Academic literature on the topic 'Нутрієнт'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Нутрієнт.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Нутрієнт"

1

Дроздовська, С. Б., В. А. Пастухова та Є. В. Імас. "Національний університет фізичного виховання і спорту України, Київ". Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, № 2 (30 листопада 2018): 29–39. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2018.2.29-39.

Full text
Abstract:
З метою створення персоналізованого підходу у спортивній дієтології здійснено огляд молекулярно-генетичних маркерів, придатних до застосування у сфері фізичного виховання і спорту; розширено список поліморфізмів, що можуть бути використані як молекулярно-генетичні (нутрігенетичні) маркери ефективності дії дієтичних добавок у спорті; створено науковий базис для застосування молекулярно-генетичних методів у процесі підготовки спортсменів, що сприятиме підвищенню фізичної працездатності у спорті. Результати. Наведено результати узагальнення механізмів взаємодії «ген–нутрієнт». Створено перелік молекулярно-генетичних маркерів ризику розвитку порушень метаболізму; маркерів, що дозволяють коригувати раціон раціонального харчування та вживання дієтичних добавок спортсменами відповідно до індивідуальних генетичних особливостей, нутрієнтів, дія яких на геном і, особливо, на метаболічні процеси та процеси адаптації до м’язової роботи, на сьогодні доведено. Висновок. Урахування нутрігенетичних особливостей харчування дозволить покращити підготовку спортсменів шляхом підвищення ефективності використання дієтичних добавок у харчуванні, підвищення фізичної працездатності, знизити побічну дію вживаних препаратів. Методичні рекомендації з харчування спортсменів, створені з урахуванням результатів нутрігенетичних досліджень, дозволяють дозувати дієтичні добавки відповідно до метаболічної відповіді організму на генному рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Паришкура, Юлія, Микола Пуздимір та Олександр Качалов. "ЗНАННЯ ПРО ЦУКОРОЗАМІННІ НУТРІЕНТИ ДЛЯ ФАХІВЦІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ". Вісник Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка 182, № 26 (2024): 118–22. http://dx.doi.org/10.58407/visnik.242621.

Full text
Abstract:
На сьогодні набуває широкого розповсюдження продукти без вмісту цукру, які реалізовуються, як через супермаркети у вільному доступі, під маркуванням «фітнес харчування», «дієтичне харчування», «для діабетиків», так і мережами прямого продажу мережевих компаній, які позиціонуються у ключі здорового способу життя, збалансованого харчування, фітнес дієтології, тощо. Відтак, відбувається популяризація так званого «правильного харчування» та продаж десертів, батончиків, сумішей через кафе у фітнес-клубах, вуличних кав’ярень та приватних підприємців (не завжди з супровідною документацією). Це не єдине джерело надходження в організм «необрахованого цукру», зокрема, зберігання продуктів потребує обробки, що несе за собою використання цукру та інших речовин для консервування. Дана інформація є важливим аспектом у роботі фахівців фізичної культури і спорту, адже, зачасту до них звертаються особи, що мають на меті підвищити або зменшити масу тіла. У більшості випадків такі клієнти не мають повної інформації та знань про користь або шкоду зайвого споживання цукру та цукрозамінних нутрієнтів. Мета роботи. Узагальнити відомості про цукорозамінні нутріенти для фахівців фізичної культури та спорту, шо розширить їх знання у галузі. Методологія. Теоретичні основи фізіології, біохімії та гігієни харчування. Основи раціонального та збалансованого харчування. Технології харчових продуктів функціонального призначення. Завдання дослідження. Вивчення літературних джерел і їх аналіз, синтез, порівняння та зіставлення, інтерпретація, узагальнення, актуалізація. Наукова новизна дослідження полягає у найбільш поглибленому вивчені питань, що пов’язані із розумінням важливості знань про цукрозамінні нутрієнти, їх біохімічної суті та актуалізації цих знань для майбутніх фахівців фізичної культури і спорту. Висновки. Узагальнюючи відомості про цукорозамінні нутріенти виявлено, що у продук­тах міститься багато складових, таких як, підсолоджувачі або цукрозамінники, які бувають різні. У ході дослідження виявлено та описано ці нутрієнти. Структуровано у блок-схемі замінники цукру та підсоложувачі, а також описано їх властивості, дія, наслідки. Наведені відомості доречні, як фахівцям фізичної культури, спорту, фітнесу, так і у процесі набуття освіти майбутніх бакалаврів фізичної культури та спорту, шо розширить їх компетентності у галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kovalenko, N. K., K. S. Ogirchuk, O. A. Poltavska та ін. "Структурно-функціональний стан кісткової тканини та мікробіоценоз кишечника в жінок у постменопаузальному періоді". PAIN, JOINTS, SPINE, № 2.06 (22 жовтня 2012): 80–85. http://dx.doi.org/10.22141/2224-1507.2.06.2012.82246.

Full text
Abstract:
Вивчено склад мікрофлори дистального відділу кишечника 25 жінок віком 50–79 років, здорових і хворих на остеопороз, залежно від їх харчування. Кількісний склад мікрофлори кишечника жінок, хворих на остеопороз, свідчить про наявність дисбактеріозу, зумовленого зниженням вмісту біфідо- та лактобактерій і збільшеним рівнем небажаної мікрофлори. Проаналізовано склад 78 нутрієнтів у раціоні харчування досліджених жінок. Показано, що раціон харчування пацієнток із захворюванням на остеопороз є більш калорійним та збагаченим на есенціальні нутрієнти, ніж раціон здорових жінок. Проаналізовано показники мінеральної щільності кісткової тканини залежно від кількісного складу представників дев’яти груп мікроорганізмів, виділених із вмісту дистального відділу кишечника. Вірогідно встановлено, що зі збільшенням кількості ентерококів у вмісті дистального відділу кишечника спостерігається погіршення структурно-функціонального стану кісткової тканини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Матасар, Ігнат. "Наукове обґрунтування величин фізіологічних потреб в енергії та нутрієнтах як шлях до підвищення індексу здоров’я людини". Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, № 1 (20 серпня 2022): 81–87. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2022.1.81-87.

Full text
Abstract:
Резюме. Здоров’я людини залежить від якості та збалансованості раціону. Інгредієнти їжі формують тканини, входять до складу ензимів, гормонів, беруть участь у процесах утворення енергії, росту та відновлення органів і систем живого організму. Обсяг інформації про харчування потребує даних про біохімічні властивості, ступінь небезпеки чи користі їжі. Мета. Обґрунтувати принципи встановлення фізіологічних потреб в енергетичних субстратах харчових речовин. Методи. Аналіз наукової літератури, диференційного підходу, методи математичної статистики. Результати. Розроблено етапи та принципи обґрунтування величин потреб у харчових речовинах та енергії; проведено розрахунки та встановлено величини потреб у нутрієнтах з урахуванням віку, статті та фізичного навантаження. Під час обґрунтування норм фізіологічних потреб має бути застосовано диференційний підхід до визначення величин вживання харчових речовин та енергії за принципами: примата гігієнічного показника, розподіл та диференціація біологічних відповідей і допустимої величини інгредієнта, врахування несприятливих впливів на забезпечення організму харчовими речовинами, залежність ефекту від величини вживаного інгредієнта і часу дії, лабораторні дослідження, агравація, а також відносна достатність.
 Ключові слова: харчування, фізіологічна норма, нутрієнти, рекомендоване добове споживання, населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Овсієнко, С. М., та О. В. Науменко. "ВИКОРИСТАННЯ НЕХЛІБОПЕКАРСЬКИХ ВИДІВ БОРОШНА У ХЛІБОПЕЧЕННІ". ПРОДОВОЛЬЧІ РЕСУРСИ 11, № 20 (2023): 99–110. http://dx.doi.org/10.31073/foodresources2023-20-10.

Full text
Abstract:
Предмет. В Україні 94% ринку зернового борошна займає пшеничне, 5% – житнє і тільки 1% припадає на сукупність інших видів борошна. Підвищення харчової цінності хліба є одним із шляхів забезпечення населення достатньою кількістю необхідних для здоров'я нутрієнтів, оскільки кількість добового споживання хліба у світі варіюється від 250 до 350 г. Перспективним напрямом підвищення харчової цінності хлібобулочних виробів є включення до рецептури нехлібопекарських видів борошна, що дозволяє підвищити їх харчову цінність, покращити органолептичні та фізико-хімічні показники. Предмет дослідження – підвищення харчової цінності хлібобулочних виробів шляхом використання різних технологічних прийомів, внесення сировини натурального походження, зокрема нехлібопекарських видів борошна із зернових та зернобобових культур, які містять цінні нутрієнти. Мета. Провести аналіз літературних джерел, які присвячені науковим дослідженням з використання у хлібопеченні нехлібопекарських видів борошна. Методи. При формуванні статті використовувалися аналітичні методи досліджень. Результати. Використання нехлібопекарських видів борошна – спельтового, гречаного, кукурудзяного, рисового, кунжутного, соргового, амарантового дозволяє збагатити хлібобулочні вироби біологічно цінними нутрієнтами, урізноманітнити смакові властивості, але по-різному впливає на характеристики тіста та якість випечених виробів. Сфера застосування результатів. Обґрунтовано використання нехлібопекарських видів борошна у хлібопеченні для збагачення хлібобулочних виробів біологічно цінними нутрієнтами з метою розширення асортименту високоякісної і конкурентоспроможної продукції із заданими властивостями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Voznenko, M. A., I. I. Bondarenko, B. О. Yatsenko та O. V. Nyemirich. "ТЕХНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ВИГОТОВЛЕННЯ ЗБИВНОЇ СТРАВИ З ПОРОШКОМ З ТОПІНАМБУРУ". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, № 2 (2016): 32–36. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6806.

Full text
Abstract:
Як же харчування впливає на наше здоров'я? З продуктами харчування ми отримуємо основні речовини – білки, жири, вуглеводи. Однак, є ще есенціальні компоненти, від яких залежить стан нашого організму. Нутрієнти – це речовини, що надходять з їжею (вітаміни, мінерали, деякі види жирів і ін.), які беруть участь у метаболізмі і необхідні для нормального розвитку організму. Та, нажаль, в сучасному світі спостерігається дефіцит цих речовин, що пов’язано з різким зниженням енерговитрат і зміною раціону харчування, який не забезпечує сформованих фізіологічних потреб у цілій низці незамінних харчових речовин, внаслідок чого можуть виникати проблеми зі здоров’ям. Ефективним способом ліквідації дефіциту нутрієнтів є збагачення ними харчових продуктів масового споживання до рівня, що відповідає фізіологічним проблемам людини.
 Солодкі збивні страви є групою кулінарної продукції широкого асортименту (креми, десерти, пудинги, суфле тощо), які значно відрізняються за складом і споживними характеристиками. Вони мають велику популярність серед споживачів, завдяки вишуканим смаковим властивостям та неперевершеному оформленню. Споживання солодких збивних страв відіграє значну роль у повноцінному харчуванні різних вікових груп населення, особливо у дітей. Основну групу страв в даному переліку посідають креми. Значення солодких збивних страв у харчуванні зумовлено високою енергетичною цінністю, яка забезпечується значним вмістом цукрів, жирів, але їх харчова цінність обмежена. З огляду на це, проведено дослідження з розроблення технології кремів з використанням порошку з топінамбура, вершків, вершкового сиру та яєць. В якості контролю обрано вершковий крем. Обґрунтовано вибір сировини, розроблено технологічну схему з детальним описом стадій виробництва. Визначено органолептичні (зовнішній вигляд, смак та запах, колір, консистенція) та фізико-хімічні показники якості готових страв. Отриманий крем є стравою підвищеної харчової цінності, багатофункціональним та може розширити асортимент оздоблювальних напівфабрикатів закладів ресторанного господарства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Маслійчук, О. Б., Г. О. Сімахіна та Н. В. Науменко. "НАУКОВІ ЗАСАДИ РОЗРОБЛЕННЯ ПРОДУКТІВ З ПІДВИЩЕНИМ ВМІСТОМ БІЛКА В РАЦІОНІ ХАРЧУВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 6 (13 березня 2024): 120–31. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-tech.2023.6.14.

Full text
Abstract:
Боєздатність військовослужбовців Збройних Сил України залежить від рівня працездатності, фізичної та психоемоційної витривалості, тривалої концентрації уваги бійців, функціональних резервів їх організму, що, серед іншого, визначається і якістю харчування. Незважаючи на численні інновації в системі організації харчування військовослужбовців, у тому числі при проведенні бойових дій, необхідний його постійний нутриціологічний моніторинг з метою коригування військових пайків для забезпечення повноцінним харчуванням особового складу різних спеціальностей. В умовах бойових дій військовослужбовець – активний учасник системи «людина – навколишнє екстремальне середовище», в якому є надмірна нервово-емоційна та фізична напруга, межі фізіологічних можливостей та зниження боєздатності, захворювання, депресивні стани, посттравматичний стресовий розлад. Білкова складова є найдефіцитнішою у раціоні харчування військовослужбовців. Особливо актуальним є завдання споживання необхідної кількості білка для військовослужбовців, що мають підвищений ступінь фізичної активності в бойових діях. У статті проаналізовано наукові засади розроблення харчових продуктів з підвищеним вмістом білка в раціоні харчування військовослужбовців. Наведено білкові добавки відповідної класифікації та запропоновано наступний етап дослідження забезпечення раціону харчування військослужбовців у основних нутрієнтах. Нестача повноцінного білка у раціоні військовослужбовців негативно впливає на стан здоров’я, тому необхідним є розроблення та введення продуктів з підвищеним вмістом білка у їхньому раціоні. На засвоєння білків впливає структура раціону: збалансованість нутрієнтів, вміст органічних кислот, вуглеводів (крохмалю), жирів, білків інших продуктів. Білковий дефіцит білків у харчуванні військовослужбовців вимагає як кількісного, так і якісного використання нових недостатньо використовуваних білковмісних продуктів – білкових збагачувачів: вторинної сировини м’ясо-молочної промисловості, рослинних білків, гідролізатів тваринного та рослинного походження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шапринський, В. О., М. Л. Гомон, О. В. Куцик та О. С. Рубіна. "Якісний вплив нутрієнтів на азотистий баланс хворих в гострому періоді ЧМТ". Pain, anesthesia and intensive care, № 3(76) (19 жовтня 2016): 61–62. http://dx.doi.org/10.25284/2519-2078.3(76).2016.90248.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бомба, М. Я., Л. О. Федина та Т. С. Зазуляк. "НУТРІЄНТНІ ПЕРЕВАГИ ТА ТОКСИКОЛОГІЧНІ РИЗИКИ ЗАСТОСУВАННЯ ОСОТУ ЖОВТОГО ЯК НЕТРАДИЦІЙНОЇ ХАРЧОВОЇ СИРОВИНИ". Актуальні проблеми профілактичної медицини, № 27 (10 вересня 2024): 5–13. http://dx.doi.org/10.32782/2786-9067-2024-27-1.

Full text
Abstract:
Використання нетрадиційної рослинної сировини у технології виробництва харчових продуктів набуває сьогодні актуальності з огляду на вміст у цих рослинах комплексу речовин, які мають харчову та біологічну цінність. До таких перспективних культур відноситься осот жовтий, листя та стебла якого здавна використовувалось у складі різноманітних страв. Рослина містить значну кількість вітаміну С, каротиноїдів, поліненасичених жирних кислот. Однак не вивченим є питання безпечності такої сировини. Зокрема, численні дані вказують, що дикорослі рослини здатні до акумуляції токсичних елементів. Метою роботи є вивчення особливостей поживної цінності осоту жовтого та проведення експериментальних досліджень умісту есенціальних і токсичних елементів у рослинах, зібраних на територіях Львівської області України, достатньо віддалених від джерел техногенних та антропогенних забруднювачів. Матеріали та методи. Особливості поживної цінності осоту жовтого вивчалися за даними літературних джерел. Уміст есенціальних та токсичних елементів у рослинах визначали фізико-хімічними методами, а саме: уміст арсену – фотометрично; уміст цинку, міді, мангану, кобальту, нікелю, свинцю та кадмію – методом атомно-абсорбційної спектрофотометрії. Висновки. Осот жовтий містить велику кількість поживних речовин (білків, незамінних амінокислот, жирів, поліненасичених жирних кислот, вітамінів, мінералів), що вказує на можливість його використання у харчуванні населення. Водночас уперше підтверджено здатність осоту жовтого до акумулювання токсичних елементів, а саме свинцю та меншою мірою кадмію, із ґрунтів екологічно безпечних територій, та порушено питання запровадження запобіжних заходів безпеки під час використання осоту жовтого в харчуванні населення, одним з яких є посилений контроль за вмістом свинцю та кадмію у наземних частинах рослини. Перспектива дослідження полягає у проведенні експерименту протягом кількох вегетаційних сезонів з аналізом усіх стадій росту рослини, включаючи стадію цвітіння, що є необхідним для визначення накопичення та переміщення забруднюючих речовин у тканинах рослин протягом їхнього життєвого циклу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Meleshko, Victor, and Vladlen Samoshkin. "VYKORYSTANNYA ERHOHENNYKH NUTRIYENTIV ANTYOKSYDANTNOYI DIYI V SPORTYVNIY PRAKTYTSI." Sports Bulletin of the Dnieper 1, no. 2 (2019): 141–49. http://dx.doi.org/10.32540/2071-1476-2019-1-141.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Нутрієнт"

1

Матвєєва, Т. В., Валерія Вікторівна Анан'єва та Анна Павлівна Бєлінська. "Стан та перспективи розвитку ринку майонезної продукції України". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45928.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чала, Надія Вікторівна, та Анна Павлівна Бєлінська. "Розробка рецептури хлібу для вегетаріанців та веганів". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40403.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!