To see the other types of publications on this topic, follow the link: Кінцевий споживач.

Journal articles on the topic 'Кінцевий споживач'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Кінцевий споживач.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Данько, Юрій, та Сюй Вейдун. "ФОРМУВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ КЛЮЧОВИХ СТЕЙКХОЛДЕРІВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СОЦІАЛЬНОГО СЕКТОРУ". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 4 (96) (25 листопада 2023): 65–69. http://dx.doi.org/10.32782/bsnau.2023.4.10.

Full text
Abstract:
В статті обґрунтовано формування взаємодії ключових стейкхолдерів для забезпечення ефективності інноваційних процесів соціального сектору на основі моделі чотирьохрівневої взаємодії, де ключовими стейкхолдерами виступають держава, приватний партнер, інвестори (спонсори), спеціальні агенції, інноваційні кластери та кінцевий споживач (населення країни). Кожен рівень взаємодії має свої особливості та відповідний вплив на ефективність інноваційних процесів, яка може бути досягнута тільки за умови виконання відповідних вимог та критеріїв. Результатом формування взаємодії ключових стейкхолдерів є визначена ступінь залучення відповідних зацікавлених сторін, які активно беруть участь у процесі планування, розробки та впровадження соціальної політики, що може бути реалізовано через застосування карти відповідальності інституцій у формуванні політики розвитку соціальної інфраструктури територій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Petrenko, Anna. "Мaркування готової продукції як складова частина інформаційного забезпечення маркетингової діяльності підприємств овочепродуктового підкомплексу". Agricultural and Resource Economics: International Scientific E-Journal 2, № 1 (2016): 86–95. http://dx.doi.org/10.51599/are.2016.02.01.07.

Full text
Abstract:
У статті описано вплив маркування продукції овочепродуктового підкомплексу як складової частини інформаційного забезпечення маркетингової діяльності на споживчу поведінку, кінцевий вибір споживачів. Проаналізовано залежність надання споживчих переваг від обраного типу маркування продукції, кінцевого вибору споживача, що позитивно впливає на збільшення обсягів виробництва на підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гуржій, Т. О., та В. Г. Чорна. "СФЕРА ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ РОЗВИТКУ". Kyiv Law Journal, № 1 (21 квітня 2023): 175–80. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2023.1.26.

Full text
Abstract:
В даній статті визначено проблемні питання розвитку сфери дитячого харчування в Україні. Зазначено, що на сучасному етапі розвитку сфера дитячого харчування в Україні стикається з цілою низкою актуальних проблем, що гальмують її розвиток: 1) актуальність необхідних обсягів виробництва та обігу дитячого харчування в Україні, що визначається рівнем народжуваності, статистичними даними щодо чисельності кінцевого споживача; 2) економічні умови розвитку підприємств виробництва дитячого харчування в Україні; 3) ефективне нормативно-правове регулювання сфери дитячого харчування, зокрема, відповідність наявних нормативно-правових актів нормах та стандартам Європейського Союзу; 4) мало ефективна державна політика в сфері дитячого харчування: відсутність дієвих програм розвитку сфери дитячого харчування; відсутність систематизованих та системних заходів суб’єктів публічної адміністрації для сприяння розвитку та державної підтримки виробників дитячого харчування тощо. Акцентовано увагу, що негативна динаміка народжуваності сприяє зниженню обсягів виробництва дитячого харчування, адже, спостерігається спад попиту. В той же час, малі обсяги виробництва продукції спричиняють удорожчання виробничих процесів, що як результат є подорожчання дитячого харчування або ж виробники починають шукати більш дешевші складові дитячого харчування з метою зниження собівартості. Втім, за таких умов страждає кінцевий споживач. Відзначено, що на європейському ринку товари дитячого харчування мають високі оцінки та користуються попитом. Однак, експорт дитячого харчування в більшій мірі сприяє не розвитку сфери дитячого харчування, а отриманню власної вигоди виробникам дитячого харчування. Зазначається, що ефективна державна політика дає можливість сприяти розвитку вітчизняних підприємств дитячого харчування, що матиме лише позитивні сторони: забезпечення дітей здоровим та збалансованим дитячим харчуванням; податкові надходження додержавного бюджету; додаткові робочі місця на підприємствах тощо. Особливо актуальним є питання ефективної державної політики в сфері дитячого харчування в воєнний та післявоєнний період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ДЕМЧЕНКО, Святослав. "ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ АДВОКАТА В УМОВАХ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ". Law. State. Technology, № 4 (26 грудня 2023): 37–42. http://dx.doi.org/10.32782/lst/2023-4-6.

Full text
Abstract:
Застосування нових технічних інструментів і комплексних підходів до задоволення потреб клієнтів в правовій допомозі дозволяє забезпечити більш якісний рівень юридичного бізнесу. Цифровізація судочинства, дистанційність у комунікації з клієнтами та колегами спричинило попит на покращення навиків роботи з різноманітними інформаційними платформами (наприклад, Zoom, Google Meet, Microsoft Teams, Join.Me) у адвокатів та інших представників юридичного бізнесу. Адвокат розглядається не як кінцевий споживач правової інформації, а особа, яка споживає, аналізує та використовує в подальшому таку інформацію з метою захисту законних прав та інтересів клієнта. Метою статті виступає дослідження процесу диджиталізації у вітчизняній адвокатурі та перспективам подальшого розвитку адвокатської діяльності. Реалізація поставленої мети передбачає вирішення низки завдань, серед яких виступає визначення проблематики у забезпеченні належної якості правової допомоги в умовах пандемії COVID-19 та війни на території України. Наукова новизна. Визначено центральні на думку автора проблеми у забезпеченні якісної правової допомоги в сучасній Україні, такі як: неможливість проведення оффлайн зустрічей із клієнтами; паперовий документообіг засобами поштового зв’язку; необхідність оперативного формування електронних доказів з метою фіксації злочинів (правопорушень) та підтвердження понесеної майнової шкоди, завданої юридичним, фізичним особам. Цифровізація судочинства розглядається як основний шлях подолання таких проблем. У висновку констатовано, що розвиток інформаційних технологій протягом останнього десятиліття та сучасні умови в Україні спричинили швидке впровадження інформаційних ресурсів та сервісів в усі сфери життєдіяльності, і вітчизняна адвокатська діяльність не стала винятком. У підсумку, сприйнято процес диджиталізації юриспруденції як явище суто позитивне, оскільки може зберегти рівень забезпечення ефективного захисту прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб, які проживають або перебуваються на території України в умовах воєнного стану та пандемії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Pasichnyi, V. M., О. V. Khrapachov та А. І. Marynin. "Аналіз систем пакування для м’яса та м’ясопродуктів". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, № 80 (2017): 63–67. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8013.

Full text
Abstract:
Вибору необхідної системи пакування передує ретельний аналітичний процес асортименту м’ясопродуктів, м’яса чи напівфабрикатів з нього, які потребують пакування. Оскільки даний процес є частиною технологічного процесу виготовлення даної продукції, дуже важливо підібрати таку систему пакування, яка може максимально задовільнити потреби виробництва. При цьому враховуються необхідні терміни зберігання, зовнішній вигляд та презентабельність продукції, можливість нанесення на упаковку необхідної інформації щодо складу продукту, умов його зберігання та приготування (якщо це передбачено видом самого продукту) тощо. Універсальної системи пакування не існує, для кожного продукту оптимальним варіантом є одна, для деяких продуктів – дві системи, що максимально можуть його презентувати та задовольнити вимоги як виробника, так і споживача; оскільки саме останній впливає на те, яким попитом буде користуватись той чи інший продукт. Упаковка повинна бути герметичною та витримувати навантаження при її транспортуванні та реалізації, тому до вибору пакувального обладнання та матеріалів ставляться дуже високі вимоги. Існує декілька систем пакування, серед яких можна виділити основні: вакуум-пакувальні машини з використанням багатошарових вакуумних або вакуумних термозсідальних пакетів; термоформувальні лінії з використанням багатошарових бар’єрних плівок; лініі «флоу-пак» з використанням багатошарових бар’єрних плівок; лінії «флоу-вак» з використанням багатошарових термозсідальних плівок; трейсілери з використанням готових лотків (треїв), до яких приварюється верхня плівка.
 Термін зберігання продукції залежить від виду самого продукту та бар’єрних характеристик пакувальних матеріалів. Завдяки унікальним властивостям останніх, за умови дотримання всіх необхідних санітарних вимог та температурних режимів, кінцевий споживач отримує високоякісний продукт з стабільними споживчими характеристиками. Від того, наскільки якісно вивчений процес коректного комбінування систем пакування з врахуванням характеристик пакувального обладнання та матеріалів в розрізі кожного окремого продукту та всього асортименту в цілому, залежить і продуктивність праці при виготовлені того чи іншого продукту та фінансовий результат виробництва. Застосування новітніх технологій виробництва та пакування м’яса і м’ясопродуктів, їх аналіз та можливість комбінування дозволяють значно підвищити дані показники та забезпечити високі стандарти якості та безпечності продукту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Pasichniy, V. M., О. V. Khrapachov та А. І. Marynin. "ВИКОРИСТАННЯ МОДИФІКОВАНОГО ГАЗОВОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ВАКУУМУВАННЯ ПРИ ПАКУВАННІ І ЗБЕРІГАННІ ОХОЛОДЖЕНОГО М’ЯСА ТА НАПІВФАБРИКАТІВ З НЬОГО". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, № 2 (2016): 68–72. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6813.

Full text
Abstract:
Охолоджене м’ясо є одним із найпоширеніших продуктів на споживчому ринку, який користується великим попитом, як в натуральному вигляді, так і у вигляді напівфабрикатів, тому його виробництву приділяється дуже велика увага. Збереження споживчих характеристик таких продуктів протягом всього терміну їх зберігання можливе за рахунок їх пакування в полімерні багатошарові матеріали з застосуванням вакууму або модифікованого газового середовища (МГС). На доцільність вибору необхідної системи пакування впливають не тільки кінцевий споживач та бажані терміни зберігання зазначеної продукції, а насамперед: дотримання гігієнічних вимог, температурних режимів та мінімального часу на переробку і пакування, а також властивості самого продукту. Оскільки не існує однієї універсальної системи пакування для всього асортиментного ряду м’ясопродуктів, перед тим, як виготовляти та пакувати такий продукт, виробник проводить аналіз споживчих його характеристик і властивостей, ринку збуту, зовнішнього вигляду упаковки, її призначення, умов транспортування та термінів реалізації і зберігання того чи іншого продукту. Якщо у виробника виникає потреба у виготовленні напівфабрикатів у вигляді відрубів, великих шматків та сімейної і порційної упаковки, він, як правило, розглядає і пакування під вакуумом, і в модифікованому газовому середовищі. А отже для цього, обов’язково слід враховувати вплив вакууму та газової суміші на характеристики продукту та термін його реалізації.
 Серед основних показників, які впливають на термін зберігання м’яса та м’ясопродуктів, є активніть води (aw) та рН. Питання зовнішнього вигляду пов’язані з пігментом міоглобіном, який, в залежності, від умов пакування (з застосуванням вакууму або модифікованого газового середовища) змінює колір м’яса. Тому при застосуванні пакування в МГС, слід послідовно підходити до підбору складу газової суміші, враховуючи вид продукту, тип обладнання, співвідношення «продукт/газ» в упаковці тощо. А при вакуумному пакуванні охолодженого м’яса слід інформувати споживачів про можливу зміну кольору продукту під дією вакууму. Обидві системи пакування направлені на збереження свіжості та безпечності продукту протягом всього терміну його зберігання та реалізації. Вивчення процесів, які при цьому відбуваються, зосереджене на їх цілеспрямоване застосування в м’ясопереробній галузі з метою підвищення стандартів якості такої продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Штрімайтіс, Оксана Вікторівна, Наталія Василівна Карпович, Оксана Миколаївна Ткачук та Ольга Володимирівна Садовник. "ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ АПТЕК У ВОЄННИЙ ЧАС НА ПРИКЛАДІ ЛОКАЛЬНИХ МЕРЕЖ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ". Health & Education, № 3 (18 вересня 2023): 92–97. http://dx.doi.org/10.32782/health-2023.3.15.

Full text
Abstract:
Стаття містить відомості про діяльність фармацевтичної галузі під час дії воєнного стану в Україні, зокрема функціонування роздрібної аптечної мережі, у тому числі з екстемпоральним виготовленням ліків, на прикладі локальних мереж Рівненщини: аптеки ТДВ «Рівнефармація» та ТОВ «Укрфарм». Фармацевтична галузь є частиною критичної інфраструктури, адже від її роботи залежить не тільки здоров’я, а й життя українців. Особливість фармацевтичної галузі полягає в тому, що всі її ланки тісно пов’язані між собою: товар прямує від виробника через дистриб’ютора до аптечних мереж, де його отримує кінцевий споживач. І якщо страждає одна з цих ланок, блокується робота й усіх інших. Через повномасштабну війну росії проти України компанії змушені адаптуватися до багатьох нових викликів. У перші тижні повномасштабного вторгнення постали проблемні питання стосовно логістики та доставки лікарських засобів і медичних виробів до аптек, дотримання умов зберігання та відпуску ліків. Уперше була зроблена комплексна оцінка діяльності аптек у воєнний час, у тому числі з екстемпоральним виготовленням на основі аналізу нормативно-правової законодавчої бази, що регламентує діяльність закладів, інтерв’ювання фармацевтів і менеджменту аптек. Дослідження ефективності роботи аптечної мережі проводилося в перший тиждень від початку повномасштабного вторгнення ворога, далі оцінювалась діяльність аптек у перші 3 місяці після цього та особливості роботи восени 2022 року. Також були визначені питання, які постали у воєнний час за різними показниками організації діяльності аптечних закладів, та запропоновані шляхи їх вирішення. Зокрема, для якісної роботи керівникам аптек потрібно було розробити альтернативні логістичні маршрути доставки лікарських засобів і виробів медичного призначення, розподілу та дотримання умов зберігання; аптек з екстемпоральним виготовленням – збільшити обсяги виробництва; фармацевтам – використати практичні навички з комунікації, менеджменту та маркетингу для якісного формування товарних запасів та забезпечення населення необхідними ліками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шабардіна, Юлія, та Роман Кичма. "Особливості впровадження інструментів ощадливого виробництва на підприємствах швейної промисловості". Problems and prospects of economics and management, № 1(37) (2024): 122–32. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2024-1(37)-122-132.

Full text
Abstract:
Впровадження концепції ощадливого виробництва на сучасних підприємствах швейної промисловості є частиною цілісної виробничої системи, яка включає соціальну, організаційну, економічну, соціально-економічну, психологічну та технічну складові. Його кінцевою метою є підвищення продуктивності праці, раціональне використання ресурсів, підвищення конкуренто-спроможності бізнесу та задоволеності працівників працею, створення продукту, який є цінним для кінцевого споживача. У цьому контексті виникають проблеми щодо впровадження інструментів ощадливого виробництва в усіх сферах виробничого процесу. Сучасні швейні підприємства стикаються з багатьма викликами. Підвищення ефективності систем управління нерозривно пов’язане з питаннями планування та управління виробничим процесом, і ощадливість має бути невід’ємною частиною всіх організаційних процесів. Для підвищення ефективності системи управління швейного підприємства необхідно формувати якість обслуговування в межах усіх основних і допоміжних бізнес-процесів. Щоб запровадити ощадливість у всі процеси, необхідно визначити стандарти та методи оцінки показників ефективності. Важливим результатом впровадження ощадливого виробництва має стати задоволеність кінцевих споживачів швейною продукцією. З цією метою в роботі проведений аналіз впровадження ощадливого виробництва в систему управління на швейних підприємствах та запропонована математична модель аналізу кожної складової ощадливого виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Легеза, Дар’я Георгіївна, Яна Сергіївна Сокіл та Тетяна Володимирівна Куліш. "Поведінка споживачів на ринку борошна в країнах Європейського Союзу". Економіка, управління та адміністрування, № 3(105) (4 жовтня 2023): 43–50. https://doi.org/10.26642/ema-2023-3(105)-43-50.

Full text
Abstract:
В умовах глобалізації ринку та європейської інтеграції України для вітчизняних підприємств актуальними стають питання виходу на європейський ринок з продукцією, що має додану вартість. Невизначеність із культурою споживання в країнах ЄС, особливостями роботи оптової та роздрібної торгівлі, існуюча конкуренція з китайськими виробниками ускладнює вихід на ринок та завоювання певної ніші. Сільськогосподарські та харчові підприємства, крім того, стикаються з проблемами сертифікації продукції та дотримання вимог європейських харчових стандартів. У той же час висока ціна на кінцевий продукт та великий споживчий ринок є позитивними передумовами розширення ринків збуту для вітчизняних підприємств. Стаття надає аналіз моделі поведінки споживачів борошна на ринках Великої Британії, Нідерландів та Польщі. Аналіз проводився на основі показників торгового балансу, вартості імпорту, ціни імпорту, а також частки імпорту окремих країн. Стаття розкриває особливості ринку кожної із названих країн: особливості функціонування ринку борошна та споживчі переваги на ринку. Відповідно до проведених досліджень, Велика Британія має високу ціну порівняно з іншими країнами (0,74 $/кг) та високий експортний потенціал до 2027 року (393,2 млн $). Споживачі Великої Британії шукають різноманітний асортимент борошна, який можна використовувати окремо для хлібобулочних виробів, піци, макаронів, тортів. Ринок борошна в Нідерландах становить 4,8 % світового імпорту, має негативний торговий баланс (101,6 млн $), а експортний потенціал до 2027 року 917,9 млн $. У Нідерландах 77 % випічки виробляється як полуфабрикат, а на виробництві використовується шокове заморожування. Польща має високий ріст імпорту (61 %) та високу ціну імпорту (0,62 $/кг). Польські споживачі віддають перевагу органічній та безглютеновій продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Малишев, Віктор Володимирович, Дмитро Борисович Шахнін, Ангеліна Іванівна Габ та Ксенія Євгеніївна Скачкова. "МАРКЕТИГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ СВІТОВОГО РИНКУ ТИТАНУ". Scientific Journal "Metallurgy", № 1-2 (30 грудня 2024): 21–32. https://doi.org/10.26661/2071-3789-2024-1-2-03.

Full text
Abstract:
Світовий ринок титану охоплює видобуток, обробку та використання титану. Розширення ринку залежить від стрімкого зростання попиту в галузях промисловості, пов’язаних з аерокосмонавтикою та авіацією. Логістичний ланцюжок постачання охоплює видобуток титанових руд з подальшою їх переробкою на титан і його сплави. На динаміку ринку, ціну і доступність титану впливають геополітичні фактори, технологічні інновації та сектори кінцевих споживачів. Наведено загальну характеристика, чинники зростання та обмеження світового ринку титану. Оцінено природні запаси родовищ титанових руд та вказано придатні для розробки. Наведено ознаки світового ринку сполук титану та розподіл запасів титанових руд за країнами світу. Надано відомості щодо найбільших країн-виробників титану та титанових сплавів. Наведено сегментацію світового ринку титану за географічними регіонами, типом продукту, мікроструктурою сплавів титану та кінцевим користувачем. Виявлено фактори, що визначають значну волатильність цін на металевий титан. Визначено ключових «гравців» світового ринку титану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Mandybura, V. O., та V. O. Khyzhnyak. "Проблеми забезпечення адекватної економічної відповідальності бізнесу за порушення прав споживачів". Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, № 5 (19 вересня 2017): 74–90. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2017.05.12.

Full text
Abstract:
У контексті реалізації вимог, пов’язаних з процесом євроінтеграції України, проведено аналіз стану захисту прав вітчизняних споживачів. Розглянута проблема забезпечення адекватної економічної відповідальності бізнесу за матеріальні і моральні збитки, нанесені кінцевим споживачам життєвих благ шахрайськими оборудками та іншими протиправними діями. Розроблені пропозиції щодо застосування механізму забезпечення перманентної зміни номінального рівня законодавчо визначених економічних санкцій, що дозволить максимально повно адаптувати їх до інфляційного процесу. Розкрито зміст методики визначення та порядку впровадження в нормативно-правову сферу України нового універсального, масштабно-фіксованого вартісного показника – «нормативно-базової величини», що має замінити застосування у якості нормативного показник «прожитковий мінімум доходів громадян».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Корнієнко, Г. С. "Ознаки агробізнесу як аграрно-правової категорії". Актуальні проблеми держави і права, № 85 (12 серпня 2020): 98–104. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i85.1831.

Full text
Abstract:
У статті визначено ознаки агробізнесу як аграрно-правової категорії. Наголошено, що агробізнес в юридичних науках не отримав повного та ґрунтовного дослідження. Внаслідок цього проблема визначення ознак агробізнесу є актуальною і такою, що потребує розв'язання. Окреслено, що сільськогосподарський товаровиробник - це основний суб'єкт у правовідносинах агробізнесу. Крім нього, у правовідносини в сфері агробізнесу вступають і допоміжні суб'єкти, зокрема оператори ринку харчових продуктів, учасники оптового ринку сільськогосподарської продукції тощо. При цьому кінцевим суб'єктом правовідносин агробізнесу завжди є споживач.
 Визначено, що першим рівнем складних правовідносин агробізнесу буде виступати селекційне винахідництво, яке дає змогу отримати нові винаходи у сфері АПК; другим - виробництво, переробка; третім - логістика; четвертий рівень передбачає доведення продукції до кінцевого споживача. Між названими правовідносинами можна простежити стійкі, однорідні зв'язки.
 Встановлено, що агробізнесу як правовій категорії притаманні такі ознаки: 1) агробізнес здійснюється спеціальним суб'єктом, який спеціалізується на проведенні сільськогосподарської діяльності; 2) здійснення агробізнесу передбачає наявність спеціальних активів (земля, обладнання, водні ресурси тощо); 3) його сутність становить господарська (підприємницька) діяльність; 4) він виступає складною системою правових зв'язків у вигляді правовідносин із селекційного винахідництва, виробництва, переробки, реалізації сільськогосподарської продукції та підтримки розвитку села; 5) спрямовується на виробництво, реалізацію сільськогосподарської продукції та виконання послуг у сфері сільськогосподарського виробництва; 6) між суб'єктами агробізнесу виникають внутрішні та зовнішні правовідносини; 7) мета агробізнесу полягає в отриманні прибутку, задоволенні потреб споживачів у сільськогосподарській продукції з урахуванням розвитку села та сільської місцевості, підтримки екологічної безпеки; 8) агробізнес обов'язково передбачає наявність організаційного (аграрний менеджмент) і матеріально-технічного забезпечення (сільськогосподарська техніка, пально-мастильні матеріали, насіння, добрива тощо); 9) відносини агробізнесу регулюються нормами аграрного права.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Зара, А. Є. "СВІТОВА АВТОМОБІЛЕБУДІВНА ІНДУСТРІЯ В УМОВАХ ДЕФІЦИТНОГО СТАНОВИЩА НАПІВПРОВІДНИКОВОЇ ПРОДУКЦІЇ: ОСНОВНІ ЧИННИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ". Підприємництво та інновації, № 20 (29 жовтня 2021): 5–17. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/20.1.

Full text
Abstract:
У статті описуються кількісні й якісні тенденції галузі виробництва та збуту напівпровідникової продукції на сучасному етапі; зазначаються особливості ланцюгів постачання напівпровідникових чипів як проміжної продукції залежно від галузі споживача таких процесорів – виробника кінцевої електронної продукції; розглядаються чинники дефіцитного становища пропозиції на підрядному ринку напівпровідникової продукції під час пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19) та ключові аспекти відповідного реагування одного з найбільших споживачів такої продукції – світової галузі автомобільного виробництва як прикладу кризи ланцюгів постачання для багатонаціональної індустрії та перспектив розвитку її подальшої бізнес-діяльності в умовах епідеміологічних змін умов глобального попиту та пропозиції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Zavgorodnia, S. P. "Трансформування системи державної допомоги у сфері енергетики в Україні: існуючі механізми та пріоритети їх удосконалення". Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, № 2 (13 березня 2020): 87–98. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2020.02.10.

Full text
Abstract:
Виконання зобов’язань Україною як члена Енергетичного Співтовариства передбачає зменшення державного втручання, одночасно із забезпеченням доступу до надійних, стійких, сучасних джерел енергії. Положеннями Третього та Четвертого енергетичних пакетів визначено ряд заходів державної допомоги (чи державної підтримки), серед яких: підтримка у питаннях підвищення енергоефективності; заборона відключення вразливих споживачів від електроенергії у критичні моменти; стимулювання до інвестування у нові види виробництва енергії, що походить з відновлюваних джерел; залучення кінцевих споживачів повноцінно брати участь у енергетичному ринку й управляти власним енергоспоживанням.
 Метою статті є аналіз існуючих механізмів державної допомоги в Україні у різних секторах енергетики і визначення на цій основі шляхів зменшення державного втручання в умовах трансформування системи управління енергетичним сектором.
 Науковою новизною є сформовані за результатами дослідження пропозиції для створення правових умов розвитку ринкових механізмів з одночасним зменшенням державного втручання у різних секторах енергетики.
 Висновок. Трансформування системи управління енергетичним сектором в Україні супроводжується зменшенням державної допомоги в окремих секторах енергетики одночасно із фрагментарним впровадженням ринкових механізмів. У результаті аналізу існуючих механізмів державної підтримки в Україні у різних секторах енергетики з’ясовано проблемні питання їх функціонування і визначено пріоритети зменшення державного втручання у зазначену сферу. Можна стверджувати, що задля усунення прогалин функціонування механізмів державної допомоги в різних секторах енергетики для України актуальними є: впровадження енергоефективних заходів на промислових і комунальних підприємствах, запровадження державного стимулювання побутових споживачів до виробництва енергії з відновлюваних джерел; розширення можливостей споживача впливати на власне енергоспоживання; надійний захист вразливих споживачів енергоресурсів через посилення адресності соціальної підтримки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

КРИВДИК, Михайло, Михайло П’ЯТНИЧКА та Віталій ЗАБОТІН. "РІВНІ УПРАВЛІННЯ ЗБУТОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ". Development Service Industry Management, № 1 (28 березня 2024): 97–101. http://dx.doi.org/10.31891/dsim-2024-5(13).

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сутність поняття «збут» та наведено авторське визначення поняття, зокрема це процес реалізації товарів або послуг, що включає всі етапи, пов'язані з продажем: від, взаємодії з клієнтами до самої угоди про придбання товару або послуги. Зазначено, що збутова діяльність підприємства реалізується через канали збуту, які поділяються на прямі (тобто модель дистрибуції, де виробник продукту або постачальник послуг безпосередньо взаємодіє з кінцевим споживачем, обходячи посередників) та опосередковані (тобто модель дистрибуції, де виробник товарів або постачальник послуг продає свою продукцію через посередників, таких як дистриб'ютори, оптовики, роздрібні мережі або інших посередників, перед тим як досягти кінцевого споживача). Управління збутовою діяльністю підприємства включає різні аспекти та стратегії, спрямовані на ефективний розвиток та забезпечення успішної реалізації товарів чи послуг. А під управлінням збутовою діяльністю слід розуміти процес передачі товарів від виробника до споживача на певних визначених умовах. Управління збутовою діяльністю реалізовується на стратегічному, тактичному та оперативному рівнях, і характеризується певною специфікою, зокрема на стратегічному рівні відбувається планування та обґрунтування вибору оптимальних каналів збуту для досягнення стратегічних цілей підприємства, на тактичному – формування маркетингових планів та стратегій реклами, ціноутворення, продажу, обслуговування клієнтів, а на оперативному – координація діяльності та контроль за щоденними операціями збуту, управління запасами, доставкою та складськими процесами. Виділення таких рівнів дозволяє більш грунтовно підходити до побудови системи збуту на підприємстві та врахувати специфіку збутової діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Бутенко, Роман Юрійович, та Олександр Борисович Кисельов. "ІНТЕНСИВНІСТЬ РОСТУ СВИНЕЙ НА ВІДГОДІВЛІ ЗА ВИКОРИСТАННЯ АМІНОКИСЛОТНИХ ДОБАВОК В УМОВАХ ПРОМИСЛОВОГО СВИНОКОМПЛЕКСУ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, № 4 (30 грудня 2024): 3–11. https://doi.org/10.32782/bsnau.lvst.2024.4.1.

Full text
Abstract:
З метою вивчення впливу різних рівнів і ступенів перетравності білка в раціоні з додаванням амінокислотної добавки на відгодівельні якості гібридних свиней було проведено експеримент з вивчення відгодівельних якостей гібридних свиней F1, отриманих шляхом схрещування двопородних свиноматок (ВБхЛ) з термінальними кнурами PIC-337. Експеримент проводився в умовах свинарського комплексу «Рябушківський бекон» у Сумській області. Було використано різні рівні та ступені перетравності білка в раціоні свиней. Дослідження охопило 6 груп по 20 голів, поділених за живою масою і статтю. Протягом зрівнювального періоду, який тривав 30 днів, всі свині отримували однаковий раціон. Після завершення цього періоду з кожної групи було вилучено по 5 тварин з надмірним або недостатнім приростом маси. Далі, протягом 16 днів, тварини продовжували споживати той самий корм з метою досягнення ваги 110 кг. На 47-й день відгодівлі свині були поділені на три групи за масою (58 кг, 66 кг і 77 кг) та утримувались по 15 голів у загонах з щілинною підлогою. Перша половина свиней отримувала корм з легкозасвоюваним протеїном, а друга – з важкозасвоюваним протеїном і кормовою добавкою AminoPro. У всіх групах протягом усього експерименту використовували сухий комбікорм власного виробництва, який виготовляли на основі БМВД із додаванням подрібнених інгредієнтів. Комбікорм роздавали вручну двічі на день у годівниці з перегородками, що дозволяли одночасне споживання корму 15 тваринами. Результати дослідження показали, що легковагові поросята, які споживали звичайний раціон з легкозасвоюваним протеїном, мали кінцеву масу на 2,10 кг або 1,56% більшу порівняно з тими, що отримували раціон з важкозасвоюваним протеїном та добавкою AminoPro. Свині із середньою початковою масою, що споживали звичайний корм, показали вищу масу на 2,60 кг або 1,84% порівняно з контрольною групою. Відмінностей у передзабійній масі свиней із найвищою початковою масою за різних раціонів не виявлено. Абсолютний приріст у свиней, що споживали корм із AminoPro, був на 4,60 кг або 6,03% вищим, порівняно з аналогами, що отримували звичайний корм. Середньодобові прирости також виявилися вищими у свиней середньої маси, які споживали корм із AminoPro, на 53 г або 6,04%. Вірогідної різниці за віком досягнення маси 100 кг між тваринами, які споживали звичайний і експериментальний корм, не виявлено. Свині з низькою початковою масою, що споживали звичайний корм, мали кращу конверсію корму на 0,07 кг на 1 кг приросту порівняно з аналогами на експериментальному раціоні. Середньовагові свині, що споживали експериментальний корм із важкозасвоюваним протеїном, мали нижчі витрати корму на 0,27 кг на 1 кг приросту порівняно з тваринами на звичайному раціоні. Вищий індекс відгодівельних якостей було встановлено у всіх групах свиней, які споживали експериментальний корм, незалежно від їхньої початкової маси. Крім того, спостерігалася висока кореляція між початковою і кінцевою масою відгодівлі та іншими показниками приросту. Дослідження виявило сильний прямий зв'язок між середньодобовим і абсолютним приростом, а також помірний прямий зв'язок між абсолютним і відносним приростом. Відносний приріст показав слабкий, але достовірний прямий зв'язок з віком досягнення живої маси 100 кг, тоді як абсолютний приріст мав помірний зворотний зв'язок із цим показником. Результати цього дослідження будуть корисні для свинарських комплексів, які прагнуть оптимізувати раціони годівлі, покращити середньодобові прирости та знизити витрати на корми, що важливо для підвищення рентабельності виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Зенкін, Микола Анатолійович. "Print Quality Control Using Statistical Methods." Технологія і техніка друкарства, no. 3(69) (November 10, 2020): 52–58. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.3(69).2020.217390.

Full text
Abstract:
Розглянуто можливість використання статистичних методів для забезпечення виробництва продукції, яка відповідає вимогам споживачів з найменшими витратами. Виконано аналіз різних досліджень, що дозволило виявити споживчі вимоги до кінцевої продукції. Описано принципи та практичні методи Загального менеджменту якості TQM. Відмічено, що суворий контроль, який покликаний забезпечити максимальну для друкованого виробництва якість, не обмежений одним калібрувальним тестовим тиражом — результати друку необхідно перевіряти постійно. Встановлено, що у стандарті ISО 12647-2:2004 відсутні: оптимальні значення густини для трьох типів паперу; значення CIELАB для балансу по сірому; параметри паперу конкретних виробників; параметри кольорів конкретних виробників; параметри пластин конкретних виробників; специфічні добавки та інші допоміжні матеріали для друку. Стандарт визначає вимірювані результати, на які потрібно вийти, але не дає методики та рекомендацій з їх досягнення. Запропоновано можливість застосування методу побудови контрольної карти для виявлення причин відхилення показників оптичної густини для тріади фарб в офсетному друці. З’ясовано, що найбільш важливими вимогами споживачів є розрізнення дрібних деталей зображення, тексту, чіткість друку, відсутність плям і сторонніх елементів на зображенні, естетичність. Розроблені в роботі підходи дозволяють визначити найбільш слабке місце в системі папір (картон)—друкарська фарба і оцінити рівень якості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Харченко, Юлія. "Ключові аспекти ощадливого виробництва на промислових підприємствах у сучасних умовах". Problems and prospects of economics and management, № 3(39) (2024): 83–97. https://doi.org/10.25140/2411-5215-2024-3(39)-83-97.

Full text
Abstract:
В умовах війни актуалізується необхідність поширення концепції ощадливого виробництва, яка на сучасних українських і зарубіжних підприємствах легкої промисловості, у тому числі і швейної, є частиною загальної виробничої системи. Складовими концепції ощадливого виробництва є, зокрема, соціальна, організаційна, економічна, соціально-економічна, психологічна та технічна структура. За кінцеву мету обрано підвищення продуктивність праці, забезпечення раціонального використання ресурсів, підвищення конкурентоздатності бізнесу та задоволе-ність працею, створення продукту, бажаного для кінцевого споживача. Враховуючи зазначене, прослідковуються наявні проблеми, що стосуються впровадження дієвих інструментів ощадливого виробництва на всіх стадіях виробничого процесу. Перед сучасними швейними підприємствами постають нові виклики, пов’язані з умовами впровадження ді-яльності під час війни, адже стимулювання підвищення ефективної системи управління безпосередньо пов’язане з плануванням та управлінням виробничим процесом, що ускладнене через бойові дії та окупацію значної території України. Ощадливість при цьому є важливою складовою більшості виробничих організаційних процесів промислових підприємств, оскільки для підвищення ефективності системи менеджменту, зокрема і швейного підприємства варто формувати якість виробництва й обслуговування в межах необхідних сучасних бізнес-процесів. Для запровадження ощадливого виробництва в усі процеси, потрібно сфо-рмувати та дотримуватись стандартів та методів оцінювання показників ефективності. Проаналізувавши різні підходи до визначення дефініції «ощадливе виробництво», перекону-ємося, що багато з наявних підходів є взаємодоповнюючими. Проаналізувавши основні положення концепції ощадливого виробництва у статті вказані підстави для формування структури системи ощадливого управління через системно-структурний підхід, яка складається з двох підсистем: формування та функції. Таким чином зазначено, що ефективне застосування концепції ощадливого виробництва вимагає не лише організаційних змін, а й головним чином соціальних та психологічних, включаючи мотивацію працівників та управління компанією. Ці зміни також стосуються всієї системи організації, враховуючи співпрацю з клієнтами, постачальниками та зацікавленими сторонами, що відображається в єдиних виробничо-торгових ланцюгах. Важливим визначальним критерієм впровадження ощадливого виробництва є фокус на кінцевих споживачів швейної продукції і їх задоволеність. При проведенні дослідження та підготовки статті нами за мету обрано здійснити аналіз ситуацій з впровадження ощадливого виробництва в систему управління на підприємствах легкої промисловості на прикладі швейних підприємств в умовах воєнних дій. Ключові слова: ощадливе виробництво; швейна промисловість; промислові підприємства, управління; оптимізація; ресурс легка промисловість
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Карбовська, Л. О., та К. Л. Железняк. "РОЗРОБКА КОМПЛЕКСУ МАРКЕТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЙ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 1(59) (9 жовтня 2020): 44–49. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/59-7.

Full text
Abstract:
У статті визначено, що вітчизняний фармацевтичний ринок є висококонкурентним і монополізованим, отже, це спонукає фармацевтичні компанії застосовувати сучасні засоби просування фармацевтичної продукції: реклама в ЗМІ; реклама в Інтернеті; інформація про ліки в аптеках; «гарячі» телефонні лінії; непряма реклама в телесеріалах/фільмах; пряма поштова розсилка; спонсорство; візити медичних представників; семплін тощо. Аналіз показав різний вплив елементів маркетингових комунікацій на медичних працівників, кінцевих споживачів фармацевтичної продукції та підприємств-виробників, а також їх ставлення до носіїв інформації про лікарські засоби. На основі дослідження встановлено, що в структурі комплексу засобів маркетингових комунікацій фармацевтичних компаній найбільш поширеною є реклама, вона допомагає як лікарю, так і пацієнту (кінцевому споживачу) зорієнтуватися в потоці інформації і прийняти обґрунтоване рішення про призначення або придбання потрібного препарату. Важливим напрямом просування продукції на фармацевтичному ринку є візити медичних представників, які мають інформувати фахівців про нові препарати та їх застосування. У статті запропоновано такі напрями удосконалення просування лікарських препаратів на фармацевтичному ринку, як: підвищення якості видачі в пошукових запитах по всіх категоріях; посилення пошуково-контекстних інструментів для підвищення результатів обробки запитів в сезон; активізувати рекламу в періоди зниження попиту на лікарські препарати (в не сезон); застосовувати нові типи розміщення реклами, серед них: Programmatic реклама; Custom.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Малишев, Віктор, та Вікторія Коваленко. "МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ СВІТОВОГО РИНКУ БІОІНЖЕНЕРІЇ". Society. Economy. Digitalization 2, № 2 (2024): 68–80. http://dx.doi.org/10.31379/sed.2.2.2024.6.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є виявлення стану та закономірностей розвитку світового ринку наномедицини та відстежування сучасних тенденцій та інновацій його розвитку. Об’єктом дослідження є сучасний стан та сегментація, динаміка та перспективи світового ринку біоінженерії та світових ринків інструментів, речовин та реагентів, обладнання біоінженерії. Біомолекули, біосистеми, біомашини, біокомп’ютинг визначено як чотири основних сфери застосування біомедичних інновацій. Здоров'я та працездатність людини; сільське господарство, аквакультура та харчові продукти; споживчі товари та послуги; матеріали, хімікати та енергія визначено як основні сфери впливу біомедичної інженерії. Сегментацію ринку інструментів біоінженерії здійснено за географічними регіонами, продуктами ринку, технологічними ідеями, галузями використання; ринку речовин і реагентів – за географічними регіонами, продуктами ринку та застосуванням; ринку обладнання біоінженерії – за географічними регіонами, технологіями, кінцевим споживачем. Визначено обсяг ринків різних географічних регіонів. Відстежено динаміку та конкуренцію на світовому ринку і виявлено чинники впливу на динаміку та ключові тенденції ринку. Узагальнено стан і зазначено перспективи подальших наукових досліджень у галузі біоінженерії. Персоналізована медицина, машинне навчання та штучний інтелект, технологія стовбурових клітин, редагування генів і діагностика згрупованих регулярно розташованих коротких паліндромних повторів, великий обсяг даних, дослідження наркотиків визначено як основні тенденції розвитку біотехнологічного ринку. JEL Класифікація: I11.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Дихнич, Людмила, Олена Тимошенко, Марина Бриль, A. Шаркіна та Вікторія Черевач. "ПРОЄКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ У СФЕРІ ФЕШНБІЗНЕСУ". Financial and credit activity problems of theory and practice 3, № 44 (2022): 291–97. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.3.44.2022.3701.

Full text
Abstract:
Розроблено та обґрунтовано напрями, чинники розвитку, визначено групи витрат та соціально-економічну ефективність здійснення проєктної діяльності підприємств у фешнбізнесі. Під проєктом у фешнбізнесі встановлено вважати сукупність взаємо­пов’язаних, обмежених у часі дій і заходів, спрямованих на розроблення та просування фешнпродукту, враховуючи модні тенденції за наявних ресурсів (матеріальних, трудових, фінансових, технологічних). Обґрунтовано такі напрями проєктної діяльності підприємств у фешнбізнесі: партнерські програми (наприклад, кобрендинг); зміна традицій у створенні та представленні модних товарів з метою залучення нових поколінь споживачів за допомогою переваг, що відрізняються від попередніх поколінь; упровадження нових технологій, які стають важливим доповненням модних речей та аксесуарів, — FashionTech (або FashTech); екологізація діяльності підприємств фешнбізнесу. Ключовими чинниками розвитку проєктної діяльності підприємств фешнбізнесу визначено такі: місце у глобальному виробничому ланцюжку створення вартості; ступінь концентрації підприємств у промислових кластерах; наявність висококваліфікованих фахівців у фешнбізнесі; наявність міжнародних брендів, що впливають на світові тенденції моди; багата і унікальна культура моди; державна політика і правова система, що підтримують розвиток індустрії моди. Систематизовано та охарактеризовано такі блоки витрат проєктної діяльності у фешнбінесі, як унікальні ноу-хау, фінансовий капітал, талант (людський капітал) та управління. Визначено особливості розроблення та переваги дизайнерських проєктів фешнпродуктів, до яких віднесено культова індивідуальність бренду, послідовність дизайну, найбільший впив дизайнерів на кінцеві продукти. Доведено, що розроблення фешнпродуктів у результаті проєктної діяльності фешнпідприємств впливає на криву корисності споживачів, і крива корисності споживачів, які віддають перевагу споживати досить багато фешнтоварів, відхиляється вправо вниз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Davidich, Y., A. Galkin, N. Davidich, O. Galkina, and K. Chebanuk. "DETERMINING THE EFFECT OF END CONSUMERS EXPENSES ON THE LOGISTICS SYSTEMS OPERATION." Municipal economy of cities 7, no. 146 (2018): 25–33. http://dx.doi.org/10.33042/2522-1809-2018-7-146-25-33.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

БУДНІКЕВИЧ, Ірина, та Олег БУРДЯК. "СТРАТЕГІЇ ПОЗИЦІОНУВАННЯ У ФОРМУВАННІ ТА РОЗВИТКУ БРЕНДІВ АГРАРНИХ РЕГІОНІВ". Herald of Khmelnytskyi National University. Economic sciences 330, № 3 (2024): 418–23. http://dx.doi.org/10.31891/2307-5740-2024-330-66.

Full text
Abstract:
В даній статі аграрні регіони (агрорегіони) розглядаються як особливі просторові утворення, економіка та стратегічний розвиток яких пов'язані з сільським господарством. Відзначено, що маркетингові стратегії позиціонування бренду агарного регіону підвищують його пізнаваність та привабливість у порівнянні з конкуруючими територіями, укріплюють репутацію на національному та міжнародному ринках. Метою статті є визначення суті та специфіки бренду аграрних регіонів, ідентифікація стратегій позиціонування брендів аграрних регіонів у процесах їх формування та розвитку. Бренд аграрного регіону визначено як комплексну концепцією, композицію унікальностей, цінностей, асоціацій, переваг, вигод, які відрізняють даний регіон від інших і створюють його позитивний та запам’ятовуваний імідж для визначених цільових аудиторій. Відзначено, що іманентні складові, їх властивості та унікальності аграрного регіону дозволяють сформувати та підтримувати його бренд. Вказано, що специфіка бренду аграрного регіону полягає в тому, що він будується на основі просторових, природно-кліматичних, соціально-культурних та економічних особливостей регіону; включає в себе ресурсні, продуктові, інфраструктурні, візуальні, інноваційні, маркетингові, іміджево-репутаційні, історичні, ціннісні ключові компоненти. Розуміючи позиціонування як процес створення і впровадження у свідомість представників цільової аудиторії певного образу аграрного регіону, визначені та описані два основні напрямки стратегій позиціонування: спрямовану на кінцевих споживачів певного продукту, який створює саму основу бренду; спрямовану на потенційних бізнес-партнерів. Зроблено висновок, що аграрні регіони чиї бренди орієнтуються на кінцевих споживачів, позиціонують себе як території, що можуть запропонувати унікальний продукт, особливі умови ознайомлення з продуктом та умови для його споживання, туристичну та екскурсійно-пізнавальну підтримку, емоційне наповнення процесу тощо. У маркетингових стратегіях позиціонування та просування брендів даного типу активно використовуються різні канали комунікації, активна туристична підтримка брендів, створення ексклюзивності продажів базового продукту за межами регіону тощо. Позиціонування, що спрямоване на потенційних бізнес-партнерів презентує аграрний регіон як індустріально-аграрну територію з «вкрапленнями» аутентичних традиційно-аграрних анклавів, спрямованих на збереження і демонстрацію традиційного укладу, ремесел, народних промислів тощо. Маркетингові стратегії орієнтуються на просування інноваційності аграрного регіону, готовності до подальшого розвитку, до залучення інвестицій у розвиток агровиробництва і для запрошення нових партнерів до співпраці. Зроблено висновок, що аграрні регіони окрім стратегій позиціонування спрямованих на кінцевого споживача та потенційних бізнес-партнерів формують альтернативи, які укладаються в концепцію інноваційності та сталого розвитку аграрної сфери, туризму, індустрії гостинності, орієнтуються на нові покоління споживачів. Альтернативним типом позиціонування аграрного регіону є створення образу території як такої, де домінування у валовому регіональному продукті продукції сільськогосподарської галузі ґрунтується на концепції сталого розвитку, забезпечується широким впровадженням новітніх технологій, індустріальних методів виробництва у рослинництві і тваринництві, інтенсифікацією та цифровізацією галузі тощо. Характерними ознаками подібних регіонів визначені: інвестиції у технології та інновації; постійне удосконалення інфраструктури для виробництва, переробки, продажу продукції, розвиток сільськогосподарської логістики; стійкий розвиток регіону та агроекологія; імідж, репутація та довіра, громадська думка, позитивне сприйняття підприємств регіону споживачами та партнерами, екологічна та етична репутація регіону, позитивний досвід взаємодії з продукцією регіону та інші.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Бурикін, О. Б., Ю. В. Малогулко та А. Л. Поліщук. "МЕТОД ОЦІНЮВАННЯ ЧАСТКИ ЕЛЕКТРОСПОЖИВАННЯ ЗАДАНОГО СПОЖИВАЧА, ЯКА ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ З ВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 3(82) (10 квітня 2023): 18–24. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2022.3.2.

Full text
Abstract:
Одним із інструментів підтвердження походження електроенергії, що продається на роздрібному ринку є, так звані, Гарантії походження. Вони є основою для розрахунків викидів парникових газів та звітування щодо викидів вуглецю і є найбільш затребуваним європейськими підприємствами. Застосування Гарантій походження передбачає використання спеціалізованих систем та програмного забезпечення, яке дозволяє вести їх облік, випуск та скасування. В усіх Європейських країнах застосовується відокремлення фізичних процесів від комерційних, тому врахування топології мережі та втрат електроенергії на її передачу є безумовною перевагою наведеного дослідження. Об’єктом дослідження є механізм підтвердження гарантій походження, що спирається на обґрунтоване визначення обсягів покриття навантаження споживача енергією з відновлювальних джерел. Наявні рішення для маркування електроенергії на основі сертифікатів Гарантії походження мають низку проблем. Вони часто не точно відображають викиди вуглецю, не забезпечують прозорості та можливості перевірки для кінцевих споживачів оскільки не враховують фізичні процеси передавання електроенергії у системі маркування. Зважаючи на важливість експорту електроенергії, наявність функціонуючого механізму Гарантій Походження набуде особливого значення після прийняття закону Європейського Союзу про «Зелений курс» та впровадження Механізму прикордонного вуглецевого регулювання. Для вирішення цієї проблеми розроблено метод визначення частки навантаження кожного вузла електричної мережі, що забезпечується певним джерелом електроенергії. Для врахування нелінійності співвідношення між напругами у вузлах електричних мереж та потужностями їх генерування чи навантаження використовуються результати розрахунку усталених режимів. Метод може бути інструментом підтвердження обсягів електроенергії у гарантіях її походження з урахуванням фізичних процесів електричних мереж.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

GRYTSEVYCH, Volodymyr, and Mariana SENKIV. "THE GEOGRAPHY OF THE END CONSUMERS OF THE LOGISTIC PRODUCT FLOWS IN WESTERN UKRAINE." Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, no. 77 (2017): 25–32. http://dx.doi.org/10.17721/2413-7154/2017.77.25-32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Бронат, Ю. В. "ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН ДРОПШИПІНГУ В УКРАЇНІ". Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, № 3 (18 лютого 2022): 8–14. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-pub.2021.3.2.

Full text
Abstract:
У статті досліджено процес зростання обсягу продажів товарів із застосуванням засобів електронної комерції. Наведено декілька підходів до визначення нового для української правової системи економічного явища – дропшипінгу. Сформовано власне визначення економічної моделі діяльності посередників у галузі реалізації торгівлі та послуг. Виокремлено суттєві економічні переваги застосування дропшипінгу, серед яких: відсутність необхідності вкладання великого статутного капіталу, відсутність ризику втрати капіталу й оборотних засобів, проста форма легалізації діяльності, відсутність необхідності нести витрати на обслуговування складських приміщень та адміністрування поштових відправлень. Визначені основні види правочинів, що укладаються між учасниками, котрі вступають у відносини дропшипінгу. Окреслено основні характеристики застосування агентських угод при здійсненні реалізації товарів і послуг кінцевим споживачам. Проаналізовано основні проблемні питання державного регулювання відповідальності посередників за прострочення доставки товару, поставки виробником/постачальником товару неналежної якості та не повідомлення покупця про реальний правовий статус такого посередника. Зроблено висновок, що очікується подальше розповсюдження застосування моделі дропшипінгу в Україні серед малого підприємництва з метою реалізації товару та послуг виробника/постачальника через посередників. Збільшення кількості правочинів за участі дропшиперів має величезний вплив на розвиток електронної комерції. У статті доведено необхідність подальшого дослідження правового регулювання діяльності дропшиперів, що потребує законодавчого закріплення поняття дропшипінгу, визначення кола учасників, котрі беруть участь у такій моделі реалізації товару, а також уточнення чинних положень законодавства про захист прав споживачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Gorodetsky, Yuri. "МЕТОД ТОЧНОГО РОЗРАХУНКУ СКЛАДУ ЦІЛЬОВОЇ АУДИТОРІЇ ДЛЯ КОРЕКЦІЇ РЕКЛАМНИХ БЮДЖЕТІВ ПІД ЧАС ВИВЕДЕННЯ НОВОГО БРЕНДУ ЧИ ТОВАРУ НА РИНОК". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, № 14 (2024): 203–12. https://doi.org/10.32750/2024-0220.

Full text
Abstract:
В представленій роботі доведено, що, в сучасному маркетинговому середовищі ефективне виведення нового бренду чи товару на ринок є надзвичайно складним та відповідальним завданням. Конкуренція на ринку постійно зростає, і успіх чи невдача продукту часто визначаються не лише якістю товару, але й правильністю застосування маркетингових стратегій. Однією з основних складових таких стратегій є реклама, і правильний підхід до її планування та реалізації має вирішальне значення для ефективності запуску нового продукту. Основною метою є визначення методу точного розрахунку складу цільової аудиторії для корегування рекламних бюджетів під час виведення нового бренду чи товару на ринок. В роботі використані такі методи дослідження: метод аналізу, синтезу, узагальнення, логічний метод, обчислення, теоретичного обґрунтування, дедукції та індукції. Одним із ключових аспектів, що впливає на успіх рекламної кампанії, є точний розрахунок складу цільової аудиторії. Розуміння того, хто є кінцевим споживачем продукту, а також як найефективніше доставити рекламне повідомлення саме до цієї групи, дозволяє значно підвищити ефективність витрат на рекламу. Недооцінка важливості точного визначення цільової аудиторії може призвести до нераціональних витрат рекламного бюджету, низької конверсії та поганих результатів кампанії. Метод точного розрахунку складу цільової аудиторії включає використання статистичних моделей, аналізу ринку, а також інструментів для сегментації споживачів на основі демографічних, поведінкових та психографічних характеристик. Точність у визначенні цільової аудиторії дозволяє оптимізувати рекламні бюджети, спрямовуючи їх на найбільш перспективні сегменти, що збільшує ймовірність досягнення бажаного результату на ринку. Завдяки правильному розрахунку складу цільової аудиторії можна не лише коригувати розмір рекламного бюджету в залежності від потреб і пріоритетів, але й точніше адаптувати рекламні повідомлення під конкретні групи споживачів. Такий підхід є особливо важливим при виведенні нового бренду чи товару на ринок, де перші враження та правильний фокус можуть стати вирішальними для довгострокового успіху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Яновський, Дмитро Валерійович. "Оптимізація ланцюгів поставок: вирішення «ефекту батога» для замовлень постачальників". Технічна інженерія, № 2(92) (29 листопада 2023): 146–51. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2023-2(92)-146-151.

Full text
Abstract:
Дослідження приділяє особливу увагу аналізу ефекту «бичачого батога» в ланцюгах поставок та його впливу на збільшення варіабельності замовлень порівняно із попитом кінцевих споживачів. Зазначається, що під час глобальних криз, таких як пандемія чи війна, ланцюги поставок стикаються зі значним зростанням ненадійності виконання замовлень. Це призводить до порушень у русі інформаційних та матеріальних потоків, не дотримуючись основної мети логістичної системи – задовільнення потреб як власних, так і клієнтських. У статті розглянуто можливі стратегії пом’якшення ефекту «бичачого батога», зокрема, важливість обміну інформацією та інтеграції для ефективної координації між ланками ланцюга поставок. Зазначено, що вдосконалення цих аспектів може призвести до зменшення варіабельності замовлень та оптимізації управління запасами.
 Це дослідження приділяє увагу аналізу дволанкового ланцюга поставок з одним магазином та одним постачальником. Магазин робить замовлення постачальнику, враховуючи політику управління товарним запасом та недостатню надійність постачання. Досліджено вплив цих факторів на варіабельність замовлень порівняно з попитом. Запропоновано модель розрахунку замовлень постачальника наступній ланці, що враховує прогнози, зміну мінімального залишку магазину та недостатню надійність поставок у магазини. Наведено приклади, що ілюструють використання моделі. Показано, що такий підхід може сприяти точнішому задоволенню потреб кінцевих споживачів та зменшенню непередбачуваності управління запасами. Наголошено на важливості ефективної координації та інтеграції для забезпечення стабільності ланцюгів поставок. Запропонована модель може слугувати основою для розвитку більш ефективних практик управління ланцюгами поставок в умовах сучасного бізнес-середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Бойчук, І. В. "СПРЯМОВАНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ НА МАРКЕТИНГОВУ КОНЦЕПЦІЮ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 64 (7 жовтня 2021): 103–7. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-64-16.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена обґрунтуванню доцільності спрямування діяльності підприємств на концеп-цію маркетингу та внесенню відповідних адаптаційних змін у систему управління для вдосконалення їх функціо-нування в умовах швидких змін оточуючого середовища. Зазначено, що маркетингову концепцію доцільно розгля-дати як наукову систему поглядів на випуск товарів і надання послуг, які забезпечують взаємну вигоду виробни-кам, продавцям і кінцевим споживачам. Доведено, що вибір концепції залежить від багатьох чинників, тому за-вданням для підприємств є кваліфікований перегляд різних концепцій і визначення найбільш ефективних для за-стосування. Вказано на необхідність врахування типу ринку та зміни умов діяльності підприємств при організа-ції маркетингу. Обґрунтовано, що в сучасних умовах маркетингова концепція розглядає його як окрему функцію і як філософію бізнесу, як спосіб мислення і напрям дій щодо досягнення визначеної мети і ринкових завдань. На цій основі рекомендовано вважати концепцію маркетингу сучасною системою організації управління, головними перевагами якої є стабільність прибутків, вміле використання ресурсів підприємства і можливостей ринку, об’єднання всіх структурних підрозділів для задоволення потреб споживачів і досягнення визначеної підприємст-вом ринкової мети. Вказано на важливість стимулювання творчого характеру в маркетинговій діяльності, для чого на підприємстві необхідно забезпечувати систематичне і комплексне вивчення ринкової ситуації, створення відповідної інформаційної бази, розроблення стратегічних планів і забезпечення їхнього виконання за умови під-кріплення якісним розподілом повноважень і фінансових ресурсів. Запропоновано також застосування системи обґрунтування рішень на рівні вищого керівництва з використанням прикладів світового досвіду та теорії прий-няття рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Dzhur, О. Y., та А. S. Shuljakova. "Інноваційні аспекти удосконалення системи менеджменту організацій у сучасних умовах". Bulletin of the Dnipropetrovsk University. Series: Management of Innovations, № 6 (1 липня 2016): 55. http://dx.doi.org/10.15421/191606.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження обумовлена необхідністю створення ефективної системи менеджменту для організації, яка забезпечить можливості виходу на новий рівень розвитку, що передбачає модернізацію організаційної структури управління та збільшення її ефективності; зниження витрат; підвищення рівня безпеки послуг і продукції; випуск продукції із якістю, на яку очікує споживач, збільшення кількості кінцевих споживачів і займання позиції найкращого постачальника; збільшення обсягів збуту продукції та послуг; оперативне реагування на ринкові коливання; підвищення продуктивності; захист своєї торговельної марки і репутації.Метою написання статті є розробка загальної системи менеджменту організації, виявлення суттєвих якісних характеристик ефективної системи менеджменту організації та різних інновацій, які дозволяють упроваджувати їй довгострокові стратегії і забезпечують конкурентоспроможність в цілому.Методи дослідження – системний підхід, методи аналізу та синтезу, порівняння.Проаналізовано підходи щодо змісту, структури та наповнення сучасних систем менеджменту організації. Розкрито специфіку й проаналізовано функціонування компаній-рітейлерів і їх структурних одиниць. Виділено якісні результативні характеристики сучасної системи менеджменту організації, сформульовано визначення сучасної системи менеджменту організації (підприємства). Запропоновано загальну схему системи менеджменту організації «вищого рівня» для забезпечення конкурентоспроможності та розвитку організації.Сформульовано заходи із підвищення конкурентоспроможності та стратегічної стійкості компанії «АЛЛО», а саме: 1) врахування сезонних факторів попиту на товари; 2) упровадження нових ідей (соціальних інновацій) залучення клієнтів, які відрізняються від ідей компаній-конкурентів; 3) упровадження в систему менеджменту більшої кількості мотиваційних програм для заохочення співробітників; 4) застосування інноваційних освітніх заходів програми лояльності клієнтів, що підвищують цінність послуг компанії як для індивідуумів, так і суспільства в цілому; 5) розширення асортименту магазинів для залучення нових клієнтів і підвищення прибутку.Наукова новизна дослідження полягає у визначенні сучасних вимог споживачів до компаній-рітейлерів електронної техніки, обґрунтуванні розширення обсягу соціальних інновацій в умовах нестабільного зовнішнього середовища та активізації євроінтеграційних процесів в Україні, формулюванні суттєвих якісних характеристик ефективної системи менеджменту організації, трактуванні терміна «системи менеджменту організації» та розробці оптимальної загальної схеми функціонування системи менеджменту («вищого рівня») організації із урахуванням процесів створення та покращення.Практична значущість дослідження полягає у створенні чіткої схеми реалізації системи менеджменту («вищого рівня») організації, яка реалізує функції розвитку, виконання, оцінки, підтримки для організації будь-якого типу, у тому числі й для компанії-рітейлера електронної техніки.Подальшого дослідження потребують розробка нормативних документів за системою менеджменту організації в межах загальної схеми системи менеджменту («вищого рівня»), розробка різноманітних інновацій, які враховують регіональний аспект розміщення компанії, швидке впровадження позитивного досвіду міжнародних компаній-рітейлерів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Лопушинський, Іван, та Роман Биков. "ҐЕНДЕРНО ОРІЄНТОВАНЕ БЮДЖЕТУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ДОСЯГНЕННЯ ҐЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ". Public management 22, № 2 (2020): 133–44. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-2(22)-133-144.

Full text
Abstract:
Досліджується проблематика ґендерно орієнтованого бюдже- тування як інструменту ґендерно чутливої політики, що дає можливість забезпечити ґендерну рівність, підвищити ефективність використання бю- джетних коштів та досягти справедливого розподілу бюджетних видатків за статевою ознакою. Проаналізовано національну законодавчу базу забез- печення ґендерно орієнтованого бюджетування. Визначено, що ґендерний аналіз є інструментом для вивчення соціально-економічних відмінностей між жінками та чоловіками, дівчатами і хлопцями. Зазначено основні кро- ки проведення ґендерного бюджетного аналізу. Обґрунтовано, що ґендерно орієнтоване бюджетування як інструмент управлінської технології дозво- ляє оцінити, як і якою мірою державна політика у сфері розподілу видат- ків бюджету впливає на чоловіків і жінок (дівчат і хлопців) як споживачів послуг, користувачів інфраструктури та платників податків. Установлено, що ґендерне бюджетування стосується як дохідної, так і видаткової частини бюджету; означає бюджетування, у центрі якого люди за їхньою статевою належністю (як дорослі, так і діти), що спонукає до більш ретельного ви- вчення результатів виконання бюджету; закликає до участі ширше коло за- цікавлених осіб, а також укорінює демократичні процеси. Отже, виділяючи кошти на заклади охорони здоров’я, освіти, спорту, соціальної політики, слід урахувати ґендерний аспект і пам’ятати, що потреби жінок і чоловіків, дівчат і хлопців є різними. Доведено, що суть ґендерно орієнтованого бюджетуван- ня — цього нового для України інструменту — планування дохідної та ви- даткової частини державного і місцевого бюджетів з огляду на те, хто буде кінцевим споживачем тих послуг, що фінансуються відповідним бюджетом. Тобто загальна мета ґендерно орієнтованого бюджетування — підвищення економічної ефективності та прозорості видатків бюджету з урахуванням потреб жінок і чоловіків, дівчат і хлопців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Петецкі, Ігнаци. "АДАПТАЦІЯ АВТОМОБІЛЬНОГО РИНКУ ДО ПОТРЕБ СОЦІАЛЬНОВАЖЛИВИХ ТОВАРІВ". Управління змінами та інновації, № 7 (26 вересня 2023): 19–25. http://dx.doi.org/10.32782/cmi/2023-7-3.

Full text
Abstract:
Автомобільний ринок є одним з динамічних секторів економіки, що забезпечує розвиток низки суміжних галузей, сприяє освоєнню високих технологій та створенню кінцевого продукту з високою часткою доданої вартості. Війна в Україні спричинила різку зміну цивільної економічної кон`юнктури автомобільного ринку та здійснила вплив на трансформацію структури потреб споживачів автомобілів в умовах збурень, вплинула на активність та моделі поведінки кінцевих споживачів автомобілів у різних сегментах автомобільного ринку. Зазначене стало підставою для загострення конкуренції у різних сегментах автомобільного ринку, ускладнення логістики імпортних поставок автомобілів на первинному та вторинному автомобільних ринках в умовах блокування та обстрілів об’єктів логістичної інфраструктури, зниження ефективності функціонування логістичних ланцюгів поставок автомобільної продукції в умовах війни. Окреслене актуалізує потребу у дослідженні специфіки трансформації економічної кон’юнктури автомобільного ринку в Україні під час війни в частині оцінки впливу гостроти конкуренції на автомобільному ринку на хвилеподібні процеси її зміни під час збурень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Швед, Вадим, Олена Омельченко та Сергій Дробаха. "ЗБУТОВА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВА ТА ЇЇ ЕЛЕМЕНТИ". Сталий розвиток економіки, № 2(49) (23 квітня 2024): 76–82. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2024-49-12.

Full text
Abstract:
Стаття розглядає стратегічне значення збутової політики підприємств у ринковій економіці, виокремлюючи її як ключовий фактор досягнення комерційного успіху та прибутковості. Автори аналізують різні аспекти збутової діяльності, включаючи вибір каналів розподілу, логістику, дистрибуцію та ефективні методи безпосереднього зв'язку зі споживачами, акцентуючи на їх важливості у формуванні конкурентних переваг. Особлива увага приділяється аналізу теорій збуту, методів стимулювання продажів та розробки стратегій, які дозволяють підприємствам ефективно задовольняти потреби ринку та збільшувати прибутки. Стаття підкреслює роль збутової політики в організації продуктивної взаємодії між виробником та кінцевим споживачем, вказуючи на необхідність комплексного підходу до управління збутовими процесами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Боднар, Ольга, та Людмила Курило. "ТРАНСФОРМАЦІЯ ПІДХОДІВ У МАРКЕТИНГУ, ОБУМОВЛЕНИХ ПАНДЕМІЄЮ COVID 19". Grail of Science, № 28 (22 червня 2023): 71–80. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.09.06.2023.09.

Full text
Abstract:
У дослідженні здійснено науково-методичне обґрунтування адаптованих підходів в управлінні та маркетинговій діяльності підприємств, що функціонують на внутрішньому споживчому ринку України в умовах економічної кризи, зокрема викликаної пандемією COVID-19. Розкрито особливості її впливу на ланцюги постачання споживчих товарів на етапах руху продукції від виробника до кінцевих споживачів. Висвітлено зміни у структурі споживацького попиту в цілому та акцентовано увагу на особливостях формування попиту на продовольство у кризовий період. Розкрито особливості цінової динаміки споживчого ринку на різних етапах кризи, пов’язаної із пандемією COVID-19. Запропоновано підходи у маркетинговій діяльності підприємств, що займаються виробництвом та реалізацією продуктів харчування, які дозволять досягнути швидкого відновлення ланцюгів поставок у кризові періоди.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Васильківський, Микола, Ганна Варгатюк та Ольга Болдирева. "ДОСЛІДЖЕННЯ АРХІТЕКТУРИ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ДЛЯ ІНФОКОМУНІКАЦІЙНИХ МЕРЕЖ 6G". MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, № 4 (29 грудня 2022): 62–70. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2022-72-4-7.

Full text
Abstract:
Досліджено технології побудови мережної архітектури штучного інтелекту для телекомунікаційних мереж доступу із врахуванням великої кількості даних, пов'язаних з роботою та керуванням мережі, діяльності користувачів, процесу сканування довкілля та роботи кінцевих пристроїв. Розглянуто особливості проектування нової системи 6G, зокрема ефективну організацію даних, що надходять з абсолютно різних областей та керування ними з урахуванням захисту конфіденційності. 
 Визначено, що фундаментальною архітектурною відмінністю між мережами 5G та мережами 6G, є вбудована підтримка штучного інтелекту в мережі 6G. Досліджено архітектуру сегменту інфокомунікаційної мережі з вбудованим ШІ, яка знаходить втілення у трьох бізнес-моделях: інфраструктура як послуга; платформа як послуга; штучний інтелект як послуга. Сервіси штучного інтелекту, що працюють у цій інноваційній інфраструктурі, принесуть безліч переваг, а саме: перехід від глобального ШІ до локального, оскільки з точки зору загальнонаціональної мережі централізоване навчання характеризується високою собівартістю, через те, що воно включає збирання та відправлення даних по всій мережі до центрального об'єкта. 
 Сплановано розробку орієнтованого на завдання комунікаційного рішення, яке охоплює чотири основні аспекти: керування завданнями, керування ресурсами/планування під час роботи, керування даними та керування з'єднаннями. При цьому, з точки зору архітектури, для керування завданнями можуть доцільно вводити нові мережеві служби та API, що реалізують визначення, виконання та керування завданнями протягом усього їхнього життєвого циклу. Запропоновано модель сканування в реальному часі з високоточною локалізацією та відстеженням переміщень користувачів мережними сервісами. 
 Виконано дослідження глибоких граничних обчислень із використанням можливості штучного інтелекту на рівні RAN. Розглянуто можливості оптимізації планування ресурсів та зменшення завад і водночас підтримку ШІ на основі мобільних мереж 6G. Досліджені моделі для підтримки структури ШІ та обумовлені ними потенційні вимоги до системи мобільного зв'язку є ключовим активом промисловості штучного інтелекту. Оскільки перша хвиля послуг з ШІ більше орієнтована на застосування у категорії «бізнес для споживача» (B2C), тому прямими джерелами даних служать кінцеві користувачі. Визначено залежність реалізації глибокого навчання (такого як федеративне навчання) від основних функціональних параметрів системи зв'язку, тобто пропускної спроможності та затримки. При цьому, мережева системна архітектура може впливати на навчання ШІ та його логічні результати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Li, Yanan, та O. M. Tsikhanovska. "СУТНІСТЬ, ЗНАЧЕННЯ І РОЛЬ СЕКТОРАЛЬНОЇ ВЗАЄМОДІЇ УЧАСНИКІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, № 98 (2022): 121. http://dx.doi.org/10.31713/ve2202212.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність секторальної взаємодії учасників економічної діяльності. Досліджено чотири підходи щодо структуризації економіки у секторальному розрізі. Третій підхід означено як базовий, де банківська система як сектор економіки впливає на функціонування економічної системи країни, забезпечуючи безперебійне функціонування господарських взаємозв’язків, взаємодію суб’єктів економічної діяльності, суспільного та індивідуального відтворення. Визначено, що секторальна взаємодія між реальним сектором економіки і банківським сектором – це відкрита система, учасники якої мають багатовимірні зв’язки, спрямовані на розвиток фінансової інфраструктури, правил взаємодії, надання різноманітних фінансових послуг, розвиток нових фінансових інструментів та інновацій, створення нових знань, сприяння професійному розвитку учасників. Така взаємодія ґрунтується на принципах синергії, взаємовигідної роботи всіх учасників, урахування інтересів усіх сторін, що призводить до максимального задоволення потреб кінцевих споживачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Мітрошичев, Ігор. "ВПРОВАДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО МЕХАНІЗМУ МОНІТОРИНГУ ДІЯЛЬНОСТІ НА ОПТОВИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ РИНКАХ В УКРАЇНІ". Grail of Science, № 39 (19 травня 2024): 168–70. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.10.05.2024.022.

Full text
Abstract:
Загальноєвропейський механізм моніторингу діяльності на оптових енергетичних ринках має назву REMIT. Цей механізм було започатковано ще у 2011 році Регламентом ЄС № 1227/2011, у якому зазначено, що метою REMIT э підвищення цілісності та прозорості оптових енергетичних ринків та сприяння відкриттю та чесній конкуренції на оптових енергетичних ринках на користь кінцевих споживачів енергії [1]. Для забезпечення практичної реалізації REMIT у 2014 році у ЄС було прийнято Регламент №1348/2014, в якому зазначається, визначається порядок надання та обсяг інформації, необхідної для ефективного нагляду за оптовими енергетичними ринками, у тому числі деталей контрактів, включаючи виконані та не виконані заявки, а також даних про потужність і використання об’єктів для виробництва, зберігання, споживання або передачі електроенергії та природного газу [2].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

БАРНА, Марта, та Юрій ІВАНЮК. "СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА РОЛЬ ТА СПЕЦИФІКА ФУНКЦІОНУВАННЯ І РОЗВИТКУ РИНКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ". Development Service Industry Management, № 1 (28 березня 2024): 148–52. http://dx.doi.org/10.31891/dsim-2024-5(21).

Full text
Abstract:
У статті акцентовано увагу на питаннях теоретико-методичних засад функціонування та розвитку ринку праці. Визначено соціально-економічну роль та специфіку функціонування ринку сільськогосподарської продукції. Метою статті визначено узагальнення теоретико-методичних засад соціально-економічної ролі та особливостей функціонування і розвитку ринку сільськогосподарської продукції. На підставі узагальнення теоретико-методичних засад дослідження ринку сільськогосподарської продукції встановлено, що в основу його сутнісно-змістової характеристики потрібно закладати складний багаторівневий механізм, що опосередковує процеси і відносини, які виникають в ході виробництва, розподілу, обміну та споживання сільськогосподарської продукції, а також забезпечує узгодження (через такі інститути, як попит і пропозиція, ціна тощо) соціально-економічних інтересів виробників сільськогосподарської продукції, суб’єктів логістики та торгово-посередницької ланки, споживачів (кінцевих та проміжного споживання) продукції сільського господарства, елементів ринкової інфраструктури та держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Balanyuk, V. M., O. I. Нirskyi, O. I. Garasimyuk, V. S. Myroshkin та V. S. Pykus. "ПРОБЛЕМИ НОРМАТИВНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИПРОБУВАНЬ ТА ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ ВОГНЕГАСНИХ СИСТЕМ ТА ЗАСОБІВ В УКРАЇНІ". Bulletin of Lviv State University of Life Safetyі 26 (2 січня 2023): 67–72. http://dx.doi.org/10.32447/20784643.26.2022.08.

Full text
Abstract:
Вступ. Пожежна безпека є важливим елементом національної безпеки країни в цілому. Відповідно захист населення від пожеж, підвищення рівня протипожежного захисту, розроблення заходів пожежної безпеки, забезпечення належного рівня випробувань та якості вогнегасних систем і засобів – будуть пріоритетними напрямками державної політики на етапі вступу України до Європейського Союзу. В Україні на даний час ринок насичений значною кількістю вогнегасних засобів, які не підлягають обов’язковим випробуванням та відповідно сертифікації, але продаються на ринку споживачам як вогнегасні засоби. Вогнегасна ефективність та якість таких виробів як правило нічим не підтверджена, а результати випробувань якщо вони є, то містять подеколи спірну інформацію зважаючи на відсутність відповідних стандартів та методик.Метою роботи є висвітлення проблеми нормативно-технічного забезпечення випробувань та якостіпродукції вогнегасних систем та засобів в Україні Методи дослідження. Для досягнення поставленої мети та задач дослідження було використано теоретичні методи дослідження, що включали аналіз літературних джерел та нормативних документів технічного регулювання продукції протипожежного призначення, для пошуку шляхів реформування вітчизняного нормативно-технічного забезпечення та узагальнення отриманих результатів дослідження.Основні результати роботи. Встановлено, що на даний час нормативно технічна база, яка б мала чіткоідентифікувати та визначати вогнегасні і експлуатаційні характеристики відповідних вогнегасних засобів та систем, є недосконалою та не забезпечує отримання кінцевим споживачем продукції з чітко визначеними технічними та експлуатаційними характеристиками.Висновок. Отже, можна стверджувати, що зазначена проблема є актуальною через відсутністьнормативних документів та випробувальних методик, які б окреслювали вимоги і визначали технічні та експлуатаційні характеристики зазначених виробів відповідно до їх складу, вогнегасної ефективності та ін.Встановлено, що саме лиш ухвалення відповідних нормативних документів не вирішить усіх проблемтехнічного регулювання у сфері пожежної безпеки, та під час виготовлення продукції протипожежногопризначення, адже ці проблеми пов’язані з вузьким спрямуванням вітчизняних нормативних документів, а також з відсутністю належного фінансування робіт з розроблення національних стандартів під відповідні технічні регламенти та методики, а також недостатнім оснащенням, сучасним випробувальним устаткуванням випробувальних лабораторій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Konstantynovskyi, Leonid. "ТРАНСФОРМАЦІЯ РИТЕЙЛУ В УКРАЇНІ: ВПЛИВ ПОВНОМАСШТАБНОГО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ, КЛЮЧОВІ ЗМІНИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, № 14 (2024): 304–16. https://doi.org/10.32750/2024-0228.

Full text
Abstract:
Ритейл — одна з найбільш динамічних і важливих сфер економіки, що охоплює широкий спектр підприємств, які здійснюють продаж товарів і послуг кінцевим споживачам. У сучасному світі ритейл є не лише інструментом задоволення базових потреб населення, а й важливою складовою економічного розвитку країни. Сфера ритейлу в Україні є однією з ключових в розрізі національної економіки. З настанням повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 р. ритейл зазнав колосальних змін і трансформацій. Руйнування торгових точок, знищення розподільчих центрів та логістичних ланцюгів, міграція населення, зростання витрат та часткова втрата доступу до міжнародних постачальників — усе це було викликами, на які мали реагувати підприємства сфери ритейлу. Ці фактори змусили компанії адаптувати свої стратегії, знаходити нові підходи до забезпечення потреб споживачів і змінювати бізнес-моделі. Окрім того, безпекова ситуація на території країни вплинула на структуру споживчого попиту, змусивши компанії швидко реагувати на нові умови. Значний попит на товари першої необхідності, зростання популярності онлайн-торгівлі та інтересу до нових форм торгових точок стали одними з основних тенденцій. З огляду на наявність таких факторів впливу та викликів, доцільним буде проведення аналізу рівня змін і трансформацій, що мали місце в сфері ритейлу. Саме тому метою цієї статті є дослідження трансформацій, яких зазнав український ритейл в умовах війни, а також аналіз ключових змін у секторі, зокрема у бізнес-процесах та організації торговельної діяльності. Крім того, розглядаються перспективи розвитку ритейлу в Україні після завершення війни, можливості для відновлення галузі та стратегії, які дозволять ритейлерам адаптуватися до нових умов економічного та соціального середовища. Результати дослідження підкреслюють важливість гнучкості і адаптивності для підприємств сфери ритейлу в умовах війни, а також необхідність розвитку альтернативних торгових каналів та перехід до омніканальності. Оцінка поточного стану галузі дозволяє прогнозувати позитивні зміни в українському ритейлі, що підтверджується поверненням деяких показників на довоєнний рівень. Важливо також відмітити, що успішне відновлення галузі ритейлу може стати одним із ключових факторів стабільності економіки України в період поствоєнного відновлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Кириченко, І. О., Н. М. Кузьменко та О. О. Водолазський. "Якість транспортних послуг на різних видах транспорту". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 4(268) (10 червня 2021): 62–65. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-268-4-62-65.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальному питанню надання якісних транспортних послуг різними видами транспорту. У роботі розглянуто проблеми пошуку оптимальних рішень для ефективного освоєння необхідних обсягів перевезень при мінімальних витратах ресурсів. Це важливе та актуальне питання для усіх галузей економіки нашої країни. У роботі проведено аналіз основних техніко-економічних особливостей залізничного транспорту, морського транспорту, річкового транспорту, повітряного транспорту, автомобільного транспорту. На основі проведеного аналізу було зроблено пропозицію, що якість транспортних послуг є складним поняттям. Транспортні послуги - це послуги, які завершують і (або) передують процесу матеріального виробництва. Наприклад, передача готової продукції із заводу до місця призначення для подальшого її продажу споживачам відноситься до кінцевих послуг. Доставка сировини з виробничих ділянок на завод для переробки в готову продукцію або напівфабрикати відноситься до послуг, що передують процесу виробництва матеріалів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Сібрук, В. Л., Л. А. Ороховська та А. В. Сібрук. "РОЗВИТОК МАРКЕТИНГУ РОЗПОДІЛУ В КОНТЕКСТІ ЕВОЛЮЦІЇ РИТЕЙЛУ ЯК СКЛАДОВОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ ТОВАРНОГО РИНКУ". Економічний вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», № 23 (14 вересня 2022): 171–75. http://dx.doi.org/10.20535/2307-5651.23.2022.264658.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються особливості розвитку маркетингу розподілу в контексті еволюційних перетворень роздрібної торгівлі. Показано, що розвиток інфраструктури товарного ринку суттєво залежить від комплексної взаємодії усіх учасників товарно-грошових відносин, включаючи виробників, посередників і представників ритейлу. Система управління розподілом впливає на процеси виробництва, логістики, фінансування та продажу кінцевим споживачам на всіх стадіях життєвого циклу товарів. Виділено роль роздрібної торгівлі як однієї з провідних ланок у формуванні ефективного ланцюга розподілу на товарних ринках. Проаналізовано основні теорії еволюції роздрібної торгівлі. Виділено головні рушійні сили та тенденції впливу на подальші трансформаційні процеси в розвитку роздрібної торгівлі на товарних ринках. Запропоновано перспективні шляхи оптимізації збутової діяльності підприємств роздрібної торгівлі на основі переходу від традиційних та багатоканальних форм просування та збуту до побудови системи омніканального розподілу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

КАЧАН, Олег. "КОНЦЕПТУАЛЬНА СТРУКТУРА СИСТЕМИ ВНУТРІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ СПОЖИВЧИМИ ТОВАРАМИ ТА ПОСЛУГАМИ". Development Service Industry Management, № 4 (28 грудня 2023): 29–33. http://dx.doi.org/10.31891/dsim-2023-4(4).

Full text
Abstract:
Встановлено, що метою функціонування внутрішньої торгівлі є ефективна й повноцінна реалізація функцій торгівлі в системі національної економіки, зокрема щодо забезпечення процесів обміну товарів та послуг на гроші / інший еквівалент вираження їх вартості або ціни), задоволення економічних інтересів продавців у збуті продукції (товарів, послуг) та потреб покупців і кінцевих споживачів у товарах (послугах), зростання внутрішнього виробництва та нарощення місткості внутрішнього ринку, реалізація соціальних завдань. Запропоновано систему внутрішньої торгівлі товарами та послугами розділяти на дві підсистеми – (1) умовно «структурно-статична» (галузево-секторальна підсистема, що складається з елементів функціонального, організаційного, соціального та територіального блоків) та (2) «функціонально-динамічна» (регулювання розвитку з елементами інституційних, середовищних та ресурсних умов господарювання в сфері торгівлі, стратегічного та оперативного інструментарію управління, очікуваними результатами та критеріями перевірки їх досягнення).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Прісс, Олеся, Марина Сердюк, Тетяна Колісниченко, Микола Данченко та Любов Здоровцева. "ОСОБЛИВОСТІ ОКИСНОГО ПСУВАННЯ ТКАНИН ПЕЛЕНГАСУ ПРИ ЗБЕРІГАННІ В ОХОЛОДЖЕНОМУ СТАНІ". Innovations and Technologies in the Service Sphere and Food Industry 3, № 9 (2023): 18–25. http://dx.doi.org/10.32782/2708-4949.3(9).2023.3.

Full text
Abstract:
Відомо, що процеси окисного псування риби, в значній мірі залежать як від умісту жиру та його ненасиченості в її тканинах, так і активності ендогенних антиоксидантів. Метою даного дослідження було з’ясування особливостей окисного псування тканин пелінгасу з різним умістом жиру при зберіганні в охолодженому стані. Проведено порівняльний аналіз окисного псування тканин спинки і черевця при зберіганні в охолодженому стані цілих тушок цієї риби. Для оцінки рівня окисного псування проаналізовано динаміку вмісту кінцевих продуктів ліпопероксидації та активності антиоксидантних ферментів (супероксиддисмутази, каталази та глутатіонпероксидази) в межах терміну зберігання, визначеного ДСТУ 3326-96 (12 діб). Результати проведених досліджень довели, що при зберіганні тушок пелінгасу за температури 0-20С впродовж зазначеного терміну, активізація процесів пероксидного окиснення ліпідів, характеризувалась певною тканинною специфічністю. Встановлено, що в спинці пелінгасу підвищення вмісту кінцевих продуктів ліпопероксидації і, відповідно, дезактивацію антиоксидантної системи встановлено відразу після зупинки кровообігу. У черевці пелінгасу процеси дезактивації ендогенних антиоксидантів розпочались тільки з 9-ої доби зберігання риби, але вони були більш прискореними. Наприкінці досліду в спинці пелінгасу вміст вторинних продуктів ПОЛ у 3,55 рази менший, ніж у черевці. Втім, зважаючи на високу активність усіх трьох досліджуваних антиоксидантних ферментів у черевці пелінгасу, можна зробити висновок, що якість даного продукту при зберіганні його за температурного режиму 0-20С навіть після 12 діб залишається на достатньому рівні, що може сприяти його широкому розповсюдженню, та значному попиту серед споживачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Пасічник, Т. О. "ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЛОГІСТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ COVID-19". Підприємництво та інновації, № 15 (30 грудня 2020): 27–31. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/15.4.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено вивченню сценаріїв виходу логістичної індустрії з економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19, а також дослідженню перспектив розвитку логістичного управління в умовах постепідемічної реальності. Показано, що COVID-19 став визначальним фактором світового скорочення обсягів виробництва і торгівлі у 2020 р. Разом із тим після першого локдауну відбулося поступове відновлення темпів виробництва, і стали можливими декілька сценаріїв подальшого розвитку подій. Показано потенційні загрози, що супроводжують кожен із сценаріїв, що може бути корисним для логістичних компаній, які займаються стратегічним плануванням. Виявлено, що активно розвивається ринок логістичних послуг для кінцевих споживачів (B2C), причинами чого є перехід людей на роботу в онлайн, зміна купівельних звичок у напрямі здійснення покупок через Інтернет. Виявлено, що логістичні компанії в умовах пандемії зосереджують увагу на трьох основних маркерах: безпеці, економічній ефективності і комунікаціях із клієнтами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Піжук, Ольга Іванівна. "Регулювання норми прибутку в секторі електронних комунікацій". Економіка, управління та адміністрування, № 2(108) (1 серпня 2024): 22–30. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2024-2(108)-22-30.

Full text
Abstract:
Життєво важливим кроком до реалізації цифрових амбіцій нашої країни та використання трансформаційного потенціалу сучасних цифрових технологій є запровадження регулювання норми прибутку в секторі електронних комунікацій. У статті обґрунтовано доцільність такого кроку в контексті взятих Україною зобов’язань стосовно гармонізації вітчизняного ринку електронних комунікацій із вимогами ЄС, зокрема, з метою підтримки стабільності ринку електронних комунікацій та підвищення добробуту кінцевих споживачів. На підставі вивчення міжнародних підходів до регулювання норми прибутку телекомунікаційних компаній в країнах з розвиненим ринком електронних комунікацій розкрито характер їх впливу на інвестиційну активність та інноваційний потенціал, забезпечення доступу населення до недорогих і якісних цифрових засобів зв’язку. Окреслено можливі варіанти регулювання норми прибутку та запропоновано гібридний підхід, який передбачає застосування певної комбінації підходів задля пошуку правильного балансу між захистом споживачів і розвитком сектору електронних комунікацій в Україні. У цьому дослідженні були використані загальнонаукові методи, такі як аналіз та синтез, індукція й дедукція, з метою вивчення існуючих підходів регулювання норми прибутку в секторі електронних комунікацій. Використання методу наукового опису дозволило розкрити основні риси регулятивних підходів. Під час дослідження також використовувалися методи наукового узагальнення, що сприяли систематизації отриманих результатів і формуванню висновків щодо ефективності та придатності різних моделей регулювання норми прибутку в секторі електронних комунікацій для практичного їх впровадження в умовах розвитку України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Poperechnuy, S., та T. Kudla. "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, № 2 (2016): 118–22. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6923.

Full text
Abstract:
Розглядаються проблеми застосування основних елементів маркетингу у сільськогосподарських підприємствах України. Актуальність цих проблем обумовлено не сформованістю інфраструктури аграрного ринку, високим рівнем монополізації сфери закупівель продукції. Показано, що в таких умовах знижується результативність державної фінансової підтримки. Пропонується державну підтримку сільського господарства в Україні спрямувати на дослідження ринку, а результати досліджень безоплатно передавати суб’єктам господарювання. Обґрунтована можливість адаптації сільськогосподарських підприємств до існуючого ринкового середовища формуванням вертикальних маркетингових систем, у яких зусилля спрямовуватимуться на кінцевих споживачів, що відповідає визначальним принципам маркетингу. Показано, що необхідною умовою ефективної маркетингової діяльності сільськогосподарських підприємств є формування інфраструктури аграрного ринку. Способами ринкового генерування та стабілізації цін є активізація біржової діяльності, організація аукційних торгів на оптових ринках сільськогосподарської продукції. Сформовані таким чином ціни впливатимуть на загальний рівень цін у інших каналах розподілу. Загальна стабілізація цін є передумовою розробки обґрунтованої товарної політики розвитку капіталомістких галузей з тривалою окупністю інвестицій, насамперед молочного скотарства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Битов, Василь. "ЦІНОУТВОРЕННЯ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ СУСПІЛЬСТВА". Сталий розвиток економіки, № 3 (54) (16 червня 2025): 150–53. https://doi.org/10.32782/2308-1988/2025-54-22.

Full text
Abstract:
Дана стаття присвячена досить важливій економічній категорії і зокрема ціноутворенню як складової частини управління в системі цін соціально-економічного розвитку і зокрема як інструменту народногосподарського процесу в життєдіяльності суспільства, що забезпечує процес управління витратами і прибутками, їх обміном та розподілом у сферах виробництва та споживання. Ціна сьогодні являється барометром якості життя суспільства та їх настрою і оптимізму. Адже ціна як економічна категорія є кінцевим показником, що характеризує товар та при цьому в повній мірі враховує інтереси всіх учасників процесу товарообміну, а саме виробників і споживачів і виступає важливим фактором впливу на розвиток економіки. Крім цього ціна використовується для реалізації фінансових відносин, стимулювання розвитку науково-технічного прогресу, формування структури споживання і товарообігу. Сьогодні увага до ціноутворення є особливо актуальна, адже ринкові умови наділяють госпрозрахункові суб’єкти виробничої діяльності самостійно формувати ціни на товари чи послуги та самостійно розпоряджатися продуктами своєї праці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Щербінін, С. О., та О. В. Беспалько. "ЧАСТКОВА МЕТОДИКА СИНТЕЗУ СИСТЕМИ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ ТА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СИСТЕМІ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ". Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, № 4(82) (23 березня 2025): 14–20. https://doi.org/10.30748/zhups.2024.82.02.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуті проблемні питання функціонування системи інформаційного забезпечення наукової і науково-технічної діяльності в системі Міністерства оборони України. Проведений аналіз керівних документів з організації наукової та науково-технічної діяльності, процесу діяльності органів військового управління, військових частин та інших організацій системи Міністерства оборони України. Запропоновано поділити всю існуючу інформацію, що циркулює в процесі виконання функціональних завдань на три групи, які мають певні спільні властивості. На основі виявлених проблемних питань щодо циркуляції інформації запропоновано синтезувати систему інформаційно-аналітичної та інноваційної діяльності в системі Міністерства оборони України, яка б ґрунтувалась би на людино-центричному принципі, тобто в першу чергу задовольняла потреби кінцевих споживачів інформації за кожною групою інформації враховуючи властивості цих груп. В роботі запропоновані основні елементи нової едхократичної організаційної структури та синтезована її дивізійна схема. При вирішенні часткових завдань в організаційних структурах підсистем пропонується застосовувати партисипативний менеджмент, Також в роботі синтезовано алгоритм побудови інформаційно-аналітичної та інноваційної діяльності в системі Міністерства оборони України, що забезпечує масштабованість системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Назюта, Л. Ю., та Д. В. Степаненко. "СТРУКТУРА АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ. ДОСВІД КИТАЮ". Vidnovluvana energetika, № 1(76) (5 квітня 2024): 32–42. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2024.1(76).32-42.

Full text
Abstract:
Проаналізовано причини (використання викопного палива як теплоносія) та наслідки (затяжні енергетичні та економічні кризи) глобального потепління.
 Показано, що країни, які розвиваються, використовуючи сучасніші технології, зокрема для виробництва електроенергії, завойовують світові ринки сировини та палива. Вектор технологічного зростання зміщується в країни Азії та Південної Америки.
 Розглянуто світову структуру виробництва електроенергії за видами палива в країнах з найбільшим споживанням електроенергії. За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) у 2019 році основна частина виробництва електроенергії була вироблена з викопних джерел, незначна частина (10,3 %) – від використання ядерної енергії та 26,7 % – від відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).
 Показано, що половина світового виробництва електроенергії у світі припадає на три країни: Китай – 30 %, США – 15,5 % та Індію – 6 %. Значний внесок роблять країни ЄС, виробництво електроенергії яких становить 11,2 % світового виробництва (у тому числі 37,1 % за рахунок ВДЕ).
 Світова потужність ВДЕ у 2010 році становила 16,7 %, у 2019 році – 26,3 %, а в 2021 році – 28,7 %. Вона почала зростати завдяки кліматичній політиці ООН, спрямованій на декарбонізацію світової економіки, а також значним інвестиціям у цей енергетичний сектор.
 Розглянуто проблеми, що перешкоджають подальшому збільшенню частки ВДЕ в енергетичному секторі Китаю, а також інших країн. Серед них – недостатня кількість накопичувачів електроенергії (зокрема через високу вартість входу в цей сектор – 200–600 доларів за 1 кВт-год) і, відповідно, необхідність її передачі на великі відстані споживачам. У гідроенергетичному секторі Китаю спостерігається зменшення площі сільськогосподарських угідь та недостатня захищеність великих об’єктів.
 Китай є світовим лідером з використання ВДЕ – майже 50 % світового обсягу генерувальних потужностей відновлюваної енергії. Сонячну енергетику, зокрема і їх космічні проєкти, слід вважати найперспективнішою серед ВДЕ. Однак повний перехід на ВДЕ наразі неможливий з низки причин. Ключова проблема ВДЕ полягає в забезпеченні безперебійного постачання споживачам. Тому необхідно прискорити створення потужних сховищ енергії та ліній електропередачі кінцевим споживачам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!