Academic literature on the topic 'Оксиди Вольфраму'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Оксиди Вольфраму.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Оксиди Вольфраму"

1

Габ, Ангеліна Іванівна, Дмитро Борисович Шахнін, Віктор Володимирович Малишев, Тетяна Миколаївна Нестеренко, Роман Миколайович Воляр та Павло Євгенійович Зенковський. "ВИВЧЕННЯ КИСЛОТНО-ОСНОВНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ БОРОВМІСНИХ ВОЛЬФРАМАТНИХ РОЗПЛАВІВ ЗА РІВНОВАЖНИХ УМОВ". Scientific Journal "Metallurgy", № 1 (15 вересня 2023): 25–31. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2023-1-04.

Full text
Abstract:
Характер електродних процесів та рівноваг визначається зміною іонного складу розплавів на основі вольфраматів лужних і лужноземельних металів. Експериментальні дослідження показують, що, залежно від йонного складу розплавів, продуктами їх електролізу можуть бути вольфрамові бронзи різного складу, оксиди вольфраму, вольфрам та його бориди. Вивчення активностей іонів оксигену у вольфраматному розплаві проводили методом вимірювання ЕРС електрохімічних комірок з кисневими електродами. Один з електродів характеризується постійною активністю йонів оксигену, що забезпечується його діафрагмуванням. Другий електрод занурено в досліджуваний розплав. Потенціометричними дослідженнями доведено, що сполуки B2O3, Na2B4O7, P2O5, NaPO3, Na4P2O7 є акцепторами оксигенових іонів; а сполуки NaBO2, Na3PO4 – донорами. Хід спостережуваних залежностей пояснюється за допомогою теорії спряжених кислот-основ. Дослідження показали, що при додаванні бор оксиду та натрій метаборату до вольфраматного розплаву утворюються аніони BO2 –, що підтверджується структурними методами охолоджених плавів. Результати вивчення кислотно-основних взаємодій у вольфраматному розплаві, який містить бор оксид або натрій метаборат потенціометричним методом підтверджують можливість застосування моделей іонного складу розплаву з утворенням полівольфраматних іонів. Узгодження експериментальних залежностей з розрахунковими підтверджує правильність запропонованих моделей іонного складу розплаву. Можливість керування кислотно-основними властивостями цих розплавів являє собою не лише теоретичний, а й практичний інтерес. Знання структури вольфраматних розплавів з оксигеновмісними сполуками бору дозволяє обгрунтовано підійти до вибору складів електролітів для отримання порошків та гальванопокриттів вольфраму та боридів вольфраму визначеного складу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Малишев, Віктор Володимирович, Дмитро Борисович Шахнін та Ангеліна Іванівна Габ. "ВИВЧЕННЯ КИСЛОТНО-ОСНОВНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ВОЛЬФРАМАТНО- МОЛІБДАТНИХ РОЗПЛАВІВ РІЗНОГО КАТІОННОГО СКЛАДУ ЗА РІВНОВАЖНИХ УМОВ". Scientific Journal "Metallurgy", № 1-2 (30 грудня 2024): 13–20. https://doi.org/10.26661/2071-3789-2024-1-2-02.

Full text
Abstract:
Завдяки важливим властивостям молібденові та вольфрамові оксиди і бронзи різного стехіометричного складу широко застосовують у різних галузях науки і техніки Розплави на основі вольфраматів та молібдатів лужних і лужноземельних металів мають практичне застосування для одержання цих матеріалів. За сучасними поглядами молібденові та вольфрамові бронзи лужних і лужноземельних металів являють собою тверді розчини входження зазначених металів у вольфрам (молібден) (VI) оксид. Отримання цих бронз здійснюють хімічними та електрохімічними методами синтезу. Для вивчення зміни активності йонів оксигену у вольфраматному розплаві використовують електрохімічні комірки з кисневими індикаторними електродами та електродами порівняння. Експериментальну зміну потенціалів кисневого електрода у разі додавання акцепторів оксигенових іонів у вигляді молібдатів та вольфраматів лужних або лужно- земельних металів пояснюють запропонованою моделлю йонного складу розплаву з урахуванням формуванням катіонізованих комплексів за участю лужних і лужноземельних металів. Математичні розрахунки значень потенціалів кисневих електродів дають змогу передбачити склад (кількість катіонів) катіонізованих комплексів. Катіони Sr2+, Ba2+, Li+, Mg2+, Zn2+ взаємодіють з молібдат- та вольфрамат-аніонами з утворенням відповідних катіонізованих комплексів. Здатність утворення комплексів підвищується зі збільшенням питомого заряду катіона. Одержання молібденових та вольфрамових бронз різного складу визначається можливістю зміни потенціалу електровідновлення сполук молібдену та вольфраму, а в разі високотемпературного електрохімічного синтезу – можливістю їх зміщення та суміщення з потенціалом другого компоненту синтезу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Грошкова, Юлия А., Елена Ю. Буслаева, Сергей В. Краевский, and Сергей П. Губин. "Two methods for obtaining tungsten oxide nanoparticles on the surface of reduced graphene oxide in supercritical isopropanol." Radioelectronics. Nanosystems. Information Technologies. 17, no. 1 (2025): 113–18. https://doi.org/10.17725/rensit.2025.17.113.

Full text
Abstract:
Представлены результаты двух синтезов получения композитов наночастиц оксида вольфрама на поверхности чешуек восстановленного оксида графена в сверхкритическом изопропаноле (I метод - многостадийный, II метод - одностадийный). Сверхкритический изопропанол выступает в процессе синтеза не только в качестве восстановителя, но также и в качестве среды для проведения реакции, восстанавливая при этом оксид графена до восстановленного состояния. Полученные наночастицы оксида вольфрама после обработки в сверхкритическом изопропиловом спирте иммобилизируют на поверхность чешуек, сохраняя дисперсность, претерпевая изменения в размерах. Полученные нанокомпозиты исследованы с помощью физико-химических методов анализа: рентгенофазового анализа, просвечивающей электронной микроскопии, атомно-силовой спектроскопии.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Грицак, Р. В., О. К. Шуаібов, О. Й. Миня та ін. "Умови імпульсного газорозрядного синтезу тонких плівок оксиду вольфраму з плазми на суміші повітря з парами вольфраму". Physics and Chemistry of Solid State 25, № 4 (2024): 684–88. http://dx.doi.org/10.15330/pcss.25.4.684-688.

Full text
Abstract:
Наведено характеристики високовольтного наносекундного розряду в газопарових сумішах «Air – W» при тисках повітря р = 101;13.3 кПа. Розряд запалювався між електродами з вольфраму. Утворення кластерів оксиду вольфраму в плазмі відбувалось в процесі внесення парів вольфраму в розрядний проміжок за ектонним механізмом, що створювало передумови для синтезу тонких плівок оксиду вольфраму (WO3), які осаджувались на скляній підкладці. Досліджені оптичні властивості розряду з центральної області проміжку завширшки 2 мм. Виявлено основні компоненти, що викликають збудження у плазмі парогазової суміші на основі вольфраму і повітря. Дослідження спектрів раманівського розсіювання лазерного випромінювання синтезованими в експерименті тонкими плівками показало, що це острівкові плівки оксиду вольфраму (WO3). Наведено характеристики високовольтного наносекундного розряду в газопарових сумішах «Air – W» при тисках повітря р = 101;13.3 кПа. Розряд запалювався між електродами з вольфраму. Утворення кластерів оксиду вольфраму в плазмі відбувалось в процесі внесення парів вольфраму в розрядний проміжок за ектонним механізмом, що створювало передумови для синтезу тонких плівок оксиду вольфраму (WO3), які осаджувались на скляній підкладці. Досліджені оптичні властивості розряду з центральної області проміжку завширшки 2 мм. Виявлено основні компоненти, що викликають збудження у плазмі парогазової суміші на основі вольфраму і повітря. Дослідження спектрів раманівського розсіювання лазерного випромінювання синтезованими в експерименті тонкими плівками показало, що це острівкові плівки оксиду вольфраму (WO3).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кибис, Л. С., Д. А. Свинцицкий, И. Ю. Овсюк та ін. "Состояние активного компонента и каталитические свойства модифицированных платина-титановых катализаторов селективного окисления аммиака". Журнал структурной химии 66, № 2 (2025): 140584. http://dx.doi.org/10.26902/jsc_id140584.

Full text
Abstract:
При разработке катализаторов нового поколения, а также в ходе оптимизации характеристик существующих каталитических систем, важнейшую роль играют фундаментальные исследования, позволяющие установить ключевые параметры, определяющие активность и селективность протекания определенных реакций. В данной работе были проведены исследования нанесенных платино-титановых катализаторов, активных в реакции селективного окисления аммиака. Было рассмотрено влияние модифицирующих добавок: хлорида калия и оксида вольфрама на физико-химические и каталитические свойства системы Pt/TiO2. Структурные методы (порошковая рентгеновская дифракция, просвечивающая электронная микроскопия (ПЭМ)) показали наличие высокодисперсных частиц платины в изученных катализаторах. Исследование методом рентгеновской фотоэлектронной спектроскопии (РФЭС) в режиме ex situ позволило определить зарядовое состояние платины на поверхности модифицированных и немодифицированных катализаторов в зависимости от проведенных окислительно-восстановительных обработок. Было установлено, что модификация образцов оксидом вольфрама стабилизирует металлическое состояние платины, а хлоридом калия - окисленное состояние Pt2+. Корреляция данных о состоянии активного компонента с каталитическими свойствами показала улучшение активности образцов в области температур ниже 180°С при добавлении оксида вольфрама, в то время как введение хлорида калия приводило к повышению селективности в отношении молекулярного азота в области температур ниже 250°С.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шибаева, Валерия Дмитриевна, Анастасия Владимировна Евдокимова, Николай Александрович Сироткин та Анна Владимировна Хлюстова. "Усиление фотохромных свойств MoO3 и WO3 посредством плазменной обработки золей". Materials. Technologies. Design 5, № 4 (14) (2023): 87–96. http://dx.doi.org/10.54708/26587572_2023_541487.

Full text
Abstract:
Оксиды молибдена (MoO3) и вольфрама (WO3) обладают ярко выраженными фото- и электрохромными свойствами за счет обратимого восстановления до степени окисления +5. Эти свойства проявляются в зависимости от размеров и структуры материала. Меняя структуру наночастиц, можно управлять скоростью перехода (временем жизни восстановленного состояния).Одним из путей изменения структуры является допирование или создание смешанных (бинарных, тройных и т.д.) структур, которое успешно осуществляется воздействием электрическихразрядов, горящих в объеме жидкой фазы. Проведены исследования по воздействию подводного диафрагменного разряда переменного тока на золи оксидов молибдена и вольфрама, стабилизированные поливинилпирролидоном с разной молекулярной массой. Данные просвечивающей электронной микроскопии показали, что действие диафрагменного разряда приводитк формированию бинарных структур на основе MoO3–x/WO3–x, размер которых зависит от молекулярной массы стабилизатора. Плазменная обработка усиливает эффект фотоокрашивания засчет переходов между разноуровневыми мультивалентными состояниями вольфрама и молибдена, ускоряет процесс обесцвечивания вследствие образования пероксида водорода при действии электрического разряда и увеличивает количество циклов обратимости фотохромизмаблагодаря модифицированию полимерного стабилизатора и созданию условий для удержаниякислородного мостика в октаэдрической структуре оксидов. Полученные результаты являютсяосновой для создания композитов на основе полимеров и фотохромных материалов, которыеможно применить в современных архитектурных конструкциях или автопромышленности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ашуров, Х. Б., В. Н. Арустамов, И. Х. Худайкулов, Ж. Р. Равшанов та Д. Т. Усманов. "Исследования наночастиц карбида вольфрама, полученных плазмохимическим методом". «Узбекский физический журнал» 23, № 3 (2021): 17–19. http://dx.doi.org/10.52304/.v23i3.258.

Full text
Abstract:
Разработана экспериментальная установка для плазмохимического синтеза нанопорошков карбида вольфрама, которая позволяет получать их непосредственно из оксида вольфрама, для создания наноструктурных твердых сплавов. Синтез нанопорошков карбида вольфрама осуществлен в плазме электродугового разряда низкого вакуума. Изучены возможности использования различных связующих для изготовления брикетов (таблеток) из порошков оксида вольфрама. Полученные нанопорошки карбида вольфрама были проанализированы рентгенофазовым анализом (порошковый дифрактометр), рамановской спектроскопией и микроскопией. Выяснено, что при синтезе нанопорошков карбида вольфрама формируются различные фазы, такие как WC, W2C и WC1-x, которые объясняются параметрами электродугового разряда и распределением прекурсоров.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Д.Д., Фомина, та Пойлов В.З. "эффективностЬ очистки галогенидсодержащими составами поверхности лопаток ГТД ОТ ОКСИДОВ МЕТАЛЛОВ". Южно-Сибирский научный вестник, № 5(57) (31 жовтня 2024): 67–72. http://dx.doi.org/10.25699/sssb.2024.57.5.010.

Full text
Abstract:
Сопловые лопатки газотурбинного двигателя (ГТД) являются важной деталью авиационного двигателя. В процессе эксплуатации сопловые лопатки подвергаются воздействию высоких температур, механическим нагрузкам, сульфидной и солевой коррозиям. Из-за воздействия агрессивных факторов на поверхности лопаток ГТД образуются нагар, оксиды металлов и микротрещины. Для восстановления эксплуатационных характеристик лопаток необходимо проводить очистку поверхности лопаток от оксидов алюминия, титана, вольфрама, хрома и никеля. На основании анализа литературных источников, показано, что многие моющие средства не способы удалить с поверхности лопаток указанные оксиды, имеющие высокую химическую стойкость. В статье для очистки лопаток от оксидов металлов использовали галогенидсодержашие вещества, такие как газообразный фтороводород, плавиковую и соляную кислоты. Основной целью настоящей работы являлось исследование эффективности очистки поверхности сопловой лопатки ГТД галогенидсодержащими составами от нагара и устойчивых оксидов металлов алюминия, титана, вольфрама, хрома и никеля. Описан состав материала, используемый при исследовании, и средства анализа, применяемые для определения состава поверхности образца сопловой лопатки ГТД, изготовленной из сплава марки XH54KBMTЮБ. Рассмотрена методика и условия проведения процессов воздействия с газообразным фтороводородом, плавиковой и соляной кислотами. Изучены особенности воздействия галогенидсодержащих веществ на устойчивые оксиды металлов на поверхности образца. Установлено, что газообразный фтороводород активно реагирует с оксидом алюминия и вольфрама, тем самым разрушая основную структуру оксидной пленки. Плавиковая кислота также реагирует с компонентами сплава XH54KBMTЮБ, сопровождаемое истончением слоя оксидов и уменьшениемсодержания кислорода на поверхности. При очистке соляной кислотой с использованием ультразвуковой обработки на поверхности лопаток появились углубления. Таким образом, галогенидсодержащие реагенты активно реагируют с поверхностью сплава XH54KBMTЮБ, что способствует очистке лопаток от оксидного слоя. The nozzle blades of a gas turbine engine (GTE) are an important part of an aircraft engine. During operation, the nozzle blades are exposed to high temperatures, mechanical loads, sulfide and salt corrosion. Due to the influence of aggressive factors, carbon deposits, metal oxides and microcracks form on the surface of the blades of the gas turbine engine. To restore the performance characteristics of the blades, it is necessary to clean the surface of the blades from aluminum, titanium, tungsten, chromium and nickel oxides. Based on the analysis of literature sources, it is shown that many detergents are not able to remove these oxides with high chemical resistance from the surface of the blades. In the article, halide-containing substances such as hydrogen fluoride gas, hydrofluoric acid and hydrochloric acid were used to clean the blades from metal oxides. The main purpose of this work was to study the effectiveness of cleaning the surface of the nozzle blade of a gas turbine engine with halide-containing compounds from carbon deposits and stable metal oxides of aluminum, titanium, tungsten, chromium and nickel. The composition of the material used in the study and the analytical tools used to determine the surface composition of a sample of a GTE nozzle blade made of an alloy of the KHN54KVMTYUB brand are described. The methodology and conditions of the processes of exposure to gaseous hydrogen fluoride, hydrofluoric and hydrochloric acids are considered. The features of the effect of halide-containing substances on stable metal oxides on the sample surface have been studied. It has been found that hydrogen fluoride gas reacts actively with aluminum and tungsten oxide, thereby destroying the basic structure of the oxide film. Hydrofluoric acid also reacts with the components of the KHN54KVMTUB alloy, accompanied by a thinning of the oxide layer and a decrease in the oxygen content on the surface. When cleaning with hydrochloric acid using ultrasonic treatment, depressions appeared on the surface of the blades. Thus, halide-containing reagents actively react with the surface of the KHN54KVMTUB alloy, which helps to clean the blades from the oxide layer.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Абдуллин, Х. А., А. А. Азаткалиев, М. Т. Габдуллин, Ж. К. Калкозова, Б. Н. Мукашев та А. А. Серикканов. "Получение наноразмерных порошков оксида вольфрама и вольфрама". Журнал технической физики 60, № 12 (2018): 2585. http://dx.doi.org/10.21883/ftt.2018.12.47357.158.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Абдуллин, Х. А., А. А. Азаткалиев, М. Т. Габдуллин, Ж. К. Калкозова, Б. Н. Мукашев та А. С. Серикканов. "Получение наноразмерных порошков оксида вольфрама и вольфрама". Физика твердого тела 61, № 1 (2019): 163. http://dx.doi.org/10.21883/ftt.2019.01.46907.158.

Full text
Abstract:
AbstractNanopowder tungsten oxide and metallic tungsten are obtained via pyrolysis of ammonium metatungstate. Two methods are used for the synthesis of tungsten oxide: the use of a fibrous matrix and pyrolysis of aerosol particles. Tungsten oxide particles are formed during the pyrolysis in air. Metallic tungsten nanoparticles are obtained via subsequent thermal reduction of tungsten oxide in hydrogen. The structure and morphology of the samples are studied with X-ray diffraction and scanning electron microscopy. Tungsten nanopowders with average sizes from 7 to 30 nm are obtained depending on synthesis temperature. The electrochemical characteristics of electrodes coated with tungsten nanoparticles are studied with cyclic voltammetry, impedance spectroscopy, and galvanostatic charge–discharge methods. An electrode with W nanoparticles exhibited a specific low-frequency capacitance of about 90 F/g due to thin tungsten oxide film on the surface of tungsten nanoparticles.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Оксиди Вольфраму"

1

Івашків, Василь Романович. "Теоретичні основи і технологічні засади електрохімічного перероблення псевдосплаву WC-Ni". Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21962.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.03 – технічна електрохімія. – Національний університет "Львівська політехніка", Львів, 2016. Дисертація присвячена розробленню теоретичних основ і технологічних засад електрохімічного окисного розчинення вторинної вольфрамвмісної сировини карбідного типу (псевдосплавів WC-Ni) з одержанням оксидів Вольфраму та ніколу (ІІ) сульфату кристалогідрату. У дисертації висвітлено результати електрохімічної поведінки псевдосплаву WC-Ni у розчинах кислот (HCl, HNO₃, H₂SO₄); NaOH та аміакатних електролітах (NH₄OH, NH₄OH + NH₄Cl); диметилформамідних розчинах літію та ніколу (ІІ) хлоридів, за різних температур (20…80⁰ С) та потенціалів електрода (-0,2…2 В). Вибрано найкращий за технологічними показниками процес перероблення псевдосплавів WC-Ni, а саме окиснення вольфраму (IV) карбіду до його оксидів з одночасним розчиненням нікелю, та електроліт для здійснення цього процесу, а саме сульфатну кислоту. Згідно з планом комбінаційних квадратів, проведено дослідження електрохімічного окисного розчинення вищенаведених псевдосплавів у розчинах H₂SO₄ + Ni₂SO₄, за різних концентрацій компонентів (С₁, С₂), температур (Т) та потенціалів електрода (Е). Одержано математичні моделі залежності густини струму (іₐ) та виходу за струмом (ВС) від чотирьох факторів (С₁, С₂, Т, Е). На основі розрахунків за вказаними моделями визначено оптимальні умови електролізу. Проведено дослідження електрохімічного окисного розчинення WC-Ni в 1М H₂SO₄ за симетричного реверсного струму. Показано, що таке здійснення процесу електролізу немає суттєвих переваг, порівняно із процесом за постійного струму. Запропоновано схему вузла пілотного електролізера та принципову технологічну схему перероблення псевдосплаву WC-Ni у WO₃. Виконано техніко-економічний аналіз запропонованої технології, показано її економічну доцільність та ефективність.<br>The thesis for the degree of candidate of technical sciences, specialty 05.17.03 – technical electrochemistry. – National University "Lviv Polytechnic", Lviv, 2016. The thesis is devoted to development of theoretical basis and technological foundations electrochemical oxidative dissolution of secondary tungsten raw materials carbide type (pseudoalloys WC-Ni) to form tungsten oxide and Nicol (II) sulphate crystalline. The thesis highlights the results of the electrochemical behavior pseudoalloys WCNi in solutions of various acids (HCl, HNO₃, H₂SO₄), alkali NaOH and ammoniac electrolytes (NH₄OH, NH₄OH + NH₄Cl); dymetylformamids solutions of lithium and nicol (II) chloride, at different temperatures (20 – 80° C) and electrode potentials (-0.2 – 2 V). Selected best at technological indicators process of recycling pseudoalloys WC-Ni, namely oxidation of tungsten (IV) carbide to him oxide, while dissolving nickel, and electrolyte for this process, namely sulfuric acid. According to the plan, combination squares, studied electrochemical oxidation dissolution above pseudoalloys in solutions H₂SO₄ + Ni₂SO₄, at different concentrations of the components (С₁, С₂), temperature (T) and electrode potential (E). Obtained mathematical models depending on current density (Ia) and exit at current (AC) of the four factors (С₁, С₂, T, E). Based on the calculation at the above models, defined optimum (favorable) conditions of electrolysis. Research electrochemical oxidative dissolution of WC-Ni in 1M H₂SO₄ for symmetric reverse current. It is shown that such realization electrolysis no significant advantages compared with the process for DC. The scheme of the experimental electrolyzer and fundamental technological scheme of recycling pseudoalloys WC-Ni to WO₃ it was suggested. Completed feasibility study of the proposed technology, displayed its economic feasibility and efficiency.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Івашків, Василь Романович. "Теоретичні основи і технологічні засади електрохімічного перероблення псевдосплаву WC-Ni". Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21963.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.03 – технічна електрохімія. – Національний університет "Львівська політехніка", Львів, 2016. Дисертація присвячена розробленню теоретичних основ і технологічних засад електрохімічного окисного розчинення вторинної вольфрамвмісної сировини карбідного типу (псевдосплавів WC-Ni) з одержанням оксидів Вольфраму та ніколу (ІІ) сульфату кристалогідрату. У дисертації висвітлено результати електрохімічної поведінки псевдосплаву WC-Ni у розчинах кислот (HCl, HNO₃, H₂SO₄); NaOH та аміакатних електролітах (NH₄OH, NH₄OH + NH₄Cl); диметилформамідних розчинах літію та ніколу (ІІ) хлоридів, за різних температур (20…80⁰ С) та потенціалів електрода (-0,2…2 В). Вибрано найкращий за технологічними показниками процес перероблення псевдосплавів WC-Ni, а саме окиснення вольфраму (IV) карбіду до його оксидів з одночасним розчиненням нікелю, та електроліт для здійснення цього процесу, а саме сульфатну кислоту. Згідно з планом комбінаційних квадратів, проведено дослідження електрохімічного окисного розчинення вищенаведених псевдосплавів у розчинах H₂SO₄ + Ni₂SO₄, за різних концентрацій компонентів (С₁, С₂), температур (Т) та потенціалів електрода (Е). Одержано математичні моделі залежності густини струму (іₐ) та виходу за струмом (ВС) від чотирьох факторів (С₁, С₂, Т, Е). На основі розрахунків за вказаними моделями визначено оптимальні умови електролізу. Проведено дослідження електрохімічного окисного розчинення WC-Ni в 1М H₂SO₄ за симетричного реверсного струму. Показано, що таке здійснення процесу електролізу немає суттєвих переваг, порівняно із процесом за постійного струму. Запропоновано схему вузла пілотного електролізера та принципову технологічну схему перероблення псевдосплаву WC-Ni у WO₃. Виконано техніко-економічний аналіз запропонованої технології, показано її економічну доцільність та ефективність.<br>The thesis for the degree of candidate of technical sciences, specialty 05.17.03 – technical electrochemistry. – National University "Lviv Polytechnic", Lviv, 2016. The thesis is devoted to development of theoretical basis and technological foundations electrochemical oxidative dissolution of secondary tungsten raw materials carbide type (pseudoalloys WC-Ni) to form tungsten oxide and Nicol (II) sulphate crystalline. The thesis highlights the results of the electrochemical behavior pseudoalloys WCNi in solutions of various acids (HCl, HNO₃, H₂SO₄), alkali NaOH and ammoniac electrolytes (NH₄OH, NH₄OH + NH₄Cl); dymetylformamids solutions of lithium and nicol (II) chloride, at different temperatures (20 – 80° C) and electrode potentials (-0.2 – 2 V). Selected best at technological indicators process of recycling pseudoalloys WC-Ni, namely oxidation of tungsten (IV) carbide to him oxide, while dissolving nickel, and electrolyte for this process, namely sulfuric acid. According to the plan, combination squares, studied electrochemical oxidation dissolution above pseudoalloys in solutions H₂SO₄ + Ni₂SO₄, at different concentrations of the components (С₁, С₂), temperature (T) and electrode potential (E). Obtained mathematical models depending on current density (Ia) and exit at current (AC) of the four factors (С₁, С₂, T, E). Based on the calculation at the above models, defined optimum (favorable) conditions of electrolysis. Research electrochemical oxidative dissolution of WC-Ni in 1M H₂SO₄ for symmetric reverse current. It is shown that such realization electrolysis no significant advantages compared with the process for DC. The scheme of the experimental electrolyzer and fundamental technological scheme of recycling pseudoalloys WC-Ni to WO₃ it was suggested. Completed feasibility study of the proposed technology, displayed its economic feasibility and efficiency.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ляшок, Лариса Василівна, Ірина Анатоліївна Токарєва, Олена Володимирівна Сьомкіна, О. В. Борзенко та А. Г. Тегіна. "Синтез нанокомпозитів на основі поруватого анодного оксиду алюмінію". Thesis, НТУ "ХПІ", 2011. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18464.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сьомкіна, Олена Володимирівна, Борис Іванович Байрачний, Лариса Василівна Ляшок, Ірина Анатоліївна Токарєва та Тетяна Василівна Орєхова. "Електрохімічне виділення вольфраму з іонних розплавів". Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18456.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бутенко, Анатолій Миколайович, Вячеслав Володимирович Резніченко, Олексій Якович Лобойко та Наталя Борисівна Маркова. "Особливості хімічного витягнення феруму із відпрацьованих виробів на основі вольфраму у присутності озону". Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/30165.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гут, І. М. "Окиснення малих молекул на поверхні оксидів вольфраму та молібдену з нанесеними платиновим металом та цезієм". Дис. канд. хім. наук, КНУТШ, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Штефан, Вікторія Володимирівна. "Електрохімічні процеси в технології функціональних молібден- та вольфрамвмісних покриттів". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41358.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.17.03 – технічна електрохімія. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2019 р. Дисертацію присвячено розробці наукових основ електрохімічних процесів в технології функціональних молібден- та вольфрамвмісних покриттів. Висунуто і експериментально доведено гіпотезу про можливість керування природою електрохімічних процесів, за участю іонів молібдену (VI) та вольфраму (VI), пов'язана з досягненнями в дослідженні стану форм їх іонів у водних розчинах. Доведено вплив природи оксоаніону молібдену на кінетику катодних процесів в комплексних електролітах в широкому діапазоні рН: аміачно-пірофосфатний (рН>7) та аміачно-трилонатний (рН<7). Розвинуті уявлення про керований вплив формою оксоаніонів молібдену на поляризацію катодного процесу для зміни лімітуючої стадії. Підтверджено, що катодні процеси при осадженні сплаву Со-Мо включають відновлення оксоаніонів молібдену за рахунок не тільки електрохімічної стадії, але за участю окисно-відновних реакцій, де відновниками виступають продукти суміщених електродних реакцій – кобальт та адсорбований водень. Визначено вплив складу електролітів, та параметрів електролізу на функціональні властивості покриттів (корозійну стійкість, мікротвердість, каталітичну активність в реакції конверсії СО та електрохімічного виділення вод-ню). Експериментально опрацьовано склади електролітів для створення конверсійних покриттів на поверхнях срібла та сплаві Д16. Доведено, що зміна рН в електроліті наповнення анодно-оксидних покриттів на сплаві Д16 змінює форму оксоаніонів і підвищує корозійну стійкість системи. Встановлено, що зі збільшенням концентрації тіосульфату потенціал срібла зсувається в бік негатив-них значень за рахунок утворення [Ag(S2O3)n](2n+1)-, що дає можливість перебігу окисно-відновних реакцій за участю іонів вольфраму та срібла. Застосування пасиватора поверхні срібла на основі вольфрамату в 2 рази ефективніше пасиватора на основі хромату. Одержано каталізатор Ti|TiOx·WOp·CeOy·ZrOz·CuOn, який відзначається високою активністю конверсії СО (до 95% при 420 °C). Анодно-оксидні покриття на ОТ4-0, що містять сполуки молібдену демонструють зниження провідності та термостійкість анодного шару. Оксидні покриття, що сформовані з молібденвмісного електроліту на сталі 08Х18Н10, мають електричний опір ізоляції 2,6·1010…3,6·1010 Ом. Ефективність наукового доробку доведена позитивними результатами лабораторно-промислових випробувань та впровадження.<br>Thesis for granting the Degree of Doctor of Technical sciences in speciality 05.17.03 – Technical Electrochemistry. – National Technical University "Kharkiv Politechnical Institute", 2019. The dissertation is devoted to the development of scientific principles of electro-chemical processes in the technology of functional molybdenum and tungsten-containing coatings. The hypothesis of the possibility of controlling the nature of electrochemical processes, with the participation of molybdenum (VI) ions and tungsten (VI) associated with the achievements in the study of the state of the forms of their ions in aqueous solutions is formed and experimentally proved. The influence of the nature of molybdenum oxyanion on the kinetics of cathode processes in complex electrolytes within a wide range of pH: ammonium pyrophosphate (pH> 7) and ammonia-trilonate (pH <7) is proved. The understanding of the controlled influence with the form of molybdenum oxoanions on the polarization of the cathode process for the change of the limiting stage is developed. It has been confirmed that the cathode processes in the precipitation of the Co-Mo alloy include the restoration of molybdenum oxoanions due to not only the electrochemical stage but with the participation of oxi-dation-reduction reactions in which the reduction products are those of combined electrode reactions - cobalt and adsorbed hydrogen. The influence of the electrolytes composition and electrolysis parameters on functional properties of coatings (corrosion resistance, microhardness, catalytic activity in the reaction of CO conversion and electrochemical hydrogen release) is determined. The compositions of electrolytes are treated experimentally to create conversion coatings on silver surfaces and D16 alloy. It is proved that the change of pH in the electrolyte of the anode-oxide coating on the D16 alloy changes the form of oxoanions and increases the corrosion re-sistance of the system. It is established that with the thiosulfate concentration in-crease, the silver potential moves toward negative values due to the formation of [Ag(S2O3)n](2n+1)-, which allows the process of oxidation-reduction reactions involv-ing tungsten and silver polyanions. The use of a silver surface tester on the basis of tungstate is 2 times more efficient than a chromate-based passivator. A catalyst is obtained for the Ti|TiOx·WOp·CeOy·ZrOz·CuOn composition, which is characterized by high conversion activity of CO (up to 95% at 420 °C). Anodic oxide coatings on OT4-0 containing molybdenum compounds exhibit suppressed conductivity and heat resistance of the anode layer. The oxide coatings formed from the molybdenum-containing electrolyte on a steel 08Х18Н10 have an electrical resistance of 2.6·1010…3.6·1010 Ω. The effectiveness of scientific study is proved by the positive results of laboratory and industrial testing and implementation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Штефан, Вікторія Володимирівна. "Електрохімічні процеси в технології функціональних молібден- та вольфрамвмісних покриттів". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41356.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.17.03 – технічна електрохімія. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2019 р. Дисертацію присвячено розробці наукових основ електрохімічних процесів в технології функціональних молібден- та вольфрамвмісних покриттів. Висунуто і експериментально доведено гіпотезу про можливість керування природою електрохімічних процесів, за участю іонів молібдену (VI) та вольфраму (VI), пов'язана з досягненнями в дослідженні стану форм їх іонів у водних розчинах. Доведено вплив природи оксоаніону молібдену на кінетику катодних процесів в комплексних електролітах в широкому діапазоні рН: аміачно-пірофосфатний (рН>7) та аміачно-трилонатний (рН<7). Розвинуті уявлення про керований вплив формою оксоаніонів молібдену на поляризацію катодного процесу для зміни лімітуючої стадії. Підтверджено, що катодні процеси при осадженні сплаву Со-Мо включають відновлення оксоаніонів молібдену за рахунок не тільки електрохімічної стадії, але за участю окисно-відновних реакцій, де відновниками виступають продукти суміщених електродних реакцій – кобальт та адсорбований водень. Визначено вплив складу електролітів, та параметрів електролізу на функціональні властивості покриттів (корозійну стійкість, мікротвердість, каталітичну активність в реакції конверсії СО та електрохімічного виділення вод-ню). Експериментально опрацьовано склади електролітів для створення конверсійних покриттів на поверхнях срібла та сплаві Д16. Доведено, що зміна рН в електроліті наповнення анодно-оксидних покриттів на сплаві Д16 змінює форму оксоаніонів і підвищує корозійну стійкість системи. Встановлено, що зі збільшенням концентрації тіосульфату потенціал срібла зсувається в бік негатив-них значень за рахунок утворення [Ag(S2O3)n](2n+1)-, що дає можливість перебігу окисно-відновних реакцій за участю іонів вольфраму та срібла. Застосування пасиватора поверхні срібла на основі вольфрамату в 2 рази ефективніше пасиватора на основі хромату. Одержано каталізатор Ti|TiOx·WOp·CeOy·ZrOz·CuOn, який відзначається високою активністю конверсії СО (до 95% при 420 °C). Анодно-оксидні покриття на ОТ4-0, що містять сполуки молібдену демонструють зниження провідності та термостійкість анодного шару. Оксидні покриття, що сформовані з молібденвмісного електроліту на сталі 08Х18Н10, мають електричний опір ізоляції 2,6·1010…3,6·1010 Ом. Ефективність наукового доробку доведена позитивними результатами лабораторно-промислових випробувань та впровадження.<br>Thesis for granting the Degree of Doctor of Technical sciences in speciality 05.17.03 – Technical Electrochemistry. – National Technical University "Kharkiv Politechnical Institute", 2019. The dissertation is devoted to the development of scientific principles of electro-chemical processes in the technology of functional molybdenum and tungsten-containing coatings. The hypothesis of the possibility of controlling the nature of electrochemical processes, with the participation of molybdenum (VI) ions and tungsten (VI) associated with the achievements in the study of the state of the forms of their ions in aqueous solutions is formed and experimentally proved. The influence of the nature of molybdenum oxyanion on the kinetics of cathode processes in complex electrolytes within a wide range of pH: ammonium pyrophosphate (pH> 7) and ammonia-trilonate (pH <7) is proved. The understanding of the controlled influence with the form of molybdenum oxoanions on the polarization of the cathode process for the change of the limiting stage is developed. It has been confirmed that the cathode processes in the precipitation of the Co-Mo alloy include the restoration of molybdenum oxoanions due to not only the electrochemical stage but with the participation of oxi-dation-reduction reactions in which the reduction products are those of combined electrode reactions - cobalt and adsorbed hydrogen. The influence of the electrolytes composition and electrolysis parameters on functional properties of coatings (corrosion resistance, microhardness, catalytic activity in the reaction of CO conversion and electrochemical hydrogen release) is determined. The compositions of electrolytes are treated experimentally to create conversion coatings on silver surfaces and D16 alloy. It is proved that the change of pH in the electrolyte of the anode-oxide coating on the D16 alloy changes the form of oxoanions and increases the corrosion re-sistance of the system. It is established that with the thiosulfate concentration in-crease, the silver potential moves toward negative values due to the formation of [Ag(S2O3)n](2n+1)-, which allows the process of oxidation-reduction reactions involv-ing tungsten and silver polyanions. The use of a silver surface tester on the basis of tungstate is 2 times more efficient than a chromate-based passivator. A catalyst is obtained for the Ti|TiOx·WOp·CeOy·ZrOz·CuOn composition, which is characterized by high conversion activity of CO (up to 95% at 420 °C). Anodic oxide coatings on OT4-0 containing molybdenum compounds exhibit suppressed conductivity and heat resistance of the anode layer. The oxide coatings formed from the molybdenum-containing electrolyte on a steel 08Х18Н10 have an electrical resistance of 2.6·1010…3.6·1010 Ω. The effectiveness of scientific study is proved by the positive results of laboratory and industrial testing and implementation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лысенко, М. В., та M. V. Lysenko. "Определение кислорода в хлоридных расплавах, содержащих соединения тугоплавких металлов : магистерская диссертация". Master's thesis, 2018. http://hdl.handle.net/10995/66067.

Full text
Abstract:
Alkali metal chloride melts are used to refine refractory metals and as a heat carrier for promising nuclear reactors. The oxygen content is a critical parameter for such systems. It determines technological process and the quality of obtained products. The work is devoted to the development of methods for the determination of oxygen in chloride melts. HORIBA EMGA-620W/C gas analyzer was used. The paper presents information on the choice of methods for determining oxygen in various oxygen-containing compounds of tungsten and molybdenum. An inert chamber has been developed and combined with a gas analyzer. This allowed to determine low oxygen contents in volatile matrices with high affinity for oxygen.<br>Системы хлоридных расплавов щелочных металлов применяются для рафинирования ряда тугоплавких металлов и в качестве теплоносителя в перспективных реакторах нового типа. Содержание кислорода в таких системах является критическим параметром, обуславливающим правильный ход технологического процесса и качество получаемой продукции. Работа посвящена разработки методики определения кислорода в хлоридных расплавах. Для измерений использовали газоанализатор HORIBA EMGA-620W/C. В работе представлены сведения о выборе способов определения кислорода в различных кислородсодержащих соединениях вольфрама и молибдена. Разработана и совмещена с газоанализатором инертная камера, позволяющая проводить определения низких содержаний кислорода в относительно летучих матрицах, в том числе с макрокомпонентами, имеющими высокое сродство к кислороду. Выбраны оптимальные условия проведения измерений.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Оксиди Вольфраму"

1

Ноздрин, И. В., Э. Р. Шагиев, Ф. Б. Баротов та Р. А. Гизатулин. "Термодинамические особенности карботермического восстановления оксида вольфрама(VI) в плазменном потоке азота". У Наука России: Цели и задачи. НЦ "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-04-2021-35.

Full text
Abstract:
Выполнен анализ термодинамических расчетов восстановления оксида вольфрама (VI) метаном в плазменном потоке азота. Установлена возможность 100 %- го восстановления WО3 до конденсированного вольфрама в диапазоне температур 1600 – 4800 К при стехиометрическом соотношении компонентов. При снижении температуры от 1600 К до 950 К наиболее термодинамически вероятной становится реакция образования карбида WC.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Томаев, В. В., Е. В. Сохович, С. В. Мякин, М. М. Сычёв, В. А. Полищук та А. А. Семёнова. "Получение субмикронных слоев оксида вольфрама и титана термическим окислением металлических плёнок в атмосфере воздуха". У XXVIII Российская конференция по электронной микроскопии и VI школа молодых учёных "Современные методы электронной, зондовой микроскопии и комплементарные методы в исследованиях наноструктур и наноматериалов". Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.37795/rcem.2020.58.12.085.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!