To see the other types of publications on this topic, follow the link: Особистісна безпека.

Journal articles on the topic 'Особистісна безпека'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Особистісна безпека.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Волянюк, Н. Ю., Г. В. Ложкін та М. В. Фомич. "ЗАГРОЗИ ПСИХОЛОГІЧНІЙ БЕЗПЕЦІ КОМАНДИ". Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, № 4 (25 грудня 2023): 83–87. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2023.4.16.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз сучасного стану дослідження проблеми загроз та наслідків їхнього впливу на психологічну безпеку команди. Подана у статті інформація свідчить про те, що психологічна безпека в команді є необхідною умовою для її результативного функціонування та розвитку. Виявлено, що під впливом загроз актуалізація потреби в безпеці є активним мобілізатором ресурсів збереження командної взаємодії. Для досягнення ефективності команди важливими є не тільки досвід, але й характеристики міжособистісних відносин. Показано, що якість міжособистісних стосунків у команді є передумовою безпечно
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Тимофієва, Марина Пилипівна, Ірина Василівна Марчук та Олександр Танасійович Марчук. "Духовно-особистісна орієнтація практичної діяльності сестер медичних у роботі з паліативними пацієнтами". Insight: the psychological dimensions of society, № 7 (12 липня 2022): 118–30. http://dx.doi.org/10.32999/2663-970x/2022-7-9.

Full text
Abstract:
Середній медичний персонал у сучасному вимірі світових вимог до цієї професії посідає чільне місце у медичних спільнотах. Окрім базових професійних якостей, компетентнісних характеристик, сестра медична повинна володіти важливими духовними цінностями, адже від цього залежить не тільки життя та здоров’я пацієнта, але й лікування його душі як важливої компоненти особистості та щонайважливіше не тільки на завершальній стадій життя у зв’язку з прогресуванням хвороби, але й при певній ремісії. Мета дослідження – висвітлення результатів дослідження щодо визначення мотивації духовного розвитку особис
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Slyusarevskyy, Mykola. "Психологічна безпека людини в онтологічному та гносеологічному вимірах. Післямова до роботи, відзначеної Державною премією України в галузі науки і техніки." Scientific Studios on Social and Political Psychology, № 45(48) (3 липня 2020): 7–26. http://dx.doi.org/10.33120/ssj.vi45(48).138.

Full text
Abstract:
Аналізується стан проблеми психологічної безпеки людини, яка в останні десятиріччя активно розробляється на пострадянських теренах.
 На основі проведеного аналізу констатується, що розроблення цієї проблеми, аналітичну рамку якого задають публікації психологів Російської Федерації, здійснюється в спірних теоретико-методологічних координатах.
 У тлумаченнях психологічної безпеки виразно простежуються тенденції абсолютизації її індивідуально-психологічних аспектів та десоціалізації, що спотворює зміст даного поняття (фактично відбувається його підміна: індивідуально-психологічні ресурс
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Панченко, Олег, Анастасія Кабанцева та Ірина Сердюк. "ПОТРЕБА ОСОБИСТОСТ І В ІНФОРМАЦІЙНІЙ БЕЗПЕЦІ". Public management 23, № 3 (2020): 210–22. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-3(23)-210-222.

Full text
Abstract:
Поняття “потреба” в сучасних умовах стало тим безперечно престижним, позитивним, необхідним, що створює умови для вдосконалення та розвитку людини. У процесі життєдіяльності відбулася істотна транс- формація інформаційного суспільства, демінімізувалась структура бажань і потягів, які включають в себе значно ширший діапазон потреб сучасної лю- дини, тому виникла нагальна потреба удосконалення концепції відносно запиту сьогодення. Представлено модернізовану піраміду людських потреб А. Маслоу, відповідно до якої сім основних рівнів потреб утворюють ієрар- хічну структуру, яка як домінанта визнача
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Крижановський, Олексій. "Проблема безпеки у векторі особистої свободи та інформаційного суспільства". Теоретичні і прикладні проблеми психології, № 1(66) 2025 (2025): 88–95. https://doi.org/10.33216/2219-2654-2025-66-1-88-95.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему безпеки у векторі особистої свободи та інформаційного суспільства. Наголошено, що проблема протиріччя між свободою особистості та безпекою є предметом суперечки. Наразі вирішення цієї проблеми стає ключем до розуміння вектору суспільного розвитку. Важливість узгодження свободи особистості з суспільною необхідністю безсумнівна. Держава і суспільство має здійснювати захист життєво важливих інтересів особистості, її основних прав і свобод. Функція правової держави полягає у забезпеченні гарантій цих прав і свобод з використанням принципу «розумної достатності». Сутніс
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ЯЧМЕНИК, Марина. "ВПЛИВ МЕДІАТУРНІРУ НА РІВЕНЬ ІНФО-МЕДІЙНОЇ ГРАМОТНОСТІ УЧНІВ". Physical and Mathematical Education 39, № 2 (2024): 68–74. http://dx.doi.org/10.31110/fmo2024.v39i2-09.

Full text
Abstract:
Постановка проблеми. В умовах військової агресії та гібридної війни надзвичайно важливим є формування критичного мислення молоді для боротьби з дезінформацією. Тому набуває актуальності інфо-медійна грамотність як важлива особистісна характеристика кожного члена українського суспільства. Аналіз українських наукових джерел засвідчив, що недостатньо уваги надається формуванню інфо-медійної грамотності молоді у позанавчальній діяльності, однією із сучасних форм якої є медіатурнір. Тому метою дослідження є обґрунтування позитивного впливу медіатурніру на формування інфо-медійної грамотності учнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Panchenko, Oleg. "ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЙНІ АСПЕКТИ ДУХОВНОЇ БЕЗПЕКИ У ТУРБУЛЕНТНОМУ СУСПІЛЬСТВІ". Epistemological Studies in Philosophy Social and Political Sciences 5, № 2 (2022): 57–64. http://dx.doi.org/10.15421/342221.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто тему духовної безпеки в умовах соціально-турбулентних процесів, наслідком чого може бути втрата традиційних основ буття та мети життя, що виражається у домінуванні раціонально-розумного компоненту над духовним світом як на рівні особистості, так і на рівні суспільства (взаємодії особистості з соціумом та комунікації соціальних структур).На рівні особистості авторське бачення поняття духовності розглянуто як індивідуальний прояв таких фундаментальних потреб, як: ідеальне пізнання себе та свого місця у соціумі; прагнення до набуття сенсу життя, моральність, здатність до творч
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Корнієнко, О. В. "ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА ОСОБИСТОСТІ ЯК ПЕРЕДУМОВА ПІДТРИМАННЯ ПСИХОСОМАТИЧНОГО ЗДОРОВ’Я МОЛОДІ". Problems of Modern Psychology, № 4 (11 лютого 2022): 62–68. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2021-4-8.

Full text
Abstract:
Важливість питання актуальності наведеної статті необхідно розглядати з погляду комплексних теоретико-методологічних та емпіричних аспектів безпеки людини у швидкоплинних та постійно мінливих інформаційно-психологічних впливах на особистість та суспільство. В центрі уваги автора статті – звернення до психолого-педагогічної громади України, фахівців, які досліджують питання психічного, фізичного, духовного здоров’я, ризикованого стилю життя, проявів адикції, неусвідомленої агресії, небезпечного булінгу в учнівських та студентських колективах. Залишаються невирішеними питання пошуку та застосува
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

АБІЛЬТАРОВА, Ельвіза. "КУЛЬТУРА БЕЗПЕКИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ: АНАЛІЗ ДЕФІНІЦІЇ". Acta Paedagogica Volynienses, № 3 (27 жовтня 2021): 178–85. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2021.3.26.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі формування культури безпеки професійної діяльності у майбутніх інженерів з охорони праці. Мета статі – систематизація та аналіз наукової літератури щодо визначення понятійно- термінологічного апарату дослідження. У процесі здійснення наукового дослідження нами було застосовано метод аналізу загальнонаукової, філософської, культурологічної, соціологічної, психолого-педагогічної літера- тури, нормативно-правових документів, навчально-методичної документації закладів вищої освіти; семан- тичний та контент-аналіз, синтез, узагальнення та систематизація – для визначення с
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кравченко, Л. В. "Формування готовності майбутнього вчителя до забезпечення соціальної безпеки". Research Notes, № 2 (23 травня 2025): 218–24. https://doi.org/10.31654/2663-4902-2025-pp-2-218-224.

Full text
Abstract:
Актуальним викликом для сучасного українського суспільства є питання формування готовності майбутніх учителів до забезпечення соціальної безпеки. В умовах соціально-економічних і військових потрясінь вчитель повинен не лише давати знання, а й виховувати в учнів культуру безпеки, усвідомлення особистої відповідальності за здоров’я та життя. Аналіз поняття «формування готовності майбутнього вчителя до забезпечення соціальної безпеки» в контексті педагогічної науки розглядає сучасні підходи до її формування в процесі підготовки майбутніх учителів у вищих педагогічних закладах освіти.Критеріями сф
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Линдюк, Сергій. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ". Науковий вісник: Державне управління, № 2 (14) (6 грудня 2023): 202–20. http://dx.doi.org/10.33269/2618-0065-2023-2(14)-202-220.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу концептуальних засад забезпечення соціальної безпеки в умовах воєнного стану. Дослідження містить аналіз теоретичних і практичних аспектів, принципів та стратегічних напрямів забезпечення соціальної безпеки під час воєнних дій. Деталізація основних характеристик системи соціальної безпеки, зокрема термінологічного апарату; її складових; сфери дослідження; рівнів; ролі, місця соціальної безпеки в системі національної безпеки; об’єкта, щодо якого розглядається соціальна безпека; суб’єктів, здатних вплинути на забезпечення соціальної безпеки; зовнішніх / внутрішньо особи
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Журавльова, Лариса Петрівна, Алла Іванівна Литвинчук, Ірина Анатоліївна Гречуха та Інна Семенівна Бєдни. "Субклінічні особистісні кореляти психологічної безпеки". Insight: the psychological dimensions of society, № 9 (5 травня 2023): 94–111. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2663-970x/2023-9-6.

Full text
Abstract:
В умовах критичних трансформацій сучасного суспільства, коли особиста і громадська безпеки можутьбути різко та раптово втраченими, а “негативні” (деструктивні, субклінічні, асоціальні) риси особистості отримують джерела розвитку, важливо визначити особливості взаємозв’язків цих явищ. Останнімироками все більш актуальним стає вивчення темнихсторін особистості, відомих як “темне ядро”. Метоюстатті є дослідження психологічних особливостейсуб’єктивного відчуття особистої безпеки в умовахпандемії Covid-19. Методи. Для досягнення цілейдослідження застосовано опитувальник “Темна тріада” (D. L Paulhus
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Ananin, Valerii, та Viktor Horlynskyi. "Ментальні структури свідомості як передумова сталого розвитку і безпеки суспільства". Multiversum. Philosophical almanac 2, № 1 (2021): 3–18. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2021.2.1.01.

Full text
Abstract:
Сталий і безпечний людський розвиток багатьма зв'язками пов'язаний з гуманітарною безпекою, яка зумовлена адекватною реакцією особистості на екстремальну ситуацію. Цілеспрямований вплив на поведінку і превентивну діяльність особистості в кризових ситуаціях стає можливим, завдяки формуванню особистісної структури свідомості людини – ментального патерну безпеки. Це відкрита, динамічна, відносно стійка, функціональна структура, що розвивається. Її конституювання відбувається на свідомому і підсвідомому рівнях психіки людини. Формування ментального патерну зумовлено потребами в безпеці, соціальним
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Rosinska, O. "Асоціативне поле концепту «інформаційна безпека» у дискурсі медіа-психологічної освіти студентів-журналістів". Communications and Communicative Technologies, № 20 (20 лютого 2020): 73–79. http://dx.doi.org/10.15421/292011.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати дослідження асоціативного поля концепту «інформаційна безпека». Теоретико-методологічною основою роботи стали новітні підходи до інформаційної безпеки як складової психологічної та інформаційної захищеності суспільства. Метою дослідження є виявлення асоціативного поля концепту «інформаційна безпека» за даними асоціативного експерименту з бакалаврами освітніх програм «Журналістика», «Міжнародна журналістика», «Реклама та зв’язки з громадськістю», «Видавнича справа та редагування», діяльність яких безпосередньо пов’язана з інформаційною сферою.Аналіз концепту «ін
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Почекета, М. Ф. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ІДЕНТИЧНОСТІ МІГРАНТІВ ЗАСОБАМИ МОДЕЛІ PRISMA". Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, № 2 (2 липня 2025): 104–10. https://doi.org/10.32782/psy-visnyk/2025.2.19.

Full text
Abstract:
Мета. Стаття присвячена теоретичному аналізу міграції, що сприяє реконструкції особистісної та соціальної ідентичності індивіда. Основна мета дослідження – розробка моделі факторів, що визначають трансформаційні процеси ідентичності в умовах міграції. Методи. Було проведено систематичний огляд рецензованої літератури із застосуванням моделі PRISMA у п’яти бази даних: Medline, PubMed, SCOPUS, Google Scholar та ProQuest. Результати. До огляду було включено 24 статті, опубліковані в період з 2019 по 2024 роки. Встановлено, що вимушена міграція спричиняє багатовимірні зміни в особистісній та соціа
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Цимбал, Богдан Михайлович. "СОЦІАЛЬНІ МЕХАНІЗМИ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕКОЮ ОСОБИСТОСТІ". Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, № 2 (13 червня 2022): 60–63. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2022.2.9.

Full text
Abstract:
У статті комплексно досліджено та висвітлено становлення загальнотеоретичних характеристик соціальних механізмів в системі управління безпекою особистості. Аргументовано показано, що на сучасному етапі становлення українського процесу реформування державно- суспільного ладу у різноманітному спектрі небезпек, чільне місце займають соціальні небезпеки і загрози. Поглиблення кризових процесів, серйозні помилки та прорахунки у здійсненні радикальних реформ сприяли досягненню критичних величин соціальних втрат. Інтегральними показниками соціального неблагополуччя суспільства та зниження рівня його
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Збродько, Тетяна Іванівна. "ЩО ЗАВАЖАЄ КЛІЄНТУ ПОЧУВАТИСЯ БЕЗПЕЧНО В ПРОЦЕСІ ПСИХОТЕРАПІЇ: ПІЛОТАЖНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ". Scientific Bulletin of Kherson State University Series Psychological Sciences, № 2 (1 липня 2024): 5–13. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2312-3206/2024-2-1.

Full text
Abstract:
Мета. Статтю присвячено обґрунтуванню програми емпіричного дослідження особливостей переживання безпеки клієнтом у процесі психотерапії та результатам пілотажного етапу. Дослідження зосереджувалося на чотирьох компонентах, які впливають, на нашу думку, на переживання психологічної безпеки клієнтом: регулюванні міжособистісного ризику (вразливість до соціального болю), екзистенційній безпеці, міжособистісному функціонуванні та негативних емоційних станах. Методи. У межах пілотажного етапу дослідження з вибіркою 35 осіб, які мали досвід психотерапії, для вимірювання цих компонентів використано а
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Кузик, Петро Миколайович. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОВОГО МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕКОЮ ВИБОРІВ В УКРАЇНІ". Public management 29, № 1 (2022): 74–78. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2022-1(29)-10.

Full text
Abstract:
У статті розглядається нормативно-правове забезпечення механізму державного управління виборчою безпекою в Україні, що здійснюється відповідно до Конституції України, загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, міжнародних договорів України, Угоди про асоціацію між Україною та інші акти Президента України та Кабінету Міністрів України, відомчі положення, установчі політичні документи (стратегії, концепції, доктрини). Демократична влада отримує законну силу в ході загальнонародних виборів. Проте справжніми виборами можуть бути не всякі суспільно-політичні процеси, які базуються на гол
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Чернікова, І. Д. "ФОРМУВАННЯ ГУМАНІТАРНОЇ КУЛЬТУРИ ЯК ЗАПОРУКА ДУХОВНОЇ БЕЗПЕКИ". Духовність особистості: методологія, теорія і практика 102, № 3 (2021): 371–80. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2021-102-3-371-380.

Full text
Abstract:
Гуманітарна культура пов'язана з пізнанням і освоєнням людиною інтелектуальних і духовних феноменів, що сприяють подальшому розвитку її як особистості і інтеграції в людське співтовариство. Гуманітарна культура особистості не є застиглим утворенням, вона формується і постійно поновлюється в певному проблемному полі людської діяльності. Гуманітарна культура входить в поняття професійної культури, забезпечуючи її гуманітарну складову так само, як професійна культура входить в поняття гуманітарної як установка людини на творчу, соціально відповідальну професійну діяльність. 
 У статті розгля
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Панченко, Олег. "Інформаційна безпека держави як елемент соціокультури". Аспекти публічного управління 8, № 1 (2020): 58–67. https://doi.org/10.15421/152006.

Full text
Abstract:
Розглянуто взаємозв'язок інформаційної безпеки та інформаційної культури, на основі якої досліджена інформаційна безпека як елемент соціальної культури. Сформульовано наступне визначення: інформаційна безпека – стан інформаційного середовища, що забезпечує задоволення інформаційних потреб суб'єктів інформаційних відносин, безпеку інформації і захист суб'єктів від негативної інформаційної дії. Інформаційна безпека тісно пов’язана з інформаційною культурою, під якою розуміється здатність ефективно використовувати його інформаційні ресурси і засоби інформаційних комунікаці
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

HREBENICHENKO, Y. "ЦІННІСНА СФЕРА ОСОБИСТОСТІ УЧИТЕЛЯ У КРИЗОВИХ УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ". Herald of Kiev Institute of Business and Technology, Vol 51 No 2 (2024) (30 листопада 2024): 48–55. https://doi.org/10.37203/kibit.2024.51(2).04.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено особливості розвитку ціннісної сфери особистості учителя у кризових умовах, зокрема в умовах воєнного часу; наведено структуру цінностей особистості (ціль, норма, принцип, ставлення, значення, ідеал), місце цінностей у психологічній структурі особистості через особистий досвід та особистісні орієнтації, систему цінностей педагога (цінності-цілі, цінності-засоби, цінності-знання, цінності-якості, цінності-стосунки), орієнтовний ціннісний портрет сучасного учителя; зосереджено увагу на важливості психологічної безпеки людини як стану захищеності психіки від дії різноманітних
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Бочелюк, Віталій, Олександр Лукашов, Костянтин Круглов та Сергій Омелянюк. "Соціально-психологічні особливості розвитку особистості в сучасних умовах трансформаційного суспільства". Теоретичні і прикладні проблеми психології, № 3(65) 2024 Том 1 (2024): 60–68. https://doi.org/10.33216/2219-2654-2024-65-3-1-60-68.

Full text
Abstract:
У статті представлено огляд наукових джерел з питання соціально-психологічних змін особистості під впливом трансформаційних змін у суспільстві. Визначено загальне поняття трансформаційного суспільства та його основні характеристики. Охарактеризовано особливості сучасного етапу суспільних трансформацій: висока швидкість, глобальність простору змін, виникненням раніше невідомих соціальних форм та тісний взаємозв’язок особистості із суспільними процесами. Під впливом трансформаційних змін суспільства особистість втрачає зовнішні опори (суспільні цінності, традиції, звичні форми поведінки), проте
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

ШАУМЯН, Олена. "Дослідження особистості сучасного менеджера у сфері інформаційної безпеки". EUROPEAN HUMANITIES STUDIES: State and Society 2 (27 червня 2019): 184–99. http://dx.doi.org/10.38014/ehs-ss.2019.2.14.

Full text
Abstract:
Україна стоїть на шляху подальшої розбудови та євроінтеграції. На сучасному етапі розвитку нашої держави актуальним є формування духовно багатої, емоційно стабільної особистості менеджера, здатного продукувати креативні ідеї та приймати відповідальні рішення, спроможного протистояти викликам інформаційного суспільства. У зв’язку з цим нагальним є дослідження такої сфери практичної психології, як інформаційна безпека. Це зумовлено тим, що на сьогоднішній день у психологічній практиці недостатньо розкрита особистість сучасного менеджера у сфері інформаційної безпеки. Для ефективного використання
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Дятченко, Діана. "Аналіз впливу соціально-психологічних причин безпечної поведінки особистості". Теоретичні і прикладні проблеми психології, № 3(50)T3 (2019): 67–74. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2019-50-3-3-67-74.

Full text
Abstract:
Аналіз теоретичної значимості впливу соціально-психологічних причин на безпечну або небезпечну поведінку людини у різних життєвих ситуаціях дає змогу передбачити розвиток подій з позиції «безпека - небезпека», розшифровує каталог різноманітних моделей, умов та можливих факторів безпечності. Також недостатньо вивчена психологічна природа різноманітних видів активності особистості, направлених на забезпечення своєї безпеки. Зростає число людей, які характеризуються деформованістю потреби в соціальній безпеки, що призводить до зниження задоволеності сьогоденням і відсутності впевненості в майбутн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Тринус, Олена. "РОЗВИТОК МОТИВАЦІЇ ДО НАВЧАННЯ ОСІБ ТРЕТЬОГО ВІКУ". UNESCO Chair Journal "Lifelong Professional Education in the XXI Century", № 4 (31 грудня 2021): 38–46. http://dx.doi.org/10.35387/ucj.2(4).2021.38-46.

Full text
Abstract:
В статті розкрито значення навчальної мотивації для освіти осіб третього віку. Наведено власне визначення мотивації до навчання зазначеної вікової категорії як системи біологічних, соціальних, особистісних чинників, які керують поведінкою особи третього віку та спонукають включитися у процес навчання з метою реалізації власних можливостей та здібностей, розкриття внутрішнього потенціалу задля збереження гідної якості життя. Представлено типологію навчальних мотивів людей третього віку за критеріями: цілеспрямованістю – соціальні, пізнавальні та особистісні мотиви; модальністю – позитивні та не
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Nazarenko, Natalia. "Дослідження уявлень студентів про професійний успіх: емоції та цінності". Insight: the psychological dimensions of society, № 10 (3 листопада 2023): 232–49. http://dx.doi.org/10.32999/2663-970x/2023-10-12.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є виявлення домінантних цінностей в уявленнях студентів про професійний успіх; встановлення зв’язків між емоціями радості, гніву і страхуз цінностями професійного успіху студентів з України.Методи: опитування за допомогою методики “Визначення життєвих цінностей особистості” або “Must-тест” (Иванов, Колобова, 1992); методика дослідженняемоційно-особистісних особливостей (Ольшанникова,Рабинович, 1974) – з’ясовано рівень схильностей допереживання людиною трьох базових емоцій: страху,гніву й радості. Отримані дані проаналізовано, використовуючи описову статистику і кореляцію Пірс
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

ЧЕРЕЗОВА, Ірина. "АДАПТИВНА ПОВЕДІНКА ОСОБИСТОСТІ В КОНТЕКСТІ ЖИТТЄВИХ КРИЗ". Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (29 квітня 2021): 72–79. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2021-1-1-72-79.

Full text
Abstract:
У статті здійснюється огляд наукових напрямків дослідження адаптивної поведінки особистості в складних життєвих ситуаціях. Висвітлюється порівняльний аналіз концептуальних підходів до визначення поняття копінг-поведінки як такої, що дає можливість особистості опановувати себе у період життєвої кризи та адаптуватися до нових умов життя. Встановлено, що проблема копінг-поведінки бере свій початок з теоретичних передумов вивчення оволодіння стресом, а проблема опановуючої поведінки є міждисциплінарною, оскільки включає явища регуляції та саморегуляції поведінки суб’єкта, особистісний розвиток, бл
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Романюк, Світлана, та Лариса Мафтин. "НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ В УМОВАХ ВИКЛИКІВ СУЧАСНОСТІ". Інноватика у вихованні, № 17 (15 червня 2023): 112–21. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i17.549.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі національно-патріотичного виховання зростаючої особистості в умовах новітніх викликів, що актуалізують україноцентричні орієнтири, спрямовують до пошуку нових шляхів розвитку національної свідомості, активної громадянської позиції, етнічного патріотизму як особистісної якості. Авторами здійснено аналіз проблеми національно-патріотичного виховання зростаючої особистості в історії вітчизняної педагогічної думки; актуалізовано виховний досвід скаутських організацій, як таких, що максимально сприяють формуванню національно свідомого вихованця, патріота своєї держави, з п
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

МОСКАЛЕНКО, Сергій, та Сергій БІЛЯВЕЦЬ. "РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ОФІЦЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ ЯК ПРЕДМЕТ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 27, № 4 (2022): 134–47. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v27i4.915.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі професійної підготовки офіцерів-прикордонників оперативно-тактичного рівня військової освіти. Метою статті є аспектний вибірковий аналіз наукової літератури з проблеми, висвітлення наукових джерел, що максимально відповідаютьтемі до слідження. Автори довели актуальність запропонованої у статті проблеми: зміст професійної підготовки офіцерських кадрів Державної прикордонної служби України повинен ураховувати кращий світовий досвід фахової підготовки представників сектору безпеки та оборони, зміни у сучасній світовій спільноті й водночас – євроінтеграційний вектор. Одн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Лучанінова, О. П. "ТЕХНОЛОГІЇ ВИХОВАННЯ: МІЖНАРОДНІ ТА ВІТЧИЗНЯНІ ОСВІТНЬО-ВИХОВНІ ПРАКТИКИ". Духовність особистості: методологія, теорія і практика 101, № 2(Ч.1) (2021): 117–26. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2021-101-2_1-117-126.

Full text
Abstract:
Через пандемію, швидку зміну технологій, глобалізаційні виклики сьогодні вища школа переживає гуманітарну кризу. Це негативно впливає на підготовку висококваліфікованих фахівців, формування у них ціннісної свідомості, творчого мислення, національно-культурної ідентичності, громадянської відповідальності. Такий підхід ставить під загрозу виконання завдання навчити студентів толерантності, здатності мислити, аргументувати філософськими та духовно-культурними категоріями, вибудовувати свій шлях саморозвитку професіонала й освіченої, культурної особистості. Актуальними є проблеми виховання духовно
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Каленчук, Валентина Олександрівна, Олександр Валерійович Федчук та Віталій Павлович Михайлюк. "Взаємозв’язок між корпоративною культурою і психологічною безпекою тренувально-освітнього простору юних спортсменок". Insight: the psychological dimensions of society, № 9 (5 травня 2023): 113–29. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2663-970x/2023-9-7.

Full text
Abstract:
Метою є встановлення взаємозв’язків між уявленнями юних спортсменок про корпоративну культуру та психологічну безпеку тренувально-освітнього простору. У емпіричному дослідженні взяли участь спортсменки юнацького віку (від 15 до 17 років; M=16.12; SD=3.11), які тренувалися і навчалися у вищому училищі фізичної культури (Група I) (n=28; 60.87%) та представниці цього училища, які продовжили свою спортивну і навчально-професійну кар’єру у закладі вищої освіти (від 18 до 21 року; M=19.56; SD=4.05), на факультетах фізичної культури та спорту і факультеті психології, історії та соціології (Група II)
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

ПОТАПЧУК, Євген, та Алла ПАСІЧНИК. "ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ТРИВОЖНОСТІ ТА ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ОСОБИСТОСТІ". Psychology Travelogs, № 2 (29 червня 2023): 184–93. http://dx.doi.org/10.31891/pt-2023-2-19.

Full text
Abstract:
У статті здійснюється вивчення взаємозв’язку тривожності та психічного здоров’я. За результатами аналізу наукових джерел уточнено поняття «тривожність» та «психічне здоров’я». Поняття «тривожність» визначається як: складний процес, що містить когнітивні, афективні та конативні реакції в ситуації, що об’єктивно оцінюється особистістю як потенційно небезпечна. При цьому фахівці розрізняють тривожність як емоційний стан і як стійку властивість, рису особистості чи темпераменту.
 З’ясовано, що пандемія COVID-19 та війна суттєво посилила інтерес дослідників до проблеми збереження психічного зд
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

АРТЮШИН, Георгій, та Клавдія ТУШКО. "СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ СЕКТОРУ БЕЗПЕКИ ТА ОБОРОНИ У КРАЇНАХ, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 21, № 2 (2020): 5–17. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v21i2.417.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати теоретичного аналізу наукових джерел щодо сучасного стану професійної підготовки фахівцівсектору безпеки та оборони у країнах, що розвиваються, а саме: Бразилія, Болгарія, Грузія, Індія, Індонезія, Казахстан, Китай, Малайзія, Румунія, Хорватія та Україна. З’ясовано, що ці країни зазнають впливу схожих зовнішніх та внутрішніх чинників, які впливають на розвиток професійної підготовки фахівців сектору безпеки та оборони. Серед таких чинників можна назвати профіль загроз національній безпеці, рівень економічного розвитку, географічне розташування, рівень технічног
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Олексюк, Мирон Мирославович. "БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ (ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ОСОБЛИВОСТІ)". Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ (серія економічна), № 2 (28 жовтня 2022): 9–15. http://dx.doi.org/10.32782/2311-844x/2022-2-2.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу особливостей реалізації безпекових заходів в умовах впровадження воєнного стану, правове визначення якого свідчить про пріоритетність дій, спрямованих на убезпечення держави та її громадян при виникненні загроз їх існуванню. Безпека розглядається як явище об’єктивного порядку, що існує у позацивілізаційному просторі, функціонує незалежно від певного історичного сформованого суспільства, але в той же час детерміновано біосоціальною сутністю людини, що проявляє себе бінарно, тобто одночасно на рівні індивіда та особи. Дискурс стосовно сутнісних характеристик соціальної
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Бабій, Олександр Іванович. "Факторні моделі особистості із відчуттям особистісної безпеки/небезпеки". Вісник Одеського національного університету. Серія: Психологія 22, вип. 1 (43) (2017): 54–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Фінів, О. Я. "Феномен особистісної безпеки та його кореляція із психозахистом". Теоретичні і прикладні проблеми психології, № 3 (38) (2015): 414–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Бабій, Олександр Іванович. "Факторні моделі особистості із відчуттям особистісної безпеки/небезпеки". Вісник Одеського національного університету. Серія: Психологія 22, вип. 1 (43) (2017): 54–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Фінів, О. Я. "Феномен особистісної безпеки та його кореляція із психозахистом". Теоретичні і прикладні проблеми психології, № 3 (38) (2015): 414–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Тонне, Олена. "ПСИХОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ОСОБИСТОСТІ – ЯК УМОВА СТВОРЕННЯ ІНКЛЮЗИВНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА". Education. Innovation. Practice 11, № 9 (2023): 55–62. http://dx.doi.org/10.31110/2616-650x-vol11i9-008.

Full text
Abstract:
У даній статті розглядаються умови створення безпечного інклюзивного освітнього середовища. Інклюзивна освіта є однією з ефективних форм реалізації особливих освітніх потреб дітей із обмеженими можливостями здоров’я, але за дотримання базової умови – створення спеціального освітнього середовища, яке забезпечує реалізацію можливостей кожної дитини, включеної у спільне навчання. Успішна реалізація на практиці вимог сучасної нормативно-правової бази та ідей інклюзивної освіти можлива тільки при створенні такого освітнього середовища, яке буде сприяти розвитку всіх суб’єктів освітніх відносин, у т
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Столярчук, О. А. "ЗМІСТ І ДЕТЕРМІНАНТИ ПЕРЕЖИВАННЯ СТУДЕНТСЬКОЮ МОЛОДДЮ КРИЗИ ВТРАТИ ПОЧУТТЯ БЕЗПЕКИ". Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, № 1 (23 червня 2023): 78–82. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2023.1.15.

Full text
Abstract:
У роботі викладені й проаналізовані результати дослідження змісту та детермінації особистісної кризи студентів, спричиненої війною. До дослідження залучені 112 українських студентів, що опановують професію психолога. Встановлено, що екстремальні умови життєдіяльності, які супроводжуються потужними загрозами ментальному та вітальному здоров’ю молодих людей в умовах війни, провокують у них переживання кризи втрати почуття безпеки. Специфікою цієї особистісної кризи є тісне поєднання реакції на зовнішні вітальні виклики й активізація ментальних стресових переживань. Причинами цих переживань визна
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Смольська, Л. М. "СТРЕСОСТІЙКІСТЬ ТА ЖИТТЄСТІЙКІСТЬ: КРЕАТИВНА МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ В СУЧАСНИХ УМОВАХ". Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, № 4 (7 квітня 2022): 113–17. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2021.4.22.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено сконструйованій моделі формування стресостійкості та життєстійкості. Ця модель відповідає вимогам підвищувати психологічну і фізичну безпеку в умовах сучасних викликів та криз. В ході дослідження з’ясовано суттєві характеристики стресостійкості та життєстійкості, зіставлено їх між собою та з вищими потребами людини. Авторка визначила стресостійкість як здатність особи усвідомлювати власну фрустрацію та долати її ефективними практичними діями для досягнення відповідних цілей. З’ясовано, що життєстійкість є зрілим складним особистісним новоутворенням; вона визначається авторкою
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

ЯКУБОВСЬКА, Марія, та Романа МИХАЙЛИШИН. "ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ У ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ: КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ". Освітні обрії 50, № 1 (2020): 89–93. http://dx.doi.org/10.15330/obrii.50.1.89-93.

Full text
Abstract:
Автором порушено проблеми інноваційних особистісно-орієнтованих технологій у формуванні особистості студента. За концептуальними засадами акад. І. Беха, науково-теоретичні засади особистісно орієнтованих технологій культурологічного характеру базуються на основі створення емоційно збагачених виховних ситуацій, особистісного розвивального спілкування, використання співпереживання особистості та системного аналізу вчинків.
 На прикладі аналізу науково-мистецького доробку акад. В. Рябчука досліджується культурологічний аспект процесу самоусвідомлення та самовиховання особистості та його роль
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Nagula, Olena, Leonid Nikolaiev та Zhanna Savych. "Розвиток стресостійкості та базового почуття безпеки у дітей дошкільного віку за допомогою ресурсоорієнтованої моделі стресодолання BASIC Ph". Preschool Education: Global Trends 5 (4 червня 2024): 20–41. http://dx.doi.org/10.31470/2786-703x-2024-5-20-41.

Full text
Abstract:
Вступ. У статті досліджено психологічні основи розвитку стресостійкості та базового почуття безпеки у дітей дошкільного віку з використанням ресурсоорієнтованої моделі стресодолання BASIC Ph. Мета статті полягає у здійсненні цілісного теоретико-методологічного аналізу психологічних основ розвитку стресостійкості та базового почуття безпеки у дітей дошкільного віку за допомогою моделі BASIC Ph, розкритті концептуальної сутності цієї моделі та особливостей її застосування в роботі з дошкільниками в умовах сучасних викликів, зокрема війни. Методи дослідження включали комплекс теоретичних методів:
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Spytska, Liana. "Дослідно-експериментальна робота з емоційними розладами особистості в період криз". Psychology of Personality 11, № 1 (2021): 85–91. http://dx.doi.org/10.15330/ps.11.1.85-91.

Full text
Abstract:
Анотація. Мета дослідження полягає у тому, щоб виявити специфіку розладів афективного спектру особистості зрілого віку в кризові періоди її життя. Методи. У дослідженні застосовано методи спостереження, бесіду, анкетування, методи аналізу документів та експертних оцінок, стандартизовані та проєктивні методи дослідження, за допомогою яких визначено особливості тривожних та депресивних кластерів афективних розладів особистості зрілого віку в період криз. Результати. Обґрунтовано, що детермінантами прояву зазначеного спектру афективних розладів є як інтенсивність переживання кри­зо­вих періодів ж
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Yermak, Tetiana. "CLASSIFICATION AND CONTENT OF STUDENTS' LEADERSHIP SKILLS IN GENERAL SECONDARY EDUCATION INSTITUTIONS." B U L L E T I N OF OLEKSANDR DOVZHENKO HLUKHIV NATIONAL PEDAGOGICAL UNIVERSITY 50, no. 3 (2022): 267–73. http://dx.doi.org/10.31376/2410-0897-2022-3-50-267-273.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано актуальність формування лідерських навичок учнів. Проаналізовано підходи до визначення понять «навички», «лідерські навички», їх переліку і змісту. Виокремлено чотири групи лідерських навичок учнів: особистісні (ініціативність, тайм-менеджмент, гнучкість, цілеспрямованість, відповідальність, стресостійкість); соціальні (емоційний інтелект, комунікативність, робота в команді, соціальна відповідальність, здатність діяти автономно); когнітивні (критичне мислення, креативність, уміння розв’язувати проблеми, самонавчання та саморозвиток, цифрова грамотність, медіаграмотність);
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

ТИМОЩУК, Олександр. "ОБҐРУНТУВАННЯ СТРУКТУРИ РАДІАЦІЙНОЇ ГРАМОТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПРИРОДНИЧИХ НАУК". Науковий вісник Вінницької академії безперервної освіти. Серія «Педагогіка. Психологія», № 1 (17 липня 2024): 178–83. http://dx.doi.org/10.32782/academ-ped.psyh-2024-1.26.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає у теоретичному обґрунтуванні структури радіаційної грамотності майбутніх учителів природничих наук. Методологія дослідження полягає у порівняльно-аналітичному вивченні поняття радіаційної грамотності, а також систематизації та з урахуванням сучасних потреб до знань, умінь, навичок та вимог до цінностей учителя природничих наук у дискурсі його радіаційної грамотності. Наукова новизна полягає у тому, що, використовуючи методи аналізу наукової літератури й синтезу з урахуванням дидактичних принципів науковості, системності, наступності, міжпредметності, сформульовано поняття «
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Сорока, Олена Михайлівна. "ВІД СИСТЕМНО-РІВНЕВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ СТРЕСОСТІЙКОСТІ ФАХІВЦЯ МОРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ ДО СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ МОДЕЛІ ЇЇ РОЗВИТКУ". Дніпровський науковий часопис публічного управління психології права, № 4 (12 грудня 2022): 129–36. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2022.4.19.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовується системно-рівнева організація стресостійкості фахівця морського транспорту, що складає основу для побудови структурно-функціональної моделі її розвитку. Зазначається, що стресостійкість фахівця морського транспорту розглядається і як загальна стресостійкість у функціонуванні діяльності як такої; і як професійна стресостійкість представника конкретної професії. Дослідження теоретико-прикладних аспектів розвитку професійної стресостійкості, аналіз соціальних, інституційних, професійно-діяльнісних та особистісних чинників, що впливають на виникнення професійних стресів, зу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

V.M., Mykhailov. "METHODOLOGY APPROACHES APPLICABLE TO THE CIVIL SECURITY SPECIALISTS’ ADVANCED TRAINING." Collection of Research Papers Pedagogical sciences, no. 94 (May 6, 2021): 100–106. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2413-1865/2021-94-14.

Full text
Abstract:
The article is devoted to the theoretical analysis of problem concerning research of methodological approaches applicable to civil security professionals advanced training, which determines their professional prospects in ensuring the safety of population.Research purpose – theoretical analysis of the problem concerning application of methodological approaches to civil security specialists’ advanced training.Research methods: to achieve the above goal and solve certain problems in the process of scientific research, we apply a set of methods fitting the nature of the examined phenomenon, namel
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

ДІДЕНКО, Олександр, та Ігор КОЗУБЦОВ. "ПРОФЕСІЙНІ ВИМОГИ ДО ОФІЦЕРСЬКОГО СКЛАДУ СИЛ СЕКТОРУ БЕЗПЕКИ ТА ОБОРОНИ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 30, № 3 (2022): 180–97. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v30i3.1165.

Full text
Abstract:
Проблема поліпшення якості професійної підготовки курсантів у вищих військових навчальних закладах є предметом посиленої уваги науково-педагогічних працівників, науковців-практиків та безпосередніх керівників підрозділів і органів сил сектору безпеки та оборони. Нині має місце дискусія серед експертного середовища щодо якості підготовки офіцерів у ВВНЗ, їхньої готовності до виконання професійних та управлінських функцій після дострокового випуску, оскільки частина молодих офіцерів виявилася недостатньо підготовленою у професійному та психологічному плані до самостійного виконання завдань за по
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Зарадюк, Зоряна Валентинівна. "МОТИВАЦІЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ЗЛОЧИННОЇ ПОВЕДІНКИ ПРАЦІВНИКІВ КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ". Історико-правовий часопис 17, № 2 (2022): 135–42. http://dx.doi.org/10.32782/2409-4544/2021-2/19.

Full text
Abstract:
У статті досліджено підходи та поняття механізму індивідуальної злочинної поведінки, а також визначено його склад. Розглянуто питання мотиву та мотиваційної сфери правопорушників Державної кримінально-виконавчої служби України. Визначено класифікацію мотивів індивідуальної злочинної поведінки працівників установ виконання покарань. Зокрема, до загально-кримінальних мотивів автор відносить: мотиви самоствердження, які ґрунтуються на особистісних потребах у самоактуалізації й повазі; захисні мотиви, які є універсальними для значного сегменту людської активності, в тому числі і злочинної; мотиви
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!