Academic literature on the topic 'Методи розподілу'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Методи розподілу.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Методи розподілу"

1

Filimonchuk, Tetiana, Yurij Koltun, Iryna Klymova та Denis Kornienko. "МОДЕЛЬ РОЗПОДІЛУ ПУЛУ ЗАВДАНЬ ЗА ОБЧИСЛЮВАЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, № 71 (2023): 150–54. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2023.1.150.

Full text
Abstract:
Актуальність. На даний час існує проблема, яка пов’язана з відсутністю алгоритмів оптимального управління розподілом пулу завдань, який надходить на обчислювальні ресурси кластеру. Планувальники, які здійснюють розподіл завдань, не враховують вартість використання обчислювальних ресурсів, які можуть зменшити час виконання пулу завдань. Завдання, які надходять на вхід планувальника, є різнорідними, що також створює додаткові складнощі під час їх розподілу. Метою даної роботи є модифікація моделі розподілу пулу завдань з урахуванням критеріїв розподілу, розробка методу пошуку оптимального плану розподілу та впровадження його в імітаційне середовище GRASS. Об’єктом дослідження є процес розподілу пулу завдань на обчислювальні ресурси кластеру. Предметом дослідження є методи та алгоритми моделювання розподілу пулу завдань. Результати. Запропонована модифікація моделі розподілу завдань на обчислювальні ресурси кластеру, за рахунок використання критеріїв розподілу. Критерії реалізовано в якості модуля, який додано до середовища імітаційного моделювання GRASS. На основі математичної моделі запропонован метод пошуку оптимального плану розподілу завдань по обчислювальним ресурсам кластеру. Висновок. Критерії розподілу, які додано до моделі розподілу пулу завдань, є складоваю методу пошуку оптимального розподілу. Завдяки використанню їх комбінацій здійснюється пошук розподілу, який задовольняє вимогам постачальників завдань та ресурсів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Жуковська, Аліна. "МЕТОДИ ПЛАНУВАННЯ ТА РОЗПОДІЛУ ЗАВДАНЬ У ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТІ". Socio-economic relations in the digital society 1, № 47 (2023): 50–60. http://dx.doi.org/10.55643/ser.1.47.2023.478.

Full text
Abstract:
Одним із основних елементів системи тайм-менеджменту є планування та розподіл завдань. Успішне виконання завдання залежить від багатьох чинників: наскільки воно своєчасне та актуальне, наскільки чітко та правильно сформульоване, наскільки реалістичне та досяжне, як воно співвідноситься з іншими завданнями; чи правильно визначено час, необхідний для його виконання, і чи оптимально встановлено дедлайн. Світова практика напрацювала багато методів планування та розподілу завдань. У їхньому багатоманітті досить важко зорієнтуватись і визначити, який метод найкраще підходить для конкретної ситуації. Метою статті є розроблення класифікації методів планування та розподілу завдань, які використовуються в тайм-менеджменті, визначення їхніх переваг та недоліків, а також оцінка їхньої потенційної корисності для різних типів людей і організацій. Для проведення дослідження застосовано методи теоретичного узагальнення (спостереження, порівняння, абстрагування, аналіз та синтез, індукція та дедукція), метод порівняльного аналізу та метод класифікації. Виявлено багато методів тайм-менеджменту, які використовуються для планування та розподілу завдань. Для полегшення процесу пошуку відповідного методу запропоновано класифікацію залежно від функцій, які вони виконують. Відповідно до розробленої класифікації методи поділено на чотири групи: методи постановки завдань; фіксації та структуризації завдань; визначення пріоритетів; принципи, правила та методи розподілу часу на виконання завдань. Запропоновано авторське визначення кожної із груп методів. Виокремлено переваги та недоліки проаналізованих методів, а також ідентифіковано ситуації, у яких ці методи будуть найбільш ефективними. Запропонована класифікація методів планування та розподілу завдань, які використовуються в тайм-менеджменті, значно полегшить процес вибору найбільш зручного методу та допоможе потенційним користувачам у повній мірі використати всі їхні переваги.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Volk, Maksym, Vladyslav Kurochkin, Anton Zaporozhchenko та Papin Paronikian. "ГІБРИДНИЙ МЕТОД РОЗПОДІЛУ РЕСУРСІВ В ХМАРНИХ СИСТЕМАХ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, № 76 (2024): 70–73. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2024.2.070.

Full text
Abstract:
Об'єктом досліджень є процес управління ресурсами в хмарних системах. Мета статті полягає у підвищення ефективності хмарних систем шляхом розробки метода розподілу віртуальних машин в системах хмарних обчислень. Предметом статті виступають методи розподілу віртуальних машин та завдань в системах хмарних обчислень. У роботі розглядаються різні методи розподілу ресурсів в системах хмарних обчислень. На основі проведеного аналізу зроблено висновки про їх недоліки та переваги. В результаті дослідження отримано гібридний метод розподілу віртуальних машин за комп'ютерними ресурсами та пакетів завдань за віртуальними машинами. Експериментальні результати підтверджують підвищення ефективність запропонованого методу у порівнянні з існуючими за рахунок зниження енергоспоживання та часу виконання і збільшення коефіцієнту використання процесорних модулів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Литвиненко, В. А., С. В. Марченко та О. М. С’янов. "СТАТИСТИЧНІ МЕТОДИ ОБРОБКИ ДАНИХ ПРО ВІДМОВИ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАНЬ". Математичне моделювання, № 1(46) (14 червня 2022): 16–21. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.1(46)2022.258342.

Full text
Abstract:
Для математичного опису процесу виникнення прихованих відмов застосовують ймовірністно-фізичні (дифузійні) моделі відмов. Тому актуальною є задача оцінка параметрів дифузійних розподілів на основі статистики відмов в процесі експлуатації ЗВ.
 Мета дослідження полягає в розробці методу статистичної обробки даних папаметричних і раптових відмов. Особливість параметричних відмов полягає в прихованому характеру їх появи. Для математичного опису процесу виникнення прихованих відмов застосовують ймовірністно-фізичні (дифузійні) моделі відмов. В роботі проведені розрахунки і порівняльний аналіз методу максимальної правдоподібності і методу найменших квадратів при оцінці параметрів і довірочних інтервалів функцій розподілу ймовірностей виникнення відмов. На основі аналізу отриманих емпіричних функцій розподілу та монотонний характер випадкових процесів зміни в часі метрологічних характеристик ЗВ показано, що функція DM-розподілу краще апроксимує емпіричні функції розподілу побудовані на основі різних джерел статистичної інформації в порівнянні з результатами отриманими для розподілу Вейбулла.
 Запропонований набір методів підвищує достовірність процедури обробки і аналізу статистики відмов при оцінці показників надійності ЗВ. Розвинуті в роботи методи математичної статистики розширюють результати досліджень в області метрологічної надійності. Дані методи розроблені для спеціалістів метрологічних служб підприємств при виконанні спеціальних робіт по забезпеченню метрологічної надійності в складі автоматизованих систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сук, Петро. "РОЗПОДІЛ ВИТРАТ МАЙБУТНІХ ПЕРІОДІВ ЗА ОБЕРНЕНИМ МЕТОДОМ НА ОСНОВІ ПРИБУТКУ ВІД ІНШОЇ ОПЕРАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Grail of Science, № 39 (19 травня 2024): 110–15. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.10.05.2024.014.

Full text
Abstract:
Розглянуто економічний зміст поняття “Прибуток від іншої операційної діяльності”, особливості його розрахунку та відображення в бухгалтерському обліку і фінансовій звітності. Доведено доцільність використання прибутку від іншої операційної діяльності як бази для розподілу витрат майбутніх періодів. Запропоновано можливість застосування оберненого методу розподілу витрат майбутніх періодів на основі прибутку від іншої операційної діяльності. Здійснено розподіл витрат майбутніх періодів за оберненим методом на основі прибутку від іншої операційної діяльності на прикладі. Наведено два способи розрахунку оберненого методу розподілу витрат майбутніх періодів на основі прибутку від іншої операційної діяльності: 1) від первісної (початкової) суми витрат майбутніх періодів; 2) від залишкової (поточної) суми витрати майбутніх періодів. По видах прибутку від іншої операційної діяльності рекомендовано використовувати відповідні обернені методи розподілу витрат майбутніх періодів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Bulba, S., V. Davydov та H. Kuchuk. "МЕТОД РОЗПОДІЛУ РЕСУРСІВ МІЖ КОМПОЗИТНИМИ ЗАСТОСУНКАМИ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, № 50 (2018): 99–104. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.4.099.

Full text
Abstract:
Предмет розгляду – методи оптимального розподілу ресурсів. Метою статті є розробка методу розподілу ресурсів між композитними за стосунками, орієнтованому на динамічний вибір алгоритму оптимізації. методи, що використовуються, – жадібні та мурашині алгоритми, кластерізаційний підхід. Результати роботи. Розглянуто узагальнення існуючих евристик динамічного планування, які відносяться до класу жадібних алгоритмів та знаходять на кожному кроці локально оптимальне рішення. Проведено укрупнену класифікацію методів розподілу пакету композитних застосунків. Проаналізовано два типи кластеризації - вертикальну та горизонтальну. Розглянута можливість планування наборів композитних застосунків на базі кластерізаціонного підходу. Наведено спосіб розподілу наборів композитних за стосунків як з використанням мурашиного алгоритму, так і на базі кластерізаційного підходу з використанням мурашиного алгоритму. Проаналізовано переваги та недоліки кожного із розглянутих підходів, що дало змогу визначити межі застосування кожного із підходів. Висновки. Запропоновано чотири різних підходи до розподілу ресурсів між композитними за стосунками з використанням таких методів: жадібні алгоритми, мурашині алгоритми, вертикальна та горизонтальна кластерізація, сумісне використання мурашиного алгоритму та кластерізації. Розроблений метод дозволяє динамічно провести найкращий вибір. Подальші дослідження будуть направлені на розробку відповідного алгоритму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Hrebeniuk, D., та V. Davydov. "МЕТОД ПЕРВИННОГО ВИДІЛЕННЯ ХМАРНИХ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ РЕСУРСІВ НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ ІЄРАРХІЙ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, № 61 (2020): 80–85. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.3.080.

Full text
Abstract:
Предметом дослідження в статті є моделі та методи розмежування навантаження і ресурсів в системах хмарних обчислень, зокрема, які базуються на моделі надання послуг інфраструктури як сервісу. Метою роботи є оптимізація первинного виділення ресурсів в системах хмарних обчислень шляхом адаптації методу аналізу ієрархій для впровадження в хмарні обчислення. Це дозволить запускати нові віртуальні машини з мінімальним зниженням продуктивності вже функціонуючих екземплярів. У статті вирішуються наступні завдання: дослідження доцільності використання моделі аналізу ієрархій в хмарних обчисленнях; адаптація методу аналізу ієрархій для впровадження в системи хмарних обчислень; оцінка ефективності впровадженого методу. Для вирішення поставлених завдань були використані підходи і методи теоретичних досліджень, які засновані на наукових положеннях статичного, функціонального і системного аналізів. Отримані наступні результати: запропоновано використання методу аналізу ієрархії для розподілу ресурсів у системах хмарних обчислень. Наведено переваги та недоліки цього методу для використання у хмарних обчисленнях. Метод аналізу ієрархій був адаптовано для систем хмарних обчислень. Наведено алгоритм його використання. Проведена оцінка ефективності розробленого метода, який показав доцільність його використання при розподілу ресурсів у системах хмарних обчислень. Висновки. Вдосконалення методу первинного розмежування ресурсів в системах хмарних обчислень дозволило підвищити здатність цих систем запускати нові віртуальні машини з мінімальним зниженням продуктивності вже функціонуючих екземплярів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Несенюк, Любов, Олеся Савченко, Вадим Ніжник та Олександр Нікулін. "МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ЗАХИСТУ". Науковий вісник: Цивільний захист та пожежна безпека, № 2(14) (14 грудня 2022): 134–42. http://dx.doi.org/10.33269/nvcz.2022.2(14).134-142.

Full text
Abstract:
У роботі наведено статистичні дані про пожежі в Україні за 2021 рік та їх наслідки, що містять: кількість загиблих та травмованих людей (в тому числі дітей), прямі та побічні збитки. Використано аналітичні методи, зокрема комплексний аналіз і узагальнення раніше виконаних робіт. Здійснено аналіз наукових джерел та досліджень щодо теоретичних методів оцінювання надійності технічних систем і переліку показників надійності, які впливають на ефективність функціонування технічних систем; наведено класифікацію показників надійності за властивостями, що визначають надійність технічних систем. Зображено схему процедури дослідження ефективності технічної системи. Показано, що найбільш застосовними на практиці під час оцінювання ефективності функціонування технічних систем є ймовірнісні методи, деталізація яких можлива з використанням статистичних даних. Наведено математичні моделі законів розподілів, які дають змогу реалізувати ймовірнісні методи під час оцінювання ефективності функціонування систем протипожежного захисту, та проаналізовано сфери їх застосування. Досліджено переваги та недоліки під час використання методів аналізування ефективності технічних систем, а саме – ймовірнісного розподілу, біноміального розподілу, нормального розподілу, логарифмічно-нормального розподілу, експоненційного розподілу, розподілу Вейбула. Показано, що ймовірність (коефіцієнт) впливу систем протипожежного захисту на значення індивідуального пожежного ризику також можна встановити із використанням польових методів моделювання. Розглянуто підходи щодо оцінювання ймовірності ефективного функціонування із використанням теоретичних методів як окремих видів систем протипожежного захисту, так і їх спільних різних комбінацій. Сформульовано висновки та напрями подальших досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Shegeda, Alexander. "Тенденції розвитку органічного агровиробництва та регіональний розподіл його суб’єктів в Україні". Agricultural and Resource Economics: International Scientific E-Journal 4, № 3 (2018): 148–61. http://dx.doi.org/10.51599/are.2018.04.03.10.

Full text
Abstract:
Мета. Метою статті є дослідження тенденцій розвитку та специфіки регіонального розподілу суб’єктів органічного агровиробництва в Україні.
 Методологія / методика / підхід. Теоретико-методичною основою дослідження є діалектичний метод пізнання економічних процесів, фундаментальні положення сучасної економічної теорії, законодавчі акти України, наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених щодо тенденцій розвитку та специфіки регіонального розподілу суб’єктів органічного агровиробництва. Для досягнення поставленої мети використано методи логічного узагальнення та систематизації; абстрактний метод; прийоми аналогії та зіставлення. Для візуального представлення результатів використано картографічний метод.
 Результати. Установлено, що у світі простежується тенденція до зростання земельних площ під органічним сільським господарством. Доведено, що вітчизняні товаровиробники, адаптуючись до кон’юнктури світових ринків, почали нарощувати обсяги виробництва органічної продукції. Обґрунтовано, що ключовим чинником, який впливає на регіональний розподіл виробників органічної продукції, є наближення до ринків збуту. 
 Оригінальність / наукова новизна. Виявлено тенденції розвитку та специфіку регіонального розподілу суб’єктів з органічного агровиробництва в Україні. Побудовано карти, що демонструють регіональний розподіл кількості органічних операторів в Україні. Установлено, що більшість органічних господарств розташовані в Київській, Одеській, Вінницькій, Херсонській, Чернівецькій, Тернопільській і Полтавській областях. Щодо регіонального розподілу кількості експортерів та імпортерів органічної продукції, то виявлено їх концентрацію в Херсонській області, що пов’язано з логістичним сполученням.
 Практична цінність / значущість. Оцінено тенденції розвитку та регіональний розподіл суб’єктів з органічного агровиробництва в Україні. Проаналізовано особливості регіонального розподілу кількості підприємств, що пов’язують свій бізнес з органічним сектором. Проведений аналіз допоможе потенційним товаровиробникам органічної продукції здійснювати планування господарської діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ТРАСКОВЕЦЬКА, Лілія, та Олександр РУДИК. "КОМП’ЮТЕРНІ МЕТОДИ СТАТИСТИЧНОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 81, № 3 (2020): 517–34. http://dx.doi.org/10.32453/3.v81i3.491.

Full text
Abstract:
Робота присвячена важливій темі теорії інформаційних систем – теорії і практиці виявлення сигналів у завадах. У будь-якому середовищі на поширення сигналів діють завади, що спотворюють структуру сигналів і, відповідно, інформацію, яку вони несуть. Загальною властивістю сигналів є їх випадковий характер, тому для математичного опису сигналів використовують апарат теорії ймовірностей. Сигнал – носій інформації, якої немає в точці приймання до моменту його прийняття. Оскільки інформація про об’єкт кодується в одному або декількох параметрах сигналу – амплітуді, частоті, фазі, часі затримки, то принаймні один з цих параметрів невідомий для спостерігача. Крім того, наявність завад і шумів, що є випадковими процесами, а також випадкові параметри каналу поширення сигналу зумовлюють потребу в застосуванні методів теорії ймовірностей, теорії випадкових процесів та методів математичної статистики під час проведення досліджень з обробки сигналів. Для математичного опису сигналів і завад використовують ті чи інші моделі випадкових процесів – гауссівські випадкові процеси, негауссівські випадкові процеси із складеним розподілом, негауссівські марковські випадкові процеси. Моделюють випадковий процес заданою багатовимірною щільністю розподілу ймовірностей. В роботі обґрунтовано методологічні принципи обробки сигналів за умов апріорної невизначеності, коли щільність розподілу ймовірностей невідома. В основу статистичної обробки інформаційних параметрів сигналів покладено знаходження таких інформаційних ознак: середніх значень інтервалів, статистичний розподіл вибірки, дисперсії амплітуд. Використовуючи комп’ютерне моделювання в системі Matlab, за допомогою адаптивних алгоритмів проведено генерацію сумішей радіотехнічних завад різних видів. У процесі оброблення за цими алгоритмами також визначено статистичні оцінки параметрів суміші сигналу і завад. Обчислені параметри сигналу використовуються для з’ясування наскільки узгоджена з дослідними даними гіпотеза про те, що невідома характеристика має саме те значення, яке отримане в результаті її оцінювання. Для візуалізації досліджень створено програмний код в системі Matlab з використанням спеціального середовища візуального програмування GUIDE, який дозволяє: генерувати випадкові сигнали з різними формами спектрів завад, демонструвати їх, будувати гістограми та підбирати закони розподілу, що якнайкраще описують випадковий процес. Крім того, в програмі обчислено ймовірність виявлення сигналу і побудовано графік залежності ймовірності виявлення сигналу від ймовірності хибної тривоги і відношення сигналу до шуму при різних обсягах вибірки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Методи розподілу"

1

Лесюта, Н. Ю. "Рекурентні методи розв’язання задач розподілу ресурсів". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11826.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Борисенко, І. І. "Логістичні методи розподілу фінансових ресурсів у мережі банку". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59735.

Full text
Abstract:
Сталий розвиток банківської системи України значною мірою залежить від ефективності управління фінансовими ресурсами банків. Останнім часом відбуваються значні зміни у розподілі фінансових ресурсів, зростанні обсягів банківського обслуговування господарської діяльності організацій. Тому, незважаючи на значний позитивний досвід роботи, накопичений у банківській сфері, необхідність адаптації до динамічного, складного і недостатньо визначеного оточення зумовлює необхідність розробки інноваційних методів банківського менеджменту, зокрема й логістичного підходу до управління фінансовими ресурсами банку. Обґрунтування доцільності впровадження даного підходу, визначення й удосконалення його елементів сприятиме забезпеченню конкурентних переваг банку та посиленню його спроможності протистояти сучасним вимогам ведення бізнесу, особливо в умовах фінансової кризи. Тому виникає необхідність адаптувати до банківської діяльності прийоми, методи та методики, що використовуються в логістиці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дженюк, Наталія Володимирівна, та І. А. Крамаренко. "Метод розподілу трафіку телекомунікаційних мереж". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43681.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кузьменко, Леонід Володимирович. "Проблеми розподілу накладних витрат". Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18618.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чередніченко, Ольга Юріївна. "Мультиагентна модель розподілу ресурсів навчального процесу". Thesis, Харьковский национальный университет радиоэлектроники, 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46666.

Full text
Abstract:
This work is devoted to issues of multi-agent approach implementation for tasks resolving of management of educational resources. The formalization of dynamic distribution of resources based on the network of the needs and opportunities is proposed. The formal model of interaction between agents is described. The proposed approach allows solve quickly and flexibly the problem of the distribution of educational resources in accordance with the rapidly changing needs of the environment.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Саркісян, Анна Оганесівна. "Методи і моделі прогнозування актуарних ризиків". Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/45229.

Full text
Abstract:
Дипломна робота: 169 с., 21 табл., 48 рис., 2 дод., 29 джерел. Об’єкт дослідження – актуарні ризики, які досліджуються за допомогою байєсівської методології, як потужного інструментарію врахування апріорної та вибіркової інформації з метою уточнення закону розподілу випадкової величини, а також задача прогнозування величини страхових виплат як складна задача актуарної математики, що може бути розв’язана засобами байєсівської методології. Мета роботи – дослідження можливості застосування байєсівської методології для підвищення якості оцінок прогнозів можливих втрат в актуарних задачах; розгляд задач, розв’язок яких може бути покращено шляхом використання байєсівських методів, аналіз задачі прогнозування розподілу величини страхових виплат як такої, що може бути успішно розв’язана за допомогою байєсівських методів аналізу. Моделі - досліджувались байєсівські методи аналізу як інструмент врахування вибіркової та апріорної інформації і модифікації на її основі запропонованих моделей, актуарні ризики як перспективна область застосування байєсівських методів дослідження невизначеності, уточнення структури та покращення адекватності прогностичних якостей моделей. Отримані результати – побудована модель аналізу та прогнозування виплат страхової та модель кількості звернень до страхової. Прогнозні припущення щодо розвитку об’єкту дослідження – узагальнення запропонованого методу аналізу різних типів розподілів випадкових величин, що зустрічаються у страхуванні, проведення дослідження точності моделі залежно від вибору нормуючого коефіцієнта, модифікація відомих методів аналізу та управління страховими ризиками з використанням байєсівської методики.<br>Bachelor thesis: 169 p., 21 tabl., 48 fig., 2 append., 29 sources. Object of study - actuarial risks, which are studied using Bayesian methodology as a powerful tool for a priori and sample information to clarify the law of distribution of random variables, as well as the problem of predicting the amount of insurance benefits as a complex problem of actuarial mathematics that can be solved by means of Bayesian methodology. Purpose - to study the possibility of applying the Bayesian methodology to improve the quality of estimates of forecasts of possible losses in actuarial problems; consideration of problems, the solution of which can be improved by using Bayesian methods, analysis of the problem of forecasting the distribution of the amount of insurance benefits as such, which can be successfully solved using Bayesian methods of analysis. Used models - Bayesian methods of analysis were studied as a tool to take into account sample and a priori information and modify the proposed models based on it, actuarial risks as a promising area of application of Bayesian methods of uncertainty research, refinement of structure and improvement of adequacy of prognostic qualities of models. Results - a model of analysis and forecasting of insurance payments and a model of the number of appeals to the insurance company. Predictive assumptions about the development of the object of study - generalization of the proposed method of analysis of different types of distributions of random variables found in insurance, study the accuracy of the model depending on the choice of standardization, modification of known methods of analysis and management of insurance risks using Bayesian methodology.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Нааем, Хазім Рахім Нааем. "Моделі та методи розподілу мережевого ресурсу комп'ютерних мереж геоінформаційной системи екологічного моніторингу". Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/34184.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.05 – Комп'ютерні системи та компоненти. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків 2018. Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-практичної задачі удосконалення методу розподілу мережевого ресурсу комп'ютерних систем геоінформаційної системи екологічного моніторингу, що дозволяє підвищити оперативність функціонування цієї систем за рахунок використання розроблених моделей та методів розподілу обчислювального ресурсу мережі. Розроблено метод ухвалення рішень по організації стаціонарних постів системи ГІС екологічного моніторингу, який у відмінності від існуючих враховує параметр, що визначає швидкість зміни рівня поточного забруднення, величину концентрації небезпечних хімічних речовин (ОХВ) і розу вітрів, характерну для цієї місцевості. Запропоновано модель трафіку передачі даних гібридної комп'ютерної мережі ГІС екологічного моніторингу, яка враховує злиття інформаційних потоків, що мають різні статистичні моделі та метод розподілу мережевого ресурсу гібридної комп'ютерної мережі ГІС за рахунок використання технології MIMO, що дозволяє на 12-15% понизити час, необхідне на доставку даних моніторингу. Розроблена модель програмно-апаратних засобів, використання якої враховує особливості безпровідній передачі даних від декількох джерел інформації у гібридної комп'ютерної мережі ГІС.<br>Thesis for scientific degree candidate of technical sciences in the specialty 05.13.05 – computer systems and components. – National Technical University "Kharkіv Polytechnic Institute", Kharkіv 2018. The dissertation is devoted to the solution of the scientific and practical task of improving the method of network resource distribution of computer system of the geographic information system for ecological monitoring, which allows increasing the efficiency of functioning of these systems by using already developed models and methods of computing resource distribution of the network. The structure of GIS for environmental monitoring is developed, its main sub-systems and interaction principles are defined. The structure of hybrid computer network for digital data transmissions proposed, which allows optimizing the process of data transmission for environmental monitoring. The method of making decisions on the foundation of stationary posts of GIS for environmental monitoring is provided, which, in contrast to the existing ones, takes into account the parameter that determines the alteration rate of the then-current pollution level, the magnitude of the concentration of hazardous chemicals (HAZCHEM), and the wind rose specific for the area in question. Also, this method takes into consideration that the difference of HAZCHEM concentration in space varies from point to point. The whole from the abovementioned allows localizing zones of potential pollution and severely reducing the number of specialized observation posts (by 10-15%). The data transmission traffic model is developed for the hybrid computer network (CN) of the environmental monitoring GIS. This model takes into account the merging of information flows, which have different statistical models. The use of the offered model allows shortening the computer network data transmission rate by 13%. The network resources distribution method for the hybrid computer network of the environmental monitoring GIS is developed through the use of MIMO technology, which allows reducing the time required for monitoring data delivery by 12-15%. The model of hardware and software has been developed, the usage of which considers the features of wireless data transmission from several information sources in the hybrid computer network of GIS, thereby allowing to reduce the package loss ratio and to increase the speed of data transmission for the hybrid CN of GIS. The offered efficiency enhancement models and methods in computer networks of GIS have been examined in simulation modeling and experimental studies, which have thereby confirmed the veracity and significance of the derived results. The developed software and hardware model for ecological monitoring GIS allows reducing dates of receipt, processing and analysis of the ecological data, improving veracity and quality of the received results, and ensuring information safety.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Нааем, Хазім Рахім Нааем. "Моделі та методи розподілу мережевого ресурсу комп'ютерних мереж геоінформаційной системи екологічного моніторингу". Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/34163.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.05 – Комп'ютерні системи та компоненти. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків 2018. Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-практичної задачі удосконалення методу розподілу мережевого ресурсу комп'ютерних систем геоінформаційної системи екологічного моніторингу, що дозволяє підвищити оперативність функціонування цієї систем за рахунок використання розроблених моделей та методів розподілу обчислювального ресурсу мережі. Розроблено метод ухвалення рішень по організації стаціонарних постів системи ГІС екологічного моніторингу, який у відмінності від існуючих враховує параметр, що визначає швидкість зміни рівня поточного забруднення, величину концентрації небезпечних хімічних речовин (ОХВ) і розу вітрів, характерну для цієї місцевості. Запропоновано модель трафіку передачі даних гібридної комп'ютерної мережі ГІС екологічного моніторингу, яка враховує злиття інформаційних потоків, що мають різні статистичні моделі та метод розподілу мережевого ресурсу гібридної комп'ютерної мережі ГІС за рахунок використання технології MIMO, що дозволяє на 12-15% понизити час, необхідне на доставку даних моніторингу. Розроблена модель програмно-апаратних засобів, використання якої враховує особливості безпровідній передачі даних від декількох джерел інформації у гібридної комп'ютерної мережі ГІС.<br>Thesis for scientific degree candidate of technical sciences in the specialty 05.13.05 – computer systems and components. – National Technical University "Kharkіv Polytechnic Institute", Kharkіv 2018. The dissertation is devoted to the solution of the scientific and practical task of improving the method of network resource distribution of computer system of the geographic information system for ecological monitoring, which allows increasing the efficiency of functioning of these systems by using already developed models and methods of computing resource distribution of the network. The structure of GIS for environmental monitoring is developed, its main sub-systems and interaction principles are defined. The structure of hybrid computer network for digital data transmissions proposed, which allows optimizing the process of data transmission for environmental monitoring. The method of making decisions on the foundation of stationary posts of GIS for environmental monitoring is provided, which, in contrast to the existing ones, takes into account the parameter that determines the alteration rate of the then-current pollution level, the magnitude of the concentration of hazardous chemicals (HAZCHEM), and the wind rose specific for the area in question. Also, this method takes into consideration that the difference of HAZCHEM concentration in space varies from point to point. The whole from the abovementioned allows localizing zones of potential pollution and severely reducing the number of specialized observation posts (by 10-15%). The data transmission traffic model is developed for the hybrid computer network (CN) of the environmental monitoring GIS. This model takes into account the merging of information flows, which have different statistical models. The use of the offered model allows shortening the computer network data transmission rate by 13%. The network resources distribution method for the hybrid computer network of the environmental monitoring GIS is developed through the use of MIMO technology, which allows reducing the time required for monitoring data delivery by 12-15%. The model of hardware and software has been developed, the usage of which considers the features of wireless data transmission from several information sources in the hybrid computer network of GIS, thereby allowing to reduce the package loss ratio and to increase the speed of data transmission for the hybrid CN of GIS. The offered efficiency enhancement models and methods in computer networks of GIS have been examined in simulation modeling and experimental studies, which have thereby confirmed the veracity and significance of the derived results. The developed software and hardware model for ecological monitoring GIS allows reducing dates of receipt, processing and analysis of the ecological data, improving veracity and quality of the received results, and ensuring information safety.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бойко, Аніта Олексіївна. "Компʼютерна система розподілу місць в громадському транспорті". Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2022. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11917.

Full text
Abstract:
Мета роботи це покращення якості пасажирських перевезень в громадському транспорті, підвищення рівня комфорту для пасажирів. В результаті виконаного наукового дослідження розроблені методи розподілу місць, які допоможуть користувачам знати маршрут заздалегідь, а також дізнатись яке з місць їм краще обрати для власної поїздки. Результати досліджень можна використати для покращення пасажиропотоку в місті. Також розроблений метод з мобільним додатком допоможе додатково інтегрувати потрібні послуги для зручності громадян міста. Удосконалений метод електронного вибору місця, в частині додавання вагових датчиків сидіння, що допомагає фіксувати кількість зайнятих місць та надавати інформацію наступним пасажирам через мобільний додаток про вільні сидячі місця в транспортному засобі. Метод розподілення місць за допомогою мобільного додатку, що дозволяє прокласти маршрут та допомагає обрати зручне місце для поїздки в пункт призначення, що в свою чергу допомагає підвищити рівень комфорту для пасажирів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мірошник, Олександр Олександрович. "Моделі та методи підтримки прийняття рішень в системі керування якістю процесу розподілу електричної енергії". Thesis, ФОП Червяк В. Є, 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/19104.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.13.03 – системи та процеси керування. – Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка. – Харків, 2015. Дисертацію присвячено вирішенню проблеми підтримки прийняття рішень і оцінки їх ефективності в системі керування якістю процесу розподілу електричної енергії при неоднорідних режимах роботи в умовах невизначеності. Для підвищення ефективності керування процесом розподілу електричної енергії розроблено методи оцінки неоднорідних режимів роботи СКРЕ з урахуванням несиметрії, що носить стохастичний або детермінований характер. З метою ідентифікації неоднорідних режимів внаслідок несинусоїдальних спотворень напруги в СКРЕ розроблено метод, що базується на використанні вейвлет-аналізу та нейронної мережі, і дозволяє розпізнати образ спотвореного сигналу напруги. Досліджено, що вейвлет Paul дозволяє виділити різні спотворення напруги та отримати частотні компоненти і їх положення на часовій осі одночасно. Розроблено метод підтримки прийняття рішення з рівномірного розподілу електроприймачів в СКРЕ з використанням генетичних алгоритмів, який дозволяє вибрати Парето-оптимальні рішення за рівнем зниження втрат і кількості перекомутацій. Також розроблено метод прийняття рішень в СКРЕ по рівномірному розподілу електроприймачів на базі нейронної мережі, який використовує математичні сподівання струмів в максимум навантаження за сезон, що дозволяє знизити додаткові втрати електричної енергії. З метою оцінки функціонування системи керування якості процесу розподілу електричної енергії в умовах невизначеності розроблено метод, який в нечіткому вигляді оцінює ступінь відповідності показників якості нормам та дозволяє відслідковувати зміну якості електричної енергії навіть, якщо основні показники не виходять за межі допустимих значень.<br>Dissertation for scientific degree of doctor of technical sciences on specialty 05.13.03 – management of systems and processes. – Kharkiv Petro Vasylenko National Technical University of Agriculture. – Kharkiv, 2015. The thesis is devoted to the problem solving of decision-making supporting and valuing their effectiveness in the system of quality management process of distribution of electric power in heterogeneous modes under uncertainty. It was developed valuation methods heterogeneous operating mode of SOED, taking into account unsymmetric with stochastic or deterministic nature, in order to raise the effectiveness of process control of electrical energy distribution. With the purpose of identification of heterogeneous regimes as result of non-sinusoidal voltage distortion in SOED a method based on the wavelet analysis and neural network developed and it allows you to recognize a distorted image signal voltage. It was investigated that wavelet Paul can provide various voltage distortion and gain frequency components and their positions at the time axis simultaneously.It was worked out a method for decision support with a equal distribution of SOED using genetic algorithms, which allows you select the Pareto-optimal solutions in terms of reduction of losses and the quantitative re-strapping. Also, it was developed the method of decision-making in SOED by equal distribution of electro-based neural network that uses voltage average of distribution at the maximum loading per the season, thus reducing the additional losses of electricity.In order to assess the quality of the control system functioning of electricity distribution quality in terms of uncertainty it was developed the method, which evaluates a fuzzy extent accordance to standards and quality indicators to track change of electricity quality even if the major parameters do not exceed permissible values.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Методи розподілу"

1

Шахіна, Ірина. Інноваційні методи, технології та моніторинг якості електронного навчання (Лабораторний практикум): навчальний посібник. VSPU, 2020. https://doi.org/10.31652/378.147.091.33:004(075.8)-1-435.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику основна увага приділена висвітленню матеріалів для проведення лабораторних робіт із дисципліни «Інноваційні методи, технології та моніторинг якості електронного навчання» для магістрів галузі знань 01 Освіта / Педагогіка за спеціальністю 015.39 Професійна освіта (Цифрові технології). Зміст посібника охоплює питання використання інноваційних технологій, а саме інформаційно-комунікаційних, інтерактивних та проектних технологій в освітньому процесі cучасного фахівця, а також тестових технологій моніторингу та контролю знань електронного навчання (обробки результатів тестування, показників якості тестових завдань, оцінки вірогідностей відповіді, методик для визначення надійності та валідності тестів, кількісних показників). У посібнику також наведено структуру навчальної дисципліни, розподіл навчального часу, тематичний план, вимоги щодо рівня знань і вмінь, критерії оцінювання знань студентів, розподіл балів, які отримують студенти, завдання для самостійного опрацювання, питання для підсумкового контролю знань студентів, додатки, тести для проведення незалежного моніторингу знань, глосарій, список джерел для вивчення дисципліни, ресурси Інтернет. Використані інноваційні методи навчання сприятимуть розвитку творчої особистості студентів, допоможуть закріпити, поглибити та cистематизувати знання, одержані під час занять з предмету «Інноваційні методи, технології та моніторинг якості електронного навчання». Навчальний посібник буде корисним студентам педагогічних закладів освіти. Стане в пригоді викладачам ЗВО, вчителям ЗЗСО, ЗПТО, методистам, магістрантам, аспірантам, докторантам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шимкова, І. Практикум з художньої обробки волокнистих матеріалів. VSPU, 2024. https://doi.org/10.31652/745.52/.54(035).377.8-1-20.

Full text
Abstract:
Довідник містить теми лекційних і практичних занять, завдання для самостійної роботи, методичні рекомендації, критерії та методи оцінювання, розподіл балів, а також список рекомендованої літератури. Видання буде корисним для студентів педагогічних спеціальностей, викладачів технологій та всіх, хто цікавиться декоративно-прикладним мистецтвом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шахіна, Ірина. Комп’ютерна обробка даних у психологічних дослідженнях (Лабораторний практикум): навчальний посібник. VSPU, 2022. https://doi.org/10.31652/004:159.9.075(075)-1-214.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику основна увага приділена висвітленню матеріалів для проведення лабораторних робіт із дисципліни «Комп’ютерна обробка даних у психологічних дослідженнях» для бакалаврів галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки за спеціальністю 053 Психологія. Зміст посібника охоплює питання використання комп’ютерних технологій у всіх напрямках роботи психолога, можливості здійснення за необхідності своєї професійної діяльності у дистанційному форматі, поглиблення системи знань про статистику і практичну реалізацію навичок щодо статистичного оброблення інформації в психологічних дослідженнях. У посібнику також наведено структуру навчальної дисципліни, розподіл навчального часу, тематичний план, вимоги щодо рівня знань і вмінь, критерії оцінювання знань студентів, розподіл балів, які отримують студенти, завдання для самостійного опрацювання, питання для підсумкового контролю знань студентів, додатки, глосарій, список джерел для вивчення дисципліни, ресурси Інтернет. Використані методи навчання сприятимуть розвитку творчої особистості студентів, допоможуть закріпити, поглибити та систематизувати знання, одержані під час занять з предмету «Комп’ютерна обробка даних у психологічних дослідженнях», допоможуть набуттю практичних навичок використання статистичних пакетів працювання інформації. Вивчення дисципліни дає підґрунтя для подальшого використання комп’ютерної техніки у численних спеціальних методах вивчення та аналізу інформації. Навчальний посібник буде корисним студентам педагогічних закладів освіти. Стане в пригоді викладачам ЗВО, вчителям ЗЗСО, ЗПТО, методистам, магістрантам, аспірантам, докторантам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шахіна, Ірина. Організація та обробка психологом електронної інформації (Лабораторний практикум): навчальний посібник. VSPU, 2024. https://doi.org/10.31652/378.147.091.33:004:159.9-051(075.8)-1-179.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику основна увага приділена висвітленню матеріалів для проведення лабораторних робіт із дисципліни «Організація та обробка психологом електронної інформації» для бакалаврів галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки за спеціальністю 053 Психологія, спеціалізації Психологія HR-менеджменту. Зміст посібника охоплює питання використання комп’ютерних технологій у всіх напрямках роботи психолога, можливості здійснення за необхідності своєї професійної діяльності у дистанційному форматі, поглиблення системи знань про статистику і практичну реалізацію навичок щодо cтатистичного оброблення електронної інформації в психологічних дослідженнях. У посібнику також наведено структуру навчальної дисципліни, розподіл навчального часу, тематичний план, вимоги щодо рівня знань і вмінь, критерії оцінювання знань студентів, розподіл балів, які отримують студенти, завдання для самостійного опрацювання, питання для підсумкового контролю знань студентів, додатки, глосарій, предметний покажчик, список джерел для вивчення дисципліни, ресурси Інтернет. Використані методи навчання сприятимуть розвитку творчої особистості студентів, допоможуть закріпити, поглибити та систематизувати нання, одержані ід ас анять з предмету «Організація та обробка психологом електронної інформації», допоможуть набуттю практичних навичок використання статистичних пакетів опрацювання інформації. Вивчення дисципліни дає підґрунтя для подальшого використання комп’ютерної техніки у численних спеціальних методах вивчення, аналізу та обробки електронної інформації. Навчальний посібник буде корисним студентам педагогічних закладів освіти. Стане в пригоді викладачам ЗВО, вчителям ЗЗСО, ЗПТО, методистам, магістрантам, аспірантам, докторантам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шахіна, Ірина. Цифрові технології статистичного опрацювання експериментальних даних (Лабораторний практикум): навчальний посібник. VSPU, 2024. https://doi.org/10.31652/004.9:519.2(075.8)-1-198.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику основна увага приділена висвітленню матеріалів для проведення лабораторних робіт із дисципліни «Цифрові технології статистичного опрацювання експериментальних даних» для магістрів галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), спеціалізації 015.39 Цифрові технології. Зміст посібника охоплює питання використання цифрових технологій для статистичного опрацювання експериментальних даних, можливості здійснення за необхідності своєї професійної діяльності у дистанційному форматі, поглиблення системи знань про статистику і практичну реалізацію навичок щодо статистичного оброблення експериментальних даних і їх практичне застосування в сфері власних наукових досліджень. У посібнику також наведено структуру навчальної дисципліни, розподіл навчального часу, тематичний план, вимоги щодо рівня знань і вмінь, критерії оцінювання знань студентів,розподіл балів, які отримують студенти, завдання для самостійного опрацювання, питання для підсумкового контролю знань студентів, додатки, глосарій, предметний покажчик, список джерел для вивчення дисципліни, ресурси Інтернет. Використані методи навчання сприятимуть розвитку творчої особистості студентів, допоможуть закріпити, поглибити та систематизувати знання, одержані під час занять з предмету «Цифрові технології статистичного опрацювання експериментальних даних», допоможуть набуттю практичних навичок икористання статистичних пакетів опрацювання інформації. Вивчення дисципліни дає підґрунтя для подальшого використання комп’ютерної техніки у численних спеціальних методах вивчення, аналізу та обробки електронної інформації. Навчальний посібник буде корисним студентам педагогічних закладів освіти. Стане в пригоді викладачам ЗВО, вчителям ЗЗСО, ЗПТО, методистам, магістрантам, аспірантам, докторантам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Методи розподілу"

1

Затонацька, Т. Г., О. Ю. Анісімова та В. В. Бойко. "ГЛОБАЛЬНІ ТРЕНДИ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗМІНИ МАРКЕРІВ ПІД ВПЛИВОМ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ". У ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ КРАЇНИ. Publishing house “Liha-Pres”, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-255-8-9.

Full text
Abstract:
Проаналізувавши особливості реалізації прямих іноземних інвестицій можна визначити, яким чином інституційні інвестори оцінюють конкурентоспроможність регіонів в цілому, окремих країн, галузей або векторів розвитку. Метою роботи є комплексний аналіз основних маркерів щодо спрямування ПІІ та розробка рекомендацій та прогнозів змін під впливом російсько-української війни. Результатом дослідження є проведення комплексного аналізу, який дозволив обґрунтувати географічний розподіл, пріоритетність галузей та форми реалізації ПІІ, пріоритети національних політик щодо ПІІ, вектори розвитку з урахуванням російсько-української війни. Маркери географічного розподілу ПІІ у 2022 році будуть змінені через війну в Україні, лідером серед галузей залишається відновлювальна енергія та сектор цифрової економіки, період сильної невизначеності продемонстрував найбільшу кіл ькість менш сприятливих заходів, тобто повернення країн до протекціоністської політики щодо ПІІ, почалася розробка стратегій цифрового розвитку, що спрямована на розбудову необхідної інфраструктури для цифрових галузей економіки, що є основою цифрового розвитку та переходу до нової парадигми Економіка 5.0.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хвалін, Денис. "МУЛЬТИФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОВИХ ПРОЦЕСІВ У ТОРЦЕВІЙ ЗОНІ ПОТУЖНОГО ГЕНЕРАТОРА". У Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.), 2-ге вид. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.08.

Full text
Abstract:
Показано переваги побудови математичних моделей у програмному середовищі COMSOL Multiphysics. Найсуттєвішою перевагою є можливість вирішувати мультифізичні задачі, що дозволяє створювати комплексні (взаємопов’язані) моделі. Представлено алгоритм, математичний опис і розв’язок задачі визначення розподілу електромагнітного поля та температури у торцевій зоні осердя статора потужного турбогенератора у разі застосування чисельного методу. Використано підхід для аналізу теплових процесів у торцевій зоні осердя статора турбогенератора послідовного логічного переходу від простої моделі електромагнітного поля в активній частині машини до більше складних моделей кінцевої зони з використанням попередніх результатів у наступних, що дозволяє отримати рішення для визначення розподілу температури в складних областях. Математична модель відрізняється від тих, що використовуються та відомі на сьогодні, більше повним урахуванням фізико-технічних факторів і достовірністю результатів розрахунку за умов простоти програмної реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Paliichuk, Ihor. "Elastic interaction of the casing pipe and the coupling in a conical threaded connection with a seal." In Scientific and technical research in the field of construction, Volume 1. Кушнір Г.М., 2022. http://dx.doi.org/10.63048/978-617-7926-37-4.4.

Full text
Abstract:
У нафтових і газових свердловинах застосовують обсадні труби, які з’єднують муфтами з ущільненням і конічною різьбою. Ці з’єднання складаються з кільцевих ділянок у вигляді тонких оболонок з лінійно змінною товщиною стінки. Кожна ділянка деформується осесиметрично під дією внутрішнього і зовнішнього тисків, контактних тисків у різьбі та ущільненні, впливу деформацій суміжних ділянок. Ці деформації описані неоднорідним диференціальним рівнянням четвертого порядку. Знайдено його розв’язок у вигляді комбінації функцій Бесселя та вирази розподілів вздовж ділянки радіальних деформацій, кутів поворотів, внутрішніх згинальних моментів і поперечних сил у її стінці. На їх основі розроблено методику визначення деформацій і контактних тисків на ділянках з’єднання з натягом, куди залучено формули Ламе, щоб врахувати радіальні зміщення шарів циліндра по товщині стінки. Розроблено математичну модель пружної взаємодії ділянок труби і муфти у конічному різьбовому з’єднанні з ущільненням на основі рівнянь рівноваги контактних тисків та балансу радіальних натягів і деформацій стінок ділянок у з’єднанні. На основі програмної моделі усього з’єднання досліджено закономірності розподілу контактних тисків у різьбі й ущільненні з’єднаних з натягом муфти і труби, вплив конструктивних та експлуатаційних чинників на зміну цих тисків і герметичність з’єднання. За їх результатами розроблено удосконалену конструкцію високогерметичного муфтового з’єднання обсадних труб, захищену патентами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Міцай, Д., та Д. Бондар. "ДОСЛІДЖЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ЗАСТОСУВАННЯ M-ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ МЕТОДА КОДОВОГО РОЗПОДІЛУ КАНАЛІВ". У Радіоелектроніка та молодь у XXI столітті. Т. 4 : Конференція "Перспективи розвитку інфокомунікацій та інформаційно-вимірювальних технологій". Press of the Kharkiv National University of Radioelectronics, 2024. http://dx.doi.org/10.30837/iyf.pdicimt.2024.137.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гусарова, Олена, та Раїса Шапар. "ВПЛИВ ПАРАМЕТРІВ СУШИЛЬНОГО АГЕНТА ТА УМОВ ЗНЕВОДНЕННЯ НА КІНЕТИКУ ВОЛОГООБМІНУ". У Галузеві дослідження XXI століття аграрні науки зоологія та ветеринарія виробництво та технології (1st ed ). NGO European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/hdsanzvvt.ed-1.08.

Full text
Abstract:
З метою інтенсифікації сушіння проведено дослідження по впливу швидкості та напряму руху сушильного агента на процес конвективного зневоднення плодоовочевої сировини до вологості не більше 6 %. Діапазон зміни швидкості сушильного агента - від 0,5 до 3 м/с. Дослідження показали, що на початковому етапі, під час видалення вільної вологи, швидкість руху доцільно підтримувати рівні 2…2,5 м/с, а далі знижувати до 1,5 м/с при підтримці температури матеріалу впродовж всього зневоднення, яка не перевищує гранично допустиму величину. Доведено, що такий розподіл параметрів сушильного агента у поєднанні з тепловими режимами забезпечує високу інтенсивність вологовіддачі та скорочення енерговитрат до 20 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Faflei, Oleh. "Features of the formation of the stress-strain state of the lock joints of the drill string elements." In Scientific and technical research in the field of construction, Volume 1. Кушнір Г.М., 2022. http://dx.doi.org/10.63048/978-617-7926-37-4.5.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання підвищення втомної міцності замкових різьбових з`єднань елементів бурильної колони. Досліджено напружено-деформований стан одноопорного та двоопорного замкового різьбового з’єднання обважнених бурильних труб. Визначено вплив конструктивних елементів на розподіл напружень у двоопорному замковому різьбовому з’єднанні. Оптимізовано геометричні параметри додаткової опори ніпеля двоопорного замкового різьбового з’єднання обважнених бурильних труб. Досліджено вплив розміщення основної площини різьби замкового різьбового з’єднання елементів бурильної колони на напружено-деформований стан. Визначено оптимальні довжини ніпеля додаткової опори для 14 типорозмірів розробленої конструкції двоопорного замкового різьбового з’єднання обважнених бурильних труб. Виведено безрозмірний коефіцієнт та побудовано його залежності від величини перекриття ніпеля та муфти у зоні додаткового опорного торця і може застосовуватися при розробленні інших типорозмірів різьб аналогічної конструкції. Результати натурних експериментальних досліджень розробленої конструкції та методики розрахунку моменту згвинчування двоопорного замкового різьбового з'єднання підтверджують проведені дослідження імітаційним моделюванням
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Методи розподілу"

1

Сук, П. Л. "Розрахунок методу розподілу витрат майбутніх періодів на основі доходу від реалізації робіт". У Особливості функціонування економіки в умовах кризи. PE Lesiuk T.P., 2025. https://doi.org/10.64076/eecsr250622.06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Goptsiy, Maryna, and Yuriy Pozdnyakov. "Dynamics of changes in multi-year fluctuations in the rivers of the Tysa sub-basin." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.008.

Full text
Abstract:
Метою роботи було дослідити, проаналізувати та оцінити сучасні багаторічні коливання річних значень середнього стоку річок суббасейну Тиси. На зміну кількісних і якісних характеристик водних об'єктів найбільше впливає безпосередній антропогенний вплив, а також зміна кліматичних умов, яка особливо проявляється в останні десятиліття. Оцінка цих змін у різних регіонах світу є предметом низки досліджень. Як правило, водний режим річок та розподіл річного стоку річок за сезонами та місяцями обумовлено головним чином закономірностями внутрішньорічної зміни основних складових водного балансу: опадів та випаровування, які є зональними факторами формування стоків, а також впливом азональних факторів: геоморфологічної будови басейну, гідрографічних та гідрогеологічних умов, характеру ґрунтів, рослинного покриву, господарську діяльність у басейнах річок. Фактори, що обумовлюють характер внутрішньорічного розподілу стоку, виявляються більш численними та їх вплив на внутрішньорічний стік менш вивчений, ніж умови, що визначають, наприклад, річні коливання стоку. За достатньої гідрологічної вивченості річки завдання встановлення внутрішньорічного розподілу стоку зазвичай вирішується порівняно просто. Для річок, не вивчених у гідрологічному відношенні або вивчених слабо, розрахунок розподілу стоку представляє складне завдання. Особливі складнощі виникають при розрахунку внутрішньорічного розподілу стоку для малих невивчених річок. Це пояснюється впливом місцевих фізико-географічних умов басейну, які викликають значні зміни в умовах харчування басейну і в розподілі стоку в порівнянні з розподілом стоку середніх і великих річок, розташованих в одній і тій же кліматичній зоні...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Фугело, Микола, Олена Васильєва та Павліна Фугело. "СПОСОБИ РАНЖУВАННЯ: МЕТОД ГІПЕРБОЛІЧНИХ РОЗПОДІЛІВ". У PUBLIC COMMUNICATION IN SCIENCE: PHILOSOPHICAL, CULTURAL, POLITICAL, ECONOMIC AND IT CONTEXT. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/15.05.2020.v1.40.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сук, П. Л. "Застосування методу розподілу витрат майбутніх періодів на основі податку на прибуток від фінансової діяльності". У Детермінанти відновлення та розвитку України. Збірник матеріалів ІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Чернігів, 28 червня 2024 року). NGO "Scientific and Educational Innovation Center of Social Transformations, 2024. http://dx.doi.org/10.54929/conf_28_06_2024-06-05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сук, П. Л. "Розподіл витрат майбутніх періодів за методом на основі податку на додану вартість". У Національна безпека України в умовах сучасних викликів. NGO "Scientific and Educational Innovation Center of Social Transformations, 2023. http://dx.doi.org/10.54929/conf_22_08_2023-04-07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тішаева, А. М., та М. Н. Жуков. "Методика дешифрування зон підтоплень за матеріалами дистанційних зондувань на основі ієрархічного підходу із використанням моделі композиційного розподілу". У Geoinformatics 2011. EAGE Publications BV, 2011. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20145108.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Rybchenko, Lyudmyla, and Svitlana Savchuk. "The radiation regime of solar radiation on the territory of Ukraine for 1961-2020." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.043.

Full text
Abstract:
Промениста енергія Сонця є єдиним джерелом тепла, що формує тепловий баланс і термічний режим Землі. Основою життя на земній поверхні є видима частина сонячної радіації. Надходження сонячної радіації визначається астрономічними параметрами – висотою Сонця та тривалістю дня Тривалість сонячного сяйва (ТСС) – це важлива характеристика радіаційного режиму, що визначається астрономічним чинником і циркуляцією атмосфери. Сонячна радіація, що проникає крізь земну атмосферу, поглинається та розсіюється атмосферними газами, зваженими у повітрі твердими та рідкими частками. Короткохвильова сонячна радіація досягає земної поверхні у вигляді прямої радіації від Сонця, розсіяної від небосхилу та хмарності, які є складовими сумарної сонячної радіації. Частина сонячної радіації відбивається від підстильної поверхні. Радіація, що поглинається, перетворюється на тепло та нагріває атмосферу та верхні шари ґрунту та води, а від них повітря. З метою отримання просторово-часового розподілу окремих складових радіаційного режиму, проведено розрахунки: тривалості сонячного сяйва та складових радіаційного балансу (прямої, розсіяної та сумарної сонячної радіації), – за різні періоди року на території нашої держави...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Литвиненко, Н. А., Ю. О. Сенько, М. В. Погребна, Л. М. Процик та Т. В. Сенько. "Оцінювання тривожних розладів у людей, що лікуються від туберкульозу". У Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я: «Інноваційні підходи до діагностики, лікування туберкульозу та інших захворювань легень: практичні рекомендації для лікарів загальної практики, фтизіатрів і пульмонологів» 7 квітня 2025 року (онлайн), м. Київ, Україна. Національний науковий центр фтизіатрії, пульмонології та алергології імені Ф.Г. Яновського, 2025. https://doi.org/10.32902/2663-0338-2025-1s-14.

Full text
Abstract:
Обґрунтування. Тривожні розлади є найпоширенішою групою психіатричних розладів (ризик пожиттєвого перебігу – 28 %), що має суттєвий вплив на якість життя в усіх сферах: особистій, соціальній, фізичній тощо. Крім цього, тривожні розлади часто співіснують з іншими труднощами, як-от депресія, низька самооцінка, відсутність вміння постояти за свої права. Симптоми генералізованого тривожного розладу: • почуття неспокою, нервове збудження або дратівливість; • підвищена втомлюваність; • труднощі з концентрацією уваги, пригадуванням, запам’ятовуванням нової інформації; • мимовільна напруженість м’язів; • труднощі з контролем почуття занепокоєння; • проблеми зі сном, як-от труднощі із засинанням, неспокійний сон. Мета. Вивчення тривожних розладів у людей, що лікуються від туберкульозу (ТБ). Матеріали та методи. Було проведено ретроспективне операційне дослідження щодо оцінювання ступеня тривожних розладів на початку лікування в людей з ТБ легень. До дослідження залучили 86 людей з ТБ легень, які отримували лікування на базі клініки ДУ «Національний науковий центр фтизіатрії, пульмонології та алергології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України» за короткостроковими й індивідуалізованими режимами антимікобактеріальної терапії в межах наукових розробок. Пацієнтів анкетували за допомогою тесту для скринінгу генералізованого тривожного розладу в дорослих (GAD-7). У дослідженні погодилися взяти участь 13 жінок (15,1 %) та 73 чоловіки (84,9 %). Розподіл на вікові групи: 18-29 років – 10 (11,6 %) осіб, 30-44 роки – 42 (49,0 %) особи, 45-59 років – 27 (31,4 %) осіб, ≥60 років – 7 (8,1 %) осіб. Результати. Критерії оцінювання тривоги наведено на рисунку. Опис вираженості симптомів представлено на підставі «сирих» балів. Отримано такі результати рівня вираженості тривожності: • мінімальний (0-4 бали) у 29 (33,7 %) пацієнтів; • помірний (5-9 балів) у 36 (41,9 %) пацієнтів; • середній (10-14 балів) у 15 (17,4 %) пацієнтів; • високий (15-21 бал) у 6 (7,0 %) пацієнтів. Рис. Оцінювання генералізованого тривожного розладу в людей, що лікуються від ТБ Мінімальний рівень Помірний рівень Середній рівень Високий рівень Висновки. Більшість пацієнтів із тривожними розладами мають хронічний перебіг захворювання, симптоми посилюються через будь-який тип стресора чи супутню хворобу. Тому важливо забезпечити комплексний підхід до лікування, котрий охоплює психотерапевтичну підтримку та за потреби медикаментозне лікування психічних розладів. Доведено, що лікування, котре передбачає фармакологічні та психотерапевтичні методи, полегшує короткострокові симптоми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Литвиненко, Н. А., Ю. О. Сенько, М. В. Погребна, Л. М. Процик та Т. В. Сенько. "Оцінювання депресивних розладів у людей, що лікуються від туберкульозу". У Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я: «Інноваційні підходи до діагностики, лікування туберкульозу та інших захворювань легень: практичні рекомендації для лікарів загальної практики, фтизіатрів і пульмонологів» 7 квітня 2025 року (онлайн), м. Київ, Україна. Національний науковий центр фтизіатрії, пульмонології та алергології імені Ф.Г. Яновського, 2025. https://doi.org/10.32902/2663-0338-2025-1s-13.

Full text
Abstract:
Обґрунтування. Депресія є поширеним психічним розладом, пов’язаним з імуносупресією, який піддається лікуванню, але часто не розпізнається та не діагностується в людей з туберкульозом (ТБ) і може призводити до погіршення результатів лікування, включно зі зниженням ефективності, втратою пацієнта для подальшого спостереження та летальним наслідком. У людей з депресією спостерігаються такі симптоми, як постійний пригнічений (або поганий) настрій, втрата інтересу й задоволення від речей, які зазвичай цікавили та втішали, протягом щонайменше 2 тижнів, а також значні труднощі з особистою, сімейною, соціальною, навчальною, професійною або іншими сферами життя. У процесі вирішення, чи має людина з ТБ депресію, важливо оцінити не лише симптоми депресії, а й особливості психологічного стану пацієнта, за винятком симптомів, пов’язаних з ТБ: • похмурі думки про себе, світ навколо та своє майбутнє; • почуття безпорадності й безнадійності; • переконання в тому, що немає шансів покращити ситуацію; • втрата інтересу до повсякденної діяльності, потрібних чи приємних справ; • втрата здатності відчувати радість і задоволення; • роздратування, недостатність толерантності до побутових подразників; • фізичні відчуття втоми, в’ялості та виснаження; • навіть нескладні справи втомлюють і потребують набагато більше часу; • самозвинувачення, відчуття особистої марності чи провини; • жорстка критика себе за свої помилки та недоліки. Мета. Вивчення ступеня вираженості депресивних розладів у людей, що лікуються від ТБ. Матеріали та методи. Було проведено ретроспективне операційне дослідження щодо оцінювання ступеня тяжкості депресивних розладів на початку терапії в людей, які лікують ТБ. До дослідження залучили 553 пацієнтів, які отримували лікування від ТБ легень на базі клініки ДУ «Національний науковий центр фтизіатрії, пульмонології та алергології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України» (ННЦ ФПА) за короткостроковими й індивідуалізованими режимами антимікобактеріальної терапії в межах наукових розробок. Пацієнтів анкетували до початку лікування за опитувальником самооцінки депресії (Patient Health Questionnaire – PHQ-9). Погодилися взяти участь в опитуванні 461 людина у 2017-2021 рр. і 92 людини у 2022-2024 рр. Розподіл учасників за віком і статтю наведено в таблиці. Результати. Критерії оцінювання депресивних розладів наведено на рисунку. Отримано такі результати (опис вираженості симптомів депресивних розладів представлено на підставі отриманих балів): • депресії немає (0-4 бали) у 295 (64,0 %) пацієнтів у 2017-2021 рр. проти 44 (47,8 %) пацієнтів у 2022-2024 рр.; • легкий ступінь тяжкості депресії (5-9 балів) у 99 (21,5 %) пацієнтів у 2017-2021 рр. проти 20 (16,3 %) пацієнтів у 2022-2024 рр.; • помірний ступінь тяжкості депресії (10-14 балів) у 48 (10,4 %) пацієнтів у 2017-2021 рр. проти 20 (21,7 %) пацієнтів у 2022-2024 рр.; • середній ступінь тяжкості депресії (15-19 балів) у 15 (3,3 %) пацієнтів у 2017-2021 рр. проти 13 (14,2 %) пацієнтів у 2022-2024 рр.; • високий ступінь тяжкості депресії (20-27 балів) у 4 (0,9 %) пацієнтів у 2017-2021 рр. проти 0 (0 %) пацієнтів у 2022-2024 рр. Висновки. У період 2022-2024 рр. порівняно з 2017-2021 рр. спостерігається зниження частки пацієнтів без ознак депресії (з 64,0 до 47,8 %), що може свідчити про зростання рівня психоемоційного напруження серед пацієнтів, які отримують лікування в ННЦ ФПА. Частка пацієнтів з легким ступенем депресії зменшилася з 21,5 до 16,3 %, що може вказувати на перерозподіл у бік тяжчих форм розладу. Відзначається зростання частки пацієнтів з помірним (із 10,4 до 21,7 %) і середнім (із 3,3 до 14,2 %) ступенями депресії, що може свідчити про погіршення психоемоційного стану пацієнтів. Отримані результати можуть бути пов’язані з соціальними, економічними або медичними чинниками, як-от постійний стрес і тривога через обстріли, втрата близьких, вимушене переселення, посттравматичний стресовий розлад у військових, ветеранів і цивільних, які пережили бойові дії, депресія та безнадійність через затяжний характер війни, невизначене майбутнє, погіршення доступу до якісної медичної допомоги, зокрема психіатричної та психологічної підтримки. Втрата житла, роботи, соціальних зв’язків, економічна нестабільність, що призводять до хронічного стресу й невпевненості, збільшують рівень тривоги та депресивних розладів. Перспективи подальшого розвитку: поширювати інформацію про важливість психічного здоров’я та способи його підтримання; звертатися по допомогу до психологів, психотерапевтів, груп підтримки; підтримувати одне одного, створювати міцні соціальні зв’язки; обмежувати надмірне споживання новин і дбати про психологічну гігієну; розвивати державні та волонтерські програми психологічної реабілітації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Методи розподілу"

1

Теплицький, Ілля Олександрович, та Сергій Олексійович Семеріков. Моделювання за допомогою випадкових чисел. Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/959.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено методиці побудови та дослідження стохастичних моделей на основі методу Монте-Карло. Розглядається модель броунівського руху, побудова й опрацювання якої вводить у світ випадкових чисел і математичної статистики, сприяє формуванню уявлень про розподіли ймовірностей, зокрема ілюструє два поширених розподіли: рівномірний та нормальний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Крамаренко, Т. Г. Методи математичної статистики у науково-дослідній роботі педагогів. БДПУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1505.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є добір змісту навчального матеріалу для навчальної дисципліни «Методи математичної статистики у наукових дослідженнях», розподіл його за змістовими модулями, складання різнорівневих добірок завдань (рівень відтворення, рівень встановлення зв’язків та рівень міркувань), розробка відповідного електронного навчального курсу на платформі Moodle, застосування програмних засобів, співставлення матеріалів про методи опрацювання даних у вітчизняних та зарубіжних виданнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Крамаренко, Т. Г. Методи математичної статистики у науково-дослідній роботі педагогів. БДПУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1505.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є добір змісту навчального матеріалу для навчальної дисципліни «Методи математичної статистики у наукових дослідженнях», розподіл його за змістовими модулями, складання різнорівневих добірок завдань (рівень відтворення, рівень встановлення зв’язків та рівень міркувань), розробка відповідного електронного навчального курсу на платформі Moodle, застосування програмних засобів, співставлення матеріалів про методи опрацювання даних у вітчизняних та зарубіжних виданнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Соловйов, Володимир Миколайович, та Д. М. Чабаненко. Динамiка параметрiв моделi Левi для розподiлу прибутковостей часових рядiв свiтових фондових iндексiв. ННК “IПСА” НТУУ “КПI”, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1173.

Full text
Abstract:
Задачi монiторингу стану складних фiнансово-економiчних систем є дуже актуальними насьогоднi. Аналiз часових рядiв, якi є характеристиками таких систем, зокрема iндексiв фондових ринкiв, на наш погляд, є одним з ефективних методiв розвязування такої задачi з огляду на доступнiсть часового ряду в режимi реального часу. Вiдомо, що розподiли прибутковостей фiнансово-економiчних часових рядiв мають так званi “важкi хвости”, якi не дозволяють моделювати данi випадковi процеси класичними статистичними методам. Однiєю з моделей, яка здатна описувати процеси з “важкими хвостами”, є ↵-стiйкi процеси Левi. В данiй роботi пропонується використання процедури оцiнювання параметрiв моделi ↵-стiйкого процесу Левi для для монiторингу стану складних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соловйов, В. М., та А. В. Батир. Порівняльний аналіз рекурентних та інформаційних мір як засобів оцінки складності фінансово-економічних послідовностей. НГУ, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1202.

Full text
Abstract:
Збільшення кількості агентів та інтенсифікація фінансово-економічних взаємодій спричинили суттєве зростання волатильності ринків та ускладнення світового господарства. Відповідно до цього постає проблема ефективного антикризового регулювання, захисту приватних інвестицій, оптимального функціонування підприємств в умовах змінюваної кон’юнктури. У контексті цього актуальності набувають нові хаос-динамічні методи, які розглядають об’єкт дослідження як складну нерівноважну систему, що характеризується деяким ступенем невизначеності та нерівномірним розподілом інформації. Проблема функціонування складних структурних єдностей, їх оцінки та порівняння тривалий час залишається провідним питанням світової наукової спільноти. Особливої уваги заслуговують праці, в яких обґрунтовуються методологічні засади побудови алгоритмів аналізу реальних систем, а саме рекурентних характеристик [1] та універсальних засобів дослідження символьних послідовностей [2, 3]. Метою роботи є порівняння рекурентних та інформаційних мір як засобів оцінки складності фінансово-економічних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Савосько, Василь Миколайович. Вміст і розподіл органічного вуглецю у культурбіогеоценозах деревних насаджень степу в умовах промислового регіону. Львівський Університет, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/568.

Full text
Abstract:
Дослідно-розрахунковим методом встановлено, що запаси органічного вуглецю у штучних деревних насадженнях центральної частини Криворіжжя становлять 30–100 кг/м2. Основний пул вуглецю зосереджений у ґрунтах (80–95%) та в деревині (5–20%). На рівень запасів органічного вуглецю у штучних деревних насадженнях впливають вік і умови росту насаджень, а також гранулометричний склад ґрунтів. Нагромадження органічного вуглецю у штучних деревних насадженнях Криворіжжя доцільно вважати важливим фактором регуляції вмісту діоксиду вуглецю в атмосферному повітрі регіону.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Піддубний, Б. А., та Володимир Миколайович Соловйов. Комп’ютерне моделювання радіаційно-стимульованої стабілізації (001) Si поверхні. РВГІЦ КДПУ ім. В. Винниченка, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1025.

Full text
Abstract:
Поверхні, границі розподілу напівпровідників відіграють суттєву роль в процесі формування й функціонування значної кількості приладів та структур сучасної мікроелектроники. Ідеальна поверхня є неврівноваженою структурою, і в залежності від умов її одержання, відпалу, пасівації може трансформуватись в один з більш ніж 300 відомих станів. В сучасних теоретичних дослідженнях важливу роль відіграє комп’ютерне моделювання. Воно дозволяє дослідити атомну структуру, електронні, коливальні й оптичні властивості поверхні. В даній роботі методом молекулярної дннамики з потенціалом Стілінджера-Вебера досліджено особливості релаксації (001) поверхні кремнія при кімнатній температурі за нормальних умов, а також при її опроміненні низькоенергетичними іонами. Поверхня (001) Si була обрана з огляду на те, що вона є найбільш якісною при одержанні її методом молекулярно-променевої епітаксії і для неї ще не одержано в повній мірі переконливих експериментальних і теоретичних даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!