Academic literature on the topic 'Моделювання фізичних процесів'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Моделювання фізичних процесів.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Моделювання фізичних процесів"

1

Мелконов, Г. Л., та І. В. Мелконова. "Oсобливості моделювання механічних процесів за допомогою методу скінченних елементів в програмному середовищі COMSOL Multiphysics". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 4(260) (10 березня 2020): 50–54. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-260-4-50-54.

Full text
Abstract:
У статті наводиться огляд проблем, що зустрічаються при моделюванні механічних процесів. Так само проведено аналіз застосування модуля «Механіка конструкцій» в програмному середовищі COMSOL Multiphysics для вирішення механічних завдань на прикладі моделі яка представляє собою тонкий металевий лист, який вдавлюється в штамп за допомогою пуансона. При прокаті листового металу явище деформації – є важливим етапом в технологічному процесі. Тому в роботі показана можливість застосування моделювання механічних процесів, як можливість проводити експериментальні дослідження за допомогою COMSOL Multiph
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Петровський, О. М., Т. Ю. Кузнецова та Ю. О. Курись. "ТЕОРЕТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ФІЗИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ІОНІЗАЦІЇ СЕРЕДОВИЩА". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 1-2 (29 червня 2017): 151–56. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2017.1-2.30.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз принципів знезараження повітря поєднанням двох способів випромінювання: іонізаційного та ультрафіолетового. Висвітленні основні конструкції аероіонізаторів для вибору найефективнішої системи знезараження фізико-математичного моделювання його роботи.
 Запропоновано електрофізичну модель роботи іонновітрового ультрафіолетового озонатора-знезаражувача повітря, яка враховує процеси створення електричного вітру, негативних аероіонів, озону, знезараження за допомогою ультрафіолетового випромінювання, що може застосовуватися під час проектування відповідного обладнання.
 We
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Dementievska, Nina P. "ЗАСТОСУВАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ ОНЛАЙНОВИХ МОДЕЛЮВАНЬ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ДЕМОНСТРАЦІЙНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ З ФІЗИКИ". Information Technologies and Learning Tools 41, № 3 (2014): 41–54. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v41i3.1084.

Full text
Abstract:
Розвиток сучасного демонстраційного експерименту пов’язаний з широким застосуванням ІКТ не тільки для обробки і візуалізації даних. Комп’ютерні інтерактивні моделювання процесів і явищ із сайту Phet, розроблені науковцями і методистами, дозволяють вдосконалити демонстраційний фізичний експеримент за підтримки сучасних педагогічних технологій, які вносять зміни до традиційної методики з метою формування в учнів ґрунтовного розуміння процесів і явищ, активної пізнавальної діяльності. До вивчення впливу методики впровадження інтерактивних комп’ютерних моделювань на покращення розуміння учнями фіз
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Димерцов, Д. О. "Моделювання теплових процесів у газодинамічному тепло-холодильному акустичному генераторі з газовим розподільником". Refrigeration Engineering and Technology 60, № 2 (2024): 107–12. https://doi.org/10.15673/ret.v60i2.2995.

Full text
Abstract:
З розвитком сучасних технологій, застосування математичного моделювання у вивченні різних фізичних процесів стало доволі актуальною темою для дослідників. Швидка зміна фізичних процесів не дозволяє вивчати процес глибше, що як раз і спонукає дослідника до використання моделювання та послідовного програмування математики. Одним з таких процесів є коливання газу в резонансній трубці у газоструминному акустичному холодильно-нагрівальному генераторі. Простота конструкцій та швидка зміна процесів в генераторі дала можливість використання математичного моделювання, що більш досконало дозволяє вивчит
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Bazurin, Vitalii M. "СТРУКТУРА ТА ІНТЕРФЕЙС ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ФІЗИЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА КОМП’ЮТЕРНИХ МОДЕЛЯХ". Information Technologies and Learning Tools 44, № 6 (2014): 171–81. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v44i6.1137.

Full text
Abstract:
Дослідження фізичних процесів на комп’ютерних моделях є одним із шляхів застосування дослідницького підходу у вивченні загальної фізики у ВНЗ. У статті визначено основні елементи програмного забезпечення для дослідження фізичних процесів на комп’ютерних моделях: структуру програмного засобу й особливості інтерфейсу. Автор пропонує своє бачення структури програмних засобів, за допомогою яких реалізовано комп’ютерні моделі фізичних явищ і процесів: блок реєстрації, блок перевірки вхідних даних, блок моделювання перебігу фізичного процесу і блок перевірки результатів. Дана структура, на думку авт
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Фещук, Юрій, та Володимир Мислінчук. "РЕАЛІЗАЦІЯ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ 3D МОДЕЛЮВАННЯ". Education. Innovation. Practice 12, № 2 (2024): 72–78. http://dx.doi.org/10.31110/2616-650x-vol12i2-011.

Full text
Abstract:
На підставі теоретико-емпіричних досліджень визначено, що інтеграція навчання технологій та природничих дисциплін має ряд важливих переваг, підтримує збалансований та цілеспрямований підхід до освітнього процесу. Встановлено, що реалізація міжпредметних зв’язків з цих предметів сприяє: організації більш реалістичного та практичного навчання; розвитку критичного мислення учнів; розширенню знань у декількох областях; стимулюванню інтересу до навчання. У статті робиться акцент на 3D моделювання в процесі виготовлення фізичних (астрономічних) приладів під час проектної діяльності учнів на заняттях
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kukhotska, O., I. Ovdiienko та M. Ieremenko. "Розробка та валідація моделі ВВЕР‑1000 для коду PARCS". Nuclear and Radiation Safety, № 2(90) (14 червня 2021): 12–21. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2021.2(90).02.

Full text
Abstract:
Сучасні підходи до моделювання процесів в активній зоні, насамперед у перехідних та аварійних режимах, з метою проведення аналізу безпеки ядерних реакторів, вимагають використання сполучених теплогідравлічних та нейтронно-фізичних розрахункових програм. Однією з таких програм є комп’ютерний код TRACE з модулем тривимірної кінетики PARCS.
 Розробка розрахункової моделі водо-водяного енергетичного реактора (ВВЕР-1000) для коду PARCS та подальша її валідація є складною багатоступеневою задачею, починаючи з підготовки бібліотеки нейтронно-фізичних констант, від якості якої залежить точність м
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Садовий, Микола Ілліч, Ірина Вікторівна Бобик та Олена Михайлівна Трифонова. "Моделювання як засіб реалізації акмеологічного підходу". Theory and methods of learning mathematics, physics, informatics 13, № 2 (2015): 108–17. http://dx.doi.org/10.55056/tmn.v13i2.779.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню моделювання як метода дослідження явищ і процесів, що реалізується на основі акмеологічного підходу. Розглянуті акмеологічні умови, види моделювання, критерії та функції моделювання. Наведені приклади використання методу моделювання в процесі навчання фізики для досягнення кращої якості навчання.
 Мета дослідження: визначення умов використання акмеологічного підходу в навчально-виховному процесі з фізики, зокрема, в методиці реалізації моделювання при вивченні фізики мікросвіту.
 Задачі: 1) проаналізувати акмеологічні умови досягнення кращого результату;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

САВОШ, Валентин, та Григорій КОБЕЛЬ. "КОМПЛЕКСНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗАСОБІВ МОДЕЛЮВАННЯ У ПРОЦЕСІ РЕАЛІЗАЦІЇ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ПІДХОДУ ДО РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ЗАДАЧ". Physics and educational technology, № 4 (30 листопада 2023): 21–27. http://dx.doi.org/10.32782/pet-2023-4-3.

Full text
Abstract:
У контексті забезпечення особистісних і суспільних запитів та потреб педагогічна й учнівська спільноти відчули необхідність у оновленні підходів щодо організації навчально-пізнавальної діяльності як такої, що стимулює до постійного оновлення власних знань і вмінь, сприяє виникненню, зростанню й закріпленню бажання здійснювати навчання впродовж життя, готує до творчої самореалізації в суспільстві. Відповідно до змісту Державного стандарту базової середньої освіти та проєкту Державного стандарту профільної середньої освіти однією з вимог до обов’язкових результатів навчання учнів є моделювання п
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ковальчук, Д. А., та О. В. Мазур. "Дослідження процесів утилізації тепла пароповітряних сумішей: імітаційне моделювання". Automation of technological and business processes 11, № 4 (2020): 68–82. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i4.1601.

Full text
Abstract:
Розглянуті основні підходи до розробки імітаційних моделей, освітлені їх недоліки та переваги. Розглянута імітаційна модель процесу глибокої утилізації тепла пароповітряних сумішей з використанням парокомпресійного теплового насосу, до складу якої входять імітаційні моделі компресора, конденсатора, електронного розширювального вентиля, випарника, переохолоджувача та контактного теплообмінника – утилізатора тепла пароповітряних сумішей. Імітаційні моделі цих складових побудовані з використанням експериментальних даних, отриманих авторами в результаті виконання фізичних натурних експериментів на
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Моделювання фізичних процесів"

1

Коробов, Є. А. "Моделювання фізичних процесів в електронних LR-фільтрах". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76628.

Full text
Abstract:
Мета кваліфікаційної роботи магістра полягає в розробці віртуального інструменту в середовищі LabVIEW для моделювання фізичних процесів в пасивному аналоговому LR-фільтрі, що складається з послідовно з’єднаних індуктора та резистора. Під час виконання роботи використовували метод комп’ютерного моделювання. У результаті проведених досліджень показано, що процес падіння сили струму в LR-колі при відключенні його від джерела пришвидшується, якщо електричний опір збільшується, і уповільнюється, якщо збільшується індуктивність. При проходженні гармонічного сигналу через LR-фільтр низьких частот а
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кругляк, М. В. "Моделювання фізичних процесів в електронних RC-фільтрах". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76588.

Full text
Abstract:
Мета кваліфікаційної роботи магістра полягає в розробці в середовищі LabVIEW віртуального стенда для моделювання фізичних процесів в аналоговому пасивному RC-фільтрі, що складається з послідовно з’єднаних резистора і конденсатора. Під час виконання роботи використовувався метод комп’ютерного експерименту. При дослідженні процесу розрядження конденсатора в RC-колі при відключенні його від джерела електричної енергії показано, що збільшення як електроємності конденсатора, так і опору резистора призводять до збільшення часу розрядки конденсатора. При дослідженні процесу проходження гармонічного
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Безрукова, В. В. "Моделювання фізичних процесів в середовищі MS Excel". Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29338.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ігнатенко, Володимир Васильович, Владимир Васильевич Игнатенко та Volodymyr Vasylovych Ihnatenko. "Математичне моделювання основних фізичних процесів при спрацюванні вибухоподавляючого пристрою". Thesis, Видавництво СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18831.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дьоміна, Н. А., та М. В. Морозов. "Математичне комп'ютерне моделювання фізичних процесів при проведенні лабораторних занять". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39672.

Full text
Abstract:
Робота присвячена математичним, комп’ютерним моделям з використанням програмного пакету MathCad для проведення імітаційних, віртуальних лабораторних робіт. Методи математичного, комп’ютерного моделювання різноманітних явищ та процесів знаходять все більш широке застосування у різних галузях науки і розробка математичних моделей для проведення імітаційних лабораторних робіт з дисциплін «Фізика», «Теоретична механіка» та «Фізичні основи сучасних комп’ютерних технологій» є актуальною.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Синельник, Ірина Василівна. "Комп'ютерне моделювання в курсі загальної фізики технічного университету". Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/28182.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Савченко, Лідія Митрофанівна, та Р. О. Тарасенко. "Застосування динамічної симуляції для моделювання роботи вітрогенератора". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46031.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Опанасюк, Анатолій Сергійович, Анатолий Сергеевич Опанасюк, Anatolii Serhiiovych Opanasiuk та ін. "Моделювання фізичних процесів у напівпровідникових сонячних елементах на основі гетеропереходів n-ITO(ZnO)/n-CdS(n-ZnS, ZnSe)/p-CZTS". Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67813.

Full text
Abstract:
Перспективним способом використання сонячної енергії є її перетворення в електричну, використовуючи сонячні елементи (СЕ), зокрема тонкоплівкові прилади типу “superstrate”, які мають багатошарову конструкцію. На теперішній час найбільш поширені СЕ першого та другого поколінь на основі поглинальних шарів Si, CdTe, GaAs, Cu(In1-x,Gax)(S1-xSex)2, які демонструють ефективність більшу за 20 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шоман, Ольга Вікторівна. "Загальний погляд на проблему геометричного моделювання процесів формоутворення". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45354.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Велігоцький, Дмитро Олексійович. "Підвищення ефективності хіміко-технологічного процесу комплексної водневої термобарохімічної технології інтенсифікації видобутку вуглеводнів". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46018.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.08 − процеси та обладнання хімічної технології (16 – хімічна та біоінженерія). ˗ Інститут проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, Харків, 2020 р. Аналіз сучасних технологій підвищення видобутку вуглеводнів виявив, що найбільш ефективними та перспективними є методи, які комплексно впливають на продуктивний горизонт, поєднуючи ефективні тепловий, хімічний та механічний впливи на пр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Моделювання фізичних процесів"

1

Трохимчук, П. П. Поліметричне моделювання інформаційних та фізичних процесів. Вежа, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Моделювання фізичних процесів"

1

ТОРЧУК, Михайло. "ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРНЕТ-СЕРВІСІВ КОМП'ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ФІЗИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ СТУДЕНТАМИ КУРСУ ФІЗИКИ". У ІННОВАЦІЇ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ: МЕТОДОЛОГІЯ, ТЕХНОЛОГІЯ, ДИДАКТИЧНІ ТА ВИХОВНІ АСПЕКТИ. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2023. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-300-2-22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Русин, Людмила. "ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ТРЕНЕРІВ З ОДНОБОРСТВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ В СИСТЕМІ САМООСВІТИ". У Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.05.

Full text
Abstract:
В результаті дослідно-аналітичної роботи розглянуто актуальну проблему формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування засобів фізичної терапії в системі самоосвіти. Враховуючи результати моніторингу Інтернет-ресурсів, аналізу науково-методичної, спеціальної та довідкової літератури встановлено, що питанням розроблення та апробації прикладних програм (методик, педагогічних моделей, тощо) формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування технік кінезіологічного тейпування у професійній діяльності (в системі багаторічної підготовки спортсменів) присвячено недостатню кількість науково-методичних праць, що потребує подальших наукових розвідок та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму дослідження. Під час вирішення поставлених перед нами завдань були використані наступні методи дослідження (на емпіричному та теоретичному рівнях): абстрагування, аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, математично-статистичні (кореляційного аналізу, факторного аналізу, шкалювання) тощо. У динаміці другого етапу дослідження членами науково-дослідної групи визначено сутність та структуру готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності – особистісне утворення, яке формується шляхом акцентованого педагогічного впливу на формування у тренерів готовності до підтримання престижу українського спорту на міжнародній арені завдяки всебічній та якісній підготовці висококваліфікованих атлетів, до виконання навчально-тренувальних планів на різних етапах багаторічної підготовки спортсменів-одноборців у тому числі й на етапах їхньої фізичної терапії і ерготерапії та забезпечує узгодження ним знань про зміст та структуру професійної діяльності, а також вимог цієї діяльності до рівня всебічної підготовленості, а також психофізіологічного стану одноборців, сформованих компетентностей необхідних для організації збалансованої та конкурентоспроможної системи багаторічної підготовки спортсменів, які спеціалізуються в одноборствах зі сформованими та усвідомленими ними в процесі розвитку можливостями та потребами. Враховуючи результати низки теоретичних та емпіричних досліджень вважаємо, що структура готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності містить наступні компоненти: мотиваційний, функціональний, прикладний та стресостійкий. В процесі дослідно-аналітичної роботи упродовж третього етапу дослідження нами виділені рівнозначні для тренерів, які спеціалізуються в одноборствах «критерії оцінювання»: мотиваційний, змістовий та аналітико-оцінний. Крім цього, вважаємо, що для будь-якого «критерію» характерним є наявність певних «показників», які відображають найбільш важливі та інформативні властивості «об’єкту», що забезпечує його існування. Відповідно до аналізу спеціальної науково-методичної та довідкової літератури членами науково-дослідної групи встановлено, що найбільш ефективними підходами для досягнення мети обраного напряму дослідження (з метою розроблення майбутньої «Програми формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування в системі самоосвіти») є: діяльнісний, особистісно-зорієнтований, комплексний, системний, а також структурний «підходи». Крім цього, відповідно до результатів низки емпіричних досліджень, а також враховуючи власний досвід організації системи багаторічної підготовки одноборців, нами пропонується до використання в системі оцінювання готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування наступних «рівнів»: високого, достатнього та задовільного. Варто також підкреслити, що для досягнення головної мети дослідження членами науково-дослідної групи планувалося використання наступних коригуючих технік кінезіологічного тейпування: лімфатична корекція «тунелювання»; зв’язкова-сухожильна корекція «тиск»; фасціальна корекція «утримання»; механічна корекція; послаблююча корекція «ліфтинг»; функціональна корекція «пружинування». Підсумовуючи результати аналізу науково-методичної та спеціальної літератури (Інтернет-джерел), членами науково-дослідної групи розроблено та апробовано програму формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії (із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування) в системі самоосвіти. Розроблена та апробована «Програма» є уніфікованою і може ефективно використовуватися в системі фізичної терапії представників інших повноконтактних одноборств (олімпійських та неолімпійських видів спорту). Результати дослідження впроваджені у систему самоосвіти (підвищення кваліфікації) тренерів, які спеціалізуються в одноборствах. Напрями подальших досліджень передбачають розроблення дихальних комплексів фізичних вправ, які забезпечують підвищення працездатності тренерів з одноборств (на прикладі тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо та дзюдо) на етапі їхнього відновлення після лікування коронавірусної хвороби (COVID-19).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чудик, Андрій, та Дар'я Ванюк. "УНІФІКАЦІЯ МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРАВООХОРОНЦІВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАХОДІВ ФІЗИЧНОГО ВПЛИВУ (СИЛИ) У РІЗНИХ УМОВАХ СЛУЖБОВО-ОПЕРАТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ІЗ УРАХУВАННЯМ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ". У Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.04.

Full text
Abstract:
Розглянуто актуальну проблему розвитку та удосконалення рукопашної підготовки (техніки та тактики застосування заходів фізичного впливу, сили) майбутніми офіцерами-правоохоронцями інституцій сектору безпеки і оборони України у різних умовах службово-оперативної діяльності. Відповідно до результатів аналізу науково-методичної та спеціальної літератури (моніторингу Інтернет-ресурсів), членами науково-дослідної групи розроблено та апробовано педагогічну (змістово-функціональну) модель формування готовності майбутніх офіцерів-правоохоронців до застосування заходів фізичного впливу (сили) в системі спеціальної фізичної підготовки (із урахуванням карантинних обмежень) до дій у різних умовах службово-бойової (оперативної) діяльності. У вище зазначеній педагогічній моделі інтегровано: цільовий блок (мета, завдання, підходи, компоненти готовності, педагогічні умови), організаційно-змістовий блок (навчально-методичне забезпечення, інтерактивні методи навчання, кадрове забезпечення), результативно-оцінний блок (критерії, кваліфікаційні рівні, методики, методи, засоби, способи форми). Під час дослідження були використані наступні методи: абстрагування, аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, математично-статистичні (кореляційного аналізу, факторного аналізу) тощо. Відповідно до результатів емпіричного дослідження встановлено, що результати отримані наприкінці педагогічного експерименту у досліджуваних контрольної (Кг) та експериментальної (Ег) груп зросли відносно вихідних даних, і ці відмінності переважно є достовірні (Ег, P≤0,05). Результати контрольного тестування показали, що в процесі проведеної експериментальної роботи збільшилась кількість курсантів із вищим рівнем готовності до застосування заходів фізичного впливу (сили) у різних умовах службово-оперативної діяльності в Ег на 8 %, тоді як у Кг на 2 %, відмінного рівня збільшилась: в Ег на 19 %, тоді як у Кг – на 2 %, доброго рівня зменшилась: в Ег на 19 %, тоді як у Кг – на 2 %, чисельність курсантів задовільного рівня готовності зменшилась: в Ег на 8 %, тоді як у Кг – на 6 %. Слід зауважити, що незадовільний рівень сформованості навичок застосування заходів фізичного впливу (сили) у курсантів, як Ег, так і Кг не помічено. Крім цього, експериментально перевірені педагогічні умови формування готовності майбутніх офіцерів-правоохоронців до застосування заходів фізичного впливу (сили) у різних умовах службово-оперативної діяльності. Достовірність отриманих результатів підтверджена методами перевірки за допомогою критерію χ2. Результати дослідження впроваджені у практику спеціальної фізичної підготовки курсантів Харківського національного університету внутрішніх справ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Pyvovarenko, Maryna. "СТРУКТУРНО-ЗМІСТОВА МОДЕЛЬ ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕСТЕТИЧНИХ ЯКОСТЕЙ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЗАСОБАМИ МУЗИЧНО-РИТМІЧНОЇ ГІМНАСТИКИ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-32.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано доцільність упровадження структурно-змістової моделі виховання морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку засобами музично-ритмічної гімнастики. Дослідження містить науковий огляд понять «проєкт», «педагогічне проєктування», «моделювання», «модель», а також авторське визначення їх змісту та класифікацію. Структурно-змістова модель виховання морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку засобами музично-ритмічної гімнастики має чотири блоки: цільовий, теоретичний, змістово-технологічний, критеріально-результативний. Схарактеризовано складники запропонованої моделі в межах окремих блоків, а саме: завдання (сприяти зміцненню духовного, психічного, фізичного й соціального благополуччя дітей; формувати низку необхідних компетентностей; формувати рухову сферу й сприймання музичного ритму; розвивати емоційну сферу дітей; виховувати ціннісне ставлення до музики, усвідомлення значення морального вчинку, краси руху й музичного твору; розвивати навички соціальної взаємодії), методи морального (ціннісного), естетичного (музичного), фізичного (ритмічного) виховання, засоби (музично-ритмічна гімнастика), форми (музично-ритмічні хвилинки та паузи; музично-ритмічні ігри та вправи; ліпсинк-вправи; театр ритму й пантоміми; лото емоцій; музичні копінг-стратегії; заняття з музично-ритмічного виховання; музично-ритмічні розваги та свята; музична майстерня), педагогічні умови (наявність розвивально-виховного середовища в освітньому просторі закладу дошкільної освіти; упровадження в освітній процес закладів дошкільної освіти моделі й засобів виховання; забезпечення якісної підготовки фахівців педагогічної галузі, щодо використання музично-ритмічної гімнастики як засобу виховання морально-естетичних якостей), компоненти (когнітивний; аксіологічний; діяльнісний), критерії (духовно-пізнавальний; емоційно-ціннісний; результативно-творчий) та показники (морально-естетичні знання; морально-естетичні цінності; фізичні здібності), рівні (високий; середній; низький). Реалізація структурно-змістової моделі передбаає результат – позитивну динаміку рівня вихованості морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку. Для досягнення результативності впровадження спроєктованої структурно-змістової моделі виховання автором виокремлено провідні принципи виховання морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку засобами музично-ритмічної гімнастики (природовідповідності, фасцинації, синкретичності, творчої спрямованості, інтегративності). Спроєктовану структурно-змістову модель виховання представлено як цілісний проєкт, що передбачає можливість досягнення позитивної динаміки рівня вихованості морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку засобами музично-ритмічної гімнастики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Моделювання фізичних процесів"

1

Шарапановська, Ю. В., та С. О. Єрмакова. "Ноосферні механізми взаємодії викладачів і студентів". У Психологія життєвого простору особистості в сучасних умовах кризи, глобалізації та цифрової трансформації суспільного життя. Міжнародний гуманітарний університет, 2023. http://dx.doi.org/10.32837/11300.26349.

Full text
Abstract:
адаптивне керівництво викладача у процесі професійної підготовки студентів розглядається нами як здатність педагога обирати й поєднувати різні стилі моніторингу професійної підготовки у контексті природовідповідності на засадах ноосферної парадигми проте залежно від освітньої ситуації. При цьому підвищення адаптивності керівництва досягається за рахунок, наприклад, переформування творчих груп, перепроектування завдань або модифікації навчальних курсів. Вищезазначене підтверджує, що джерелом адаптивного управління науковці вважають інноваційну модель організації професійної підготовки, яка вибу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Моделювання фізичних процесів"

1

Єчкало, Ю. В. Вибір середовища моделювання фізичних процесів. Видавничий відділ НМетАУ, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/845.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Поліщук, Олександр Павлович, Ілля Олександрович Теплицький та Сергій Олексійович Семеріков. GlowScript – хмарний засіб навчання комп’ютерного моделювання фізичних процесів. Видавничий відділ КМІ, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/969.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Турінов, А. М., та О. М. Галдіна. Використання комп’ютерного моделювання при розв’язанні квантовомеханічних задач. Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2320.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено одному з актуальних питань сучасної педагогіки – застосуванню методу комп’ютерного моделювання в навчальному процесі, зокрема при розв’язанні розрахункових задач загальної та теоретичної фізики в середовищі Mathematica. Сучасна фізична картина світу є квантово-польовою і потребує специфічного понятійного й математичного апарату. Практично кожне поняття подається за допомогою деякої математичної конструкції з розділів математичного й функціонального аналізу, для якісного розуміння якої необхідно самостійне розв’язання студентом на практиці конкретної фізичної задачі. Проектува
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Єчкало, Юлія Володимирівна. Використання методу проектів на заняттях з комп’ютерного моделювання. РДГУ, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/840.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Поліщук, Олександр Павлович, Ілля Олександрович Теплицький та Сергій Олексійович Семеріков. Комп’ютерне моделювання у Web-середовищі. Видавничий відділ КМІ, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/977.

Full text
Abstract:
GlowScript («Graphics Library on Web») – Web-середовище для комп’ютерного моделювання фізичних процесів мовою JavaScript, що використовує 3D-бібліотеку WebGL. Незважаючи на хмарну природу, дане середовище є досить вимогливим до апаратної частини на боці клієнта: мобільний код на WebGL виконується, як правило, за допомогою обчислювальних ресурсів відеокарти клієнта (GPU). Виконання GlowScript-програм відбувається теж на клієнтському боці (у якості інтерпретатора JavaScript виступає Web-браузер).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Соловйов, Володимир Миколайович. Економічній науці необхідні революційні зміни. Видавничий відділ НМетАУ, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1139.

Full text
Abstract:
Сьогодні, коли у світі вирує одна з найпотужніших в історії фінансова криза, науковій спільноті стає зрозумілим, що нездатність традиційних методів передбачення і попередження таких небажаних явищ свідчить про системну кризу економічної науки. Все більше дослідників схиляються до думки, що глобальних економічних криз можна в майбутньому уникнути, якщо використовувати фізичні підходи до моделювання економічних процесів, змінивши при цьому систему мислення економістів і їх підготовку. Такий підхід сьогодні називається еконофізикою. Але одного тільки залучення фізичних ідей в економіку недостатнь
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кузнєцов, В. С., та Н. В. Моісеєнко. Графічний інтерфейс для програми фізичного моделювання. ПВНЗ УЕП, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3613.

Full text
Abstract:
В роботі описано розроблену графічну оболонку, яка є зручним інтерфейсом між програмою розрахунків фізичних характеристик твердих тіл fhimd та користувачем. Оболонка надає зручний спосіб введення вхідних даних і автоматичного запису їх в задані файли. В процесі введення даних відбувається перевірка на коректність та вимкнення можливості введення неактуальних даних. Розроблена оболонка містить інструмент для побудови і перегляду карт електронної густини, яка зберігається в окремому файлі, у заданій індексами Міллера площині.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соловйов, В. М. Теоретичні проблеми моделювання складних економічних систем. [б. в.], 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1323.

Full text
Abstract:
Стає зрозумілим, що нездатність традиційних методів передбачення і попередження небажаних явищ свідчить про системну кризу економічної науки. Все більше дослідників схиляються до думки, що глобальних економічних криз можна в майбутньому уникнути, якщо використовувати фізичні підходи до моделювання економічних процесів, змінивши при цьому систему мислення економістів і їх підготовку. Такий підхід сьогодні називається еконофізикою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Соловйов, В. М., М. І. Жалдак, Ю. С. Рамський та ін., ред. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики. Випуск VIII (Т. 2: Теорія та методика навчання фізики). Видавничий відділ НМетАУ, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/733.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики фізики і проблем її викладання у ВНЗ та школі. Значну увагу приділено питанням впровадження комп’ютерного моделювання у навчальний процес та модернізації фізичної освіти в контексті орієнтирів Болонського процесу. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Тимченко, А. А., В. А. Ващенко, С. В. Заболотній та ін., ред. Інформаційні технології в освіті, науці і техніці (ІТОНТ-2018). Chair В. М. Рудницький. ЧДТУ, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2871.

Full text
Abstract:
Матеріали конференції висвітлюють основні напрями розвитку інформаційних технологій і систем та їх використання в освіті, науці, техніці, економіці, управлінні, медицині. У матеріалах розглядаються питання, пов’язані з комп’ютерним моделюванням фізичних, хімічних і економічних процесів, інформаційною безпекою та застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій у техніці, наукових дослідженнях і управлінні складними системами, з використанням інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, з створенням, впровадженням і використанням науково-освітніх ресурсів у закладах освіти різного рівня
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!