To see the other types of publications on this topic, follow the link: Національна екологічна мережа.

Journal articles on the topic 'Національна екологічна мережа'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Національна екологічна мережа.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Ващишин, М. "Національна екологічна мережа як інтегрована система". Вроцлавсько-Львівський юридичний збірник, N 6 (2015): 299–310.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Статівка, О. О. "Національна екологічна мережа як об’єкт еколого-правового регулювання: теоретико-правове розуміння". Проблеми законності, Вип. 136 (2017): 133–43.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кононенко, Інна. "Державна екологічна політика в умовах децентралізації влади в Україні". Геополітика України: історія і сучасність, № 2(27) (17 грудня 2021): 67–74. http://dx.doi.org/10.24144/2078-1431.2021.2(27).67-74.

Full text
Abstract:
У статті досліджено основні актуальні аспекти національної екологічної політики у сучасних умовах децентралізації влади. Визначено проблемні питання її практичної реалізації на різних рівнях публічного управління. Наголошено на нових викликах щодо реалізації екологічної політики, пов’язаних з трансформаційними процесами в Україні. Зазначено про відсутність розвиненості мережі екологічних комунікацій (освіти, підвищення рівня екологічної свідомості, посилення ролі екологічної складової у міжсекторальному партнерстві). Представлено різні підходи до визначення «екологічна політика». Наведено ключ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ЛОПУШИНСЬКИЙ, І. П., та О. В. ПРОНІНА. "ПІДРИВ КАХОВСЬКОЇ ГЕС: НАСЛІДКИ ДЛЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 1(88) (1 травня 2024): 372–77. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2024.1.52.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні фактори екологічної небезпеки, обумовлені наслідками військових дій на території України, а саме наслідки підриву греблі Каховської гідроелектростанції 6 червня 2023 року. Також проаналізовані сучасні підходи та інструменти державного управління екологічною безпекою України. Доведено суттєву роль публічного управління в реалізації політики екологічної безпеки держави в умовах ризиків, що несуть із собою військові дії. Сучасне положення системи національної безпеки України обумовлює необхідність змін в системі державного управління екологічною безпекою. Підкреслено,
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пєшкова, Олександра, та Ірина Устінова. "ВЕТЛАНД-ПАРКИ ЯК ЗАСІБ РЕГЕНЕРАЦІЇ БЕЛІГЕРАТИВНИХ ЛАНДШАФТІВ УКРАЇНИ". Grail of Science, № 39 (24 травня 2024): 770–78. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.10.05.2024.125.

Full text
Abstract:
З огляду на можливості природньої регенерації компонентів екологічних угруповань на порушених російською війною теренах, в статті викладено результати аналізу світового досвіду відновлення белігеративних ландшафтів мережею водно-болотних угідь та створенням Національних ветланд-парків (досвід Іраку, Хорватії, Японії). Виокремлено теоретичні засади регенерації цих ландшафтів з урахуванням закономірної дії процесів екологічної спадкоємності видів, зміни яких з часом утворюють екологічну спільноту. Акцентовано увагу на вторинній сукцесії, вплив якої природно відновлює раніше зруйновані екологічно
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Stadnik, A. "Оптимізація структури захисних лісових насаджень та їх систем в агроландшафтах України". Наукові праці Лісівничої академії наук України, № 16 (31 травня 2018): 70–80. http://dx.doi.org/10.15421/411808.

Full text
Abstract:
Розглянуто категорії і системи захисних лісових насаджень у лісомеліоративних районах України, головні деревні породи для створення ефективних захисних лісових насаджень та особливості їх росту і розвитку. Обґрунтовано шляхи створення оптимізованих систем захисних лісових насаджень, природоохоронні та екологічні пріоритети в агролісових екосистемах. У концептуальному плані оптимізована система захисних лісових насаджень різного цільового призначення має ґрунтуватися на ландшафтно-екологічних основах і забезпечувати формування стійкого агролісового ландшафту, в якому стабілізуватиметься екологі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

БРЕЧКО, Олександр, та Наталія КРИВОКУЛЬСЬКА. "ВПЛИВ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ НА ДОСЯГНЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 4 (28 грудня 2023): 201–9. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2023-10-28.

Full text
Abstract:
Констатовано, що цифрова трансформація є складовою суспільного прогресу, драйвером розвитку економіки, яка змінює моделі діяльності людей, організацій, територіальних громад, регіонів, країни; зумовлює появу, розвиток і модернізацію різних технологій (штучний інтелект, електронне урядування, цифровізація медичної й соціальної сфер, ІТ-системи екологічного моніторингу тощо). Стверджується, що цифрова трансформація уможливлює суспільний розвиток і сприяє кількісно-якісним перетворенням у різних сферах діяльності. 
 Акцентовано на сутнісному наповненні та формах цифрової трансформації в упра
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Залеський, І. І. "ГЕОЛОГІЧНІ ПАМ’ЯТКИ РІВНЕНЩИНИ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, № 101 (2024): 128–37. http://dx.doi.org/10.31713/vs120239.

Full text
Abstract:
Одним із видів національних багатств України є біологічне та ландшафтне різноманіття, яке забезпечує екосистемні та біосферні функції живої природи і формує умови проживання людини. Важлива частина указаних цінностей зберігається у геологічних пам’ятках – унікальних природних об’єктах, які відкриті для пізнання і мають наукове та культурно-естетичне значення.
 На виконання Закону України «Про загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000–2015 роки», лише у 2009 році Рівненською обласною радою (25.09.2009 року № 1330) затверджено Регіональну програму
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Тараненко, А. О., Д. В. Бочаров, А. О. Королькова та В. Г. Прядко. "Аналіз екологічної стійкості лісових екосистем Полтавської області". Scientific Progress & Innovations 28, № 1 (2025): 93–100. https://doi.org/10.31210/spi2025.28.01.16.

Full text
Abstract:
Лісове господарство сьогодні стикається з низкою викликів, пов’язаних з впливом на довкілля та використанням лісових ресурсів. Зростає загроза деградації лісів через пожежі, незаконну вирубку, шкідників і зміну клімату. Особливо гостро постають питання щодо старіння насаджень, недостатнього природного відновлення та порушень у структурі лісів через активну експлуатацію ресурсів. Водночас відбувається значний прогрес у лісовідновленні, зокрема за допомогою штучного заліснення і сприяння природному відновленню. Лісове господарство спрямоване на збалансоване управління лісовими ресурсами, що вклю
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Саркісов, Ігор. "МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ". Теоретичні та прикладні питання державотворення, № 33 (17 лютого 2025): 88–97. https://doi.org/10.35432/tisb332025324727.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто міжнародний досвід формування та розвиток системи залізничного транспорту. Зарубіжні країни демонструють комплексний підхід до модернізації залізничної інфраструктури, який включає впровадження інноваційних технологій, цифровізацію управління та підвищення енергоефективності. Ефективна публічна політика та залучення приватного капіталу сприяють стабільному розвитку залізничної галузі, підвищенню конкурентоспроможності та якості послуг. Залізничний транспорт є одним із останніх видів транспорту в світі, що виконує ключову роль у перевезенні пасажирів і вантажів. Його розвито
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Кондратюк, Т. "Окремі проблеми формування національної екологічної мережі". Підприємництво, господарство і право, № 5 (243) (2016): 53–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Гетьман, В. І. "УПРАВЛІННЯ ЕКОМЕРЕЖЕЮ". Вісті Біосферного заповідника «Асканія-Нова», № 22 (14 квітня 2021): 17–24. http://dx.doi.org/10.53904/1682-2374/2020-22/3.

Full text
Abstract:
Ідея екологічної мережі – це нинішній погляд природоохоронної науки і практики на "технологію" збереження довкілля. Вона бере свої початки і ґрунтується на концепції біоцентрично-сітьової ландшафтно-територіальної структури. Екомережа є ключовим елементом практичного впровадження екологічної пара- дигми природокористування, яку можна сформулювати як збереження природного каркасу території. На загальнодержавному, регіональному і локальному рівнях "ядрами" екомережі є природно-заповідні терени загальнодержавного і місцевого значення, що забезпечують структурну організацію національних, регіональ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Кошля, А. О. "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПІДХІД ДО ВСТАНОВЛЕННЯ СУТНОСТІ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО МЕХАНІЗМУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ". Kyiv Law Journal, № 2 (19 жовтня 2022): 87–92. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2022.2.13.

Full text
Abstract:
Метою статті є визначення напрямів удосконалення нормативного визначення категорії «національна екологічна безпека», що має базуватися на дотриманні європейських стандартів реалізації та захисту права людини на безпечне довкілля. Автором підкреслено, що реалізація цілей сталого розвитку як пріоритетні засади формування державної політики України, що має визначатися як складова державної політики, про що було внесено відповідні зміни до нормативно-правових актах, що регламентують діяльність уряду та центральних органів виконавчої влади як адміністративних органів, уповноважених на здійснення ст
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

КИРИЛЛОВА, О. В., та Р. І. ГНІДОЙ. "ВНУТРІШНІЙ ВОДНИЙ ТРАНСПОРТ УКРАЇНИ: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ТА ПРАВОВИХ РЕФОРМ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 3(90) (26 листопада 2024): 59–67. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2024.3.8.

Full text
Abstract:
У статті досліджено перспективи розвитку внутрішнього водного транспорту (ВВТ) України в контексті євроінтеграції та гармонізації законодавства з європейськими стандартами. Проаналізовано сучасний стан національної правової бази та її відповідність міжнародним нормам, зокрема, директивам ЄС щодо транспорту та екологічної стійкості. Окрема увага приділена викликам, що виникли внаслідок військових дій, та необхідності модернізації інфраструктури та системи фінансування ВВТ. Висвітлено потенціал реформ у сфері ВВТ, зокрема щодо екологічної відповідальності, що є важливим для зменшення впливу тран
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Ковтун, О. М. "Формування національної екологічної мережі в контексті сталого розвитку: правовий аспект". Екологічний вісник, № 1 (65) (2011): 17–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Дейнега, М. А. "Правовий режим земель сільськогосподарського призначення у складі національної екологічної мережі". Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія "Право", Вип. 197, ч. 3 (2014): 102–7.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Бондар, Ю. О., О. А. Марченко, І. А. Діденко та С. О. Пустова. "Природно-заповідний фонд Київщини як складова національної системи екологічної мережі". Ukrainian Journal of Natural Sciences, № 10 (2024): 206–14. https://doi.org/10.32782/naturaljournal.10.2024.19.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Хоменко, Інна, Ірина Горобінська та Артур Горобінський. "ВПРОВАДЖЕННЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ ОРГАНІЗАЦІЇ МУЛЬТИМОДАЛЬНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ В УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ". РОЗВИТОК МІСТА, № 1 (05) (31 березня 2025): 133–41. https://doi.org/10.32782/city-development.2025.1-19.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено вивченню світового досвіду розвитку мультимодальних перевезень з метою розроблення відповідних рекомендацій щодо підвищення ефективності транспортних послуг в Україні. Метою статті є аналіз світового досвіду організації мультимодальних перевезень та можливості запровадження дієвих механізмів їх організації в Україні в контексті реалізації концепції сталого розвитку. Досліджено проблеми, що стримують розвиток мультимодальних перевезень в Україні. Визначено фактори розвитку мультимодальних перевезень, основними серед яких є: перехід на екологічні види транспорту, оптимізація ма
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Гольонко, Р. А. "Правове регулювання формування національної екологічної мережі України як складової Загальноєвропейської екомережі". Проблеми законності, Вип. 135 (2016): 113–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Ковтун, О. М. "Формування національної екологічної мережі-важливий напрям планування використання та охорони земель в Україні". Адвокат, № 1 (112) (2010): 45–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Кучеркова, Світлана, та Галина Матвієнко. "Державна підтримка та регуляторні заходи для розвитку штучного інтелекту в енергетичному секторі України". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 3 (10 вересня 2023): 215–26. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2023-3-215-226.

Full text
Abstract:
Однією з цілей сталого розвитку є забезпечення доступу до недорогої, безпечної та екологічно чистої електроенергії. Проте, щоб ця мета могла бути досягнута за рахунок зеленої енергетики, потрібно вирішити численні питання, які заважають розвитку ринку, такі як недостатнє виробництво електроенергії, слабка інфраструктура для її передачі та розподілу, екологічні проблеми. Нагальним питанням, яке потребує швидкого вирішення є управління споживанням та виробництвом енергії. Усі ці питання можуть бути вирішені за допомогою впровадження інновацій та штучного інтелекту. Ціль статті полягає в обгрунту
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Статівка, О. О. "Ретроспектива розвитку правової науки про природно-заповідний фонд України як елемент національної екологічної мережі". Проблеми законності, Вип. 134 (2016): 129–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Харченко, Тетяна Олександрівна. "ОСНОВНІ ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ КОНЦЕПЦІЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ АГРАРНОГО СЕКТОРУ ТА СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ ЧЕРЕЗ ІНСТРУМЕНТИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ". Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, № 5 (20 лютого 2023): 38–44. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2022.5.7.

Full text
Abstract:
В статті досліджено напрями, котрі визначають важливість впровадження інструментів державної підтримки аграрного сектору на довгостроковій основі. Підтверджено, що необхідним є поліпшення рівня та якості життя сільського населення, шляхом забезпечення інфраструктурного розвитку сільських територій; стимулювання зростання зайнятості населення; забезпечення достатнього рівня інвестицій у людський капітал; формування мережі центрів інформаційної, консультаційної, навчальної, підтримки; підвищення рівня доходів; застосування ресурсозберігаючих та екологічно-сприятливих технологій; державної та рег
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Шоробура І. М. та Долинська О. О. "ПІДГОТОВКА ФАХІВЦІВ З ТУРИЗМУ". ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, № 51 (9 лютого 2022): 70–75. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi51.353.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено особливості підготовки фахівців з туризму в Україні, розкрито теоретико-методологічні засади туризму в Україні, подано його форми, напрями, функції. Акцентовно, що метою навчання є вивчення компетентностей для здійснення професійної діяльності у сфері туризму. Змістове наповнення освітніх компонентів відповідає спеціальності 242 “Туризм”. Загальні питання туризму розглядаються під час вивчення низки дисциплін. Визначено особливості туристичної подорожі, форми туризму. Зокрема, це в’їзний туризм, виїзний, міжнародний, внутрішній. Визначено категорії туризму, як-от: діти, під
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Мілімко, Л. В. "Механізм правового регулювання формування та функціонування національної екологічної мережі в процесі реалізації концепції сталого розвитку". Екологічне право України, № 1/2 (2016): 50–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Soloviy, Vitaliy, та Ion Dubovich. "Еколого-соціо-економічний аналіз управління міськими територіями в умовах зміни клімату: на прикладі міст обласного значення України". Наукові праці Лісівничої академії наук України, № 21 (28 грудня 2020): 157–72. http://dx.doi.org/10.15421/412036.

Full text
Abstract:
Зміна клімату на території України швидко прогресує, втім національна екологічна політика наразі не відповідає нагальності кліматичних викликів. У цьому контексті особливої актуальності набуває роль міст, як середовищ уразливості до зміни клімату, втім, також і джерела потенційних рішень. На основі аналізу 78 планів міст обласного значення України, які є учасниками Глобальної Угоди мерів щодо клімату та енергії, наведено критичний міждисциплінарний аналіз виконання містами своїх зобов’язань і цілей щодо зменшення викидів, ефективності управління міськими територіями в умовах зміни клімату, а т
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

КУХАР, Володимир, Ірина ШКРАБАК, Лариса ШАУЛЬСЬКА, Олег ЮЗЕФОВИЧ та Давід БОЖЕНКО. "ГЛОБАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ВОДНЕВИХ КЛАСТЕРІВ ДЛЯ ДЕКАРБОНІЗАЦІЇ МЕТАЛУРГІЇ В КОНТЕКСТІ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ ГАЛУЗІ". Development Service Industry Management, № 1 (27 лютого 2025): 94–101. https://doi.org/10.31891/dsim-2025-9(12).

Full text
Abstract:
У статті досліджено світовий досвід створення водневих кластерів та обґрунтовано їхню роль у декарбонізації металургійної галузі України. Проведено аналіз зарубіжних практик впровадження водневих технологій у важку промисловість на прикладі Німеччини, Франції, Нідерландів, США, Японії та Австралії, а також визначено ключові підходи до їх адаптації в національних умовах. Визначено основні переваги кластерного підходу, серед яких оптимізація витрат на транспортування водню, зменшення викидів СО₂, інтеграція відновлюваних джерел енергії та підвищення конкурентоспроможності металургійних підприємс
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

ГРИБАН, М. М. "СУТНІСТЬ БЕЗПЕКИ НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ ЯК ОБ’ЄКТУ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ (КОНТРОЛЮ)". Вісник Кримінологічної асоціації України 28, № 1 (2023): 273–82. http://dx.doi.org/10.32631/vca.2023.1.24.

Full text
Abstract:
У статті наголошено на тому, що сутність безпеки на автомобільному транспорті загального користування як об’єкта нагляду (контролю) можна розкрити шляхом звернення до особливостей забезпечення безпеки на автомобільному транспорті загального користування, новітніх соціально-економічних, урбанізаційних реалій та підходів до розуміння транспорту; модернізації громадського транспорту, розвитку вуличної мережі з урахуванням забезпечення її пріоритетів, адаптація міського простору до пересування вразливих учасників дорожнього руху, врахування передового досвіду зарубіжних держав та окремих міст, спр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Кудріна, О. Ю., та І. В. Шишенко. "Економічна політика регулювання процесу цифровізації". Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, № 6 (276) (10 січня 2023): 20–25. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2022-276-6-20-25.

Full text
Abstract:
Розвиток цифрового світу, де реєструється зростання індивідуальної та спільної діяльності, передбачає оцифровування для майбутнього технологічного вдосконалення, створює унікальні можливості для підвищення соціального та екологічного добробуту та подальшого вдосконалення глобальних стандартів життя, зберігаючи та покращуючи здоров’я навколишнього середовища для майбутніх поколінь. У той час як зростання цифрової економіки може підвищити продуктивність і принести користь місцевій і глобальній економіці, цифровізація також створює потенційні проблеми сталого розвитку, пов’язані з соціальним (руй
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Козлов, А. С. "Механізми розвитку транспортної інфраструктури регіонів". Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, № 6 (286) (10 січня 2025): 59–65. https://doi.org/10.33216/1998-7927-2024-286-6-59-65.

Full text
Abstract:
В представленій статті доведено, що транспортна інфраструктура є однією з найважливіших складових економічного та соціального розвитку будь-якого регіону. Вона забезпечує мобільність населення, ефективне переміщення товарів і послуг, а також підтримує інтеграцію регіонів у загальнодержавну та міжнародну транспортну мережу. Розвиток транспортної інфраструктури має величезний вплив на економічне зростання, покращення якості життя населення та створення умов для залучення інвестицій. Механізми розвитку транспортної інфраструктури регіонів визначаються комплексом факторів, які включають фінансуван
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Герасик, Дар`я, та Ольга Матвеєва. "Формування соціального капіталу як ключовий фактор реалізації концепції сталого розвитку територіальних громад України в умовах війни". Public administration aspects 12, № 4 (2024): 5–12. https://doi.org/10.15421/152442.

Full text
Abstract:
Актуальність. Досліджено сутність і значення соціального капіталу як критичного ресурсу для забезпечення сталого розвитку територіальних громад України в умовах війни. Вона порушила соціо-еколого-економічні основи функціонування громад, зумовивши безпрецедентні виклики: значні втрати населення, масову міграцію, руйнування інфраструктури, уповільнення економічної активності та екологічні лиха. Зважаючи на масштабні загрози національній безпеці та виживанню населення, соціальний капітал відіграє вирішальну роль, забезпечуючи стійкість, мобілізацію внутрішніх і зовнішніх ресурсів, активізацію гро
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Люлін, Валерій Олександрович. "ЗАГАЛЬНОСОЦІАЛЬНІ ЗАХОДИ ЗАПОБІГАННЯ КРИМІНАЛЬНИМ ПРАВОПОРУШЕННЯМ НА ОБ’ЄКТАХ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА". Київський юридичний журнал, № 4 (6 листопада 2023): 99–108. http://dx.doi.org/10.32782/klj-2023-4.11.

Full text
Abstract:
У статті наголошено, що мінімізація запобігання кримінальним правопорушенням у сфері надання послуг населенню нажаль зумовлена відсутністю нормативно-правового забезпечення як самої діяльності по запобіганню кримінальним правопорушенням, так і в частині суб’єктів їх формування та реалізації. Встановлено, що загальносоціальне запобігання кримінальним правопорушенням у сфері водопровідно-каналізаційного господарства повинно бути спрямоване на формування нормативно-правового забезпечення такої діяльності й комплексну правову його реалізацію на загальнодержавному та відомчому рівнях з метою систем
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Гуменюк, Борис. "Трансформація державоцентричної моделі міжнародного порядку у ХХІ ст." Історико-політичні проблеми сучасного світу, № 43 (15 червня 2021): 9–21. http://dx.doi.org/10.31861/mhpi2021.43.9-21.

Full text
Abstract:
Доведено, що державні та недержавні учасники міжнародних відносин створюють регіональні та глобальні мережі взаємодії, що динамічно розвиваються. Однак на сьогодні не можна казати про руйнацію національного суверенітету в планетарних масштабах. Констатується посилення суверенітету провідних держав світу і його послаблення в державах периферії. Суверенітет в країнах світової периферії трансформувався, а політична влада реконфігурувалася саме з-за посилення залежності держав периферії від транснаціональних учасників міжнародних відносин, міжнародних організацій, інституцій та провідних країн сві
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Скоробогатова, Н. Є. "SMART -CITY ЯК МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ МОДЕЛІ ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ ГРОМАДИ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 3(82) (11 квітня 2023): 204–10. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2022.3.29.

Full text
Abstract:
У статті досліджено вплив інформаційних технологій на розвиток національної економіки та суспільства загалом. На основі проведеного дослідження доведено, що країни, які мають високий ступінь розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, є лідерами за їх впровадженням у суспільне життя задля забезпечення якості життя населення. Особлива увага в даному напрямі приділяється наявності мережі цифрових державних послуг, що робить їх якісними та доступними для мешканців. Простежується прямий зв’язок між ступенем цифрового розвитку країн та ступенем використання цифрових технологій в рамках державн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Brezytska, D. M., та I. V. Guschuk. "ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ПРИ ПОВОДЖЕННІ З МЕДИЧНИМИ ВІДХОДАМИ В УКРАЇНІ". Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, № 3 (15 листопада 2019): 44–50. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2019.3.10591.

Full text
Abstract:
Мета: провести аналіз проблем, які виникають при поводженні з медичними відходами, та визначити основні гігієнічні підходи щодо безпечного поводження з ними.
 Матеріали і методи. У процесі дослідження використано такі методи: описовий, медико-статистичний, бібліографічний, епідеміологічний, санітарно-гігієнічний.
 Результати. Проведено аналіз проблем, які виникають при поводженні з медичними відходами, та визначено основні гігієнічні підходи щодо безпечного поводження з ними. На сьогодні в нашій країні немає досконалої законодавчої бази у вирішенні цього питання. Медичні відходи мают
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Стойко, Н., та О. Черечон. "БАГАТОЦІЛЬОВА КОНСОЛІДАЦІЯ ЗЕМЕЛЬ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД УКРАЇНИ". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series Architecture and Construction, № 25 (23 грудня 2024): 169–77. https://doi.org/10.31734/architecture2024.25.169.

Full text
Abstract:
У країнах Західної Європи сучасна консолідація земель є багатоцільовим інструментом управління земельним ресурсами та планування простору з метою розвитку сільського господарства, будівництва масштабної інфраструктури, відновлення природних ландшафтів, збереження біорізноманіття, адаптації до зміни клімату та пом’якшення її наслідків тощо. Проведено контент-аналіз текстової інформації про багатоцільовий підхід до консолідації земель як інструмента землеустрою, спрямованого на зміну структури власності через перерозподіл земельних ділянок для просторової реструктуризації землекористування сільс
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Монаєнко, Антон Олексійович. "АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС ЄВРОПОЛУ ТА ЄВРОЮСТУ У СФЕРІ ПРОТИДІЇ ДЕЯКИМ ВИДАМ ПРАВОПОРУШЕНЬ В ЄС". New Ukrainian Law, № 2 (13 липня 2023): 46–54. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2023.2.6.

Full text
Abstract:
У статті автор зазначає особливості діяльності Європолу, суть якої зводиться до підвищення ефективності функціонування відповідних компетентних органів влади держав - членів ЄС та зміцнення співробітництва з ними у боротьбі з особливо небезпечними формами міжнародної злочинності. Для викоання завдань Європол оснащений спеціальним комп’ютерним забезпеченням. Його Комп’ютерна система складається з трьох елементів: – інформаційної системи, куди заносяться дані про засуджених осіб чи підозрюваних у скоєнні злочинів, які підслідні Європолу, а також про осіб щодо яких є «серйозні підстави» припускат
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Разінкін, Н. С. "ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ НЕПРЯМИХ МЕТОДІВ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ". Трансформаційна економіка, № 4 (09) (6 лютого 2025): 53–59. https://doi.org/10.32782/2786-8141/2024-9-9.

Full text
Abstract:
У дослідженні розглядаються перспективи застосування непрямих методів державного регулювання ринку електромобілів як інструменту стимулювання розвитку екологічно орієнтованого транспорту. Оцінено основні бар’єри, що уповільнюють розвиток цього ринку: висока вартість електромобілів порівняно з традиційними автомобілями, обмежена мережа зарядної інфраструктури, низька обізнаність споживачів про переваги електротранспорту та нестабільність державної підтримки. Дослідження акцентує увагу на ефективності непрямих методів регулювання, до яких належать податкові пільги, субсидії, інвестиції в зарядну
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Швець, Михайло Анатолійович. "ЕВОЛЮЦІЯ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИХ ПРАКТИК УКРАЇНИ". Culturological Almanac, № 1 (27 березня 2025): 432–47. https://doi.org/10.31392/cult.alm.2025.1.50.

Full text
Abstract:
У роботі проаналізовано вплив соціально-політичних трансформацій та технологічних інновацій на культурно-мистецькі практики в Україні після здобуття незалежності. У роботі акцентовано на тому, що значні політичні події, як-от Помаранчева Революція та Революція Гідності, стали каталізаторами для активізації мистецької діяльності. Мистецькі твори, створені в ці періоди, стали потужними засобами висловлення протесту і соціальної критики, відображаючи виклики, з якими стикалася країна. Художники, письменники та інші митці використовували свої роботи для трансформації національної ідентичності та п
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Бомба, М. Я., Л. О. Федина, У. Б. Лотоцька-Дудик та О. Б. Максимець. "ЕКОЛОГО-ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА СТАНУ ПИТНОЇ ВОДИ ОКРЕМИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ЛЬВІВЩИНИ". Актуальні проблеми профілактичної медицини, № 29 (6 травня 2025): 28–34. https://doi.org/10.32782/2786-9067-2025-29-4.

Full text
Abstract:
Вода є стратегічним ресурсом, який забезпечує життєдіяльність населення та економічний розвиток суспільства загалом. Вирішення проблеми водозабезпечення було включено до Цілей сталого розвитку, які визначають пріоритет доступу до води для всіх до 2030 року для зниження соціальної та медичної нерівності. Через забруднення та виведення з використання значної кількості природних водойм можливості доступу до чистої води значно обмежились. Для нашої країни питання забезпечення питною водою набуває особливого значення в умовах війни РФ проти України. Дослідження показників якості води на відповідніс
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Саюк, Марія. "Особливості підготовки освітніх лідерів за магістерською програмою в Університеті прикладних наук Стендена (Нідерланди)". Ukrainian Educational Journal, № 1 (12 квітня 2024): 34–44. http://dx.doi.org/10.32405/2411-1317-2024-1-34-44.

Full text
Abstract:
Серед академічної спільноти Україні набувають популярності ідеї управління вищою освітою на засадах лідерства. Королівство Нідерландів, союзник і партнер України, всебічно розвиває ідею лідерства, що відображено в національних освітніх політиках та дослідженнях нідерландських учених. З’ясовано, що управління освітою в Нідерландах еволюціонувало від ієрархічної моделі до такої, що ґрунтується на підходах командного лідерства. Однією з провідних концепцій є лідерство-­служіння, що сприяє максимальному розкриттю талантів студентів задля блага нідерландського суспільства і вирішення нагальних проб
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Запотоцький, Сергій, та Світлана Тищенко. "ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ОПОРНОГО ТУРИСТСЬКО-РЕКРЕАЦІЙНОГО КАРКАСУ". Природнича освіта та наука, № 6 (30 грудня 2024): 128–35. https://doi.org/10.32782/nser/2024-6.17.

Full text
Abstract:
У статті зазначено, що туризм є соціально-економічним явищем, яке характеризується нерівномірним розвитком у просторі, основною причиною диференціації є наявність різних факторів впливу, на особливу увагу серед яких заслуговує розподіл туристсько-рекреаційних ресурсів. Встановлено, що тотальний аналіз туристсько-ресурсного потенціалу обраної території (регіон, область, громада) дозволить визначити причини диференціації на ринку туристичних послуг, а також посилити конкурентні переваги. Доведено, що основним підґрунтям формування туристсько-рекреаційної системи є опорний каркас. Дослідженням пи
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Korus, N. N., та P. T. Yashchenko. "Зумовленість і прояви сильватизації постаграрних екосистем Української частини транскордонного біосферного резервату "Західне Полісся"". Scientific Bulletin of UNFU 31, № 3 (2021): 68–73. http://dx.doi.org/10.36930/40310310.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано зумовленість спонтанного заліснення (сильватизації) колишніх сільськогосподарських угідь в українській частині транскордонного біосферного резервату "Західне Полісся" (ТБР), яка територіально охоплює регіон Шацького поозер'я. Тут від 1983 р. функціонує Шацький національний природний парк, якому у 2002 р. було надано статус міжнародного резервату біосфери (БР) і включено у світову мережу біосферних резерватів ЮНЕСКО як "БР Шацький". Від 2012 р. цей резерват є складовою частиною білорусько-польсько-українського ТБР. Природоохоронні і рекреаційні форми землекористування на поозер
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Макеєва, О. В. "Екологічне обґрунтування формування регіональної екологічної мережі для визначення напрямків функціонування прирічкових зон. Теорія і практика". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 1 (29 березня 2018). http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2018.01.30.

Full text
Abstract:
Сучасний стан природних ландшафтів України лише частково відповідає критеріям віднесення їх до Всеєвропейської екологічної мережі. Відмічається погіршення умов забезпечення територіальної єдності ділянок із природними ландшафтами, що ускладнюють, а інколи унеможливлюють просторові процеси біологічного обміну, притаманні живій природі. За допомогою оглядових методів досліджено та описано місце, роль і сучасний стан розвитку регіональних екологічних мереж у рамках виконання загальнодержавної програми формування національної екологічної мережі України на 2000–2015 рр. Висвітлено основні принципи
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Костецька, Ірина. "СІЛЬСЬКИЙ РОЗВИТОК ІЗ ЗАЛУЧЕННЯМ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА: ПРИКЛАД СЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ". Економіка та суспільство, № 66 (26 серпня 2024). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2024-66-50.

Full text
Abstract:
У статті розглядається роль асоціацій і мереж неурядових організацій у розвитку сільських територій, які стають дедалі популярнішими в країнах Європейського Союзу, зокрема в Словаччині. Основна мета полягає у вивченні потенціалу неурядових об’єднань для сприяння багатофункціонального розвитку сільських територій. Особлива увага приділяється програмі LEADER і Національній мережі розвитку сільських територій Словацької республіки, які залучають місцеві громади до активного розвитку власних регіонів. Аналіз показує ефективність співпраці між державним, приватним та громадським секторами, що сприя
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

РАДОВЕНЧИК, Вячеслав, Олена ІВАНЕНКО, Тамара КРИСЕНКО та Олена ГЛУШКО. "РОЗВИТОК СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ ПОВІТРЯ В М. КИЄВІ". Матеріали міжнародної науково-практичної конференції "Екологія. Людина. Суспільство", 14 червня 2024, 262–67. http://dx.doi.org/10.20535/ehs2710-3315.2024.303975.

Full text
Abstract:
З кожним роком антропогенний вплив на навколишнє середовище, а особливо на атмосферу, зростає. Це веде до погіршення умов існування людини і живих організмів і, в кінцевому результаті, може призвести до глобальної екологічної кризи. В України за рівнем забруднення м. Київ займає одне з перших місць. З метаю покращення якості повітря необхідно володіти детальною інформацією про рівень забруднення, забруднювачі, джерела їх утворення, зміни в часі та просторі і т. і. В більшості розвинутих країн світу ці функції виконують національні системи моніторингу забруднення довкілля, котрі відкриті, автом
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Bitiuk, Inna. "NATIONAL INTERESTS IN THE INFORMATION ECONOMY: REGIONAL CLUSTERS AND ENVIRONMENTAL SUPPORT NETWORKS." Scientific Notes of Taurida National V.I. Vernadsky University. Series: Economy and Management 73, no. 2 (2023). http://dx.doi.org/10.32782/2523-4803/73-2-2.

Full text
Abstract:
In the minds of scientific and technological progress, information economy and globalization processes, economic, environmental and social officials who form the steel development of the country are gaining more and more importance. In 2015, the summit of the Organization of Nations was held at the hour of the 70th session of the General Assembly, for which 17 goals were assigned to the development. Ukraine, in its turn, has reached the light process of steel development, even before these goals to ensure stable economic growth, correct social inequality, innovative development and environment
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Tverytnykova, Е., M. Gutnyk та H. Salata. "Екологічна урбаністика міст України наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст.: трамвайний рух та дослідження у галузі електричної тяги (до 130-річчя першого електричного трамваю України)". Сторінки історії, № 55 (23 грудня 2022). http://dx.doi.org/10.20535/2307-5244.55.2022.269592.

Full text
Abstract:
У статті аналізується урбанізація українських міст та використання громадського транспорту – трамвайної конки та електричного трамваю. Саме трамвай сьогодні залишається найбільш екологічним транспортом як у великих містах, так і в містечках. Розглянуто передвісник електричного трамваю – конку, коли рух здійснювався за допомогою тяглової сили тварин, а потім – парового двигуна. Стверджується, що, попри доволі велику кількість наукової на науково-популярної літератури з історії електричного трамваю, поза увагою дослідників залишились особливості початкового етапу формування системи трамвайного р
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Круковська, Олена Володимирівна, та Михайло Миколайович Батрак. "Інноваційні технології як фактор підвищення конкурентоспроможності туристичних підприємств". 29 грудня 2024. https://doi.org/10.5281/zenodo.14603791.

Full text
Abstract:
<em>Стаття присвячена дослідженню впливу інноваційних технологій на підвищення конкурентоспроможності туристичних підприємств. Мета дослідження &ndash; аналіз поточного стану інновацій у туристичній галузі України та визначення стратегічних напрямів для інноваційного розвитку туризму з метою підвищення його конкурентоспроможності та адаптації до сучасних світових тенденцій. У ході наукового дослідження використовувалися загальнонаукові методи пізнання, зокрема аналіз, синтез, порівняння, систематизація та узагальнення. Результати дослідження показують, що інноваційний розвиток туризму в Україн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Крусір, Галина Всеволодівна, О. А. Сагдєєва, Олеся О. Чернишова, Марія Михайлівна Мадані та Олексій Леонтійович Гаркович. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ КОМПОСТУВАННЯ ХАРЧОВОЇ СКЛАДОВОЇ ТВЕРДИХ МУНІЦИПАЛЬНИХ ВІДХОДІВ З ВИКОРИСТАННЯМ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБАВОК". Scientific Works 82, № 1 (2018). http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v82i1.1013.

Full text
Abstract:
Ефективне управління твердими муніципальними відходами є першочерговим завданням у сфері міжнародної та національної екологічної безпеки. В Україні воно фактично вирішується через зберігання сотень тисяч відходів на керованих та некерованих звалищах та полігонах. Оскільки до 40% твердих муніципальних відходів відноситься до органічних, що легко розкладаються (харчові відходи, відходи ринків, домогосподарств, міських зелених господарств, муніципальної мережі харчування), вилучення цієї частини відходів зі звалищ за рахунок компостування суттєво зменшить навантаження на фактично розміщенні та по
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!