To see the other types of publications on this topic, follow the link: Мельдоній.

Journal articles on the topic 'Мельдоній'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 45 journal articles for your research on the topic 'Мельдоній.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Luchko, O. R., N. G. Virstiuk, M. M. Vasylechko, О. І. Kocherzhat та O. S. Chovganiuk. "Особливості корекції показників ремоделювання судин у хворих на артеріальну гіпертензію з хронічним пієлонефритом". Терапевтика 2, № 1 (2021): 57–61. http://dx.doi.org/10.31793/2709-7404.2021.2-1.57.

Full text
Abstract:
Коморбідним станам у клініці внутрішніх хвороб приділяється велика увага, особливо захворюванням, що мають важливе медико-соціальне значення. Це цілковито стосується поєднання в одного хворого артеріальної гіпертензії (АГ) та хронічного пієлонефриту (ХПН). Метою роботи було оцінити терапевтичну ефективність мельдонію дигідрату і канефрону Н на тлі базової терапії (БТ) та їх вплив на показники ремоделювання судин у хворих на АГ iз ХПН. Матеріали та методи. Досліджували клінічні особливості перебігу коморбідної патології, товщину інтимо-медійного комплексу (ТІМК), швидкість поширення пульсової хвилі (ШППХ), плечогомілковий судинний індекс (CAVI) та вміст ендотеліну‑1 (ЕТ‑1) у крові у 80 хворихна АГ із ХПН. Усі хворі були розподілені таким чином: І групу становили 20 хворих на АГ із ХПН, які отримували БТ; ІІ групу — 20 хворих, які отримували на тлі БТ мельдоній; ІІІ групу — 20 хворих, які отримували на тлі БТ канефрон Н; ІV групу — 20 хворих, які отримували на тлі БТ поєднання мельдонію дигідрату і канефрону Н. Результати та обговорення. Встановлено, що цільового рівня артеріального тиску наприкінці терміну спостереження досягли більшість (80,0%) хворих на АГ із ХПН, які отримували мельдоній дигідрат та канефрон Н на тлі БТ. Така динаміка супроводжувалася значним поліпшенням суб’єктивного та об’єктивного стану пацієнтів, а також достовірним зниженням показників судинного ремоделювання — ТІМК, ШППХ, плечогомілкового судинного індексу та вмісту ЕТ‑1 у крові. Висновок. Комплексне антигіпертензивне лікування хворих на АГ із ХПН із включенням мельдонію дигідрату та канефрону Н дозволяє покращити перебіг і прогноз цієї коморбідності шляхом поліпшення показників ремоделювання судинної стінки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Horyn, M. M., та L. S. Logoyda. "АНАЛІЗ ПІДХОДІВ ДО РОЗРОБКИ ТА ВАЛІДАЦІЇ МЕТОДІВ АНАЛІЗУ МЕЛЬДОНІЮ В ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБАХ І БІОЛОГІЧНИХ РІДИНАХ". Medical and Clinical Chemistry, № 4 (5 лютого 2020): 178–83. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2019.v.i4.10856.

Full text
Abstract:
Вступ. Розробка і валідація аналітичних методів відіграють важливу роль у створенні, розробці та виробництві лікарських засобів. Розробка методики аналізу – підтвердження того, що аналітичний метод придатний для використання з метою визначення концентрації API в комбінованій лікарській формі. Це дає можливість застосовувати спрощені процедури для перевірки того, що методика аналізу точно і послідовно забезпечить надійне визначення активного фармацевтичого інгредієнта в лікарському засобі. Валідація аналітичної методики має важливе значення для розробки аналітичних методів, і її широко перевіряють на специфічність, лінійність, правильність, прецизійність, робасність. Таким чином, розробка та валідація аналітичних методів дозволяють підтвердити можливість точного і надійного визначення ефективності активного фармацевтичного інгредієнта в лікарських засобах та біологічних рідинах. Критерієм пошуку був аналітичний метод розробки мельдонію. Огляд літератури проводили в період 1990–2019 рр., щоб зробити його оновленим та всеосяжним і показати нові підходи до розробки методів аналізу мельдонію. Джерелами були всесвітньо відомі журнали, а ключовими словами в якості фільтра – мельдоній, спектрофотометричний метод, високоефективна рідинна хроматографія, кількісне визначення, розробка методики, валідація.
 Мета дослідження – проаналізувати підходи до розробки та валідації методів аналізу мельдонію в лікарських засобах і біологічних рідинах.
 Висновки. У світлі переваг, які обговорювали в цьому огляді, можна зробити висновок, що хіміки-аналітики постійно працюють над розробкою нових методів аналізу мельдонію в лікарських засобах і біологічних рідинах та їх оптимізацією з метою економії часу і витратних матеріалів, що також забезпечує ефективність розробленої методології. Дослідження літератури показало, що для аналізу мельдонію індивідуально або в комбінації з іншими лікарськими засобами існує ряд методів. Однак немає аналітичних методів для одночасного аналізу цих препаратів у комбінованій лікарській формі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kuryata, O. V., та Yu S. Kushnir. "Хронічна серцева недостатність зі збереженою систолічною функцією: особливості морфофункціонального стану тромбоцитів та їх зміни під впливом лікування". EMERGENCY MEDICINE, № 6.53 (1 жовтня 2013): 113–18. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.6.53.2013.88705.

Full text
Abstract:
Хронічна серцева недостатність (ХСН) є однією з головних проблем серцево-судинних захворювань. За останні роки змінились погляди на структуру ХСН — переважає ХСН зі збереженою фрак­цією лівого шлуночка. Незважаючи на використання аспірину, зберігається ризик тромбоутворення, що потребує зміни тактики лікування. Метою нашого дослідження було вивчення морфофункціонального стану тромбоцитів у хворих на ХСН зі збереженою фракцією викиду, обумовленою ішемічною хворобою серця (ІХС), та змін при використанні мельдонію в комплексній терапії на тлі прийому аспірину. У дослідженні брали участь 12 хворих (8 чоловіків, 4 жінки) віком від 51 до 75 років (середній вік, M ± m, — 67,8 ± 2,7 року) із ХСН ІІ–ІІІ функціонального класу зі збереженою систолічною функцією лівого шлуночка, обумовленою ІХС. Групу контролю становили 6 хворих на ІХС віком від 46 до 61 року (середній вік 50,8 ± 2,2 року) без клінічних та об’єктивних даних щодо наявності ХСН. Усі обстежені хворі на ХСН були розподілені на 2 групи залежно від лікування. Першу групу становили 7 хворих на ХСН, які додатково до стандартної терапії отримували мельдоній (препарат Вазопро, компанія «Фармак», Україна) в дозі 1,0 г, що вводили внутрішньовенно. До другої групи ввійшло 5 хворих, які отримували лише стандартну терапію. Для оцінки морфофункціонального стану тромбоцитів проводили електронну мікроскопію. При ХСН виявлено збільшення агрегаційної активності тромбоцитів, що свідчить про підвищений ризик тромбоутворення в даної категорії хворих. Використання в комплексній терапії ХСН мельдонію обумовлює не тільки клінічний позитивний ефект, але й ефект з боку тромбоцитів за рахунок зменшення кількості активованих, агрегованих, дегранульованих та підвищення неактивованих форм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Брюшинина, Ольга Сергеевна, Е. А. Яновская, Ю. Г. Зюзькова, Н. Ю. Абдрашитова, Г. А. Фрелих та В. В. Удут. "Сравнительная фармакокинетика и биоэквивалентность препаратов мельдония". Химико-фармацевтический журнал 54, № 9 (2020): 3–8. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2020-54-9-3-8.

Full text
Abstract:
Сравнение фармакокинетики и биоэквивалентности препаратов Мельдоний Органика (мельдоний, 500 мг, капсулы, АО «Органика», Россия) и Милдронат® (мельдоний, 500 мг, капсулы, АО «GRINDEX», Латвия) с участием здоровых добровольцев в ходе открытого рандомизированного 2-периодного перекрестного исследования показало, что 90 % доверительные интервалы для отношения геометрических средних исследуемых фармакокинетических параметров мельдония AUC0-t (86,32 – 102,4 %) AUC0-∞ (85,30 – 101,68 %) и Cmax (84,92 – 101,76%) не выходят за допустимые границы 80,00 – 125,00 %. Сделан вывод о биоэквивалентности лекарственных препаратов на основании фармакокинетических показателей мельдония.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Vatseba, M. O. "ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕТАБОЛІЧНОГО ВПЛИВУ МЕЛЬДОНІЮ ДИГІДРАТУ ПРИ КОМОРБІДНИХ СТАНАХ – АРТЕРІАЛЬНІЙ ГІПЕРТЕНЗІЇ, ОЖИРІННІ ТА ПОДАГРІ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 1 (23 квітня 2019): 34–39. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2019.v0.i1.10045.

Full text
Abstract:
Артеріальна гіпертензія є актуальною проблемою сучасної охорони здоров'я України з огляду на її поширеність серед різних вікових категорій, несприятливу прогностичну значущість як чинника, що має істотний вплив на показники серцево-судинної захворюваності та смертності.
 Мета – оцінити ефективність впливу мельдонію дигідрату на показники ендотеліальної дисфункції та артері­альної жорсткості у хворих на артеріальну гіпертензію в поєднанні з ожирінням та подагрою.
 Матеріал і методи. У дослідження включено 80 хворих на есенціальну атеріальну гіпертензію ІІ стадії 2 ступеня в поєднанні з ожирінням та подагрою. 1 підгрупа – 20 хворих, які отримували стандартну терапію: блокатори кальцієвих каналів – амлодипін 5–10 мг/добу, статин – аторвастатин 10–20 мг/добу, нетіазидний діуретик – індапамід 2,5 мг зранку, алопуринол 100–300 мг/добу. 2 підгрупа – 20 хворих, які, крім стандартної терапії, отримували мельдоній дигідрат («Метамакс», Дарниця, Україна) – 5 мл 10 % розчину розводили в 15 мл 0,9 % розчину натрію хлориду, вводили внутрішньовенно струминно протягом 10 днів з подальшим переходом на капсульну форму – 250 мг 3 рази на день протягом 1 місяця всередину. Здійснили клінічне обстеження хворих та визначили ендотелійзалежну вазодилатацію (ЕЗВД), ендотелійнезалежну вазодилатацію (ЕНЗВД), товщину інтимо-медійного комплексу (ТІМК), швидкість поширення пульсової хвилі (ШППХ), CAVI, індекс жорсткості аорти (ІЖА), рівень ЕТ-1 в крові.
 Результати. Через 1 місяць спостерігали позитивну динаміку ЕЗВД на 68,92 % (p<0,001), а через 6 місяців лікування – на 70,81 % (p<0,001). Через місяць застосування мельдонію дигідрату рівень ЕТ-1 знизився на 36,47 % (p<0,001), а через 6 місяців – на 36,69 % (р<0,001). Достовірні зміни ІЖА були відсутні (p>0,05). CAVI знизився вже через 1 місяць лікування – на 6,32 % (p<0,05), а через 6 місяців – на 8,24 % (p<0,05). Зменшилась ТІМК після 1 місяця лікування на 13,46 % (p<0,05), а після 6 місяців – на 16,34 % (p<0,01). ШППХ також достовірно зменшувалась через 1 місяць лікування на 12,54 % (p<0,01), а через 6 місяців – на 18,31 % (p<0,001).
 Висновки. Включення до стандартної терапії мельдонію дигідрату сприяє ефективності не тільки антигіпер­тензивної, але й вазопротективної дій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Topchiy, I. I., та V. P. Denysenko. "Застосування мельдонію при лікуванні хворих на діабетичну нефропатію". HYPERTENSION, № 6.32 (1 листопада 2013): 16–20. http://dx.doi.org/10.22141/2224-1485.6.32.2013.86408.

Full text
Abstract:
Обстежені 20 здорових осіб, 80 хворих на гіпертонічну хворобу і 360 хворих на діабетичну нефропатію. Визначено стан обміну NO та проведено обстеження кардіальної гемодинаміки. Аналіз отриманих результатів засвідчив, що у хворих на діабетичну нефропатію прогресують прояви ендотеліальної дисфункції та формується діабетичне серце. Мельдоній на тлі препаратів базисної терапії сприяє покращенню морфологічної структури та скоротливої функції міокарда за рахунок комплексного впливу на метаболічні процеси та обмін оксиду азоту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Vatseba, M. O., N. M. Seredyuk та I. P. Vakaliuk. "Вплив комплексного лікування на показники системної імунозапальної активації у хворих на подагру з артеріальною гіпертензією та ожирінням". Терапевтика 2, № 2 (2021): 45–49. http://dx.doi.org/10.31793/2709-7404.2021.2-2.45.

Full text
Abstract:
Подагра розглядається як незалежний фактор ризику розвитку серцево-судинних подій та кардіальної смертності. Подагра — інвалідизуюче та поширене захворювання в Європі; його поширеність коливається в межах від 0,9 до 2,5% залежно від країни. Мета роботи. Оцінити ефективність впливу лозартану та мельдонію дигідрату на показники СІА у хворих на подагру з коморбідними станами. Матеріали та методи. Обстежено 80 хворих на ЕАГ ІІ стадії 2-го ступеня в поєднанні з ожирінням та подагрою. Результати та обговорення. Показники СІА під впливом стандартної терапії в динаміці достовірно не змінювались. Лозартан на тлі стандартної терапії достовірно знижував рівень IL‑6. Після 6-місячного лікування його концентрація в крові зменшилась на 10,81% (p<0,05), а рівень СРП — на 17,31% (p<0,05). Мельдонію дигідрат достовірно знижував рівень СРП вже після 1 місяця лікування на 9,22% (p<0,01), а після 6 місяців — на 11,48% (p<0,001). Слід відзначити, що динаміка показників СІА була найбільш вираженою при поєднанні лозартану та мельдонію дигідрату. Про це свідчить зниження рівня СРП у сироватці крові на 23,39% (p<0,001) через 1 місяць лікування, а через 6 місяців — на 35,01% (p<0,001), а вмісту IL‑6 відповідно на 40,15% (p<0,001) та 62,10% (p<0,001). Висновки. Встановлено, що поєднане застосування лозартану та мельдонію дигідрату на тлі стандартної терапії мало значно більшу ефективність щодо зниження СІА порівняноз роздільним прийомом цих препаратів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гаврилин, Михаил Витальевич, та Юлия Викторовна Мудрецова. "Изучение стабильности мельдония в водных растворах методами мицеллярной электрокинетической хроматографии и масс-спектрометрии". Химико-фармацевтический журнал 48, № 2 (2014): 53–56. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2014-48-2-53-56.

Full text
Abstract:
Изучена кинетика разложения мельдония в кислой среде с использованием методов мицеллярной электрокинетической хроматографии с косвенным детектированием и масс-спектрометрии с позитивным режимом ионизации. Установлено, что в кислой среде происходит поэтапное деметилирование мельдония с образованием 3-(2-метилгидразин)пропионовой кислоты и 3-гидразинпропионовой кислоты. Предложенная методика количественного определения мельдония методом мицеллярной электрокинетической хроматографии с косвенным детектированием позволяет проводить количественное определение в присутствии продуктов деструкции.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Solomenchuk, T. M., L. M. Kopchak та G. V. Tshngryan. "Астенія і якість життя хворих з артеріальною гіпертензією: ефективність мельдонію". Likarska sprava, № 3-4 (5 грудня 2018): 105–14. http://dx.doi.org/10.31640/3-4.2018(16).

Full text
Abstract:
Вивчали вплив мельдонію на якість життя та прояви астенії у хворих з артеріальною гіпертензією (АГ). Обстежено 49 пацієнтів, 20 чоловіків (40,8 %) та 29 жінок (59,2 %). У дослідження не включали хворих із супутніми хворобами, однією з проявів яких є астенія. Методом випадкової вибірки хворих розподілено на дві групи: 25 (І група) отримували лікування АГ згідно з рекомендаціями Європейського товариства кардіологів (ESC, 2013); 24 (ІІ група) – аналогічне лікування з включенням мельдонію (Тризипін® лонг, ТОВ НВФ “Мікрохім”) у добовій дозі 1000 мг протягом 8 тиж. Пацієнтам проводили стандартне клінічне, лабораторне та інструментальне обстеження з включенням добового моніторування артеріального тиску (ДМАТ). Для оцінки наявності та тяжкості перебігу астенії використовували анкети Multidimensional Fatigue Inventory (MFI-20). Якість життя вивчали за тестом 36-Item Short-Form Health Survey (SF-36). Результати лікування оцінювали як динаміку змін між початком дослідження і через 8 тиж після лікування. При початковому анкетуванні за результатами тесту MFI-20 практично в усіх пацієнтів спостерігали помірні прояви загальної та фізичної астенії. У хворих з АГ та астенією з недостатнім контролем АТ виявлено істотне зниження якості життя, пов’язаної із здоров’ям. Показано, що застосування комбінованої терапії з включенням мельдонію супроводжується достовірним зменшенням проявів астенії та покращанням якості життя на фоні поліпшення контролю за основними показниками ДМАТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Nedogoda, Sergey V. "Meldonium as a supernosological drug." Consilium Medicum 22, no. 5 (2020): 57–61. http://dx.doi.org/10.26442/20751753.2020.5.200208.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Nechaeva, G. I. Nechaeva, D. A. Potashov Potashov, and E. N. Zheltikova Zheltikova. "Meldonium in Treatment of Patients With Myocardial Infarction." Kardiologiia 9_2014 (September 17, 2014): 93–96. http://dx.doi.org/10.18565/cardio.2014.9.93-96.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Чапленко, Александр Андреевич, Оксана Викторовна Моногарова та Кирилл Владимирович Осколок. "Использование комплекса молекулярных сенсоров с цветометрическим детектированием для идентификации действующих веществ в составе лекарственных средств". Химико-фармацевтический журнал 53, № 4 (2019): 44–49. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2019-53-4-44-49.

Full text
Abstract:
Разработан способ мультиплексного цифрового цветометрического качественного анализа лекарственных средств групп нестероидных противовоспалительных средств (мелоксикам, ацетилсалициловая кислота и ее метаболиты, парацетамол), β-адреноблокаторов (карведилол), секретолитиков (бромгексин), фторхинолонов (офлоксацин), метаболических стимуляторов (мельдония дигидрат) и др. Адекватность работы молекулярного чипа подтверждена при проверке подлинности более 40 видов лекарственных субстанций. Предложенный принципиально новый универсальный подход можно использовать для контроля качества фармацевтических препаратов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Topchii, I. "Application of Meldonium for the Treatment of Patients with Diabetic Nephropathy." Lviv clinical bulletin 3, no. 3 (2013): 36–40. http://dx.doi.org/10.25040/lkv2013.03.036.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Иналов, Даниял Мухтарахмедович, та Санера Расуловна Минкаилова. "Влияние препарата Мельдоний на клиническое течение воспалительных заболеваний пародонта у больных ИБС, перенесших инфаркт миокарда". Естественные и Технические Науки, № 05/2 (2021): 118–22. http://dx.doi.org/10.37882/2223-2966.2021.05-2.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Nechaeva, G. I. Nechaeva, and E. N. Zheltikova Zheltikova. "Effects of Meldonia in Early Postmyocardial Infarction Period." Kardiologiia 8_2015 (August 27, 2015): 35–42. http://dx.doi.org/10.18565/cardio.2015.8.35-42.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Саливончик, Д. П., and Е. И. Саливончик. "Energy Collapse in COVID-19: Diagnostics and Treatment." Рецепт, no. 5 (January 28, 2021): 680–93. http://dx.doi.org/10.34883/pi.2020.23.5.004.

Full text
Abstract:
Самостоятельным диагностическим критерием для оценки прогноза у пациентов с COVID-19 является динамика уровня лактата, гиперпродукция которого обусловлена кризисом энергопродуцирующих систем и перегрузкой гликолитического пути образования энергии. Единственным корректором энергетического коллапса, вызванного COVID-19, является использование Тиотриазолина – метаболического препарата с множественными путями использования лактата и стимулирования окислительного фосфорилирования, мощными антиоксидантными свойствами. Такие препараты, как блокаторы метаболизма жирных кислот (триметазидин, мельдоний), в данной ситуации не имеют патогенетического и биохимического обоснования. An independent diagnostic criterion for assessing the prognosis in patients with COVID-19 is the dynamics of lactate level, the overproduction of which is caused by the crisis of energy-producing systems and the overload of the glycolytic pathway of energy production. The only corrector of the energy collapse caused by COVID-19 is the use of thiotriazoline, a metabolic drug with multiple pathways of lactate use and stimulation of oxidative phosphorylation, with powerful antioxidant properties. Such drugs as blockers of fatty acid metabolism (trimetazidine, meldonium) in this situation have no pathogenetic and biochemical substantiation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Kikhtyak, Olesia, and K. Moskva. "Combination of meldonium and ipidacrine in the therapy of diabetes mellitus type 2 complications." Kardiologiia: vid nauky do praktyky 5-6(34) (December 2018): 7–27. http://dx.doi.org/10.30702/card:sp.2018.12.034/012727.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Mikhin, V. P. Mikhin, M. A. Chernyatina Chernyatina, G. V. Panchenko Panchenko, A. V. Kharchenko Kharchenko, and Y. A. Cukanova Cukanova. "Efficiency of Meldonium in the Complex Therapy of Acute Coronary Syndrome." Kardiologiia 11_2014 (November 17, 2014): 11–19. http://dx.doi.org/10.18565/cardio.2014.11.11-19.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Kuzikov, A. V., T. V. Bulko, R. A. Masamrekh та ін. "Analysis of mildronate effect on the catalytic activity of cytochrome Р450 3А4". Bulletin of Russian State Medical University, № 6 (2016): 10–15. http://dx.doi.org/10.24075/brsmu.2016-06-02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Азарян, А. А., А. З. Темердашев та Е. В. Дмитриева. "ОПРЕДЕЛЕНИЕ МЕЛЬДОНИЯ В МОЧЕ ЧЕЛОВЕКА МЕТОДОМ ВЭЖХ С ТАНДЕМНЫМ МАСС-СПЕКТРОМЕТРИЧЕСКИМ ДЕТЕКТИРОВАНИЕМ, "Журнал аналитической химии"". Журнал аналитической химии, № 10 (2017): 885–89. http://dx.doi.org/10.7868/s0044450217100048.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Кордіяк, О. Й., З. М. Гонта, О. М. Немеш, І. В. Шилівський, О. О. Мигаль та К. А. Мороз. "МОРФОЛОГІЧНА ВЕРИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ДЕСТРУКЦІЇ ТКАНИН ПАРОДОНТА ТА ЇХ РЕГЕНЕРАЦІЇ ПІСЛЯ МЕТАБОЛІЧНОЇ КОРЕКЦІЇ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ПАРОДОНТИТІ". Інновації в стоматології, № 1 (3 березня 2025): 47–53. https://doi.org/10.35220/2523-420x/2025.1.9.

Full text
Abstract:
Проведення порівняльного аналізу морфологічних ознак норми, ушкодження та регенерації тканин пародонта, зокрема – на ультраструктурному рівні, є надзвичайно актуальним і вимагає належного анатомічного обґрунтування, оскільки відіграє важливу роль у процесі опрацювання та удосконалення методів діагностики та вибору раціональних способів фармакотерапевтичної корекції. Мета дослідження. Виявлення морфологічних ознак ураження та особливостей відновлення пародонтального комплексу нижньої щелепи щурів на метаболічній моделі пародонтиту. Матеріалиі методи дослідження. У роботі використали 80 білих безпородних статевозрілих щурів-самців, яких розділили на п’ять груп (по 16 тварин у кожній): дві контрольні – ІК (негативний контроль) і ІІК (умовно позитивний контроль) та три дослідні: ІД, ІІД, ІІІД.Експеримент проходив у два етапи. На 1-му етапі щодня окремо від основного корму щурам групи ІІК і дослідних груп вводили per os 0,04 % розчин хлориду амонію (400 мг/кг) – ацидотична модель пародонтиту, ІК групи – per os ізотонічний сольовий розчин (400 мг/кг). На 2-му етапі щурам обох контрольних груп вводили ізотонічний сольовий розчин (400 мг/кг), ІД групи – в/м 5 % розчин мельдонію дигідрату – препарат метаболічної дії, ІІД – per os кальцію гліцерофосфат – 133 мг/кг; ІІІД – в/м 5 % одночасно розчин мельдонію дигідрату і кальцію гліцерофосфат per os. Після закінчення експерименту виділяли блоки нижніх щелеп із зубами, тканини фіксували протягом 48 годин у 10 % розчині нейтрального формаліну.Парафінові зрізи завтовшки 5–7 мкм забарвлювали гематоксиліном і еозином за ван Гізон. Звільнені від парафіну зрізи після обробки аніліновим спиртом фарбували «азаном» М. Гайденгайна. Окремі ділянки препаратів фотографували за допомогою цифрової фотонасадки під мікроскопом Leica DFC420. Провели порівняльне гістологічне дослідження фрагментів коміркових відростків нижньої щелепи, зафарбованих гематоксиліном і еозином та азаном за М. Гайденгайном. Результати. На ацидотичній моделі пародонтиту (28 діб) у щурів ІІК групи, на відміну від тварин ІК групи, міжзубні сосочки гіперемовані, набряклі і набули згладженої куполоподібної форми.Внаслідок посиленого злущення клітин рогового та зернистого шарів епітелію епітеліальний пласт ясен збережений частково, ділянки ерозування вкриті грануляційною тканиною. Міжклітинні простори поліморфних клітин шипуватого та базального шарів також розширені, на окремих ділянках контакти між клітинами відсутні. У гемокапілярах ясен спостерігається набряк ендотелію. Відбулася резорбція колагенових волокон та кісткової тканини коміркової частини нижньої щелепи щура, наявні лейкоцитарні інфільтрати – як основні прояви запально-дистрофічних ушкоджень.У результаті метаболічної корекції на 42-ий день експерименту відбулась неповна регенерація епітелію ясен і завершена перебудова кісткової тканини коміркової частини нижньої щелепи щурів, ущільнення міжклітинних контактів і базальної мембрани епітелію ясен, поява новоутворених тонкостінних судин, а також ділянок замісного склерозу в субепітеліальній сполучній тканині. Висновки. Проведеними дослідженнями встановлено, що застосування запропонованого лікувального комплексу дозволяє нормалізувати процеси регенерації епітелію ясен та кісткової тканини коміркової частини нижньої щелепи щурів на метаболічній моделі пародонтиту. Результати, що отримані в даному дослідженні можуть бути використані для опрацювання та аналізу ефективних способів лікування запальних захворювань пародонта в хворих із метаболічними порушеннями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Piatrousky, S. V., K. A. Kuzina, N. K. Khlebus, and M. A. Makaruk. "INFLUENCE OF DRUGS CONTAINING MELDONIUM AND ARBIDOL HYDROCHLORIDE ON IMMUNE PROTECTION, MORBIDITY AND GROWTH INDICATORS OF PIGLETS." BULLETIN OF VETERINARY PHARMACOLOGY 4 (December 2018): 101–8. http://dx.doi.org/10.17238/issn2541-8203.2018.4.101.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Sumina, Elena G., Irina S. Reshetnikova, Varseniya Z. Uglanova, and Nikolay A. Yurasov. "Chromatographical Analysis of Meldonium with Preliminary Concentration by Solid-Phase Extraction on Magnetite Nanoparticles." Izvestiya of Saratov University. New Series. Series: Chemistry. Biology. Ecology 20, no. 4 (2020): 378–86. http://dx.doi.org/10.18500/1816-9775-2020-20-4-378-386.

Full text
Abstract:
A comprehensive method for meldonium analysis, based on a combination of magnetic solid-phase concentration of the analyte on magnetite nanoparticles modified with cetylammonium bromide (CTAB) cations and its subsequent analysis by thin-layer chromatography (TLC) were developed in the process of study. The influence of a number of factors on meldonium sorption was studied, namely: pH, sorbent mass, sorption and mixing times; optimal extraction conditions were determined. It was found that quantitative sorption proceeded in 20 min with a meldonium extraction degree of 88%. Ethanol was found to be an eluent to desorb the analyte by 95%. The calibration dependences plotted with and without concentration of meldonium were compared. It was established that the use of concentration on two mg of CTAB-modified nanomagnetite reduces the lower limit of the analyzed contents of meldonium in 25 ml of solution by 5 times.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Prokopenko, Prokopenko S. V., and Koryagina T. D. Koryagina. "Possibilities of using meldonium in the treatment of subacute and chronic forms of cerebrovascular accident." Pharmateca 4_2024 (September 2, 2024): 164–69. http://dx.doi.org/10.18565/pharmateca.2024.4.164-169.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Lyamina, N. P. Lyamina, E. V. Kotelnikova Kotelnikova, E. S. Karpova Karpova, E. A. Bizyaeva Bizyaeva, V. N. Senchihin Senchihin, and T. P. Lipchanskya Lipchanskya. "Cardioprotective Capabilities of Drug Meldonium in Secondary Prevention After Percutaneous Coronary Intervention in Patients With Documented Myocardial Ischemia." Kardiologiia 7_2014 (July 17, 2014): 60–65. http://dx.doi.org/10.18565/cardio.2014.7.60-65.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Mishchenko, T. S., I. V. Zdesenko та V. M. Mishchenko. "Новые возможности в лечении больных с дисциркуляторной энцефалопатией". INTERNATIONAL NEUROLOGICAL JOURNAL, № 5.75 (8 липня 2015): 55–64. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0713.5.75.2015.78021.

Full text
Abstract:
Изучалась эффективность комбинированного антиишемического цереброваскулярного препарата Капикор в сравнении с препаратом Милдронат в лечении пациентов с дисциркуляторной энцефалопатией II стадии и сахарным диабетом II типа на фоне гипертонической болезни и атеросклеротического поражения сосудов головного мозга. 60 пациентов (33 женщины и 27 мужчин; средний возраст 54,2 ± ± 5,6 года) были распределены на две группы — основную и группу сравнения (по 30 больных). Пациенты основной группы получали Капикор (комбинация γ-бутиробетаина 60 мг и мельдония дигидрата 180 мг) в дозе 2 капсулы 2 раза в сутки, группы сравнения — Милдронат 500 мг в дозе 1 капсула 2 раза в сутки в течение 28 дней. Изучение эффективности препаратов проводили с использованием клинико-неврологических, психодиагностических (шкалы MMSE, CGI-S), инструментальных (транскраниальная допплерография (ТКД)), биохимических (оценка функции эндотелия по показателям эндотелина-1, эндотелиальной NO-синтазы) методов исследования. Установлено, что препарат Капикор оказывает выраженное терапевтическое влияние на клинические показатели, когнитивные функции, церебральную гемодинамику, астеническую симптоматику, восстановление функции эндотелия и является более эффективным, чем препарат Милдронат. Побочных эффектов и нежелательных явлений при терапии препаратом Капикор не наблюдалось. Сделан вывод о показаниях к широкому применению препарата Капикор у пациентов с дисциркуляторной энцефалопатией и сахарным диабетом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Smirnova, M. D. Smirnova, O. N. Svirida Svirida, F. T. Ageev Ageev, T. V. Fofanova Fofanova, M. V. Vitsenya Vitsenya, and G. V. Mikhailov Mikhailov. "The Ability to use Meldonium as Adaptogen in Winter in Patients With Cardiovascular Disease." Kardiologiia 10_2014 (October 17, 2014): 51–56. http://dx.doi.org/10.18565/cardio.2014.10.51-56.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Malyshev, I. I., O. V. Alpidovskaya, and L. P. Romanova. "Pathomorphological changes in the liver, expression of tgfb1 during physical activity and after meldonium administration in an experiment in rats." Bulletin of Experimental Biology and Medicine 179, no. 5 (2025): 641–45. https://doi.org/10.47056/0365-9615-2025-179-5-641-645.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Lyamina, N. P. Lyamina, I. B. Razborov Razborov, and E. S. Karpov Karpov. "Clinical and Economic Aspects of Meldonium as Part of Physical Rehabilitation Programs in Patients With Coronary Heart Disease After Percutaneous Coronary Interventions." Kardiologiia 8_2016 (August 27, 2016): 13–18. http://dx.doi.org/10.18565/cardio.2016.8.13-18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Smirnova, M. D. Smirnova, O. N. Svirida Svirida, M. V. Vitsenya Vitsenya та ін. "Using Mеldonium to Improve the Adaptation of Patients With Cardiovascular Disease to the Effects of Heat and Correction of Associated Oxidative Stress". Kardiologiia 7_2014 (17 липня 2014): 53–59. http://dx.doi.org/10.18565/cardio.2014.7.53-59.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Statsenko, Statsenko M. E., Lopushkova Yu Е. Lopushkova, Derevyanchenko M. V. Derevyanchenko, and Urlapova E. I. Urlapova. "The effect of meldonium on arterial stiffness and the level of C-reactive protein in complex therapy of chronic heart failure and chronic obstructive pulmonary disease." Therapy 5_2020 (August 31, 2020): 94–101. http://dx.doi.org/10.18565/therapy.2020.5.94-101.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Statsenko, Statsenko M. E., Turkina S. V. Turkina, and Lopushkova Yu E. Lopushkova. "The effect of meldonium on the heart rate variability in the complex therapy of patients with chronic heart failure and chronic obstructive pulmonary disease." Therapy 4_2023 (June 22, 2023): 153–61. http://dx.doi.org/10.18565/therapy.2023.4.153-161.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Postnikov, P. V., A. V. Polosin, E. S. Mochalova, Z. G. Ordzhonikidze, D. B. Nikityuk, and V. A. Tutelyan. "Identification of meldonium in the urine of volunteers using high-performance liquid chromatography-tandem mass spectrometry after consumption of milk of cows treated with a preventive course of the veterinary drug Emidonol®." Problems of Nutrition 93, no. 5 (2024): 94–103. http://dx.doi.org/10.33029/0042-8833-2024-93-5-94-103.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Visych, S. Yu, O. V. Dorovskyi, O. H. Fetisova та L. M. Andryukova. "КОМПЛЕКСНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКВІВАЛЕНТНОСТІ IN VITRO КАПСУЛ МЕЛЬДОНІЮ". Фармацевтичний часопис, № 3 (28 жовтня 2016). http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2016.3.6825.

Full text
Abstract:
В статті наведено результати комплексу досліджень за процедурою біовейвер щодо встановлення біоеквівалентності досліджуваних та референтних лікарських засобів мельдонію в формі твердих капсул по 250 мг та 500 мг. За результатами вивчення розчинності і ступеня проникнення встановлено І клас за БОК для діючої речовини мельдоній. Визначено, що об'єкти дослідження належать до дуже швидко розчинних лікарських засобів у всіх рекомендованих середовищах розчинення. Подібність профілів розчинення свідчить про еквівалентність досліджуваних та референтних лікарських засобів мельдонію
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Babinets, L. S., N. A. Melnyk, I. O. Gnizdyuh та L. V. Dobrorodnya. "ЗАСТОСУВАННЯ МЕЛЬДОНІЮ В РЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ У ПОЄДНАННІ ІЗ СТАБІЛЬНОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 1 (13 травня 2017). http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2017.v0.i1.7440.

Full text
Abstract:
Один із небагатьох способів відновлення нормальної роботи всіх життєво важливих органів і систем – це застосування метаболічної терапії.Метою роботи було дослідити ефективність курсового лікування метаболічним препаратом Мельдоній для корекції прооксидатно-антиоксидантних і трофологічних порушень у хворих з коморбідним перебігом хронічного панкреатиту (ХП) та стабільної ішемічної хвороби серця (СІХС).Матеріал і методи. У дослідження включено 90 пацієнтів із ХП в поєднанні із СІХС, яких було поділено на дві групи (залежно від програм лікування): І група (45 хворих) отримувала загальноприйняте лікування (ЗПЛ); ІІ група (45 хворих) – окрім ЗПЛ додатково отримувала ступінчастий курс препарату мельдонію (Вазонат) за наступною схемою: перший ступінь – по 5 мл в/в струминно 1 раз на день протягом 10 днів; другий ступінь – введення мельдонію електрофорезом на ділянку лівого підребер’я через день впродовж 15 днів; третій ступінь – подальший прийомом препарату по 2 капсули 1 раз на день впродовж місяця.Результати. Було доведено, що додавання до комплексної терапії хворих із коморбідністю ХП та СІХС препарату Мельдонію більшою мірою сприяє поліпшенню показників трофологічного і прооксидатно-антиоксидантного статусу, ніж при стандартній базисній терапії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Huhlina, O. S., та V. Y. Drozd. "ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ МЕЛЬДОНІЮ У КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ НАПРУГИ ТА ГАСТРОЕЗОФАГЕАЛЬНУ РЕФЛЮКСНУ ХВОРОБУ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 2 (14 липня 2017). http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2017.v0.i2.7732.

Full text
Abstract:
Мета. Вивчити вплив мельдонію (Вазонату) на перебіг гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, клініку ГЕРХ, показники ендоскопічного дослідження стравоходу та його рН-моніторування за коморбідної стабільної стенокардії напруги.Матеріали та методи. У дослідження включено 63 хворих на стабільну стенокардію напруги І-ІІ ФК із коморбідною ендоскопічно позитивною ГЕРХ (А, В, С) віком від 48 до 79 років. На початку дослідження та через 30 днів після лікування усім хворим було проведено клінічне (скарги, опитувальник GSRS (Gastrointestinal Symptom Rating Scale)) та інструментальне (езофагогастродуоденофіброскопія та 24-годинна pH-метрія нижньої третини стравоходу) дослідження із метою виявлення вираженості симптомів, стану слизової оболонки стравоходу, частоти виникнення, кількості, тривалості та типу (кислі, лужні) гастроезофагеальних рефлюксів. Усіх хворих, що брали участь у дослідженні, було поділено на дві групи: 1-ша (n=31) приймала базову терапію для лікування стабільної стенокардії напруги (нітрати, бета-адреноблокатори, статини, клопідогрель) та ГЕРХ (інгібітор протонової помпи, прокінетик, антацид) у середніх терапевтичних дозах, 2-га група (n=32) отримувала аналогічну базисну терапію, за виключенням нітратів, та, додатково, мельдоній (Вазонат) по 500 мг 2 рази на добу упродовж 30 днів.Отримані результати. Аналіз отриманих результатів показав, що у пацієнтів 2-ї групи додавання Вазонату до базової терапії призводить до зменшення частоти та інтенсивності симптомів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ), відновлення кліренсу стравоходу з істотним зменшенням частоти виникнення, кількості за добу, тривалості кислих гастроезофагеальних рефлюксів, у порівнянні із даними у пацієнтів, що отримували лише базисну терапію лікування стабільної ІХС та ГЕРХ, де клінічні симптоми ГЕРХ навпаки посилились.Висновки. У хворих на стабільну стенокардію напруги та гастроезофагеальну рефлюксну хворобу було виявлено виражену симптоматику ГЕРХ, підвищення частоти виникнення, кількості за добу, тривалості кислих гастроезофагеальних рефлюксів, порушення процесів кліренсу стравоходу. Додаткове призначення мельдонію (Вазонату) на тлі базисної терапії хворих на стабільну стенокардію напруги та гастроезофагеальну рефлюксну хворобу дозволило усунути клінічну симптоматику, істотно зменшити частоту, тривалість та кількість епізодів кислих гастроезофагеальних рефлюксів, що сприяло повному загоєнню рефлюкс-езофагіту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Погорєлов,, В. М., Б. О. Шелест, та О. В. Зайцева О. В. Зайцева О. В. Зайцева. "ЕНЕРГЕТИЧНИЙ МЕТАБОЛІЗМ ІШЕМІЇ МІОКАРДА ХВОРИХ НА ХРОНІЧНЕ ЛЕГЕНЕ-ВЕ СЕРЦЕ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ". Вісник наукових досліджень, № 2 (9 травня 2015). http://dx.doi.org/10.11603/2415-8798.2015.2.5572.

Full text
Abstract:
<p>У 65 пацієнтів із хронічним легеневим серцем та ішемією міокарда, що отримували комплексну терапію, з яких 39 хворим додатково включали мельдоній (основна група), досліджували внутрішньосерцеву гемодинаміку, гази крові, цитокіни, а також динаміку оксиду азоту, ендотеліну-1 та тромбоцитарно-судинний гемостаз. Після проведеного лікування відзначалося зниження тиску в легеневій артерії, підвищення відсотка фракції викиду, зменшення частоти серцевих скорочень. Поліпшення показників гемодинаміки супроводжувалося зниженням рівня ендотеліну-1, інтерлейкіну-1b, фактора некрозу пухлини, агрегаційної здатності тромбоцитів та підвищенням рівня оксиду азота. Отримана позитивна клініко-лабораторна динаміка була більше виражена в основній групі, ніж у групі порівняння.</p>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Вакалюк, І. П., Н. М. Середюк та М. О. Вацеба. "ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕТАБОЛІЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ КОМОРБІДНОМУ СТАНІ – АРТЕРІАЛЬНІЙ ГІПЕРТЕНЗІЇ, ОЖИРІННІ ТА ПОДАГРІ". Art of Medicine, 22 березня 2019, 27–31. http://dx.doi.org/10.21802/artm.2019.1.9.27.

Full text
Abstract:
Ціль. Оцінити ефективність впливу метаболічної терапії на показники системної імунозапальної активації та ліпідного обміну у хворих на артеріальну гіпертензію в поєднанні з ожирінням та подагрою.
 Матеріали і методи дослідження. У дослідження включено 80 хворих на ЕАГ ІІ стадії 2 ступеня в поєднанні з ожирінням та подагрою. 1 підгрупа – 20 хворих, котрі отримували стандартну терапію: блокатори кальцієвих каналів – амлодипін 5-10 мг/добу, статин – аторвастатин 10-20 мг/добу, нетіазидний діуретик – індапамід 2,5 мг зранку, алопуринол 100-300 мг/добу. 2 підгрупа – 20 хворих, котрі окрім стандартної терапії отримували Мельдоній дигідрат («Метамакс», Дарниця, Україна) – 5 мл 10% розчину розводили в 15 мл 0,9% розчину натрію хлориду, вводили внутрішньовенно струминно протягом 10 днів, з подальшим переходом на капсульну форму – 250 мг 3 рази в день протягом 1 місяця всередину. Здійснили клінічне обстеження хворих та визначили рівень СРП та IL-6 в крові.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Барышникова, Г. А., С. А. Чорбинская, Т. А. Зимина, И. И. Степанова, and Н. А. Кудрявцева. "COVID-19: the place of metabolic correctors in the therapy of patients with post-COVID syndrome." Лечащий врач, no. 3(25) (March 22, 2022). http://dx.doi.org/10.51793/os.2022.25.3.020.

Full text
Abstract:
Частота постковидного синдрома у больных, лечившихся амбулаторно, составляет от 10% до 35%, в то время как у больных, перенесших заболевание в тяжелой форме, нуждавшихся в госпитализации, она может достигать 80%. Повышенная утомляемость, определяемая как чувство физической и психической усталости или истощения в виде мышечной слабости, замедления реакций, сонливости и снижения концентрации внимания, является наиболее частой (17,5-72%), нередко ведущей жалобой пациентов с постковидным синдромом. У 63% больных даже через 6 месяцев после выписки из стационара отмечались повышенная утомляемость и мышечная слабость. Поскольку есть основания предполагать, что при астеническом синдроме имеют место гипоксия, ацидоз с нарушением процессов образования и использования энергии, представляется целесообразным использование в этой ситуации метаболических корректоров, к каковым относится препарат мельдоний. Мельдоний работает как антигипоксант, антиоксидант, цитопротектор, ангио-протектор и энергопротектор, что дает основание говорить о так называемом мультимодальном или наднозологическом действии препарата. В данной статье описаны механизм действия и основные клинические эффекты мельдония. Мельдоний снижает синтез карнитина, что приводит к ингибированию β-окисления свободных жирных кислот, активируется гликолиз и увеличивается образование в клетках аденозинтрифосфата. Приводятся данные об эффективности мельдония при ишемической болезни сердца и ишемической болезни мозга, хронической сердечной недостаточности, сахарном диабете и астеническом синдроме. Описано положительное влияние препарата на липидный и углеводный обмен. Приведены два клинических случая, подтверждающих эффективность мельдония при постковидном синдроме и таком часто встречающемся его проявлении, как астения. Сделан вывод о целесообразности включения мельдония в комплексную терапию пациентов с постинфекционным астеническим синдромом в условиях пандемии.Ключевые слова: COVID-19, постковидный синдром, утомляемость, ишемия, гипоксия, мельдоний. The frequency of post-COVID syndrome in patients treated on an outpatient basis ranges from 10% to 35%, while in patients who have had a severe disease requiring hospitalization, the frequency of post-COVID syndrome can reach 80%. Increased fatigue, defined as a feeling of physical and mental fatigue or exhaustion in the form of muscle weakness, slow reactions, drowsiness and reduced concentration, is the most common (17,5-72%), often the leading complaint of patients with post-COVID syndrome. In 63% of patients, even 6 months after discharge from the hospital, increased fatigue and muscle weakness were noted. Since there is reason to believe that hypoxia and acidosis with a violation of the processes of formation and use of energy occur in asthenic syndrome, it seems appropriate to use metabolic correctors in this situation, which include the drug meldonium. Meldonium works as an antihypoxant, antioxidant, cytoprotector, angioprotector and energy protector, which gives grounds to speak of the so-called multimodal or supranosological effect of the drug. This article describes the mechanism of action and the main clinical effects of meldonium. Meldonium reduces the synthesis of carnitine, which leads to inhibition of β-oxidation of free fatty acids, glycolysis is activated and the formation of adenosine triphosphate in cells increases. Data are given on the effectiveness of meldonium in coronary heart disease and coronary brain disease, chronic heart failure, diabetes mellitus and asthenic syndrome. The positive effect of the drug on lipid and carbohydrate metabolism is described. Two clinical cases are presented confirming the effectiveness of meldonium in post-COVID syndrome and such a common manifestation of it as asthenia. The conclusion is made about the expediency of including meldonium in the complex therapy of patients with post-infectious asthenic syndrome in a pandemic.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Shmanko, O. V. "Ефективність фіксованих комбінацій лізиноприлу з мельдонієм та еналаприлу з нітрендипіном у хворих на артеріальну гіпертензію з когнітивними розладами = The effectiveness of the fixed drug combinations of lisinopril with meldonium and of enalapril with nitrendipine in arterial hypertension patients with cognitive impairment". 31 жовтня 2015. https://doi.org/10.5281/zenodo.34077.

Full text
Abstract:
<strong>Shmanko O. V. </strong><strong>Ефективність фіксованих комбінацій лізиноприлу з мельдонієм та еналаприлу з нітрендипіном у хворих на артеріальну гіпертензію з когнітивними розладами = </strong><strong>The effectiveness of the fixed drug combinations of lisinopril with meldonium and of enalapril with nitrendipine in arterial hypertension patients with cognitive impairment.</strong> <strong>Journal of Education, Health and Sport</strong><strong>. </strong><strong>2015;5(10):327-339</strong><strong>. </strong><strong>ISSN 2391-8306</strong><strong>. DOI</strong> <strong>http://dx.doi.org/10.5281/zenodo.34077</strong> <strong>http://ojs.ukw.edu.pl/index.php/johs/article/view/2015%3B5%2810%29%3A327-339</strong> <strong>https://pbn.nauka.gov.pl/works/670816</strong> <strong>Formerly Journal of Health Sciences. ISSN 1429-9623 / 2300-665X. Archives 2011&ndash;2014</strong> <strong>http://journal.rsw.edu.pl/index.php/JHS/issue/archive</strong> &nbsp; <strong>Deklaracja.</strong> <strong>Specyfika i zawartość merytoryczna czasopisma nie ulega zmianie.</strong> <strong>Zgodnie z informacją MNiSW z dnia 2 czerwca 2014 r., że w roku 2014 nie będzie przeprowadzana ocena czasopism naukowych; czasopismo o zmienionym tytule otrzymuje tyle samo punkt&oacute;w co na wykazie czasopism naukowych z dnia 31 grudnia 2014 r.</strong> <strong>The journal has had 5 points in Ministry of Science and Higher Education of Poland parametric evaluation. Part B item 1089. (31.12.2014).</strong> <strong>&copy; The Author (s) 2015;</strong> <strong>This article is published with open access at Licensee Open Journal Systems of Kazimierz Wielki University in Bydgoszcz, Poland and Radom University in Radom, Poland</strong> <strong>Open Access. This article is distributed under the terms of the Creative Commons Attribution Noncommercial License which permits any noncommercial use, distribution, and reproduction in any medium,</strong> <strong>provided the original author(s) and source are credited. This is an open access article licensed under the terms of the Creative Commons Attribution Non Commercial License</strong> <strong>(http://creativecommons.org/licenses/by-nc/3.0/) which permits unrestricted, non commercial use, distribution and reproduction in any medium, provided the work is properly cited.</strong> <strong>This is an open access article licensed under the terms of the Creative Commons Attribution Non Commercial License (http://creativecommons.org/licenses/by-nc/3.0/) which permits unrestricted, non commercial</strong> <strong>use, distribution and reproduction in any medium, provided the work is properly cited.</strong> <strong>The authors declare that there is no conflict of interests regarding the publication of this paper.</strong> <strong>Received: 25.09.2015. Revised 25.10.2015. Accepted: 31.10.2015.</strong> &nbsp; УДК 616.12- 008.331.1-06:616.89-008.46-085.214.32/.225.2 &nbsp; <strong>ЕФЕКТИВНІСТЬ ФІКСОВАНИХ КОМБІНАЦІЙ ЛІЗИНОПРИЛУ З МЕЛЬДОНІЄМ ТА ЕНАЛАПРИЛУ З НІТРЕНДИПІНОМ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ З КОГНІТИВНИМИ РОЗЛАДАМИ</strong> <strong>THE EFFECTIVENESS OF THE FIXED DRUG COMBINATIONS OF LISINOPRIL WITH MELDONIUM AND OF ENALAPRIL WITH NITRENDIPINE IN ARTERIAL HYPERTENSION PATIENTS WITH COGNITIVE IMPAIRMENT</strong> &nbsp; <strong>О</strong><strong>. </strong><strong>В</strong><strong>. </strong><strong>Шманько</strong> <strong>O. V. Shmanko</strong> &nbsp; <strong>ДВНЗ &quot;Тернопільський державний медичний університет </strong> <strong>ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України&quot; </strong> <strong>Тернопіль</strong><strong>, </strong><strong>Україна</strong> <strong>Ternopil State Medical University</strong> <strong>Ternopil, Ukraine</strong> &nbsp; &nbsp; <strong>Summary</strong> &nbsp; The results of the comparative assessment of the effects of fixed drug combinations of lisinopril with meldonium and of enalapril with nitrendipine on cognitive disorders in patients with arterial hypertension are presented. It was found that the use of fixed drug combinations of lisinopril with meldonium and of enalapril with nitrendipine in hypertensive patients with cognitive impairment could be considered as having cerebro-protective effect, based on neuropsychological examination (MMSE, MOCA), on evaluation of the quality of life (SF-12) and on patients&rsquo; own subjective state reports, which gives us an indication to use fixed drug combination of enalapril with nitrendipine for moderate cognitive impairment, longer duration of disease and higher degree of arterial hypertension, and fixed drug combination of lisinopril with meldonium for mild cognitive impairment in patients with arterial hypertension. &nbsp; <strong>Keywords:</strong> arterial hypertension, cognitive impairment, lisinopril, meldonium, enalapril, nitrendipine. &nbsp; <strong>Резюме </strong> Представлені результати ефективності фіксованих комбінацій лізиноприлу з мельдонієм та еналаприлу з нітрендипіном у хворих на артеріальну гіпертензію з когнітивними розладами. Встановлено, що фіксовані комбінації лізиноприлу з мельдонієм та еналаприлу з нітрендипіном за нейропсихологічними тестами (MMSE,MOCA), оцінкою якості життя (SF- 12), суб&#39;єктивним станом хворих на артеріальну гіпертензію&nbsp; можна розцінювати як засоби, що мають церебропротективний ефект, що дозволяє застосовувати еналаприл з нітрендипіном при помірних когнітивних розладах, більшій тривалості і вищому ступені артеріальної гіпертензії, а лізиноприл з мельдонієм&nbsp; при легких когнітивних порушеннях у хворих на артеріальну гіпертензію. &nbsp; <strong>Ключові слова:</strong> артеріальна гіпертензія, когнітивні розлади, лізиноприл, мельдоній, еналаприл, нітрендипін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Лучко, О. Р. "ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕЛЬДОНІЮ ДИГІДРАТУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ З ХРОНІЧНИМ ПІЄЛОНЕФРИТОМ". Art of Medicine, 26 червня 2019, 69–74. http://dx.doi.org/10.21802/artm.2019.2.10.69.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Солєйко, О. В. "Моніторинг ризику кардіотоксичності у пацієнтів із серцево-судинною коморбідністю в умовах сезону ГРВІ: можливості мельдонію". Ukrainian Medical Journal 136, № 2 (2020). http://dx.doi.org/10.32471/umj.1680-3051.136.176351.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Гончар, О. О., Л. В. Братусь, І. М. Карабань та І. М. Маньковська. "Вплив Капікору на зміни білкових маркерів розвитку окисного стресу в мітохондріях мозку щурів за умов моделювання хвороби Паркінсона". Фармакологія та лікарська токсикологія 14, № 5 (2020). http://dx.doi.org/10.33250/14.05.316.

Full text
Abstract:
Досліджували вплив препарату Капікор (комбінація гамма-бутиробетаїн дигідрату і мельдонію дигідрату) на білкові маркери про- та антиоксидантної системи мітохондрій мозку щурів за умов ротенон-токсичної моделі хвороби Паркінсона (ХП).Мета дослідження – встановити ефективність використання препарату Капікор для корекції змін білкових компонентів про- та антиоксидантної системи мітохондрій мозку щурів за моделювання ХП ротеноном.Було показано, що внутрішньоочеревинне введення Капікору (50 мг/кг) щодня впродовж 14 днів підвищувало активність ферменту НАДН-дегідрогенази (комплекс І дихального ланцюга мітохондрій) і мітохондріальної аконітази, зменшувало вміст окисно модифікованих протеїнів, що свідчить про послаблення окисних процесів. Це відбувалося на тлі зростання вмісту відновленого глутатіону, відновлення активності та експресії білка Mn-супероксиддисмутази до контрольних показників. Про підвищення рівня антиперекисного захисту мітохондрій свідчить зростання активності та експресії білка глутатіонпероксидази.Таким чином, застосування Капікору за умов моделювання ХП призводить до зниження ротеноніндукованого пошкодження мітохондрій мозку щурів за рахунок посилення дії протективних білків ендогенного антиоксидантного захисту та послаблення процесу окисної модифікації мітохондріальних протеїнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Potupchik, T., L. Evert, O. Averyanova, Yu Akhmeldinova, and А. Ivanov. "Possibilities of using Meldonium Organica in the combination treatment of cardiovascular and cerebrovascular diseases." Vrach 30, no. 9 (2019). http://dx.doi.org/10.29296/25877305-2019-09-06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Smirnova, M. D., O. N. Svirida, and F. T. Ageev. "Using meldonium to improve adaptation of patients with hypertension and pre-diabetes to influence of heat." Systemic Hypertension 12, no. 4 (2015). http://dx.doi.org/10.26442/2075-082x_12.4.46-51.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!