To see the other types of publications on this topic, follow the link: Мале підприємництво в Україні.

Journal articles on the topic 'Мале підприємництво в Україні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Мале підприємництво в Україні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Сидорук, І. С. "АНАЛІЗ СТАНУ ТА ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ". Підприємництво та інновації, № 18 (30 червня 2021): 67–72. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/18.12.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано показники стану малого підприємництва в Україні, виокремлено проблеми, що заважають його успішному розвитку, та окреслено напрями їх подолання. Загрози розвитку малого підприємництва, як і конкурентні переваги, зумовлені його особливими характеристиками, а саме малим розміром, гнучкістю й сприйнятливістю до змін економічного середовища. Визначено, що особливою перешкодою в розвитку малого підприємництва є дискримінація в доступі до економічних ресурсів: фінансово-кредитних, сировинно-матеріальних, інформаційно-консультативних, техніко-технологічних, кадрових тощо. Запровадження карантинних обмежень призвело до поглиблення зазначених проблем, тому необхідне становлення дієвої підтримки розвитку малого підприємництва, яка б дала змогу максимально ефективно розв’язувати проблеми та стимулювати мале підприємництво до саморозвитку. Ключові слова: мале підприємництво, регіони, карантинні обмеження, перешкоди діяльності, пріоритетні напрями розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бережницька, У. Б. "МАЛЕ І СЕРЕДНЄ ПІДПРИЄМНИЦТВО – ІНСТИТУТ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ". Підприємництво та інновації, № 17 (30 квітня 2021): 18–24. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/17.3.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена визначення ролі та значення малого і середнього підприємництва (МСП) у національній економіці, зважаючи на актуальний стан розвитку даного сектора економічної системи України. При наявності обґрунтованих теорій щодо малої економіки, науковці і практики по різному трактують малий і середній бізнес, а окремі твердження частково або зовсім не отримують свого відображення на практиці. Використовуючи гіпотетично-дедуктивну методологію, методи аналізу та синтезу, логічного узагальнення, систематизації, порівняння, графічного відображення даних, сформовано авторське бачення щодо необхідності розгляду МСП в якості інституту розвитку національної економіки. Такий підхід дозволив, окрім підтвердження чи спростування висловлених гіпотез щодо МСП, комплексно оцінити стан розвитку малого і середнього бізнесу в Україні, виділити найболючіші проблеми і вказати напрям їх вирішення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Versal, Nataliia, та Hanna Sholokhova. "ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ЗОВНІШНІХ ДЖЕРЕЛ ФІНАНСУВАННЯ МАЛИХ І СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ". Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 1, № 21 (2020): 182–94. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2020-01-182-194.

Full text
Abstract:
Для повноцінного функціонування і сталого розвитку мале та середнє підприємництво потребує зовнішнього фінансування. Сучасний ринок фінансових послуг пропонує безліч джерел такого фінансування, як традиційних, так і новітніх, які можуть бути як каталізаторами розвитку малих підприємств, так і «борговими пастками». У статті здійснено характеристику зовнішніх джерел фінансування суб’єктів малого та середнього підприємництва в Україні, а також оцінено їх переваги та недоліки за низкою критеріїв. У результаті з’ясовано, що державні та міжнародні кредитні програми підтримки малого та середнього підприємництва є найбільш прийнятними за більшістю критеріїв, а банківський кредит, фінансовий лізинг, краудфандинг і мікрокредитування поступаються за деякими критеріями, зокрема, за ціною та завищеними вимогами до позичальників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Заклекта-Берестовенко, О.С. Довга Я.В. "ПОНЯТТЯ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА, ЙОГО ФУНКЦІЇ ТА ЗАГАЛЬНІ РИСИ ОПОДАТКУВАННЯ". Економіка та митно-правові відносини 13-14 (15 лютого 2020): 21–29. https://doi.org/10.5281/zenodo.3946081.

Full text
Abstract:
<strong><em>Анотація. </em></strong><em>Досліджується сутність та соціально-економічна роль підприємництва. Здійснено обґрунтування підходів до співвідношення понять &laquo;малий бізнес&raquo; і &laquo;мале підприємництво&raquo;. Відображено динаміку кількості суб&rsquo;єктів малого підприємництва-фізичних осіб в Україні. Досліджено інституційні та нормативно-правові механізми функціонування підприємництва в Україні. Акцентується увага на тому, що стратегії розвитку малого та середнього підприємництва та і інші програмні документи часто не узгоджуються із державною політикою, не застосовуються послідовно, отримують низький рівень фінансування і не мають розвиненої інфраструктури. З урахуванням світового досвіду для усунення наявних недоліків фіскального потенціалу малого підприємництва в Україні авторами запропоновано здійснити комплекс заходів, а саме: збільшити межу виручки від реалізації продукції, товарів, робіт та послуг для застосування спрощеної системи оподаткування; запровадити диференційовані податкові ставки залежно від бази оподаткування; збільшити перелік видів діяльності, для яких не застосовується спрощена система оподаткування, для запобігання схемам мінімізації податкових платежів суб&rsquo;єктами малого бізнесу; посилити штрафні санкції з покарання за порушення податкового законодавства тощо.</em>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Sokolov, N., та A. Sukhostavets. "Гендерні аспекти підприємницької діяльності в аграрній сфері". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 4 (82) (23 грудня 2019): 92–97. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.4.18.

Full text
Abstract:
В статті проведено аналіз особливостей підприємницької діяльності жінок в Україні, а саме в аграрній сфері. У дослідженні виявлено характерні риси, види та форми жіночого підприємництва, визначено основні причини підприємницької активності жінок, а також бар’єри та перешкоди.&#x0D; Вивчено сучасний стан гендерної рівності в Україні та зазначено, що в 2019 році Україна займала 60 місце з 160 країн світу за показником індексу гендерної рівності, а в українському парламенті питома вага жінок складає 20,8 відсотка, тоді як в європейських кранах цей показник наближається до 50 відсотків, наприклад у Швеції – 47 відсотків, у Іспанії – 44 відсотка.&#x0D; Доведено, що однією з перешкод підприємницької діяльності для жінок в аграрній сфері є гендерні асиметрії, що виникають в бізнес-середовищі. На даний момент підприємництво в агропромисловому комплексі має свої особливості, які пов’язані з тим, що воно охоплює не тільки саму працю в сільському господарстві, а й працю задля розвитку сільських територій та несільськогосподарське підприємництво.&#x0D; Обґрунтовано причини необхідності сприяння жіночому підприємництву і запропоновано шляхи розвитку підприємництва в аграрній сфері. Основні перешкоди, які ми вважаємо важливими і які стримують розвиток підприємництва – це: низький рівень розвитку мережі соціальної інфраструктури, що створює додаткове навантаження на жінок; відсутність в напрямках аграрної політики окремих елементів, які б стосувалися підтримки жінок в веденні бізнесу; низька доступність до ринку фінансово-кредитних послуг та інше.&#x0D; Вважаємо, що в державних програмах необхідно передбачити окремі заходи які б стосувалися підтримки жінок-підприємців, та які б мали дієвий, а не декларативний характер.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ждан, М. Д., та Р. А. Булава. "СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО ЯК ФЕНОМЕН КОЛАБОРАЦІЇ СОЦІАЛЬНИХ ФУНКЦІЙ ГАЛУЗЕЙ ТРУДОВОГО ТА ГОСПОДАРСЬКОГО ПРАВА". Збірник наукових праць ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Право", № 40 (2024): 182–87. https://doi.org/10.34142/23121661.2024.40.22.

Full text
Abstract:
Метою статті є визначення природи соціального підприємництва як феномену колаборації соціальних функцій галузей трудового та господарського права в соціальній державі. Автори наголошують на тому, що право, як регулятор відносин в державі, узяло конституційний припис соціального розвитку України у якості фундамен­тальної засади для свого існування та розвитку, визначивши пріоритетною функцією дер­жави функцію соціальну. Крім створення фундаменту для соціально-спрямованого право­вого регулювання відносин в Україні, наша держава вирішила, спираючись на позитивний досвід іноземних країн, використовувати такі соціально орієнтовані правові конструкції, як-от: соціальне підприємництво, які допомагають вирішити актуальні соціальні проблеми. Наголошено, що соціальне підприємництво в Україні не отримало обертів для свого розви­т­ку одночасно з реформою децентралізації, хоча воно мало потенціал створити необхідний майданчик для співпраці місцевої влади і бізнесу із вирішення їх проблем та задоволення їх інтересів. Обґрунтовано, що соціальне підприємництво варто розглядати як результат вда­лого поєднання інтересів суб’єктів соціального діалогу - унікального явища, що об’єд­нало соціальні та бізнесові інтереси, і стало дієвим інструментом для задоволення інтересів соці­альних партнерів: держави, працівників і роботодавців, які узгоджують свої зусилля, спрямовуючи їх в одне русло. Зроблено висновок, що, якщо для трудового права, як галузі, яка ще в зародку випромінювала соціальні імперативи та соціальне призначення та осяювала ними всі норми та напрями їх реалізації, здійснення соціальної функції було цілком зрозу­мілим та очевидним явищем, то для господарського права, предметом якого є відносини, пов’язані з організацією та здійсненням господарської діяльності, де мова йде про виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт, надання послуг, переважно, з метою одержання прибутку, не зважаючи, на те, що його відокремлення і відбувалося разом із становленням незалежної України, яка проголосила себе соціальною державою, такий соціальний напрям, враховуючи на його призначення, був неприродним. Але цивілізований поступ України як курс до омріяної мети розвитку соціальної держави неминуче призвів до усунення цих антагонізмів спокійним еволюційним шляхом і в решті решт призвів до колаборації соціальних функцій галузей трудового та господарського права і зумовив виникнення та розвиток сучасного феномену громадянського суспільства – соціального підприємництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мірошниченко, Олеся, та Вікторія Щигорєва. "Система оподаткування малого бізнесу: досвід Польщі". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 4 (22 грудня 2023): 435–47. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2023-4-435-447.

Full text
Abstract:
Малий та середній бізнес (далі МСП) має велике значення в економіках різних держав. У розвинених країнах найчисельнішим та найбільшим по надходженнях до бюджетів є сектор МСП. Польща входить до складу розвинених країн світу та є однією з найближчих держав-сусідів України, яка має успішний досвід розвитку малого бізнесу. Міністерство фінансів України та Міжнародний валютний фонд розглядають можливості імплементації зарубіжних форм оподаткування, і, як найбільш близька для України, була взята за зразок польська модель. Дана стаття включає дослідження та огляд праць вітчизняних та іноземних авторів щодо сутності малого та середнього бізнесу в Республіці Польща, основні економічні показники, тлумачення різниць в поняттях між українським та польським законодавствами. У роботі досліджено роль МСП у формуванні ВВП Польщі, розглянуто форми ведення МСП у Республіці Польща, досліджено різні доступні форми оподаткування МСП Польщі, наведено приклади розрахунків податків, сформована узагальнена таблиця ставок для різних форм оподаткування. Дані результати можна використовувати для подальшого дослідження, формування адаптивних варіантів оподаткування для українського законодавства, адже наразі в Україні слабо розвинене мале підприємництво, порівняно з іншими країнами. Спрощена система, яка була покликана задля розвитку малого та середнього бізнесу, сьогодні слугує радше способом ухиляння від сплати податків для великого бізнесу, зокрема має ряд недоліків та потребує удосконалення. У висновках запропоновано податки та пільги з польської моделі, які можуть бути впроваджені в українську, як найбільш доцільні та корисні з точки зору збільшення чисельності та розвитку малого та середнього бізнесу, що наразі необхідно для відновлення економіки зокрема, та процвітання країни в подальшому загалом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kyzym, M. O., T. M. Chechetova-Terashvily, and V. Y. Khaustova. "Small and Medium-Sized Entrepreneurship in Ukraine: Features and Problems of Development." Business Inform 10, no. 501 (2019): 301–17. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2019-10-301-317.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Yurchik, G. "SMALL ENTERPRISE IN UKRAINE: ASSESSMENT OF SOCIO-ECONOMIC PREREQUISITES AND OBSTACLES FOR DEVELOPMENT." THEORETICAL AND APPLIED ISSUES OF ECONOMICS, no. 42 (2021): 188–203. http://dx.doi.org/10.17721/tppe.2021.42.15.

Full text
Abstract:
The article substantiates an important factor in the socio-economic development of the state is the development of the business sector in general and small businesses in particular. This highlights the need to study the socio-economic preconditions and the state of formation and realization of the potential of small business in Ukraine. The article analyzes the quantitative indicators of small businesses (including those compared to the EU). According to the results of generalizing various surveys and monitoring, the main barriers to doing business in Ukraine are the low purchasing power of citizens, restrictive measures in connection with the pandemic, fiscal pressure, as well as pressure from government agencies, and corruption. It is established that according to the SME policy index, Ukraine, despite some improvement in the environment for the business sector, still has less favorable conditions for business activity compared to the Eastern Partnership countries. Based on the analysis of Ukraine’s rating positions according to a number of indices, it has been established that our state demonstrates the most unfavorable conditions for the development of small businesses according to the index of perception of corruption and economic freedom. Among the trends that indicate the improvement of conditions for the formation and realization of the potential of small business in Ukraine is the increase of Ukraine’s rating position on the indices of ease of doing business and ease of paying taxes. It is proved that the conditions of small business lending in Ukraine, although showing some improvement, still remain unfavorable and hinder the development of small businesses. An important tool for the formation and realization of the potential of small business is its grant support, the most important partner in providing which for Ukraine in the EU. It is proved that Ukraine has a well-developed infrastructure to support small businesses, but the formality of its operation is quite common. According to the criterion of compliance with the principle of predictability in regulatory activities, most government agencies show a fairly low level of predictability, which is a deterrent to business development, as it increases the uncertainty of the business environment. It is proved that despite the presence of a number of problems and deterrents for small business development, Ukraine has a significant number of strengths and opportunities for the formation, development, and realization of small business potential.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Babicheva, O. S. "Вплив соціально-економічного стану на світогляд селянства України (ХІХ – початок ХХ ст.)". Grani 18, № 1 (2014): 153–57. http://dx.doi.org/10.15421/1715028.

Full text
Abstract:
У представленій статті висвітлено світогляд селянства України у ХІХ – початку ХХ ст. на який значною мірою вплинули економічні фактори. Проте реформи 1848 та 1861 рр., а також революція 1905 – 1907 рр. черговий раз довели неспроможність та небажання австрійського уряду та російського царизму йти на жодні поступки народу. Столипінська реформа мала успіх в Україні. Але її так і не було доведено до кінця. До того ж, поміщики ще володіли великою часткою земель. Так, на початок Першої світової війни 1914 р. аграрне питання залишалося остаточно невирішеним. Як і раніше, селяни вважали землеробську працю джерелом добробуту і достатку. Альтернативні види праці, такі як підприємництво, комерційна та посередницька діяльність, торгівля, інтелектуальна праця, громадсько­політична діяльність, які на початку ХХ ст. вже заявили про свою фінансову ефективність, ще не розглядалися селянами як рівноцінні землеробської праці. Зрозуміло, селяни чекали в своєму житті позитивних зрушень, але їх «внутрішній голос» говорив, що довгоочікувані зміни мають прийти ззовні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Терек, В. О. "Мале підприємництво в умовах ринкових трансформацій". Науковий вісник Ужгородського національного університету. Економіка, Вип. 30 (2010): 44–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Терек, В. О. "Мале підприємництво в умовах ринкових трансформацій". Науковий вісник Ужгородського національного університету. Економіка, Вип. 30 (2010): 44–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Діденко, А. В., та О. В. Кравець. "ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ". Підприємництво та інновації, № 27 (31 травня 2023): 39–43. http://dx.doi.org/10.32782/2415-3583/27.6.

Full text
Abstract:
В статті досліджено труднощі та проблеми, з якими стикнулися підприємства та організації з початком широкомасштабного вторгнення, виявлено, що малі підприємства є більш чутливими до змін ділового середовища та викликів воєнного часу та найменше відчувають державну підтримку. Для виявлення передвоєнного стану розвитку малого підприємництва проведено аналіз індикаторів стану малих підприємств за категоріям фінансових, трудових та матеріальних ресурсів за даними 2011-2021 років. За результатами розрахунків у програмі Statistica 10.0 одержана динаміка інтегрального індексу стану малого підприємництва в Україні та його змін протягом 2011–2021 рр. Проаналізовано державні програми та заходи підтримки бізнесу та громадян під час періоду воєнного стану, зазначено про важливість сприяння розвитку соціального бізнесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Ліп'яніна-Гончаренко, Х. В., М. П. Комар, А. О. Саченко та Т. В. Лендюк. "Метод виявлення фіктивних підприємств на підставі Гаусового наївного класифікатора Байєса". Scientific Bulletin of UNFU 32, № 5 (2022): 92–96. http://dx.doi.org/10.36930/40320513.

Full text
Abstract:
Розроблено метод виявлення фіктивних підприємств на підставі машинного навчання за допомогою Гаусового наївного класифікатора Байєса, що є корисним для працівників державного сектору із запобігання економічним злочинам. Встановлено, що фіктивне підприємництво, як самостійний злочин, одночасно є своєрідним засобом вчинення цілої низки інших кримінальних правопорушень у сфері економіки. Це можуть бути суб'єкти господарювання, які мають ознаки фіктивності, а саме використання неправдивої інформації щодо засновників, адміністрації, місцезнаходження. Тому виявлення таких підприємств є актуальним питанням для будь-якої держави. Розслідування економічного злочину потребує багато часу для працівників правоохоронних органів і додаткових коштів. З огляду на це, розроблення інструменту розпізнавання фіктивного підприємства на підставі класичного методу машинного навчання є одним із перспективних напрямів зі швидкого виявлення економічних злочинів. Під час дослідження робіт у сфері діяльності фіктивних підприємств виявлено, що вони не описують саме виявлення фіктивних підприємств за допомогою інформаційних технологій. Тому потрібно розробити метод виявлення фіктивного підприємства на підставі машинного навчання за допомогою Гаусового наївного класифікатора Байєса, що надалі дасть змогу розробити програмне середовище для працівників державного сектору із запобігання економічних злочинів. У роботі визначено основні типи фіктивних підприємств, зокрема за призначенням та способом створення. На підставі цього запропоновано алгоритм виявлення фіктивного підприємства на підставі класичного методу машинного навчання, такого як Гаусовий наївний класифікатор Байєса, що уможливлює відстежування фіктивного підприємства. Для побудови методу використано дані 1100 компаній, що здійснювали економічну діяльність в Україні. Виконано розподіл ймовірності, за допомогою оцінки щільності ядра KDE (англ. Kernel Density Estimation). Побудовано діаграму кореляційної матриці, встановлено дуже малі коефіцієнти кореляції між більшістю ознак. Виведено гістограми відмінностей середніх значень і дисперсії вибірки для двох класів. Для машинного навчання моделі поєднано квантильний перетворювач і Гаусовий наївний класифікатор Байєса.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Лола, Ю. Ю., Д. Г. Михайленко, О. В. Болотна та В. В. Дячек. "РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА ЧЕРЕЗ SMART-СПЕЦІАЛІЗАЦІЮ ГРОМАД: ДОСВІД ЄС". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 80 (30 грудня 2024): 91–99. https://doi.org/10.32782/2522-1205-2024-80-11.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні аспекти впровадження концепції SMART-спеціалізації в Україні, зокрема в контексті розвитку економіки після повномасштабного воєнного вторгнення. SMART-спеціалізація виступає важливим інструментом для формування стійкої співпраці між органами влади різних рівнів та зацікавленими сторонами, зокрема підприємцями, університетами, науково-дослідними установами та громадянським суспільством. В умовах економічного спаду, викликаного війною, зростає значення стратегічного підходу до розвитку регіонів через інновації та технології. Проаналізовано динаміку обсягів реалізованої продукції в Україні за останні роки, зокрема в сфері малого бізнесу та фізичних осіб-підприємців, що дає уявлення про економічну активність та потенціал для впровадження SMART-спеціалізацій. Зокрема, досліджується, як війна вплинула на економічну активність у різних секторах (сільське господарство, будівництво, машинобудування, професійна діяльність), а також визначаються найуспішніші регіони для розвитку нових бізнес-моделей. В усіх напрямках економічної діяльності до 2021 року обсяги реалізації продукції ФОП мали тенденцію до зростання. В сільському господарстві цей показник виріс у 3,9 раз, машинобудуванні – в 4,7 разів (у т.ч. виробництво комп’ютерів, електронної та оптичної продукції – в 5,2 рази), будівництві – в 6,9 разів, в професійній, науковій та технічній діяльності – в 7 разів. У 2022 році очікувано відбулося кризове падіння економічної активності малих підприємств. Така тенденція спостерігається за всіма регіонами України. Розглянуто досвід ЄС у впровадженні SMART-спеціалізацій, зокрема в Німеччині, Іспанії, Швеції та інших країнах, і пропонуються стратегії для адаптації цих підходів в Україні. Окрему увагу приділено підприємницьким спільнотам, які виступають важливим рушієм інноваційних процесів у межах даної стратегії. Зроблено висновки про необхідність інтеграції інновацій, підтримки малого та середнього бізнесу та формування сприятливого регуляторного середовища для реалізації SMART-спеціалізацій на регіональному та місцевому рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Могилевська, Ольга, Ольга Анпілогова, Крістіна Сорокіна, and Галина Скіпальська. "SMALL ENTREPRENEURSHIP IN THE ECONOMY OF THE STATE: ESSENCE, ORGANIZATION AND PRINCIPLES OF FUNCTIONING." РОЗВИТОК МІСТА, no. 2 (02) (January 31, 2024): 16–20. http://dx.doi.org/10.32782/city-development.2-3.

Full text
Abstract:
У статті описано значення малого підприємництва для економіки країни, його сутність, зображені принципи діяльності, систему організації й функціонування. Підприємництво є одним з найважливіших чинників розвитку національної економіки та перспективних напрямів створення конкурентного ринкового середовища. Нині успіх ринкових перетворень великою мірою визначатиметься тим, як вдасться реалізувати потенціал малого підприємництва, цього динамічного сектору економіки. Підприємництво, концентруючи в собі найхарактерніші властивості ринкових відносин, виступає рушійною силою життєдіяльності і розвитку ринкової економіки. Мале підприємництво є рушійною силою підвищення конкурентоспроможності економіки за рахунок гнучкої адаптивності новітніх технологій та орієнтації на потреби клієнтів, які не можуть задовольнити великі підприємства. Сприяючи зростанню суспільного добробуту, створюючи умови для реалізації економічних інтересів, здібностей, талантів людей, підприємництво сприяє також національному єднанню, відродженню національної самосвідомості, оскільки підприємницька діяльність здійснюється в межах національно-правових засад.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Loiko, Valeriia, та Bohdan Aleksandrov. "ПІДТРИМКА ТА РОЗВИТОК МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ В УМОВАХ ВІЙНИ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 1, № 11 (2023): 228–37. https://doi.org/10.32750/2023-0119.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу в Україні в умовах війни. На основі проведеного аналізу статистичних даних зроблено висновок, що у довоєнний період 2010-2021 рр. кількість підприємств в Україні зменшилась на 10, у тому числі кількість великих підприємств зросла на 4,09 %, кількість середніх підприємств зменшилась на 16,54 %, кількість малих підприємств зменшилась на 10,37 %. Визначено, що за досліджуваний період 2010-2021 рр. структура діючих суб’єктів великого, середнього, малого та мікро-підприємництва на території України є майже незмінною, найбільшу питому вагу мають малі підприємства (99,06 у 2021 р.). Визначено, що війна негативно вплинула на розвиток малого та середнього бізнесу в Україні. багато підприємств вимушені були закритися, люди втратили робочі місця та джерело доходу, що негативно вплинуло на фінансовий стан українських родин. Майже половина малих та середніх підприємств фактично зупинили економічну діяльність, 20% провели релокацію всередині України та 4,4% перемістилися за кордон. Визначено, що Незважаючи на проблеми, які принесла війна, окремим малим і середнім підприємствам вдалося знайти можливості адаптації своєї роботи до воєнних умов: деякі з них змогли заробити на попиті на певні товари та послуги в зонах конфлікту, наприклад, зріс попит на будівництво та логістику. Крім того, деякі МСП досягли успіху, зосередившись на експорті в інші країни. Узагальнені методи підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу в умовах війни в України: державна програма повної або часткової релокації для бізнесу, міжнародні та державні програми фінансування, інвестування та допомоги, зміни у митному законодавстві, вибіркове зменшення та скасування митних податків, спрощення документальних перевірок, перехід на дистанційні методи роботи, електронний документообіг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Нагорна, Надія Сергіївна. "ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ". Психологічні студії, № 2 (8 вересня 2023): 146–54. http://dx.doi.org/10.32782/psych.studies/2023.2.19.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються особливості розвитку соціального підприємництва (СП) в умовах воєнного стану. Спираючись на результати вітчизняних наукових пошукань, автор визначає ряд аспектів змін, за якими можна охарактеризувати означений розвиток. До фінансово- економічного аспекту відносяться: можливості отримання грантів для започаткування чи розширення соціального підприємства, кредитні програми, загальна для бізнесу податкова підтримка. Щодо менеджерсько-управлінського аспекту, то аналізується партисипативний або партнерський підхід до організації взаємодії на рівні держави для розбудови СП як інституції. Також визначаються організаційні зміни, з якими мали справи бізнес-менеджери: релокація підприємства, підтримка персоналу, пошук нових працівників, їх навчання, відновлення / налагодження нових логістичних маршрутів, розширення соціальної активності СП для нових цільових груп соціальної підтримки. Ціннісний аспект визначається як зміни в ціннісних орієнтирах особистості, що мало прояв у активізації залучення соціальних підприємців та їх команд до вирішення соціальних і гуманітарних проблем нужденних індивідів або ж у виконанні військових задач як захисників України. Психологічні аспекти розвитку СП в умовах воєнного стану розкрито через аналіз ряду психологічних явищ та феноменів: самоефективності підприємця та його команди, мотивації до діяльності, психологічної відновлюваності особистості, лідерстві та комунікації. Вказується, що врахування означених психологічних явищ дозволить як сформувати достатній рівень резилієнтності особистості, так й ефективніше використовувати реінтеграційний потенціал СП. Як перспектива подальших досліджень визначається доповнення психологічного портрету соціального підприємця крізь призму проаналізованих психологічних явищ та феноменів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Тульчинська, С. О., М. Є. Болтрик та Р. В. Тульчинський. "СТРАТЕГІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МАЛИХ ТА СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ В СУЧАСНИХ УМОВАХ". Економічний вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», № 31 (19 лютого 2025): 55–58. https://doi.org/10.20535/2307-5651.31.2024.319020.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження актуальних аспектів стратегії економічного розвитку малих та середніх підприємств в сучасних умовах. Проаналізовано стан розвитку малого та середнього підприємництва Україні. Встановлено, що гнучкість та здатність швидко адаптуватися до змін зовнішнього середовища роблять малі та середні підприємства ключовими учасниками трансформаційних процесів у сучасній економіці, що характеризується високими ризиками та невизначеністю на фоні воєнних дій на території України. Обґрунтовано, що такі глобальні виклики як економічна нестабільність, пандемія COVID-19, геополітичні конфлікти та зростаюча конкуренція, а також воєнні дії на території України, створюють нові ризики та бар’єри для розвитку малого та середнього підприємництва, що обумовлює те, що обрані підприємствами стратегії економічного розвитку стають вирішальним чинником для забезпечення їхньої стійкості та конкурентоспроможності. Визначено, що для розробки стратегії економічного розвитку незалежно від ринку та країни підприємствам варто використовувати: PESTLE-аналіз, який допомагає оцінити політичні, економічні, соціальні, технологічні, правові та економічні фактори, які впливають на бізнес; SWOT-аналіз, адже він також визначає загрози і можливості як у зовнішньому так і у внутрішньому середовищі підприємств; «Porter's Five Forces», який дозволяє визначити рівень конкуренції в галузі, загрози з боку нових учасників ринку або замінників товарів, а також силу покупців та постачальників тощо. Серед фінансових інструментів, які допомагають визначити оптимальні джерела фінансування в рамках формування стратегії економічного розвитку, оцінити ефективність інвестицій і забезпечити контроль витрат дозволяє метод дисконтованого грошового потоку. Визначено, що серед державних інструментів підтримки, які можна включати в стратегію економічного розвитку, можна розглядати використання податкових пільг, субсидій, грантові програми тощо. Для стійкості малого та середнього підприємництва варто враховувати роботу в рамках кластерів та кооперації, що дозволяє знижувати витрати завдяки спільному використанню ресурсів і підвищувати конкурентоспроможність. Ефективна реалізація стратегій розвитку малого та середнього підприємництва сприятиме підвищенню стійкості економіки, її конкурентоспроможності та інтеграції в глобальні процеси.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Теслюк, Софія, та Ірина Демчук. "РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ". Economic journal of Lesya Ukrainka Volyn National University 4, № 32 (2023): 116–25. http://dx.doi.org/10.29038/2786-4618-2022-04-116-125.

Full text
Abstract:
У статті досліджено розвитку соціального підприємництва в Україні, зокрема, в умовах воєнного стану. &#x0D; В роботі представлено теоретичні підходи до визначення дефініції «соціальне підприємництво», зокрема виокремлено найбільш вживані підходи: загальний, інноваційний, орієнтований на проблеми та змішаний. Запропоновано більш повне тлумачення даної категорії, що охоплює кожен з перелічених підходів.&#x0D; Наведено основні відмінності соціального підприємництва від традиційного бізнесу та благодійної організації. Зазначено, що на сьогодні день в Україні соціальне підприємництво ще не визнаним у правовому полі, але досить успішно функціонує. Показано регіональну нерівномірність розміщення соціальних підприємств.&#x0D; Виділено характерні ознаки соціального підприємництва та запропоновано власні критерії визначення соціальних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

ШЕПТИЦЬКА, Любов, та Людмила КОТ. "СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО В НАУКОВОМУ І СУСПІЛЬНОМУ ДИСКУРСАХ УКРАЇНИ (початок ХХІ ст.)". Східноєвропейський історичний вісник, № 30 (28 березня 2024): 191–99. http://dx.doi.org/10.24919/2519-058x.30.299915.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – з’ясувати рівень розвитку соціального підприємства в Україні на сучасному етапі, окреслити подальші перспективи його розвитку, розкрити наукові і соціальні погляди на теоретичні та практичні аспекти соціального підприємництва як нового явища і тренду в економіці. Методологія дослідження. Для досягнення цієї мети використано загальнонаукові та спеціально-наукові принципи і методи, а також принципи верифікації, наукового плюралізму, системності й послідовності. Наукова новизна роботи. Зважаючи на значний інтерес до проблеми соціального підприємництва, який простежується у сучасній зарубіжній та вітчизняній історіографії, особливої уваги потребує розгляд не лише теоретичних концептів, а й практичних аспектів діяльності соціального підприємництва в Україні. Повномасштабне вторгнення Російської Федерації, бойові дії в Україні, введення воєнного стану вплинули на швидке зростання кількості соціально вразливих груп населення, відсутніст, або ж значне послаблення механізмів їх соціального захисту. Відтак соціальне підприємництво із його соціально-практичною орієнтованістю здатне допомогти розв’язати частково, або ж повністю проблеми соціально незахищених верств населення. Варто відзначити, що вивчення динаміки розвитку соціального підприємства в Україні, особливо в останні роки, є актуальним питанням. Зокрема комплексно висвітлено основні підходи до трактування терміна “соціальне підприємництво” в українській та зарубіжній історіографії, простежено динаміку розвитку цього виду підприємницької діяльності, окреслено ключові проблеми, які потребують урегулювання задля ефективного зростання чисельності, якісних змін у соціальному підприємництві. Висновки. Соціальне підприємництво – це вид підприємства, у якому, окрім комерційної складової, передбачено розв’язання певних соціальних проблем. Однак тенденції в сучасній англомовній історіографії пропонують ширше визначення, тобто ідею так званої гібридної організації, що пропонує можливості не лише фінансового збагачення, а й відповідальності у соціальній сфері. Стверджено, що від 1990-х до 2022 р. в Україні простежується позитивна динаміка зростання чисельності такого виду підприємницької діяльності. Однак через фінансові труднощі значна частина підприємців продовжують наймати працівників не офіційно. В Україні соціальне підприємництво, окрім фінансових труднощів, зіштовхується із недостанім рівнем грантової підтримки (головно допомогу отримують від іноземних інвесторів), зокрема вітчизняних фондів, організацій, у тому числі від державного сектору. Потребує також подальшої розробки й законодавче врегулювання діяльності цього виду підприємницької діяльності. Ключові слова: соціальне підприємництво в Україні, соціальний бізнес, соціальність
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Шульгіна, Л. М. "Мале та середнє підприємництво в туризмі: економічна і соціальна результативність діяльності". Економіка і управління, № 3 (2005): 28–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Шульгіна, Л. М. "Мале та середнє підприємництво в туризмі: економічна і соціальна результативність діяльності". Економіка і управління, № 3 (2005): 28–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

КРАВЕЦЬ, НАТАЛІЯ. "Мале та середнє підприємництво в умовах воєнного стану: організаційно-правовий аналіз". Право України, № 2024/02 (2024): 136. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2024-02-136.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Fastovets, Nataliia V. "ЖІНОЧЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО В УКРАЇНІ: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ". Bulletin of the Kyiv National University of Technologies and Design. Series: Economic sciences 151, № 5 (2021): 56–62. http://dx.doi.org/10.30857/2413-0117.2020.5.6.

Full text
Abstract:
The article discusses the specifics of female entrepreneurship development in Ukraine along with presenting the author’s original definition of a female entrepreneurship concept. The objective of this study is to identify common characteristics, types and patterns of female entrepreneurship. At this stage of the study, the current state, trends and the development specifics of female entrepreneurship in Ukraine have been explored. The results of statistical data analysis and social research findings have enabled to provide insights on the female entrepreneurship development dynamics in Ukraine, reveal its basic characteristics and forms as well as the key drivers of female entrepreneurial activity and the structure of their motivation, and apart from that, to identify the business areas in which female entrepreneurs are actively engaged. The study also provides strong statistical evidence supporting the statement that female entrepreneurship is a crucial factor that spurs economic growth, job creation, income equality, and contributes to enhancing social stability in the society. In the frameworks of the research agenda, this paper also seeks to explore the fundamental tenets underpinning female-led businesses. In this context, the study presents the assessment results on employment indicators, the degree of company profitability and the pay rate in female-led businesses. The research findings reveal that the core of female entrepreneurship specifics in Ukraine refer to the entrepreneurial motivation of Ukrainian women which differs significantly from male incentives and which makes female entrepreneurship a unique tool in meeting the aspirations of women for their self-actualization in the society. It is argued that female entrepreneurship in Ukraine demonstrates a steady upward trend despite yet relatively low rate of overcoming gender inequality in Ukraine's economy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Юрчик, Галина. "СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 4, № 104 (2023): 402–18. http://dx.doi.org/10.31713/ve4202335.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено основні підходи до визначення поняття «соціальне підприємництво». Проаналізовано основні законодавчі аспекти щодо трактування, організаційно-правових форм ведення і регулювання соціального підприємництва в Україні та державах ЄС. Проведено порівняння понять та характеристик традиційного підприємництва, соціально відповідального бізнесу та соціального підприємництва. Узагальнено позитивні та негативні характеристики і наслідки соціального підприємництва. Визначено основні перешкоди для розвитку соціального підприємництва в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Новіков, Вадим. "СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОБЛІКУ І ЗВІТНОСТІ: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ". Grail of Science, № 24 (22 лютого 2023): 107–9. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.17.02.2023.013.

Full text
Abstract:
Суб’єкти малого підприємництва складають найвагомішу частку української економіки. За статистикою у 2021 р. в Україні діяло 1 880 858 (96%) мікропідприємств, 56 969 (3%) малих підприємств, 17 811 (0,9%) середніх підприємств та 610 (0,1%) великих підприємств. Великі підприємства займали 33,7 % у структурі загальної виробленої продукції, середні – 34,4 %, малі – 31,9%, з них мікропідприємства – 18,2%. [3].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Рябченко, Василь. "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ЗАХИСТУ ПРАВА НА ПІДПРИЄМНИЦТВО ЗАСОБАМИ СУДОВОЇ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ". Scientific works of National Aviation University. Series: Law Journal "Air and Space Law" 1, № 70 (2024): 163–70. http://dx.doi.org/10.18372/2307-9061.70.18499.

Full text
Abstract:
Мета: обґрунтувати оптимальну правову форму і засіб захисту права на підприємництво адміністративним судом, спираючись на європейський досвід реалізації судової адміністративної юрисдикції у публічно-правових спорах, що випливають з правовідносин у сфері підприємництва. Методи дослідження: у дослідженні використовувалися загальнонаукові та спеціальні методи. Зокрема, діалектичний метод розкриває загальний зв’язок між специфікою відносин у сфері підприємництва та розвитком процесуальних форм захисту права на підприємництво у порядку адміністративного судочинства. Спеціальними методами є: порівняльно-правовий метод, який використовувався при порівнянні норм матеріального права національного законодавства України та Німеччини, Франції, Бельгії, а також наукових категорій, дефініцій та підходів. Історико-правовий метод дав можливість розкрити сутність захисту права на підприємництво у порядку адміністративного судочинства та створив підґрунтя для висловлення авторського погляду на окремі проблемні питання. Для комплексного узагальнення особливостей, притаманних розвитку процесуальних форми захисту права на підприємництво, використано метод системного аналізу. За допомогою нормативно-догматичного методу проаналізовано зміст нормативно-правових актів вітчизняного та зарубіжного законодавства, що регулюють досліджуване питання. Методом правового моделювання розроблено пропозиції щодо вдосконалення нормативної бази, що регулює проблему розвитку процесуальних форми захисту права на підприємництво в Україні. Результати: проведено порівняльний аналіз проблеми форм захисту права на підприємництво у порядку адміністративного судочинства в Україні та розвинених європейських державах (Німеччина, Франція, Бельгія). Для цього опрацьовано ряд нормативно-правових актів обох країн, які регулюють це питання. Визначено окремі форми захисту права на підприємництво у порядку адміністративного судочинства. Встановлено, що у країнах із добре розвиненими законодавчими традиціями здійснюється чітке розмежування загального та спеціального законодавства. Загальним законодавством встановлюються вимоги до тих чи інших юридичних процедур, а спеціальне - встановлює такі вимоги лише у виняткових випадках. Розглянуто загальні та спеціальні форми захисту права на підприємництво у порядку адміністративного судочинства. Доведено, що ефективним правовим засобом захисту права на підприємництво є «тимчасове розпорядження». Оскільки наразі такий інститут в Україні відсутній, здійснено аналіз відповідного позитивного досвіду Німеччини, що дозволило сформулювати пропозиції щодо необхідності запровадження такого досвіду в Україні. Обговорення: піддано аналізу різні наукові підходи до визначення форм захисту права на підприємництво у порядку адміністративного судочинства, а також суміжної проблематики: загальної проблематики форм здійснення правосуддя у адміністративних справах, без урахування специфіки спірних правовідносин щодо реалізації права на підприємництво; загальне визначення сутності публічно-правового спору; публічно-правових спорів у сфері господарської діяльності як предмету адміністративного судочинства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Біннатов, Олег. "РОЛЬ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В СТИМУЛЮВАННІ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ". Публічне управління: концепції, парадигма, розвиток, удосконалення, № 8 (11 липня 2024): 6–16. http://dx.doi.org/10.31470/2786-6246-2024-8-6-16.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі державного управління в стимулюванні інноваційного розвитку малого підприємництва в умовах євроінтеграції. У перехідний період до інноваційної моделі економічного розвитку держава виступає головним автором, який формує національну стратегію розвитку, створює умови для інноваційного росту та розвиває ефективні інститути інноваційного середовища. У статті розглядається роль малого бізнесу у сучасній економіці та його вплив на соціально-економічний розвиток суспільства. Розкрито значення малого підприємництва в контексті євроінтеграції як ключового фактора економічного розвитку. Зазначається, що попри потенційні можливості, малі підприємства стикаються з численними викликами, включаючи низький рівень інноваційної активності. Представлено результати аналізу впливу державного управління на розвиток малого бізнесу, особливо в контексті процесів євроінтеграції. Обговорено різні аспекти ролі державного управління, такі як надання фінансової підтримки, створення сприятливого підприємницького середовища та регулювання оподаткування для стимулювання інноваційного розвитку малого підприємництва. Зокрема, звернено увагу на необхідність адаптації законодавства до європейських стандартів та забезпечення доступу малих підприємств до європейських ринків та технологій. Представлено стратегію створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва в Україні. Встановлено, що ефективне державне управління є ключовим фактором для успішного інноваційного розвитку малого підприємництва в умовах євроінтеграції. В статті висвітлюються ключові аспекти, такі як конкурентне середовище, проблеми функціонування малого бізнесу в умовах війни та необхідність державної підтримки малого підприємництва. Обговорюється критична роль державного управління у стимулюванні інноваційного розвитку малого підприємництва в умовах євроінтеграції. Висвітлюються системні проблеми, які ускладнюють процес інноваційного розвитку в цьому секторі. Наголошується на важливості ефективної стратегії державного управління для подолання цих викликів. Підкреслюється, що для успішної конкурентоспроможності малого бізнесу необхідне чітке регулювання, спрямоване на підтримку та заохочення інновацій. Проаналізовано заходи, які може здійснити держава для сприяння інноваційному розвитку малого підприємництва, такі як надання фінансової підтримки, інфраструктурні інвестиції, освітня підтримка та просування продуктів на міжнародних ринках. Розглядається роль держави як гаранта сталого економічного зростання та розвитку підприємництва в умовах євроінтеграції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Олійник, Ю. О., та О. В. Мельникова. "ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ПРАВА НА ПІДПРИЄМНИЦЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ". Історія та географія, № 58 (2020): 37–42. http://dx.doi.org/10.34142/2313-2345.2020.58.06.

Full text
Abstract:
У статті досліджується історія розвитку права на підприємництво та підприємницьку діяльність в сучасній Україні з 1991 р. Автори аналізують нормативні джерела по закріпленню і регулювання підприємницької діяльності. Пропонується авторське бачення розвитку підприємницької діяльності в Україні та даються висновки і рекомендації щодо подальшого розвитку цього права в Україні
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Чухрай, Н. І. "Академічне підприємництво за кордоном та в Україні". Вісник Національного університету "Львівська політехніка", № 714 (2011): 448–58.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Косович, Б. І. "Соціальне підприємництво в Україні: актуальні питання становлення". Економіка та держава, № 3, березень (2020): 77–81.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Кобеля-Звір, М. Я. "ІНВЕСТИЦІЙНІ ГРАНТИ ДЛЯ МІКРО-, МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, МОЖЛИВОСТІ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 4 (71) (21 грудня 2023): 39–45. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/71-5.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження інвестиційно-грантових інструментів фінансування бізнесу в умовах війни. Визначено, що метою, яка об’єднує і інвестиції, і гранти, є досягнення заздалегідь визначеного ефекту, що може мати як економічний, так і соціальний характер. Акцентовано на тому, що за деякими своїми характеристиками гранти й інвестиції є взаємопов’язаними та взаємодоповнюючими. На основі наведених характеристик у поняттях «інвестиції» та «гранти» запропоновано визначення: «інвестиційний грант» - це прямий фінансовий внесок приватних, корпоративних, суспільних, урядових та міжнародних грантодавців, що надається на конкурсній основі на підтримку мікро-, малого та середнього бізнесу, який робить свій внесок у досягнення соціально-економічного ефекту. В межах дослідження здійснено класифікацію видів інвестиційно-грантового фінансування мікро-, малого та середнього бізнесу. Виокремлено основні критерії для типології, а саме: залежно від розміру грантового фінансування (мікрогранти (5 000-8 000 дол. США), малі гранти (10 000-80 000 дол. США), середні гранти (100 000-900 000 дол. США), великі гранти (1 000 000-3 000 000 євро); залежно від типу проекту (фінансування класичного бізнесу, стартапів, соціального бізнесу, а саме: гранти на створення, гранти на розширення); залежно від типу фонду (класичне та венчурне фінансування); залежно від походження коштів (фінансування міждержавних організацій, урядових та суспільних донорів). На прикладах різних інструментів фінансування міжнародних, національних та регіональних фондів та програм продемонстровано ефективність інвестиційних грантів для зміцнення підприємництва, розширення потужностей мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні в умовах війни. У статті наведено потенційні переваги та можливості механізму інвестиційних грантів для представників малого та середнього бізнесу України. Загалом у дослідженні підсумовано, що механізм інвестиційно-грантового фінансування є дієвим та ефективним для розвитку мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні, а також підвищення конкурентоспроможності економіки України в умовах війни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Podlevska, O. M., N. B. Savina та A. A. Podlevskyi. "ПІДПРИЄМНИЦТВО ТА ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ В УКРАЇНІ В УМОВАХ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 4, № 92 (2021): 258. http://dx.doi.org/10.31713/ve4202024.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто вплив пандемії коронавірусу COVID-19 як найбільш вагомого чинника середньо- та довгострокових змін на розвиток підприємництва та інвестиційної діяльності в Україні. Уточнено, що внаслідок запровадження вимушених заходів щодо обмеження окремих видів діяльності у зв’язку із карантином, сектор підприємництва зазнає найбільших збитків, що відіграє вирішальну роль у нагромадженні кризових процесів в економіці, в тому числі, – переддефолтного стану суб’єктів бізнесу. Обґрунтовано, що відсутність адаптивної державної підтримки в Україні може призвести до скорочення майже на третину валової доданої вартості, зайнятості та податкових надходжень від цього сегменту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Сапожник, Д. І., та Л. Б. Демидчук. "ІНФОРМАЦІЙНА СЕРВІЗАЦІЯ В СИСТЕМІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ІНФРАСТРУКТУРИ НАДАННЯ ПОСЛУГ ІНДУСТРІЇ ГОСТИННОСТІ". Підприємництво і торгівля, № 28 (5 лютого 2021): 89–96. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-28-14.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються актуальні проблеми інформаційної сервізації в системі послуг індустрії гостинності під час процесів трансформації її інфраструктури і вимог до організації та особливостей надання у сучасних умовах в Україні. Вітчизняний інформаційний простір містить дуже мало конкретики про результати цифровізації, зокрема сфери індустрії гостинності, тому це питання потребує систематизації. Технологія трансформацій до цифрового суб’єкта господарської діяльності з надання туристичних, готельних та ресторанних послуг повинна складатися з трьох основних частин: стратегії, діджиталізації ринку й автоматизації переважної більшості операційних процесів. Стратегія починається із вбудовування діджиталізації в стратегію розвитку підприємництва у цілому. Розглянуто процес перебудови під цифрові технології підприємницьких процесів, коли актуальним стає елемент прийняття ділового рішення щодо інвестицій, зокрема придбання потрібного програмного забезпечення, технічного переоснащення та навчання персоналу, розвиток у підприємстві діджитального способу мислення; передумови вбудовування інформаційних послуг і консультування в матеріально-речове виробництво та його підстави. Проаналізовано ключові об’єкти цифрових трендів сьогодення, зокрема: інформаційні дані, що є джерелом формування конкурентоспроможності; internet of things (IoT); цифрові процеси трансформації як окремих видів підприємництва, так і цілих підприємницьких секторів; sharing economy; повна віртуалізація усіх інфраструктурних IT-систем; artificial intelligence (AI); формування та використання цифрових платформ. Розглянуто сукупність переваг, які надаються в результаті впровадження сучасних цифрових технологій та користування ними, реальні перешкоди щодо належного розвитку інформаційної сервізації в Україні. Констатовано, що у вітчизняному інформаційному просторі дуже мало конкретики про результати цифровізації. Досліджено складники сучасних інновацій в індустрії гостинності. Зроблено висновок, що основними завданнями стимулювання інноваційної діяльності галузі індустрії гостинності є: розвиток інституціональних засад інтеграції наукової, інноваційної, виробничої сфер; перетворення наукового складника на активного чинника нагромадження інноваційного потенціалу цієї галузі; формування її ефективної інноваційної інфраструктури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Koblianska, I. I. "Ідентифікація чинників комерціалізації діяльності натуральних господарств в Україні". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 2(80) (25 лютого 2019): 18–26. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.2.4.

Full text
Abstract:
Ведення натурального господарства в сільськогосподарській галузі є перешкодою на шляху ефективного розвитку галузі через неефективне використання ресурсів (передусім, праці та землі), створює загрози продовольчій безпеці через недостатнє гарантування якості та безпечності продукції у таких господарствах, а також є перешкодою на шляху сталого розвитку сільських територій через малий внесок натуральних господарств у розвиток локальної спільноти. З використанням методів порівняння та кореляційного аналізу у статті ідентифіковано структурні зрушення, що мали місце за десятирічний період (2008-2018 рр.) у приватному секторі з виробництва продовольства в Україні, а також визначено зв’язки між соціально-економічними параметрами розвитку сільських територій та особливостями ведення підсобного господарювання, зокрема, тенденціями комерціалізації/натуралізації діяльності господарств населення. Використовуючи кореляційний аналіз також визначено зв’язки між соціально-економічними умовами розвитку регіонів та особливостями ведення (комерціалізації/натуралізації) особистих селянських господарств, що фактично постають як форма підприємницької діяльності в приватному секторі сільськогосподарського виробництва. Отримані результати свідчать про необхідність вироблення системної політики, спрямованої на підтримку малого та середнього підприємництва в сільськогосподарскій галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Угрин, Ольга Георгіївна. "КАР’ЄРНІ ОРІЄНТАЦІЇ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ КРІЗЬ ПРИЗМУ КРИЗОВИХ СИТУАЦІЙ В УКРАЇНІ". Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ (серія психологічна), № 1 (26 жовтня 2022): 43–48. http://dx.doi.org/10.32782/2311-8458/2022-1-6.

Full text
Abstract:
У статті з’ясовано особливості кар’єрних орієнтацій молоді. Проаналізовано типи кар’єрних орієнтацій, які найбільшою мірою були актуальними й важливими під час пандемії Covid-19 (стабільність місця проживання, автономія та інтеграція стилів життя), та ті, що є важливими зараз під час війни (менеджмент, служіння, підприємництво). З’ясовано й відмінності у прояві кар’єрних орієнтацій за час кризових ситуацій 2022 року. Так, за час повномасштабної війни на території України зросли показники таких кар’єрних орієнтацій, як професійна компетентність, менеджмент, стабільність місця проживання, виклик та підприємництво. Що стосується особистісних якостей, то в часі війського стану у молоді найбільш проявляється відкритість досвіду та нейротизм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Kuznietsova, T. V., та О. I. Levun. "ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 4, № 92 (2021): 121. http://dx.doi.org/10.31713/ve4202012.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто зарубіжний досвід формування системи стимулювання інноваційного розвитку суб’єктів підприємництва та можливості його застосування в Україні. Висвітлено різноманітні методи та інструменти стимулювання інноваційної діяльності, які успішно використовуються у зарубіжних країнах. Досліджено механізми державного стимулювання інноваційного підприємництва у розвинутих країнах світу. Виявлено основні причини низької інноваційної активності суб’єктів підприємництва в Україні. Розглянуто систему підтримки інноваційного підприємництва в зарубіжних країнах. За результатами узагальнення зарубіжного досвіду формування системи стимулювання інноваційної діяльності, сформульовано напрями державного забезпечення інноваційного розвитку суб’єктів підприємництво в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Попович, О. П. "ТЕНДЕНЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ АГРОПРОДОВОЛЬЧОЇ СФЕРИ В УКРАЇНІ ТА ЄВРОПІ". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», № 1(61) (6 травня 2023): 117–20. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2023.1(61).117-120.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні тенденції і особливості розвитку підприємств агропродовольчої сфери України та Європи, вплив пандемії COVID-19 на агропромислову сферу, а також план Європейського союзу на випадок надзвичайних ситуацій щодо постачання продовольства та продовольчої безпеки та Європейський механізм готовності і реагування на кризу продовольчої безпеки. Представлено варіанти подолання зростання цін на продовольство, сировину та посилення глобальної продовольчої безпеки у світлі російської війни. Основні дії на рівні Європейського союзу та держав-членів, які можна здійснити за допомогою існуючих інструментів без додаткових законодавчих змін.Ключові слова: продовольча безпека, підприємництво, сталий розвиток, стале підприємництво, агропромисловий сектор, сільське господарство, продукти харчування, експорт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Алєксєєва, Світлана. "КРЕАТИВНІ ІНДУСТРІЇ І МОЛОДІЖНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО". Інноваційна професійна освіта 2, № 9 (2023): 330–32. http://dx.doi.org/10.32835/2786-619x.2023.2.9.330-332.

Full text
Abstract:
Креативні індустрії сьогодні стають унікальним сектором економіки, який виробляє творчі продукти та послуги, тому стають ресурсом для молодіжного підприємництва. В Україні до переліку креативнихіндустрій було внесені 12 галузей, хоча ще не до кінця усвідомлений запит на певні продукти креативних індустрій. Феномен молодіжного підприємництваактивно розглядається науковими спільнотами, а можливим напрямом розвитку молодіжного підприємництва можуть стати культурні продукти, якікомерціалізуються. Прикладом молодіжного підприємництва є повоєнне відновленні східних районів України, які є осередком індустріалізації. Якщо говорити про Донбас, то саме креативні індустрії – це такий вид економічної діяльності, що буде ефективним у цьому форматі. Перевага креативних індустрій в тому, що вони не прив’язані до матеріальних ресурсів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Kraus, Kateryna, Nataliia Kraus та Anatoliy Maslov. "СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО КРІЗЬ ПРИЗМУ СОЦІАЛЬНИХ ІННОВАЦІЙ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ ТА ГЛОБАЛЬНОЇ КОНВЕРГЕНЦІЇ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, № 12 (2023): 4–20. https://doi.org/10.32750/2023-0201.

Full text
Abstract:
У статті розкрито характерні особливості соціального підприємництва та політику його підтримки в умовах воєнного стану. Розкрито зміст соціального і традиційного підприємництва в розрізі їх концепцій; представлено інституціональний аспект становлення соціального підприємництва крізь призму соціальних інновацій за кордоном. Зазначено, що соціальне підприємництво в Україні знаходиться на етапі зародження та є “молодим” видом діяльності, але перспективним з динамічним соціально-економічним розвитком в умовах євроінтеграції України. Поява і популяризація в Україні соціального підприємництва зумовлена реакцією соціуму на існуючі кризові явища у соціально-економічній та політичній сфері, наявні глобалізаційні виклики і посилення конвергенції. Автори розкрили зміст економічних категорій “соціальний підприємець”, “соціальне підприємство” та “соціальне підприємництво”. Проаналізовані й вивчені існуючі моделі організації соціального підприємництва, а саме: соціально ділове підприємство, некомерційне та гібридно некомерційна організація. Автори представили розгорнутий аналіз найбільш відомих фондів й організацій підтримки соціального підприємництва в світі, вказавши характерні особливості їх діяльності, особливості фінансової підтримки та особливості їх соціальної спрямованості. У статті автори звертають увагу на те, що в умовах воєнного стану, уряд має обмежені можливості на фоні величезної кількості проблем соціальної сфери (масове безробіття, низький рівень матеріального забезпечення, постійне збільшення частки вразливих груп населення), що потребують нагального вирішення. І саме цей факт ставить перед урядовцями задачі й надалі прискорено займатися питаннями популяризації та заохочення до соціального підприємництва. Зазначено, що соціальне підприємництво являє собою підприємництво, яке створюється з метою вирішення певної суспільної проблеми чи проблем шляхом підприємницької діяльності. Висловлено думку про те, що в існуючих умовах воєнного стану, саме соціальні підприємства підтримують економіку, покривають соціальні потреби територіальної громади в якій функціонують, своєчасно та в повній мірі сплачують податки. Соціальні підприємства забезпечують роботою українців створюючи нові робочі місця. Працюючи ефективно локально, такі суб’єкти господарювання створюють умови для людей з інвалідністю, малозабезпечених людей та незахищених груп населення країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Ільченко, В. М., та В. О. Пістунова. "МОЖЛИВОСТІ ФІНАНСУВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ". Підприємництво та інновації, № 26 (3 лютого 2023): 47–51. http://dx.doi.org/10.32782/2415-3583/26.7.

Full text
Abstract:
В статті розглядається соціальне підприємництво як інноваційна ланка українського бізнесу, яка спроможна вирішувати соціальні проблеми через інноваційні, соціальні та економічні рішення. Досліджено питання про фінансування такої діяльності з боку урядових і неурядових організацій. Враховуючи сучасні складні умови функціонування установ та організацій в Україні під час періоду воєнного стану, розглянуто заходи з організаційно-інформаційної та фінансової підтримки соціальних підприємств, які надають вітчизняні й міжнародні організації, держава та інші установи. Наведено проблеми, які заважають швидкому розвитку соціального підприємництва в країні і перешкоджають пошуку альтернативних варіантів фінансування та їх дієвому використанню. Запропоновані заходи створення можливостей для розвитку соціального підприємництва в Україні, їх приклади, як платформи краундфандингу, та методи фінансового розвитку в докризовий та після кризовий період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Палійчук, Євгенія, Святослав Пінцак та Катерина Свирид. "Аграрне підприємництво та його місце в економіці України". Геополітика України: історія і сучасність, № 2(27) (22 грудня 2023): 161–66. http://dx.doi.org/10.24144/2078-1431.2021.2(27).161-166.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено проблемам розвитку аграрного підприємництва та визначенню ролі аграрної сфери в економіці країни. Агробізнес є однією з основних форм підприємництва в аграрному секторі економіки України. Всі виробничі та обслуговуючі фірми й організації, які функціонують у сфері АПК, є структурними елементами агробізнесу. У дослідженні проаналізовано стан розвитку аграрного підприємництва в Україні порівняно з минулими роками. Зроблено висновки щодо тенденцій і шляхів розвитку українського аграрного підприємництва.Ключові слова: аграрне підприємництво, агропромисловий комплекс, агробізнес, сільське господарство
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Мошенський, Сергій Захарович. "Перші партнерства України. Фінансування підприємництва і зародження капіталізму (друга половина XV–XVIII ст.)". Економіка, управління та адміністрування, № 2(104) (25 липня 2023): 18–25. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2023-2(104)-18-25.

Full text
Abstract:
Партнерства в Україні мали тривалу історію. Перші з них виникли ще у XV столітті і були пов’язані із збиранням податків. Крім того, давно існували купецькі партнерства – найпростіші об’єднання людей і капіталів, що створювалися для зменшення ризиків під час торговельних подорожей. Поширилися такі партнерства і в Запорозькій Січі, яка була не лише військовою організацією, але й значним торговельним центром. Крім фінансових і купецьких, партнерства створювалися також для будівництва та експлуатації млинів, рудень та інших найпростіших підприємств протопромисловості. Відомі також і селянські партнерства. Однак в цілому українські партнерства того часу так і не стали силою, яка стимулювала розвиток економіки і зародження капіталізму. Причини цього пов’язані як з економічною географією (відсутність виходу до морів, а тому й торгівлі на далеку відстань, яка потребувала великих інвестицій), так і з інституційними гальмівними чинниками – низькою довірою між підприємцями, слабким захистом прав власності, недостатнім розвитком правової системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Редько, К. Ю. "СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО ЯК ОСНОВА ДЛЯ ПЕРЕХОДУ ДО ЦИРКУЛЯРНОЇ ЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ". Економічний вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», № 25 (8 травня 2023): 32–37. http://dx.doi.org/10.20535/2307-5651.25.2023.278421.

Full text
Abstract:
У статті показано, що у зв’язку з введенням воєнного стану та проведенням бойових дій на значній території України спостерігається стрімке зростання безробіття, збільшення чисельності незахищених категорій населення, послаблення їх соціального захисту. Показано, що за цих умов соціальне підприємництво може згладити ряд нагальних проблем суспільства, а також прискорити їх вирішення. Діяльність соціальних підприємств сприяє вирішенню проблем соціально незахищених верств населення, їх працевлаштуванню та соціальній адаптації. У статті автор визначив, що соціальне підприємництво – це інноваційна підприємницька діяльність з метою отримання прибутку, яка спрямована на вирішення/пом’якшення соціальних проблем та досягнення позитивних змін у суспільстві. Автор показує, що соціальні підприємства відіграють одну з найбільш актуальних ролей у процесі переходу від лінійної до циркулярної економіки. Такі компанії використовують інноваційне стратегічне мислення, щоб зменшити вплив на навколишнє середовище та створити більшу додану вартість для суспільства, оскільки основна місія бізнесу є соціальною; особлива увага до сталості приділяється зацікавленими сторонами, які повинні бути залучені до процесу переходу, такими як політики, технологічні та інноваційні центри, дослідники. У статті автор дослідив, що досягнення місії соціальних підприємств здійснюється різними способами: продажем товарів власного виробництва, підтримкою різноманітних проектів (соціальних, культурних, спортивних), працевлаштуванням представників вразливих верств населення. населення. У цьому випадку одне підприємство може займатися різними видами діяльності одночасно. Соціальне підприємництво – це бізнес-вирішення гострої соціальної проблеми. Від благодійності та традиційного бізнесу ця концепція по-своєму відрізняється незалежністю від фінансових донорів та зовнішніх джерел фінансування та можливістю мати статус неприбутковості, оскільки вона створюється не заради пільг чи владних преференцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Sakal, Oksana, Наталія Третяк, Галина Штогрин та Іван Бегаль. "ПІДПРИЄМНИЦТВО ЯК ФАКТОР ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ: ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ У ЛІСОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ". Scientific Bulletin of Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas (Series: Economics and Management in the Oil and Gas Industry), № 2(22) (3 лютого 2021): 164–72. https://doi.org/10.31471/2409-0948-2020-2(22)-164-172.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати дослідження сутності та особливостей прояву підприємництва у лісовому господарстві з точки зору оцінки реалій та перспектив його розвитку в Україні. Для цього вивчено загальні засади здійснення підприємницької діяльності (підприємництва) в Україні, норми права, що визначають загальні риси підприємництва у цій галузі. Виходячи із мультифункціональності лісів, обґрунтовано, що підприємницька діяльність у лісовому господарстві має глибший еколого-економічний і соціальний зміст, порівняно з іншими сферами діяльності. Відзначено, що дуальний характер лісових ресурсів обумовлює диверсифікацію видів і організаційних форм підприємництва у всьому лісовому секторі. Розширене відтворення у досліджуваній галузі відповідно до концепції сталого розвитку має вплив на добробут більше, ніж одного покоління. Цей фактор стає визначальним у новітніх умовах господарювання і обумовлює вжиття відповідних заходів економічного стимулювання інтенсивного типу економічного зростання розширеного виробництва лісопродукції. Результати аналізу напрямів діяльності лісогосподарських підприємств, корпоративних інтересів лісогосподарської діяльності, а також ролі держави й екологічного страхування покладено в основу визначення перспектив розвитку довго- і короткострокового тимчасового користування лісами в Україні. Відзначено, що розвиток досліджуваної галузі економіки України, одночасно із заходами фінансово-економічного стимулювання деревообробної промисловості, може сприяти розвитку останньої. Проведене дослідження на прикладі лісового господарства дало змогу узагальнити, що підприємницький вектор розвитку природокористування полягає в організації й підтримці ділової активності природокористувачів, у їх відносинах з іншими господарюючими суб’єктами різних форм власності, з державою за існуючих і таких, що можуть загостритися, природоохоронних обмеженнях і обтяженнях, з урахуванням еколого-соціальних функцій і послуг екосистем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Vlasenko, I. V. "Стан підприємництва у сфері сільського зеленого туризму в Україні та за кордоном". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, № 76 (2017): 26–30. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7605.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання розвитку сільського зеленого туризму на селі. Цей вид відпочинку має найдемократичнішу цінову політику. В результаті досліджень встановлено, що в Україні сільський зелений туризм перебуває на початковій стадії свого становлення і розвитку, а підприємництво у цій сфері все ще належить до ризикованих видів діяльності. Певну роль у функціонуванні та розвитку сільського зеленого туризму відіграє Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. В статі показано, що за кордоном лідерами щодо реалізації послуг сільського зеленого туризму є Франція та Іспанія, де сільський туризм вже сформувався у високорентабельну та прибуткову галузь економіки та вийшов на рівень міжнародної економічної спеціалізації. В статті також розкривається, що ринок послуг зеленого туризму в Україні має низку недоліків, які доведеться вирішувати вже найближчим часом, якщо Україна планує подальшу євроінтеграцію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Толстова, А. В., М. О. Устенко та А. Ю. Лаптєва. "РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ". Вісник економіки транспорту і промисловості, № 72-73 (30 березня 2021): 212–20. http://dx.doi.org/10.18664/btie.72-73.280353.

Full text
Abstract:
В статті досліджено характерні риси соціального підприємництва, умови його формування. Визначено, що в Україні практикується чотири підходи до ведення соціального бізнесу. Досліджено проблеми розвитку соціального підприємництва, визначено фактори негативного впливу та можливості подальшого розвитку. Визначено, що основними можливостями розвитку соціального підприємництва в Україні є відсутність закону, який би регулював соціальне підприємництво; наявність ресурсів, які не задіяні традиційним бізнесом; зацікавленість великого бізнесу в аутсорсингу; зростання лояльність споживачів до продукції соціального підприємства; підтримка міжнародних фондів і організацій. Ключовим інструментом розвитку соціального підприємництва є підтримка держави, яка повинна супроводжуватися програмами розвитку соціальних підприємств, впровадженнями системи пільгового кредитування, вироблення національної стратегії розвитку соціального підприємництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Валюс, Л. О. "ВІЙНА В УКРАЇНІ ЯК КАТАЛІЗАТОР РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА". Трансформаційна економіка, № 2 (02) (17 березня 2023): 10–15. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8141/2023-2-2.

Full text
Abstract:
У статті виявлено, що через ведення бойових дій на території України спостерігається стрімке збільшення чисельності вразливих категорій населення, зростає кількість біженців та внутрішньо переміщених осіб. Також нажаль збільшується число осіб, які отримують інвалідність. Доведено, що поєднати альтруїстичний ідейний та суто практичний напрями, цілком можливо з допомогою соціального підприємництва. Обґрунтовано головну відмінність соціального підприємництва від звичайного бізнесу, а саме мету створення бізнесу. Доведено, що соціальне підприємництво – це унікальна можливість поєднання соціальної місії з бажанням заробити гроші, надати певні послуги та продати товари. Діяльність соціальних підприємств сприяє вирішенню проблем соціально незахищених людей, їх працевлаштування та громадської адаптації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Дранічнікова, Вікторія. "СИСТЕМА ПІДПРИЄМНИЦТВА". Інноваційна професійна освіта 1, № 1 (2022): 25–32. http://dx.doi.org/10.32835/2786-619x.2021.1.1.25-32.

Full text
Abstract:
Тема уроку«СИСТЕМА ПІДПРИЄМНИЦТВА»&#x0D; Дисципліна: "Основи галузевої економіки"Мета уроку:навчальна: дати знання про систему підприємництва в Україні; розкрити зміст поняття «підприємець» і «підприємництво»; показати роль підприємницької діяльності та її значення для розвитку ринкової економіки.розвивальна: розвивати вміння характеризувати функції та розрізняти види підприємницької діяльності.виховна: виховувати налаштованість на успіх через формування активної життєвої позиції, повагу до підприємництва, цікавість до підприємницької діяльності.Очікувані результати: після засвоєння знань теми, учні зможуть: тлумачити зміст поняття «підприємець», «підприємництво»;характеризувати риси, які властиві підприємцю; називати функції та передумови розвитку підприємництва; визначати переваги і недоліки підприємницької діяльності; наводити приклади підприємств у різних сферах економіки; оцінювати роль підприємця у розвитку ринкової економіки в Україні.Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!