To see the other types of publications on this topic, follow the link: Податки на доходи.

Journal articles on the topic 'Податки на доходи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Податки на доходи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Посторонко, Є. В., та О. М. Буханевич. "СУЧАСНІ МОДЕЛІ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ОСІБ, ЩО ПРОВАДЯТЬ НЕЗАЛЕЖНУ ПРОФЕСІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ". Kyiv Law Journal, № 1 (21 квітня 2023): 71–78. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2023.1.11.

Full text
Abstract:
У статті досліджені сучасні моделі оподаткування доходів, отриманих від провадження незалежної професійної діяльності, в європейських країнах, зокрема на прикладі індивідуальної адвокатської діяльності. Встановлено, що у різних країнах Європейського Союзу існують різні правила, що регулюють оподаткування незалежної професійної діяльності. В законодавстві досліджених нами країн така діяльність оподатковується не завжди за звичним нам податком на доходи фізичних осіб. У Великій Британії це здійснюється на підставі Закону про податки з доходів, а саме за податком на дохід фізичних осіб (Personal
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Тучак, Т. В. "БЛАГОДІЙНІ ПОДАТКИ НА ДОХОДИ: ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД". Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, № 3 (28 березня 2019): 242–49. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.3.2019.242-249.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті сучасні та історичні форми благодійних (солідарних) податків. Благодійні податки можуть існувати у формі надбавок солідарності до податків на доходи або прибуток, надбавки до ціни певних категорій товарів, самостійних податків на майно, багатство, податку на непередбачуваний прибуток, податкового кредиту. Особливу увагу приділено меті запровадження та призначенню цих податків. Розглянуто досвід провідних зарубіжних держав щодо функціонування та модифікацій податків солідарності. Окреслено перспективи запровадження солідарних форм оподаткування на теренах Євросоюзу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тіщенко, І. В., І. М. Кушал та М. В. Рудич. "Аналіз динаміки та структури прямих податків в Україні та їх вплив на доходи державного бюджету України". Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, № 3 (289) (13 травня 2025): 93–98. https://doi.org/10.33216/1998-7927-2025-289-3-93-98.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано динаміку та структуру прямих податків в Україні та їх вплив на формування доходів державного бюджету протягом 2021-2024 років. Дослідження актуальне з огляду на важливість податків як основного джерела бюджетних надходжень та інструменту державного регулювання економіки. У статті розглядається роль податків у фінансуванні державних витрат, а також їх вплив на економічне зростання та соціальний розвиток. Особлива увага приділяється аналізу прямих податків, їх динаміці та впливу на бюджет України в контексті сучасних економічних викликів. Дослідження базується на аналізі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сочка, К. А. "ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ПОДАТКОВИХ ДОХОДІВ БЮДЖЕТІВ ОКРЕМИХ КРАЇН ЄС ТА ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», № 1(61) (6 травня 2023): 154–60. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2023.1(61).154-160.

Full text
Abstract:
У статті вивчено теоретичні підходи українських та зарубіжних науковців щодо взаємозв’язку рівня економічного розвитку країни та централізації частини ВВП через податкові інструменти, досліджено фіскальну ефективність прямого та непрямого оподаткування, його вплив на економічні процеси, а також окреслено окремі переваги та недоліки прямих та непрямих податків з точки зору реалізації пріоритетів соціально-економічної політики держави. Вивчено динаміку частки податкових доходів бюджетів окремих країн ЄС (Польща, Угорщина, Румунія) та державного бюджету України у ВВП за 2010 – 2020 роки. Здійснен
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зулгарін, Вадим. "АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ". Актуальні проблеми політики, № 64 (23 січня 2020): 235–52. http://dx.doi.org/10.32837/app.v0i64.201.

Full text
Abstract:
Кожна держава, в силу принципу державного суверенітету, наділена не-відчужуваним правом стягувати податки на підставі зв’язку суб’єкта чи об’єкта оподаткування з національною юрисдикцією (громадянство, місце проживання, місце здійснення діяльності тощо). Вихід із бізнес-процесів за межі однієї держави може подвоїти оподаткування. Для платників податків це означає погіршення їх конкурентної позиції, що суперечить сучасним принципам вільної торгівлі.Функціонування офшорних зон та так зване агресивне податкове плану-вання – прагнення бізнесу мінімізувати податкові навантаження шляхом штучного при
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

СИМАНИЧ, Назар. "ДОХОДИ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ : ТЕОРЕТИЧНА КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЯ І ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 4 (28 грудня 2023): 311–17. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2023-10-43.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання формування системи місцевих фінансів, основу яких складають доходи до бюджетів та матеріальні активи, що дозволяє органам місцевого самоврядування забезпечувати власну функціональну спроможність через надання якісних послуг мешканцям та суб’єктам підприємницької діяльності. Визначено основні розділи за якими можна класифікувати доходи до місцевих бюджетів, а саме: податкові надходження, неподаткові надходження, доходи від операцій з капіталом та трансферти. А самі місцеві доходи можна класифікувати за двома основними ознаками, а саме: за економічною природою (власні
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Савіцька, С. І. "АНАЛІЗ ПОДАТКОВИХ НАДХОДЖЕНЬ ДО ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ". Podilian Bulletin Agriculture Engineering Economics, № 34 (21 березня 2023): 137–45. http://dx.doi.org/10.37406/2706-9052-2021-1-15.

Full text
Abstract:
Податки є основним джерелом наповнення бюджету на державному та місцевому рівнях. Завдяки податковим надходженням держава може виконувати покладені на неї функції та гарантувати виконання витратних статей бюджету України. Сьогодні в умовах військового конфлікту, скорочення виробництва та зупинки підприємств внаслідок пандемії, що охопила світ, питання формування доходів Державного бюджету набувають особливого гострого значення. У статті досліджено особливості формування доходів Державного бюджету України. Систематизовано основні напрями аналізу доходної частини бюджету. Проведено комплексний а
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Нестеренко, Г. "ОЦІНКА ТА ОПОДАТКУВАННЯ ОПЕРАЦІЙ З ПРОДАЖУ (ОБМІНУ) ОБ’ЄКТІВ НЕРУХОМОСТІ". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series Architecture and construction, № 24 (16 грудня 2023): 214–21. http://dx.doi.org/10.31734/architecture2023.24.214.

Full text
Abstract:
При придбанні об’єктів нерухомості в Україні проводиться експертна оцінка майна. Оподатковування операцій-трансакцій визначено статтею 172 Податкового кодексу України. 23 серпня 2023 року Нотаріальна палата України актуалізувала основні положення щодо порядку оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна.
 Переоформлення прав на нерухоме майно завжди супроводжується досить значною кількістю і обсягом обов’язкових платежів. Всіх, хто вирішив обміняти, продати, подарувати нерухомість або планує вступити у спадок на майно, цікавить, які
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Артюх, О. В., та Ю. Ю. Матвійчук. "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 3(82) (10 квітня 2023): 83–89. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2022.3.11.

Full text
Abstract:
Податок на доходи фізичних осіб є одним з небагатьох податків, що має багату історію. У багатьох країнах цей вид податку з'явився на межі 18–19 ст. Оподаткування доходів фізичних осіб займає ключове місце у податковій системі переважної кількості країн. Податок на доходи фізичних осіб є найпоширенішим у світовій практиці податком, що сплачується з особистих доходів населення. Цей податок стоїть у центрі будь-якої податкової системи, а також є одним з основних джерел формування доходної частини бюджетної системи. У цій роботі представлено результати аналізу різних підходів до визначення елемент
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Соколовська, А. "Податки на доходи в податковій політиці інклюзивного зростання: теоретичний аспект". Світ фінансів, Вип. 1 (62) (2020): 49–65.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Волохова, І. С. "РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ ПОДАТКОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ". Український економічний часопис, № 1 (30 червня 2023): 5–10. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8273/2023-1-1.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджетів усіх рівнів, а також оцінювання результатів податкового регулювання доходів фізичних осіб. Встановлено, що бюджетна роль податку на доходи фізичних осіб зростає. Щодо регулюючого впливу оподаткування доходів населення, виявлені численні проблеми, окреслені автором. Це: високий рівень бідності населення, висока зростаюча диференціація доходів населення, низький рівень загального обсягу доходів населення, висока частка оплати праці в загальному обсязі доходів населення, низький рівень пасивних доходів фізичних осіб,
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Кміть, В. М., та К. О. Семенчук. "ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД СПРАВЛЯННЯ ПОДАТКІВ НА СПОЖИВАННЯ ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ У ПОДАТКОВІЙ ПРАКТИЦІ УКРАЇНИ". Підприємництво і торгівля, № 27 (17 листопада 2020): 31–36. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-27-05.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню зарубіжного досвіду споживчого оподаткування та визначенню перспективних напрямів упровадження міжнародної практики такого оподаткування в Україні. Вирішення поставлених у статті завдань здійснено за допомогою таких загальнонаукових і спеціальних методів дослідження: аналізу та синтезу, систематизації та узагальнення, порівняння, графічного методу. Подано визначення поняття «податки на споживання», представлено класифікацію цих податків. Податки на споживання розглядаються як сукупність непрямих податків, які встановлюються у вигляді надбавки до ціни і сплачуються
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Волохова, І. С. "ФОРМУВАННЯ ДОХОДІВ БЮДЖЕТІВ ЗА РАХУНОК ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ". Трансформаційна економіка, № 3 (03) (30 червня 2023): 10–15. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8141/2023-3-2.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження бюджетної ролі податку на доходи фізичних осіб у формуванні бюджетів усіх рівнів. Проведені аналіз податкових надходжень місцевих бюджетів України та оцінка ролі міжбюджетних трансфертів під час формування їхніх доходів. Автором проведено порівняння вітчизняної структури податкових надходжень місцевих бюджетів із аналогічною структурою в розвинутих країнах. Все це дозволило авторові виявити та окреслити актуальні проблеми справляння податку на доходи фізичних осіб та проведеної в Україні фінансової децентралізації. З метою збільшення надходження податків з доході
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Слюсар, Євгеній Валентинович. "Особливості податкового навантаження домогосподарств в Україні та досягнення горизонтальної справедливості в податковому навантаженні". Економіка, управління та адміністрування, № 4(110) (24 січня 2025): 94–102. https://doi.org/10.26642/ema-2024-4(110)-94-102.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячено аналізу податкового навантаження як на домогосподарство, так і на роботодавця, який наймає це домогосподарство на роботу. Індикатором, за допомогою якого відбувається цей аналіз, є податковий клин. У роботі розглядаються фактори, що формують податковий клин в Україні, враховуючи ставки податку на доходи фізичних осіб, соціальні внески та інші обов’язкові платежі. Проведено порівняльний аналіз податкового клину в Україні та в розвинених країнах світу, що дозволяє порівняти ефективність податкових систем і виявити найкращі практики для забезпечення справедливого розподілу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Чуй, І. Р., та Н. І. Власюк. "СИСТЕМА МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ДОХОДНО-ПРИБУТКОВИХ ПОДАТКІВ". Підприємництво і торгівля, № 26 (2 липня 2020): 103–8. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-26-15.

Full text
Abstract:
У статті характеризується система методичного забезпечення оцінювання фіскальної результативності доходно-прибуткових податків в Україні, проводиться аналіз методик оцінювання його економічної ефективності, а також визначається інтегральний показник результативності для визначення напрямів його реформування з метою нарощування фіскальної результативності. До доходно-прибуткових податків в Україні відносяться податок та збір з доходів фізичних осіб, податок на прибуток підприємств, єдиний податок із суб’єктів малого підприємництва. Фіскальна результативність доходно-прибуткового оподаткування в
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Сазонова, А. "ВИКОНАННЯ ФІЗИЧНОЮ ОСОБОЮ, ЯКА ПРОВАДИТЬ НЕЗАЛЕЖНУ ПРОФЕСІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ, КОНСТИТУЦІЙНОГО ОБОВ’ЯЗКУ ЩОДО СПЛАТИ ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ". Юридичний вісник, № 3 (9 вересня 2021): 163–70. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i3.2200.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослі-дженню особливостей виконанняконституційного обов’язку спла-чувати податки і збори фізичнимиособами, що здійснюють незалежнупрофесійну діяльність.Чинне законодавство визна-чає перелік обов’язків платниківподатків, які мають бути виконаніособами, котрі провадять неза-лежну професійну діяльність. Змістподаткового обов’язку полягає внаявності у них правового обов’язкусплатити податок, законно вста-новлений, правильно обчислений, упевному розмірі, з дотриманнямвстановленого порядку і стро-ків сплати. Виникнення обов’язкусплачувати податки і збори восіб, що здійснюють незале
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Джалагонія, Д., Ю. Папаскуа, Л. Тезіашвілі та О. Кучма. "Тенденції гармонізації податку на додану вартість до вимог ЄС у Грузії". Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, № 2 (1 лютого 2023): 39–65. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.2.2022.39-65.

Full text
Abstract:
Стаття стосується такого актуального питання процесів економічної інтеграції як оптимізація непрямих податків, врахування та зближення інтересів платників податків, що працюють у різних країнах.
 Угода про асоціацію Грузії з Європейським Союзом та основні застереження процесів економічної інтеграції включають зобов’язання податкового адміністрування, прозорість, обмін інформацією, співпрацю у захисті принципів чесної конкуренції, включаючи обмін досвідом у боротьбі із шахрайством та зловживання системою податку на додану вартість (непрямого оподаткування). Їх реалізація насамперед передба
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Shchur, R. I., V. S. Svirskyi та I. I. Plets. "ВЛАСНІ ДОХОДИ БЮДЖЕТІВ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД: СКЛАД, СТРУКТУРА ТА ТЕНДЕНЦІЇ". Actual problems of regional economy development 1, № 15 (2019): 133–42. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.15.133-142.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню з’ясування структури та виявлення тенденцій формування власних доходів бюджетів об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації. Розглянуто особливості формування власних доходів бюджетів об’єднаних територіальних громад, основними джерелами надходжень до яких у процесі проведення бюджетної децентралізації є: податок на доходи фізичних осіб, акцизний податок, плата за землю, єдиний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Аналіз надходжень власних доходів бюджетів об’єднаних територіальних громад протягом 2017-2018 рр. показа
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

БЕЗВЕРХИЙ, Костянтин, та Олександр ЮРЧЕНКО. "МІНІМАЛЬНЕ ПОДАТКОВЕ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ДЛЯ БІЗНЕСУ: ПРАВИЛА АДМІНІСТРУВАННЯ". Herald of Kyiv National University of Trade and Economics 143, № 3 (2022): 114–25. http://dx.doi.org/10.31617/visnik.knute.2022(143)09.

Full text
Abstract:
Вступ. Податкова реформа, яка стар­тувала з 01.01.2022 р., охоплює більшість суб’єктів господарювання, які мають у влас­ності або на умовах користування земельні ділянки сільськогосподарського (с/г) призна­чення. Зако­нодавці запровадили де-факто новий пода­ток, який відсутній у переліку загально­дер­жавних і місцевих податків, представлених у Податковому кодексі України. Проблема. Серйозні занепокоєння у кори­стувачів земельними ділянками с/г призна­чення викликає нова, не адаптована до прак­тичного застосування методика розрахунку мінімального податкового зобов’язання у час­тині сплати подат
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Тушинська, Т. В., та І. А. Прокопенко. "ДОСВІД ПРЯМОГО ОПОДАТКУВАННЯ В КРАЇНАХ ЄС ДЛЯ УКРАЇНИ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ". Український економічний часопис, № 8 (28 лютого 2025): 140–47. https://doi.org/10.32782/2786-8273/2025-8-24.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу сучасних тенденцій в сфері прямого оподаткування в країнах ЄС для використання кращих практик в Україні на шляху інтеграції до ЄС. З’ясовано, що ключову роль у формуванні доходів бюджетів країн ЄС, як і в Україні відіграють індивідуальний прибутковий податок (PIT) та корпоративний податок (CIT). Встановлено розмаїття підходів щодо справляння прямих податків, що пов’язано із податковою суверенністю держав ЄС. PIT в більшості країн ЄС, на відміну від України, справляється за прогресивною шкалою, в якій передбачено неоподатковуваний мінімум доходів громадян. З’ясовано, щ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Фугело, П. М. "МІСЦЕВІ ПОДАТКИ І ЗБОРИ ТА ЇХ РОЛЬ У ФІНАНСОВОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ РЕАЛІЗАЦІЇ ВЛАСНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ". Podilian Bulletin Agriculture Engineering Economics, № 42 (21 березня 2024): 107–11. http://dx.doi.org/10.37406/2706-9052-2024-1.16.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано важливість місцевих податків та зборів для фінансового забезпечення органів місцевого самоврядування. Досліджено склад місцевих податків та зборів згідно Податкового кодексу. Проаналізовано динаміку місцевих податків та зборів за останніх 5 років. Пояснено причини приросту та зменшення місцевих податків та зборів. Проведено порівняння питомої ваги місцевих податків та зборів у структурі доходів місцевих бюджетів України та зведеного бюджету. Виявлено, що найзначнішими складовими місцевих податків та зборів є єдиний податок, плата за землю, податок на нерухоме майно відмін
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Кузьменко, О. В., В. Г. Чорна та С. О. Островський. "ОСОБЛИВОСТІ ПУБЛІЧНОГО АДМІНІСТРУВАННЯ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА ЗА РАХУНОК МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ". Kyiv Law Journal, № 3 (31 жовтня 2023): 92–96. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2023.3.12.

Full text
Abstract:
Анотація. В мовах децентралізації влади, одним з вагомих суб’єктів публічної адміністрації, який наділений правами та обов’язками щодо відновлення та охорони навколишнього природнього середовища є місцеві ради. Саме вони мають забезпечити передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи й повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави. На територіях, на яких введено воєнний стан, також можуть утворюватися тимчасові державні органи, а саме військові адміністрації, задля забезпечення дії Конституції та законів Україн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Ткачик, О.В. "ПРОБЛЕМАТИКА СОЦІАЛЬНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ В ОПОДАТКУВАННІ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН". Економіка та митно-правові відносини 13-14 (16 лютого 2020): 86–93. https://doi.org/10.5281/zenodo.3946138.

Full text
Abstract:
<em>Проведено моніторинг індексу соціального розвитку України у міжнародній площині. Висвітлено сутність соціальної справедливості та окреслено специфіку її застосування в податковій політиці. Опрацьовано концепції соціальної справедливості в міжнародній фіскальній практиці. Аргументовано, що одним із ключових податків, у межах якого держава може реалізовувати принцип соціальної справедливості є податок на доходи фізичних осіб. У статті проаналізовано питому вагу податку на доходи фізичних осіб у номінальному ВВП. Встановлено, що проявом соціальної справедливості в оподаткуванні фізичних осіб
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Лега, О. В., та К. В. Черненко. "ФІСКАЛЬНА ТА РЕГУЛЮЮЧА РОЛЬ ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ У ВОЄННИЙ ЧАС". Цифрова економіка та економічна безпека, № 3(03)/ (28 листопада 2022): 19–25. http://dx.doi.org/10.32782/dees.3-4.

Full text
Abstract:
В умовах воєнного стану зростають обсяги видатків, що зумовлює виникнення дефіциту бюджету. Тому необхідність дослідження фіскальної та регулюючої функції податку на доходи фізичних осіб, як основного бюджетоутворюючого податку в системі прямого оподаткування є актуальним. У статті виявлено динамічні зміни щодо визначення ставок оподаткування в процесі становлення фіскальної політики в Україні,. Оцінено частку надходження податку в бюджет України в динаміці. Досліджено роль податку на доходи фізичних осіб у стимулюванні поступального відновлення адміністративно-територіальних одиниць. Результа
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

НАЗУКОВА, Наталія. "ОЦІНЮВАННЯ ПОДАТКОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ТРУДОВІ ДОХОДИ ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИХ ПРАЦІВНИКІВ: ДОСВІД РОЗВИНУТИХ КРАЇН І ВИСНОВКИ ДЛЯ УКРАЇНИ". Economy of Ukraine 67, № 3 (2024): 37–53. http://dx.doi.org/10.15407/economyukr.2024.03.037.

Full text
Abstract:
Відмінності в особливостях формування оподатковуваних трудових доходів, ставках податків на трудові й пенсійні доходи, наявності податкових відрахувань і податкового кредиту, а також у розмірах і приведеній вартості соціальних внесків обумовлюють різні рівні податкового навантаження на висококваліфікованого працівника в різних країнах. Для порівняння рівнів податкового навантаження на висококваліфікованих працівників використовується модель податкового аналізатора людських ресурсів, розроблена фахівцями Центру європейських економічних досліджень (ZEW). Центральним у моделі є показник ефективно
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Мамонтова, Н., та В. Витюк. "КОНЦЕПЦІЯ РЕФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОГО ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ В УКРАЇНІ". Financial and credit activity problems of theory and practice 4, № 39 (2021): 130–37. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v4i39.241301.

Full text
Abstract:
Анотація. Досліджено доцільність та актуальність реформування корпоративного оподаткування доходів в Україні. Проаналізовано наукові розробки вітчизняних і закордонних науковців. Досліджено низьку фіскальну ефективність податку на прибуток підприємств і встановлено стійкий взаємозв’язок рівня сплати податків від комплексу додаткових чинників, а саме рівня корпоративного менеджменту, форми власності та уваги громадськості. Відзначено високу вагу сплати податку на прибуток у загальній структурі Топ-30 підприємствами України за сплати податків. Проаналізовано та узагальнено міжнародний досвід кор
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Дмитровська, В. С., та І. В. Кохан. "ДОХОДИ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ COVID-19". Actual problems of regional economy development 1, № 16 (2020): 180–90. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.16.180-190.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню з’ясування структури та виявлення тенденцій формування доходів місцевих бюджетів в умовах пандемії коронавірусу (COVID-19). Розглянуто особливості наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, основними джерелами надходжень до яких у процесі проведення бюджетної децентралізації є: податок на доходи фізичних осіб, акцизний податок, плата за землю, єдиний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Охарактеризовано ряд бюджетних новацій чинного законодавства спрямованих на протидію пандемії та їх вплив на дохідну частину бюджетів об’єднани
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Носевич, Василь, та Оксана Артюх. "Сучасні проблеми прямого оподаткування в Україні". International Science Journal of Management, Economics & Finance 2, № 4 (2023): 11–20. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjmef.20230204.02.

Full text
Abstract:
В цій статті розглядається проблеми сучасного прямого оподаткування України. Ця тема неодноразово досліджувалась вченими через її соціально-економічний вплив на суспільство, різні верстви населення, проблеми економічної нерівності та інші. Зокрема було проаналізовано податок на доходи фізичних осіб, іноземний досвід прямого оподаткування. В роботі в якості регіону для аналізу було використано Тернопільську область, на основі якої було проаналізовано динаміку та сучасний стан податку на дохід фізичних осіб. В статті також було досліджено стан сучасного державного бюджету і зміни в ньому внаслід
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Фєдосов, Денис Володимирович, та Юлія Олегівна Толмачевська. "ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ КІБЕРСПОРТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ". Lex Sportiva, № 1 (5 серпня 2022): 25–29. http://dx.doi.org/10.32782/lexsportiva/2022.1.4.

Full text
Abstract:
У статті досліджено окремі аспекти правового регулювання кіберспорту в Україні, а саме – особливості оподаткування відповідної діяльності. Автори статті стверджують, що закордонні геймерські турніри формують у спортсменів-резидентів України дохід в іноземній валюті, який в подальшому повинен декларуватися в Україні. Відповідний обов’язок закріплений в Конституції України та деталізований у Податковому кодексі України. У статті досліджено суб’єктний склад платників податку, об’єкт оподаткування та ставку податку на доходи фізичних осіб, а також відповідні елементи військового збору. Встановлено
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Nepran, Andrey, and Natalya Postolna. "Taxes and Government Payments and their Impact on Population Income." Economic journal Odessa polytechnic university 4, no. 26 (2023): 29–36. http://dx.doi.org/10.15276/ej.04.2023.4.

Full text
Abstract:
The article examines the influence of taxes and government expenditures on the incomes of the population. In the modern economy, personal consumption is the most important factor, which largely depends on economic growth and directions of structural restructuring of the national economy. Determining the role of taxes and government spending on the purchasing power of the population plays an important role in increasing income growth and the population's standard of living. It was established that the growth of state payments to the population became one of the factors of increasing disparities
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Логвіновська, С. І. "ФІСКАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ НА ФОРМУВАННЯ ДОХОДІВ БЮДЖЕТІВ УКРАЇНИ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 8 (08) (25 вересня 2023): 232–36. http://dx.doi.org/10.32782/dees.8-38.

Full text
Abstract:
В статті окреслено роль податку на доходи фізичних осіб на формування доходної частини бюджетів. Визначена характеристика оподаткування доходів населення як головна складова податкових надходжень бюджету. Обґрунтувань вплив та фіскальне значення податку на доходи фізичних осіб у структурі податкових надходжень бюджетів України. Аналізуючи динаміку надходження податку на доходи фізичних осіб за 2018-2022 рр., та, визначаючи вплив податку на доходи фізичних осіб використовувався метод порівняння, синтезу, аналізу, табличного та графічного подання результатів дослідження. Фіскальне значення подат
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Фурик, І. І. "ПОДАТКОВІ ІМПЕРАТИВИ ФОРМУВАННЯ ДОХОДІВ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ УКРАЇНИ ТА ЇХ ВПЛИВ НА РОЗВИТОК РЕГІОНІВ". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», № 2(62) (7 листопада 2023): 141–50. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2023.2(62).141-150.

Full text
Abstract:
У статті досліджено питання щодо податкової політики та податкових імперативів формуваннядохідної частини місцевих бюджетів України, в тому числі в умовах воєнного стану. Досліджено основніпідходи до тлумачення поняття «податкові імперативи місцевих бюджетів». Виділено ключові аспектиподаткових імперативів, що впливають на формування дохідної частини бюджетів на місцях. Здійсненоаналіз складу доходів місцевих бюджетів України, їх структуру та динаміку за період 2014 – 2022рр.Проведено аналіз динаміки податкових надходжень в розрізі податку на доходи фізичних осіб, єдиногоподатку, акцизного та
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Непран, Андрій, Інна Осьмірко та Ірина Тимченко. "ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДАННЯ РОЗДІЛУ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУ «ВЗАЄМОВІДНОСИНИ З БЮДЖЕТОМ»". Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, № 33 (10 грудня 2024): 115–26. https://doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2024.33.115.

Full text
Abstract:
УДК 336.64; JEL Classification: М11 Непран А. В., Мельничук О. М., Постольна Н. О. ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДАННЯ РОЗДІЛУ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУ «ВЗАЄМОВІДНОСИНИ З БЮДЖЕТОМ» Мета – розробка третього розділу фінансового плану підприємства «Взаємозв’язки із бюджетом» для підприємства на загальній системі оподаткування. Методика дослідження. Для досягнення поставленої мети у дослідженнях були використані такі загальнонаукові та спеціальні методи і прийоми дослідження: методи узагальнення та абстрагування ― для визначення порядку розробки фінансового плану. Результати. У третьому розділі «Взаємовідносини із бюд
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

БАУЛІНА, Тетяна Володимирівна, Ольга Костянтинівна ГАРШИНА, Тетяна Юріївна СОЛОМКО та Олександр Миколайович РУДАКОВ. "НАПРЯМИ РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ З МЕТОЮ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ КРАЇНИ". Economic Synergy, № 4 (29 грудня 2023): 53–69. http://dx.doi.org/10.53920/es-2023-4-4.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано необхідність реформування податкової системи України під час воєнного стану з метою забезпечення економічного розвитку; проаналізовано причини, за яких знижується ВВП країни і скорочується стягнення прямих та непрямих податків у воєнний час. Виявлено негативні тенденції соціально-економічного розвитку України у 2022 році; доведено, що має місце скорочення споживчого попиту домогосподарств у 2022 році. Зроблено висновок про необхідність бюджетного фінансування економічного розвитку країни під час воєнного стану. Доведено необхідність посилення фіскальної функції податків з
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Ватаманюк-Зелінська, Уляна, та Ярина Даниляк. "ВПЛИВ МІСЦЕВИХ ПОДАТКІВ ТА ЗБОРІВ НА ФОРМУВАННЯ ДОХІДНОЇ ЧАСТИН И ЛЬВІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ". Молодий вчений, № 7 (131) (30 грудня 2024): 215–20. https://doi.org/10.32839/2304-5809/2024-7-131-39.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто місцеві податки і збори як джерело доходів місцевих бюджетів України. Проаналізовано структуру, динаміку та роль місцевих податків і зборів у формуванні фінансової автономії громад. Вказано, що військові дії на території України значно вплинули на економіку країни, зокрема на надходження до місцевих бюджетів, через руйнування інфраструктури, міграцією населення, релокацію бізнесу а також законодавчі зміни. У статті наведено динаміку ключових показників місцевих податків і зборів, таких як плата за землю, податок на нерухоме майно та єдиний податок за 2021–2023 роки. Розглян
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Черкасова, С. В., та М. Т. Бартко. "ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІСКАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ ПОДАТКІВ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 76 (5 квітня 2024): 7–15. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2024-76-01.

Full text
Abstract:
В статті розглянута сутність податку на додану вартість як основного інструмента забезпечення фіскальної функції податків. Зазначено основні особливості податку на додану вартість в Україні. Наголошено, що ПДВ виступає найважливішим непрямим податком, який виконує дві ключові функції: фіскальну щодо формування доходів бюджету і регулюючу, націлену на стимулювання економічного розвитку і зростання. Проаналізовано склад і структуру податкових надходжень в Україні за 2018-2022 рр. Визначено залежність надходжень досліджуваного податку до бюджету від рівня тіньової економіки. Виокремлені чинники,
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Слугоцька, Вікторія Михайлівна. "ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ УНИКНЕННЯ ПОДВІЙНОГО ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНІ". New Ukrainian Law, № 6 (27 грудня 2021): 136–41. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2021.6.20.

Full text
Abstract:
Стаття є дослідженням теоретико-правових аспектів уникнення подвійного оподаткування в Україні. Нами визначено, що подвійне оподаткування є економічним явищем, коли конкретний суб’єкт оподатковується більше одного разу однорідним податком. Подвійне оподаткування може виникати, коли оподатковуються прибутки, отримані резидентами за кордоном; у разі змішаного порядку сплати податку; у випадку, коли оподатковується частина прибутків підприємства, які підлягають розподіленню. З’ясовано, що законодавство різних країн світу має певні особливості оподаткування доходів громадян і різниться рівнем розв
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Маліборський, П. В. "СТРАТЕГІЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРИРОСТУ НАДХОДЖЕНЬ ДО МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ". Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, № 6 (28 грудня 2023): 73–82. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-pub.2023.6.10.

Full text
Abstract:
Виконання державою своїх функцій, підтримання економічної стабільності країни, безперервний соціально-економічний розвиток окремих територій неможливе без наявності відповідної фінансової бази, основу якої становлять доходи бюджету. З метою якісного виконання повноважень місцевих органів управління необхідні достатні джерела фінансування відповідно питання формування місцевих бюджетів вимагають обґрунтованого наукового осмислення та практичного вирішення. Для сучасного етапу розвитку міжбюджетних відносин характерна підвищена увага до проблеми зміцнення доходної бази муніципалітетів з метою за
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Міщенко, Р. О. "Інвестиційний потенціал України в умовах економічної нестабільності". Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, № 1 (25 січня 2023): 135–60. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1.2022.135-160.

Full text
Abstract:
У статті визначенно стан та особливості інвестиційного потенціалу України в умовах сучасної фінансово-економічної нестабільності, досліджено особливості формування доходів державного бюджету. Наведено статистичні дані про надходження інвестицій і проаналізовано економічний розвиток інвестиційної діяльності. Розкрито джерела інвестиційної діяльності. Наведено інструменти підвищення інвестиційної діяльності в Україні. Розглянуто фінансове забезпечення в системі доходів і методологічні засади системи оподаткування фізичних осіб в Україні. Проаналізовано методику оподаткування податком на доходи ф
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Кузьмінський, Володимир, Ольга Пилипенко, and Данііл Попович. "FINANCIAL AND ECONOMIC ACTIVITY AND CORPORATE INCOME TAX: CONTROVERSY OF INTERESTS." "Scientific notes of the University"KROK", no. 4(72) (December 30, 2023): 20–28. http://dx.doi.org/10.31732/2663-2209-2023-72-20-28.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню контроверсійного характеру впливу податку на прибуток підприємств на фінансового-господарську діяльність. Здійснено теоретичний аналіз податкових платежів, зокрема податку на прибуток. Визначено частку податку на прибуток підприємств у доходах державного бюджету. Досліджено суперечливий характер прямого оподаткування підприємницької діяльності. Обґрунтовано контроверсійність цього процесу, який полягає у тому, що держава прагне максимально наповнити дохідну частину бюджету, а підприємства хочуть максимально знизити податкове навантаження на позитивний фінансовий р
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Клімов, С. В., А. В. Клімова та А. А. Білецький. "УПРАВЛІННЯ ВОДНИМ СЕКТОРОМ І ТАРИФНА МОДЕЛЬ В НІДЕРЛАНДАХ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, № 107 (2024): 326–42. https://doi.org/10.31713/vt3202432.

Full text
Abstract:
Водний сектор Нідерландів відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки та життєдіяльності країни. Відповідальність за управління водними ресурсами лежить на водних радах, які обслуговують та вдосконалюють системи захисту від небезпечних водних явищ, водопостачання та водовідведення. Ці органи фінансуються громадянами та компаніями через різні податки. Нідерланди мають багатий досвід у контролі над повенями, активно працюють над забезпеченням стійкості водних систем. Близько 26% їх поверхні знаходиться на рівні або нижче рівня моря. Система дамб, гребель та шлюзів, забезпечує захист від приплив
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Проць, Наталія, та Наталія Демчук. "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОНАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ". Economic journal of Lesya Ukrainka Volyn National University 4, № 32 (2023): 62–70. http://dx.doi.org/10.29038/2786-4618-2022-04-62-70.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються особливості формування та виконання місцевих бюджетів в умовах воєнного стану. Досліджено трактування поняття «місцеві бюджети» вітчизняними вченими. Розглянуто нормативно˗правові документи, які регулюють бюджетний процес під час воєнного стану. Досліджено зміни у податковому законодавстві внаслідок війни. Проаналізовано доходи та видатки місцевих бюджетів протягом 9˗ти місяців 2022 р. Відображено частку місцевих бюджетів у доходах зведеного бюджету за період 2017 р. ˗ 9 місяців 2022 рр. та виявлено її зростання. Проаналізовано структуру доходів місцевих бюджетів протяго
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Назаркевич, Ігор, та Катерина Підручняк. "ФІСКАЛЬНА РОЛЬ ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ДЛЯ ЕКОНОМІКИ МІСТА ЛЬВОВА". Молодий вчений, № 6 (106) (30 червня 2022): 109–13. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-6-106-24.

Full text
Abstract:
В статті досліджено економічну природу дефініції «податку на доходи фізичних осіб». Виділено основні складові елементи податку на доходи фізичних осіб, що дає можливість оцінити весь механізм формування і сплати податку. Охарактеризовано фіскальну функцію податку на доходи фізичних осіб на базі динаміки його надходжень до бюджету міста Львова протягом 2017-2021 рр. У дослідженні розглянуто динаміку частки податку на доходи фізичних осіб в структурі податкових надходжень бюджету міста Львова за 2017-2021 роки. Здійснено порівняльний аналіз надходжень ПДФО у західному регіоні України станом на 2
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Сочка, Катерина, Габріелла Лоскоріх та Вікторія Макарович. "Функціонування банківської системи України в умовах воєнного стану: фінансовий та податковий аспекти". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 7 (8 жовтня 2024): 251–64. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2024-7-251-264.

Full text
Abstract:
У статті досліджено динаміку окремих фінансових показників діяльності банківської системи України (доходи, витрати, чистий прибуток (збиток)) після початку повномасштабних військових дій. Узагальнено основні адміністративні та індикативні інструменти грошово-кредитної політики Національного банку України, які дозволили забезпечити відносну стійкість функціонування банківської сфери у цей період. Вивчено динаміку складу та структури доходів вітчизняного банківського сектору (процентні, комісійні та інші), проаналізовано чинники їх зростання, зокрема, за рахунок кредитування бізнесу, відновлення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Soroka, R. S., та M. P. Soroka. "РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ДОХОДІВ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ В УМОВАХ БЮДЖЕТНОЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ". Scientific Bulletin of UNFU 25, № 7 (2015): 210–15. http://dx.doi.org/10.15421/40250732.

Full text
Abstract:
Бюджетна децентралізація місцевих органів влади є однією з основних економічних реформ в країні. У рамках бюджетної децентралізації уряд прагне забезпечити фінансову автономію місцевих бюджетів, змінивши з 2015 р. порядок розподілу податкових і неподаткових надходжень між державним та місцевими бюджетами. Додаткові кошти можна буде залучити за рахунок нових джерел доходів, що спрямовуються безпосередньо в місцеві бюджети. По-перше, це податок на нерухоме майно, по-друге – акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, по-третє – в бюджети об'єд
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Чижова, Т. В. "ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ: ВІТЧИЗНЯНА ПРАКТИКА ТА ДОСВІД ПОРТУГАЛІЇ". Інклюзивна економіка, № 1 (03) (29 березня 2024): 103–9. http://dx.doi.org/10.32782/inclusive_economics.3-16.

Full text
Abstract:
Cтаття присвячена аналізу поточного стану збору податку на доходи фізичних осіб та його значення у сучасних фіскальних системах. Розглянуто надходження податку на доходи фізичних осіб до Державного бюджету України та до бюджету Португалії. Виокремлино спільні та відмінні аспекти оподаткування доходів громадян у цих країнах, а також визначено ключові проблеми, які виникають у процесі стягнення цього податку. Досліджені аспекти що до ефективність системи збору податку на доходи фізичних осіб, а також їх вплив на фінансову стабільність держави. Порівнюючи досвід України та Португалії, проаналізов
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Семенченко, С. А. "ДОХОДИ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ЯК ПРАВОВА КАТЕГОРІЯ". Прикарпатський юридичний вісник, № 2(27) (21 січня 2020): 48–51. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i2(27).186.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню доходів місцевих бюджету як правової категорії. Визначено місце до-ходів у горизонтальній структурі місцевих бюджетів, проаналізовано ключові підходи до визначення термі-на «доходи місцевих бюджетів», встановлено відмінно-сті між поняттями «надходження бюджету» та «доходи бюджету» у чинному бюджетному законодавстві Украї-ни. Мета статті – визначення правової природи доходів місцевих бюджету, дослідження їх характерних ознак, встановлення відмінності між терміном «доходи місце-вих бюджетів» та суміжними поняттями. Формування концептуальних засад доходів місцевих бю
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Коляда, Тетяна, та Анастасія Купріянова. "ОЦІНКА ВПЛИВУ ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ НА ЗМІНУ СТРУКТУРИ ДОХОДІВ І ВИТРАТ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ УКРАЇНИ". Збірник наукових праць Державного податкового університету, № 2 (28 листопада 2024): 32–39. https://doi.org/10.32782/2617-5940.2.2024.6.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються тенденції та чинники впливу на зміни у структурі доходів і видатків місцевих бюджетів у період військового стану в Україні. Метою дослідження є оцінка впливу збройної агресії на зміну структури доходів і витрат місцевих бюджетів України та розробка пропозицій щодо перспектив фінансового забезпечення територіальних громад у період повоєнного відновлення. Методи дослідження. Для досягнення поставленої мети застосовувалися методи порівняльного, структурного та статистичного аналізу для визначення змін у структурі доходів і витрат місцевих бюджетів; методи систематизації та
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Tsymbaliuk, Iryna. "ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА ОЦІНКА ЇЇ ФІСКАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ". Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 1, № 17 (2019): 106–15. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2019-01-106-115.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано доходи зведеного бюджету України, визначено роль податкових надходжень та основні фактори, що впливають на їх обсяг. Проведено аналіз динаміки прямих та непрямих податків. З’ясовано, що основну частину податкових надходжень формують податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток, ПДВ та акцизний податок. Здійснено оцінку фіскальної ролі, виявлено тенденції та наведено основні чинники, що визначали динаміку надходжень до зведеного бюджету найбільш значимих податків. Проведено оцінку фіскальної ефективності податкової системи України на основі її порівняння із подат
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Zhezhkun, I. N. "Подвійне оподаткування лісових земель в Україні та його наслідки для лісогосподарської та деревообробної галузей". Scientific Bulletin of UNFU 29, № 8 (2019): 97–101. http://dx.doi.org/10.36930/40290817.

Full text
Abstract:
Розглянуто теоретичні аспекти та головні економічні наслідки для лісогосподарської та суміжних з нею галузей в Україні від запровадження податку на лісові землі з одночасним збереженням рентних платежів за спеціальне використання лісових ресурсів. Проаналізовано останні зміни в законодавстві України щодо оподаткування лісових земель та теоретично доведено суперечливість для економіки держави введення подвійного їх оподаткування. Обґрунтовано нерівнозначність підходів до оподаткування сільськогосподарських та лісових земель. З'ясовано, що одержувачем фінансової вигоди від введення податку на лі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!