To see the other types of publications on this topic, follow the link: Концепція національна.

Journal articles on the topic 'Концепція національна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Концепція національна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Ткач, Іван. "Концепція дослідження проблем забезпечення воєнно-економічної безпеки держави". Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 4, № 2 (2018): 3–13. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2018.4.2.1.

Full text
Abstract:
В статті проведеній аналіз економічних систем суспільства. Розроблено концептуальні засади дослідження сучасної економічної системи суспільства. Дана концепція дає змогу із застосуванням системного підходу в науковому пізнанні виділити певні логічні ланцюжки взаємодії складових суспільного устрою у відповідній субординації. Встановлено, що інтегральним результатом економічної діяльності економічної системи суспільства є стан добробуту громадян, в кінцевому вимірі – кожної людини, як головного чинника економічного розвитку. На підставі даної концепції розроблено Концептуальні засади дослідження
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Danylyuk, Tatyana. "УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ ПРИКАРПАТТЯ ЯК ЧИННИК НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ". Mountain School of Ukrainian Carpaty, № 21 (27 листопада 2019): 60–64. http://dx.doi.org/10.15330/msuc.2019.21.60-64.

Full text
Abstract:
Українознавство, його складник народна педагогіка, зокрема усна народна творчість, слугують вагомим чинником виховання любові до рідного краю, малої Батьківщини, яка формує високі патріотичні почуття – любові до України, розуміння важливості не тільки любити рідну країну, а й уміти відстояти її незалежність тощо.
 Цю проблему актуалізують базові державні документи (Закон України «Про освіту»; Закон України «Про позашкільну освіту»; Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді; Концепція художньо-естетичного виховання учнів у загальноосвітніх навчальних закладах; Концепція
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Lysenko, V. S. "Галичина в месіанській візії Ю. Пілсудського". Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, № 7 (2017): 39. http://dx.doi.org/10.15421/171794.

Full text
Abstract:
Розкрито ґенезу месіанської візії Ю. Пілсудського, яка полягала у пояснені історичних першопричин відродження Речі Посполитої та встановлення її гегемонії у Центрально-Східній Європі. З’ясовано, що ця візія сформувалася під впливом історичних процесів, які стали знаковими для польського народу, його ментальності та світогляду; вона містить такі елементи, як польська національна ідея та концепція національного гегемонізму. Встановлено, що відродження власної незалежної держави – першочергове завдання, яке ставив перед собою Ю. Пілсудський. У процесі реалізації цього завдання було сформовано кон
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сафонік, Л. "ІДЕНТИЧНІСТЬ ТА ЇЇ РОЛЬ У КУЛЬТУРНО-СОЦІАЛЬНИХ КОНФЛІКТАХ В УМОВАХ СУЧАСНОГО ЦИВІЛІЗАЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ". Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. Філософські науки, № 1(97) (30 травня 2025): 122–32. https://doi.org/10.35433/philosophicalsciences.1(97).2025.122-132.

Full text
Abstract:
У сучасному глобалізованому світі рівень конфліктності між країнами, що представляють різні цінності та типи ідентичності, зростає. Оскільки явище ідентичності є джерелом напруження, у статті розглянуто роль ідентичності та її окремих форм у культурно-соціальних і політичних конфліктах у контексті сучасного цивілізаційного процесу. Основна увага приділяється релігійній, етнічній і національній ідентичності. Охарактеризовано сильні та слабкі сторони лібералізму як основи західної національної ідентичності. Зазначено, що етнічна концепція нації передбачає спільне походження та рідну культуру, то
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сабадуха, В. "Українська національна ідея та концепція особистого буття". Мандрівець, № 6 (102) листопад - грудень (2012): 4–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сабадуха, В. "Українська національна ідея та концепція особистого буття". Мандрівець, № 6 (102) листопад - грудень (2012): 4–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

І., О. Поліщук. "ДЕФІНІЦІЯ ТА СТРУКТУРА ПОНЯТТЯ «НАЦІОНАЛЬНА МЕНТАЛЬНІСТЬ»". Сучасне суспільство: політичні науки, соціологічні науки, культурологічні науки 1, № 13 (2017): 145–51. https://doi.org/10.5281/zenodo.580283.

Full text
Abstract:
<em>У статті розглядаються основні теоретичні підходи до поняття «національна ментальність».</em><em> Автор ставить наступні питання: Чому одні суспільства знаходяться в авангарді розвитку цивілізації, а інші пасуть задніх? Чому одні нації демонструють вагомі успіхи на шляху власної модернізації, а інші виявляються нездатними вийти хоча б на мінімальний рівень ефективності функціонування? Фактор національної ментальності в принципі дає відповідь на ці питання. Робиться висновок, що</em> с<em>труктура поняття «національна ментальність» (психічний склад нації-етносу) складається з трьох основних
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Герман, Денис, та Юлія Карпенко. "Перспективи застосування концепцій цифрократії та трансгуманізму в галузі публічного управління". Public administration aspects 10, № 6 (2022): 19–23. http://dx.doi.org/10.15421/152239.

Full text
Abstract:
Метою статті є визначення перспектив застосування концепцій цифрократії та трансгуманізму в галузі публічного управління. Проаналізовано витоки виникнення концепцій цифрократії та трансгуманізму у сучасній науці. Встановлено, що невирішеною частиною загальної проблеми дослідження залишається недостатнє обґрунтування ролі та основних положень концепції трансгуманізму у забезпеченні цивілізаційного розвитку суспільства.&#x0D; Констатовано, що цифрократія стає новою формою влади, яка дозволить трансформувати галузь публічного управління до нового інноваційного рівня суспільних відносин завдяки ци
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Стинська, В. В., Л. М. Прокопів та Н. Б. Василишин. "НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СИСТЕМИ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)". ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, № 53 (2023): 201–9. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi53.460.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему нормативно-правового регулювання системи післядипломної освіти в Україні в другій половині ХХ – на початку ХХІ ст. Проаналізовано еволюцію законодавчого становлення системи післядипломної освіти в Україні впродовж другої половини ХХ – початку ХХІ ст., це саме: Закон СРСР «Про зміцнення зв’язку школи з життям і про подальший розвиток системи народної освіти в СРСР» (1958); закони УРСР («Про зміцнення зв’язку школи з життям і про подальший розвиток системи народної освіти в Українській РСР» (1959), «Про народну освіту» (1974), «Про освіту» (1991)); «Державна націонал
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Токарська, Анастасія. "АНАЛІЗ ПРОГРАМ ТА ІНІЦІАТИВ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ З УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРОЮ". Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, № 3 (20) (1 листопада 2024): 186–205. https://doi.org/10.29038/2524-2679-2024-03-186-205.

Full text
Abstract:
У статті досліджено державну політику України щодо закордонних українців, яка заснована на визнанні їх як невід’ємної частини світової української спільноти. Ця політика здійснюється відповідно до Конституції України, Закону України «Про правовий статус закордонних українців» та інших нормативно-правових актів, ураховуючи міжнародне законодавст- во й двосторонні угоди. Основними напрямами політики є підтримка етнічної ідентичності, розвиток зв’язків з українцями за кордоном, захист їхніх прав і залучення їхнього інтелектуального потенціалу для зміцнення міжнародного іміджу України. Центральну
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

ГРИЦЕНКО, Лариса, Ірина КРИЦЬКА та Андрій ЦИНА. "ЗМІСТ, СТРУКТУРА ТА КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ УЧНІВ У ТРУДОВОМУ НАВЧАННІ". Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (квітень 2020): 146–54. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-1-146-154.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються питання створення універсальної наукової та дієвої системи формування громадянської відповідальності учнів у трудовому навчанні. Мета дослідження – на основі цілісного наукового аналізу розкрити сутність, зміст, структуру та концептуальні засади формування громадянської відповідальності учнів у трудовому навчанні. Проаналізовано зміст ключових понять дослідження «формування», «відповідальність», «громадянськість», «громадянська відповідальність» як провідних складових феномена «формування громадянської відповідальності». Під останнім розуміється тривалий період онтогенез
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Гурова, Інна Володимирівна. "СВІТОВА, НАЦІОНАЛЬНА, ЕТНІЧНА КУЛЬТУРИ В СУЧАСНОМУ КУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ПІДХІД". Culturological Almanac, № 3 (21 лютого 2023): 209–17. http://dx.doi.org/10.31392/cult.alm.2022.3.27.

Full text
Abstract:
Глобалізаційні процеси докорінно змінили архітектуру світового культурного простору, вплинули на співіснування різноманітних культур. Проаналізувати та переосмислити ці перетворення допомагає структурно-функціональний аналіз, який дає змогу досліджувати не тільки структурні, а й функціональні зв’язки всередині об’єкта дослідження, а також його функціональні зв’язки із зовнішнім середовищем. У сучасному культурному просторі за критерієм спільності людей можна виділити три основні структурні елементи: світову, національну та етнічну культури, що є складною конструкцією їх поєднання. Світова куль
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Бандура, Юрій. "«Утопічний» аспект «загальноруської» історії: рецепція М. Гоголя". Старожитності Лукомор'я, № 2 (30 квітня 2024): 18–29. http://dx.doi.org/10.33782/2708-4116.2024.2.258.

Full text
Abstract:
У 1852 р. в Москві помер Микола Гоголь, однак його творча спадщина продовжує жити у текстах, таких, як «Тарас Бульба», «Ніс», «Шинель», «Ревізор», «Мертві душі» й ін. Фактично відтоді і дотепер національна ідентичність М. Гоголя, його культурно-мистецький вплив на майбутні покоління, який годі переоцінити, досі видаються наріжним каменем української та російської історіографії, враховуючи, що поза літературознавством роль Гоголя як інтелектуала та християнського мислителя привертає дедалі більшу увагу. Так, попри рефлексії над викликами сучасності, письменник, з одного боку, послідовно реагува
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Розлуцький, Ігор, та Анна Розлуцька. "ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ДИСКУРСУ У ТВОРЧОСТІ О. КИРИЛА СЕЛЕЦЬКОГО". Соціогуманітарні студії, № 1 (28 жовтня 2022): 148–60. http://dx.doi.org/10.24919/2786-684x.1.2022.266314.

Full text
Abstract:
&#x0D; У дослідженні вперше відрефлексовано специфіку омовлення національного дискурсу у художній творчості о. Кирила Селецького. Увагу зосереджено на стрижневих образах, які несуть основні смисли й сенси української екзистенції. Серед домінантних – образ храму, що символізує утвердження не лише християнської віри, яка, на думку отця, органічно корелює зі становленням української нації, а й виступає фокусом національного буття. Зі святинею автор пов’язує історію, сьогодення та майбутнє України. У цьому сакральному місці, яке є джерелом Божої благодаті, відбувається культурний і національний зд
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Загородня, Алла. "Реформування середньої освітив добу незалежності: система профільного навчаннястаршої школи". New pedagogical thought 103, № 3 (2020): 17–20. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2020-103-3-17-20.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено питання організації профільного навчання, стратегічні завдання реформування освіти, зокрема ланки загальної середньої освіти. Визначено мету та завдання профільного навчання. Наведено перелік нормативних документів, що регламентують реформи освіти й загальної середньої освіти в Україні, як-от: постанова Кабінету Міністрів України «Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і12-річний термін навчання» (2000 р.), Національна доктрина розвитку освіти (2001 р.), Концепція профільного навчання у старшій школі (2003 р.), закон «Про загальну середню
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Лобко, Валентина. "ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ В УКРАЇНІ". Молодий вчений, № 11 (111) (30 листопада 2022): 72–75. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-11-111-16.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто теоретико-методологічні основи дослідження правового забезпечення національної безпеки. Сьогодні для України проблема забезпечення національної безпеки не втрачає своєї актуальності, адже наша держава зіткнулася з реальними загрозами та перебуває у стані війни. Сучасна наука, що формується на основі нового бачення світу, має достатньо розвинуту систему знань з проблем забезпечення безпеки. У той же час кардинальні світоглядні зміни на фундаментальні виклики сучасності вимагають перегляду багатьох традиційних положень, формування принципово нових концепцій. На сьогодні згідн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Онопрієнко, В. І., та В. С. Савчук. "Проєкт Вернадського «Українська академія наук»: до 160‑річчя від дня народження академіка В. І. Вернадського". Studies in history and philosophy of science and technology 32, № 2 (2024): 76–87. http://dx.doi.org/10.15421/272325.

Full text
Abstract:
Розглянуто організаційне становлення української академічної науки в 1918 р. Предмет дослідження – проєкт В. І. Вернадського «Українська академія наук». Показано комплексність цього проєкту, його інноваційні складники, зокрема значне організаційне розширення природознавчих досліджень. Акцентовано на передбаченні в проєкті необхідності організаційних засад досліджень у сфері прикладних наук. Враховано досвід досліджень зазначеного питання в сучасній українській історіографії. Водночаc звернуто увагу на суперечливість поглядів В. І. Вернадського щодо національного характеру розвитку української
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Собченко, Тетяна, та Олена Кін. "АНАЛІЗ ДОСВІДУ РОБОТИ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ У РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ". Education. Innovation. Practice 11, № 1 (2023): 45–49. http://dx.doi.org/10.31110/2616-650x-vol11i1-007.

Full text
Abstract:
У статті акцентовано увагу на то, що в сучасних умовах протистояння російської агресії, боротьби за територіальну цілісність, національний суверенітет нашої держави особливої актуальності набувають питання посилення національно-патріотичного виховання молодого покоління, формування громадянина та патріота, який зможе обстоювати національні інтереси та цінності та ефективно діяти та працювати в міжнародному ціннісному просторі. Представлено та проаналізовано основні ідеї Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України. Авторами з’ясовано, що в сучасних умовах пріоритетнос
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Міщук, Віктор. "Національні інтереси та альтернативні інтеграційні проєкти держав Центральної Європи в межах ЄС у сучасний період". Grani 24, № 6 (2021): 145–54. http://dx.doi.org/10.15421/172170.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються альтернативні до ЄС інтеграційні проєкти в державах Вишеградської групи. Увага акцентована на взаємодії національних інтересів вірогідних учасників та ініціаторів нового інтеграційного утворення. Окремо розглянута кореляція між регіональною європейською інтеграцією та альтернативними субрегіональними інтеграційними концепціями. В роботі виділяються теоретичні основи та практичне політичне втілення інтеграційних проєктів вироблених на просторах Центрального субрегіону Європи. Зокрема в державах Вишеградської групи: Польщі, Угорщині, Чехії та Словаччини. Пояснюються істори
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

ЛУШПАЙ, Т. І. "ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВИХОВАННЯ ОСНОВ ПАТРІОТИЗМУ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ У ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (КІНЕЦЬ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)". АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА», № 4 (26 травня 2023): 178–82. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2022.4.26.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему патріотичного виховання дітей дошкільного віку в період кінець ХІХ початок ХХ столітті; на основі аналізу словникових джерел висвітлено сутність поняття «патріотизм». Розглянуто основні педагогічні дослідження щодо виховання патріотизму у дітей дошкільного віку. Розглянуто зміст основних нормативно правових документів (Закон України «Про освіти», «Про дошкільну освіту», Радянська педагогічна доктрина, Національна доктрина розвитку освіти, Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2020–2025 роки, Концепція національно-патріотичного виховання д
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Sadchykova, Iryna. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ОБҐРУНТУВАННЯ СУТНОСТІ КАТЕГОРІЇ «ІНФРАСТРУКТУРА»". PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, № 4(24) (2020): 155–69. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2020-4(24)-155-169.

Full text
Abstract:
У статті ґрунтовно здійснено ретроспективне дослідження сутності та значення категорії «інфраструктура» з позиції застосування різних концепцій та підходів. Були розглянути такі основні концепції: концепція наклад-них витрат, інституційна концепція, концепція економічного зростання, маркетингова концепція, розподільна концепція, логістична концепція. Розгляд цієї категорії відбувався під призмою таких наукових підходів: інституціонального, ресурсного, галузевого, системного та структурно-функціонального, а також горизонтального та вертикального. Аналіз цих підходів показав, що всі вони є актуа
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

ТУРЧЕНКО, Федір, та Сергій ТЕРНО. "УКРАЇНСЬКА ОСВІТА В ПОЛІТИЧНІЙ КОНЦЕПЦІЇ І ПРАКТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МИКОЛИ МІХНОВСЬКОГО". Східноєвропейський історичний вісник, № 29 (26 грудня 2023): 68–79. http://dx.doi.org/10.24919/2519-058x.29.292943.

Full text
Abstract:
Мета роботи – проаналізувати місце освітнього фактора в теоретико-політичній концепції та практичній діяльності Миколи Міхновського – видатного діяча українського національно-визвольного руху, який на початку ХХ ст. започаткував на Наддніпрянській Україні боротьбу за самостійність. Методологія дослідження ґрунтується на принципі історизму та психологічному підході, які дають змогу проаналізувати зв'язок мовного питання та національної ідентичності. Наукова новизна дослідження полягає у підході до національної освіти як до засобу консолідації українців у їх боротьбі за українську ідентичність і
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Бітель, Роман. "ЕКСКУРС У ПОНЯТТЯ «НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ» ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ, СУСПІЛЬСТВА, ОСОБИ. ОСНОВНІ ЗАГРОЗИ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ УКРАЇНИ". Вісник Прикарпатського університету. Серія: Політологія, № 19 (6 листопада 2024): 22–28. http://dx.doi.org/10.32782/2312-1815/2024-19-2.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано поняття національної безпеки не тільки у призмі військового захисту країни, а й інших аспектах, в яких мають відбуватися процеси зміцнення та забезпечення державотворчих процесів, а також основні загрози та ризики, які здійснюють вплив на рівень захищеності національних цінностей. Проблема, яка підлягає дослідженню полягає у плюралізмі підходів до визначення поняття «національна безпека». При тому, національна безпека є одним чи не із визначальних та основних складових елементів держави, яка потребує постійного захисту. Національна безпека України досягається шляхом про
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Пирожков, Сергій Іванович. "Про Національну доповідь НАН України «Національна стійкість України: стратегія відповіді на виклики та випередження гібридних загроз»". Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, № 5 (24 травня 2022): 45–55. http://dx.doi.org/10.15407/visn2022.05.045.

Full text
Abstract:
На розгляд Президії НАН України представлено Національну доповідь «Національна стійкість України: стратегія відповіді на виклики та випередження гібридних загроз», яку було підготовлено фахівцями установ Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України. Автори Національної доповіді зробили спробу в сучасних геополітичних умовах обґрунтувати концепцію національної стійкості (резильєнтності) як стійкості цивілізаційної суб’єктності країни, визначити стратегію забезпечення збалансованості розвитку та успішної протидії зовнішнім і внутрішнім загрозам, у тому числі гібридним. Досліджено питання вз
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Майнаєв, Ф., та Л. Рибалко. "НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ В УЧНІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ". Засоби навчальної та науково-дослідної роботи, № 60 (2023): 177–90. http://dx.doi.org/10.34142/2312-1548.2023.60.13.

Full text
Abstract:
В умовах повномасштабної війни рф проти України особливої значущості набуває формування громадянської та соціальної компетентностей. Зазначені компетентності безпосередньо по’вязані з демократичними цінностями, ідеями соціальної справедливості, рівності, прав і свобод людини. Основою для здійснення процесу формування громадянської та соціальної компетентностей є нормативно-правова база. У статті окреслено та схарактеризовано основні міжнародні й українські нормативно-правові документи, що регулюють формування громадянської та соціальної компетентностей в учнів закладів загальної середньої осві
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

ЛУК’ЯНЕНКО, В’ячеслав. "КОНЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО В АЛЬТЕРНАТИВАХ ВИРОБНИЧО- ПРОГРЕСИСТСЬКОГО ТА КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНОГО ПІДХОДІВ". УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (НАПРЯМ КУЛЬТУРОЛОГІЯ), № 50 (19 травня 2025): 297–302. https://doi.org/10.35619/ucpmk.50.975.

Full text
Abstract:
Досліджено національне в мистецтві з огляду на альтернативне прогресистське розуміння національної сутності стосовно мистецької значущості творів, які виконані представниками націй, що не становили економічно-політичного лідерства у світі, а їх творчі відкриття явно компенсували в національній свідомості здобутки сукупної національної самоідентифікації. Визначено, що національне, яке за підходами до цієї проблематики усвідомлюється, насамперед, як явище «національного характеру», має очевидні привілеї перед виробничо-економічним прогресизмом, вказуючи на суттєвість і навіть провідне положення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Дворкін, Ігор Володимирович. "НАЦІОНАЛЬНІ МУЗЕЇ В УКРАЇНІ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ". Culturological Almanac, № 1 (28 червня 2023): 25–30. http://dx.doi.org/10.31392/cult.alm.2023.1.4.

Full text
Abstract:
У статті розглядається розвиток українських національних музеїв на початку ХХ століття. «Довге» ХІХ століття – епоха модернізації, становлення сучасного суспільства, формування модерних націй. Для періоду кінця ХІХ – початку ХХ ст. характерним було перетворення музеїв на культурну норму міського життя. В українських землях, що входили тоді до Російської та Австро-Угорської імперій, діяла широка музейна мережа. Музейна справа розвивалася в українських землях імперій у різних умовах. В Російській імперії діяли жорсткі обмеження щодо діяльності українських установ, в Австро-Угорській імперії укра
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Костюк, О. "ДОЦІЛЬНІСТЬ ДОСЛІДЖЕННЯ РЕЛІГІЇ ЯК ЧИННИКА НАЦІОНАЛЬНОЇ СТІЙКОСТІ". Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. Філософські науки, № 2(94) (5 грудня 2023): 24–33. http://dx.doi.org/10.35433/philosophicalsciences.2(94).2023.24-33.

Full text
Abstract:
Концепт національної стійкості включає в себе стратегію протидії різним загрозам, включаючи тероризм, вплив на громадську думку, вибори та інше. Акцент робиться на взаємодії державних органів, громадського суспільства та самовідновлюванності. Проте релігія не визнається компонентом національної стійкості, і не розглядається як чинник національної стійкості. Мета статті – з'ясувати чи є релігія компонентом та чинником національної стійкості, і чи має бути розроблений окремий пакет рекомендацій, щодо релігії в контексті забезпечення національної стійкості. Релігія може бути визначальним чинником
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Куц, Галина. "ПЕРИПЕТІЇ ФОРМУВАННЯ ІДЕЙ НАЦІОНАЛІЗМУ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ДИСКУРСІ". Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, № 2 (16) (25 травня 2023): 249–60. http://dx.doi.org/10.29038/2524-2679-2023-02-249-260.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз перипетій становлення проблематики націоналізму в європейському політичному дискурсі. У політичній теорії прийнято виділяти дві традиції, які, оформившись протягом історії, стали відображати національну специфіку окремих європейських країн – англосаксонську та континентально-європейську. Загалом англосаксонсь- ка політична традиція сконцентрувалася навколо ідей правової держави, інтернаціоналізму, вільної торгівлі, конституціоналізму. А наріжним ка- менем континентально-європейської політичної традиції стали проблеми націоналізму, національної консолідації, співвіднош
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Таран, Є. І. "ТРАНСФОРМАЦІЯ ПІДХОДІВ ДО РОЗУМІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ". Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, № 1 (27 березня 2025): 94–101. https://doi.org/10.32782/tnv-pub.2025.1.12.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються зміни підходів до розуміння та реалізації політики національної безпеки держави в контексті глобальних змін. У світлі мінливих міжнародних умов, стрімкого розвитку технологій та появи нових загроз національна безпека стала одним з найважливіших викликів для держав у всьому світі. Автор аналізує еволюцію концепції національної безпеки, зокрема в Україні, з акцентом на адаптації національних стратегій до сучасних реалій. Особливу увагу приділено зміні характеру загроз національній безпеці, спричинених як зовнішніми, так і внутрішніми чинниками. Сучасна національна безпека
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Олег Валентинович, Яцино. "ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ". Public management, № 1 (34) (18 вересня 2023): 92–99. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2023-1(34)-11.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті проаналізовано функціональні характеристики і складові національної безпеки як чинника суспільного та державного розвитку. Зміст поняття «безпека» визначено через призму сучасних концепцій та викликів глобальних загроз. Аналіз широкого спектру української літератури з питань національної безпеки показує, що її основний загал присвячений формуванню моделі національної безпеки у контексті демократичного транзиту та процесів глобалізації. Головні об’єкти захисту (безпекові компоненти) визначаються як тріада, яка складається з таких компонентів: людина-суспільство-держава. Метою
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

ЗЬОЛА, Марта. "НАЦІОНАЛЬНО-ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ ВИМІРИ ЛІРИКИ ІВАНА ГНАТЮКА". Проблеми гуманітарних наук Серія Філологія, № 51 (16 лютого 2023): 57–63. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4565.2022.51.7.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті лірику Івана Гнатюка розглянуто в координатах національного характеру екзистенції. Її мета полягає в окресленні й характеристиці домінантних модусів художньої парадигми поезії митця як концептуально-філософських основ його поетичної творчості. У розвідці застосовано комплексний підхід з використанням методів аналізу, синтезу, також зіставного й герменевтичного. Комплексна методологія дала можливість визначити та виокремити низку домінантних модусів художньої парадигми Івана Гнатюка, дослідити специфіку їх літературної інтерпретації автором, розглянути прояв деяких положень ф
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

МОРОЗОВ, Анатолій, та Вікторія ГРОН. "БАЧЕННЯ СУТНОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТОТАЛІТАРИЗМУ НА СТАДІЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ В СУЧАСНІЙ АНГЛОМОВНІЙ ІСТОРІОГРАФІЇ". Східноєвропейський історичний вісник, № 22 (27 березня 2022): 240–50. http://dx.doi.org/10.24919/2519-058x.22.253734.

Full text
Abstract:
Мета дослідження полягає у з’ясуванні економічних та ідейно-політичних засад трансформації поняття “тоталітаризм” на сучасному етапі. Методологічне підґрунтя роботи сформоване на основі принципів системності, об’єктивності, всебічності та історизму. Дослідження здійснювалося шляхом застосування методів індукції й дедукції, аналізу і синтезу, абстрагування, а також порівняльного, проблемно-історичного та ретроспективного методів. Наукова новизна: відштовхуючись від підходів, поширених в англомовному сегменті наукової літератури з питань глобалізації, було здійснено комплексне зіставлення вказан
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Севост’янова, К. А. "ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВИХ ПРАВ ПРАЦІВНИКІВ В СУЧАСНИХ УМОВАХ: КРІЗЬ ПРИЗМУ КОНЦЕПЦІЙ ГІДНОЇ ПРАЦІ ТА СТАЛОГО РОЗВИТКУ". Актуальні проблеми права: теорія і практика, № 49 (5 квітня 2025): 241–60. https://doi.org/10.33216/2218-5461/2025-49-1-241-260.

Full text
Abstract:
Проблематика та перспективи розвитку основних трудових прав на певному етапі суспільно-державного розвитку визначаються взаємодією філософсько-історичних, глобалізаційно-євроінтеграційних, інформаційно-технологічних чинників, а також залежать від глобальних викликів ізагроз. В дослідженні зазначено, що в основі сучасного розуміння цієї проблематики лежить парадигмагідної праці, яка є ключовим елементом сталого розвитку. У статті, на підставі аналізу думок вчених,національного та міжнародного законодавства, охарактеризовано сучасну концепцію гідної праці.Вказується, що в контексті реалізації ці
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Бизов, Сергій. "Концептуальні засади реалізація державної політики формування національно-патріотичної свідомості та демократичних цінностей молоді в Україні". Public administration aspects 10, № 4 (2022): 58–64. http://dx.doi.org/10.15421/152228.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження зумовлено тим, що ні Стратегія національної безпеки України «Безпека людини – безпека країни» (2020 р.), ні Стратегія національно-патріотичного виховання (2019 р.) не визначають комплексно засади й особливості формування національно-патріотичного виховання та впровадження демократичних цінностей в української молоді.&#x0D; Виявлено, що причинами такої ситуації, що склалася, є відсутність цілісної концепції такого виховання. Акцентовано, що це негативно позначається на розвитку суспільства та нації в цілому. З урахуванням загальних положень публічного управління аргумен
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Sai, Chulei. "ЖАНР ФОРТЕПІАННОЇ РАПСОДІЇ: ІСТОРИЧНИЙ І ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТИ". Музичне мистецтво і культура 1, № 36 (2023): 65–76. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2023-36-1-6.

Full text
Abstract:
Мета роботи. У статті досліджуються історичне коріння та особливості трактування жанру рапсодії у розвитку романтичного мистецтва. Методологія дослідження полягає в застосуванні естетико-культурологічного, історичного та музикознавчого методів з залученням виконавського підходу, які у комплексі утворюють єдину методологічну основу. Наукова новизна роботи постає у виявленні особливостей жанрової специфіки рапсодії у концертному мистецтві доби романтизму. Висновки. Значення слова «рапсодія» варіюється в різних контекстах, але завжди пов’язане з ідеєю емоційного мистецтва, яке здатне захопити уяв
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

ОЛЕКСІЄНКО, Олександра. "ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНІ ПРИНЦИПИ ПУБЛІЧНО-ІННОВАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДАМИ ОСВІТИ УКРАЇНИ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Політичні науки та публічне управління, № 4(70) (30 грудня 2023): 48–57. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4625-2023-4(70)-7.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає в обґрунтуванні змісту, форм і методик впровадження полягає у виявленні впливу теоретично обґрунтованої та експериментально перевіреної технології оцінювання забезпеченості інноваційного управління закладом освіти на виокремлення недоліків у процесі реалізації інноваційного управління та прогнозування шляхів їх подолання при забезпеченні системи відповідних умов публічного управління здоров’язбережувальним простором в освіті України. Відповідно до мети дослідження сформульовано основне завдання: розкрити стан розробки проблеми організації інноваційного підходу до впроваджен
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Стрюк, М. П. "Досвід США в системі управління сектором безпеки і оборони". Актуальні проблеми держави і права, № 87 (5 листопада 2020): 172–78. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i87.2815.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про нормативні засади й доктринальні документи, які визначають основні пріоритети та принципи, що використовуються під час реалізації зовнішньої та внутрішньої політики Сполученими Штатами Америки у сфері національної безпеки і оборони. Зазначаються принципи, які сформулювались в США під час Холодної війни з Радянським союзом (пріоритет усунення військових загроз США та союзників, принцип стримування та залякування супротивників США в засадни-чих документах, принцип переваги жорстких дій у вирішення конфліктів, які можуть загрожувати національній безпеці США). Акцентовано уваг
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Пашкова, Ганна Геннадіївна. "РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ РЕГІОНАЛЬНИМ РОЗВИТКОМ". Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, № 3 (28 серпня 2023): 16–21. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2023.3.2.

Full text
Abstract:
У статті розглядається еволюція парадигм державного управління регіональним розвитком. Авторка робить висновок, що концепція «полюсів зростання» в різних її варіантах стала основою регіональної політики країн Західної Європи. Утворення подібних «полюсів» мало на меті активізувати господарську діяльність відсталих та периферійних районів. Визначено межі започаткування теорії регіонального розвитку та її концептуальні контури. Прибічники теорії «нового регіоналізму» вважають, що регіональний розвиток повинен ґрунтуватися насамперед на внутрішньому потенціалі – місцевій економіці та перевагах між
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

ГИРИЧ, Ігор. "ВПЛИВ КОНЦЕПЦІЇ УАН М. ГРУШЕВСЬКОГО ТА КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ УВАН В ЄВРОПІ ТА ПІВНІЧНІЙ АМЕРИЦІ". Problems of humanities History, № 12/54 (31 липня 2023): 251–67. http://dx.doi.org/10.24919/2312-2595.12/54.283748.

Full text
Abstract:
Анотація. Мета статті. Обґрунтувати вплив концепції національної академії наук Михайла Грушевського 1890–1920-х рр. на формування концепції Української вільної академії наук 1945 р. Методологічне підґрунтя становить міждисциплінарний підхід. Особливий акцент зроблено на структурно-функціональному системному аналізі історіографічних фактів і порівняльно-історичному методі, виходячи з принципів об’єктивності й історизму. Наукова новизна статті полягає у спробі комплексного аналізу концептуальних ідей М. Грушевського на НТШ-УНТ-УАН та їхній вплив на концепцію УВАН. Висновки. Концепція Української
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Гавриченко, Д., О. Козирєва, Т. Попова та Л. Сергієнко. "МЕХАНІЗМ ФІНАНСУВАННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙ". Financial and credit activity problems of theory and practice 1, № 42 (2022): 125–33. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.42.2022.3674.

Full text
Abstract:
Анотація. Доведено та обґрунтовано необхідність фінансових змін у системі охорони здоров’я у процесі впровадження сучасних реформ. Метою статті є визначення ефективних напрямів механізму фінансування сфери охорони здоров’я в Україні в умовах трансформації системи та її реформування. Досліджено основні положення нормативно-правового забезпечення фінансування охорони здоров’я України в умовах трансформації системи охорони здоров’я (Національна стратегія реформування системи охорони здоров’я на 2015—2020 рр., Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», Конц
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Вавринчук, А. С. "ВПЛИВ КОНЦЕПЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПРАВОВОГО КОНСЕНСУСУ НА АДАПТАЦІЮ ПРАВОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ДО ПРАВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ". Ірпінський юридичний часопис, № 2(9) (30 листопада 2023): 24–35. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154-2(9)-2022-24-35.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено питанням впливу концепції європейського правового консенсусу на процеси адаптації правової системи України до права Європейського Союзу. Зазначено, що концепція європейського правового консенсусу є засобом інтеграції правової системи держави-кандидата до чинного правового поля ЄС. Ця концепція знаходить свій прояв як на рівні правової ідеології, так і на прикладному рівні правозастосування у діяльності судових органів. За допомогою концепції європейського правового консенсусу стає досяжним синергетичний ефект взаємного проникнення правових систем ЄС та держави-кандидата. За й
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Ларін, Станіслав. "Формування державних механізмів захисту національних цінностей в зарубіжних країнах". Public administration aspects 11, № 3 (2023): 67–75. http://dx.doi.org/10.15421/152337.

Full text
Abstract:
Автор статті розкриває поняття «національні цінності», що має надзвичайно утилітарне значення для сучасної системи світового порядку, визначає геополітичні прагнення держави, які детермінують систему суспільного устрою, впливають на визначення цивілізаційного шляху розвитку. На думку автора, ця категорія виступає найбільш охоронюваним об’єктом всієї сукупності державно-правових засобів, механізмів та інструментів, які держава не лише охороняє як національні цінності, а й визначає їх орієнтиром суспільного та цивілізаційного розвитку, що перетворює їх на фактор розвитку самосвідомості всієї нац
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Маркович, Х. М. "НАЦІОНАЛЬНА БЕЗПЕКА УКРАЇНИ: ПОНЯТІЙНО-КАТЕГОРІАЛЬНЕ ОСМИСЛЕННЯ". Наукові записки Львівського університету бізнесу та права. Серія економічна. Серія юридична., № 38 (19 липня 2023): 10–15. https://doi.org/10.5281/zenodo.8163881.

Full text
Abstract:
<strong>Стаття присвячена висвітленню поняття &laquo;національна безпека&raquo;, його значення на сучасному етапі розвитку громадянського суспільства та правової держави. Проаналізовано думки сучасних науковців щодо досліджуваного поняття. Розглянуто об&rsquo;єкти національної безпеки та їх значення у правому житті держави. Зазначений перелік об&rsquo;єктів національної безпеки називають національними інтересами України. Зʼясовано, що національна безпека включає широкий спектр аспектів, враховуючи військову безпеку, політичну стабільність, економічну безпеку, енергетичну безпеку, боротьбу з те
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Попко, В. В. "ПРИНЦИП КОМПЛЕМЕНТАРНОСТІ У МІЖНАРОДНОМУ КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ". Актуальні проблеми держави і права, № 82 (19 грудня 2019): 164–74. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i82.17.

Full text
Abstract:
У статті досліджується принцип комплементарності юрисдикцій у міжнародному кримінально-му праві, зокрема співвідношення юрисдикцій національних і міжнародних кримінальних судових органів, що останнім часом активно обговорюється у доктрині міжнародного кримінального права. Увагу автора привертає формування принципу комплементарності, його моделі, концепція, втілен-ня у міжнародно-правових актах та діяльності органів міжнародної юстиції у зв’язку зі зростанням транснаціональної злочинності. Автор розглядає моделі співвідношення міжнародної та національ-ної юрисдикцій, що складись у міжнародних в
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Ільченко, Олександр, та Богдан Ільченко. "ПРАВОВІ АСПЕКТИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ". Молодий вчений, № 4 (92) (30 квітня 2021): 256–59. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-4-92-55.

Full text
Abstract:
Національна безпека є одним з найголовніших умов існування та функціонування держави та суспільства. Стаття присвячена концепції національної безпеки України, та її ролі у визначенні напрямку розвитку держави, розглянуто важливість національної безпеки на основі аналізу походження суспільства. Визначено роль концепції національної безпеки України яка є основоположним та системоутворюючим документом, що відображає генеральний план щодо забезпечення безпеки нації, без створення якого вироблення дієвих засобів гарантування національної безпеки країни практично неможливе. У статті на основі теорет
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Філіпчук, Наталія. "ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОЇ МУЗЕЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ В УКРАЇНІ У КОНТЕКСТІ ОСВІТИ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ". ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 2, № 16 (2019): 49–56. http://dx.doi.org/10.35387/od.2(16).2019.49-56.

Full text
Abstract:
Зазначено, що сучасний музейний простір, що вибудований на основі принципів науковості, історизму, культуровідповідності, значно розширює пізнавальні можливості навчальних освітніх програм різного рівня, спрямованих на отримання нових знань, на формування особистості, здатної до критичного мислення, з активною громадянською позицією. Наголошено на важливості ролі музейних закладів, покликаних сприяти розв’язанню стратегічного завдання – творення української національної ідентичності. Наголошено, що музейні матеріали для педагога, учня, студента містять широку палітру культурно-історичних, мора
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Крап, Андрій. "СУЧАСНІ КОНЦЕПЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ МОДЕЛЕЙ США, ЄС ТА УКРАЇНИ". Public Management and Policy, № 2(6) (25 лютого 2025): epp0029. https://doi.org/10.70651/3041-2498/2025.2.03.

Full text
Abstract:
Формування теоретичних рамок та розробка практичних пропозицій щодо вирішення виникаючих ризиків, загроз та вразливих ситуацій для національної безпеки актуалізуються на тлі російсько-української війни, геополітичної нестабільності та зовнішнього тиску. Метою дослідження є компаративний аналіз сучасних концепцій національної безпеки України, європейської спільноти та США в контексті актуальних викликів сучасності. У дослідженні з’ясовано, що агресія рф в Україні ускладнила проблеми глобальної безпеки, вимагаючи підвищення здатності державних інституцій підтримувати належний рівень національної
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

ВІЛЬЧИК, ТЕТЯНА, та ВІКТОРІЯ СВЯТОЦЬКА. "Міжнародні стандарти адвокатури: проблеми імплементації у національну правову систему". Право України, № 2019/12 (2019): 54. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-12-054.

Full text
Abstract:
Вітчизняна правова система приводиться у відповідність до правових стандартів міжнародного та регіонального рівнів, що дедалі більше підштовхує Україну орієнтуватися на міжнародні та регіональні (європейські) правові стандарти, які, зі свого боку, слугують еталонами, загальновизнаними й уніфікованими зразками. Орієнтація на міжнародні стандарти прав людини та їхній захист є запорукою повноцінної реалізації низки правових реформ, які відбуваються в Україні впродовж останніх років, і особливо це стосується такого найважливішого правозахисного інституту, як адвокатура. Сьогодні Україна стоїть на
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Лікарчук, Наталія. "Інформаційна держава в контексті міжнародної безпеки та глобальної ідентичності: виклики і перспективи". Міжнародні відносини: теоретико-практичні аспекти, № 14 (30 грудня 2024): 107–21. https://doi.org/10.31866/2616-745x.14.2024.319359.

Full text
Abstract:
Метою дослідження було провести аналіз та концептуалізацію феномену інформаційної держави крізь призму національної безпеки та політичної ідентичності. Відповідно, у дослідженні розглядаються сучасні підходи до концепції інформаційної держави в рамках національної безпеки та політичної ідентичності. Методологія дослідження охоплює аналітичне моделювання взаємозв’язків між інформаційною безпекою і політичною ідентичністю та якісний і кількісний аналізи, що дозволяє визначити основні виклики та подальшу генезу становлення концепції інформаційної держави. Результати дослідження доводять, що інфор
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!