Academic literature on the topic 'Педагогічна психологія'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Педагогічна психологія.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Педагогічна психологія"

1

Савчук, Борис, and Ірина Розман. "Поняття «педагогічна персоналістика» крізь призму науково-дефінітивного дискурсу." New pedagogical thought 105, no. 1 (May 7, 2021): 3–7. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2021-105-1-3-7.

Full text
Abstract:
У статті представлено синтезований аналіз дефініції «педагогічна персоналістика», з’ясовано її сутність, зміст та доцільність використання у предметному полі педагогічної науки. Відзначено, що в процесі нагромадження масиву літератури про життєдіяльність педагогічних персоналій в історико-педагогічній науці сформувався міждисциплінарний науково-дослідницький напрям, який подекуди йменують як «педагогічна персоналістика». Крізь призму наукового дискурсу проаналізовано сутність понять «персоналія», «педагогічна персоналія», «персоналістика». Доведено, що використання терміна «педагогічна персоналістика» через формальну прив’язку до поняття «педагогічна персоналія» є алогізмом, тому невиправдано ні з наукової, ні з філологічної позицій. Обґрунтовується позиція, відповідно до якої замість поняття «педагогічна персоналістика» на позначення окремого напряму української історико-педагогічної науки, що вивчає життєдіяльність персоналій, доречно використовувати термін «педагогічна біографістика». Наведено аргументи на її користь, згідно з якими: 1) поняття «педагогічна біографістика» відповідає загальній традиції світової та української гуманітаристики, адже її основні наукові галузі (філософія, психологія, соціологія, історія тощо) позначають свої окремі наукові напрями, що вивчають діячів (персоналій), які зробили вагомий внесок у їхній розвиток, як «біографічні»; 2) термін «біографія» відповідає українській біографічній традиції; 3) українські вчені нагромадили значний масив знань для обґрунтування дефініції «педагогічна біографістика» та визначення її предмета, завдань, інших параметрів як окремої субдисципліни (галузі, наукового напряму) української педагогічної науки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Симоненко, О. В. "Використання ігрових педагогічних технологій у педагогічній теорії та практиці." Educational Dimension 32 (October 20, 2021): 94–100. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.4484.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто поняття "ігрова педагогічна діяльність", "дидактична гра", "ігрова педагогічна психологія", структуру та мету дидактичної гри; проаналізовано функції ігрової діяльності: соціалізації, міжнаціональної комунікації, самореалізації, комунікативну, діагностичну, ігротерапевтичну, коректуючу, розважальну, гуманістичну; розкрито цілі дидактичних ігор: навчальні, виховні, розвивальні, соціальні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ПОНОМАРЕНКО, Ольга. "ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ МАГІСТРІВ ПСИХОЛОГІЇ В КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ ЇХ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В НЕФОРМАЛЬНІЙ ОСВІТІ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 21, no. 2 (September 12, 2020): 199–214. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v21i2.429.

Full text
Abstract:
У статті представлено обґрунтування педагогічних умов формування готовності майбутніх магістрів психології до професійної діяльності в умовах неформальної освіти. Показано, що розмаїття та велика кількість досліджень з проблеми визначення педагогічних умов підготовки майбутніх психологів надто повільно трансформується у високу якість їх професійної діяльності. Саме тому, реалізація представлених педагогічних умов в педагогічних процесах закладів вищої освіти, в яких готують майбутніх магістрів зі спеціальності 053 «Психологія» є необхідною складовою оптимізації підготовки в сучасних умовах, а саме: Використання інтерактивних технологій навчання спрямоване на забезпечення ефективної суб’єкт-суб’єктної взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу. Реалізація зазначеної педагогічної умови забезпечує створення комфортного інтерактивного навчального середовища в якому магістрант-психолог є суб’єктом навчання, а також формування основних компонентів досліджуваної готовності, особливо в аспекті адекватної самооцінки та емоційного інтелекту. Використання проектної технології забезпечує створення сприятливих умов для глибшого розуміння майбутніми магістрами психології навчальної інформації, сприяє розширенню усвідомлення можливостей проектної технології, а також забезпечує надійне методичне підґрунтя для подальшої розробки і успішного впровадження освітньо-психологічних проектів («стартапів») у професійній діяльності в неформальній освіті. Проходження польових (психологічних) практики забезпечує наближення навчання до умов практичної діяльності магістрів психології в неформальній освіті та випробування кожним магістрантом себе у ролях педагога, психолога та підприємця. Така апробація себе та власного «стартапу» сприятиме виявленню магістрантом-психологом прогалин і недоліків у розробленому продукті, усвідомленню слабких місць у власній підготовці, а також впевненості в собі і правильному виборі професії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Теличко, Т. В. "ДО ПИТАННЯ ЩОДО ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 97, no. 4 (September 30, 2020): 259–67. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-97-4-259-267.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена формуванню необхідних умінь і навичок грамотного вирішення педагогічних конфліктів та загальної психолого-педагогічної компетентності педагогів-вихователів. Визначено та охарактеризовано зміст, особливості та структуру психолого-педагогічної компетентності. Доведено, що психолого-педагогічна компетентність є однією з визначальних у структурі педагогічної діяльності сучасних педагогів закладів дошкільної освіти та складовою їхньої професійної компетентності. Практика показує, що необхідно розширити психолого-педагогічну підготовку вихователів закладів дошкільної освіти. Молодий педагог повинен уміти творчо співпрацювати з дітьми, батьками і з колегами; грамотно вирішувати конфліктні ситуації. А для цього необхідно засвоїти певний рівень теоретичних знань і практичних навичок поведінки в конфліктних ситуаціях, розробити необхідні рекомендації щодо попередження та вирішення конфліктних ситуацій для формування сприятливого морально-психологічного клімату. Психолого-педагогічна компетентність передбачає узгодженість між психологічними, педагогічними та методичними знаннями, практичними вміннями і реальною поведінкою, яку педагог демонструє в процесі педагогічної взаємодії. Встановлено, що майбутні вихователі закладів дошкільної освіти часто переживають низку труднощів, пов’язаних із застосуванням досягнень психології у професійній практичній діяльності. Зазначено, що у відборі змісту матеріалу, що викладається, необхідно враховувати його наукову і практичну зорієнтованість. Це дає студентам розуміння практичної цінності психологічних знань та можливостей їхнього використання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Golub, Tetiana Petrivna, Liudmyla Mykolaivna Zhygzhytova, Olga Oleksandrivna Kovalenko, and Olga Ivanivna Nazarenko. "ПСИХОЛОГІЯ ОСВІТИ ЯК НОВИЙ ПІДХІД У ПЕДАГОГІЧНИХ НАУКАХ." Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, no. 3 (November 12, 2021): 34–38. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2021.3.6.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена сучасним тенденціям розвитку психолого-педагогічних наук в умовах кардинальних змін, які відбулися в культурній, гуманітарній, соціальній, науково-технічній, економічній і політичній сферах. Необхідність навчатися протягом усього життя визначила перспективи нових досліджень, які звертають увагу на різноманітні зміни, що відбуваються в житті людини під час її перебування в освітньому середовищі. Також окреслено завдання, які розширилися з психології виховання та навчання до рівня загальногуманітарних, гуманістичних і соціально-куль- турних. Зазначено, що саме психологія в її цілісному змісті стала невід’ємною складовою частиною процесу навчання, виховання та розвитку людини. Ставиться питання співіснування педагогічної психології та психології освіти, а також відзначається наявність фундаментальної основи психолого-педагогічних досліджень, тієї бази наукової психології та філософії, яка визначає становлення та розвиток людини в освітній сфері. Описуються основні харак- теристики освіти: освіта як окрема самостійна сфера життєдіяльності; освіта як універсальний спосіб передачі культурно-історичного досвіду; освіта як загальна культурно-історична форма становлення та розвитку людини про- тягом історичного періоду й у культурному просторі. Розглядається, що психологія освіти є частиною психолого- педагогічної антропології, яка досліджує проблеми послідовного розвитку суб’єктів освіти, індивідуальних векторів самоосвіти, зміну їх положень, а також зміст їхніх складових частин на основних етапах соціалізації та дорослі- шання. Розробляється питання духовно-моральної освіти в контексті педагогічної психології, а також звертається увага на нові навчальні стратегії в освіті, спрямовані на розвиток метанавичок і метакомпетенцій, які дозволяють краще засвоювати навчальний зміст та ефективніше організовувати індивідуальний навчальний простір. Пропону- ється розв’язання сучасних проблем психолого-педагогічного спрямування шляхом створення міждисциплінарних груп, до складу яких мають входити фахівці-практики; а також шляхом звернення особливої уваги на особистість в освіті в усіх аспектах, пов’язаних із цим питанням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Микитюк, І. А. "ГУМАНІСТИЧНА ПЕДАГОГІЧНА КУЛЬТУРА ВЧИТЕЛЯ ЯК ПЕРЕДУМОВА ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ." Educational Dimension 29 (May 19, 2022): 236–43. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.4940.

Full text
Abstract:
Проаналізовано проблему формування педагогічної культури в дослідженнях філософів, психологів і педагогів. Аргументовано, що ці дослідження стосуються проблеми формування основ педагогічної культури та її розвитку у майбутніх учителів. Констатовано недостатню розробленість особливостей розвитку педагогічної культури вчителя в умовах оновлення змісту освіти. На підставі досліджень визначено, що педагогічна культура вчителя зумовлюється культурно-освітньою ситуацією. Педагогічну культуру розглянуто за такими аспектами: як частину соціальної практики у сфері взаємин старшого і молодшого поколінь; як сферу людських знань, що включає педагогічні концепції, теорії, цінності; як сутнісну характеристику професійної діяльності вчителя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Остапчук, Олена Євгенівна. "Синергетичні принципи розвитку наук про людину і освіту." New computer technology 15 (April 25, 2017): 15–20. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v15i0.627.

Full text
Abstract:
. Мета дослідження – розкрити взаємозв’язок синергетики з гуманітарною психологією і педагогікою, теорією управління освітніми системами і процесами. Завдання дослідження: обґрунтувати актуальність і правомірність застосування синергетики в гуманітарній сфері; навести приклади поширення (проекції) ідей і принципів синергетики в психології особистості і педагогіці; визначити перспективи застосування синергетики в соціальних науках. Об’єкт дослідження: синергетика як міждисциплінарний напрямок. Предмет дослідження: принципи синергетики у вивченні соціально-психологічних і педагогічних систем. Методи дослідження: аналіз, узагальнення, метод «вкладених систем», методи «м’якого управління». Результати дослідження: визначена зона перетину предмету синергетики і психолого-педагогічних наук, накреслені перспективи інтеграції синергетики в гуманітарну сферу. Висновки і рекомендації. Психіка, особистість, освіта – складні самоорганізовані системи. Формуються новітні галузі знань – психологічна синергетика, педагогічна синергетика, соціальна синергетика. Педагогічні системи і процеси розглядаються з позицій багатомірності, нестійкості, невизначеності, діалогічності. Потребують на розробку математичні моделі психічного і особистісного розвитку людини, динаміки гуманітарних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Короткова, Ю. М. "ВНЕСОК ГРЕЦЬКИХ УЧЕНИХ-ПЕДАГОГІВ А. ДЕЛМУДОСА, Н. ЕКСАРХОПУЛОСА ТА М. ТРІАНТАФІЛЛІДІСА У РОЗВИТОК УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ОСВІТИ В КРАЇНІ (20–50-І РОКИ XX СТОЛІТТЯ)." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 1, no. 3 (April 29, 2021): 19–25. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2020-3-1-03.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналізу педагогічної спадщини грецьких учених- педагогів А. Делмудоса, Н. Ексархопулоса та М. Тріантафіллідіса, а саме досліджено їхній внесок у розвиток університетської освіти в Греції протягом 20–50-х років XX століття. Особливу увагу приділено філософським факультетам Афінського та Салоніцького університетів, на яких працювали зазначені вище вчені. Доведено, що протягом XIX – на початку XX століття у підготовці фахівців на філософських факультетах наукова (спеціальна) підготовка цілковито домінувала над психолого-педагогічною, проте провідні вчені-педагоги А. Делмудос, Н. Ексархопулос, М. Тріантафіллідіс та інші наполягали на обов’язковій психолого-педагогічній підготовці, оскільки значна частина випускників працевлаштовувалася до закладів середньої освіти, не маючи елементарних знань із педагогіки, дидактики і психології. Аналіз праць названих вище учених засвідчив, що останні пропонували паралельну (органічне поєднання наукового та психолого-педагогічного складників: А. Делмудос, М. Тріантафіллідіс) і послідовну (перші три роки – наукова підготовка, додатковий четвертий рік – психолого-педагогічна підготовка для тих, хто бажає присвятити себе викладацькій діяльності: Н. Ексархопулос) моделі підготовки фахівців. Доведено, що науковці у своїх працях приділяли серйозну увагу проблемі мети, змісту і структури підготовки майбутніх фахівців, піддаючи систематичному аналізу відповідні навчальні плани і програми. З’ясовано, що другим питанням, яке постійно хвилювало трьох науковців, було мовне питання. Однак погляди на його вирішення були прямо протилежними. А. Делмудос та М. Тріантафіллідіс були палкими прихильниками народної мови – демотики, палко відстоюючи її право бути офіційною мовою держави, освіти та науки. Натомість Н. Ексархопулос відстоював позиції штучної архаїзованої мови – катаревуси, демонструючи консервативні погляди на мовне питання. Беручи до уваги перевірений часом науково-педагогічний досвід зазначених учених, сформульовано деякі рекомендації щодо його творчого застосування в Україні (покращення психолого-педагогічної підготовки фахівців, особливо класичних вишів; якнайскоріше вирішення проблеми українсько-російської диглосії).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чогут, Лілія. "ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ." Professional Pedagogics 2, no. 23 (December 20, 2021): 81–86. http://dx.doi.org/10.32835/2707-3092.2021.23.81-86.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження визначається приналежністю проблеми підготовки педагогічних кадрів для системи професійної (професійно-технічної) освіти (далі: П(ПТ)О) до пріоритетних завдань Концепції Державної цільової соціальної програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022–2027 роки. Мета: здійснити теоретичний аналіз проблеми розвитку професійної культури та уточнити поняттєво-категоріальний апарат дослідження. Методи: вивчення й аналіз філософської, загальнонаукової, методичної, психолого-педагогічної літератури, нормативно-правової бази, навчально-плануючої документації – для виявлення стану розробленості проблеми; узагальнення одержаної інформації – з метою визначення напрямів дослідження (уточнення гіпотези, поняттєвого апарату); порівняння, зіставлення – для порівняння підходів дослідників до розв’язання проблеми формування й розвитку поняття «професійна культура»; синтез – для обґрунтування поняттєво-категоріального апарату дослідження. Результати: вивчено наукову літературу та інструктивно-методичні й нормативно-правові документи; здійснено теоретичний аналіз проблеми розвитку педагогічного феномена «професійна культура»; проаналізовано підходи дослідників до розв’язання проблеми формування і розвитку професійної культури майстра виробничого навчання; уточнено поняттєво-категоріальний апарат дослідження. Висновки: у сучасній педагогічній науці проблема підготовки високоосвіченого, професійного і мобільного фахівця є продовженням не лише вітчизняних, а й світових традицій філософської та педагогічної думки; проблема розвитку професійної культури майстрів виробничого навчання закладів П(ПТ)О у вітчизняному науковому доробку представлена не достатньо (дослідження нечисленні, фрагментарні, не відображають системного бачення проблеми); поняття «професійна культура майстра виробничого навчання» визначено як інтегральна якість особистості, що містить сукупність взаємопов’язаних компонентів (професійна педагогічна самосвідомість, педагогічні знання та професійно актуальні ключові навички, педагогічний і професійний досвід, педагогічні цінності й переконання), які сприяють досягненню успіху у професійній педагогічної діяльності, побутовому та професійному спілкуванні, саморозвитку і самовдосконаленні особистості фахівця, його невпинному рухові до педагогічного ідеалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Андрощук, Ірина, and Ігор Андрощук. "ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ." Professional Pedagogics 2, no. 21 (January 21, 2021): 29–34. http://dx.doi.org/10.32835/2707-3092.2020.21.29-34.

Full text
Abstract:
Актуальність: якість освітнього процесу значною мірою визначається рівнем сформованості педагогічної майстерності педагогів; формування педагогічної майстерності майбутніх педагогів у закладах вищої освіти залежить від групи чинників, врахування яких сприятиме підвищенню результативності цього процесу. Мета: з’ясування сутності поняття «педагогічна майстерність» та її структурних компонентів, визначення чинників, що впливають на результативність формування педагогічної майстерності майбутніх педагогів у закладах вищої освіти. Методи: теоретичні: аналіз психолого-педагогічних джерел, наукових праць присвячених проблемам формування педагогічної майстерності – для з’ясування сутності поняття «педагогічна майстерність» та її структурних компонентів; узагальнення та систематизація – для визначення чинників, що впливають на результативність формування педагогічної майстерності майбутніх педагогів у закладах вищої освіти. Результати: проаналізовано основні підходи до трактування поняття «педагогічна майстерність» та визначення її структурних компонентів. Схарактеризовано педагогічну майстерність як інтегративне особистісне утворення, яке поєднує у собі загальні й професійні компетентності, здібності до педагогічної діяльності, володіння педагогічною технікою (внутрішньою та зовнішньою), сформованість відповідних професійно особистісних якостей, здатність до творчості та педагогічної взаємодії з учасниками освітнього процесу на рефлексивній основі й неперервної освіти впродовж життя. Виокремлено та коротко схарактеризовано три групи чинників, що впливають на формування педагогічної майстерності майбутніх педагогів: соціально-економічні, особистісні та технологічні. Зазначено, що соціально-економічні чинники впливають на потреби учнівської молоді вступати на навчання за освітніми програмами, що здійснюють підготовку вчителів; особистісні й технологічні чинники є визначальними під час навчання у закладах вищої освіти. Висновки: підготовка майбутніх педагогів у закладах вищої освіти й формування педагогічної майстерності зокрема має здійснюватися з врахуванням таких груп чинників: соціально-економічних, особистісних та технологічних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Педагогічна психологія"

1

Литвин, Андрій Вікторович. "Психолого-педагогічна підготовка фахівців цивільного захисту." Thesis, Інформаційно-комунікаційні технології в сучасній освіті: досвід, проблеми, перспективи. Збірник наукових праць. Випуск 5. / За ред. М.М. Козяра, Н.Г. Ничкало. - Львів: ЛДУ БЖД, 2017. http://hdl.handle.net/123456789/3967.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто соціально-психологічні та психолого-педагогічні детермінанти професійної підготовки фахівців цивільного захисту, теоретичні аспекти психолого-педагогічної підготовки як міждисциплінарного, самостійного напряму в системі професійної освіти майбутніх фахівців цивільного захисту, що сприяє досягненню необхідного рівня компетентності, оптимальній адаптації особового складу ДСНС України до особливих умов діяльності, зниженню рівня психічних втрат і подоланню негативних наслідків діяльності в надзвичайних ситуаціях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семененко, Л. В. "Психолого-педагогічні аспекти самостійної роботи студентів." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47955.

Full text
Abstract:
Сьогодні вже є аксіомою ствердження про те, що освіченість людини визначається її бажанням та здатністю саму себе освічувати. Тому однією з основних задач є підготовка студентів саме до самоосвіти. У зв’язку з цим у вищий школі особливе значення має якість організації самостійної роботи студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Руденко, Лариса Анатоліївна. "Психолого-педагогічна підготовка майбутніх фахівців у контексті гуманістичної парадигми освіти." Thesis, Особистість в екстремальних умовах : матеріали VIII Всеукраїнської науково-практичної конференції, 2017. http://hdl.handle.net/123456789/3835.

Full text
Abstract:
Викладені закономірності спираються на гуманістичну парадигму освіти, відображають розуміння комунікативної культури як суспільного та індивідуально-особистісного явища й актуалізують необхідність її формування у майбутніх фахівців сфери «людина - людина» у процесі психолого-педагогічної підготовки як цілісної професійно-особистісної характеристики з метою підвищення їхньої конкурентоздатності та забезпечення саморозвитку в професійній діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Литвин, Андрій Вікторович. "Психолого-педагогічні засади професійно спрямованого навчання у ВНЗ ДСНС." Thesis, Психологічні засади забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів: матеріали І Всеукраїнської науково-практичної конференції, 2018. http://hdl.handle.net/123456789/4733.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Яловега, Наталія Іванівна. "Забезпечення необхідних психолого-педагогічних умов формування цінностей студентів." Thesis, ВНЗУ "Полтавський університет економіки і торгівлі", 2012. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/4948.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Початко, Тетяна Володимирівна, Татьяна Владимировна Початко, and Tetiana Volodymyrivna Pochatko. "Психолого-педагогічні зміни в навчальному процесі за кредитно-модульної системи." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4388.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шаронова, І. В. "Психолого-педагогічні аспекти формування здорового способу життя дітей молодшого шкільного віку." Thesis, КНТУ, 2012. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6429.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Волкогон, Андрій Дмитрович, Андрей Дмитриевич Волкогон, and Andrii Dmytrovych Volkohon. "Психолого-педагогічні та методичні особливості підготовки професорсько-викладацького складу медичних ВНЗ." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17923.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Василенко, Оксана Миколаївна. "Психолого-педагогічні умови активізації уваги студентів у процесі вивчення іноземної мови." Thesis, Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2013. http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/21556.

Full text
Abstract:
Наукова новизна одержаних результатів полягає у тому, що: - вперше виявлено прямі зв’язки між якостями уваги студентів (стійкістю, переключенням, розподілом, обсягом), здатністю встановлювати відношення між поняттями на основі виділення суттєвих ознак предметів та явищ, що слугують основою для аналогії, організованістю особистості та успішністю засвоєння іноземної мови, що мають специфіку на кожному етапі навчання у ВНЗ; - розширено уявлення про особливості юнацького віку шляхом визначення його як сприятливого для розвитку уваги у поєднанні з організованістю особистості при засвоєнні іноземної мови в умовах кредитно-модульного навчання; - розширено уявлення про характеристики організованості особистості студентів шляхом виділення у якості її складових планування своєї діяльності, відповідального ставлення до запланованого, суб’єктивного контролю; - вдосконалено зміст понять „організована увага”, „організованість особистості”: під організованою увагою розуміється увага, властивості якої досягають високого рівня розвитку і міцності взаємозв’язків, і яка функціонує в єдності з високим рівнем розвитку мислення і організованості особистості; а під організованістю особистості – якість особистості, яка виявляється у вмінні планувати свою діяльність, відповідальному ставленні до запланованого і високому рівні суб’єктивного контролю; - дістало подальшого розвитку визначення психолого-педагогічних умов розвитку якостей уваги (стійкості, переключення, розподілу, обсягу) студентів у поєднанні із розвитком мислення та організованості особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сахно, Парасковія Іванівна, Тетяна Володимирівна Початко, Татьяна Владимировна Початко, Tetiana Volodymyrivna Pochatko, Андрей Евгениевич Светлов, Paraskoviia Ivanivna Sakhno, Прасковья Ивановна Сахно, Андрій Євгенович Свєтлов, and Andrii Yevhenovych Svietlov. "Психолого-педагогічні особливості змін у навчально-виховній роботі в контексті Болонського процесу." Thesis, Видавництво Республіканського ВНЗ "Кримський гуманітарний факультет", 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/2680.

Full text
Abstract:
The process of adoption of Ukrainian higher education system to the standards of European educational range is analyzed in the paper. It reviews the psychologic-pedagogical peculiarities of changes in studying process due to the application of the ECTS. Specific practical works for the possibilities of realization of Boulogne declaration are introduced in the article.
У статті проаналізовано процеси адаптації системи вищої освіти України до стандартів європейського освітянського простору. Надасться огляд психолого-педагогічних особливостей змін у навчальному процесі у зв`язку з впровадженням кредитно-модульної системи. Представлено практичні доробки щодо можливостей реалізації положень Болонської конвенції. // Русск. версия: В статье проанализировано процессы адаптации системы высшего образования Украины к стандартам европейского образовательного пространства. Предоставлен обзор психолого-педагогических особенностей изменений в учебном процессе в связи с внедрением кредитно-модульной системы. Представлено практические разработки возможностей реализации положений Болонской конвенции. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/2680
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Педагогічна психологія"

1

Лисянська, Т. М. Педагогічна психологія. Київ: Каравела, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Савчин, М. В. Педагогічна психологія. Київ: Академвидав, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чернобровкін, В. М. Психологія прийняття педагогічних рішень. Луганськ: ЛНУ імені Тараса Шевченка, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лозниця, В. С. Психологія і педагогіка: основні положення. Київ: ЕксОб, 2003.

Find full text
Abstract:
Містить основны теми дисциплін "Загальна психологія" та "Дидактика". Розглядаються механізми психичних явищ і поведінки людини, структура діяльності, формування особистості, типи нервової системи і темпераменту, психічні стани й пізнавательні процеси
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лозниця, В. С. Психологія і педагогіка: основні положення. Київ: ЕксОб, 2001.

Find full text
Abstract:
Містить основны теми дисциплін "Загальна психологія" та "Дидактика". Розглядаються механізми психичних явищ і поведінки людини, структура діяльності, формування особистості, типи нервової системи і темпераменту, психічні стани й пізнавательні процеси
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лозниця, В. С. Психологія і педагогіка: основні положення. Київ: ЕксОб, 2000.

Find full text
Abstract:
Містить основны теми дисциплін "Загальна психологія" та "Дидактика". Розглядаються механізми психичних явищ і поведінки людини, структура діяльності, формування особистості, типи нервової системи і темпераменту, психічні стани й пізнавательні процеси
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лозниця, В. С. Психологія і педагогіка: основні положення. Київ: ЕксОб, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Максименко, С. Д. Психологія в соціальній та педагогічній практиці. Київ: Наукова думка, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Яблонко, В. Я. Психолого-педагогічні основи формування особистості. Київ: Центр учбової літератури, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Максименко, С. Д. Психологія в соціальній та педагогічній практиці : методологія, методи, програми, процедури. Київ: Наукова думка, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Педагогічна психологія"

1

Зайцева, І. О. "Формування професійних компетентностей майбутніх учителів як психолого-педагогічна проблема." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 84–111. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Педагогічна психологія"

1

Тюріна, Валентина. "ІНТЕГРАЦІЯ ПСИХОЛОГІЇ І ПЕДАГОГІКИ ЯК ТРАДИЦІЯ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВИЩОЇ ШКОЛИ." In INTEGRACIÓN DE LAS CIENCIAS FUNDAMENTALES Y APLICADAS EN EL PARADIGMA DE LA SOCIEDAD POST-INDUSTRIAL. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/24.04.2020.v4.16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Заїчко, А. С. "Психолого-педагогічні особливості використання засобів педагогічної бібліотерапії у професійній підготовці майбутніх учителів початкової школи." In Психолого-педагогічні проблеми становлення сучасного фахівця. ХОГОКЗ, 2018. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089017.2018.202.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Клименко, Ю. О., and В. В. Шевчук. "ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВЧИТЕЛЯ." In CURRENT TRENDS AND FACTORS OF THE DEVELOPMENT OF PEDAGOGICAL AND PSYCHOLOGICAL SCIENCES IN UKRAINE AND EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-80-8-1.36.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Павліченко, О. П. "Сучасне психолого-педагогічне середовище освітнього процесу." In PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: THE ART OF TEACHING AND LEARNING. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-041-4-16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Яцина, Олена. "ФЕНОМЕН ЦИФРОВІЗАЦІЇ: ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ПОГЛЯД." In SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.02.2021.v3.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Блохин, Дарина Дмитрівна. "Психолого-педагогічні засади подолання труднощів у вивченні іноземної мови." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-13-18.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються психолого-педагогічні засади вивчення іноземної мови. Авторка вдається до історичних екскурсів, наводить яскраві приклади опанування іноземної мови, дає конкретні поради психологічного подолання труднощів у вивченні мови. Ключові слова: іноземна мова, входження в чужу мову, компактний модуль, комбінування слів, автоматизація, світова мова глобіш.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кулешова, В. В., and С. О. Коваленко. "Формування у майбутніх інженерів-педагогів знань з основ соціально-педагогічної роботи в умовах вищих інженерно-педагогічних навчальних закладів." In Психолого-педагогічні проблеми становлення сучасного фахівця. ХОГОКЗ, 2018. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089017.2018.323.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Васюк, Оксана. "ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВИКЛАДАЧІВ ЗАКЛАДІВ АГРАРНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ." In РОЗВИТОК НАУКОВОЇ ДУМКИ ПОСТІНДУСТРІАЛЬНОГО СУСПІЛЬСТВА: СУЧАСНИЙ ДИСКУРС. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/13.11.2020.v3.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Морозова, Ольга. "ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ." In MODALITĂȚI CONCEPTUALE DE DEZVOLTARE A ȘTIINȚEI MODERNE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/20.11.2020.v3.22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Комарніцька, Людмила, and Ірина Завадська. "ПОНЯТТЯ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СУЧАСНОГО ПЕДАГОГА." In PUBLIC COMMUNICATION IN SCIENCE: PHILOSOPHICAL, CULTURAL, POLITICAL, ECONOMIC AND IT CONTEXT. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/15.05.2020.v4.33.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Педагогічна психологія"

1

Буряк, В. К., and Ю. В. Рева. Система психолого-педагогічних чинників. [б. в.], 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5137.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Томашевський, Володимир Володимирович. Естетична культура особистості як психолого-педагогічна категорія. КДПУ, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4945.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лов'янова, І. В., and А. В. Шамне. Психолого-педагогічні аспекти впровадження нових інформаційних технологій навчання. Криворізький державний педагогічний університет, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2255.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лов'янова, І. В. Інноваційні процеси в освіті: психолого-педагогічний аспект. [б. в.], 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2294.

Full text
Abstract:
У даній статті охарактеризовано розгортання інноваційного процесу в освіті, встановлено зв’язки, що існують між інноваціями і парадигмами в освіті. На прикладі інновацій, які належать до інформаційно-комп'ютєрної парадигми автором більш детально розглянуто психолого-педагогічні аспекти інноваційних процесів в освіті. Виділено ряд проблем, пов’язаних із впровадженням нових інформаційних технологій навчання, які умовно поділено на групи: організаційні, дидактичні та психологічні. Запропоновано шляхи подолання дидактичних та психологічних проблем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лов'янова, І. В. Синтез психолого-педагогічних підходів у профільному навчанні старшокласників. [б. в.], 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2341.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто існуючі у психології і педагогіці підходи – індивідуально-психологічний, соціально-психологічний, віковий, діяльнісний, системно-психологічний. Визначено інтегративну функцію особистісного підходу. Виділено ключові підходи для профільного навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Яковлева, В. А., І. Ю. Серьогіна, Н. В. Волкова, and Ю. С. Кулінка, eds. Підвищення якості освіти: стан, проблеми, перспективи : матеріали Всеукраїнської наукової Інтернет-конференції. Chair Л. О. Савченко. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/822.

Full text
Abstract:
У збірнику представлені матеріали Всеукраїнської наукової Інтернет-конференції «Підвищення якості освіти: стан, проблеми, перспективи». Розглядаються соціальні та психолого-педагогічні проблеми професійної підготовки молоді, актуальні питання модернізації передшкільної, початкової, середньої, профільної та вищої педагогічної освіти, вимоги сучасної школи до якісної підготовки майбутнього вчителя трудового навчання та технологій та майбутніх фахівців дошкільної освіти, можливості впровадження сучасних педагогічних технологій у системі підготовки компетентного вчителя та вихователя дошкільного закладу. Збірник призначений для науковців, викладачів, аспірантів, здобувачів вищої освіти, вчителів, вихователів дошкільних закладів, а також для широкого кола читачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сулима, Тетяна Сергіївна. Розвиток психолого-педагогічної компетентності викладачів професійного навчання в умовах виробництва. ХНУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1745.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Теплицький, Ілля Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. Розвиток творчих здібностей школярів засобами комп’ютерного моделювання: психолого-педагогічний аспект. Міленіум, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/0564/809.

Full text
Abstract:
Добре відомо, що творцями, так само, як і інтелектуалами не народжуються. Результат залежить від того, які можливості надає оточення для реалізації генетично закладеного потенціалу. Цитуючи М. Фергюсона, Ж. Годфруа з цього приводу зазначає, що творчі здібності не створюються, а вивільняються. Однак практичне розв’язання проблеми розвитку творчих здібностей стикається з рядом серйозних теоретичних утруднень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Марчик, Валентина Іванівна, ed. Фізична культура і спорт у сучасному суспільстві. Криворізький державний педагогічний університет, February 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3678.

Full text
Abstract:
Тематика представлених доповідей відповідає таким напрямам роботи конференції: психолого-педагогічні аспекти фізичного виховання, спортивного тренування та спортивно-оздоровчого туризму; медико-біологічні проблеми фізичної культури різних верств населення; професійно-педагогічна підготовка фахівців у сфері фізичного виховання і спорту; сучасні здоров’язбережувальні технології в освіті та популяризація здорового способу життя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лов'янова, І. В. Особливості профільного навчання старшокласників у підготовці їх до майбутньої професії вчителя. КДПУ, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2298.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано стан дослідження проблеми підготовки старшокласників до педагогічної професії в психолого-педагогічній науці та практиці та визначаються можливості її розв’язання в умовах профільного навчання старшокласників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography