Academic literature on the topic 'Моделювання імітаційне'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Моделювання імітаційне.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Моделювання імітаційне"

1

Ковальчук, Д. А., and О. В. Мазур. "Дослідження процесів утилізації тепла пароповітряних сумішей: імітаційне моделювання." Automation of technological and business processes 11, no. 4 (February 13, 2020): 68–82. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i4.1601.

Full text
Abstract:
Розглянуті основні підходи до розробки імітаційних моделей, освітлені їх недоліки та переваги. Розглянута імітаційна модель процесу глибокої утилізації тепла пароповітряних сумішей з використанням парокомпресійного теплового насосу, до складу якої входять імітаційні моделі компресора, конденсатора, електронного розширювального вентиля, випарника, переохолоджувача та контактного теплообмінника – утилізатора тепла пароповітряних сумішей. Імітаційні моделі цих складових побудовані з використанням експериментальних даних, отриманих авторами в результаті виконання фізичних натурних експериментів на лабораторній дослідній установці. В імітаційній моделі випарника теплового насосу реалізовано функцію розрахунку «баластної» та «ефективної» витрати холодоагенту. «Баластна» витрата виникає за рахунок переохолодження холодоагенту до температури кипіння і супроводжується випаровуванням його частки, яка не приймає участі у відборі тепла випарником. Для цього до імітаційної моделі випарника була додана підсистема розрахунку перепаду температур кипіння (тиску) по довжині випарника в залежності від витрати холодоагенту та температурного напору у випарнику, що враховує довжину ділянки випарника на якій відбувається кипіння рідкої фази. Залежність перепаду тиску по довжині випарника від витрат холодоагенту через нього є не монотонно зростаючою функцією а має екстремум і спадає при рівнях перегріва холодоагенту від 15 до 0 °С. Тиск на виході випарника розраховується в моделі з використанням нелінійної функції двох змінних – положення електронного розширювального вентиля та частоти обертання компресора. Динамічні властивості каналів моделюються ланками, передатні функції яких були отримані в результаті фізичних експериментів. Проведена перевірка розробленої імітаційної моделі на адекватність, для чого було організовано ряд комп’ютерних експериментів з умовами, аналогічними умовам проведення натурних фізичних експериментів. Порівняння результатів моделювання та фізичного експерименту показало високу ступінь їх схожості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ларченко, О. В. "ВИКОРИСТАННЯ ІМІТАЦІЙНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ПІД ЧАС РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ ЕКОНОМІЧНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 10 (December 30, 2021): 149–56. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.10.20.

Full text
Abstract:
У статті розкриваються можливості застосування імітаційної моделі для аналізу економічних систем. Даний вид моделювання має різні цілі, серед яких можуть бути встановлення властивостей і характеристик об'єктів, що вивчаються, а також практичне застосування отриманих даних у вирішенні завдань прикладного характеру. Імітаційне моделювання отримало значний імпульс розвитку в останні десятиліття у зв'язку з розвитком обчислювальної техніки. Імітаційне моделювання являє собою опис динаміки поведінки системи, що вивчається. Особливістю імітаційного моделювання є той факт, що кожне її машинне виконання дає відомості, які є достовірними лише за певних вихідних параметрів, які були внесені до початку виконання. Іншими словами, результати виконання процесу імітації залежатимуть від конкретних значень безлічі параметрів. Основним завданням дослідження є вивчення використання імітаційних моделей в економічних процесах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Велика, О. Т., С. Є. Лясковська, О. О. Смотр, and М. В. Бойко. "Імітаційне моделювання технологічного процесу виготовлення виробів у середовищі FlexSim." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 2 (April 29, 2021): 108–13. http://dx.doi.org/10.36930/40310218.

Full text
Abstract:
Наведено алгоритм аналізу технологічного процесу на виробництві з використанням середовища імітаційного моделювання FlexSim. Проаналізовано задачу, яка розв'язує процес сортування та упакування виробів. Побудовано модель поведінки системи, яка дає змогу виявити проблемні ділянки, нештатні ситуації на виробництві, враховувати вхідні параметри. Для цього попередньо проаналізовано низку методів і засобів для моделювання процесу. Показано ефективність вибору показникового закону розподілу виробів зі складу на станції. З'ясовано, що закон розподілу має значення для побудови імітаційної моделі. Він дає змогу забезпечити рівномірне навантаження на станції, куди відсортовуються вироби, щоб запобігти простою чи нерівномірному навантаженню на кожну зі станцій. Виробничу задачу розв'язано в середовищі FlexSim, де побудовано імітаційну модель процесу. Розглянуто частину технологічного процесу для виготовлення обладнання на виробництві: етапи розвантаження, розкомплектування палет, відбраковування виробів та комплектації замовлення. Моделювання процесу в середовищі FlexSim здійснено із врахуванням поданих параметрів і зв'язків між ними. Побудована імітаційна модель дала змогу проаналізувати етапи розподілу виробів та обрати раціональніший. Проаналізовано результативність застосування показникового закону розподілу виробів зі складу на станції. У процесі розроблення імітаційної моделі проаналізовано вплив різних даних як на кожен об'єкт зокрема, так і на систему загалом. Подано схему взаємозв'язків між параметрами моделі та відображення даних, які впливають на кожен об'єкт зокрема. Встановлено, що взаємозв'язки між різними об'єктами моделі дають змогу проаналізувати як можна змінити логіку процесу, щоб оптимізувати технологічний процес. Запропоновано алгоритм послідовного введення даних та визначення логіки руху об'єктів на кожному етапі моделювання досліджуваного процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кононов, В. Б., and В. В. Бурцева. "Імітаційна модель визначення мінімальної гарантованої кількості замовлень метрологічного обслуговування засобів вимірювальної техніки зразків озброєння та військової техніки." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 2(64), (June 15, 2020): 141–49. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2020.64.20.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення у статті є питання прогнозування мінімальної гарантованої кількості замовлень на метрологічне обслуговування засобів вимірювальної техніки (далі –ЗВТ) зразків озброєння та військової техніки (далі – ОВТ). Метою статті є імітаційне моделювання прогнозування мінімальної кількості гарантованих замовлень на проведення метрологічного обслуговування ЗВТ зразків ОВТ для перевірки достовірності аналогічних аналітичних моделей. Задача, що вирішується – обґрунтовується та досліджується імітаційна модель, побудована на основі розроблених раніше аналітичних моделей вирішення задач прогнозування мінімальної гарантованої кількості замовлень метрологічного обслуговування ЗВТ зразків ОВТ, достатньої для забезпечення підтримки належного стану бойової готовності військових частин (підрозділів). У структурі імітаційної моделі передбачено, що на першому етапі, за допомогою випадкового пошуку проводиться відбір найбільш важливих за видами зразків ОВТ, а на другому – здійснюється випадковий пошук плану замовлень на метрологічне обслуговування ЗВТ, для обраних зразків ОВТ. За результатами імітаційного моделювання робиться висновок про достовірність аналітичних моделей. Висновки: запропонована імітаційна модель дозволяє вирішувати задачу визначення мінімальної гарантованої кількості замовлень на метрологічне обслуговування ЗВТ зразків ОВТ та визначати ступінь достовірності розроблених раніше аналітичних моделей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

САМОСТЯН, Віктор. "ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ ПІДХОДІВ ДЛЯ ІМІТАЦІЙНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ЛОГІСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 15 (November 27, 2020): 127–33. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i15.400.

Full text
Abstract:
В індустріально розвинених країнах імітаційне моделювання логістичних ланцюгів використовується досить широко і рахується звичайною складовою частиною проектів по створенню нових або реконструкції існуючих логістичних ланцюгів. В даній статті були розглянуті три підходи до імітаційного моделювання логістичних систем. Розглядалося застосування різних підходів імітаційного моделювання для оцінки ефективності логістичних процесів. Представлена узагальнена структура імітаційної моделі функціонування логістичної системи. Для її реалізації запропоновано використання трирівневого комплексу моделей, що використовують різні парадигми імітаційного моделювання. Були розглянуті та окреслені переваги кожного із підходів імітаційного моделювання логістичних процесів, зокрема: системний динаміка, дискретно-ситуативний підхід, агентний підхід. Визначено призначення моделей кожного підходу: системна динаміка – для проектування загальної структури логістичної системи; дискретно-ситуативний підхід – для поліпшення параметрів окремих логістичних процесів; агентний підхід – для незалежного територіально-розподіленого ланцюга поставок. Для прикладу було взято узагальнену імітаційну модель логістичної системи у вигляді «чорного ящика». Запропоновано приклад реалізації рівня дискретно-ситуативних моделей у вигляді трьох типових видів моделей. У середовищі імітаційного моделювання Arena розроблена мультипродуктова модель для оцінки базових показників ефективності логістичної системи: рівень обслуговування, середній рівень запасів, середній рівень затриманих замовлень, загальна кількість втрачених або затриманих замовлень. В ході подальшої роботи планується наповнення запропонованого комплексу моделей з використанням всіх трьох підходів імітаційного моделювання. В цілому можна зробити висновок, що застосування переваг кожного із підходів імітаційного моделювання є перспективним і може бути використаний для широкого кола підприємств різних галузей діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Єлісєєв, П. Й. "Імітаційне моделювання в інженерному проектуванні." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(265) (March 16, 2021): 12–19. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-265-1-12-19.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано застосування імітаційного моделювання під час проектуваннятехнологічної схеми установки, яка реалізує процес знешкодження стічних вод, що містять розчинні органічні сполуки. Розглянуто етапи проектування, що потребують використання математичних моделей різного виду (статичних та динамічних). Надана докладна розрахункова схема, що застосована для аналізу динамічних властивостей окремих апаратів у складі технологічних ланцюгів. Наведено критерії для аналізу кожної динамічної характеристики, а також результати моделювання та їхня графічна інтерпретація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ЛОТИШ, Володимир, Лариса ГУМЕНЮК, and Павло ГУМЕНЮК. "СТРУКТУРНО – ФУНКЦІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ РОБОТИ ЕЛЕКТРОННОЇ СИСТЕМИ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ (ESP)." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 13 (December 4, 2019): 108–15. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i13.93.

Full text
Abstract:
Розроблено імітаційну модель управління поведінкою транспортного засобу при заносах з використанням системи курсової стійкості (ESP). Створено динамічну імітацію роботи контуру гальмівної системи, яка дозволяє ознайомитись з роботою контуру в динаміці, що значно покращує розуміння процесу гальмування; розроблено інтерактивну схеми роботи ESP та АВS. Зона виводу інформації під час роботи моделі дозволяє візуалізувати проходження автомобілем тестової траси та отримувати індикацію швидкості автомобіля та повороту керма та індикацію втручання ESP. Таким чином, отримана комп’ютерна модель управління автомобілем при заносах з врахуванням роботи ESP. яка дозволяє спостерігати в динаміці роботу ESP та прослідковувати зв’язки, які виникають при роботі системи ESP та ABS. Застосування такого підходу дозволяє проводити імітаційне моделювання за різними сценаріями, залежно від формування різноманітних ситуацій, практично необмеженої складності.Ключові слова: імітаційна модель, заноси, керування транспортним засобом, ESP, АВS, контур гальмівної системи, швидкість, поворот керма.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

СКРИПНИК, Сергій, Сергій ШЕВЧЕНКО, and Андрій ЗАМОРОКА. "НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ВПРОВАДЖЕННЯ МЕТОДІВ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ І ВИХОВАННЯ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ БІОЛОГІЇ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 23, no. 4 (March 26, 2021): 307–26. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v23i4.591.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена специфіки науково-методичних засад впровадження методів екологічної освіти і виховання в процесі навчанні біології. Актуалізуються фундаментальні наукові поняття екологічної освіти і виховання (екологічне виховання, екологічна культура, екологічна вихованість, екологічні знання, екологічна свідомість, ціннісне ставлення до природи, активна екологічна позиція особистості, глибинна екологія). Науково-методично аналізуються методи екологічної освіти і виховання (метод екологічної ідентифікації, метод екологічної емпатії, метод екологічної рефлексії, метод екологічних асоціацій, метод екологічної лабіалізації, метод екологічної експектації, метод ритуалізації екологічної діяльності, метод екологічної турботи, активні та інтерактивні методи: метод еколо­гічних проєктів, «Кейс-стаді», брейнстормінг, метод проблемного навчання, інтегрально-пошукові групові та рольові екологічні ігри, «ЕКО-АРТ-терапія», імітаційне моделювання) в процесі навчання біології. Зауважується, що використання методів екологічної освіти і виховання в процесі навчання біології забезпечуватиме умови для ефективного формування у здобувачів освіти біологічних і екологічних знань, поглядів, переконань, ціннісних орієнтацій щодо бережливого ставлення до природи та власного здоров’я. Аналізується специфіка методології проєктування теоретико-імітаційної моделі впровадження методів екологічної освіти і виховання в процесі навчання біології. Відзначається, що запропонована імітаційна модель, проєктована на основі теоретичного аналізу наукової літератури, характеризується сукупністю ланок: теоретико-цільовою, змістово-процесуальною, оцінювально-результативною, яка забезпечуватиме можливість відтворення цілеспрямованого динамічного процесу підвищення рівня екологічної вихованості та формування активної екологічної позиції особистості у здобувачів освіти в процесі навчання біології при дотриманні теоретично обґрунтованих педагогічних умов та фаховій розробці і впроваджені методик, які відповідатимуть змодельованим імітаційно-визначеним критеріям і рівням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kiyko, S., E. Druzhinin, and O. Prokhorov. "ІМІТАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ ЕНЕРГОРЕСУРСАМИ МЕТАЛУРГІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 6, no. 58 (December 28, 2019): 20–27. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.6.020.

Full text
Abstract:
Розроблено агентну імітаційну модель аналізу процесів управління енергоресурсами металургійного підприємства при реалізації портфеля проектів енергозбереження. Розкрито особливості інформаційної взаємодії агентів в мультиагентній системі, за рахунок механізмів, пов'язаних з децентралізованим мультипроектним плануванням, що включає вирішення ресурсних конфліктів при виконанні завдань, пошук найбільш оптимальних ресурсів, при використанні яких виконання робіт буде відбуватися на найбільш вигідних умовах. Використання даної моделі дозволяє послідовно проводити аналіз проектів з метою виявлення можливості їх реалізації на підприємстві, узгоджувати плани реалізації проектів і плани підприємства на різних рівнях планування. Запропонований підхід має відмінні риси: інтеграція стратегічних рішень (прийняти або відхилити нові проекти) і оперативних аспектів (розподіл ресурсів); можливість гнучкого управління ресурсами
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Lisogorsky, B., I. Taran, and H. Khudov. "ІМІТАЦІЙНЕ СТАТИСТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТРАЄКТОРНИХ ВИМІРЮВАНЬ У БАГАТОПОЗИЦІЙНОМУ РАДІОЛОКАЦІЙНОМУ КОМПЛЕКСІ КОНТРБАТАРЕЙНОЇ БОРОТЬБИ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 53 (February 5, 2019): 94–98. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.1.094.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є метод імітаційного статистичного моделювання траєкторних вимірювань у багатопозиційному радіолокаційному комплексі контрбатарейної боротьби. Метою є проведення імітаційного статистичного моделювання траєкторних вимірювань у багатопозиційному радіолокаційному комплексі контрбатарейної боротьби. Завдання: визначення точності вимірювання місцеположення вогневого стріляючого засобу; для заданого місцеположення вогневого стріляючого засобу провести розрахунок параметрів траєкторії польоту об’єкту (міни, снаряду) при веденні вогню по визначеній цілі; моделювання вектору вимірювань координат об’єкту (міни, снаряду) вогневого стріляючого засобу на траєкторії його польоту (вектору траєкторних вимірювань) з урахуванням випадкових помилок траєкторних вимірювань. Використовуваними методами є: методи теорії імовірності, математичної статистики, методи оптимізації, імітаційного статистичного моделювання. Отримані такі результати. Визначені точності вимірювання місцеположення вогневого стріляючого засобу. Для заданого місцеположення вогневого стріляючого засобу проведено розрахунок параметрів траєкторії польоту об’єкту (міни, снаряду) при веденні вогню по визначеній цілі. Проведено моделювання вектору вимірювань координат об’єкту (міни, снаряду) вогневого стріляючого засобу на траєкторії його польоту (вектору траєкторних вимірювань) з урахуванням випадкових помилок траєкторних вимірювань. Висновки. Запропоновані підходи щодо імітаційного статистичного моделювання траєкторних вимірювань у багатопозиційному радіолокаційному комплексі контрбатарейної боротьби. З використанням розроблених підходів можливо визначити матрицю траєкторних вимірювань з урахуванням помилок вимірювання координат об’єкту (міни, снаряду) на траєкторії на різних пунктах прийому багатопозиційного радіолокаційного комплексу контрбатарейної боротьби. Напрямком подальших досліджень є розробка підходів щодо інших кроків імітаційного статистичного моделювання траєкторних вимірювань у багатопозиційному радіолокаційному комплексі контрбатарейної боротьби.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Моделювання імітаційне"

1

Бунда, О. М., and Є. Б. Хаустова. "Імітаційне моделювання договірного середовища освітньої установи." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14479.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Назаренко, Олександр Максимович, Александр Максимович Назаренко, Oleksandr Maksymovych Nazarenko, and П. І. Загряжська. "Прогнозне та імітаційне моделювання розвитку макроекономічної системи." Thesis, Вид-во СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6378.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Поліщук, Ігор Володимирович, and Ihor Polishchuk. "Імітаційне моделювання аналогових сигналів для тестування радіоелектронних систем." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, факультет прикладних інформаційних технологій та електроінженерії, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36530.

Full text
Abstract:
В кваліфікаційній роботі магістра розглянуто питання імітаційного моделювання аналогових сигналів для тестування радіоелектронних систем. Розглянуто етапи та типи тестування радіоелектронної техніки, зокрема функціональне тестування. Встановлено необхідність розроблення тестових сигналів із заданими параметрами та характеристиками. Проаналізовано особливості імітаційного моделювання, вимоги та характеристики. Проведено імітацію амплітудномодульованих, фазо-модульованих сигналів та голосових сигналів для тестування систем прийому-передачі даних і контролю доступу чи ідентифікації користувачів.
In the qualification work of the master the question of simulation modeling of analog signals for testing of electronic systems is considered. Stages and types of testing of electronic equipment, in particular functional testing, are considered. The necessity of development of test signals with the set parameters and characteristics is established. Features of simulation modeling, requirements and characteristics are analyzed. Simulation of amplitude-modulated, phase-modulated signals and voice signals for testing of data-reception systems and control of access or identification of users is carried out.
ВСТУП 7 РОЗДІЛ 1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 9 1.1. Задача тестування радіотехнічних систем 9 1.2. Поняття сигналу 20 1.3. Аналогові та дискредні сигнали 24 1.4. Формування вибірок 26 1.5. Цифрове представлення сигналів 34 1.6 Висновки до розділу 1 40 РОЗДІЛ 2. ОСНОВНА ЧАСТИНА 42 2.1 Поняття імітаційного моделювання 42 2.2. Види імітаційних моделей 43 2.3. Оцінка якості імітаційної моделі 46 2.4 Висновки до розділу 2 49 РОЗДІЛ 3. НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 50 3.1. Загальна інформація про MATLAB 50 3.2. SIMULINK 52 3.3. Результати імітаційного моделювання 52 3.4. Висновки до розділу 3 65 РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 67 4.1 Охорона праці 67 4.2 Безпека в надзвичайних ситуаціях 69 4.3 Висновки до розділу 3 75 ВИСНОВКИ 76 ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 78 ДОДАТКИ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Моісеєнко, А. В. "Імітаційне моделювання діяльності операційного відділу обласного пенсійного фонду." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/69359.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено процес обробки звернень громадян операційним відділом обласного пенсійного фонду. Проведений аналіз методів моделювання та обраний метод імітаційного моделювання. Основною метою цього дослідження є розробка моделі опрацювання звернень та оптимізаційного експерименту для дотримання термінів опрацювання встановлених законом України.
The paper examines the process of handling the appeals of citizens by the operational department of the regional pension fund. The analysis of modeling methods and the method of imitation modeling are chosen. The main purpose of this study is to develop a model for processing the hits and an optimization experiment, in order to comply with the deadlines for elaboration established by the law of Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Литвиненко, О. І., and І. А. Трушина. "Імітаційне моделювання бізнес-процесів у стабільній закритій економіці." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4018.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Серпутько, Анатолій Петрович. "Імітаційне моделювання радіосигналів для тестування алгоритмів роботи радіотехнічних систем." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19354.

Full text
Abstract:
Дипломну робота присвячено розробленню комп’ютерної імітаційної моделі радіосигналів. У роботі вперше розроблено імітаційну модель радіосигналу в межах одного періоду у вигляді амплітудо-модульованої суми продовжених по часовій осі хвиль радіосигналу, а із врахуванням періодичності – у вигляді амплітудо-модульованої суми продовжених по всій часовій осі k-их періодів радіосигналів. Розроблена модель дає змогу по відомих параметрах моделювати радіосигнали із високою вірогідністю відтворення і врахуванням у собі поєднання властивостей повторності із випадковості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Енська, О. О. "Імітаційне моделювання ефективного обслуговування банкоматів та їх оптимального розміщення." Master's thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49693.

Full text
Abstract:
В роботі розглядається проблема ефективної організації банкоматної мережі та оптимізації процесу забезпечення банкоматів готівкою. Метою роботи є розробка імітаційної моделі ефективного обслуговування банкоматів та їх оптимального розміщення. Об’єктом дослідження виступають статистичні характеристики роботи банкоматів. Предметом дослідження є методи і моделі ефективного обслуговування банкоматів та їх оптимального розміщення.
We consider the problem of efficient working of ATM network and optimizing the process of providing ATM cash. The aim is to develop a simulation model of effective maintenance of ATMs and their optimal placement. Object of research are the statistical characteristics of the ATMs. Subject of the investigation are methods and models of effective maintenance of ATMs and their optimal placement.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Рибальченко, Сергій Анатолійович. "Імітаційне моделювання та оптимізація параметрів перестрахувальної діяльності страхових компаній України." Diss. of Candidate of Economic Sciences, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Біла, Т. Я., and В. В. Стаценко. "Імітаційне моделювання системи керування змішувальним комплексом з fuzzy logic контролером." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/6687.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гриценко, Костянтин Григорович, Константин Григорьевич Гриценко, and Kostiantyn Hryhorovych Hrytsenko. "Імітаційне моделювання опрацювання потоку звернень громадян обласним управлінням пенсійного фонду." Thesis, Черкаси: Видавець Ольга Вовчок, 2018. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/80636.

Full text
Abstract:
Розглянута проблема оптимізації кількості спеціалістів структурних підрозділів обласного управління Пенсійного фонду, зайнятих опрацюванням звернень громадян. При опрацюванні звернень громадян мають місце чинники, що носять ймовірнісний характер, зокрема, тип звернення та частота надходження звернень громадян. Тому для оптимізації опрацювання потоку звернень громадян була застосована технологія імітаційного моделювання. Імітаційне моделювання є універсальним підходом для прийняття рішень в умовах невизначеності, який дозволяє враховувати в моделях чинники, які важко формалізувати. Ця технологія дає можливість створювати так звані «шокові» ситуації, досліджувати їх можливі наслідки та знаходити шляхи врегулювання
Рассмотрена проблема оптимизации количества специалистов структурных подразделений областного управления Пенсионного фонда, занятых обработкой обращений граждан. При обработке обращений граждан присутствуют факторы, имеющие вероятностный характер, в частности, тип обращения и частота поступления обращений граждан. Поэтому для оптимизации обработки потока обращений граждан была использована технология имитационного моделирования. Имитационное моделирование является универсальным подходом для принятия решений в условиях неопределенности, который позволяет учитывать в моделях факторы, которые трудно формализовать. Эта технология позволяет создавать так называемые «шоковые» ситуации, исследовать их возможные последствия и находить пути урегулирования
The work deals with the problem of optimizing the number of specialists of structural units of the regional directorate of the Pension Fund engaged in the processing of citizens’ appeals. When processing the citizens’ appeals there are factors that are probabilistic, in particular, the type of citizen’s appeal and the frequency of receipt of citizens’ appeals. So, imitation modelling technology was applied to optimize the processing of citizens appeals’ flow. Imitation modelling is a universal approach to decision making under uncertainty, which allows you to consider factors that are hard to formalize in models. This technology makes it possible to create so-called «shock» situations, to investigate their possible consequences and find ways of settlement
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Моделювання імітаційне"

1

Ярошенко, Ф. О. Система антикризової діагностики стану державних фінансів України, імітаційно-сітьового моделювання та проактивного реагування на поширення кризи. Київ: Мінфін, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Моделювання імітаційне"

1

Хараджян, Олександр Агасійович, and Сергій Олексійович Семеріков. Математичне моделювання фрактальних об’єктів. РВГЩ КДПУ ім. В. Винниченка, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/0564/704.

Full text
Abstract:
Мета роботи полягає у розробці імітаційних комп’ютерних моделей різних геометричних об’єктів, які б дозволили обчислювати фрактальну розмірність при різних параметрах моделі, накопичувати статистику та порівнювати розмірності передфракталів різних порядків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Теплицький, Ілля Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. Вивчення фрактальних кластерів за допомогою імітаційних комп’ютерних моделей. Видавництво Східноукраїнського державного університету, 1998. http://dx.doi.org/10.31812/0564/695.

Full text
Abstract:
Розглянуто методику початкового ознайомлення студентів та старших школярів з уявленнями про фрактальні об’єкти. На основі досвіду роботи авторів з комп’ютерного моделювання пропонується набір алгоритмів для створення моделей фрактальних об’єктів і вивчення їх властивостей. Матеріал складається з трьох частин, якi об’єднано головною метою – проiлюструвати приклади адекватного застосування комп’ютерного моделювання у сучасних природничо-наукових дослiдженнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography