Academic literature on the topic 'Поверхні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Поверхні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Поверхні"

1

Наджіх, Юсеф, Мустафа Адар, Маджда Медкур, Джамаа Бенгуррам та Мустафа Мабрукі. "ВПЛИВ ШОРСТКОСТІ НА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СТАЛІ А36: ДОСЛІДЖЕННЯ АДГЕЗІЇ ФОСФАТІВ". Journal of Chemistry and Technologies 31, № 3 (2023): 581–89. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v31i3.278149.

Full text
Abstract:
У цій роботі обговорюється вплив шорсткості поверхні та фізико-хімічних властивостей поверхні на початкову адгезію фосфатів до сталі. Зразки сталі, використані в цьому дослідженні, виготовлені з низьколегованої сталі A36. Фосфат був видобутий в районі Бен-Гурір-Марокко і в цій роботі використовувався у вигляді гранул, спресованих під різними тисками. Сталеву поверхню обробляли двома методами попередньої обробки поверхні – хонінгуванням та горизонтальним фрезеруванням. Досліджено вплив цих процедур на морфологію поверхні, шорсткість, поверхневу енергію та гідрофобність. Вимірюючи кут контакту на поверхнях фосфатних гранул і підкладок з низьколегованої сталі А36, ми змогли визначити деякі фізико-хімічні параметри та розрахувавши поверхневу енергію. Крім того, шорсткість кожного сталевого зразка була досліджена за допомогою вимірювача шорсткості та металургійного мікроскопа. Отримані результати показали, що фосфатована поверхня піддається впливу дисперсійних сил і має гідрофільний характер. Для поверхонь різних підкладок зі сталі А36 добре досліджено вплив шорсткості, отримано мінімальну поверхневу енергію як для попередньої обробки (хонінгування та горизонтального фрезерування), так і для визначеної шорсткості. Цей результат може бути використаний для підготовки поверхонь з мінімальною поверхневою енергією для мінімізації енергії руйнування і, отже, мінімізації адгезії та засмічення фосфатами сталі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мазурак, А., В. Гораль, Т. Мазурак та О. Цап. "ВПЛИВ РЕМОНТНОЇ ПОВЕРХНІ НА МІЦНІСТЬ БЕТОННИХ КОНТАКТНИХ ШВІВ". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series Architecture and Construction, № 25 (23 грудня 2024): 73–77. https://doi.org/10.31734/architecture2024.25.073.

Full text
Abstract:
Визначено, що будівлі та споруди після тривалого використання бетону і залізобетону потребують ремонту, відновлення та підсилення. Це зумовлено багатьма чинниками: дефекти матеріалів, пошкодження при експлуатації, помилки під час проєктування тощо. Зазначено, що міцність зчеплення старого та нового бетону чи торкретбетону при влаштуванні ремонтних швів буває різною залежно від низки чинників: старого та нового бетонів; характеру підготовки поверхонь; способу вкладання та умов тверднення. Зауважено, що згідно з досвідом виконання ремонтних робіт і підсилення залізобетонних конструкцій, технологія торкрету ефективна при відновленні чи ремонті цементно-бетонних покриттів. Технологія торкретування дає змогу механізувати всі процеси: від підготовки поверхні до нанесення щільних шарів торкрету, забезпечуючи зчеплення шарів бетону. Досліджено чинники, які впливають на роботу контактного шва, матриці шару та ремонтної поверхні. Вивчаючи сумісну роботу швів, підготовлено 72 бетонні взірці з чотирма варіантами поверхні: гладка – рівна поверхня, гладка фрезерована – фрезерування виконане по рівній поверхні; шорстка – на бетонну поверхню нанесено насічку; шорстка фрезерована – після насічки поверхню фрезерували. Експериментально оцінено міцність зчеплення бетону і торкретбетону, із забезпеченням підготовки поверхні та встановленням металевих обойм на неї. Внутрішній простір обойм заповнюють бетоном або наносять шар торкретбетону. Після належної витримки в нормальних умовах за 28–32 доби зразки піддаються дослідженню, металеву обойму відривали від поверхні бетону. Експериментальні дослідження показали, що фрезерування бетонних зразків по шорсткій чи гладкій поверхні не збільшує зчеплення із торкретбетоном.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Клендій М.Б. та Драган А.П. "ОБГРУНТУВАННЯ КОНСТРУКЦІЇ РОБОЧОГО ОРГАНА ГВИНТОВОЇ СЕКЦІЇ КОМБІНОВАНОГО ҐРУНТООБРОБНОГО ЗНАРЯДДЯ". Перспективні технології та прилади, № 18 (7 липня 2021): 66–72. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2021-18-10.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз робочих органів комбінованих ґрунтообробних машин та надано рекомендації щодо побудови компонувальної схеми. Обґрунтовано конструкцію гелікоїдального робочого органу для поверхневого обробітку ґрунту поверхня якого буде відрізнятися від іншої широко відомої гвинтової лінійчатої поверхні – гвинтового коноїда. Наведено параметричні рівняння розгорнутого гелікоїда з горизонтальною віссю обертання. Складено диференціальні рівняння руху частинки поверхнею гелікоїда, і на їх основі отримано траєкторії руху частинок ґрунту поверхнею гелікоїда. Незалежно від точки вступу частинки на поверхню, вона ковзає по ній, наближаючись при цьому до внутрішньої периферії поверхні, тобто до циліндричного вала. При збільшенні швидкості руху агрегату це наближення зростає. Запропоновано конструкцію робочого органу з решітчастим валом який буде додатково виконувати функцію котка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Цапко, Ю. В., О. Ю. Горбачова, С. М. Мазурчук та О. П. Бондаренко. "Встановлення ефективності захисту термомодифікованої деревини граба від дії ультрафіолету". Scientific Bulletin of UNFU 31, № 2 (2021): 81–87. http://dx.doi.org/10.36930/40310213.

Full text
Abstract:
Доведено, що колір деревини має тенденцію темніти внаслідок зміни хімічних компонентів деревини, зокрема від деградації аморфних вуглеводів під час термічного оброблення за високої температури. Застосування термічного модифікування істотно змінило значення параметрів кольору L*, a*, b* у зразках термомодифікованої деревини. Нанесення масловоску та лазурі на поверхню зразків також вплинуло на потемніння їх забарвлення. Виявлено вплив захисної речовини на значення ΔL* залежно від обробленої поверхні. Визначено, що параметр L* після 16 місяців перебування під прямими променями необробленої деревини зменшується на 8 у торцевих зразків та 11 – у радіальних. На поверхні із нанесеним масловоском різниця в 2 рази менша. Встановлено, що рівень захисту поверхні лазур'ю найкращий. У термомодифікованої деревини без додаткового покриття як у торцевих, так і радіальних зразках L* продовжувало зменшуватися – на 7 і 6 відповідно. Виявлено, що найінтенсивніше вицвітали поверхні без захисного покриття. Встановлено, що значення a* на поверхні деревини без додаткового покриття змінилося для необроблених та термомодифікованих режимом 1 – зросло на 5 для обох видів поверхонь. Виявлено максимальну зміну параметра а* у групі зразків із восковим покриттям на радіальній поверхні необробленої та термомодифікованої режимом 1. Захист масловоском торцевої поверхні виявився дещо гіршим. Видно, що максимальні зміни показника b* відбулися на обох поверхнях необробленої та модифікованої за температури 160 °С для усіх груп зразків. Результати зміни b* для зразків термомодифікованих за 190 та 220 °С незначні, залежності не встановлено. У всіх зразків деревини, окрім необробленої та модифікованої режимом 1, виявлено вицвітання поверхні. Про це свідчить зменшення загальної різниці кольору ΔЕ*. Найсвітлішими після завершення експерименту виявилися зразки без додаткового оброблення поверхні. Торцева поверхня зразків термомодифікованих режимами 6, 8 і 9 виявилася стійкішою порівняно із радіальною. Найменшу різницю ΔЕ* виявлено у зразків, модифікованих за температури 190 °С упродовж 20 год та за 220 °С – 10 та 20 год із восковим покриттям та вкритих лазур'ю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Швець С. В., к.т.н. "ВПЛИВ СХЕМИ РІЗАННЯ ТА МЕТОДУ ФОРМОУТВОРЕННЯ НА КОНСТРУКЦІЮ РІЗАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТА". Перспективні технології та прилади, № 14 (7 грудня 2019): 150–58. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2019-14-26.

Full text
Abstract:
У процесі різання вирішуються дві задачі – видалення припуску та формування поверхні деталі з необхідними параметрами якості. Це вимагає визначення схеми різання і методу утворення поверхні деталі. На цей час у літературі немає однозначного визначення цих понять. В роботі, в першу чергу, приділена увага цій проблемі. Також показано, що вихідна інструментальна поверхня може бути реальною поверхнею, яка обмежує калібрувальну частину інструмента і на якій знаходяться формоутворюючі різальні кромки або їх ділянки, що контактують з поверхнею деталі. А може утворюватися рухами різальних кромок у просторі, тобто кінематично. Припуск може розділятися на шари поверхнями, що огортають поверхню деталі з наступним подрібненням кожного такого шару, або поверхнями, які перетинають поверхню деталі з подальшим розділенням їх на стружку. Методів формоутворення лезовим інструментом також може бути два. Це або лінійний контакт, або точковий. Схеми різання і методи формоутворення у поєднанні з відносними рухами інструмента і деталі та уявою інженера-конструктора створюють широкі можливості для утворення різних видів і типів різальних інструментів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Григоренко, О. Я., В. В. Кременицький, В. В. Лось та ін. "Аналіз хімічного складу дентальних імплантатів". Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, № 5 (22 листопада 2023): 17–25. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2023.05.017.

Full text
Abstract:
Вивчено хімічний склад дванадцяти дентальних імплантатів. Якісний та кількісний хімічний склад імплантату і топографію його поверхні визначено методом рентгенівського мікроаналізу за допомогою електронно-зондового мікроаналізатора та сканівного електронного мікроскопа. Досліджено поверхню плоскої частини різальної канавки, гладку хвостову поверхню, поверхні вершин і западин великої та дрібної різьб імплантатів. Матеріал, з якого виготовлено імплантат, і його поверхня були неоднорідними за хімічним складом. Поверхні імплантатів у більшості випадків були піддані обробленню для підвищення шорсткості, очищенню, пасивації, покриттю різними матеріалами з метою підвищення біоактивності, гідрофільності та збільшення мікропористої структури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Fedynets, V. O., Ya P. Yusyk та I. S. Vasylkivskyi. "Особливості вимірювання температури циліндричних обертових поверхонь". Scientific Bulletin of UNFU 28, № 11 (2018): 78–85. http://dx.doi.org/10.15421/40281115.

Full text
Abstract:
Розглянуто методи вимірювання температури циліндричних обертових поверхонь на основі контактного вимірювання температури пристінного шару робочого середовища, що омиває обертову поверхню, яка має функціональну залежність з температурою поверхні. Показано, що пристінний шар робочого середовища між обертовою поверхнею і перетворювачем має деякий перепад температур, що є основним джерелом виникнення методичної похибки вимірювання температури обертової поверхні. Розроблено методику математичного опису теплових процесів, що відбуваються під час вимірювання температури циліндричних обертових поверхонь, та узагальнено стаціонарну математичну модель процесу вимірювання температури обертових поверхонь, яка характеризує зв'язок між вхідними, вихідними, керуючими і збурювальними параметрами процесів передачі тепла під час вимірювання температури обертових поверхонь у стаціонарному режимі. Аналіз розробленої математичної моделі дав змогу зменшити тепловтрати через перетворювачі та синтезувати перетворювачі температури з мінімальним значенням методичної похибки вимірювання температури для заданих умов експлуатації. Розглянуто особливості метрологічної перевірки перетворювачів температури та запропоновано установку для її проведення, що дало змогу спростити метрологічну перевірку і підвищити її точність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kutsenko, Leonid, Svetlana Rudenko, Andrii Kalynovskyi, Oleksandr Polivanov та Olena Sukharkova. "Геометричне моделювання пневматичних фасонних поверхонь обертання, зміцнених намоткою нитки". Problems of Emergency Situations, № 39 (24 квітня 2024): 192–217. http://dx.doi.org/10.52363/2524-0226-2024-39-15.

Full text
Abstract:
Запропоновано схему наближеного розрахунку геометричних форм сім’ї меридіанів гумової пневматичної фасонної поверхні обертання залежно від функції зміни середньої кривини вздовж осі цієї поверхні. Одержану фасонну поверхню обертання передбачається зміцнювати намотуванням нитки у вздовж напрямів геодезичних кривих знайденої поверхні. В роботі наведено спосіб опису меридіанів поверхонь обертання шляхом розв’язання прямої і оберненої задач. Пояснено недоліки розв’язків прямої задачі, де одержуються незручні форми поверхонь для застосуванні у пневматичних виробах. Розв’язки оберненої задачі дозволяють одержати форми фасонних поверхонь обертання, коли зусилля спрямовані вздовж їх осей обертання. Розв’язок оберненої задачі одержано на базі застосування диференціальних рівнянь Фур’є. Також здійснено побудову фасонної поверхні обертання з намоткою по геодезичних з урахуванням кривини меридіана. В добавок наведено спосіб визначення геодезичної намотки на гофрований поверхні обертання з меридіаном пилкоподібної форми. Зазначено, що моделювання пневматичної поверхні доцільно здійснювати на основі обчислення її середньої кривини. Тому що значення середньої кривини поверхні розділу двох врівноважених фізичних середовищ буде пропорційне різниці значень тисків у цих середовищах. Варіюючи середню кривину поверхні, можна обирати величину тиску, яку витримає пневматичний виріб. Встановлено існування двох варіантів фасонних поверхонь обертання («жорстких» та «м’яких»). Перший варіант призначено для застосування в звичайних транспортних засобах з пневматичними подушками форми торів. Другий варіант орієнтовано на транспортні засоби спеціального призначення, де «м’якість» підвіски забезпечить проходимість по шляхам зі складним рельєфом. Для практики проведені дослідження корисні і важливі тому, що вони дозволяють будувати геодезичні лише на фрагментах фасонних поверхонь, які схильні до руйнування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мазур, Микола Петрович. "Визначення напруженого стану на задній поверхні різального інструменту". Технічна інженерія, № 2(90) (19 грудня 2022): 30–35. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2022-2(90)-30-35.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються питання теоретичного розрахунку нормальних і дотичних напружень на контактній ділянці задньої поверхні різального інструменту. Поле напружень визначається методом скінченних елементів шляхом суперпозиції полів напружень від сил, що діють на площині зсуву, і напружених полів від пружного відновлення поверхні різання, яке імітується втискуванням «штампу» задньої поверхні у поверхню різання до досягнення прийнятого критерію пластичності. При цьому враховуються сили тертя, що діють на задній поверхні інструменту, та зміцнення поверхневого шару поверхні різання в результаті пластичної деформації в зоні первинних пластичних деформацій. Встановлено, що сили, які діють на площині зсуву, деформують поверхню різання таким чином, що першою вступає в контакт з поверхнею різання точка задньої поверхні, віддалена від вершини. Це призводить у подальшому до різкого збільшення напружень у цій точці. Крім того, епюра дотичних напружень тертя сильно залежить від форми самої фаски зношування задньої поверхні в зоні контакту. Будь-яка штучно створена фаска дає таку ж штучну епюру напружень. Як показало комп’ютерне моделювання процесу зношування задньої поверхні, у ході припрацювання протягом декількох секунд на задній поверхні починається більш інтенсивне зношування ділянок із більшими напруженнями, після чого напруження на задній поверхні вирівнюються, стаючи продовженням напружень у кінці загальмованого тіла передньої поверхні. Запропонована методика і комп’ютерний алгоритм розрахунку контактних напружень у єдиному комплексі: деформації – напруження – температури – зношування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

БАЛИЦЬКА, НАТАЛІЯ, та ПЕТРО МЕЛЬНИЧУК. "МІКРОФРЕЗЕРУВАННЯ, ЯК СПОСІБ ТЕКСТУРУВАННЯ ПОВЕРХОНЬ СПЛАВІВ Nі-Tі ДЛЯ МОДИФІКАЦІЇ ЗМОЧУВАНОСТІ". Herald of Khmelnytskyi National University. Technical sciences 347, № 1 (2025): 478–85. https://doi.org/10.31891/2307-5732-2025-347-65.

Full text
Abstract:
Робота присвячена дослідженню перспектив застосування мікрофрезерного текстурування, як способу модифікації змочуваності поверхонь сплавів Ni-Ti. Описано основні явища змочування та вплив топології поверхні на її характеристики змочування. Обговорюються обмеження відомих математичних моделей прогнозування крайового кута змочування поверхні щодо застосування до поверхні, текстурованої мікрофрезеруванням. Визначено переваги мікрофрезерування, порівняно з іншими технологічними методами, для текстурування поверхонь з метою впливу на їх змочуваність. Розглянуто проблеми оброблюваності сплавів Ni-Ti та технічні складнощі їх мікрофрезерування, які мають бути враховані при розробці технологій мікрофрезерування. Визначено найбільш вивчені поверхневі мікротекстури для модифікації змочуваності поверхонь біомедичних сплавів, які можуть бути виготовлені мікрофрезеруванням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Поверхні"

1

Лагута, Георгій Геннадійович, Георгий Геннадьевич Лагута, Heorhii Hennadiiovych Lahuta та А. С. Юнак. "Моделювання реальної поверхні як точково заданої поверхні". Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7511.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Масло, П. П., та С. А. Плешко. "Криві поверхні та їх визначники". Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/5339.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лагута, Георгій Геннадійович, Георгий Геннадьевич Лагута, Heorhii Hennadiiovych Lahuta та В. А. Терещенко. "Моделювання реальної поверхні випадковими функціями". Thesis, Издательство СумГУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7506.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хіль, Анастасія Едуардівна. "Порівняння фотометричних моделей земної поверхні". Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/47974.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозитарії НАУ". Керівник: к. ф-м. н., ст. досл., доцент Великодський Юрій Іванович<br>Вперше були отримані графіки залежностей спостережного (MODIS) та модельного (розрахованого) коефіцієнтів яскравості від кута фази,кута падіння та кута спостереження для обраних точок на території України. Результати магістерської роботи рекомендується використовувати при дослідженні яскравості поверхні України та інших ландшафтів, вивченні та порівнянні фотометричних моделей земної поверхні, аналізуванні та перетворенні геопросторових даних за допомогою мови програмування Python, роботі з продуктами MODIS, а також, як теоретичну базу для поглиблення знань про фотометричні моделі, вибору місцевості дослідження та погодних умов при фіксації супутником яскравості поверхні. Та для задач, які вирішують фотометричні моделі: класифікація рельєфу поверхні та її особливостей, аналіз рослинного покриву та його структури, картографування міст, визначення біорізноманіття водойм, дослідження температури води і тиску в Світовому океані, відслідковування стихійних явищ (виверження вулканів, повені, посухи, пожежі) тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Середа, Іван Васильович, та Н. І. Грицина. "Парабола – як крива конічної поверхні". Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/3551.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Середа, Іван Васильович, О. С. Барсук та Н. І. Грицина. "Розгортка поверхні засобами конструкторських систем". Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/3548.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Щічка, Г. М., Лариса Василівна Ляшок, Ірина Олександрівна Афоніна та Тетяна Василівна Орєхова. "Модифікація поверхні допованим електронпровідниковим полімером". Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18459.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Макатьора, Ф. С. "Дослідження особливостей корозії внутрішньої поверхні нафтопроводу". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13996.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Закора, О. В., та О. М. Нода. "Визначення якісних характеристик поверхні текстильних полотен". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/16753.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Опанасюк, Анатолій Сергійович, Анатолий Сергеевич Опанасюк, Anatolii Serhiiovych Opanasiuk та А. О. Салогуб. "Вивчення структури поверхні полікристалічних плівок Zn2SnO4". Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67892.

Full text
Abstract:
Полікристалічні плівки Zn2SnO4 були отримані хімічним методом пульсуючого спрей-піролізу. Джерелом Sn та Zn слугували водні розчини 0,25 M пентагідратутетрахлориду олова і 0,5 M гексагідрату нітрату цинку. Температура скляної підкладки при нанесені шарів Zn2SnO4 змінювалась в діапазоні 250-450 ºС з кроком в 50 ºС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Поверхні"

1

Галябарда, С. П. Не поверну човен. Молодь, 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дем"яненко, І. І. Гіпсометричні поверхи нафтогазоносності фанерозою Дніпровсько-Донецької западини. Чернігівський ЦНТЕІ, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Басария, Э. Ф. Взгляд поверх ворот, выходящих на луг. Радянський письменник, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шпаковская, Татьяна Андреевна. Пятнадцатый этаж...: П'ятнадцятий поверх...: литературные произведения сотрудников ПГАСА. ПГАСА, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гаркушевський, В. Поверхні: утворення та завдання на кресленні. VSPU, 2024. https://doi.org/10.31652/514.18:744(075.8)-1-130.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику викладено зміст теорії і практики розділу «Поверхні: утворення та завдання на кресленні» дисципліни «Нарисна геометрія і креслення», як теоретичної основи галузі проектування і конструювання машин і механізмів, техніки й технологій. Наведено відомості про основні види і способи завдання поверхонь на кресленні, схарактеризовано криві й гранні поверхні. Значної уваги надано опису процесів утворення поверхонь. В посібнику наведено практичні рекомендації щодо здійснення певних побудов на гранних і кривих поверхнях. Особливої уваги надано особливим побудовам розгорток поверхонь: точних, наближених і умовних. Посібник може бути використаний студентами спеціальностей 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) та 015.16 Професійна освіта (Сфера обслуговування).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Діагностика поверхні іонними пучками. 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Паранько, Ігор Степанович, та Володимир Леонідович Казаков. Водні геосистеми Криворіжжя. КДПУ, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5025.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано водні системи Криворіжжя, які представлені поверхневими та підземними водами. Структура поверхневих вод склалася внаслідок тривалої історії розвитку території регіону, а також сучасних природничо-географічних процесів, які зумовлені зональними й азональними ландшафтними чинниками. Підземні води знаходяться нижче земної поверхні в порах і тріщинах гірських порід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Врятовані. Збережені. Повернені. 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гоменюк, Дмитро. Технології верстатних робіт. Житомир: Полісся, 2022. https://doi.org/10.32835/978-966-655-999-2/2021.

Full text
Abstract:
У підручнику викладено основні характеристики технологічного процесу токарної обробки деталей та металообробних верстатів, їх експлуатацію, ремонт та налагодження. Описано алгоритм виготовлення заготовок та поверхонь, що утворюються внаслідок процесу різання при обробці заготовок на токарному верстаті. Подано також відомості про інноваційні технології верстатних робіт (адитивні технології; верстати, що працюють на електрофізичних ефектах; технології лазерного зварювання тощо). Видання призначене для використання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, що здійснюють підготовку майбутніх кваліфікованих робітників машинобудівного профілю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Љубомировић, Ирена, та Ненад Радуловић. ИСТОРИЈСКА ГЕОГРАФИЈА АНТИЧКОГ ДОБА DOI: https://. Филозофски факултет Универзитета у Нишу, 2022. http://dx.doi.org/10.46630/iga.2022.

Full text
Abstract:
Уџбеник Историјска географија античког доба намењен је пре свега студен- тима историје и написан је у складу са силабусом истоименог предмета који се слуша на првој години основних студија историје. Градиво обухваћено уџбеником, све до акредитације студијског програма 2014. године, било је саставни део дво- семестралног предмета Историјска географија. Реорганизацијом садржаја у два једносеместрална курса, део градива који се односио на антички период изучаван је у оквиру Историјске географије I, док је део градива који се тицао историјске географије српских средњовековних земаља обрађиван у оквиру предмета Исто- ријска географија II. Након што ми је поверено извођење наставе из предмета Ис- торијска географија I (школске 2017/18. године), а од школске 2019/20. извођење вежби преузео МА Ненад Радуловић, суочили смо се са проблемом недостатка уџ- беника. Дуги низ година користила се ауторизована скрипта др Синише Мишића, редовног професора Филозофског факултета у Београду, који је изводио наставу из предмета Историјска географија. Будући да се проф. Мишић бави изучавањем српске средњовековне историје, део који се односи на историјску географију ан- тичких цивилизација представљен је штуро и без коришћења додатне литературе студентима је било тешко да разумеју најважније појаве и процесе које изучава историјска географија: картографске одреднице, одређивање граница и то поли- тичких, управних, етничких у прошлости, демографски развој руралних и урбаних насеља, аграрно коришћење земљишта, топономастику итд. Како бисмо олакша- ли извођење наставе, а савладавање градива из предмета Историјска географија I (од ове школске године 2021/22. преименованог у Историјска географија антич- ког доба) учинили што ефикаснијим, приступили смо изради уџбеника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Поверхні"

1

Liutyi, Rostyslav. "Analytical method of calculation of thermal fields in the process of pouring the foundry mold and crystallization of metal." In Scientific and technical research in the field of mechanical engineering and transport. Кушнір Г.М., 2023. http://dx.doi.org/10.63048/978-617-7926-49-7.1.

Full text
Abstract:
Перший розділ монографії присвячено створенню комплексної математичної методології розрахунку теплових полів у виливках і ливарних стрижнях за системою аналітичних формул. Вперше розроблено комплексну розрахункову методологію визначення теплового поля виливка. Вона заснована на встановленні кінетики охолодження поверхні виливка, просування фронту кристалізації від поверхні до центру виливка, розподілу температур у твердій і рідкій частинах виливка з урахуванням конфігурації лиття. Створена математична методологія є основою для розрахунку теплових полів виливків, ливарних форм і стрижнів. Це дає можливість прогнозувати їх властивості та вибирати оптимальні матеріали. Результати цієї роботи також можуть бути запропоновані як математична основа для удосконалення прикладних комп’ютерних програм для ливарного виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бернацький, Артемій, Олександр Сіора, Володимир Лукашенко, Наталія Шамсутдінова, and Ірина Сіора. "ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ТЕХНОЛОГІЙ ЛЕГУВАННЯ ПОВЕРХНІ МЕТАЛЕВИХ ВИРОБІВ." In PROSPECTIVE DIRECTIONS OF SCIENTIFIC RESEARCH IN ENGINEERING AND AGRICULTURE. International Science Group, 2023. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2023.mono.tech.1.7.1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Азімов, О. Т., та О. О. Столяр. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЗМІЩЕНЬ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ МЕТОДАМИ СУПУТНИКОВОЇ ІНТЕРФЕРОМЕТРІЇ". У МАТЕРІАЛИ IV МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ГІРНИЧОЇ ГЕОЛОГІЇ ТА ГЕОЕКОЛОГІЇ» (Київ, 28 – 29 листопада 2023 р.). State Institution «Scientific Center of Mining Geology, Geoecology and Infrastructure Development of NAS of Ukraine», 2023. http://dx.doi.org/10.59911/conf.mpmgg.2023.17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Artemenko, Dmytro. "Study of design parameters of coulter elements for sowing row crops." In Scientific and technical research in the field of mechanical engineering and transport. Кушнір Г.М., 2023. http://dx.doi.org/10.63048/978-617-7926-49-7.3.

Full text
Abstract:
Третій розділ присвячено питанням розвитку та удосконалення конструкцій робочих органів сільськогосподарських машин. Теоретично обґрунтовані основні технологічні параметри удосконаленої конструкції наральника сошника просапної сівалки: кут входження в ґрунт верхньої і нижньої частини наральника та п’яти. Розроблені удосконалені щоки сошника та теоретично встановлено закон руху часток ґрунту після сходу з їх поверхні. Нова конструкція сошника може забезпечити якісне укладання і загортання насіння просапних культур згідно агровимог.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Олейніков, В., К. Крайник, Д. Орлов та С. Козловець. "ВПЛИВ ФАКТОРІВ ПОВЕРХНІ ЗЕМЛІ НА ПОМИЛКИ У ВИЗНАЧЕННІ КООРДИНАТ БПЛА ПАСИВНИМ СОДАРОМ". У Радіоелектроніка та молодь у XXI столітті. Т. 3 : Конференція "Інформаційні радіотехнології та технічний захист інформації". Press of the Kharkiv National University of Radioelectronics, 2024. http://dx.doi.org/10.30837/iyf.irttpi.2024.206.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Еньшин, Д. Н., С. Н. Скочина та С. М. Слепченко. "РАННИЙ КОМПЛЕКС СРЕДНЕВЕКОВОГО МОГИЛЬНИКА ТАЗОВСКИЙ, "II Международная конференция «Археология Арктики»"". У II Международная конференция «Археология Арктики». ФГУП «Издательство «Наука», 2022. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610893042.

Full text
Abstract:
Ранний комплекс могильника состоит из шести грунтовых погребений (№ 25, 52-56) подпрямоугольной формы, длиной 0,9-2 м, шириной 0,5 м, глубиной 10-30 см. Остатки погребальных конструкций могильных ям представлены тонкими слоями коры (бересты ) и плах. Дендрологический анализ породного состава показал, что некоторые фрагменты древесины относятся к лиственнице сибирской (Larix sibirica Ledeb.)1. Под усопшими, а также частично поверх них зафиксированы прослойки меха. Возрастной состав погребенных разнообразен: от детей до 3-х лет до взрослых 20-40 лет. В половом отношении доминируют умершие женского пола, индивид мужского пола один. Ориентация усопших - головой на юго-восток. Наиболее многочисленной группой сопроводительного инвентаря являются бронзовые украшения: коньковые шумящие подвески, трубчатые, вильчатые, зооморфные пронизи, зооморфные бляшки/нашивки, бляшки-«тройчатки», бубенцы, перстень и др. Особого внимания заслуживает накосный набор из погребения № 53 (стержневидная подвеска с головами кошачьих хищников на концах, серия трубчатых пронизей, коньковая шумящая подвеска) и набор украшений головы (орнитоморфные бляшки чередовались с лапчатыми подвесками, образуя круг). Холодное оружие представлено пятью ножами с бронзовыми рукоятями с зоо- и орнитоморфными навершиями, и клинком, предположительно, палаша. Схема размещения предметов в могилах включала преимущественно голову (изголовье), плечи, пояс, район берцовых костей ног.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Petrov, L. M., and O. I. Skorychenko. "ЕЛЕМЕНТИ ТЕОРІЇ ПЕРЕТВОРЕННЯ СЛІДУ КОНТАКТУ КОЛІСНОГО РУШІЯ АВТОМОБІЛЯ З ОПОРНОЮ ПОВЕРХНЕЮ В ГОЛОВНИЙ МОМЕНТ СИЛ ІНЕРЦІЇ СТИСНУТОЇ ЧАСТКИ ШИНИ." In SCIENTIFIC AND TECHNICAL PROGRESS IN EUROPEAN COUNTRIES AND THE CONTRIBUTION OF HIGHER EDUCATION INSTITUTIONS. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-65-5.8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Поверхні"

1

Oleksiienko, Inna. "Changes in the last spring frozen dates in Ukraine for the period from 1961 until 2020." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.039.

Full text
Abstract:
Вступ. В умовах сучасних змін клімату проблема вивченості негативного впливу заморозків на сільськогосподарські культури є актуальною не лише в Україні, але й у світі. Важливим є уточнення дат заморозків останнього десятиріччя в порівнянні з минулими. Заморозок є одним із найнебезпечніших агрометеорологічних явищ у вегетаційний період для теплолюбних сільськогосподарських культур та плодових дерев. Особливо негативно на врожайності позначається вплив останніх весняних заморозків, які виникають на початку вегетації. Зазвичай заморозком називають короткочасне зниження температури повітря або поверхні ґрунту до 0 °С і нижче на фоні сталої додатної температури. Виходячи з потреб сільського господарства, поняття заморозку можна сформулювати як зниження мінімальної температури повітря або поверхні ґрунту до від’ємних значень у період зі сталою середньою добовою температурою повітря 5 °С і вище. Заморозок у повітрі або на поверхні ґрунту розглядається як небезпечне явище у період вегетації, якщо він охоплює 30 % площі території. До стихійного явища (особливо небезпечного) відносять заморозок у повітрі або на поверхні ґрунту у вегетаційний період з охопленням території загальної площі посіву або посадки сільськогосподарської культури понад 30 % [1]...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чернета, Олег, Олександр Сасов та Володимир Авер’янов. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЗМІЦНЕНОЇ ПОВЕРХНІ ДЕТАЛІ МЕТОДОМ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ІНДЕНТИРУВАННЯ". У EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-19.03.2021.v2.38.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Rybchenko, Lyudmyla, and Svitlana Savchuk. "The radiation regime of solar radiation on the territory of Ukraine for 1961-2020." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.043.

Full text
Abstract:
Промениста енергія Сонця є єдиним джерелом тепла, що формує тепловий баланс і термічний режим Землі. Основою життя на земній поверхні є видима частина сонячної радіації. Надходження сонячної радіації визначається астрономічними параметрами – висотою Сонця та тривалістю дня Тривалість сонячного сяйва (ТСС) – це важлива характеристика радіаційного режиму, що визначається астрономічним чинником і циркуляцією атмосфери. Сонячна радіація, що проникає крізь земну атмосферу, поглинається та розсіюється атмосферними газами, зваженими у повітрі твердими та рідкими частками. Короткохвильова сонячна радіація досягає земної поверхні у вигляді прямої радіації від Сонця, розсіяної від небосхилу та хмарності, які є складовими сумарної сонячної радіації. Частина сонячної радіації відбивається від підстильної поверхні. Радіація, що поглинається, перетворюється на тепло та нагріває атмосферу та верхні шари ґрунту та води, а від них повітря. З метою отримання просторово-часового розподілу окремих складових радіаційного режиму, проведено розрахунки: тривалості сонячного сяйва та складових радіаційного балансу (прямої, розсіяної та сумарної сонячної радіації), – за різні періоди року на території нашої держави...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Слепужніков, Євген. "ПІДГОТОВКА РОБОЧОЇ ПОВЕРХНІ ДО ЕКСПЕРЕМЕНТАЛЬНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ МЕТОДОМ ТЕНЗОМЕТРІЇ". У PARADIGMATIC VIEW ON THE CONCEPT OF WORLD SCIENCE, chair Наталія Фідровська. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/21.08.2020.v1.39.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Яковенко, Михайло. "ГЕОМЕТРИЧНЕ НІВЕЛЮВАННЯ ТА ПОБУДОВА ФАКТИЧНОЇ ПОВЕРХНІ ПІДЛОГИ РЕЗЕРВУАРУ". У DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-01.10.2021.v2.30.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Журавель, Данило. "ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ РОБОЧОЇ ПОВЕРХНІ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ ЗАДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ЕНЕРГОВІДДАЧІ". У XXVI International youth scientific and practical conference «Human and Space». О.М. Makarov National youth aerospace education center, 2024. http://dx.doi.org/10.62717/2221-4550-2024-1-050.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бобришов, Олександр. "ВИЗНАЧЕННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ РОБОЧОЇ ПОВЕРХНІ РОЛИКОВОГО ЗУПИННИКА ДЛЯ УКЛОННИХ СТРІЧКОВИХ КОНВЕЄРІВ". У Ukrainian School of Mining Engineering. Dnipro University of Technology, 2024. https://doi.org/10.33271/usme17.089.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Iliukhina, Anna, and Oleg Shugurov. "Parasitic gill infection of silver crucian carp (Carassius gibelio) in the Zaporizhzhya reservoir." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.010.

Full text
Abstract:
Карась сріблястий (Carassius gibelio) — прісноводна риба родини коропових (Cyprinidae), яка одночасно є цінною промисловою рибою, чия популяція досить стабільно розвивається у водосховищах р. Дніпро. Адже масовість цього виду зумовлена його невибагливості до умов існування та високій плодючості. В той же час, в умовах інтродукції чужорідних видів риб та поглиблення антропогенного впливу на водну біоту, спостерігається підвищений ризик враження найбільш слабких та незахищених частин їх тіла [1]. Відповідно, у задачу нашого іхтіопатологічного дослідження увійшло оцінка паразитичного враження карася сріблястого у Запорізькому водосховищі влітку 2021 року. Такі дослідження дозволять визначити фактори, які впливають на особливості динаміки чисельності популяцій паразитів і дати оцінку їхньому впливу на водні екосистеми в цілому. Для цього дослідження брали проби карася сріблястого (Carassius gibelio) у с. Одинківка та с. Старі Кодаки, що знаходиться на верхній ділянки водосховища. Вилов та відбір риб проводили шляхом зябрових сіток. Кількість досліджуваних екземплярів налічувалось по 15 риб з кожної ділянки. У ході роботи використовували методику неповного паразитологічного розтину риб у польових умовах. При препаруванні брали тільки живу рибу та знерухомлювали її. За зовнішнім оглядом риби звертали увагу на зміну форми тіла, забарвлення риб і наявність на їх поверхні будь-яких ушкоджень та новоутворень. При досліджені зябер брали з поверхні зябрових пелюсток шкребок слизу і переглядали його під мікроскопом при малому та великому збільшенні...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Жиленко, Тетяна, та Андрій Топоров. "ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ STEM-ЗАСОБІВ НА ЗАНЯТТЯХ З ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ ПРИ ВИВЧЕННІ ТЕМИ «ПОВЕРХНІ ДРУГОГО ПОРЯДКУ»". У SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v4.35.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гамкало, З., Т. Партика, І. Пижик та І. Шпаківська. "ОЦІНКА ЕМІСІЇ ВУГЛЕКИСЛОГО ГАЗУ З ГРУНТУ ФІТОГЕННОГО ПОЛЯ СТАРОВІКОВИХ ДЕРЕВ ПЗ «РОЗТОЧЧЯ», ІННОВАЦІЙНИЙ ПІДХІД". У Природоохоронні території України: сучасні виклики та перспективи розвитку. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 40-річчю утворення Природного заповідника "Розточчя. Львів, смт Івано-Франкове. Природний заповідник «Розточчя», 2024. https://doi.org/10.32718/zaproz-conference.2024.03.

Full text
Abstract:
Інтенсивності емісії СО2 (мг·м-2·год-1) з поверхні ґрунту вкритого лісовою підстилкою значно відрізняються за напрямками від крони дерева: у Сосни звичайної й Бука лісового вони найменші з заходу (344,1–414,0), а найбільші з півдня (462,9–531,0), тоді як у Дуба звичайного найменші величини з півдня (464,4–469,4), а найбільші зі заходу (598,6–690,2). В усіх випадках емісія СО2 з поверхні мінерального ґрунту була максимальною на західному напрямку. Вкриті лісовою підстилкою ґрунти, за рахунок її мінералізації, генерують більше СО2 (13,3–145,8 %) порівняно з мінеральним ґрунтом у разі її видалення. Отримані результати дозволять удосконалити методику вимірювання дихання ґрунту у лісовій екосистемі. Ключові слова: старовікові дерева, емісія СО2, ґрунт, лісова підстилка, просторова неоднорідність. The intensities of CO2 emissions (mg·m-2·h-1) from the surface of the soil covered with forest litter differ significantly in the directions from the crowns of old trees: in Pinus sylvestris L. and Fagus sylvatica L they are lowest from the west (344.1–414.0) and the largest values from the south (462.9–531.0), while for Quercus robur the smallest values from the south (464.4–469.4) and the largest from of the west (598.6–690.2). In all cases the emission of CO2 from the surface of the mineral soil was maximal in the western direction. Soils covered with forest litter produce more CO2 (13.3–145,8 %) compared to mineral soils. The obtained results will make it possible to improve the method of measuring soil respiration in the forest ecosystem. Keywords: old trees, CO2 emission, soil, forest litter, spatial heterogenity.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Поверхні"

1

Піддубний, Б. А., та Володимир Миколайович Соловйов. Комп’ютерне моделювання радіаційно-стимульованої стабілізації (001) Si поверхні. РВГІЦ КДПУ ім. В. Винниченка, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1025.

Full text
Abstract:
Поверхні, границі розподілу напівпровідників відіграють суттєву роль в процесі формування й функціонування значної кількості приладів та структур сучасної мікроелектроники. Ідеальна поверхня є неврівноваженою структурою, і в залежності від умов її одержання, відпалу, пасівації може трансформуватись в один з більш ніж 300 відомих станів. В сучасних теоретичних дослідженнях важливу роль відіграє комп’ютерне моделювання. Воно дозволяє дослідити атомну структуру, електронні, коливальні й оптичні властивості поверхні. В даній роботі методом молекулярної дннамики з потенціалом Стілінджера-Вебера досліджено особливості релаксації (001) поверхні кремнія при кімнатній температурі за нормальних умов, а також при її опроміненні низькоенергетичними іонами. Поверхня (001) Si була обрана з огляду на те, що вона є найбільш якісною при одержанні її методом молекулярно-променевої епітаксії і для неї ще не одержано в повній мірі переконливих експериментальних і теоретичних даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мазур, Антонина Юхимівна, Василь Володимирович Кучеревський та Василь Миколайович Савосько. Спосіб фітозакріплення поверхні хвостосховищ. Київ. Міністерство освіти і науки України Державний департамент інтелектуальної власності, в, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/0564/322.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чалик, М. В. Навчання учнів в старшій школі основ комп’ютерного моделювання з використанням засобів систем комп’ютерної математики. ЧДТУ, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2240.

Full text
Abstract:
Предметом дослідження є використання СКМ під час вивчення алгебри та геометрії у старших класах. Мета – продемонструвати використання СКМ для комп’ютерного моделювання природничих явищ та процесів. Актуальність роботи полягає в тому, що використовуючи СКМ, учні можуть самостійно перевіряти себе, контролювати рівень формування вмінь та навичок, представляти результати у найбільш доцільній наочній формі, будувати без труднощів тривимірні поверхні та аналізувати їх. Завдання – проаналізувати стан використання СКМ під час навчання у старшій школі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ковтанець, М. В., М. І. Горбунов, Ю. В. Дьомін та ін. Створення багатофункціональних наукомістких методів енергетичного керування інженерією поверхонь контакту "колесо-рейка" для забезпечення еколого-ефективної передачі потужності. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2020. https://doi.org/10.33216/reportsnu(0117u000561)-2020-297.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – фрикційний контакт колеса з рейкою. Предмет науково-технічної роботи – процеси що протікають в контакті колеса з рейкою. Мета роботи – на основі теоретичних та експериментальних досліджень встановлення фундаментальних залежностей коефіцієнту тертя двоточечного термомеханічного високонавантаженого контакту «колесо-рейка» при локальному енергетичному впливі на нього.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!