Academic literature on the topic 'Покриття захисні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Покриття захисні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Покриття захисні"

1

Середа, Д. Б. "ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ У ЗАХИСНИХ ПОКРИТТЯХ ОТРИМАНИХ З ВИКОРИСТАННЯМ ФУНКЦІОНАЛЬНО-АКТИВНИХ ШИХТ". Математичне моделювання, № 2(51) (24 грудня 2024): 117–24. https://doi.org/10.31319/2519-8106.2(51)2024.317973.

Full text
Abstract:
Дослідження спрямоване на створення захисних покриттів для вуглець-вуглецевих композиційних матеріалів (ВВКМ) з використанням функціонально активних шихт (ФАШ), синтезованих у нестаціонарних температурних умовах. Основним завданням є оптимізація складу порошкових сумішей, легованих титаном, з метою підвищення жаростійкості робочої поверхні матеріалів. У процесі роботи проведено аналіз різних методів нанесення захисних покриттів, зокрема хіміко-термічних обробок та насичення з рідкої фази, для визначення їх особливостей взаємодії з матрицею ВВКМ та впливу на механічні властивості матеріалу. Окрім класичних підходів, особлива увага приділена дослідженню методу насичення поверхні твердою фазою в активному газовому середовищі із застосуванням ФАШ, сформованих у нестаціонарних температурних умовах. Ця технологія демонструє високу ефективність завдяки можливості отримання якісних захисних шарів, скорочення тривалості обробки та забезпечення роботи при підвищених температурах. Дослідження зосереджені на вивченні хімічних процесів взаємодії між покриттям і основою, зокрема на утворенні карбідних фаз, які відіграють ключову роль у забезпеченні термостійкості покриттів. Експериментальна частина роботи включає розрахуємо склад насичуємої ФАШ для проведення процесу хромоалюмотитанування для системи Cr-Al-Ti. Для розрахунків рівноважного складу продуктів системи було проведено термодинамічний аналіз можливих реакцій для діапазону температур 400—1600 К, який показав, що продукти розкладання активаторів реагують із окісною плівкою на алюмінії, до початку реакції відновлення, з утворенням газоподібних з'єднань. У процесі легування титаном формуються захисні покриття, що складаються з карбідної фази TiC, а також міжметалідів Al2Cr3, CrAl2 і TiAl. Покриття має чітко виражену двозонну структуру: внутрішня зона насичена карбідом титану, тоді як зовнішня зона утворюється за рахунок легуючих елементів, присутніх у складі ФАШ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Харламов, Ю. О., О. В. Романченко та А. В. Міцик. "Особливості отримання оксидних покриттів детонаційно-газовим напиленням". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 4(260) (10 березня 2020): 129–40. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-260-4-129-140.

Full text
Abstract:
Захисні та функціональні покриття на основі оксидів становлять значний інтерес для наукомістких галузей промисловості. Особливий інтерес представляє оксид алюмінію, дешевий і доступний, виробництво порошків якого освоєно в промислових масштабах. У статті розглянуті особливості одержання оксидних покриттів методом детонаційно-газового напилення. Розглянуто можливості управління механізмами структуро- і фазоутворення при формуванні шарів покриття при детонаційно-газовому напиленні порошками оксидів алюмінію, цирконію, титану, заліза і кобальту. Вивчено закономірності формування покриттів при напиленні різними порошками оксиду алюмінію при різних умовах детонаційно-газового напилення. Вивчено залежності площі поперечного перерізу одиничної плями напилення і твердості покриттів з оксиду алюмінію від витрати кисню, об’ємного співвідношення газів – компонентів горючої суміші й коефіцієнта заповнення стовбура горючою сумішшю, а також дистанції напилювання. Розглянуто поліморфні перетворення при формуванні покриттів з оксиду алюмінію. Розглянуто також перетворення при формуванні покриттів на основі оксидів титану, цирконію, заліза і кобальту і їх залежність від технологічних параметрів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шкурат, Олександр Іванович, Валерій Тойвович Ханнолайнен, Володимир Миколайович Коломієць та ін. "Магнетронна розпилювальна система для нанесення захисних покриттів на внутрішню поверхню стволів малого калібру". Озброєння та військова техніка 27, № 3 (2022): 43–49. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2020.3(27).43-49.

Full text
Abstract:
На сьогодні залишається актуальною проблема, що пов’язана з необхідністю збільшення експлуатаційного ресурсу стволів військового озброєння. Для вирішення цієї проблеми автори роботи пропонують напиляти захисні покриття на внутрішню поверхню стволів, використовуючи сучасний метод магнетронного розпилення імпульсами високої потужності. Відомо, що цей метод дає змогу отримувати покриття ще більш високої якості (з точки зору фізико-механічних властивостей) в порівнянні з покриттями, які отримані методом магнетронного розпилення на постійному струмі. Авторським колективом розроблений, створений і випробуваний макет магнетронної розпилювальної системи, за допомогою якого можна напиляти покриття з тугоплавких матеріалів на внутрішню поверхню імітатору ствола калібром 30 мм методом магнетронного розпилення імпульсами високої потужності.Враховуючи той відомий факт, що стволи калібру 30 мм є широковживаними в арміях країн світу, результати роботи можуть бути корисними не тільки у вітчизняному оборонному виробництві, але й мають експортний потенціал.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чех, Олександр Олександрович, Ольга Георгіївна Бордунова та Вадим Дмитрович Чиванов. "БІОМІМЕТИЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕДІНКУБАЦІЙНОЇ ОБРОБКИ ЯЄЦЬ КУРЕЙ «ШТУЧНА КУТИКУЛА» «GREEN ARTICLE» TIO2 FE2O3". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, № 3 (46) (12 жовтня 2021): 95–99. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2021.3.13.

Full text
Abstract:
В роботі представлені докладні відомості про розроблені авторами біоміметичні технології захисту інкубаційних яєць курей, що складається з композиту хітозану, перекисних сполук і фотокаталітичних ультрадисперсних частинок діоксиду титану TiO2 і жовтого залізоокисного пігменту заліза Fe2O3. Розроблені теоретичні та прикладні аспекти концепції використання біоміметичних захисних покриттів «GREEN ARTICLE» («ARTIficial cutiCLE») у птахівничій галузі, а саме у виробництві інкубаційних яєць. Базовою матричною складовою захисних покрить «GREEN ARTICLE» є «зеле-ний», екологічно-безпечний, широко розповсюджений та недорогий і нешкідливий у виробництві матеріал - хітозан. Екс-периментально доведено, що електрохімічна та ультразвукова технології модифікації розчину хітозану у перекисних сполуках (надоцтова кислота, перекис водню) наночастками оксидів: титану, заліза, та металів: титану, міді, а також кальциту, дозволяє створити захисні покриття «подвійної дії» відповідно до технології попередження контамінації інку-баційних яєць патогенною мікрофлорою, підвищення показників виводимості яєць та якості молодняку «GREEN ARTICLE». Результати інкубації протягом 21 доби показали, що виводимість яєць курей Хайсекс Браун між контрольною та дослідною групами відрізнялася на 4,7%. Так, у контрольній групі, цей показник становить 85,0%, а в досліді складає 89,7%. Показник інкубації у курей кросу Хайсекс Уайт покращився на 5,3%. У контрольній групі цей показник становить 84,9% та у дослідній групі де яйця обробляли розчином TiO2 Fe2O3 90,2%. Також композиція позитивно впливає на знижен-ня контамінації патогенної мікрофлори на поверхні шкаралупи курячих яєць до 0,4-0,71% від вихідної кількості бактеріа-льних колоній протягом 19 днів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ракобовчук, Лариса, Назарій Дзяний та Марія Антоневич. "Захисні характеристики плівок від лазерних систем акустичної розвідки на прикладі одношарового відбиваючого покриття діоксиду гафнію". Ukrainian Scientific Journal of Information Security 29, № 1 (2023): 32–40. http://dx.doi.org/10.18372/2225-5036.29.17550.

Full text
Abstract:
Витік конфіденційної інформації вважається однією із найпоширеніших проблем у боротьбі із професійним шпіонажем. Для цього десятиліттями розроблялись різноманітні методи захисту інформації по всіх її можливих каналах витоку. Одним із способів забезпечення інформаційної безпеки є виявлення та своєчасна локалізація можливих технічних каналів витоку акустичної інформації. В даній роботі були проведені дослідження коефіцієнту відбивання скла з напиленим одношаровим покриттям діоксиду гафнію за допомогою спектральних характеристик. В якості показника захищеності було вибрано коефіцієнт відбиття лазерного променю від скла. Запропоновано крім захисних плівок використовувати скло зі спеціальним відбиваючим напиленням. В якості напилювача було обрано діоксид гафнію, так як його показник заломлення набагато більший, ніж у скла. Напилення діелектричного покриття здійснювалось з допомогою установки вакуумного напилення фірми TORR (USA). Спектральний аналіз скла проведено на спектрофотометрі Shimadzu UV-3600, який дозволяє провести вимірювання спектру отриманих плівок в режимі відбивання і пропускання в діапазоні хвиль від 300 до 1500 нм. Встановлено, що коефіцієнт відбивання скла з напиленою плівкою значно вищий в порівнянні із чистим склом. Отже, плівка НfO2 задовольняє вимогам, що поставленні у задачі. Рекомендовано для підвищення коефіцієнта відбивання використовувати напилення діоксиду гафнію на склі, як захист від лазерного зчитування інформації у діапазонах 300 - 350, 500 - 700 та 1000 - 1500 нм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кругляк, І. В., Д. Б. Середа, І. В. Палехова та ін. "МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ОТРИМАННЯ ПОКРИТТІВ, ЛЕГОВАНИХ ХРОМОМ З ВИКОРИСТАННЯМ КПС". Математичне моделювання, № 2(47) (22 грудня 2022): 98–104. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.2(47)2022.268407.

Full text
Abstract:
Сучасні умови експлуатації деталей машин, агрегатів, обладнання, інструмента та механізмів висувають підвищені вимоги до їх фізико-механічних характеристик та робочого ресурсу. У зв’язку з цим велике значення мають властивості їх поверхневого шару та набуває актуальність розробка нових технологій зміцнення деталей з конструкційних матеріалів. Для обробки виробів з вуглецевих та легованих сталей широко застосовують методи створення різноманітних функціональних покриттів. Покриття — локально змінений поверхневий шар, що характеризується певним хімічним та структурно-фазовим складом, який якісно відрізняється від матеріалу основи. Метою роботи є пошук раціональних композиційних порошкових середовищ, що дозволяє сформувати зносостійкі захисні шари на конструкційних матеріалах з різним вмістом вуглецю з використанням технологічних процесів ЕСД В якості оптимізуючого фактору прийнято поверхневу твердість, що прямопропорційно впливає на зносостійкість в умовах різних видів тертя. Вирішення цієї задачі дозволяє забезпечити довговічність обладнання в умовах коксохімічного виробництва та деталях комунального підприємства «Водоканал».
 У результаті регресійного аналізу отримуються рівняння, що показують залежність зносостійкості захисних покриттів від режиму теплового самозаймання та вмісту легуючих елементів. У результаті розрахунків отримуються наступні рівняння: Y1 = 87,6 – 1,3Х1 – 1,3Х2 – 0,6 Х3 – 1,5 Х12 + 1,5Х22 + 3Х32 – 0,875Х1Х2 + 2,125Х1Х3 – 0,25Х2Х3. Перевірка адекватності моделей показує, що їх можна використовувати для прогнозування функцій відгуку при будь-яких значеннях факторів, що перебувають між верхнім і нижнім рівнями. За допомогою математичного планування експерименту значно зменшується кількість досліджень необхідних для розрахунку коефіцієнтів рівняння регресії та отримання адекватної моделі, яка характеризує вплив елементів КПС на експлуатаційні властивості сталей з легованими захисними покриттями. Поверхні відгуку отриманих математичних моделей представлено тривимірною графічною залежністю.
 За результатами досліджень, виявлено, що у порівнянні з покриттями отриманими в ізотермічних умовах мікротвердість сталі 45 з покриттями отриманими в КПС вища в 1,8—2,0 рази.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Czech, Alexander, та Olga Bordunova. "ЗАХИСНІ ПОКРИТТЯ НА ОСНОВІ ХІТОЗАНУ ВІД ПАТОГЕННОЇ МІКРОФЛОРИ ХАРЧОВИХ ЯЄЦЬ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, № 3 (42) (30 листопада 2020): 87–92. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2020.3.15.

Full text
Abstract:
Проводились дослідження розробки композиції для обробки харчових яєць курей на основі хітозану у поєднанні з потужними дезінфектантами з групи органічних перекисних сполук надоцтовою кислотою (НОК) та перекисом водню, яка піддана електроактивуванню у водному розчині з використанням електродів з титану у комплексі заходів із захисту від патогенної мікрофлори, бактеріального і вірусного походження протягом усього терміну зберігання яєць шляхом нанесення на поверхню біоцидної і водночас екологічно безпечної нетоксичної захисної плівки. Встановлено вплив на шкаралупу яєць технічного кислоторозчинного хітозану, розчину надоцтової кислоти, які піддавали електролізу у реакторі, протягом 30 хв, за температури 60-70о С. Формували дві партії яєць – контроль та дослід. Дослідну групу обробляли шляхом нанесення на поверхню яєць біоцидної і екологічно безпечної нетоксичної захисної плівки. «Штучна кутикула», до складу якої входять речовина природного походження хітозан у поєднанні з потужними речовинами з групи органічних перекисних сполук надоцтовою кислотою (НОК) та перекисом водню, була піддана електроактивуванню у водному розчині з використанням електродів з титану. На 14, 19, 28 і 33 добу з поверхні шкаралупи харчових яєць робили змиви, які досліджували на БГКП, стафілокок, сальмонели та спороутворюючі бактерії. Наведений склад композиції для обробки харчових яєць курей у комплексі заходів із захисту від патогенної мікрофлори бактеріального і вірусного походження протягом усього терміну зберігання достовірно гальмує збільшення кількості патогенної мікрофлори на поверхні харчових яєць. Рівень мікробної контамінації харчових яєць курей протягом зберігання зменшується. Так у контролі (харчові яйцях без обробки) на 14 добу з’являються бактерії групи кишкової палички (БГКП), - 15%, на 19 добу 20%, на 28 добу 40% і на 33 добу 65 %. Також кількість спороутворюючих бактерій, становить 10% і стафілококу 5%. При обробці харчових яєць курей композицією на основі хітозану рівень контамінації менший: на 14 і 19 добу БГКП не виявлено, на 28 добу становить 5 % і на 33добу 10 %, а спороутворюючі бактерії на рівні 5 %. Хітозан в комплексі з іншими дезінфікуючими речовинами дозволяє запобігти контамінації поверхні харчових яєць патогенною мікрофлорою протягом зберігання їх за підвищених рівнів температури і вологи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сироватка, Вячеслав. "КЕРАМІЧНІ ТЕРМОСТІЙКІ ПОКРИТТЯ НА ОСНОВІ ТИТАНАТУ АЛЮМІНІЮ ДЛЯ АЕРОКОСМІЧНОЇ ТЕХНІКИ". International Science Journal of Engineering & Agriculture 1, № 3 (2022): 19–28. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjea.20220103.2.

Full text
Abstract:
Розроблено захисні покриття на основі титанату алюмінію Al2TiO5, сформовані детонаційно-газовим методом з використанням механічно сплавленого порошку Ti-50Al і ефекту окислювального впливу робочого газового середовища на порошок, що напилюється. Для отримання порошків на основі упорядкованих інтерметалідів необхідна додаткова термічна обробка матеріалів. Проведений аналіз показує, що розглянуте механохімічне перетворення розкриває в основному одну зі сторін процесу, не виключаючи, а взаємно доповнюючи друг друга, та мають ряд загальних черт. Можна однозначно зтверджувати, що в результаті механохімічної взаємодії в приконтактних областях твердого тіла створюється поле напруг та проходить його наступна релаксація. Основними шляхами релаксації напруг можуть бути виділення тепла, утворення дефектів кристалічної будови, утворення нової поверхні, утворення хімічної реакції. Ці процеси протікають в комплексі, однак переваги направлення релаксації залежить як від властивостей, так від умов навантаження. Можна уявити, що при збільшенні потужності механохімічної взаємодії проходить поступовий перехід від релаксації по тепловому каналу к каналам, зв’язаними з накопиченням дефектів кристалічної будови, руйнування та хімічною взаємодією. Таким чином, механоактивація представляє широкі можливості для модифікування процесів фазо- та структуроутворення. Для утворення продуктів механоактивації з заданою структурою та високою продуктивністю властивостей необхідно ретельно контролювати структурний склад шихти. Отримані покриття можуть бути використані для захисту гарячих ділянок аерокосмічної техніки від зносу, ерозії та високотемпературної деградації, можуть використані у соплах ракет, камерах згоряння, лопатках газотурбінних двигунів. Встановлено, що розроблені покриття можуть бути ефективно використані для підвищення ресурсу роботи деталей машин і механізмів ливарного виробництва, зокрема тих, що контактують з розплавленим алюмінієм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Editor, Editor. "КРЕМНІЙОРГАНІЧНІ ПОКРИТТЯ ДЛЯ ЗАХИСТУ ПАПЕРУ, ОТРИМАНІ З ЕЛЕМЕНТАМИ ЗОЛЬ-ГЕЛЬ ТЕХНОЛОГІЇ". Товарознавчий вісник 1, № 12 (2019): 202–11. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2019-12-19.

Full text
Abstract:
Мета. Розробка двошарових кремнійорганічних покриттів для захисту паперу звикористанням золь-гель технології та оцінка ефективності їх застосування приексплуатації в умовах підвищеної вологи.Методика. Дослідження проведені з використанням стандартнихзагальноприйнятих методик та методу кількісної ІЧ-спектроскопії.Результати. Розроблено захисні двошарові покриття для паперу з небіленоїцелюлози із використанням елементів золь-гель технології на основі силоксанів, щомістять групи →Si – OK та →Si – OЕt у функціональному підшарі таполіетилгідридсилоксан – в поверхневому. Дана кількісна оцінка застосування такихпокриттів для захисту паперу у вологих умовах. Визначено найбільш ефективні захиснікремнійорганічні покриття та оцінено їх ефективність при експлуатації.Наукова новизна. Вперше обґрунтовано доцільність застосування технології звикористанням золь-гель елементів на стадіях гідролізу та конденсації, що дозволяєефективно використовувати силоксани з групами →Si – OK та →Si – OC2H5 в якостібазових для формування функціональних підшарів на поверхні целюлозовмісних матеріалів.Практична значимість. Досліджено особливості формування системисилоксанових покриттів для захисту паперу з небіленої целюлози із елементами золь-гельтехнології. Показана ефективність застосування двошарової системи, що включаєможливість зв’язування гідроксильних груп поверхні паперу та додаткового формуваннягідрофобного захисного шару шляхом застосування силоксанів з різнимиреакційноздатними групами біля атома кремнію (→Si – OK, →Si – OEt, →Si – OH, →Si –H). Обґрунтовано доцільність застосування технологій з використанням золь-гельелементів на стадіях гідролізу та конденсації. Запропоновано схему формування захиснихдвошарових покриттів для паперу з небіленої целюлози, досліджено її механізм, данакількісна оцінка та визначено найбільш ефективні системи захисних кремнійорганічнихпокриттів.
 Purpose. Development of two-layer silicon-organic coatings for paper protection using solgel technology and evaluation of their application efficiency in conditions of high humidity.Methodology. The researches were carried out using standard common methods andquantitative IR spectroscopy.Findings. Protective two-layer coatings for paper made from unbleached cellulose with theuse of sol-gel elements based on siloxane-based materials containing → Si-OK and → Si-OEt inthe functional sublayer and polyethylhydrisiloxane-in the surface are developed. This is aquantitative assessment of the application of such coatings to protect paper in wet conditions. Themost effective protective silicon organic coatings are determined and their efficiency duringoperation is estimated.Originality. For the first time, the feasibility of using the technology using sol-gel elementsat the stages of hydrolysis and condensation has been substantiated, which allows the effectiveuse of siloxanes with Si-OK and → Si-OC2H5 groups as the base for the formation of functionalsublayers on the surface of cellulosic materials.The practical value. Silicone coatings to protect the paper, obtained with elements of solgel technology. The features of the formation of a system of siloxane coatings to protect paperfrom unbleached pulp with elements of sol-gel technology are investigated. The feasibility andefficiency of using a two-ball scheme, which includes the possibility of binding hydroxyl groups ofthe paper surface and the additional formation of a hydrophobic protective ball by usingsiloxanes with different reactive groups near the silicon atom (→ Si-OK, → Si-OEt, → Si-OH, →Si - H). In addition, the feasibility of applying technologies using sol-gel elements in the stages ofhydrolysis and condensation has been substantiated. The scheme of formation of protective twolayer coatings for paper made of unbleached cellulose was proposed, the mechanism of itsformation was investigated, a quantitative assessment was made and the most effective schemes ofprotective silicon-organic coatings were determined.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Фомiн, О. В., О. С. Козинка, О. С. Красулін та Д. С. Саченок. "Аналіз перспектив застосування епоксидного захисного покриття для несівних металоконструкцій засобів залізничного транспорту". Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, № 2 (288) (12 квітня 2025): 79–89. https://doi.org/10.33216/1998-7927-2025-288-2-79-89.

Full text
Abstract:
В роботі було проаналізовано перспективи застосування епоксидного захисного покриття для несівних металоконструкцій для залізничного транспорту. Епоксидні смоли відіграють важливу роль у захисті, зміцненні та подовженні терміну служби несучих металоконструкцій, особливо в агресивних середовищах. Сучасні епоксидні покриття розробляються з урахуванням екологічних стандартів і менше шкодять навколишньому середовищу. Використання нанотехнологій дозволяє створювати покриття з кращими властивостями. Дослідження допоможуть знайти оптимальні покриття для різних типів залізничних засобів і умов їх використання, таких як холодний клімат або морські перевезення. Відповідність стандартам безпеки та довговічності є обов’язковою для експлуатації залізничного транспорту, тому важливо вивчати можливості використання епоксидних покриттів. Епоксидні покриття, які добре захищають від корозії, можуть значно подовжити термін служби вагонів, зменшити витрати на ремонт і заміну, а також знизити потребу в частому фарбуванні. Це важливо для вагонів, що перевозять небезпечні вантажі або пасажирів, де надійність конструкцій є особливо важливою. Був проведений аналіз існуючих технологій захисту металевих конструкцій залізничного транспорту від корозії та інших негативних впливів. Технологій захисту металевих конструкцій залізничного транспорту (вагони, платформи, цистерни, візки тощо) від корозії та інших негативних впливів (механічного зносу, вологи, хімії, УФ-випромінювання, вібрацій) Дослідження властивостей епоксидних матеріалів, їх переваг та недоліків у порівнянні з іншими типами захисних покриттів. Вивчення впливу факторів експлуатації залізничного транспорту (вібрації, температурні коливання, агресивне середовище) на довговічність епоксидних покриттів. Вивчення фізико-хімічних, механічних та антикорозійних властивостей епоксидних матеріалів, що застосовуються для покриття та захисту металевих конструкцій (особливо в галузі залізничного транспорту, мостобудування, промислових споруд). Аналіз методів нанесення епоксидних покриттів на металеві конструкції, а також оцінка їх економічної ефективності. Розробка рекомендацій щодо вибору та застосування епоксидних захисних покриттів для несінних металоконструкцій засобів залізничного транспорту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Покриття захисні"

1

Андріянов, О. Д., І. О. Кузнецова та К. А. Янченко. "Захисні покриття на основі металів змінної валентності". Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27086.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Овчаренко, Ольга Олександрівна, Микола Дмитрович Сахненко та Марина Віталіївна Ведь. "Композиційні електролітичні покриття на основі нікелю, армовані ультрадисперсними частинками". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41703.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Булгакова, Анастасія Сергіївна. "Електрохімічний імпеданс композиційного покриття Cо-Mо-TіO₂". Thesis, Харківський національний університет міського господарства ім. О. М. Бекетова, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43143.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Панівко, В. В., та В. С. Антонюк. "Моделювання температурного стану елементів конструкцій з захисним покриттям". Thesis, Вид-во СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20072.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чернишенко, Д., та В. Горяной. "Нові методи захисту металів від корозії". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11735.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Метеньканич, Мирослава Михайлівна, Вікторія Володимирівна Штефан, Анастасія Сергіївна Єпіфанова та В. Д. Мироненко. "Анодна поведінка сплава Co-Mo у кислому та нейтральному середовищах". Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36209.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гурин, Анатолій Григорович, та Є. С. Москвітін. "Визначення демпфуючих властивостей електроізоляційних матеріалів". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48719.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ивченко, А. В., Ю. П. Гуль, П. В. Кондратенко, А. С. Якушев, В. Ф. Коваленко та С. С. Бурчак. "Влияние нагрева в процессе нанесения защитных покрытий на механические свойства стержневых крепежных изделий". Thesis, Сумский государственный университет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46009.

Full text
Abstract:
Известно, что нанесение защитных покрытий на крепежные изделия производится по технологиям, в большинстве из которых сам процесс осуществляется при повышенных температурах. Тем самым готовый крепеж после изготовления холодной объемной штамповкой (ХОШ) подвергают дополнительному нагреву. Температурный интервал нагрева изделий при нанесении покрытий довольно широкий, составляет от 130 до 480°С и регламентируется непосредственно видом наносимого покрытия: - оксидированное покрытие (сине-черного цвета) выполняется в интервале температур 130… 200°С; - фосфатное покрытие (светло-серо-черного цвета) выполняется в интервале температур 200…380°С; - цинковое покрытие (матово-серого цвета - термодиффузионное оцинкование) выполняется в интервале температур 290… 450°С; - цинковое покрытие (светло-блестящего цвета - горячее оцинкование) выполняется в интервале температур 450… 480°С.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гончаров, Олександр Андрійович, Александр Андреевич Гончаров, Oleksandr Andriiovych Honcharov, Р. Ю. Бондаренко, Л. В. Васильєва та О. В. Агулов. "Моделювання теплових процесів при різанні". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41155.

Full text
Abstract:
Відомо, що нанесення зносостійких покриттів на основі нітридів та карбідів тугоплавких з‘єднань, широко використовується для зменшення зносу ріжучого інструменту [1]. Використання захисних покриттів на швидкоріжучих сталях зменшує величину зносу, за рахунок сповільнення рекристалізаційних процесів в матеріалі інструмента, а також за рахунок зменшення потужності теплового потоку, діючого на ріжучий інструмент.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Самчик, Н. М., та В. П. Кашицький. "Вплив силових полів на процеси структурування епоксиполімерів". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39680.

Full text
Abstract:
Розвиток сучасної техніки не можливий без застосування матеріалів з високими фізико-механічними та експлуатаційними властивостями. Важливе місце серед цих матеріалів посідають полімерні композиційні матеріали, зокрема епоксикомпозити, які застосовують як елементи різних конструкцій і виробів, а також в якості захисних покриттів. Сучасний рівень вимог, які поставлено промисловістю до експлуатаційних характеристик композитних матеріалів, спонукає до пошуку оптимального поєднання властивостей композитів та технології їх формування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Conference papers on the topic "Покриття захисні"

1

Янцевич, К. В. "Властивості дифузійних захисних покриттів на основі хрому та кремнію на вуглецевих сталях". У SCIENCE, ENGINEERING AND TECHNOLOGY: GLOBAL TRENDS, PROBLEMS AND SOLUTIONS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-046-9-18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Покриття захисні"

1

Степанюк, Олександр, та Руслана Балабай. Аналіз із перших принципів корозійної стійкості композиційного покриття, складеного із наночастинок нітриду кремнію, силану та епоксидної смоли. Криворізький державний педагогічний університет, 2023. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/7418.

Full text
Abstract:
робота присвячена аналізу корозійної стійкості композиційного покриття, що складається з наночастинок нітриду кремнію, силану та епоксидної смоли. Використання гібридних органічно-неорганічних матеріалів стало актуальним з появою нових фізичних явищ, пов'язаних зі зменшенням розміру частинок. У даній роботі розглядається вплив розміру, форми, відносного розташування, хімічного складу та модифікації композитного матеріалу на його корозійну стійкість. Детальний механізм взаємодії між наночастинками, молекулами епоксидної матриці та іншими компонентами, який визначає корозійну стійкість композиту, ще потребує подальшого вивчення. Робота базується на чисельних експериментах, в яких використовувались методи скануючої електронної мікроскопії та спектроскопії електрохімічного імпедансу. Оцінювалися енергетичні рельєфи міграції молекул води по покриттю та крізь нього, розраховувалися електричні заряди в околі атомів. Результати цієї роботи допоможуть розширити розуміння процесів, що відбуваються в композиційних матеріалах і сприятимуть подальшому вдосконаленню технологій захисту від корозії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!