Academic literature on the topic 'Контролер технологічних процесів'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Контролер технологічних процесів.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Контролер технологічних процесів"

1

Слободян, Андрій, Денис Макаришкін, Павло Майдан та Юлія Соколан. "МОДЕЛЮВАННЯ РОБОТИ ТА ВІЗУАЛІЗАЦІЯ СТАНУ СТРІЧКОВОГО КОНВЕЄРА В ПРОГРАМНОМУ СЕРЕДОВИЩІ TIA PORTAL V.15.1 (ПОВІДОМЛЕННЯ 1)". MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, № 2 (30 червня 2022): 96–107. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2022-70-2-13.

Full text
Abstract:
Загально відомо, що транспортування вантажів на великі відстані є досить важливою ланкою в більшості технологічних процесів на виробництвах. Тому використання конвеєрного транспорту є досить розповсюдженим на сучасному етапі розвитку промисловості, найбільш поширеними є саме стрічкові конвеєри через високу продуктивність та гнучку будову. Для підвищення ефективності праці на підприємствах ставиться задача автоматизації конвеєрного транспорту, розробка системи автоматичного керування (САК) із можливістю контролю в режимі реального часу дозволить реалізувати дистанційне керування стрічковим конвеєром безпосередньо із автоматизованого робочого місця (АРМ) оператора.
 В роботі наведено результати моделювання роботи стрічкового конвеєра, виконані в програмному середовищі TIA PORTAL V.15.1. А саме перший етап, створення технологічних об’єктів, що використовуються в якості цифрових двійників для запуску асинхронного двигуна, який розташований на технологічній лінії.
 Створення технологічних об’єктів дозволить перевірити правильність роботи маніпулятора в тестовому режимі, визначити та запрограмувати необхідні швидкості та прискорення, місця встановлення та розширені налаштування лічильників, відслідкувати та виключити можливі помилки при запуску в роботу.
 Проаналізовано необхідні технологічні параметри, які необхідно задати в цифровому двійнику та відповідно на реальному стрічковому конвеєрі: налаштування головних динамічних параметрів, налаштування самонаведення осі, налаштування часу допуску, налаштування попереднього керування та посилення контролера положення. В подальшому буде розглянуто введення двигуна в експлуатацію в тестовому режимі та розробку необхідної програми для запуску двигуна в реальному технологічному процесі, з наступною візуалізацією технологічної лінії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ШЕЛЕХОВ, Ігор, Дмитро ПРИЛЕПА, Владислав АВЛАСОВИЧ та Олексій КОЛІСНИК. "МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ПРОЄКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ІЄРАРХІЧНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ В ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСАХ". INFORMATION TECHNOLOGY AND SOCIETY, № 1 (16) (28 травня 2025): 198–204. https://doi.org/10.32689/maup.it.2025.1.25.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто розробку інтелектуальної ієрархічної системи керування хіміко-технологічним процесом на основі інформаційно-екстремальної інтелектуальної технології (ІЕІТ). Описано процес створення математичної моделі та алгоритмів побудови ієрархічних класифікаторів, що дозволяють покращити ефективність управління складними хіміко-технологічними процесами на підприємствах. Підходи до оптимізації системи, засновані на функціонально-статистичних випробуваннях, а також методи навчання й адаптації класифікаторів у процесі експлуатації, дозволяють створити гнучку і адаптивну систему, яка може ефективно реагувати на змінні умови технологічного процесу. Метою роботи є покращення технологічного керування та автоматизація процесів на хімічних підприємствах через впровадження інтелектуальних систем з елементами машинного навчання. Методологія дослідження включає використання математичних моделей та алгоритмів, що забезпечують точне налаштування й контроль параметрів технологічних процесів, а також тестування ефективності запропонованої системи на реальних даних. При цьому перспективним напрямком їх подальшого розвитку є впровадження ієрархічних класифікаторів, що зарекомендували себе ефективним засобом підвищення достовірності рішень щодо визначення функціонального стану процесів різної природи. Наукова новизна роботи полягає в застосуванні ієрархічних моделей та методів інформаційно-екстремальної інтелектуальної технології проєктування автоматизованих, здатних до машинного навчання систем керування. Згідно з розрахунками, використання такого підходу дозволить забезпечити функціональну ефективність керування виробничими процесами в режимі реального часу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Савченко, М. Ю., О. В. Радчук та І. В. Головач. "АВТОМАТИЗАЦІЯ КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИМ АВТОКЛАВОМ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 1 (55) (26 квітня 2024): 19–26. http://dx.doi.org/10.32782/msnau.2024.1.2.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано використання електричного автоклава із запропонованою системою автоматизованого керування технологічним процесом в умовах малого підприємства або невеликого цеху закладу ресторанного господарства. Проведено аналіз виконання технологічного процесу стерилізації консервів в електричному автоклаві на створеному автоматизованому стенді керування електричним автоклавом під назвою «Стенд автоматичного контролю та керування технологічними параметрами теплового устаткування». Розглянуто варіанти режимів роботи програмованого логічного контролера ОВЕН ПР200 з електричним автоклавом. Наведено принцип роботи електричного автоклава у схемі електричного ланцюга з програмованим логічним контролером. Наведено порядок підключення датчиків та їх види, що беруть участь у визначенні параметрів заданого технологічного процесу – термометр опору, для визначення значення температури та датчик тиску. Визначено, що початковим варіантом, який відповідає за початок проведення досліджень, є варіант №1, а кількість варіантів – 18, що запрограмовані під конкретні значення заданого технологічного процесу в пам’яті програмованого логічного контролера. Визначено способи управління електричним автоклавом – безпосередньо через дисплей програмованого логічного контролера або через встановлену інформативну програму SCADA на персональному комп’ютері. Попередньо з’ясовано, що SCADA система SIMP Light ENT забезпечує доступ по локальній мережі або через Інтернет до поточних та архівних даних технологічного процесу. Підтримується робота Монітора в мережевому режимі – можливе підключення кількох ПК до однієї станції. Наведено порядок запуску програми SCADA система SIMP Light ENT – редактор каналів, перевірка налаштування каналів, обрання потрібного COM порт, запуск тестових каналів, редактора мнемосхем та запуск монітора. Експериментально доведено, нагрівання електричного автоклава запускається за рахунок або безпосередньо програмованим логічним контролером, або персональним комп’ютером з програмою SCADA. Досліджено, електричний автоклав нагрівається протягом зазначеного технологічним процесом часу до заданих параметрів. Визначено, що задані технологічним процесом параметри відповідають значенням термометра опору та датчика тиску для відповідного технологічного процесу, відповідно до обраного варіанту – варіант №13 – стерилізація м’ясних консервів. Проаналізовано коливання напруги та нестаціонарність технологічних параметрів в межах 2%, що пов’язано з типовими ознаками регулятора програмованого логічного контролера, але зазначені показники – в межах норми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Добровольська, Людмила, та Сергій Середа. "Модернізація АСУ ТП прокатки листа в чистовій кліті ТЛЦ". Наука та виробництво, № 23 (1 січня 2021): 209–17. https://doi.org/10.31498/2522-9990232020240868.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються питання модернізації АСУ ТП прокатки листа в чистовій кліті ТЛЦ. Модернізація АСУ противигибом робочих валків клітей забезпечить необхідну якість гарячої прокатки смуг, поліпшить техніко-економічні показники роботу стану в цілому, підвищить рівень охорони праці персоналу, запровадить візуалізацію технологічного процесу і управління противигибом за допомогою ЕОМ, а також забезпечить реєстрацію та облік усіх необхідних технологічних параметрів в кліті. У процесі модернізації пропонується установка потужного, продуктивного і завадостійкого контролера фірми Omron серії CS1H. Розроблені нові структурна і функціональні схеми автоматизації, що дозволить усі технологічні параметри і технологічний процес відобразити на АРМ оператора з можливістю оперативного втручання і зміни значень основних регульованих параметрів. Для візуалізації технологічного процесу пропонується установка SCADA- системи, яка значно спростить контроль за ходом технологічного процесу і дозволить контролювати і управляти основними регульованими параметрами з мінімальним втручанням в хід технологічного процесу людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

В., В. Гаргін. "ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ ПРОЕКТІВ У ПРОЦЕСІ ТРУДОВОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ". Педагогіка та психологія, № 56 (12 травня 2017): 186–94. https://doi.org/10.5281/zenodo.577913.

Full text
Abstract:
<em>У статті визначено наступні етапи проектно-технологічної діяльності: організаційно-підготовчий етап, на якому перед школярами постає проблема; конструкторський етап, де планується технологія виготовлення виробу; технологічний етап, на якому учні виконують технологічні операції; заключний етап, де здійснюється кінцевий контроль, порівняння і випробування проекту. Розглянуто місце проектно-технологічної діяльності в інтелектуальному розвитку дитини, що характеризується високою загальною і спеціальною освіченістю, широким колом і системністю знань про виробництво й природу; культурою розумової праці, умінням користуватися своїми знаннями, застосовувати їх у своїй практичній діяльності. Досліджено способи спільної діяльності учнів та учителя, в ході яких активізується творче мислення дитини, можливість здійснювати вільне обговорення проблемної ситуації. Зроблено висновки, які вказують на те, що, в ідеальному випадку, учні як майбутні технологи, конструктори, дизайнери мають навчатись бачити проблемну область, виходячи з власних потреб чи потреб суспільства і, працюючи над цією проблемою, застосовувати вказані методи творчої діяльності, шукати шляхи вирішення відповідних проблем.</em>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дмитриков, В. П., О. О. Горб, С. І. Бойко та В. М. Єрмаков. "БЕЗПЕЧНА УТИЛІЗАЦІЯ ВІДПРАЦЬОВАНИХ МАРГАНЕЦЬ-ЦИНКОВИХ ГАЛЬВАНІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 3 (25 вересня 2020): 280–86. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.03.32.

Full text
Abstract:
Розглянуто екологічні аспекти, пов’язані з відпрацьованими марганець-цинковими гальванічнимиелементами, їхнім впливом на навколишнє природне середовище. Запропоновано загальну схему ме-тодологічного підходу до переробки брухту гальванічних елементів, що включає використання інфо-рмаційних технологій з обґрунтуванням вибору методу переробки і методик аналізів, процесу пере-робки, вибору методу утилізації компонентів і подальшої їхньої реалізації. Розроблено безвідходнусхему технологічної переробки брухту марганцево-цинкових гальванічних елементів, яка послідовновключає їх гідромеханічну і гідрохімічну переробку з дотриманням принципів економії ресурсів і енер-гії. У процесі постадійної переробки брухту марганцево-цинкових гальванічних елементів застосо-вують відомі технологічні прийоми і доступне апаратне оформлення, що використовується в хіміч-ній технології і працює на основі гідромеханічних і гідрохімічних процесів. На всіх стадіях переробкибрухту марганцево-цинкових гальванічних елементів використовують технохімічний контроль з об-робкою отриманих даних за допомогою програмного забезпечення. В результаті переробки брухтумарганцево-цинкових гальванічних елементів за запропонованою технологічною схемою отримуютьграфіт, хлорцінкат амонію, комплекс цинку, діоксид марганцю. Безпечна утилізація брухту марга-нець-цинкових гальванічних елементів за розробленою апаратно-технологічною схемою припускаєповернення до сфери виробництва і споживання металевих і неметалевих компонентів. Пропонованасхема є безвідходної, екологічно безпечною, з дотриманням екологічних норм для навколишнього при-родного середовища регіону, її розробка є важливим етапом для проєктування промисловогооб’єкта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ivasiuk, Oleksandr, та Vyacheslav Kharchenko. "ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДУ ВЕРИФІКАЦІЇ FMEDA/FIT ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ КІБЕРБЕЗПЕКИ ПРОГРАМОВНОГО ЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЕРА". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, № 74 (2023): 114–19. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2023.4.114.

Full text
Abstract:
З кожним роком зростає кількість атак на критичну інфраструктуру, яка відіграє ключову роль у життєдіяльності людини. Основною ціллю зловмисників при здійсненні такого типу кібератак є програмовані логічні контролери, які використовуються для побудови ІКС технологічних процесів. Як правило, до такого типу ІКС та програмованих логічних контролерів висуваються вимоги щодо забезпечення функційної безпечності, яка оцінюється шляхом проведення FIT на базі FMEDA. А для оцінювання рівня кібербезпеки програмованого логічного контролеру використовується PnT на базі IMECA. Таким чином, для оцінки рівня функційної безпечності та кібербезпеки необхідно прикладати подвійні зусилля. Але у той же час, слід враховувати значні часові та фінансові інвестиції для визначення ступеня відповідності навіть до однієї з них. Тому, задача обґрунтування можливості використання вже отриманих результатів, щодо відповідності вимогам функційної безпечності для оцінки рівня кібербезпеки програмованого логічного контролеру є актуальною і такою, що має практичне значення. У статті розглядаються питання оцінювання рівня кібербезпеки SPLC, побудованих на основі використання технології FPGA. SPLC відповідають вимогам функційної безпечності рівня SIL-3 і вони є ядром ІКС, на які покладається завдання по забезпеченню безпечного управління критичними технологічними процесами. Обґрунтовується можливість використання результатів FIT на базі FMEDA для апаратної частини SPLC у якості результатів виконання PnT на базі IMECA. Введена метріка для оцінки загальної кількості апаратних відмов, які одночасно можуть бути розглянуті у якості кібератак. За обраним показником була виконана оцінка результатів FMEDA для одного з модулів SPLC. Використання запропонованого підходу надає змоги економії мінімум 240 людино/годин
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Подчашинський, Юрій Олександрович, Олена Миколаївна Безвесільна, Ларіна Олексіївна Чепюк, Юрій Олександрович Шавурський та Олена Василівна Дерев’янко. "Вимірювання параметрів руху та керування технологічним обладнанням для пакування морозива". Технічна інженерія, № 1(89) (7 липня 2022): 101–7. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2022-1(89)-101-107.

Full text
Abstract:
Застосування інформаційно-вимірювальних систем у харчовій галузі дозволяє покращити якість продуктів, зменшити витрати на обслуговування обладнання, зменшити витрати сировини за рахунок скорочення браку. Виробництво морозива з деякими змінами здійснюється за загальною технологічною схемою і складається з таких операцій: приймання сировини, підготовка сировини, складання суміші, пастеризація суміші, гомогенізація суміші, охолодження і дозрівання суміші, фризерування суміші, фасування та загартовування, пакування і зберігання морозива. Використання сучасних контрольно-вимірювальних приладів дозволяє поліпшити точність підтримки технологічних параметрів виробництва морозива. Розроблена система за рахунок точного вимірювання параметрів руху технологічного обладнання і його більш точного позиціонування дозволяє зменшити витрати часу на роботу обладнання для пакування морозива, сприяє зменшенню випуску бракованої продукції. За рахунок зменшення часу на пакування, вилучення затримок обладнання для усунення одночасного попадання двох або більше пачок морозива у пакувальну машину досягається ритмічність роботи пакувальної лінії. Як програмований логічний контролер обрано контролер Siemens S7-1200. Для програмування системи використано стандартний програмний пакет фірми Siemens TIA Portal V16. В процесі роботи системи виконується безперервний контроль технологічних параметрів і при виявленні відхилень від нормальних значень включається попереджувальна звукова і світлова сигналізація з виведенням на екран монітора текстового повідомлення, виконується переключення на резервне обладнання і відбувається відключення головних електроприводів для захисту обладнання від можливого ушкодження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Малиш, В. С. "АВТОМАТИЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ ВИРОБНИЦТВА ПАРИ". Automation of technological and business processes 15, № 3 (2023): 30–36. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v15i3.2622.

Full text
Abstract:
В сучасних умовах теплоенергетика займає одне з провідних місць серед інших галузей виробництва, забезпечуючи теплотою їх об’єкти. Технологічний процес виробництва пари є одним з ключових процесів на підприємствах харчової та зернопереробної промисловості. Автоматизація виробництва пари є актуальною. Існуючі системи автоматичного керування (САК) не забезпечують високої динамічної точності керування. На кафедрі автоматизації технологічних процесів і робототехнічних систем одеського національного технологічного університету, в рамках випускної роботи магістра, запропоновано ефективну САК з компенсацією запізнення в контурі регулювання розрідження в топці. Паровий котел як об'єкт керування (ОК) є складну динамічну систему. Проведено параметризацію технологічної схеми процесу виробництва пари, побудовано параметричну та координатну схеми ОК, здійснено параметричну та структурну ідентифікацію моделей ОК, проведено оптимальний параметричний синтез та аналіз базової САР та підвищеної динамічної точності. Запропоновані алгоритми керування реалізовані на базі контролера SIMATIC S7-300 фірми Siemens. Розроблено елементи технічного проекту САК: схему автоматизації, принципову електричну схему та інші. З метою інтеграції запропонованих алгоритмів автоматичного регулювання до автоматизованого робочого місця (АРМ) оператора-технолога і наладчика САК ділянки виробництва пари створено SCADA-систему процесу в середовищі WinCC Flexible. Розроблено технічну структуру мікропроцесорного ядра САК та програмне забезпечення на базі контролера Fastwel I/O в середовищі CodeSys. Розроблено моделі САК з нечітким та нейрорегулятором, проведено їх моделювання та порівняльний аналіз з традиційною САК.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ШВАЧИЧ, Геннадій, Павло ЩЕРБИНА та Дмитро МОРОЗ. "АГРЕГАЦІЯ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ КАНАЛІВ НА ОСНОВІ ПЛАТФОРМИ NVIDIA CUDA ДЛЯ РЕЖИМІВ УПРАВЛІННЯ КОМПОНЕНТАМИ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ". Information Technology: Computer Science, Software Engineering and Cyber Security, № 2 (10 січня 2023): 85–92. http://dx.doi.org/10.32782/it/2022-2-10.

Full text
Abstract:
Сьогодні практика висуває задачі, розв’язування яких відомими стандартними підходами досить часто являє собою значну проблему, вирішити яку можна тільки шляхом застосування багатопроцесорних комп’ютерних технологій. В свою чергу одна з принципових особливостей застосування вказаних технологій зводиться до збільшення продуктивності й швидкодії обчислень. При цьому значна продуктивність обчислень допускає розв’язання багатовимірних задач, а також задач, які потребують значного обсягу процесорного часу. Швидкодія дозволяє ефективно керувати не тільки технологічними процесами, а передбачає і створення передумов для розробки перспективних та новітніх технологічних процесів. Отже, застосування високопродуктивних обчислень на сьогодні є проблемою актуальною та першочерговою. У роботі поставлена мета удосконалення структури і підвищення продуктивності багатопроцесорної обчислювальної системи шляхом агрегації обчислювальних каналів на основі платформи NVIDIA CUDA для режимів управління компонентами технологічних процесів. Запропонований підхід дозволив не лише підвищити ефективність розпаралелювання, але і істотно зменшити час обчислень. У приведеній розробці багатопроцесорної системи «зв'язувалися» дві відеокарти NVIDIA GeForce GTX 1080. Такий підхід спрямовано не лише на істотне збільшення продуктивності обчислень, але і на значне зменшення латентності й істотного розвантаження системної шини. В порівнянні з відомим підходом за рахунок застосування програмно-апаратної архітектури паралельних обчислень корпорації NVIDIA на основі платформи CUDA вдалося на кожному обчислювальному вузлі багатопроцесорної системи збільшити об'єм відеопам'яті на 16 Гб, а також підвищити загальну продуктивність вузла системи на 350 Гфл. Практична цінність проведених досліджень спрямована на розв’язування задачі інтенсифікації сфероїдизуючого відпалу довгомірного сталевого виробу. Безпосередньо технологічний процес термічної обробки металу набуває такі переваги, як висока продуктивність, істотне зниження енергоспоживання та дозволяє здійснювати контроль технологічних параметрів за довжиною та площею перетину металу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Контролер технологічних процесів"

1

Тополов, Ігор Іванович, та О. О. Татарченко. "Розробка контролеру автоматизації роботи ливарної ділянки". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48961.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рудюк, О. В. "Оптимізaція системи упрaвління технологічним процесом двошaрового покриття виробів для підвищення їх зaвaдостійкості". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86852.

Full text
Abstract:
Використaння сучaсних методів упрaвління технологічним процесом, a тaкож новітніх технічних зaсобів aвтомaтизaції дaло можливість реaлізувaти якісно нову технологію упрaвління і підвищило ефективність виробництвa.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лопатченко, Борис Костянтинович, Борис Константинович Лопатченко, Borys Kostiantynovych Lopatchenko та А. І. Толстопятих. "Електронна система контролю технологічного процесу". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46231.

Full text
Abstract:
Більшість технологічних процесів в сучасній промисловості керуються за допомогою автоматичних або автоматизованих систем. У даній доповіді розглядаються окремі аспекти таких систем з точки зору їх реалізації у вигляді електронних пристроїв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Паньків, Дмитро Іванович. "Розробка та дослідження автоматизованої системи керування технологічним процесом контролю якості муки". Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19125.

Full text
Abstract:
Паньків Д.І. Розробка та дослідження автоматизованої системи керування технологічним процесом контролю якості муки. 8.05020202 – «Комп’ютерно-інтегровані технологічні процеси і виробництва» – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – Тернопіль, 2017. В магістерській роботі виконано розробку та дослідження автоматизованої системи керування технологічним процесом контролю якості муки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гречко, І. В. "Мікропроцесорна система керування процесом ультрафільтрації води". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75589.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі розроблено мікропроцесорну систему керування процесом ультрафільтрації води на базі програмованого логічного контролера ОВЕН 160. Виконано вибір основних засобів автоматизації. Розроблено систему сигналізації. Розрахований і оптимізований контур управління рівня води. Розроблено алгоритм управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Баранчук, Микола Миколайович, Андрій Михайлович Шельвіка, Mykola Baranchuk та Andrii Shelvika. "Дослідження та розробка автоматизованої системи управління технологічним процесом виробництва квасу". Master's thesis, Тернопіль, ТНТУ, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29665.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі ком’пютерно-інтегрованих технологій Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України Захист відбудеться 23 грудня 2019 р. о 12 .30 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 45 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул.Руська, 56, навчальний корпус №1, ауд. 401<br>Баранчук М.М., Шельвіка А.М. Розробка та оптимізація системи управління технологічним процесом виробництва квасу. 151 – автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології. – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – Тернопіль, 2019. У роботі було проаналізовано технологічний процес виробництва квасу. Вивчено основні особливості технологічного процесу та визначено найбільш впливові параметри, які необхідно контролювати для забезпечення високої продуктивності процесу та якості продукції. Систему керування було реалізовано на базі програмованого логічного контролера M340, який забезпечив можливість повного контролю над процесом виробництва. Для реалізації HMI авторами використано СКАДА систему Citect 7.0. Вона дозволяє керувати усіма насосами та подачею компонентів в ємності для виконання процесу виробництва квасу.<br>Baranchuk M.M., Shelvika A.M. Development and optimization of the system of management of technological process of kvass production. 151 - Аutomation and computer integrated technologies. - Ivan Puliuyi Ternopil National Technical University. - Ternopil, 2019. The technological process of kvass production was analyzed. The basic features of the technological process are studied and the most influential parameters that must be monitored to ensure high process productivity and product quality are identified. The control system was implemented on the basis of the programmable logic controller M340, which provided the possibility of complete control over the production process. The authors used the Citect 7.0 SCADA system to implement HMI. It allows you to control all the pumps and the supply of components in the tank to perform the kvass production process.<br>ВСТУП 10 1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 12 1.1. Місце квасу у виробництві безалкогольних напоїв 12 1.2. Жито як основна сировина для квасоваріння 14 1.3 Характеристика житнього солоду 16 1.4 Інші види сировини для квасу 18 1.5. Загальна характеристика квасу, асортимент, харчова та біологічна цінність 19 1.6. Аналіз рецептурного складу та технології виробництва квасу 23 2 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА 29 2.1. Характеристика процесу виробництва квасу 29 2.2 Особливості розмелювання зернових продуктів при виробництві KKS з сировини різної природи 30 2.3 Способи виробництва квасного сусла 33 2.4 Способи бродіння квасного сусла та змішування 35 2.5. Огляд технології приготування квасу з KKS 37 3 КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА 41 3.1 Розробка функціональної схеми автоматизації виробництва квасу 41 3.2 Підбір обладнання для реалізації системи керування 46 4 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 50 4.1. Модельні рівняння та описи. Модель росту. 51 4.2 Алгебраїчні рівняння 53 4.3 Входи моделі 54 4.4 Моделювання без регулювання температури 57 4.5 Реалізація контролера 61 4.6 Обговорення результатів. Параметри росту. 63 4.7 Поживні речовини. 64 4.8. Сивушні спирти. 65 4.9. Дикетони 66 5. СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА 67 5.1 Опис характеристик мікропроцесорного контролера Schneider Electric M340 67 6. ОБГРУНТУВАННЯ-ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ 72 7 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 73 7.1 Організація охорони праці при роботі з системою управління 73 7.2. Загальна характеристика приміщення і робочого місця 74 7.3. Аналіз потенційно небезпечних і шкідливих виробничих факторів на робочому місці 76 7.4 Безпека в надзвичайних ситуаціях 78 8 ЕКОЛОГІЯ 81 8.1. Актуальність екологічних проблем 81 8.2. Етапи та техніка збору та обробки екологічної інформації 82 ОСНОВНІ ВИСНОВКИ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ 86 БІБЛІОГРАФІЯ 87
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Рудаков, І. В., та Тетяна Володимирівна Козуля. "Інформаційно-програмні засоби контролю безпеки процесів утилізації відходів нафтопереробки". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43946.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кеня, Д. В. "Система управління процесом виготовлення капронової нитки". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71230.

Full text
Abstract:
У випускній роботі розроблені загальні положення по автоматизації системи управління формуванням капронової нитки на машині ПП-1000-ІР, технічне забезпечення, функціональна схема автоматизації. АСУТП компенсує обмежені можливості людини: стомлюваність, неуважність, недостатню швидкість реакції. Автоматизація на сучасній мікропроцесорній техніці дозволить реалізувати якісно нову технологію і підвищити ефективність виробництва. Впровадження засобів автоматизації сприятиме безаварійної роботи обладнання, зменшить кількість випадків травматизму, дозволить збільшити економічну ефективність системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Панонько, Володимир Васильович, та Volodymyr Panonko. "Розробка та дослідження автоматизованої системи керування технологічним процесом виробництва цукрового сиропу". Master's thesis, Тернопіль, ТНТУ, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29668.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі ком’пютерно-інтегрованих технологій Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України Захист відбудеться 23 грудня 2019 р. о 12 .30 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 45 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул.Руська, 56, навчальний корпус №1, ауд. 401<br>Панонько В.В. Розробка та дослідження автоматизованої системи керування технологічним процесом виробництва цукрового сиропу. 151 – автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології. – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – Тернопіль, 2019. В магістерській роботі було проаналізовано основні аспекти технології виробництва сиропу та його види. Розроблено автоматизовану систему керування процесом виробництва інвертного сиропу та проведено оптимізацію її роботи. Panonko V.V Development and research of automated control system for technological process of sugar syrop production. 151 - automation and computer integrated technologies. - Ivan Puliuyi Ternopil National Technical University. - Ternopil, 2019. In the master's thesis the main aspects of the syrup production technology and its types were analyzed. An automated control system for the invert syrup production process has been developed and its work optimized.<br>ВСТУП 7 1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 9 1.1. Види цукрів як сировини для виробеицтва сиропів 9 1.2. Класифікація і технологія виготовлення сиропів 14 1.2.1. Смакові сиропи 15 1.2.2. Лікарські сиропи 18 1.3. Теоретичні основи екстрагування 22 2 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА 24 2.1. Технологія виробництва сиропів різних видів 24 2.2 Виробництво білого сиропу 26 2.3 Неперервне виробництво сиропу 28 2.4 Створення інвертного сиропу 30 2.5 Приготування термічної сахарози 32 3 КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА 35 3.1 Опис алгоритмів реалізації автоматизації процесів виробництва цукрового сиропу 35 3.2 Реалізація алгоритму підвищення точності виробництва 44 4. НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 49 4.1 Оптимізація роботи асинхронного приводу для автоматизованої системи управління виробництвом сиропу 49 4.2. Проектування алгоритму векторного управління моментом і потоком при вимірюванні вектора потокозчеплення ротора 53 4.3 Пряме векторне управління моментом і потоком АД на основі принципу розділення. 59 5. СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА 68 5.1. Вибір вимірювального обладнання для виробництва сиропу. 68 5.1.1. Вибір датчика температури 68 5.1.4. Вибір датчика концентрації 69 5.1.3. Вибір витратоміра 71 5.1.4. Вибір датчика для визначення рівня рідини 73 5.1.5 Вибір клапанів 75 5.1.6 Вибір насоса 75 5.1.7. Вибір контролера і модулів вводу / виводу 76 6. ОБГРУНТУВАННЯ-ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ 78 6.1. Розрахунок норм часу на виконання науково-дослідної роботи 78 6.2 Визначення витрат на оплату праці та відрахувань на соціальні заходи 79 6.3 Розрахунок матеріальних витрат 82 6.4 Розрахунок витрат на електроенергію 83 6.5 Розрахунок суми амортизаційних відрахувань 84 5.6 Обчислення накладних витрат 85 5.7 Складання кошторису витрат та визначення собівартості науково-дослідницької роботи 86 5.8 Розрахунок ціни розробки системи 87 5.9 Визначення економічної ефективності і терміну окупності капітальних вкладень 88 7 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 90 7.1 Організація охорони праці при роботі з системою управління 90 7.2 Електробезпека 92 7.3 Розрахунок заземлення 95 8 ЕКОЛОГІЯ 99 8.1 Екологізація виробництва 99 8.2 Зниження енергоємності та енергозбереження. 100 8.3 Джерела електромагнітних полів, іонізуючого випромінення та методи їх знешкодження. 102 ОСНОВНІ ВИСНОВКИ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ 104 БІБЛІОГРАФІЯ 105
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Недбаєва, В. М. "Система керування дiльницi iонного обмiну в технологiчному процесi хiмводоочищення". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71101.

Full text
Abstract:
Розроблено систему управління технологічним процесом хімічної очистки води в ділянці іонного обміну на базі програмованого логічного контролера ОВЕН ПЛК160. Виконано вибір основних засобів автоматизації. Розроблено систему сигналізації. Методом Солодовникова проведена оптимізація аналогового і дискретного регулятора. Розглянуто питання охорони праці в технологічному процесі хімводоочищення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Контролер технологічних процесів"

1

Клєвцєвич, Наталія Анатоліївна. Клєвцєвич Н. А. Практикум з дисципліни «Аналіз ризиків ІТ-підприємств» для студентів ІІІ курсу денної форми навчання спеціальності 073 «Менеджмент» ОП «ІТ-менеджмент та маркетинг». Одеса : Національний університет «Одеська юридична академія», 2024. https://doi.org/10.32837/11300.29777.

Full text
Abstract:
Практикум з дисципліни «Аналіз ризиків ІТ-підприємств» спрямований на формування практичних навичок у студентів щодо виявлення, оцінки та управління ризиками в ІТ-сфері. Основна мета курсу – навчити майбутніх спеціалістів визначати потенційні загрози для підприємств, розробляти стратегії їх мінімізації та впроваджувати ефективні механізми захисту бізнесу від негативних впливів. Ключові аспекти, які охоплює практикум: ідентифікація ризиків – аналіз потенційних загроз у різних сферах діяльності ІТ-компаній; оцінка ризиків – використання методик для оцінки ймовірності настання ризиків та їх впливу на бізнес-процеси; розробка стратегії управління ризиками – формування та впровадження планів реагування на ризики; моніторинг та контроль ризиків – постійний аналіз ефективності застосованих заходів для зменшення ризиків. Даний курс допомагає студентам отримати необхідні знання та вміння для роботи в умовах високої конкурентоспроможності та швидких технологічних змін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Контролер технологічних процесів"

1

Пономарьова, Олена, та Ілона Русакова. "РОЗРОБКА МЕТОДІВ КОНТРОЛЮ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ, ЩО БАЗУЮТЬСЯ НА ВИКОРИСТАННІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ В ЧУТЛИВИХ ЕЛЕМЕНТАХ ЇХ КОМПОНЕНТІВ". У SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v2.27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Shumyhai, Inna. "Influence of microelements in drinking water on the organization of the population." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.029.

Full text
Abstract:
Вода відіграє велику роль у житті населення. Проблема забезпечення населення країни якісною питною водою з кожним роком набуває все більшу актуальність, оскільки від неї залежить здоров'я людей, екологічна та епідеміологічна безпека населення. Оскільки людський організм складається на 70–80% з води, яку одержує зовні, її якість визначає стан його внутрішнього гомеостазу. Всім відомо, людині потрібна чиста високоякісна прісна вода – запорука здоров'я нації. Неякісна питна вода є однією з важливих причин, які ведуть до зниження рівня здоров'я населення. Наразі вода піддається доволі інтенсивному забрудненню. Мільярди вірусів і бактерій сприяють до спалахів епідемій, інфекційних захворювань, а токсичні речовини – до масових отруєнь. Хімічний склад природної води для конкретної місцевості є унікальним, а мікроелементний статус жителів залежить, відповідно, від умісту макро- та мікроелементів у питній воді [1; 2]. Серед найнебезпечніших забруднювачів води особливе місце належить важким металам (ВМ). Останні відносяться до найбільш розповсюджених і небезпечних забруднюючих речовин, які широко використовуються у багатьох промислових виробництвах і зі стічними водами часто потрапляють до підземних водоносних горизонтів. Їх накопичення в підземних водах має місце там, де вони інтенсивно забруднюють довкілля (атмосфера, ґрунт, поверхневі води). Нині доволі добре досліджено вміст ВМ у поверхневих водах. Однак близько третини населення України, зокрема сільського населення та мешканців селищ міського типу користується джерелами підземних вод. Інтенсивне технологічне, агротехнічне та рекреаційне навантаження територій і недостатній контроль за якістю води у колодязях становлять загрозу для здоров’я населення. Найбільшу небезпеку становлять мікроелементи (МЕ), що володіють високотоксичними властивостями за відносно низьких концентрацій, здатні акумулюватися в організмах за тривалого впливу і не відіграють істотної ролі в процесах життєдіяльності [3]...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!