Academic literature on the topic 'Негативний стан'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Негативний стан.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Негативний стан"

1

ВАСИЛЕНКО, Олена, та Наталія КАЛИНЮК. "ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ТА ПРОЯВУ НЕГАТИВНИХ ПСИХОЕМОЦІЙНИХ СТАНІВ У СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ". Psychology Travelogs, № 1 (30 березня 2023): 137–46. http://dx.doi.org/10.31891/pt-2023-1-14.

Full text
Abstract:
У статті уточнено сутність понять «стан особистості», «психоемоційний стан», «негативний психоемоційний стан»; виявлено існуючі проблеми розвитку негативних психоемоційних станів у студентської молоді під час навчання в закладі освіти; діагностовано особливості розвитку та прояву негативних психоемоційних станів у студентів-першокурсників спеціальності «Психологія» Хмельницького національного університету. Авторками статті розроблено та обґрунтовано методи і прийоми нейтралізації негативних психоемоційних станів у студентів як чинника самозбереження їхнього здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Павленко, Олексій. "ОРГАНІЧНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО ЯК МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО ПРОДОВОЛЬЧОГО ВИРОБНИЦТВА". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 1 (101) (27 січня 2025): 15–19. https://doi.org/10.32782/bsnau.2025.1.3.

Full text
Abstract:
Протягом останніх років сільське господарство спричинило низку негативних наслідків для довкілля, негативно впливаючи на сучасний стан екосистем. Сільське господарство є однією з галузей, яка найбільше забруднює навколишнє середовище. Внаслідок вирощування сільськогосподарських культур у довкілля потрапляє велика кількість забруднюючих хімічних речовин, які деструктивно впливають на природні екосистеми. Тому наразі розвивається органічне землеробство, яке покликане зменшити негативний вплив аграрної галузі на довкілля та забезпечити стале продовольче виробництва. Отже, мета статті полягала у п
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лепканич, А. О. "ВПЛИВ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ПІД ЧАС СУВОРИХ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ НА САМООЦІНКУ СТАНУ ЗДОРОВ’Я СТУДЕНТСЬКОЮ МОЛОДДЮ". Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, № 2 (8 листопада 2022): 16–19. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2022.2.13302.

Full text
Abstract:
Мета: вивчити оцінку впливу дистанційного навчання під час суворих карантинних обмежень в умовах епідемії COVID-19 на загальний стан свого здоров’я студентською молоддю. Матеріали і методи. Використано метод спеціального соціологічного дослідження, метод структурно-фунціонального, системного аналізу та епідеміологічний. У соціологічному дослідженні використано онлайн-опитувальник «Інтернет-залученість» із використанням сервісу Google-форми. Цільова група дослідження – студенти Ужгородського національного університету денної форми навчання. Результати. Отримано 523 заповнені опитувальники респо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Миронюк, І. С., та М. М. Дуб. "Сучасні підходи до фізичної реабілітації студенток з ожирінням та метаболічним синдромом". Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, № 1 (30 вересня 2019): 77–83. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2019.1.77-83.

Full text
Abstract:
Мета. Вивчити підходи до побудови програм фізичної реабілітації студенток з ожирінням та метаболічним синдромом, визначити основні критерії для програмування і диференціації навантажень у процесі занять. Методи. Теоретичний аналіз фахової науково-методичної літератури та документальних матеріалів, антропометричні, фізіологічні, соціологічні, психодіагностичні методи дослідження, методи математичної статистики. Результати. Ефективність програмування реабілітаційних занять для осіб з ожирінням та ризиком розвитку метаболічного синдрому значною мірою залежить від якісного лікарсько-педагогічного
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Губанова, Тамара Олексіївна. "ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ". Київський юридичний журнал, № 3 (11 липня 2023): 23–31. http://dx.doi.org/10.32782/klj-2023-3.03.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості функціонування закладів вищої освіти в період дії правового режиму воєнного стану та визначено основні причини трансформаційних змін в організації освітнього процесу. Підтверджено, що право на освіту є гарантованим міжнародним та національним законодавством правом людини та елементом її правового статусу у сучасному світі. З'ясовано, що освітня сфера зазнала руйнівних наслідків у результаті збройної агресії російської федерації, які полягають у колосальних збитках матеріального та нематеріального характеру: так, велику кількість закладів вищої освіти було зруйно
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ковальчук, Н. П., та С. Р. Петрук. "ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НА СТАН ЛІСОВИХ НАСАДЖЕНЬ УКРАЇНИ". СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, № 49 (26 червня 2023): 117–23. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi49.1060.

Full text
Abstract:
Описано вплив факторів навколишнього середовища на сучасний стан лісів України. Однією з найважливіших проблем лісових насаджень є зміни клімату, які мають глобальний характер. Лісова галузь України потерпає від того, що дубові та соснові ліси усихають. Спостерігається пересихання заболочених лісових територій, а також боліт, що є складовими лісових екосистем. Причинами пересихання, особливо на Поліссі, є зміни клімату, що характеризуються тривалими посухами, а також меліорація заболочених регіонів, яка проведена у минулому столітті. Найбільш негативний вплив на лісові екосистеми спричинено ан
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Василенко, Олена Григорівна, та Олександр Миколайович Лабенко. "Вплив екологічних ризиків, спричинених війною, на фінансовий стан господарств та експортний потенціал". Економіка, управління та адміністрування, № 4(110) (24 січня 2025): 78–85. https://doi.org/10.26642/ema-2024-4(110)-78-85.

Full text
Abstract:
Негативні екологічні фактори впливу, ініційовані ззовні країни, стали для сільгоспвиробників екологічними ризиками, що своєю чергою впливають на фінансові результати підприємств, а отже, є фінансовими ризиками. Непередбачуваність впливу зовнішніх джерел екологічної шкоди та неконтрольованість їх наслідків вимагають відповідних стратегій управління ними для забезпечення прибутковості агропідприємств. Стаття показує негативний вплив екологічних факторів на фінансові результати на прикладі підприємства, що вирощує органічний соняшник на експорт. Проаналізована можливість масштабування зазначених
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Залеський, І. І. "ВПЛИВ ПРИРОДНИХ ФАКТОРІВ НА СТАН ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, № 102 (2024): 51–60. http://dx.doi.org/10.31713/vs220234.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз впливу природних факторів на стан захворюваності населення України. Встановлено, що рівень здоров’я значною мірою залежить від умов зовнішнього середовища та визначається як показник рівня адаптованості конкретної групи людей до певних природних та соціально-економічних обставин.
 Людське суспільство протягом своєї історії безперервно впливало на навколишнє природне середовище, однак значення природи в житті людини, а одночасно і обсяг впливу суспільства на довкілля постійно змінювалися. 
 Однією з сучасних проблем людства є стан навколишнього природного середовища т
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Перетяга, Людмила. "Структура розвитку голосової культури майбутнього вчителя". Professional Art Education 3, № 2 (2022): 24–34. http://dx.doi.org/10.34142/27091805.2022.3.02.03.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовується сутність голосової культури майбутнього вчителя та структуру, яка представлена єдністю чотирьох взаємопов’язаних структурних блоків: професійно-педагогічного, технічного, гігієнічного, психологічного. Новизна дослідження полягає в цілісному виділенні функціональних компонентів, що забезпечують реалізацію структурних компонентів голосової культури, а їх виділення розкриває процесуальну сторону цього питання. Встановлено, що голосова культура має складну структуру, яка представлена єдністю чотирьох взаємопов’язаних блоків: професійно-педагогічного, технічного (забезпечен
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Карлін М.І. "ВПЛИВ ТОКСИЧНИХ АКТИВІВ ТА КРЕДИТІВ НА СТАН ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ КРАЇНИ". Економічний форум 1, № 3 (2019): 169–74. http://dx.doi.org/10.36910/6765-2308-8559-2019-3-26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Негативний стан"

1

Шестакова, Марія Володимирівна. "Чинники виникнення та прояву негативних станів у спортсменів з важкими травмами". Thesis, Національний авіаційний університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/39235.

Full text
Abstract:
Виникнення негативних станів, як правило, пов'язане з психологічними особливостями особистості, її поведінкою і нагальними потребами. Спорт вищих досягнень є сферою людської діяльності, для якої характерні підвищений травматизм, різноманітні професійні захворювання, передпатологічні та патологічні стани, що мають загрозу для здоров'я спортсменів, ефективності їх тренувальної та змагальної діяльності. Кількість спортивних травм постійно збільшується. Так, Х. Р. Хіменес наводить дані, згідно з якими у різних країнах світу кількість травм у спорті коливається в межах 10-17% всіх пошкоджень. Напри
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кривопишина, Олена Анатоліївна. "Гендерні відмінності розвитку емоційно-негативного стану ревнощів особистості юнацького віку". Thesis, Збірник статей ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми практичної психології». Глухів, 2016. http://hdl.handle.net/123456789/3126.

Full text
Abstract:
Емпірично виявлено наявність взаємозв’язку розвитку індивідуальних особливостей (рівень самооцінки, рівень тривожності, тип темпераменту) з рівнем розвитку емоційно-негативного стану ревнощів відповідно до тендерних відмінностей особистості юнацького віку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мороз, Є. А. "Оцінка стану забруднення довкілля та розробка заходів щодо зниження негативних наслідків". Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/21054.

Full text
Abstract:
Мороз, Є. А. Оцінка стану забруднення довкілля та розробка заходів щодо зниження негативних наслідків : магістерська робота: 05 Соціальні та поведінкові науки / Є. А. Мороз ; керівник роботи Мініна О. В. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра теоретичної та прикладної економіки. – Чернігів, 2020. – 74 с.<br>Предметом дослідження ВКР є сукупність взаємозв’язків між господарською діяльністю та станом довкілля в Україні, прогнозування його змін під впливом діяльності людини, збереження середовища існування людини. Метою роботи є аналіз поточного екологічного стану навколи
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сасіна, Юлія Олександрівна, та Yuliia Oleksandrivna Sasina. "Вербальна та невербальна репрезентація емоційних станів особистості у романі Джоджо Мойєс «До зустрічі з тобою»". Master's thesis, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/11813.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є вираження емоційних станів особистості у романі Джоджо Мойєс «До зустрічі з тобою». Предметом дослідження є особливості вербальної та невербальної репрезентації позитивних та негативних емоційних станів особистості у романі Джоджо Мойєс «До зустрічі з тобою».<br>The object of the research is the expression of emotional states of personality in the novel "See you" by Jojo Moyes. The subject of the study is the features of verbal and nonverbal representation of positive and negative emotional states of the individual in the novel by Jojo Moyes “Me before you”.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мірошниченко, О. С. "Особливості соціальної роботи з підлітками, які переживають негативні емоційні стани". Thesis, 2019. http://ir.stu.cn.ua/123456789/19108.

Full text
Abstract:
Мірошниченко, О. С. Особливості соціальної роботи з підлітками, які переживають негативні емоційні стани : магістерська робота : 23 Соціальна робота / О. С. Мірошниченко ; керівник роботи Філіпович В. М. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра соціально-психологічної допомоги населенню. – Чернігів, 2019. – 98 с.<br>Випускна кваліфікаційна робота присвячена дослідженню особливостей соціальної роботи з підлітками, які переживають негативні емоційні стани. У теоретичній частині представлено аналіз сучасних психологічних підходів до розуміння психологічних причин, які детер
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гончарова, Ірина Юріївна. "Психологічна корекція негативних психоемоційних станів у професійній діяльності спеціальних педагогів". Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/6381.

Full text
Abstract:
Гончарова І. Ю. Психологічна корекція негативних психоемоційних станів у професійній діяльності спеціальних педагогів : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 053 «Психологія» / наук. керівник О. Г. Малина. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 91 с.<br>UA : Робота викладена на 91 сторінкa, 10 малюнків, 8 додатків. Перелік посилань включає 84 джерел. Об’єкт дослідження: негативні психоемоційні стани в професійній діяльності спеціальних педагогів. Здоров’я є найважливішим з прав людини та найвищою людською цінністю, від якої залежить економічний, фізичний та духовний потенціал суспільства. Це природна б
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сидорчук, Дар’я Олександрівна, та Dariia Oleksandrivna Sydorchuk. "Гендерні особливості мовної реалізації негативних емоційних станів у романі С. Кінга «The Bag of Bones»". Master's thesis, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/9700.

Full text
Abstract:
В дипломній роботі розглянуто проблеми гендерної особливості мовної реалізації негативних емоційних станів у романі Стівена Кінга «Мішок з кістками».<br>The work is devoted to the study of the problem of gender features of language realization of negative emotional states in S. King 's novel "The Bag of Bones".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ткачук, Анатолій Олександрович. "Аналіз позитивних та негативних сторін будівництва доріг в України та їх актуалізація за рахунок іноземних технологій". Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2055.

Full text
Abstract:
Ткачук А. О. Аналіз позитивних та негативних сторін будівництва доріг в України та їх актуалізація за рахунок іноземних технологій : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 192 "Будівництва та цивільній інженерії" / наук. керівник І. А. Арутюнян. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 97 с.<br>UA : Кваліфікаційна випускна робота для здобуття ступеня вищої освіти магістра за спеціальністю 192 – Будівництво та цивільна інженерія. Наук. кер. І.А. Арутюнян, Інженерний інститут Запорізького національного університету. Факультет будівництва та цивільної інженерії, 2019. В роботі проведено аналіз наукових дж
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Негативний стан"

1

Онищенко, Олексiй Семенович, Валерій Микитович Горовий та Любов Андріївна Дубровіна. Інформаційні механізми нейтралізації негативних зарубіжних впливів на регіони України в умовах гібрідної війни: Наукова доповідь. НБУВ, 2018.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Іванюта, С., та Л. Якушенко. Пріоритети забезпечення екологічної безпеки України в умовах російської воєнної агресії. Національний інститут стратегічних досліджень, 2024. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2024.11.

Full text
Abstract:
В аналітичній доповіді проаналізовано негативний вплив російської воєнної агресії на стан навколишнього природного середовища України. Оцінено екологічні наслідки для основних компонентів довкілля від повномасштабної збройної агресії РФ проти України з урахуванням підриву греблі Каховської ГЕС. Обґрунтовано пріоритети забезпечення екологічної безпеки держави в умовах російської воєнної агресії та у післявоєнний період. Аналітичну доповідь адресовано широкому колу фахівців, державних службовців, політиків, науковців, викладачів – усім, хто цікавиться проблемами екологічної та природнотехногенно
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Квинт, Владимир Львович. Терроризм и экстремизм: стратегическое негативное воздействие на экономику. Северо-Западный институт управления РАНХиГС, 2016. http://dx.doi.org/10.22394/978-5-89781-572-2-1-32.

Full text
Abstract:
Глобализация и революция в сфере информационных технологий распространили влияние современной культуры, традиций, их ценностей на регионы мира с существенно иными культурными и религиозными традициями. Современные ценности, права человека и справедливость, сама светскость государства зачастую противоречат исконному отношению к правам женщин и детей, роли религии и некоторым догмам доминирующей религии. Новая волна терроризма и экстремизма во многом возникла вследствие столкновения культур и традиций. Такие конфликты, как правило, происходят в регионах и государствах, где религия всегда или дол
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Савосько, В. М., М. О. Квітко, Ю. В. Лихолат, І. П. Григорюк та М. М. Назаренко. Лісові культурфітоценози Криворізького гірничо-металургійного регіону. Видавництво Ліра-К, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2905.

Full text
Abstract:
В Криворізькому гірничо-металургійному регіоні з позицій екосистемного підходу досліджені лісові культурфітоценози. Встановлено, що лісові культурфітоценози регіону, котрі розташовані в контрастних екологічних умовах та зазнають постійного стресового впливу, характеризуються наявністю прихованих негативних явищ в деревостані. Зокрема, це: несформованість вертикальної структури, ущільнення насаджень, ослаблений та сильно ослаблений життєвий стан, дисбаланс у співвідношенні абсолютних та відносних біометричних показників (густота, висота і діаметр стовбура дерев, сума площ поперечних перерізів,
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Собкевич, О. В., А. В. Шевченко, В. М. Русан, Є. В. Бєлашов, Л. А. Жураковська та Я. А. Жаліло. Реальний сектор економіки України в умовах системних викликів. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.11.

Full text
Abstract:
В аналітичній доповіді досліджено потенціал і сучасні умови функціонування реального сектору економіки України. Описано стан і тенденції розвитку реального сектору економіки у розрізі його складових – промисловості, аграрного сектору та транспортної галузі. Досліджено аспекти прояву коронакризи в реальному секторі економіки, у т.ч. здійснено оцінку негативних ефектів внаслідок пандемії COVID-19, окреслено наслідки коронакризи для реального сектору. Охарактеризовано стан реального сектору економіки в умовах агресії РФ щодо України, обґрунтовано напрями державної політики щодо убезпечення україн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Потапенко, В., Ю. Тищенко, Ю. Каплан та ін. Про стан розвитку громадянського суспільства України в 2021 році та його зміни на початку 2022 року. Національний інститут стратегічних досліджень, 2022. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2022.15.

Full text
Abstract:
Пропонована аналітична доповідь підготовлена на виконання затвердженої Президентом України Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021–2026 роки. Уміщено огляд основних аспектів розвитку громадянського суспільства в 2021 р.: інституційного, фінансового, нормативно-правового, державно-громадського партнерства, а також громадянської освіти як необхідної передумови подальшої демократизації українського суспільства. Через російсько-українську війну та зміни в діяльності більшості організацій громадянського суспільства часові рамки доповіді розширені – вони
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ЕКОЛОГІЧНОГО НОРМУВАННЯ ШКІДЛИВИХ ВПЛИВІВ НА ПРИКЛАДІ СКЛАДНОГО ЛАНДШАФТНОГО КОМПЛЕКСУ ДНІСТРОВСЬКОГО ПЕРЕДКАРПАТТЯ. ГО «Міжнародна наукова гільдія», 2022. http://dx.doi.org/10.56287/95240-5-9.

Full text
Abstract:
Монографія присвячена розробленню наукових принципів вибору базових показників для екологічного нормування шкідливих впливів на складні ландшафтні комплекси з метою забезпечення суспільно необхідної якості їх функціонування. Практичний матеріал зібрано на основі досліджень складних ландшафтних комплексів у Дністровському Прикарпатті. Показано, що центральним поняттям складного ландшафтного комплексу є компартмент, який піддається екологічному навантаженню з боку абіотичної природи та антропогенних чинників і характеризується параметрами надійності, захисної ефективності та стійкості. Визначено
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Богачев, В. Ф., Н. П. Веретенников, Е. Н. Ветрова та ін. Организация инфраструктурной поддержки арктической нефтегазовой отрасли. Редактори В. Ф. Богачев та Н. П. Веретенников. ФИЦ КНЦ РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.37614/978.5.91137.445.7.

Full text
Abstract:
Основное внимание уделено анализу состояния нефтегазового комплекса (НГК) Арктической зоны Российской Федерации (АЗРФ), который рассматривается как система, содержащая совокупность подсистем, таких как социально-экономическая, производственная, экологическая, информационная, транспортно-логистическая. Дается анализ перспектив российских производителей на глобальном рынке сжиженного природного газа (СПГ)с позиции диверсификации и модернизации нефтегазотранспортной инфраструктуры; оценка эффективности государственной поддержки российских нефтегазовых проектов в АЗРФ, а также экономической конъюн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Негативний стан"

1

Kondratska, Ludmyla. "ВПЛИВ СІМЕЙНИХ КОНФЛІКТІВ НА ЕМОЦІЙНЕ ВИГОРАННЯ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АСПЕКТ." In TRANSFORMATION OF THE EDUCATIONAL SPACE AMIDST WARTIME INSTABILITY. OKTAN PRINT, 2025. https://doi.org/10.46489/totesawi-25-17-11.

Full text
Abstract:
Складні та трагічні періоди соціально-демографічних випробувань, найбільшими з яких є війни, не тільки міняють умови життєдіяльності населення, але і впливають на соціальні інститути суспільства, створюючи численні ризики розвитку, «перебудовуючи» ієрархію функцій і націлюючи їх на збереження соціального організму та людського потенціалу країни. Сім’я – як базовий інститут суспільства – зазнає потужного впливу війни та тих деструктивних процесів, що продукує війна. Саме сім’я є одним із основних інститутів, який сприяє продовженню життєдіяльності населення, а отже, і всього суспільства у цих критичних умовах. Повномасштабне військове вторгнення росії в Україну різко перервало природний перебіг життєдіяльності українських родин, суттєво трансформувало умови їхнього функціонування й актуалізувало вже наявні, а також спричинило появу нових соціальних проблем, конфліктів і ризиків. У цих екстремальних умовах особливої ваги набуває усвідомлення трансформаційних процесів, які відбуваються в інституті сім’ї, з метою аналізу її поточних викликів, загроз і потенціалу щодо підтримки життєстійкості суспільства. Тому останнім часом спостерігаються досить часті та тривалі конфлікти в сім'ях. Наявність сімейних конфліктів створює психотравмуючу обстановку не лише для кожного члена сім'ї (подружжя, дітей, батьків), але й негативно відбивається на властивостях особистості в цілому. У конфліктній сім'ї закріплюється негативний досвід спілкування, губиться віра в можливість існування дружніх і ніжних взаємин між її членами, накопичуються негативні емоції, з'являються психотравми, розвивається негативна самооцінка, втрата розуміння та співчуття. Неспокійна, емоційно напружена атмосфера у сім'ї створює вимоги, які постійно переважають над ресурсами, у людини порушується стан рівноваги. Некероване, безперервне та прогресуюче порушення рівноваги неминуче призводить до емоційного вигорання. Необхідність вивчення взаємозв’язку між сімейними конфліктами й емоційним вигоранням у підлітків зумовлена практичними запитами та потребами сім’ї й суспільства, особливо у перехідний період. Вважаємо, що вивчення шляхів підвищення емоційного благополуччя підлітків в умовах сімейних взаємин буде не лише спонукати дослідження вікового становлення особистості, а й вивчення психотравмуючих наслідків сімейних конфліктів у цілому. Отже, актуальність вивчення впливу сімейних конфліктів на емоційний стан підлітків обумовлена як потребою теоретичної розробки поставленої проблеми, так і вимогами практики, яка потребує адекватних методик для виявлення сімейних конфліктів; факторів, що сприяють розвитку емоційного вигорання у підлітків; психокорекційних програм, спрямованих на їх психологічне вирішення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Savchenko, Liudmyla, and Inna Tabachnik. "ОСНОВА СУЧАСНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ – ПСИХОЛОГІЧНЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДІТЕЙ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ." In TRANSFORMATION OF THE EDUCATIONAL SPACE AMIDST WARTIME INSTABILITY. OKTAN PRINT, 2025. https://doi.org/10.46489/totesawi-25-17-15.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню проблеми психологiчного благополуччя дітей дошкільного віку в умовах надзвичайних ситуацій. Сучасні психологи у бiльшостi своїх дослiджень розглядають психологічне благополуччя дітей, як важливий аспект загального здоров'я особистості, доповнюючи такi базові складовi як фiзичне благополуччя, тобто добре фiзичне самопочуття, здатнiсть витримувати фiзичнi навантаження, харчування, гiгiєнічні норми, вiдпочинок, енергiя, бадьорiсть і соцiальне благополуччя, а саме, задоволення соцiальним статусом, якiстю стосункiв із оточенням, здатнiсть ефективно спiлкуватися та взаємодiяти з ровесниками й iншими людьми. Виникає необхідність для створення ефективних практичних методів пiдтримки благополуччя дiтей, а саме, створення безпечного простору; розвиток соцiально-емоцiйних навичок і навичок подолання стресу через гру; пiдтримка позитивної поведiнки; сприяння соцiально-iнтерактивному середовищу; обговорення труднощiв; додаткова пiдтримка. Особливо необхідним використання цих методів стає в сучасних умовах, коли дорослі та діти відчувають негативні психологічні стани внаслідок психотравмуючих подій в умовах випробувань і прагнуть пiдвищення рiвня наявного психологiчного благополуччя. Допомога дітям зараз націлена не тільки на короткострокову перспективу – оволодіти знаннями та справитися з труднощами сьогодення, а й надалі дати шанс застосовувати ці знання, осмислювати навички й уміння в майбутньому, тому забезпечення психологiчного благополуччя виступає підґрунтям для побудови освітнього простору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Топилин, А. В., Г. В. Ниорадзе та Т. С. Хроленко. "Миграция населения и демографическое старение в некоторых странах мира и России за период 1960-2021 гг." У «Научные труды» 2022. Федеральное государственное бюджетное учреждение науки Институт народнохозяйственного прогнозирования Российской академии наук, 2023. http://dx.doi.org/10.47711/2076-318-2022-302-319.

Full text
Abstract:
Статья посвящена выявлению особенностей влияния миграционных тенденций в сочетании с естественным движением на процессы демографического старения населения по отдельным регионам мира. Для анализа выбраны 19 стран с различным уровнем социально-экономического развития и находящихся на разных стадиях демографического перехода. Негативные последствия миграционных процессов наступают в результате просчетов в миграционной политике и, кроме того, из-за непонимания сущности миграции населения. Осуществлена группировка стран по характеру влияния миграции и естественного движения на процессы демографического старения. Анализ обширной статистической базы по показателям естественного и миграционного движения населения позволил сформулировать 6 сценариев демографического развития по характеру влияния миграции на демографическое старение и проследить трансформацию состояния народонаселения отдельных регионов мира в исторической ретроспективе. Полученные результаты свидетельствуют о разнонаправленном влиянии миграционных процессов как на торможение, так и на ускорение демографического старения населения. Исследование будет продолжено для более глубокого изучения взаимосвязи между миграционными процессами и демографическим старением населения стран мира и России с учетом показателей, характеризующих интенсивность и направления миграционных потоков по отдельным половозрастным группам мигрантов и другим демографическим показателям.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Михновець, Петро, та Галина Гнат. "ФОРМУВАННЯ ЩІЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ, СЕРЕДНЬОЇ ПОВЕРХОВОСТІ". У Культурна та історична спадщина, урбаністика та будівництво як форми мистецького надбання (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/kisybfmn.ed-1.01.

Full text
Abstract:
У даній науковій статті досліджена тема «формування щільної забудови, середньої поверховості». Актуальність на сьогодні, неймовірно висока, у зв’язку з негативними наслідками швидкої індустріалізації суспільства. Старі індустріальні райони занепадають і не використовуються належним чином. Крім того, у зв’язку з високою ціною на земельні ділянки, правильне використання функціональних зон при проектуванні та їх ущільнення, допоможе сформувати зручне та щільне житло. Дослідження було проведено аналітичним методом, через аналіз існуючих закордонних об’єктів. Це дало змогу проаналізувати реальний стан ситуації, оскільки сучасні норми проектування не відображають реальних побажань мешканців. А це дослідження показує, що люди згідні на деякі не нормативні рішення (наприклад зменшення розривів між будинками, фасади яких не глухі), але в заміну вони мають отримати рішення їх реальних потреб: хороша організація сміттєзбирання, змога паркування при відсутності машин у внутрішньому дворі і тощо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Tsybulina, Irina. "СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОФІЛАКТИКА ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ." In TRANSFORMATION OF THE EDUCATIONAL SPACE AMIDST WARTIME INSTABILITY. OKTAN PRINT, 2025. https://doi.org/10.46489/totesawi-25-17-20.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі щодо запобігання професійного вигорання у діяльності соціальних працівників. Визначаються негативні наслідки професійного вигорання не лише для соціальних працівників, але й для клієнтів і соціальних служб у цілому. Зазначається, що під впливом таких чинників як значний обсяг виробничих завдань, збільшення кількості клієнтів, здійснення професійних обов’язків у небезпечних умовах посилюється синдром професійного вигорання. Виявлено чинники, що впливають на професійне здоров’я соціального працівника: негативні емоції, міжособистісні проблеми; проблеми зі здоров’ям, токсикоманія (зловживання алкоголем і нікотином), почуття втрати сенсу. Розглядаються засоби соціально-педагогічної профілактики професійного вигорання соціальних працівників, серед яких: супервізія (коли досвідчений і авторитетний колега може надати пораду та допомогу); інтервізія (обговорення проблемних питань або ситуацій у групі однодумців, що допоможе побачити проблему з різних боків і знайти декілька шляхів вирішення); тренінгові заняття (сприяють формуванню позитивної атмосфери в колективі та встановленню почуття довіри до колег); надання практичних рекомендацій онлайн щодо запобігання професійного вигорання. У статті робиться висновок щодо необхідності використання внутрішніх і зовнішніх ресурсів для навчання, підтримки та збереження емоційного здоров’я соціальних працівників в умовах воєнного стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сергета, Ігор, Оксана Дударенко, Ольга Браткова, Тетяна Лобастова, and Людмила Процюк. "МЕТОДИКА КОМПЛЕКСНОЇ БАЛЬНОЇ ОЦІНКИ СТУПЕНЯ РИЗИКУ ВИНИКНЕННЯ НЕГАТИВНИХ ЗРУШЕНЬ У СТАНІ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ ОСІБ: ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ." In MEDICAL, BIOLOGICAL AND PSYCHOLOGICAL SCIENCES AS THE MAIN FACTORS OF HUMAN STUDY. International Science Group, 2024. https://doi.org/10.46299/isg.2024.mono.med.3.1.1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Негативний стан"

1

Литвиненко, Н. А., Ю. О. Сенько, М. В. Погребна, Л. М. Процик та С. П. Коротченко. "Найкращі клінічні практики ведення генералізованого/міліарного туберкульозу: клінічний випадок". У Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я: «Інноваційні підходи до діагностики, лікування туберкульозу та інших захворювань легень: практичні рекомендації для лікарів загальної практики, фтизіатрів і пульмонологів» 7 квітня 2025 року (онлайн), м. Київ, Україна. Національний науковий центр фтизіатрії, пульмонології та алергології імені Ф.Г. Яновського, 2025. https://doi.org/10.32902/2663-0338-2025-1s-12.

Full text
Abstract:
Обґрунтування. Генералізований і міліарний туберкульоз (ТБ) залишаються серйозною медичною та соціальною проблемами, особливо в країнах з високою захворюваністю на ТБ і зростанням лікарської стійкості. Зважаючи на тяжкість клінічного перебігу та високий ризик летальності, впровадження найкращих клінічних практик у діагностиці й лікуванні цього захворювання є критично важливим для зниження рівня смертності та покращення результатів терапії. Клінічний випадок. Пацієнт Б., 37 років. Скарги на виражену слабкість, біль у ногах під час ходьби, підйоми температури тіла до 40 °С переважно у вечірній і
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Маликов, А. О. "Воздействие монетарной политики на фондовые рынки развитых стран". У Наука России: Цели и задачи. НЦ "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-04-2021-50.

Full text
Abstract:
Данная статья посвящена исследованию воздействия монетарной политики на развитие фондового рынка развитых стран, в рамках данной статьи мы рассматривали развитие фондовых рынков стран Евросоюза. Выбирая факторы, которые могут повлиять на развитие рынка ценных бумаг, мы учитывали особенности современной монетарной политики, направленной на контроль экономик развитых стран от условий на стратегических товарных рынках и темпов инфляции, доллара и евро. Моделирование процесса развития фондового рынка в странах Евросоюза может осуществляться на основе применения экономико-математических методов. В
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ukhan, Olha, Nataliia Osadcha, Yuliia Luzovitska, and Tetiana Verkhulevska. "Development of type-specific tables for determining the state of surface waters in river basins of Ukraine." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.075.

Full text
Abstract:
Тривале ґрунтування системи управління водними ресурсами в Україні на санітарно-гігієнічних підходах не відповідало світовому досвіду спрямованості водної політики на стійкий розвиток суспільства та водних ресурсів. Водна Рамкова Директива ЄС стала результатом розроблення та втілення загальноприйнятих світових принципів заміни санітарно-гігієнічного підходу на екологічний на законодавчому рівні. Прийняттям закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом" від 04.10.2016 № 1641-VIII Укра
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Koriahina, Kateryna. "Application of land cadasters data in the use of arable lands." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.062.

Full text
Abstract:
Проаналізовано сучасний стан використання земель за категоріями на територіях сільської ради. Розглянуто їх розподіл між землевласниками та користувачами. Досліджено діяльність наявних фермерських господарств. Запропоновано їм вести земельний агротехнічний паспорт та складено його структуру. Земля є найбільш цінним ресурсом кожної країни і представляє велике національне багатство. Важливо зберігати і дбати про навколишнє середовище, щоб забезпечити наше майбутнє і майбутні покоління. З великим розвитком технологій люди стають все більш активними у втручанні в природні процеси. Це може мати як
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Афанасьев, М. В., та Л. Р. Уразбахтина. "ДИВЕРСИФИКАЦИЯ КАК ПРОЦЕСС ОБЕСПЕЧЕНИЯ УСТОЙЧИВОСТИ ЭКОНОМИКИ В УСЛОВИЯХ САНКЦИЙ". У ЭФФЕКТИВНЫЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА: КАЧЕСТВО. ЦИРКУЛЯРНАЯ ЭКОНОМИКА. ТЕХНОЛОГИЧЕСКИЙ СУВЕРЕНИТЕТ. Казанский инновационный университет имени В. Г. Тимирясова, 2024. http://dx.doi.org/10.21202/978-5-8399-0823-9_41-43.

Full text
Abstract:
В статье изучена роль диверсификации как эффективного инструмента повышения устойчивости экономики страны в условиях санкций. Изучение этого процесса имеет большое значение, так как санкции могут негативно сказаться на экономике и финансовой стабильности страны. В статье рассматриваются основные принципы диверсификации и ее влияние на снижение риска уязвимости к санкциям. Рассмотрены стратегии диверсификации как в финансовой сфере, так и в сфере международной торговли. В статье подчеркнута важность проведения анализа рисков и внедрение постоянного «корректирующего воздействия» на стратегию. Ра
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гойгова, М. Г. "Statistical assessment of the shadow economy." In Международная научно-практическая конференция "НАУКА И ОБЩЕСТВО: ИНСТРУМЕНТЫ И РЕШЕНИЯ ГЛОБАЛЬНЫХ ПРОБЛЕМ СОВРЕМЕННОСТИ". Crossref, 2024. http://dx.doi.org/10.26118/3049.2024.33.75.005.

Full text
Abstract:
В данной статье раскрывается сущность, структура и факторы развития теневой экономики, а также негативные последствия существования теневого сектора. Рассматриваются виды теневой экономики и их отличия. Особое внимание уделяется масштабам развития теневого сектора в социально-экономическом развития стран. This article reveals the essence, structure and factors of the development of the shadow economy, as well as the negative consequences of the existence of the shadow sector. The types of the shadow economy and their differences from each other are considered. Particular attention is paid to t
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Gamerman, E. V. "Modern migration legislation and migration policy in the countries of North-East Asia." In Online conference devoted to the study of demographic and migration processes in the Russian Federation. Federation, countries of the Asia-Pacific region, and the relationship between migration processes and sustainable development. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-84-3.2020.33.45.

Full text
Abstract:
Миграционные процессы первой четверти ХХI века являются уникальными по своим масштабам, причинам, охватам стран и регионов. Затронули они и такой субрегион мирового глобального пространства, как Северо-Восточная Азия. В него входят такие страны, как Япония, два Корейских государства, Китай и Тайвань, Монголия. То есть это регион, в состав которого входит государство с самой высокой на сегодняшний день численностью населения в мире — Китай, а также страна с очень высокой плотностью, самым моноэтническим населением и в целом негативным общественным отношением к мигрантам — Япония. Помимо этого,
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Строгова, А. А. "Features of the carbon units market and the legal classification of carbon units in the EU’s countries." In V МЕЖДУНАРОДНОЙ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКОЙ КОНФЕРЕНЦИИ «Актуальные проблемы науки и образования». Crossref, 2024. http://dx.doi.org/10.26118/6836.2024.93.31.012.

Full text
Abstract:
Представленная статья содержит в себе анализ законодательства ЕС и стран-участник ЕС в отношении рынка углеродных единиц и правовой классификации углеродных единиц. В статье освещены отдельные вопросы торговли углеродными единицами на регулируемом и нерегулируемом рынках. В статье установлено, что правовая база ЕС в сфере регулирования углеродных единиц постоянно дополняется и совершенствуется, что является важным инструментом в борьбе против негативных климатических изменений, однако, несмотря на успешное развитие, в рассматриваемой области имеются недоработки и пробелы. В частности, в статье
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пистолетов, Данил Андреевич. "YOUTH SUBCULTURE DEAD INSIDE AND ITS PROBLEMS." In Проблемы внедрения инновационных научных решений: сборник статей международной научной конференции (Калининград, Февраль 2023). Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.37539/230203.2023.15.56.008.

Full text
Abstract:
Статья затрагивает достаточно известную и часто обсуждаемую молодёжную субкультуру, появившуюся менее 10 лет назад. Удивительно, что сама субкультура, имея высокую известность среди молодёжи Российской Федерации, не получила должного внимания в научной среде. Более того, субкультура Dead Inside появилась именно в Российской Федерации, а не была заимствована из других стран. Её нельзя игнорировать, так как она весьма специфична и может оказать негативное влияние на подростков. The article touches upon a fairly well-known and often discussed youth subculture that arose less than 10 years ago. It
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Karabiniuk, Mykola, and Vasyl Leta. "Environmental threats and anthropization of landscape complexes of the highlands of Ukrainian Carpathians in the context of climate change." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.059.

Full text
Abstract:
Субальпійське й альпійське високогір’я Українських Карпат є унікальним поєднанням реліктових та своєрідних ландшафтних комплексів, які визначаються обмеженим поширенням і значним науковим, природоохоронним та господарським значеннями. Складна ландшафтна структура та зростання антропогенного впливу в умовах змін клімату підвищують загрозу погіршення екологічного стану високогірних територій. У сучасній ландшафтній структурі представлені ландшафтні комплекси різного віку та походження, з відмінними розмірами та властивостями. Загалом, високогірний ландшафтний ярус Українських Карпат сформований
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Негативний стан"

1

Антонік, Ірина Петрівна, Валерій Іванович Антонік та Людмила Олександрівна Штанько. Кривбас – територія екологічної небезпеки. Cognum Publishing House, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3939.

Full text
Abstract:
Криворізький залізорудний басейн є одним із найпотужніших індустріальних центрів України, де на відносно невеликій території сконцентровано десятки гірничо-видобувних підприємств, металургійне виробництво повного циклу та низка обслуговуючих підприємств. Багаторічне ведення економічної діяльності за принципами фронтальної економіки техногенного типу призвело до глибоких і незворотних зрушень на різних екологічних рівнях в стані літосфери і гідросфери регіону, завдало значних змін ландшафтним утворенням, здійснює безперервний негативний вплив на стан атмосфери. Усе це визиває глибоку занепокоєн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Савосько, Василь Миколайович, та Максим Олександрович Квітко. Сучасний життєвий стан лісових культурфітоценозів Криворіжжя. Львівський Університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2042.

Full text
Abstract:
За методикою В. А. Алексєєва встановлено сучасний життєвий стан лісових культурфітоценозів Криворіжжя, котрі репрезентують основні різновиди штучних деревно-чагарникових насаджень регіону та розташовані у контрастних екологічних умовах. Прогнозуючи сукупний ефект дії природних і антропогенних факторів, виділили зони екологічних умов територій розміщення лісових культурфітоценозів: 1) сприятливих; 2) відносно сприятливих; 3) відносно несприятливих; 4) несприятливих. У більшості випадків лісові культурфітоценози регіону були створені у 30–60-х роках минулого століття з використанням дуба звичайн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Білоконенко, Л. А. Вплив оцінної лексики на емоційний стан людини в міжособистісному конфлікті. Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4640.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз конфліктних висловлень, у яких функціонують слова, що в експліцитний або імпліцитний спосіб утілюють негативно-оцінне сприйняття опонента. Спираючись на алгоритм інтенсифікації їхньої виразності, виокремлено три групи висловлень: реалізовані в загальний, конкретизований експліцитний спосіб з абсолютною експресивністю та в конкретизований імпліцитний спосіб із відносною експресивністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Савосько, Василь Миколайович, та Наталія Вікторівна Товстоляк. Розвиток і сучасний стан садів та парків колишніх залізних рудників Криворіжжя. Видавництво ДНУ, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3634.

Full text
Abstract:
У роботі на основі аналізу архівних та літературних джерел, а також польових досліджень проаналізовано розвиток та сучасний стан одного саду та восьми парків колишніх залізних рудників Криворіжжя. Встановлено, що лише один об’єкт озеленення (сад готелю «Park House» – приватна власність) має повністю доглянуту територію, збалансовану структуру та динамічно розвивається. Попри зручне розташування, високий соціальний статус районних парків (парки «Шахтарський» і «Саксаганський») та провідного парку мікрорайону (парк «Тернівський»), спостерігається часткова втрата ними запроектованих функцій та не
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кучерган, Єлизавета Валеріївна. Роль психічного стану випускників загальноосвітніх шкіл в адаптації до сучасних умов життя. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1399.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті психологічні стани випускників загальноосвітніх шкіл, які стоять перед професійним та життєвим вибором. Розкриті їхні індивідуально особистісні риси та їх взаємозв'язок з кінцевим результатом вибору. Також розкрита динаміка розвитку психологічних процесів адаптації до сучасних умов життя. Виявлені джерела дезадаптації, їх негативний вплив на систему вибору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Карпов, В. І., та В. І. Марчик. Роль фізичної культури у вихованні особистості. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1875.

Full text
Abstract:
Юнакам і дівчатам (понад ста осіб), які навчаються на І-ІІІ курсах ВНЗ було запропоновано визначити своє бачення можливостей фізичного самовдосконалення через використання засобів фізичного виховання, а саме: висвітлити свої очікування від занять фізичними вправами та зазначити основні фактори, які можуть негативно вплинути на отримання результату. Більшість студентів очікують від занять фізичними вправами підвищення рівня здоров’я, фізичного вдосконалення та покращення тілобудови. Студенти усвідомлюють фактори, що можуть негативно вплинути на досягнення результату і серед них такі: втрата інт
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мельник, Н. Г. Соціально-побутова пісенність заробітчанської тематики: етико-естетичні модуси. Криворізький державний педагогічний університет, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1568.

Full text
Abstract:
У статті досліджується проблема відображення етико-естетичних принципів народу в соціально-побутовій пісенності заробітчанської тематики. Суспільно-побутова (станова) пісня конденсує в собі народні оцінки суспільних явищ та репрезентує систематизоване, узагальнене сприйняття представників різних соціальних груп . Акцентовано на синкретичному поєднанні етичного та естетичного в фольклорному тексті та філософсько-психологічному характері заробітчанського фольклору. У бурлацькій та сирітсько-наймитській пісні якнайкраще репрезентовані народні уявлення про залежність долі людини від її соціальної
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Вплив відвалів та хвостосховищ збагачувальних комбінатів Криворіжжя на стан екології прилеглих територій. Кривий Ріг: КНУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1581.

Full text
Abstract:
Техногенні фактори, які генеруються відвалами та хвостосховищами, одночасно негативно впливають на стан атмосферного повітря, грунтів, на геологію і гідрологічні параметри місцевості та на гідрохімію підземних вод. Віддалені наслідки такої дії проявляються глибокими та незворотними руйнаціями природних екосистем з утворенням деградованих техногенних геоекосистем та провокують антропогенні сукцесії регресивного характеру.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!