Academic literature on the topic 'Лісове господарство'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Лісове господарство.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Лісове господарство"

1

Yukhnovskyy, V. Yu, Yu S. Urlyuk, and M. P. Holovetskyy. "ДИНАМІКА ЛІСОВОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ВИЩЕ-ДУБЕЧАНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"." Scientific Bulletin of UNFU 25, no. 8 (October 29, 2015): 8–15. http://dx.doi.org/10.15421/40250801.

Full text
Abstract:
Проаналізовано динаміку лісового фонду ДП "Вище-Дубечанське лісове господарство" за 50-річний період. Лісорослинні умови господарства найсприятливіші для вирощування сосни звичайної, насадження якої зростають на площі 18385,0 га, що становить 68,6 % від площі лісових ділянок. За даними останнього лісовпорядкування, захисні ліси з категорією водоохоронні насадження займають домінуюче положення. Питома вага ділянок, вкритих лісовою рослинністю, становить 92,2 %, а вкритих лісом – 87,0 % від загальної площі. До захисних лісів віднесено 26697,0 га (92,7 %). На експлуатаційні ліси припадає лише 2105,7 га або 7,3 % від загальної площі лісового фонду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Korzhov, V., and O. Chaskovskyу. "Методологічні аспекти створення геоінформаційної системи лісових автодоріг." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 14 (January 14, 2018): 259–64. http://dx.doi.org/10.15421/411635.

Full text
Abstract:
Здійснено аналіз тенденцій розвитку геоінформаційних систем (ГІС) в лісовій галузі та міжнародних вимог стосовно запровадження природозберігаючих технологій на базі оптимальної транспортної мережі як передумови для реального запровадження принципів сталого ведення лісового господарства. Обґрунтовано необхідність наявності об’єктивних даних про транспортну мережу лісових підприємств. Подано методичні підходи до створення ГІС лісових автодоріг, які передбачають подання інформації про лісові автодороги як лінійні об'єкти з відомими координатами вздовж дороги та наявністю певної кількості каліброваних точок, тобто коректно розташованої лінії, що відображає дорогу, і відомостей про неї у вигляді таблиць та фото (креслень), які відображають її технічні та експлуатаційні характеристики. Також висвітлено особливості структури і порядку роботи та операційні можливості дослідної ГІС лісових автодоріг, розробленої для ДП «Осмолодське лісове господарство».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Weber, N., and K. Jäkel. "Участь громадськості в процесах лісового планування в Саксонії, Німеччина." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 13 (November 25, 2015): 187–92. http://dx.doi.org/10.15421/411527.

Full text
Abstract:
Доповнюючи юридично закріплені в суспільстві форми участі громадськості в управлінні державою (наприклад, вибори), неінституціоналізовані способи включають широкий спектр зацікавлених сторін і громадських організацій в процес прийняття суспільно важливих рішень, зокрема, пов’язаних з лісовим господарством. Вони набувають все більшої значимості у науковому та соціальному дискурсі в Німеччині та її субнаціональних суб’єктах (землях). Ця тенденція знаходиться в руслі руху суспільства до кооперативної демократії (Böhnke, 2012). В певній мірі обговорення цих питань має місце також і в лісовій політиці (Weber und Schnappup, 1998; Böhnke, 2012). В цій статті представлені в більш вузькому сенсі на політичному рівні землі Саксонія підходи, які безпосередньо або опосередковано впливають на ситуацію в лісовому господарстві, на лісівників та / або лісовласників. Підставою участі громадськості в управлінні державою є Конституція Саксонії, а в питаннях, пов’язаних з лісовим господарством, це – Саксонський Лісовий Акт, Саксонський Акт охорони природи та Саксонський Мисливський Акт. Правовими актами передбачено три форми участі громадськості у прийнятті рішень з питань лісового господарства: референдуми, консультативні ради і проведення слухань. Однак референдуми, які можуть привести до нових правових положень, до тепер не проводилися. Навпаки, широко застосовується консультації міністерств через консультативні ради. Діють наступні консультативні ради: Консультативна Рада з питань лісового господарства, Консультативна Рада з питань охорони природи та Консультативна Рада з питань полювання. Слухання в парламенті для врахування інтегрованих суспільних думок проводяться за необхідністю. Зацікавлені сторони в лісовому господарстві та лісовій промисловості послідовно розробили знизу вгору процеси для встановлення майбутніх керівних принципів і цілей лісового сектора. Найбільш впливовими громадськими організаціями в області лісового господарства в Саксонії є: Саксонська лісова асоціація, Саксонська асоціація лісовласників, регіональна Асоціація німецьких лісівників, регіональна Асоціація захисту лісів Німеччини, стратегічна Коаліція за майбутнє Саксонського лісу, до якої входять представники лісових професій та лісових профспілок, лісовласники, лісові підприємці, неурядові екологічні організації та багато інших. За участю цих громадських організацій було розроблено середньострокову концепцію для державних лісів «Саксонський ліс» як всеосяжний основоположний документ з лісової політики в Саксонії. Однак, як можна проілюструвати на прикладі нової «Лісової стратегії Саксонії 2050» і «Федеральної лісової стратегії Німеччини 2020», підходи зверху вниз продовжують застосовуватися в лісовій політиці. Громадські організації єдині в опозиції до планів уряду щодо передачі лісових повноважень в приватні і общинні ліси, а також передачі лісів до органів місцевого самоуправління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Bulat, A. G., and А. О. Baschevanzhi. "ВИВЧЕННЯ СТАНУ ТА РОСТУ ЛІСОВИХ КУЛЬТУР СОСНИ В УМОВАХ СТЕПУ НА ПРИКЛАДІ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ПРИМОРСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"." Scientific Bulletin of UNFU 25, no. 10 (December 29, 2015): 104–8. http://dx.doi.org/10.15421/40251015.

Full text
Abstract:
З метою впровадження засад сталого розвитку у лісове господарство Степового регіону потрібно вирішити складне завдання щодо підвищення продуктивності та поліпшення якісного складу лісових насаджень. Наведено результати досліджень щодо стану та росту культур сосен кримської та звичайної у Державному підприємстві "Приморське лісове господарство" (ДП "Приморське ЛГ") Запорізького обласного управління лісового і мисливського господарства, в умовах свіжих суборів. Наведено таксаційні показники, а саме висоту та діаметр, також на пробних площах проведено опис насаджень, тобто надано лісокультурну та лісівничу оцінку. Приживлюваність сіянців, починаючи з першого року вегетації, використано як основний результативний показник якості створених культур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кременецька, Євгенія Олексіївна, Михайло Григорович Голуб, and Максим Володимирович Череповський. "МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТЕРИТОРІЙ ІЗ ОСОБЛИВИМИ ЦІННОСТЯМИ ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ (У СХІДНІЙ ЧАСТИНІ ЛІСІВ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ)." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Agronomy and Biology 44, no. 2 (February 4, 2022): 19–32. http://dx.doi.org/10.32845/agrobio.2021.2.3.

Full text
Abstract:
Лісова сертифікація є однією із найбільш відомих у світі добровільних довкільних програм щодо сталого лісового менеджменту. Принципом 9 «Особливі цінності для збереження» добровільної лісової сертифікації за схемою FSC® передбачається необхідність прийняття спеціальних заходів із ідентифікації й збереження лісових територій із наявними особливими цінностями для збереження (ОЦЗ). Ідентифікація ОЦЗ є дієвим інструментом лісової сертифікації, який спонукає лісогосподарське підприємство враховувати інтереси широкого кола зацікавлених сторін та розробляти заходи щодо збереження біорізноманіття у лісах. Досліджувалися сучасні методичні підходи щодо ідентифікації ОЦЗ на лісових територіях, а також їхнє практичне застосування у лісовому фонді державного підприємства “Сумське лісове господарство” (північно-східна частина України). Були використані матеріали лісовпорядкування, стандарти, посібники, звіти, доповіді, наукові публікації. Методи дослідження є загальноприйнятими у лісовій сертифікації за схемою FSC®. Застосовувався поділ ОЦЗ на категорії, які наведені у «FSC національному стандарті системи ведення лісового господарства для України» (2020). Розглянуто методичні підходи багатьох країн світу щодо підтримки лісових екосистем на територіях з ОЦЗ. Особлива увага надавалася висвітленню інформації, яка є пов’язаною із лісами, які зазнали мінімального турбування з боку людини (первинні ліси, квазіпралісові ділянки, старовікові ліси). Інтенсивне ведення лісового господарства призводить до втрати природних лісів та пов’язаного з ними біорізноманіття. Ці негативні тенденції стану біорізноманіття та функціонування лісових екосистем вимагають нових ініціатив. На рівні Європейського Союзу до нової ініціативи належить концепція зеленої інфраструктури, спрямування якої полягає у забезпеченні біорізноманіття, стійкості середовища існування та екосистемних послуг. Ідентифікація ОЦЗ 1 Видове різноманіття вимагає знань щодо природоохоронного статусу рослин та тварин, ОЦЗ 3 Екосистеми та оселища – застосування сучасних методик та володіння інформації щодо виділення: старовікових лісів, рослинних угруповань із «Зеленої книги України», національного каталогу біотопів України, IBA-територій тощо. Пошук ОЦЗ 5 Потреби громади та ОЦЗ 6 Культурні цінності потребує консультацій із зацікавленими сторонами. ОЦЗ 2 в Україні не виділяють. Важливим заходом є нанесення на карту контурів територій із ОЦЗ, символічне зображення їхніх категорій, позначення цінних та рідкісних біотопів тощо. Концепцію ОЦЗ можна вважати універсальною платформою, завдяки якій можна ідентифікувати категорії тих лісових екосистем, які існують в умовах потенційної небезпеки. Значна частина таких лісів досі є незахищеними і потребують уваги суспільства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kahaniak, Yulian, Ivan Ilkiv, and Serhii Havryliuk. "Структура букових деревостанів у господарствах із різною інтенсивністю використання запасу деревини." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 18 (March 28, 2019): 93–100. http://dx.doi.org/10.15421/411909.

Full text
Abstract:
Дані про структуру лісових масивів з різним режимом використання деревного запасу є важливою основою організації форм господарства та їх багатоваріантності. Об’єктом дослідження виступають букові лісові деревостани, що ростуть у лісовому фонді із різною інтенсивністю ведення господарства. Встановлено тенденції між режимом використання запасу деревини та основними біометричними і структурними показниками деревостану. Методи перелікової лісової таксації вважаються найбільш адекватними для отримання надійних первинних даних про структуру букових деревостанів. Відбір об’єктів у лісостанах різних категорій захисності дає змогу врахувати інтенсивність використання лісових ресурсів. Відібрано характерні об’єкти, які представлені буковими деревостанами Карпатського біосферного заповідника, Національного природного парку «Сколівські Бескиди» та державного підприємства «Славське лісове господарство». Букові деревостани близькі за величиною запасу та середньою висотою, але різні за інтенсивністю ведення лісового господарства. Для таких об’єктів перерозподіл кількості дерев і запасу між ярусами різний. Встановлено зв’язок між режимом господарської діяльності та біометричними характеристиками ярусів. Помітна різниця середніх величин та показників мінливості для таких ознак як діаметр, висота і об’єм стовбура дерева. Зменшення інтенсивності використання запасу деревини корелює із збільшенням структурної складності деревостану. Раціональне використання лісових ресурсів практично має узгодити час адаптації деревостану на антропогенний тиск із величиною вилученого запасу в процесі реалізації системи лісогосподарських заходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kovalevskyi, S. S. "ВПЛИВ ДЕРЕВОСТАНІВ ЛІСОСТЕПОВОЇ ПРИДНІПРОВСЬКОЇ ВИСОЧИНИ НА БАЛАНС ВУГЛЕЦЮ МІСТА БІЛА ЦЕРКВА." Scientific Bulletin of UNFU 25, no. 10 (December 29, 2015): 60–64. http://dx.doi.org/10.15421/40251008.

Full text
Abstract:
На підставі опрацювання комплексу математичних моделей множинних регресійних рівнянь конверсійних коефіцієнтів, а також за даними ВО "Укрдержліспроект", розраховано обсяги депонованого вуглецю у лісах колективних господарств за 2004-2014 рр. та державного підприємства "Білоцерківське лісове господарство" протягом 1984-2014 рр. Встановлено обсяги шкідливих викидів речовин від стаціонарних та пересувних джерел забруднення, за даними головного управління статистики у Київській обл. Оцінено здатність лісів щодо поглинання шкідливих викидів і покращення стану довкілля навколо міста Біла Церква.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Яхницький, В. Й., and І. І. Делеган. "Лісовий фонд і особливості ведення господарства у Страдчівському навчально-виробничому лісокомбінаті." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 1 (February 4, 2021): 9–13. http://dx.doi.org/10.36930/40310101.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано природно-кліматичні умови та лісотипологічні особливості району розміщення підприємства. З'ясовано динаміку зміни лісівничо-таксаційних показників деревостанів. Оцінено ефективність ведення лісового господарства порівняно зі суміжними лісогосподарськими підприємствами регіону Розточчя, а саме: Страдчівський навчально-виробничий лісокомбінат Міністерства освіти і науки України, Старичівський військовий лісгосп Міністерства оборони України, державне підприємство "Рава-Руське лісове господарство" державного агентства лісових ресурсів України та підприємство комунальної власності – Яворівське державне лісогосподарське підприємство, яке є структурним підрозділом Обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Галсільліс". Встановлено, що переважаючими є дерново-слабопідзолисті ґрунти на флювіогляціальних відкладах (59,8 %) та сірі лісові ґрунти на лесах (26,3 %), менше дерново-карбонатних на продуктах вивітрювання вапняків (6,1 %), решту площі займають інші типи і різновиди ґрунтів. Лісовий фонд налічує 30 типів лісу, за площею переважають свіжий грабово-дубово-сосновий сугруд – 25,45 % або 1579,1 га та свіжа грабова бучина – 18,51 % або 1148,1 га. Деревостани лісокомбінату відзначаються високою продуктивністю: до І, Іа, Іб бонітету належить 71,2 %, до ІІ – 24,5 %, до ІІІ-ІV – 4,3 %. Для деревостанів теж характерні високі повноти: насадження з повнотою 0,7 і вище займають 66,2 % площі, 0,5-0,6-28,9 % і рідини 0,4-4,9 %. Для всіх лісогосподарських підприємств Розточчя характерне переважання середньовікових насаджень. За 70 років ведення лісового господарства у Страдчівському навчально-виробничому лісокомбінаті набуто позитивного виробничого досвіду, що підтверджується лісівничо-таксаційними показниками, породним складом і віковою структурою деревостанів. Лісові насадження лісокомбінату мають важливе водоохоронне, оздоровче, кліматичне й естетичне значення. Площа лісів є водозбірним басейном, який постачає водою місто Львів. Західні вітри забезпечують місто чистим іонізованим і багатим фітонцидами повітрям. Різноманітні за складом, багаті ягодами, грибами, лікарськими рослинами ліси стали улюбленим місцем відпочинку людей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Sukhovych, V. M., S. L. Kopiy, Yu Yo Kahanyak, L. I. Kopiy, O. P. Shykula, and M. L. Kopiy. "Структурний аналіз розподілу запасу соснових деревостанів у характерних для розробки бурштину лісорослинних умовах на території ДП "Дубровицьке лісове господарство"." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 9 (December 26, 2019): 65–69. http://dx.doi.org/10.36930/40290911.

Full text
Abstract:
Територія лісового фонду ДП "Дубровицьке лісове господарство" характеризується комплексним використанням природних ресурсів. Лісові екосистеми є джерелом стиглої деревини. Підприємство відзначається значною різноманітністю лісорослинних умов, що зумовлює потребу в розробленні системи лісогосподарських заходів для вирощування високопродуктивних та екологічно стійких лісових насаджень. Одночасно на території таких об'єктів здійснюють самовільне видобування бурштину. Цей процес у майбутньому сприятиме істотній зміні перебігу нагромадження запасу деревними породами. Здійснено інвентаризацію соснових деревостанів та оцінено структуру деревного запасу у вологому суборі (найпоширеніший тип лісорослинних умов, у межах якого проводять несанкціоноване видобування бурштину) на території державного підприємства "Дубровицьке лісове господарство" для подальшої оцінки втрат деревини на ділянках, що порушені видобутком бурштину. Об'єктом дослідження є чисті та мішані соснові деревостани на непорушених землях. Предметом дослідження є структура запасу зазначеного об'єкту. Детальний аналіз структури деревостану проведено на дванадцяти дослідних ділянках. Запас для кожного елемента лісу розподілено на десять рівновеликих частин. Аналіз розподілу запасу за рівновеликими частинами виявив його істотну мінливість. Виділено сім груп об'єктів. У межах кожної рівновеликої частини підтверджено мінливість частки запасу. Вказано на мінливість розподілу запасу за рівновеликими частинами деревостану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Myklush, S. I., P. H. Khomiuk, and S. A. Havryliuk. "Лісівнича освіта і наука в Національному лісотехнічному університеті України: здобутки, проблеми, перспективи." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 10 (December 26, 2019): 38–44. http://dx.doi.org/10.36930/40291007.

Full text
Abstract:
Після відновлення навчання в лісотехнічному інституті підготовка фахівців в інституті лісового і садово-паркового господарства (на лісогосподарському факультеті) постійно удосконалювалась. На факультеті у 60-х роках ХХ ст. навчалося близько 600 студентів, а на січень 2018 р. в університеті навчаються майже тисяча студентів на бакалаврському та магістерському рівнях за трьома спеціальностями та чотирма освітньо-професійними програмами: лісове господарство, садово-паркове господарство, мисливське господарство, ландшафтна архітектура. Підготовку фахівців для лісової галузі забезпечує висококваліфікований навчально-науковий персонал – 17 докторів наук, професорів та 44 доценти, кандидати наук. Співробітники інституту з 1949 р. захистили 30 докторських та 168 кандидатських дисертацій. Результати наукових досліджень висвітлено в 95 монографіях, що опубліковано в Україні та 13 – за кордоном, а також у наукових статтях, виступах на конференціях і захистили патенти та авторські свідоцтва. Науковці опублікували майже 5,5 тис. статей у різних виданнях та майже 5 тис статей у фахових виданнях. Викладачі кафедр інституту викладають більше як половину дисциплін для освітнього ступеня "бакалавр" та понад 75 % – для освітнього ступеня "магістр" за спеціальністю "лісове господарство". Науково-педагогічні працівники університету є співавторами стандартів вищої освіти, проектів ДСТУ, проектів СОУ, нормативно-довідкових матеріалів, енциклопедій та словників. Наукові дослідження, що започаткували співробітники інституту беруть початок з 1960 р., коли під керівництвом проф. М. М. Горшеніна було розроблено новий спосіб рубань головного користування для гірських умов – механізовані улоговинні рубки ЛЛТІ. Для розширення освітньої діяльності доцільно ліцензувати нові спеціальності з підготовки фахівців за спеціалізаціями, для розвитку яких у співробітників університету є значні напрацювання. Частина викладачів добре володіє іноземними мовами, проходили стажування у провідних європейських навчальних закладах, мають значний досвід викладання та можуть забезпечити викладання навчальних дисциплін іноземними мовами. Необхідно підвищувати ефективність роботи лабораторій кафедр та реалізацію наукових результатів на лісогосподарських підприємствах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Лісове господарство"

1

Старосік, І. В. "Вплив лісових пожеж на компоненти соснових лісів в ДП «Чернігівське лісове господарство»." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20256.

Full text
Abstract:
Старосік, І. В. Вплив лісових пожеж на компоненти соснових лісів в ДП «Чернігівське лісове господарство» / І. В. Старосік; керівник роботи Селінний М. М.; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра аграрних технологій та лісового господарства. – Чернігів, 2020. – 58 с.
Боротьба з лісовими пожежами є основним завданням лісового господарства, як в минулі часи, так і в даний час. Це питання стосується не тільки підприємств лісогосподарського призначення, а й усіх, хто не байдужий до безпеки наших унікальних лісів. Мета дослідження є вдосконалення обмежувальних протипожежних заходів у лісових насадженнях в ДП «Чернігівське лісове господарство»
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Макаревич, О. Ю. "Вплив пожеж на лісові насадження в ДП «Семенівське лісове господарство." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20246.

Full text
Abstract:
Макаревич, О. Ю. Вплив пожеж на лісові насадження в ДП «Семенівське лісове господарство»: 205 Лісове господарство / О. Ю. Макаревич; керівник роботи Тимошенко О. П.; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра аграрних технологій та лісового господарства. – Чернігів, 2020. – 75с.
Мета дослідження полягає в ознайомленні з поняттям «лісової пожежі» та визначенням її впливу на лісові масиви. У розділі 1 обгрунтовується в загальному тема за літературними джерелами. У 2 розділі описані загальні відомості про ДП «Семенівське лісове господарство». Розділ 3 розкриває особливості щодо виникнення лісових пожеж та способів їх гасіння. В розділі 4 наведена тактика гасіння різних видів пожеж та їх вплив на лісові насадження. В ході проведення досліджень встановлено особливості лісових пожеж, їх протипожежні заходи, способи та тактика гасіння. Завдяки лісовій пожежі в Чорнобильській зоні у квітні 2020 року ми розуміємо, що тема є актуальною на данний час, адже лісові пожежі принесли багато шкоди флорі та фауні, навколишньому середовищу та завдали значних збитків місцевому населенню.
The object of the study is to determine the impact of fires on forest plantations. The subject of the study is SE "Semenivske Forestry". The purpose of the study is to get acquainted with the concept of "forest fire" and determine its impact on forests. Section 1 substantiates the general theme of the literature. Section 2 describes general information about SE Semenivske Forestry. Section 3 reveals the specifics of forest fires and methods of extinguishing them. Section 4 describes the tactics of extinguishing different types of fires and their impact on forest plantations. During the research the peculiarities of forest fires, their fire-fighting measures, methods and tactics of extinguishing were established. Thanks to the forest fire in the Chornobyl zone in April 2020, we understand that the topic is relevant today, because forest fires have caused a lot of damage to flora and fauna, the environment and caused significant damage to the local population.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Вірста, В. В. "Шляхи вдосконалення відтворення лісів в ДП «Остерське лісове господарство»." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20239.

Full text
Abstract:
Вірста, В. В. Шляхи вдосконалення відтворення лісів в ДП «Остерське лісове господарство» : дипломна робота : 205 Лісове господарство / В. В. Вірста ; керівник роботи Чмель О.П. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра аграрних технологій та лісового господарства. – Чернігів, 2020. – 80 с.
Робота присвячена проблемі лісовідновлення, зорієнтованого на сприяння появі природного поновлення як найбільш наближеного до екологічного лісівництва з утворенням біологічно стійких високопродуктивних насаджень. Автором досліджена ефективність застосування різних ґрунтообробних механізмів та їх вплив на якість та кількість утворення природного поновлення сосни звичайної в умовах свіжих та вологих суборів.
Graduation qualification work Virstа V. «Ways to improve forest reproduction in SE «Oster Forestry»» is devoted to the problem of reforestation, focused on promoting the emergence of natural regeneration as the closest to ecological forestry with the formation of biologically stable high-yielding plantations. The author investigates the effectiveness of various tillage mechanisms and their impact on the quality and quantity of the formation of natural regeneration of Scots pine in fresh and humid forests.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Авраменко, Є. О. "Удосконалення протипожежної охорони лісів від пожеж ДП Чернігівське лісове господарство." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/25100.

Full text
Abstract:
Авраменко, Є. О. Удосконалення протипожежної охорони лісів від пожеж ДП Чернігівське лісове господарство : випускна кваліфікаційна робота : 205 «Лісoве гoспoдарствo» / Є. О. Авраменко ; керівник роботи О. Ю. Локоть ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра аграрних технологій та лісового господарства. – Чернігів, 2021. – 62 с.
У розділі 1 описані надана класифікація лісових пожеж та причини їх виникнення. Визначені пошкодження У 2 розділі вказана методика та методи дослідження, наведена характеристика природно-кліматичних умов та лісового фонду ДП «Чернігівське лісове господарство». Вплив пожеж на стан соснових насаджень отримані під час лісових пожеж. представлено у 3 розділі.
Section 1 describes the classification of forest fires and their causes. Identified damage Section 2 indicates the methodology and research methods, describes the natural and climatic conditions and the forest fund of SE "Chernihiv Forestry". The impact of fires on the condition of pine plantations was obtained during forest fires. presented in section 3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Курицький, І. С. "Проєктування лісових культур на прикладі державного підприємства «Городнянське лісове господарство»." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20245.

Full text
Abstract:
Курицький, І. С. Проєктування лісових культур на прикладі державного підприємства «Городнянське лісове господарство: 205 Лісове господарство / І. С. Курицький; керівник роботи Андрєєва Г. П. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра аграрних технологій та лісового господарства. – Чернігів, 2020. – 81 с.
Метою роботи є теоретичне обґрунтування та практичне розроблення проєкту лісових культур шляхом штучного лісовідновлення на лісокультурній ділянці Невклянського лісництва ДП «Городнянське лісове господарство». У дипломному проєкті представлені вступ, теоретична та аналітична частини, проєктний розділ, охорона праці, висновки, список використаних джерел та додатки. У першому розділі розкриваються теоретичні аспекти створення штучних насаджень лісових культур. У другому розділі проводиться аналіз діяльності Державного підприємства «Городнянське лісове господарство» та його лісорослинних і природно-кліматичних умов. У третьому розділі представлено Проєкт лісових культур на визначеній ділянці лісокультурної площі з відповідними розрахунками. За результатами роботи зроблено висновки щодо створення лісових культур та лісовідновлення.
The subject of work - the composition of forest crops on the forest area. The purpose of the work is the theoretical substantiation and practical development of the project of forest crops by artificial reforestation on the forestry area of Nevklyansky forestry of SE "Gorodnyanske forestry". Тhe diploma project presents the introduction, theoretical and analytical parts, project section, labor protection, conclusions, list of sources used and appendices. The first section reveals the theoretical aspects of creating artificial forest plantations. The second section analyzes the activities of the State Enterprise "Gorodnyanske Forestry" and its forest vegetation and natural and climatic conditions. The third section presents the Project of forest crops on a certain area of forest area with appropriate calculations. Based on the results of the work, conclusions were made on the creation of forest crops and reforestation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Курицький, І. С. "Проєкт створення лісових культур в державному підприємстві «Городнянське лісове господарство»." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/25108.

Full text
Abstract:
Курицький, І. С. Проєкт створення лісових культур в державному підприємстві «Городнянське лісове господарство» : випускна кваліфікаційна робота : 205 «Лісoве гoспoдарствo» / І. С. Курицький ; керівник роботи М. М. Селінний ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра аграрних технологій та лісового господарства. – Чернігів, 2021. – 105 с.
Об’єктом дослідження дипломної роботи обрано лісокультурний фонд Городнянського лісництва ДП «Городнянське лісове господарство», предметом - склад лісових культур на лісокультурній площі. Метою моєї роботи є теоретичне обґрунтування та практичне розроблення проєкту лісових культур шляхом штучного лісовідновлення на лісокультурній ділянці Городнянського лісництва ДП «Городнянське лісове господарство». Відповідно до поставленої мети визначені наступні завдання: - дослідити теоретичні аспекти створення штучних насаджень; - проаналізувати особливості заліснення лісокультурних площ у різних регіонах України; - зробити характеристику ДП «Городнянське лісове господарство» шляхом дослідження методичних та організаційно-економічних аспектів його діяльності; - розробити проєкт лісових культур для заліснення лісокультурної площі на прикладі ДП «Городнянське лісове господарство» на лісотипологічній та господарсько-економічній основі; - зробити техніко-економічне обґрунтування проєкту лісових культур. Під час написання дипломної роботи була використана законодавча база з теми дослідження, матеріали періодичних та спеціалізованих видань, теоретичних джерел - підручників, наукових статей з питань лісорозведення та лісовідновлення.
The object of research of the diploma work is the forestry fund of Gorodnyansky forestry of SE "Gorodnyanske forestry", the subject is the composition of forest crops on the forestry area. The purpose of my work is the theoretical justification and practical development of the project of forest crops by artificial reforestation in the forestry area of ​​Gorodnyansky forestry SE "Gorodnyanske forestry". According to the set goal the following tasks are defined: - to investigate theoretical aspects of creation of artificial plantings; - to analyze the features of afforestation of forest areas in different regions of Ukraine; - to characterize the State Enterprise "Gorodnyanske forestry" by studying the methodological and organizational and economic aspects of its activities; - to develop a project of forest crops for afforestation of forest area on the example of SE "Gorodnyanske forestry" on a forest typological and economic basis; - to make a feasibility study of the project of forest crops. During the writing of the thesis was used the legal framework on the research topic, materials of periodicals and specialized publications, theoretical sources - textbooks, scientific articles on afforestation and reforestation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Галаган, В. В. "«Досвід створення лісових культур Сосни звичайної в ДП «Остерське лісове господарство»." Thesis, Чернігів : ЧНТУ, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20240.

Full text
Abstract:
Галаган В.В. Досвід створення лісових культур Сосни звичайної в ДП «Остерське лісове господарство» : дипломна робота : 205 Лісове господарство / В. В. Галаган; керівник роботи Корма О. М. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра аграрних технологій та лісового господарства. – Чернігів, 2020. – 68 с.
Випускна кваліфікаційна робота присвячена проблемі створення високопродуктивних насаджень, які в повній мірі відповідають умовам місцезростання, забезпечують одержання якісної деревини та дозволяють скоротити строки її вирощування. Правильний підбір культур та схеми їх висаджування, наближені до екології лісу дозволять підприємствам досягти невиснажливого лісокористування з високою продуктивністю деревостанів. Автором проаналізовано стан вивчення питання на основі 38 літературних джерел. В ході дослідження автором було обґрунтовано на науковій основі схеми створення лісових культур в умовах свіжого субору з оптимальною участю супутньої породи – дуба звичайного та розраховано собівартість створення таких культур.
Graduation qualification work is dedicated to the problem of creating highly productive plantations that fully meet the conditions of habitat, provide quality wood and reduce the time of its cultivation. Proper selection of crops and planting schemes, close to the ecology of the forest will allow companies to achieve inexhaustible forest use with high productivity of stands. The author analyzes the state of study of the issue on the basis of 38 literature sources. In the course of the research the author substantiated on a scientific basis the scheme of creation of forest cultures in the conditions of a fresh set with optimum participation of the accompanying breed - an oak and calculated the prime cost of creation of such cultures.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Федорченко, Б. Л. "Досвід створення лісових культур Сосни звичайної в ДП Чернігівське лісове господарство." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20258.

Full text
Abstract:
Федорченко, Б. Л. Досвід створення лісових культур Сосни звичайної в ДП Чернігівське лісове господарство / Б. Л. Федорченко; керівник роботи Чмель O. П.; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра аграрних технологій та лісового господарства. – Чернігів, 2020. – 71 с.
Випускна кваліфікаційна робота присвячена проблемі вирощування лісових культур як засобу лісовідновлення у різних лісорослинних умовах та впливу деревних та чагарникових порід на них. Створення лісових культур потребує врахування відповідності деревної породи типу лісорослинних умов, агротехнічних методів та інших факторів, які впливають на приживлюваність та ріст молодих культур лісових порід.
Graduation qualification work is devoted to the problem of growing forest crops as a means of reforestation in different forest conditions and the impact of trees and shrubs on them. The creation of forest crops requires taking into account the compliance of the tree species with the type of forest vegetation conditions, agronomic methods and other factors that affect theтsurvival and growth of young forest crops.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гончаров, С. В. "Вплив лісових пожеж на ліси в ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство»." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23112.

Full text
Abstract:
Гончаров, С. В. Вплив лісових пожеж на ліси в ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» : випускна кваліфікаційна робота : 205 «Лісове господарство» / С. В. Гончаров ; керівник роботи К. М. Кудряшова ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра аграрних технологій та лісового господарства. – Чернігів, 2021. – 46 с.
У роботі описано вплив лісових пожеж на ліси в ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство», а також процедура гасіння лісових пожеж, технічне забезпечення лісгоспу, правила поводження з вогнем. У кваліфікаційній роботі описано типи пожарів, їх види, способи боротьби з ними. Наведено приклади лісових пожарів, причини, описані види спостережень задля запобігання та швидкого гасіння вогню.
The work describes the effect of forest fires on the forests in the enterprise "Novgorod-Siversky Forestry" as well as the procedure of extinguishing forest fires, technical supply of the forestry enterprise, the rules of fire fighting. In the qualification work describes the types of fires, their types, methods of combating them. There are examples of forest fires, causes, descriptions of types of supervision for prevention and rapid extinguishing of fire.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ющенко, Б. Ф. "Досвід створення лісових культур в Невклянському лісництві ДП “Городнянське лісове господарство”." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23152.

Full text
Abstract:
Ющенко, Б. Ф. Досвід створення лісових культур в Невклянському лісництві ДП “Городнянське лісове господарство” : випускна кваліфікаційна робота : 205 «Лісове господарство» / Б. Ф. Ющенко ; керівник роботи О. М. Корма ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра аграрних технологій та лісового господарства. – Чернігів, 2021. – 71 с.
Випускна кваліфікаційна робота «Досвід створення лісових культур в Невклянському лісництві ДП «Городнянське лісове господарство»» присвячена проблемі створення високопродуктивних насаджень, які в повній мірі відповідають умовам місцезростання, забезпечують одержання якісної деревини та дозволяють скоротити строки їх вирощування. Правильний підбір культур та схеми їх висаджування, наближені до екології лісу дозволять підприємствам досягти невиснажливого лісокористування з високою продуктивністю деревостанів. Автором проаналізовано стан вивчення питання на основі 27 літературних джерел. В ході дослідження автором було проаналізовано різні варіанти створення лісових культур в реальних умовах, розраховано та порівняно собівартість їх створення.
Graduation thesis of «The experience of creating forest crops in Nevklyansky forestry of SE «Gorodnyanske forestry»» is devoted to the problem of creating high-yielding plantations that fully meet the conditions of habitat, provide quality wood and reduce the time of their cultivation. Proper selection of crops and planting schemes, close to forest ecology will allow companies to achieve inexhaustible forest use with high productivity of stands. The author analyzes the state of study of the issue on the basis of 27 literature sources. In the course of the research the author analyzed different variants of creation of forest cultures in real conditions, calculated and compared the cost of their creation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Лісове господарство"

1

Василенко, Н. Є., and О. В. Аверчев. "Новітні технології в рослинництві. Лісове і садово-паркове господарство." In ФОРМУВАННЯ НОВОЇ ПАРАДИГМИ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО СЕКТОРУ В XXI СТОЛІТТІ, 216–43. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-240-4-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ключка, Світлана, Мирослава Сорока, Інгріда Чемерис, Людмила Білик, and Віктор Сич. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЛІСОВОГО БІОЦЕНОЗУ В КУЛЬТУРАХ СОСНИ ЗВИЧАЙНОЇ НА ПРИКЛАДІ ДП «ЧИГИРИНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО»." In Theoretical foundations of engineering. Tasks and problems, 51–69. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.tech.iii.1.3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нікішина, О. В., С. А. Бондаренко, and О. О. Зеркіна. "СЕЛЕКТИВНИЙ ПІДХІД ДО ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ У КООРДИНАТАХ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-26.

Full text
Abstract:
Результатом дослідження є методичне забезпечення комплексної оцінки домінант ІІП на засадах сталого розвитку. Виокремлено п’ять домінант ІІП, а саме: (1) достатнє інвестиційне забезпечення раціонального природокористування національної економіки; (2) інвестиційне забезпечення наукових досліджень та інновацій за напрямом сталого розвитку; (3) відновлення, стале використання та охорона складників природно-ресурсного потенціалу національної економіки; (4) зниження екодеструктивного впливу соціально-економічної системи на стан навколишнього природного середовища; (5) підвищення екологічних аспектів якості життя населення. Кожна домінанта потребує введення відповідних їй оціночних індикаторів. Авторами розширено систему національних індикаторів сталого розвитку в межах ЦСР. У пропоновану систему індикаторів інтегровано європейські та авторські економіко-екологічні показники, орієнтовані на поглиблену оцінку інвестиційного та природно-ресурсного потенціалу у видовому і структурно-секторальному вимірах, взаємозв’язку інвестиційного та екологічного складників природокористування. На підставі результатів комплексної оцінки визначено складники домінант ІІП та завдання з найнижчим ступенем впровадження, а саме: Домінанти 1 і 2, завдання підвищення енергоефективності Домінанти 3, завдання зниження відходоємності Домінанти 4, завдання покращення стану здоров’я населення Домінанти 5. Обґрунтовано головні напрями та шляхи підвищення ступеню впровадження домінант ІІП, зокрема: (1) зростання державних видатків на НДР та інновації за напрямом «Енергетика та енергоефективність», «Раціональне природокористування», поновлення фінансування «Наук про життя» в аспекті інноваційного розвитку медицини; (2) стимулювання суб’єктів господарювання до впровадження енергозберігаючих технологій, екологічно чистих виробництв та екоінновацій шляхом зниження ставки екологічного податку; (3) створення сприятливого інституційного середовища для розширеного відтворення лісів та сталого розвитку лісового господарства; (4) стимулювання вітчизняних інвесторів до екологічно орієнтованих капіталовкладень у сфері поводження з відходами; (5) розвиток міжсекторального партнерства для впровадження домінант ІІП. Пропонується впровадження селективного підходу у формування державної інноваційно-інвестиційної політики розвитку регіонів, спираючись на ідентифіковані Домінанти, виділені згідно з координатами Цілей сталого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Лісове господарство"

1

Лозінська, Тетяна. "ВПРОВАДЖЕННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ РОДУ CORYLUS L. В ЛІСОВЕ ТА САДОВО-ПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО УКРАЇНИ." In RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-14.05.2021.v1.27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Карбівська, У. М., Я. Я. Григорів, and В. М. Гудима. "Формування у фахівців навичок дослідження та збереження біорізноманіття на території ДП «Солотвинське лісове господарство»." In THE LATEST SCIENTIFIC ACHIEVEMENTS IN THE MODERN AGRO-INDUSTRIAL COMPLEX. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-184-8-15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Турак, О. Ю., О. Д. Турак, and Ю. В. Стасинець. "ФОРМУВАННЯ У ФАХІВЦІВ НАВИЧОК ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ МИСЛИВСЬКОЇ ФАУНИ НА ТЕРИТОРІЇ ДП «СОЛОТВИНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО»." In THE LATEST SCIENTIFIC ACHIEVEMENTS IN THE MODERN AGRO-INDUSTRIAL COMPLEX. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-184-8-17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Лісове господарство"

1

Савосько, Василь Миколайович, Максим Олександрович Квітко, Іван Панасович Григорюк, Юрій Васильович Лихолат, О. І. Серга, and М. О. Андріцьо. Гетерогенність біометричних показників лісових культурфітоценозів в екологічних умовах Криворіжжя. Національний університет біоресурсів і природокористування України, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2083.

Full text
Abstract:
птимізація навколишнього середовища в індустріально розвинутих регіонах України з врахуванням кліматичних змін степової зони можлива за умов створення лісових культурфітоценозів (ЛКФЦ). Розв’язання цієї актуальної проблеми пов’язано з дослідженням функціонування біометричних показників ЛКФЦ. Метою даної роботи було з позицій екосистемного підходу проаналізувати гетерогенність біометричних показників (густоту насаджень, висоту і діаметр стовбура дерев, суму площ поперечних перерізів, запас стовбурної деревини) ЛКФЦ Криворіжжя, які розташовані в контрастних екологічних умовах і репрезентують основні різновиди штучних деревно-чагарникових насаджень, зокрема об’єкти садово-паркового господарства, санітарні, водоохоронні та міські лісозахисні урочища. Природні ЛКФЦ Гурівського лісу (Долинський р-н, Кіровоградської обл.) у заплаві р. Бокова, які віддалені на 30 км від промислових підприємств, використані як умовно контрольні. Біометричні показники ЛКФЦ Криворіжжя є типовими для інших регіонів України. У ЛКФЦ деструктуризацію деревостану, зокрема зменшення питомої маси дерев ІІІ ярусу і одночасне збільшення ІІ за окремими біометричними показниками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography