Academic literature on the topic 'Кооперативна взаємодія'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Кооперативна взаємодія.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Кооперативна взаємодія"

1

Букшина, Т. "Відображення галузевої науково-реферативної інформації в УРЖ "Джерело": кооперативна взаємодія освітянських бібліотек". Вісник Книжкової палати, № 12 (197) (2012): 11–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Bebko, Svitlana. "КООПЕРАЦІЯ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ". PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, № 3(23) (2020): 17–25. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2020-3(23)-17-25.

Full text
Abstract:
Глобальні тенденції розвитку торкнулись сфери освіти та науки у більшості країнах, тому швидка адаптація до змін та викликів дозволить уникнути впливу модифікованої конкуренції та ускладнень системи взаємозв’язків та взаємозалежностей між учасниками світового ринку науково-освітніх послуг. Стратегія української освіти та процеси інтернаціоналізації спонукають до активізації нових напрямів розвитку освітньої сфери шляхом кооперації з закладами інших країн і на цій основі подальшу інтеграцію у світовій освітній простір. Кооперативна діяльність в освітній сфері таким чином сприятиме позитивній динаміці національної економіки взагалі й окремих освітніх інституцій. У свою чергу, це вимагає обґрунтування нових просторових освітньо-наукових парадигмальних засад ви-вчення відносин між суб’єктами ринку освітніх послуг. Виникає потребу в дослідженні механізмів взаємодії суб’єктів на ринках освітніх послуг, зокрема кооперації діяльності, що спрямовано на підвищення конкурентоспроможності закладів вищої освіти в умовах глобальної конкуренції. Визначено, що кооперація закладів вищої освіти – взаємодія двох або більше ЗВО, серед яких хоча б один є іноземним, форма організації освітньо-наукової діяльності
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лімбах, Федір, Оксана Головко та Оксана Драч. "ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДІВ КООПЕРАТИВНОГО НАВЧАННЯ З МЕТОЮ УДОСКОНАЛЕННЯ ІНШОМОВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ У ГОВОРІННІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 18, № 3 (2020): 149–63. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v18i3.77.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовані кооперативні методи, які застосовуються для удосконалення іншомовної комунікативної компетентності студентів вищих навчальних закладів. Представлено найбільш поширені методи кооперативного навчання, а саме метод «Навчаємось разом» (Learning Together) Роджера Джонсона та Девіда Джонсона, метод «Пилка» або Jigsaw Еліота Аронсона, метод «Пилка-2» Роберта Славіна, метод «Пилка-3» Роберта Шталя, метод «Пилка-4» Холлідейя, метод «Зворотня пилка» Тімоті Гедіна, метод «Предметна пилка» Кемаля Доймуша, Метод Навчання у Команді (Student Team Learning) Роберта Славіна, Метод організації дослідної групової роботи студентів (Group Investigation) Йаєль Шарана та Шломо Шарана. Дані методи можуть бути ефективно використані для удосконалення іншомовної компетентності у говорінні студентів вищих навчальних закладів. Кооперативне навчання, що відбувається у невеликій групі, у якій кожному студенту відведена своя роль, створює рівні можливості говоріння для студентів з різним рівнем мовленнєвих навичок. Навчаючись спілкуванню у невеликому оточенні, студенти стають більш впевненими та готовими до широкої взаємодії з усією групою і викладачем. Крім того, завдяки застосуванню кооперативних методів у студентів формуються уміння співпраці, а саме: активного слухання, аргументування своєї точки зору, ефективного роз’яснення, переконання інших та уміння вирішувати конфлікти. Таким чином, групова взаємодія студентів на занятті стає підґрунтям для розвитку критичного мислення та самоусвідомлення. Беручи участь у спільних проектах, що використовують методи кооперативного навчання, студенти розвивають свої власні стратегії мислення, водночас цінуючи думку іншого, а отже, стають більш цілеспрямованими, готовими до вирішення складних завдань, оскільки, взаємодопомога та взаємопідтримка є базисом для самовдосконалення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Budnik, Olga. "Теоретико-методологічні засади кооперативного маркетингу в агробізнесі". Agricultural and Resource Economics: International Scientific E-Journal 4, № 4 (2018): 85–98. http://dx.doi.org/10.51599/are.2018.04.04.07.

Full text
Abstract:
Мета. Мета дослідження полягає в обґрунтуванні важливості функціонування всіх форм підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки, що вбачається можливим завдяки впровадженню кооперативного маркетингу як ефективного чинника їхнього розвитку в складних умовах сьогодення.
 Методологія / методика / підхід. Під час проведення цього дослідження використано загальнонаукові та спеціальні методи, зокрема абстрактно-логічний (теоретичного узагальнення) – для вивчення та окреслення особливостей діяльності різних організаційно-правових форм господарювання в сільській місцевості, а також визначення та конкретизації сутності поняття кооперативного маркетингу в аграрному бізнесі та формулювання специфіки його використання для різних підприємницьких формувань; статистико-економічний – для аналізу структурно-динамічних змін і тенденцій діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України; аналізу та синтезу – для визначення динаміки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів; узагальнення – при обґрунтуванні важливості та перспективності кооперативного маркетингу для сільськогосподарських товаровиробників.
 Результати. Виявлено проблеми діяльності підприємницьких структур, нерівноцінні умови їх існування та поширення, обґрунтовано актуальність застосування кооперативного маркетингу в аграрному секторі, визначено основні його види, розглянуто перспективи. Спираючись на наукові дослідження, думки та погляди провідних науковців, виявлено, що наразі не можна заперечити існування жодної форми підприємницької діяльності, незалежно від її розмірів або обсягів отриманого прибутку. При цьому, формування ефективних та конкурентоспроможних підприємницьких структур вбачається можливим при використанні переваг сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, що, крім класичного її розуміння, передбачає використання маркетингової компоненти.
 Оригінальність / наукова новизна. Основою кооперативної ідеї слід вважати діяльність, що передбачає створення повного циклу взаємодії від виробництва товару до реалізації його кінцевому споживачеві, тобто кооперативний маркетинг. Очевидно, що його застосування як принципово нової концепції, стимулюватиме аграрні підприємства до об’єднання зусиль з метою здійснення спільної праці в рівноцінних умовах при збереженні їх самостійності й незалежності. Як результат, у перспективі кожна форма господарювання об’єктивно одержить можливість повноцінної реалізації власного економічного потенціалу.
 Практична цінність / значущість. Кооперативний маркетинг запропоновано розглядати як перспективну форму організації праці в сільському господарстві, що націлена на подолання наявних проблем завдяки отриманню товаровиробниками «ефекту масштабу» при збереженні власної самостійності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гриценко, А. А., та В. В. Липов. "ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ФУНКЦІОНУВАННЯ МІКРОМЕРЕЖ ВДЕ: ІНКЛЮЗИВНИЙ ПІДХІД". Vidnovluvana energetika, № 3(78) (29 вересня 2024): 6–16. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2024.3(78).6-16.

Full text
Abstract:
Розвиток відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) є важливою складовою підтримки стабільності системи енергозабезпечення України в умовах воєнного стану. Зростає значення пошуку альтернативних моделей забезпечення енергетичної стійкості національної економіки. Дієвим інструментом виконання цього завдання на рівні місцевих громад може бути формування локальних мікромереж – кооперативів власників станцій ВДЕ на основі цифрових платформ (ЦП). Мета пропонованої роботи полягає в дослідженні передумов, варіантів, механізм та організаційних форм створення локальних мікромереж – кооперативів ВДЕ на основі ЦП як інструментів посилення енергетичної стійкості місцевих громад. Розглянуто чинники гальмування розвитку ВДЕ в Україні та альтернативні шляхи стимулювання розвитку. Показано, що ефективним інструментом прискорення розвитку ВДЕ є використання цифрових технологій генерування, накопичення, аналізу даних щодо обміну енергетичними потоками та забезпечення взаємних розрахунків. Акцентовано увагу на багатоваріантності моделей організації кооперативів ВДЕ. Відзначено поєднання ЦП-кооперативами ВДЕ функцій платформ цифрового досвіду, цифрового супроводу виробничого процесу, трансакційного та організаційного забезпечення. Розглянуто особливості функціонування в енергетичній сфері ЦП походження, доступу та спільноти. Виділено такі рівні інтенсивності залучення членів енергетичного кооперативу: інформаційний, координаційно-консультаційний, взаємодії та взаємних розрахунків. Акцентовано увагу на ефекті перехресного субсидіювання як важливого, специфічного для України, інструменту стимулювання розвитку локальних мікромереж ВДЕ. Розглянуто механізм функціонування локального кооперативу-мікромережі ВДЕ. Представлено його структурні елементи. Проаналізовано інтереси, мотивацію, виконувані функції, створювану для інших учасників цінність та отримувану власну вигоду груп учасників кооперативу-мікромережі ВДЕ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Підборський, Ю. Г. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧА ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ". Наукові записки, № 150 (26 квітня 2021): 111–19. http://dx.doi.org/10.31392/nz-npu-150.2021.11.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз особливостей формування педагогічної майстерності викладача закладу вищої освіти. Визначено, що під педагогічною майстерністю розуміється комплекс властивостей особистості, що забезпечує високий рівень самоорганізації професійної діяльності викладача. Доведено, що педагогічну майстерність правомірно представити як сукупність певних якостей особистості викладача, які обумовлюються високим рівнем його психолого-педагогічної підготовленості, здібністю оптимально вирішувати педагогічні завдання. Зазначено, що педагогічна майстерність може бути представлена як сукупність цілей, досягнення кожної з яких підвищує мистецтво педагога: це стиль педагогічного спілкування, мовна культура, ораторське мистецтво, імідж викладача, його інтелектуальна ерудиція, стресостійкість тощо.
 Виокремлено та охарактеризовано підходи науковців до визначення базової характеристики поняття “педагогічна майстерність”: за результатом (високий рівень організації діяльності студентів); за психологічними механізмами педагогічної діяльності (вияв творчої активності педагога, яка, зі свого боку, забезпечує творчість студентів); за внутрішніми характеристиками особистості (властивості особистості, що забезпечують самоорганізацію педагогічної діяльності). Зроблено висновок, що заслуговує на увагу структура педагогічної майстерності, в якій науковці виділяють дві її підсистеми: логіко-педагогічну, що охоплює знання і педагогічне мислення; емоційно-творчу, яка пов’язана з роботою педагога (творче самопочуття, психофізіологічні особливості педагога, педагогічна інтуїція, мистецтво спілкування). Зазначено, що показником педагогічної майстерності викладача закладу вищої освіти є його педагогічна компетентність, що є інтеграцією досвіду, теоретичних знань, практичних умінь і важливих для педагога особистісних якостей.
 Доведено, що педагогічна компетентність може бути представлена як тривимірна система, в яку входять такі компоненти: професійно-змістовий (передбачає наявність у викладача глибоких теоретичних знань з основ акміологічних наук); професійно-діяльнісний (містить систему знань і вмінь педагога, що багато разів застосовані на практиці і дають найкращий результат у навчанні і вихованні; професійно-особовий (поєднує професійно-особистісні якості, які є основою спрямованості і позиції викладача). Виділено шляхи вдосконалення педагогічної майстерності викладача: складання плану професійного самовдосконалення, вивчення передового досвіду колег, самоосвітня діяльність, саморозвиток, пошук шляхів професійної самореалізації, здійснення безперервного навчання; кооперативна професійна взаємодія з колегами, тобто участь у колективних і групових інноваційних формах навчально-методичної роботи; рефлексія власної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Куцик, Петро, Сергій Семів, Валентина Куцик, Юлія Полякова та Богдан Шевчик. "СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ АГРАРНОЇ КООПЕРАЦІЇ В УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ ВИКЛИКІВ СУЧАСНОСТІ". Financial and credit activity problems of theory and practice 1, № 48 (2023): 282–97. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.48.2023.3956.

Full text
Abstract:
Розвиток кооперативного руху в Україні має більш як 150-річну історію. Перший кооператив був створений ще 1866 року з ініціативи харківської громади. Успіхи кооперативного руху на ранніх стадіях його розвитку пояснювалися тим, що в українському суспільстві існують давні традиції кооперування в різних сферах життєдіяльності й серед засновників і популяризаторів кооперативної ідеї були імена найавторитетніших на той час лідерів українського суспільства. Відродження та розвиток аграрної кооперації в Україні є важливим фактором структурної перебудови аграрного сектора на основі приватної власності на землю й засоби виробництва, диверсифікації діяльності на внутрішньому й зовнішньому ринках товарів і послуг в умовах відбудови національної економіки під час воєнного стану та в післявоєнний період. Феномен кооперації як унікального соціально-економічного явища може стати однією з рушійних сил реалізації успішної економічної політики держави в сільській місцевості.Сьогодні аграрна «кооперація, як і вся економіка України, знаходиться у стані глибоких економічних перетворень. Кооперативні підприємства та організації щодня стикаються з викликами та проблемами, які обумовлені глобальними трендами соціально-економічного розвитку у світі та Україні. До ключових характеристик конкурентного середовища, які мають визначальний вплив на розвиток аграрної кооперації, доцільно віднести наступні» [26, с. 6]: монокультурний характер сільськогосподарського виробництва; «загострення конкуренції на ринку зі сторони економічних суб’єктів інших форм власності, зокрема крупних агрохолдингів» [26, с. 6]; стрімкий розвиток технологій у всіх сферах аграрної діяльності (рослинництві, тваринництві та харчовій промисловості); значна частка продукції рослинництва й тваринництва, що виробляється приватними домогосподарствами населення; «зміни на ринку праці, викликані, передусім, міжнародною трудовою міграцією та змінами у демографічній структурі населення» [26, с. 6]; недостатній рівень державної підтримки аграрного сектора, зокрема приватних домогосподарств населення та кооперативів; поява якісно нових цінностей та запитів споживачів (соціальних, екологічних); підвищення вимог до якісних характеристик аграрної продукції, обумовлене членством України в СОТ та Зоні вільної торгівлі з ЄС тощо.Стрімкі зміни в соціально-економічному середовищі вимагають переосмислення та доповнення економічної стратегії подальшого розвитку аграрної кооперації, пошуку та впровадження нових напрямів і підходів у веденні бізнесу, урахування глобальних економічних трендів та викликів сучасності при формуванні стратегії й тактики посилення конкурентоспроможності, розроблення стратегічних засад та оперативних завдань розвитку в умовах воєнного стану та в поствоєнний період, зокрема в частині ефективної взаємодії з іншими економічними суб’єктами, особливо кооперативними підприємствами та організаціями з інших секторів економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бабкова, Олена, та Кіра Стадниченко. "МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ КООПЕРАТИВНОГО ОНЛАЙН-НАВЧАННЯ". Education. Innovation. Practice 12, № 1 (2024): 11–16. http://dx.doi.org/10.31110/2616-650x-vol12i1-002.

Full text
Abstract:
У матеріалах статті представлено результати дослідження проблеми кооперативного навчання та його актуалітети. За результатами аналізування вітчизняних та зарубіжних наукових праць визначено сутність поняття “кооперативне онлайн-навчання” як командна онлайн-діяльність здобувачів освіти, за якої кожен виконує певну функціональну роль і участь кожного є рівнозначною. Виокремлено методичні аспекти його організації: базові засади побудови навчального онлайн-простору засобами цифрових інструментів; техніки укладання правил командної взаємодії на ознайомлювально-мотиваційному етапі діяльності; принципи вибору оптимального з варіантів підходів до формування команд; опис застосування різних структур кооперативної роботи; можливі способи оцінювання результатів / процесу / індивідуального внеску кожного учасника команди. Деталізовано реалізації зазначених компонентів з наведенням прикладів цифрових ресурсів для певних напрямів. Значну увагу приділено способам формування та визначенню кількісного складу команд й оцінюванню командної роботи в альтернативних варіантах: процесу та результату, роботи усієї групи та індивідуального внеску кожного. Представлено адаптовані та апробовані структури кооперативного онлайн-навчання: “думки на столі”, “хрестики-нулики”, “шпаргалка”, “шестикутники Рассела”, які є ефективними для певних етапів уроку. Надано опис та проілюстровано їхню реалізацію на прикладах дидактичних матеріалів з предметів природничої та інформатичної освітніх галузей засобами цифрових інструментів. Визначено подальші перспективи у розробленні та формуванні комплекту універсальних структур кооперативного онлайн-навчання: оцінювання потенціалу для впровадження в умовах віддаленої взаємодії інших пропонованих дидактами структур тімбілдінгу, моделі Фрейера, предметні лабіринти, модельні портрети, “коло в колі” тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ушкаренко, Ю. В., А. В. Чмут та А. І. Соловйов. "ПЕРЕВАГИ КООПЕРАТИВНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ПІД ЧАС ВИРОБНИЦТ-ВА ТА ЕКСПОРТУ ОРГАНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ". Підприємництво та інновації, № 11-2 (29 травня 2020): 44–50. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/11.25.

Full text
Abstract:
У статті досліджені основні тенденції розвитку органічного виробництва в Україні і світі, на основі чого сформовано таблицю SWOT-аналізу. Визначено, що виробництво органічної продукції та її експорт є пріоритетним напрямом розвитку аграрного сектору економіки України. Важливим фактором, який нівелює перешкоди розвитку цього напряму, є кооперація виробників органічної продукції. Розвиток органічного виробництва в Україні стримують високі витрати на сертифікацію, необхідність формування великої партії товару для експорту та ін. Перспективним напрямом розвитку ринку органічної продукції є створення кооперативів, які об’єднуватимуть органічні дрібнотоварні господарства. Кооперація дає можливість створити належну заготівельно-збутову та матеріально-технічну базу, узгодити питання щодо виробництва однорідної продукції, формувати товарні партії продукції, забезпечити систематичність поставок продукції впродовж року.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гладкий, С. О. "Законодавство як дзеркало протистояння більшовицької влади та української кооперації (1920-ті роки)". Форум права 60, № 1 (2020): 21–28. https://doi.org/10.5281/zenodo.3577550.

Full text
Abstract:
<strong>Постановка проблеми.</strong> Історико-правовий аналіз взаємин української кооперації та більшовицької влади, як тема статті, зумовлений переконанням автора у важливості для історичної долі України подій, що відбулися століття тому (1920-й рік), коли сталося захоплення більшовиками керівництва українською кооперацією задля її подальшої реорганізації за російським зразком. У науковій літературі спостерігається певна недооцінка цих подій, зміщення наголосу на економічні, ідеологічні та політичні їх аспекти, тоді як у сучасних умовах найбільш актуальним видається соціально-інституційний аспект. Відповідно, кооперація розглядається автором як головний осередок становлення громадянського суспільства в Україні першої чверті ХХ століття, а кооперативне законодавство &ndash; як інструмент взаємодії та &quot;дзеркало&quot; загалом антагоністичних відносин диктаторської держави і кооперативної громадськості. Основними <strong>завданнями</strong> статті є з&rsquo;ясування соціально-правової сутності організаційних заходів щодо кооперації, здійснених в Україні радянською владою у 1920 році та в подальшому, а також окреслення загальної логіки та основних віх розвитку кооперативного законодавства УСРР у контексті визначальних тенденцій трансформації тогочасного українського суспільства. Для вирішення цих завдань було застосовано комплекс наукових <strong>методів</strong>, зокрема, історичний, логічний, порівняльний, формально-юридичний. <strong>Результатом</strong> дослідження є авторське трактування змісту і значення зазначеного фрагмента української історії. <strong>Висновки.</strong> Динаміка розвитку законодавства про кооперативні дії в Радянській Україні відображає тактичні коливання в економічній політиці більшовицької влади. Стратегія залишилася такою ж &ndash; більшовизація та підпорядкування державній бюрократії всіх кооперативних структур. Більшовицький уряд свідомо знищував традицію кооперації, але активно використовував її матеріальні та людські ресурси. <strong>Problem statement.</strong> The article presents a historical and legal analysis of the relations between the Ukrainian cooperation and the Bolshevik authorities. The author focuses on events that are very important for the historical fate of Ukraine. One hundred years ago, the Bolsheviks seized the leadership of the Ukrainian cooperative organizacions for their further reorganization on the Russian model. There is some underestimation of these events in the scientific literature. Researchers focus on the economic, ideological and political aspects of the past, while in the current context, the socio-institutional aspect is the most relevant. Accordingly, the cooperative movement is considered by the author as the main factor in the formation of civil society in Ukraine in the first quarter of the twentieth century. Cooperative law is interpreted as an instrument of unequal interaction between the dictatorial state and the cooperative community and a &quot;mirror&quot; of their relations. The main <strong>purpose</strong> of the article are: to find out the social and legal nature of the reorganization activities in relation to cooperative organizacions that were implemented in Ukraine by the Soviet authorities in the 1920s; defining the general logic and main stages of development of the cooperative legislation of the USSR in the context of the determining tendencies of transformation of the Ukrainian society. To solve these problems, a set of scientific <strong>methods</strong> was applied. These are, first of all, historical, logical, comparative, formal legal method. <strong>Results. </strong>It was found that on the eve of the Bolshevik coup, cooperative organizations were numerous, mass, and economically powerful. More than half of the country&#39;s population participated in cooperatives of various kinds. Cooperation in Ukraine was the only mass public movement. For the most part, Ukrainian cooperators were supporters of the creation of a national Ukrainian state and did not support the Bolsheviks. The takeover of Ukrainian cooperatives came about through the establishment of communist control over national cooperative unions. These unions, under administrative pressure, were forced to submit to an all-Ukrainian Consumer Cooperation Center created by a state decision and headed by a Russian functionary and other representatives of the Bolshevik Party. This organization had no cooperative nature. The newly created organization was to provide organizational reception for Russian Soviet cooperative legislation in Ukraine. The acts of Soviet cooperative law had both anti-cooperative and anti-legal content. The decisive tendency for the development of Soviet law in general was the narrowing of the scope of private law and the extension of public law to protect the interests of the dictatorial state. <strong>Conclusions</strong>. The dynamics of the development of cooperative legislation in Soviet Ukraine reflect the tactical fluctuations in the economic policies of the Bolshevik authorities. The strategy remained the same - Bolshevization and the submission to state bureaucracy of all cooperative structures. The Bolshevik government deliberately destroyed the cooperative tradition, but actively used its material and human resources.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Кооперативна взаємодія"

1

Павлюченко, Алла Віталіївна, та Alla Vitaliivna Pavliuchenko. "Комунікативна категорія толерантності в англомовному парентальному дискурсі". Master's thesis, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/11791.

Full text
Abstract:
У роботі з’ясовано поняття категорії толерантності. Схарактеризовано статус парентального дискурсу в сучасній комунікативно-дискурсивній парадигмі лінгвістичних досліджень. Визначено комунікативні стратегії та тактики толерантної комунікації та систему мовних засобів її вираження. Схарактеризовано стратегії і тактики реалізації категорії толерантності в кооперативній та конфліктній взаємодіях в англомовному парентальному дискурсі.<br>The concept of the category of tolerance is defined in the master`s thesis. The status of parental discourse in the modern communicative-discursive paradigm of linguistic research is characterized. The communicative strategies and tactics of tolerant communication and the system of linguistic means of its expression are determined. Strategies and tactics of realization of the category of tolerance in cooperative and conflict interactions in English parental discourse are characterized.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!