To see the other types of publications on this topic, follow the link: Моделювання фізичне.

Journal articles on the topic 'Моделювання фізичне'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Моделювання фізичне.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Семененко, В'ячеслав, Сергій Трачук та Вікторія Білецька. "Моделювання режимів фізичної активності дітей молодшого шкільного віку 1-ї та 2-ї груп здоров’я". Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, № 1 (31 травня 2023): 83–88. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2023.1.83-88.

Full text
Abstract:
Резюме. Розглянуто питання моделювання режимів фізичної активності дітей молодшого шкільного віку різних груп здоров’я. Мета. Аналіз режимів фізичної активності різної інтенсивності у молодших школярів 1-ї та 2-ї груп здоров’я. Методи. Аналіз науково-методичної літератури; тредмілергометрія та газоаналіз, методи математичної статистики. Результати. Здійснено оцінювання стану серцево-судинної та дихальної систем у процесі виконання фізичних навантажень дітьми молодшого шкільного віку, яких було розподілено на дві групи. На основі результатів досліджень можна розробити нові або вдосконалити традиційні форми організації фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку, віднесених до 1-ї та 2-ї груп здоров’я, оптимізувати їхню фізичну активність для досягнення максимального оздоровчого ефекту.
 Ключові слова: фізичне виховання, групи здоров’я, модель, фізична активність, регресійний аналіз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

РАШКІВСЬКИЙ, В. П., М. О. ПРИСТАЙЛО, Б. М. ФЕДИШИН та А. С. БЕСІДА. "ПОБУДОВА ФІЗИЧНОЇ МОДЕЛІ ТА ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТІВ ПОДІБНОСТІ ПРОСТОРОВО ОРІЄНТОВАНОГО НОЖА ВІДВАЛУ БУЛЬДОЗЕРА". Вісник Херсонського національного технічного університету 1, № 1(92) (2025): 198–203. https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2025.1.1.25.

Full text
Abstract:
У даній роботі розглянуто створення фізичної моделі установки для різання ґрунтів просторово орієнтованим ножем відвалу бульдозера, для проведення експериментальних досліджень. З метою дослідження процесу взаємодії робочого органу з робочим середовищем виникає необхідність проведення експериментальних досліджень, для яких, як правило, використовуються натурні об’єкти дослідження або їх моделі. При фізичному моделюванні зберігається фізична природа явищ, але змінюється їх масштаб. Використовуючи теорему подібності та фізичне моделювання, визначено умови подібності установки для різання ґрунтів просторово орієнтованим ножем відвалу бульдозера, в якій взаємодія робочого органу та робочого середовища описується силовим рівнянням із врахуванням їх параметрів. При цьому параметри натурального процесу взаємодії робочого органу та робочого середовища записано через параметри фізичної моделі та коефіцієнти подібності. В результаті ділення відповідних доданків силових рівнянь натурної установки та моделі між собою отримано систему з двох рівнянь, яка зв’язує між собою шість невідомих величин коефіцієнтів подібності. Отримані значення коефіцієнтів подібності дали можливість побудувати фізичну модель установки для різання ґрунтів просторово орієнтованим ножем відвалу бульдозера, що подібна натурній установці для різання ґрунтів просторово орієнтованим ножем відвалу бульдозера. В якості фізичної моделі установки з врахуванням коефіцієнтів подібності та передбачених задач досліджень було доопрацьовано динамометричний стенд реєстрації силового навантаження авторської конструкції КНУБА для дослідження процесу різання ґрунтів просторово орієнтованим ножем відвалу бульдозера, що дозволяє провести повноцінні експериментальні дослідження з врахуванням всіх чинних факторів взаємодії робочого середовища та робочого органу під час різання. В якості робочого середовища запропоновано використання парафін, а в якості робочого органу – стальну модель просторово орієнтованого ножа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Почка, К. І., Ю. Д. Абрашкевич, М. О. Пристайло та А. Г. Поліщук. "ПОБУДОВА ФІЗИЧНОЇ МОДЕЛІ УСТАНОВКИ ДЛЯ РІЗАННЯ ВИСОКОАБРАЗИВНИХ МАТЕРІАЛІВ АБРАЗИВНИМИ АРМОВАНИМИ КРУГАМИ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 3(82) (10 квітня 2023): 30–36. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2022.3.4.

Full text
Abstract:
У даній роботі розглянуто створення фізичної моделі установки для різання високоабразивних матеріалів абразивними армованими кругами для проведення експериментальних досліджень. З метою дослідження процесу взаємодії робочого органу з робочим середовищем виникає необхідність проведення експериментальних досліджень, для яких, як правило, використовуються натурні об’єкти дослідження або їх моделі. При фізичному моделюванні зберігається фізична природа явищ, але змінюється їх масштаб. Використовуючи теорему подібності та фізичне моделювання, визначено умови подібності установки для різання високоабразивних матеріалів абразивними армованими кругами, в якій взаємодія робочого органу та робочого середовища описується силовим рівнянням із врахуванням їх параметрів. При цьому параметри натурального процесу взаємодії робочого органу та робочого середовища записано через параметри фізичної моделі та коефіцієнти подібності. В результаті ділення відповідних доданків силових рівнянь натурної установки та моделі між собою отримано систему з двох рівнянь, яка зв’язує між собою вісім невідомих величин коефіцієнтів подібності. Шість з цих величин було задано з конструктивних міркувань, а два коефіцієнти розраховано. Отримані значення коефіцієнтів подібності дали можливість побудувати фізичну модель установки для різання високоабразивних матеріалів абразивними армованими кругами, що подібна натурній установці для різання високоабразивних матеріалів. В якості фізичної моделі установки з врахуванням коефіцієнтів подібності та передбачених задач досліджень було доопрацьовано динамометричний стенд реєстрації силового навантаження авторської конструкції КНУБА для дослідження процесу різання високоабразивних матеріалів абразивним армованим кругом, що дозволяє провести повноцінні експериментальні дослідження з врахуванням всіх чинних факторів взаємодії робочого середовища та робочого органу під час різання з подачею води в зону різання для обезпилення робочого процесу. В якості робочого середовища запропоновано використання вогнетривкої цегли, а в якості робочого органу – абразивний армований круг для різання високоабразивних матеріалів міцністю до 60МПа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Міцик, А. В. "Розвиток вібраційної оздоблювально-зачищувальної обробки в середовищі вільних абразивних гранул". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 1(265) (16 березня 2021): 68–74. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-265-1-68-74.

Full text
Abstract:
Розглянуто перспективи розвитку вібраційних технологій і обладнання в сучасному машинобудуванні. Викладена фізична і практична сутність і закономірності процесу оздоблювально-зачищувальної віброобробки. Наведено відмінні риси процесів мікрорізання і пружнопластичного деформування оброблюваних поверхонь. Проведено структурне механо-фізичне моделювання процесу руйнування поверхневого шару матеріалу оброблюваної деталі. Викладено технологічні можливості та вказані шляхи інтенсифікації віброобробки скороченням допоміжного часу механізацією завантаження і вивантаження середовища з резервуара та відділенням деталей від робочого середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Головач, Юрій Васильович. "Ціле є більшим за суму його частин". Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, № 12 (15 грудня 2021): 18–26. http://dx.doi.org/10.15407/visn2021.12.018.

Full text
Abstract:
Нобелівську премію з фізики 2021 р. було присуджено «за новаторський внесок у наше розуміння складних систем», причому одну половину спільно присудили Сюкуро Манабе та Клаусу Гассельманну «за фізичне моделювання клімату Землі, кількісне визначення мінливості та надійне прогнозування глобального потепління», а іншу — Джорджо Парізі «за відкриття взаємодії безладу і флуктуацій у фізичних системах від атомних до планетарних масштабів».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Круцевич, Тетяна, Оксана Марченко та Марина Дєдух. "Сучасні підходи до формування індивідуальної фізичної культури учнівської молоді в процесі фізичного виховання". Теорія і методика фізичного виховання і спорту, № 2 (3 січня 2022): 66–75. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.2.66-75.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті розглянуто підходи до формування індивідуальної фізичної культури учнівської молоді в процесі фізичного виховання. Мета. Визначити фактори впливу на формування індивідуальної фізичної культури учнівської молоді в процесі фізичного виховання. Методи. Теоретичні (аналіз, порівняння, узагальнення, систематизація, теоретичне моделювання); педагогічні (спостереження, експеримент із застосуванням інструментальних методів); соціологічні (неформалізовані бесіди, опитування, анкетування); методи математичної статистики. Результати. У ході теоретичного аналізу літературних джерел визначено компоненти індивідуальної фізичної культури, які характеризують процесуальну і результативну діяльність особистості. Розуміння індивідуальної фізичної культури базується більшою мірою на практичному досвіді, ніж на теоретичних знаннях. Виявлено, що тільки юнаки та дівчата, які навчаються у спортивному коледжі, мають достатній рівень фізкультурної освіти. В основі потребо-мотиваційної сфери фізичної культури і спорту юнаків і дівчат, які займаються та не займаються спортом, існують як спільні, так суттєво відмітні пріоритети. Підтверджено вплив факторів зовнішнього середовища на формування індивідуальної фізичної культури особистості під час визначення мотивів, інтересів у заняттях спортом. Розгляд в людині фізичного як особистого може бути одним із способів залучення молоді до формування цінностей фізичної культури і спорту та включення індивідуальної фізичної культури до спектру загальної культури людини.
 Ключові слова: учнівська молодь, індивідуальна фізична культура, фізична підготовленість, фізичне здоров’я, самооцінка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Марченко, Оксана, Людмила Цикало, Марія Бричук та Наталія Симоненко. "ГЕНДЕРНА ПРОБЛЕМАТИКА У ФІЗИЧНОМУ ВИХОВАННІ. ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ". Слобожанський науково-спортивний вісник 6, № 80 (2020): 22–31. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-6.004.

Full text
Abstract:
Мета: проведення історико-філософського аналізу гендерної проблематики у фізичному вихованні та з’ясування сутнісно-змістовної характеристики категорії «гендер» у сфері фізичної культури і спорту. Матеріал і методи: для розв’язання поставлених завдань, з метою узагальнення досвіду науковців, які займаються вивченням проблеми гендерного підходу у навчанні та вихованні, сучасних підходів до розвитку та вдосконалення системи фізичного виховання використовувався комплекс наступних теоретичних методів: аналіз, порівняння, узагальнення, систематизація, теоретичне моделювання. Результати: проаналізовано історичний аспект виникнення гендерного підходу у фізичному вихованні, який має певні відмінності та особливості, що робить його окремим напрямком гендерного пізнання, згідно з яким усі педагогічні та соціокультурні аспекти у фізичному вихованні молоді можуть мати гендерний вимір. Теоретично обґрунтовано потребу виокремлення і трактування гендерного підходу як дефініції в політичному, громадському, соціальному середовищах, указано на його значення для фізичного виховання і спорту та запропоновано для використання в дослідженнях новий термін, що дозволяє його характеризувати як міждисциплінарне та крос-секторальне поняття, екстрапольоване, взаємопов’язане та відповідне розвитку фізичної культури та спорту в країнах розвиненої демократії. Висновки: на основі отриманих результатів дослідження та вже наявних теоретичних і методологічних праць із гендерної проблематики обґрунтовано необхідність і доцільність розробки й упровадження гендерного компоненту у фізичне виховання сучасної молоді як сутнісно новий і прогресивний напрям аксіологічної значущості фізичної культури. Надана змістовна характеристика категорії «гендер» в сфері фізичної культури і спорту в контексті психолого-педагогічних досліджень. Ключові слова: гендер, гендерний підхід, фізичне виховання, фізична культура, спорт, історія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ткачук, В. В., та О. Є. Середюк. "КОНЦЕПЦІЯ ФІЗИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ ВОЛОГИ НА РОБОТУ ТЕРМОАНЕМОМЕТРИЧНИХ СЕНСОРІВ". METHODS AND DEVICES OF QUALITY CONTROL, № 1(50) (13 червня 2023): 31–40. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9981-2023-1(50)-31-40.

Full text
Abstract:
Розглянуто актуальність врахування впливу вологи у сфері витратометрії й обліку природного газу. Наведено результати аналізу відомих технічних рішень і концепцій щодо можливості створення установок і лабораторних стендів, які б реалізували фізичне моделювання впливу вологи на первинні вимірювальні перетворювачі та лічильники газу. Розкрито фізичний вплив вологості робочого середовища на функціонування термоанемометричних сенсорів шляхом зміни теплофізичних параметрів газового середовища, насамперед теплопровідності і теплоємності. Обґрунтовано можливість практичної реалізації лабораторної установки на базі пристрою з генеруванням вологи як компонента газового потоку лабораторної установки. При цьому для реалізації фізичного моделювання використано принцип масового вимірювання генерованої вологи і алгоритмічну залежність балансу масових витрат потоку газу на вході і виході розробленої установки. Розглянуто схему функціонування лабораторної установки, алгоритм її роботи з наведенням призначення і особливостей конструктивної реалізації окремих вузлів. Розроблений алгоритм функціонування лабораторної установки з наведенням розробленої методології розрахунку вологості, масової і об’ємної витрати генерованого робочого середовища відповідно до вибраних параметрів роботи установки. Здійснено математичне моделювання режимів роботи лабораторної установки і встановлено граничні режими її функціонування, які визначаються максимально можливим насиченням вихідного потоку водяною парою. Змодельовано вплив вологості вхідного потоку на вологість вихідного потоку з урахуванням генерованої витрати газу і генерованої масової витрати вологи. Наведено технічні характеристики розробленої лабораторної установки, які забезпечують відтворення робочих витрат повітря в діапазоні від 0,016 до 5 м3/год, генерування вологи в діапазоні від 0,1∙10-5 до 1∙10-4 кг/с, чим досягається можливість відтворення вологості вихідних потоків в діапазоні від реальної вологості навколишнього середовища до досягнення нею стовідсоткового значення відносної вологості. Розроблена установка дозволяє здійснити фізичне моделювання впливу вологи на роботу сенсорів опосередкованого вимірювання витрати, насамперед, термоанемометричних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бялік, Гаррі Абрамович, Станіслав Іванович Адамчук, Владилен Валерійович Наумик та Ричард Едуардович Мохнач. "ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ НЕМЕТАЛЕВИХ ВКРАПЛЕНЬ НА РУЙНАЦІЮ СТАЛІ". Математичне моделювання, № 1(38) (29 березня 2018): 156–59. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.1(38)2018.129643.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Egorov, А., O. Demidiuk та N. Kotovska. "Фізичне моделювання ходових якостей пасажирського судна нового покоління". Herald of the Odessa National Maritime University, № 69 (3 липня 2023): 7–23. http://dx.doi.org/10.47049/2226-1893-2023-2-7-23.

Full text
Abstract:
Нові покоління пасажирських суден змішаного і річкового плавання (ПС) характеризуються як новими підходами до їх проєктування, так і застосуванням сучасних форм суднових обводів, яке пов’язано із використанням перспективних пропульсивних комплексів. Такі особливості пасажирських суден нового покоління ускладнюють застосування статистичних методів визначення буксирувального опору та потужності. Тому результати розрахунків за статистичними методами або визначення опору за допомогою CFD методів потребують верифікації шляхом проведення модельних випробувань. Проведено фізичне моделювання руху пасажирського судна нового покоління в дослідному басейні ОНМУ на тихій глибокій воді і на регулярному хвилюванні. Підтверджені проєктні рішення щодо визначення потрібного буксирувального опору та потужності. Досліджена ходовість судна на регулярному хвилюванні, визначені коефіцієнти додаткового опору на регулярному хвилюванні. Отримані дані можуть бути застосовані в подальшому в процесі розробки аналогічних проєктів суден.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Круцевич, Тетяна, та Оксана Марченко. "Сучасний стан фізичного виховання учнівської молоді. Гендерний аспект". Теорія і методика фізичного виховання і спорту, № 4 (4 травня 2022): 30–36. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.4.30-36.

Full text
Abstract:
Анотація. Проблема впровадження гендерного підходу в систему сучасної освіти, зокрема у фізичному вихованні школярів, недостатньо розроблена. Нині у суспільстві існують статево-рольовий та гендерний підходи в освіті, які вважаються традиційними стратегіями соціалізації статі. У представленій статті розглянуто аспекти гендерної проблематики сучасного фізичного виховання учнівської молоді. Мета. Розглянути проблемне поле наукових досліджень крізь призму гендеру в умовах реформування системи фізичного виховання школярів. Методи. Аналіз, порівняння, узагальнення, систематизація, теоретичне моделювання. Результати. На основі проведених власних наукових досліджень, аналізу науково-методичної літератури, документальних матеріалів було обґрунтовано та запропоновано до практичного використання кардинально новий, прогресивний підхід у фізичному вихованні учнівської молоді, який має враховувати гендерні індивідуальні особливості школярів під час формування мотивації до занять руховою активністю, а статевий диморфізм – у змістовій частині фізичного виховання: при дозуванні фізичних навантажень, рухового режиму, інтенсивності, обсягу фізичних вправ тощо. У процесі фізичного виховання учнівської молоді через впровадження системи фізичних вправ, які будуть враховувати індивідуальні гендерні особливості хлопців і дівчат, можна впливати на формування рис характеру мужності та жіночності як соціальних моделей поведінки.
 Ключові слова: учнівська молодь, хлопці, дівчата, фізична культура, фізичне виховання, гендерний підхід, стать, гендер.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Деревянчук, Олександр. "РЕАЛІЗАЦІЯ STEM-ПРОЄКТУ “МОДЕЛЮВАННЯ ПРОСТОРОВИХ ЗОБРАЖЕНЬ ПРАВИЛЬНИХ БАГАТОГРАННИКІВ” ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ". Молодь і ринок, № 3/223 (2 травня 2024): 91–100. http://dx.doi.org/10.24919/2308-4634.2024.301904.

Full text
Abstract:
У статті представлено дослідження, присвячене реалізації STEM-проєкту “Моделювання просторових зображень правильних багатогранників”. Проаналізовано функціональні властивості команд, що використовуються для створення моделей багатогранників. Розглянуті специфікації та параметри команд у програмному забезпеченні для 3D-моделювання, що дають змогу здобувачам освіти краще зрозуміти процес візуалізації та моделювання. Подано покроковий опис процесу створення 3D-моделі октаедра, від базового ескізу до завершеної тривимірної моделі, який включає вибір інструментів моделювання, застосування геометричних перетворень та налаштування параметрів для точної відповідності математичним характеристикам октаедра. На останньому етапі проєкту передбачається фізичне втілення цифрової моделі за допомогою 3D-друку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Филипчук, Л. В., та С. К. Матус. "МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ПРОЦЕСІВ РЕГУЛЮВАННЯ pН ТА Eh В ГІДРАВЛІЧНИХ РЕАКТОРАХ-ЗМІШУВАЧАХ ЯК ОБ’ЄКТАХ КЕРУВАННЯ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, № 102 (2023): 63–71. http://dx.doi.org/10.31713/vt220236.

Full text
Abstract:
Розглянуто процес моделювання роботи гідравлічного змішувача-реактора перегородчастого типу як об’єкта керування при регулюванні параметрів рН та Eh в процесах очищення стічнихвод. Визначено особливості роботи, фізичне підґрунтя даного об’єкта керування та його імітаційне моделювання в системах автоматизації очищення стоків. Результати моделюванняпоказують, що складена математична модель відповідає експериментальним залежностям. Результати проведеного дослідження можливо використовувати для оптимізації геометричних розмірів даного змішувача-реактора та нових алгоритмів керування для найбільш ефективного регулювання параметрів стічної води.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Ярош, А. О., та О. В. Кудін. "НЕЙРОЕВОЛЮЦІЙНИЙ МЕТОД КОЛОКАЦІЇ РОЗВ’ЯЗАННЯ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНИХ РІВНЯНЬ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 6 (13 березня 2024): 72–81. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-tech.2023.6.9.

Full text
Abstract:
Важливість розвитку наближених методів розв'язання диференціальних рівнянь визначається їхнім широким застосуванням у важливих галузях науки та техніки. Факт того, що багато фізичних та інженерних явищ можна математично описати диференціальними рівняннями, але часто важко знайти їхні аналітичні розв'язки, робить чисельні методи наближеного розв'язання критично важливими. Ці методи необхідні для комп’ютерного моделювання та симуляції складних технічних систем. Враховуючи широкий спектр різновидів диференціальних рівнянь, наближені методи стають універсальним інструментом, адаптованим для вирішення складних задач у різних галузях, та дозволяють краще враховувати вимоги сучасних обчислювальних технологій. Застосування нейронних мереж для наближеного розв'язання диференціальних рівнянь представляє собою перспективний напрямок в галузі наукового моделювання. Нейронні мережі з додаванням фізичної інформації у вигляді складної функції втрат є інноваційним підходом, що об'єднує традиційні методи розв'язання фізичних задач із сучасними техніками глибокого навчання. У цьому підході, нейронна мережа, яка зазвичай використовується для апроксимації функцій, отримує на вхід не лише вхідні дані, але й фізичну інформацію про систему чи процес, яку вона моделює. Ця фізична інформація може бути включена у вигляді додаткових параметрів, обмежень чи рівнянь. Складна функція втрат враховує якість апроксимації нейронною мережею, а також фізичні принципи задачі. Це дозволяє нейронним мережам адаптуватися до фізичних обмежень і забезпечує наближене розв'язання задач, враховуючи важливі аспекти фізичної структури. В роботі досліджується можливість застосування генетичних алгоритмів для налаштування гіперпараметрів нейронних мереж, що апроксимують невідому функцію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Бурау, Надія Іванівна, та Ольга Ярославівна Паздрій. "Фізичне моделювання та діагностика попадання сторонніх предметів в обертову систему". Aerospace technic and technology, № 4sup1 (27 серпня 2021): 62–67. http://dx.doi.org/10.32620/aktt.2021.4sup1.09.

Full text
Abstract:
The paper analyzes the vibroacoustic signals obtained by physical modeling of the rotating system, for example, an aircraft gas turbine engine, in the conditions of steady-state and non-steady-state modes. An air starter (supercharger) is used as a physical model of a rotating system, which is driven by a DC motor. The measuring system uses a dynamic microphone with an amplifier, a tachometer, a two-channel digital oscilloscope, a personal computer with technological and special software. The simulation of the ingress of foreign objects into the rotating system is performed by throwing paper balls during the rotation. The multilevel processing based on sequential application of methods of frequency-time analysis, multispectral analysis, and fractal analysis is proposed and substantiated for processing of measured vibroacoustic signals. The results of the frequency-time analysis showed that at the time of throwing the balls the intensity of the components at higher frequencies increases. For fragments of signal realization without throwing and with the throwing of balls the multispectral analysis is carried out and estimates of the bispectrum modulus are received in the form of contour images. At the third level of signal processing, the Minkowski dimension of the contour images of the bispectrum module estimates is determined. The Minkowski dimension is an integral quantitative indicator of the geometry of isolines and differs in value for the selected fragments of the vibroacoustic signal. So it can be used as a diagnostic sign of a foreign object entering the rotating system at the final level of processing. The obtained results can be used to improve the systems of condition monitoring of complex rotating systems, increase sensitivity, expand functionality and provide multi-class diagnostics in the event of damage and violation of normal operating modes
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Яровий, Ігор Іванович, та Віта Петрівна Алі. "ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ВИДАЛЕННЯ ВОЛОГИ В МІКРОХВИЛЬОВИХ СТРІЧКОВИХ СУШИЛЬНИХ АПАРАТАХ". Scientific Works 86, № 1 (2022): 84–90. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v86i1.2408.

Full text
Abstract:
Стаття відображає завершений етап наукового дослідження. Загальним напрямом наукової роботи є впровадження технологій адресної доставки енергії у процеси сушіння, стерилізації та теплової обробки харчових продуктів і сировини. 
 В роботі приведено короткий аналіз актуальності наукової тематики за тегом «мікрохвильове сушіння». Описано типову конструкцію сушильних установок стрічкового типу. Для більшості мікрохвильових апаратів відсутня систематизована інформація про доцільні режими обробки вологих матеріалів та типові параметри процесів вологовидалення, що ускладнює можливість їх інтеграції в існуючі технологічні процеси. Одним з факторів прискорення розвитку технологій мікрохвильового сушіння може стати накопичення та систематизація інформації про доцільні режими та обмеження процесів МХ сушіння для типової рослинної сировини.
 Експериментальне моделювання процесу видалення вологи в МХ установках розглядається як доцільний шлях дослідження даного типу процесів. Пропонується дослідити типові режими для обробки рослинної сировини з наступною систематизацією отриманих залежностей. 
 Типові умови взаємодії мікрохвильового електромагнітного поля та рухомого шару вологого матеріалу в таких установках доцільно змоделювати за допомогою спеціального стенду та відповідної методики. Основним завданням стенду є створення умов для точного і зручного моделювання впливу МХ випромінювання сушильної камери на зразок вологого матеріалу з заданими характеристиками шару. Режим обробки матеріалу в багатозонній сушарці моделюється шляхом повторів проходження зразка через сушильну камеру.
 Приведено опис конструкції розробленого дослідного стенду. Описано методику проведення експерименту. Описано сировину, що використовувалась для проведення дослідження. Приведено результуючі залежності отримані в ході експериментів. Приведено порівняльну оцінку отриманих результатів з попередніми дослідженнями. Визначено напрям та задачі наступного етапу дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Бабаченко, Бабаченко Олександр, Ростислав Подольський, Катерина Дьоміна, Анна Кононенко та Олена Сафронова. "ФІЗИЧНЕ І МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ГАРЯЧОЇ ПЛАСТИЧНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ ЛАБОРАТОРНИХ ЗЛИТКІВ СТАЛЕЙ ДЛЯ ОСЕЙ". Modern Problems of Metalurgy, № 24 (28 березня 2021): 12–20. http://dx.doi.org/10.34185/1991-7848.2021.01.02.

Full text
Abstract:
Проведено огляд досліджень у галузі моделювання процесів у металі під час термообробки та обробки металу тиском та вплив обробки на фізико-механічні властивості сталі з хімічним складом 0,59%С, 0,31% Si, 0,73%Mn. Розроблено математичну модель розрахунку фізико-механічних властивостей сталі в процесі гарячої пластичної деформації. В результаті моделювання були отримані функції: величина деформації в напрямку прикладеної сили, поділена на початкову довжину матеріалу. Отримано коефіцієнт подовження матеріалу з фактичним хімічним складом при температурі 1250±10°С, яка склав 0,32. При порівнянні значень навантаження, що було застосовано при ГПД в лабораторних умовах і отримано в результаті розрахунків з використанням розробленої моделі встановлено, що вони мають близькі значення ~ 45 МПа. Цим підтверджується адекватність отриманої моделі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

О., В. Горбова, та С. Муркович М. "Дослідження складних процесів на основі поетапного моделювання". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 5(95) (18 жовтня 2021): 51–59. https://doi.org/10.15802/stp2021/252704.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Для вирішення практичних завдань, що вимагають створення й подальшого аналізу моделі, важливим критерієм є трудомісткість моделювання. У зв&rsquo;язку з цим метою статті є формалізація процесу моделювання та використання методики поетапного моделювання для проєктування технологічних процесів. Такий підхід дозволяє проєктувати процеси та завдання за такими етапами: фізичне моделювання, математичне моделювання, дискретне комп&rsquo;ютерне моделювання та імітаційне моделювання.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Для розв&rsquo;язку задачі використовують методологію поетапного моделювання. Для моделювання використовують алгоритм декомпозиції, тобто розглядають задачу від глобального до детального. На першому етапі цієї реалізації проводять збір необхідної інформації для експерименту. Цю інформацію представляють у вигляді статистики. На другому етапі здійснюють подальшу обробку інформаціїї шляхом перевірки на відповідність вхідних даних і процесу та питання, як потрібно виконувати цей процес. На останньому етапі відбувається моделювання проходжень цього фрагмента, який представлений ланцюгом переходів, отримання статистики часової ефективності процесу, його слабких місць і можливість порівняти результати отримані під час моделювання та в реальному процесі, а також можливість спрогнозувати результати й дії в системі на майбутнє.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Методика може бути використана для дослідження складних технологічних процесів на підприємстві. Вона дозволяє моделювати складні процеси для отримання інформації про часову ефективність виконання технологічної операції, знаходження слабких місць у ній та закономірностей у виниканні випадкових подій, що можуть вплинути на операцію. Використання цього підходу може бути досить ефективним у рамках систем, у яких необхідний постійний контроль у режимі реального часу, оскільки цей підхід можна модифікувати додаванням наборів датчиків, що будуть постійно надсилати інформацію до системи, або доповнити додатковою системою, що буде надавати вже готові пакети інформації.&nbsp;<strong>Наукова новизна</strong>. Удосконалено методику поетапного моделювання представлення, що полягає в одночасному використанні фізичного, математичного та імітаційного моделювання складних процесів з набором етапів їх реалізації.&nbsp;<strong>Практична значимість</strong>. Запропонована методика призначена для поетапного моделювання технологічного процесу з подальшою побудовою імітаційного програмування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Бондарчук, Н. Я., О. І. Тимочко та Н. В. Степчук. "ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ВИКОРИСТАННЯ ФІЗИЧНИХ ВПРАВ НА ЗАНЯТТЯХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ЗІ СТУДЕНТАМИ З РІЗНИМ РІВНЕМ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ". Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), № 12 (13 жовтня 2022): 121–27. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2022.12.17.

Full text
Abstract:
Актуальність проблематики представленого у статті дослідження полягає в необхідності модернізації традиційного процесу фізичного виховання студентів, впровадження в нього нових підходів і технологій. Стаття покликана частково заповнити пробіл у системі теоретико-методичного забезпечення диференційованого виконання фізичних вправ студентами з різним рівнем фізичної підготовленості. У дослідженні використані методи аналізу літератури, спостереження за процесом фізичного виховання в закладах вищої освіти, педагогічного моделювання. Увагу загострено на використанні на заняттях фізичної культури елементів оздоровчого фітнесу з найрізноманітнішими руховими діями, навантаженням на всі групи м'язів та їх розвитком. Розмаїття засобів оздоровчого фітнесу сприяє впровадженню диференційованого підходу у процес фізичного виховання студентської молоді. Серед його фізичних індивідуальних критеріїв найважливішим є рівень фізичного стану, що враховує комплекс ознак, які характеризують морфофункціональний стан організму, рівень розвитку фізичних якостей і здібностей, необхідних для життєдіяльності організму. Фізичний стан включає антропологічні, рухові і фізіологічні складові й визначається фізичним розвитком, фізичною працездатністю, фізичною підготовленістю, станом здоров'я, функціональними можливостями людини. У представленій статті розглядається диференціація фізичних вправ за критерієм рівня фізичної підготовленості студентів. Групи диференціації можуть формуватися за рівнем розвитку чи відставання в розвитку тих чи інших фізичних якостей, при цьому за різними методиками виокремлюються низький, середній і високий рівні фізичної підготовленості. Диференційований підхід передбачає врахування не тільки обсягів та інтенсивності навантаження, а й змісту, характеру і складності фізичних вправ та їх окремих елементів. Вправи комплексів, призначених для студентів із низьким та студентів із середнім і високим рівнем фізичної підготовленості, різняться насамперед характером і складністю рухових дій. У статті розглянуто можливі рухові дії, які становлять зміст вправ з імітацією ходьби на місці, вправ на розвиток м'язів рук і плечового поясу, тулуба, черевного пресу, ніг, для виконання у групах студентів із низьким та студентів із середнім і високим рівнем фізичної підготовленості. Зроблено висновок про доцільність застосування диференційованого підходу до розробки комплексів вправ для виконання на заняттях фізичної культури зі студентами з різним рівнем фізичної підготовленості з урахуванням характеру і складності рухових дій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Брунеткін, Олександр, Дмитро Курінько, Дмитро Перфільєв та Євген Філіппов. "ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ РУХУ РІДИНИ ІЗ ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНІЮ В ЄМНОСТІ ПРИ РЕВЕРСІ МАСОВИХ СИЛ". SWorldJournal, № 21-02 (30 вересня 2023): 3–7. http://dx.doi.org/10.30888/2663-5712.2023-21-02-027.

Full text
Abstract:
Розглядається рух несжимаемой ньютонівської рідини, що має вільну поверхню при реверсі масових сил, в ємності, що не деформується. Демпфування слабке. Враховується можливість зміни характеру руху рідини залежно від крайових умов її поверхні. До них віднос
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Fomenko, V. V. "EDUCATIONAL PHYSICAL MODELING AS A CONCEPTUAL BASIS OF PHYSICAL EDUCATION FOR NON-PHYSICAL SPECIALTIES." Collection of scientific papers of Kamianets-Podilskyi National Ivan Ohiienko University. Pedagogical series 1, no. 25 (2019): 153–57. http://dx.doi.org/10.32626/2307-4507.2019-25.153-157.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

ЯРОШ, А. О., та О. В. КУДІН. "НЕЙРОМЕРЕЖЕВІ МЕТОДИ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ ПРУЖНОСТІ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 1(88) (1 травня 2024): 295–305. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2024.1.41.

Full text
Abstract:
Значущість розвитку наближених методів у вирішенні диференціальних рівнянь визначається їх широким застосуванням у ключових галузях науки та техніки. Оскільки багато фізичних та інженерних явищ можна математично описати диференціальними рівняннями, але знаходження їх аналітичних розв'язків часто є складним завданням, чисельні методи для наближеного розв'язання стають критично важливими. Ці методи необхідні для комп'ютерного моделювання та симуляції складних технічних систем. Ураховуючи різноманітність диференціальних рівнянь, наближені методи виступають універсальним інструментом, придатним для вирішення важливих завдань у різних галузях, і дозволяють краще враховувати вимоги сучасних обчислювальних технологій. Використання нейронних мереж для наближеного розв'язання диференціальних рівнянь є перспективним напрямком у галузі наукового моделювання. Інноваційний підхід полягає включенні в мережу фізичної інформації у вигляді складної функції втрат, що поєднує традиційні методи розв'язання фізичних задач із передовими техніками глибокого навчання. У такому підході нейронна мережа, призначена для апроксимації функцій, отримує на вхід не лише вхідні дані, але й фізичну інформацію про систему чи процес, яку вона моделює. Цю фізичну інформацію можна включити у вигляді додаткових параметрів, обмежень чи рівнянь. Складна функція втрат враховує якість апроксимації нейронною мережею, а також фізичні принципи задачі. Це дозволяє нейронним мережам адаптуватися до фізичних обмежень і забезпечує наближене розв'язання задач, враховуючи важливі аспекти фізичної структури. Зазвичай використовуються прості архітектури, наприклад мережі прямого поширення сигналу з невеликою кількістю шарів. У даній роботі досліджується можливість розв’язання нелінійних задач пружності нейромережевим підходом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Головатенко, І., та A. Писаренко. "Методи моделювання кібер-фізичних систем". Адаптивні системи автоматичного управління 2, № 39 (2021): 74–83. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.39.2021.247413.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є кібер-фізична система. У статті розглянуті найбільш перспективні, з точки зору повноти опису, підходи до моделювання кібер-фізичних систем. Виконано аналіз підходів до моделювання кібер-фізичних систем.Метою роботи є огляд підходів побудови кібер-фізичних систем. Для досягнення мети пропонується розглянути три методи побудови кібер-фізичних систем: підхід на основі метамоделі FCA, підхід на основі BPMN та model-based підхід та проведення моделювання кібер-фізичної системи обраними методами.&#x0D; Бібл. 9, іл. 7.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Соловйов, В. Г., Ю. М. Ланкін та І. Ю. Романова. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТИСНУТИХ М’ЯКИХ БІОЛОГІЧНИХ ТКАНИН ПРИ ВИСОКОЧАСТОТНОМУ ЗВАРЮВАННІ". Medical Informatics and Engineering, № 1-2 (12 лютого 2025): 42–57. https://doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2024.1-2.14889.

Full text
Abstract:
Високий тиск електродів біполярних електрохірургічних інструментів призводить до значної деформації м’яких біологічних тканин, що спричиняє руйнування мембран клітин і зневоднення тканин. У результаті цих процесів суттєво змінюються електричні та теплофізичні характеристики м’яких біологічних тканин, знання яких потрібне для дослідження механізму зварювання тканин. Проведено фізичне та математичне моделювання, досліджено зміну електричних і теплофізичних властивостей м’яких біологічних тканин у процесі їх стиснення. Результати досліджень показали, що при стисненні тканин може відбуватися значна (у рази) зміна питомої електропровідності м’яких біологічних тканин. Досліджено вплив температури нагрівання та частоти джерела струму на імпеданс моделі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Горбик, Юрий. "Моделювання випробувань автомобіля на паливну економічність на дорозі і на стенді з біговими барабанами". Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», № 21 (7 грудня 2020): 156–63. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.21.156-163.

Full text
Abstract:
Витрата палива є комплексним показником, який характеризує ефективність використання транспортного засобу, енергетичне досконалість конструкції автомобіля, рівень технічного стану машини, різноманітність умов експлуатації.&#x0D; Зміна технічного стану вузлів і систем автомобіля призводить до підвищених втрат енергії, що в підсумку збільшує витрату палива і знижує потужність автомобіля. Якщо проводити контроль втрат енергії в кожному агрегаті автомобіля, то по витраті палива можна діагностувати не тільки загальний стан автомобіля, а й локалізувати несправність по агрегатам. Загальна оцінка технічного стану автомобіля може виконуватися по експериментально-розрахунковим даними витрати палива. Індивідуальна оцінка технічного стану агрегатів також може оцінюватися по приватних ККД і індикаторного витраті палива.&#x0D; Метою роботи є подальше вдосконалення методики та розробка алгоритму діагностування технічного стану автомобіля зі зміни індикаторного витрати палива і ККД автомобіля.&#x0D; Для вирішення цієї мети були запропоновані математичні залежності та алгоритм розрахунку витрати палива та коефіцієнтів корисної дії автомобіля по агрегатам (індикаторний і механічний двигуна, трансмісії і підвіски автомобіля).&#x0D; З використанням моделювання можна вирішити такі завдання діагностики:&#x0D; - оцінити якість функціонування автомобіля;&#x0D; - видати рекомендації по видам і обсягам профілактичного обслуговування і ремонту для даного автомобіля;&#x0D; - розробити раціональні варіанти застосування діагностичних приладів і обладнання для різних вузлів і систем автомобіля, при моделюванні їх функціонування.&#x0D; Стосовно до автомобілів може здійснюватися фізичне моделювання при визначенні (нормуванні) витрати палива, токсичності ОГ, ККД автомобіля, коефіцієнта опору коченню і зчеплення з дорогою, ефективності гальмівних систем, плавності ходу і ін.&#x0D; Результати моделювання витрати палива з використанням пропонованої математичної моделі, в залежності від гальмівного моменту стенду, з певним ступенем точності збігаються з результатами дорожніх і стендових випробувань автомобіля на різних режимах руху&#x0D; Для забезпечення відповідності режимів випробувань автомобілів реальним необхідно, з використанням отриманих результатів, підбирати навантажувальні режими стендового діагностування так, щоб вони максимально відповідали дорожнім умовам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Levytska, L. V., та O. V. Vovkodav. "МЕТОДИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ДИНАМІЧНОЇ МОДЕЛІ РЕАКЦІЇ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ НА ФІЗИЧНЕ НАВАНТАЖЕННЯ У ХВОРИХ НА ІНФАРКТ МІОКАРДА В ПРОЦЕСІ РЕАБІЛІТАЦІЇ". Medical Informatics and Engineering, № 1 (10 травня 2019): 73–81. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2019.1.10111.

Full text
Abstract:
Прогнозування динаміки пульсу та артеріального тиску під дією фізичного навантаження є ключовим завданням при плануванні процесу реабілітації пацієнта після перенесених серцево-судинних подій, і, в першу чергу, інфаркту міокарда. На сьогоднішній день її розв'язують емпірично, однак, розроблення адекватної математичної моделі прогнозування основних гемодинамічних показників дозволила б уникнути суб'єктивізму оцінок і підвищити надійність прогнозу, безпеку та ефективність реабілітаційної технології.&#x0D; З метою формування судження про зміну стану пацієнта під дією фізичного навантаження в процесі реабілітації реалізовано систему моделювання рівнів пульсу та артеріального тиску за допомогою пакету прикладних програм для математичного моделювання. Її основними підсистемами є обробка та ідентифікація даних, формування прогнозних даних. Для перевірки адекватності побудованої моделі використано засіб перевірки толерантності до фізичного навантаження. Отримані результати свідчать про адекватність побудованої математичної моделі для аналізованого етапу процесу реабілітації. Максимальний рівень похибок за весь період спостереження склав 9,5 % щодо пульсу та 5,2 % щодо артеріального тиску.&#x0D; Отже, розроблена математична модель динаміки пульсу та артеріального тиску під дією фізичного навантаження в підгостру фазу реабілітації дозволяє прогнозувати реакцію організму на дозоване фізичне навантаження. Метод ідентифікації сукупності диференціальних рівнянь, що моделюють таку динаміку під дією фізичного навантаження на основі модифікованого градієнтного методу Левенберга-Марквадта, доповненого процедурою вибору початкових значень коефіцієнтів, підтверджує адекватність розробленої математичної моделі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Zubov, O. R., L. H. Zubova та A. O. Zubov. "Оцінювання впливу териконів на екологічний стан агроландшафтів". Scientific Bulletin of UNFU 29, № 9 (2018): 50–59. http://dx.doi.org/10.36930/40290909.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано міграційні процеси забруднювальних речовин в аграрних ландшафтах вугледобувних регіонів, кількісну оцінку ступеня забруднення ґрунтів і його впливу на біопродуктивність ландшафтів та якість сільськогосподарської продукції. Проаналізовано космічні знімки, здійснено моніторинг процесів водної ерозії, фізичне моделювання вітрової ерозії відвальної породи, математичне моделювання, застосовано емісійний спектральний та інші методи хімічного аналізу ґрунтів та рослинної продукції. Внаслідок проведення дослідження отримано кількісні показники винесення відвальної породи внаслідок водної та вітрової ерозії, встановлено закономірності відкладення частинок відвальної породи залежно від відстані до відвалу. Доведено, що породні відвали вугільних шахт є джерелами надходження в агроландшафти надмірної кількості забруднювальних речовин, що спричиняють несприятливу екологічну ситуацію внаслідок забруднення ґрунтів і рослинної продукції важкими металами. Показано, що для отримання просторового розподілу ступеня забруднення ґрунтів потрібно використовувати геосистемний підхід. Розглянуто теоретичні та практичні підходи до застосування геосистемного аналізу до процесів міграції і розсіювання забруднювальних речовин у ландшафті. Зроблено аналіз парагенетичних геосистем териконових ландшафтів Донбасу. Запропоновано показники для оцінення умов розсіювання речовин, що надходять з відвалів. Доведено, що геосистемний підхід із використанням цих показників дає змогу виявити найбільш небезпечні щодо забруднення ділянки ландшафту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Titko, V., L. Ostapchuk, M. Hutorova, and A. Melnyk. "PHYSICAL MODELING OF TOOTH PRESSING DEFECTS STATORS OF THE TURBOGENERATOR." Praci Institutu elektrodinamiki Nacionalanoi akademii nauk Ukraini 2019, no. 54 (2019): 75–79. http://dx.doi.org/10.15407/publishing2019.54.075.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Voskoboynikov, V., A. Onyshchenko, N. Chyzhenko, M. Klymenko, and R. Moshkivskyi. "PHYSICAL SIMULATION OF THE INTERACTION OF SURFACE WAVES WITH PENETRATING BREAKS." National Transport University Bulletin 1, no. 58 (2024): 46–54. http://dx.doi.org/10.33744/2308-6645-2024-1-58-046-054.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Щербаков, Сергій, та Юлія Ісаєва. "МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ УПРАВЛІННЯ НАГРІВАННЯМ РЕЙОК В РЕЙКОГАРТІВНІЙ МАШИНІ". Наука та виробництво, № 23 (1 січня 2021): 287–98. https://doi.org/10.31498/2522-9990232020241747.

Full text
Abstract:
До числа основних завдань будь-якого металургійного виробництва слід віднести зниження собівартості і підвищення якості продукції, що випускається. Найважливішим напрямком виробництва рейок є збільшення їх якості та довговічності, що пов'язано з тенденцією підвищення вантажонапруженості на залізничному транспорті та зростаючою конкуренцією на світовому ринку. У зв'язку з цим дослідження, спрямовані на підвищення якості рейок, а також скорочення витрат на їх виробництво є важливими і актуальними. На сьогоднішній день в світі виробляється понад 6 млн. тонн залізничних рейок. В Україні основним виробником рейок є комбінат ПрАТ «МК «Азовсталь», який щорічно випускає до 245 тис. тонн рейок. Рейки виробляються чотирьох категорій: вища, I, II, і III, з яких три перших поставляються в термічно зміцненому стані з нагріванням струмами високої частоти (СВЧ). Існуюча система АСУТП рейкогартівних машин ПрАТ «МК «Азовсталь» має ряд істотних недоліків. Серед них: відсутність автоматизованого управління індукційним нагрівом рейок, відсутність автоматизованого управління процесом стикування і розстикування рейок, ручне введення завдання в систему управління витратою води на зону первинного охолодження, моральне і фізичне старіння апаратної частини АСУТП. Усунення цих недоліків має стати пріоритетним найближчим часом для підвищення ефективності виробництва та конкурентоспроможності продукції, що виробляється, на світовому ринку. У даній статті розглядається проблема відсутності локальної системи автоматичного регулювання (ЛСАР) нагрівання рейок. В роботі побудована математична модель нагріву рейок, на основі якої можна створити ефективну САУ на базі сучасних контролерів. У даній моделі були розраховані оптимальні настройки регулятора управління нагрівом, побудовані перехідні процеси. Використання даної моделі при наступній модернізації виробництва дозволить підвищити якість продукції шляхом усунення можливої людської помилки і дозволить стабілізувати температуру рейки в зоні нагріву з необхідною точністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Лотюк, Юрій Георгійович, та Олег Михайлович Богут. "Формування у студентів умінь та навичок проектування та моделювання комп’ютерних мереж". New computer technology 5 (7 листопада 2013): 64–65. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v5i1.82.

Full text
Abstract:
У вищих навчальних закладах студенти згідно вимог освітньо-професійної програми підготовки бакалавра [4], повинні вміти розробляти концепцію побудови локальних комп’ютерних мереж на основі стандартних протоколів і інтерфейсів, аналізуючи потреби замовника. Вибирати топологію комп’ютерної мережі, мережні протоколи, планувати мережну інфраструктуру, аналізуючи потреби користувачів, програмне і апаратне забезпечення, що використовується, фізичне розміщення користувачів, ділення мережі на сегменти тощо. Майбутні спеціалісти також повинні вміти розробляти логічну і фізичну структуру локальної комп’ютерної мережі, топологію і засоби прокладки кабелів, розміщення комутаторів та маршрутизаторів, вибирати необхідне програмне забезпечення комп’ютерних мереж за допомогою нормативно-довідкової інформації, використовуючи процедури аналізу типових проектних рішень.Дані вимоги поширюються як на лекційний курс, так і на лабораторний практикум. Однак не кожен вищий навчальний заклад має можливість проводити лабораторний практикум у повній відповідності до вимог освітньо-професійної програми [1].Більшість вищих навчальних закладів не має матеріальної бази для практичного розгляду питання побудови та діагностики мережі. Ці теми розглядаються переважно тільки теоретично, оскільки не завжди можна дати можливість студентам самостійно спроектувати мережу або ділянку мережі, і перевірити її дію.Тому на лабораторних заняттях студенти в основному працюють в уже спроектованій, діючій мережі, і лише досліджують її топологію та характеристики.Такий підхід суттєво знижує рівень практичних навичок майбутніх спеціалістів з інформатики, оскільки при реалізації на практиці конкретного мережного проекту майбутній спеціаліст може стикнутись з рядом задач до яких він підготовлений лише теоретично.Тому нами пропонується при вивченні теми проектування комп’ютерних мереж залучати спеціалізоване моделююче програмне забезпечення для візуального проектування, моделювання та дослідження комп’ютерних мереж.Такий підхід має переваги у вивченні даної тематики, однак зауважимо, що перед вивченням тематики проектування та дослідження мереж на емуляторі існує необхідність продемонструвати студентам реальне мережне обладнання та особливості його використання і тільки потім проводити лабораторний практикум на емуляторі.При такому підході забезпечується повне охоплення тематики проектування та моделювання мереж як на теоретичному так і на практичному рівні [2].Однією з основних переваг використання емуляторів при вивченні проектування та дослідження мереж є можливість розглянути такі задачі, які неможливо розглянути навіть з використанням наявного обладнання. Так, наприклад при використанні емуляторів є можливість розглянути на основі діючої моделі функціонування кампусної мережі, Wi-Fi мереж, використання супутникової технології зв’язку та інших технологій, що залишаються недоступними для студентів при стандартному підході.Однією з найбільш відомих програм-емуляторів є програма NetCracker [3]. Дана програма створена компанією NetCracker Technology Corporation, і є однією з найбільш широко вживаних у світі як при вивченні, так і при професійному використанні.Робота з NetCracker побудована на основі технології Drag and Drop, що значно спрощує навчання користуванню програмою, і дозволяє основну увагу приділити безпосередньо питанню побудови та дослідження характеристик мережі. База даних програми містить характеристики великої кількості реальних апаратних мережних засобів, і дозволяє емулювати мережу у максимальній відповідності до фізичного відповідника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Shcheglov, V. M., S. Ye Kondratyuk, and V. I. Veis. "Modelling of the process of endogenous vibration treatment of ingots at crystallization." Metaloznavstvo ta obrobka metalìv 85, no. 1 (2018): 3–8. http://dx.doi.org/10.15407/mom2018.01.003.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Voitovych, Iryna, Vasyl Voitovych та Viktoriia Petrovych. "Особливості організації секційних занять із фізичної культури в школі". Physical education, sport and health culture in modern society, № 1(53) (1 квітня 2021): 19–25. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2021-01-19-25.

Full text
Abstract:
Актуальність. Основним завдання предмету «Фізична культура» в школі є гармонійний фізичний розвиток дітей та формування в них звички здорового способу життя. Виконання цього завдання вимагає від учителів уміння сформувати в учнів інтерес до фізичної активності, розуміння її важливості у власному житті. Цього можна досягти шляхом використання індивідуального підходу та врахування вподобань учнів під час позаурочних секційних занять, які є безкоштовними та не передбачають зміни місця навчання. Мета роботи полягає у визначенні й обґрунтуванні головних аспектів організації секційних занять із фізичної культури. Методи – аналіз і синтез наукових літературних джерел, педагогічне спостереження, узагальнення експериментальних досліджень науковців і систематизація отриманих результатів, метод теоретичного моделювання. Результати дослідження. Позакласна робота з фізичної культури вимагає значної гнучкості та мобільності форм, методі і засобів організації навчання. Вони повинні підбиратись із врахуванням інтересу та можливостей учнів і містити «вільний» час на опанування чогось нового, активного відпочинку чи вдосконалення окремих напрямів у фізичній підготовленості. На заохочення учня до цих занять можуть впливати як усвідомлені, так і неусвідомлені фізіологічні потреби, також не можна виключати зовнішніх факторів (загальносуспільні цінності, вплив друзів, батьків тощо). Важливим завданням секційної роботи є розвиток морально-вольових якостей школярів (цілеспрямованість, рішучість, сміливість, наполегливість, взаємодопомога, довіра тощо). Крім того, позаурочні заняття потрібно розглядати як засіб психологічного розвантаження, переключення уваги з буденних справ на улюблену фізичну активність, яка повинна здійснюватися якнайбільше на відкритому повітрі під керівництвом кваліфікованого педагога. Висновки. Визначено основні фактори планування та організації різних видів секційних занять; розроблено схему їх взаємодії, що формується навколо особистості учня, з урахуванням його життєвої мети та мотивації, адекватному та оптимальному підборі методів і засобів фізичного виховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Molchanov, L. S., O. S. Lantukh, and Ye V. Synehin. "Physical Modeling of Erosion Destruction of Teeming Ladle Lining in the Process of Its Exploitation." Visnyk of Vinnytsia Politechnical Institute 142, no. 1 (2019): 65–71. http://dx.doi.org/10.31649/1997-9266-2019-142-1-65-71.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Л., В. Амеліна, М. Біляєв М., В. Берлов О., О. Вергун О. та І. Русакова Т. "Моделювання забруднення довкілля в разі емісії аміаку з пошкодженого трубопроводу". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 1 (91) (15 лютого 2021): 5–14. https://doi.org/10.15802/stp2021/229167.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Ця робота передбачає розробку гідравлічної моделі для розрахунку нестаціонарного витоку аміаку з пошкодженого трубопроводу та імплементацію цієї моделі в чисельну модель прогнозу аварійного забруднення атмосфери.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Для розв&rsquo;язання поставленої задачі використано розрахункові залежності гідравліки напірних потоків. Для розрахунку процесу випарювання аміаку з пошкодженого трубопроводу також використано емпіричну модель. Для розрахунку процесу розповсюдження аміаку в атмосферному повітрі використано тривимірне рівняння конвективно-дифузійного переносу домішки. Під час математичного моделювання розповсюдження аміаку з пошкодженого трубопроводу враховано зміну з висотою швидкості вітрового потоку, а також зміну з висотою вертикального коефіцієнта атмосферної дифузії, динаміку зміни з часом інтенсивності витоку аміаку з пошкодженого трубопроводу. Для чисельного розв&rsquo;язання тривимірного диференціального рівняння переносу аміаку в атмосферному повітрі здійснено його фізичне розщеплення: виділено рівняння, що описує перенос домішки за рахунок конвекції, рівняння, що описує перенос домішки за рахунок атмосферної дифузії, та рівняння, що описує зміну концентрації аміаку в повітрі внаслідок дії джерела емісії. Для чисельного інтегрування рівняння конвективного переносу аміаку в повітрі використано метод Мак-Кормака, рівняння дифузійного переносу домішки &ndash; метод Річардсона, рівняння, що описує зміну концентрації аміаку під дією джерела емісії, &ndash; метод Ейлера.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;На основі розробленої моделі нестаціонарного витоку аміаку з пошкодженого трубопроводу та чисельної моделі розповсюдження аміаку в атмосферному повітрі проведено обчислювальний експеримент для оцінки рівня забруднення атмосферного повітря та підстильної поверхні у випадку аварійного витоку аміаку на ділянці, де аміакопровід &laquo;Тольятті &ndash; Одеса&raquo; перетинає річку Дніпро. Отримано дані щодо нестаціонарного забруднення довкілля.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Розроблено математичну модель, що дозволяє розраховувати нестаціонарний процес витоку аміаку з пошкодженого трубопроводу. Запропоновано чисельну модель для визначення областей забруднення в разі аварійного витоку аміаку з аміакопроводу &laquo;Тольятті &ndash; Одеса&raquo;.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;На базі розробленої моделі створено код, що дозволяє оперативно прогнозувати динаміку забруднення навколишнього середовища за аварійного витоку аміаку. Запропонована математична модель може бути використана під час розробки плану ліквідації аварійної ситуації (ПЛАС) для хімічно небезпечних об&rsquo;єктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

ТРИХЛЄБ, А. С., та І. В. ПАНАСЮК. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ВІДНОВЛЕННЯ ДЕГРАДОВАНИХ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ". Technologies and Engineering, № 5 (21 травня 2023): 27–34. http://dx.doi.org/10.30857/2786-5371.2022.5.3.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідження процесу відновлення деградованих сонячних панелей з метою розроблення спрощених методів визначення місць деградації. Розроблення рекомендацій та обладнання для відновлення деградованих сонячних панелей.&#x0D; Методика. Аналітичне дослідження літературних джерел, узагальнення літературних джерел, спостереження, порівняння, вимір, експеримент, матеріальне моделювання, фізичне моделювання.&#x0D; Результати. Проаналізовано причини потенційно викликаної деградації (PID) сонячних панелей. Визначено, що PID виникає через незначні небажані струми між напівпровідником з одного боку та склом, антибліковим покриттям (ARC), рамою та кріпленням з іншого боку. Погіршення продуктивності пов’язане з міграцією іонів натрію зі скляної пластини через інкапсуляцію (зазвичай: EVA) і антиблікове покриття (ARC) до комірки. Це відбувається, коли напівпровідник у комірці набуває негативного потенціалу щодо інкапсуляції та опорної структури. Визначено фактори сприяння PID. Температура, і вологість сприяють PID, також інтенсивність ефекту залежність від розташування в рядку. Сформульовано умови уникнення або пом'якшення PID. Розглянуто обладнання для запобігання та реверсу PID. Створено стенди для відстеження зміни вольт-амперної характеристики та відновлення деградованих сонячних панелей. Розроблено метод органолептичного визначення місць деградації батарей Розроблено рекомендації, щодо відновлення сонячних панелей в польових умовах.&#x0D; Наукова новизна. Виявлено взаємозв’язок між контактом панелей з елементами кріплення і інтенсивністю їх деградації. Встановлено, що частини панелей, які торкались конструкції кріплення, деградували сильніше інших конструкцій батареї. Ці частини шунтують інші частини елементів батареї.&#x0D; Практична значимість. Розроблено метод органолептичного визначення місць деградації батарей Розроблено рекомендації, щодо відновлення сонячних панелей в природних умовах. Визначено що панелі, які мали підвищений потенціал відносно землі відновлювалися швидше, ніж на стенді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Kalinichenko, O. V. "Physical modeling of massif stability when forming and supporting underground workings." Jornal of Kryvyi Rih National University, no. 47 (2018): 97–102. http://dx.doi.org/10.31721/2306-5451-2018-1-47-97-102.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Науменко, Анатолій, Ганна Алєксєєва, Віталій Хоменко та Світлана Хоменко. "АРХІТЕКТУРА ІГРОВОГО СВІТУ ТА ПРИНЦИПИ ІМЕРСИВНОГО ДИЗАЙНУ РІВНІВ". Молодь і ринок, № 2/222 (31 березня 2024): 37–41. http://dx.doi.org/10.24919/2308-4634.2024.297953.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу ключових аспектів розробки відеоігор та імерсивного дизайну рівнів, що відіграють вирішальну роль у створенні глибокого й захопливого ігрового досвіду. В ній детально розглядаються основні принципи імерсивного дизайну, включно з відчуттям присутності, неперервністю та автентичністю ігрового світу, які є фундаментальними для занурення гравця у віртуальні світи. Окрім того, висвітлюється роль сучасних технологій, таких як віртуальна реальність, штучний інтелект та фізичне моделювання, які відкривають нові можливості для створення імерсивних ігрових досвідів. Аналізується вплив психології гравців, у тому числі емоцій, імперативів та мотивації, на процес дизайну ігор, а також розглядаються методи дизайну взаємодії гравця з ігровим світом через геймплей, ландшафт, загадки, що сприяє створенню глибокого занурення і емоційного звʼязку. Важливу увагу приділено управлінню та балансу рівнів, ключовим для досягнення оптимального балансу між викликом і задоволенням гравця, забезпечуючи плавний перехід між ігровими етапами. Ця робота надає цінні інсайти для розробників відеоігор, прагнучи до створення більш інтерактивних, захопливих та емоційно залучених ігрових досвідів, підкреслюючи важливість імерсивного дизайну у сучасній ігровій індустрії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Войтенко, Юрій Іванович, Сергій Володимирович Гошовський, Юрій Михайлович Сидоренко та Андрій Михайлович Пасічник. "Про оптимальні конструкції кумулятивних зарядів глибокого пробиття". Технічна інженерія, № 1(93) (17 липня 2024): 316–24. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2024-1(93)-316-324.

Full text
Abstract:
Мета. Узагальнення результатів авторських досліджень впливу форми лайнера на масово-кінетичні характеристики струменів, визначення шляхів остаточної оптимізації конструкції заряду, аналіз сумісного впливу форми і матеріалів для виготовлення облицювань кумулятивної виїмки на ефективність зарядів. Методика. Методологічною основою дослідження є системний підхід до проблеми підвищення ефективності кумулятивного вибуху. Відповідно до специфіки досліджень, спрямованих на досягнення поставлених цілей та отримання технологічних залежностей, у роботі використано фізичне і математичне моделювання. Результати. Висвітлено результати порівняння параметрів функціонування кумулятивних зарядів з трьома формами лайнерів: конічним з кутом при вершині 2α = 42º постійної товщини, прогресивної товщини з кутом при вершині 42º/43º, біконічними з кутами при вершині і основі 38º/50º та 35º/50º і напівеліптичним. В окремих випадках моделювалися різні схеми збудження детонації: із точки на осі симетрії і по колу діаметром, що дорівнює калібру заряду. Проведено порівняння результатів моделювання з даними експериментальних досліджень для короткого напівеліптичного лайнера, отриманими на макетах зарядів. Проведено порівняння результатів глибини проникнення кумулятивних струменів у перепону за моделлю A-V (Allison і Vitali) для стандартного заряду (2α = 42º), біконічних і напівеліптичних лайнерів. Наукова новизна. Перспективними формами облицювань кумулятивних зарядів глибокого пробиття є двоконічний і еліптичний лайнери, які дозволяють сформувати кумулятивні струмені, які рухаються зі швидкостями більшими, ніж швидкість струменя при підриванні стандартного кумулятивного заряду з конічним лайнером. Зі зменшенням кута при вершині конічного лайнера збільшується нестабільність функціонування промислових зарядів і розкид глибини пробиття мішені. Практична значущість. Отримані результати є важливими та корисними для проєктування техніки і технологій у різноманітних галузях, де використовується енергія спрямованого вибуху: для знешкодження і утилізації боєприпасів, для розкриття нафтових і газових пластів, для реконструкції будівельних споруд, у військовій справі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Stupnik, М. І., V. O. Kalinichenko, and O. L. Shepel. "Multiple physical modelling of influence of an ore drawing on the intense-deformed condition of a rock massif." Jornal of Kryvyi Rih National University, no. 57 (2023): 3–8. http://dx.doi.org/10.31721/2306-5451-2023-1-57-3-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Биков, В. О. "КОМП’ЮТЕРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩ В ІГРОВИХ РУШІЯХ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, № 107 (2024): 403–9. https://doi.org/10.31713/vt3202438.

Full text
Abstract:
Вивчення пористих середовищ відіграє вирішальну роль у різних галузях промисловості, включаючи природокористування, видобуток нафти і газу та моделювання потоків підземних вод. Моделювання поведінки потоку рідини в пористих середовищах є критично важливим для таких застосувань, як моделювання підземних вод, видобуток нафти, фільтрація та біомедична інженерія. Традиційні обчислювальні підходи, включаючи аналіз скінченних елементів, методи скінченних різниць і методи скінченних об’ємів, вимагають значних обчислювальних ресурсів, особливо для великомасштабного моделювання або моделювання з високою роздільною здатністю. Нещодавно використання ігрових рушіїв реального часу, таких як Unity3D та Unreal Engine, стало альтернативою для візуального моделювання складних систем в середовищах. Також, разом з рушіями ще додаткововикористовують фізичні програмні доповнення NVIDIA PhysX та Havok Physics. Таке програмне забезпечення, відоме своєю високопродуктивною графікою та фізичним моделюванням у реальному часі, довели свою ефективність для моделювання систем пористих середовищ з акцентом на інтерактивному дослідженні використовуючи гнучку систему комп’ютерного моделювання, де в режимі реального часу змінюються параметри рівняння досліджуваного явища і наочно зі всіма технічними подробицями промоделює та візуалізує дані явище. Більше того,інтеграція машинного навчання та нейронних мереж у ці рушії підвищує їхню здатність ефективно обробляти складні симуляції. У цій статті розглядаються обчислювальні підходи до моделювання пористих середовищ в ігрових рушіях,обговорюються сучасні досягнення, тематичні дослідження, виклики та майбутні напрямки досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Ishchenko, O., and К. Ishchenko. "PHYSICAL AND MATHEMATICAL MODELING OF COMPOSITION JUSTIFICATION MIXTURES FOR FILLING THE WORKED-OUT SPACE IN MINES." Transactions of Kremenchuk Mykhailo Ostrohradskyi National University 2 (April 28, 2021): 66–80. http://dx.doi.org/10.30929/1995-0519.2021.2.66-80.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Tereshchen, L. M., V. V. Khomicky, V. O. Tkachenko, et al. "PHYSICAL AND MATHEMATICAL MODELING OF THE WAVE QUENCHING CHAMBER WITH THE UPPER PART IN THE FORM OF A PERMEABLE WATERFRONT." Journal of Numerical and Applied Mathematics, no. 1 (135) (2021): 193–99. http://dx.doi.org/10.17721/2706-9699.2021.1.26.

Full text
Abstract:
This paper presents the results of mathematical and physical modeling of the interaction of waves with the wave chamber on cylindrical supports and the upper part in the form of a permeable waterfront. On the basis of the diffraction model the mathematical modeling of refraction and transformation of waves near the structure is carried out. In the presence of a structure, the transformation of waves is co-accompanied by the phenomena of wave destruction at the edges of the structure and the partial reflection of residual waves from the walls of the protective front. Reflection phenomena cause changes in wave heights along the front of the structure. The results of experimental data are given, which showed that the structure with such a construction is resistant to waves, large soil erosion was not observed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Pavlov, V. B., O. D. Podoltsev, and V. E. Pavlenko. "COMPUTER AND PHYSICAL SIMULATION OF CAPACITIVE TYPE WIRELESS CHARGER FOR SMALL ELECTRIC VEHICLE." Tekhnichna Elektrodynamika 2024, no. 4 (2024): 45–49. http://dx.doi.org/10.15407/techned2024.04.045.

Full text
Abstract:
The work considers one of the possible approaches to the creation of a capacitive type wireless charger, which allows for non-contact charging of batteries of small-sized vehicles: electric carts, electric scooters, electric scooters. The basis of the development of such a device is the operation of the hybrid DC-DC converter circuit, which operates at a high frequency (550 kHz), transfers energy to the charging circuit using two capacitive elements and allows receiving a constant regulated voltage on the load, which can be either lower or and more input DC voltage. A prototype of such a device has been developed and the results of its experimental research are given, which confirm the possibility of using this scheme for wireless charging of the battery. A Simulink computer model of such a device has been developed, which takes into account the real values of all parameters of the developed prototype and uses the basic model of a lithium-ion battery. According to the results of the calculations, it was determined that for the developed device of the capacitive type, and the largest losses occur in the inductor coils, the value of efficiency, which characterizes the efficiency of the process of transferring electrical energy from the primary power source to the battery, at the initial stage of its charging (when the parameter of the state of the battery SOC =50%) is 80%. References 10, figures 5.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Кочубинська, Тамара. "ПСИХОКОРЕКЦІЯ ПРОЯВІВ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДЕЗАДАПТАЦІЇ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ". Psychological Prospects Journal, № 37 (15 червня 2021): 111–27. http://dx.doi.org/10.29038/2227-1376-2021-37-111-127.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – теоретичне конструювання та апробація авторської методики психокорекції проявів соціально-психологічної дезадаптації учасників операції Об’єднаних сил.&#x0D; Методи. Для досягнення мети дослідження були застосовані такі методи дослідження: теоретичні: філософсько-психологічний аналіз дослідження, узагальнення теоретико-методологічних підходів, моделювання та конструювання; емпіричні: формувальний експеримент з використанням психодіагностичного комплексу методик; методи математичної обробки даних: порівняльний аналіз за t-критерієм Стьюдента.&#x0D; Реалізація програми психокорекції відбувалася відповідно до 5 етапів: діагностичного, інформаційно-просвітницького, індивідуальної психокорекції, групової психокорекції, оцінки ефективності. &#x0D; Участь у запропонованій програмі психокорекції взяли 38 учасників ООС. Для встановлення достовірності психокорекційної програми, а саме виключення вірогідності вікових динамічних змін, експериментальне дослідження проводилося з 40 учасниками ООС, які не брали участь у програмі психокорекції. &#x0D; Результати. В запропонованій програмі представлені засоби психокорекційного впливу: виокремлено просвітницький блок (лекції, навчальні семінари, програми соціально-психологічного супроводу) та блок психокорекційної роботи (індивідуальна та групова психокорекція), що впливали на прояви соціально-психологічної дезадаптації учасників ООС та сприяли виникненню конструктивних особистісних змін. &#x0D; Основним завданням програми психокорекції є особистісні зміни учасників ООС: гармонізація Я-концепції; емоційна складова: підвищення рівня прояву емоційного комфорту, зниження рівня прояву негативних емоцій: тривожності, агресивності, депресивності; комунікативна складова: підвищення комунікативного потенціалу та конструктивних способів взаємодії; поведінкова складова: вироблення конструктивних поведінкових стратегій; мотиваційно-ціннісна складова: гармонізація екстернальності та інтернальності, підвищення мотивації долання перешкод, конструктивні ціннісні орієнтації.&#x0D; За результатами порівняльного дослідження за t-критерієм Стьюдента для залежних вибірок встановлені якісні відмінності в показниках соціально-психологічної дезадаптації учасників ООС до та після участі у психокорекційній програмі: знизилися прояви показників по шкалах Я-фізичне і Я-сімейне; знизилися прояви агресивності, зокрема переживання образи, фізичної; особистісної тривожності; дезадаптації; неприйняття себе; емоційний дискомфорт; внутрішній контроль.&#x0D; Висновки. Результати формувального дослідження підтверджують ефективність пропонованої програми психокорекції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

ЛІАН, ЧЖАН. "МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПІДГОТОВКИ БАКАЛАВРІВ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В УМОВАХ ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА УНІВЕРСИТЕТУ (НА ПРИКЛАДІ КНР)". АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА», № 2 (16 жовтня 2023): 36–41. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2023.2.6.

Full text
Abstract:
Дослідженням зосереджується на проблемі погіршення здоров'я молодого покоління, збільшенні кількості хворих на серцево-судинні, вірусні, інфекційні та хронічні захворювання. Автори зазначають, що швидко зростаючий рівень урбанізації, науково-технічний прогрес та розвиток інтернет-технологій сприяють "руховому голодуванню" населення. Для забезпечення відновлення психофізіологічної працездатності та зміцнення емоційно-вольової стійкості автори рекомендують включити систематичну роботу щодо поліпшення функціонального стану та фізичної підготовленості організму. Особлива увага приділяється студентству як заключному етапу поступального розвитку. Автори вважають, що важливо ефективно організувати роботу, спрямовану на формування мотивації у молоді до збереження та зміцнення власного здоров'я через фізичні вправи. Проблема формування мотивації студентської молоді до занять фізичною культурою та спортом активно вивчається дослідниками. Зазначається, що сучасна технологія, соціальні мережі та гаджети знижують інтерес студентів до фізкультурно- спортивної діяльності, призводячи до знерухомленості та погіршення зірки. У студентів основними мотиваційними чинниками для занять фізичною культурою є залік з даної дисципліни, прагнення до фізичної досконалості, досягнення спортивного результату та задоволення моральних потреб. Однак, спостерігається тенденція до зниження мотивації з кожним курсом, що може пояснюватись збільшенням соціальних ролей у дорослому житті та втратою зв'язку з фізичною культурою як елементом оптимізації життєвих процесів. Для підвищення рівня мотивації студентів до занять фізичною культурою та спортом, автори пропонують комплекс заходів, спрямованих на зміну спрямованості особистості, підвищення ціннісних орієнтацій та виявлення переваг студентів до певних видів фізкультурно-оздоровчих та спортивних занять з використанням традиційних та інноваційних методів навчання та виховання. Використання ігрових технологій в освітньому процесі студентів є одним зі стратегічних векторів розвитку фізичної культури та спорту. Педагогічна діяльність, спрямована на формування особистості та організацію персональних освітніх процесів, акцентує увагу на учні, перетворюючи знання та вміння з цілей навчання на інструмент їхнього професійного розвитку та самовдосконалення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

ГНИДЮК, Олександр. "РЕЗУЛЬТАТИ АНАЛІЗУ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ В УМОВАХ ТРАДИЦІЙНОЇ СИСТЕМИ НАВЧАННЯ НА ТАКТИЧНОМУ РІВНІ ВІЙСЬКОВОЇ ОСВІТИ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 30, № 3 (2022): 152–65. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v30i3.1171.

Full text
Abstract:
У статті подано результати аналізу фізичної підготовки курсантів в умовах традиційної системи навчання на тактичному рівні військової освіти. Для дослідження стану фізичної підготовленості офіцерів-прикордонників на тактичному рівні військової освіти проведено констатувальний етап експерименту, до якого залучалися курсанти – майбутні офіцери-прикордонники. Отримання емпіричних даних дозволило зробити висновок про якість фізичної підготовки курсантів, виявити резерви та можливості освітнього процесу щодо фізичної підготовки, встановити рівень готовності науково-педагогічних працівників забезпечувати процес неперервної фізичної підготовки на рівнях військової освіти, а також визначити, як можна покращити якість професійної підготовки майбутніх офіцерів-прикордонників з формування прагнення офіцерів до постійного професійного фізичного розвитку та самовдосконалення, готовності застосовувати у процесі оперативно-службової діяльності набуті прикладні і методичні знання з фізичної підготовки, прикладні рухові вміння і навички особистої безпеки, навички захисту і нападу з використанням спеціальних засобів та прийомів рукопашного бою, застосовувати фізичну силу та спеціальні засоби у визначених законодавством ситуаціях під час виконання службових обов’язків. На констатувальному етапі експерименту також з’ясовано рівень фізичної витривалості, сформованість фізично-вольових властивостей курсантів, рівень загальної фізичної та спеціальної фізичної підготовленості в умовах повсякденної діяльності з охорони державного кордону, а також під час моделювання ситуацій ведення сучасного бою. Отримані результати свідчать про наявність освітніх і педагогічних резервів. Для їх реалізації необхідно обґрунтувати концептуальні основи неперервної фізичної підготовки офіцерів-прикордонників на тактичному та оперативному рівнях військової освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Мolchanov, L. S., T. S. Golub, Ye V. Synehin, and S. I. Semykin. "Physical modeling of influence of fractional composition of suspended particles on heat transfer from a burning torch in steelmaking units." Metal and Casting of Ukraine 29, no. 4 (2021): 22–28. http://dx.doi.org/10.15407/steelcast2021.04.022.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Голубєва, С. М., О. В. Пастух, С. В. Пріступа та ін. "МОДЕЛЮВАННЯ СТАЦІОНАРНОГО ТЕПЛОВОГО ПОЛЯ СТРУМОПРОВІДНИХ ШИН СУДНОВИХ ГРЩ". Vodnij transport, № 3(34) (14 грудня 2021): 13–21. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2021.3.34.02.

Full text
Abstract:
У статті виконано моделювання стаціонарного теплового поля струмопровідних шин суднових головних розподільчих щитів. Дослідження в значній мірі пов’язане з питаннями надійної передачі електроенергії великої потужності в суднових електроенергетичних системах. В роботі розглянуто доцільність застосування струмопровідних шин замість силових кабелів на окремих ділянках трас головного струму, а також переваги струмопровідних шин з електролітичної міді приїх використанні в суднобудуванні. Наведено математичні вирази для перевірки струмопровідних мідних шин на термічну стійкість аналітичними методами, а також для вибору перерізу струмопровідних шин по допустимому тривалому струму. Створено просторову геометричну, кінцево-елементу та візуалізовану фізичну модель однополосних струмопровідних шин прямокутного перерізу 120×10 мм, які розміщено одна відносно одної широкими сторонами та за допомогою спеціального керамічного кріплення змонтовано на сталевихпрямокутних основах.Візуалізована фізична модель містить в собі інформацію про основні фізичні властивості електротехнічних матеріалів, які використовуються в просторовій моделі та є необхідними для проведення розрахунку. З використанням чисельного методу розрахунку отримано картини розподілу основних електричних і теплових величин при граничного допустимому тривалому струмі величиною 2950А: електричного потенціалу, густини струму, теплового потоку, густини теплового потоку, резистивного нагріву та температури. Побудовано функціональну залежність температури від сили струму, що протікає черезоднополосніструмопровідніміднішинипрямокутного перерізу 120×10 ммв діапазоні струму від нуля до 3000А з урахуванням розсіювання утворюваного тепла з зовнішніх поверхонь струмопровідних шин в оточуюче середовище за рахунок вільної конвекції і теплового випромінювання. Показано переваги використання чисельного методу розрахунку при вирішенні польових задач суднової електроенергетики.Ключові слова: моделювання, стаціонарне теплове поле, струмопровідні шини, головний розподільчий щит, суднова електроенергетична система, температурний нагрів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Dementievska, Nina P. "ЗАСТОСУВАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ ОНЛАЙНОВИХ МОДЕЛЮВАНЬ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ДЕМОНСТРАЦІЙНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ З ФІЗИКИ". Information Technologies and Learning Tools 41, № 3 (2014): 41–54. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v41i3.1084.

Full text
Abstract:
Розвиток сучасного демонстраційного експерименту пов’язаний з широким застосуванням ІКТ не тільки для обробки і візуалізації даних. Комп’ютерні інтерактивні моделювання процесів і явищ із сайту Phet, розроблені науковцями і методистами, дозволяють вдосконалити демонстраційний фізичний експеримент за підтримки сучасних педагогічних технологій, які вносять зміни до традиційної методики з метою формування в учнів ґрунтовного розуміння процесів і явищ, активної пізнавальної діяльності. До вивчення впливу методики впровадження інтерактивних комп’ютерних моделювань на покращення розуміння учнями фізичних процесів, явищ і законів залучена міжнародна спільнота освітян і українські вчені й учителі фізики. Метою статті є ознайомлення з результатами їх досліджень у розробці й апробації окремих компонентів педагогічної технології виконання фізичного експерименту в середній школі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!