Academic literature on the topic 'Податки на доходи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Податки на доходи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Податки на доходи"

1

Посторонко, Є. В., та О. М. Буханевич. "СУЧАСНІ МОДЕЛІ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ОСІБ, ЩО ПРОВАДЯТЬ НЕЗАЛЕЖНУ ПРОФЕСІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ". Kyiv Law Journal, № 1 (21 квітня 2023): 71–78. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2023.1.11.

Full text
Abstract:
У статті досліджені сучасні моделі оподаткування доходів, отриманих від провадження незалежної професійної діяльності, в європейських країнах, зокрема на прикладі індивідуальної адвокатської діяльності. Встановлено, що у різних країнах Європейського Союзу існують різні правила, що регулюють оподаткування незалежної професійної діяльності. В законодавстві досліджених нами країн така діяльність оподатковується не завжди за звичним нам податком на доходи фізичних осіб. У Великій Британії це здійснюється на підставі Закону про податки з доходів, а саме за податком на дохід фізичних осіб (Personal Income Tax). Так само і в Данії, за законом про податки з доходів (Income Tax Act), але називають податком на прибуток. У Франції незалежна професійна діяльність оподатковується за тими ж правилами, що і діяльність усіх фізичних осіб. Проте французький законодавець створив особливості оподаткування для підприємців, які займаються незалежною професійною діяльністю. Останні можуть застосувати систему мікропідприємництва, відповідно до якої передбачено спрощену систему оподаткування та обліку. У Німеччині фізичні особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, повинні сплачувати податок на дохід, плюс додаткові соціальні внески, які покривають певні соціальні послуги, такі як медичне страхування та пенсійне забезпечення; у Франції також існують подібні правила оподаткування, але тут незалежні професіонали можуть використовувати спеціальні системи оподаткування, які дають знижку на податки для осіб з низьким доходом; у Великій Британії адвокати мають різні можливості для оптимізації податкових відрахувань, так як їхні доходи та витрати можуть бути досить різними залежно від їхньої практики та спеціалізації. Деякі адвокати можуть використовувати різні форми оподаткування, щоб зменшити свої податкові витрати. Також, у країнах Європейського Союзу встановлений обов’язок реєструватися платником податку на додану вартість та сплачувати його. Підсумовано, що податковий тиск у досліджених країнах є вищим за той, який мають фізичні особи, що провадять незалежну професійну діяльність, в Україні. Однак у досліджених країнах (на відміну від України) незалежна професійна діяльність може застосовуватися як підприємницька. Платники податків, що, провадять таку діяльність можуть користуватися особливостями спрощених систем оподаткування та обліку. Також, залежно від рівня доходу до таких платників податків застосовуються різні за розміром ставки, тобто прогресивні (чим більший дохід, тим вища ставка). Проведене дослідження дає підстави вважати, що правильне оподаткування індивідуальної адвокатської діяльності допомагає забезпечити фінансову стабільність адвокатів та сприяє ефективному здійсненню їхньої професійної діяльності. Однак, важливо пам'ятати, що оподаткування не є самоціллю, а лише інструментом забезпечення економічної стабільності та розвитку держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Тучак, Т. В. "БЛАГОДІЙНІ ПОДАТКИ НА ДОХОДИ: ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД". Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, № 3 (28 березня 2019): 242–49. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.3.2019.242-249.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті сучасні та історичні форми благодійних (солідарних) податків. Благодійні податки можуть існувати у формі надбавок солідарності до податків на доходи або прибуток, надбавки до ціни певних категорій товарів, самостійних податків на майно, багатство, податку на непередбачуваний прибуток, податкового кредиту. Особливу увагу приділено меті запровадження та призначенню цих податків. Розглянуто досвід провідних зарубіжних держав щодо функціонування та модифікацій податків солідарності. Окреслено перспективи запровадження солідарних форм оподаткування на теренах Євросоюзу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тіщенко, І. В., І. М. Кушал та М. В. Рудич. "Аналіз динаміки та структури прямих податків в Україні та їх вплив на доходи державного бюджету України". Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, № 3 (289) (13 травня 2025): 93–98. https://doi.org/10.33216/1998-7927-2025-289-3-93-98.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано динаміку та структуру прямих податків в Україні та їх вплив на формування доходів державного бюджету протягом 2021-2024 років. Дослідження актуальне з огляду на важливість податків як основного джерела бюджетних надходжень та інструменту державного регулювання економіки. У статті розглядається роль податків у фінансуванні державних витрат, а також їх вплив на економічне зростання та соціальний розвиток. Особлива увага приділяється аналізу прямих податків, їх динаміці та впливу на бюджет України в контексті сучасних економічних викликів. Дослідження базується на аналізі статистичних даних про доходи державного бюджету України за 2021-2024 роки, включаючи дані про податкові та неподаткові надходження, доходи від операцій з капіталом, надходження від міжнародних організацій та інші джерела фінансування. В статті використано методи статистичного аналізу, порівняння, графічної візуалізації даних. Проаналізовано динаміку та структуру доходів державного бюджету України за вказаний період, з окремим акцентом на податкових надходженнях, та їх вплив на економічну стабільність. Аналіз структури доходів Зведеного бюджету України демонструє важливу роль прямих податків, хоча їхня частка поступається непрямим. Прямі податки, такі як податок на прибуток підприємств та податок на доходи фізичних осіб, більш чутливо реагують на зміни в економічній ситуації та мають прогресивний характер. В ході дослідження встановлено, що зменшення податкових надходжень до бюджету було спричинене кількома факторами, серед яких можна виділити як об’єктивні, пов’язані зі змінами в економічній ситуації, так і суб’єктивні, що є наслідком внесених змін до податкового законодавства. Визначено , що прямі податки важливий інструмент для забезпечення соціальної справедливості та перерозподілу доходів. Динаміка надходжень від прямих податків може бути використана як індикатор стану економіки та ефективності податкової політики і системи. Для підвищення ролі прямих податків у формуванні дохідної складової державного бюджету необхідно вдосконалювати механізми адміністрування, боротися з ухиленням від сплати та створювати сприятливі умови для розвитку бізнесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сочка, К. А. "ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ПОДАТКОВИХ ДОХОДІВ БЮДЖЕТІВ ОКРЕМИХ КРАЇН ЄС ТА ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», № 1(61) (6 травня 2023): 154–60. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2023.1(61).154-160.

Full text
Abstract:
У статті вивчено теоретичні підходи українських та зарубіжних науковців щодо взаємозв’язку рівня економічного розвитку країни та централізації частини ВВП через податкові інструменти, досліджено фіскальну ефективність прямого та непрямого оподаткування, його вплив на економічні процеси, а також окреслено окремі переваги та недоліки прямих та непрямих податків з точки зору реалізації пріоритетів соціально-економічної політики держави. Вивчено динаміку частки податкових доходів бюджетів окремих країн ЄС (Польща, Угорщина, Румунія) та державного бюджету України у ВВП за 2010 – 2020 роки. Здійснено порівняльний аналіз структури податкових доходів бюджетів окремих країн ЄС (Польща, Угорщина, Румунія) та державного бюджету України у розрізі прямих (податки на доходи та прибуток) та непрямих податків (податки на товари та послуги). Окреслено окремі напрямки вдосконалення прямого оподаткування в напрямку поступового посилення його значення.Ключові слова: бюджет, податкові надходження, пряме оподаткування, непряме оподаткування, фіскальна ефективність, економічний розвиток
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зулгарін, Вадим. "АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ". Актуальні проблеми політики, № 64 (23 січня 2020): 235–52. http://dx.doi.org/10.32837/app.v0i64.201.

Full text
Abstract:
Кожна держава, в силу принципу державного суверенітету, наділена не-відчужуваним правом стягувати податки на підставі зв’язку суб’єкта чи об’єкта оподаткування з національною юрисдикцією (громадянство, місце проживання, місце здійснення діяльності тощо). Вихід із бізнес-процесів за межі однієї держави може подвоїти оподаткування. Для платників податків це означає погіршення їх конкурентної позиції, що суперечить сучасним принципам вільної торгівлі.Функціонування офшорних зон та так зване агресивне податкове плану-вання – прагнення бізнесу мінімізувати податкові навантаження шляхом штучного приєднання підприємств до найменш обтяжливих податкових юрисдикцій також негативно впливають на рівень податкових надходжень держав.В даний час питання оподаткування міжнародної торгівлі регулюються, головним чином, двосторонніми договорами, які базуються на Типових кон-венціях про уникнення подвійного оподаткування. Спроби розробити єдину конвенцію не були успішними навіть під егідою ООН. Сьогодні в результаті нового етапу розвитку цифрових технологій, таких як Інтернет-торгівля, Інтернет-банкінг, криптовалюта, виникає нагальна потреба вдосконалити діючі міжнародні договори та розробити універсальний інструмент регу-лювання міжнародного податку на торгівлю, особливо під егідою ООН та ОЕСР, але також за участі Світової організації торгівлі.Міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування охоплю-ють, як правило, всі види податку на прибуток та податок на капітал і мають дві основні цілі: усунення подвійного оподаткування та боротьбу з ухиленням від сплати податків. Зазвичай вони містять трансакційні види податків та об’єкт оподаткування, опис конкретних податкових режимів, встановлених договором щодо окремих видів доходу (доходи від бізнесу, дивіденди, відсотки, роялті, заробітна плата тощо). Крім того, договорами передбачено порядок скасування подвійного оподаткування, права оподаткування якого зберігаються обома сторонами угоди та визначають конкретний порядок здійснення угоди.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

СИМАНИЧ, Назар. "ДОХОДИ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ : ТЕОРЕТИЧНА КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЯ І ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 4 (28 грудня 2023): 311–17. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2023-10-43.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання формування системи місцевих фінансів, основу яких складають доходи до бюджетів та матеріальні активи, що дозволяє органам місцевого самоврядування забезпечувати власну функціональну спроможність через надання якісних послуг мешканцям та суб’єктам підприємницької діяльності. Визначено основні розділи за якими можна класифікувати доходи до місцевих бюджетів, а саме: податкові надходження, неподаткові надходження, доходи від операцій з капіталом та трансферти. А самі місцеві доходи можна класифікувати за двома основними ознаками, а саме: за економічною природою (власні та передані) та за врахуванням до міжбюджетних трансфертів (власні, закріплені, регульовані). Розглянуто Тимчасове положення про місцеві фінанси, яке було прийнято у 1923 році та стало першим нормативно-правовим документом де встановлювалися основи організації фінансів на місцевому рівні, а саме: склад місцевих бюджетів; порядок стягнення місцевих податків та зборів; механізми надання субсидій з державного бюджету бюджетам нищих рівнів; обов’язки та права органів місцевого самоврядування щодо питань місцевих фінансів; порядок складання, розгляду та виконання місцевих бюджетів. Встановлено, що основу місцевих доходів повинні становити місцеві податки та збори, які є обов’язковими, безумовними та безповоротними платежами до бюджетів органів місцевого самоврядування. Розглянуто етапи становлення бази місцевих податків та зборів починаючи з 1918 року та закінчуючи сьогоденням. Визначили, що склад податків та зборів на кожному з етапів зменшувався, а вагомість платежів у місцевих бюджетах зростала, так як податки, які не приносили реальних надходжень вилучалися як такі, які потрібно було адмініструвати, натомість додавалися перевірені роками платежі, які справляються у західних державах. Встановлено, що ключовими умовами будівництва демократичної держави є самостійність та незалежність місцевого самоврядування, а також важливе значення має фінансове забезпечення цих органів. Виконання реформи децентралізації, необхідність перегляду бюджетної політики та зміцнення ролі місцевих бюджетів потребують нового теоретичного підходу до розгляду соціально-економічної ролі та місця фінансових ресурсів місцевих органів влади. Проведене дослідження надає можливість глибшого розуміння сутності місцевих фінансів та доходів до місцевих бюджетів на різних етапах розвитку суспільства, а також їхню роль у становленні інституту місцевого самоврядування у контексті розвитку місцевої та регіональної демократії та децентралізації державного управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Савіцька, С. І. "АНАЛІЗ ПОДАТКОВИХ НАДХОДЖЕНЬ ДО ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ". Podilian Bulletin Agriculture Engineering Economics, № 34 (21 березня 2023): 137–45. http://dx.doi.org/10.37406/2706-9052-2021-1-15.

Full text
Abstract:
Податки є основним джерелом наповнення бюджету на державному та місцевому рівнях. Завдяки податковим надходженням держава може виконувати покладені на неї функції та гарантувати виконання витратних статей бюджету України. Сьогодні в умовах військового конфлікту, скорочення виробництва та зупинки підприємств внаслідок пандемії, що охопила світ, питання формування доходів Державного бюджету набувають особливого гострого значення. У статті досліджено особливості формування доходів Державного бюджету України. Систематизовано основні напрями аналізу доходної частини бюджету. Проведено комплексний аналіз структури доходної частини зведеного бюджету України за 2016–2020 рр. Визначено частку доходів зведеного бюджету у ВВП. Здійснено аналіз динаміки доходів Державного бюджету України щодо ВВП. Використані методи авторських узагальнень, аналітично-статистичних розрахунків, порівнянь дозволили систематизувати цифровий матеріал дослідження та обґрунтувати висновки щодо формування та надходження податкових платежів до Державного бюджету України. Проведені дослідження показують, що доходи Зведеного бюджету України сформовані на 82% за рахунок податкових надходжень. Частка непрямих податків домінувала у складі податкових надходжень. Непрямі податки забезпечують стійкі надходження до бюджету, про те мають регресивний характер або обернено пропорційну залежність від платоспроможності споживачів. В структурі доходів неподаткові надходження є непрогнозованими, тому необхідно удосконалювати законодавство та шукати нові шляхи наповнення бюджету. Надано рекомендації щодо удосконалення дохідної частини бюджету шляхом низки змін, що у майбутньому сприятимуть збільшенню доходів, реалізації політики зайнятості та створюватимуть бар'єр для використання тіньових схем сплати податків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Нестеренко, Г. "ОЦІНКА ТА ОПОДАТКУВАННЯ ОПЕРАЦІЙ З ПРОДАЖУ (ОБМІНУ) ОБ’ЄКТІВ НЕРУХОМОСТІ". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series Architecture and construction, № 24 (16 грудня 2023): 214–21. http://dx.doi.org/10.31734/architecture2023.24.214.

Full text
Abstract:
При придбанні об’єктів нерухомості в Україні проводиться експертна оцінка майна. Оподатковування операцій-трансакцій визначено статтею 172 Податкового кодексу України. 23 серпня 2023 року Нотаріальна палата України актуалізувала основні положення щодо порядку оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна.
 Переоформлення прав на нерухоме майно завжди супроводжується досить значною кількістю і обсягом обов’язкових платежів. Всіх, хто вирішив обміняти, продати, подарувати нерухомість або планує вступити у спадок на майно, цікавить, які ж витрати у зв’язку з цим він понесе. Податки і збори при таких операціях залежать від декількох факторів. У цій статті ми маємо намір їх з’ясувати.
 Експертна оцінка майна – це порядок визначення вартості нерухомого майна при укладанні угод купівлі-продажу/оренди/застави та інших.
 Експертна оцінка майна є обов’язковим документом при оформленні зміни прав власності на майно, для того щоб було правильно нараховано суму податку на майно.
 Послуги оціночної компанії коштують відносно недорого, з ними можна заздалегідь ознайомитися в розділах сайту компаній (компанії взято вибірково, з різних регіонів країни, табл. 1).
 Логічно, що всі учасники ринку зацікавлені в тому, щоб максимально знизити вартість майна і, відповідно, заплатити менше податків. Однак значно занизити експертну оцінку технічно неможливо. Згідно з відносно новими правилами оцінки нерухомості, оціночна вартість варіює в межах 25 % від так званої «реєстрової вартості», яка визначається спеціальним державним «оціночним модулем» на сайті Фонду державного майна України.
 Єдина база даних звітів про оцінку (далі – Єдина база) – державна автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, до складу якої входять база даних, програмне забезпечення, модуль електронного визначення оціночної вартості, сервіс послуги електронного визначення оціночної вартості та автоматичного формування електронних довідок про оціночну вартість об’єкта нерухомості.
 Оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна станом на 01.08.2023 р. актуалізовано Нотаріальною палатою України з урахуванням чинної редакції Податкового кодексу, а також інформації, розміщеної на Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі Державної податкової служби (табл. 2).
 Кількість продажів рахується за один календарний рік для кожної категорії майна окремо з урахуванням таких особливостей: продаж успадкованих об’єктів рахується окремо (в сумі для 1-го та 3-го пунктів) для будь-кого незалежно від виду об’єкта.
 Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), військовий збір сплачує продавець, держмито – за домовленістю між покупцем і продавцем, покупець – збір до Пенсійного фонду. Хто за що платить при укладенні договору – це «внутрішня» домовленість сторін. Але здійснюються такі оплати все одно від вищевказаних платників, визначених законом (табл. 3).
 Сума, від якої сплачується податок, – це сума доходу, отриманого від продажу. Дохід визначається з огляду на ціну, яка зазначена в договорі купівлі-продажу, тобто суми, яку покупець передає продавцеві за нерухоме майно, але не нижче оціночної вартості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Артюх, О. В., та Ю. Ю. Матвійчук. "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 3(82) (10 квітня 2023): 83–89. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2022.3.11.

Full text
Abstract:
Податок на доходи фізичних осіб є одним з небагатьох податків, що має багату історію. У багатьох країнах цей вид податку з'явився на межі 18–19 ст. Оподаткування доходів фізичних осіб займає ключове місце у податковій системі переважної кількості країн. Податок на доходи фізичних осіб є найпоширенішим у світовій практиці податком, що сплачується з особистих доходів населення. Цей податок стоїть у центрі будь-якої податкової системи, а також є одним з основних джерел формування доходної частини бюджетної системи. У цій роботі представлено результати аналізу різних підходів до визначення елементів податку на доходи фізичних осіб за кордоном, за підсумками якого виявлено сучасні тенденції розвитку систем оподаткування у різних країнах. Підкреслено, що для досягнення соціальної справедливості оподаткування уряди країн із найвищим рівнем життя застосовують прогресивну ставку прибуткового податку, де розмір ставки повністю залежить від суми отриманого доходу за податковий період. З урахуванням закордонного досвіду у статті сформульовано пропозиції щодо реформування шкали оподаткування доходів фізичних осіб для вирішення наявних проблем оподаткування. Обґрунтовано, що удосконалення оподаткування можливе лише при введенні прогресивної шкали оподаткування доходів громадян. Зазначено, що для ефективності прогресивної шкали необхідно легалізувати доходи громадян країни, подолати корупцію, створити дієвий механізм податкового контролю в Україні і, нарешті, підвищити авторитет податкових органів. Запропоновано зменшувати базу оподаткування, враховуючи витрати громадян та соціальний статус. За результатами дослідження надано шляхи удосконалення оподаткування податку з доходів фізичних осіб в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Соколовська, А. "Податки на доходи в податковій політиці інклюзивного зростання: теоретичний аспект". Світ фінансів, Вип. 1 (62) (2020): 49–65.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Податки на доходи"

1

Пущал, І. О. "Вплив структури загальнодержавних і місцевих податків і зборів на формування дохідної частини бюджету". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76609.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто сутність, види та принципи формування доходів бюджету, проаналізовано основні джерела наповнення державного бюджету, визначено роль податкових платежів в доходах бюджету. Проведено аналіз динаміки зміни доходів державного бюджету, визначено частку загальнодержавних та місцевих податків та зборів в структурі бюджетних надходжень. Оцінки проведено з використанням методів абстрактно-логічного, горизонтального, вертикального, структурного, коефіцієнтного аналізу. Здійснено прогнозування обсягів податкових надходжень до бюджету на майбутню перспективу, розглянуті показники, які використовуються для аналізу фінансового стійкості державного бюджету. Визначено основні проблеми сучасної податкової та бюджетної політики в Україні, надано рекомендації щодо їх вирішення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лисянська, К. О. "Пряме оподаткування в Україні: сучасний стан та перспективи". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71425.

Full text
Abstract:
У роботі проведено зарубіжного досвіду прямого оподаткування в каїнах ЄС, з більш детальним аналізом окремих каїн зокрема США, Німеччини та Польщі, проведено аналіз важелів системи прямого оподаткування в Україні, досліджено тенденції змін у прямому оподаткуванні в Україні, досліджено зв’язок між розміром надходжень від ПДФО та рівнем доходів населення на основі 3 змінних (мінімальна заробітна плата, середня заробітна плата та розмір надходжень єдиного соціального внеску до бюджету) за період з 2010 по 2017 роки. Побудована модель для прогнозування надходжень податку на доходи фізичних осіб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кондратьєва, Л. О. "Прямі податки та їх роль у формуванні доходів державного бюджету України". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Kondratieva.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядається економічна сутність, функції та ознаки прямих податків, доследжено історичні аспекти розвитку та становлення, а також визначено роль та розкрито значення прямих податків у формування доходів бюджету. Проаналізовано динаміку надходжень податків на доходи до державного бюджету України, досліджено фіскальну ефективність природно-ресурсних платежів у складі доходів державного бюджету України. Узагальнено зарубіжну практика прямого оподаткування прямими податками та визначено основні шляхи вдосконалення системи прямого оподаткування в контексті формування доходної бази державного бюджетуУкраїни.<br>The paper considers the economic essence, functions and features of direct taxes, studies the historical aspects of development and formation, as well as identifies the role and reveals the importance of direct taxes in the formation of budget revenues. The dynamics of income tax revenues to the state budget of Ukraine is analyzed, the fiscal efficiency of natural resource payments in the state budget revenues of Ukraine is investigated. The foreign practice of direct taxation by direct taxes is generalized and the main ways of improvement of the system of direct taxation in the context of formation of the income base of the state budget of Ukraine are defined.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Жадан, Тетяна Андріївна, та А. А. Шеїн. "Особливості оподаткування заробітної плати на підприємстві в контексті економічних реформ на 2015 р". Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18642.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ткаченко, В. О. "Прямі податки в системі державного регулювання доходів юридичних і фізичних осіб". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12582.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено теоретичні засади прямого опадаткування, розглянуто ретроспективний аналіз становлення сисиеми прямого опадаткування. Узагальнено нормативно-правове забезпечення оподаткування доходів юридичних та фізичних осіб в Україні, проаналізовано практику справляння податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток та розглянуто окремі аспекти податкових надходжень від реалізації спрощеної системи опадаткування в Україні.<br>The theoretical bases of direct taxation are investigated in the work, the retrospective analysis of formation of system of direct taxation is considered. The normative-legal provision of taxation of income of legal entities and individuals in Ukraine is generalized, the practice of collecting personal income tax, income tax is analyzed and some aspects of tax revenues from the implementation of the simplified taxation system in Ukraine are considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дормідонтова, Д. С. "Податки на споживання: фіскально-регулююча роль та проблеми функціонування". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12573.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні засади непрямого оподаткування в Україні. Проведено оцінку ефективності непрямого оподаткування в Україні та проаналізовано вплив податків на споживання на наповнення дохідної частини Державного бюджету України. Досліджено зарубіжний досвід непрямого оподаткування та можливість його імплементації в українську практику, а також запропоновано напрями удосконалення непрямого оподаткування з урахуванням інтеграційних процесів в Україні.<br>The paper considers the theoretical principles of indirect taxation in Ukraine. The effectiveness of indirect taxation in Ukraine is assessed and the impact of consumption taxes on the revenue side of the State Budget of Ukraine is analyzed. The foreign experience of indirect taxation and the possibility of its implementation in Ukrainian practice are studied, and also the directions of improvement of indirect taxation taking into account integration processes in Ukraine are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пустинник, Л. Г. "Вплив прямих податків на фінансово-економічну систему країни". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71797.

Full text
Abstract:
Визначено авторський підхід до понять «прямі податки» та «фінансово-економічна система»; встановлено ключові позитивні та негативні характеристики прямого оподаткування; проведено, проаналізовано вплив прямих податків на фінансово-економічний розвиток країни та запропоновано шляхи удосконалення прямого оподаткування в Україні. Одержані результати можуть бути використані в реформуванні, фіскальними органами, системи оподаткування доходів юридичних та фізичних осіб, в процесі аналізу та прийняття рішень щодо фіскальної політики, що дозволить підвищити ефективність справляння податків в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Глущенко, А. К., та Ганна Миколаївна Фадєєва. "Дослідження факторів впливу на надходження податку на доходи фізичних осіб". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45909.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Хоненко, А. С. "Механізм непрямого оподаткування в Україні". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Khonenko1.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядаються теоретичні аспекти непрямого оподаткування. Досліджено роль непрямих податків у формуванні Державного та Зведеного бюджетів України протягом 2016-2020 рр. Висвітлено проблемні аспекти непрямого оподаткування та запропоновано основні напрями його вдосконалення, а саме: вдосконалення законодавства у сфері ПДВ та остаточна його адаптація до вимог ЄС; ліквідація неефективних пільг із податку на додану вартість; запровадження диференційованих ставок ПДВ; забезпечення стабільності ставок акцизного податку протягом тривалого періоду (як мінімум – 3-5 років); запровадження більш захищених від підробок акцизних марок на алкогольні і тютюнові вироби; суттєве збільшення переліку підакцизних товарів за рахунок ювелірних виробів, дорогих імпортних автомобілів та інших предметів розкоші; боротьба з контрабандою; ліквідування низки корупційних схем на митниці; удосконалення системи електронного розмитнення товарів.<br>The role of indirect taxes in the formation of state and consolidated budgets of Ukraine during 2016-2020 was investigated. The problem aspects of indirect taxation are highlighted and the main directions of its improvement are proposed, namely: improvement of VAT legislation and its final adaptation to the EU requirements; elimination of ineffective benefits of value added tax; introduction of differentiated VAT rates; provision of stability of excise tax rates over a long period (at least 3-5 years); introduction of more protected excise shares on alcoholic and tobacco products; a significant increase in the list of excisable goods at the expense of jewelry, expensive imported cars and other luxury items; the fight against smuggling; liquidation of a number of corruption schemes on customs; Improvement of the system of electronic clearing of goods.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Смирнова, А. С. "Фіскальна ефективність непрямого оподаткування в Україні". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12581.

Full text
Abstract:
У роботі розкривається актуальність дослідження за обраним напрямом, ставиться проблема, мета і завдання дослідження, визначаються предмет та об'єкт дослідження. У кваліфікаційній роботі розглядаються концептуальні засади непрямого оподаткування, а саме: висвітлюється сутність та визначається ретроспектива розвитку непрямих податків. Проведено моніторинг фіскальної ефективності непрямих податків та прогнозовано їх надходження до державного бюджету України на 2020-2021 роки; виявлено їх вплив на реальний сектор економіки. Розглянуто можливості податкової гармонізації вітчизняного законодавства у сфері непрямого оподаткування із податковим законодавством Європейського Союзу. В процесі роботи зроблено висновки та пропозиції щодо перспективних напрямків вдосконалення непрямого оподаткування в Україні з метою забезпечення розвитку податкової системи.<br>The paper reveals the relevance of the study in the chosen direction, sets the problem, purpose and objectives of the study, determines the subject and object of the study. The qualification work considers the conceptual principles of indirect taxation, namely: the essence is highlighted and a retrospective of the development of indirect taxes is determined. The fiscal efficiency of indirect taxes was monitored and their receipts to the state budget of Ukraine for 2020-2021 were forecast; their influence on the real sector of the economy is revealed. Possibilities of tax harmonization of domestic legislation in the field of indirect taxation with the tax legislation of the European Union are considered. In the course of the work, conclusions and proposals were made on promising areas for improving indirect taxation in Ukraine in order to ensure the development of the tax system.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Conference papers on the topic "Податки на доходи"

1

Бошота, Н. В. "ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ: РОЛЬ ТА ЗНАЧЕННЯ У ФОРМУВАННІ ДОХОДІВ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ". У Ефективні механізми соціально-економічного розвитку країни та регіонів: сучасні виклики та рішення. Publishing house “Liha-Pres”, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-334-0-2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!