Academic literature on the topic 'Національні інвестори'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Національні інвестори.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Національні інвестори"

1

Нечаєва, Ірина. "Відновлення ПІІ: глобальні перспективи та можливості для України". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 5 (27 червня 2024): 132–44. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2024-5-132-144.

Full text
Abstract:
Формування сприятливих умов для інвесторів та відновлення економіки України в умовах війни вимагає комплексного підходу, що враховує глобальні тенденції, національні інтереси та внутрішні можливості країни. Метою дослідження є виявлення можливостей залучення прямих іноземних інвестицій в Україну та їх основних напрямків в контексті глобальних перспектив відновлення прямих іноземних інвестицій. В роботі проведений аналіз обсягів світових прямих іноземних інвестицій, напрямків інвестування та тенденцій їх зміни. Встановлено, що основний акцент щодо глобального інвестування змістився в сектори Цілей сталого розуитку в країнах, що розвиваються. Незважаючи на COVID-19 та величезні руйнування внаслідок війни, інвестори продовжують працювати та, навіть, прагнуть розширювати бізнес в Україні. В роботі визначені основні проблеми, фактори та причини продовження інвестування в країну, зокрема, це наявність кваліфікованих, навчених людей і недорогої робочої сили; розмір місцевого ринку; конкурентоспроможна структура витрат в Україні; близькість до регіональних ринків; пошук зв’язків з партнерами; інфраструктура (комунальні послуги та транспорт); доступні об’єкти інвестування за конкурентними цінами; природні ресурси. Обґрунтовано, що для залучення іноземних інвестицій Україна має створити сприятливий клімат, відповідні умови для інвесторів, визначитись з обсягами та напрямами інвестування. Пріоритетними секторами для залучення прямих іноземних інвестицій є: інвестиційні проєкти зі значними інвестиціями, індустріальні парки, інформаційні технології, сільське господарство та агропереробна промисловість, виробництво еко-транспорту та компонентів до нього, зелена енергетика, креативна індустрія, літакобудування, науково-дослідна та інноваційна діяльність, інфраструктура, машинобудування. Визначені конкретні заходи на національному рівні для збільшення інвестиційних потоків і оновлення економіки України, розглянуті нагальні питання, які потребують вирішення та реформ. Встановлено, що стимулювання прямих іноземних інвестицій є ключовим елементом відновлення економіки України та забезпечення її стійкого розвитку, що має призвести до позитивних результатів впровадження реформ: поліпшення бізнес-клімату, забезпечення фінансової стабільності та доступу до капіталу, ефективні податкова та фіскальна політики, розвиток інфраструктури, забезпечення правової безпеки та посилення заходів з протидії корупції, розвиток людського капіталу, впровадження екологічних стандартів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Скороход, І. П., та Є. С. Зозуля. "РОЗВИТОК ПОТЕНЦІАЛУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ". Підприємництво та інновації, № 20 (29 жовтня 2021): 25–32. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/20.3.

Full text
Abstract:
У статті проаналізований обсяг іноземного інвестування в економіку України та визначені найбільші іноземні інвестори. Визначені обсяги іноземного інвестування окремих галузей національної економіки та найбільш привабливі галузі для іноземних інвесторів. Систематизовані основні проблеми, що перешкоджають залученню іноземних та національних інвестицій в економіку України, та запропоновані шляхи їх подолання. На сучасному етапі, в умовах структурної перебудови економіки України, активізація інвестиційної діяльності набуває особливого значення. Незважаючи на незначні позитивні зрушення процесу інвестиційної діяльності в Україні, інвестиційний клімат країни залишається досить несприятливим для капіталовкладень. Саме тому залишаються актуальними питання підвищення інвестиційної привабливості країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бондар, І. С. "Генеза інвестиційних спорів у міжнародному праві". Вісник Пенітенціарної асоціації України, № 1 (25 березня 2025): 202–15. https://doi.org/10.34015/2523-4552.2025.1.20.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена комплексному аналізу генези інвестиційних спорів у міжнародному праві крізь призму історичного, правового та інституційного розвитку цього феномена в системі глобального регулювання економічних відносин. У фокусі дослідження – трансформація правових механізмів захисту іноземних інвесторів у контексті зростання обсягів транскордонного руху капіталу та зміцнення ролі держав як суб’єктів, що не лише приймають, але й обмежують інвестиційну діяльність через реалізацію своїх суверенних функцій. Обґрунтовано, що інвестиційні спори мають глибоко вкорінене історичне підґрунтя, яке сягає торговельних відносин античних часів, еволюціонує через колоніальну практику європейських держав і знаходить сучасне втілення в інституціалізованих механізмах міжнародного інвестиційного арбітражу. У дослідженні окремо проаналізовано ключові міжнародні інституції, що визначають архітектуру врегулювання інвестиційних спорів: ICSID, а також Багатостороннє агентство з гарантій інвестицій (БАГІ). Розкрито юридичну природу двосторонніх інвестиційних договорів (BITs), які виступають основним джерелом зобов’язань держав щодо дотримання міжнародних стандартів поводження з іноземними інвесторами, та визначено їхній вплив на правовий статус інвестора в міжнародному праві. Оцінено сучасну практику арбітражного розгляду спорів. Зосереджено увагу на критиці сучасної системи інвестиційного арбітражу, зокрема за надмірну захищеність інвестора на шкоду державному регуляторному простору, а також за відсутність механізмів апеляції, демократичного контролю й участі третіх сторін. Підкреслено, що виклики, породжені цифровою економікою, кліматичними зобов’язаннями держав, необхідністю забезпечення сталого розвитку, вимагають переорієнтації наявної парадигми – від абсолютизації інтересів капіталу до балансу з публічними інтересами. У контексті України висвітлено особливості застосування міжнародного арбітражу як інструменту захисту інвесторів з огляду на недовіру до національної судової системи, обмежену ефективність правозастосування та необхідність залучення капіталу на умовах юридичної визначеності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

МАЗАРАКІ, Наталія. "Скринінг прямих іноземних інвестицій: між Сціллою та Харибдою". Foreign trade: Economics, Finance, Law 123, № 4 (2022): 4–16. http://dx.doi.org/10.31617/3.2022(123)01.

Full text
Abstract:
Вступ. Іноземні інвестиції можуть бути як умовою процвітання у державі-реципієнті, так і нести суттєві ризики для національних інтересів та економічної безпеки. Саме тому задекларована державами світу беззастережна відкритість для міжнародних інвестицій компен­сується механізмами управління відповідними ризиками, що частіше за все набувають форму механізмів скринінгу іноземних інвестицій.
 Проблема. Протиборство міркувань необхід­ності, бажаності іноземних інвестицій і міркувань національної безпеки та публічного порядку є Сціллою та Харибдою для сучасних законодавців, які намагаються вибудувати збалансовані механізми державного контролю. Але цій проблематиці не приділяється достатньої уваги вітчизняними науковцями.
 Мета статті – визначити напрями форму­вання політики України щодо запровадження скри­нінгу прямих іноземних інвестицій через призму практики Європейського Союзу та забезпечення власних національних інтересів.
 Результати. Розвинуті держави та держави, що розвиваються, запровадили нові або посилили наявні механізми скринінгу прямих іноземних інвестицій, встановлюючи нові регуляторні вимоги для інвесторів, розширюючи спектр галузей економіки, що підпадатимуть під моніторинг, надаючи додаткові повноваження регуляторним органам.
 Основні критерії для проведення скринінгу прямих іноземних інвестицій – національна безпека та публічний порядок – набувають нового розши­реного тлумачення у різних юрисдикціях, що несе ризики збільшення обсягів іноземних інвестицій.
 Висновки. Механізми скринінгу прямих іноземних інвестицій традиційно будуються на принципах прозорості, недискримінації, обґрун­то­ваності, об’єктивності, конфіденційності, що дає змогу певною мірою нейтралізувати негативний ефект від такої регуляторної перешкоди.
 Вітчизняні законодавці мають у своєму розпорядженні значний іноземний досвід запро­вадження скринінгу прямих іноземних інвестицій та потенційно можуть втілити найкращі практики та захищати національні інтереси України. Запро­вадження механізму скринінгу прямих іноземних інвестицій супроводжується певними викликами та ризиками, для подолання яких необхідна ретельна законопроєктна робота та високопрофесійна підго­товка кадрів для реалізації механізму скринінгу прямих іноземних інвестицій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гуменюк, Р. В. "ЗМІСТ ТА ЧИННИКИ СИСТЕМИ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТОРІВ В УКРАЇНУ". Київський економічний науковий журнал, № 3 (30 листопада 2023): 44–49. http://dx.doi.org/10.32782/2786-765x/2023-3-7.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто науково-методологічне бачення фахівців щодо механізму, методів, факторів, форм залучення іноземних інвестицій в Україну, значення та необхідність іноземних інвестицій для ефективної відбудови та розвитку української економіки. Звернута увага на інвестиційний потенціал України в умовах війни. На основі аналізу наукових підходів українських вчених-економістів запропоновано визначення поняття «система залучення іноземних інвесторів» як організована (впорядкована) сукупність чинників, які підвищують ймовірність встановлення довгострокових та взаємовигідних відносин між державою, органами місцевого самоврядування, вітчизняними суб’єктами господарювання, населенням з одного боку та іноземними інвесторами з іншого. Враховуючи нестабільність міжнародних відносин в сучасних реаліях виділені наступні групи чинників впливу на систему залучення іноземних інвесторів: політичні, військові, фінансово-економічні, правові, ментально-національні, інформаційно-технологічні та природно-ресурсні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Прокопенко, Наталія, та Олег Зіник. "ОЦІНКА ДОЦІЛЬНОСТІ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В НАЦІОНАЛЬНУ ЕКОНОМІКУ". РОЗВИТОК МІСТА, № 2 (06) (30 квітня 2025): 127–35. https://doi.org/10.32782/city-development.2025.2-17.

Full text
Abstract:
У статті аргументовано використання методик оцінки доцільності прямих іноземних інвестицій у національну економіку України. Деталізовано перспективний напрямок розвитку, такий як створення інвестиційного привабливого середовища шляхом гармонізації нормативно-правового законодавства та послаблення податкового тягаря для іноземних інвесторів у стратегічні сфери економіки, що є такими важливими в умовах ведення війни та є важливими не тільки для післявоєнного відновлення, а й для суверинітетного існування держави. Для вирішення поставленої мети у ході дослідження було визначено основні етапи комплексного підходу до оцінки доцільності інвестиційних проєктів, аргументовано критерії окупності інвестиційного впровадження проекту, врахування та дослідження факторів ризику в умовах невизначеності. В статті аргументовано визначення тенденцій динаміки прямих іноземних інвестицій в економіку України. З практичної точки зору, таке дослідження дозволяє проаналізувати динаміку прямих іноземних інвестицій з урахуванням похибки, визначити тенденцію платіжного балансу та розглянути показники заборгованості в складних умовах проблем воєнного відновлення та функціонування національної економіки. З’ясовано, що на основі динаміки аналітичних показників прямих іноземних інвестицій існує погіршення інвестиційної привабливості національної економіки за рахунок скорочення фонду прямих іноземних інвестицій України та зменшення індексу інвестиційної привабливості. Деталізовано показники та тенденції прямих іноземних інвестицій, що дозволяють зробити висновки про слабкі і сильні сторони, можливості та загрози прямих іноземних інвестицій у національну економіку. На основі фундаментальних принципів і закономірностей процесу дослідження з практичної точки зору, виявлено основні тенденції впливу на показники прямих іноземних інвестицій у національну економіку, такі як: фінансова криза 2008 року, вторгнення у Крим та розгортання військових дій на Сході України 2014 року, COVID-19, повномасштабна війна на території України, імовірність дефолту. Таким чином, враховуючи довготривалу перспективу динаміки розгортання воєнного конфлікту не тільки на території України у 2025 році, а й враховуючи глобальні тенденції геополітичної напруги у світі, необхідне впровадження аналітичних технологій, що дозволять обґрунтувати та створити умови для прийняття позитивних рішень для України у формі прямих іноземних інвестицій. Тому існує необхідність техніко-економічного обґрунтування оцінки доцільності прямих іноземних інвестицій у національну економіку, що дозволяє забезпечити глибоку аналітику, оптимізувати витрати, зменшити ризики помилок і підвищити імовірність сталого фінансування у національну економіку у довгостроковій перспективі. Деталізовано регуляторні зміни та гармонізація національних стандартів із міжнародними вимогами, які відкривають нові можливості для виходу національних підприємств на глобальний ринок. Впровадження гнучких механізмів адаптації до регуляторних змін дозволяє скоротити терміни окупності інвестиційних проєктів, порушити адміністративні бар’єри та спростити процеси сертифікації, що дозволить ефективно та швидко впроваджувати інвестиційні проєкти з мінімізованими ризиками і високим рівнем окупності. Отже, перспективи впровадження механізмів управління інноваційним розвитком та аналітичної оцінки доцільності інвестиційної програми охоплюють технологічну трансформацію, прозорість відповідальності зацікавлених осіб, цифровізацію процесів, удосконалення регуляторних процедур, розширення міжнародного співробітництва та впровадження нових бізнес-моделей, що дозволять отримати додаткове фінансування в національну економіку країни за рахунок інвестиційної привабливості і отримання прибутку. Системний підхід до оцінки прямих іноземних інвестицій, що враховує глобальні тенденції та особливості ринку, дозволяє забезпечити високу імовірність збільшення інвестиційної привабливості у стратегічно важливих сферах національної економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Орлов, Ігор. "Міжнародні стандарти та національні особливості бухгалтерського обліку зарубіжних країн". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 7 (8 жовтня 2024): 203–12. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2024-7-203-212.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження факторів впливу на національні системи бухгалтерського обліку та їх формування. Національні системи бухгалтерського обліку є результатом взаємодії економічних, політичних, культурних, історичних та інших не менш важливих чинників. Вони формуються з урахуванням національних потреб і умов, відображаючи унікальні методи обліку, складання фінансової звітності та регулювання бухгалтерських процесів. Мета полягає у визначенні основних факторів та чинників, що впливають на формування національних систем бухгалтерського обліку. У роботі використані методи аналізу та синтезу наукових джерел, порівняльний аналіз принципів бухгалтерського обліку та фінансової звітності різних країн, а також методологія адаптації міжнародних стандартів до національних умов, розглядаються аспекти стандартизації та гармонізації обліку згідно міжнародних стандартів та норм. В результаті дослідження було встановлено, що національні системи бухгалтерського обліку визначаються комплексом внутрішніх та зовнішніх факторів, таких як правове регулювання, економічна ситуація, культурні та соціальні особливості, рівень розвитку ринку капіталу та вплив міжнародних стандартів. Міжнародні стандарти фінансової звітності сприяють глобалізації економіки, забезпечуючи уніфікацію принципів звітності та підвищення прозорості фінансової інформації. Гнучкість національних систем дозволяє їм адаптуватися до сучасних викликів, що забезпечує стійкість та конкурентоспроможність на міжнародних ринках. Актуальність дослідження факторів впливу на побудову національних систем бухгалтерського обліку зумовлена необхідністю розуміння та адаптації бухгалтерських практик до умов сучасного глобалізованого економічного середовища. Аналіз цих факторів є важливим для розробки стратегій, спрямованих на покращення транспарентності фінансової звітності, підвищення довіри інвесторів та забезпечення стабільності економічного розвитку для кожної країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гopбaчoвa, O. М., та Ю. А. Заяць. "СУЧАСНИЙ ФОНДОВИЙ РИНОК УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ". Підприємництво та інновації, № 20 (29 жовтня 2021): 62–66. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/20.8.

Full text
Abstract:
Фондовий ринок у кожній країні є індикатором розвитку інвестиційних процесів та проведення ринкових реформ, які забезпечують стійкий розвиток національної економіки. Сьогодні виділяють кілька напрямів діяльності, у яких фондовий ринок відіграє важливу роль. Як уже було згадано, одним із таких напрямів є інвестиції, адже інвестори, купуючи фінансові інструменти, безпосередньо забезпечують перелив своїх заощаджень у реальний сектор економіки, а це, своєю чергою, сприяє підвищенню продуктивності праці та впровадженню інноваційних технологій, які є необхідними на шляху економічного зростання. На жаль, сьогодні фондовий ринок в Україні перебуває на етапі становлення та відповідно до цього не функціонує належним чином. Основними проблемами його розвитку є дуже малі обсяги продажу цінних паперів, використання цінних паперів для того, аби не сплачувати податки, слабкий захист інвесторів тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пшик, Б., А. Сидорчук, М. Адамик, Н. Медуна та Р. Михалевич. "МЕХАНІЗМИ АКТИВІЗАЦІЇ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДОМОГОСПОДАРСТВ В УКРАЇНІ: МАКРОЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ". Financial and credit activity problems of theory and practice 4, № 39 (2021): 349–61. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v4i39.241327.

Full text
Abstract:
Анотація. Заощадження населення є вагомим внутрішнім джерелом інвестиційного потенціалу держави, завдяки якому формується національний добробут розвинутих країн. Інвестиційний потенціал домогосподарства запропоновано розглядати з позицій їхніх можливостей здійснювати заощадження, схильності до ощадливості та намірів трансформувати неспоживчі ресурси в інвестиційні. Проведений аналіз динаміки доходів і витрат, депозитів і внесків до недержавних пенсійних фондів населення України у 2010—2020 рр. дав змогу виявити обмеження у формуванні та ефективному використанні інвестиційного потенціалу домогосподарств: низький рівень оплати найманої праці та брак фінансових ресурсів у домогосподарств для формування їхнього інвестиційного потенціалу; збереження значних заощаджень домогосподарств поза межами фінансової системи; слабкий розвиток ринків цінних паперів і небанківських фінансових послуг, недостатній рівень охоплення ними населення; низький рівень довіри до фінансових інститутів; несформованість у населення ментальності інвестора вітчизняної економіки. Розроблено підхід до стимулювання участі населення в інвестиційному процесі, який передбачає акумулювання домогосподарствами власних заощаджень на спеціальних рахунках, відкритих у банках із подальшим спрямуванням цих коштів в інвестиційні та інноваційні проєкти, які реалізуються в тих галузях економіки, що мають стратегічне і пріоритетне значення для соціально-економічного розвитку національної економіки. Обґрунтовано механізм створення та функціонування Фонду компенсування інвестицій фізичних осіб, призначеного для відшкодування збитків, заподіяних професійними інвесторами. Для підвищення активності домогосподарств підтримувати соціальні проєкти запропоновано заходи з популяризації ідеї створення ендавмент-фондів серед вітчизняних некомерційних організації та підвищення їхньої привабливості перед потенційними інвесторами і партнерами. Сформульовано пріоритети державної політики активізації інвестиційного потенціалу домогосподарств в Україні: забезпечення умов для розширення інвестиційного потенціалу домогосподарств за рахунок зростання реальних доходів населення; розроблення комплексу заходів для забезпечення гарантій для участі домогосподарств в інвестиційних процесах; створення ефективної системи залучення заощаджень домогосподарств в інвестиційну діяльність за допомогою широкого спектра надійних і зрозумілих для пересічного громадянина фінансових механізмів; підвищення рівня фінансової грамотності українців у контексті активного їх залучення до інвестиційних процесів на фінансовому ринку; відновлення довіри населення до національної валюти і діяльності фінансових посередників. Ключові слова: домогосподарства, інвестиції, інвестиційний потенціал, заощадження, механізм трансформації заощаджень. Формул: 0; рис.: 1; табл.: 3; бібл.: 12.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Манн, Р. В. "НАЦІОНАЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ ІНТЕРЕСИ В СИСТЕМІ ПЕРСПЕКТИВ КЛАСТЕРНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ ТА УМОВ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ". Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, № 17 (13 жовтня 2023): 66–72. http://dx.doi.org/10.32782/2708-0366/2023.17.9.

Full text
Abstract:
У статті досліджено національні економічні інтереси в системі перспектив кластерного розвитку регіонів України та умов інформаційної економіки. Окреслено принципові переваги в системі заходів державного та ринкового регуляторного впливу на процеси кластероутворення в площині перспективного бачення економічного та соціального прогресу. Надано узагальнену характеристику проблем кластерного розвитку регіонів України. Зазначено, що інформаційний прогрес формує передумови розробки та впровадження інноваційно-кластерної політики, які пов’язані зі стрімким просуванням стандартів інформаційного суспільства, інформаційної економіки, державних та галузевих стандартів діджиталізації, всеосяжністю інформаційного ринку. Акцентовано увагу на відсутності в політико-економічному просторі принципів, що забезпечують реалізацію національних економічних інтересів кластерного розвитку регіонів України в умовах інформаційної економіки. Доведено, що саме кластерна модель економіки формує унікальний ресурс синергетичної побудови гармонійних відносин, балансу економічних та соціальних інтересів залучення інноваційного та інформаційного потенціалу країни в парадигмі відносин «влада-бізнес-населення-іноземний інвестор».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Національні інвестори"

1

Прилуцька, Юлія Сергіївна, та Віталій Володимирович Александров. "Вплив діяльності ТНК на сучасну світову економіку". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44651.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Троянський, Б. С., та Віталій Володимирович Александров. "Сучасні проблеми корпоративного управління". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44619.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Благая, К. А. "Іноземний капітал на ринку банківських послуг України як складова економічної безпеки". Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15566.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Національні інвестори"

1

Нікішина, О. В., С. А. Бондаренко, and О. О. Зеркіна. "СЕЛЕКТИВНИЙ ПІДХІД ДО ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ У КООРДИНАТАХ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-26.

Full text
Abstract:
Результатом дослідження є методичне забезпечення комплексної оцінки домінант ІІП на засадах сталого розвитку. Виокремлено п’ять домінант ІІП, а саме: (1) достатнє інвестиційне забезпечення раціонального природокористування національної економіки; (2) інвестиційне забезпечення наукових досліджень та інновацій за напрямом сталого розвитку; (3) відновлення, стале використання та охорона складників природно-ресурсного потенціалу національної економіки; (4) зниження екодеструктивного впливу соціально-економічної системи на стан навколишнього природного середовища; (5) підвищення екологічних аспектів якості життя населення. Кожна домінанта потребує введення відповідних їй оціночних індикаторів. Авторами розширено систему національних індикаторів сталого розвитку в межах ЦСР. У пропоновану систему індикаторів інтегровано європейські та авторські економіко-екологічні показники, орієнтовані на поглиблену оцінку інвестиційного та природно-ресурсного потенціалу у видовому і структурно-секторальному вимірах, взаємозв’язку інвестиційного та екологічного складників природокористування. На підставі результатів комплексної оцінки визначено складники домінант ІІП та завдання з найнижчим ступенем впровадження, а саме: Домінанти 1 і 2, завдання підвищення енергоефективності Домінанти 3, завдання зниження відходоємності Домінанти 4, завдання покращення стану здоров’я населення Домінанти 5. Обґрунтовано головні напрями та шляхи підвищення ступеню впровадження домінант ІІП, зокрема: (1) зростання державних видатків на НДР та інновації за напрямом «Енергетика та енергоефективність», «Раціональне природокористування», поновлення фінансування «Наук про життя» в аспекті інноваційного розвитку медицини; (2) стимулювання суб’єктів господарювання до впровадження енергозберігаючих технологій, екологічно чистих виробництв та екоінновацій шляхом зниження ставки екологічного податку; (3) створення сприятливого інституційного середовища для розширеного відтворення лісів та сталого розвитку лісового господарства; (4) стимулювання вітчизняних інвесторів до екологічно орієнтованих капіталовкладень у сфері поводження з відходами; (5) розвиток міжсекторального партнерства для впровадження домінант ІІП. Пропонується впровадження селективного підходу у формування державної інноваційно-інвестиційної політики розвитку регіонів, спираючись на ідентифіковані Домінанти, виділені згідно з координатами Цілей сталого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Затонацька, Т. Г., О. Ю. Анісімова та В. В. Бойко. "ГЛОБАЛЬНІ ТРЕНДИ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗМІНИ МАРКЕРІВ ПІД ВПЛИВОМ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ". У ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ КРАЇНИ. Publishing house “Liha-Pres”, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-255-8-9.

Full text
Abstract:
Проаналізувавши особливості реалізації прямих іноземних інвестицій можна визначити, яким чином інституційні інвестори оцінюють конкурентоспроможність регіонів в цілому, окремих країн, галузей або векторів розвитку. Метою роботи є комплексний аналіз основних маркерів щодо спрямування ПІІ та розробка рекомендацій та прогнозів змін під впливом російсько-української війни. Результатом дослідження є проведення комплексного аналізу, який дозволив обґрунтувати географічний розподіл, пріоритетність галузей та форми реалізації ПІІ, пріоритети національних політик щодо ПІІ, вектори розвитку з урахуванням російсько-української війни. Маркери географічного розподілу ПІІ у 2022 році будуть змінені через війну в Україні, лідером серед галузей залишається відновлювальна енергія та сектор цифрової економіки, період сильної невизначеності продемонстрував найбільшу кіл ькість менш сприятливих заходів, тобто повернення країн до протекціоністської політики щодо ПІІ, почалася розробка стратегій цифрового розвитку, що спрямована на розбудову необхідної інфраструктури для цифрових галузей економіки, що є основою цифрового розвитку та переходу до нової парадигми Економіка 5.0.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!