Academic literature on the topic 'Порушення правил карантину людей'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Порушення правил карантину людей.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Порушення правил карантину людей"

1

Марцун, М. І. "ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВАХ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ, ПЕРЕДБАЧЕНІ СТ. 44-3 КУпАП «ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ЩОДО КАРАНТИНУ ЛЮДЕЙ»". Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка 2, № 98 (2022): 168–77. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.98.168-177.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена особливостям провадження у справах про адміністративні проступки щодо порушення правил карантину людей. Специфіка діяльності правоохоронних та інших органів виконавчої влади з виявлення таких правопорушень та притягнення винуватців до адміністративної відповідальності залишається недослідженою. Встановлено перелік органів влади і посадових осіб, які уповноважені складати протоколи про вчинення адміністративних проступків у сфері порушення правил карантину людей. Визначено органи влади, які мають право приймати рішення у справах про подібні адміністративні правопорушення. Зроблено висновок, що норми законодавства про адміністративні правопорушення та галузевого законодавства, яке визначає повноваження органів влади, є неузгодженими. Так Кодекс України про адміністративні правопорушення уповноважує певні органи влади складати протоколи про адміністративні проступки, які полягають у порушенні правил карантину людей. Водночас галузеве законодавство не визначає посадових осіб органів, які мають право складати такі протоколи. Запропоновано низку рекомендацій щодо вдосконалення законодавства, яке ре­гулює провадження у справах про адміністративні проступки у сфері порушення пра­вил карантину людей, а саме: надати право працівникам Національної поліції складати протоколи про адміністративні правопорушення в разі появи особи в громадському місці без засобів індивідуального захисту; визначити конкретних посадових осіб органів охорони здоров’я, які матимуть право складати протоколи про адміністративні проступки у сфері порушення правил карантину людей; встановити в Законі України «Про місцеве самоврядування» права конкретних посадових осіб складати протоколи про такі адміністративні правопорушення; ухвалити на рівні міських та/або сільських рад окреме положення про порядок розгляду протоколів про адміністративні правопорушення; передати повноваження виконавчих комітетів місцевих рад з розгляду справ про адміністративні проступки, які полягають у порушенні правил карантину людей, адміністративним комісіям, сформованим із фахівців у галузі права.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Богдан, Б. В. "АНАЛІЗ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ ПРИТЯГНЕННЯ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ЩОДО КАРАНТИНУ ЛЮДЕЙ". Kyiv Law Journal, № 2 (19 жовтня 2022): 66–73. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2022.2.10.

Full text
Abstract:
В представленій науковій статті здійснено спробу розкрити сутність адміністративної відповідальності як одного із засобів адміністративно-правової охорони населення від інфекційних хвороб та дослідити практику притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які вчинили адміністративні порушення правил щодо карантину людей. Визначено, що в умовах сьогодення механізм притягнення до адміністративної відповідальності як засіб адміністративно-правової охорони населення від інфекційних хвороб потребує належного законодавчого врегулювання, оскільки відсутність чіткого формулювання, абстрактний, а в деяких випадках – бланкетний зміст диспозиції окремих норм законодавства надають підстави для винесення неоднозначних судових рішень при розгляді справ про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил щодо карантину людей. Акцентовано увагу на протилежних за змістом резолютивної частини судових рішеннях, які були винесені до та під час оголошення воєнного стану при розгляді справ про адміністративні порушення правил щодо карантину людей. Доведено на підставі проаналізованих прикладів судової практики, що в умовах сьогодення в Україні відсутній однаковий правовий підхід щодо притягнення до адміністративної відповідальності при вирішенні справ про адміністративні порушення правил щодо карантину людей. Запропоновано авторське визначення терміну «адміністративна відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони населення від інфекційних хвороб», обґрунтовано доцільність його законодавчого закріплення, виокремлено особливі риси адміністративної відповідальності за порушення законодавства у даній сфері. На підставі аналізу змісту норм адміністративного процесуального законодавства та наведених судових рішень обґрунтовано доцільність та необхідність внесення змін до ст. 44³ Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також доповнення його новою ст. 444 «Порушення правил та умов самоізоляції і примусової ізоляції».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

М. А. Самбор. "СКЛАД АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ ШОДО ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ КАРАНТИНУ ЛЮДЕЙ". Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка 2, № 90 (2020): 155–70. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.90.155-170.

Full text
Abstract:
У статті досліджується склад адміністративного правопорушення за ст. 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою доповнено Кодекс законом України від 17 березня 2020 року. В умовах світової та всеукраїнської соціальних криз, зумовлених поширенням коронавірусної інфекції, що загрожує життю і здоров’ю людей, Верховною Радою України запроваджено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей. Нормі ст. 443 КУпАП з часу розробки законопроекту не притаманні правова визначеність, зрозумілість. Аналіз складу цього адміністративного правопорушення дійти висновку про неоднозначність сприйняття законності ухвалення органами місцевого самоврядування відповідних обмежень, недотримання яких тягне адміністративну відповідальність за вказаною статтею. Крім того, з’ясовано, що запроваджені зміни до КУпАП створили конкуренцію норм Загальної та Особливої частин КУпАП. Невдало викладена норма створює непорозуміння й у з’ясуванні суб’єкта правопорушення. Доцільно було б розмежувати адміністративну відповідальність фізичних осіб та посадових осіб суб’єктів господарювання. У статті досліджується склад адміністративного правопорушення за ст. 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою доповнено Кодекс законом України від 17 березня 2020 року. В умовах світової та всеукраїнської соціальних криз, зумовлених поширенням коронавірусної інфекції, що загрожує життю і здоров’ю людей, Верховною Радою України запроваджено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей. Нормі ст. 443 КУпАП з часу розробки законопроекту не притаманні правова визначеність, зрозумілість. Аналіз складу цього адміністративного правопорушення дійти висновку про неоднозначність сприйняття законності ухвалення органами місцевого самоврядування відповідних обмежень, недотримання яких тягне адміністративну відповідальність за вказаною статтею. Крім того, з’ясовано, що запроваджені зміни до КУпАП створили конкуренцію норм Загальної та Особливої частин КУпАП. Невдало викладена норма створює непорозуміння й у з’ясуванні суб’єкта правопорушення. Доцільно було б розмежувати адміністративну відповідальність фізичних осіб та посадових осіб суб’єктів господарювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пилипів, Р., та А. Тимчишин. "Адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей: проблеми та перспективи". Юридичний вісник, № 3 (8 жовтня 2020): 163–69. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i3.1937.

Full text
Abstract:
У статті досліджено національне законодавство України про адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей. Проаналізовано практику розгляду судами справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушень, передбачених ст. 44-3 КУпАП у сучасних умовах. Установлено, що серед підстав для закриття провадження за порушення правил щодо карантину людей у судах спостерігається тенденція закривати такі провадження за малозначністю адміністративного правопорушення. Підкреслено, що самого поняття та ознак малозначності правопорушення чинне українське адміністративно-деліктне законодавство не містить. Не додають цілковитої визначеності цьому питанню і наявні у правовій науці теоретичні роботи. Судова практика демонструє, що переважна більшість висновків суддів щодо малозначності діяння ґрунтується на наявності пом'якшуючих обставин, зокрема беруться до уваги щире каяття правопорушника, вчинення адміністративного правопорушення вперше, характер скоєного діяння та обставини справи тощо. Наголошується, що визначити реальні наслідки порушень карантинних правил, що стали об'єктом адміністративного делікту, у стислі терміни розгляду судом таких проваджень є складним процесом. Це призводить до формалізму та суб'єктивізму у прийнятті таких рішень і як побічний ефект може викликати нехтування нормами карантину з боку населення. Робиться висновок, що застосування інституту звільнення від відповідальності у зв'язку з малозначністю правопорушення у разі порушення карантинних норм є дещо недоцільним. Натомість пропонується раціонально вдосконалити зміст ст. 44-3 КУпАП, а саме розбити її на декілька частин із можливістю диференціації диспозицій та санкцій за ступенем можливості спричинення шкоди суспільним чи державним інтересам або громадянам, імовірності негативного впливу на епідеміологічну ситуацію в країні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мотиль, В. І., та Я. О. Дякін. "Проблеми адміністративної відповідальності за порушення правил щодо карантину людей". Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка 4, № 92 (2020): 224–33. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.92.224-233.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються актуальні проблеми адміністративної відповідальності за порушення правил карантину людей, пов’язані насамперед з бланкетною диспозицією ст. 44-3 КУпАП, спільними рисами форм об’єктивної сторони адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, та злочину, передбаченого ст. 325 КК України, а також обмеженням гарантованих Конституцією прав та свобод людини й громадянина через запровадження на території України окремих правил карантину у зв՚язку зі стрімким поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Розроблено пропозиції щодо вирішення зазначених проблем, зокрема шляхом диференціації адміністративної відповідальності за вказані діяння, створення чіткого переліку нормативно-правових актів порушення яких може мати наслідком притягнення до адміністративної відповідальності за певні діяння, а також запровадження відповідних заборон у суворій згідності з Конституцією України, зокрема після введення надзвичайного стану або внесення відповідних змін до Основного закону української держави. 
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Богдан, Б. В. "Юридична відповідальність за порушення заходів щодо запобігання інфекційним хворобам". Актуальні проблеми держави і права, № 86 (22 вересня 2020): 21–26. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i86.2400.

Full text
Abstract:
Наукова стаття присвячена аналізу змін, внесених до інституту юридичної відповідальності за порушення заходів, спрямованих на запобігання поширенню інфекційних хвороб. Зокрема, досліджено посилення адміністративної та кримінальної відповідальності фізичних осіб і посадових осіб у разі порушення заходів запобігання інфекційним хворобам. Наведено та проаналізовано приклади судової практики щодо застосування адміністративної відповідальності за порушення правил щодо карантину людей.
 На підставі аналізу чинних нормативно-правових актів, якими врегульовано відносини в досліджуваній сфері, автором акцентовано увагу на тому, що карантин і обмежувальні протиепідемічні заходи являють собою заходи, які спрямовані передусім на запобігання поширенню інфекційних хвороб. Різниця полягає лише в тому, що обмежувальні протиепідемічні заходи застосовуються з метою запобігання поширенню інфекційних хвороб, а карантин - з метою запобігання особливо небезпечним інфекційним хворобам.
 Зазначено, що під час протидії інфекційним хворобам може діяти низка обмежень, що узагальнено зводились до таких: заборонено відвідування закладів здобувачам освіти, проведення спортивно-масових заходів, регулярних перевезень пасажирів автомобільним і залізничним транспортом; припинено проведення планових заходів із госпіталізації, припинено проведення планових операцій; заборонено перебування у громадських місцях без одягнутих засобів індивідуального захисту - захисної маски або респіратора, низка інших.
 Ілюстрацією притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину людей є значна кількість судових рішень, які винесені протягом установленого урядом карантину на території України. Проте судова практика притягнення адміністративної відповідальності за вказане адміністративне правопорушення має неоднозначний характер: значна кількість судових справ передбачає повернення справи про адміністративне правопорушення до Управління патрульної поліції для належного оформлення.
 Аналіз наведених прикладів судової практики свідчить про відсутність єдиної правової позиції судів під час вирішення адміністративних справ за нововведеною статтею 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дуліба, Є.В., та В.І. Теремецький. "Окремі аспекти удосконалення адміністративної відповідальності за порушення правил карантину людей на основі аналізу правозастосовної практики місцевих судів". Форум Права 76, № 3 (2023): 109–19. https://doi.org/10.5281/zenodo.10041186.

Full text
Abstract:
<strong>Постановка проблеми.&nbsp;</strong>Поява нового інфекційного захворювання завжди є складною ситуацією і вимагає від органів державної влади вжиття швидких дій для ефективного захисту населення, запобігання та попередження його поширення. Запровадження карантину в Україні призвело до необхідності посилення відповідальності за порушення його правил та встановлення адміністративної відповідальності за порушення правил карантину людей. Відміна карантину на всій території України та існування постійної загрози виникненню нових епідемій зумовлює необхідність проведення аналізу правозастосовної практики місцевих судів з метою вжиття заходів для удосконалення адміністративної відповідальності за порушення правил карантину людей. <strong>Методи.</strong> Для вирішення завдань дослідження використано низку методів наукового пізнання, серед яких: статистичний – при розкритті питання судової статистики розгляду справ цієї категорії, формально-юридичний – при визначенні актуальних проблем під час розгляду справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності та ухваленні рішень; порівняльно-правовий – при аналізі санкцій статті 44-3 КУпАП, 42 КУпАП, 325 КК України.&nbsp;<strong>Мета&nbsp;роботи </strong><i>–&nbsp;</i>розкрити проблеми притягнення до адміністративної відповідальності за порушення карантину людей на підставі аналізу судових рішень за період з 2020 по 2022 роки, а також розробити пропозицій з удосконалення адміністративної відповідальності за порушення правил карантину.&nbsp;<strong>Результат. </strong>Здійснено аналіз правозастосовної практики місцевих судів щодо притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення порядку правил карантину людей, що надало можливість виділити актуальні проблеми, а також запропонувати напрями удосконалення адміністративної відповідальності у цій сфері.&nbsp;<strong>Висновки.</strong>&nbsp;Проведений аналіз правозастосовної практики місцевих судів щодо притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину людей свідчить, що на практиці мету встановлення такої адміністративної відповідальності не досягнуто. Суворість та безальтернативність санкції статті 44-3 КУпАП спонукала суддів закривати провадження та звільняти порушників від адміністративної відповідальності із застосування малозначності правопорушення. З метою забезпечення принципів доцільності та невідворотності адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 44-3 КУпАП, запропоновано зміни до цієї статті, а саме: виокремлення декількох частин задля диференціації диспозицій та санкцій, передбачення повторності вчинення протиправного діяння, доповнення переліку видів адміністративних стягнень (громадські роботи, адміністративний арешт), перегляд розміру штрафів і приведення їх у відповідність з подібними адміністративними правопорушеннями, що містяться в КУпАП, а також з нормами Кримінального кодексу України.<strong>Problem statement.</strong> The emergence of a new infectious disease is always a difficult situation and requires public authorities to take rapid action to effectively protect the population, prevent and prevent its spread. The introduction of quarantine in Ukraine has led to the need to strengthen responsibility for violation of its rules and to establish administrative responsibility for violation of people's quarantine rules. The abolition of quarantine throughout Ukraine and the existence of a constant threat of new epidemics necessitates an analysis of the law enforcement practice of local courts in order to take measures to improve administrative responsibility for violating the rules of quarantine of people. <strong>Methods.</strong> To solve the tasks of the issue, a number of methods of scientific knowledge were used, including: statistical - in disclosing the issue of judicial statistics for the consideration of cases of this category, formal legal – in determining actual problems when considering cases of bringing persons to administrative responsibility and making decisions; comparative legal – in analyzing the sanctions of Article 44-3 of the Code of Administrative Offenses, 42 of the Code of Administrative Offenses, 325 of the Criminal Code of Ukraine. <strong>The purpose</strong> of the work is to reveal&nbsp;the problems of bringing people to administrative liability for quarantine violations based on the analysis of court decisions for the period from 2020 to 2022, as well as to develop proposals for improving administrative responsibility for violation of quarantine rules. <strong>Result.</strong> An analysis of the law enforcement practice of local courts on bringing persons to administrative responsibility for violation of the rules of quarantine of people has been carried out, which made it possible to highlight current problems, as well as to propose directions for improving administrative responsibility in this area.&nbsp;<strong>Conclusions.</strong> The analysis of the law enforcement practice of local courts regarding bringing persons to administrative liability for violation of the quarantine rules shows that in practice the purpose of establishing such administrative liability has not been achieved. The severity and lack of alternatives to the sanction of Article 44-3 of the Code of Administrative Offenses prompted judges to close proceedings and release offenders from administrative liability on the grounds of insignificance of the offence. With a view to ensuring the principles of expediency and inevitability of administrative liability under Article 44-3 of the Code of Administrative Offences, it is proposed the amendments to this Article, namely: separation of several parts to differentiate dispositions and sanctions, provision for repeated commission of an unlawful act, supplementation of the list of types of administrative penalties (community service, administrative arrest), revision of the amount of fines and bringing them in line with similar administrative offences contained in the Code of Administrative Offences, as well as with the norms of the Criminal Code of Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Voluiko, O., and O. Voluiko. "Violation of People’s Quarantine Rules: an Analysis of Composition of the Criminal Offense." Ûridičnij časopis Nacìonalʹnoï akademìï vnutrìšnìh sprav 20, no. 2 (2020): 46–55. http://dx.doi.org/10.33270/04202002.46.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Shevchuk, H. "Proceedings in Cases of Violation of Rules on Quarantine of People." Ûridičnij časopis Nacìonalʹnoï akademìï vnutrìšnìh sprav 20, no. 2 (2020): 40–45. http://dx.doi.org/10.33270/04202002.40.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Крижановський, А. "Covid-19, право і правовий порядок: метаморфози епохи пандемії". Юридичний вісник, № 2 (21 серпня 2020): 7–16. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i2.1697.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються поточні і подальші наслідки впливу пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 та введеного владою різних держав режиму карантину на право і правовий порядок. Актуалізація правових аспектів ситуації, яка виникла у зв'язку із цим, продемонструвала різноманіття використовуваних у різних країнах правових інструментів, досить значні відмінності у їх ефективності, виявила латентні риси правової культури та швидкоплинні зміни у царині правового порядку.&#x0D; Причому трансформації у правовому житті, вже спричинені пандемією за рекордно короткий період, а також вірогідні зміни у правовій царині у майбутньому торкаються майже усіх боків правової сфери, тому вимагають комплексного, системного осмислення. Те, як у різних країнах було налаштовано систему правових засобів протидії пандемії, є надзвичайно цікавим науковим сюжетом, прискіпливе розгортання і препарування якого відкриє ще одну можливість осягнути розмаїття, неоднорідність і складні перипетії процесу формування «колективного егрегора» права і правової культури у різних народів і притаманних їм політичних еліт. Важливо й те, що на цьому утвореному ефектом пандемії зовсім новому суспільному просторі медичні, епідеміологічні, безпекові, правові і навіть політичні та економічні аспекти поєдналися у такий тісний і органічно переплетений клубок, через призму складників якого тільки й може бути зрозумілою природа цього невідомого сучасному поколінню людей свого роду «синтетичного» стану суспільного та правового життя (і правового порядку). Певні трансформації сталися у сфері правового порядку, що набув ознак епідеміологічного стану правового життя, у якому домінантним видом правозначущої поведінки є дотримання чи порушення встановлених правил карантину. Ця поведінка стала певним маркером якості суспільної організації життєдіяльності й окремих громадян, й їхніх спільнот. Іншою характерною рисою цього «карантинного» (чи «епідеміологічного») правового порядку є переміщення значної частини правового життя у непублічну площину, у сім'ю, яка на цей період стала «головним театральним майданчиком» життя усього суспільства. Автор позначає певний спектр проблем, які вимагають подальших досліджень правниками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!