To see the other types of publications on this topic, follow the link: Навантаження електричне.

Journal articles on the topic 'Навантаження електричне'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Навантаження електричне.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Беспалова А.В.,, Романюк В.П.,, O.П. Дашковська, Книш О.І. та Файзуліна О.А. "МЕТОД ВИЗНАЧЕНННЯ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИХ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ В БУДІВЛЯХ ІСТОРИЧНОЇ ЗАБУДОВИ". Перспективні технології та прилади, № 21 (31 січня 2023): 13–19. http://dx.doi.org/10.36910/10.36910/6775-2313-5352-2022-21-02.

Full text
Abstract:
Проведений аналіз аварійної роботи електромереж в будівлях історичної забудови міст, в яких дуже збільшилась насиченість приміщень технічними системами життєзабезпечення, в результаті чого збільшилось навантаження електричних мереж і виділення теплової енергії в ділянках з великими перехідними опорами (ВПО). Елементи захисту від ВПО в таких електромережах не передбачаються.
 Запропонований метод дозволяє визначити аварійні електромережі з ВПО, які перетворюють частину електричної енергії в теплову, що приводить до займання електричних кабелів. Він оснований на порівняні величини напруги, поданої на вхід електромережі, яка досліджується, з величиною напруги на електричному приладі даної електромережі. Це дозволяє завчасно виявити можливе електричне джерело займання, електромережу з ділянками ВПО, завчасно її відремонтувати, або замінити на нову. Це зменшить ризик виникнення пожежі по причині теплової дії електричної енергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Bondarenko, D. "МОДЕЛЮВАННЯ ОПТОЕЛЕКТРОННОГО НАВАНТАЖЕННЯ, ЯКЕ ЖИВИТЬСЯ ВІД ФОТОЕЛЕМЕНТА ТА АКУМУЛЯТОРА". Vidnovluvana energetika, № 2(61) (28 червня 2020): 28–33. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2020.2(61).28-33.

Full text
Abstract:
Метою даної роботи є побудова еквівалентних електричних схем оптоелектронного навантаження, яке живиться від фотоелемента та акумулятора. В роботі показано необхідність створення таких еквівалентних електричних схем, а саме при підключенні світлодіодів та напівпровідникових лазерів до сонячних фотоелементів, в якості джерела електричної енергії, та при використанні акумуляторів електроенергії. Показано, що еквівалентні електричні схеми витікають з фізичних явищ в напівпровідникових пристроях і рівнянь, які описують явища перетворення електричної енергії в світлову. Викладено різні еквівалентні схеми оптоелектронного навантаження. Показано, як просту так і найбільш узагальнену еквівалентні електричні схеми. Зокрема, показано еквівалентну схему акумулятора і спрощені схеми фотоелемента та оптоелектронного випромінювача світла, де в якості навантаження виступає світлодіод. Зазначено, що розвитком даної моделі є більш узагальнена еквівалентна електрична схема, де в якості оптоелектронного навантаження виступає напівпровідниковий інжекційний лазер. Розписані їх параметри та викладені рівняння для струмів та напруг. Також показано існування пасивних паразитних елементів в таких електричних схемах. Також показано, що в якості схеми заміщення фотоелемента, в спрощеній моделі, використано ідеальне джерело напруги та резистор з конденсатором. В подальшому, в узагальненій моделі, для більш широкого моделювання роботи фотоелемента, в якості схеми заміщення було використано ідеальне джерело струму та нелінійні пасивні елементи. Тобто, в результаті, було отримано узагальнену еквівалентну електричну схему акумулятора, підключеного до фотоелемента та оптоелектронного навантаження. Побудовано рівняння для струмів та напруг в отриманої схеми заміщення. Зроблено висновок. Бібл. 7, рис. 5.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kononov, B., O. Kononova та N. Kuravska. "АНАЛІЗ СПОСОБІВ РЕГУЛЮВАННЯ НАПРУГИ В ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ВІЙСЬКОВИХ ОБ`ЄКТІВ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 5, № 51 (2018): 38–43. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.5.038.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються способи регулювання напруги в електричних мережах, засновані на зміні параметрів мережі, зміні реактивної потужності, використанні регулюємих силових трансформаторів, у яких можливо змінювати кількість витків їх обмоток та перерозподіляти магнітний потік й змінювати додаткові електрорушійні сили та кут їх вмикання. В електричній мережі можна здійснювати як централізоване (загальне), так і децентралізоване (місцеве) регулювання напруги. Загальне регулювання напруги здійснюється в центрах живлення і призводить до зміни напруги у всій електричної мережі і може бути використано для груп споживачів електричної енергії, що знаходяться в приблизно однакових умовах і мають збігаючись у часі графіки навантажень. Місцеве регулювання напруги використовується тоді, коли електрична мережа має багато ліній електропередачі, які мають значну довжину і істотно розрізняються графіками навантажень і режимів роботи споживачів електричної енергії. Як правило, місцеве регулювання напруги використовується у випадках забезпечення харчування електричною енергією споживачів першої категорії, до яких слід віднести споживачів військових об'єктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

А., М. Афанасов, В. Арпуль С., Є. Васильєв В., О. Гололобова О. та М. Голік С. "Автоматизовані системи керування взаємним навантаженням тягових електромашин". Science and Transport Progress. Bulletin of the Dnipropetrovsk National University of Railway Transport named after Academician V. Lazaryan, № 1(97) (17 жовтня 2022): 50–58. https://doi.org/10.15802/stp2022/265336.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Проведення випробувань електричних машин повинно бути максимально об&rsquo;єктивним і нести достовірну інформацію про якість виготовлення або ремонту електричної машини. Під час випробувань змінюються параметри сумарної потужності джерел випробного стенда, енергетична ефективність кожного процесу випробування, розбіжності теплових навантажень обмоток якорів та обмоток збудження. Для виконання повного обсягу випробування електричної машини необхідно обладнати випробні стенди системами автоматичного керування процесом взаємного навантаження. У зв&rsquo;язку з цим у нашій роботі передбачено провести аналіз різних варіантів виконання систем автоматичного керування.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Проведено теоретичні дослідження електромагнітних процесів із використанням математичної моделі системи &laquo;джерело напруги &ndash; тяговий двигун&raquo;, яка дозволяє визначити енергетичні показники електричних машин у всьому діапазоні зміни навантажень і напруги під час випробувань. Для аналізу використано методи теоретичного дослідження й аналітичного розрахунку електричних кіл, теоретичних основ електротехніки, математичного моделювання електричних та енергетичних процесів.&nbsp;<strong>Результати.&nbsp;</strong>Виконано аналіз раціональних варіантів побудови функціональних схем систем автоматичного керування з різною кількістю джерел живлення, контурів автоматичного керування, механічними та електричними перетворювачами потужності. Імітаційне математичне моделювання електромагнітних процесів у випробному стенді електричних машин дозволило визначити електричні навантаження елементів силового кола двигунів. Розроблено раціональні функціональні схеми систем автоматичного керування для випробування різноманітних колекторних електричних машин постійного та пульсувального струму.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Запропоновано раціональні варіанти побудови випробних стендів з електричними й механічними перетворювачами моменту, що враховують змінні процеси навантаження електричних машин під час випробування. Виконано аналіз енергетичної ефективності різних варіантів побудови стендів для випробування електричних машин у всьому діапазоні зміни випробних навантажень і напруги джерел живлення в разі використання автоматичної системи керування процесом взаємного навантаження.&nbsp;<strong>Практична значимість.&nbsp;</strong>Проведені дослідження дозволять розробити рекомендації щодо проєктування автоматизованих систем керування випробними стендами для поліпшення їх техніко-економічних характеристик, зменшення витрат електричної енергії під час випробувань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шевельова, Н. В., та Т. В. Ходанен. "ВЗАЄМОДІЯ МІЖФАЗНИХ ТРІЩИН З РІЗНИМИ ЕЛЕКТРИЧНИМИ ТА МАГНІТНИМИ УМОВАМИ НА ЇХ БЕРЕГАХ У П’ЄЗОЕЛЕКТРОМАГНІТНОМУ КОМПОЗИТІ". Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій 1, № 34 (2022): 120–37. http://dx.doi.org/10.15421/4222110.

Full text
Abstract:
Розглядається плоска деформація двох спаяних п’єзоелектромагнітних півпросторів з двома тріщинами на межі поділу матеріалів. Вважається, що одна з тріщин є електромагнітопровідною, а інша електромагнітопроникною. На нескінченності прикладені рівномірно розподілене антиплоске зсувне механічне навантаження та електричне і магнітне поля. Проблема зведена до задач лінійного спряження для кусково-аналітичних функцій, для яких отримано точні аналітичні розв’язки. На їх основі одержано аналітичні вирази для напружень, електричного та магнітного полів на межі поділу матеріалів поза тріщинами, а також розкриття тріщин і стрибки електричного і магнітного зміщень при переході через тріщини. Для різних довжин тріщин, відстаней між ними та різних значень механічного, електричного та магнітного навантажень наведено чисельну ілюстрацію одержаних результатів.Отримані результати представлено в графічній формі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Стахів, Г. І., та О. В. Соломчак. "Перспективи використання 3d-друку безколекторного електродвигуна для експериментальних електроприводів". Oil and Gas Power Engineering, № 1(37) (30 червня 2022): 97–102. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9868-2022-1(37)-97-102.

Full text
Abstract:
У документі описано етапи з проектування та виготовлення безколекторного електродвигуна з використанням технології 3D-друку. Описано основні способи створення 3D-моделей та технології, які можна використати для 3D-друку окремих частин безколекторного електродвигуна. Розглянуто шляхи створення основних частин електродвигуна, таких як: ротор, статор, кріплення ротора та ін. Описано властивості матеріалів, з яких було виготовлено основні частини 3D-друкованого електродвигуна. Зображено шляхи балансування ротора та схему намотки статора. Проведено тести виготовленого електродвигуна на спеціально створеному стенді, який містив як електричне, так і механічне навантаження у вигляді груп з’єднаних зіркою резисторів з опором 1 Ом та комерційного електродвигуна приєднаного до отриманого за допомогою технології 3D-друку електродвигуна валу. Наведено осцилограми тестових режимів: двигунного та генераторного. В ході лабораторних досліджень було встановлено реальні параметри отриманого виробу, а саме: максимальну та мінімальну потужністі споживання, максимально можливу потужність генерації, максимальну швидкість обертання ротора та параметри механічної і теплової стійкості матеріалу, з якого було виготовлено електричну машину. Також, було проведено дослідження методом скінченних елементів, в ході якого було розроблено фізичну модель тороїдного осердя для визначення параметрів, необхідних для внесення у математичну модель симуляції розподілу магнітного потоку у магнітопроводі статора. В ході симуляції розподілу магнітного потоку в двигуні методом скінченних елементів було встановлено величину магнітної проникності матеріалу, використаного для виготовлення статора. У підсумку, зроблено висновки про можливість проєктування та створення обертової електричної машини і використання її в експериментальних електроустановках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Б., Є. БОДНАР, І. КАПІЦА М. та М. КИСЛИЙ Д. "Визначення сили тяги локомотива з урахуванням нерівномірності навантаження колісно-моторних блоків". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 6(48) (25 грудня 2013): 63–71. https://doi.org/10.15802/stp2013/19677.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.&nbsp;</strong>У статті розглянуто найбільш поширені способи визначення сили тяги локомотива. Рішення задач тягових розрахунків передбачає визначення сил, що діють на поїзд у кожній точці шляху. При виборі раціональних траєкторій руху поїзда й при розробці режимних карт ведення поїзда необхідно визначати фактичне значення сили тяги локомотива. З урахуванням різних факторів, значення потужності ТЕД локомотива можуть мати значну різницю. Метою є вдосконалення системи оперативного визначення сили тяги локомотива при тягових розрахунках по електричним параметрам ТЕД за рахунок урахування нерівномірності навантаження КМБ.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Запропоновано методику визначення сили тяги електровозів та тепловозів з електричною передачею, в основу якої покладено отримання первинних даних про режим роботи тягових електричних двигунів постійного струму. Наведено датчики й схему їх включення в електричну схему тепловоза для отримання даних у цифровому вигляді та оперативного розрахунку режиму роботи кожного тягового електродвигуна, а також визначення сили тяги локомотива.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Проведено експериментальне дослідження системи визначення сили тяги на тяговому електродвигуні ЕД-105. Проведено порівняння електричної та механічної потужностей електродвигуна.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Запропонована система оперативного визначення сили тяги локомотивів, яка враховує змінні електро-механічні фактори колісно-моторних блоків та збільшує точність розрахунків.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;Система є складовою частиною бортового комплексу визначення енергоефективних режимів ведення поїздів та забезпечує визначення прискорюючих та сповільнюючих сил.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бондаренко, Д., та С. Матях. "ДОСЛІДЖЕННЯ НА СТІЙКІСТЬ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ І ТЕПЛОВОЇ ЧАСТИН ГІБРИДНОГО ФОТОЕЛЕКТРИЧНОГО ТЕПЛОВОГО КОЛЕКТОРА". Vidnovluvana energetika, № 2(81) (30 червня 2025): 106–13. https://doi.org/10.36296/1819-8058.2025.2(81).106-113.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу електричних моделей, які призначені для розробки, проєктування та дослідження систем перетворення енергії сонячного випромінювання на електричну та теплову енергії. У роботі були показані електричні моделі процесу перетворення сонячного випромінювання на електричну енергію та процесу перетворення сонячного випромінювання на теплову енергію. У цих моделях були використані джерело струму та джерело напруги, які саме й моделюють процеси перетворення одного виду енергії на інший. Було проведено дослідження на стійкість з визначенням точки рівноваги та асимптотичної стійкості. Показано характеристичне рівняння, з якого видно умови стійкості. Акцентовано на способах проведення моделювання, наведені шляхи реалізації такого моделювання програмними засобами. Проведено моделювання, з якого видно, що процес поглинання фотонів і утворення носіїв заряду та фононів, незважаючи на перехідний процес, прямує до значення рівноваги. Були отримані залежності вихідної напруги та вихідного струму від навантаження на виході. Видно, що напруга на навантаженні, при зміні його опору до максимального значення, прямує до значення напруги джерела напруги, яке моделює напругу холостого ходу фотоелемента або моделює максимальну різницю температур геліоколектора. Також видно, що вихідний струм, за мінімального значення опору навантаження, має початкове значення струму джерела струму, яким є струм короткого замикання, і в разі збільшення опору навантаження прямує до нуля. Така поведінка відповідає вольт-амперній характеристиці фотоелемента й тепловим процесам у геліоколекторі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дакі, Олена Анатоліївна, Ю. Г. Якусевич, В. В. Тришин та В. В. Колесник. "РОЗРОБКА ПІДХОДІВ ДО ФІЛЬТРАЦІЇ НЕАКТИВНОЇ ТА АКТИВНОЇ НАПРУГИ НА ШИНАХ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ В СУДНОВІЙ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНІЙ СИСТЕМІ". Vodnij transport, № 2(38) (11 грудня 2023): 252–59. http://dx.doi.org/10.33298/10.33298/2226-8553.2023.2.38.26.

Full text
Abstract:
Метою статті є розробка підходів до фільтрації напруги на шинах живлення в електроенергетичній системі судна, що дозволяє забезпечити повне усунення гармонійних складових струму і напруги в будь-яких живильних електричних мережах, як з нескінченними генеруючими потужностями, так і порівнянними з потужністю, споживаною навантаженням, при будь-яких, як лінійних, так і нелінійних навантаженнях. Поставлена мета досягається шляхом розробки двох підходів до фільтрації неактивної та активної напруги на шинах електропостачання в судновій електроенергетичній системі. Встановлено, що одним з характерних рис сучасних суднових електроенергетичних систем є те, що вони містять значну кількість обладнання, такого як випрямлячі, інвертори, перетворювачі частоти і блоки безперебійного живлення, в яких вольт-амперні характеристики є нелінійними. Це обладнання генерує більш високі гармоніки струму і напруги, що негативно впливає на мережу живлення змінного струму. Ці гармоніки можуть спричинити резонансні явища в електроенергетичній системі судна, порушити роботу спеціальної комп'ютерної техніки, апаратів релейного захисту й автоматики, а також прискорити старіння ізоляції основного електрообладнання, що в результаті знижує надійність електропостачання споживачів автономного об'єкта. Тому все більша увага приділяється розробці засобів та методів активного керування генерацією та розподілом електроенергії згідно з певними вимогами, для забезпечення необхідної якості електроенергії та усунення взаємодії паралельно працюючого обладнання зі сторони живильної мережі. Найбільш суттєвим результатом є , по-перше, визначений спосіб генерації компенсаторного струму в електромережу, який забезпечує повну компенсацію неактивних складових струму споживача, по-друге, підхід до фільтрації напруги на шинах живлення, що забезпечує спільну роботу різко змінних потужних навантажень з електроприймачами, чутливими до спотворень напруги. Отже, встановлено, що використання навіть базових систем управління якістю електроенергії дозволяє забезпечити значне підвищення продуктивності мережі електропостачання, що стосується зокрема зварювального обладнання. Ключові слова: суднова електрична система, електрична мережа, струм, активна та неактивна напруга, лінійне та нелінійне навантаження, фільтрація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Варецький, Юрій, та З. Ханзелька. "Вибір фільтрових реакторів для промислових електричних мереж". Журнал електроенергетичні та електромеханічні системи 4, № 1 (2022): 1–14. http://dx.doi.org/10.23939/sepes2022.01.001.

Full text
Abstract:
Більшість сучасних промислових електричних мереж характеризується значним вмістом нелінійних навантажень, які створюють багато проблем в експлуатації. Одним із найефективніших засобів зниження спотворення напруг в електричній мережі є силові фільтри гармонік. Застосування силових фільтрів дає змогу вирішувати два основні завдання – зменшувати гармонічні спотворення вхідного струму системи електропостачання і компенсувати реактивну потужність навантажень. Вибір номінальних параметрів фільтрових кіл здійснюють, як правило, на підставі робочих характеристик електричної мережі у стаціонарному (усталеному) режимі. Проте досвід експлуатації показав, що такий підхід не завжди забезпечує безаварійну експлуатацію фільтрів, і основна причина полягає у неврахуванні перехідних перенапруг і надструмів під час вибору параметрів фільтрових конденсаторних батарей і реакторів. У статті розглянуто проблему вибору номінальних параметрів фільтрового реактора як одного із двох основних елементів фільтра для промислових електричних мереж зі значною інтенсивністю комутаційних подій. Показано, що для таких електричних мереж необхідно враховувати перехідні перенапруги та надструми для коректного вибору параметрів фільтрових реакторів. Проаналізовано основні параметри фільтрових реакторів та розглянуто особливості їх розрахунку. Наведено характеристики перехідних процесів у схемах фільтрових реакторів, спричинені основними технологічними та аварійними перемиканнями в промислових електричних мережах із нелінійними навантаженнями. Показано, що повторюваність різних типів комутаційних подій неоднакова, і це також потрібно враховувати, визначаючи параметри фільтрових реакторів. Розвинено метод визначення критичних перехідних надструмів і перенапруг у схемі фільтра під час розрахунку проєктних значень номінальних струмів і перенапруг фільтрових реакторів. Використання цього методу для проєктування силових фільтрів дасть змогу уникнути можливих пошкоджень фільтрових реакторів через перегрівання обмоток і прискорене старіння ізоляції у ході експлуатації, спричинені інтенсивними перехідними процесами в контурі фільтра.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Bondarenko, D. "ЕКВІВАЛЕНТНІ СХЕМИ АКУМУЛЯТОРІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ, ЯКІ ПІДКЛЮЧЕНІ ДО СОНЯЧНИХ ФОТОЕЛЕМЕНТІВ". Vidnovluvana energetika, № 3(58) (25 вересня 2019): 30–34. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.3(58).30-34.

Full text
Abstract:
Метою роботи є побудова еквівалентної електричної схеми акумулятора, підключеного до фотоелемента та навантаження. В роботі визначено необхідність створення електричних моделей та еквівалентних схем акумуляторів електричної енергії, а саме при підключенні до сонячних фотоелементів, в якості джерела електричної енергії. Запропоновано різні еквівалентні схеми акумуляторів електричної енергії для різного моделювання. Показано еволюцію еквівалентних схем від спрощеної до узагальненої. Описані їх параметри та викладені рівняння для струмів та напруг. Зокрема, показано спрощену еквівалентну схему акумулятора на основі Rint-моделі. Зазначено, що розвитком даної моделі є RC-модель, так як існують пасивні паразитні елементи. Показано, що є доцільним об’єднання двох моделей в одну, в Thevenin-модель. Викладено, що подальшим розвитком моделей електрохімічного акумулятора є модел Ренделса. Ця еквівалентна схема містить додатково імпеданс Варбурга. Показано, що для спрощення цієї еквівалентної схеми імпеданс замінюється набором резисторно-конденсаторних пар. В якості схеми заміщення фотоелемента для спрощення використано ідеальне джерело напруги та резистор з конденсатором. Для більш широкого моделювання роботи фотоелемента, в якості схеми заміщення було використано ідеальне джерело струму та нелінійні пасивні елементи. Таким чином було отримано узагальнену еквівалентну електричну схему акумулятора, підключеного до фотоелемента та навантаження. Побудовані рівняння для струмів та напруг в отриманій схемі заміщення. Бібл. 6, рис. 6.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Niemyi, S. V. "ЗАХИСТ ЕЛЕКТРИЧНОЇ МЕРЕЖІ АВТОМОБІЛІВ ВІД ДІЇ ПІДВИЩЕНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ". Bulletin of Lviv State University of Life Safetyі 25 (30 червня 2022): 65–70. http://dx.doi.org/10.32447/20784643.25.2022.07.

Full text
Abstract:
Анотація. З метою визначення ефективності захисту ізоляції електричних проводів від впливу дії підвищеної температури у моторному відсіку автобусів проведені експериментальні дослідження. В конструкції вказаного автобуса проводи електричної мережі поміщені у захисні гофровані трубки. Вимірювання температури проводилися термоелектричним термометром типу ТТЦ-1. У вимірювальному комплексі застосовувалися термосенсори типу хромель-копель. Вказані термосенсори встановлювалися на поверхні проводів і захисної гофрованої трубки в одному і тому ж місці траси прокладання. Випробування проводилися на міжміському автобусі середнього класу.Термосенсори були встановлені на поверхні пучка проводів збудження генератора та поверхні захисної гофрованої трубки. Генератор на автобусі розміщений у верхній частині двигуна над розвалом його блока. За отриманими значеннями температур поверхні пучка проводів збудження генератора та поверхні захисної гофрованої трубки побудовані графіки зміни температури на поверхні пучка проводів збудження генератора та поверхні захисної гофрованої трубки в одному і тому ж місці траси. Вимірювання температури у моторному відсіку проводилися в зоні прокладання пучка проводів збудження генератора між реле-регулятором напруги і розподільчим щитком електрообладнання моторного відсіку і її значення були в межах 60-62 ºС. Температура зовнішнього повітря становила 26-28 ºС.В результаті експерименту встановлено, що температура поверхні проводів, по яких протікає електричний струм є меншою від температури поверхні захисної трубки на 6-8 ºС.Причиною цього є те, що моторний відсік автобуса є закритим об’ємом, у якому функціонує активне джерело радіаційного нагріву (випромінювання) – двигун. У замкнутому об’ємі моторного відсіку, променеве тепло від нагрітих частин двигуна, потрапляючи на поверхню захисної трубки поглинається нею, поступово нагріваючи її.Температура є важливим фактором, що впливає на природне старіння ізоляції проводів. Тому при ремонтах автомобілів і автобусів є неприпустимо встановлювати одиночні проводи і їх пучки без захисних трубок.При зниженні електричної стійкості ізоляції, яка насамперед полягає у затвердіванні і появі у ній мікротріщин, виникають часткові електричні розряди на «масу», які практично неможливо виявити у процесі руху і ремонту автомобіля. За наявності, поряд із трасою проводів із вказаним станом ізоляції, підтікання із трубопроводів паливоподачі і системи мащення, при часткових електричних розрядах можливе загоряння суміші палива чи оливи із пилюкою на поверхні нагрітих частин двигуна чи моторного відсіку і без короткого замикання. У цьому аспекті особливо небезпечними є автомобілі із терміном експлуатації понад десять років, що становлять у цьому відношенні групу ризику.Висновки.1. Електромережа, розміщена у моторному відсіку автомобілів зазнає підвищених температурних навантажень, джерелом яких є температурний стан двигунів. Активний тепловий вплив двигуна на температурний режим моторного відсіку автомобіля, як складову містить теплоту радіаційного випромінювання;2. Особливо значних температурних навантажень зазнають електричні проводи у моторному відсіку автобусів із заднім розташуванням силового агрегату;3. Досліджено вплив на температурне навантаження проводів захисних пластикових оболонок (гофрованих трубок), які ефективно захищають проводи від впливу радіаційного випромінювання зі сторони двигуна;4. При ремонтах автомобілів і автобусів не можна встановлювати проводи електромережі без захисних трубок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Давидов, Валентин Олегович, та Євгеній Борисович Стафідов. "Використання зарядних станцій для електромобілів, як спосіб балансування енергосистеми". International Science Journal of Engineering & Agriculture 2, № 6 (2023): 73–81. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjea.20230206.09.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються сучасні проблеми використання електромобілів для балансування електричного навантаження енергетичних систем. Наведено основні причини разбалансування енергетичної системи і способи нейтралізації цього разбалансування. Розглядається складний динамічний і нелінійний характер зміни навантаження в енергетичній системі, способи мінімізації пікових навантажень та спадів споживання електричної енергії. Способи реалізації утворившихся надлишків виробленої енергії та динамічної зміни навантаження енергогенеруючих потужностей. Проаналізовані причини та наслідки обмеженого доступу до використання деяких традиційних методів стабілізації навантаження в енергетичній системі. Розглядаються впливові фактори та запропоновані рішення для полегшення вирішення та мінімізації впливау цих проблем на якість електричного струму в мережі. Ключові аспекти, від яких залежить якість і стабільність електричного навантаження, включають до себе вартість електричної енергії і саме електричного транспорту, розвинутись інфраструктури заряджання електричного транспорту, існуючу соціальну нерівність і матеріальну спроможність потенційних покупців електричних автомобілів, можливості державної підтримки та технологічні інновації в даній сфері. Висвітлюються нові способи накопичення енергії, покращення екологічної складової виробництва та збереження електричної енергії та виробництва електромобілів, головним з яких є методи утилізації і переробки літій-іонних акумуляторів. Також розглядається можливість керування потужністю заряджання та розряджання електромобілів, як спосіб для уникнення перевантажень енергосистеми країни. Дані рекомендації щодо розгляду цієї проблеми з точки зору системного аналізу та врахування як можна більшого числа чинників, що впливають на баланс енергетичної системи країни і, як наслідок комплексне вирішення розглянутої проблеми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Burdeina, N., та Ya Pidlisnyi. "ДОСЛІДЖЕННЯ РІВНІВ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ СИСТЕМ ЖИТТЄЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, № 78 (2024): 176–79. https://doi.org/10.26906/sunz.2024.4.176.

Full text
Abstract:
Досліджено електромагнітну обстановку, яка формується системами життєзабезпечення промислових та житлових будівель і споруд. Актуальність дослідження обумовлена тим фактом, що насиченість побутового середовища електричним та електронним обладнанням знижує ефективність відновлення організму людини після впливу електромагнітних полів у процесі трудової діяльності. Розглядалися умови, за яких як у виробничих, так і побутових умовах усі пристрої, що періодично впливають на рівні електромагнітних полів, були вимкнені. Проведено натурні вимірювання значень електричної і магнітної складових електромагнітного поля промислової частоти та електромагнітних полів частот бездротового зв’язку фонових значень у офісних та житлових приміщеннях. Вимірювання здійснювалися у офісних та житлових приміщеннях у денний та вечірній час. Встановлено, що у денний час електричні поля промислової частоти у офісних приміщеннях складали 18–25 В/м, у житлових – 7–9 В/м; магнітні поля – 0,2– 1,8 мкТл, 0,12–0,14 мкТл; щільності потоків енергії електромагнітних полів ультрависоких частот – 0,16–1,20 мкВт/см2 та 0,14–1,30 мкВт/см2 відповідно. У вечірній час амплітудні значення складали відповідно 13– 24 В/м; 14–28 В/м; 0,14–1,30 мкТл; 0,18–0,22 мкТл; 0,12–0,19 мкВт/см2 ; 0,18–1,35 мкВт/см2 . Вибірка приміщень випадкова. Вплив зовнішніх джерел на електромагнітну обстановку у приміщеннях не враховувався. Вимірювання полів наднизької частоти здійснювалося без врахування впливу гармонік та інтергармонік промислової частоти, що відповідає вимогам чинних санітарних норм. Показано, що електричні та магнітні поля гармонік промислової частоти, кратні трьом автоматично генеруються в умовах наявності обладнання з нелінійними вольт-амперними характеристиками й наведено розрахунок значень відповідних електричних струмів. Показано, що крім цього, за випадкових несиметричностей електронавантажень на окремі фази трифазної силової мережі можлива додаткова генерація напруг, струмів гармонік промислової частоти та електричних і магнітних полів, які ними генеруються. Враховуючи практичну неможливість уникнення генерації обладнанням з нелінійними вольт-амперними характеристиками генерації полів гармонік промислової частоти та повної симетричності навантаження, обґрунтована доцільність розроблення технічно та економічно прийнятного обладнання компенсації реактивної потужності у мережах напруги 0,4 кВ з функціями придушення гармонік промислової частоти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Панов, Антон, та Сергій Тимчук. "МОДЕЛЬ РЕГУЛЮВАННЯ ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ В РОЗПОДІЛЬНИХ МЕРЕЖАХ 0,4-10 кВ". Вісник Черкаського державного технологічного університету, № 2 (2 червня 2023): 13–23. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.2.2023.275897.

Full text
Abstract:
Споживання енергії є обов’язковою умовою існування людства. Наявність доступної для споживання енергії завжди була необхідна для задоволення потреб людини, збільшення тривалості та поліпшення умов її життя. Тема якості електроенергії є головною в Україні. Найефективніше споживачі електричної енергії працюють при номінальній напрузі. Проте забезпечити подавання номінальної напруги до всіх споживачів практично не можливо. Всякий провідник має певний опір, тому проходження електричного струму по електричній мережі пов’язане із втратами напруги. Ці втрати не залишаються незмінними, оскільки навантаження мережі постійно змінюється протягом доби, сезону, року. Внаслідок зміни навантаження змінюється і втрата напруги в мережі і, як наслідок, змінюється напруга на затискачах у споживачів. Ці зміни можуть бути швидкими і короткочасними (наприклад під час пуску асинхронного двигуна із короткозамкненим ротором) або повільними і тривалими (при поступовій зміні навантаження протягом доби або року і при плавному регулюванні напруги). В роботі наведено результати дослідження застосування чітких алгоритмів керування для завдання нормалізації якості напруги та коефіцієнтів несиметрії в електромережі. На основі моделювання запропоновано нову ефективну модель алгоритму регулювання якості електричної енергії в розподільній мережі. У дослідному зразку використовується нове технічне рішення стосовно регулювання показників якості електроенергії. Розроблено модель регулювання якості електричної енергії на основі методу нечіткої логіки і побудови блок-схеми алгоритму. Розроблена структурна схема випробувальної системи «Релсіс РЗЛ-05.РПН». Результати досліджень можуть бути використані при проєктуванні пристрою для приводу з регулюванням під навантаженням (РПН), підключеного до трансформатора.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Васько, П. Ф. "НАБЛИЖЕНА ЗАСТУПНА ЕЛЕКТРИЧНА СХЕМА СИНХРОННОГО ЯВНОПОЛЮСНОГО ГЕНЕРАТОРА ДЛЯ АНАЛІЗУ НАВАНТАЖУВАЛЬНИХ РЕЖИМІВ РОБОТИ АВТОНОМНИХ ВІТРО- ТА ГІДРОЕЛЕКТРИЧНИХ УСТАНОВОК". Vidnovluvana energetika, № 3(62) (28 вересня 2020): 51–61. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2020.3(62).51-61.

Full text
Abstract:
Синхронні явнополюсні генератори знаходять широке застосування в складі вітро- та гідроелектричних установок малої потужності. На сьогодні набуває актуальності задача застосування потужних автономних вітроелектричних установок з синхронними генераторами для накопичення частини генерованої ними енергії на гідроакумулювальних електростанціях. Розроблення раціональних схемо-технічних рішень реалізації даної технології для багатоагрегатних вітроелектростанцій потребує аналізу навантажувальних режимів роботи всіх складових в широкому діапазоні робочих швидкостей вітру і частоти обертання. Ефективне моделювання та проведення розрахункових досліджень перебігу електромеханічних процесів в даних системах може бути реалізовано шляхом застосування заступних електричних схем генераторів та двигунів, проте для явнополюсного синхронного генератора неможливо побудувати точну заступну електричну схему для електрорушійної сили обмотки якоря. В рамках цього дослідження розроблено наближену заступну електричну схему фази явнополюсного синхронного генератора та виконано оцінку можливих похибок результатів розрахунку параметрів навантажувального режиму схеми за різних значень частоти обертання ротора. Схема базується на послідовному ввімкненні активного опору обмотки якоря та індуктивних опорів розсіювання і поперекової реакції якоря, а також індуктивного опору, зумовленого сумісною дією поперекової та повздовжньої реакцій якоря. Очікувані похибки визначення розрахункових параметрів напруги споживачів автономної системи електроживлення на основі вітро- та гідроелектричних установок з синхронними явнополюсними генераторами за використання розробленої заступної електричної схеми не перевищують 2,5% по модулю та 1,5 електричних градусів по фазі для довільного значення частоти обертання ротора генератора в діапазоні 0,6...1,2 номінального значення. Застосування розробленої заступної електричної схеми явнополюсного синхронного генератора надає можливості проведення автоматизованих багатоваріантних розрахункових досліджень електромеханічних перехідних процесів в системах електроживлення на основі вітро- та гідроелектричних установок з урахуванням пульсацій швидкості вітру, зміни витрат та напорів води, зміни навантаження. Бібл. 24, табл. 3, рис. 3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Роман, Грищенко. "ПРОГНОЗУВАННЯ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНИХ КОМПЛЕКСІВ МІСЬКОЇ ЕЛЕКТРИЧНОЇ МЕРЕЖІ". International Science Journal of Engineering & Agriculture 1, № 3 (2022): 152–60. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjea.20220103.13.

Full text
Abstract:
Завдання планування та прогнозування енергоспоживання є досить значущою в електроенергетиці. Підвищення точності прогнозування обсягів споживання електроенергії обумовлюється переходом до ринкових відносин між суб’єктами оптового ринку, а також відповідальністю за результати дій, заснованих на прогнозі. Прогнозування електричних навантажень є важливим аспектом у економічних та технічних питаннях. Своєчасне отримання інформації про майбутнє навантаження дозволяє вибрати оптимальний режим роботи системи. Правильність результатів прогнозування навантаження значно впливає на показники електротехнічного комплексу за умов роботи над ринком електроенергії. Прогнозування є важливим фактором при складанні балансу електроенергії в енергосистемі, впливаючи на вибір режимних параметрів та розрахункових електричних навантажень. Баланс електроенергії необхідний забезпечення сталої роботи енергосистеми. У разі недотримання балансу страждає якість електроенергії (відбувається відхилення частоти та напруги від необхідних значень). Це відбивається на роботі інших елементи електротехнічного комплексу – споживачів. Точність прогнозування дає можливість оптимізувати роботу всього електротехнічного комплексу. Нова головна вимога до методик прогнозування в електроенергетиці полягає у розрахунках обсягів споживання електроенергії у різні інтервали часу. І якщо досі можна було обійтися простим методом лінійної регресії чи методом щоденного зіставлення показників, то тепер виникла потреба враховувати нелінійні впливи зовнішніх факторів, що обурюють. У зв’язку з цією оцінкою параметрів залежності енергоспоживання від вищезазначених факторів надається велике значення, проте очевидно, що надійний прогноз навантаження неможливий без якісного метеорологічного експертизи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

В., Є. Васильєв, М. Афанасов А., М. Гулівець О. та Я. Попудняк Ю. "Експериментальнi дослiдження енергетичної ефективностi прискорених теплових випробувань тягових електромашин". Science and Transport Progress. Bulletin of the Dnipropetrovsk National University of Railway Transport named after Academician V. Lazaryan, № 2(98) (20 червня 2022): 69–77. https://doi.org/10.15802/stp2022/268397.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Випробування на нагрівання тягових електричних машин є найбільш енергоємним. Ураховуючи необхідність вибору раціонального варіанта схеми взаємного навантаження для зменшення витрат електричної енергії під час випробувань, автори передбачають провести дослідження кількості сумарних корисних енергій джерел живлення стенда за годинного і пускового струму.&nbsp;<strong>Методика.&nbsp;</strong>Експериментальні дослідження проведено на стенді взаємного навантаження. Як джерела живлення (вольтододаткова машина й лінійний генератор) використано обертові машини. Напругу та коефіцієнт ослаблення поля тягових двигунів під час випробувань підтримували номінальними. Умовою рівності кінцевих перевищень температур випробовуваних тягових двигунів для обох режимів було досягнення однакового сумарного опору кола. Для аналізу результатів випробувань використано методи теоретичного дослідження й аналітичного розрахунку електричних кіл, теоретичних основ електротехніки, математичного моделювання електричних та енергетичних процесів.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Проведений комплекс випробувань на нагрівання тягових двигунів моторвагонного електрорухомого складу показав, що витрати електричної енергії за пускового струму менші на 36 % порівняно з годинним режимом навантаження. Випробування на стенді взаємного навантаження підтвердили практичну можливість проведення прискорених випробувань тягових електричних двигунів.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Доведено, що використання режиму випробування на нагрівання пусковим струмом забезпечує підвищення енергетичної ефективності випробувань та відповідне зменшення загальних витрат електроенергії на приймально-здавальні випробування. Намічено подальші дослідження для визначення резервів енергозбереження під час післяремонтних випробувань тягових електричних двигунів магістрального, кар&rsquo;єрного і приміського транспорту.&nbsp;<strong>Практична значимість.&nbsp;</strong>Результати випробувань можуть стати основою модернізації стендів взаємного навантаження локомотиворемонтних підприємств для теплових випробувань тягових двигунів постійного та пульсувального струму. Проведені дослідження дозволяють розробити рекомендації щодо проєктування раціональних схем випробних стендів із підвищеною енергетичною ефективністю системи взаємного навантаження тягових електричних машин, які відрізняються врахуванням коефіцієнта корисної дії джерел та перетворювачів потужності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Chernenko, P. O., and V. V. Sychova. "IMPROVING THE ALGORITHM FOR DETERMINING THE EFFECT OF AIR TEMPERATURE ON THE OVERALL ELECTRICAL LOAD OF THE POWER SYSTEM TO IMPROVE THE ACCURACY OF SHORT-TERM FORECASTING." Tekhnichna Elektrodynamika 2021, no. 2 (2021): 77–83. http://dx.doi.org/10.15407/techned2021.02.077.

Full text
Abstract:
Based on the research, the article presents three algorithms that allow to select from the overall electrical load (OEL) of the power system technological and temperature components in each hour of the daily schedule, which provides greater accuracy of short-term forecasting (STF) OEL of the power system. Calculations by three algorithms were performed according to Kyivenerho. The analysis of reading temperature sensors on four sources from the point of view of possibility of their application at STF is carried out. References 6, figures 3, tables 3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Погребняк, Людмила, Марія Романенко та Юлія Болотюк. "ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ МОДЕЛІ ОЦІНКИ ЗМІНИ ПАРАМЕТРІВ ОПТОВОЛОКОННОГО СЕРЕДОВИЩА ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ". Ukrainian Information Security Research Journal 25, № 3 (2023): 101–7. http://dx.doi.org/10.18372/2410-7840.25.17934.

Full text
Abstract:
На сьогодні, для передачі інформації між складовими мереж на основі засобів з вбудованим програмним забезпеченням використовується декілька фізичних середовищ, а саме: радіоканал, оптоволоконні та проводові лінії. В роботі розглядається можливість зміни основних параметрів оптоволоконної лінії від часу експлуатації. При цьому вважається що умови експлуатації цих ліній відповідають умовам встановленим виробниками. У процесі експлуатації, оптоволоконні лінії передачі інформації піддаються різним зовнішнім впливам (нагрів, охолодження, сонячна радіація, механічне та електричне навантаження). Допустима ступінь цих впливів визначається технічною та експлуатаційною документацією і залежать від конструкції оптоволоконних виробів, кліматичного виконання, способу, монтажу та прокладки. Параметрами, які використовуються для оцінки, можуть бути: експлуатаційні (вимірюються штатними приладами без виведення обладнання з експлуатації); параметри технічного стану (вимірюються зовнішнім устаткуванням із зупинкою обладнання, частковим або повним розбиранням). На основі проведеного аналізу існуючих методів оцінки зміни основних параметрів оптоволоконних ліній у часі, поглиблено розглядається один із методів для вирішення завдань технічної діагностики мереж із вбудованим програмним забезпеченням. У своїх працях автори розглядають безконтактний індукційний метод технічної діагностики для об'єкта контролю у вигляді програмно-апаратного комплексу на основі енерго-часового параметра діагностування. Даний параметр дозволяє, без втручання у роботу системи, вимірювати та кількісно оцінювати внутрішні фізико-хімічні процеси старіння складових частин об'єкта контролю. Запропоновані підходи можна застосовувати, у тому числі, для контролю фізичної цілісності об’єкта контролю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Волошко, А. В., та Т. Е. Джеря. "Метод дерева рішень для ідентифікації і класифікації інформаційних сигналів". Реєстрація, зберігання і обробка даних 24, № 2 (2022): 53–61. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2022.24.2.275079.

Full text
Abstract:
Останнім часом часто розглядається питання розвитку інтелектуа-льних активно-адаптивних електричних мереж в енергетиці. Інтелек-туальні електричні мережі мають дуже багато різних аспектів. У статті розглянуто питання коректної класифікації інформаційних сигналів за допомогою методу дерева рішень. Це буде значно пришвидшувати процес віднесення графіка електричного навантаження до певного класу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Ванєєв, С. М., Д. В. Мірошниченко, В. О. Журба та Я. В. Знаменщиков. "Стенд для дослідження розширювальних турбомашин малої потужності та агрегатів на їх основі". Refrigeration Engineering and Technology 55, № 1 (2019): 15–21. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v55i1.1348.

Full text
Abstract:
В даний час для вирішення проблем енергозбереження проводяться роботи з дослідження та використання малопотужних розширювальних машин для утилізаційних турбогенераторів. Перспективним є створення турбоагрегатів на базі відносно тихохідних вихрових розширювальних машин, але робіт по їх експериментальним дослідженням відомо мало. У зв'язку з цим необхідно створення матеріально-технічної бази, що включає нові і модернізовані стенди, експериментальні модельні та натурні установки, об'єкти дослідження, виробниче та технологічне обладнання, обчислювальні і програмні комплекси. У статті представлені результати розробки і тестування елементів стенду досліджень турбогенераторів малої потужності для утилізації енергії стиснутих газів. Створено експериментальний стенд, на якому можна проводити дослідження і випробування розширювальних турбомашин і турбогенераторів на їх основі різного конструктивного виконання потужності до 15 кВт, а також демонструвати роботу турбогенератора потенційним замовникам продукції. Прилади та обладнання стенду дозволяють плавно змінювати електричне навантаження і отримувати необхідні параметри і характеристики розширювальних машин і турбогенераторів. У складі стенду створена інформаційно-вимірювальна система, яка забезпечує контроль стану обладнання; здійснює реєстрацію інформації і обробку даних вимірювань з представленням результатів в табличному і графічному вигляді; забезпечує надійне зберігання отриманої інформації тощо. Створено дослідний зразок енергозберігаючого турбогенератора на основі вихрової розширювальної машини. Конструкція турбогенератора дозволяє досліджувати вплив основних геометричних параметрів проточної частини на ефективність вихрової розширювальної турбомашини і генератора в цілому. Результати роботи будуть використані для дослідження розширювальних турбомашин і утилізаційних турбогенераторів на їх основі, що використовують енергію стиснутого газу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Галько, С. В., О. В. Сотнік, О. О. Мірошник, О. В. Сотнік та Д. М. Зеленков. "ЗБАЛАНСУВАННЯ ГРАФІКА НАВАНТАЖЕННЯ СІЛЬСЬКИХ КОМУНАЛЬНИХ СПОЖИВАЧІВ З ВИКОРИСТАННЯМ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ ТА НАКОПИЧУВАЧІВ ЕНЕРГІЇ". Scientific bulletin of the Tavria State Agrotechnological University 15, № 1 (2025): 171–80. https://doi.org/10.32782/2220-8674-2025-25-1-20.

Full text
Abstract:
У роботі проведено аналіз змін у добовому графіку електричних навантажень лінії трансформаторної підстанції 10/0,4 кВ потужністю 100 кВА в Харківській області, яка живить сільські житлові будинки взимку та влітку. Для згладжування піків навантаження й оптимізації енергоспоживання проведено розрахунок ефективності використання пристроїв накопичення енергії для визначення можливостей їх використання. Виконано аналіз добового споживання енергії по двадцяти приватних будинках, включно з розрахунком і оцінкою енергії, необхідної для забезпечення роботи побутових електроприладів протягом 24 годин. На основі отриманих даних побудовані графіки добового навантаження, що відображають зміни в споживанні енергії протягом доби. Запропоновано метод збалансування графіків навантажень за допомогою сонячної панелі та накопичувача енергії. Цей метод дає змогу підвищити ефективність таких електричних мереж.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

С., В. Арпуль, М. Афанасов А., С. Білухін Д., Є. Васильєв В., С. Шаповалов О. та Ю. Буряк С. "Визначення раціонального режиму взаємного навантаження тягових двигунів магістральних електровозів". Science and Transport Progress. Bulletin of the Dnipropetrovsk National University of Railway Transport named after Academician V. Lazaryan, № 1(97) (17 жовтня 2022): 13–22. https://doi.org/10.15802/stp2022/265370.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Реальний стан багатьох наявних станцій із випробування тягових електромашин не відповідає сучасним вимогам щодо організації ремонту й технічного контролю. На більшості таких станцій використовують стенди взаємного навантаження з низькою енергетичною ефективністю. Основною метою роботи є визначення раціонального режиму навантаження тягових електромашин, який забезпечить зниження сумарної потужності джерел живлення випробувальної станції та підвищення енергетичної ефективності і якості випробувань.&nbsp;<strong>Методика.&nbsp;</strong>Методологічною основою роботи є загальні теоретичні положення й принципи системного підходу теоретичної електротехніки, теоретичної механіки, теорії електричних машин та перетворювачів. Обґрунтування енергетичних та електромеханічних принципів взаємного навантаження тягових електромашин виконано з використанням основ узагальнення й систематизації фізичних величин і понять, теорії електричних кіл, теорії механічних систем, теорії електричних машин. Аналіз теплових процесів та енергетичних показників системи випробування електромашин виконано з використанням теорії нагрівання однорідного твердого тіла та відомих методів розрахунку теплових схем. Результати теоретичних досліджень підтверджено експериментально.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Проведений аналіз виразу для визначення коефіцієнта енергетичної ефективності нагрівання обмоток тягових електромашин, отриманого в роботі, показує, що найбільш раціональними під час випробувань на нагрівання тягових двигунів електрорухомого складу магістрального транспорту є пусковий струм. Використання цього струму навантаження дозволяє знизити витрати електроенергії на випробування на 20&ndash;30 % (порівняно з годинним режимом) без зниження якості випробувань, а також зменшує час випробувань на нагрівання в 3 &ndash; 4 рази.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Науково обґрунтовано доцільність проведення випробувань на нагрівання тягових двигунів магістрального електрорухомого складу за струму навантаження, який дорівнює струму пускового режиму, що забезпечує підвищення енергетичної ефективності випробувань та відповідне зменшення загальних витрат електроенергії на приймально-здавальні випробування. Запропоновано метод аналітичного визначення вагових коефіцієнтів впливу на перевищення температури обмотки якоря електричних втрат, використання якого дозволяє оцінити вплив режимів взаємного навантаження випробовуваних тягових електромашин на ступінь розбіжності теплових навантажень обмоток їх якорів.&nbsp;<strong>Практична значимість.&nbsp;</strong>Визначення раціональних режимів взаємного навантаження тягових електричних машин дозволяє зменшити витрати електроенергії та скоротити час на проведення їх випробувань на нагрівання. Крім того, стає можливим запропонувати спосіб оцінювання якості приймально-здавальних випробувань тягових електричних машин, у якому враховано ступінь розбіжності теплових навантажень обмоток.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Matyakh, S., V. Rieztsov та Т. Surzhyk. "КОМПЛЕКСНІ РІШЕННЯ В СОНЯЧНІЙ ЕНЕРГЕТИЦІ". Vidnovluvana energetika, № 3(70) (6 січня 2023): 68–74. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2022.3(70).68-74.

Full text
Abstract:
У роботі представлено результати досліджень щодо розвитку вітчизняної сонячної енергетики, напрямів використання та перспектив впровадження гібридних сонячних енергосистем. Завдяки екологічним перевагам сонячних технологій та наявності значного енергетичного потенціалу сонячного випромінювання сонячна енергетика є одним із найперспективніших напрямів декарбонізації енергетики України. Встановлення Україною 2021 року більш високих цілей щодо скорочення викидів у Національно визначених внесках передбачає використання в загальній структурі електроенергетики значної частки сонячних потужностей. Широкомасштабне впровадження різних видів сонячних технологій сприятиме виходу держави зі складної енергетичної й екологічної ситуації. Нагальним на даний час є впровадження сонячного електроенергетичного та теплового обладнання у процесі відновлення зруйнованих під час війни та побудови нових будівель приватного і промислового призначення для забезпечення автономного електро- та теплопостачання житлових і виробничих об’єктів. Оскільки в Україні з кожним роком дедалі більше зростає попит на охолодження у теплий період року, актуальним стає використання сонячних теплових колекторів та комбінованих PVT-систем не тільки для опалення та гарячого водопостачання, але й для охолодження. Під час використання гібридних систем кондиціонування повітря, що повністю або частково отримують електричне живлення за рахунок фотоелектричного джерела, пік потенційного навантаження збігається з максимальним виробленням електроенергії. Тому цей напрям використання сонячної енергії є надзвичайно перспективним для застосування у різних сферах господарювання, зокрема у транспортному секторі.&#x0D; Впровадження зразків гібридних сонячних енергосистем, компоновка яких представлена в роботі, забезпечить ефективне використання сонячної енергії в різних сферах господарювання та суттєве зменшення шкідливих викидів. Це є однією з пріоритетних задач як на сучасному етапі розвитку енергетичної галузі України, так і на довгострокову перспективу. Бібл. 20, рис. 4.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Нерубацький, Володимир Павлович, та Денис Анатолійович Гордієнко. "Регулятор вихідної напруги активного випрямляча на основі ковзного режиму". Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті 28, № 3 (2023): 53–66. http://dx.doi.org/10.18664/ikszt.v28i3.290128.

Full text
Abstract:
У статті наведено дослідження методів керування трифазних випрямлячів з широтно-імпульсною модуляцією, що дають змогу покращити якість електричної енергії. Розглянуто схему активного випрямляча напруги з описом електромагнітних процесів у вхідній електричній мережі. Подано систему прямого керування потужністю активного випрямляча з ковзним регулятором і спостерігачем величини вихідної напруги. Визнaчeно параметри ковзного регулятора, що виконує функції регулювання вихідної напруги, а також регулювання величини активної та реактивної потужності, що споживається з електричної мережі. Визнaчeно параметри спостерігача напруги мережі з алгоритмом компенсації, що забезпечує точні результати з мінімальним коливанням. Проведено імітаційне моделювання системи керування регулятора активного випрямляча, заснованого на реалізації ковзного режиму при зміні опору навантаження та зі спостерігачем навантаження за допомогою програмного середовища Matlab / Simulink. Відповідно до отриманих характеристик активний випрямляч забезпечує кращі показники якості електричної енергії з малим значенням коефіцієнта гармонічних спотворень і коефіцієнтом потужності, близьким до одиниці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

А., М. МУХА, О. КОСТІН М., Я. КУРИЛЕНКО О. та В. ЦИПЛЯ Г. "ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ЕЛЕКТРОПРИВОДУ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ СУПЕРКОНДЕНСАТОРНИХ НАКОПИЧУВАЧІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ". Science and Transport Progress, № 5(71) (10 листопада 2017): 48–60. https://doi.org/10.15802/stp2017/114624.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;У науковій роботі необхідно проаналізувати розширення діапазону навантаження та здійснення рекуперативного гальмування (РГ) електричного приводу постійного струму шляхом застосування суперконденсаторних накопичувачів електроенергії.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Для розв&rsquo;язання поставленої задачі використовуються методи теорії електроприводу, імпульсної електротехніки та методика розрахунку перехідних електромагнітних процесів у лінійних електричних колах при наявності в них суперконденсаторів.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Здійснено суттєве збільшення жорсткості механічної та електромеханічної характеристик двигунів послідовного збудження, що дає можливість використання електроприводу постійного струму при навантаженні, значно меншому, ніж 15&ndash;20 % від номінального. Виконано чисельні розрахунки процесу дії суперконденсаторного накопичувача електроенергії при різкому зменшенні навантаження тягового електродвигуна електровоза постійного струму. Обґрунтовано можливість РГ електроприводу постійного струму з двигуном послідовного збудження. Виконано розв&rsquo;язання рівнянь процесу зарядження й розрядження суперконденсаторного накопичувача в режимі РГ. Досліджено вплив величини ємності на характер підтримання в часі струму збудження електродвигуна в режимі малих навантажень.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Розроблено теоретичні підходи щодо перетворення м&rsquo;яких (механічних та електромеханічних) характеристик у жорсткі електродвигунів постійного струму послідовного збудження. Вперше запропоновано й обґрунтовано новий, комбінований, метод РГ двигунів послідовного збудження. Подальший розвиток отримали методи оцінки параметрів блока ємнісного накопичувача з урахуванням критеріїв надійної паралельної роботи суперконденсаторів із обмоткою збудження електродвигуна.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;Запропоноване та обґрунтоване авторами перетворення м&rsquo;яких характеристик у жорсткі дозволяє використовувати загальнопромислові електроприводи з двигунами послідовного збудження й при малих навантаженнях, а в тягових електроприводах &ndash; знизити інтенсивність буксування колісних пар електрорухомого складу. Розроблена методика розв&rsquo;язання перехідних рівнянь дає можливість врахувати випадковий характер зміни напруги на двигуні в режимах зарядження та розрядження суперконденсаторного накопичувача. Запропонований комбінований метод РГ робить можливим здійснення РГ й при малих швидкостях обертання якоря електродвигуна, тим самим підвищуючи енергоефективність експлуатації електроприводів цього типу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Корбуш, Олександр, Світлана Федорчук, Сергій Тукаєв, Тетяна Куценко та Олена Лисенко. "Застосування методу електроенцефалографії у практиці сучасного тенісу". Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, № 2 (25 грудня 2023): 24–30. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2023.2.24-30.

Full text
Abstract:
Резюме. Розглянуто методи дослідження електричної активності мозку спортсменів, які спеціалізуються у тенісі. Мета. Оцінювання показників електричної активності мозку кваліфікованої тенісистки під час виконання коректурної проби та психофізіологічних тестів; розробка протоколу визначення рівня підготовки кваліфікованих спортсменів за показниками стану психофізіологічних функцій та електричної активності мозку (з використанням мобільного електроенцефалографа). Методи. Аналіз наукової літератури, тестування, методика «Кільця Ландольта». Результати. Показники електричної активності мозку спортсменки, яка взяла участь у дослідженні, були зареєстровані протягом виконання коректурної проби та психофізіологічних тестів: простої зорово-моторної реакції, реакції вибору одного із трьох сигналів, реакції вибору двох із трьох сигналів, тестів «120 сигналів» і «5 хвилин» у режимі зворотного зв’язку, тесту визначення рівня функціональної рухливості та сили нервових процесів в режимі нав’язаного ритму, реакції на рухомий об’єкт. Завдання були підібрані з урахуванням вимог, що ставилися до оцінки рівня уваги, моторної продуктивності та емоційного вираження, також оцінювався рівень навантаження мозку. За даними електроенцефалографічного обстеження, спортсменка мала високий рівень функціонального стану головного мозку. Найвищий рівень навантаження мозку спостерігався під час виконання коректурної проби та тестів у режимі зворотного зв’язку, але в цілому він знижувався до закінчення тестування, що може свідчити про високий рівень моторної тренованості.&#x0D; Ключові слова: електроенцефалографія, стан психофізіологічних функцій, електрична активність мозку, теніс.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Матеєнко, Ю. П., та Р. В. Вожаков. "АНАЛІЗ БАЛАНСОВОЇ НАДІЙНОСТІ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМ З ВІДНОВЛЮВАНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ЕНЕРГІЇ". Vidnovluvana energetika, № 4(67) (25 грудня 2021): 18–24. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.4(67).18-24.

Full text
Abstract:
Впровадження альтернативних джерел енергії в енергосистеми дозволяє знизити шкідливий вплив на довкілля від традиційних джерел генерації, але має і ряд недоліків. Насамперед це нестабільне генерування відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) через залежність від погодних умов, що породжує для електричних мереж і енергосистеми в цілому ряд нетипових проблем. Отже, виникає необхідність вдосконалення засобів системної автоматики з метою узгодження електропостачання від ВДЕ та мережевих підстанцій енергосистеми. Вплив ВДЕ на режими районних електричних мереж залежить від значення сумарного розосередженого генерування в ній, від одиничної встановленої потужності ВДЕ, а також від їх місця приєднання до електричної мережи. &#x0D; Традиційний підхід до оцінки оптимальної конфігурації полягає у забезпеченні балансової надійності або адекватності системи генерації. При цьому на перший план виходять показники забезпечення попиту. Однак при оцінці економічних показників енергосистеми, що використовують ВДЕ, треба зважати також на раціональне використання виробленої електроенергії.&#x0D; В статті розглянуто базові показники (індекси) відповідності генерування стосовно споживання, такі як очікування втрати навантаження, імовірність втрати навантаження, частота втрати навантаження, тривалість втрати навантаження. Значення показника балансової надійності повинно вибиратися на основі визначення того рівня надійності забезпечення потреб споживачів в електроенергії, при якому додаткові витрати на його підвищення для енергосистеми стануть вище, ніж компенсація імовірнісного рівня збитків споживачів. Бібл. 6.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Холявка, Євген, та Юлія Парфененко. "ПРОГНОЗУВАННЯ ПІКОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ЕЛЕКТРИЧНІ МЕРЕЖІ". Computer systems and information technologies, № 3 (29 вересня 2023): 12–22. http://dx.doi.org/10.31891/csit-2023-3-2.

Full text
Abstract:
У сучасному світі точний прогноз пікового споживання електроенергії використовується як одне з ключових значень для ефективного управління електромережами. Вирішення цієї задачі вимагає ретельного розгляду різних методів прогнозування, використовуючи годинні дані споживання електроенергії та різні моделі прогнозування. Ця стаття присвячена аналізу різних методів прогнозування пікового навантаження, використовуючи дослідницьку методологію, що включає обробку даних, вибір моделі та оптимізацію параметрів. Моделі, що розглядаються, охоплюють широкий спектр методів прогнозування, включаючи ARIMA, SARIMA, LSTM, GRU та Random Forest. Для оцінки їх ефективності було використано низку метрик оцінки, таких як середня абсолютна помилка (MAE), коренева середня квадратична помилка (RMSE), середня абсолютна відсоткова помилка (MAPE), R-квадрат та площа під кривою характеристики отримувача (ROC AUC). Результати цього дослідження підкреслюють сильні та слабкі сторони кожної моделі прогнозування споживання електроенергії. Зокрема, деякі підходи проявляють себе з більшою точністю в короткострокових сценаріях прогнозування пікового споживання електроенергії, тоді як інші відзначаються в довгострокових прогнозах. Вибір оптимального методу прогнозування стає залежним від конкретних умов, обмежень та цілей конкретного дослідження. Моделі LSTM та GRU, що представляють собою нейронні мережі глибокого навчання, проявляють свою ефективність в розгляді складних динамік даних щодо споживання електроенергії. Їх здатність розпізнавати патерни, нелінійності та довгострокові залежності робить їх потужними конкурентами в області довгострокового прогнозування піку споживання. Модель Random Forest виявилась універсальною, здатною адаптуватися до багатогранних характеристик даних споживання електроенергії. Її здатність автономно визначати складні залежності, нелінійні відносини та сезонні патерни, враховуючи зовнішні фактори підвищує її корисність в широкому спектрі сценаріїв прогнозування. Ця робота має значення для практичного вивчення різних методів прогнозування піку споживання електроенергії. Результати, отримані з цього аналізу, мають значні значення для вдосконалення стратегій управління електромережами, що в кінцевому рахунку сприяє стабільності та стійкості енергетичної мікромережі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Боярчук, Віталій, Сергій Сиротюк, Валерій Сиротюк та ін. "Моделювання фотоелектричної панелі в середовищі LabVIEW". Bulletin of Lviv National Environmental University. Agroengineering Research, № 26 (21 грудня 2022): 71–76. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2022.26.071.

Full text
Abstract:
У праці здійснено опрацювання теоретичних основ та розробку комп’ютерної моделі фотоелектричної установки в середовищі LabVIEW. Теоретична модель ідеальної фотоелектричної панелі сформована на базі джерела струму з паралельним увімкненням діода. Для наближення цієї моделі до реальної в неї внесено опори послідовного та паралельного включення. Для врахування впливу на електричні параметри фотоелектричної панелі температури цей чинник відображений у моделі. Обґрунтовані характеристики фотоелектричної панелі щодо взаємозв’язку потоку сонячної радіації, струму та напруги становили теоретичну основу розробленої комп’ютерної моделі. Для дослідження вольт-амперної та вольт-потужнісної характеристик фотоелектричної панелі сформовані двокоординатні віртуальні осцилографи, які дозволяють у режимі зміни впливових чинників відстежити рівень їх впливу. Окремо для оцінки впливу на вихідні характеристики фотоелектричної панелі температури здійснено побудову двокоординатних віртуальних осцилографів, які відображають зміну вольт-амперної та вольт-потужнісної характеристик за рахунок цього впливу. Використання паспортних даних реальної фотоелектричної панелі дало змогу оцінити відповідність розроблюваної комп’ютерної моделі. Розроблена комп’ютерна модель дозволяє здійснювати дослідження впливу рівня сонячної радіації, температури та режиму відбору енергії на вихідні параметри фотоелектричної панелі в широкому діапазоні зміни впливових чинників. Зокрема, дослідження комп’ютерної моделі фотоелектричної установки проілюстроване в умовах змінного рівня потоку сонячної радіації за сталої температури при змінному навантаженні, а також за сталого рівня потоку сонячної радіації за змінної температури з відповідної зміни навантаження. Ця комп’ютерна модель є складовою частиною експертної системи комп’ютерного моделювання режимів роботи засобів комплексного перетворення відновлюваних джерел енергії у теплову та електричну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Михайленко, В., Г. Міхненко, Ю. Чуняк, О. Петрученко та В. Бачинський. "Математична модель перетворювача з чотирнадцятизонним регулюванням напруги". Адаптивні системи автоматичного управління 1, № 40 (2022): 43–47. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.40.2022.261644.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз електромагнітних процесів в електричних колах з напівпровідниковими комутаторами. Створено математичну модель перетворювача з чотирнадцятизонним регулюванням вихідної напруги для аналізуелектромагнітних процесів у напівпровідникових перетворювачах з широтно-імпульсним регулюванням. Наведено графіки, що відображають електромагнітні процеси у електричних колах. Математична модель напівпровідникового перетворювача також використовується для дослідження перехідних процесів у напівпровідникових перетворювачах з активно-індуктивним навантаженням. Розвинуто метод багатопараметричних функцій, які входять до алгоритмічних рівнянь аналізу усталених і перехідних процесів у розгалужених електричних колах з напівпровідниковимикомутаторами і реактивними елементами, в напрямку урахування особливостей використання фазних і лінійних напруг мережі електроживлення. Розроблено нову математичну модель усталених і перехідних процесів у електричних колахнапівпровідникових перетворювачів модуляційного типу з багатоканальним зонним використанням фазних напруг трифазної мережі живлення без урахування втрат електроенергії у комутаторах для швидкої оцінки впливу параметрів навантаження на характеристики регульованих синусоїдних і постійних напруг. Результати цієї роботи можна використати для розвитку методу багатопараметричних модулюючих функцій для спрощення аналізу перехідних процесів у електричних колах без врахуванням втрат у ключових елементах.&#x0D; Бібл. 4, іл. 3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Михайленко, В., Г. Міхненко та В. Бачинський. "Математична модель перетворювача трифазної напруги у постійну з чоти- ризонним регулюванням напруги і активно-індуктивним навантаженням". Адаптивні системи автоматичного управління 1, № 38 (2021): 57–61. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.38.2021.233187.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз електромагнітних процесів в електричних колах з напівпровідниковими комутаторами. Створено математичну модель напівпровідникового перетворювача з чотиризонним регулюванням вихідної напруги для аналізу електромагнітних процесів у напівпровідникових перетворювачах з широтно-імпульсним регулюванням. Наведено графіки, що відображають електромагнітні процеси у електричних колах. Математична модель напівпровідникового перетворювача також використовується для дослідження перехідних процесів у напівпровідникових перетворювачах з активно-індуктивним навантаженням. Розвинуто метод багатопараметричнихфункцій, які входять до алгоритмічних рівнянь аналізу усталених і перехідних процесів у розгалужених електричних колах з напівпровідниковими комутаторами і реактивними елементами, в напрямку урахування особливостей використання фазних і лінійних напруг мережі електроживлення. Розроблено нову математичну модель усталених іперехідних процесів у електричних колах напівпровідникових перетворювачів модуляційного типу з багатоканальним зонним використанням фазних напруг трифазної мережі живлення без урахування втрат електроенергії у комутаторах для швидкої оцінки впливу параметрів навантаження на характеристики регульованих синусоїдних і постійних напруг. Результати цієї роботи можна використати для розвитку методу багатопараметричних модулюючих функцій для спрощення аналізу перехідних процесів у електричних колах без врахуванням втрат у ключових елементах.&#x0D; Бібл. 4, іл. 3
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Михайленко, В., Є. Троценко та Ю. Чуняк. "Аналіз електромагнітних процесів у перетворювачі з одинидцятизонним регулюванням напруги". Адаптивні системи автоматичного управління 2, № 45 (2024): 143–47. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.45.2024.313143.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз електромагнітних процесів в електричних колах з напівпровідниковими комутаторами. Створено математичну модель перетворювача з восьмизонним регулюванням вихідної напруги для аналізу електромагнітних процесів у напівпровідникових перетворювачах з широтно-імпульсним регулюванням. Наведено графіки, що відображають електромагнітні процеси у електричних колах. Математична модель напівпровідникового перетворювача також використовується для дослідження перехідних процесів у напівпровідникових перетворювачах з активно-індуктивним навантаженням. Розвинуто метод багатопараметричних функцій, які входять до алгоритмічних рівнянь аналізу усталених і перехідних процесів у розгалужених електричних колах з напівпровідниковими комутаторами і реактивними елементами, в напрямку урахування особливостей використання фазних і лінійних напруг мережі електроживлення. Розроблено нову математичну модель усталених і перехідних процесів у електричних колах напівпровідникових перетворювачів модуляційного типу з багатоканальним зонним використанням фазних напруг трифазної мережі живлення без урахування втрат електроенергії у комутаторах для швидкої оцінки впливу параметрів навантаження на характеристики регульованих синусоїдних і постійних напруг. Результати цієї роботи можна використати для розвитку методу багатопараметричних модулюючих функцій для спрощення аналізу перехідних процесів у електричних колах без врахування втрат у ключових елементах. Бібл. 4, іл. 3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Михайленко, В., Г. Міхненко, Є. Троценко та ін. "Математична модель перетворювача трифазної напруги у постійну з тризонним регулюванням напруги". Адаптивні системи автоматичного управління 2, № 41 (2023): 106–10. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.41.2022.271354.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз електромагнітних процесів в електричних колах з напівпровідниковими комутаторами. Створено математичну модель напівпровідникового перетворювача з тризонним регулюванням вихідної напруги дляаналізу електромагнітних процесів у напівпровідникових перетворювачах з широтно-імпульсним регулюванням. Наведено графіки, що відображають електромагнітні процеси у електричних колах. Математична модель напівпровідникового перетворювача також використовується для дослідження перехідних процесів у напівпровідникових перетворювачах з активно-індуктивним навантаженням. Розвинуто метод багатопараметричних функцій, які входять до алгоритмічних рівнянь аналізу усталених і перехідних процесів у розгалужених електричних колах з напівпровідниковими комутаторами і реактивними елементами, в напрямку урахування особливостей використання фазних і лінійних напруг мережі електроживлення. Розроблено нову математичну модель усталених і перехідних процесів у електричних колах напівпровідникових перетворювачів модуляційного типу з багатоканальнимзонним використанням фазних напруг трифазної мережі живлення без урахування втрат електроенергії у комутаторах для швидкої оцінки впливу параметрів навантаження на характеристики регульованих синусоїдних і постійних напруг.Результати цієї роботи можна використати для розвитку методу багатопараметричних модулюючих функцій для спрощення аналізу перехідних процесів у електричних колах без врахуванням втрат у ключових елементах.&#x0D; Бібл. 4, іл. 3.&#x0D;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Михайленко, В., Ю. Чуняк, О. Гераскин та М. Ковалевський. "Дослідження електромагнітних процесів у перетворювачі з чотиризонним регулюванням напруги". Адаптивні системи автоматичного управління 1, № 42 (2023): 68–72. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.42.2023.279091.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз електромагнітних процесів в електричних колах з напівпровідниковими комутаторами. Створено математичну модель напівпровідникового перетворювача з чотиризонним регулюванням вихідної напругидля аналізу електромагнітних процесів у напівпровідникових перетворювачах з широтно-імпульсним регулюванням. Наведено графіки, що відображають електромагнітні процеси у електричних колах. Математична модель напівпровідникового перетворювача також використовується для дослідження перехідних процесів у напівпровідникових перетворювачах з активно-індуктивним навантаженням. Розвинуто метод багатопараметричних функцій, які входять до алгоритмічних рівнянь аналізу усталених і перехідних процесів у розгалужених електричних колах з напівпровідниковими комутаторами і реактивними елементами, в напрямку урахування особливостей використання фазних і лінійних напруг мережі електроживлення. Розроблено нову математичну модель усталених і перехідних процесів у електричних колах напівпровідникових перетворювачів модуляційного типу з багатоканальним зонним використанням фазних напруг трифазної мережі живлення без урахування втрат електроенергії у комутаторах для швидкої оцінки впливу параметрів навантаження на характеристики регульованих синусоїдних і постійних напруг. Результати цієї роботи можна використати для розвитку методу багатопараметричних модулюючих функцій для спрощення аналізу перехідних процесів у електричних колах без врахуванням втрат у ключових елементах.&#x0D; Бібл. 4, іл. 3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Михайленко, В., Ю. Чуняк та М. Прудніков. "Аналіз електромагнітних процесів в перетворювачі з двадцятичотирьохзонним регулюванням напруги". Адаптивні системи автоматичного управління 1, № 44 (2024): 111–15. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.44.2024.302426.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз електромагнітних процесів в електричних колах з напівпровідниковими комутаторами. Створено математичну модель перетворювача з дванадцятизонним регулюванням вихідної напруги для аналізу електромагнітних процесів у напівпровідникових перетворювачах з широтно-імпульсним регулюванням. Наведенографіки, що відображають електромагнітні процеси у електричних колах. Математична модель напівпровідникового перетворювача також використовується для дослідження перехідних процесів у напівпровідникових перетворювачах з активно-індуктивним навантаженням. Розвинуто метод багатопараметричних функцій, які входять до алгорит-мічних рівнянь аналізу усталених і перехідних процесів у розгалужених електричних колах з напівпровідниковими комутаторами і реактивними елементами, в напрямку урахування особливостей використання фазних і лінійних напруг мережі електроживлення. Розроблено нову математичну модель усталених і перехідних процесів у електричних колах напівпровідникових перетворювачів модуляційного типу з багатоканальним зоннимвикористанням фазних напруг трифазної мережі живлення без урахування втрат електроенергії у комутаторах для швидкої оцінки впливу параметрів навантаження на характеристики регульованих синусоїдних і постійних напруг. Результати цієї роботи можна використати для розвитку методу багатопараметричних модулюючих функцій дляспрощення аналізу перехідних процесів у електричних колах без врахуванням втрат у ключових елементах. Бібл. 4, іл. 3
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Gaevskii, O., V. Ivanchuk та I. Korniienko. "СИСТЕМА ВИМІРЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ФОТОЕЛЕКТРИЧНИХ МОДУЛІВ В РЕАЛЬНИХ УМОВАХ ЕКСПЛУАТАЦІЇ". Vidnovluvana energetika, № 2(57) (2 вересня 2019): 32–39. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.2(57).32-39.

Full text
Abstract:
В роботі представлено реалізацію вимірювально-обчислювальної системи для визначення в реальних умовах електричних характеристик фотоелектричних модулів методом змінного активного навантаження. Теоретичний метод обробки експериментальних даних, розвинутий в роботі, дозволяє на основі отриманих експериментальних вольт-амперних характеристик фотомодулів визначати параметри електричної схеми заміщення фотомодулів: фотострум, зворотний струм насичення p-n-переходу, коефіцієнт неідеальності p-n-переходу, послідовний та паралельний опори електричних втрат. Використання даної системи актуально для тестування та діагностики поточного стану фотомодулів в польових умовах, визначення фактичних електричних параметрів фотомодулів. Слід визначити, що ці параметри не надаються в повному обсязі виробниками, але вони суттєві для задач діагностики фотомодулів в складі фотоелектричних станцій. Знання параметрів фотомодулів необхідно також для коректного вирішення задач оптимізації при проектуванні фотоелектричних станцій, прогнозування роботи фотомодулів в різних зовнішніх умовах. Вимірювальна схема вольт-амперних характеристик фотомодулів реалізована на базі мікроконтролерної плати Arduino Mega 2560, яка здійснює комутацію резисторів навантаження електронними реле, збір та передачу експериментальних даних на ПК через послідовний порт. Елементи схеми заміщення фотоелектричних модулів розраховуються за допомогою оригінального методу рішення системи нелінійних рівнянь за стійким ітераційним алгоритмом, який заснований на розкладанні нелінійних рівнянь за малими параметрами. Виконано ряд вимірювань в різних умовах сонячної радіації і температури, визначено залежності основних параметрів від зовнішніх факторів. Бібл. 14, рис. 6.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Михайленко, В., В. Святненко, С. Цивінський та В. Войтюк. "Анализ перетворювача з чотирнадцятизонним регулюванням напруги". Адаптивні системи автоматичного управління 2, № 43 (2023): 108–12. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.43.2023.292259.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз електромагнітних процесів в електричних колах з напівпровідниковими комутаторами. Створено математичну модель перетворювача з дванадцятизонним регулюванням вихідної напруги для аналізу електромагнітних процесів у напівпровідникових перетворювачах з широтно-імпульсним регулюванням. Наведено графіки, що відображають електромагнітні процеси у електричних колах. Математична модель напівпровідникового перетворювача також використовується для дослідження перехідних процесів у напівпровідникових перетворювачах з активно-індуктивним навантаженням. Розвинуто метод багатопараметричних функцій, які входять до алгоритмічних рівнянь аналізу усталених і перехідних процесів у розгалужених електричних колах з напівпровідниковими комутаторами і реактивними елементами, в напрямку урахування особливостей використання фазних і лінійних напруг мережі електроживлення. Розроблено нову математичну модель усталених і перехідних процесів у електричних колах напівпровідникових перетворювачів модуляційного типу з багатоканальним зонним використанням фазних напруг трифазної мережі живлення без урахування втрат електроенергії у комутаторах для швидкої оцінки впливу параметрів навантаження на характеристики регульованих синусоїдних і постійних напруг. Результати цієї роботи можна використати для розвитку методу багатопараметричних модулюючих функцій для спрощення аналізу перехідних процесів у електрикних колах без врахуванням втрат у ключових елементах.&#x0D; Бібл. 4, іл. 3
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

ШЕВЧУК, В. В., В. В. КУЧАНСЬКИЙ, Ю. І. ТУГАЙ, І. Ю. ТУГАЙ та Л. Р. САБАРНО. "ТЕСТУВАННЯ ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯ НА НЕСПРИЙНЯТЛИВІСТЬ ДО ПРОВАЛІВ НАПРУГИ, КОРОТКОЧАСНИХ ПЕРЕРИВАНЬ ТА ЗМІН НАПРУГИ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 4(91) (30 грудня 2024): 180–85. https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2024.4.23.

Full text
Abstract:
Розвиток суспільства супроводжується збільшенням використання електричної енергії. Інтенсифікація виробництва та поширення електротехнологій призводять до значного зростання енерговитрат і навантажень у системі. Проблема забезпечення якості електроенергії з кожним роком набуває особливого значення завдяки впровадженню різноманітних відновлюваних джерел енергії, потужних нелінійних споживачів та перетворенню централізованих систем електропостачання в децентралізовані. Всі ці зміни призводять до неможливості забезпечити стійкий режим постачання електроенергії, що спричиняє значні втрати від зниження якості електроенергії. З огляду на зміни у сфері енергетики, питання про зменшення втрат електроенергії в електричних мережах стає ще більш актуальним. Це стає одним із пріоритетних завдань для забезпечення фінансової стабільності енергопостачальних підприємств. Рівень втрат електроенергії у мережах є ключовим показником ефективності їхньої роботи. Це також свідчить про якість системи обліку електроенергії та результативність діяльності енергопостачальних компаній у забезпеченні передачі та розподілу електричної енергії. Якість електроенергії визначається як комплексний набір технічних параметрів, що характеризують якість живлення та функціонування електричних мереж та споживачів. Основні параметри включають стабільність напруги та частоти, гармонічні спотворення, перерви в подачі, фазові зсуви, спотворення хвиль, неоднорідності напруги та інші. Якість електроенергії має велике значення для безпеки людей і майна, ефективності виробництва, комфорту в побуті та стійкості інфраструктури. Стабільне та надійне електропостачання забезпечує нормальну роботу електричних приладів, захищає від втрат даних та пошкоджень обладнання. Якість електричної енергії – це комплекс характеристик, які визначають її відповідність встановленим стандартам і можливість використання для потреб, на які вона призначена.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Шаповалов, О. С. "Система взаємного навантаження допоміжних електричних машин з покриттям втрат від джерел механічної потужності". Science and Transport Progress, № 3(103) (29 вересня 2023): 24–30. https://doi.org/10.15802/stp2023/292717.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Підвищення рівня безпеки, зниження собівартості утримання рухомого складу на сьогодні є актуальною проблемою залізниць України. Наявні стенди з випробування допоміжних машин, як правило, побудовані за схемою з безпосереднім навантаженням випробуваної електричної машини і не відповідають сучасним вимогам щодо якості та енергоефективності проведення випробувань. У зв&rsquo;язку з цим виникає необхідність проєктування енергоефективних стендів із випробування допоміжних машин електрорухомого складу.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Для досягнення мети використано аналітичний метод дослідження, визначення оптимальної структури стенда. У роботі розглянуто діаграму балансу напруг у системі взаємного навантаження. Окремо наведено розрахунки, на основі яких побудовано розрахункові схеми електричної та механічної частини стенда, за допомогою ж розрахункових схем визначено умови покриття всіх втрат у системі взаємного навантаження.&nbsp;<strong>Результати</strong>. У ході проведених досліджень було отримано рівняння балансу потужностей у системі взаємного навантаження. На основі складених рівнянь побудовано модель системи взаємного навантаження з покриттям усіх втрат від одного джерела механічної потужності. Основною перевагою розробленої моделі є те, що вона може бути реалізована як методом числових розрахунків за складеними системамм рівнянь, так і за допомогою об&rsquo;єктно-орієнтованого програмування у спеціалізованих програмних комплексах.&nbsp;<strong>Наукова новизна</strong>. Запропоновано раціональну схему випробування допоміжних машин із покриттям втрат від одного джерела механічної потужності. Використання одного джерела потужності дозволяє значно зменшити додаткове споживання електричної енергії за рахунок більш ефективного використання допоміжного обладнання, зокрема джерела механічної потужності.&nbsp;<strong>Практична значимість</strong>. На основі отриманих результатів можна визначити параметри схеми з випробування допоміжних машин на стадії проєктування стенда. Упровадження результатів дослідження на підприємствах з ремонту допоміжних машин дозволить знизити витрати електроенергії на проведення післяремонтних випробувань за рахунок вищої енергетичної ефективності схеми випробувань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Бурикін, О. Б., Ю. В. Малогулко та А. Л. Поліщук. "МЕТОД ОЦІНЮВАННЯ ЧАСТКИ ЕЛЕКТРОСПОЖИВАННЯ ЗАДАНОГО СПОЖИВАЧА, ЯКА ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ З ВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 3(82) (10 квітня 2023): 18–24. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2022.3.2.

Full text
Abstract:
Одним із інструментів підтвердження походження електроенергії, що продається на роздрібному ринку є, так звані, Гарантії походження. Вони є основою для розрахунків викидів парникових газів та звітування щодо викидів вуглецю і є найбільш затребуваним європейськими підприємствами. Застосування Гарантій походження передбачає використання спеціалізованих систем та програмного забезпечення, яке дозволяє вести їх облік, випуск та скасування. В усіх Європейських країнах застосовується відокремлення фізичних процесів від комерційних, тому врахування топології мережі та втрат електроенергії на її передачу є безумовною перевагою наведеного дослідження. Об’єктом дослідження є механізм підтвердження гарантій походження, що спирається на обґрунтоване визначення обсягів покриття навантаження споживача енергією з відновлювальних джерел. Наявні рішення для маркування електроенергії на основі сертифікатів Гарантії походження мають низку проблем. Вони часто не точно відображають викиди вуглецю, не забезпечують прозорості та можливості перевірки для кінцевих споживачів оскільки не враховують фізичні процеси передавання електроенергії у системі маркування. Зважаючи на важливість експорту електроенергії, наявність функціонуючого механізму Гарантій Походження набуде особливого значення після прийняття закону Європейського Союзу про «Зелений курс» та впровадження Механізму прикордонного вуглецевого регулювання. Для вирішення цієї проблеми розроблено метод визначення частки навантаження кожного вузла електричної мережі, що забезпечується певним джерелом електроенергії. Для врахування нелінійності співвідношення між напругами у вузлах електричних мереж та потужностями їх генерування чи навантаження використовуються результати розрахунку усталених режимів. Метод може бути інструментом підтвердження обсягів електроенергії у гарантіях її походження з урахуванням фізичних процесів електричних мереж.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Derii, V. O. "Complexes of electric heat generators for the control of electric load of regional power systems." Problems of General Energy 2019, no. 3 (2019): 17–23. http://dx.doi.org/10.15407/pge2019.03.017.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

САЧЕНКО, А. І. "СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ РЕЖИМАМИ РОБОТИ РОЗПОДІЛЬНОЇ ЕЛЕКТРИЧНОЇ МЕРЕЖІ З СОНЯЧНИМИ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯМИ ПРИНЕСИМЕТРИЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 2(89) (1 липня 2024): 63–71. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2024.2.9.

Full text
Abstract:
Використання відновлюваних джерел енергії є найбільш пріоритетним напрямком енергетичної політики України, яка спрямована на заощадження традиційних паливно-енергетичних ресурсів, поліпшення стану оточуючого середовища та запобігання зміні клімату. Враховуючи кліматичні та географічні особливості території України, економічно доцільним вважається використання генеруючих установок на основі сонячної та вітрової енергії. На цей час, найбільшого поширення на території України набули установки на основі сонячної енергії – сонячні електростанції (СЕС), сумарна встановлена потужність яких, станом на 2022 рік становить 7 751 МВт, що на 6 % більше ніж у попередньому році. Інтеграція СЕС в розподільні електричні мережі з подальшою їх паралельною роботою призводить до переходу від пасивного централізованого електропостачання, до активного децентралізованого. За умови співрозмірної потужності електричної мережі та СЕС виникає зміна режиму роботи першої, що в режимах мінімального навантаження призводить до підвищення рівня напруги на шинах приєднання СЕС до РЕМ. Таким чином, виникає потреба в дослідженні та розробці технологічних рішень, спрямованих на оптимізацію інтеграції мережевих сонячних електростанцій з метою покращення показників якості електричної енергії у системах розподілу з номінальною напругою 10 кВ. Одним із таких рішень є удосконалення системи автоматичного керування (САК) генерацією активної потужності СЕС, що дозволить керувати величиною відхилення напруги в точці приєднання до електричної мережі, шляхом обмеження потужності визначеними уставками. За такого підходу, значення відхилення напруги завжди буде в допустимих межах. Однак, такого роду керування не враховує можливість інверторів СЕС впливати на несиметрію напруг та режими реактивної потужності. Cучасні РЕМ характеризуються значною неоднорідністю. Наявність великої кількості потужних однофазних споживачів, а також трифазних споживачів, які працюють не одночасно, є однією з причин виникнення несиметрії напруг в мережах 10 кВ. Враховуючи це, задача удосконалення САК режимами роботи РЕМ з СЕС, реалізація якої дозволить досягнути одночасного зниження рівня усталеного відхилення напруги, рівня несиметрії напруг, та рівня споживання реактивної потужності за умови максимально можливого значення генерації електроенергії є актуальною.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

В., В. МИХАЙЛЕНКО, А. АБДУЛАЄВ С., В. ЕРНСТ В. та В. ЧУПАК В. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ НАПІВПРОВІДНИКОВОГО ПЕРЕТВОРЮВАЧА З П'ЯТИЗОННИМ РЕГУЛЮВАННЯМ ВИХІДНОЇ НАПРУГИ ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИМ НАВАНТАЖЕННЯМ". Science and Transport Progress, № 2(56) (29 квітня 2015): 129–35. https://doi.org/10.15802/stp2015/42162.

Full text
Abstract:
<strong>Мета</strong><strong>.&nbsp;</strong>Робота спрямована на дослідження<strong>&nbsp;</strong>виконання аналізу електромагнітних процесів в електричних колах із напівпровідниковими комутаторами. Необхідно розробити нові математичні моделіта визначити функціїта алгоритми рівнянь для аналізу усталених та перехідних процесів в електричних колах змінної структури. Також передбачається дослідити математичні моделі з напівпровідниковими комутаторами та ланками, в яких виникають синусоїдні, постійні й імпульсні напруги.&nbsp;<strong>Методика.&nbsp;</strong>Для досягнення поставленої мети була створена математична модель напівпровідникового перетворювача з електромеханічним навантаженням. Показано, що поява нелінійних елементів суттєво ускладнює задачі розрахунку та дослідження виникаючих у колах електромагнітних процесів. Найбільші ускладнення з&rsquo;являються у колах змінної структури, в ланках яких виникають синусоїдні, постійні та імпульсні струми під дією відповідних напруг.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Розроблено нові математичні моделі електромагнітних процесів у трифазних електричних колах напівпровідникових перетворювачів із багатоканальним зонним регулюванням фазних напруг (без урахування енергетичних втрат у напівпровідникових комутаторах) для швидкої оцінки впливу параметрів навантаження на рівень та форму вихідної напруги.&nbsp;<strong>Нау</strong><strong>кова</strong><strong>&nbsp;новизна.&nbsp;</strong>Розвинуто метод багатопараметричних функцій, які входять до алгоритмічних рівнянь аналізу усталених та перехідних процесів у розгалужених електричних колах із напівпровідниковими комутаторами та реактивними елементами, в напрямку врахування особливостей використання фазних напруг мережі електроживлення. Обґрунтовано, що використання методу багатопараметричних модулюючих функцій в електричних колах змінної структури є доцільним, якщо в їх ланках не більше трьох незалежних реактивних елементів. Розроблено нову математичну модель усталених і перехідних процесів в електричних колах напівпровідникових перетворювачів модуляційного типу з багатоканальним зонним використанням фазних напруг трифазної мережі живлення. При цьому втрати електроенергії у комутаторах не враховувались. Така математична модель була розроблена для швидкої оцінки впливу параметрів навантаження на характеристики регульованих синусоїдних та постійних напруг.&nbsp;<strong>Практична значимість.&nbsp;</strong>Створено нові схемотехнічні рішення напівпровідникових комутаторів із високочастотним широтноімпульсним регулюванням вихідної напруги при зміні параметрів навантаження в широких межах. Це дозволило підвищити швидкодію електротехнологічних систем. Розроблено методики підвищення швидкості регулювання та визначення енергоефективних режимних параметрів напівпровідникових комутаторів електротехнологічних систем. Розроблено нові методики аналізу усталених та перехідних процесів в електричних колах напівпровідникових перетворювачів модуляційного типу з постійними вихідними напругами та з різними видами модулюючих впливів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Беспалова А.В., Романюк В.П., Дашковська О.П., Книш О.І. та Вэтох О.М. "КОНТРОЛЬ ПІДКЛЮЧЕННЯ АВТОМАТИЧНИХ ВИМИКАЧІВ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ – ЗАПОБІГАННЯ ПОЖЕЖІ". Перспективні технології та прилади 1, № 23 (2024): 12–16. http://dx.doi.org/10.36910/10.36910/6775-2313-5352-2023-23-02.

Full text
Abstract:
Проведений аналіз аварійної роботи електромереж в старих будівлях, в яких дуже збільшилась насиченість приміщень технічними системами життєзабезпечення, в результаті чого збільшилось навантаження електричних мереж, яке перевищує розрахункові значення та викликає часте аварійне відключення електромережі установленими раніше автоматичними вимикачами. Крім того, експлуатація автоматичних вимикачів в агресивних умовах може порушити допустимий рівень величин сили струму встановлених для відключення споживачів. В даному випадку необхідно замінювати застарілу електричну мережу на нову, замінювати несправні автоматичні вимикачі на нові. Така робота потребує матеріальних затрат, тому деякі електрики використовують небезпечний метод паралельного підключення до основної групи контактів автоматичного вимикача додаткову групу контактів. Щоб цього уникнути необхідно встановити нормативні терміни технічного обслуговування автоматичних вимикачів, заборонити з’єднування контактних клем автоматичних вимикачів зовнішніми та внутрішніми провідниками для зміни величини максимального струму розмикання електромережі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Денисюк, Сергій Петрович, Галина Сергіївна Бєлоха та Ігор Сергійович Чернещук. "БАЛАНСУВАННЯ НАВАНТАЖЕНЬ У ЛОКАЛЬНИХ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМАХ". Електротехнічні та інформаційні системи, № 106 (30 грудня 2024): 40–46. https://doi.org/10.32782/eis/2024-106-7.

Full text
Abstract:
Дотримання балансу між генерацією та споживанням електроенергії є найголовнішою умовою стабільної роботи електроенергетичної системи. Щораз більша частка відновлювальних джерел енергії в загальному балансі генерації має мінливий графік генерування, що зумовлює використання нових підходів стосовно балансування попиту та пропозиції електричної енергії, потребуючи більш оперативно реагувати на їх зміни, що є особливо важливим у локальних електроенергетичних системах (ЛЕС) для забезпечення стабільної, надійної та ефективної роботи енергетичних мереж. У розгляді питань балансування та гнучкості як генераторів, так і навантажень необхідно виділити типи балансів. У статті представлено такі типи балансів: баланс паливно-енергетичних ресурсів, баланс виробництва енергії (електричної та теплової) в ОЕС України, баланс електроенергії в електромережах передачі електроенергії, баланс електроенергії в мережах розподілу електроенергії, баланс енергії в ЛЕС (Microgrid), баланс електроенергії в ЛЕС (Microgrid – Nanogrid). Для розгляду особливостей балансування електроспоживання в ЛЕС розглянуто систему, яка складається з одного генератора та двох навантажень, де навантаження включено паралельно. У статті розглянуто три типи локальних електроенергетичних систем, для яких отримано умови балансування: генератор постійного струму; генератор змінного струму; система змінного струму. На основі наведених співвідношень щодо умов балансування для кожного виділеного типу ЛЕС можливо оцінити «неоптимальності» передач електроенергії, а також використовувати умови балансування під час організації оптимізаційного процесу передачі вартості згенерованої та спожитої електроенергії для участі в ринках електричної енергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Варецький, Юрій, М. Гайдзіца та О. Коваль. "Проблема перенапруг на силових фільтрах у промислових електричних мережах". Журнал електроенергетичні та електромеханічні системи 5, № 1 (2023): 20–30. http://dx.doi.org/10.23939/sepes2023.01.020.

Full text
Abstract:
У промислових електричних мережах широко використовують силові фільтри гармонік, які дають можливість покращити якість напруги на шинах системи електропостачання і підвищити коефіцієнт потужності навантаження. Задача вибору схеми та параметрів фільтро- компенсувальної схеми пов’язана з необхідністю врахування вимог компенсації гармонік струму і реактивної потужності навантаження, особливостей схеми електропостачання та її режимів, а також характеристик перехідних процесів, які можуть виникати під час експлуатаційних перемикань. Процедури вибору параметрів силових фільтрів та рекомендації щодо застосування у типових промислових електричних мережах розглянуті у чинних міжнародних стандартах та багатьох публікаціях у періодичних спеціалізованих виданнях. Однією з проблем під час вибору параметрів силових фільтрів є проблема налаштування окремих фільтрів у складній фільтро- компенсувальній схемі, яка пов’язана з технологічними відхиленнями параметрів використовуваних реакторів і конденсаторів. Крім робочих характеристик електричної мережі у стаціонарному режимі під час проектування фільтрів потрібно брати до уваги також можливі перехідні перенапруги та надструми, які є характерними для вибраної системи електропостачання. Як показує аналіз доступної інформації, в інженерній практиці не існує загальноприйнятих рекомендацій щодо врахування відхиленнями параметрів фільтрів, які вимушують змінювати порядок їх налаштування, на рівень максимальних перенапруг на реакторах і конденсаторах фільтрів. У пропонованій статті розглянуто метод визначення максимальних перенапруг на реакторах і конденсаторах фільтрів на підставі моделювання характерних для вибраної промислової електричної мережі експлуатаційних перемикань. Дослідження перехідних процесів у системі електропостачання виконано на моделі, опрацьованій з використанням пакета MATLAB Simulink. В процесі досліджень здійснено аналіз впливу міри налаштування фільтрів у складній фільтро-компенсувальній схемі на рівень максимальних перенапруг, які спричинені технологічними перемиканнями, та наведено порівняльні характеристики перехідних перенапруг у можливих конфігураціях фільтрів. Показано, що використання у фільтро-компенсувальній схемі демпфованого фільтра типу “C” дозволяє значно зменшити рівень перехідних перенапруг на реакторах і конденсаторах фільтрів, а також практично усунути вплив розлаштування фільтрів на рівень перенапруг. Запропонований у роботі підхід до визначення максимальних перенапруг на обладнанні фільтрів може бути використаний у задачах проектування фільтро- компенсувальних схем для систем електропостачання різного призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Коваленко, І. Я. "РОБОТА СИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА З ПОСТІЙНИМИ МАГНІТАМИ ПРИ ПІДМАГНІЧУВАННІ СТОРОННЬОЮ ЄМНІСТЮ". Vidnovluvana energetika, № 1(64) (30 березня 2021): 50–58. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.1(64).50-58.

Full text
Abstract:
Вітроенергетика є екологічно чистим та ефективним засобом перетворення механічної енергії вітру на електричну. Вітроагрегати продовжують активно використовуватись до сього часу. Разом з тим проводяться активні роботи з вдосконалення вітрогенерувальних комплексів та підвищення ефективності перетворення енергії вітру на електричну. Одним зі способів підвищення ефективності перетворення енергії вітру на електричну є підмагнічування електрогенератора з постійними магнітами сторонньою статичною ємністю. Розроблено математичну модель для оцінки величини ємності, яку необхідно приєднати до обмотки статора електрогенератора, залежно від ряду умов: величини та характеру навантаження; параметрів електрогенератора; підвищення величини напруги на затискачах; підвищення активної потужності на виході електрогенератора. За результатами розрахунків отримано вираз, що дозволяє оцінити необхідну величину ємності при чисто активному навантаженні.&#x0D; Для діапазону потужності електрогенератора, що досліджувався, від нуля до номінального значення, величина ємності, яку необхідно приєднати до обмотки якоря електрогенератора з постійними магнітами становить 4,3–32,1 мкФ, що дає змогу забезпечити напругу на затискачах генератора близько номінальної з похибкою ±5 %. При використанні додаткової підмагнічувальної ємності для підвищення активної потужності генератора спостерігається її приріст на рівні 10–15 %.&#x0D; Результати розрахунку необхідної величини сторонньої ємності генератора підтверджують адекватність розробленої моделі та достовірність отриманих результатів, що дозволяє використовувати цю модель для подальших досліджень та оцінки ефективності методів і засобів підвищення ефективності перетворення енергії вітру. Бібл. 7, табл. 3, рис. 5.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Tomashevskyi, Yurii, Oleksander Burykin, Volodymyr Kulyk, Juliya Malogulko та Vladyslav Hrynyk. "ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА РОЗПОДІЛЬНОЇ ЕЛЕКТРИЧНОЇ МЕРЕЖІ НА БАЗІ КОНЦЕПЦІЇ SMART METERING ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ТИПОВИХ ГРАФІКІВ НАВАНТАЖЕННЯ". TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, № 3(21) (2020): 229–41. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-3(21)-229-241.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Використання інформаційних систем та баз даних стає невід’ємною складовою діяльності енергетичних компаній. Інформація про виробництво та споживання електроенергії зберігається в агрегованому вигляді. Це не дає змоги визначати складові балансових витрат електроенергії методом поелементних розрахунків та аналізувати їх структуру. Таким чином, вдосконалення математичного та програмного забезпечення інформаційних систем обліку електроенергії з метою підвищення адекватності визначення втрат електроенергії у розподільних мережах є актуальним завданням. Постановка проблеми. Оснащення розподільних електричних мереж засобами моніторингу їхніх параметрів часто виявляється недостатнім для розв’язування задач планування та ведення режимів. Тому метою дослідження є аналіз можливості застосування системного підходу до створення інформаційних систем РЕМ з використанням даних автоматизованих систем комерційного обліку електроенергії та інших наявних джерел інформації для підвищення точності моделювання характерних режимів мереж та складових балансу електроенергії. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Нині використовуються декілька підходів для перевірки та відновлення даних щодо електричних навантажень у системах АСКОЕ та Smart Metering: 1) технологія великих даних (Big Data Technology – data management); 2) глобальне обчислення на основі не втрачених даних; 3) статистичні методи; 4) штучні нейронні мережі; 5) кластерний аналіз; 6) застосування методів оцінювання стану; 7) використання типових графіків електричних навантажень. Наведені підходи можуть комбінуватися для отримання додаткових переваг. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Необхідною умовою для використання наявних підходів є наявність невтрачених даних. Це робить принципово неможливим застосування відомих підходів для дослідження режимних параметрів РЕМ з прийнятною точністю. Постановка завдання. Отже, основним завданням є дослідження можливості використання системного підходу до побудови інформаційних систем РЕМ із застосуванням технології Smart Metering, а також методів та алгоритмів, які використовуючи наявну інформацію, агреговану за часовими періодами, дадуть змогу визначати режимні параметри РЕМ з необхідною точністю.Виклад основного матеріалу. Для розгортання агрегованих даних у графіки навантаження та генерування, у роботі запропоновано використовувати типові графіки енергообміну споживачів та місцевих джерел енергії. Для узгодження виміряних параметрів режиму та псевдовимірювань, розрахованих за типовими графіками, запропоновано використовувати алгоритм на основі методу найменших квадратів. Оцінювання точності проводилося шляхом зіставлення втрат електроенергії для цілком спостережної мережі з результатами імітаційних розрахунків. Висновки відповідно до статті. Встановлено, що застосування типових графіків навантаження та генерування дає змогу відновлювати графіки енергообміну споживачів та місцевих джерел енергії з прийнятною точністю. Використання типових графіків навантаження та генерування (псевдовимірювань) дає змогу зменшити вартість систем моніторингу розподільних мереж.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!