To see the other types of publications on this topic, follow the link: Плазмони.

Dissertations / Theses on the topic 'Плазмони'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 dissertations / theses for your research on the topic 'Плазмони.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse dissertations / theses on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Пуляєв, Ю. С. "Квантова генерація у плазмонних наносистемах". Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67917.

Full text
Abstract:
У даній роботі розглянемо спосіб збудження локальних полів з використанням поверхневого плазмонного посилення шляхом вимушеного випромінювання (surface plasmon amplification б stimulated emission of radiation "spaser") [1]. Як і в лазері, оптичний резонатор в спайзері являє собою систему, яка завдяки багаторазовому відбиванню дозволяє збільшити інтенсивність плазмона.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соломенко, Олена Василівна. "Плазмове та плазмово-каталітичне реформування вуглеводнів у динамічних плазмово-рідинних системах атмосферного тиску". Дис. канд. фіз.-мат. наук, М-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сидорук, Сергій Миколайович. "Плазмове реформування вуглеводневих палив в імпульсних плазмово-рідинних системах". Дис. канд. фіз.-мат. наук, КНУТШ, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Космінська, Юлія Олександрівна, Юлия Александровна Косминская, Yuliia Oleksandrivna Kosminska та ін. "Плазмонний резонанс в наноструктурах". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39575.

Full text
Abstract:
Наночастинки металів та напівпровідників здатні проявляти смуги плазмонного резонансного поглинання електромагнітного випромінювання у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах. Цей ефект використовується для створення різних оптоелектронних пристроїв, біосенсорів та ін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Польовий, Віталій Євгенович. "Моделювання поширення плазмон-поляритонних хвиль в шаруватих структурах". Diss., Національний університет «Львівська політехніка», 2021. https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56756.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пікож, Віталій Володимирович. "Розширення плазмових згусків у нейтральний газ". Дис. канд. фіз.-мат. наук, Мін-во освіти України . КУ ім. Т.Г. Шевченка, 1994.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ведь, М. В., О. В. Галак та М. Д. Сахненко. "Плазмово-електролітичні покриття на сплавах титану". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45573.

Full text
Abstract:
Значну зацікавленість промисловців викликає удосконалення технологій формування оксидних покриттів на сплавах титану, оскільки їх переважна більшість не забезпечує високу адгезію, зносо- і корозійну тривкість у поєднанні з комплексом властивостей, які визначають функціональне призначення виробів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Міненко, Дем`ян Олександрович, Демьян Александрович Миненко, Demian Oleksandrovych Minenko, Д. Є. Бугрик та М. В. Отенко. "Загартування плоских поверхонь вібруючою плазмовою дугою". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30962.

Full text
Abstract:
Сутність плазмового загартування полягає у високошвидкісному нагріві потоком плазми поверхневого шару металу і швидкому його охолодженні. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30962
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Жорова, Алла Миколаївна. "Коефіцієнти переносу неідеальної плазми". Дис. канд. фіз.-мат. наук, М-во освіти і науки України, Миколаїв. нац. ун-т ім. В.О. Сухомлинського, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Колесник, О. В., та А. М. Слізков. "Плазмові технології в текстильній та легкій промисловості". Thesis, Херсонський національний технічний університет, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/16424.

Full text
Abstract:
Плазмовий струмінь атмосферного тиску створює значно меншу дію на волокна ПТМ, ніж плазмотрони. Він може створювати рівномірну обробку ПТМ, а також може бути нанесений на поверхню будь-якого фігурного предмета. Плазмовий струмінь атмосферного тиску можна застосовувати для обробки лише одного боку оброблюваного ПТМ, який знаходиться безпосередньо перед плазмовим струменем. Плазми атмосферного тиску можуть з успіхом застосовуватися в текстильних процесах, які працюють в режимі відкритого периметра, що дозволяє отримувати безперервну обробку ПТМ. Така її особливість дозволяє достатньо оперативно та легко інтегрувати її в звичайні текстильні оздоблювальні лінії. З постійним зростанням витрат на сировину, енергію і воду, збільшуються переваги застосування атмосферної плазми у порівнянні з іншими видами обробки ПТМ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Домник, А. С., Юлія Олександрівна Солдатенко, Юлия Александровна Солдатенко та Yuliia Oleksandrivna Soldatenko. "Моделювання процесів плазмово-дугового синтезу вуглецевих нанотрубок". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64151.

Full text
Abstract:
Вперше багатошарові вуглецеві нанотрубки (ВНТ) було отримано плазмово-дуговим методом у 1991 р. японським фізиком Суміо Іідзімою. Типова схема методу полягає у використанні двох графітових електродів на відстані 1-2 мм. Робоча камера заповнюється буферним газом (гелієм) до тиску порядку 500 Торр. Розряд горить при струмах декілька десятків ампер, напруга на електродах зазвичай близька до 20 В.Іноді катод виготовляють з міді. Через короткий проміжок часу після запалювання розряду анод нагрівається плазмою до достатньо великих температур, щоб спричинити абляцію матеріалу анода. Потоки вуглецю направляються до катода, іонізуються та розігрівають його. Розігрівання катоду спричиняє інтенсивну термопольову емісію електронів, достатньої для підтримання розряду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Космінська, Юлія Олександрівна, Юлия Александровна Косминская, Yuliia Oleksandrivna Kosminska та ін. "Математична модель плазмово-дугового синтезу вуглецевих нанотрубок". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40776.

Full text
Abstract:
Інтерес до вуглецевих нанотрубок (ВНТ) не загасає від початку їх отримання плазмово-дуговим методом. З того часу з’явились нові підходи до синтезу ВНТ, такі як хімічне осадження з газової фази, лазерна абляція, використання металевих нанокаталізаторів, їх поєднання. В порівнянні із новими методами, плазмово-дуговий залишається на належному місці, оскільки дозволяє отримувати нанотрубки з меншою кількістю дефектів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Космінська, Юлія Олександрівна, Юлия Александровна Косминская, Yuliia Oleksandrivna Kosminska та ін. "Квазірівноважна конденсація титану в накопичувальних іонно-плазмових системах". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43796.

Full text
Abstract:
Накопичувальні іонно-плазмові системи характеризуються особливими умовами конденсації речовини, що розпилюється в газовому розряді. Ці умови полягають в тому, що відбувається безпосередня взаємодія плазми і конденсату та досягається наближення до термодинамічної рівноваги при конденсації. В роботі досліджуються дані умови конденсації за допомогою експерименту та математичного моделювання, а також вивчаються механізми утворення структури мікро- та наносистем титанових конденсатів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Булига, К. С., Станіслав Вікторович Марченко, Станислав Викторович Марченко та Stanislav Viktorovych Marchenko. "Дослідження експлуатаційних властивостей покриттів отриманих іонно-плазмовим азотуванням". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64072.

Full text
Abstract:
Використання покриттів сприяє зміцненню поверхневого шару, збільшенню терміну експлуатації різального інструмента, заміні дорогих інструментальних матеріалів більш дешевими. Серед існуючих методів нанесення зносостійких покриттів вигідно вирізняється метод іонно-плазмового азотування. Цей метод дозволяє отримати зносостійкі покриття, які підвищують стійкість в тому числі інструменту в середньому в 3,0 рази.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Коротун, А. В., Н. І. Павлище та І. М. Тітов. "Наближення Томаса – Фермі для плазмонів у металевому наносфероїді". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64318.

Full text
Abstract:
При дослідженні плазмонних явищ у системах зниженої розмірності часто не враховуються такі важливі фактори як геометрія наночастинки та виродження електронного газу, вплив якого зростатиме зі зменшенням лінійних розмірів наночастинки. Отримані результати можуть бути використані для дослідження безвипромінювальної передачі енергії електронних збуджень від молекул-донорів до акцепторних центрів поблизу металевих наночастинок, резонансної поведінки її дипольної поляризовності у монохроматичному електромагнітному полі тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Колесник, О. В. "Плазмова обробка текстильних матеріалів для надання їм заданих властивостей". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13507.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Бєлошапка, І. В., Yuliia Oleksandrivna Kosminska, Юлия Александровна Косминская та ін. "Формування пористих структур Al у накопичувальних іонно-плазмових пристроях". Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4212.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Великодний, Дмитро Володимирович, Дмитрий Владимирович Великодный, Dmytro Volodymyrovych Velykodnyi та ін. "Методика застосування пучкових та плазмових технологій у лабораторному практикумі". Thesis, Сумской государственный университет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29232.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Бугрык, Д. Е., Г. О. Романов, Дем`ян Олександрович Міненко, Демьян Александрович Миненко та Demian Oleksandrovych Minenko. "Повышение эффективности раскроя листового металла на машинах плазменной резки". Thesis, Издательство СумГУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26820.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Міненко, Дем`ян Олександрович, Демьян Александрович Миненко, Demian Oleksandrovych Minenko та С. О. Осадчий. "Технологія строжки металу плазмовою дугою". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30958.

Full text
Abstract:
Плазмова строжка - це процес зняття матеріалу з поверхні виробу за допомогою плазмової дуги. Тепло, що підводиться плазмової дугою, дозволяє утримувати матеріал в розплавленому стані. Тиск плазмової дуги допомагає витісняти розплавлений метал із зони різання. Плазмова строжка застосовується для видалення дефектів зварних швів або поверхневих дефектів конструкційних і вуглецевих сталей. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30958
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Кульментьєва, Ольга Петрівна, Ольга Петровна Кульментьева, Olha Petrivna Kulmentieva та Р. Денисенко. "Структурно-фазовые превращения в железе, модифицированом импульсной плазмой". Thesis, Издательство СумГУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15226.

Full text
Abstract:
В настоящей работе исследовалось влияние действия импульсной плазмы на поверхность незакаленного железа. Образцы диаметром 2,5 мм обрабатывались пламенно-детонационным методом на установке Импульс-5. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15226
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Любчак, Владислав Вiкторович, Владислав Викторович Любчак, Vladyslav Viktorovych Liubchak, Ю. Милка та Є. Хоменко. "Сучасний стан заготівлі плазми в дрібних СПК". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/54385.

Full text
Abstract:
Актуальність: Одним із пріоритетних напрямків діяльності закладів служби крові є збільшення обсягів заготівлі донорської плазми як гемотрансфузійного середовища для надання невідкладної допомоги хворим та сировини для виробництва алогенних білкових препаратів крові. Джерелом одержання алогенної плазми є донорська кров. Мета: Дослідити стан заготівлі плазми крові в дрібних СПК.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Літошенко, Т. Є. "Взаємодія радіально обмежених модульованих елекронних пучків з неоднорідною плазмою". Дис. канд. фіз.-мат. наук, КНУТШ, Радіофізичний ф-т, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Лисенко, Олександр Володимирович (ЕлІТ), Александр Владимирович (ЕлІТ) Лысенко та Oleksandr Volodymyrovych (ЕлІТ) Lysenko. "Особливості моделювання процесів розвитку нестійкості у плазмоподібних системах". Thesis, Видавництво СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17852.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Недибалюк, Олег Анатолійович. "Властивості плазмово-рідинних систем зі зворотно-вихровим та поперечним потоками газу". Дис. канд. фіз.-мат. наук, КНУТШ, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Лисенко, Олександр Володимирович (ЕлІТ), Александр Владимирович (ЕлІТ) Лысенко, Oleksandr Volodymyrovych (ЕлІТ) Lysenko та І. Є. Єськов. "Розповсюдження просторово-локалізованого збурення в плазмо-пучковій системі". Thesis, Видавництво СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15402.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Коваль, Віталій Вікторович, Виталий Викторович Коваль та Vitalii Viktorovych Koval. "Мультигармонічні плазмо-пучкові супергетеродинні лазери на вільних електронах". Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/3311.

Full text
Abstract:
Одним із найбільш цікавих об'єктів релятивістської електроніки як точки зору теорії, так і з точки зору експерименту та можливих практичних застосувань, є лазери на вільних електронах. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/3311
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Лизунов, Г. В. "Динамика и взаимодействие с ионосферной плазмой искусственно инжектированного электронного пучка". Дис. канд. фіз.-мат. наук, КГУ им. Т.Г. Шевченко, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Семенов, Алексей Владимирович. "Взаимодействие оптических колебаний решетки с полупроводниковой плазмой и электронными потоками". Дис. канд. фіз.-мат. наук, МВ и ССО УССР, КГУ им. Т.Г.Шевченко, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Петренко, О. В. "Дослідження впливу іонно-плазмового азотування на структуру та властивості сталей". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71015.

Full text
Abstract:
В роботі було проведено огляд літератури, статей і патентів та запропоновано способи проведення іонно-плазмового азотування для конструкційних сталей 38Х2МЮА, 30ХГСА, 30Х3ВА і інструментальної сталі Х12. Пропоновані способи звичайного іонно-плазмового азотування і високотемпературного іонного азотування (ВІА), дозволяють проводити структурно-фазове модифікування конструкційних і інструментальних сталей. При цьому структурно-фазовий стан буде залежати від хімічного складу, щільності дефектів будови матриці і температурно-часових параметрів процесу обробки. За результатами проведених досліджень встановлено, що в результаті іонно-плазмового азотування при Т = 550 °С, зразків з конструкційних і інструментальних сталей, відбулося збільшення мікротвердості поверхні в 3 - 5 разів. Результатом впливу процесу ВІА при Т = 700 °С на конструкційні та інструментальні сталі стало збільшення мікротвердості поверхні в 2,5 - 3 рази; при проведення процесу ВІА швидкість росту дифузійної зони вище в 3-5 разів в порівнянні з традиційним іонним азотуванням, при одночасному зниженні поверхневої мікротвердості на 20-30%, що пояснюється зростанням дифузійної рухливості елементів при температурах перед перетворенням феритно-цементитної суміші в аустеніт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Куліш, Віктор Васильович, Виктор Васильевич Кулиш, Viktor Vasylovych Kulish та ін. "Нелінійна динаміка мультигармонічних хвиль у плазмово-пучковому супергетеродинному ЛВЕ Н-убітронного типу". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43481.

Full text
Abstract:
У поданій роботі вивчено динаміку хвиль у плазмово-пучковому ЛВЕ Н-убітронного типу у режимі, коли генеруються електромагнітні хвилі з широким спектром та використовується повільна циклотронна хвиля. З’ясовано, що досліджуваний режим характеризується більш високими інкрементами зростання, рівень насичення амплітуд хвиль співпадає з рівнями ЛВЕ, коли використовують швидку циклотронну хвилю. Показано, що такі пристрої є перспективними як формувачі потужного мультигармонічного електромагнітного сигналу у міліметровому діапазоні хвиль.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Анисимов, И. А. "Излучение электромагнитных волн при взаимодействии модулированных электронных пучков с неоднородной плазмой". Дис. канд. фіз.-мат. наук, КГУ им. Т.Г. Шевченка, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Борецький, В. Ф. "Фізичні особливості багатокомпонентної плазми електродугового розряду у потоці газу". Дис. канд. фіз.-мат. наук, КНУТШ, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Веклич, Анатолій Миколайович. "Фізичні властивості термічної багатокомпонентної плазми з домішками парів металів". Дис. д-ра фіз.-мат. наук, М-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Ступка, А. А. "Дворідинна гідродинаміка плазми в магнітному полі зі стохастичною компонентою". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40644.

Full text
Abstract:
Розглянуто двокомпонентну плазму в зовнішньому магнітному полі із ізотропним центральним другим моментом. Виконано лінеаризацію та усереднення з урахуванням флуктуацій магнітного поля в рівняннях дворідинної гідродинаміки з гарячою електронною і холодною іонною підсистемами. Проаналізовано дисперсійне рівняння для хвиль малої амплітуди, що розповсюджуються вздовж першого моменту зовнішнього магнітного поля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Мачула, І. І. "Вивчення кварк-глюонної плазми хіггсового механізму порушення електрослабкої симетрії". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41342.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Ткач, М. Я. "Підвищення працездатності замкових різьбових з'єднань бурильної колони імпульсним вакуумним газотермоциклічним іонно-плазмовим азотуванням". Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2016. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4865.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена вирішенню актуального наукового завдання розроблення комплексу науково-обґрунтованих технологічних рішень, спрямованих на підвищення ефективності процесу буріння свердловин завдяки зміцненню ЗРЗ БК удосконаленим методом ІВГТЦІПА. Для досягнення мети було удосконалено метод імпульсного вакуумного газотермоциклічного іонно-плазмового азотування. За допомогою результатів проведеного комплексу експериментальних досліджень отримано математичні моделі, що описують залежності критеріїв оптимізації зносостійкості, границі витривалості та корозійної стійкості ЗРЗ БК від технологічних, конструктивних та експлуатаційних факторів, проведено оптимізацію технологічного процесу ІВГТЦІПА. Установлено параметри технологічного процесу й одержувані при цьому компонування та структуру зміцненого поверхневого шару, при яких характеристики міцності та зносо- і корозійної стійкості підвищуються. На підставі теоретичних і експериментальних досліджень удосконалено технологічний процес ІВГТЦІПА для підвищення працездатності ЗРЗ БК, який полягає в імпульсному режимі обробки поверхневого шару та забезпечує підвищення межі витривалості на 20-40%, зносостійкості в 1,8-2,2 рази та корозійної стійкості у 1,7-3,1 рази, залежно від параметрів технологічного процесу.<br>Диссертация посвящена решению актуального научного задания разработки комплекса научно обоснованных технологических решений направленных на повышение эффективности процесса бурения скважин благодаря упрочнению ЗРЗ БК усовершенствованным методом ИВГТЦИПА. Установлено, что основными видами разрушения конструкционных элементов БК является разрушение от усталости, коррозионного повреждения и износа. Анализ статистических данных свидетельствует, что из всех бракованных деталей БК 45% составляют ЗРЗ. На основе анализа существующих методов поверхностного упрочнения замков БК и требований к геометрическим параметрам и механическим свойствам поверхностных слоев укрепляемых деталей установлено, что наиболее перспективным сейчас является метод ВИЛА. Однако широкому внедрению технологического процесса вакуумного ионно-плазменного азотирования мешают отсутствие оптимальных параметров поверхностного упрочнения методом ВИПА и современного качественного оборудования для реализации метода. Кроме того, существующие подходы к организации технологического процесса ВИПА используют только отдельные потенциальные возможности повышения его эффективности и не учитывают реализацию процесса в импульсном газотермоциклическом режиме, поэтому в работе предлагается использовать усовершенствованные методы импульсного вакуумного газотермоцикличного ионно-плазменного азотирования. В работе обоснован выбор направления исследования и разработан общий подход к выполнению поставленных заданий для всесторонней комплексной оценки свойств поверхностных слоев на базе системного подхода к выполнению работы и комплексной оценки поверхностных слоев. Задача оптимизации технологического процесса поверхностного упрочнения ЗРЗ БК с помощью ИВГТЦИПА рассматривалась как многофакторная и многокритериальная, план эксперимента был построен с помощью пакета прикладных программ ПРИАМ. В результате экспериментальных исследований установлено закономерность влияния технологических параметров ИВГТЦИПА на механические свойства упрочненного поверхностного слоя. Показано, что благодаря использованию ИВГТЦИПА повышается износостойкость в 1,8-2,2 раза, а коррозионная стойкость в 1,7-3,1 раза, предел выносливости на 20-40%, в зависимости от технологического режима его формирования. Полученные математические модели технологического процесса формирования упрочненного поверхностного слоя ИВГТЦИПА по критериям предела выносливости, износо- и коррозионной стойкости, способствуют разработке принципа управления свойствами поверхностного слоя. Разработан алгоритм процесса повышения работоспособности ЗРЗ БК ИВГТЦИПА. Данный алгоритм может применяться при создании (разработке и производстве) и эксплуатации ЗРЗ БК. Установлено повышение среднего технического ресурса упрочненных ИВГТЦИПА образцов в 2,47 раза, по сравнению с образцами без упрочнения. Проведено исследование экономической эффективности технологического процесса упрочнения замковых резьбовых соединений ИВГТЦИПА и установлено, что применение данного технологического процесса позволяет достигать экономического эффекта от 6 до 15,5 миллионов гривен в год, в зависимости от типа и стоимости бурильного замка.<br>The thesis is devoted to the urgent scientific task on development of a set of scientific reasonable technological solutions aimed at the effectiveness increasing of the process of drilling holes through the efficiency increasing of locking threaded connections of a drill string by a pulse vacuum and gaslcrosteus ion-plasma nitriding method. To achieve the goal, a method of the pulse vacuum and gasterosteus ion-plasma nitriding was improved. With the help of the results of conducted experiments, the mathematical models were obtained, that show the criteria dependence of wear resistance optimization, endurance limits and corrosion resistance of locking threaded connections of a drill string from technological, functional and maintenance factors as well as the optimization of locking threaded connections of a drill string by pulse vacuum and gasterosteus ion-plasma nitriding method has been carried out. The following things were determined: parameters of the technological process and certain composition and structure of the strengthened surface layer. Hie defined parameters increase substantiality, maintenance and corrosion resistance. Based on theoretical and experimental studies the technological process of locking threaded connections of a drill string by pulse vacuum and gasterosteus ion-plasma nitriding was improved with a purpose to increase the efficiency of locking threaded connections of a drill string. The core of this process is a pulse mode of processing of the surface layer and it ensures the increasing substantiality limit by 20...40%, the wear resistance by 1.8—2.2 limes and the corrosion resistance by 1.7-3.1 times, depending on the technological process parameters.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Шовкопляс, Оксана Анатоліївна, Оксана Анатольевна Шовкопляс та Oksana Anatoliivna Shovkoplias. "Особливості формування структури іонно-плазмових покриттів твердих розчинів квазібінарних карбідних і боридних систем". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43816.

Full text
Abstract:
При отриманні покриттів квазібінарних систем фаз проникнення високі швидкості переохолодження, що властиві іонно-плазмовим методам осадження, створюють умови для формування пересиченого твердого розчину в нерівноважному стані концентраційного розшарування. У роботі систематизовані результати аналізу впливу умов формування на структурно-напружений стан іонно-плазмових покриттів квазібінарних систем Ti-W-B, Ti-W-C.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Федів, Олександр Іванович, та Людмила Михайлівна Гончарук. "Інтенсивність плазмового фібринолізу при гастродуоденопатіях, індукованих нестероїдними протизапальними препаратами, у хворих на остеоартроз". Thesis, Матеріали науково-практичної конференції "АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ МЕДИЦИНИ". - 2011. - С.169-170, 2011. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/1967.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Лебідь, Антон Валерійович. "Спектроскопія плазми електродугового розряду між композитними електродами на основі міді". Дис. канд. фіз.-мат. наук, М-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2015.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Сміян, Олександр Іванович, Александр Иванович Смиян, Oleksandr Ivanovych Smiian, Н. О. Савельєва та О. А. Лазебник. "Зміни мікроелементного складу плазми крові у дітей з вегетативними дисфункціями". Thesis, Вид-во СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6620.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Міненко, Дем`ян Олександрович, Демьян Александрович Миненко, Demian Oleksandrovych Minenko та І. Г. Гончаренко. "Технологічне забезпечення ефективності повітряно-плазмового різання металу". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30959.

Full text
Abstract:
Основними параметрами, що регулюються при повітряно-плазмовій різці є: зазор між соплом плазмотрона і листом, сила струму плазмової дуги і швидкість різання, а також тиск плазмоутворюючого повітря. Зазор між соплом плазмотрона і заготовкою впливає на скіс кромок різа: чим більше зазор, тим більше кут скосу кромки різу. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30959
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Куліш, Віктор Васильович, Виктор Васильевич Кулиш, Viktor Vasylovych Kulish та ін. "Поляризаційні ефекти при взаємодії електромагнітних хвильових пакетів з плазмою двопотокового релятивістського електронного пучка". Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17700.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Шовкопляс, Оксана Анатоліївна, Оксана Анатольевна Шовкопляс, Oksana Anatoliivna Shovkoplias, О. В. Соболь та В. М. Береснєв. "Фізико-механічні властивості іонно-плазмових покриттів квазібінарних систем TiB[2]-WB[2] і TiC-WC". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40810.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено вплив умов формування іонно-плазмових покриттів квазібінарних систем TiB2-TiB2 і TiC-WC із різним вмістом металічних складових на їх механічні властивості: твердість і адгезійну міцність під час відриву в процесі скретч-тестування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Васильев, Е. С., А. К. Хайруллин, М. Н. Калукова та В. С. Щелокова. "Создание композиционных материалов на основе отходов кожевенного производства, модифицированных плазмой ВЧЕ-разряда пониженного давления". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9069.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Юхименко, Віталій Васильович. "Властивості плазми суміші повітря з вуглеводнями в динамічних газорозрядних системах атмосферного тиску". Дис. канд. фіз.-мат. наук, М-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Анохіна, С. І. "Характеристика змін фібрино- та протеолітичної активності плазми крові у гіпертиреоїдних осліплених щурів". Thesis, БДМУ, 2017. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/16820.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Коломієць, В. І., та І. Є. Бєлая. "Плазмові фактори атерогенезу при гіпертонічній хворобі, сполученій з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки, на тлі серцевої недостатності". Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11065.

Full text
Abstract:
Робота присвячена плазмовим факторам атерогенезу при гіпертонічній хворобі, сполученій з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки, на тлі серцевої недостатності. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11065
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Куцомеля, Ю. Ю., та А. П. Чейлях. "Воздействие плазменной обработки на марганцовистый белый чугун". Thesis, Сумский государственный университет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47752.

Full text
Abstract:
Известно, что использование плазменной обработки для поверхностного упрочнения деталей и инструмента из чугуна является одним из наиболее перспективных направлений. После плазменного упрочнения (ПУ) деталей из чугуна они могут эффективно заменить детали из дорогостоящих легированных сталей [1 - 2].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Шовкопляс, Оксана Анатоліївна, Оксана Анатольевна Шовкопляс та Oksana Anatoliivna Shovkoplias. "Вплив складу температури осадження і опромінення на структурно-напружений стан іонно-плазмових покриттів квазібінарної системи TiC-WC". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39576.

Full text
Abstract:
Методом рентгенівської дифрактометрії у поєднанні з рентгентензометрією (“а-sin[2]y”-метод) проаналізовано фазово-структурний й напружено-деформований стани іонно-плазмових покриттів квазібінарної системи TiC-WC в залежності від складу, температури осадження і опромінення протонами з енергією 200 кеВ до дози 6,5×1017 см-2. Показано, що використання фаз із різною теплотою утворення (TiC – з відносно великою теплотою утворення 183,8 кДж/моль та WC – з відносно низькою теплотою утворення 37,7 кДж/моль) як складових квазібінарної системи дозволяє змінювати фазовий склад від монокарбіду, стабільного до високих температур, до багатофазного стану з фаз нижчих карбідів. Виявлено розширення (в порівнянні з рівноважними умовами одержання) меж області існування кристалічного стану з кубічною решіткою структурного типу NaCl.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography