To see the other types of publications on this topic, follow the link: Корегування.

Journal articles on the topic 'Корегування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Корегування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Морозов, Д. М. "Сучасна концепція контролінгу в контексті корегування фінансових планів." Актуальні проблеми економіки, no. 11 (2005): 136–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бойко, О. Д. "Чутка як інструмент формування та корегування колективної пам"яті." Національна та історична пам"ять, Вип. 6 (2013): 3–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Денисова, Т. А. "Корегування мети покарання як крок до гуманізації кримінальної політики." Адвокат, no. 8 (2006): 7–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Микитенко, В. В. "Корегування економічної політики держави в умовах транснаціоналізації світової економіки." Вісник економічної науки України, no. 2 (14) (2008): 110–17.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гуйван, Петро Дмитрович. "ОКРЕМІ ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ НОРМАТИВНОГО КОРЕГУВАННЯ ПОРЯДКУ ОБЧИСЛЕННЯ ПОЗОВНОЇ ДАВНОСТІ." New Ukrainian Law, no. 6 (December 27, 2021): 29–34. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2021.6.4.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена науковому дослідженню актуального питання про обґрунтованість та адекватність дійсних способів спеціального обчислення тривалості позовного домагання в контексті сутності такого правового явища, як позовна давність. У цьому контексті оцінено мораторій як передбачений ч. 2) ст. 263 ЦКУ спосіб відстрочення виконання зобов’язання. На базі ретельного дослідження можливого впливу мораторію на можливість подання позову, його розгляду чи виконання судового рішення автор дійшов висновку, що в нормативно встановленому вигляді він ніяк не може у цій іпостасі виступати як правова підстава для зупинення давності. За своєю правової ідеєю мораторій має встановлювати заборону на виконання (зокрема, примусове) такого зобов’язання і впливати не на стан самого цивільного правовідношення, а на можливість його реалізації. Отже, за своєю сутністю він є не відстроченням виконання обов’язку, а забороною вчиняти певні види діяльності. А якщо так, то зупинення позовної давності у разі зупинення дії закону або іншого нормативно-правового акта, який регулює відповідні відносини, вже врегульовано пунктом 3 ч. 1 ст. 263 ЦКУ, тому відбувається невиправдане дублювання законодавчих правил. Також у роботі висвітлено стан проблеми з перериванням строку давності внаслідок визнання боргу боржником. Особлива увага приділена такому способу фіксації наявного боргу, як укладення договору на нових умовах щодо строків виконання за заявою до кредитора про відстрочення обов’язку. Установлено, що тут ідеться про відтермінування вже простроченого зобов’язання, з якого почалася позовна давність, але яким не завершилася. Цей правочин прийнято кваліфікувати як різновид дії боржника, що свідчить про визнання ним боргу, від моменту її укладення пропонується обчислювати новий давнісний перебіг. Однак виявлено, що така конструкція суперечить фактичній природі коментованих відносин, адже за такої угоди відбувається реструктуризація охоронного (порушеного) обов’язку, але виконання (зокрема, примусове) ще не може відбутися.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лучик, Н. Ю., and Є. Г. Цибро. "Методика корегування відхилень літака для виводу його на заданий напрямок." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 2(64), (June 15, 2020): 69–73. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2020.64.10.

Full text
Abstract:
Розглядається методика корегування відхилень виводу винищувача на повітряну ціль за рахунок збільшення або зменшення крену під час розвороту на заданий напрямок. Професійна діяльність офіцера бойового управління у процесі наведення винищувачів на повітряні цілі може супроводжуватися помилками різної природи й характеру. Розглянуто, яким чином помилки наведення подачі команди на розворот не на розрахункових упередженій дистанції та інтервалу виконання розвороту для виводу винищувача на заданий напрямок, впливають на точність наведення. Надані практичні рекомендації офіцерам бойового управління щодо підвищення точності виводу винищувача на ціль.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Горох, О. "Про корегування судової практики умовно-дострокового звільнення від відбування покарання." Вісник прокуратури, no. 6 (168) (2015): 86–95.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мартинова, Л. Б. "Корегування системи соціального захисту з урахуванням змін та економічних наслідків." Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки, no. 2, т. 1 (2017): 215–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Zhuravlyov, О. V. "Імплементація концепції “великих даних” у державну статистику." Scientific Bulletin of the National Academy of Statistics, Accounting and Audit, no. 3 (September 20, 2017): 7–15. http://dx.doi.org/10.31767/nasoa.3.2017.01.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню розвитку концепції “великих даних” в світі та її впливу на трансформацію статистичного моделювання економічних процесів. Наголошено на важливості імплементації “великих даних” у систему державної статистики України, що дасть можливість корегування економічної політики у відповідності зі змінами інституційного середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Селівьорстова, Тетяна, and Андрій Селегей. "Методика визначення фактичного рудного навантаження доменної печі з допомогою спеціалізованого програмного забезпечення." System technologies 6, no. 131 (March 1, 2021): 175–85. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-6-131-2020-15.

Full text
Abstract:
В роботі розроблено нову методику автоматизованого розрахунку фактичного рудного навантаження на колошнику доменної печі, що обладнана системою моніторингу поверхні засипу шихтових матеріалів. Рудне навантаження, що дорівнює відношенню маси залізовмісних шихтових матеріалів до маси палива (коксу) є важливим показником, що характеризує протікання доменного процесу. Корегування ходу плавки можливе завдяки зміні параметрів завантаження шихтових матеріалів на колошник, а це, в свою чергу, потребує проведення аналізу газодинамічних характеристик та відповідного фактичного значення рудного навантаження. Визначене фактичне рудне навантаження не тільки вздовж радіусу колошника, а й всієї доменної печі. Запропоновано новий підхід до корегування параметрів завантаження шихтових матеріалів в доменну піч, який базується на зміні рудного навантаження вздовж радіусу колошника. Це дозволяє впродовж визначеної кількості циклів завантаження досягти розподілення оптимального розподілення рудного навантаження, яке задається у вигляді функціональної залежності. Наведені напрямки подальших досліджень, що вдосконалюватимуть процес раціоналізації керуючих факторів завантаження для оперативної та якісної корекції процесу доменної плавки на конкретній печі та з використанням шихтових матеріалів з конкретними гранулометричними характеристиками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Коханова, І. "Інформаційна культура як засіб корегування асоціальної поведінки користувачів та бібліотечних працівників." Бібліотечний форум України, no. 1 (39) (2013): 2–3.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Горох, О. "Про корегування судової практики заміни невідбутої частини покарання більш м"яким." Вісник прокуратури, no. 7 (169) (2015): 93–102.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Жигайло, О. М., В. В. Нечепуренко, and В. В. Добровольський. "Автоматизації замісу тіста з використанням нейронної мережі." Automation of technological and business processes 11, no. 4 (February 13, 2020): 41–48. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i4.1598.

Full text
Abstract:
На сучасних хлібопекарських підприємствах продовжує існувати проблема отримання якісного хліба. Вона виникає внаслідок постійної зміни властивостей як основної сировини (борошна) так і допоміжних рецептурних компонентів (дріжджів, концентрату молочно-кислої закваски, цукрових та соляних розчинів). Тому технологи-хлібопекарі, з метою підвищення якості результатів процесу замісу тіста, використовують різноманітні програми управління тістомісильними машинами. Вибір цих програм не обходиться без втручання “людського фактору”, а це може негативно вплинути на кінцевий результат. Якщо реалізовувати більш ефективне реагування на ці зміни під час замісу, то можна добитися підвищення рівня стабільності якісних показників готового тіста на всіх подальших етапах його обробки. Для пошуку можливостей вирішення цієї задачі пропонується проведення аналізу кластерної структури партій борошна, що відрізняються по показникам якості (число падіння, кількість клейковини та якість клейковини), а також дослідження результатів замісу тіста при різних програмах та з різними партіями борошна. Було підтверджено вплив хлібопекарних властивостей борошна на взаємозв’язок тривалості та інтенсивності замісу з якістю тіста, що виготовлюється. Це обумовило доцільність формування програм для тістомісильної машини на основі результатів кластерного аналізу, який надає можливість отримати додаткову, корисну інформацію для автоматизації процесу управління. Тому запропонована реалізація алгоритму автоматичного вибору програми замісу тіста для тістомісильної машини та її корегування під час замісу за допомогою штучних нейронних мереж. Корегування залежить від реологічних властивостей тіста на які, в першу чергу, впливає сила борошна. Саме вона забезпечує процес його формування з необхідними структурно-механічними властивостями (пружність, пластичність, еластичність, в’язкість), які поєднуються і постійно змінюються в ході технологічного процесу. Оцінка цих властивостей тіста, має більш інтегральні ознаки, більш об’єктивна. Для цього можуть використовуватися два варіанти: 1) експериментальний заміс на фаринографі з реєстрацією фаринограми в електронному вигляді; 2) вимірювання та реєстрація активної потужності споживаної електроприводом місильного органу під час замісу тіста. Далі, по зареєстрованим даним, проводиться автоматичний розрахунок необхідних показників властивостей тіста і здійснюється корегування параметрів програми замісу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Кузьменко, О. Б. "Трансформація територіальної структури аграрного виробництва України: оцінка стану та пріоритетні напрями корегування." Регіональна економіка, no. 2 (80) (2016): 104–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

ФАРІОН, Олег. "ІНСТРУМЕНТАРІЙ ОЦІНЮВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОПЕРАТИВНОГО ПІДРОЗДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 81, no. 3 (September 16, 2020): 207–20. http://dx.doi.org/10.32453/3.v81i3.447.

Full text
Abstract:
У науковій статті представлено інструментарій оцінювання інформаційно-аналітичної діяльності оперативного підрозділу Державної прикордонної служби України. На основі дослідження результатів виконання завдань щодо збирання (добування) та аналізу даних обстановки на державному кордоні України й організації даних процесів запропоновано порядок формування інтегрального показника оцінювання інформаційно-аналітичної діяльності оперативного підрозділу. Зазначено, що інтегральний показник має певну структуру, яка відповідно до дерева властивостей включає окремі комплексні та загальні комплексні показники. Розрахунки значень окремих показників запропоновано здійснювати із урахуванням їх вагових коефіцієнтів. Стан інформаційно-аналітичної діяльності оперативного підрозділу пропонується визначати на основі порівняння фактичного значення загального результату оцінювання із інтервальним значенням шкали інтегрального показника. Визначений таким чином стан надає можливість встановлювати необхідність корегування інформаційно-аналітичної діяльності оперативного підрозділу. Запропоновано порядок вибору рішення для корегування інформаційно-аналітичної діяльності оперативного підрозділу. За результатами реалізації прийнятого рішення рекомендовано здійснювати повторне оцінювання зазначеної діяльності для перевірки відповідності вимогам, що висуваються. Критерієм ефективності інформаційно-аналітичної діяльності оперативного підрозділу є оптимальне співвідношення необхідних ресурсів для здійснення зазначеної діяльності та досягнення найкращого результату. Практичне значення запропонованого наукового підходу полягає у можливості безпосереднього використання керівниками оперативних підрозділів Державної прикордонної служби України розробленого інструментарію оцінювання інформаційно-аналітичної діяльності для виявлення конкретних прорахунків, обґрунтування пріоритетних напрямків та змісту заходів з покращення зазначеної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Шмаков, В. В., В. В. Бараннік, А. О. Красноруцький, О. В. Федоровський, and О. О. Олексін. "Методика перевірки та військового ремонту блоку гетеродинів станції РЕБ СПС-99 вертольоту Ми-8МТПИ (“Икебана”)." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 2(64), (June 15, 2020): 81–88. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2020.64.12.

Full text
Abstract:
Розкрита методологія радіотехнічної розвідки та постановки завад з наземного положення та з зони баражування вертольоту. Пропонується метод військового ремонту блоку гетеродинів станції СПС-99, що забезпечує зменшення працевтрат на усунення несправності та збільшення коефіцієнту безвідмовної роботи станції в цілому. Надано модель виміру поточних параметрів та корегування їх номінальних значень блоку гетеродинів Л161-23. Запропонована модель роботи функціональної схеми автогенератора з фазовим автоматичним налаштуванням частоти станції СПС-99.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Vdovichenko, Oksana. "CORRECTION OF ADOLESCENTS’ STRESSFUL CONDITIONS AT RECREATIONAL INSTITUTIONS." Science and Education 34, no. 9 (September 2016): 23–28. http://dx.doi.org/10.24195/2414-4665-2016-9-6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Нестор, Н. "СИСТЕМА АДМІНІСТРАТИВНИХ ЗАХОДІВ ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ ЗА СУДДЯМИ В УКРАЇНІ." Вісник Пенітенціарної асоціації України, no. 2 (September 18, 2019): 38–45. http://dx.doi.org/10.34015/2523-4552.2019.2.04.

Full text
Abstract:
У статті характеризується система різноманітних способів здійснення адміністративних процедур контролю суб’єктами громадянського суспільства, зокрема в рамках таких форм, як моніторинг (спостереження, аналіз) та експертиза. Зазначається, що досить часто один і той же спосіб контролю може кореспондуватися з множиною адміністративних процедур його здійснення. Автор доводить, що інші форми (перевірка, оцінювання, корегування персонального складу суддівського корпусу, органів суддівського врядування та суддівського самоврядування, керівництва суду та Державної судової адміністрації України, нормотворчість) адміністративно-правовому статусу суб’єктів громадського контролю не властиві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Пчелинська, Г. В., and М. В. Кирилова. "Cучасна проблематика обліку фінансових результатів за видами діяльності підприємства." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 6(262) (December 23, 2020): 97–102. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-262-6-97-102.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблеми обліку фінансових результатів за видами діяльності комерційного підприємства. Виявлено невідповідність класифікації видів діяльності згідно з НП(С)БО-1 та іншою нормативною базою з організації синтетичного обліку, складання фінансової звітності. Визначено шляхи вдосконалення обліку фінансових результатів шляхом корегування змісту, назви, кореспонденції рахунків бухгалтерського обліку доходів, витрат фінансової, інвестиційної діяльності, їх фінансових результатів. Це стало підґрунтямподальшого розвитку методики складання звіту про фінансові результати шляхом перегрупування статей доходів, витрат та додання статей прибутку (збитку) від фінансової та інвестиційної діяльності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Kostiv, Volodymyr. "Формування громадянської культури школярів : результати констатувального етапу дослідно-експериментальної роботи." Освітній простір України, no. 10 (May 17, 2017): 21–34. http://dx.doi.org/10.15330/esu.10.21-34.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати дослідно-експериментальної роботи з виявлення рівня сформованості громадянської культури учнів 7–11 класів загальноосвітньої школи. Охарактеризовано організацію та методику дослідження. Наведено результати сформованості громадянської спрямова¬ності підлітків/старшокласників, їхніх окремих інтегративних громадян¬ських якостей та загальні рівні сформованості громадянської культури досліджуваних школярів. Подано характеристику представників кожної з виокремлених типологічних груп (із високим, середнім, низьким та найниж¬чим рівнем сформованості окремих інтегративних громадянських якостей). Підсумовано загальний профіль громадянської культури особистості одного з учнів та окреслено перспективи корегування сфери його подальшої громадянської поведінки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Кащена, Н. Б. "ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ АКТИВНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА ТОРГІВЛІ." Підприємництво та інновації, no. 11-2 (May 29, 2020): 37–43. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/11.24.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто теоретико-методичні засади формування інноваційних стратегій управління економічною активністю підприємств торгівлі. Доведено, що інноваційна стратегія економічної активності торговельних підприємств є стратегією розвитку, орієнтованою на використання інновацій для формування конкурентних переваг високого порядку, підвищення ринкової активності та вартості підприємства в умовах швидкоплинних змін бізнес-середовища та потреб стейкхолдерів. Визначено принципи та розроблено алгоритмічну модель формування й реалізації інноваційної стратегії розвитку економічної активності підприємств торгівлі, яка втілює ключові процеси стратегування (мислення, планування, управління, реалізація, аналіз ситуації та наслідків дій) і дає змогу структурувати порядок дій із розроблення, втілення, контролю виконання та корегування стратегії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Пєвцов, Г. В., С. В. Залкін, С. О. Сідченко, and К. І. Хударковський. "Пропозиції щодо удосконалення процесу управління інформаційно-психологічними впливами в ході проведення інформаційно-психологічних операцій." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 3(40), (August 12, 2020): 43–49. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2020.40.05.

Full text
Abstract:
У статті представлена низка практичних рекомендацій щодо удосконалення процесу управління інформаційно-психологічними впливами в ході проведення інформаційно-психологічних операцій. Запропонована модель управління інформаційно-психологічним впливом на основі моніторингу стану об’єкту впливу і корегування сценарію інформаційно-психологічної операції (інформаційно-психологічного впливу) або його складових. Представлений механізм інформаційно-психологічного впливу, який передбачає послідовне переведення об’єктів впливу (цільової групи) із одного стану до іншого. Наданий варіант складу команди інформаційних операцій, що створюється при Об’єднаному штабі Збройних Сил США, який може бути прийнятий за основу при удосконаленні структури підрозділів інформаційно-психологічних операцій Збройних Сил України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Соболева, Олена. "ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ ОПАНУВАННЯ СУЧАСНИМИ АКТОРАМИ ТВОРІВ МАСОВОЇ МУЗИКИ ІНОЗЕМНИМИ МОВАМИ." Молодий вчений, no. 5 (93) (May 31, 2021): 52–58. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-5-93-10.

Full text
Abstract:
У зв’язку з перманентною музично-драматичною природою національного театру, активізацією сучасного культурного полілогу та тенденцією універсалізації актора акцентується значимість опанування акторами творів масової музики іноземними мовами. Підкреслено важливість опанування такого репертуару як чинників розширення компетентнісного кола та процесу творчої самоідентифікації та самореалізації актора. Висвітлено особливості таких етапів опанування акторами творів масової музики іноземними мовами, як: когнітивний; фонетичний, артикуляційний; оволодіння інтонаціями мови; оволодіння стилістичними особливостями масової музики; оволодіння вокально-виконавською специфікою естрадного співу при збереженні настанов bel canto; семантико-змістовне опанування вербального тексту; корегування «вокального образу» твору з режисерським задумом, тембровою фарбою ролі, сценічним завданням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Чайковський, Юрій. "МІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ У ПЕРІОД ПАНДЕМІЇ: ВИКЛИКИ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВОМУ РЕГУЛЮВАННЮ." Молодий вчений, no. 3 (91) (March 31, 2021): 326–29. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-3-91-69.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено висвітленню актуальної проблеми міжнародно-правового регулювання міграційних процесів в період пандемії COVID-19. Наводиться статистична інформація щодо допандемічного та пандемічного стану мобільності населення. Робиться акцент на спільній міграційній політиці держав з метою подолання наслідків економічного, правового та цивілізаційного характеру, спричинених пандемією. Здійснено спробу спрогнозувати подальші наслідки пандемії COVID-19 для сфер суспільного життя та виявити можливі інструменти правового характеру для корегування міграційних політик держав. Зазначається, що, незважаючи на пандемічні обставини, рушійні сили міграційних процесів залишаються класичними і одночасно такими ж впливовими, як і до пандемії – конфлікт, бідність, що посилюється під впливом пандемії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Фарина, Наталія, and Оксана Ушакова. "РОЛЬ ВОКАЛЬНО-ХУДОЖНЬОГО РЕПЕРТУАРУ В СИСТЕМІ НА-ВЧАННЯ Й У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ЕСТРАДНОГО СПІВАКА." Молодий вчений, no. 8 (96) (August 31, 2021): 56–58. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-8-96-12.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено визначенню ролі вокально-художнього репертуару в системі навчання й у професійній діяльності естрадного співака. Головну увагу зосереджено на важливості вмілого складання і володіння репертуаром з метою удосконалення вокально-виконавської майстерності. Окреслено основні принципи добору і корегування репертуару. Запропоновано класифікацію вокальних творів для підготовки естрадних співаків, в якій виділено романси, арії з популярних опер, оперет, мюзиклів, естрадні пісні, народно-пісенну творчість. Обґрунтовано, що ефективний добір цікавого вокально-художнього репертуару сприяє підвищенню рівня успішності студента. Узагальнено, що функції репертуару виявляються як в дієвості засобів покращення якості навчального процесу, так і в професійній музичній комунікації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

ред, тех. "ДО ПИТАННЯ ДЕРЖАВНОГО КОНТРОЛЮ ТА НАГЛЯДУ ЗА ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ." Знання європейського права, no. 1 (March 27, 2022): 48–52. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i1.314.

Full text
Abstract:
У статті досліджено актуальні питання, що виникають при державному контролі та нагляді за господарськоюдіяльністю підприємств релігійних організацій. Можливість втручання держави в діяльність релігійних організацій завжди є болючим та небажаним для представників таких організацій, викликає підсилену увагу з боку правозахисників та міжнародної спільноти. Господарська діяльність підприємств релігійних організацій має знаходитися під постійним контролем та наглядом з боку держави як і господарська діяльність будь-якого учасника відносин у сфері господарювання оскільки релігійні організації мають право здійснювати велику кількість видів діяльності, що складає доволі суттєвий пласт суспільних відносин, який потребує певної уваги з боку держави. З урахуванням підвищеної чутливості членів релігійних організацій до окреслених питань контролю та нагляду політика держави в цій сфері повинна вибудовуватися таким чином, щоб з одного боку встановлювати недискримінаційні правила по відношенню до інших учасників відносин у сфері господарювання, які не є релігійними організаціями та здійснюють таку діяльність в тих самих галузях, а з іншого – дотримуватися конституційного припису відокремленості церкви і релігійних організацій від держави. Система державного нагляду та контролю становить собою доволі складний комплекс відносин між суб’єктами та об’єктами контролю у всіх сферах суспільного життя та галузях економіки. Наявна на сьогодні система такого нагляду та контролю потребує певного корегування, а також окремого корегування потребує законодавство, що забезпечує правові підстави функціонування релігійних організацій. Один із шляхів часткового вирішення наявної проблематики є оновлення законодавства в сфері регламентування діяльності підприємств релігійних організацій. Запропоновано та обґрунтовано внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». На сучасному соціально-економічному етапі розвитку суспільства ці завдання набувають особливої актуальності та необхідності дотримання певного балансу між публічними та приватними інтересами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Editor, Editor. "ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РИНКУ КИСЛОМОЛОЧНИХ ПРОДУКТІВ." Товарознавчий вісник 1, no. 11 (December 4, 2019): 22–28. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2018-11-03.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідження динаміки розвитку ринку кисломолочної продукції, а такожфакторів, що впливають на споживні властивості продукту та його привабливість.Методика. Для визначення показників споживних властивостей використовувалиорганолептичні, фізико-хімічні та мікробіологічні методи дослідження відповідно додіючої нормативної документації України. Дослідження ринку проводили застандартними методиками.Результати. Проаналізовано існуючи підходи щодо поліпшення якостідосліджуваного продукту. Одним із способів підвищення споживних властивостейвизначено корегування якості із застосуванням різноманітних наповнювачів, наприклад,компонентів тваринного (молоко, закваски, сир) та рослинного (фрукти, ягоди, овочі,спеції) походження. Крім цього ще одним шляхом підвищення харчової цінностікисломолочних продуктів є збагачення їх складу білковими, вуглеводними та мінеральнимикомпонентами.Практична значимість. Отримані результати досліджень можуть бутивикористані в роботі вітчизняних підприємств-виробників молочної продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Vereshchaga, V., and K. Lysenko. "CORRECTING THE SHAPE OF A PLANE POINT POLYNOMA BY CHANGING THE POSITION OF ITS BASE POINTS." Modern problems of modeling 22 (June 16, 2021): 12–21. http://dx.doi.org/10.33842/22195203/2021/22/12/21.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

СЕРДЮК, Сергій, Олександр ЛУЦЬКИЙ, and Олег БОРОВИК. "ШЛЯХИ ТА СПОСОБИ РОЗВ’ЯЗАННЯ АКТУАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ ОСВІТНЬОЇ ПІДГОТОВКИ ПЕРСОНАЛУ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІЙСЬКОВОЇ ОСВІТИ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 28, no. 1 (April 20, 2022): 194–221. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v28i1.964.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано необхідність удосконалення освітньої підготовки персоналу складових сектору безпеки і оборони України, зокрема Державної прикордонної служби України (ДПСУ). Подано результати аналізу та узагальнення актуальних на нинішній час для освіти та військової освіти положень, що мають бути враховані як початкові умови щодо обґрунтування шляхів і способів розв’язання актуальних проблем освітньої підготовки персоналу ДПСУ в контексті трансформації системи військової освіти. Представлено теоретично можливі шляхи вирішення актуальних проблем, а також перспективні моделі освітньої підготовки у навчальних закладах ДПСУ. Установлено, що для визначення шляхів удосконалення освітньої підготовки персоналу ДПСУ необхідно враховувати певні взаємопов’язані чинники: швидкозмінність і швидкоплинність процесів суспільного розвитку; соціально-економічні та соціально-політичні трансформації у суспільстві; процеси глобалізації; швидке збільшення обсягів інформації. Також в основу визначення цих шляхів покладено мету формування нової системи військової освіти в Україні та головні вимоги щодо подальшого її розвитку. З’ясовано, що теоретично можливими шляхами вирішення актуальних проблем трансформації освітньої підготовки персоналу ДПСУ є покращення базової освіти та оптимізація системи післядипломної освіти. Покращення базової освіти передбачає започаткування освітньої підготовки за диференційованою номінальною тематикою лідерських курсів та корегування переліку спеціальностей або освітніх програм. Проведено порівняльний аналіз альтернативних варіантів реалізації освітньої підготовки офіцерів тактичного рівня у відомчому вищому військовому навчальному закладі. Оптимізація системи післядипломної освіти передбачає корегування переліку та змісту наявних курсів підвищення кваліфікації, а також адаптацію повноформатних окремих лідерських курсів для окремих категорій офіцерів ДПСУ. Запропоновано перспективні моделі освітньої підготовки в навчальних закладах ДПСУ та варіанти щодо їх реалізації у відомчому ВВНЗ для різних рівнів освіти та спеціальностей. Моделі сформовано з урахуванням принципів структурної функціональності, диференційованості щодо запровадження механізмів реалізації окремих складових, відповідності державним стандартам освіти (військової освіти). Наведено способи вирішення актуальних проблем удосконалення освітньої підготовки персоналу ДПСУ через призму завдань, які реалізовуватимуться відомчими закладами освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Hrechanyk, N. Yu, S. YA Shurpa, and P. V. Kozyn. "FORMATION AND CORRECTION OF STEREOTYPES OF CONSUMER BEHAVIOR AS A PHENOMENON OF COGNITIVE AND SOCIAL INTERACTION." THEORETICAL AND APPLIED ISSUES OF ECONOMICS, no. 43 (2021): 100–115. http://dx.doi.org/10.17721/tppe.2021.43.10.

Full text
Abstract:
In an era of globalization, rapid development of technology, science, economics and education, people are striving to improve the quality of their lives. This is primarily reflected in their way and style of consumption - consumer behavior. Many factors, characteristics and characteristics affect an individual in how he/she behaves in the selection process, consumption habits, shopping behavior, brands he prefers, and places of sale he visits. The consumer is guided by culture, subculture, belonging to a certain social class, social status, membership in certain groups and collectives, the interests of his family, his personality, psychological factors and more. Consumer decisions are the result of each of these factors, which are divided into economic, social, cultural, personal and psychological. Stereotypes as cultural phenomena and stereotyping as an individual mental process are widely discussed among social psychologists. In recent years, stereotypes and their influence are of great interest to marketers as well, because they have a strong influence on consumer behavior. The article presents the process of formation of consumer stereotypes, which is defined as the formation of generalizations about consumer goods, and the impact of stereotypes on consumer behavior is tangible and diverse. The article states the impact of stereotypes on a particular product within the target group of consumers, whether these stereotypes can be corrected with the help of marketing tools and how long this process can be.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Bodnar, I., S. Gorbulinska, and L. Bodnar. "EXPEDIENCY OF USE VITAMIN CHEMIOPROTECTORS FOR CORRECTION OF CHROMOSOME ABERRATION INDUCED BY FOOD SYNTHETIC FLAVORS “CARAMEL”." Visnyk of Lviv University. Biological series, no. 76 (August 1, 2017): 54–60. http://dx.doi.org/10.30970/vlubs.2017.76.07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Shaulska, H. M. "Деякі сучасні механізми взаємодії влади і громадянського суспільства в Україні: аналіз ефективності." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 2 (April 25, 2019): 180–89. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2019.02.19.

Full text
Abstract:
У статті автор досліджує механізми взаємодії влади і громадянського суспільства на сучасному етапі розвитку України. Від ефективної взаємодії залежить якість державної політики, відсутність дієвої комунікації влади і суспільства призводить до ухвалення неефективних рішень в управлінні, розчарувань, зростання протестів у суспільстві у самих різноманітних формах. Тому аналіз практичності сучасних механізмів взаємодії потрібен протягом усього перехідного періоду від однієї моделі управління до іншої з метою їх корегування, модернізації та удосконалення. Метою дослідження є аналіз сучасних вертикальних і горизонтальних механізмів взаємодії влади і громадянського суспільства, а також з’ясування загальних негативних тенденцій, що впливають на стан та якість цієї взаємодії. Такий аналіз допомагає процесам реформ, сприяє модернізації системи публічного управління і розвиткові громадянського суспільства в країні. Наукова новизна статті полягає в сучасному переосмисленні функціональності діючих механізмів співпраці органів влади з інститутами громадянського суспільства, зокрема таких, як: механізм реалізації виборів; створення та діяльність консультативно-дорадчих органів при органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування; громадські слухання, публічні обговорення, конференції, семінари, «круглі столи»; підписання угод та договорів про співпрацю на міжрегіональному рівні; механізм фінансової підтримки проектів, програм, заходів об’єднань і організацій громадян; моніторинг громадської думки та проведення різноманітних соціологічних досліджень; просвітницький механізм формування громадянських компетентностей; механізм обміну інформацією тощо. Такий аналіз дозволяє виділити як позитивні зміни у динаміці їх розвитку і удосконалення, так і проблемні аспекти. Висновок. Співпраця органів влади з організаціями громадянського суспільства стала більш активною: від використання експертного потенціалу ОГС для вирішення проблемних питань – до залучення їх органами влади до розробки нормативно-правових актів. На сьогодні ця співпраця набула такого рівня, щоб ставити питання підвищення її результативності. Проблемними залишаються такі аспекти взаємодії, як: недостатні відкритість та політична незалежність; узгодженість інтересів; взаємна відповідальність щодо вирішення суспільно значущих питань; низький вплив громадських консультативно-дорадчих органів на ухвалення рішень; формальний підхід органів влади до співпраці; недостатній рівень комунікативних, професійних, фахових навичок у представників обох сторін тощо. Отже, у перехідний період від застарілої моделі управління до більш ефективної необхідно приділяти увагу питанням функціональності діючих вертикальних і горизонтальних механізмів взаємодії влади і громадянського суспільства з метою їх корегування та удосконалення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Seliukova, N. Yu, Yu B. Laryanovska, I. V. Volokhov, D. V. Morozenko, R. V. Dotsenko, A. O. Zemlianskyi, and K. V. Misiura. "Morphofunctional changes in testes of rats born to mothers with simulated fetoplacental insufficiency and its correction." Animal Biology 22, no. 2 (July 2020): 43–49. http://dx.doi.org/10.15407/animbiol22.02.043.

Full text
Abstract:
Nowadays, it is almost unknown how fetoplacental insufficiency of mothers affects the formation of the reproductive system in male offspring during puberty. Therefore, the aim of this work was to study the histological structure of the testes of male offspring born to mothers of different ages with fetoplacental insufficiency and to evaluate the effectiveness of a new pharmaceutical composition for the correction of pathological conditions of pregnancy. The experiment involved healthy mature female Wistar rats in young (3–4 months) and mature (8–10 months) reproductive age. Eight groups with 7 pregnant females in each one were formed: groups 1 and 2 — intact animals of young and mature reproductive age, respectively; groups 3 and 4 — females with experimental fetoplacental insufficiency of young and mature reproductive age; groups 5 and 6 — young and mature animals with experimental fetoplacental insufficiency and addition to food depending on the weight of animals from 11 to 19 days of pregnancy pharmaceutical composition. Groups 7 and 8 — young and mature animals with experimental fetoplacental insufficiency with addition a comparison drug Dipyridamole to the food. Modeling of fetoplacental insufficiency was performed by daily subcutaneous injection to females from the 12th to the 18th day of pregnancy 50% oil solution of carbon tetrachloride at a dose of 2 ml/kg body weight. Offspring were decontaminated on the 50th day of life (puberty) by rapid decapitation. Samples of male testicles were fixed in 10% formalin solution, performed on alcohols of increasing strength, poured into paraffin. Sections were made from the blocks, which were stained with hematoxylin and eosin. Qualitative assessment of histostructure was performed on sections of the body in rats. Summing up the results of histological analysis and morphometric parameters characterizing the condition of the testicles of rats, we can draw the following conclusions. In the offspring born to reproductively young females with fetoplacental insufficiency, inhibition of the rate of germ cell differentiation was found, while in the offspring born to reproductively mature females with fetoplacental insufficiency, the negative effects of this effect were leveled and the rate of spermatogenesis increased. When the pharmaceutical composition was administered to both young and mature pregnant females on the background of fetoplacental insufficiency, it activated the processes of proliferation and differentiation of spermatogenic epithelium in their offspring, which was reflected in the appearance of mature sperm in the seminal tubules. The comparison drug Dipyridamole, administered according to the same regimen to both young and mature pregnant females with fetoplacental insufficiency, also helped the 50-day-old offspring of these females to restore the rate of spermatogenesis at the level of the pharmaceutical composition.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Пістряк, Петро, Олег Забула, Володимир Турчин, and Інна Черніченко. "РЕКОМЕНДАЦІЇ З РОЗРОБЛЕННЯ ВПРАВ ПІДГОТОВЧИХ СТРІЛЬБ ТА ЇХ РОЛЬ У НАВЧАННІ ОФІЦЕРА-ВИПУСКНИКА." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 19, no. 4 (May 8, 2020): 294–306. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v19i4.274.

Full text
Abstract:
У статті визначається мета підготовчих вправ навчальних і бойових стрільб, якою є прищеплення та вдосконалення навичок, в першу чергу первинних, у підготовці до виконання та виконанні вправ навчальних, бойових, контрольних та спеціальних вправ стрільб. Одними з головних факторів, які впливають на виконання будь-якої вправи стрільб є наступні: теоретичний та практичний рівень навченості стрілка діям зі зброєю, справність зброї, наявність належності озброєння та її стан, імовірність виявлення цілі та її ідентифікація, імовірність правильного введення вихідних даних для стрільби, імовірність ураження цілі, імовірність точного оцінювання результатів стрільби та її корегування, кількість та вид боєприпасів для ураження цілі, погодні умови.Для розроблення вправи підготовчих стрільб використано метод сітьового планування, що дозволяє скласти та реалізувати раціональний “план” виконання вправ підготовчих стрільб та здійснити навчання у найкоротший термін. Сітьовий графік вправи стрільб складається із елементів двох типів: робіт та подій. Визначено перелік подій для виконання вправи та перелік робіт, що виконуються.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Maksymov, S. V., and O. S. Maksymova. "Substantiation of methods for adjusting the frequency of maintenance and repair of mining dump trucks in accordance with the conditions of their operation." Jornal of Kryvyi Rih National University, no. 45 (2017): 185–91. http://dx.doi.org/10.31721/2306-5451-2017-1-45-185-191.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Maksymov, S. V., and O. S. Maksymova. "Substantiation of methods for adjusting the frequency of maintenance and repair of mining dump trucks in accordance with the conditions of their operation." Jornal of Kryvyi Rih National University, no. 46 (2018): 185–91. http://dx.doi.org/10.31721/2306-5451-2018-1-46-185-191.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Sekirozh, Y. V. "Scientific and Methodological Aspects of Assessing the Sustainable Development of Machine-Building Enterprises as a Tool for Adjusting Management Activity in a Strategic Perspective." PROBLEMS OF ECONOMY 4, no. 46 (2020): 224–30. http://dx.doi.org/10.32983/2222-0712-2020-4-224-230.

Full text
Abstract:
Machine-building enterprises have been proven to play the main role in ensuring the sustainable development of Ukraine’s machine-building industry, as the latter is the main component of Ukraine’s economic complex. The state and prospects of the further development of machine-building enterprises is an important research area dealing with the current transformation processes in Ukraine, as implementing innovations at machine-building enterprises is problematic due to the difficult financial and economic situation in the country. It is concluded that the scientific and methodological approach to assessing the sustainable development of machine-building enterprises covers the full range of the constantly changing financial and economic information, and takes into account all the possibilities for enterprise development, as the current situation, being characterized by rapid economic changes at machine-building enterprises, requires new methodological approaches to its studying. The suggested scientific and methodological approach should become that very tool in the strategic management system of an enterprise, which would take into account the existing objectives and, relying on the analysis of financial and economic situation and statistics data on the sustainable development of the enterprise, would allow timely adjustment of the entire management activity, as the main purpose of the approach is to identify, at the earliest possible time, the difference between the actual results of the sustainable development of enterprises and the forecasted ones; to identify the reasons that caused this difference; to suggest actions to properly adjust particular areas of financial and economic activity in order to normalize them and enhance the general enterprise development.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Більчук, В. М., І. Г. Дзеверін, О. В. Воробйов, and О. О. Хмелевська. "Методика визначення когнітивної моделі передконфліктної ситуації з урахуванням впливу нестохастично невизначених факторів природи з метою оцінки та корегування її напруженості." Системи обробки інформації, no. 1(147) (January 24, 2017): 38–49. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2017.147.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Фаріон, Олег. "МЕТОДИКА УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ОПЕРАТИВНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 80, no. 2 (February 23, 2020): 186–95. http://dx.doi.org/10.32453/3.v80i2.198.

Full text
Abstract:
В науковій статті представлено типовий управлінський цикл та загальні функції управління інформаційно-аналітичною діяльністю оперативних підрозділів. На основі проведеного дослідження інформаційних потоків та процесів інформаційно-аналітичної діяльності оперативних підрозділів Державної прикордонної служби України розроблено методику управління нею. утність методики полягає у комплексному використанні окремих моделей і методів на певних етапах управління інформаційно-аналітичною діяльністю оперативних підрозділів. Сформовано алгоритм методики, зміст якого за послідовністю взаємозв’язаних способів та прийомів дозволяє здійснювати управління інформаційно-аналітичною діяльністю. Алгоритм методики управління інформаційно-аналітичною діяльністю складається з таких етапів: організація підготовки до виконання завдань; визначення мети; отримання початкових даних для управління; оцінка відповідності наявних вихідних даних для організації управління існуючим потребам; прийняття рішення; планування заходів інформаційно-аналітичної діяльності; визначення та постановка завдань; організація взаємодії та координації; контроль за виконанням завдань; всебічне забезпечення; аналіз результатів виконання завдань; оцінка стану та корегування заходів з управління. За допомогою розробленої методики та алгоритму керівникам оперативних підрозділів надається можливість проводити комплекс доцільних управлінських дій для ефективного супроводу виконання завдань з інформаційно-аналітичної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Каряка, Інна, and Юлія Хорощак. "ПІСОЧНА ТЕРАПІЯ ЯК ЗАСІБ ЗНИЖЕННЯ ТРИВОЖНОСТІ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ." Психологія: реальність і перспективи, no. 16 (July 1, 2021): 80–88. http://dx.doi.org/10.35619/praprv.v1i16.220.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність поняття «тривожність», а також проаналізовано основні чинники виникнення даного явища, особливості його протікання, охарактеризовано особливості прояву поведінки дітей з тривожністю: агресія та фантазування. Висвітлено відмінності тривожної поведінки дівчат та хлопців старшого дошкільного віку та проаналізовано наслідки закріплення даної характеристики. Актуалізується проблема корекції тривожності у дітей дошкільноого віку, адже в даний період існує ризик закріплення її як властивості особистості. Також в статті описується проведене експериментальне дослідження спрямоване на корегування тривожної поведінки дітей старшого дошкільного віку методами пісочної терапії. Надаються результати проведеного дослідження, розглядається методичний інструментарій, за яким воно здійснювалося, наводиться кількісний та якісний аналіз отриманих даних, а також описуються підсумки дослідження – порівняння результатів до проведення психокорекції та після. За аналізом результатів дослідження, констатується наявність кількісних змін в результатах до та після корекції, що доводить ефективність використання технік пісочної терапії при роботі з даною віковою групою. З’ясовується, що рівень самооцінки, особливості дитячо-батьківських стосунків та психологічний клімат у сім’ї є основними чинниками формування тривожної поведінки дітей старшого дошкільного віку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Крівцов, Валерій, and Валентин Крівцов. "Дистракторний аналіз тестових завдань як засіб підвищення їхньої якості в технічних закладах вищої освіти." New pedagogical thought 105, no. 1 (May 14, 2021): 35–42. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2021-105-1-35-42.

Full text
Abstract:
Вважається, що основним завданням, яке ставиться перед тестуванням, – диференціювати здобувачів освіти за кількістю балів, набраних під час відповідей на представлені тестові завдання. Проте на сучасному етапі розвитку освіти, зокрема і вищої, вимоги до тестів значно розширилися. Крім основної функції – контролюючої, додаються ще дві – освітня та розвиваюча. Означені функції будуть ефективними лише за умови застосування якісно складеного тесту, який об’єктивно відображатиме навчальні досягнення. Якісний тест неможливо підготувати з першого разу, без попередньої тестової апробації, спрямованої на виявлення тих завдань, які не виконують покладених на них функцій. Методи математично-статистичної обробки результатів тестування, що застосовуються як у класичній, так і сучасній теорії тестів, дозволяють виявляти ті завдання, зміст яких потребує корегування. Тестові завдання складаються з правильних відповідей та дистракторів – неправильних, але правдоподібних відповідей, тому наступним кроком у процесі створення якісного тесту стає аналіз змісту тих дистракторів, які привертають до себе найбільшу та найменшу увагу осіб, які підлягають тестуванню. Це дозволить оцінити привабливість дистракторів та змінити їхній зміст на більш ефективно діючий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Перевозник, Володимир, Володимир Паєвський, and Катерина Максимова. "ПОКАЗНИКИ ФІЗИЧНОЇ ТА ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ КУРСАНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ ПРОТИПОВІТРЯНОЇ ОБОРОНИ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ХНУПС ІМ. І. КОЖЕДУБА." Слобожанський науково-спортивний вісник 6, no. 80 (December 21, 2020): 52–57. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-6.008.

Full text
Abstract:
Мета: визначити динаміку показників фізичної та військово-професійної підготовленості курсантів факультету Протиповітряної оборони Сухопутних військ (ППО СВ) ХНУПС ім. І. Кожедуба. Матеріал і методи: теоретичний аналіз науково-методичної літератури, педагогічне тестування, методи математичної статистики. Результати: визначена динаміка показників фізичної та військово-професійної підготовленості курсантів факультету ППО СВ ХНУПС ім. І. Кожедуба. За час експериментального періоду, який тривав один (2019-2020) навчальний рік, у якому брали участь курсанти третього курсу факультету ППО СВ відбулося поліпшення середніх результатів за тестами, що характеризує швидкість рухів, витривалість, швидкісно-силові здібності і власне силові здібності. Підвищення рівня фізичної підготовленості сприяло підвищенню рівня військово-професійної підготовленості курсантів. У результаті кореляційного аналізу виявлено взаємозв’язок надійності у діях курсантів в умовах навчань з рівнем розвитку різних сторін фізичної підготовленості. Висновки: отримана динаміка кількісних показників фізичної та військово-професійної підготовленості курсантів та здійснений кореляційний аналіз даних, що дає підставу для корегування навчального процесу курсантів факультету ППО СВ у напрямку удосконалення фізичної підготовки з урахуванням військово-професійної діяльності. Ключові слова: курсанти, фізична підготовленість, військово-професійна підготовленість, показники.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Горбунов, Віктор Володимирович, and Дмитро Володимирович Петров. "Вдосконалення автоматизованої системи оцінювання рівня знань студентів «ZELIS»." New computer technology 15 (April 27, 2017): 150–53. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v15i0.630.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є удосконалення основних модулів системи оцінювання рівня знань студентів «ZELIS» (розробники О. С. Зеленський та В. С. Лисенко) Задачами дослідження є вдосконалення окремих модулів системи та розробка наступних алгоритмів: – уведення даних із документа у форматі rtf; – валідація даних при їх записі до бази даних; – розпізнавання відповідей на поставлені питання з бланків; – дистанційне навчання за допомогою клієнт-серверних технологій. Об’єктом дослідження є система оцінювання рівня знань студентів «ZELIS». Предметом дослідження є вдосконалення існуючих модулів системи та розширення її можливостей. У роботі проведено аналіз, узагальнення та систематизацію досліджень, передбачено візуальний контроль вхідних даних, надано можливість їх корегування. Система виконує контроль не тільки даних з документу, а й при формуванні бази даних з питаннями і відповідями. При роботі з системою доступні різні режими тестування. Результати дослідження планується узагальнити для формування рекомендацій щодо оптимальних способів обробки вхідних даних і подальшої роботи з ними, а також можливі шляхи подальшого вдосконалення системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Korniіenko, Ihor, Oleksiі Tereshchuk, Svitlana Korniіenko, and Artem Koshma. "CORRECTION OF STATISTICAL INDICATORS FOR WEATHER CONDITIONS FOR THE WINTER PERIOD OF CLEARING THE HIGH-ROAD NETWORK USING WEB-RESOURCES DATA." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, no. 4(10) (2017): 255–65. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2017-4(10)-255-265.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Попова, О. В. "ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЛІНГВОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ В ПРОЦЕСІ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 91, no. 4 (September 30, 2019): 160–69. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2019-91-4-160-169.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовуються педагогічні умови формування лінгвокультурної компетентності майбутніх менеджерів. Професійна підготовка менеджерів повинна містити лінгвокультурний компонент, тому що сучасний розвиток економіки потребує висококваліфікованих управлінців, здатних до міжкультурного професійного спілкування. Лінгвокультурна компетентність є результатом співвивчення мови і культури в процесі фахової підготовки майбутніх менеджерів. Для її ефективного формування необхідний комплекс педагогічних умов. Автор статті з’ясовує, що розуміється під педагогічними умовами і визначає такі педагогічні умови формування лінгвокультурної компетентності майбутніх менеджерів: формування мотивації і особистісної спрямованості майбутніх менеджерів на оволодіння лінгвокультурною компетентністю (завдяки створенню ситуацій активного спілкування і стимулювання пошукової діяльності студентів у мовному матеріалі); орієнтація змісту лінгвокультурної підготовки на засвоєння професійно важливих якостей і умінь (через використання потенціалу навчального матеріалу і професійно-орієнтованих завдань); створення лінгвокультурного середовища з використанням інтерактивних методів навчання (розвиток навичок студентів в навчально-науковому, навчально-професійному, науково-професійному спілкуванні засобами академічної лінгвокультури); поглиблення інтеграції і міждисциплінарних зв'язків освітніх програм з підготовки майбутніх менеджерів (корегування цілей навчальних освітніх програм з іноземної мови і фаху, використання технології викладання командою). Визначені педагогічні умови підлягають експериментальній перевірці.. Ключові слова: лінгвокультурна компетентність, фахова підготовка, менеджери, педагогічні умови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Жигайло, О. М., and М. М. Топор. "АВТОМАТИЗОВАНА ПОБУДОВА МОДЕЛЕЙ ПРОГНОЗУВАННЯ ЗБУТУ ХЛІБОБУЛОЧНИХ ВИРОБІВ." Automation of technological and business processes 11, no. 2 (June 26, 2019): 24–30. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i2.1372.

Full text
Abstract:
Дослідження процесів збуту та планування виробництва є важливою складовою діяльності будь-якого комерційного підприємства. Це пояснюється тим, що професійне вирішення основних задач збуту обумовлює максимальний рівень задоволення потреби клієнтів, створення додаткових маркетингових переваг, збільшення обсягів реалізації, забезпечення зростання прибутку не тільки в коротко, але і в довгостроковому періоді. Для підвищення ефективності управління процесами збуту та планування виробництва сучасні підприємствавикористовують різноманітні програмні продукти, які автоматизують тільки частину їх бізнес-процесів. В тих продуктах, які займаються аналізом, прогнозуванням збуту та плануванням виробництва, існують проблеми з рівнем точності результатів прогнозу. Тому розробка програмних модулів, що спрощують вирішення задачі прогнозування та підвищують точність отриманих результатів є досить актуальною. Для вирішення задачі прогнозування була обрана модель проінтегрованої авторегресії та ковзного середнього (ARIMA). Перед побудовою моделей прогнозування проводиться автоматична класифікація (кластеризація) досліджуваних часових рядів для виявлення чітких груп зі схожими властивостями, яка надає можливість вибору початкової структури моделей прогнозування для кожної із груп. Після цього йде валідація або корегування значень порядку складових моделей (AR, MA), завдяки результатам обробки коррелограмм автокореляційної та приватної автокореляційної функій. На останньому етапі за допомогою методу найменших квадратів розраховуються параметри сформованих моделей прогнозування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Rymarchuk, M. I. "ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ЛІКАРІВ У КОНТЕКСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ СТУДЕНТОЦЕНТРОВАНОГО ПІДХОДУ." Медична освіта, no. 1 (April 19, 2019): 32–36. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.1.9543.

Full text
Abstract:
Мета роботи – аналіз теоретико-методичних основ формування професійної готовності майбутніх лікарів у контексті впровадження студентоцентрованого підходу в закладах вищої медичної освіти України. Реформування системи охорони здоров’я в сучасній Україні актуалізують необхідність інноваційних змін у професійній підготовці майбутніх лікарів, від фахової готовності яких безпосередньо залежить успішне функціонування медицини. Основна частина. Студентоцентроване навчання як основна вимога Європейського простору вищої освіти (ЄПВО) передбачає якісну трансформацію навчального середовища для студентів та інших осіб, які навчаються, з метою досягнення їх автономії та здатності до критичного мислення на основі результатного підходу, що має важливе значення у формуванні професійної готовності майбутніх фахівців. Завдяки тому, що студентоцентрований підхід передбачає статус студентів як важливих, активних учасників їхнього власного навчання, суттєво зростає значення їх внутрішньої мотивації до вдосконалення особистісних і професійних якостей. Внутрішня мотивація стає базисом для реалізації змiсту фахової підготовки майбутніх лікарів із метою корегування їх особистісно-ціннісних, професійно важливих якостей. Висновки. Студентоцентрований підхід детермінує усвідомлення студентами важливої ролі опанування навчальної програми. Cоціальна функція професійної обізнаності виступає основоположним чинником забезпечення ефективності навчально-пізнавальної діяльності майбутніх фахівців у галузі охорони здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Semenenko, Oleh, Marina Abramova, Ihor Voronchenko, Ivan Motrunych, Roman Pekuliak, and Olexandr Afanasyev. "Фінансові та матеріальні можливості України щодо забезпечення необхідного рівня розвитку складових елементів воєнно-економічної безпеки." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 12, no. 1 (February 28, 2022): 133–44. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2022.12.1.13.

Full text
Abstract:
Мета роботи: визначення та оцінювання рівнів можливостей забезпечення таких складових елементів воєнно-економічної безпеки держави (ВЕБ) як фінансові та матеріальні ресурси, як одного зі шляхів корегування введення державної політики. Дизайн/Метод/Підхід дослідження: на основі власних спостережень, отриманих результатів з використанням методу експертного опитування та аналізу закордонного досвіду здійснено порівняльне оцінювання результатів за визначеними авторами відношеннями показників до 2021 року включно, що мають вплив на стан фінансових та матеріальних можливостей ВЕБ. Результати дослідження: розраховано рівні можливостей забезпечення фінансовими та матеріальними ресурсами (воєнно-економічний аспект) економіки до 2021 року включно, що дозволило оцінити не тільки їх поточний стан, а й динаміку за останнє десятиріччя. Теоретична цінність дослідження: Результатом оцінювання можливостей України щодо забезпечення необхідного рівня розвитку таких складових елементів воєнно-економічної безпеки, як фінансова та матеріальна стали, визначені авторами, граничні межі відповідних показників-відношень. Даний підхід може бути використаний для відображення стану й інших її складових; а представлення результатів у вигляді коефіцієнтів (від “1” до “5”) дозволило суттєво підвищити візуальне сприйняття матеріалу. Тип статті: аналітичний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

БОБИЛЬ, В. В., and О. А. ТОПОРКОВА. "ГНУЧКЕ ПЛАНУВАННЯ У ВНУТРІШНЬОМУ АУДИТІ ЯК СПОСІБ РЕАГУВАННЯ НА НЕПЕРЕДБАЧУВАНІ РИЗИКИ." REVIEW OF TRANSPORT ECONOMICS AND MANAGEMENT, no. 5 (21) (June 17, 2021): 116–24. http://dx.doi.org/10.15802/rtem2021/243649.

Full text
Abstract:
Мета. Робота присвячена огляду підходів до визначення простору аудиторської перевірки із застосуванням ризик-орієнтованого та ковзного планування. Методика. Для вирішення задач такого класу в роботі запропоновано застосувати системний підхід, узагальнення та порівняння. Результати. У роботі наведено аналіз діючої нормативної бази щодо організації внутрішнього аудиту. Узагальнено досвід вітчизняних та зарубіжних дослідників щодо можливості гнучкого корегування аудиторського завдання та реагування на непередбачувані ризики. Визначено роль внутрішнього аудиту для системи управління суб’єктом господарювання, системи внутрішнього контролю та політики управління ризиками. Встановлено, що наявність постійної комунікації з менеджментом суб’єкта господарювання є запорукою швидкого реагування на виклики. Оцінка ризиків за участю менеджменту дозволить зосередитися на тих бізнес-сегментах (процесах), які потребують нагальних аудиторських перевірок. Наукова новизна. Інтерпретовано цикл управління ризиками, який застосовується в практиці управління проектами, для потреб планування у внутрішньому аудиті. Визначено порядок формування аудиторського периметру на підставі результатів ризик-орієнтованого відбору об’єктів аудиту. Практична значимість. Впровадження циклу управління ризиками в практику внутрішнього аудиту дозволить забезпечити якісне планування аудиторського завдання та включення до аудиторського периметру саме тих об’єктів (напрямів), за якими ідентифіковано найбільші загрози та ризики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Прокоп, Юлія Віталіївна, Олена Григорівна Трофименко, Анатолій Арнольдович Толокнов, and Ярослав Володимирович Дубовой. "КОМПЛЕКСНИЙ АНАЛІЗ ПІДХОДІВ ДО ВИКЛАДАННЯ КУРСІВ CS1 І CS2 В УНІВЕРСИТЕТАХ СВІТУ ТА УКРАЇНИ." Вісник Черкаського державного технологічного університету, no. 2 (June 22, 2021): 18–30. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.1.2021.229502.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена пошуку способів покращення успішності при вивченні базових дисциплін з програмування на 1-му і 2-му курсах навчання бакалаврату при підготовці ІТ фахівців. Досліджено навчальні плани підготовки здобувачів вищої освіти у галузі 12 Інформаційні технології в українських вишах. Розглянуто змістове наповнення дисциплін «Алгоритмізація та програмування», «Алгоритми та структури даних», «Об’єктно-орієнтоване програмування» та аналогічних курсів CS1 і CS2 у західних вишах. З’ясовано, що ці курси є фундаментальними у підготовці якісних фахівців ІТ галузі, а тому важливо залучати передовий світовий досвід та найкращі підходи у викладанні для гнучкого корегування навчальних програм дисциплін, враховуючи сучасні вимоги до фахівців на ринку ІТ праці. Порівняння підходів до викладання зазначених курсів в українських вишах та за кордоном виявило певні розбіжності підходів до вибору мови програмування, що використовується у цих курсах, а також відмінності змістового наповнення, які не повною мірою пояснюються регіональною специфікою ринку ІТ праці і можуть сигналізувати про необхідність вдосконалення робочих програм. Результати дослідження дадуть змогу більш виважено і ґрунтовно підходити до змістового формування зазначених навчальних дисциплін з програмування, вибору підходів до мотивації здобувачів вищої освіти до навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography