thermal coefficient. Improving the design of the ejector is a rather complex and long process and does not always give positive results. It is primarily because many tests are required on full-scale models. Therefore, computer simulation of the ejector operation at different variable input parameters, considering the geometric characteristics of the flow part and variable mode characteristics during operation is more attractive in terms of finding options for rational (optimal) design. The paper presents the results of software development for modeling hydrodynamic processes in the flowing part of the ejector, considering the variable operating modes of the ejector refrigeration machine. The existing method for calculating the pressure and circulation characteristics of jet devices is used. The developed software complex "RefJet" in the design mode defines the maximum achievable coefficients of ejection of a jet ejector. In the simulation mode - provides determination of the ejection coefficients of the already designed (certain sizes) ejector at variable values of pressure at the inlet and outlet in specific operating conditions, considering its operation at the limit and partial modes. The work of the software package was tested in the development and analysis of circuit solutions of ejector refrigeration machines as part of the heat recovery circuits of three-generation units based on internal combustion engines and gas turbine engines.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Мельников, Александр Юрьевич. "АВТОМАТИЗОВАНА ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ОПРАЦЮВАННЯ СТАНДАРТІВ ТА РОЗРОБЛЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ". Information Technologies and Learning Tools 84, № 4 (2021): 302–21. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v84i4.3584.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто пов'язані зі стандартами вищої освіти й освітньо-професійних програм основні поняття компетентності, програмні результати навчання. Проведено аналіз і зроблено висновок, що до цього часу немає комп'ютерної (програмної) системи, що дозволяє комплексно вирішувати завдання автоматизації процесу створення освітніх програм на основі освітніх стандартів та обробки результатів навчання студентів з урахуванням компетентнісного підходу. Сформульовано завдання створення інформаційної системи, що дозволяла б працювати зі списком компетентностей, які потрібно сформувати, та програмних результатів навчання з урахуванням виконання студентами навчального плану. Наведено об’єктно орієнтовану модель проєктованої комп'ютерної системи мовою візуального моделювання UML у вигляді діаграми варіантів використання й діаграми класів. Обґрунтовано вибір формату вихідних даних, що дозволяв би вносити зміни в дані без використання додатку, а також не висувати додаткові вимоги до установки програмного забезпечення. Наведено опис комп'ютерної реалізації інформаційної системи, здійсненої в середовищі візуального програмування Object-Pascal, і приклад роботи системи на підставі реальних даних – стандарту підготовки бакалавра за спеціальністю 124 «Системний аналіз» та освітньо-професійної програми «Інтелектуальні системи прийняття рішень». Показано, що робота зі стандартом вищої освіти дозволяє переглянути загальні компетентності, спеціальні (фахові) компетентності та програмні результати навчання у вигляді матриці відповідності. Робота з освітньою програмою крім цього дозволяє створювати та коректувати матрицю відповідності компетентностей компонентам і матрицю забезпечення програмних результатів навчання компонентами. Робота з навчальним планом припускає встановлення відповідності кожної дисципліни програмним результатам за підсумками її вивчення, розрахунок обсягу кредитів ECTS на кожну компетентність або програмний результат навчання, а також аналіз успішності студента або цілої групи в термінах компетентностей або програмних результатів навчання, які вони засвоїли.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Моркун, В. С., І. А. Котов, О. Ю. Сердюк та І. А. Гапоненко. "Подання знань в інтелектуальних системах автоматизації керування енергосистемами гірничо-металургійного комплексу в умовах невизначеності". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 4(268) (10 червня 2021): 40–48. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-268-4-40-48.

Full text
Abstract:
У статті розглянута проблема урахування невизначеності інформації для побудови баз знань в системах підтримки рішень оперативного керування режимами електроенергетичних систем. Обґрунтовано, що формулювання логіки управління проводиться, переважно, на рівні якісних уявлень і понять. Останні можуть бути формалізовані у вигляді логіко-лінгвістичних моделей, які повинні розглядатися з точки зору теорії нечітких множин і лінгвістичних змінних. Проведено аналіз існуючих підходів до подання та обробки нечітких знань про керування енергосистем гірничо-металургійного комплексу. Обґрунтовано підхід до подання інкорпорації різних форм репрезентації професійних онтологій на базі нечіткої логіки. Методи дослідження полягають у використанні апарату нечіткої логіки, формальних мов, теорії систем штучного інтелекту і систем підтримки рішень. Реалізовано програмний комплекс системи підтримки рішень для автоматизації диспетчерського оперативного керування нормальними і аварійними режимами енергосистеми гірничо-металургійного комплексу. Запропонована схема впровадження системи підтримки прийняття рішень в середу діючої автоматизованої системи диспетчерського керування енергосистем. Розроблено нову структуру компонування ядра системи підтримки прийняття рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Kindrat, Pavlo, та Vadym Kindrat. "Інформаційно-аналітичний комплекс оцінювання у фізичному вихованні". Physical education, sport and health culture in modern society, № 2(54) (1 липня 2021): 19–24. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2021-02-19-24.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Упровадження сучасних інформаційних технологій у навчальний процес покликане автоматизувати рутинну діяльність та підвищити якість сприйняття отримуваної інформації. Розкриття повного потенціалу застосування інформаційно-комунікаційних технологій у фізичному вихованні потребує доповнення навчальних матеріалів аналітичними комплексами, орієнтованими на допомогу в здій- сненні поточного моніторингу фізичного стану учнів й приведення навчального навантаження у відповідність до їхніх можливостей. Мета дослідження – установлення методичного підґрунтя та ключових засад функціонування інформаційно-аналітичного комплексу оцінювання показників фізіологічного розвитку учнів і їхньої фізичної підготовленості в процесі фізичного виховання. Методи дослідження – аналіз науково- методичної літератури, абстрагування, синтез й узагальнення. Результати роботи. Визначення інформаційно- аналітичного комплексу оцінювання у фізичному вихованні як зручного інструменту діагностики фізичного розвитку учнів та індивідуалізації навчального процесу, зумовлює необхідність застосування в ньому алгорит- мів, що ґрунтуються на математичних моделях і реалізовуються через інтуїтивно-зрозумілий програмний інтерфейс. Для забезпечення функціонального наповнення цього комплексу в ньому виокремлено три підсистеми: програмне втілення математичних моделей, базу даних кінцевих і проміжних результатів, систему візуалізації отриманих результатів. За основу й перший етап створення комплексу запропоновано обрати моніторинг фізичного розвитку та фізичної підготовленості як таких, що представляють найбільший інтерес в парадигмі фізичного виховання. Урахування представлених у науково-методичній літературі методик обчис- лень зазначених параметрів дало змогу розробити схему модулів оцінювання, а також установити взаємозв’язки між вихідними антропометричними та фізіологічними параметрами учнів. Ключові висновки. Результатом реалізації інформаційно-аналітичного комплексу стає можливість здійснювати індивідуальну оцінку гармоній- ності фізіологічного розвитку учнів, їхньої фізичної підготовленості, прогнозування оптимальних результатів підсумкових випробувань, виходячи з їх антропометричних даних та функціонального стану серцево-судинної й дихальної систем. Обґрунтовані переваги й недоліки запропонованої моделі інформаційно-аналітичного комплексу дали змогу встановити перспективні напрями його подальшого вдосконалення, зокрема узгодження та усунення неточностей у наявних методиках оцінювання фізичної підготовленості й фізичного розвитку учнів, удосконалення застосованих оцінних та прогностичних моделей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Смолій, В. М., та Н. В. Смолій. "Дослідження електричної напруженості і напруги полого циліндру". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 2 (266) (13 березня 2021): 35–39. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-266-2-35-39.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто одним з напрямків вдосконалення проектування електронних пристроїв, а саме: моделювання електричної напруженості і напруги елементів (окремий випадок: об’єкт представлено у вигляді полого циліндру), побудова математичного описання та адекватної математичної моделі для інтегрування в систему підтримки прийняття рішень проектування електронних схем. Для дослідження поведінки напруженості і напруги в залежності від значень внутрішнього і зовнішнього радіусу в полому циліндрі нескінченної довжини запропонована система моніторингу. Для реалізації такої системи слід розробити математичне описання (спирається на теорему Гауса), програму моделювання (в тому числі здійснює перевірку адекватності запропонованого математичного описання) та програмний комплекс, інтегрований в систему моніторингу. При розробці математичної моделі було розглянуто об’єкт у вигляді полого циліндру нескінченної довжини. У середовищі програмування Def-C++ на мові С було написано програму для обчислень напруженості і напруги полого циліндру. Для побудови графіків залежностей отриманих числових характеристик було використано середовище технічних розрахунків MatLab. Адекватність моделі визначається відношенням дисперсії адекватності моделі до дисперсії відтворюваності (F-статистика). Відношення дисперсії адекватності до дисперсії відтворюваності менше табличного значення критерію Фішера для певного рівня значущості та ступенів свободи, отже гіпотеза вірна (запропоноване математичне описання і програми моделювання є адекватними). Була досліджена поведінка значень напруженості і напруги в залежності від значень внутрішнього і зовнішнього радіусу в полому циліндрі нескінченної довжини і помічені наступні особливості: чим більша товщина «кільця» циліндра, тим більше напруга «розходиться» від 0 на проміжку 0: 1(внутрішній радіус), але розходження на цьому проміжку не залежить від відстані внутрішнього кільця від осі циліндру. Було розроблено систему моніторингу електричної напруженості і напруги, яка складається з наступних компонентів: математичне описання (спирається на теорему Гауса), програма моделювання (в тому числі здійснює перевірку адекватності запропонованого математичного описання) та програмний комплекс, інтегрований в систему моніторингу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Степаненко, Віталій. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ КОНФІГУРАЦІЇ МАЛОГАБАРИТНОЇ ВОГНЕВОЇ УСТАНОВКИ НА РІВНОМІРНІСТЬ НАГРІВАННЯ ПОВЕРХНІ СТАЛЕЗАЛІЗОБЕТОННОЇ ПЛИТИ". Науковий вісник: Цивільний захист та пожежна безпека, № 2(18) (9 грудня 2024): 4–12. https://doi.org/10.33269/nvcz.2024.2(18).4-12.

Full text
Abstract:
Метою роботи була перевірка можливості змоделювати тепломасоперенос усередині камери вогневої печі та аналіз якості роботи комп’ютерної моделі під час нагрівання сталезалізобетонних плит з гофрованим профілем. Проведено порівняння результатів з експериментальними даними. Для створення геометричних моделей використано CAD-програмний комплекс. Далі 3-D модель імпортовано у програмний комплекс CFD. Для відтворення процесу тепломасообміну у вогневій печі застосовані математичні методи, засновані на використанні системи диференціальних рівнянь на основі неперервних середовищ типу Нав’є-Стокса, рівнянь теплопровідності в умовах нагрівання під час пожежі та рівняння теплопровідності Фур’є. У комп’ютерній моделі камери вогневої печі створено розрахункову сітку. Розмір комірок визначено згідно з принципом розумної достатності. Відповідно до отриманих результатів зовнішня поверхня гофрованого сталевого профілю сталезалізобетонної конструкції прогрівалась відносно рівномірно. Вища температура спостерігалась у рівних частинах, нижча – на згинах. Максимальною була температура на обігрівній поверхні несучої стіни на останній хвилині моделювання і досягала 840 ºС, а середня температура в цей момент часу по усій поверхні конструкції становила 820 ºС. Розподіл температур по поверхні конструкції є рівномірним, відхилення у різних місцях поверхні не перевищує 5%. Здійснено порівняння температурних режимів у камері печі під час експериментальних досліджень та моделювання. Результати засвідчили достатньо високу їх відтворюваність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Shevchenko, O., and A. Bardakov. "Hardware-software complex «Interactive whiteboard»." Science and Education a New Dimension VII(215), no. 26 (2019): 61–63. http://dx.doi.org/10.31174/send-nt2019-215vii26-16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Кузнєцов, М. П., та О. В. Лисенко. "МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМНОГО КОМПЛЕКСУ TIMES З УРАХУВАННЯМ НЕГАРАНТОВАНОЇ ПОТУЖНОСТІ ВІДНОВЛЮВАНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ". Vidnovluvana energetika, № 4(75) (21 січня 2024): 11–19. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2023.4(75).11-19.

Full text
Abstract:
Метою цієї роботи є аналіз можливостей використання моделі довготермінового прогнозування розвитку енергетики для адекватного відображення особливостей відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) негарантованої потужності (сонячної, вітрової) з урахуванням часової мінливості та рівня невизначеності. Задачі довготермінового моделювання розвитку енергетики вимагають комплексного підходу з урахуванням усіх особливостей різних джерел енергії. Поєднання енергетичних систем вимагає узгодженого підходу до планування їх розвитку. Одним із засобів оптимального планування є програмний комплекс TIMES, застосований також в Україні. Однак зростання частки відновлюваних джерел негарантованої потужності накладає додаткові вимоги до математичного апарату. Модулі врахування клімату й стохастичності програми TIMES не розраховані на випадкову природу ВДЕ. В роботі пропонується використати наявні можливості програми, спрямовані на забезпечення гнучкості підходів, доповнивши їх факторами невизначеності ВДЕ. Вкладається новий зміст у деякі атрибути товарів, товарних потоків та процесів, що дає змогу врахувати ймовірні відхилення від очікуваних значень. Випадковий характер ВДЕ може бути описаний через показники дисперсії значень та щільності розподілу. Фактор ризику використовується як технічний параметр, завдяки чому можна отримати діапазон рішень з заданою достовірністю. Це дозволяє врахувати ймовірність незбалансованості поточних енергетичних потоків, забезпечивши певний запас стійкості енергосистеми в розумних межах. Бібл. 12, рис. 1.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

С., Ю. БУРЯК, І. ГАВРИЛЮК В. та О. ГОЛОЛОБОВА О. "ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ СТРІЛОЧНИХ ПЕРЕВОДІВ". Science and Transport Progress, № 3(57) (11 червня 2015): 7–26. https://doi.org/10.15802/stp2015/46035.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.&nbsp;</strong>В дослідженні необхідно: 1) з&#39;ясувати причини появи несправностей стрілочних переводів для того, щоб визначити діагностичні ознаки відмов; 2) розглянути вимоги, устрій, призначення складових частин стрілочних переводів, роботу та технологію їх обслуговування для побудови системи з ведення господарської діяльності, пов&rsquo;язаної із утриманням стрілочних переводів; 3) обґрунтувати можливість, необхідність та перспективи впровадження системи автоматизованого діагностування стрілочних переводів; 4) розробити дослідний зразок автоматизованого апаратно-програмного комплексу для контролю параметрів стрілочних переводів та виконання їх діагностування.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Авторами було наведено можливі несправності стрілочного переводу і розглянуто їх прояви та вплив на роботу. За існуючою технологією виконання робіт проведено аналіз процесу технічного обслуговування стрілочних переводів, визначено основні операції, які виконувались при обстеженні зовнішнього вигляду, перевірці параметрів та ремонті чи заміні деталей та вузлів. На підставі проведеного аналізу причин виникнення несправностей стрілочних переводів та способів їх усунення систематизовано види пошкоджень та способи боротьби з ними, створено інформаційну схему пошуку несправностей, визначено можливості й межі автоматизації процесу діагностування та зроблено порівняння з існуючою методикою виконання робіт із утримання стрілочних переводів. Створено структурну схему системи діагностування, розроблено алгоритм її роботи та закладено основні опорні принципи функціонування. Дослідниками застосовано програмно-апаратний комплекс для визначення стану стрілочних переводів із урахуванням виконання діагностування стрілок, що знаходяться в експлуатації.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Завдяки отриманим результатам створено метод автоматизованого діагностування стану стрілочних переводів із електроприводами змінного струму, управління якими здійснюється централізовано. Отримано результати роботи автоматизованого апаратно-програмного комплексу для контролю параметрів стрілочних переводів та виконання їх діагностування.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;У ході експерименту авторами розроблено метод визначення стану стрілочного переводу за кривою струму та його спектральним складом у колі стрілочного електродвигуна. Розроблено також апаратно-програмний комплекс діагностування централізованих стрілок.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;Завдяки отриманим результатам підвищується безпека виконання робіт через зменшення часу перебування працівників у зоні руху потягів та усувається людський фактор під час виконання вимірювань. Приховання та замовчування фактів порушень у роботі стрілочних переводів стає неможливим.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Савков, П. А. "Апаратно-програмний комплекс обладнання діагностики та аналізу схем, що побудовані на базі логічних елементів". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Військово-спеціальні науки, Вип. 2 (2000): 52–56.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Кушнір, Надія Олександрівна, Юрій Іванович Лисогор, Іван Дмитрович Лімінович, Тамара Миколаївна Локтікова та Андрій Васильович Морозов. "Програмний комплекс для аналізу статистики футбольних матчів та прогнозування результатів на основі машинного навчання". Технічна інженерія, № 2(90) (19 грудня 2022): 70–78. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2022-2(90)-70-78.

Full text
Abstract:
Досліджується застосування методів машинного навчання для прогнозування результатів футбольних матчів. Розглядається задача аналізу футбольної статистики за допомогою контрольованого машинного навчання. Для цього було сформовано спеціальний набір даних, який подається на вхід системи. Модель машинного навчання аналізує зв’язки між різними статистичними даними та відстежує залежності між ними. Здійснено побудову моделі, її навчання та тестування із використанням бібліотеки «Keras». Для візуального відображення отриманих даних було створено сайт. Для його розробки використовувалися сучасні технології. Клієнтська частина розроблена засобами HTML, CSS та JavaScript. Серверну частину розроблено з використанням мови PHP та фреймворку Yii2. Досліджено якість роботи пропонованої моделі машинного навчання порівняно з реальними результатами футбольних матчів. Найкращі результати роботи досягаються при комбінуванні даних, що подаються на вхід системи, з турнірних таблиць п’яти найбільших чемпіонатів Європи, починаючи з сезону 2014/2015, в один великий масив даних, а не для кожного чемпіонату окремо. Оптимальної точності прогнозів результатів запропонована модель машинного навчання набуває при її навчанні протягом 20 епох.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

ВОЛКОВ, Володимир, Ігор ГРИЦУК, Василь ОНИЩУК, Тетяна ВОЛКОВА, Валерій СТЕЛЬМАЩУК та Данило ЗБИЦЬКИЙ. "УДОСКОНАЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО – ПРОГРАМНОГО КОМПЛЕКСУ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ АВТОМОБІЛІВ В ПІДПРИЄМСТВІ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 22 (2024): 116–29. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i22.1352.

Full text
Abstract:
Метою статті є удосконалення інформаційно – програмного комплексу для контролю роботоздатного стану автомобілів в підприємстві автомобільного транспорту. Поступовий розвиток нових видів перевезень призводило до збільшення часу перебування автомобілі далеко від основної виробничої бази, і, внаслідок цього, підвищувалася роль профілактичного ТО автомобілів. Тому створення гнучкої "адаптивної" системи контролю та управління технічним станом автомобіля з елементами індивідуального підходу до кожного конкретного автомобіля стало першочерговим завданням У зв’язку з тим, що основна частина автомобілів в Україні зосереджена в невеликих за розміром і кількістю підприємств автомобільного транспорту та неможливістю придбання ними відповідного обладнання і мати технічну службу, яка відповідає за технічний стан автомобілів виконано удосконалення ІПК «Віртуальний механік «НАDI - 12» і «Service Fuel Eco «NTU-HADI - 12». Таке удосконалення дозволяє механіка (диспетчера) використовувати запропоновані ІПК для оцінки роботоздатного стану автомобілів в різних за кількістю і призначенням підприємствах автомобільного транспорту. Використання удосконалених ІПК «Віртуальний механік «НАDI - 12» і «Service Fuel Eco «NTU-HADI - 12» дозволяє перейти до «адаптивної» системи ТО і Р автомобілів, ключовим моментом якої є наявність аналогічних комплексів, що забезпечують шляхом моніторингу дистанційне отримання необхідної поточної інформації від автомобілів, її обробку і вироблення коригувальних впливів при проведені ТО і Р. На основі інтеграції комплексу технічних засобів у запропоновану раніше транспортно-інформаційну систему моніторингу «ХНАДУ-ТЕСА» розроблена автоматизована система управління технічною експлуатацією рухомого складу автомобільного транспорту в рамках ITS. Ключові слова: автомобіль, транспортний засіб, технічна експлуатація автомобілів, підприємство автомобільного транспорту, адаптивна система ТО і Р, інформаційно – програмний комплекс, робото здатність, умови експлуатації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Морквян, Ірина. "МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ЗАСТОСУВАННЯ ІНТЕРАКТИВНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОГРАМНОГО КОМПЛЕКСУ MOZABOOK ПРИ ПРОВЕДЕННІ КОМПЕТЕНТНІСНОГО УРОКУ МАТЕМАТИКИ". New pedagogical thought 109, № 1 (2022): 22–30. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2022-109-1-22-30.

Full text
Abstract:
У статті порушено проблему важливості впровадження основних ідей компетентнісного підходу на уроках математики. Авторами розкрито суть компетентнісного уроку. Звертається увага, що його методична структура складається з таких полів: цілепокладання, мотиваційне, змістове, технологічне, емоційне та рефлексивне. Зроблено акцент на необхідності формування у здобувачів освіти здатності виконувати відсоткові обчислення. Визначено перелік понять, що розглядаються в розділі «Відсотки» («відсоток», «відношення», «пропорція», «масштаб», «відсоткові розрахунки» тощо).&#x0D; Окреслено методичні аспекти застосування інструментів інтерактивної платформи Mozaik Education, складовою якої є інтерактивний освітній програмний комплекс MozaBook, при проведенні компетентнісного уроку узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок із теми «Відношення та пропорції». З урахуванням особливостей кожного з полів методичної структури компетентнісного уроку авторами було запропоновано розроблені приклади вправ і завдань; визначено інтерактивні вправи, що доречно застосовувати для здійснення мотивації учнів до навчання й створення ситуації успіху. Представлено приклад наповнення у програмному комплексі MozaBook електронного зошита завданнями, теоретичними відомостями й іншими інтерактивними елементами або інструментами. Описано можливе їх застосування протягом уроку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Морквян, Ірина, та Наталія Хміль. "Методичні аспекти використання інтерактивного освітнього програмного комплексу Mozabook у процесі застосування компетентнісного підходу на уроці математики". New pedagogical thought 109, № 1 (2022): 22–31. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2022-109-1-22-31.

Full text
Abstract:
У статті порушено проблему щодо важливості впровадження основних ідей компетентнісного підходу на уроках математики. Авторами розкрито суть компетентнісного уроку, а також звернено увагу на те, що його методична структура складається з таких полів: цілепокладання, мотиваційне, змістове, технологічне, емоційне та рефлексивне. Акцентовано увагу на необхідності формування в здобувачів освіти здатності виконувати відсоткові обчислення. Визначено перелік понять, що розглядаються в розділі «Відсотки» («відсоток», «відношення», «пропорція», «масштаб», «відсоткові розрахунки» тощо). &#x0D; Окреслено методичні аспекти застосування інструментів інтерактивної платформи Mozaik Education, складовою якої є інтерактивний освітній програмний комплекс MozaBook, під час проведення компетентнісного уроку узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок із теми «Відношення та пропорції». З урахуванням особливостей кожного із полів методичної структури компетентнісного уроку авторами запропоновано розроблені приклади вправ і завдань, а також визначено інтерактивні вправи, які доречно застосовувати для мотивації учнів до навчання й створення ситуації успіху. Представлено приклад наповнення у програмному комплексі MozaBook електронного зошита завданнями, теоретичними відомостями й іншими інтерактивними елементами та інструментами, описано їхнє можливе застосування впродовж уроку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Михайловський, Д. В. ,., та П. С. ,. Гомон. "ВПЛИВ АРМУВАННЯ НА НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ГНУТОКЛЕЄНОЇ ДЕРЕВ’ЯНОЇ КОНСТРУКЦІЇ". Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, № 47 (19 червня 2025): 355–67. https://doi.org/10.31713/budres.v0i47.43.

Full text
Abstract:
Rivne) Клеєна деревина є одним з основних будівельних матеріалів, що використовується для створення конструкцій різних типів, зокрема згинальних елементів, таких як балки та плити перекриття. Однією з проблем є недостатня жорсткість дерев'яних згинальних елементів, що призводить до великих прогинів. Для підвищення їх жорсткості одним із рішень є армування. У роботі наведено результати чисельного моделювання армованої та неармованої гнутоклеєної дерев’яної конструкції за допомогою програмного комплексу ЛІРА САПР. Моделювання показало, що армування суттєво знижує напруження в деревині, що сприяє зменшенню прогинів як по вертикалі, так і по горизонталі. Виявлено, що програмний комплекс ЛІРА САПР дає дещо вищі значення напружень в порівнянні з результатами моделювання з використанням деформаційної методики. Отримані результати підтверджують, що всі використані методики можуть бути застосовані для проектування та оптимізації дерев'яних конструкцій, де важливим є зменшення прогинів і підвищення довговічності елементів. В майбутньому планується розширити дослідження за допомогою цих методик для більш детального аналізу різних типів армувань та їх впливу на ефективність використання конструкцій з деревини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Mуchka-Levchenko, Yuliia. "Розвиток художнього смаку учнів початкової школи засобами навчального медіа-комплексу: теоретико-методичні підходи". Освітній простір України 17 (15 листопада 2019): 352–58. http://dx.doi.org/10.15330/esu.17.352-358.

Full text
Abstract:
У статті зроблено спробу показати роль мультимедійних засобів навчання для педа-гогіки образотворення, поліхудожнього виховання школярів, на противагу традиційним. Окреслено основне завдання школи – формування інформаційної культури сучасних школярів, отримання ними найрізноманітнішої інформації, ефективний засіб підвищення інтересу до навчання, мотивації, наочності, науковості тощо. Програмний засіб орієнтований на сучасні форми навчання із забезпеченням традиційних та інноваційних підходів до навчання в повній відповідності з документами, що регламентують зміст освіти. Запропонований комплекс розширює і покращує інформаційний, наочний, методичний арсенал учителя образотворчого мистецтва незалежно від рівня професійної кваліфікації та досвіду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!