Academic literature on the topic 'Переїзд'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Переїзд.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Переїзд"

1

М., Б. Курган, М. Курган Д., А. Гусак М., . О. Гаврилов М та Ф. Лужицький О. "Оцінка безпеки руху транспортних засобів на перетині автомобільної дороги й залізниці в одному рівні". Science and Transport Progress. Bulletin of the Dnipropetrovsk National University of Railway Transport named after Academician V. Lazaryan, № 2(98) (17 червня 2022): 45–58. https://doi.org/10.15802/stp2022/267978.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Основною метою нашої статті є оцінка стану безпеки руху транспортних засобів на перетині автомобільної дороги й залізниці в одному рівні, а також розробка заходів щодо підвищення безпеки руху. У зв&rsquo;язку з тим, що оцінка ступеня безпеки дорожнього руху на залізничних переїздах є одним із головних завдань як дорожньої експлуатаційної служби, так і служб залізничного транспорту, доцільно впровадити систему оцінки рівня безпеки для виявлення небезпечних ділянок і впровадження заходів із поліпшення умов руху на них.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Для отримання вихідних даних і методики оцінки стану безпеки руху транспортних засобів на перетині автомобільної дороги й залізниці в одному рівні автори провели огляд світової літератури за темою дослідження. На основі аналізу різних методичних підходів було обрано метод підсумкового коефіцієнта аварійності, який дає змогу оцінити стан безпеки в результаті проведеної модернізації чи нових проєктних рішень, тобто в умовах відсутності даних про ДТП.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;З&rsquo;ясовано, що за величиною підсумкового коефіцієнта аварійності залізниці переїзди можна віднести до одного з чотирьох класів: безпечні, малобезпечні, небезпечні, дуже небезпечні. Досліджено питання зниження ризику аварійності у випадку взаємодії залізничного й автомобільного транспорту.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Набули подальшого розвитку наукові підходи до оцінки безпеки руху транспортних засобів на перетині автомобільної дороги й залізниці в одному рівні з обчисленням коефіцієнтів аварійності та показників небезпеки на основі даних підсистеми &laquo;АІС Переїзд&raquo;, яку впроваджують на залізницях України.&nbsp;<strong>Практична значимість</strong>. Отримані результати будуть корисні для проведення заходів із підвищення безпеки руху транспорту на залізничних переїздах, особливо на напрямках упровадження швидкісного руху поїздів. Застосування автоматизованої інформаційної підсистеми &laquo;АІС Переїзд&raquo; дозволить без додаткових трудових витрат за методом підсумкового коефіцієнта аварійності оцінювати безпеку руху залізничного й автотранспорту в зоні залізничних переїздів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Треніна, А. С. "Залізничний переїзд - зона небезпеки". Безпека життєдіяльності, № 5, травень (2018): 23–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

М., Б. Курган М. Б., О. Ф. Лужицький, Р. В. Іванов, Н. П. Хмелевська та В. С. Хмелевський. "Упровадження інноваційних технологій під час модернізації наявних переїздів для організації швидкісного руху поїздів". Science and Transport Progress, № 1(105) (25 березня 2024): 62–83. https://doi.org/10.15802/stp2024/303191.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Основна мета роботи &ndash; огляд інноваційних технологій для підвищення безпеки на перетині залізничних колій з автомобільними дорогами. Об&rsquo;єктом дослідження є процеси функціонування &ndash; залізничних переїздів за різної інтенсивності і параметрів руху транспорту, що вимагають вирішення досить широкого кола завдань теоретичного, практичного й організаційного плану.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Дослідження ґрунтується на теорії математичного моделювання та чисельних методах розрахунків на ЕОМ. Предметом дослідження є показники, що дозволяють оцінити стан безпеки після проведеної модернізації чи нових проєктних рішень.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Запропоновано модель удосконаленого методу підсумкового коефіцієнта, що дозволяє прогнозувати зміни у вихідних даних та отримувати різні значення підсумкового коефіцієнта, а отже, планувати заходи з упровадження інноваційних технологій, що підвищують безпеку руху на переїздах. Закриття залізничних переїздів або перехід на дворівневий перетин залізниці й автодороги (шляхопроводи) &ndash; це єдиний спосіб повністю усунути ризик. Однак практично неможливо негайно закрити всі залізничні переїзди. Крім фінансових та практичних обмежень, зручність користувача все ще має бути ключовим фактором. Використовуючи методи ієрархій, мозкового штурму та інші, можна визначати надійний набір показників для оцінки й забезпечення загальної безпеки пасажирів і транспорту, пов&rsquo;язаних з усіма аспектами проєктування, будівництва, обслуговування та експлуатації залізничної мережі. Упровадження інноваційних технологій під час модернізації наявних переїздів є важливим кроком на шляху до організації швидкісного руху поїздів. Ці технології дозволять підвищити рівень безпеки руху на залізничних переїздах і захистити життя людей.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Вирішено науково-прикладну задачу щодо впровадження інноваційних технологій під час модернізації наявних переїздів для організації швидкісного руху поїздів.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong> Реалізація обґрунтованої технології модернізації наявних переїздів забезпечить значне підвищення безпеки руху транспорту і пропускної спроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

М., Б. КУРГАН, М. КУРГАН Д. та Ф. ЛУЖИЦЬКИЙ О. "ДОСЛІДЖЕННЯ НЕРІВНОСТЕЙ КОЛІЇ В МЕЖАХ ЗАЛІЗНИЧНИХ ПЕРЕЇЗДІВ". Science and Transport Progress, № 5(59) (3 грудня 2015): 84–96. https://doi.org/10.15802/stp2015/55341.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Перетин автомобільних доріг із залізницею в одному рівні &ndash; залізничний переїзд &minus;є зоною підвищеної небезпеки для залізничного та автомобільного транспорту. Майже половина всіх переїздів розташовані на маршрутах основних пасажирських перевезень. Звідси виникає проблема утримання й обслуговування місць перетину залізниці та автодороги. Метою даної роботи є оцінка процесів виникнення та розвитку нерівностей колії у зоні переїзду й виявлення факторів, що їх спричиняють.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Наявність відступів у плані й профілі в межах залізничного переїзду та на підходах до нього знижують плавність їзди і комфорт пасажира. На сьогодні існують різні можливості для зйомки натурної геометрії залізничної колії. Для проведення досліджень значної кількості ділянок за тривалий термін експлуатації найбільш зручним, перш за все, враховуючи регулярність заїздів, залишається стрічка колієвимірювального вагону. Однак цей засіб спрямовано для оцінки стану залізничної колії, а не для визначення точного геометричного положення. Так, при спробі визначати за колієвимірювальною стрічкою дійсні обриси нерівностей колії виникає низка складностей.<strong>&nbsp;Результати.</strong>&nbsp;Проведений статистичний аналіз показав стійку тенденцію накопичення нерівностей колії у зоні розташування переїзду. Як правило, рівень нерівностей у вертикальній площині зростає в 1,3&minus;3,2 рази, та в 1,2&minus;2,0 рази &ndash; в горизонтальній площині (у порівнянні з ділянками за межами переїзду). Під час прогину колії від дії рухомого складу в зоні переїзду залізобетонні плити працюють як ребра жорсткості, обмежуючи прогини рейкошпальної решітки. При розташуванні коліс візка до (або після) і в межах переїзду розрахункові модулі пружності підрейкової основи, приведені до точки контакту колеса, можуть відрізнятись до 3 разів.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>Набули подальший розвиток питання оцінки та дослідження розвитку нерівностей колії.&nbsp;Отриманостатистичні дані щодо накопичення нерівностей колії у зоні переїзду. Надано аналітичні обґрунтування зміни характеристик напружено-деформаційної роботи колії в місці укладання переїзду.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;Отримані результати будуть корисні для проведення заходів щодо поліпшення плавності руху поїздів і підвищення рівня комфортабельності їзди.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Hubeladze, I. G. "ЗАСОБИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ СІЛЬСЬКОЇ МОЛОДІ, ЯКА МІГРУВАЛА В МІСТО". Scientific Studios on Social and Political Psychology, № 40(43) (17 листопада 2017): 101–14. http://dx.doi.org/10.33120/ssj.vi40(43).65.

Full text
Abstract:
Розглядаються основні соціально-психологічні засоби підтримки сільської молоді в процесі її міграції до міста. Обстоюється думка, що переїзд із сільської місцевості до принципово іншого, міського, середовища є складною життєвою ситуацією і може супроводжуватися різного роду дезадаптаційними проявами. Основними деструктивними переживаннями під час міграції можуть бути тривожність, напруженість, розгубленість, безпорадність та песимізм. Обґрунтовується доцільність використання різноманітних напрямів і форм роботи з різними категоріями молодих мігрантів: сільськими старшокласниками на етапі прийняття ними рішення про переїзд, студентами сільського походження та працюючою в місті сільською молоддю. Ефективні засоби мають бути спрямовані на актуалізацію соціальної мобільності сільської молоді, активізацію її самосприйняття в новому середовищі, підвищення рівня рефлексії і вироблення вміння ставити життєві цілі з урахуванням реальної соціальної ситуації та досягати їх. Важливим складником адекватної адаптації названо розширення самосвідомості мігранта – уміння усвідомлено робити вибір і брати відповідальність за його наслідки, тобто постійно самовдосконалюватись у процесі особистісного розвитку. Основні напрями цієї роботи мають бути пов’язані зі стимуляцією розвитку таких особистісних якостей, як самостійність, відповідальність, інтегрованість, а також керованість пізнавальної та емоційної діяльності. Описано авторську програму соціально-психологічного тренінгу соціально-психологічної адаптації студентів сільського походження до міського середовища, яка має п’ять модулів. Метою запропонованого тренінгу є сприяння психологічній адаптації студентів сільського походження до нового соціального середовища, знаходження оптимальних моделей поведінки в міському середовищі, формування навичок конструктивного спілкування та ефективної взаємодії із жителями міста. Програму апробовано практичними психологами низки закладів вищої освіти, які підтвердили її ефективність і доцільність використання в роботі із студентами сільського походження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шарепина, Екатерина Александровна. "Программа «Земский доктор» как фактор миграции врачей на периферию регионов Центрального федерального округа". Демографическое обозрение 9, № 4 (2022): 104–25. http://dx.doi.org/10.17323/demreview.v9i4.16745.

Full text
Abstract:
Программа «Земский доктор» (далее Программа) в 2022 г. отмечает 10-летний юбилей, наряду с положительными эффектами исследователи и эксперты отмечают ряд проблем ее реализации и спорность достигнутых результатов. Существующие исследования конструируют социально-демографический «портрет» врачей-участников без привязки к мотивациям и направлениям переезда, что противоречит подходу рассмотрения процесса миграции как комплексного, обоснованного в теории push-pull факторов миграции Э. Ли. В данной работе представлена классификация стратегий, основанная на мотивациях к переезду (притягивающие и выталкивающие факторы); обстоятельствах, осложняющих процесс переезда; социально-демографических характеристиках врачей-мигрантов и их миграционных намерениях. Эмпирическая база исследования: биографические интервью с врачами – участниками Программы и экспертные интервью с руководителями и кадровыми службами медучреждений из 9 регионов Центрального федерального округа. В 5 из 6 выделенных стратегий переезд мотивируется совокупностью факторов и выходит за рамки только материальной мотивации. В большей степени остаются работать в медучреждениях те врачи – участники Программы, которые заинтересованы в переезде в более крупный или центральный населенный пункт или наоборот в «побеге» из предыдущего населенного пункта (используют средства Программы как стартовый капитал), а также те, кто получают выплаты при возвращении в родной населенный пункт по семейным причинам или для отработки целевого направления. Врачи, участвующие в Программе исключительно для получения материальных выплат, предпочитают формат маятниковых перемещений или оценивают свой переезд как временный. Основной практический вывод статьи заключается в том, что программы компенсационных выплат для более эффективной работы должны быть дополнены неэкономическими стимулами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Grübel, R. "Культура как переход / перевод. «Небесное животное» Веры Павловой". Critique and Semiotics, № 1 (2019): 10–25. http://dx.doi.org/10.25205/2307-1737-2019-1-10-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Єфанов, В. А. "ЕКОНОМІКА СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ ВОЄННОГО ЧАСУ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ". Трансформаційна економіка, № 1 (06) (26 квітня 2024): 22–26. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8141/2024-6-4.

Full text
Abstract:
В статті приведено основні концептуальні зміни специфіки розвитку сільських територій, котра сформувалась в регіоні з початком повномасштабних воєнних дій на території України в тому числі й у Харківській області. Визначено, як головний напрямок, для державної підтримки розвитку регіону, завдання вистояти перед ворожою навалою, захистити соціальні інтереси населення та допомогти економіці справитись з воєнними викликами. Розглянуто наслідки воєнних дій для сільських територій, в тому числі в Харківській області. Визначено сільські території, які найбільше постраждали в плані соціальної захищеності, зайнятості на ринку праці, безпеки та економічної діяльності. Розглянуто основні наслідки боїв на території області та ті проблеми, котрі виникли в їх результаті. Приведено специфіку економічної діяльності в сільській місцевості, в першу чергу, аграрного виробництва, в період воєнного стану. Розкрито проблематику розвитку аграрного сектору регіону через припинення діяльності та переїзд багатьох сільгосппідприємств, знищення матеріальної бази виробництва, значних масштабів замінованих та забруднених війною територій, скорочення кількості жителів сільської місцевості. Розглянуто основні вектори діяльності державної воєнної адміністрації в сфері підтримки життєдіяльності села. Визначено основні особливості державної підтримки для сільських територій в умовах війни. Функціонування сільських територій в умовах війни стикається з значною кількістю проблем, тому, через падіння економіки основним пріоритетом обласної та місцевої влади став соціальний захист населення, відновлення та збереження робочих місць і підтримка бізнесу. Значено, що сільські території Харківської області на 2023 рік в результаті бойових дій зазнають значного занепаду та зниження рівня життя населення в них, в тому числі через зростання екстенсивного виробництва та натурального господарства. В першу чергу, це стосується територій, де проходять бої та котрі були в окупації, але й інші села теж зазнають значного воєнного тиску, а підтримка їх діяльності носить мінімальний характер, не даючи ефективного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Безверха, Вікторія, та Лариса Філоретова. "ІСТОРИЧНА ПАМ’ЯТЬ ПРО В. І. ГРИГОРОВИЧА В ГАЗЕТНІЙ ПРЕСІ ТА МОНУМЕНТАЛЬНОМУ ПРОСТОРІ КРОПИВНИЦЬКОГО". Історія та археологія, № 1 (10 квітня 2025): 108–14. https://doi.org/10.32782/cusu-hist-2025-1-10.

Full text
Abstract:
У 2025 році виповнюється 210 років з дня народження видатного славіста, педагога, етнографа, археолога, професора Віктора Івановича Григоровича. У пропонованій статті проаналізовано публікації, присвячені В. І. Григоровичу, які були надруковані в пресі Кіровоградщини протягом 1991–2014 років. Авторами опрацьовано газети «Народне слово», «21-й канал», «Вечірня газета», «Кіровоградська правда» та «Вєдомості плюс». Більшість з матеріалів у пресі щодо В. І. Григоровича пов’язана з пам’ятними датами. Публікації в пресі підготовлені місцевими краєзнавцями. Вони висвітлюють біографічні дані, науковий доробок, педагогічну діяльність та спрямовані на збереження історичної пам’яті про вченого. Визначено дві основні групи публікацій у місцевій пресі. До першої належать статті, що зосереджуються на біографії та дослідницькій діяльності Віктора Григоровича. Другу групу представляють матеріали, що розкривають питання встановлення та збереження монументальних пам’ятників В. І. Григоровичу. Можна простежити, що в статтях окремо акцентовано на збереженні пам’яті про Віктора Івановича Григоровича як видатну постать у контексті регіональної історії. Варто відзначити, що майже в кожній з публікацій згадується переїзд В. Григоровича до нашого міста та його намір провести ґрунтовне етнографічне й історичне дослідження на Півдні України. Дослідження показує, що місцева преса відіграє важливу роль у формуванні історичної пам’яті, наголошуючи на значущості вшанування спадщини видатного науковця. Збереження пам’ятників та посилення уваги до наукового доробку В. І. Григоровича є важливими складниками культурного простору міста Кропивницького.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гаврилюк, Світлана, Сергій Мелесик, and Наталія Воробйова. "THE STRATEGIC DEVELOPMENT CHALLENGES OF TOURIST DESTINATIONS IN THE WARTIME CONDITIONS." "Scientific notes of the University"KROK", no. 2(74) (June 30, 2024): 116–24. http://dx.doi.org/10.31732/2663-2209-2024-74-116-124.

Full text
Abstract:
У статті представлене дослідження особливостей управління туристичною дестинацією в умовах воєнного часу, обгрунтовано основні проблеми управління дестинацією в цих умовах, що перешкоджають управлінню туристичною дестинацією у воєнний час. Автори виконали комплексне дослідження критичних факторів, що впливають на стратегічне управління туристичними дестинаціями у непрогнозованих умовах війни. Визначено завдання та основні особливості стратегічного управління за таких обставин. Проаналізовано тенденції розвитку туристичного підприємництва в Україні, систематизовано основні проблеми і загрози. Автори систематизували та узагальнили виклики, з якими зіштовхуються в умовах воєнного стану суб’єкти туристичного підприємництва, серед яких: зниження туристичного попиту, вимушений переїзд значної частини населення, обмеження на виїзд за кордон для чоловіків, закрите небо, зростання операційних витрат, зниження безпеки туристів та інше. Зазначається, що інструментами вирішення цих проблем можуть стати розробка нових турів та переорієнтація туристичної діяльності на більш перспективні туристичні напрямки в умовах військових конфліктів. Досліджено переваги туристичних дестинацій як основи формування оптимальної стратегії управління в умовах воєнного часу. Акцентовано увагу на стратегічні та тактичні можливості для підтримки розвитку туристичного підприємництва у контексті сучасних викликів. Наукова новизна отриманих результатів полягає у комплексному вивченні даної проблематики та знаходженні нових підходів щодо управління туристичними напрямками в умовах невизначеності. Методологічною основою дослідження є загальнотеоретичні та специфічні методи, зокрема, метод логічного узагальнення, порівняльного аналізу, теоретичної інтерпретації, а також аналітичний, системний методи, порівняльний аналіз і систематизація. Результати проведеного дослідження можуть бути корисними у практичній роботі туристичних підприємств, які прагнуть підвищити ефективність своєї господарської діяльності в умовах воєнного часу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Переїзд"

1

Тахтаулова, Марія Юріївна. "Становлення залізничного сполучення у Харкові як фактор впливу на розширення вуличної мережі". Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/5877.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Жмака, К. С., Яків Олександрович Ляшенко, Яков Александрович Ляшенко та ін. "Дослідження періодичного впливу на нанотрибологічну систему при фазовому переході другого роду". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44356.

Full text
Abstract:
Розглядається механічний аналог трибологічної системи, що складається з двох контактуючих блоків, один з яких закріплений між двома пружинами, а інший приведений в неперервний періодичний рух. Вивчення кінетики плавлення ультратонкої плівки мастила, що затиснута між атомарно-гладкими поверхнями блоків, здійснюється на основі подальшого розвинення термодинамічної моделі [1,2], що виходить з теорії фазових переходів Ландау. Дана модель враховує перехід мастила в рідиноподібний стан як за рахунок термодинамічного плавлення, так і при перевищенні напруженнями межі плинності. Для опису стану мастила записаний вираз для густини вільної енергії у вигляді розкладання в ряд за степенями параметра порядку. В якості параметра порядку обирається модуль зсуву, який приймає нульові значення в рідиноподібній фазі, і ненульові – в твердоподібній. Перетворення між структурними станами мастила описуються як фазові переходи другого роду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Прокопенко, Антоніна Вадимівна, Антонина Вадимовна Прокопенко, Antonina Vadymivna Prokopenko, Олена Миколаївна Медвідь, Елена Николаевна Медведь та Olena Mykolaivna Medvid. "Перевод дискурса политинтервью". Thesis, Новгородский государственный университет им. Ярослава Мудрого, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/38657.

Full text
Abstract:
У статті досліджується роль перекладу у сучасних процесах міжкультурної комунікації, де переклад розглядається у якості механізму репрезентації інших культур.<br>В статье рассматривается роль перевода в современных процессах межкультурной коммуникации, где перевод рассматривается как механизм репрезентации других культур.<br>The article investigates translation role in the modern processes of cross-cultural communication. Translation is regarded as the mechanism of other culture representation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Койдан, А. А., С. Є. Холодов, О. В. Васильєв та Д. Г. Ганшин. "Розумний пішохідний перехід". Thesis, ХНУРЕ, 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/18747.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Грес, В. М. "Дослідження магнітних нанокластерних систем на основі феноменологічного підходу Ландау". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87399.

Full text
Abstract:
В магістерській роботі було досліджено вплив магнітних властивостей на переходи між різними станами речовини. В нашому дослідженні основна увага була приділена магнітним властивостям нанокластерних систем. Зміна магнітної сприятливості кластерів може показати їх природу, а саме, чи є вони слабкими парамагнетиками. Для аналізу магнітних властивостей нанокластерів та дослідження умов переходу між різними магнітними станами було використано аналітичний підхід на основі феноменологічної теорії Ландау.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лихина, А. А. "Перевод сайтов: жизненно важный инструмент глобализации". Thesis, Издательство СумГУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16754.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дорда, Віталій Олександрович, Виталий Александрович Дорда, Vitalii Oleksandrovych Dorda та А. А. Лихина. "Перевод сайтов: жизненно-важный инструмент глобализации". Thesis, Изд-во СумГУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16453.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Олємской, Олександр Іванович, Александр Иванович Олемской, Oleksandr Ivanovych Oliemskoi та ін. "Переход в бистабильный режим квазиравновесной конденсации". Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12712.

Full text
Abstract:
Развитие современных нанотехнологий достигается исполь-зованием разнообразных методов, одним из которых является конденсация вещества в стационарном режиме, близком к фазовому равновесию. Этот метод позволяет получать весьма нетривиальные структуры, примеры которых дают ступенчатая поверхность монокристаллов никеля, разнообразные структуры конденсатов алюминия, ажурная структура меди, фрактальные поверхности углерода и титана и т.д. Развитие современных нанотехнологий достигается использованием разнообразных методов, одним из которых является конденсация вещества в стационарном режиме, близком к фазовому равновесию. Этот метод позволяет получать весьма нетривиальные структуры, примеры которых дают ступенчатая поверхность монокристаллов никеля, разнообразные структуры конденсатов алюминия, ажурная структура меди, фрактальные поверхности углерода и титана и т.д. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12712
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Августова, Олена Олександрівна, та Ірина Олександрівна Кухарчук. "Перехід на міжнародні стандарти вітчизняних підприємств". Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53692.

Full text
Abstract:
1. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні : Закон України в редакції від 16.11.2018 № 996-XIV. 2. Міжнародні стандарти фінансової звітності. ГоловБух. URL: https://www.golovbukh.ua/article/7302-mjnarodn-standarti-fnansovo-zvtnost-2018 3. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та фінансової звітності : навч. посіб. / Лучко М. Р., Бенько І. Д., Яцишин С. Р., Мельник Н. Г. Тернопіль : ТНЕУ, 2018. 390 с.<br>Досліджено особливості формування фінансової звітності підприємств при переході на міжнародні стандарти обліку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мельніков, Р. О. "Дослідження впливу модуля зсуву на процеси межового тертя поверхні льоду". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87413.

Full text
Abstract:
Магістерська робота присвячена дослідженню розм’якшення льоду при терті, що відбувається в наслідок мимовільного виникнення деформації зсуву. В ході роботи була описана модель перетворення за допомогою рівняння Кельвіна-Фойгта для в’язкопружного середовища та рівняння теплопровідності. Також враховано вплив деформації модуля зсуву та флуктуацій параметра порядку, спряженого поля і керуючого параметра на процеси на поверхні льоду з використанням масштабного коефіцієнту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Переїзд"

1

Тороп, П. Тотальный перевод. Tartu ulikooli kirjastus, 1995.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ejger, Genrik V. Aspekty teorii perevoda i izbrannye poėtičeskie perevody: K 90-letiju so dnja roždenija doktora filologičeskich nauk professora Genricha Vil'gel'moviča Ejgera. Charkovskij nacionalʹnyj universitet imeni V.N. Karazina, 2014.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Алексеева, И. С. Устный перевод. Немецкий язык. Союз, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Алексеева, И. С. Устный перевод. Немецкий язык. Союз, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ардаматский, В. И. Перед штормом. Политиздат, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Каверин, В. А. Перед зеркалом. Университетское, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Каверин, В. А. Перед зеркалом. Лумина, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кресс, В. Перед занавесом. Бизнес-Пресс, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мухтар, Х. Перед бурей. Башкир. кн. изд-во, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Монтандон, Шарль. Путеводитель путешественника по Крыму, украшенный картами, планами, видами и виньетами и предваренный введением о разных способах переезда из Одессы в Крым: Перевод с французского. Стилос, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Переїзд"

1

Голяк, Светлана. "Устный перевод на кафедре славистики филологического факультета Белградского университета". У Руски језик у Србији и Републици Српској данас. Славистичко друштво Србије, 2023. http://dx.doi.org/10.18485/sd_ruski75.2023.ch21.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Zareckij, Jurij. "Перенос-перевод-локализация европейских научных знаний в учебниках Копиевского." In Biblioteca di Studi Slavistici. Firenze University Press, 2024. https://doi.org/10.36253/979-12-215-0585-6.27.

Full text
Abstract:
The Transfer-Translation-Localization of European Scientific Knowledge in Kopievsky’s Textbooks. The article examines the methods of introducing European scientific knowledge into the Russian language used by Ilya Fedorovich Kopievsky (c. 1651–1714) in his textbooks, compiled and published in Amsterdam by decree of Peter the Great. Particular attention is paid to the strategies and techniques used by Kopievsky when transferring this knowledge into a different linguistic and cultural environment. To denote these strategies and techniques, along with the concepts of “translation” and “compilation,” the article uses the notion of “localization.” In the opinion of its author, this notion more accurately reflects both the essence of Kopievsky’s efforts and the process of transferring European knowledge to Petrine Russia as a whole.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Čelbaeva, Tat’jana. "Латинский перевод Томаса Консетта Грамматики М. Смотрицкого (1648 г.). История одного перевода." In Biblioteca di Studi Slavistici. Firenze University Press, 2024. https://doi.org/10.36253/979-12-215-0585-6.12.

Full text
Abstract:
Thomas Consett's Latin Translation of M. Smotritsky's Grammar (1648): The History of a Translation. The following article presents the Latin translation of M. Smotrytsky’s grammar (as printed 1648) by Thomas Consett. Consett, an English priest and missionary who spent ca. 10 years of his live in Russia, wrote this translation in the first third of the 18th century. The translation as well as further “Russian” books owned by Consett are being kept in the archives of the Francke-Foundations in Halle and are interesting for scientific researchers as many of them are unique and yet not deeply investigated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Lourié, Basil. "История Мученичества Мāр Ḳӯрйāḳӯca и Йōлӣтͅы (Кирика и Иулитты). ܐܛܝܠܘܝ ܗܡܐܕܘ ܣܘܩܪܘܩ ܝ ܪܡ ܐܕܗܣܕ ܐܬܝܥܫܬ Критический текст, перевод, исследование А. А. Терпелюк Martyrdom Of Mār Qūryāqūs and Yōlīṭī (Cyriacus & Julitta). Critical Text, Russian Translation From Syriac, and research by Alisa A. Terpelyuk." In Patrologia Pacifica: Selected Papers Presented to the Asia Pacific Early Christian Studies Society, edited by Vladimir Baranov and Kazuhiko Demura. Gorgias Press, 2010. http://dx.doi.org/10.31826/9781463229443-023.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kaloh Vid, Natalia, and Mihaela Koletnik. "Передача единиц шотландского диалекта в переводах Роберта Бернса на русский и словенский языки." In Slavistična prepletanja 2. University of Maribor Press, 2022. http://dx.doi.org/10.18690/um.ff.4.2022.6.

Full text
Abstract:
Перевод диалектных выражений и диалектально маркированных слов является одной из самых сложных задач стоящих перед художественным переводчиком. Замена таких выражений литературными означает вмешательство в стилистические особенности оригинала, при этом об использовании диалекта языка перевода часто не может быть и речи из-за пестроты и разнообразия диалектов, особенно в Словении. Материалом исследования послужили переводы известного шотландского поэта Роберта Бернса на русский и словенский языки. Автором русского перевода является Самуэль Маршак, а словенский перевод подготовил Янез Менарт. Целью исследования является анализ способов передачи разговорного шотландского языка, который очень часто встречается в стихах Бернса, в русском и словенском переводах. Результаты исследования показали, что характерные для Бернса диалектные выражения Маршак заменил литературными и таким образом диалект в русском переводе был полностью утрачено. Менарт подошел к данной переводческой задачи по-другому и в его переводах прослеживается много диалектных и разговорных выражений.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

"Переход к устойчивому труду." In Human Development Report (Russian Version). UN, 2016. http://dx.doi.org/10.18356/5a44ec5d-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

"Глава 7. Перевод империи." In Music from a Speeding Train. Academic Studies Press, 2022. https://doi.org/10.1515/9798887190129-010.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мозгунова, А. Д. "ПЕРЕВОД КАЛАМБУРОВ В ТЕКСТАХ ЯПОНСКОЙ РЕКЛАМЫ". У АКТУАЛЬНЫЕ ВОПРОСЫ ЯПОНИСТИКИ:ЯЗЫК, КУЛЬТУРА, ЛИНГВОДИДАКТИКА. ООО ИЗДАТЕЛЬСТВО КЛЮЧ-С, 2023. http://dx.doi.org/10.56700/kluch.2023.78.32.011.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Метеленко, Н. Г., В. О. Оглобліна та В. С. Сумма. "ПОВОЄННЕ «ЗЕЛЕНЕ» ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ: ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ПЕРЕХІД". У ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ КРАЇНИ. Publishing house “Liha-Pres”, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-255-8-5.

Full text
Abstract:
Окреслено принципи «зеленої» післявоєнної відбудови України у напрямку сталого розвитку економіки та громад. Обґрунтовано, що Європейський досвід енергетичного переходу, який відбувається з використанням найкращих доступних технологій та практик, – це стра тегічний вектор енергетичного переходу України у повоєнному часі, який вже сьогодні формується як на регіональному, так і на загальнодержавному рівнях. Проаналізовано зміни в генерації електроенергії та структуру українського ринку відновлюваних джерел енергії (далі – ВДЕ). Обґрунтовано необхідні і достатні умови економічного механізму заохочення генерації електроенергії відновлюваною енергетикою. Окреслено вимушені дії України щодо трансформування власної енергосистеми, пошуку альтернативних шляхів її захисту, які були спричинені агресією російської федерації та розкрито програми міжнародної підтримки розвитку української енергосистеми. Доведено економічну доцільність розвитку інвестування у такі відновлювані джерела енергії в Україні, як фотовольтаїчні електростанції (далі – СЕС) та виділено низку ключових ризиків та бар’єрів, які можуть загрожувати інвестиціям у проекти відновлюваної енергії, та сонячної енергетики зокрема. Обґрунтовано, що енергетична стратегія України потребує амбітних змін у повоєнному періоді відновлення України, які повинні забезпечувати енергетичну незалежність і енергетичну безпеку держави та сприяти підвищенню добробуту громадян, а ВДЕ повинні 94 бути не однією з опцій диверсифікації енергетичних ресурсів, а основою відбудови енергетичної системи України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

"Невидимый кризис перед нами". У Народонаселение мира. United Nations, 2023. http://dx.doi.org/10.18356/9789210015042c003.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Переїзд"

1

Аблецова, Н. Синюков В. А. "ПЕРЕВОД В ЦИФРОВОМ МИРЕ". У НОВЫЕ БИЗНЕС-МОДЕЛИ ЦИФРОВОЙ ЭКОНОМИКИ В СУБЪЕКТАХ РФ. ХГУЭП, 2022. http://dx.doi.org/10.38161/978-5-7823-0753-0-2022-230-238.

Full text
Abstract:
Статья посвящена переводу как виду учебной и научной деятельности, машинному переводу как инструменту решения переводческих задач. В статье рассматриваются работы студентов, выполненные в рамках конкурса переводов экономических текстов, анализируются основные ошибки. Вниманию читателей предлагается несколько вариантов машинного перевода экономического текста, дается краткая характеристика примененных переводческих программ, анализируются особенности переводов, выполненных с использованием искусственного интеллекта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Григорьев, М. В., А. А. Гармонов, А. В. Русейкина та Th Schleid. "Ферромагнитный переход в EuScCuSe3". У VI Школа-конференция молодых учёных «Неорганические соединения и функциональные материалы». NIIC SB RAS, 2022. http://dx.doi.org/10.26902/icfm_2022_099.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Логвинова, Мария Викторовна, Никита Сергеевич Исупов та Станислав Викторович Придвижкин. "Достоинства и недостатки армирования железобетонных конструкций в различных программных комплексах". У IV Международная научно-практическая конференция «BIM-моделирование в задачах строительства и архитектуры». СПбГАСУ, 2021. http://dx.doi.org/10.23968/bimac.2021.023.

Full text
Abstract:
Переход на BIM системы уже начался и с каждым днем все больше заказчиков требуют в технических заданиях, чтобы проект был разработан в виде информационной модели, а для того, чтобы выпускать конкурентноспособный продукт перед компаниями встает проблема выбора и внедрения современных программных комплексов для высококачественного, эффективного проектирования. Тема преимущества BIM над CAD достаточно изучена в научной литературе, также ее активно затрагивают в специализированных блогах и форумах. Целью данной работы является рассмотрение особенностей армирования в программных комплексах Tekla Structures, Renga, Autodesk Revit и выбор оптимального и эффективного для работы ПО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гавриленко, Н. Н. "ПРЕАДАПТИВНОСТЬ В ДИДАКТИКЕ ПЕРЕВОДА". У ЭКОЛОГИЯ. КОММУНИКАЦИЯ. ПЕРЕВОД. Бурятский государственный университет имени Доржи Банзарова, 2020. http://dx.doi.org/10.18101/978-5-9793-1544-7-2020-73-79.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дашинимаева, П. П. "ЭКОЛОГИЯ МЫШЛЕНИЯ VS. МЕТОДОЛОГИЯ МЕЖКУЛЬТУРНОЙ КОММУНИКАЦИИ". У ЭКОЛОГИЯ. КОММУНИКАЦИЯ. ПЕРЕВОД. Бурятский государственный университет имени Доржи Банзарова, 2020. http://dx.doi.org/10.18101/978-5-9793-1544-7-2020-11-17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сухих, Д. А. "ЭКОЛОГИЯ НАУЧНОЙ КУЛЬТУРЫ (НА ПРИМЕРЕ ФРАНЦУЗСКОГО МИКРОМЕТРАЖНОГО КИНО)". У ЭКОЛОГИЯ. КОММУНИКАЦИЯ. ПЕРЕВОД. Бурятский государственный университет имени Доржи Банзарова, 2020. http://dx.doi.org/10.18101/978-5-9793-1544-7-2020-66-72.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Семенова, Э. В. "ПРАГМАТИЧЕСКИЙ АСПЕКТ ПЕРЕВОДА НАЗВАНИЙ ФИЛЬМОВ С КИТАЙСКОГО НА РУССКИЙ ЯЗЫК". У ЭКОЛОГИЯ. КОММУНИКАЦИЯ. ПЕРЕВОД. Бурятский государственный университет имени Доржи Банзарова, 2020. http://dx.doi.org/10.18101/978-5-9793-1544-7-2020-106-149-156.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Манчурина, Л. Е., та А. А. Васильева. "ЭКОЛОГИЯ В ПЕРЕВОДЕ КАК ФАКТОР СОХРАНЕНИЯ РОДНОГО ЯЗЫКА". У ЭКОЛОГИЯ. КОММУНИКАЦИЯ. ПЕРЕВОД. Бурятский государственный университет имени Доржи Банзарова, 2020. http://dx.doi.org/10.18101/978-5-9793-1544-7-2020-106-128-134.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Горшкова, В. Е. "ЭКОЛОГИЯ МЕЖКУЛЬТУРНОГО ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ (на материале современного французского кино)". У ЭКОЛОГИЯ. КОММУНИКАЦИЯ. ПЕРЕВОД. Бурятский государственный университет имени Доржи Банзарова, 2020. http://dx.doi.org/10.18101/978-5-9793-1544-7-2020-18-27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Клюканов, И. Э. "НЕСКОЛЬКО ЗАМЕЧАНИЙ ОБ ЭКОЛОГИЧНОСТИ КОММУНИКАЦИИ". У ЭКОЛОГИЯ. КОММУНИКАЦИЯ. ПЕРЕВОД. Бурятский государственный университет имени Доржи Банзарова, 2020. http://dx.doi.org/10.18101/978-5-9793-1544-7-2020-6-10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Переїзд"

1

ГАБОВ, АНДРЕЙ ВЛАДИМИРОВИЧ. ПЕРЕХОД ПРАВ УЧРЕДИТЕЛЯ АВТОНОМНОЙ НЕКОММЕРЧЕСКОЙ ОРГАНИЗАЦИИ. DOI CODE, 2021. http://dx.doi.org/10.18411/0131-5226-2021-23745.

Full text
Abstract:
Пандемия обострила и сделала актуальными множество проблем, которые в более спокойные времена не привлекали пристального внимания. Одна из них — переход прав учредителей некоторых унитарных некоммерческих организаций. В нотариальной практике стали возникать вопросы о возможности наследования прав и обязанностей учредителей автономных некоммерческих организаций: нотариусы исходят в таких случаях из невозможности наследования. Тем самым не только нарушаются права и обязанности наследников, но и ставится под угрозу существование таких организаций. Автор статьи показывает, что подобный подход противоречит действующему законодательству; при этом со всей очевидностью требуется довольно серьезная работа по модификации правового положения автономной некоммерческой организации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kolesnikova, Marina. «Зеленое восстановление» ЕС: морские компоненты. Institute of Europe, Russian Academy of Sciences (IERAS), 2020. http://dx.doi.org/10.15211/analytics412020.

Full text
Abstract:
16 сентября председатель Европейской комиссии Урсула фон дер Ляйен в своем выступлении перед Европейским парламентом представила программу действий ЕС для выхода из вызванного пандемией кризиса, а также дальнейшего «зеленого восстановления». Переход ЕС на новые экономические, экологические и социальные позиции с целью определения глобальной повестки развития требует разносторонних структурных и технологических реформ. Эти установки основаны на использовании возможностей морской («синей») экономики ЕС и определяют пути ее развития, включая отдельные отраслевые и региональные направления.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Савосько, Василь Миколайович. Екологічна роль геохімічних бар’єрів в розподілі та міграції важких металів в ґрунтах територій, що межують з залізорудними гірничо-збагачувальними комбінатами. Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, 2001. http://dx.doi.org/10.31812/0564/309.

Full text
Abstract:
Вивчені закономірності розподілу рухомих форм важких металів в чорноземах звичайних та південних. Встановлено, що в ці грунти щорiчно надходить важких металів аерогенним шляхом 0.11-66 кг на 1 га та гiдротехногенним шляхом 0.14-126 кг на 1 га. Вміст рухомих форм металів в чорноземах звичайних та південних в 1.5-2.5 раза (Р&lt;0.05) перевищє концентрацiї локального фону Кривбасу. Встановлені діапазони грунтових властивостей, що обумовлюють перехід металів з рухомого стану в фіксований. Розроблений спосіб оптимізації вмісту важких металів в грунтах шляхом створення штучних геохiмiчних бар’єрiв їх мiграцiї в грунтi та пiдтримання показникiв буферних властивостей грунту в оптимальних межах, що забезпечує перехiд забруднювачiв iз рухомих у фiксованi форми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Belov, Vladislav. Выборы в Ландтаг Саксонии-Ангальт – последняя репетиция перед выборами в Бундестаг. Institute of Europe, Russian Academy of Sciences (IERAS), 2021. http://dx.doi.org/10.15211/analytics172021.

Full text
Abstract:
6 июня 2021 года в небольшой восточногерманской земле Саксония-Ангальт прошли выборы в ландтаг. Состоявшиеся ровно за 16 недель до выборов в Бундестаг, они стали промежуточной пробой сил этаблированных партий, в определённой степени отразив соотношение сил – по крайне мере, на Востоке Германии – между основными претендентами на формирование будущего федерального правительства. Автор анализирует итоги выборов в земельный парламент и делает прогноз дальнейшего развития событий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Перерва, В. В., та Д. О. Гетц. Мультимедійний інтерактивний термінологічний словник як засіб навчання біології. Криворізький державний педагогічний університет, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6122.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто перспективність та особливості застосування мультимедійного словника біологічних термінів, який є інтерактивним, тобто забезпечує перехід між термінами певної тематичної групи. Відміною ознакою мультимедійного біологічного словника є позначення етимології терміноелементів, візуалізація за допомогою фото, рисунків або схем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мінтій, Ірина Сергіївна, та Сергій Олексійович Семеріков. Компетентнісний підхід: надбання та напрямки подальшої розробки. Видавничий центр КТУ, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/919.

Full text
Abstract:
Перехід системи освіти України до зовнішнього незалежного оцінювання загострив питання оцінки результатів освіти – очікуваних та вимірюваних конкретних досягнення випускників, які визначають, що вони здатні робити по завершенні всієї освітньої програми (або її частини). Іншими словами, ЗНО оцінює, наскільки випускник є компетентним, визначаючи це через сформованість компетенцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Vlasova, E. V. The use of visual images in the study of Philosophy (pictorial method). SIB-Expertise, 2021. http://dx.doi.org/10.12731/er0504.22112021.

Full text
Abstract:
Книга представляет собой учебно-методическое пособие, которое знакомит преподавателей философии с основными принципами и приёмами использования оригинальной авторской методики, позволяющей активизировать образное мышление студентов в процессе изучения курсов философии и истории философии.Издание предназначено для студентов медицинских и фармацевтических вузов, а также для тех, кто интересуется философией. Русское издание получило в 2013 гриф ФИРО, имеет три золотые медали международных книжных выставок. Русская книга выдержала 4 издания. Перевод выполнен носителем языка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Варгатюк, Петро Логвинович. Слово про друга [Кирило Йосипович Ровда]. КДПУ, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5229.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про академіка Кирила Йосиповича Ровду, який який у 1947–1955 рр. працював у Криворізькому педінституті на посаді доцента кафедри літератур; про визнання його заслуг перед вітчизняною історичною наукою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Стрюк, Микола Іванович, Сергій Олексійович Семеріков та Андрій Миколайович Стрюк. Тенденції розвитку мобільності в сучасному освітньо-науковому просторі. Місьдрук, ХНАДУ, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/990.

Full text
Abstract:
У статті проведено комплексне дослідження проблеми мобільності у соціально-педагогічних та технічних системах. Виокремлено основні тенденції розвитку академічної мобільності (перехід від мобільності студентів до мобільності програм і постачальників освітніх послуг) та схарактеризовано нові програми мобільності (франчайзінг, подвійні/спільні ступені, поєднання, нострифікація тощо). Розглянуто нові види постачальників мобільності та акцентовано увагу на віртуальних університетах, що є сьогодні основою віртуальної мобільності студентів і діяльність яких базуються на використанні нових ІКТ у вищій освіті, насамперед – Інтернет та мобільних навчальних середовищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гамалі, Ольга Ігорівна. Оригинал поэтического текста и его перевод как диалог между языковыми личностями автора и переводчика (на материале лирической драмы "Увядшие листья" И. Франко и ее перевода на русский язык А. Ахматовой. КДПУ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5975.

Full text
Abstract:
У статтi розглянуто оригiнал лiричної драми I. Франка «Зiв’яле листя» i його переклад росiйською мовою «Увядшие листья», що виконаний А. Ахматовою, в аспектi дiалогу мiж мовними особистостями автора i перекладача. Установлено, що переклад вiддзеркалює всi рiвнi мовної особистостi не тiльки автора, а й перекладача.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography