To see the other types of publications on this topic, follow the link: Машинна постійна.

Journal articles on the topic 'Машинна постійна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Машинна постійна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Морозюк, Л. І., В. В. Соколовська-Єфименко, Б. Г. Грудка, А. М. Басов та Л. В. Іванова. "Визначення енергоефективності термодинамічних циклів когенераційних машин комерційного призначення". Refrigeration Engineering and Technology 56, № 3-4 (2021): 92–99. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i3-4.1949.

Full text
Abstract:
У багатьох комерційних підприємствах на реалізацію процесів охолодження припадає значна час­тина загального енергоспоживання підприємства. Для моніторингу справжнього споживання електроенергії під час безперервної роботи холодильних систем сформовано і методично обґрунтовано способи розрахунку енергоефективності. Основною вимогою до методики енергетичного аналізу таких систем є її базування на принципах і законах термодинаміки. Системним кордоном для порівняння ефективності холодильних та теплонасосних установок є теплова або холодильна потужність та температурний режим роботи. Машину, яка досліджується, призначено для під­приємства торгівлі з широким асортиментом продуктів з двома постійними температурними рівнями короткострокового зберігання. Відповідні холодопродуктивності різні за кількісними показниками, але постійні за часом. Визначення показників ефективності здійснено в системних кор­донах термодинамічного циклу та конструкційних особливостей елементів машини. Вид аналізу – порівняння енергетичної ефективності та габаритів циклів двох або більшої кількості машин з різними робочими речовинами. З використанням еталонних циклів здійснено числове моделювання процесів в теплофікаційній холодильній машині з робочими речовинами R404А та СО2 у єдиному робочому режимі. Розрахунки проведені для шести схемно-циклових рішень. Результатами розв’язання «енергетичної» задачі є дійсний коефіцієнт перетворення СОР. Аналіз показав низьку енергетичну ефективність одноступеневих циклів в режимі теплофікаційної машини з двома тем­пературами кипіння, одна з яких є низькотемпературною. Найвища ефективність у машин, які працюють за циклом двоступеневого стиснення з двома випарниками та детандером перед високотемпературним випарником. Результатами розвязання «транспортної» задачі є визначення теоретичної об’ємної холодопродуктивності компресорів (габариту циклу). Порівняльний аналіз результатів констатує, що габарит циклу з СО2 втричі менший за R404A. Рекомендація на перспективу – двоступенева машина з двома випарниками та проміжною посудиною з СО2. За розв’язанням усіх задач вказаний цикл має найкращі характеристики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Теряєв, В. І., С. О. Бур’ян та В. П. Стяжкін. "УЗГОДЖЕНЕ РЕГУЛЮВАННЯ КООРДИНАТ ДВИГУНА-ГЕНЕРАТОРА В РЕЖИМІ ЕЛЕКТРИЧНОГО ГАЛЬМУВАННЯ". Vidnovluvana energetika, № 3(62) (28 вересня 2020): 62–69. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2020.3(62).62-69.

Full text
Abstract:
Існує ряд установок і технологічних процесів, рух в яких здійснюється за рахунок зовнішнього джерела енергії, а електрична машина, не будучи основним джерелом руху, постійно або періодично перебуває в режимі генераторного електричного гальмування для забезпечення потрібних характеристики робочого процесу.
 Завдання даного дослідження полягає в розширенні функціональних можливостей генератора і двигуна в режимі електричного гальмування. Поставлена задача вирішується за рахунок регулювання координат електричної машини в генераторному режимі. Особливістю запропонованого способу управління є те, що одна або кілька координат генератора або двигуна в режимі електричного гальмування примусово задаються зовнішнім джерелом енергії, а метою узгодженого регулювання інших координат електричної машини є забезпечення заданого закону перетворення механічної енергії в електричну або алгоритму руху виконавчого органу робочої машини.
 У статті наведено приклад синтезу алгоритму управління регульованим електроприводом на основі принципу узгодженого регулювання координат.
 У прикладі розглядається обернений режим роботи насосної установки гідроакумулюючої електростанції. За критерієм незмінності потужності генерації в умовах зміни рівня рідини синтезований алгоритм частотного управління асинхронної машиною, який реалізується шляхом регулювання розрахункової швидкості холостого ходу двигуна, ротор якого обертається зовнішнім джерелом руху зі швидкістю, яка в загальному випадку може змінюватися за довільним законом. Завданням алгоритму управління є підтримка постійної потужності генерації енергії, незалежно від фактичної швидкості обертання ротора.
 Поєднання функцій генератора і електродвигуна в єдиному функціональному комплексі забезпечує енергозбереження та поліпшення якісних характеристики технологічних процесів і установок з регульованими електромеханічними системами. Бібл. 9, рис. 6.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Куцик, Андрій, Ю. Пінчук та А. Ліщук. "Математична модель багатообмоткової синхронної машини з гібридним збудженням". Журнал електроенергетичні та електромеханічні системи 6, № 1 (2024): 62–71. https://doi.org/10.23939/sepes2024.01.062.

Full text
Abstract:
Використання багатообмоткових або багатофазних синхронних машин дає змогу покращити електромагнітну сумісність з джерелом живлення, забезпечити кращу роботу у випадку несправностей в окремих каналах живлення, покращити якість електромагнітного моменту в системах з напівпровідниковими перетворювачами. Фор- мування магнітного потоку в синхронних машинах з гібридним збудженням відбуваєть- ся за допомогою постійних магнітів та обмотки збудження. Такі машини поєднують переваги синхронних машин з постійними магнітами з можливістю регулювання маг- нітного потоку. Таке регулювання потрібне в електроприводах для розширення діапазо- ну регулювання швидкості, а також в генераторах для забезпечення кращої стабілізації напруги та компенсації реакції якоря в умовах зміни швидкості та навантаження. Для проведення досліджень та синтезу систем керування багатообмотковими синхронними машинами, зокрема машинами з постійними магнітами, в системах генерування і споживання електроенергії часто використовують спрощені моделі в прямокутних системах координат. Такі моделі забезпечують високу швидкодію розра- хунку, однак не дають змоги моделювати всі режими роботи, зокрема несиметричних, з різними схемами з’єднань обмоток. Пропонується нова математична модель багатообмоткової синхронної машини з гібридним збудження, створена з використанням методу середніх напруг на кроці чи- сельного інтегрування, що забезпечує високу числову стійкість розрахунку та швидкодію. Модель синхронної машини розроблено у фазних координатах, що збільшує можливості моделювання, зокрема несиметричних режимів роботи та багатоканальних режимів з різним способом під’єднання навантажень до обмоток. Подання розрахун- кової моделі у формі багатополюсника полегшує її використання для моделювання складних електромеханічних систем. Адекватність моделі підтверджено шляхом порівняння результатів моделювання з результатами фізичного експерименту з використанням двообмоткової синхронної машини з гібридним збудженням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ДАЦЮК, Леонід, Сергій ЮХИМЧУК, Микола ВРЖЕЩ та Володимир САЙ. "ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ УНІВЕРСАЛЬНОЇ ЛЬОНОЗБИРАЛЬНОЇ МАШИНИ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, № 13 (2019): 63–67. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i13.88.

Full text
Abstract:
У статті проводиться обґрунтування конструктивних параметрів шляхом узгодження роботи змінних і постійних механізмів універсальної льонозбиральної машини. Побудовано схеми змінних механізмів та обґрунтовано їх основні параметри. Застосування універсальної льонозбиральної машини, яка може виконувати в різні терміни окремі операції і може мати змінні апарати, дозволяє усунути ризики збирання льону. Завдяки цьому можна застосувати і комбайновий, і роздільний способи, що підвищить ефективність виконання збиральних робіт. У зв’язку з цим доцільно провести дослідження і дослідно-конструкторські роботи з метою створення дешевої і простої в експлуатації льонозбиральної машини зі змінними апаратами.Ключові слова: універсальна льонозбиральна машина, льон, бральний апарат, підбирально-повертальний апарат, шків, ролик, пас.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Даниленко О.В., к.т.н., Верба І.І., к.т.н. та Самойленко О.В., к.т.н. "ДІАГНОСТИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ОБЛАДНАННЯ ЯК ПЕРЕДУМОВА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЙОГО ПРАЦЕСПРОМОЖНОСТІ". Перспективні технології та прилади, № 15 (19 грудня 2019): 26–32. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2019-15-4.

Full text
Abstract:
Збільшення в промисловості частки дрібних підприємств призводить до ускладнення організації підтримання обладнання в робочому стані. Одним з можливих шляхів вирішення цієї проблеми є постійний моніторинг стану обладнання. Достатньо простим і в той же час інформативним є аналіз віброакустичної активності машин. Періодичне створення „вібраційних портретів“ машини дозволяє їх порівнянням визначити тенденції в змінах стану ланок кінематичного ланцюга. Збільшення швидкості наростання інтенсивності вібрацій, що генеруються певними складовими машини, є підставою для перевірки таких деталей і виключення аварійних зупинок (поломок) машин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Pozhydaiev, Andrii, Eduard Gribkov та Olena Berezshna. "Моделювання напружено-деформованого стану під час правки листів на листоправильних машинах з натяжінням". Обробка матеріалів тиском, № 1(53) (3 грудня 2024): 137–42. https://doi.org/10.37142/2076-2151/2024-1(53)137.

Full text
Abstract:
Пожидаєв А. В., Грибков Е. П., Бережна О. В. Моделювання напружено-деформованого стану під час правки листів на листоправильних машинах з натяжінням Розвиток металургійної продукції іде шляхом створення все більш міцних марок сталей, що в свою чергу вимагає розробки нових технологій та обладнання з обробки металопрокату. Правка знакозмінним вигином з натяжінням особливо актуальна для тонкого листового металопрокату де правка на традіційних багатороликових машинах не дає бажаного результату з точки зору постійно зростаючих вимог до якості продукції з боку споживачів. Для вирішення цього питання існують різні способи для визначення параметрів процесу правки, як то моделювання аналітичними методами або скінченно-елементними моделюваннями, які мають свої недоліки та переваги. Огляд існуючих моделей правки листового прокату виявив що вплив розтяжіння в них не враховується, тому визначення впливу величини натяжіння при правці на листоправильній машини на напружено-деформований стан виправленого листового металу є актуальним. Метою роботи є дослідження напружено-деформованого стану листового металу при правці знакозмінним вигином з натяжінням. Дослідження цього процесу було виконано шляхом використання програмного продукту скінченно-елементного моделювання у середовищі Abaqus CAE. В роботі надано розрахункову схему та основні положення скінченно-елементної моделі процесу виправлення листів з натяжінням. Проаналізовано вплив ступеня натяжіння листа на величину напружено-деформованого стану листа. У процесі аналізу отриманих результатів було порівняно еквівалентні деформації за перерізом при правці листів у роликоправильній машині без натяжіння та з різними ступенями натяжіня. Встановлено, що збільшення натяжіння збільшує ступінь деформації на третьому ролику, причому характер впливу має нелінійний характер. Запропонована скінченно-елементна модель може бути використана для визначення оптимальних налаштувань робочих роликів правильної машини. Підсумком роботи є отримання залежності деформації листа від натяжіння при правці листового металу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ШАФОРОСТ, Сергій. "АНАЛІЗ ПОНЯТІЙНОГО АПАРАТУ СИСТЕМИ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ І РЕМОНТУ ТЕХНІКИ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 87, № 1-2 (2022): 264–79. http://dx.doi.org/10.32453/3.v87i1-2.1094.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто необхідність змін формувань понять та визначень системи технічного обслуговування і ремонту автомобільної та бронетанкової техніки Державної прикордонної служби України. У запропонованих змінах ураховано постійне оновлення парку техніки. З метою підтримання постійної готовності техніки органів та підрозділів охорони кордону до застосування за призначенням пропонується зменшити облікову кількість видів технічного обслуговування шляхом форматування системи технічного обслуговування і ремонту відповідно до вимог заводів-виробників сучасних зразків транспортних засобів. У ході роботи був проведений аналіз керівних документів, які визначають функціонування системи технічного обслуговування і ремонту техніки в Державній прикордонній службі України, та технічної документації заводів-виробників зразків техніки, які використовуються органами та підрозділами охорони кордону. Крім того, проведено порівняння ключових моментів, що стосуються підтримання транспортних засобів у постійній готовності до використання, та відображаються у вивчених документах. З метою формування єдиного підходу до системи технічного обслуговування і ремонту автомобільної та бронетанкової техніки Державної прикордонної служби України, забезпечення переходу на новітні зразки техніки пропонується відмовитись від розподілу видів технічного обслуговування на технічне обслуговування № 1 та технічне обслуговування № 2. Також запропоновано ввести поняття регламентоване технічне обслуговування для машин повсякденного використання, чого наразі не передбачено діючими наказами, при цьому вимагається технічною літературою заводів-виробників. Запропоновані зміни необхідно використовувати під час формування планових та звітних документів з питань автомобільного та бронетанкового забезпечення, здійснення обслуговування машин Державної прикордонної служби України, контролю за якістю виконання операцій з підтримання готовності техніки до використання за призначенням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шевченко, І. С., Д. І. Морозов та Г. С. Бєлоха. "«Пряме» векторне управління асинхронною машиною подвійного живлення". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 8(264) (12 січня 2021): 62–65. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-264-8-62-65.

Full text
Abstract:
Побудова регульованого електропривода на базі асинхронної машини подвійного живлення є досить актуальною задачею, оскільки дозволяє управляти великими потоками електроенергії при високих енергетичних показниках. У таких відомих системах електропривода є досить складна система управління ними, оскільки передбачає використовування перетворювачів координат (прямі-зворотні) та наявність нелінійних зв’язків між каналами управління, це погіршує надійність таких систем. У роботі пропонується«пряме» векторне керування асинхронною машиною подвійного живлення без використання перетворювачів координат. Струми ротора запропоновано примусово формувати повністю керованим перетворювачем частоти, щоб зробити його активним та синфазним фазній е.р.с ротора. Перетворювач включається у роторне коло. Для схемної реалізації у якості перетворювачаобраний перетворювач частоти з ланкою постійної напруги з релейним керуванням. Вхідний випрямляч якого є активний випрямляч. Крім того перетворювач забезпечує електромагнітну сумісність з мережею живлення, та задовольняє вимогам, які зазначені в стандартах, на якість струму мережі. Представлена модель асинхронної машини подвійного живлення з традиційною системою керуванням з використанням перетворювачів координат «прямі-зворотні».Проведено порівняння математичної моделі при традиційному векторному керуванні та моделі з «прямим» векторним керуванням за допомогою Matlab. Отримані осцилограми роботи з запропонованим керуванням, вони демонструють наростання швидкості в машині подвійного живлення, при цьому струми з мережі синусоїдальні та співпадають за фазою зі своїми напругами, а пуск електропривода супроводжується віддачою енергії ротора через перетворювач до мережі.Результати показують, що електропривод формує раціональну динаміку без перерегулювання координат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Надикто, В. Т. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ПАРАМЕТРІВ ПОСТІЙНОЇ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ КОЛІЇ НА ВЕЛИЧИНУ НЕПРОДУКТИВНОЇ ПЛОЩІ ПОЛЯ". Scientific bulletin of the Tavria State Agrotechnological University 15, № 1 (2025): 82–88. https://doi.org/10.32782/2220-8674-2025-25-1-9.

Full text
Abstract:
Наслідком і невід’ємним елементом технологій вирощування сільськогосподарських культур із застосуванням постійної технологічної колії є непродуктивна площа поля. Її величина формується площею доріжок, попередньо прокладених із заданим кроком для здійснення переміщення по них ходових систем машинно-тракторних агрегатів на основі колісних енергетичних засобів. Об’єктом теоретичного дослідження виступає аналітична залежність величини непродуктивної площі поля від його довжини і ширини, а також від кроку постійної технологічної колії та ширини її слідів. Установлено, що за збільшення значення кроку постійної технологічної колії (параметр Н) непродуктивна площа поля прогресивно зменшується. Найвища інтенсивність цього процесу має місце за зростання параметра Н до 13…15 м. На підставі такої інформації аграрні виробники можуть визначатися із вибором робочої ширини захвату (а отже, і кроку постійної технологічної колії) використовуваних машинно-тракторних агрегатів. Зміна довжини й ширини поля має незначний вплив на величину його непродуктивної площі при вирощуванні сільськогосподарських культур із застосуванням постійної технологічної колії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Суботін, Олег Володимирович, Олександр Григорович Мінаєнко та Максим Миколайович Штода. "ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА ПРАВИЛЬНОЇ МАШИНИ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ЗАЗОРА РОБОЧИХ РОЛИКІВ". Науковий Журнал Метінвест Політехніки. Серія: Технічні науки, № 2 (27 вересня 2024): 86–91. http://dx.doi.org/10.32782/3041-2080/2024-2-13.

Full text
Abstract:
У статті з’ясовано, що виправлення смуги з більш товстими центральними ділянками на робочих роликах призводить до збільшення тиску на метал у центрі та подовження центральної частини смуги, утворюються центральні хвилі. Натомість, коли надлишковий тиск докладається до країв смуги, утворюються так звані крайові хвилі. Смуги з таким браком не продаються. Аналіз показав, що в автоматичному режимі контроль та виправлення дефектів смуги не здійснювалися, бо правильна машина (вирівнювач роликовий) перебуває у стані динамічної зміни під час операції вирівнювання, протягом якого всі її частини піддаються напругам і деформаціям невизначеної величини та тривалості, вони неконтрольовані та постійно змінюються. Також відсутня можливість організації зворотного зв’язку щодо положення опорного ролика для реалізації системи автоматичного регулювання зазора за довжиною робочого ролика. Немає інформації про стан та індикацію реального положення конкретного опорного ролика, що, з урахуванням людського чинника, може призвести до помилок рахунку або неправильної інтерпретації отриманої інформації та небажаного втручання в технологічний процес. Тому розроблення інформаційно-вимірювальної системи контролю та вимірювання відхилення опорного ролика з метою стеження оператором за станом зазора по довжині робочого ролика й оперативного втручання в перебіг технологічного процесу для виправлення відхилення залежно від ступеня прогину робочого ролика є актуальним завданням. Основною метою роботи є проєктування модуля засобів отримання первинної інформації для інформаційно-вимірювальної системи правильної машини. Відповідно до мети розроблено модуль засобів одержання вимірювальної інформації з однотипних (однорідних) первинних перетворювачів для інформаційно-вимірювальної системи правильної машини. Установлено, що швидкодія та достовірність первинних перетворювачів впливають на ефективність інформаційно-вимірювальної системи правильної машини та визначають якість листового металу після виправлення. Також розроблено структуру інформаційно- вимірювальної системи правильної машини для контролю зазора робочих роликів, яка може бути адаптована під конструктивні особливості конкретної правильної машини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Permynov, Yu, L. Volkov та E. Monakhov. "РОБОТА СИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА ВІТРОУСТАНОВКИ ЗІ ЗБУДЖЕННЯМ ВІД ПОСТІЙНИХ МАГНІТІВ НА МЕРЕЖУ". Vidnovluvana energetika, № 1(68) (30 червня 2022): 79–86. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2022.1(68)829.

Full text
Abstract:
У вітроенергетиці широке застосування отримали генератори різноманітних конструкцій: постійного струму, асинхронні, синхронні з електромагнітним збудженням. Останнім часом набуває розповсюдження застосування синхронних генераторів зі збудженням від постійних магнітів, зокрема генераторів мегаватної потужності. Застосування постійних магнітів в системі збудження генераторів дає змогу виключити втрати на збудження та ковзкі контакти, спростити конструкцію, підвищити ККД та надійність генераторів.
 Проте в таких генераторах, на відміну від синхронних з електромагнітним збудженням, відсутня можливість регулювання вихідних параметрів генератора за рахунок зміни його збудження. Тому стабілізація вихідних параметрів генераторів даної конструкції, особливо при їх роботі на мережу, постає вкрай актуальною задачею. Ця задача потребує вирішення питань регулювання параметрів генератора з використанням електронних схем (інверторів), з урахуванням безперервної зміни швидкості вітру, частоти обертання генератора та відповідної зміни його параметрів.
 У статті продемонстровано параметри та умови, виконання яких є обов’язковим при паралельній роботі генератора та мережі, а також відзначено негативні наслідки помилкового фазування генератора та мережі.
 У разі обертання ротора генератора вітроколесом, безперервно змінюється кут Ѳ між ЕРС генератора і напругою мережі, в процесі чого змінюється електромагнітна потужність та момент генератора. Якщо швидкість ротора вища, ніж синхронна швидкість, кут Ѳ постійно зростає й машина почергово переходить з режиму генератора у двигунний, і навпаки.
 У двигунному режимі електромагнітний момент змінює свій знак та діє на ротор у напрямку його обертання, оскільки є двигунним. При куті Ѳ > π/2 генератор може випасти з синхронізму, тобто відбувається складний перехідний процес, який визначає вимоги до електронної схеми, увімкненої між генератором і мережею.
 В статті наведено варіант зазначеної схеми, яка складається з декількох блоків, та проаналізовано їх взаємозв’язок. Тож можна зробити висновок про можливість стабілізації вихідних параметрів вітроустановок зі збудженням від постійних магнітів відповідно до вимог мережі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Permynov, Yu, L. Volkov та E. Monakhov. "РОБОТА СИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА ВІТРОУСТАНОВКИ ЗІ ЗБУДЖЕННЯМ ВІД ПОСТІЙНИХ МАГНІТІВ НА МЕРЕЖУ". Vidnovluvana energetika, № 1(68) (30 червня 2022): 79–86. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2022.1(68).79-86.

Full text
Abstract:
У вітроенергетиці широке застосування отримали генератори різноманітних конструкцій: постійного струму, асинхронні, синхронні з електромагнітним збудженням. Останнім часом набуває розповсюдження застосування синхронних генераторів зі збудженням від постійних магнітів, зокрема генераторів мегаватної потужності. Застосування постійних магнітів в системі збудження генераторів дає змогу виключити втрати на збудження та ковзкі контакти, спростити конструкцію, підвищити ККД та надійність генераторів.
 Проте в таких генераторах, на відміну від синхронних з електромагнітним збудженням, відсутня можливість регулювання вихідних параметрів генератора за рахунок зміни його збудження. Тому стабілізація вихідних параметрів генераторів даної конструкції, особливо при їх роботі на мережу, постає вкрай актуальною задачею. Ця задача потребує вирішення питань регулювання параметрів генератора з використанням електронних схем (інверторів), з урахуванням безперервної зміни швидкості вітру, частоти обертання генератора та відповідної зміни його параметрів.
 У статті продемонстровано параметри та умови, виконання яких є обов’язковим при паралельній роботі генератора та мережі, а також відзначено негативні наслідки помилкового фазування генератора та мережі.
 У разі обертання ротора генератора вітроколесом, безперервно змінюється кут Ѳ між ЕРС генератора і напругою мережі, в процесі чого змінюється електромагнітна потужність та момент генератора. Якщо швидкість ротора вища, ніж синхронна швидкість, кут Ѳ постійно зростає й машина почергово переходить з режиму генератора у двигунний, і навпаки.
 У двигунному режимі електромагнітний момент змінює свій знак та діє на ротор у напрямку його обертання, оскільки є двигунним. При куті Ѳ > π/2 генератор може випасти з синхронізму, тобто відбувається складний перехідний процес, який визначає вимоги до електронної схеми, увімкненої між генератором і мережею.
 В статті наведено варіант зазначеної схеми, яка складається з декількох блоків, та проаналізовано їх взаємозв’язок. Тож можна зробити висновок про можливість стабілізації вихідних параметрів вітроустановок зі збудженням від постійних магнітів відповідно до вимог мережі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Булгаков, В., О. Адамчук та В. Кувачов. "Експериментальні дослідження нерівномірності розподілу мінеральних добрив за напрямком їх розсіювання". Науковий журнал «Інженерія природокористування», № 2(16) (15 грудня 2020): 60–68. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.2(16).60-68.

Full text
Abstract:
Мета. Підвищення ефективності технологічного процесу внесення мінеральних добрив відцентровими дисковими тукорозсівними робочими органами, осі яких установлені похило. Методи. В процесі експериментальних досліджень використовували основні положення ГОСТ 20315–75 «Сельскохозяйственная техника. Методика определения условий испытаний», ГОСТ 28714–2007 «Машины для внесения твердых минеральных удобрений. Методы испытаний».Розрахунки виконували із застосуванням програмного середовища Microsoft Office Excel 2007.Результати. На нерівномірність розсівання мінеральних добрив за напрямом їх сходження з ТОН найбільш вагоме значення оказує частота обертання диска. Отримані результати дозволяють обрати раціональні параметри і режими роботи ТОН у варіанті його розміщення на машинах для внесення добрив.Висновки.1. Збільшення частоти обертання диска ТОН від 600 до 800 об/хв має місце зростання ефективної дальності розсівання мінеральних добрив за напрямком їх розсівання на рівні 10,5 м. Збільшення кута нахилу диска до горизонтальної площини до 20о призводить до збільшення ефективної дальності розсівання добрив на рівні 48 деко (24 м) включно, а також збільшення відстані від ТОН до дека з максимальною часткою маси висіяного добрива (5,1 %) до 24 деко (12 м).2. При постійній частоті обертання диска ТОН на всіх кінематичних режимах його роботи збільшення кута установки його диска до горизонтальної площини призводить до зростання показників, які характеризують розподіл мінеральних добрив по дека за напрямком їх розсівання.3. Регулювати ширину розсівання мінеральних добрив можна частотою обертів диска ТОН при його установці під кутом до горизонтальної площини, аналогічно як це має місце в сучасних машинах для внесення добрив за горизонтального положення диска відцентрового робочого органу.4. Збільшення кута нахилу диска до горизонтальної площини призводить до зростання показників, які характеризують дальність розсівання мінеральних добрив і робочу ширину захвату машини для їх внесення. При цьому інтенсивність збільшення зазначених показників є найбільш високою при збільшенні кута нахилу диска до горизонтальної площини від 0о до 10 о і зменшується по мірі його наступного збільшення до 30о.5. Найбільш вагомий вплив на коефіцієнт варіації розподілу мінеральних добрив за напрямком їх розсівання має частота обертання диска ТОН.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Міщенко, Ярослав, Володимир Собченко та Олександр Марченко. "ТЕОРЕТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНИХ УМОВ УКРАЇНИ НА ПРОХІДНІСТЬ БОЙОВИХ БРОНЬОВАНИХ МАШИН". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 85, № 2-3 (2022): 300–319. http://dx.doi.org/10.32453/3.v85i2-3.889.

Full text
Abstract:
За результатами теоретичних досліджень проаналізовано фізико-географічне районування України, фізико-механічні властивості різних типів ґрунтів, попередні дослідження методів визначення несівної властивості ґрунтів та встановлено, що рівень маневреності бойових броньованих машин (ББМ) та прохідності місцевості визначається ступенем розвитку дорожньої мережі та впливом зовнішнього середовища. Вплив зовнішнього середовища на вибір типу рушія ББМ обумовлений фізико-географічними умовами конкретного району, які визначаються його кліматом та характерними типами ґрунтів. Кліматичні умови суттєво впливаютьна зміну фізико-механічних властивостей ґрунту. Тому в одну пору року в різних географічних регіонах характеристики однакових типів ґрунтів будуть різні. Зважаючи на це, з метою раціонального вибору типу рушія ББМ для конкретного району необхідно враховувати характеристику ґрунту, погодні умови, які поділяються на: сніговий період, період весняної відлиги, а також літнього та осіннього бездоріжжя із середніми календарними термінами початку і кінця кожного з цих періодів. Однак проведення інженерної розвідки місцевості прохідності ґрунтів і дотепер визначається приблизно, за допомогою найпростіших пристроїв-пенетрометрів. Eраховуючиособливості зміни властивостей ґрунтових поверхонь та складність процесу террамеханіки, конструктори часів СРСР основну увагу приділяли значенням питомого тиску ББМ на ґрунт з урахуванням значень несівної здатності ґрунтів, намагаючись компенсувати постійно зростаючі значення бойової маси ББМ, нехтуючи динамічними змінами фізико-механічних властивостей ґрунтів. У результаті перевага надавалася ББМ з гусеничним типом рушія у різних компоновках, проте такий підхід не завжди був раціональнимз точки зору бойового застосування зразка. Отже, постійна зміна властивостей ґрунтів та експериментальний спосіб пошуку компромісних рішень для раціонального визначення типу рушія з урахуванням ваги ББМ вимагає проведення подальших досліджень та розробки науково-методичного підходу, який дозволить враховувати зміну механічних властивостей ґрунту залежно від його вологості, а не обмежуватися значеннями несівної здатності, значення яких є справедливими тільки для географічних районів, в яких вони визначалися експериментально в конкретний період року.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Pidvalnyi, Marian, та Roman Rusyn-Hrynyk. "Структурне моделювання системи управління бізнес-процесами на основі рефлексивного підходу". Journal of Innovations and Sustainability 8, № 1 (2024): 11. http://dx.doi.org/10.51599/is.2024.08.01.11.

Full text
Abstract:
Мета. Метою дослідження є розробка та впровадження структурного моделювання системи управління бізнес-процесами на основі рефлексивного підходу, що сприятиме підвищенню ефективності управління, адаптивності до динамічних змін зовнішнього середовища, а також забезпеченню стійкого розвитку бізнесу. Результати. Обґрунтовано актуальність і доцільність структурного моделювання системи управління бізнес-процесами на основі рефлексивного підходу. Розроблено та описано ключові етапи структурного моделювання, включаючи визначення основних елементів системи управління, створення моделей бізнес-процесів, інтеграцію рефлексивного підходу, впровадження моделі та постійний моніторинг і вдосконалення. Удосконалена структурна модель управління бізнес-процесами передбачає впровадження методів машинного навчання, систем реального часу, автоматизованих систем контролю якості даних і сучасних інструментів для колаборації та комунікації. Застосування рефлексивного підходу сприяє підвищенню рівня обізнаності та компетентності керівників і співробітників, що позитивно впливає на загальну ефективність діяльності компанії. Наукова новизна. Наукова новизна дослідження полягає в інтеграції рефлексивного підходу зі структурним моделюванням бізнес-процесів, що включає використання сучасних технологій, таких як машинне навчання та системи реального часу, для покращення прогнозування, контролю якості даних та ефективної взаємодії між підрозділами. Практична цінність. Практична цінність дослідження полягає в розробці ефективної системи управління бізнес-процесами, яка дозволяє компаніям швидко реагувати на зміни ринкових умов, постійно вдосконалювати свою діяльність і залишатися конкурентоспроможними. Упровадження цієї системи забезпечує оптимізацію ресурсів, прозорість управлінських рішень і створення додаткової вартості для клієнтів та акціонерів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Смирнов, Олексій, Вероніка Єфімова, Анатолій Нарівський, Володимир Туник та Володимир Ухін. "ОТРИМАННЯ МІДНОЇ ТРУБНОЇ ЗАГОТОВКИ НА УСТАНОВЦІ БЕЗПЕРЕРВНОГО ГОРИЗОНТАЛЬНОГО ЛИТТЯ, ПРИЗНАЧЕНОГО ДЛЯ ПОДАЛЬШОЇ ХОЛОДНОЇ ПРОКАТКИ". Науковий Журнал Метінвест Політехніки. Серія: Технічні науки, № 3 (27 березня 2025): 170–76. https://doi.org/10.32782/3041-2080/2025-3-22.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено, що в умовах постійної зміни ситуації на світових ринках металургійної продукції та дедалі вищого рівня конкуренції перед виробниками продукції з міді та її сплавів гостро постає завдання підвищення ефективності виробництва та забезпечення випуску конкурентоспроможної продукції затребуваної якості. Показано, що подальше підвищення конкурентоспроможності української мідної продукції завдяки мінімізації матеріальних та енергетичних витрат на її виробництво є комплексним завданням, актуальність вирішення якого для України визначається як необхідністю утилізації низькосортного вітчизняного брухту, так і прагненням виробляти кінцеву продукцію, що відповідає світовим вимогам. Висвітлено, що українська мідна промисловість не має значних запасів рудної сировини й значно залежить від кон’юнктури цін на світовому ринку. Стійкість підприємствам-виробникам мідної продукції може забезпечити переорієнтування на внутрішні джерела мідної сировини (металобрухту) та розширення споживання в Україні завдяки опануванню нових видів продукції. Установлено, що одним із перспективних напрямів розвитку підприємств, які виробляють мідь, є створення високоефективних модулів для рафінованої міді на базі вітчизняного брухту. Ключовою ланкою таких модулів, що багато в чому визначає якість мідної продукції, є розливання рідкого розплаву на горизонтальних машинах безперервного лиття заготовок. У статті обґрунтовано та вдосконалено технологію і параметри процесу напівбезперервного розливання міді вогневого рафінування. Показано, що робота є актуальною та пов’язаною з основними державними програмами розвитку гірничо-металургійного комплексу. Визначено, що виконання науково-технічних завдань цього напряму дасть змогу підвищити якість мідних заготовок та умови їх формування. Експериментальну роботу з виливання мідної трубної заготовки розміром 76 × 56 мм здійснено в промислових умовах. Показано, що вибрані в роботі оптимальні технологічні параметри забезпечують отримання якісної заготівлі з дрібнозернистою однорідною структурою, придатної для подальшої прокатки. Установлено умови, що формують неоднорідність макроструктури в поперечному перерізі литої заготовки. Показано умови та причини, що сприяють утворенню тріщин на зовнішній поверхні заготовки. З’ясовано, що технічний стан машини, що витягує, не дає змоги витримувати постійним такий технологічний параметр, як величина кроку витягування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Білик, O., I. Малишівська та Н. Пилячик. "ЛЕКСИЧНІ, СТРУКТУРНІ ТА СЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕРМІНОЛОГІЇ В РОМАНІ Г. ВЕЛЛСА "МАШИНА ЧАСУ"". Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. Філологічні науки, № 2(97) (28 жовтня 2022): 53–60. http://dx.doi.org/10.35433/philology.2(97).2022.53-60.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню англомовної наукової термінології та виявленню лексичних, структурних та семантичних особливостей термінів у романі Герберта Веллса "Машина часу". Науково-фантастичні романи насичені термінологічними одиницями, які описують новітні досягнення людства та зображують технології майбутнього. Популярність науково-фантастичного роману зумовлена висвітленням наукових розробок та технологічних досягнень.
 Основна частина науково-фантастичної лексики базується на термінологічній лексиці, яка докладно описує поняття різних наукових процесів та явищ. Вивченням та функціонуванням термінів та терміносистем займається термінознавство, яке досліджує спеціальну лексику з позиції її типології, походження, форми, значення, а також використання, класифікації та формування.
 Проаналізовані терміни з різних галузей науки є невід’ємною частиною науково-фантастичного роману "Машина часу". Вони сприймаються та описуються у своєму номінативному значенні як конкретні деталі науково-технічних процесів і явищ. Терміни постійно змінюються, і це активно відображено в науковій фантастиці. У романі Герберта Веллса "Машина часу" проаналізовано велику групу наукової термінологічної лексики, яка семантично пов’язана з поняттями різних соціальних наук – математики, фізики, хімії, біології, географії та астрономії. Термінологічна лексика, використана в науково-фантастичному романі Герберта Веллса, виражена простими (терміни-іменники, терміни-прикметники, терміни-дієслова, терміни-прислівники) та складними термінами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Аксютенко, Ігор Сергійович, та Поліна Сергіївна Аксютенко. "Технології та засоби організації системи технічного обслуговування". Технічна інженерія, № 2(88) (29 листопада 2021): 72–76. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-2(88)-72-76.

Full text
Abstract:
Зростання глобальної конкуренції призвело до помітних змін у способах роботи виробничих компаній. Ці зміни вплинули на технічне обслуговування і зробили його роль ще більш важливою для успіху бізнесу. Щоб залишатися конкурентоспроможними, виробничі компанії мають постійно підвищувати ефективність своїх виробничих процесів. Те, що технічне обслуговування стає все більш важливим для промислового сектору, очевидно з поточних обговорень національних програм індустріалізації. При цьому, незважаючи на зростаючий попит на надійне виробниче обладнання, деякі компанії-виробники займаються розробкою стратегічного обслуговування. Крім того, традиційних стратегій технічного обслуговування, таких як реактивне технічне обслуговування, більше недостатньо для задоволення промислових потреб, наприклад, як максимальне скорочення відмов і втоми виробничих систем.
 У цій статті наведено аналіз стратегій технічного обслуговування. Їх огляд спрямований на те, щоб вказати на важливість незапланованих простоїв, які можуть статися під час роботи обладнання на виробничому підприємстві. Для підтримки працездатного стану машини було розроблено різні стратегії технічного обслуговування, серед яких найбільш популярними є реактивне технічне обслуговування, планово-профілактичне обслуговування і обслуговування на основі технічного стану. Метод прогнозованого стану більш ефективний для технічного обслуговування складних і відповідальних машин, але планово-профілактичне обслуговування залишається найбільш поширеною програмою технічного обслуговування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Гончарова, O. Є. "Цивілізаційна трансформація соціокультурного середовища: взаємодія {людина} – [машина] в умовах SMART-цифровізації". Studies in history and philosophy of science and technology 33, № 1 (2024): 21–32. https://doi.org/10.15421/272403.

Full text
Abstract:
Актуальність проблеми полягає у зростаючому розриві досконалості та швидко зро-стаючих можливостях техніки і сучасних інформаційних технологій на тлі зменшення вимог до особистих можливостей кожної людини. Техніка вдосконалюється експоненціально, тоді як людський потенціал експоненціально не активується. І все це відбувається на тлі пригнічення природного середовища людини. Гостро стоїть проблема самоідентифікації людини та людства в умовах надмірності інформації за допомогою експоненціального вдосконалення машин, враховуючи пластичну крихкість людської свідомості. Мета статті – дослідити трансформації соціокультурного середовища через удосконалення машин та поширення smart-цифровізації; показати місце людиномірності в науці для розкриття творчого потенціалу особистості. Основні результати. Надшвидка технізація (заміна фізичної праці людини, що призводить до гіподинамії) та smart-цифровізація (за-міна розумової праці, наслідком чого є гіпокогнітія) викликають необхідність в освоєнні інноваційного інтелекту – синергетична мережа природного інтелекту зі штучним для постійного удосконалення людського інтелекту, що зумовить нові можливості наукового пізнання. У нових умовах важливим є формування культури цінності самої людини, а не машинних алгоритмів (МА). Це означає удосконалення людських уявлень за допомогою штучного інтелекту, використовуючи конфабуляцію людини для динамічного усклад-нення та оновлення картини світу, а не її спрощення. Вкрай необхідним є збереження та розвиток природної людиномірністі, яка постійно відтворюється і вдосконалюється за рахунок взаємодії людського раціонального та ірраціонального, розвиток почуття міри, тонких відчуттів та розрізнень, відновлення здатності людини сприймати ВСЕ і ВІДРАЗУ. Нові соціокультурні трансформації спричинять появу цифрового етосу (цифрової ети-ки), цифрового пафосу (цифрової естетики), цифрового логосу. Потрібне осмислення та інтеграція технологій штучного інтелекту у життя людини таким чином, щоб вони служили розширенню людського досвіду, а не його пригніченню чи заміні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Жигайло, О. М., В. В. Нечепуренко та В. В. Добровольський. "Автоматизації замісу тіста з використанням нейронної мережі." Automation of technological and business processes 11, № 4 (2020): 41–48. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i4.1598.

Full text
Abstract:
На сучасних хлібопекарських підприємствах продовжує існувати проблема отримання якісного хліба. Вона виникає внаслідок постійної зміни властивостей як основної сировини (борошна) так і допоміжних рецептурних компонентів (дріжджів, концентрату молочно-кислої закваски, цукрових та соляних розчинів). Тому технологи-хлібопекарі, з метою підвищення якості результатів процесу замісу тіста, використовують різноманітні програми управління тістомісильними машинами. Вибір цих програм не обходиться без втручання “людського фактору”, а це може негативно вплинути на кінцевий результат. Якщо реалізовувати більш ефективне реагування на ці зміни під час замісу, то можна добитися підвищення рівня стабільності якісних показників готового тіста на всіх подальших етапах його обробки.
 Для пошуку можливостей вирішення цієї задачі пропонується проведення аналізу кластерної структури партій борошна, що відрізняються по показникам якості (число падіння, кількість клейковини та якість клейковини), а також дослідження результатів замісу тіста при різних програмах та з різними партіями борошна. Було підтверджено вплив хлібопекарних властивостей борошна на взаємозв’язок тривалості та інтенсивності замісу з якістю тіста, що виготовлюється. Це обумовило доцільність формування програм для тістомісильної машини на основі результатів кластерного аналізу, який надає можливість отримати додаткову, корисну інформацію для автоматизації процесу управління. Тому запропонована реалізація алгоритму автоматичного вибору програми замісу тіста для тістомісильної машини та її корегування під час замісу за допомогою штучних нейронних мереж.
 Корегування залежить від реологічних властивостей тіста на які, в першу чергу, впливає сила борошна. Саме вона забезпечує процес його формування з необхідними структурно-механічними властивостями (пружність, пластичність, еластичність, в’язкість), які поєднуються і постійно змінюються в ході технологічного процесу. Оцінка цих властивостей тіста, має більш інтегральні ознаки, більш об’єктивна. Для цього можуть використовуватися два варіанти: 1) експериментальний заміс на фаринографі з реєстрацією фаринограми в електронному вигляді; 2) вимірювання та реєстрація активної потужності споживаної електроприводом місильного органу під час замісу тіста. Далі, по зареєстрованим даним, проводиться автоматичний розрахунок необхідних показників властивостей тіста і здійснюється корегування параметрів програми замісу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Штонда, Роман, Володимир Куцаєв, Олена Сівоха та Михайло Артемчук. "МЕТОДИ ПРОТИДІЇ ВІРУСУ ШИФРУВАЛЬНИК В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ". Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони 40, № 1 (2021): 27–36. http://dx.doi.org/10.33099/2311-7249/2021-40-1-27-36.

Full text
Abstract:
У цій статті пропонується алгоритм, яким керуються системні адміністратори для протидії несанкціонованим спробам шифрування інформації в інформаційних системах.
 Факти вказують, що терміновість вжитих заходів полягає в тому, що кількість атак програм шифрування досягла 30% від загальної кількості глобальних кібератак та кіберінцидентів. Масштабні кібератаки відбуваються приблизно кожних шість місяців, а методи проникнення та алгоритми шифрування постійно вдосконалюються. Відповідно до моделі Cyber-Kill Chain, зловмисники успішно досягають поставленої мети на цільовому комп’ютері.
 Метою заходів щодо усунення несанкціонованого шифрування інформації в системі є запобігання її дії на початку роботи. 
 Автори рекомендують заздалегідь розміщувати зразки програмного забезпечення в інформаційній системі, це дозволить своєчасно виявляти ознаки несанкціонованого шифрування інформації в системі.
 Заходи включають розміщення зразка спеціального програмного забезпечення в системі якомога раніше. Зразок може реалізувати “постійний програмний моніторинг” процесу в системі, щоб зупинити процесор, коли є ознаки шифрування, тобто: коли процесор перевантажений, коли виявляються підозрілі процеси, при виявленні ознак дії алгоритму шифрування, у разі синхронізації і коли важливі файли зникають, у разі спроби перезапустити систему та інших ознак. Автори порівнюють систему мережевої безпеки із ситуацією, коли рекомендовані заходи не застосовуються. Автори вважають, що, виходячи з ефективності відповідних заходів, система захисту мережі зросте до 0,99.
 Висновок цієї статті полягає в тому, що розміщення спеціального програмного забезпечення в системі дозволить протидіяти якомога швидше вірусу шифрувальнику та покращить безпеку системи.
 Подальші дослідження дозволять розповсюдити рекомендовані заходи щодо усунення поведінки різних типів кібератак, які досягли цільової машини, а також виникнення кіберінцидентів відповідно до моделі Cyber-Kill Chain.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Соколік, Сергій Петрович. "АНАЛІЗ РОЗВИТКУ СУЧАСНИХ МОБІЛЬНИХ СИСТЕМ ДЛЯ МОНІТОРИНГУ ҐРУНТОВИХ ХАРАКТЕРИСТИК". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 2 (56) (19 липня 2024): 86–89. http://dx.doi.org/10.32782/msnau.2024.2.12.

Full text
Abstract:
В даній роботі проведено аналіз існуючих методів і систем для збору даних про неоднорідності ґрунтових умов, зокрема твердості та розташування ущільнених зон, як окремо, так і безпосередньо під час проведення операцій обробітку ґрунту, проаналізовано їх переваги і недоліки. В сучасному агровиробництві для якісного виконання операцій обробітку ґрунту необхідні точні цифрові карти ґрунтових властивостей. Вченими та виробниками обладнання постійно вдосконалюються існуючі системи визначення характеристик ґрунту, які б дозволили створювати точні ґрунтові карти. На сьогодні використовуються декілька типів датчиків: електромагнітні, оптичні, механічні, акустичні та ін. З них виробниками серійно випускаються і широко використовуються переважно електромагнітні датчики. Вони збирають інформацію про ґрунтову неоднорідність, що дозволяє визначати на полі відносно постійні і менші за розмірами ділянки, які називають зонами управління. Доцільним є використання даних, отриманих в результаті електромагнітного сканування під час руху по полю, як одного з джерел інформації для визначення відмінностей. На ділянках з подібною електропровідністю і з відносно стійкою врожайністю можна виконувати технологічні операції на однакових режимах роботи агрегатів, які можна визначити за меншою кількістю проб. Створення нових сенсорів та систем, які здатні швидко змінювати режими роботи машинних агрегатів в реальному часі, дозволить збільшити ефективність від їх застосування, тим самим зменшити вплив ґрунтових відмінностей на урожайність агрокультури. Перспективним напрямком є використання мобільних ґрунтових сканерів, що дозволить підвищити якість і знизити вартість створення ґрунтових карт. Подальше вдосконалення процесу аналізу ґрунту датчиками під час руху дозволить використовувати отримані дані для регулювання режимів роботи агрегатів в реальному часі. На сьогодні лише системи електромагнітного картографування доступні агровиробникам на комерційній основі. Тому важливим є продовження розробки нових мобільних систем для моніторингу ґрунтових характеристик, які в подальшому можуть використовуватися науковими і комерційними установами. Основними вимогами до таких систем є підвищенння точності даних при зниженні затрат на створення картограм, що полегшить процес ухвалення рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Mandryka, V. R., V. M. Krasnokutskyi та O. O. Ostroverkh. "ДОСЛІДЖЕННЯ ДИНАМІЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ ТРАКТОРІВ З ОБ’ЄМНИМ ГІДРАВЛІЧНИМ ПРИВОДОМ". Transport development, № 2(7) (15 березня 2021): 60–72. http://dx.doi.org/10.33082/td.2020.2-7.06.

Full text
Abstract:
Процеси, що виникають у трансмісіях тракторних агрегатів та самохідних сільськогосподарських машин за різних режимів руху і в процесі регулювання, характеризуються складними залежностями, які вивчаються аналітично або експериментально. Відомі різні способи отримання математичних моделей. Одним із них є класичний метод прямого опису. Іншим – використання пасивних і активних методів регресійного аналізу. Раціональним є використання обох методів, поєднання яких дає можливість отримати необхідну математичну модель. Об’ємний гідропривід (ОГП) все більше знаходить застосування в трансмі- сіях сучасних тракторів і самохідних сільськогосподарських машин. У наведеній статті розглядається математичний опис аксіально-поршневих гідромашин. Проведено дослідження перехідних процесів, їх оцінка проводилися для визна- чення навантажень, що виникають у трансмісії машини за ступінчастої зміни навантаження, передавального числа ОГП і постійної подачі палива під час роз- гону агрегату з місця. Режим розгону агрегату вивчався під час руху на оран- ці і на транспортних роботах для таких параметрів і таких початкових умов: швидкість обертання валу гідромотора і валу двигуна; крутний момент на валу двигуна; Крюкова навантаження; тиск у напірній магістралі ОГП. Враховано динамічні характеристики гідромашин, витоку рідини і її пружні властивості, а також змінні значення ККД гідроприводу. Результати моделювання зіставлені з експериментальними дослідженнями. Як об’єкти дослідження використовува- лися: макет гусеничного трактора Т-150Е з незалежними повнопотоковий ОГП лівого і правого бортів; макет колісного коренезбирального комбайна з незалеж- ними ОГП бортів задніх ведучих коліс. Залежно від режимів роботи за несталого руху можливі такі варіанти управління, що забезпечують високу швидкодію за деякого рівня динамічних навантажень або мінімальні динамічні навантаження, коли часовий чинник не є превалюючим. Перспективним є й оптимальне управлін- ня, коли у функцію мети включені додаткові параметри.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Перминов, Ю. М., Н. В. Марченко та С. Ю. Перминова. "ПОРІВНЯННЯ ПАРАМЕТРІВ АСИНХРОННИХ ТА СИНХРОННИХ ЕЛЕКТРОГЕНЕРАТОРІВ ЗІ ЗБУДЖЕННЯМ ВІД ПОСТІЙНИХ МАГНІТІВ ДЛЯ ВІТРОУСТАНОВОК". Vidnovluvana energetika, № 2(65) (28 червня 2021): 61–71. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.2(65).61-71.

Full text
Abstract:
У статті на основі характеристик деяких вітрових зон України [1] та швидкості вітру, яка застосовується при проєктуванні в Україні й за кордоном, проведено порівняння основних параметрів вітроустановок різних конструкцій, які мають найбільше застосування. Для цього за певним алгоритмом [2–7] був розрахований ряд синхронних генераторів потужністю від 600 до 3600 кВт з урахуванням потужності машин, які випускаються ТОВ «Завод крупних електричних машин» (м. Каховка, Україна). Показана також конструкція генераторів цього заводу після заміни в них асинхронних двигунів на синхронні двигуни зі збудженням від постійних магнітів. Визначено перспективність використання постійних магнітів в системах збудження синхронних генераторів.
 Відзначено, що при такому підході до створення синхронних електрогенераторів для вітроустановок потрібне обов'язкове застосування мультиплікаторів для забезпечення частоти обертання, яка відповідає частоті обертання вихідного двигуна. Другою умовою є відповідність індукції в робочому зазорі не нижче 0,7–0,8 Тл. Для цього необхідне використання магнітів типу NdFeB, що відрізняються високою питомою енергією та дають змогу спростити конструкцію, усунути втрати на збудження, які притаманні генераторам з електромагнітним збудженням, підвищити ККД і надійність генераторів. 
 Застосування мультиплікаторів вимагає їх обов'язкового регулярного обслуговування і знижує надійність електроагрегату. У зв'язку з цим була розглянута оригінальна конструкція безредукторного генератора зі збудженням від постійних магнітів. Особливість цієї конструкції генератора полягає у відсутності ярма статора та мультиплікатора, а також корпусу генератора.
 Корпусом генератора є шихтований пакет статора, і в цілому генератор являє собою модуль у складі головки вітроустановки, що дозволяє істотно зменшити його масу. В статті обґрунтовано доцільність застосування безкорпусної модульної конструкції вітроустановки зі збудженням від постійних магнітів без мультиплікатора та проведено порівняння параметрів вітроустановок зазначених конструкцій. Бібл. 9, табл. 4, рис. 3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

П’ЯТКОВ, Максим, Олег ЧИЖ, Олександр ГНАТЮК та Юрій СМОЛІНСЬКИЙ. "АНАЛІЗ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНИХ ПРИГОД І СИНТЕЗ ФАКТОРІВ РИЗИКУ ПІДСИСТЕМИ “ВОДІЙ – МАШИНА”". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 95, № 2 (2024): 178–87. http://dx.doi.org/10.32453/3.v95i2.1654.

Full text
Abstract:
Особливе місце серед травматизму та загибелі людей у світі посідають дорожньо-транспортні пригоди (надалі – ДТП). На жаль, статистика ДТП в Україні за останні роки суттєво погіршилась. Учені фіксують вплив кількості дорожньо-транспортних пригод на макроекономічні показники держави. Зокрема, за статистикою, 75 % смертей у світі відбуваються серед людей працездатного віку (18–59 років). В Україні цей показник становить 90 %. Це спричинює значні економічні збитки для окремих осіб, їхніх сімей та країн через витрати на лікування та втрату продуктивності тих, хто вмирає або стає інвалідом, а також часу, який члени сімей постраждалих мають приділяти догляду за ними. Дорожньо-транспортні пригоди обходяться країні приблизно в 3 % ВВП. Для протидії зростанню негативної статистики ДТП у державі необхідно постійно аналізувати причини і фактори впливу для локалізації їх впливу в майбутньому. Дорожньо-траснпортним пригодам сприяють багато причин і факторів, такі як швидка урбанізація, низька безпека дорожнього руху, стан доріг, незадовільна робота правоохоронних органів, абстрактне або втомлене водіння, вживання алкогольних, психотропних речовин, перевищення швидкості, а також відсутність ременів засобів безпеки. Ця стаття має на меті проаналізувати основні види ДТП з причин, що призводять до травмування та загибелі людей, оцінити зміни статистичних даних за останні роки та виокремити основні фактори ризику, що впливають на кількість смертей та травмованих у дорожньо-транспортних пригодах у підсистемі “Водій – машина”. Проаналізовано статистику ДТП в Україні за 2022–2023 роки на основі даних офіційного сайту Патрульної поліції України та реєстраційних дій з транспортними засобами відповідно до даних офіційного сайту ГСЦ МВС. У цій статті ми заглибимося в різні причини дорожньо-транспортних пригод, досліджуючи все – від помилок людини до факторів навколишнього середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Volos, V. A., B. R. Tsizh, Y. Y. Varyvoda та V. M. Kobernyuk. "Рівняння неоднорідної теплопровідності і квазістатичної термопружності стосовно робочих металево-скляних вузлів у механізмах харчових виробництв". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, № 80 (2017): 128–34. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8027.

Full text
Abstract:
В робочих вузлах машин і механізмів харчових виробництв часто зустрічаються неоднорідні металево-скляні спаї, які під час експлуатації зазнають значних зовнішніх температурних і силових навантажень. Тому досить актуальними являються питання вивчення і аналізу термонапруженого стану таких вузлів з метою зменшення виникнення максимальних напружень і попередження руйнувань спаїв. В роботах був проведений аналітичний розрахунок термонапруженого стану таких неоднорідних структур на основі застосування апарату узагальнених функцій в математичній фізиці, використання властивостей їх алгебри, а також теорії інтегральних перетворень. При цьому спочатку розглядалось скінчене циліндричне тіло, яке містить не наскрізне включення типу порожнистого циліндра. Через торцеві і циліндричну поверхні тіла здійснюється теплообмін із навколишнім середовищем за законом Ньютона. Розглядувана система представляє собою кусково-однорідне тіло, фізико-механічні характеристики якого постійні в межах кожного елемента і описуються за допомогою асиметричних одиничних функцій циліндричних координат. Відомо, що представляти фізико-механічні характеристики можна як з допомогою асиметричних функцій так і за допомогою симетричних функцій, що приводить до одного і того ж розв’язку. Проте, враховуючи що при представленні фізико-механічних характеристик кусково-однорідного тіла за допомогою асиметричних одиничних функцій в тому самому вигляді представляється і будь-яка їх комбінація, зроблено висновок про те, що зручніше представляти фізико-механічниі характеристик кусково-однорідного тіла за допомогою асиметричних одиничних функцій. Представляючи таким чином коефіцієнт теплопровідності, питому теплоємність і густину розглядуваного кусково-однорідного тіла через асиметричні одиничні функції циліндричних координат та використовуючи конструкцію множення асиметричних одиничних і дельта-функцій Дірака, виведено диференціальне рівняння теплопровідності із коефіцієнтами типу ступеневих функцій і дельта-функцій Дірака. Далі виводяться рівняння в переміщеннях квазістатичної задачі термопружності для тіла, що містить ненаскрізне порожнисте циліндричне включення. При цьому враховується, що коефіцієнт Ляме, а також температурний коефіцієнт лінійного розширення-функції радіальної і осьової координат. В ці рівняння, у вигляді постійних цих невідомих, входять граничні значення температури, а також об’ємної деформації. Як частковий, відмічається випадок, коли система розглядається як тіло одномірної кусково- однорідної структури, тобто, коли характеристики матеріалу залежать лише від радіальної координати.
 Відмічено також випадок, коли коефіцієнт Пуасона постійний, а температурний коефіцієнт лінійного розширення і модуль пружності – функції циліндричних координат. В результаті записані диференціальні рівняння для циліндричного тіла для двовимірної та одновимірної неоднорідної структури. Відмічається випадок тонкостінного включення (товщина стінок порожнистого циліндра набагато менша його серединного радіуса). В цьому випадку фізико-механічні характеристики представлені за допомогою дельта-функції Дірака. Використовуючи її властивості, отримані рівняння теплопровідності і термопружності для тіла двовимірної неоднорідної структури з коефіцієнтами у вигляді дельта-функцій Дірака.
 Далі отримані рівняння неоднорідної теплопровідності і квазістатичної задачі термопружності із ненаскрізними односторонніми включеннями типу порожнистого циліндра. При цьому розглядається безмежна пластина, одна із поверхонь якої теплоізольована, а через іншу здійснюється конвективний теплообмін із зовнішнім середовищем, температура якого - деяка функція часу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

БРОДКЕВИЧ, Володимир, та Валентин ЛЮДВІЧЕНКО. "ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ І МАШИННЕ НАВЧАННЯ В ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я: ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ". INFORMATION TECHNOLOGY AND SOCIETY, № 2 (4) (11 серпня 2022): 20–28. http://dx.doi.org/10.32689/maup.it.2022.2.3.

Full text
Abstract:
Четверта індустріальна революція і процеси пов’язані з цим суспільним явищем зачіпають практично усі сфери і можна стверджувати, що шансів не бути причетними нема ні в якій галузі людської діяльності. Галузь охорони здоров’я теж охоплена процесами автоматизації в різних напрямках – від діагностики і обліку пацієнтів до розробки нових ліків і оперативних втручань за допомогою програмних додатків та програмно-апаратних роботизованих систем штучного інтелекту. В цій статті робиться огляд сучасного стану новаторських систем в світовій медичній галузі, існуючі запровадження, проблеми просування іновацій та аналізуються можливий їх подальший розвиток. Метою статті є дослідження проблеми розгортання штучного інтелекту в галузі охорони здоров’я та існуючі тенденції застосування; оцінка специфіки використання ШІ в клінічних умовах та оцінка успішних кейсів та перспектив іноваційних проєктів по впровадженні і отриманні позитивних результатів в медичній сфері; визначення перспективних напрямків для розвитку ШІ в галузі охорони здоров’я. Реалізація поставленої мети передбачає вирішення низки завдань, як-от: 1) розкриття сутності і перспектив запровадження технології ШІ в медицині; 2) аналіз стану розвитку ШІ в медичній сфері; 3) дослідження специфіки проведення оцінювання впливу ШІ на результати медичних процесів. Наукова новизна. У статті розвиток сучасних технологій в медицині з застосуванням Штучного інтелекту розглядається як складна технологічна, організаційна і медична проблема, яка потребує зусиль різних категорій фахівців: інженерів, аналітиків даних, адміністраторів, медичних працівників різних рівнів і спеціалізацій. Вирішення цих проблем комплексне і надає значні переваги в оновленому лікувальному процесі та покращення його результатів. Значна увага приділяється питанням аналізу поточного стану ШІ на основі даних в області охороні здоров’я і оцінюються досягнення в галузі штучного інтелекту в охороні здоров’я. Як висновок, у статті наголошується, що новітні технології дозволять по-новому визначити охорону здоров’я як індустріальну галузь, яка керується даними, в результаті будуть використовуватися переваги штучного інтелекту – його здатність постійно вдосконалюватися з все більшою кількістю даних. Ці досягнення відкривають сучасну медицину як медицину правди або доказову медицину.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

НАЛОБІНА, Олена, Микола ГОЛОТЮК та Віталій ПУЦЬ. "Теоретичні передумови систематизації типорозмірів міні-тракторів". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 16 (2021): 18–22. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i16.503.

Full text
Abstract:
У статті викладено результати аналізу технічних характеристик сучасних міні тракторів. В ході виконаного аналізу встановлено, що конструктивні схеми машин постійно удосконалюються. При цьому змінюються підсистеми машин. Але, як виявив аналіз, існують певні взаємозв’язки між параметрами міні тракторів.
 Наявність взаємозв’язків між конструктивними і експлуатаційними параметрами є основою для їхньої систематизації з метою класифікації моделей міні тракторів і типізації з метою встановлення оптимальних параметрів в процесі проектування та виборі функціонального призначення. З метою спрощення процесу систематизації висунуто концепцію щодо можливості вибору одного значущого параметру, який визначає типорозмір і функціональні можливості трактора. Зміна значущого параметру впливає на основні конструктивні та техніко-експлуатаційні параметри. В ході аналізу рекомендовано за значущий приймати показник конструкційної маси трактора.
 Ключові слова: трактор, параметри, потужність, маса, оптимізація, класифікація
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Стадник, І. Я., В. А. Піддубний, Я. В. Євчук та Ю. І. Радченко. "КРИТЕРІАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО АНАЛІЗУ ПРОЦЕСУ ГІДРАТАЦІЇ БОРОШНА В УМОВАХ ЗАВИСЛОГО СТАНУ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 2 (29 травня 2025): 443–51. https://doi.org/10.32782/tnv-tech.2025.2.45.

Full text
Abstract:
У статті досліджено процес адсорбції рідких компонентів з борошном під час замішування тіста в умовах дискретної дії тістомісильної машини. Актуальність роботи зумовлена потребою в глибшому розумінні початкових етапів формування тіста, зокрема процесів гідратації та масопереносу, які визначають фізико-хімічні властивості кінцевого продукту. Особливу увагу приділено моделюванню процесів, що відбуваються у завислому стані, за якого забезпечується інтенсифікація змішування, збільшується міжфазна поверхня взаємодії, зменшується енерговитрати на подолання гідравлічного опору. Відзначено, що при даному методі ведення процесу створюються сприятливі умови для його інтенсифікації, збільшується міжфазна поверхня дотику, покращується теплообмін і масообмін, зменшується розхід енергії на подолання гідравлічного опору системи.Детально проаналізовано, що змішування борошна із рідиною оцінюється за різними показниками, такими як дискретність, пластичність, структура, технологічна якість суміші та ефективність наступних технологічних операцій. Розкрито, що сорбційна здатність борошна є критично важливим параметром, що визначає його функціональні властивості в процесі замішування. Відзначено, що борошно є активним середовищем, здатним взаємодіяти з водою та іншими компонентами, що впливає на його вологість, текстуру та структуру кінцевого продукту. Виділено два періоди адсорбції – з постійною та зниженою швидкістю. Для кожного періоду запропоновано відповідні критеріальні рівняння з урахуванням гідродинамічних, дифузійних і геометричних параметрів. Проаналізовано роль камери «відпочинку» як зони попередньої гідратації, в якій закладаються основи структури тіста.Результати дослідження мають практичну цінність і можуть бути використані для оптимізації параметрів замішування, удосконалення конструкції тістомісильних машин та впровадження енергоефективних технологій у харчовій галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Носко, Павло, Олександр Башта, Григорій Бойко та Алла Башта. "ВИЗНАЧЕННЯ ВТРАТ ТЕРТЯ КОВЗАННЯ В ЗУБЧАСТІЙ ПАРІ". Problems of Friction and Wear, № 2(99) (7 червня 2023): 25–31. http://dx.doi.org/10.18372/0370-2197.2(99).17622.

Full text
Abstract:
Підвищення показників працездатності зубчастих приводів машин є актуальним завданням, тому для оцінки загальних втрат в зачепленні варто розглянути всі складові втрат. Для вирішення зазначеного завдання у статті запропоновано спосіб визначення втрат на тертя ковзання в зубчастій парі. На цей час вплив ковзання в напрямку лінії контакту зубців на коефіцієнт тертя та умови змазування вивчені недостатньо. В опублікованих роботах наявні дві групи напіваналітичних моделей. Перша група авторів досліджувала ефективність прямозубих передач, припускаючи, що коефіцієнт тертя постійний уздовж всієї поверхні контакту поверхонь тертя в будь-яких положеннях зубчастих коліс при їх обертанні. Друга група напіваналітичних моделей може розглядатися, як поліпшення моделей першої групи з постійним коефіцієнтом тертя. Точність опису за допомогою цих моделей обмежена точністю використовуваних в них емпіричних формул. Ці емпіричні формули не носять загальний характер і часто є функцією певних типів мастила, наявних температур, швидкісних і навантажувальних меж, чистоти поверхонь випробовуваних зразків. Коефіцієнт тертя ковзання залежить від швидкості руху сполучених зубців і властивостей мастильного матеріалу, також він може враховувати такі чинники, як величини нормального навантаження, шорсткість поверхонь зубців та радіуси кривизни профілів зубців. Отримано залежності, за якими можна визначити роботу, витрачену на тертя вздовж усієї лінії зачеплення, враховуючи при цьому коефіцієнти тертя в зубчастій парі при однопарному і двохпарному зачепленні. При цьому коефіцієнт тертя в зубчастій передачі може бути змінний по швидкості спряжених поверхонь, але однаковий при двохпарному та однопарному зачепленні. Отримано аналітичні залежності, що дають змогу розраховувати втрати потужності внаслідок тертя ковзання залежно від кінематичних, силових і міцнісних чинників, властивостей матеріалів мастильних матеріалів і матеріалів коліс.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Р., П. ПОГРЕБНЯК, та Р. ПОГРЕБН М. "КІНЕМАТИЧНИЙ СИНТЕЗ ПРЯМОЛІНІЙНО-НАПРЯМНИХ ЦЕНТРАЛЬНИХ КРИВОШИПНО-ПОВЗУНКОВИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАХОПЛЮВАЛЬНОГО ПРИСТРОЮ ЗА ЕНЕРГЕТИЧНИМ ІНДЕКСОМ ПЕРЕДАЧІ РУХУ". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 1(85) (30 березня 2020): 88–98. https://doi.org/10.15802/stp2020/199726.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.&nbsp;</strong>Основна мета роботи &ndash; виконати кінематичний аналіз і синтез відомих схем прямолінійно-напрямних центральних кривошипно-повзункових механізмів за критерієм енергетичного індексу<strong><em>&nbsp;</em></strong>передачі руху з обмеженням припустимими кутами тиску в кінематичних парах і найменшим відхиленням траєкторії руху від прямолінійності на ділянці наближення. Визначити схему, яка найкраще задовольняє умови синтезу й запропонувати на її основі механізм захоплювального пристрою.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Досягнення поставленої мети здійснено засобами аналітичної кінематики пласких механізмів теорії механізмів і машин та математичним моделюванням положень і руху ланок.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Проєктування механізмів різноманітних захоплювачів, що забезпечують постійне зусилля затискання об&rsquo;єктів різної товщини зі сталою потужністю приводу та мінімальними енергетичними витратами, може бути виконане за критерієм енергетичного індексу передачі руху (ЕІПР). На його основі проведено аналіз відомих прямолінійно-напрямних центральних кривошипно-повзункових механізмів із подовженим шатуном за критерієм найменшого відхилення від одиниці ЕІПР. З&rsquo;ясовано, що практичне використання більшості таких механізмів за цим критерієм украй обмежене або неможливе. Оптимізаційним синтезом кінематичних залежностей отримано єдині значення відносних параметрів і діапазон повороту ведучого кривошипа для схеми прямолінійно-напрямного центрального кривошипно-повзункового механізму з подовженим шатуном за повзун, що найкраще задовольняють вимоги критерію оптимізації і виконують обмеження за кутами тиску. На основі оптимальних параметрів схеми центрального прямолінійно-напрямного механізму запропоновано спарений паралелограмний одинадцятиланковий стрижньовий захоплювач, що забезпечує прямолінійний рух затискних елементів зі сталою швидкістю й постійною силою затискання, рівною номінальній рушійній силі приводу.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Уперше проведено якісний і кількісний аналіз відомих схем центральних прямолінійно-напрямних кривошипно-повзункових механізмів за критерієм енергетичного індексу передачі руху (ЕІПР) і виконано оптимальний синтез захоплювального пристрою за результатами проведеного аналізу.&nbsp;<strong>Практична значимість.&nbsp;</strong>Запропоновано практичні рекомендації щодо вибору схеми, відносних розмірів і розташування ланок механізму для центрального прямолінійно-напрямного кривошипно-повзункового механізму захоплювача, які реалізують вимоги критерію оптимізації та обмеження припустимими кутами тиску.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Пилипака, С. Ф., Т. М. Воліна, А. В. Несвідомін, В. М. Бабка та І. Ю. Грищенко. "РУХ ЧАСТИНКИ ПО ГОРИЗОНТАЛЬНОМУ ЦИЛІНДРУ, ЩО ОБЕРТАЄТЬСЯ НАВКОЛО ВЛАСНОЇ ОСІ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 1(47) (20 червня 2022): 30–35. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2022.1.5.

Full text
Abstract:
Циліндричні поверхні є невід’ємною частиною багатьох сільськогосподарських машин. У підйомно-транспортних машинах вони відіграють роль кожуха, всередині якого обертається активний робочий орган. Так, похилий циліндр, що обертається навколо своєї осі, використовується у барабанних зерносушарках та циліндричних сепараторах. Взаємодія частинок матеріалу з поверхнею циліндра, що обертається навколо власної осі, призводить до їх ковзання, характер якого залежить від величини кута нахилу циліндра. У статті досліджено рух частинки по внутрішній поверхні горизонтального циліндра, який обертається навколо своєї осі з постійною кутовою швидкістю. Зрозуміло, що рух окремої частинки не можна ототожнювати з рухом матеріалу, який складається з окремих частинок, але це дає можливість визначити закономірності руху, які можуть певним чином бути перенесені на матеріал. До того ж дослідження руху тіла в деяких випадках можна звести до частинки. Це стосується випадку, коли силами інерції від обертання тіла можна знехтувати через малі кутові швидкості їх обертання. При попаданні частинки на внутрішню поверхню циліндра частинка починає здійснювати коливальний рух у площині його поперечного перерізу з певною амплітудою у кутовому вимірі. Величина амплітуди залежить від точки попадання частинки, коефіцієнта тертя та початкової абсолютної швидкості. Диференціальні рівняння руху складено в проекціях на осі нерухомої системи координат. Їх розв’язано чисельними методами. За належних вихідних умов, які визначаються аналітично, частинка в абсолютному русі може бути нерухомою, знаходячись в точці циліндра на певній відстані від нижньої точки в кутовому вимірі по ходу обертання циліндра. Слід відмітити, що велике значення має величина кутової швидкості обертання. При досягненні певної її величини частинка практично «залипає». У статті детально викладено відповідні розрахунки та візуалізовано отримані результати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Zelenyukh, O., A. Tymko та M. Pynchuk. "ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМКІВ ПІДВИЩЕННЯ ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК БОЙОВИХ БРОНЬОВАНИХ МАШИН". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, № 59 (2020): 50–53. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.1.050.

Full text
Abstract:
В останні роки воєнно-технічна політика технічно-розвинутих країн відрізняється високою динамічністю, гнучкістю, сконцентрованістю на пріоритетних напрямках воєнно-технічного будівництва. Основним її завданням є створення систем озброєння, що здатні за рахунок якісної переваги забезпечити успішне рішення національними збройними силами бойових завдань з можливістю нав’язування противнику в ході бойових дій вигідних для себе форм і способів воєнного протиборства. Бойові дії на Сході України вимагають постійного вдосконалення технічних характеристик зразків озброєння та військової техніки з метою якісної протидії кількісній перевазі збройним силам Російської Федерації та іншим формуванням з нетиповою організаційно-штатною структурою. Великі втрати зразків озброєння та військової техніки Збройних Сил України обумовлюють постійний пошук нових ефективних шляхів підвищення технічних характеристик бойових броньованих машин. В ході проведеного авторами дослідження розглянуто основні напрямки підвищення технічних характеристик бойових броньованих машин. В ході проведеного авторами дослідження використані основні положення протимінної стійкості, теорії живучості та загальнонаукові методи аналізу та синтезу. За результатами проведеного дослідження авторами визначено, що основні напрямки підвищення технічних характеристик бойових броньованих машин направлені на: оптимізацію компонувальних схем; впровадження засобів посилення протимінної стійкості; різні види бронювання з використанням сучасних високоміцних матеріалів; впровадження матеріалів і нових технологій, що забезпечують скритність; підвищення мобільності бойових броньованих машин; зменшення маси бойових броньованих машин; зменшення вартості розробки, експлуатації, ремонту та утилізації зразків бойових броньованих машин. Реалізація зазначених напрямків підвищення технічних характеристик бойових броньованих машин дозволить зберегти життя особового складу та дозволить забезпечити виконання поставлених завдань
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Вовк, Артем. "СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ КІБЕРБЕЗПЕКИ В УКРАЇНІ". Публічне управління: концепції, парадигма, розвиток, удосконалення, № 8 (11 липня 2024): 28–35. http://dx.doi.org/10.31470/2786-6246-2024-8-28-35.

Full text
Abstract:
У статті систематизовані наукові дослідження сучасних проблем публічного управління забезпеченням кібербезпеки в Україні. Зазначено, що кібербезпека – це захист підключених до Інтернету систем, таких як обладнання, програмне забезпечення та бази даних від кіберзагроз. Ця практика використовується окремими особами, підприємствами та державою для запобігання несанкціонованому доступу до центрів обробки даних та інших комп’ютеризованих систем. Звернуто увагу, що загрози постійно розвиваються, і ландшафт кібербезпеки постійно змінюється. Ставки у банківській та фінансовій індустрії високі, оскільки в небезпеці знаходяться значні грошові суми, а також існує ймовірність серйозних економічних потрясінь, якщо банки та інші фінансові системи будуть скомпрометовані. Теж саме стосується витоку персональних даних з органів державної влади та місцевого самоврядування. Аналізуючи інноваційні підходи до кібербезпеки, виокремлені наступні методи: розвідка загроз, машинне навчання, поведінкова аналітика, архітектура нульової довіри, управління ризиками. Виокремлені основні напрями вдосконалення публічного управління забезпеченням кібербезпеки в Україні: використання сучасних захисних технологій, обладнання комплексів, що дозволяють підняти її на найвищий рівень захищеності; підвищення кадрового потенціалу фахівців, здатних вирішувати складні технічні завдання щодо запобігання, обмеження та усунення сучасних кіберзагроз, їх умінь та професіоналізму; скоординовану діяльність суб’єктів кібербезпеки щодо попередження, виявлення та розкриття кіберзлочинів, комп’ютерних атак та кібертероризму; випереджаюче законодавче регулювання, відомчу нормативну правову регламентацію інституту кібербезпеки, протидію кіберзлочинності та кібертероризму, ліквідацію правових прогалин у максимально короткі терміни, відповідно до потреб правозастосовчої практики в цій сфери; активне використання сучасних форм, засобів та методів оперативно-розшукової діяльності, оперативно-розшукових заходів щодо забезпечення вищого рівня кібербезпеки та протидії кіберзлочинності; використання досвіду розвинених зарубіжних країн щодо організації кібербезпеки, протидії кіберзагрозам, боротьби з кібертероризмом та кримінальними кіберситуаціями; тиражування та впровадження у практичну діяльність досвіду забезпечення кібербезпеки, накопиченого різними міжнародними організаціями; створення, розвиток та вдосконалення організаційної та інформаційно-аналітичної служби у суб’єктах кібербезпеки; організація всебічних комплексних наукових досліджень проблем кібербезпеки, кіберзлочинності, кібератак та кібертероризму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Гавенко, Світлана Федорівна, Володимир Владиславович Бернацек та Марта Тарасівна Лабецька. "Дослідження впливу типу зволожувальних систем в офсетному друці на якість відбитків". Технологія і техніка друкарства, № 2(72) (29 червня 2021): 20–28. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.2(72).2021.241544.

Full text
Abstract:
Незмінно високі показники якості відбитків в офсетному друці забезпечуються підтриманням стабільності стандартного друкарського середовища — балансу фарба/зволожуючий розчин. Вплив зволоження на якість друку відіграє вирішальну роль в досягненні оптимальних результатів репродукування поліграфічної продукції офсетним способом. Тому вбачається доцільним проведення досліджень із визначення впливу систем і процесів зволоження на якість поліграфічної продукції, адже постійно удосконалюється склад сучасних концентратів зволожувальних розчинів та конструкції апаратів зволоження для офсетного друку. За останні роки увагу дослідників привертають розробки засобів управління, регулювання, встановлення оптимальних режимів зволожувальних систем в друкарських машинах, що свідчить про інтенсивне використання плоского офсетного друку зі зволоженням друкарських форм. У роботі представлено короткий аналіз та класифікація відомих методів нанесення зволожувального розчину, а також наведено результати експериментальних досліджень впливу технологічних параметрів друкування, а саме зміни типу зволожувального апарату та властивостей задруковуваного матеріалу на якість та точність відтворення кольорового зображення шляхом побудови графічних залежностей та визначення репродукційно-графічних показників офсетних відбитків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Головань, Андрій Ігорович, та Ірина Павлівна Гончарук. "ІННОВАЦІЙНА СИСТЕМА МАШИННОГО НАВЧАННЯ ДЛЯ МОНІТОРИНГУ СУДНОВОГО ОБЛАДНАННЯ В РЕАЛЬНОМУ ЧАСІ". Vodnij transport, № 2(43) (27 березня 2025): 104–16. https://doi.org/10.33298/2226-8553.2025.2.43.09.

Full text
Abstract:
У цій статті представлено інноваційну систему онлайн-моніторингу стану. Вона складається з нової об'єктно-орієнтованої бази даних, алгоритму машинного навчання та детальної моделі для прогнозування відмов обладнання. База даних моніторингу стану, яка є об'єктно-орієнтованою базою даних, створеною на мові Python, була розроблена для того, щоб уникнути будь-якої реляційно-об'єктної невідповідності проблем, які часто виникають при використанні реляційних баз даних ускладних додатках з використанням методів машинного навчання. База даних інтелектуально зберігає дані з різних датчиків, а потім впорядковує дані в конвеєр до системи діагностики та прогнозування, пропонуючи постійну оцінку стану суднових механізмів з високою швидкістю і точністю. Запропонована система технічного обслуговування на основі стану, базується на виявленні змін стану обладнання в режимі реального часу, використовуючи алгоритм локального фактору відхилення для виявлення новизни. Навчання, валідація та тестування алгоритму були виконані з використанням даних про деградацію енергетичної установки. Результати показують що після налаштування алгоритму він з високою точністю визначив, коли механічна системи змінює стан як для турбіни і компресора, так і для інших суднових технічних засобів. Ключові слова: технічний стан, моніторинг, прогнозування, реальний час, об'єктно-орієнтованабаза даних, машинне навчання, штучний інтелект, локальний фактор відхилення, суднові технічні засоби, механізми, судно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Пріснякова, Людмила Макарівна, та Ірина Миколаївна Агапова. "МОЖЛИВОСТІ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ". Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, № 5 (20 лютого 2023): 58–64. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2022.5.10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто рівень використання математичних методів у галузі психології як один з показників її зрілості. Обгрунтовано, що в даний час математика в психології використовується в основному як метод статистичної обробки результатів психологічного експерименту і як спосіб вираження початково постульованого зв’язку між змінними, що визначаються досвідом. Враховано, що психологічні процеси нерозривно пов’язані з течією людського життя і тому за своєю природою вони нестаціонарні, тобто протікають у часі. Тому всі відомі підходи до їх моделювання свідомо обмежені, тому що не враховують зміни як зовнішніх, так і внутрішніх величин у часі. Розглянуто інформаційну модель переробки пам’яттю. Прийнято, що одиниця виміру – це деяке суб’єктивно-цілісне утворення – склад, слово, помилка, питання, відповідь, інформаційно-смислова одиниця тексту (ІСОТ) тощо. Такий підхід, а також уявлення кінцевих аналітичних взаємозв’язків у безрозмірному відносному вигляді, дали можливість аналізувати різні психологічні процеси кількісно, не замикаючись на сутності одиниць вимірювання. Введення параметрів постійної часу та величини деякого граничного значення інформації в пам’яті виявилося виключно вдалим, тому що дозволило знайти їх експериментально для певних досить загальних груп дослідів, умов, параметрів і, зрештою, використовувати їх апріорно для прогнозування подібних психологічних процесів. Подані підходи суттєво розширюють можливості математичного моделювання педагогічних процесів, пов’язаних із навчанням учнів. Якщо використовувати поняття про інформаційно-смислові одиниці тексту (ІСОТ), то в загальному потоці інформації неважко виділити її змістовну (якісну) сторону, причому з урахуванням інформації, нової для учня, вже відомої йому інформації та нейтральної («граматичної») інформації. Це відкриває абсолютно невідомі раніше можливості методами математики оптимізувати програми курсів, більш рівномірно з погляду обсягу нової інформації, що подається, розподіляти матеріал у підручниках і на заняттях. Успішність представленої математичної інтерпретації підтверджується її узгодженням із дослідними даними щодо відтворення тимчасової тривалості, вивчення якого систематично проводиться протягом останніх 70 років. Узагальнення поданих підходів на випадок діяльності людини як оператора людино-машинних систем дозволяє скласти математичну модель його діяльності, отримати її передатну функцію та дослідити її поведінку в системі «людина-машина» добре відомими з техніки методами теорії автоматичного регулювання. Представлені результати демонструють успішні можливості математичного моделювання різних психологічних процесів – від навчання до емоційних станів людини – і можуть бути основою моделювання інших цікавих явищ, можуть бути основою прогнозу поведінки людини в різних ситуаціях, коли не можна використовувати інші методи дослідження, як, наприклад, тестування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Сандлер, А., та М. Опришко. "ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИЙ ТЕРМОМЕТР ДЛЯ ПОТУЖНИХ РЕФРИЖЕРАТОРНИХ УСТАНОВОК". Grail of Science, № 42 (10 серпня 2024): 399–403. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.02.08.2024.056.

Full text
Abstract:
Аналіз тенденцій розвитку потужних рефрижераторних машин та установок свідчить, що особої актуальності набула проблема контролю стану параметрів технічного устаткування, тобто постійний контроль температурних режимів його роботи в технологічних процесах обробки та зберігання продукції. Поставлена задача вирішується тим, що волоконно-оптичний термометр, що складається з заповненого газоподібним гелієм резервуару з гнучкою мембраною у верхній частині та блоку обробки і виводу сигналу. Відмінність його полягає у тому, що до складу термометра додані джерело оптичного випромінювання, оптичний розгалужувач з оптичними фільтрами у кожній гілці, чутливі світловоди з сапфірового скла з дзеркальними торцями, які закріплені уздовж мембрани та стінки резервуару, та фотоприймач.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Сандлер, А. К., та О. Ю. Карпілов. "Автоматизований засіб підвищення надійності підвіски морських амфібійних засобів". Automation of technological and business processes 14, № 2 (2022): 25–29. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v14i2.2302.

Full text
Abstract:
Надійність транспортних засобів цього класу значним чином обумовлена безвідмовністю гусеничного рушія, що експлуатується в досить тяжких умовах. Гусениця разом з елементами системи підвіски, знаходяться під постійним впливом нерівностей та неоднорідностей контактної поверхні, який має стохастичний характер. Негативний вплив на елементи підвіски суттєво збільшується зі збільшенням швидкості руху та при переході з водної до сухопутної ділянки маршруту. Аварії ходової системи, у більшості випадків, спричиняють втрату транспортним засобом рухливості, а ремонтно-відновлювальні роботи у процесі експлуатації досить трудомісткі або неможливі без евакуації машини. У зв'язку із цим науково-технічне завдання забезпечення надійності та безвідмовності ходових систем морських амфібійних засобів також набуває актуальності та особливого значення. Можливості більшості використовуваних гасників коливань транспортних засобів не дозволяють реалізувати ефективний захист машини, особливо для тих що мають подвійне призначення або експлуатуються у амфібійному режимі. Спільними для всіх типів амортизуючих засобів контролю є проблеми довготривалої стабільності роботи, які обумовлені особливостями конструкцій клапанних пристроїв амортизаторів.&#x0D; Аналіз недоліків поширених конструкцій клапанних пристроїв та недоліків, обумовлених схем технічними рішеннями показав доцільність створення клапанного пристрою лопатевого амортизатора, у якому присутня компенсація змін властивостей гідравлічної рідини у амортизаторі при зміні температури, присутня можливість імплементації в існуючі конструкції амортизаторів та одночасно збережені ефективні схемотехнічні рішення пристроїв відомих типів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Суглобов, Володимир, Валерій Крупко та Ігор Крупко. "ОБГРУНТУВАННЯ КОНСТРУКЦІЙ ПРИВОДІВ З ХВИЛЬОВИМИ ЛАНЦЮГОВИМИ ПЕРЕДАЧАМИ". Наука та виробництво, № 26 (23 грудня 2023): 49–55. http://dx.doi.org/10.31498/2522-9990262023294136.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто застосування сучасних будівельних, дорожніх, підйомно -транспортних, землерийних і інших типів машин, які відносяться до технологічних, у відбудові зруйнованих війною інфраструктури, промислових, цивільних будівель, шляхів і інших об’єктів Ефективна робота наведених машин в значній мірі залежить від конструкцій робочих органів їх виконавчих механізмів та одного із основних складових елементів технічних систем, а саме приводів та передатних механізмів. Передатні механізми забезпечують необхідний режим роботи, задані параметри і закони руху робочих органів,, або інших кінцевих елементів машин. У роботі наведено приклади удосконалення конструкцій приводів на основі сучасних досліджень механічних передач, пошуку нових фізичних ефектів, що дозволять підвищити ефективність застосування машин, зменшити енергетичні затрати на виконання технологічних операцій.Запропоновано застосування приводів з нерівномірним «пульсуючим» рухом виконавчого органу, що забезпечує хвильова ланцюгова передача. Виконання провідного елементу ланцюгової передачі, що служить для підвісу та повороту барабана, у вигляді двох нерухомих зірок, забезпечених розміщеним між ними водилом з двома котками, забезпечує, автоматичний покроковий круговий рух барабана тільки за рахунок принципу дії механічної передачі «водило - нерухомі зірочки - барабан». Замість барабана може бути застосовано кінцевий ведений елемент (наприклад ківш, роторне колесо, стрічка конвеєра та інші робочі органи). Нерухомі зірочки гарантують зупинку багаторядного ланцюга, а отже, і механізму підйому вантажу в цілому, у момент зупинки електродвигуна, або при раптовому руйнуванні з’єднувальної муфти, що забезпечує безпеку роботи обладнання. При цьому, обертання водила з роликами з постійною кутовою швидкістю, забезпечує пульсуючу кутову швидкість обертання зірочки, а зміна кількості та геометричних параметрів складових елементів передачі дозволить досягти заданого закону руху кінцевих елементів виконавчих механізмів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Грушецький, Сергій, та Ігор Чайка. "Огляд сучасного стану механізації процесу збирання картоплі". International Science Journal of Engineering & Agriculture 3, № 2 (2024): 47–66. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjea.20240302.04.

Full text
Abstract:
Оновлення техніки для вирощування картоплі є важливим кроком для підвищення продуктивності та якості вирощування цієї культури в Україні. Залучення сучасних машин і обладнання з Європи може сприяти покращенню ефективності та конкурентоспроможності українських картоплярів. Проте важливо також розвивати внутрішню виробничу базу і забезпечити підтримку для місцевого виробництва та ремонту сільськогосподарської техніки. Відповідно, метою дослідження було проведення порівняльного огляду сучасного стану механізації процесу збирання картоплі для підвищення ефективності технологічного процесу машинного збирання картоплі шляхом вдосконалення викопувально-сепаруючих робочих органів картоплезбиральних машин. Механізація викопування картоплі в сільському господарстві відіграє важливу роль у підвищенні продуктивності, зниженні витрат ресурсів і поліпшенні умов праці сільських працівників. Сучасний стан цієї механізації включає використання картоплезбиральних комбайнів, тракторів з викопувальним обладнанням, ручних та напівавтоматичних пристроїв, а також інноваційних технологій. Картоплезбиральні комбайни оснащені різноманітними технологіями для видалення, очищення та сортування картоплі, що дозволяє їм працювати ефективно в різних умовах. Трактори з викопувальним обладнанням допомагають у викопуванні картоплі в умовах, коли комбайни не є оптимальними. Ручні та напівавтоматичні пристрої застосовуються на невеликих господарствах або у випадках обмежених фінансових можливостей. Використання інноваційних технологій, таких як штучний інтелект та GPS, дозволяє підвищити ефективність процесу викопування картоплі. Постійні дослідження та інновації є ключовими для подальшого покращення цієї механізації з метою забезпечення ще більшої продуктивності, якості та ефективності у сільському господарстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Лагутін, Г. І., А. Д. Андрєєва, В. М. Уваров, А. О. Чернокульський, С. М. Хабоша та Н. М. Куравська. "ОЦІНКА ВПЛИВУ ПАРАМЕТРІВ ПЕРЕХІДНОГО ПРОЦЕСУ ПРИ СИНХРОНІЗАЦІЇ ГЕНЕРАТОРІВ НА МОЖЛИВІСТЬ ЇХ ВМИКАННЯ НА ПАРАЛЕЛЬНУ РОБОТУ". Системи озброєння і військова техніка, № 4(80) (23 березня 2025): 22–30. https://doi.org/10.30748/soivt.2024.80.03.

Full text
Abstract:
У статті проведений аналіз процесів при вмиканні синхронних генераторів на паралельну роботу, досліджені параметри перехідного процесу при синхронізації та проведена оцінка впливу параметрів перехідного процесу на можливість вмикання синхронних генераторів у складі систем електропостачання військових об’єктів на паралельну роботу. Особливістю вмикання джерел змінного трифазного струму на паралельну роботу є те, що в момент вмикання двох джерел на спільні шини мають бути виконані умови синхронізації. Паралельна робота генераторів являється ефективним засобом забезпечення безперебійного електропостачання в енергосистемах. Вмикання генераторів на паралельну роботу може виконуватися способами самосинхронізації, грубої синхронізації та точної синхронізації. Зазвичай для вмикання синхронних генераторів на паралельну роботу в системах електропостачання комплексів озброєння та військової техніки застосовують пристрої автоматичної точної синхронізації, в яких команда на вмикання вимикача генератора подається з постійним кутом випередження, з постійним часом випередження або в розрахунковій зоні кутів зсуву фаз та частот ковзання. В кожному випадку контролюється кутова швидкість ковзання, яка представляє собою один з найважливіших параметрів при синхронізації. При побудові синхронізаторів з постійним кутом випередження слід враховувати розрахункове значення кутової швидкості ковзання ωs, якщо її значення виходить за межі максимально можливої кутової швидкості ковзання при вибраних типів генераторів, то застосування такого синхронізатора буде проблематичним. Сутність такого перетворення полягає в тому, що двовісна система координат передбачається жорстко пов’язаною з ротором. При цьому, щоб ротор був розташований симетрично щодо обмоток двох фаз, їх осі поєднують відповідно з поздовжньою та поперечною осями ротора. Цю систему координат скорочено називають та позначають d, q. Оскільки фазові обмотки, розташовані в осях нерухомі відносно ротора, всі індуктивності такої машини, а значить і реактивні опори, в тому числі надперехідні реактивності, є постійними. Саме з цієї причини вигідно перейти від змінних у координатах до змінних у координатах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Кулинич, М. Б., І. О. Матвійчук, А. Т. Сафарова та Т. О. Герасименко. "ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ ОБЛІКУ, АНАЛІЗУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 64 (7 жовтня 2021): 57–63. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-64-10.

Full text
Abstract:
У статті досліджено вплив процесів діджиталізації на організацію обліку, аналізу та оподат-кування діяльності підприємств. Проаналізовано стан та основні тенденції у впровадженні інформаційних технологій у діяльність суб’єктів господарювання України. Україна займає високі позиції у рейтингу європей-ських держав за рівнем цифровізації. І темпи лише нарощуються. У зв’язку з тотальною діджиталізацією відбувається повна трансформація ведення господарської діяльності, маркетингу, просування товарів на рин-ку та їх поширення. Зміни торкнулися бухгалтерського обліку, звітності, аналізу та оподаткування, які безпо-середньо пов’язані з функціонуванням підприємств. IT-технології дозволили значно спростити збір, зберігання, передачу інформації, а також підвищити точність і ефективність її аналізу. При цьому помітна тенденція інтегрування бухгалтерського обліку з іншими галузями бізнесу. Охарактеризовано можливості та ефекти впровадження в практику обліку, аналізу та оподаткування таких технологій, як штучний інтелект, машинне навчання, хмарні технології, Big Data. Визначено переваги впровадження режиму paperless в Україні. Встанов-лено, що сучасні інформаційно-комунікативні технології зумовлюють потребу постійно вдосконалювати про-фесійні компетенції і цифрові навички працівників. Зроблено акцент на змінах, що стосуються професії бух-галтера. Про важливу роль інформаційних технологій свідчить необхідність їх застосування в період пандемії COVID-19 з метою забезпечення функціонування організацій. Виявлено основні проблеми та надано рекомен-дації регулювання обліку, аналізу та оподаткування в Україні. Встановлено, що цифрова трансформація бух-галтерського обліку, аналізу та оподаткування дозволить зробити процес їх ведення для підприємств конку-рентоспроможним, більш ефективним та якісним, а також простішим й дешевшим.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Kostiuchenko, Serhii, Viktor Hudyma, Anatolii Ostrovskyi та Iryna Novikova. "Обґрунтування рекомендацій щодо запровадження використання активного вугілля під час тривалого зберігання бронетанкового озброєння та техніки". Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 11, № 1 (2021): 87–93. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2021.11.1.9.

Full text
Abstract:
Навколишнє середовище є постійно діючим носієм агресивних корозійних реагентів. В цілому воно в себе включає атмосферне повітря, якій складається з азоту, кисню, водню, вуглекислого та інертних парів, газів та тверді частини (пил). Майже всі компоненті впливають на протікання корозійних процесів.&#x0D; Деталі сучасних машин виготовляють в більшій частині зі сплаві різних металів. Використання сплавів підвищує міцність виробів, покращує їх знос та інші властивості.&#x0D; Основним видом руйнування металічних виробів є електрохімічна корозія. Для її протікання необхідні електроліт, якій може утворитись на поверхні деталей у вигляді маленьких краплин атмосферної вологи, а також анодні та катодні ділянки. Анодні та катодні ділянки на поверхні деталей з’являються не тільки за рахунок зіткнення різних матеріалів, але й не однакового ступеню обробки поверхонь. Практично мікрогальванопари виникають всюди, де на металі є краплини вологі.&#x0D; Найбільш ефективно захист машин від корозії забезпечується шляхом утворення на поверхні деталей механічного бар’єру, але об’єктах бронетанкової техніки існує ряд деталей які неможна покривати маслом, а цілий ряд систем (головним образом радіоелектронна апаратура та оптичні прилади) дуже чутливі до впливу атмосфери і не може бути захищеним маслами. Тому знайшли так званий спосіб обробки навколишнього середовища. Прикладом такого способу може служити герметизація танка та осушення повітря всередині з допомогою силікагелю ( SiO2·3Н2О).&#x0D; Для осушення повітря в середині використовується силікагель марок МСК та КСМ (кусковий та гранульований), який являє собою висушений гель кремнієвої кислоти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Островий, Олексій. "АНАЛІЗ УМОВ ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КІБЕРНЕТИЧНОЇ БЕЗПЕКИ В УКРАЇНІ". Public management 17, № 2 (2019): 300–310. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2019-17-2-300-310.

Full text
Abstract:
Узагальнюються основні тенденції, особливості та проблеми, які безпосередньо впливають на формування державної політики забез- печення кібернетичної безпеки. Проаналізовано сучасний стан кіберзло- чинності у світі та доведено її глобальний характер розповсюдження. До- сліджено потенціал кібератак в Україні та виявлено, що його підвищення обумовлено такими тенденціями у діяльності підприємств та бізнесу, як зростання кількості комп’ютерної техніки, підвищення доступу до мережі Інтернет, а також збільшення рівня використання інформаційно-комуніка- ційних технологій у своїй діяльності. Виявлено постійно зростаючу тенден- цію до збільшення кількості злочинів у сфері використання електронно-об- числювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку в Україні, а також збільшення їх питомої ваги у загальній кількості злочинів в Україні. Узагальнено основні фактори, які сприяли зростанню кількості кіберзлочинів в Україні, серед яких як технічна і структурна неготовність існуючої системи управління правоохоронних органів, так і недосконалість державної політики. На підставі аналізу злочинів у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів) (за закінченими розслідуваннями у кримінальних провадженнях) сфор- мовано “портрет” кіберзлочинця та доведено, що основною його рисою є високий кваліфікаційний рівень. Виявлено, що серед позитивних тенденцій у сфері боротьби з кіберзлочинністю в Україні на сьогодні можна спостері- гати впровадження у практичну діяльність сучасних методик виявлення, фіксації і дослідження цифрових доказів; підписання договорів про взає- модію у сфері боротьби з кіберзлочинністю з організаціями різних країн світу; налагодження ефективної взаємодії зі світовими соціальними мере- жами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Мельник, Володимир Васильович. "ЕВОЛЮЦІЯ АРМІЙСЬКОЇ АВІАЦІЇ США ПІСЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ ХОЛОДНОЇ ВІЙНИ". Військово-науковий вісник, № 39 (26 травня 2023): 126–36. http://dx.doi.org/10.33577/2313-5603.39.2023.126-136.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано особливості адаптації армійської авіації США до нових умов, яким характеризується світова воєнно-політична ситуація після завершення холодної війни. Підкреслено, що адаптація ця мала два основних аспекти – організаційний і технічний. Перший полягав у переході на модульну структуру (що пов’язувалось із загальною реорганізацією армії) як більш гнучку і пристосовану до бойових дій в сучасних умовах. Її основою стали два типи авіа­ційних бригад – бойова та експедиційна. Технічна адаптація полягала в ско­роченні номенклатури основної авіаційної техніки за рахунок списання заста­рілих взірців, повній заміні розвідувальних гелікоптерів безпілотними літальними апаратами, а також модернізації наявних машин. В підсумку на озброєнні зали­шились чотири основні типи гелікоптерів (ударні АН-64, багатоцільові UH-60 і UH-72, транспортні СН-47), а також два типи безпілотних літальних апаратів (MQ-1 і RQ-7). Гелікоптер UH-72 і обидва типи БпЛА є новими, взятими на озброєння у 2000-х роках. Інші три типи гелікоптерів, хоч і з’явились ще в часи холодної війни, але постійно модернізуються. Завдяки цьому вони адаптовані до дій у нових умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Ощипок, І. М. "УДОСКОНАЛЕННЯ КОНСТРУКЦІЇ ЦИЛІНДРО-ПОРШНЕВОЇ ГРУПИ КОМПРЕСОРНИХ МАШИН ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ". Herald of Lviv University of Trade and Economics. Technical sciences, № 26 (3 серпня 2021): 51–56. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2021-26-07.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні напрями підвищення енергоефективності систем подачі повітря в цехи харчових підприємств, удосконалення найбільш поширених поршневих компресорів. Показано, що зменшення навантаження супроводжується прогресуючим зниженням механічного коефіцієнта корисної дії ККД, причому тим різкіше, чим нижче рівень механічного ККД за повного навантаження. Розроблено метод оцінювання показників надійності експлуатації компресорів через ефективний коефіцієнт корисної дії в умовах виробництва харчових підприємств, що базується на основі прогресивної стратегії обслуговування за реальним технічним станом циліндро-поршневої групи. Доведено, що втрати на тертя між скіртом (спідницею) поршня і гільзою циліндра є важли- вим напрямом зниження механічних втрат і підвищення паливної економічності. Незначне зниження механічних втрат приводить до помітної економії енергозатрат. Розраховано відносну величину механічного ККД залежно від навантаження. Показано розподіл складових частин механічних втрат по вузлах і агрегатах компресора. Показано вплив навантаження на підвищення механічного ККД за зменшення механічних втрат на 10% за повного навантаження й вихідного рівня механічного ККД 0,8. Зменшення механічних втрат на 10% викликає зростання механічного ККД на 2%, за малого наванта- ження механічний ККД збільшується на 7–8%, тому заходи навіть за відносно невеликого зниження механічних втрат дають відчутний ефект у підвищенні механічного ККД, отже, енергетичної еконо- мічності компресора. Цей ефект посилюється за ступенем зниження навантаження під час роботи компресора в зоні режимів, властивої експлуатації. Встановлено, що на трибоспряження «поршень – циліндр» припадає до 22,4% від усіх механічних втрат сучасного компресора. Простежено етапи формування скірту поршня. Запропоновано застосувати симетричний одноопорний поршень, у якого овальний у поперечному перерізі скірт складається з верхньої і нижньої частин з різним профілем. У верхній частині більший і менший діаметри овалів рівномірно збільшуються в напрямку від камери стиснення, а в нижній частині збільшується менший діаметр овалу, більший залишається постійним. В результаті цього на скірті утворюються контактні поверхні трапецієподібної форми. Завдяки біль- шій ширині контактних поверхонь зростає зносостійкість і зменшується рівень шуму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Полчанов, Олексій Юрійович. "Бібліометричний аналіз проблематики досліджень управління фінансами в галузі інформаційних технологій". Економіка, управління та адміністрування, № 1(111) (3 квітня 2025): 125–30. https://doi.org/10.26642/ema-2025-1(111)-125-130.

Full text
Abstract:
Швидкі еволюційні процеси, що повʼязані з розробкою та впровадженням технологічних інновацій, глибоко змінили організаційні процеси в різних галузях, де особливо вирізняється ІТ-сектор, оскільки саме тут найкраще помітні зміни, які відбулися. Сучасні підходи в управлінні фінансами все більше базуються на використанні передових методів обчислення, таких як машинне навчання та блокчейн. Трансформація підходів управління кидає виклик традиційним системам зменшення ризиків, інвестиційного аналізу та корпоративного управління. У статті проведено бібліометричний аналіз публікацій з управління фінансами в галузі інформаційних технологій за період 2014–2023 рр. Основою для проведення дослідження є наукометричні бази Scopus і Web of Science. Результати дослідження демонструють безперервне зростання кількості опублікованих матеріалів і значне збільшення досліджень щодо сталого розвитку, штучного інтелекту та децентралізованих фінансів. Моделі спільного використання ключових слів підкреслюють основний акцент на «продуктивності», «впливі», «управлінні», «моделі» та «системах», що своєю чергою відображає постійний інтерес до оцінки того, як фінансові стратегії реагують на розвиток революційних технологій. Визначено нові теми, що з’явилися за напрямом досліджень управління фінансами. Так, наприклад, «ризик», «інновації» та «блокчейн» демонструють, що більше наукової уваги приділяється вразливостям і можливостям, які утворюються під впливом цифрової трансформації. Також визначено, що нові тенденції в дослідженнях у сфері управління фінансами все більше почали враховувати екологічні, етичні та управлінські перспективи. В статті визначено перспективні напрями досліджень, що враховують кількісне моделювання, системне мислення та парадигми сталого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Sheptun, Y. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ІННОВАЦІЙНОГО КЕРУВАННЯ СТУПЕНЕМ РАКЕТИ-НОСІЯ". Journal of Rocket-Space Technology 29, № 4 (2021): 144–51. http://dx.doi.org/10.15421/452116.

Full text
Abstract:
Всякий фактичний рух ступенів ракет-носіїв космічних апаратів є рух збурений. Важливе призначення системи керування рухом ступенів ракети полягає в забезпеченні необхідного наближення збурених значень параметрів руху ступенів ракет до значень припустимих. Забезпечення висловленого потребує витрат енергії (палива). Якість процесу керування ракетою характеризується значною кількістю показників, в тому числі кількістю енергії, яка витрачається на відпрацювання, в межах необхідного, збурень параметрів руху ступенів ракети. До нині алгоритми визначення зазначеної кількості енергії стосовно перших і космічних ступенів ракет практично не відрізняються. Успіхи розвитку технології, теорії і практики ракетно-космічного будування, створення сучасних систем керування з використанням цифрових обчислювальних машин з елементами штучного інтелекту, обумовлюють можливість удосконалення ракетно-космічних систем у важливому напрямку мінімізації непродуктивних витрат енергії (палива з баків ракети). В роботі, що пропонується, викладаються результати теоретичних досліджень щодо автоматичного регулювання значень параметрів збуреного руху космічного ступеня ракети – носія системою керування з реалізацією винаходів «Спосіб керування ступенем ракети – носія», «Спосіб керування ступенем ракети носія з асиметрією», «Спосіб комбінованого керування ступенем ракети», захищених відповідними патентами України. Обґрунтовуються позитивні ефекти, обумовлені застосуванням зазначених інноваційних способів керування. В основу названих винаходів покладені результати аналізу особливостей збуреного руху космічних ступенів ракет-носіїв: космічні ступені ракет-носіїв рухаються поза щільними шарами атмосфери, збурення параметрів руху ступенів характеризуються як постійно обновлювані і неодноразово миттєво утворювані протягом часу польоту ступеня. Постійно обновлювані збурення обумовлюються масовою асиметрією ступеня, значення якої нині можна регулювати в автоматичному режимі сучасним цифровим приводом; миттєво утворювані збурення обумовлюються неодноразовими програмними просторовими маневрами космічних ступенів ракет. Ці збурення з необхідною якістю вимірюються сучасними вимірювальними приладами, що відкриває можливість оптимального за витратами енергії відпрацювання зазначених збурень. Обґрунтовуються позитивні, спрямовані на мінімізацію витрат енергії ефекти від застосування названих інноваційних способів керування ступенями ракет. Наведені кількісні оцінки зазначених ефектів, визначені стосовно ракети, близької за параметрами до ракети-носія легкого класу «Циклон-4» розробки ДКБ «Південне». Матеріали роботи доповнюють науково-методичну базу проектування зразків ракетно-космічної техніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Беспалова, Олена, та Тимофій Дідковський. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ЕЛЕМЕНТІВ ПАР ТЕРТЯ «МЕТАЛ (КЕРАМІКА)/ НАДВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИЙ ПОЛІЕТИЛЕН» ДЛЯ ЕНДОПРОТЕЗІВ КУЛЬШОВИХ СУГЛОБІВ ЛЮДИНИ". Біомедична інженерія і технологія, № 11 (28 вересня 2023): 1–10. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2023.11.286103.

Full text
Abstract:
Ендопротезування суглобів вважається найбільш ефективним і часто єдиним способом відновлення втраченої функції кінцівки. У світі щорічно здійснюється встановлення більш ніж мільйона ендопротезів кульшових і понад півмільйона ендопротезів колінних суглобів, крім того понад 100 тис. ревізійних ендопротезувань суглобів. Кількість пацієнтів, що потребують ендопротезування суглобів, неухильно зростає. Зокрема, дегенеративно-дистрофічні ураження кульшового суглобу на сьогоднішній день відносяться до найрозповсюдженіших захворювань і зберігають стійку тенденцію до подальшого зростання. Таким чином, для задоволення постійного попиту на велику кількість якісних ендопротезів суглобів необхідно постійно вдосконалювати характеристики цих медичних виробів. В роботі систематизовано ключові особливості дослідження зносостійкості ендопротезів кульшових суглобів людини, описані та стисло проаналізовані методики реалізації таких досліджень. Розглянуті як методики із застосуванням стендів-імітаторів, так і методики зі спрощеною схемою тертя, коротко викладені їх переваги та недоліки. В ході аналізу встановлено оптимальний варіант дослідження зносостійкості елементів пар тертя «метал (кераміка)/надвисокомолекулярний поліетилен» для ендопротезів кульшових суглобів, а саме: методику дослідження за схемою «площина/кільце». Дана методика забезпечує отримання необхідних контактних тисків, дозволяючи уникнути проведення складних і тривалих експериментів. Також в роботі викладено причини неможливості використання найбільш природних для людських суглобів біологічних рідин в якості робочої рідини при дослідженнях триботехнічних характеристик пар тертя «метал/надвисокомолекулярний поліетилен» на машинах тертя і стендах-імітаторах та обґрунтовано використання препарату «Артіфлекс хондро» в якості робочої рідини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!