To see the other types of publications on this topic, follow the link: Оператор зв'язку.

Journal articles on the topic 'Оператор зв'язку'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 25 journal articles for your research on the topic 'Оператор зв'язку.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Globa, L., O. Romanov та S. Sulima. "МЕТОД РЕКОНФІГУРАЦІЇ МЕРЕЖІ ЗВ'ЯЗКУ З ВІРТУАЛІЗОВАНИМИ РЕСУРСАМИ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, № 53 (2019): 137–41. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.1.137.

Full text
Abstract:
З врахуванням величезного зростання мобільного трафіку даних, з одного боку, та помірного середнього доходу на кожного користувача, з іншого боку, оператори мобільного зв'язку вивчають технології мережевої віртуалізації та технології хмарних обчислень для побудови економічно ефективних та еластичних мобільних мереж та їх пропонування як хмарних сервісів. Предметом вивчення в статті є процеси конфігурування телекомунікаційної мережі для вирішення завдань обробки службового навантаження. Метою є підвищення ефективності роботи мережі шляхом здійснення реконфігурації топології. Завдання: розробити математичну модель та відповідну процедуру еконфігурації ресурсів телекомунікаційної мережі при перевантаженнях або відмовах. Використовуваними методами є: графовий підхід та математичні моделі оптимізації для задачі перерозташування мережевих функцій, імітаційне моделювання для дослідження роботи запропонованого методу реконфігурації ресурсів в мережах з віртуалізацією. Отримані такі результати. У статті представлено метод локальної реконфігурації обчислювальних ресурсів віртуальної мережі у випадку відмови або перевантаження. Висновки. Отриманий метод враховує динамічну зміну топології мережі обслуговування та на відміну від існуючих дозволяє гнучко визначати конфігурацію обчислювальних ресурсів обслуговування, розміщати мережеві функції з мінімальними витратами та децентралізовано контролювати показники якості. Метод використовує евристичну модель для визначення оптимального місця міграції віртуалізованих мережевих функцій з фізичного вузла з відмовою або перевантаженням, а результати моделювання у системі Mathcad показують підвищення ефективності використання ресурсів. Проведені дослідження показали доцільність використання запропонованих рішень при вдосконаленні існуючих телекомунікаційних мереж та при побудові нових перспективних гнучких добре масштабованих мереж оператора зв’язку із повним або частковим застосуванням принципу віртуалізації мережевих функцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Semenchuk, A. V., І. V. Petrusenko та Ya V. Chumachenko. "НОВИЙ РОЗВ’ЯЗОК КАНОНІЧНОЇ ЗАДАЧІ РОЗСІЮВАННЯ ХВИЛЕВОДНИХ МОД НА КРУГОВОМУ ПРОВІДНОМУ ЦИЛІНДРІ". METHODS AND DEVICES OF QUALITY CONTROL, № 2(41) (2 грудня 2018): 100–112. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9981-2018-2(41)-100-112.

Full text
Abstract:
Методом добутку областей, узагальненому на матричні оператори розсіювання, отримано строгий розв’язок задачі дифракції мод на індуктивному і ємнісному штирях в прямокутному хвилеводі. Квадратна область взаємодії мод, яка містить провідний циліндр, розглядається як загальна частина декількох допоміжних областей, що допускають відокремлення змінних в хвильовому рівнянні. У цій області зв'язку комплексна амплітуда поля представлена у вигляді суперпозиції циліндричних хвиль, породжених штирем, і хвильових мод, які поширюються від плоских граничних поверхонь. Застосування техніки матричних операторів призводить до математичної моделі у вигляді операторного перетворення (типу "правила складання тангенсів") для узагальненої матриці розсіювання. Аналітично доведена коректність отриманої матричної моделі і безумовна збіжність проекційних наближень до точного рішення. Приведені результати чисельного дослідження коефіцієнта відбиття основної моди хвилеводу для ємнісного штиря в широкому діапазоні зміни частоти і геометрії області зв'язку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бурдаєв, В. П. "Розробка мобільного додатку “Каркас” для платформ Android та IOS". Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, № 2(68) (21 квітня 2021): 93–101. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2021.68.12.

Full text
Abstract:
Одна з сучасних тенденцій розвитку ринку мобільних додатків ‒ це розробка і адаптація мобільних додатків, що виконують функції експертних систем. Мобільний додаток ‒ це програмне забезпечення, призначене для роботи на планшетах, смартфонах та інших мобільних пристроях. Експертна система ‒ це набір компонент, які дозволяють системі приймати рішення на рівні компетентного фахівця (експерта). У роботі розглядається концепція побудови моделей баз знань на основі ієрархічної функціональної системи та її використання в онлайн консультації для мобільних експертних систем. Аналізуються структури моделей баз знань в інформаційно-комунікаційних технологіях для вибору: пакета оператора мобільного зв'язку, провайдера, хостера та інтернет-магазина. Модель бази знань предметної області в системі “КАРКАС” складається з ієрархії класів предметної області, зв'язків між ними (правил), які діють в рамках цієї моделі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Obikhod, Y., V. Lysechko, I. Kovtun, Y. Shuvalova та S. Skolota. "МЕТОДИ ВІРТУАЛІЗАЦІЇ І МАСШТАБУВАННЯ В МЕРЕЖАХ БЕЗПРОВОДОВОГО ДОСТУПУ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, № 55 (2019): 171–75. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.3.171.

Full text
Abstract:
Віртуалізація і масштабування різних процесів вже давно вбирає в себе все нові і нові галузі. Крім поширеної віртуалізації мереж, продовжують розвиватися віртуальні компанії. В якості прикладу можна привести віртуальних операторів мобільного зв'язку (MVNO), які використовують для обслуговування абонентів фактично «чужі» мережі, проте мають ряд переваг в порівнянні з традиційними операторами зв'язку. У перспективі даний підхід дасть можливість забезпечити найкраще підключення абонента в його точці присутності та використовувати віртуальні сервіси. В недалекому майбутньому мережева інфраструктура мобільного зв'язку повністю або частково перестане бути власністю операторів, а функції операторів будуть мати більшою мірою логічний характер. Перехід до подібної схеми обслуговування буде відбуватися не тільки на абонентському рівні, а й на рівні розробки відкритого програмного забезпечення, операційних систем, мережевих технологій. Подібна реорганізація потребуватиме певних часових ресурсів, адже знадобиться узгодження стандартів, модернізація обладнання, створення нового програмного забезпечення захисту інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Скаковський, Ю. М., А. В. Бабков та О. Ю. Мандро. "МОДЕРНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ АВТОМАТИЗОВАНОГО КЕРУВАННЯ ВАКУУМ-АПАРАТОМ ПЕРІОДИЧНОЇ ДІЇ ЦУКРОВОГО ВИРОБНИЦТВА НА БАЗІ ТЕХНІЧНИХ І ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ УКРАЇНСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА". Automation of technological and business processes 11, № 3 (2019): 4–14. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i3.1498.

Full text
Abstract:
Розглядаються технічні рішення з розробки системи автоматизованного керування (САК) вакуум-апаратом (ВА) періодичної дії цукрового виробництва. Наведений аналіз відомих рішень із розробки аналогічних систем. Проведені лабораторні дослідження програми керування варкою цукрового утфелю у ВА, що була складена FBD подібною мовою програмування контролера МІК52 українського виробництва. Складена спрощена модель ВА як об’єкта керування. Імітаційне моделювання САК проводилось на спеціалізованому стенді із застосуванням промислових контролерів та програмних засобів українського виробництва, в тому числі SCADA-системи «ІНДЕЛ». Для зв'язку програмованого контролера, регулятора та комп’ютера використаний перетворювач інтерфейсів MODBUS RTU – USB типу БПІ-52. Наведені результати моделювання САК у виді параметричних та часових діаграм, аналіз котрих дозволяє зробити висновки про працездатність розроблених програм керування. За результатами лабораторних досліджень було створено промисловий варіант автоматизованого робочого місця (АРМ) оператора ВА, котрий був впроваджений на діючому цукровому заводі. Вправаджене АРМ оператора, окрім контролерів в щиті автоматизації та комплекту промислового комп’ютера, додатково містить пульт керування для реалізації деяких функцій оператора у дистанційному режимі. Проведені промислові іспити підтвердили працездатність запропанованих технічних рішень, котрі було розроблено за результатами відповідних лабораторних досліджень та покладено в основу реалізованої промислової модифікації АРМ оператора ВА. Крім того, за отриманими результатами були визначені напрямки подальших досліджень САК процесом варки цукрових утфелів у ВА.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Lievi, L., O. Yevdochenko, O. Kushch, O. Yastreba та S. Babych. "БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО СИНТЕЗУ МУЛЬТИСЕРВІСНИХ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ МЕРЕЖ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, № 78 (2024): 200–203. https://doi.org/10.26906/sunz.2024.4.200.

Full text
Abstract:
Найефективніше застосування мультисервісних мереж відбувається у традиційних операторів зв'язку, що значно розширює спектр послуг. Для корпоративного ринку консолідація всіх віддалених підрозділів в єдину мультисервісну мережу може значно підвищити ефективність обміну інформацією та забезпечити своєчасну доступність даних. Завдяки можливості обміну великими обсягами даних між офісами можна планувати конференц-дзвінки та відеоконференції з віддаленими підрозділами. Все це прискорює реагування на зміни в компанії та забезпечує своєчасне й оптимізоване управління всіма процесами. Мультисервісна мережа – це багатоцільове середовище загального призначення, призначене для передачі голосу, зображень і даних за допомогою технології комутації пакетів. Воно характеризується характеристиками надійності телефонної мережі (порівняно з негарантованою якістю зв'язку в Інтернеті) і забезпечує низьку вартість передачі одиниці інформації (близьку до вартості передачі даних в Інтернеті). Основним завданням мультисервісних мереж є забезпечення роботи різнорідних інформаційних і телекомунікаційних систем і додатків в єдиному середовищі передачі, де єдина інфраструктура використовується для передачі звичайного трафіку (даних) та іншого інформаційного трафіку (мовлення, відео тощо). Алгоритм проектування мультисервісних телекомунікаційних мереж (MСТМ) – це процес розробки системно-технічних рішень при їх побудові при короткостроковому, середньостроковому і перспективному розвитку. Оптимізація проектування МСТМ здійснюється на основі застосування принципів декомпозиції, системності та ітераційності проектування, а також методів послідовної оптимізації та ймовірнісної згортки при отриманні узагальнених критеріїв. Запропонований спосіб дозволяє перейти від рішення оптимізаційної задачі великої розмірності до взаємозалежної за вхідними та вихідними даними послідовності завдань меншої розмірності. В результаті забезпечується поетапний ітераційний синтез структури МСТМ і вибір значень внутрішніх параметрів шляхом параметричної оптимізації, при яких виконуються вимоги до якості функціонування і вартості проекту. При цьому розвинуто теорію та методи структурного та параметричного синтезу мультисервісних телекомунікаційних накладених мереж на основі розробки нових моделей багаторівневих, багатошарових мереж і методів структурного і параметричного синтезу, які враховують наявність між рівнями накладених мереж фізичних і логічних зв'язків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мороз С.А., Селепина Й.Р., Приступа С.О. та Король О.О. "ОСОБЛИВОСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ДАНИХ В GSM КАНАЛІ МОБІЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ". Перспективні технології та прилади, № 17 (29 грудня 2020): 93–98. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2020-17-14.

Full text
Abstract:
В статті проведений аналіз мобільного зв’язку стандарту GSM, зокрема розглянута функціональна будова і інтерфейси взаємодії між структурними елементами стільникової мережі. Для розуміння принципу роботи зв’язку за стандартом GSM наведена структурна схема якій представлені центр комутації мобільного зв'язку (MSC), обладнання базової станції (BSS), центр управління та обслуговування (ОМС), мобільні станції (MS). Розглянуті основні алгоритми забезпечення конфіденційності і безпеки даних мобільних абонентів, оскільки GSM канал має свої способи захисту, а також місця вразливості. Зокрема виділено наступні небезпечні види атак, до яких чутливі абоненти стільникових мереж: сніффінг; витік персональних даних; витік даних про місцезнаходження; спуфінг; віддалене захоплення SIM-карти, виконання довільного коду (RCE); відмова в обслуговуванні (DoS). Встановлено, що необхідною функцією мобільної мережі є ідентифікація абонентів, що виконується за IMSI, який записаний в SIM-карті абонента і HLR оператора. Для захисту від спуфінга, мережа виконує аутентифікацію абонента перед тим, як почати його обслуговування. У випадку підтвердження справжності абонента, відбувається захист як абонента так і мережевого оператора від впливу шахрайського доступу. Крім цього користувач повинен бути захищений від підслуховування. Це досягається шляхом шифрування даних, переданих по радіоінтерфейсу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сікора, Л. С., Н. К. Лиса, Ю. Г. Міюшкович та Р. С. Марцишин. "Системні, структурні та інформаційні компоненти формування стратегій управління ієрархічними системами в умовах дії ресурсних загроз і атак". Scientific Bulletin of UNFU 31, № 6 (2021): 79–86. http://dx.doi.org/10.36930/40310612.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблему прийняття ефективних рішень в умовах ризику інтелектуальним агентом. Перед особою, яка приймає рішення (когнітивним інтелектуальним агентом), виникають певні труднощі щодо ведення оперативної діяльності: нестабільна політика, зміни цін (на енергетичні та матеріальні ресурси, робочу силу та технології). Ці обставини ставлять керівника в невизначене становище у прийнятті рішень. Для того, щоб прийняти відповідне рішення та створити приписи для його виконання, часто бракує повної інформації, а доповнити її наявними засобами інформаційно-вимірювальних систем (ІВС) неможливо. Приймаючи рішення необхідно враховувати економічну, політичну і фінансову ситуації в регіоні, що є складною та актуальною задачею. Процедури управління у складних системах з енергоактивними процесами в технологічних об'єктах містять як інформаційні, так і інтелектуальні компоненти для оброблення даних класифікації, оцінювання змісту, оцінки розгортання сценарію подій та прогнозування зміни стану об'єкта, ризиків та результатів управлінських дій. Кожен член команди оперативного управління технологічною системою у структурі АСУ-ТП, відповідно до свого професійного рівня та інтелекту, трактує ситуації, сформовані в його полі уваги, на основі отриманих даних та оцінює їх згідно з нормативами, режимами функціонування агрегатів, блоків (норма, граничний, перед аварійний). Помилки можуть бути допущені у процесі аналізу граничної або аварійної ситуацій. Прийняття неправильних рішень може призвести до аварійного стану, а динаміка розвитку подій може мати катастрофічні наслідки. Для недопущення розвитку подій за таким сценарієм, оперативний і технічний персонал повинен володіти відповідним рівнем систематизованих знань, щоб ідентифікувати джерела небезпек і фактори впливу, будувати причинно-наслідкові зв'язки – основу аналізу стану потенційно-небезпечних об'єктів (ПНО) в ієрархічній структурі системи. Оператор у таких системах стає інтегральним інтелектуальним блоком процесора управління і від нього залежить надійність функціонування системи. Відповідно під час проєктування таких систем необхідно враховувати як ергонометричні, так і когнітивні фактори та інтелект операторів, здатних приймати рішення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Koskina, Yu O. "Формалізація причинно-наслідкових зв'язків складових процесу виконання судном рейсу". Herald of the Odessa National Maritime University, № 60 (19 березня 2020): 93–108. http://dx.doi.org/10.33082/2226-1893-2019-3-93-108.

Full text
Abstract:
Рейс судна, яким реалізується перевезення вантажів морем, є його основним виробничим процесом. Організація і реалізація перевезення вантажу морським судном багато у чому визначається чіткою координацією окремих процесів, якими ініціюється та супроводжується виконання судном рейсу. Початок та закінчення кожної складової рейсу забезпечується документооборотом та діями не лише перевізника, а і інших учасників процесу перевезення вантажів. З використанням операторів темпоральної логіки встановлено причинно-наслідкові зв'язки частин рейсу із процесами, які реалізуються фрахтово-брокерськими, агентськими, стивідорними та експедиторськими компаніями, та формалізовано процес виконання судном рейсу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Корнієнко, Г. С. "Ознаки агробізнесу як аграрно-правової категорії". Актуальні проблеми держави і права, № 85 (12 серпня 2020): 98–104. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i85.1831.

Full text
Abstract:
У статті визначено ознаки агробізнесу як аграрно-правової категорії. Наголошено, що агробізнес в юридичних науках не отримав повного та ґрунтовного дослідження. Внаслідок цього проблема визначення ознак агробізнесу є актуальною і такою, що потребує розв'язання. Окреслено, що сільськогосподарський товаровиробник - це основний суб'єкт у правовідносинах агробізнесу. Крім нього, у правовідносини в сфері агробізнесу вступають і допоміжні суб'єкти, зокрема оператори ринку харчових продуктів, учасники оптового ринку сільськогосподарської продукції тощо. При цьому кінцевим суб'єктом правовідносин агробізнесу завжди є споживач.
 Визначено, що першим рівнем складних правовідносин агробізнесу буде виступати селекційне винахідництво, яке дає змогу отримати нові винаходи у сфері АПК; другим - виробництво, переробка; третім - логістика; четвертий рівень передбачає доведення продукції до кінцевого споживача. Між названими правовідносинами можна простежити стійкі, однорідні зв'язки.
 Встановлено, що агробізнесу як правовій категорії притаманні такі ознаки: 1) агробізнес здійснюється спеціальним суб'єктом, який спеціалізується на проведенні сільськогосподарської діяльності; 2) здійснення агробізнесу передбачає наявність спеціальних активів (земля, обладнання, водні ресурси тощо); 3) його сутність становить господарська (підприємницька) діяльність; 4) він виступає складною системою правових зв'язків у вигляді правовідносин із селекційного винахідництва, виробництва, переробки, реалізації сільськогосподарської продукції та підтримки розвитку села; 5) спрямовується на виробництво, реалізацію сільськогосподарської продукції та виконання послуг у сфері сільськогосподарського виробництва; 6) між суб'єктами агробізнесу виникають внутрішні та зовнішні правовідносини; 7) мета агробізнесу полягає в отриманні прибутку, задоволенні потреб споживачів у сільськогосподарській продукції з урахуванням розвитку села та сільської місцевості, підтримки екологічної безпеки; 8) агробізнес обов'язково передбачає наявність організаційного (аграрний менеджмент) і матеріально-технічного забезпечення (сільськогосподарська техніка, пально-мастильні матеріали, насіння, добрива тощо); 9) відносини агробізнесу регулюються нормами аграрного права.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Pitukh, I. R., та N. Ya Vozna. "Способи організації руху моніторингових, інтерактивних і діалогових даних у структурах розподілених комп'ютерних систем". Scientific Bulletin of UNFU 31, № 3 (2021): 101–8. http://dx.doi.org/10.36930/40310316.

Full text
Abstract:
Розроблено способи організації руху моніторингових, інтерактивних і діалогових даних у структурах розподілених кіберфізичних систем. Базовою ідеєю запропонованих способів є систематизація структур і класів джерел інформації в РКС, які формують моніторингові, інтерактивні та діалогові дані. Запропоновано метод розрахунку емерджентності класифікованих структур комп'ютеризованих систем управління (КСУ) таких типів: монопольної, автоматичного регулювання, моноканальної системи моніторингу, розділеного часу та мультипроцесорного опрацювання даних. Для кожної з названих структур оцінено критерії структурної складності та емерджентності. Запропоновано адитивно-мультиплікативний критерій, який враховує структурну складність окремих компонентів та архітектуру комп'ютерної системи. Запропоновано критерій емерджентності комп'ютерної системи у вигляді відношення кількості інформаційних зв'язків до загальної кількості компонентів системи. Застосування таких критеріїв дає змогу здійснити порівняння системних характеристик комп'ютерних і кіберфізичних систем, а також визначити перспективні напрями їх удосконалення. Викладено особливості функціональних можливостей різних архітектур КСУ та їхні недоліки в організації руху моніторингових, керувальних, діалогових й інформаційних поліфункціональних даних. Досліджено архітектуру мережевих станцій КСУ та оцінено їх емерджентність та структурну складність. Наведено структуру класичної трирівневої мережевої КСУ, яка оснащена на технологічному рівні контролерами низової мережі абонентськими станціями та спецпроцесорами, які інформаційно взаємодіють з інтелектуальними сенсорами, виконавчими механізмами та операторами об'єктів управління. Запропоновано на цеховому рівні застосовувати цехові процесори, які обслуговують оператори технологічних установок. На адміністративному рівні потрібно розміщувати адміністративні процесори, системний сервер, який має інформаційні зв'язки з адміністративною комп'ютерною мережею, базою даних, зовнішньою інформаційною системою та міжрівневим комутаційним процесором. Систематизовано інформаційні пари потоків даних, які формуються різними компонентами системи, що дає змогу вдосконалити інформаційні характеристики кожної пари компонентів КСУ з позиції сумісності та зменшення алгоритмічних перетворень моніторингових, керувальних, діалогових і поліфункціональних даних. З'ясовано, що відомі класифікації інформаційних потоків в КСУ не враховують різні типи інформаційних даних, які формуються ОУ-джерелом інформації. Запропоновано архітектуру системи ідентифікації семантичних, технологічних й інформаційних станів ОУ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Perederko, V. P. "АНАЛІЗ ПОТОКІВ ВНУТРІШНЬОГО ТУРИЗМУ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ У 2018 Р. ЗА ДАНИМИ МОБІЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ. ЧАСТИНА 1". Actual problems of regional economy development 2, № 15 (2019): 52–64. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.15.52-64.

Full text
Abstract:
Офіційна статистика не може відображати повноцінну і реальну картину внутрішніх туристичних потоків Івано-Франківської області через недосконалість методологіїрозрахунку. Мета статті – дати приблизну оцінку внутрішніх туристичних потоків на основі аналізу даних, що демонструють переміщення абонентів мобільного зв’язку.Моніторинг мобільності не є панацеєю, адже обмежений, насамперед, тим, що не містить інформації про мету короткочасного перебування абонентів на певній території, тому ми не можемо всіх їх без винятку зараховувати до екскурсантів чи туристів. Однак, застосування інноваційного підходу до аналізу внутрішніх туристичних потоків та кількісного вимірювання відвідуваності регіону на основі моніторингу міжрегіональної мобільності абонентів зв'язку є перспективним напрямком подальших досліджень.У статті проаналізовано короткотермінові міжрегіональні переміщення (міграції) населення України у контексті вивчення внутрішніх туристських потоків Прикарпаття у розрізі адміністративно-територіальних одиниць (локальних дестинацій) Івано-Франківської області на основі моніторингу міжрегіональної мобільності абонентів оператора зв’язку. Визначено популярні локальні дестинації регіону та географію їх відвідувачів, які можуть розглядатись як цільові аудиторії дійсних та потенційних екскурсантів і туристів. Досліджено сезонність переміщень (міграцій), тривалість перебування у локальних дестинаціях-лідерах потоків, що дало можливість виявити закономірності мобільності, ознаки транзитності руху та ін
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Соловйов, О. "Кореляційні функції зарядженого скалярного поля в зовнішньому некомутативному калібровному полі з групою U(1)". Ukrainian Journal of Physics 56, № 5 (2022): 420. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe56.5.420.

Full text
Abstract:
Розглянуто заряджене скалярне поле в некомутативному просторі на тлі зовнішнього калібровного поля сталої напруженості з групою U(1). Обчислено кореляційні функції двох калібровно інваріантних композитних операторів. Проілюстровано зв'язок між калібровними перетвореннями в некомутативній теорії поля та геометрією простору.Доведено відновлення калібровної інваріантності вищих кореляторів, незважаючи на те, що функція Гріна не є інваріантною. Результат як функція зовнішнього поля демонструє сингулярну поведінку саме тоді, коли відображення Зайберга–Віттена стає невизначеним. В цьому випадку не існує еквівалентної комутативної картини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Скаковський, Ю. М. "Автоматизація оперативного обліку цукрового утфелю в модернізованій cистемі керування для продуктового відділення цукрового заводу". Automation of technological and business processes 12, № 3 (2020): 19–28. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v12i3.1922.

Full text
Abstract:
Розглядаються технічні рішення з розробки підсистеми автоматичного оперативного обліку цукрового утфелю в модернізованій системі керування для продуктового відділення цукрового виробництва. Наведений аналіз відомих рішень із розробки аналогічних систем. Проведені лабораторні дослідження програми оперативного обліку цукрового утфелю, що був зварений у вакуум-апараті періодичної дії (ВА) протягом зміни. Програма була складена FBD подібною мовою програмування контролера МІК52 українського виробництва. Імітаційне моделювання підсистеми проводилось на спеціалізованому стенді із застосуванням промислових контролерів та програмних засобів українського виробництва, в тому числі SCADA-системи «ІНДЕЛ». Для зв'язку програмованого контролера та комп’ютера використаний перетворювач інтерфейсів MODBUS RTU – USB типу БПІ-52. Наведені результати моделювання підсистеми оперативного обліку утфелю, аналіз котрих дозволяє зробити висновки про працездатність розроблених алгоритмів та програм. Інтегрування розробленої підсистеми обліку утфелю до системи автоматизованого керування (САК) процесами у ВА дозволило розширити перелік функцій, що виконуються у САК, та підвищити інтелектуальні можливості системи. Отримані позитивні результати проведеного дослідження дозволили сформувати рекомендації та пропозиції до модернізації АСКТП продуктового відділення, на основі методики автоматизованих розрахунків традиційних показників обліку виробництва цукрового заводу. Розроблена промислова версія АРМ оператора-варщика, котра запропонована до впровадження. Крім того, за отриманими результатами були визначені напрямки подальших досліджень САК технологічними процесами цукрового заводу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Haptelmanov, Artem, Oleg Mikhal та Oleksii Schepka. "ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ БЕЗДРОТОВИХ СЕНСОРНИХ МЕРЕЖ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДІВ МАШИННОГО НАВЧАННЯ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, № 72 (2023): 92–97. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2023.2.092.

Full text
Abstract:
Актуальність. Бездротові сенсорні мережі (БСМ) є перспективною галуззю розвитку комп’ютерних мереж. Ключова ідея БСМ – автоматизація збору інформації про навколишнє середовище та керованих об'єктах. БСМ особливо корисні там, де присутність людини в контрольованій зоні неможлива або збирання інформації необхідно проводити тривалий час. БСМ отримали широке поширення після активного розвитку сучасної мікроелектроніки, технологій бездротової взаємодії та відповідного апаратного забезпечення. Метою даної роботи є розробка аналіз алгоритмів підвищення енергозбереження в бездротових сенсорних мережах з використанням методів машинного навчання. Об’єктом дослідження є тривалість функціонування вузла в бездротовій сенсорній мережі. Предметом дослідження є алгоритми підвищення енергозбереження. Результати. Запропоновано адаптивний енергозберігаючий алгоритм передачі даних, який може застосовуватися в бездротових сенсорних мережах, де необхідно приймати рішення про стан сенсорної мережі (завдання класифікації) на основі безлічі показань із сенсорів. Для функціонування алгоритму необхідно навчити дерево рішень та отримати предикати для сенсорів. Висновок. Розроблено алгоритми роботи сенсора БСМ та побудови бінарного дерева рішень, які можуть бути використані для підвищення енергозбереження функціонування вузлів в бездротових сенсорних мережах. Розглянуто методи машинного навчання. Вони дозволяють оперувати з безліччю структурованих даних, отримуючи з них знання в вигляді моделі, яку можна використовувати в майбутньому для ухвалення рішення. Для реалізації запропонованого алгоритму обрано метод дерева рішень. Вибір пов'язаний з тим, що даний метод має високу інтерпретацію та схожий із процесом прийняття рішення оператором. Крім цього, дерева рішень дозволяють проводити класифікацію з пропусками у вхідних даних, що може досить часто відбуватися у сенсорних мережах. Грунтуючись на ідемпотентності предикатів дерева рішень, пропонується скоротити кількість сеансів зв'язку за рахунок динамічного визначення частоти передачі. Таким чином, цей підхід дозволить позбутися постійної передачі даних бездротовим каналом зв'язку, тим самим буде зекономлено енергоресурси вузлів мережі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Божкова, Вікторія Вікторівна, та Сергій Олександрович Линник. "ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ ТЕРИТОРІЙ: МАРКЕТИНГОВИЙ АСПЕКТ". Науковий вісник: Державне управління 3, № 5 (2020): 49–59. http://dx.doi.org/10.32689/2618-0065-2020-3(5)-49-59.

Full text
Abstract:
У статті, на основі аналізу вітчизняної законодавчої бази, наукових праць та досвіду з поширених практик діяльності регіональних органів управління окреслено проблему недостатньої уваги органів державної влади і місцевого самоврядування до впровадження концепції маркетингу територій. Визначено особливі характеристики маркетингу територій як філософії територіального розвитку з використанням сучасного інструментарію. Окреслено суб’єктів просування територій, до яких віднесено: центральні органи державної влади; органи місцевого самоврядування і місцеві державні адміністрації; громадських і публічних діячів (національних й іноземних), посадових осіб міжнародних організацій, політиків, діячів науки і освіти, культури і мистецтва; суб’єктів економічної діяльності всіх видів і галузей (підприємства, установи і організації, центральні офіси і представництва корпорацій, холдингів, туристичні оператори і агентства, заклади сфери гостинності (готелі, заклади харчування, розваг), торговельні мережі тощо); представників інфраструктури бізнесу і ринку (територіальні економічні асоціації розвитку, торгові доми, підприємства транспорту, зв'язку, ЗМІ, фінансові установи тощо); громадські організації і осередки політичних партій; спортивні клуби, комітети і федерації; заклади освіти; діаспору; інших.
 Запропоновано визначати три рівні впровадження заходів маркетингу територій, а саме: макрорівень – рівень центральних органів державної влади; мезорівень – рівень органів місцевого самоврядування і місцевих державних адміністрацій; мікрорівень – рівень окремих суб’єктів господарювання. Це, на відміну від існуючих підходів дозволяє розмежовувати повноваження між суб’єктами маркетингу територій. Окреслено окремі види заходів та виконавців, відповідно запропонованих рівнів управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Lievi, L., та O. Zyma. "СУЧАСНІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ МЕТОДИ МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ОБ'ЄКТІВ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, № 63 (2021): 49–53. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.1.049.

Full text
Abstract:
Одним з ключових питань синтезу систем автоматичного регулювання є розробка адекватних математичних моделей об'єктів керування. Розробка моделей фізичних систем - це дуже складна і трудомістка робота, яка займає від 80 до 90 % зусиль, необхідних для аналізу і синтезу систем керування, і включає такі етапи: визначення параметрів процесу, які впливають на об'єкт керування; визначення зв'язків між параметрами; складання матеріальних та енергетичних балансів об'єктів керування; лінеаризація цих балансів; одержання диференціального рівняння. Результатом моделювання майже всіх технологічних об'єктів є складне диференціальне рівняння великого порядку, яке надалі використовується для розрахунку систем автоматичного регулювання. Під математичною моделлю зазвичай розуміють сукупність співвідношень (рівнянь, логічних умов, операторів тощо), що визначають характеристики станів об'єкту моделювання. Сучасні наука й технологія як об'єкти дослідження розглядають матеріальні об'єкти навколишнього світу та їхні фізико-хімічні перетворення. Практична реалізація цих досліджень від лабораторних установок до промислових виробництв використовує моделювання як процес пізнання, а також для оптимальної організації, функціонування й керування виробництвом. Сучасним технологіям притаманна висока складність, яка виявляється у великій кількості й різноманітті параметрів, що визначають хід процесів, внутрішніх зв'язків між параметрами, у їхньому взаємному впливі, причому зміна одного параметра може викликати нелінійну зміну інших параметрів. Ця складність підсилюється при виникненні множинних зворотних зв'язків між параметрами, а також неконтрольованими збуреннями, випадковим чином розподіленими в часі. Інформаційний потенціал, генерований технологічними процесами, надзвичайно великий. При обмежених можливостях його сприйняття необхідно зменшувати цей потенціал, що остаточно призведе до скорочення альтернатив під час прийнятті керуючих рішень. Це досягається пізнанням процесу через моделі - спрощені системи, які відображають окремі, обмежені в потрібному напрямку, сторони процесу, що розглядається. Існує багато способів одержання моделей технологічних процесів. Кожен спосіб дає можливість побудувати модель, адекватну процесу в певному сенсі, що залежить від обраного критерію. Це означає, що існує деяка абстрактна відповідність між безліччю моделей і модельованим об'єктом. Моделювання, власне кажучи, засновано на використанні динамічної аналогії, яка означає нетотожну подобу властивостей або співвідношень
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Шмельова, Т. Ф., Ю. В. Сікірда, М. М. Яцко та І. Г. Торохтій. "Детерміновані та недетерміновані моделі прийняття рішень в особливому випадку в польоті “відмова двигуна на зльоті”". Системи обробки інформації, № 2 (173) (23 серпня 2023): 74–85. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2023.173.09.

Full text
Abstract:
Своєчасне виявлення відмови двигуна на всіх етапах польоту і запобігання авіакатастрофам завдяки правильним і злагодженим спільним діям авіаційних фахівців є досить актуальним завданням. У статті представлена загальна методика прийняття рішень операторами в особливих випадках польоту. Для особливого випадку в польоті “Відмова двигуна на зльоті” розроблено діаграми причинно-наслідкових зв'язків у вигляді дерев подій. Побудована блок-схема алгоритму дій пілота в разі відмови двигуна на зльоті при прийнятті рішення про його переривання. Отримані детерміновані, стохастичні та нестохастичні моделі прийняття рішень пілотом в особливому випадку в польоті “Відмова двигуна на зльоті” в умовах визначеності, ризику та невизначеності. Детерміновані моделі побудовані на основі визначення критичного часу виконання дій за допомогою мережевого планування, стохастичні моделі – на основі критерію очікуваного значення за допомогою Байєсівського підходу з використанням дерева рішень, нестохастичні моделі – на основі критеріїв Вальда, Лапласа, Гурвіца, Севіджа за допомогою матриці рішень. Розроблені моделі можуть бути використані як для інформаційного забезпечення, так і для професійної підготовки операторів аеронавігаційної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

ЛЕНЮК, О. М., О. М. НІКІТІНА та М. І. ШИНКАРИК. "МОДЕЛЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ МЕТОДОМ ГІБРИДНОГО ІНТЕГРАЛЬНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ТИПУ ЕЙЛЕРА-ФУР’Є-ЕЙЛЕРА НА СЕГМЕНТІ". Applied Questions of Mathematical Modeling 5, № 2 (2023): 27–32. http://dx.doi.org/10.32782/mathematical-modelling/2022-5-2-3.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі науково-технічного прогресу, особливо у зв'язку з широким використанням композитних матеріалів, існує нагальна потреба у вивченні фізико-технічних характеристик таких матеріалів, що знаходяться в різних умовах експлуатації, що математично призводить до задачі розв’язування сепаратної системи диференціальних рівнянь другого порядку на кусково-однорідному інтервалі з відповідними початковими та крайовими умовами, зокрема, задача динаміки математично призводить до побудови розв’язку сепаратної системи диференціальних рівнянь з частинними похідними гіперболічного типу. Одним із ефективних методів побудови інтегральних зображень аналітичних розв’язків алгоритмічного характеру задач математичної фізики є метод гібридних інтегральних перетворень. У цій роботі побудовано розв’язок задачі динаміки на трискладовому сегменті [0;R3] з двома точками спряження методом гібридного інтегрального перетворення Ейлера-Фур’є-Ейлера. Задача динаміки на трискладовому сегменті математично призводить до побудови обмеженого розв’язку сепаратної системи трьох диференціальних рівнянь з частинними похідними гіперболічного типу з відповідними початковими умовами, умовами спряження та крайовими умовами. Застосувавши до цієї крайової задачі гібридне інтегральне перетворення Ейлера-Фур’є-Ейлера, отримаємо задачу Коші. Знайшовши розв’язок задачі Коші, ми застосовуємо до нього обернене гібридне інтегральне перетворення Ейлера-Фур’є-Ейлера. Пряме інтегральне перетворення Ейлера-Фур’є-Ейлера на сегменті з двома точками спряження записується у вигляді матриці-рядка. Вихідна система та початкові умови записуються в матричній формі, і ми застосовуємо операторну матрицю-рядок до заданої задачі за правилом множення матриць. В результаті отримуємо задачу Коші для звичайного диференціального рівняння. Обернене перетворення Ейлера-Фур’є-Ейлера записується у вигляді операторної матриці-стовпця, і ми застосовуємо його до побудованого розв’язку задачі Коші. Після здійснення певних перетворень ми отримуємо єдиний розв’язок вихідної задачі. Побудовані розв’язки крайових задач мають алгоритмічний характер, що дозволяє використовувати їх як у теоретичних дослідженнях, так і в числових розрахунках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

ЛЕМЕШКО, Андрій Вікторович, Єлизавета Олександрівна НОВІЧЕНКО та Андрій Володимирович НЕДАВНІЙ. "БЕЗПЕКА ДАНИХ В УКРАЇНІ ЗА ДОПОМОГОЮ ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ VPN". ITSynergy, № 2 (30 грудня 2022): 28–42. http://dx.doi.org/10.53920/its-2022-2-3.

Full text
Abstract:
Початок XXI століття анонсував собою глобалізацію в усьому світі та швидкий розвиток інформаційних технологій, а саме мережі Інтернет, що в свою чергу допомогло зробити великий стрибок у розвитку передачі даних та доступності інформації серед великого кола людей. 
 Сьогодні Інтернет знаменує собою глобальний віртуальний світ з безліччю безкоштовної інформації та даних. Попит на нього зростає щодня, що спонукає постачальників інтернет послуг на постійний розвиток ринку.
 На сьогоднішній день важко уявити світ без вільного доступу до Інтернету. На жаль, уряди деяких країн на законодавчому рівні обмежують доступ до тих чи інших ресурсів, що, в свою чергу, збільшує попит на розвиток та використання VPN технологій та сервісів. Деякі користувачі використовують VPN для анонімності в мережі Інтернет та отримання доступу до заблокованих ресурсів. Інші - користуються данною технологією для захисту особистої інформації. Під час вибору VPN-сервісу деякі користувачі керуються якістю послуг, які будуть надаватись, а інші - їх вартістю. Власники VPN-сервісів постійно вдосконалюють якість свої послуг та впроваджують нові технології. 
 Попит на VPN-сервіси, після початку повномасштабного російського вторгнення, в Україні виріс в рази - не тільки за рахунок блокування українських медіа ресурсів, а й за рахунок появи IT-армії України. Завдяки чому деякі VPN-сервіси почали безкоштовно надавати доступ українцям до своїх серверів.
 VPN має декілька рівнів захисту такі як: шифрування даних, аутентифікація джерела даних, перевірка хешу, що в свою чергу забезпечує конфіденційність передаваємих даних в Інтернеті. В сумісності, це все допомагає підвищити рівень захисту особистих даних користувачів.
 Громадяни України, котрі залишаються на тимчасово окупованих територіях, в більшій мірі, мають доступ тільки до російського медіа простору, за рахунок того, що український ресурси блокуються, а операторів зв'язку “глушать” та знищується їх інфраструктура. За допомогою VPN-сервісів вони можуть отримати доступ до українського медіапростору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

СТЕПАНОВ, Михайло, та Владислав ЛАВРІНЕНКО. "ВИБІР ТЕХНОЛОГІЇ ЗВ’ЯЗКУ ЕЛЕМЕНТІВ СЕНСОРНОЇ МЕРЕЖІ". MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, № 3 (29 вересня 2023): 248–55. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2023-75-30.

Full text
Abstract:
Дана стаття зосереджена на актуальності та перспективах мереж п'ятого покоління, яка стає особливо важливою в контексті зростаючої кількості мобільних пристроїв і пристроїв для міжмашинної взаємодії. Головною метою цієї статті є розгляд можливих сценаріїв використання технології 5G NR та варіантів розгортання архітектури, їх переваг та недоліків.
 Основний акцент також приділяється опису мережі бездротового доступу в мережах п'ятого покоління, зокрема радіо-інтерфейсу, його архітектурі та ключовим компонентам. Висновки цієї статті базуються на матеріалах, які підкреслюють гнучкість та функціональність мереж 5G в залежності від їх мети та місця розгортання.
 Стаття підкреслює, що мережі п'ятого покоління можуть бути використані для різних проектів та сценаріїв розгортання, з різною початковою конфігурацією, забезпечуючи надійний та швидкісний зв'язок для мережевих елементів, мобільних пристроїв та інших пристроїв. Технології 5G відкривають широкий спектр можливостей для операторів, промисловості та муніципальних служб, що відбувається завдяки різноманітності та характеристикам діапазонів в мережах 5G, таким як високочастотні діапазони, які забезпечують високу пропускну здатність, і технології, наприклад, масовий MU-MIMO, які покращують користувацький досвід.
 Такі передові технології дозволяють розвивати автоматизацію виробництва, розумні міста, галузь охорони здоров'я та інші галузі, створюючи нові джерела доходу, поліпшуючи користувацький досвід та спонукаючи до наукового та технологічного прогресу. У підсумку, мережі п'ятого покоління є ключовим компонентом сучасного світу, який допомагає вирішувати різні завдання та сприяє розвитку суспільства в цифрову епоху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Diachok, R. V., та Г. І. Клим. "СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ ЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ З МУЛЬТИСЕНСОРНОЮ КОНФІГУРАЦІЄЮ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 2(81) (10 квітня 2023): 55–68. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2022.2.7.

Full text
Abstract:
В роботі представлено аналіз літературних джерел (літературний огляд) із застосування методів та засобів інтелектуалізації інформаційно-вимірювальних систем з мультисенсорною конфігурацією. Потреба у постійному моніторингу параметрів якості життя в режимі реального часу передбачає використання недорогих інформаційно-вимірювальних систем моніторингу на основі IoT. Кожен пристрій має унікальну ідентифікацію можливість автономного збору даних у режимі реального часу. Основні конструктивні блоки IoT складаються з датчиків, процесорів, шлюзів та додатків. Інформаційно – вимірювальні системи виконують функції контролю та регулювання в будинку – освітленням, температурою, безпекою, акустикою, пожежною безпекою. У цій ситуації розумний будинок нагадує екосистему, якою керує центральний «мозок» і керується за допомогою смартфона. Для контролю за безпекою будинку – на переході до системи виявлення пожежі, несанкціонованого проникнення, із застосуванням декількох технологій, заснованих на соціальних мережах. Для контролю параметрів сприятливих для росту рослин у теплицях, та забезпечення максимальній врожайності плодів та квітів контролюють температуру ґрунту і його вологість, температуру та вологість повітря, вміст вуглекислого газ (CO2) у повітрі та інтенсивністю освітлення. Нечітка логіка забезпечує високу точність отримання даних. Процес встановлює зв'язок із середнього діапазону і надсилає повідомлення в короткий період часу на смартфон для повідомлення про ті чи інші ситуації. Ця система також може використовуватися для спостереження, змінивши модуль BLE на модуль GSM і змінивши деякі оператори, особливо AT-команду. Також розглядається архітектури мультисенсорного злиття даних є одним із ключових завдань при проектуванні мультисенсорної системи. Поява систем з великою кількістю датчиків, наприклад Інтернет речей, може ввести новинку в цю добре вивчену тему. У цьому дослідженні ми розглядаємо три аспекти архітектури MSDF: класифікацію, оптимальний вибір та стандартизовану презентацію. На основі проведеного аналізу запропоновано власні структурні та архітектурні рішення для аналогічних мультисенсорних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Базилевич, Р. П., та А. В. Франко. "Декомпозиція вхідних даних у задачах генерування модульних тестів". Scientific Bulletin of UNFU 32, № 4 (2022): 77–83. http://dx.doi.org/10.36930/40320412.

Full text
Abstract:
Для дослідження можливостей декомпозиції вхідних даних у задачах генерування модульних тестів застосовано методи ізолювання, структурне та функціональне моделювання. Проаналізовано наявні методи та виділено основні стратегії, які застосовуються системами символьного виконання. Описано їх переваги та недоліки. Запропоновано нові методи кластеризації вхідних даних для генерування модульних тестів. Визначено основні кроки для створення моделі кластеризації вхідних даних з використанням засобів символьного виконання. Обґрунтовано застосування коду як основного джерела даних для кластеризації. Охарактеризовано об'єкти, що містяться у вхідних даних або пов'язані з ними та є потенційними сутностями для кластеризації. Визначено функцію як множину операторів мови програмування, одиницею декомпозиції коду програми для генерування модульних тестів. Охарактеризовано її властивості за мірою придатності кількісних і якісних характеристик для створення функції подібності. Обґрунтовано вибір зв'язків з іншими функціями та звертань до даних за межами локальної області видимості функції як основних параметрів кластеризації. Визначено користувацькі типи даних, які використовуються для визначення параметрів і значення, що повертається, як можливі другорядні параметри кластеризації. Сформульовано задачу кластеризації на підставі обраних характеристик для вхідних даних, що використовуються для генерування тестів. Запропоновано методи обчислення міри близькості між окремими функціями, а також між функцією та кластером. Описано практичні методи для обчислення характеристик та сутностей з вхідних даних. Запропоновано подальші дослідження з метою визначення оптимальних значень коефіцієнтів для запропонованої моделі кластеризації та функції розпізнавання для перевірки близькості кластерів до відомих шаблонів, що створить додаткові можливості для генерування тестів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Striy, Lyubov, Galina Tolkacheva, and Elmir Gadzhiev. "UKRAINE COMMUNICATION OPERATORS: ANALYSIS OF THE STATE OF THE DYNAMICS OF DEVELOPMENT IN THE NEW CONDITIONS." Market Infrastructure, no. 41 (March 2020). http://dx.doi.org/10.32843/infrastruct41-28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Kachanovsky, N. "Елементи аналізу Леві на просторах нерегулярних основних та узагальнених функцій". Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 76, № 12 (2024). https://doi.org/10.3842/umzh.v76i12.8488.

Full text
Abstract:
УДК 517.98 Наведено огляд низки результатів автора, пов'язаних з розбудовою аналізу Леві на просторах нерегулярних основних та узагальнених функцій. Згадані простори будуються за допомогою узагальнення властивості хаотичного розкладу, запропонованого Є. В. Литвиновим, яке є прямим аналогом розкладу квадратично інтегровних випадкових величин за ортогональними поліномами Ерміта у гауссівському аналізі. Саме при такому підході значна частина означень та тверджень цілком аналогічні своїм прототипам із гауссівського аналізу, що є дуже зручним для застосувань. Огляд охоплює доволі широке коло питань: розширений стохастичний інтеграл, стохастичну похідну Хіди та їхні узагальнення, оператори стохастичного диференціювання та їхні аналоги (узагальнення), елементи віківського числення, зв'язок між віківським численням та інтегруванням тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!