To see the other types of publications on this topic, follow the link: Негативний стан.

Journal articles on the topic 'Негативний стан'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Негативний стан.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

ВАСИЛЕНКО, Олена, та Наталія КАЛИНЮК. "ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ТА ПРОЯВУ НЕГАТИВНИХ ПСИХОЕМОЦІЙНИХ СТАНІВ У СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ". Psychology Travelogs, № 1 (30 березня 2023): 137–46. http://dx.doi.org/10.31891/pt-2023-1-14.

Full text
Abstract:
У статті уточнено сутність понять «стан особистості», «психоемоційний стан», «негативний психоемоційний стан»; виявлено існуючі проблеми розвитку негативних психоемоційних станів у студентської молоді під час навчання в закладі освіти; діагностовано особливості розвитку та прояву негативних психоемоційних станів у студентів-першокурсників спеціальності «Психологія» Хмельницького національного університету. Авторками статті розроблено та обґрунтовано методи і прийоми нейтралізації негативних психоемоційних станів у студентів як чинника самозбереження їхнього здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Павленко, Олексій. "ОРГАНІЧНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО ЯК МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО ПРОДОВОЛЬЧОГО ВИРОБНИЦТВА". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 1 (101) (27 січня 2025): 15–19. https://doi.org/10.32782/bsnau.2025.1.3.

Full text
Abstract:
Протягом останніх років сільське господарство спричинило низку негативних наслідків для довкілля, негативно впливаючи на сучасний стан екосистем. Сільське господарство є однією з галузей, яка найбільше забруднює навколишнє середовище. Внаслідок вирощування сільськогосподарських культур у довкілля потрапляє велика кількість забруднюючих хімічних речовин, які деструктивно впливають на природні екосистеми. Тому наразі розвивається органічне землеробство, яке покликане зменшити негативний вплив аграрної галузі на довкілля та забезпечити стале продовольче виробництва. Отже, мета статті полягала у проведенні детального аналізу органічного землеробства як ключового механізму забезпечення сталого продовольчого виробництва. Дослідження засноване на аналізі наукових джерел, нормативно-правових актів, статистичних даних та досвіду сільськогосподарських підприємств. Спершу проведено аналіз сутності органічного землеробства як провідної тенденції розвитку сільського господарства на сучасному етапі. Встановлено історичні аспекти розвитку органічного землеробства. Визначено ключові відмінності органічного землеробства. З’ясовано його основні риси як важливої складової сучасного сільського господарства. На основі аналізу статистичних даних визначено, що сучасний стан органічного землеробства в Україні є негативним, адже ця галузь розвинена недостатньо. Встановлено ключові тенденції розвитку органічного землеробства на сучасному етапі. Проведено аналіз органічного землеробства як важливої складової сталого продовольчого виробництва, що є ключовим елементом забезпечення продовольчої безпеки та екологічної стійкості. З’ясовано, що органічне землеробство не лише сприяє збереженню природних ресурсів, але й підтримує біорізноманіття, зменшує негативний вплив на навколишнє середовище та сприяє підвищенню якості продукції, яку отримують. Результати досліджень акцентують увагу на тому, що органічне землеробство відіграє важливу роль у модернізації аграрного сектору, інтегруючись у світові тенденції сталого розвитку. В умовах воєнного стану України існує ряд викликів: недостатня підтримка з боку держави, обмеженість фінансових ресурсів, низький рівень обізнаності населення та нестача інфраструктури для ефективної реалізації органічних практик. Розвиток органічного землеробства матиме значний позитивний вплив на стан аграрної галузі в Україні, сприятиме формуванню конкурентоспроможної економіки, підвищенню експортного потенціалу, поліпшенню екологічної ситуації та забезпеченню населення якісними та безпечними продуктами харчування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лепканич, А. О. "ВПЛИВ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ПІД ЧАС СУВОРИХ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ НА САМООЦІНКУ СТАНУ ЗДОРОВ’Я СТУДЕНТСЬКОЮ МОЛОДДЮ". Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, № 2 (8 листопада 2022): 16–19. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2022.2.13302.

Full text
Abstract:
Мета: вивчити оцінку впливу дистанційного навчання під час суворих карантинних обмежень в умовах епідемії COVID-19 на загальний стан свого здоров’я студентською молоддю. Матеріали і методи. Використано метод спеціального соціологічного дослідження, метод структурно-фунціонального, системного аналізу та епідеміологічний. У соціологічному дослідженні використано онлайн-опитувальник «Інтернет-залученість» із використанням сервісу Google-форми. Цільова група дослідження – студенти Ужгородського національного університету денної форми навчання. Результати. Отримано 523 заповнені опитувальники респондентів, серед яких переважну більшість склали жінки (353 особи, що склало 67,5 % респондентів). У дослідженні взяли участь здобувачі освіти всіх курсів навчання. 328 респондентів ((62,7±2,1) %) вважають, що не відчувають негативного впливу на стан здоров’я під час дистанційного навчання, 195 осіб ((37,3±4,5) % опитаних) вказали, що відчувають негативний вплив. Серед тих респондентів, які відмітили негативний вплив на стан власного здоров’я дистанційного навчання, найбільша частка у групі студентів із високим рівнем залученості до щоденного перебування в мережі «Інтернет» (7 і більше годин на добу) – (45,1±3,3) % опитаних даної групи. Застосування визначення співвідношення шансів (OR) у групах дослідження показали, що погіршення стану здоров’я під час дистанційного навчання, відмічене респондентами, може бути пов’язано з впливом вказаного фактора і роль його є значимою (AF 43,8–44,4 %). Висновки. Хоча переважна більшість студентської молоді не відзначає, що дистанційне навчання в періоди карантинних обмежень негативно впливає на стан їх здоров’я, серед тих респондентів, які відмітили негативний вплив на стан власного здоров’я дистанційного навчання, найбільша частка таких у групі студентів із високим рівнем залученості до щоденного перебування в мережі «Інтернет» (7 і більше годин на добу). Погіршення стану здоров’я під час дистанційного навчання, відмічене респондентами, може бути пов’язано з впливом вказаних факторів, і роль цих факторів є значимою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Миронюк, І. С., та М. М. Дуб. "Сучасні підходи до фізичної реабілітації студенток з ожирінням та метаболічним синдромом". Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, № 1 (30 вересня 2019): 77–83. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2019.1.77-83.

Full text
Abstract:
Мета. Вивчити підходи до побудови програм фізичної реабілітації студенток з ожирінням та метаболічним синдромом, визначити основні критерії для програмування і диференціації навантажень у процесі занять. Методи. Теоретичний аналіз фахової науково-методичної літератури та документальних матеріалів, антропометричні, фізіологічні, соціологічні, психодіагностичні методи дослідження, методи математичної статистики. Результати. Ефективність програмування реабілітаційних занять для осіб з ожирінням та ризиком розвитку метаболічного синдрому значною мірою залежить від якісного лікарсько-педагогічного контролю, коли спрямованість та інтенсивність занять підбираються індивідуально, залежно від показників фізичного та психоемоційного стану осіб. Критеріями індивідуалізації під час побудови програм для даного контингенту виступають показники фізичного та психоемоційного стану, якість життя. Нами було досліджено показники фізичного та психоемоційного стану, якість життя студенток з ожирінням. Встановлено, що абдомінальний тип ожиріння має негативний вплив на функціональний стан серцево-судинної системи. Виявлено, що ожиріння спричиняє зниження самооцінки, самоефективності, сприяє формуванню негативного ставлення до себе, що, в свою чергу, зумовлює зниження рівня комунікативних навичок і, насамкінець, знижує рівень упевненості їх у собі. Якість життя студенток з ожирінням можна охарактеризувати як нижчу за середню. Висновки. Ожиріння негативно впливає на якість життя і всі сфери діяльності людини, часто призводить до розвитку важких супутніх захворювань. Більшість досліджуваних осіб молодого віку з надмірною масою тіла та ожирінням відчувають об’єктивні труднощі внаслідок наявності серйозних відхилень у стані здоров’я, фізичних обмежень і психологічних проблем. Враховуючи негативний вплив ожиріння на здоров’я людей, високий ризик виникнення численних захворювань та ускладнень, необхідно виробити адекватний підхід до стійкого зниження маси тіла.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Губанова, Тамара Олексіївна. "ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ". Київський юридичний журнал, № 3 (11 липня 2023): 23–31. http://dx.doi.org/10.32782/klj-2023-3.03.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості функціонування закладів вищої освіти в період дії правового режиму воєнного стану та визначено основні причини трансформаційних змін в організації освітнього процесу. Підтверджено, що право на освіту є гарантованим міжнародним та національним законодавством правом людини та елементом її правового статусу у сучасному світі. З'ясовано, що освітня сфера зазнала руйнівних наслідків у результаті збройної агресії російської федерації, які полягають у колосальних збитках матеріального та нематеріального характеру: так, велику кількість закладів вищої освіти було зруйновано та пошкоджено, що безпосередньо негативно впливає на майбутній професійний та науковий потенціал країни та прогресивний розвиток молоді. Розглянуто інституційне та нормативне забезпечення освітнього процесу в умовах війни. Окрему увагу присвячено дослідженню інструментів міжнародної підтримки освітніх проєктів, які продовжують свою роботу в Україні. Визначено, що міжнародна співпраця у сфері вищої освіти із залученням міжнародних організацій та проєктів дозволяє підтримувати освітній рівень здобувачів та забезпечує ширші можливості їх залучення до європейського ринку праці на паритетних умовах. Увагу присвячено дослідженню внутрішньосистемних перетворюючих процесів в організації навчального процесу в закладах вищої освіти. Так, було визначено, що дистанційна форма навчання посіла ключове місце, що має як позитивні, так і негативні наслідки. Окремо відзначено роль на вплив цифровізації освіти, яка має стати одним із перспективних напрямів розвитку досліджуваної сфери. Також відзначено негативний вплив зменшення фінансування освітньої сфери у зв'язку з війною та необхідністю бюджетного перерозподілу коштів. Зроблено обґрунтовані висновки про основні трансформаційні зміни у діяльності закладів вищої освіти, визначено ключові проблеми та критичні місця освітньої сфери. Підсумовано, що інноваційні підходи та запровадження інноваційних інструментів у вищій освіті повинні стати перманентним та невід'ємним елементом освітньої діяльності для стабілізації можливості поєднувати конкурентоспроможний попит та інноваційну наукову пропозицію в умовах адаптації учасників освітнього процесу до нових умов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ковальчук, Н. П., та С. Р. Петрук. "ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НА СТАН ЛІСОВИХ НАСАДЖЕНЬ УКРАЇНИ". СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, № 49 (26 червня 2023): 117–23. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi49.1060.

Full text
Abstract:
Описано вплив факторів навколишнього середовища на сучасний стан лісів України. Однією з найважливіших проблем лісових насаджень є зміни клімату, які мають глобальний характер. Лісова галузь України потерпає від того, що дубові та соснові ліси усихають. Спостерігається пересихання заболочених лісових територій, а також боліт, що є складовими лісових екосистем. Причинами пересихання, особливо на Поліссі, є зміни клімату, що характеризуються тривалими посухами, а також меліорація заболочених регіонів, яка проведена у минулому столітті. Найбільш негативний вплив на лісові екосистеми спричинено антропогенною діяльністю, зокрема воєнними діями, які зумовлюють важкі наслідки. Негативним фактором, який спричиняє знищення рослинного світу, надґрунтового покриву, а також порушує нормальне функціонування лісової екосистеми, є лісові пожежі. Антропогенним чинником, що безпосередньо чинить вплив на стан лісових екосистем та характеризується швидкими темпами зростання, є господарська діяльність, зокрема вирубування стиглих деревостанів з метою заготівлі деревини. Під час їх проведення технологічні процеси лісозаготівлі не завжди відповідають специфіці природно-кліматичних умов конкретного регіону. Під час проведення лісосічних робіт відбувається процес перемішування, ущільнення та часткового переміщення ґрунту. Зменшення продуктивності лісів зумовить цілу низку незворотних негативних процесів, зокрема: зменшення поглинання вуглецю; збільшення тривалості посухи; усихання певних типів лісу; зростання пожежної небезпеки; збільшення пошкодження насаджень через вітровали; зникнення частини лісових біотопів, а саме, заболочених ділянок лісу та деяких боліт; зникнення ділянок з ялинниками, зокрема у зоні Поліссі, що спричинить зменшення лісового біорізноманіття. Пріоритетом має стати збереження, відновлення та охорона природних лісів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Василенко, Олена Григорівна, та Олександр Миколайович Лабенко. "Вплив екологічних ризиків, спричинених війною, на фінансовий стан господарств та експортний потенціал". Економіка, управління та адміністрування, № 4(110) (24 січня 2025): 78–85. https://doi.org/10.26642/ema-2024-4(110)-78-85.

Full text
Abstract:
Негативні екологічні фактори впливу, ініційовані ззовні країни, стали для сільгоспвиробників екологічними ризиками, що своєю чергою впливають на фінансові результати підприємств, а отже, є фінансовими ризиками. Непередбачуваність впливу зовнішніх джерел екологічної шкоди та неконтрольованість їх наслідків вимагають відповідних стратегій управління ними для забезпечення прибутковості агропідприємств. Стаття показує негативний вплив екологічних факторів на фінансові результати на прикладі підприємства, що вирощує органічний соняшник на експорт. Проаналізована можливість масштабування зазначених впливів на територіях із найбільшими ураженнями ґрунтів внаслідок ведення воєнних дій, що може позначитися на експортному потенціалі країни. Результати досліджень, проведених у Великобританії, підтвердили вплив деградованих ґрунтів на прибуток господарств за двома сценаріями. Механізм дії зовнішніх джерел екологічної шкоди, за умов війни, полягає у перекладанні економічної відповідальності за «спричинений ззовні» негативний вплив на довкілля, на підприємства та суспільство всередині України. Відсутній правовий механізм відшкодування зазначеної шкоди в міжнародних судових органах та не існує єдиної визнаної методики її обрахунку. Для можливості управління ризиками, пов’язаними із забрудненнями чи деградацією ґрунтів внаслідок ведення воєнних дій, запропонована стратегія, що передбачає постійний моніторинг стану ґрунтів, напрацювання методик відновлення та бази організацій-виконавців відповідно до міжнародних вимог.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Залеський, І. І. "ВПЛИВ ПРИРОДНИХ ФАКТОРІВ НА СТАН ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, № 102 (2024): 51–60. http://dx.doi.org/10.31713/vs220234.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз впливу природних факторів на стан захворюваності населення України. Встановлено, що рівень здоров’я значною мірою залежить від умов зовнішнього середовища та визначається як показник рівня адаптованості конкретної групи людей до певних природних та соціально-економічних обставин.
 Людське суспільство протягом своєї історії безперервно впливало на навколишнє природне середовище, однак значення природи в житті людини, а одночасно і обсяг впливу суспільства на довкілля постійно змінювалися. 
 Однією з сучасних проблем людства є стан навколишнього природного середовища та його вплив на індивідуальне та суспільне здоров’я. Обґрунтовано виділяються кліматогенні та метеотропні захворювання, спричинені різними кліматичними чинниками. Визнаним став біогеопатогенез як сукупність природних явищ, які спричиняють негативний вплив на здоров’я населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Перетяга, Людмила. "Структура розвитку голосової культури майбутнього вчителя". Professional Art Education 3, № 2 (2022): 24–34. http://dx.doi.org/10.34142/27091805.2022.3.02.03.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовується сутність голосової культури майбутнього вчителя та структуру, яка представлена єдністю чотирьох взаємопов’язаних структурних блоків: професійно-педагогічного, технічного, гігієнічного, психологічного. Новизна дослідження полягає в цілісному виділенні функціональних компонентів, що забезпечують реалізацію структурних компонентів голосової культури, а їх виділення розкриває процесуальну сторону цього питання. Встановлено, що голосова культура має складну структуру, яка представлена єдністю чотирьох взаємопов’язаних блоків: професійно-педагогічного, технічного (забезпечення підготовки голосового апарату до підвищеного голосового навантаження),гігієнічного (підтримка голосового апарату у здоровому та працездатному стані), психологічного (спрямовання на досягнення взаєморозуміння з іншими суб’єктами педагогічного процесу шляхом урахування особливостей голосоутворення). Виділені структурні блоки представлені єдністю чотирьох універсальних для кожного структурного блоку компонентів: мотиваційно-аксіологічного, когнітивного, діяльнісно-практичного та рефлексивного. Виходячи зі специфіки діяльності вчителя та варіативності його взаємин, визначено основні функції: пізнавальна, гностична, ціннісно-орієнтаційна, прогностично-орієнтована, прогностично-профілактична, комунікативна, розвивально-виховна, енергетична, розподільна, захисна, рефлексивна. Доведено, що оволодіння вчителем культурою голосу дозволяє зменшити негативний вплив факторів професійної діяльності на стан голосового апарату вчителя та підтримувати стан голосового апарату в здоровому та працездатному стані. Сформульовано припущення, що розвиток вокальної культури допомагає досягти кращої взаємодії з оточуючими і з мінімальними наслідками для стану свого голосового апарату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Карлін М.І. "ВПЛИВ ТОКСИЧНИХ АКТИВІВ ТА КРЕДИТІВ НА СТАН ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ КРАЇНИ". Економічний форум 1, № 3 (2019): 169–74. http://dx.doi.org/10.36910/6765-2308-8559-2019-3-26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Цибульник, Неллі Юріївна. "АДМІНІСТРАТИВНО-ПРЕВЕНТИВНІ ЗАХОДИ ПРОТИДІЇ СУЧАСНИМ ВИКЛИКАМ У СЕКТОРІ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ". Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, № 1 (13 квітня 2023): 162–66. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2023.1.28.

Full text
Abstract:
Проголошення на всій території України воєнного стану призвело до фундаментальних змін у сфері національної безпеки. Воєнний стан завжди характеризується відповідними обмеженнями для населення і додатковими зобов'язаннями для держави, а також передачею значного обсягу матеріально-технічних, економічних та політичних ресурсів у військову сферу. Однак, забезпечення ресурсною базою лише здебільшого військової сфери становить значну загрозу саме внутрішній безпеці країни. У цьому питанні потрібен розумний баланс між внутрішньою та зовнішньою безпекою країни та раціональний розподіл ресурсів. У статті досліджуються сучасні загрози безпеці країни, проаналізовано та пропонуються механізми для їх запобігання та попередження, що дозволяє визначити основні ризики у вказаній сфері, уникнути «правового хаосу». Проаналізовано нормативну базу, що розкриває сутність безпекового сектору України та його елементів. Виокремлено деякі складові, що становлять найбільшу загрозу безпеці держави. Констатовано та підтверджено недостатній рівень ресурсного забезпечення сектору безпеки. Аналіз інформації з відкритих джерел виявив та обґрунтував високий рівень корупції у сфері безпеки та її негативний вплив на національну безпеку. Доведено важливість соціально-правового забезпечення особового складу сектору безпеки. Запропоновані дієві адміністративно-превентивні заходи протидії сучасним викликам у секторі безпеки держави. У статті автор дійшов до наступних висновків: удосконалення ресурсного, нормативно-правового, матеріально технічного та соціально-правового забезпечення сектору безпеки і оборони України в умовах воєнного стану є надзвичайно актуальним і важливим завданням, що обумовлює необхідність чіткої законодавчої реакції та впровадження сучасних адміністративно-превентивних механізмів, направлених на унеможливлення та мінімізацію негативних явищ у секторі безпеки; стан сектору безпеки вирішальною мірою впливає на стан національної безпеки України; в Україні існує проблема розробки та практичної реалізації системи адміністративно-правових механізмів щодо запобігання ризиків у сфері національної безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Злобіна, Олена Геннадіївна. "Стресові стани населення України в контексті війни: соціально-груповий аналіз". Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, № 6 (25 червня 2024): 49–56. http://dx.doi.org/10.15407/visn2024.06.049.

Full text
Abstract:
У доповіді наведено результати дослідження стресових станів населення України під час війни. Війна чинить комплексний негативний тиск на психологічний стан населення через створення екзистенційних загроз та підсилення дії всіх стресорів. Під їхнім впливом виникають такі стресові стани, як психологічний дистрес, стан подовженого стресу та посттравматичний стресовий розлад. Аналіз результатів репрезентативного всеукраїнського опитування показав, що 69 % населення має низький рівень дистресу, що свідчить про достатньо ефективне використання населенням ресурсів психологічного спротиву для захисту від дії стресорів війни. Водночас виявлено, що найбільш вразливими групами, в яких зафіксовано підвищений рівень дистресу, є максимально депривоване населення, жінки та молодь до 30 років. Зафіксовано, що в різних групах ризику дистрес виявляється в різних формах, що потребує вироблення диференційованих підходів до зміцнення ресурсів спротиву на психологічному рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Приходько, Ігор, Олександр Колесніченко та Яна Мацегора. "ОРГАНІЗАЦІЯ НАДАННЯ ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: психологічні науки 12, № 1 (2020): 266–87. http://dx.doi.org/10.32453/5.v12i1.151.

Full text
Abstract:
Тривале виконання службово-бойових завдань в екстремальних умовах значно знижує психологічну безпеку та витривалість військовослужбовців. Для її відновлення військовослужбовцям потрібними стають стороння допомога, штучне створення умов спокою і безпеки та усвідомлення набутого досвіду. Таке усвідомлення досвіду стає ключовим моментом у її коригуванні. Корекція набутих навичок є важливим аспектом збереження психологічної надійності фахівців, оскільки невдачі, які повторюються, ведуть до зниження професійної самооцінки, мотивації і, як наслідок, до відмови від виконання поставленого завдання чи звільнення зі служби. Етап психологічної допомоги є вкрай важливим для зниження рівня психогенних втрат особового складу при виконанні службово-бойових завдань в екстремальних (бойових) умовах, а також для відновлення психологічної безпеки особистості військовослужбовця.Надання першої психологічної допомоги військовослужбовцям в екстреальних умовах виконання службово-бойових завдань здійснюється на трьох рівнях: перший рівень – співслужбовець постраждалого, другий рівень – безпосередній командир, третій рівень – психолог військової частини. Перша (екстрена) психологічна допомога на першому рівні передбачає виконання таких дій: убезпечити постраждалого, за потреби надати необхіду першу медичну допомогу; оцінити психічний стан постраждалого, визначити його найбільш суттєві ознаки, тип та реалізувати дії, що припиняють розгортання цього стану; задовольнити першочергові фізіологічні потреби; емоційно, соціально підтримати, вислухати, за можливості покликати близького товариша; передати контроль над собою самому постраждалому; зберегти гідність постраждалого; організувати подальшу допомогу. По-перше, співслужбовець має доповісти безпосередньому командиру про негативний стан постраждалого. По-друге, за умов близькості знаходження психолога частини, пункту психологічної допомоги, мобільного пункту психологічної допомоги забезпечити надходження від них кваліфікованої допомоги постраждалому. Суб’єктом першої психологічної допомоги військовослужбовцю на другому рівні є безпосередній командир постраждалого. Роль командира при наданні першої психологічної допомоги полягає у такому: оцінити стан постраждалого; прийняти рішення про необхідність зміни обсягу службового навантаження, про зміни харчового, речового та іншого забезпечення постраждалого військовослужбовця; про переміщення військовослужбовця далі – в місце тимчасової та постійної дислокації частини і у зворотному напрямку; організувати надходження кваліфікованої психологічної допомоги. Суб’єктом першої психологічної допомоги військовослужбовцю на третьому рівні є психолог військової частини. Основним завданням є навчити військовослужбовців і командирів усіх рівнів розпізнавати негативні психічні реакції та стани, а також натренувати військовослужбовців виконувати заходи першої (екстреної) психологічної допомоги в ході занять з психологічної підготовки та спеціальної психологічної підготовки до участі в бойових діях.Психолог також надає командиру підрозділу висновки щодо психічного стану військовослужбовця та рекомендації щодо його індивідуально-психологічних особливостей, які потенційно можуть знижувати ефективність службово-бойової діяльності, обмежувати залучення військовослужбовця до виконання певних завдань тощо. Отримані наукові результати щодо організації та надання першої психологічної допомоги військовослужбовцям в ході виконання службово-бойових завдань в екстремальних умовах відповідають структурі психологічної служби НГУ, її нормативно-правовій базі, завданням психологічної роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Бондаренко, Наталія, та Іван Чорноморденко. "ОРГАНІЗАЦІЯ СУЧАСНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (РАННІЙ ВІК)". Proceedings of the National Aviation University Series Philosophy Cultural 38, № 2 (2024): 115–19. http://dx.doi.org/10.18372/2412-2157.2.18125.

Full text
Abstract:
Воєнний стан накладає негативний відбиток на емоційно-психологічний стан дітей, особливо ранньоговіку. Водночас, освітньо-виховний процес (мовиться про освіту до трьох років) має формуватися відповідно досучасних умов. Освітні осередки в Україні для дітей раннього віку мають період становлення і розвитку, а томупотребують особливого підходу. Маємо наміри запропонувати деякі пропозиції щодо формування сучасногоосвітнього середовища в цій царині, які корелюють із вимогами до нової української школи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Ерліш, Ернест. "Психологічні чинники встановлення гармонійних сімейних взаємин у консультативному процесі". Теоретичні і прикладні проблеми психології, № 2(52) (2020): 45–53. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2020-52-2-45-53.

Full text
Abstract:
Мета статті – виявити основні причини розгортання конфліктних шлюбно-сімейних відносин, та основні чинники подолання консультантом шлюбно-партнерських протистоянь, і сприяння встановленню гармонійних сімейних взаємин у подружній парі. Методи. У статті застосовано описовий і компаративний методи, а також методи дискурс-аналізу для виявлення специфіки сімейних взаємин через аналіз самозвітів деяких клієнтів психологічної консультації, що зверталися по допомогу фахівця у зв’язку із конфліктними взаєминами у родині. Результати. Стаття присвячена аналізу чинників та передумов гармонійних взаємин у родині засобами консультативної діяльності практичного психолога. Описано природу конфліктного процесу, його базис та специфіку розгортання. Проаналізовано ключові фактори появи конфліктів та причини, що призводять до загострення конфліктної взаємодії між членами подружжя. Описано можливі шляхи подолання патологічних негативних емоційних станів при перебуванні членів подружжя у ситуаціях конфліктної взаємодії та кризових періодах. Визначено, що специфіка шлюбно-сімейних взаємин тісно пов’язана із ситуаціями неспівпадіння інтересів кожного із членів подружжя. Відповідний спектр взаємного непорозуміння та відстоювання власних інтересів провокує розгортання конфліктної взаємодії. Наголошено, що одним із найбільш виражених та деструктивних проявів негативних аспектів конфліктної взаємодії є накопичення емоційної напруги і як наслідок – неможливість розрядити власний негативний емоційний фон. Частими є випадки невміння членів подружжя висловитися стосовно власних негативних переживань, проте не у лайливій та звинувачувальній формі, а конгруентно, стосовно лише власного ставлення до проблеми чи наявності певної емоційно незадоволеної потреби. Висновки. У статті вирізнено основні типи сімей відповідно до типу негативного емоційно-особистісного стану протікання: кризова, проблемна, конфліктна та невротична родини. Згідно пропонованої орієнтовної типології щодо стилю конфліктності у родині, маємо класифікаційний критерій розподілу відповідно до специфічних станів переживання даного типу конфліктності. У кризовій родині переважаючим є загострений стан переживання: члени родини у постійному актуальному режимі перебувають у ситуації провокованих і невирішених конфліктів. Проблемний тип родини передбачає тривалий стан протікання, тобто динамічні у часі та не вирішувані протягом тривалого часового проміжку труднощі. Невротична родина характеризується передовсім латентним (завуальованим) станом перебігу конфліктного процесу, тобто причини конфліктів не поверхові, часто навіть неусвідомлювані. Конфліктна родина визначає в якості провідного перманентний стан невдоволення: причини конфлікти змінюються, проте ситуація конфлікту постійна. Підкреслено, що відповідний конфліктний тип особистості одного або обох із подружжя вимагає відповідного консультативного чи корекційного втручання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Brychko, Alina, та Svitlana Lukash. "Державна підтримка і регулювання фермерства Cумської області". Public Administration and Regional Development, № 12 (24 травня 2021): 376–407. http://dx.doi.org/10.34132/pard2021.12.04.

Full text
Abstract:
У статті проведений теоретичний аналіз та визначено сутність фермерства як об’єкта державного впливу; визначено особливості та структуру публічного управління розвитком фермерства в Україні, оцінено стан аграрного ринку Сумської області з метою визначення факторів, які слід враховувати при побудові організаційно-економічного механізму функціонування та розвитку фермерства в цілому; проведено детальний аналіз стану фермерства Сумської області; визначено організаційно-економічних заходи щодо підвищення державної підтримки фермерського господарства області; сформульовано пропозиції щодо вдосконалення механізму державного регулювання інтересів фермерства та визначено їх особливості.
 Визначено структуру та розкрито особливості публічного управління фермерськими господарствами в державі. На сьогоднішній день значно вдосконалено нормативно-правову базу функціонування фермерства, закцентована увага на підтримку розвитку фермерських господарств. Встановлено, що основною проблемою в розвитку фермерських господарств є функціонування великих сільськогосподарських підприємств, через які відбулося єднання політичних та економічних інститутів. Публічне управління вітчизняним перебуває у стані становлення і його державне регулювання опирається виключно на застарілі методи публічного адміністрування, які дають негативний результат запроваджених владою заходів.
 Запропоновано імплементувати досвід провідних країн світу щодо впровадження та розвитку якісних дорадчих служб, які можуть змінити негативне ставлення селян до кооперативів; змогли б надавати інформацію стосовно інновацій в аграрному секторі та допомагали впроваджувати їх у життя; створення громадських організацій фермерів для лобіювання інтересів фермерів на всіх рівнях прийняття рішень; всебічне стимулювання та популяризація розвитку сільськогосподарських кооперативів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Лазоренко, Сергій Анатолійович, Андрій Якович Коломієць та Андрій Дмитрович Красілов. "МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ НЕГАТИВНИХ ПСИХІЧНИХ СТАНІВ У СПОРТСМЕНІВ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ЗМАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Олімпійський та паралімпійський спорт, № 1 (24 березня 2025): 59–63. https://doi.org/10.32782/olimpspu/2025.1.11.

Full text
Abstract:
Успіх під час спортивних змагань у значній мірі залежить від емоційного статусу та настрою їх учасників. Сучасна спортивна психологія вивчає вплив психологічних факторів на спортивні звершення атлетів, а саме, як їх ментальний стан і настрій можуть детермінувати демонстрацію максимальних можливостей спортивної майстерності. На думку тренерів з різних видів одноборств, опитаних у Сумській області, успішні спортивні досягнення неможливі без налагодженої релевантної психологічної підготовки, що сприяє підвищенню мотивації, концентрації та впевненості спортсмена у власних можливостях.Психологічний настрій атлета визначається його емоційним станом, мотивацією та вірою у власні здібності демонструвати готовність до виконання змагальних настанов тренера. Позитивний настрій сприяє зосередженості на завданні, підвищує рівень енергетичного забезпечення виконання фізичного навантаження та впливає на прийняття виважених і раціональних рішень під час відповідальних стартів. У такому стані атлет готовий до подолання складнощів та демонстрації високих спортивних здобутків. Негативний настрій, натомість, може призвести до зниження мотивації, тривожності, страху перед результатом, встановленим на майбутнє змагання та помилок які зведуть нанівець усю попередню тренувальну активність атлета. Результати спортивного змагання часто залежать від того, як спортсмен контролює свої емоції та стресові ситуації. Психологія спорту навчає спортсменів технікам релаксації, візуалізації та концентрації, які допомагають підтримувати оптимальний психологічний стан. Це дозволяє атлету зберігати спокій та зосередженість навіть у складних ситуаціях, що сприяє демонстрації ним кращих результатів. Авторський колектив даної наукової статті, представив інформацію для тренерів щодо методів визначення негативних психічних станів як в лабораторних умовах так і у змагальній обстановці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Маланчук, В. А., В. В. Григоровський та А. Н. Гусейнов. "ГІСТОЛОГІЧНІ ЗМІНИ І КОРЕЛЯЦІЙНІ ЗАЛЕЖНОСТІ МОРФОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ УРАЖЕННЯ ТА РЕПАРАЦІЇ У КІСТКОВИХ УЛАМКІВ ПРИ УЛАМКОВИХ ПЕРЕЛОМАХ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ". Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 113, № 4 (2021): 63–72. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2020-38-4-63-72.

Full text
Abstract:
Актуальність. При уламкових переломах нижньої щелепи успіх лікування, в цілому, визначається перебігом репаративних процесів у зоні ушкодження. У зв'язку з цим значний інтерес дослідників привер-тають мінімально інвазивні підходи, оптимізація умов репаративної регенерації і методи профілактики гнійно-запальних ускладнень у цій категорії хворих.У той же час аналітичних досліджень, які б вста-новлювали стан тканин уламків нижньої щелепи після механічної травми, раніше не проводилося. Не охарактеризовані також залежності між окремими морфологічними показниками, що відображають стан тканини нижньої щелепи, розташованих в зоні пошкодження.Мета дослідження. Вивчення клініко-морфологічних особливостей патологічних і репаративних змін до кісткових уламків нижньої щелепи.Матеріали і методи. Матеріалом дослідження по-служили фрагменти кісткових уламків нижньої ще-лепи, отримані при операціях остеосинтезу у 20 хво-рих з наслідками травматичних переломів. Операції проводилися за показаннями і полягали в репозиції відламків, видаленні дрібних уламків (вони були використані для гістологічного дослідження) та встановлення фіксаторів на репозіції відламків пошкодженої кістки.Результати досліджень і їх обговорення. Результа-ти виконаного нами дослідження показали, що ішемічні пошкодження кісткової тканини різної протяжності після травматичних переломів мали місце і в нижній щелепі, викликаючи запальну реакцію різного ступеня і репаративну реакцію з боку ендо-ста і периоста. Гістологічні прояви цих змін варіювали і в більшості випадків по вираженості сла-бо корелюють між собою. Лише показники «вид за-палення в кістковому мозку» і «периостальні регене-рати» виявляють достовірний негативний зв'язок в діапазоні середніх величин коефіцієнта асоціації.Висновки. З кореляційних зв'язків між окремими морфологічними показниками стану кісткових уламків найбільш високий параметр з достовірним від'ємним значенням коефіцієнта асоціації в діапазоні середніх значень тісноти встановлений між «видом запалення в кістковому мозку» осколка – і «виразністю періостальних регенератов». Активність запального процесу і розміри періостальних регенератів знаходяться в зворотньо-му зв'язку, що дає підставу припускати негативний вплив запального процесу на розвиток периостальної репаративної реакції кістковій тканині осколків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Воловельська, І. В., В. Данкова, Я. В. Мурза та Л. Б. Юращук. "УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ. ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ". Вісник економіки транспорту і промисловості, № 75 (6 грудня 2021): 76–80. http://dx.doi.org/10.18664/btie.75.281365.

Full text
Abstract:
Будь-який вид діяльності, особливо в сфері економіки і підприємництва, пов'язаний з вибором і прийняттям рішень щодо подальшої поведінки в умовах невизначеності. Причому джерела невизначеності можуть бути різні: нестабільність економічної, політичної, соціальної ситуації; неможливість спрогнозувати поведінку партнерів, а так само інші фактори, які не піддаються визначенню. Основна проблема, що виникає в процесі прийняття рішення, полягає в тому, що обов'язково є випадкові процеси, що виникають через вплив негативно або позитивно налаштованих факторів зовнішнього і внутрішнього середовища. Фактор ризику є обов'язковим атрибутом сучасної економічної ситуації. Відбувається це тому, що ринкові відносини передбачають економічну свободу суб'єктів господарської діяльності, а також через постійні трансформаційні процеси, що відбуваються в сучасному світі. Через це і виникає недостатня забезпеченість інформацією при прийнятті рішення по проблемній ситуації або невизначеність. Для того, щоб підприємство розвивалося успішно, йому необхідно приймати рішення так, щоб негативний вплив зовнішнього середовища було мінімальним. Щоб знизити негативний вплив факторів зовнішнього середовища, яке характеризується невизначеністю і агресивною конкуренцією, що не дає з великою часткою ймовірності спрогнозувати майбутнє, підприємству необхідно створити таку систему безпеки, яка б беручи до уваги реальний стан, змогла б нейтралізувати наслідки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Глазунов, О. А., та А. О. Груздева. "ТЕХНОГЕННІ ФАКТОРИ ВИРОБНИЧОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПОРОЖНИНУ". Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 115, № 2 (2021): 2–5. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2021-40-2.1.

Full text
Abstract:
Різні техногенні фактори мають негативний вплив на стоматологічний статус робітників, які пра- цюють у шкідливих умовах. Результати численних досліджень свідчать про поступовий зріст розпо- всюдженості захворювань порожнини рота зі збіль- шенням робочого стажу. Вивчення розповсюдже- ності та факторів ризику формування різних форм патології серед професійних груп, які зайняті на підприємствах залізорудного виробництва, є акту- альним. Мета дослідження – оцінити стан гігі- єни порожнини рота та активність біохімічних маркерів ротової рідини у робочих залізорудного виробництва, виявити Їх взаємозв’язок зі ступенем впливу шкідливих чинників виробництва. Матері- али та методи дослідження. Обстежено 256 робо- чих промислових залізорудних підприємств у віці від 20 до 60 лет, стаж роботи складав 5–20 років. Стан гігієни порожнини рота оцінювали згідно гігієнічного індексу Ю.А. Федорова та В.В. Володкиної (1971), индексів Stallard (1969) та J. Silness(1964), H. Loe (1967). У ротовій рідині оцінювалися біохімічні мар- кери – активність каталази (маркер стану антиок- сидантної системи) і лізоциму (рівень неспецифічної резистентності). Результати дослідження та їх обговорення. Рівень гігієни ротової порожнини серед робітників промис- лових підприємств був значно гірший, ніж у группі порівняння. У ротовій рідині відзначається істотне зменшення з віком гірників активності ферменту каталази, що є маркером антиоксидантної системи і лізоциму, що відображає рівень неспецифічної резис- тентності, що свідчить про ослаблення захисних сил організму і формування умов для зростання патології органів і тканин порожнини рота.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Бєдна Ю. О. "Особливості впливу музичних творів на процес сприйняття та психофізіологічний стан дітей з аутизмом на уроках музичного мистецтва". Scientific journal of National Pedagogical Dragomanov University. Series 14. Theory and Methodology of Arts Education 29 (22 травня 2023): 185–91. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series14.2023.29.23.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються особливості використання музики на уроках музичного мистецтва в інклюзивному класі де присутні діти з аутизмом. Розглядається загальне питання музичної освіти для дітей з аутизмом. Музична освіта може бути ефективним засобом стимулювання розвитку різних аспектів особистості дитини з аутизмом, таких як соціальні навички, розвиток мовлення та моторики. Подано приклади музичних творів, які позитивно впливають на психофізіологічний стан дітей з аутизмом, зокрема, класична музика та народні мелодії. Вони допомагають дітям з аутизмом покращити комунікацію та зосередженість, досягти емоційної рівноваги. Потрібно пам’ятати, деякі музичні твори можуть мати негативний вплив на дітей з аутизмом, зокрема, ті, що містять багато звуків та активних динамічних відтінків, які можуть збудити нервову систему дитини та викликати негативну реакцію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Fedoniuk, V. V., V. V. Ivantsiv та M. A. Fedoniuk. "ВПЛИВ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ, ВИКЛИКАНИХ ЕПІДЕМІЄЮ COVID-19, НА ІНТЕНСИВНІСТЬ ТРАНСПОРТНОГО РУХУ ТА ЕКОЛОГІЧНИЙ СТАН У М. ЛУЦЬКУ". Transport development, № 1(12) (3 травня 2022): 168–80. http://dx.doi.org/10.33082/td.2022.1-12.14.

Full text
Abstract:
Вступ. Актуальним питанням є дослідження екологічного впливу автомобільного транспорту в містах та розроблення шляхів зменшення такого впливу. Автотранспорт – це найбільш потужне джерело забруднення атмосферного повітря в місті. Автомобілі зумовлюють також низку негативних видів фізичного впливу на довкілля (шумове, вібраційне, електромагнітне забруднення). В умовах пандемії та загальнодержавного карантину з’явилася можливість оцінити, наскільки змінюються негативні чинники автотранспортного екологічного впливу у процесі скорочення обсягу перевезень та руху транспортних засобів. Метою дослідження стало проведення комплексної оцінки змін у структурі, динаміці, інтенсивності автотранспортного навантаження в м. Луцьку та екологічного впливу цих змін в умовах запровадженого загальнонаціонального карантину навесні 2020 р. Результати. Унаслідок проведення комплексу вимірювальнообчислювальних робіт на п’яти дослідних ділянках автомагістралей у м. Луцьку ми визначили зміни в динаміці та структурі автотранспортного трафіку, а також зміни таких показників автотранспортного впливу на екосистеми: 1) обсяги викидів у повітря сполук COх (вуглекислий газ і чадний газ у сумі, або оксиди карбону); 2) шумове навантаження на ділянці автомагістралі (стандартна акустична характеристика й акустична характеристика на довільній відстані). Встановлено, що зменшення негативних чинників екологічного впливу в разі зниження інтенсивності автотрафіку відбувається нелінійно. За послаблення автотрафіку у 2–3 рази викиди оксидів карбону скорочуються на 60–70 %, величини акустичних характеристик зменшуються лише на 10–15 %. Висновки. Отже, встановлено суттєве зниження наявних у докарантинний період перевищень за вмістом оксидів карбону у викидах автотранспорту та за рівнями шумового забруднення довкілля в Луцьку. Фактичні концентрації оксидів карбону на ділянках, що прилягають до автомагістралі, зменшилися до нормативних, акустична характеристика в житлових мікрорайонах була нижчою за норматив протягом доби. Таким чином, запровадження карантинних обмежувальних заходів у країні суттєво послабило негативний екологічний вплив автотранспортних систем на екосистеми, адже результати, отримані для м. Луцька, можна екстраполювати й на інші міста, що мають схожу конфігурацію та завантаженість транспортних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Журба, Катерина Сергіївна, та Вікторія Володимирівна Кріпак. "Теоретичний аналіз проблеми акцентуацій характеру". Актуальні проблеми психології в закладах освіти 9 (12 грудня 2019): 19–24. http://dx.doi.org/10.31812/psychology.v9i0.3712.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено значення характеру у житті людини.Показано, що акцентуації характеру є крайніми виразами норми.Відзначено негативний вплив акцентуацій на формування особистості.Зроблений теоретичний аналіз літератури з теми дослідження. Показано,що по суті акцентуації характеру – це ті ж індивідуальні риси, якимвластива тенденція до потенційного переходу в певний патологічний стан.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Vlasenko, M. A., Yu V. Rodionova та D. O. Lopin. "Оцінка впливу диссинхронії серця на якість життя хворих з хронічною серцевою недостатністю, поєднаною з цукровим діабетом типу 2". Likarska sprava, № 7-8 (28 серпня 2014): 46–50. http://dx.doi.org/10.31640/ls-2014-(7-8)-08.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто вплив цукрового діабету типу 2 (ЦД 2) та диссинхронії серця (ДС) на пов’язану із здоров’ям якість життя (ПЗЯЖ) у хворих з хронічною серцевою недостатністю (ХСН) за допомогою Міннесотського опитувальника «Якість життя із серцевою недостатністю» (MLHFQ). Встановлено негативний вплив ЦД 2 як на загальну оцінку, так і на фізичну та емоційну складові ПЗЯЖ у хворих з ХСН. ДС також негативно впливає на ПЗЯЖ як у хворих з ізольованою ХСН, так і з ХСН, поєднану з ЦД 2, однак вплив її опосередкується головним чином фізичною складовою. Виявлено ряд факторів, що спричинюють розвиток ДС у хворих досліджуваних груп, зокрема незадовільний стан компенсації вуглеводного і ліпідного обміну, активізація системного запалення. Доцільно визначати ПЗЯЖ для оптимізації терапевтичної стратегії у цих хворих.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Кміть, В. М., та Я. О. Бавдик. "ВПЛИВ ПОДАТКІВ НА СТАН ОБОРОТНОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ". Підприємництво та інновації, № 12 (3 липня 2020): 183–87. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/12.32.

Full text
Abstract:
У статті досліджено аспекти впливу податків на оборотний капітал підприємств України. Опрацювання статистичних даних підтвердило значущість впливу системи оподаткування на структуру оборотного капіталу підприємств України. Наукове дослідження допомогло виокремити основні недоліки в системі фіскальної політики України, які чинять негативний вплив на господарську діяльність. На основі вищезазначеного запропоновано науково обґрунтовані заходи оптимізації податкового тиску та стимулюючі кроки для суб’єктів господарської діяльності, щоби спрямувати прибутки підприємств на зростання оборотного капіталу та його структуризацію. Впровадження зазначених пропозицій сприятиме капіталізації фінансових ресурсів для подальшого зростання оборотного капіталу України, високій ефективності корпоративних фінансів, зростанню позитивних результатів економічної діяльності загалом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Дубовик, Наталія, Тетяна Цепкало та Олексій Колєватов. "ВИКОРИСТАННЯ ПОЛІТИЧНОГО Й СОЦІАЛЬНОГО КОНТЕКСТУ В РЕКЛАМНИХ КАМПАНІЯХ В УМОВАХ ВІЙНИ: ЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ЕТИЧНІ АСПЕКТИ". Litopys Volyni, № 31 (30 грудня 2024): 121–27. https://doi.org/10.32782/2305-9389/2024.31.19.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах війни, що триває в Україні, використання політичного та соціального контексту в рекламних кампаніях набуває особливої значущості. Реклама, що апелює до патріотизму, підтримки армії, допомоги переселенцям або інших соціальних ініціатив, стає важливим інструментом впливу на суспільні настрої та підвищення лояльності до брендів. Однак цей підхід має не лише потенціал для досягнення комерційних цілей, а й суттєві етичні виклики, зокрема ризик маніпуляції громадською думкою та можливий негативний вплив на моральний стан населення. Це робить дослідження ефективності та етичних аспектів використання політичного й соціального контексту в рекламі надзвичайно актуальним. Мета дослідження – здійснити комплексний аналіз ефективності рекламних кампаній, що використовують політичний та соціальний контекст під час війни, зокрема визначення їх впливу на громадськість, лояльність споживачів та репутацію бренду. Окрему увагу приділено етичним аспектам використання воєнної тематики в рекламі, оцінюванню можливих ризиків та розробленню рекомендацій для брендів, які прагнуть використати політичний або соціальний контекст у своїх комунікаціях. У дослідженні застосовано міждисциплінарний підхід, який поєднує кількісні та якісні методи аналізу. Виконано контент-аналіз рекламних кампаній, що містять політичний або соціальний контекст, з подальшим аналізом їх ефективності за допомогою кількісних показників, як-от кількість переглядів, взаємодій та обсяг продажів. Результати дослідження показали, що використання політичного та соціального контексту в рекламі значно підвищує впізнаваність бренду та залученість аудиторії. Зокрема, кампанії, які апелюють до патріотичних почуттів або соціальної відповідальності, отримують високу підтримку серед громадськості та сприяють збільшенню кількості продажів. Проте в процесі дослідження виявлено низку ризиків, основним серед яких є негативний вплив на репутацію бренду в разі сприйняття реклами як спекулятивної або маніпулятивної. Відповідно, важливо дотримуватися етичних норм, щоб не завдати шкоди ані бренду, ані суспільству. Дослідження підтвердило, що рекламні кампанії, побудовані на політичному та соціальному контексті, можуть бути досить ефективними, якщо вони реалізовані з урахуванням етичних норм і суспільної відповідальності. Для брендів, що вибирають цей підхід, важливо чітко визначити межі допустимого використання таких тем, щоб уникнути можливих негативних наслідків як для репутації, так і для морального стану громадян. Розроблено практичні рекомендації щодо етичного використання політичного й соціального контексту в рекламних кампаніях, що передбачають необхідність прозорості, чесності та поваги до емоцій споживачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Павловський, Сергій, Наталія Мельник, Лідія Тяпкіна та Сергій Романів. "СУЧАСНИЙ СТАН ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ ТОВАРАМИ МІСТА КИЇВ". РОЗВИТОК МІСТА, № 1 (05) (31 березня 2025): 85–90. https://doi.org/10.32782/city-development.2025.1-12.

Full text
Abstract:
У даній статті проведено дослідження основних показників зовнішньої торгівлі товарами столиці за 2021–2024 роки, зокрема частку експорту і імпорту в загальнодержавному торговельному обсязі, торговельний баланс, обсяги і структуру експорту та імпорту в розрізі основних груп товарів, обчислено коефіцієнти покриття експортом імпорту. Встановлено, що сальдо зовнішньої торгівлі м. Київ залишається від’ємним і свідчить про залежність від зовнішніх ринків. В структурі експорту значну питому вагу займають продукти рослинного походження; жири та олії тваринного або рослинного походження та готові харчові продукти, в структурі імпорту – готова продукція, зокрема, машини, обладнання та механізми; електричне обладнання; продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості; мінеральні продукти; засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби – тобто товари з високою доданою вартістю, що негативно впливає на економіку столиці. Повномасштабне російське вторгнення на територію нашої країни має негативний вплив на сферу зовнішньої торгівлі товарами, що призводить до скорочення вартісних обсягів експорту та імпорту товарів м. Київ, а також до скорочення валютних надходжень в економіку міста. Впродовж 2022–2024 років спостерігалося падіння цін на основні продовольчі товари у світі. Слід відмітити, що експортні ціни за метричну тону українських продовольчих товарів були нижчими за світові ціни. Досліджено дані розподілу вартісних обсягів зовнішньої торгівлі м. Київ за географічними регіонами. Основними торговельними партнерами столиці залишаються країни Європейського Союзу та Азії. У 2024 році в порівнянні з 2021 роком обраховано збільшення та зменшення вартісних обсягів експорту і імпорту товарів найбільших країн світу. Зроблено висновок, що серед основних завдань сьогодення є впровадження інноваційних розробок, що сприятимуть підвищенню якості вітчизняної продукції, яка повинна стати конкурентоспроможною на світових ринках і відповідати міжнародним нормам та стандартам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

ЄФРЕМЕНКО, Аліна, Павло СТЕГНІЙ та Галина ЛУКАНСЬКА. "ВПЛИВ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ НА ПСИХОЛОГІЧНИЙ СТАН КЛІЄНТІВ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Психологія, № 1 (66) (28 травня 2025): 46–51. https://doi.org/10.32689/maup.psych.2025.1.7.

Full text
Abstract:
У статті визначено, що аналіз впливу соціальних мереж на психологічний стан клієнтів соціальних служб є актуальною темою, оскільки технології соціальних мереж активно інтегруються в життя людей, зокрема тих, хто потребує соціальної підтримки. Соціальні мережі можуть як позитивно, так і негативно впливати на психологічний стан користувачів, зокрема клієнтів соціальних служб. З одного боку, вони надають можливість швидко отримати інформацію, підтримку та консультації. Це важливо для осіб, які перебувають в соціальній ізоляції, оскільки соціальні мережі дозволяють зберігати зв’язок із родиною та друзями, а також долучатися до онлайн-груп підтримки. Через такі ресурси клієнти можуть знайти спільноти з подібними проблемами, що знижує рівень стресу та депресії. Доступ до освітніх ресурсів та правової інформації також допомагає підвищити рівень самооцінки та покращити емоційний стан. Показано, що соціальні мережі можуть посилювати стрес і депресію через порівняння себе з іншими користувачами, що часто призводить до почуття неповноцінності та соціальної ізоляції. Особливо негативний вплив має токсична поведінка в онлайн-просторі, така як булінг чи насмішки, яка може погіршити психологічний стан. Крім того, тривале перебування в мережі заміщує реальні соціальні контакти, що також може спричиняти відчуття самотності. Важливою проблемою є також залежність від соціальних мереж, що може погіршити емоційний стан, а також питання конфіденційності та безпеки персональних даних. Доведено, що соціальні мережі мають двосічний вплив на психологічний стан клієнтів соціальних служб. Для ефективного використання соціальних мереж у роботі з цією категорією осіб обґрунтовано необхідність розробки індивідуалізованих стратегій, які враховують вразливості клієнтів і сприяють мінімізації негативного впливу, при цьому акцентуючи увагу на позитивних аспектах, таких як підтримка та соціалізація. У статті також пропонуються рекомендації для соціальних працівників, які допоможуть максимізувати позитивний ефект від використання соціальних мереж і знизити ризики для психологічного здоров’я клієнтів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Ковальчук, Наталья. "Аналіз стану дендрофлори волинської області". Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», № 22 (7 грудня 2020): 175–85. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.22.175-185.

Full text
Abstract:
Проведений аналіз сучасного стану дендрофлори Волинської області. Вивчено еколого-біологічні проблеми зелених насаджень в умовах урбанізації. Наведено негативний вплив урбогенних факторів на деревні рослини. Розглянуто урбанізацію як об’єктивний історичний процес підвищення ролі міст у розвитку цивілізації з одночасною трансформацією природного довкілля, а точніше, довкілля існування людини – творця такого феномена, яким є місто. 
 Проаналізовано рівень забруднення атмосферного повітря Волинської області, як одного з життєво найважливіших елементів навколишнього середовища, будь-яка зміна складу і властивостей якого, негативно впливає на здоров’я людей, тварин, стан рослинного покриву та екосистеми в цілому. Наведено еколого-біологічні проблеми деревних рослин у різних екологічних умовах зростання. Забруднене повітря становить як пряму негативну загрозу здоров’ю, так і спричинює повільне руйнування різних систем життєзабезпечення організму. Дуже небезпечними для людини є сполуки азоту – нітрити і нітрати, котрі потрапляють у повітря з відпрацьованими газами автомобілів та під час внесення мінеральних добрив. Деякі з них є вихідними продуктами для синтезу канцерогенних речовин. Забруднене повітря значно знижує імунітет, негативно впливає на органи дихання, спричинюючи виникнення респіраторних захворювань, катарів верхніх дихальних шляхів, ларингіту, ларинготрахеїту, фарингіту, бронхіту, пневмонії, що на сьогодні є досить частими захворюваннями волинян.
 Розглянуто наслідки антропогенного впливу на феноритміку та життєвість зелених насаджень. У результаті проведених фенологічних спостережень встановлено, що основні фенофази у деревних рослин в межах міста починаються раніше і проходять у більш швидкому темпі, ніж у приміській зоні. Тому справедливим є твердження про зсув вегетаційних, обмінних процесів і передчасне старіння у дерев та кущів, що знаходяться під впливом урбогенних умов середовища.
 Вивчено проблеми підвищення життєвості дендрофлори Волині, з метою збереження існуючого біологічного та ландшафтного різноманіття та створення нових високодекоративних, стійких до урбогенних умов насаджень для майбутніх поколінь.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Мірошниченко, Олена, та Олена Косигіна. "Відновлення ресурсного стану вчителів в умовах перманентного стресу: аналіз реалій України та Польщі". Українська полоністика 22, № 1 (2024): 121–32. http://dx.doi.org/10.35433/2220-4555.22.2024.ped-4.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються теоретичні та практичні аспекти відновлення ресурсного стану педагогічних працівників в умовах війни в Україні з урахуванням досвіду польських науковців психолого-педагогічної сфери. Якщо стрес стає перманентним, він може викликати такі негативні наслідки, як тотальне порушення почуття безпеки, патологічні стани посттравматичного стресу, невротичні та психічні розлади. Саме в таких ситуаціях особистість залучає всі наявні життєві ресурси для успішної адаптації в умовах стресу, прагне захистити себе від травм і запобігти негативним наслідкам, утратам після переживання надзвичайних подій. Тому дослідження процесів відновлення ресурсного стану педагогів в умовах перманентного стресу є актуальним на сьогодні, ураховуючи реалії подій в Україні та Польщі.Мета статті – проаналізувати основні поняття щодо ресурсного стану особистості в умовах стресу (перманентний стрес, ресурсний стан, резильєнтність, копінг-стратегії, життєстійкість), провести емпіричний аналіз основних стратегій відновлення ресурсного стану вчителів, які перебувають у стані перманентного стресу, також представити програми відновлення.Продемонстровано погляди вчених на проблеми виникнення та наслідки перманентного стресу, копінг-стратегії відновлення емоційного стану, розглянуто спільність і відмінність понять «життєстійкість» та «резильєнтність». Теоретичні викладки підтверджуються представленням практичного матеріалу щодо стратегій відновлення ресурсів особистості в представників українських педагогів та біженців, що знайшли прихисток у Польщі. Доведено ефективність тренінгової роботи з педагогами Житомирської області з відновлення ресурсного стану: тривожність досліджуваних знизилася загалом на 5,5 %
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Шинкарук, Віктор, та Андрій Кравчук. "ПРОБЛЕМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ". Молодий вчений, № 10 (122) (31 жовтня 2023): 119–21. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2023-10-122-24.

Full text
Abstract:
Нові реалії життя та здобуття фахової освіти в умовах воєнного стану внесли зміни в організацію системи навчання та фізичного виховання. Життєво необхідні заходи безпеки, запроваджені в країні, здійснюють негативний вплив на психічний стан населення, обмежують можливості активних занять спортом, відвідування секцій та спортивних об’єктів. Одним із суттєвих показників готовності сучасного військовослужбовця Державної прикордонної служби України до службової діяльності є його рівень фізичної підготовленості. Проблеми фізичного виховання особливо гостро постають під час воєнного стану. Актуальність вдосконалення підходів до фізичного виховання майбутніх офіцерів-прикордонників поза сумнівом. В статті розглянуто методи, які використовуються при зміцненні фізичної підготовки військовослужбовців та визначено вимоги до рівня розвитку рухових здібностей та формування військово-прикладних навичок військовослужбовців Державної прикордонної служби, необхідних для ефективного виконання нормативів. Також у статті розкриваються основні напрямки загальної фізичної підготовки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Gelich, Natalia, Yurii Panasiuk та Vladyslav Onishchyk. "АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА В УКРАЇНІ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ". Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 2, № 22 (2020): 143–51. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2020-02-143-151.

Full text
Abstract:
В даній статті здійснено оцінку сучасного стану в альтернативній енергетиці в Україні та світі, а також проведена оцінка досвіду інших країн з розвитку «чистої» енергетики. У зв’язку з постійним ростом споживання енергії постає питання розвитку альтернативних поновлювальних джерел енергії з мінімальним впливом на навколишнє середовище. В Україні вже протягом досить тривалого терміну діє «зелений тариф», але окрім цього, наша країна має можливість порівняти досвід різних країн в сфері альтернативної енергетики та використати найефективніші методи стимулювання розвитку альтернативної енергетики. При здійсненні стимулювання розвитку «чистої» енергетики необхідно враховувати також її негативний вплив на навколишнє середовище та здійснювати заходи для його мінімізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Карпенко, Сергій Володимирович. "ЗАБРУДНЕННЯ ПОВЕРХОНЬ ОСЬОВОГО КОМПРЕСОРА ГАЗОТУРБІННОЇ УСТАНОВКИ ТА ЇХ ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ". Problems of Friction and Wear, № 2(91) (1 червня 2021): 87–97. http://dx.doi.org/10.18372/0370-2197.2(91).15533.

Full text
Abstract:
З’ясовано, що забруднень поверхонь осьових компресорів газотурбінних установок і їх вплив на стан довкілля є актуальним завданням загальної проблеми забруднення шкідливими речовинами навколишнього середовища. Основним джерелом забруднення із атмосферного повітря є пил, а також різні забруднення, які виділяються вузлами газотурбінних установок. Наведена гранулометрична характеристика пилу і його склад. Встановлено, що пил з атмосферного повітря приводить ще й до ерозії лопаток осьового компресора, що має негативний вплив на довкілля, а також два шляхи впливу на ерозійні процеси. Показано, що для захисту газотурбінних установок від пилу атмосферного повітря, насиченого здебільшого пружними частинками забруднення, найбільш ефективно застосовувати пиловловлювачі. Складена і розв’язана система диференціальних рівнянь відносного руху частинки пилу в решітці пиловловлювача. Виділено фактори, які впливають на зниження характеристик ГТУ через забруднення і підвищують негативний вплив на довкілля. Розроблені методи та методики дозволяють оцінити рівень забруднення лопаток ОК ГТУ та їх негативний вплив на довкілля. Запропоновано класифікацію забруднень лопаток ОК ГТУ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Крючкова, Валерія Валеріївна, та Тетяна Сергіївна Тихомирова. "ВПЛИВ СТІЧНИХ ВОД, УТВОРЕНИХ ПРИ ПРАННІ ТЕКСТИЛЬНИХ ВИРОБІВ, НА ЯКІСТЬ ҐРУНТІВ". Слобожанський науковий вісник. Серія: Природничі науки, № 2 (20 грудня 2024): 42–49. https://doi.org/10.32782/naturalspu/2024.2.6.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальному питанню — впливу стічних вод, які утворюються під час експлуатації текстильних виробів споживачами, на якість ґрунтів. Текстильна промисловість суттєво впливає на стан природного навколишнього середовища. Виробники одягу підтримують споживацький попит шляхом постійного оновлення асортименту дешевої низькоякісної продукції. Низькоякісна текстильна продукція є потенційно небезпечною як для споживачів, так і для навколишнього середовища. Стічні води утворюються на різних етапах життєвого циклу текстильної продукції, зокрема одягу. Метою статті є дослідження впливу стічних вод, які утворюються при пранні текстильних виробів в індивідуальних домогосподарствах, на стан ґрунтів. У роботі досліджено вплив на водні ресурси під час кожного з етапів життєвого циклу текстильних виробів. Особливу увагу приділено вторинному забрудненню, що утворюється на етапі використання готової продукції, а саме прання. Встановлено, що нехтування технологічними процесами фарбування призводить до низького коефіцієнта поглинання барвника текстильним волокном. У результаті під час прання текстильних виробів розчин барвника потрапляє до міської каналізації, а далі у водойми. Проведене соціологічне опитування населення показало значне поширення проблеми втрати кольору речей при пранні. За умови високої періодичності процесів очищення це може мати негативний вплив на навколишнє природне середовище. Особливо небезпечним є вплив на стан ґрунтів при скиданні неочищених стічних вод з пральних машин в індивідуальних домогосподарствах. Крім того, неякісно пофарбований матеріал при безпосередньому контакті зі шкірою може негативно впливати на здоров’я споживачів. В експериментальній частині досліджено фізико-хімічні властивості стічних вод, відібраних після прання джинсових виробів. Дослідження виявило значне забруднення, спричинене хімічними речовинами та барвниками, які використовуються в процесі виробництва та експлуатації текстильних виробів. Токсичність досліджуваних зразків води остаточно підтверджується результатами досліджень екотоксичності ґрунтів при їх зволоженні зразками стічних вод, що утворилися при пранні та полосканні одягу. Аналіз результатів досліджень показав, що вода, яка утворюються після прання текстильних виробів, пригнічує розвиток тест-рослин, а отже негативно впливає на стан та якість ґрунтів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Ціпкало, А. І., та М. І. Марущак. "Вплив позмінних професій на здоров’я працівників". Вісник медичних і біологічних досліджень, № 4 (23 лютого 2022): 146–51. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2021.4.12773.

Full text
Abstract:
Резюме. Позмінна робота, що включає подовжені зміни та інші змінні й нестандартні години, широко розповсюджена у всіх країнах світу. Статистичні дані щодо кількості робітників, які працюють позмінно, в Україні відсутні.
 Мета дослідження – проаналізувати вплив змінної роботи на стан здоров’я працівників.
 Матеріали і методи. У дослідженні опрацьовано наукові публікації за останні роки, які доступні у мережі «Інтернет», ключовими словами були: «позмінна робота», «здоров’я», «порушення», «розлади сну», «якість життя».
 Результати. Величезна кількість досліджень показує, що змінна та нічна робота негативно впливають на здоров’я. Такі особливості роботи, наприклад, були пов’язані з серцево-судинними захворюваннями, раком, метаболічними порушеннями, порушеннями сну, шлунково-кишковими розладами, а також порушенням репродуктивного і психічного здоров’я. Результати інших дослідників також свідчать, що нічна робота або нерегулярні зміни впливають на сон, сонливість і здоров’я. Основні механізми негативних наслідків для здоров’я не до кінця зрозумілі, але, швидше за все, вони включають циркадні порушення, що призводять до ней­роендокринного та кардіометаболічного стресу, обмежений і порушений сон, що спричиняє зміну імунного функціонування та клітинний стрес.
 Висновки. Результати аналізу літературних джерел щодо впливу позмінних професій на здоров’я людей показали негативний їх вплив на системи організму, а також на якість сну, що веде до зниження працездатності та задоволення роботою. Дана проблема потребує глибшого дослідження для встановлення основ­них ризиків даної категорії працівників і розроблення методів їх профілактики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Мандрик, Ірина, Ярослава Сосницька та Лариса Маковецька. "СУЧАСНИЙ СТАН ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ ТОВАРАМИ УКРАЇНИ: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ". Географiчний часопис Волинського нацiонального унiверситету iменi Лесi Українки, № 5 (30 квітня 2025): 113–22. https://doi.org/10.32782/geochasvnu.2025.5.11.

Full text
Abstract:
Досліджено сучасні особливості зовнішньої торгівлі товарами в розрізі регіонів України в умовах воєнного стану. Показано негативний вплив російської агресії на динаміку зовнішньої торгівлі в регіонах України. Проаналізовано показники експорту та імпорту товарів у розрізі адміністративних областей України за 2023 р., визначено частку регіонів України в загальному обсязі експорту та імпорту. Виявлено, що в Україні існують значні регіональні відмінності та диспропорції в обсягах зовнішньої торгівлі товарами, які значно посилилися в умовах війни. Встановлено, що лідером за експортом та імпортом товарів залишається місто Київ. Визначено адміністративні області, зовнішня торгівля товарами яких найбільше постраждала через активні бойові дії, часткову або повну окупацію. Розраховано коефіцієнт покриття експорту імпортом для регіонів України та проведено їх групування за цим показником із метою виявлення найбільш проблемних регіонів із позицій експорту товарів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Герасимова, Олена, Тетяна Процюк, Марина Пугач та Людмила Процюк. "Кардіоваскулярна безпека комбінації інгаляційного кортикостероїда та бета 2-агоніста пролонгованої дії з похідним метилксантину тривалої дії при лікуванні неконтрольованої бронхіальної астми у дітей". InterConf, № 26(129) (18 жовтня 2022): 289–96. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.10.2022.032.

Full text
Abstract:
У статті описаний вплив фармакотерапії інгаляційним глюкокортикостероїдом та бета 2-агоністом пролонгованої дії з похідним метилксантину тривалої дії на функціональний стан серцево-судинної системи при лікуванні неконтроольованої бронхіальної астми у дітей шкільного віку. Доведена кардіоваскулярна безпека будесоніду з формотеролу фумаратом в комплексі з доксофіліном та виявлений негативний вплив флютиказону пропіонату з сальметеролом в комплексі з доксофіліном на регуляцію ритму серця у даної категорії дітей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Бойчук, A. В., О. І. Хлібовська, В. С. Шадріна та Ю. Б. Якимчук. "ПЕРЕБІГ ВАГІТНОСТІ ТА РОДОРОЗРІШЕННЯ ВАГІТНИХ ЖІНОК, ЯКІ ПЕРЕНЕСЛИ COVID-19 ПРОТЯГОМ ВАГІТНОСТІ". Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, № 1 (8 жовтня 2021): 159–62. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2021.1.12422.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – вивчення перебігу вагітності, ускладнень, які виникають у вагітних жінок та внутрішньоутробного плода після перенесеного COVID-19, його впливу на виношування вагітності, родорозрішення та стан новонародженого.
 Матеріали та методи. У статті висвітлено особливості перебігу вагітності та пологів у 142 вагітних, які перенесли СОВІД-19 при вагітності.
 Результати дослідження та їх обговорення. Доведено негативний вплив перенесеного СОВІД-19 на перебіг вагітності, яких був ускладнений фетоплацентарною дисфункцією. З метою корекції виявлених порушень розроблено комплексну терапію, яка сприяла покращенню матково-плацентарного кровообігу.
 Висновки. Перенесений COVID-19 у легкій формі у вагітних жінок спричиняє ускладнення перебігу вагітності через патологічний кровотік у судинах малого таза та матки. Своєчасна діагностика порушень внутрішньоутробного стану плода та призначення антиагрегантної терапії позитивно впливають на перебіг вагітності та пологів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Lapinskyі, A. V., A. V. Kuzminchuk, H. V. Krуmets, I. M. Astrelin та O. V. Нarashchenko. "ЗРАЗКОВА ПРИРОДНА ВОДА І ПРОБЛЕМИ ЇЇ ЗБЕРЕЖЕННЯ У ВОДОЙМАХ РІВНЕНЩИНИ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, № 86 (2019): 183. http://dx.doi.org/10.31713/vt2201915.

Full text
Abstract:
Води поверхневих водойм Рівненського природного заповідника,зокрема, озера Біле, мають аномально низький солевміст та твердість. Цей факт підтверджують результати проведених нами багаторічних і системних досліджень проб води. В статті приведено аналіз відповідних систематизованих даних. Це дозволило зробити висновки про можливість застосування вод озера Біле як еталонних для випробування обладнання та комп’ютерного моделювання водоочисних процесів. Розглянуто чинники, що можуть мати негативний вплив на сольовий стан вод (зокрема наслідки видобутку бурштину).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Lavnyy, Vasyl, та Oksana Pelyukh. "Поширення та аналіз стану похідних ялинових деревостанів в Українських Карпатах". Наукові праці Лісівничої академії наук України, № 19 (26 грудня 2019): 60–67. http://dx.doi.org/10.15421/411927.

Full text
Abstract:
Встановлено негативний синергетичний вплив змін клімату та посилення антропогенного навантаження на стан, структуру та функціонування похідних ялинових деревостанів Українських Карпат. Аналіз таксаційних показників похідних ялинових деревостанів Українських Карпат засвідчив критичний стан цих лісових екосистем та їхні негативні наслідки для ведення лісового господарства підприємствами регіону досліджень. Загальна площа похідних ялинників на території Українських Карпат становить 126678,1 га із загальним запасом деревини 43032,5 тис. м3. Найбільшу площу похідні ялинові деревостани займають на території Івано-Франківської – 60514,8 га (47,8% від загальної площі похідних ялинових деревостанів), а найменшу у Чернівецькій області – 13155,1 га або 10,4%. Середній запас похідних ялинників становить 340 м3∙га-1. Серед типів лісу похідні ялинові деревостани на території Українських Карпат найчастіше трапляються у вологій смереково-буковій суяличині, де їхня площа становить 47537,3 га (37,5% від загальної площі похідних ялинових деревостанів). Значна кількість похідних ялинників зосереджена також у вологій смереково-буковій яличині ‒ 17761,2 га (14,0%). Поряд з цим, похідні ялинові деревостани відзначаються високою продуктивністю: найбільшу площу займають деревостани І класу бонітету – 89631 га або 70,8% від загальної площі. 
 Для вирішення проблеми всихання ялинових насаджень на території Українських Карпат рекомендовано здійснювати моніторинг лісових екосистем та інтегрувати у практику ведення лісового господарства засади наближеного до природи лісівництва. Зокрема, для підвищення біотичної стійкості, стабільності та біорізноманіття похідних ялинових деревостанів необхідно ширше застосовувати рубки переформування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Kovalevskii, S. B., S. S. Kovalevskii та A. L. Dolid. "Стан лісових ділянок ДП "Сарненське ЛГ", порушених внаслідок незаконного видобутку бурштину". Scientific Bulletin of UNFU 29, № 7 (2019): 96–100. http://dx.doi.org/10.15421/40290719.

Full text
Abstract:
Наведено аналіз вивчення питання незаконного видобутку бурштину на лісових землях державних лісогосподарських підприємств Західного Полісся України. Проаналізовано наявні публікації з цього питання. Встановлено площі пошкоджених внаслідок незаконного видобутку бурштину лісових ділянок на території ДП "Сарненське лісове господарство". Досліджено масштаби знищення деревно-чагарникової рослинності. Виявлено закономірності зміни рівня ґрунтових вод та трансформації ґрунтів унаслідок різних способів видобутку бурштину. Оцінено вплив наслідків зміни гідрології та ґрунтових умов на стан досліджуваних ділянок, видовий склад рослинності. З'ясовано співвідношення площ пошкоджених ділянок за бонітетною структурою та видовим складом насаджень до моменту проведення незаконного видобутку бурштину. Досліджено та проаналізовано співвідношення між порушеними площами та віковою складовою деревостану. Охарактеризовано зміни видового складу надґрунтового покриву та деревних рослин. Встановлено негативний вплив незаконного видобутку бурштину на зміну екологічного стану ділянок, лісових масивів, довкілля, що призводить бо порушення балансу в природі. Виявлено можливості та особливості появи природного поновлення деревно-кущових видів на ушкоджених ділянках залежно від способів та інтенсивності видобутку бурштину. З'ясовано можливі шляхи подальшого відновлення пошкоджених лісових ділянок та проведення дендрорекультивації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Турчина, Світлана, Жанна Сотнікова-Мелешкіна, Юлія Калмикова, Сергій Калмиков та Наталія Міхановська. "СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД НА КОРЕКЦІЮ ДЕФІЦИТУ СЕЛЕНУ З ПОЗИЦІЇ ДОКАЗОВОЇ МЕДИЦИНИ (огляд літератури та дані власних досліджень)". Problems of Endocrine Pathology 79, № 4 (2022): 67–73. http://dx.doi.org/10.21856/j-pep.2022.4.09.

Full text
Abstract:
Мета. Вивчити сучасні дані про роль селену (Se) в організмі людини, методи оцінки його вмісту, шляхи профілактики та корекції селенодефіциту з позиції доказової медицини.
 Резюме Подані в огляді дані вказують на важливість ессенціального мікроелемента Se для забезпечення нормальної життєдіяльності людини. Відображено результати дослідження забезпечення населення селеном у різних регіонах та сучасні підходи до об'єктивної оцінки його вмісту в організмі. Наведено еталонні норми споживання селену, засновані на визначенні концентрації селенопротеїну (SePP), як найбільш об'єктивного маркера для визначення оптимального запасу Se. Доведено, що зниження або, навпаки, збільшення надходження дієтичного Se може негативно впливати на стан здоров'я, приводити до розвитку хронічних соматичних та психічних захворювань, зокрема депресії. Наведено власні дані про негативний вплив дефіциту Se на формування та несприятливий перебіг дифузного нетоксичного зобу (ДНЗ) у дітей та підлітків, які проживають в умовах легкого йододефіциту.
 Розглянуто шляхи профілактики та корекції селенодефіциту з позиції доказової медицини та необхідність проведення індивідуальної профілактики та корекції дефіциту Se шляхом призначення дієтичного селену, особливо у разі відсутності державних програм, що включають збагачення ґрунтів, кормів та продуктів харчування сполуками Se. Науково обґрунтовано доцільність включення препаратів Se до комплексної терапії хворих з несприятливим перебігом ДНЗ, що позитивно впливало на стан тиреоїдної системи, сомато-статевий розвиток, стан соматичного та психічного здоров'я, когнітивні функції та якість життя підлітків.
 Представлено результати клінічних та експериментальних досліджень, які свідчать, що включення до терапії препаратів Se у вікових дозах дозволяє запобігти формування метаболічного синдрому та ожиріння, порушень вуглеводного обміну та тиреопатій, підвищити ефективність лікування пацієнтів з різними соматичними та психічними захворюваннями, збільшити фізичну витривалість під час інтенсивних навантажень у спортсменів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Жукова, Ю. М., та І. О. Демченко. "СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ТРАНСПОРТНОГО СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ". Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, № 1-2 (4 грудня 2020): 100–113. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1-2.2020.100-113.

Full text
Abstract:
У статті здійснюється аналіз показників, які характеризують сучасний стан розвитку транспортного страхування в Україні, зокрема проаналізовано динаміку страхових премій та виплат за відповідними видами страхування за останні 4 роки. Досліджено основні складові даного виду страхування: автомобільне (автотранспортне), морське, авіаційне та страхування вантажів і багажу. Кожна з розглянутих складових має специфічні особливості, які вирізняють її серед інших видів майнового страхування. Виділено основні проблеми, які справляють негативний та дестабілізуючий вплив на розвиток транспортного страхування та запропоновано шляхи їх подолання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Хращевський, Рімвідас, та Ольга Іванець. "Особливості проактивного підходу в системі забезпечення безпеки польотів". Science-based technologies 52, № 4 (2021): 371–88. http://dx.doi.org/10.18372/2310-5461.52.16384.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано метод кількісного оцінювання ризиків пов’язаних з людським фактором на основі емпіричного та теоретичного підходів з урахуванням проактивного профілактичного прогнозування в системі управління безпекою польотів. Причини авіаційних подій зумовлені впливом кількох простих небезпек, в тому числі і людського фактору, які в період, що передує авіаційній події, були приховані у вигляді недоліків. Враховуючи прихований характер небезпек, він надає складності при його прогнозуванні та оцінювання. Але наявність прихованого недоліку в системі може призвести за певних умов до потенційної трансформації його в спусковий гачок (причину, тригер), який запускає подальший негативний розвиток події. Саме тому принципово змінюється зміст профілактичної роботи. Проводиться перехід на проведення постійної цілеспрямованої роботи з виявлення та усунення прихованих небезпек та їх факторів ще на підході до майбутніх виробничих подій у кожному компоненті авіаційної системи. Тому профілактична робота з оцінювання впливу людського фактору має проводитися на далеких підступах до можливих авіаційних подій, а не після того, як вони відбудуться. Це займає основне місце в проактивному підході. Однією з таких прихованих небезпек є поточний функціональний стан особи, що приймає рішення, що може бути зумовлений як раптовим погіршенням здоров’я, так і неможливістю поточних адаптаційних можливостей організму протистояти поточним зовнішнім факторам дестабілізації. А так як основне місце в такому проактивному підході займає ідентифікація та розробка корегуючих заходів щодо зменшення впливу людського фактору в системі управління безпекою польотів, це вимагає системного підходу до визначення можливих методів для оцінювання поточного стану оператора. Запропонований підхід до кількісного оцінювання ризику виходу функціонального стану оператора зі стану рівноваги на основі емпіричного та теоретичного підходів. Емпіричний підхід реалізований при розробці системи диференційних рівнянь, що визначають рівновагу між кількістю адаптаційного потенціалу організму та кількості факторів дестабілізації, що впливають на даний організм. Але за відсутності необхідної статистики ризиків, які мали місце у даної особи необхідно використання теоретичного підходу, який дозволяє на основі тестової множини діагностичних даних осіб з зазначеним ризиком розробити модель прогнозування виникнення такої групи ризику для перевірки операторів, що здійснюють авіаційну діяльність. Теоретичний підхід реалізований на основі використання штучного інтелекту, а саме розробці штучної нейронної мережі, що дозволяє прогнозувати виникнення негативної події, що порушує рівновагу функціонального стану оператора в якості тригера, що запускає виникнення помилкових дій та прояву небезпеки. Така негативна подія є джерелом небезпеки прогнозування якої здійснюється на основі розробленою штучної мережі та дозволяє завчасно попередити прояв негативної події до моменту початку її впливу на заплановану виробничу діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Караїм, О. А., О. О. Цьось, О. А. Бакараєв, О. О. Бєдункова, В. П. Караїм та В. М. Хомацький. "ЕКОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ ВИКИДІВ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН ПРИ ВИРОБНИЦТВІ АСФАЛЬТОБЕТОНУ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, № 103 (2024): 97–115. http://dx.doi.org/10.31713/vs320237.

Full text
Abstract:
Із кожним роком все більш актуальною стає проблема дослідження стану атмосферного повітря та впливу на нього викидів забруднюючих речовин. З цієї причини, в сучасних умовах, господарські підприємства, зокрема із виробництва асфальтобетону, повинні бути досліджені та контрольовані з метою визначення оцінки їх впливу на довкілля. У статті представлено результати дослідження особливостей технологічного процесу виробництва асфальтобетону, що відноситься до 2 групи підприємств. Здійснено аналіз джерел утворення забруднюючих речовин на досліджуваному підприємстві, розташованому у Ковельському районі Волинської області. Описано методи визначення показників концентрацій та методики визначення величин викидів. Показано визначення розрахунків забруднення атмосфери на ЕОМ. Описано результати розрахунку викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Здійснено аналіз видів та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. З’ясовано, що стаціонарними джерелами підприємства в атмосферне повітря викидається 10266 т/рік забруднюючих речовин, із них небезпечними є 2,76 т/рік. Концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, із врахуванням існуючого фонового
 забруднення, на межі нормативної санітарно-захисної зони не перевищують гігієнічних нормативів. Висвітлено результати розрахунку приземних концентрацій із врахуванням забруднюючих речовин на межі СЗЗ та запропоновано заходи щодо покращення екологічного стану. За результатами дослідження встановлено, що концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, із врахуванням існуючого фонового забруднення, на межі нормативної санітарно-захисної зони не перевищують гігієнічних нормативів. Якість атмосферного повітря відповідає граничнодопустимому вмісту забруднюючих речовин, при якому відсутній негативний вплив на здоров’я людини та на стан довкілля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

УНГУРЯН, Наталя. "ЦІННІСНИЙ ПІДХІД ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЯК ЧИННИК ПОДОЛАННЯ НЕГАТИВНИХ НАСЛІДКІВ КОГНІТИВНОГО ДИСОНАНСУ У МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ". Psychology Travelogs, № 1 (27 березня 2025): 264–74. https://doi.org/10.31891/pt-2025-1-26.

Full text
Abstract:
У статті здійснено теоретичний аналіз впливу когнітивного дисонансу на фахову діяльність медичних працівників. Використовуючи емпіричні дані, було окреслено шляхи нейтралізації та запобігання негативному впливу когнітивного дисонансу у професійному контексті. Ключовими умовами для формування конфліктологічної компетентності медика є адаптивні стратегії подолання стресу, а також ціннісні орієнтири, що визначають ставлення до життя, роботи та міжособистісних стосунків.Визначено, що обрані стратегії боротьби зі складнощами впливають на формування «успішних» та «неуспішних» зразків поведінки спеціалістів. Ці зразки виявляються у позитивному подоланні стану когнітивного дисонансу. Такий процес позитивно впливає на структуру, динаміку та результативність особистісних процесів, стаючи рушієм самовдосконалення та розкриття потенціалу. На противагу, негативний наслідок подолання когнітивного дисонансу спричиняє розбіжність між баченням «Я-мов-професіонал» та ідеальним уявленням «Я-професіонал». Це, в свою чергу, призводить до відчуття незадоволення власною професією, процесом професійної діяльності, і, як результат, до професійної дезадаптації.Дослідження виявили, що стратегії подолання стресу суттєво впливають на те, як медичні працівники сприймають стан когнітивного дисонансу. Зокрема, неефективні підходи до подолання стресу можуть бути проявом когнітивного дисонансу, в той час як адаптивні стратегії сприяють зростанню стійкості до стресу серед медичного персоналу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Любимов, О. С., та В. Г. Шерстюк. "ВІДТВОРЕННЯ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЇ МОДЕЛІ ШВИДКОПЛИННИХ РУЙНІВНИХ ПРОЦЕСІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 1 (27 березня 2025): 103–18. https://doi.org/10.32782/tnv-tech.2025.1.10.

Full text
Abstract:
У статті представлено новий метод побудови м’якої сірої нечіткої моделі швидкоплинного руйнівного процесу за допомогою дистанційного зондування групою безпілотних літальних апаратів на прикладі лісової пожежі. Запропонований підхід дозволяє отримати тривимірну просторово-часову модель розповсюдження фронту вогню, рух якого відображає динаміку процесу. Для подолання невизначеності спостережень, викликаної впливом вітру, диму, турбулентності та вібраціями, перешкодами, викривленнями та спотвореннями побудовано комплексну модель невизначеності, засновану на спільному застосуванні нечітких і м’яких множин та «сірих» чисел. Для організації дистанційного зондування групою безпілотних апаратів розроблено просторову модель, засновану на ієрархічній структурі вокселів, що подають ділянки тривимірного простору для співставлення зображень з різних позицій, та рекурсивній моделі октодерева, що дозволяє вирішити протиріччя між точністю спостережень і швидкістю побудови моделі. Визначено множину можливих станів вокселів, запропоновано їх класифікацію, розроблено метод обчислення тривимірного вектору спостереження, поданого масивом векторів впевненості, за допомогою яких визначають сірий нечіткий стан вокселів, що дозволяє поєднувати спостереження від різних спостерігачів та послідовно їх уточнювати. Розвиток швидкоплинного руйнівного процесу подано м’якою сірою нечіткою множиною вокселів, які відносять до певного стану в певний момент, що дозволяє визначити переконливий, неви- значений, підозрілий та негативний компоненти моделі процесу, при цьому переконливий компонент подає стабільне ядро фронту вогню, невизначений компонент – його змінну, викликану невизначеністю спостережень, негативний компонент – простір, не задіяний у розвитку процесу. За допомогою підозрілого компоненту моделюється неповнота спостережень. Запропонований метод дозволяє відтворювати швидкоплинні просторово-розподілені руйнівні процеси різних класів, згладжуючи ефекти спотворень і шумів та забезпечуючи прийнятну продуктивність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Шнайдер, С. А., В. В. Скліфасофський, Т. О. Пиндус, Л. М. Хорос та Б. Ф. Щепанський. "ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ОЦІНКА ВПЛИВУ ЛІКУВАЛЬНО- ПРОФІЛАКТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ НА АТРОФІЮ АЛЬВЕОЛЯРНОЇ КІСТКИ ТА РОЗВИТОК КАРІОЗНОГО ПРОЦЕСУ У ЩУРІВ ЗА УМОВ ПЕСТИЦИДНОГО НАВАНТАЖЕННЯ". Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 128, № 3 (2024): 20–23. https://doi.org/10.35220/2078-8916-2024-53-3.4.

Full text
Abstract:
Пестицидне навантаження, зокрема використання α-циперметрину, негативно впливає на стан зубо-щелепної системи, спричиняючи резорбцію кісткової тканини та розвиток каріозного процесу. Це підкреслює необхідність розробки ефективних лікувально-профілактичних заходів для запобігання цим порушенням. Метою дослідження було оцінити вплив лікувального комплексу препаратів на ступінь атрофії альвеолярної кістки щелеп та розвиток каріозного процесу у щурів за умов моделювання пестицидного навантаження. Матеріали та методи. У дослідженні взяли участь 40 щурів лінії Вістар віком 1 місяць. Тварин розподілили на п’ять груп: інтактна група; група з карієсогенним раціоном; група, що отримувала пестицид α-циперметрин; група з карієсогенним раціоном та пестицидом; група з карієсогенним раціоном, пестицидом та профілактичним лікуванням. Пестицид вводили перорально у дозі 10 мг/кг щоденно протягом 2 місяців. Оцінювали ступінь атрофії альвеолярного відростка, кількість каріозних порожнин та їх глибину за стандартними методиками. Результати дослідження. Тривале пестицидне навантаження α-циперметрином призвело до значної атрофії альвеолярної кістки щелеп та підсилення каріозного процесу у щурів, особливо при поєднанні з карієсогенним раціоном. Застосування лікувально-профілактичного комплексу препаратів ефективно попереджувало розвиток резорбційних процесів у кістковій тканині та знижувало інтенсивність каріозного ураження до рівня інтактних тварин. Висновки. Лікувально-профілактичний комплекс препаратів ефективно знижує негативний вплив пестицидного навантаження та карієсогенної дієти на зубо-щелепну систему, нормалізуючи стан кісткової тканини та попереджуючи розвиток карієсу. Це підтверджує доцільність використання даного комплексу для захисту зубо-щелепної системи в умовах впливу шкідливих факторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

МАЗАРАКІ, Анатолій, та Тетяна МЕЛЬНИК. "Співробітництво України з ЄС у сфері запобігання й протидії корупції". Foreign trade: economics, finance, law 127, № 2 (2023): 4–33. http://dx.doi.org/10.31617/3.2023(127)01.

Full text
Abstract:
Вступ. У контексті здобуття перемоги у війні з росією та подальшому економічному від­новленні й розбудові України надважливим постає питання подолання корупції в країні. Проблема. Як показує практика війни, корупція має свій негативний вплив на стан обороноздатності держави, оскільки передусім перешкоджає ефективному й раціональному використанню наявних фінансових ресурсів для забезпечення українських військових. Мета статті – характеристика спів­робітництва України з ЄС у сфері запобігання й протидії корупції, зокрема напрямів підтримки ЄС антикорупційної діяльності, спільних програм боротьби з корупцією та стану імплементації європейського досвіду антикорупційної політики в Україні. Методи. Застосовано методи: структурно-логічного та системно-функціонального аналізу; абстрагування та узагальнення; аналогії та порівняння; рекомендаційний. Результати. Проаналізовано напрями під­тримки ЄС у сфері протидії корупції, розробку та реалізацію спільних програм у цій сфері. Систематизовано програми та проєкти ЄС у сфері антикорупційної діяльності з аналізом їхньої результативності. Досліджено стан імплемен­тації положень, принципів і стандартів міжна­родного законодавства у сфері протидії корупції в Україні. Висновки. Дослідження імплементації євро­пейського досвіду антикорупційної політики в Україні сприятиме досягненню суттєвого прогресу в запобіганні та протидії корупції у процесі післявоєнного відновлення та відбудови України. У результаті аналізу співробітництва та досвіду європейських країн запропоновано заходи, реалізація яких призведе до ефективнішої боротьби з коруп­цією та прискорить подальший рух України у напрямі членства в Європейському Союзі, Північно­атлантичному Альянсі (НАТО) та Організації еконо­мічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Степанюк, Ярослав Васильович, Сергій Валентинович Федонюк, Андрій Іванович Поручинський, Марина Юріївна Миронець та Вадим Олексійович Ульянов. "ОСОБЛИВОСТІ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я СТУДЕНТІВ ПІД ЧАС НАВЧАННЯ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ". Ментальне здоров'я, № 4 (23 грудня 2024): 30–34. https://doi.org/10.32782/3041-2005/2024-4-6.

Full text
Abstract:
Стрімке зростання кількості студентів, які скаржаться на проблеми з психічним здоров’ям, потребує з’ясування причин цього явища й розробки методів профілактики. У роботі планували надати характеристику змінам ментального здоров’я студентів закладу вищої освіти за тривалого навчання в екстремальних умовах воєнного стану. Дослідження проведені на базі медичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки за інформованої згоди студентів. Під час анонімного опитування діагностували стан психічного здоров’я, сприйняття стигматизації та проблеми, що впливають на психічне здоров’я студентів; визначали задоволеність електронним навчанням. Встановлено, що до початку навчання в університеті порушення ментального здоров’я різного характеру й виразності відмічали 20,4% студентів, після початку – 39,4% опитаних студентів. 74,5% студентів свідчили, що початок військових дій спричинив погіршення їх ментального здоров’я. Проблеми з порушеннями ментального здоров’я готові були обговорити з викладачами 22,5% студентів, зі своїми рідними та друзями – 83,9%. Більшість студентів отримали підтримку після обговорення своїх проблем. Статистично значущих змін зазнавала структура факторів, які впливають на ментальне здоров’я студентів, за два роки спостереження. Менший вплив мали переживання про здатність впоратися з навчальним навантаженням. Зросла кількість студентів, які відмічали негативний вплив на ментальне здоров’я фінансових труднощів і проблем у соціальному житті, самотності. Після початку військових дій у студентів збільшилася кількість панічних атак, зріс рівень тривожності. Технології електронного навчання різною мірою допомагали подолати погіршення емоційного стану в 45,6% випадків. Під час навчання в екстремальних умовах, за оцінками студентів, їх власний рівень використання таких технологій електронного навчання підвищився в 57% випадків. При цьому рівень задоволеності онлайн-навчанням становив у середньому 7,28 бала з 10. За перебігу навчального процесу в екстремальних умовах (воєнний стан) відбувається поступова адаптація студентів до запровадження і збільшення інтенсивності застосування електронних технологій навчання. Воєнний стан істотно впливав на самооцінку студентами власного психічного здоров’я. Важливим для зменшення виразності емоційних порушень під час навчання в екстремальних умовах є ефективна організація навчального процесу із залученням технологій електронного навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!