Academic literature on the topic 'М'язи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'М'язи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "М'язи"

1

Гулюк, С. А., and С. А. Шнайдер. "КЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТРИГЕРНИХ ЗОН ЖУВАЛЬНОЇ МУСКУЛАТУРИ ПРИ МІОФАСЦІАЛЬНОМУ БОЛЬОВОМУ СИНДРОМІ ОБЛИЧЧІ." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 110, no. 1 (May 27, 2021): 79–86. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2020-35-1-79-86.

Full text
Abstract:
М'язовий спазм виникає в результаті надмірного ро-зтягування, тривалого скорочення, або стомлення м'язів і становить основу міофасціального больового синдрому обличчя (МФБСО). На першому етапі в м'я-зі виникає залишкова напруга, а потім стабільний ло-кальний гіпертонус. Локальні гіпертонуси стають джерелом локальних і відображених болів і перетво-рюються в тригерні точки (ТТ). На обличчі ТТ вияв-ляються частіше в жувальних м'язах, скроневому, латеральному і медіальному крилоподібному м'язах. Основним методом виявлення тригерних точок в клі-нічній практиці, як і в діагностиці міофасціального больового синдрому обличчя в цілому, є пальпація жу-вальних м'язів.З метою визначення клінічних особливостей болючих м'язових ущільнень (БМУ) і міофасціальних тригерних пунктів (МТП) в жувальних м'язах на тлі оклюзійної дисфункції при больовому синдромі обличчя було об-стежено 45 хворих (8 чоловіків і 37 жінок). МФБСО у них характеризувався постійним, що зберігається протягом доби, монотонним болем, ниючого, стис-каючого, тягнучого характеру. Наявність тригерних зон визначалося шляхом пальпації за методикою Simons D.G., Travel J.G., Simons L.S. і полягала у ви-значенні наявності больових ділянок спазмованного м'яза або больових м'язових ущільнень (БМУ). Саме ці БМУ позначалися, як критична точка (ТТ) або міо-фасціальний критичний пункт (МТП).В результаті було встановлено, що за тривалістю захворювання терміни варіювали від 6 місяців до 5 років. Виникнення болю після відвідин стоматолога відзначили 24 (53 %) пацієнта, з яких: у 13 (54 %) па-цієнтів біль з'явився після протезування, у 4 (17 %) – після видалення зубів, у 7 (29 %) пацієнтів – після лі-кування зубів. 11 (24 %) пацієнтів пов'язують розви-ток больового синдрому з патологією СНЩС, 3 (8 %) – з ураженням трійчастого нерва, 4 (10 %) – з емо-ційним стресом і 2 (5 %) – з травмою. При пальпації м'язів на стороні болю звертали на себе увагу щільна консистенція і напруга м'язів, особливо жувальних і мімічних, а також виражена їх болючість. У цих м'я-зах пальпувалась безліч активних МТП, роздратуван-ня яких дозволяло відтворити біль, на який скаржи-лися пацієнти. Пальпація м'язів протилежного боку була безболісною або помірно болючою. Також вияв-лялися безболісні ущільнення (латентні МТП), розд-ратування яких викликало помірну болючість, без ір-радіації. Пальпація м'язів, що опускають нижню ще-лепу (щелепно-під'язиковий, двочеревний м'язи), була менш болючою у всіх хворих. При їх пальпації біль ір-радіював в язик, глотку, шию. Оклюзійні порушення не тільки сприяють виникненню больового синдрому, а й значно ускладнюють його перебіг. Слід зазначити ви-соку частоту розвитку МФБСО після зубного проте-зування, коли функція жувальних м'язів не встигає адаптуватися до незвичної окклюзіі. Зміни оклюзії можуть викликати мінімальні порушення в СНЩС і можуть призвести до дегенеративних змін в одному або обох суглобах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гончаренко, І. В., and В. М. Агій. "БАЖАНА КОНСТИТУЦІЯ КРОЛІВ ДЛЯ ВІДТВОРЕННЯ ТА ДЕЯКІ ТЕХНОЛОГІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ СТИМУЛЯЦІЇ ОХОТИ КРОЛЕМАТОК." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 6 (March 18, 2020): 58–65. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2020.6.58-65.

Full text
Abstract:
В даній публікації наведено деякі дані з розведення кролів. Звернути увагу на домінуючі біологічні особливості кролематок (молочність, багатоплідність), які необхідно враховувати при відтворенні. В статті наведено рід простих і доступних факторів стимуляції охоти кролематок, які позитивно впливають на репродуктивні функції маток. При відтворенні кролів необхідно використовувати тварин міцної конституції і без вад екстер'єру. Встановлено, що кролі з міцною конституцією дають більшу кількість окролів протягом року та є більш стійкими до захворювань. Глибокі та широкі груди є показником доброго здоров'я та міцної конституції. Спина і поперек повинні бути рівними, прямими та широкими, м'язи - тверді та щільні по всьому корпусу, особливо на боках та вздовж попереку. Підгруддя у статево зрілих кролематок є ознакою спокійного темпераменту та хороших материнських якостей. Дуже великий підгруддя є ознакою ніжної конституції та є небажаним при відтворенні кролів. До недоліків екстер'єру відносяться груба і перерозвинута голова, великі, товсті вуха, іноді обвислі, вузькі та не глибокі груди, вузька та довга спина, звислий або звужений крижово-поперековий відділ, тонкі та викривлені ноги, а також недостатньо виражені м'ясні форми і опушеність стоп. Дослідженнями попередніх років встановлено, що 90 % порушень з відтворення тварин залежить від не збалансованої годівлі та від дефіциту есенційних біотичних мікроелементів (Mn, Zn, Se), деяких вітамінів і факторів зовнішнього середовища. Доцільним є для нормування годівлі кролів використовувати БВМД, премікси, гранульовані повнокомпонентні комбікорми для кролів або курей, - цей метод стимуляції охоти кролематок є високоефективним перевіреним на практиці. Отже, використання у фермерських та приватних господарствах племінних кролів міцної конституції, з хорошою молочністю і добре розвинутим материнським інстинктом, враховуючи фактори стимуляції охоти за умов повноцінної годівлі буде сприяти покращенню відтворення кролів та збільшенню виробництва кролятини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Поварова, Наталя Миколаївна, Людмила Анатоліївна Мельник, and Галина Всеволодівна Шлапак. "ПІДВИЩЕННЯ ЯКІСНИХ ПОКАЗНИКІВ ВИРОБІВ З М’ЯСА ПТИЦІ ШЛЯХОМ ВНЕСЕННЯ СТАРТОВОЇ МІКРОФЛОРИ." Scientific Works 2, no. 85 (March 18, 2022): 110–19. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v2i85.2240.

Full text
Abstract:
В представленій роботі наведені матеріали щодо розробки технології пролонгування термінів зберігання варених ковбас із м’яса птиці шляхом використання біотехнологічного прийому, а саме, «стартових» культур мікроорганізмів. Пропонується вводити спеціально підібрану стартову мікрофлору у фарш варених ковбас, що є принципово новим підходом для вирішення даного питання. За останні роки м'ясо птиці стало одним із самих популярних видів сировини для м'ясопереробної промисловості. М'ясо птиці - якісний, багатий білками продукт з низькою калорійністю у порівнянні зі свининою та яловичиною. Різноманітність сировини, володіє різними функціональними властивостями (темне і світле м'ясо, механічно обвалене м'ясо, внутрішні органи), надає необмежені можливості для створення птахопродуктів широкого асортиментного спектру, включаючи харчові, спеціальні, кормові продукти, в тому числі комбіновані, з заданим хімічним складом і властивостями, препарати біологічно активних речовин і т.д. До складу м'язової тканини птиці входять майже всі водорозчинні вітаміни. М'ясо є одним з найбільш цінних постачальників вітамінів групи В. Також, м'язи птиці багаті макроелементами ( серед яких виділяють за кількістю калій, сірка, фосфор, натрій, кальцій, хлор ), а також мікроелементами ( залізо, цинк, мідь, марганець ), мають важливе значення в обміні речовин. Мінеральні речовини активізують перетравлюваність білків і їх засвоюваність. Властивість м'яса утримувати воду або її поглинати робить істотний вплив на його якість, технологічні та кулінарні показники. Чим вище водоутримувальна, вологовбирна здатність м'яса птахів, тим соковитіша й ніжніше виходить готова до споживання продукція, тим вище її вихід. Проведено скрінінг та науково обґрунтовано використання «стартової» мікрофлори шляхом дослідження ряду функціонально-технологічних, мікробіологічних, токсикологічних та органолептичних показників. Економічно обґрунтовано використання інноваційної розробки для виробництва ковбасних виробів; складена технологічна схема виробництва вареної ковбаси із внесенням стартової мікрофлори; підтверджено підвищення якісних показників виробів з м'яса птиці шляхом внесення стартової мікрофлори. В результаті отримана продукція високої якості із стабільними у часі показниками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Svitelskyi, M. M., O. V. Ishchuk, S. I. Matkovska, M. I. Feduchka, and T. V. Pinkina. "ЕКОЛОГО-БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЛОПУХА ВЕЛИКОГО ARCTIUM LAPPA L. ТА КОТЯЧОЇ М'ЯТИ СПРАВЖНЬОЇ NEPETA CATARIA L. В УМОВАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 3 (April 26, 2018): 83–87. http://dx.doi.org/10.15421/40280317.

Full text
Abstract:
Наведено результати досліджень із вивчення еколого-біологічних особливостей лопуха великого Arctium lappa L. та котячої м'яти справжньої Nepeta cataria L. в умовах ботанічного розсадника Житомирського національного агроекологічного університету. Мета роботи полягала у вивченні інтродукції, шляхів підвищення біологічної продуктивності досліджуваних рослин в умовах Полісся України. На основі багаторічних досліджень вперше вивчено можливість і способи одночасного вирощування лопуха великого на листок і корінь у підзимніх і ранньовесняних поточних і перехідних посівах другого року вегетації. Під час вирощування Arctium lappa L. на корені запропоновано однорічний термін вирощування культури із збиранням сировини у другій половині вересня. Підрізування головного кореня на глибині 15–20 см у фазі росту другого-третього справжнього листка знижувало біологічну продуктивність кореневої системи на 10–15 %. В умовах Полісся України доцільно вирощувати котячу м'яту справжню як дворічну культуру. Максимальна врожайність повітряно сухої сировини формується у котячої м'яти справжньої у фазі масового цвітіння і залежно від погодних умов у середньому за роками досліджень становить у рослин першого року життя 185,0 г/м2, у рослин другого року життя – 367,0 г/м2. Вміст ефірної олії у повітряно сухій сировині характеризується невисокими показниками. У середньому за роки досліджень у рослин котячої м'яти справжньої першого року життя 0,07 %, другого року життя – 0,14 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мороз С.А. к.т.н., Пташенчук В.В., Приступа С.О. к.т.н, and Кайдик О.Л. к.т.н. "ДОСЛІДЖЕННЯ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ ЛЮДИНИ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ БІОСИГНАЛІВ ДЛЯ КЕРУВАННЯ БІОЕЛЕКТРИЧНИМ ПРОТЕЗОМ." Перспективні технології та прилади, no. 14 (December 7, 2019): 98–102. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2019-14-17.

Full text
Abstract:
В статті проведено аналіз рухової діяльності людини. Встановлено, що управління скорочувальною активністю м'язової клітини здійснюється за допомогою мотонейронів - нервових клітин, тіла яких лежать в спинному мозку, а довгі відгалуження - аксони в складі рухового нерва підходять до м'язів, Біоелектричний вплив, переданий від центральної нервової системи до м'язів, відбивається підвищенням амплітуди в так званих рухових точках - місцях найбільшого скупчення рухомих одиниць. Якщо знімати біопотенціал в місцях розташування рухових точок, то ми можемо отримати вихідні сигнали для управління протезом. Електроміографією є основним методом дослідження нервово-м'язової системи за допомогою реєстрації біоелектричних потенціалів. Електро-міографічні дослідження показують, що амплітуди біопотенціалів варіюються від 5-10 мкВ (м'яз в стані спокою) до 500-1000 мкВ (м'яз в збудженому стані). Основний діапазон частот біопотенціалів, що реєструються поверхневими електродами, становить 20-200 Гц, з максимумом близьким 50 - 100 Гц. Запропоновано структурну схему управління біоелектричним протезом кисті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Bogutska, K. I., O. V. Tsimbalyuk, and V. M. Danilova. "Peculiarities of cardiac muscle myosin ATPase functioning." Biopolymers and Cell 18, no. 4 (July 20, 2002): 297–300. http://dx.doi.org/10.7124/bc.00060e.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Nadraga, B. A., Kh I. Strus, A. M. Yashchenko, and A. D. Lutsyk. "Immunohistochemical investigation of rat cardiac muscle in experimental ischemia." Acta Medica Leopoliensia 26, no. 1 (2020): 11–19. http://dx.doi.org/10.25040/aml2020.01.011.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Davidovskaya, T. L., O. V. Tsimbalyuk, M. S. Miroshnichenko, Yu I. Prylutskyy, and S. A. Kosterin. "On the role of mitochondria in the regulation of contractile activity in smooth muscle." Biopolymers and Cell 17, no. 6 (November 20, 2001): 522–25. http://dx.doi.org/10.7124/bc.0005da.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Cherniuk, S. V., A. S. Kozliuk, and R. M. Kirichenko. "Інструментальна діагностика міокардиту: сучасні можливості." Likarska sprava, no. 3-4 (December 5, 2018): 63–67. http://dx.doi.org/10.31640/3-4.2018(9).

Full text
Abstract:
Нами досліджено діагностичну цінність магнітно-резонансної томографії (МРТ) серця та спекл-трекінг ехокардіографії у хворих з клінічно підозрюваним міокардитом. Обстежено 62 пацієнти з клінічно підозрюваним дифузним міокардитом на 1-му місяці від дебюту захворювання та через 12 міс спостереження. В результаті проведених досліджень встановлено, що на 1-й місяць від дебюту дифузного міокардиту спостерігається значна дилатація лівого шлуночка (ЛШ) та зниження його скоротливої здатності, що обумовлено активним запальним процесом, а через 12 міс спостереження на фоні регресу набряку і гіперемії та розвитку фібротичних змін міокарда відбувається поступове відновлення скоротливої функції серцевого м'яза. У хворих на дифузний міокардит запальні зміни міокарда, виявлені при МРТ серця, асоціюються з порушенням глобальної скоротливості ЛШ як в дебюті захворювання, так і через 12 міс спостереження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мельничук, В. В., О. С. Назаренко, and С. І. Назаренко. "Біохімічні зміни в сироватці крові свиней хворих на трихуроз." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1-2 (June 26, 2015): 124–26. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2015.1-2.27.

Full text
Abstract:
Наведені результати гематологічних дослідженьщодо визначення впливу збудника трихурозу свинейна біохімічні показники сироватки крові інвазованихтварин. Встановлено, що паразитування трихурисівв організмі поросят призводить до достовірногозниження вмісту загального білка, альбумінів і зрос-тання вмісту загального білірубіну, непрямого біліру-біну й активності ферментів у сироватці крові.Отримані дані свідчать про залучення у патологіч-ний процес паренхіми печінки, серцевого м'яза і гла-денької мускулатури кишечника. The results of hematological studies to determine the impact of the pathogen of trichurosis of pigs on blood serum biochemical parameters infested animals are presented. We established that trichurises’ parasites in the body of pigs leads to a significant reduction of total protein, albumin and increase of total bilirubin, indirect bilirubin and enzyme activity in blood serum. These data suggest about involvement of liver parenchyma in the pathological process, cardiac muscle and smooth muscles of the intestine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "М'язи"

1

Масленко, А. О. "Актуальність дослідження впливу дегідратації на скелетні м'язи." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41311.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Біттерліх, Л. Р. "Cенсибілізована проба визначення ригідності потиличних м'язів." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14329.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Семененко, Р. В., and Ю. С. Зеленський. "Анатомічна мінливість м'язів передпліччя та кисті." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/53557.

Full text
Abstract:
Протягом останніх років кафедра нормальної анатомії людини звертала увагу на анатомічну мінливість м'язів заднього відділу передпліччя. Наше повідомлення базується на вивченні варіанту анатомічної будови деяких м'язів передньої групи передпліччя та появи «зайвих» м'язів кисті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сич, Л. А., and Олеся Валеріївна Білоус. "Вплив антиоксидантів на енергозабезпечення бігунів марафонців." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40722.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Жемчужкіна, Т. В., Т. В. Носова, and О. Ю. Малахова. "Система контролю стомлення м’язів водія перед рейсом." Thesis, ХНАДУ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/10390.

Full text
Abstract:
В переліку оснащення постійного спеціального приміщення для проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів, передбаченому положенням про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, є засоби зв'язку та автоматизоване робоче місце, що забезпечує доступ до мережі Інтернет. Таким чином, додавши до персонального комп’ютера (або планшету чи ноутбуку) спеціальне програмне забезпечення та набір електродів для електроміографичного дослідження, можна об’єктивізувати оцінку стану водія на предмет фізичного стомлення, що може зменшити ризик виникнення ДТП.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Долгарева, Марія Георгіївна. "Застосування принципів кругового тренування на заняттях з фізичного виховання у спеціальній медичній групі." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46009.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Масленко, А. О. "Гістологічна характеристика поперечно-посмугованих м'язів задньої групи гомілки у щурів." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35704.

Full text
Abstract:
М’язи є складовою опорно-рухової системи, які скорочуючись під впливом нервових імпульсів забезпечують рух тіла у просторі. Скелетна м’язова тканина є високодиференційованою і складає 40 % маси тіла людини. Необхідність глибокого та всебічного вивчення закономірностей її розвитку, регенераторних можливостей обумовлена високою частотою пошкодження м’язів під час оперативних втручань, при травматизації через техногенні катастрофи, терористичні акти, після вогнепальних пошкоджень та у спортсменів. Внаслідок цього знижується або взагалі втрачається працездатність, що призводить до інвалідності, а це знижує трудовий потенціал держави та вимагає додаткових витрат на пенсійне забезпечення, лікування та реабілітацію. Результатом цього стала необхідність поглибленого вивчення гістологічної характеристики м’язової тканини для подальшого розроблення нових експериментально-теоретичних підходів до проблеми регенерації м’язів, оптимізації протікання запальних процесів, які передбачають з'ясування біологічних механізмів, що лежать в основі регенерації та факторів, які керують нею. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35704
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Юрик, Я. І. "Особливості ультраструктурних змін скелетних м'язів щурів за умови експериментальної гіперурикемії." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45090.

Full text
Abstract:
Субмікроскопічні дослідження в галузі м’язово - судинної патології за умов різних метаболічних порушень представляють актуальну проблему сучасної медицини та залишаються недостатньо виясненими на сьогоднішній день. Гіперурикемію відтворено за методикою О.В.Синяченко (2007 р.) - Я.Я. Боднар (2015 р.). Електронно-мікроскопічне дослідження проводилося на 15-й, 30-й та 45-й день експерименту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Тимошенко, О. О. "Гістоморфометричні показники м'язів білих щурів за умов токсичного впливу солей важких металів." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35741.

Full text
Abstract:
Збільшення концентрації важких металів у водоймах деяких регіонів Сумської області у десятки разів перевищує гранично допустимі межі, що є особливо небезпечним з огляду на їх здатність чинити токсичний ефект на різні тканини та органи живого організму. Завдяки гарній васкуляризації та значному об’єму особливого впливу солей важких металів зазнає м’язова тканина. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35741
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Тимошенко, Олексій Олексійович, Алексей Алексеевич Тимошенко, Oleksii Oleksiiovych Tymoshenko, О. С. Максимова, and О. В. Сухонос. "Тривкісні параметри посмугованих м'язів за умов впливу солей важких металів." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44904.

Full text
Abstract:
Не зважаючи на чисельні дослідження структурної перебудови скелетних м’язів за умов впливу різних ендо- та екзогенних чинників, залишається невирішеним питання біомеханічної оцінки м’язів за умов впливу солей важких металів. Метою роботи було встановлення тривкісних параметрів посмугованого м'язу на розтягнення за умов впливу солей важких металів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography