Journal articles on the topic 'Постачальники сировини і матеріалів'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Постачальники сировини і матеріалів.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Мурадян, Л. А., О. В. Кучкова, Н. М. Чуприна та ін. "Використання методів нечіткої логіки для оптимізації вибору постача-льників підприємства". Science and Transport Progress, № 2(102) (1 червня 2023): 104–14. https://doi.org/10.15802/stp2023/287631.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Сучасний стан економіки України диктує вимоги оптимізації вибору надійного постачальника для забезпечення стабільної роботи підприємства. Тому однією з основних умов діяльності підприємства автори вважають поліпшення логістичних зв&rsquo;язків. Основною метою роботи є оптимізація вибору постачальників сировини та матеріалів на основі логістичного підходу.&nbsp;<strong>Методика.&nbsp;</strong>У статті проаналізовано показники діяльності постачальників сировини м&rsquo;ясопереробної промисловості України. Наведено методику побудови інтегрального показника конкурентоспроможності постачальника. Виконано моделювання інтегрального показника оцінки конкурентоспроможності постачальника сировини за допомогою нечіткого логічного підходу. Дослідження виконано із застосуванням методів аналізу й синтезу для визначення критеріїв та параметрів вибору постачальника сировини з метою організації руху матеріальних потоків підприємства .&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;У процесі виконання дослідження встановлено, що пошук нового постачальника сировини і матеріалів потребує чіткого дотримання алгоритму вибору. Одним із елементів алгоритму є дослідження ринку постачальників, яке необхідно проводити із застосуванням показників конкурентоспроможності. Виконано оцінку конкурентоспроможності підприємств постачальників свинини та курятини на ринку України. Визначено перелік оптимальних постачальників для безперебійного забезпечення сировиною підприємства м&rsquo;ясопереробної галузі.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;У роботі запропоновано методичний підхід до більш детального аналізу постачальників сировини підприємствам, що дозволяє застосувати елементи нечіткої логіки для оптимізації процесу вибору постачальника, уніфікувати різнопланові показники діяльності, порівнювати конкурентоспроможність постачальників як у межах України, так і за кордоном.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong> Запропоновано модельний порядок оцінки рівня конкурентоспроможності оптимальних постачальників сировини і матеріалів. За основу взято модель інтегрального показника конкурентоспроможності, складовими якого обрано агреговані показники. Застосування методів нечіткої логіки дало можливість формалізувати отримані різнопланові показники діяльності постачальників сировини і систематизувати їх за єдиною шкалою. Це зробило модель оцінки постачальника універсальною і розширило можливості її використання в практичних цілях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Грибков, Сергій, Ольга Сєдих та Катерина Чорнобай. "РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ УПРАВЛІННЯ ПОСТАЧАННЯ СИРОВИНИ ТА МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ХАРЧОВОГО ПІДПРИЄМСТВА". Modern engineering and innovative technologies, № 19-01 (28 лютого 2022): 134–39. http://dx.doi.org/10.30890/2567-5273.2022-19-01-056.

Full text
Abstract:
У роботі проведено дослідження проблеми забезпечення сировиною та матеріалами харчового підприємства. Представлена математична модель постачання сировини та матеріалів від різних постачальників з метою мінімізації витрат. Проведено аналіз методів та алгор
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мухіна, І. А., та І. В. Хорунжий. "ОБҐРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МІСІЇ НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ГОСПОДАРСТВА". Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, № 7 (29 червня 2021): 81–90. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.7.10.

Full text
Abstract:
Конкурентне середовище ринку передбачає взаємодію в одному просторі економічних суб’єктів, інтереси яких часто є протилежними за змістом: підприємців, споживачів товарів та послуг, найманих працівників, постачальників сировини та матеріалів, партнерів, соціальних і політичних інституцій та ін. Серед інструментів стратегічного управління, що сприяє оптимальному поєднанню інтересів суб’єктів ринку, – місія підприємства. Вона створює соціально-психологічні умови для гуманізації бізнесу та соціалізації економіки у цілому. У дослідженні розглянуто питання теоретичних засад та практичних особливостей формування місії науково-дослідного господарства. У ході роботи над темою отримано результати, які мають самостійне наукове та практичне значення: запропоновано використовувати метод субоптимізації для обґрунтування місії; визначено відмінності субоптимізації від оптимізації; рекомендовано визначати стратегічні цілі підприємства з урахуванням аналізу вимог учасників мікросередовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Меліхова, Тетяна Олегівна, Андрій Петрович Макаренко, Євгеній Валентинович Меліхов та Ксенія Євгеніївна Скачкова. "МОНІТОРИНГ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ЯК МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ". Scientific Journal "Metallurgy", № 2 (10 травня 2024): 72–78. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2023-2-09.

Full text
Abstract:
Металургія є базовою галуззю промисловості та відіграє вагому роль в економіці України як постачальник основних конструкційних матеріалів і індикатор соціально-економічного розвитку країни. Тому тема дослідження дуже актуальна для економіки України. В Україні металургія, з одного боку, залишається одним з основних видів промислової діяльності, забезпечуючи до 16% загального обсягу реалізованої промислової продукції, п'яту частину товарного експорту і понад 10 млрд дол. експортної виручки, понад 200 тис. робочих місць і близько 10% в загальної середньооблікової чисельності штатних працівників в промисловості, що робить її стратегічно важливою для майбутнього розвитку вітчизняної економіки. Проаналізовано стан і тенденції розвитку металургії в Україні. Основними проблемами металургійної галузі України є: зниження частки внутрішнього ринку України в світовому обсязі споживання готової металопродукції, зростання експорту, що пов’язано з надлишком сталевої продукції на внутрішньому ринку, відсутність інновацій в металургійній галузі, низька інвестиційна активність. У якості об’єкта дослідження обрано промислове підприємство ПАТ «Запоріжсталь», основним видом діяльності якого є виробництво чавуну, сталі та феросплавів. Іншими видами діяльності також є: неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, оптова торгівля металами та металевими рудами, вантажний залізничний транспорт. ПАТ «Запоріжсталь» входить до міжнародного металургійного холдінгу «Метінвест». На підставі фінансового аналізу дані наступні пропозиції для розвитку металургійних підприємств України: залучення іноземних інвесторів; залучення додаткових грошових потоків засновників через перегляд дивідендної політики виплат; модернізація основних виробничих фондів; перегляд асортименту продукції; зниження ставок оподаткування для металургійної продукції при споживанні на внутрішньому ринку; застосування сучасних технологій виробництва; скорочення продажу на експорт сировини і напівфабрикатів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Михайлик, Ольга, та Антон Хоменко. "МЕТОДОЛОГІЯ МІНІМІЗАЦІЇ РИЗИКІВ ОПЕРАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ". Via Economica, № 8 (21 лютого 2025): 71–77. https://doi.org/10.32782/2786-8559/2025-8-11.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано систему методів мінімізації ризиків операційної діяльності підприємств харчової промисловості, що враховують специфіку галузі та вплив економічної нестабільності, а також аналіз взаємозв’язків між елементами системи управління ризиками. Деталізовано етапи управління ризиками, які включають: ідентифікацію ризиків, оцінку та аналіз ризиків, вибір стратегій та методів управління ризиками. Розглянуто сучасні напрями мінімізації ризиків, такі як: диверсифікація діяльності підприємства шляхом розширення асортименту продукції, виходу на нові ринки збуту, співпрацю з різними постачальниками сировини та матеріалів; запровадження гнучких систем управління виробництвом, що передбачають швидке реагування на зміни ринкової конкуренції; підвищення рівня інноваційності та технологічності виробництва на основі впровадження сучасного обладнання, автоматизації процесів, використання новітніх технологій та активізації маркетингової діяльності, спрямованої на дослідження ринку, просуванню продукції, формуванню лояльності споживачів. Запропоновано класифікувати ризики операційної діяльності підприємств харчової промисловості за такими основними групами: фінансові ризики, нормативно-правові ризики, логістичні ризики, соціально-економічні ризики, виробничі ризики. Встановлено, що ефективне управління ризиками вимагає інтеграції усіх елементів у єдину систему, що включає: постійний моніторинг внутрішніх і зовнішніх факторів ризику; використання сучасних інформаційних технологій для аналізу та прогнозування ризиків; формування антикризових команд для оперативного реагування на надзвичайні ситуації. Впровадження системи ризик-менеджменту на підприємствах харчової промисловості позитивно вплине на їх стійкість до економічних ризиків та загроз. Комплексне впровадження запропонованих заходів дозволить підприємствам харчової промисловості підвищити стійкість до ризиків в умовах економічної нестабільності та забезпечити стабільний розвиток бізнесу. В свою чергу, сприятиме зміцненню продовольчої безпеки країни, створенню нових робочих місць та розвитку регіонів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ГОЛОДЮК, Г. І., та Н. М. ГУРГУЛА. "МОНІТОРИНГ РИНКУ ТА ОЦІНКА ЯКОСТІ ВІТЧИЗНЯНОГО ТОРГОВЕЛЬНОГО ОБЛАДНАННЯ". Товарознавчий вісник 1, № 14 (2021): 155–67. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2021-14-16.

Full text
Abstract:
Мета. Огляд сучасного стану ринку, аналіз і прогнозування розвитку ринку торговельного обладнання, який дозволить керівництву промислових підприємств здійснювати об’єктивну оцінку ринкового середовища та оперативно реагувати на зміни ринкової ситуації.&#x0D; Методика. У процесі проведення дослідженні використовувались аналітичні та статистичні методи обробки даних, були використані дані Держкомстату, матеріали статей та Інтернет-конференцій з даної теми дослідження. Базується на методах аналізу, синтезу та узагальнення.&#x0D; Результати. Встановлено, що ринок торговельного обладнання в Україні має тенденції до збільшення обсягів реалізації, але й до більш жорсткої конкурентної боротьби. Основними чинниками конкурентоспроможності підприємств, що виготовляють торговельне обладнання в Україні, є технічний стан виробничого обладнання, його технологічність, ціна на продукцію, наявність постійних постачальників сировини, ступінь інтегрованості підприємства тощо. Проведено дослідження стану вітчизняного ринку та аналіз основних виробників торговельного обладнання, проведено оцінку якості торговельного обладнання одного з провідних виробників обладнання в Україні. Характер конкуренції на ринку торговельного обладнання визначається тим, що продукція різних виробників є досить однорідною. У зв’язку з цим одним з найважливіших факторів конкурентоспроможності виробників є ціна та швидкість виконання замовлення. Різниця в ціні торгового обладнання обумовлена різницею в ціні на сировину, різницею в ступені технологічності обладнання та інших факторів. Найбільшим виробником торгового обладнання в Україні є компанія «Modern-Expo», яка має 18 філій і займає 35% ринку, «Торпал» -20% ринку, «Алюр Плюс» - 15% ринку.&#x0D; Практична значимість. Аналіз тенденцій розвитку вітчизняного ринку та якості торговельного обладнання дозволяє використовувати їх у наступних дослідженнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ПУЗИРЬОВ, О. Л., та А. І. ГРЕЧКА. "АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ ВОЛОЧИЛЬНОГО СТАНУ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ЗАГОТОВОК З МЕТАЛОПРОКАТУ ДЛЯ ВЕРСТАТІВ З ЧПК". Technologies and Engineering, № 5 (30 січня 2025): 71–78. https://doi.org/10.30857/2786-5371.2024.5.7.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є оцінка доцільності використання волочильного стану HSLB-15 для оптимізації підготовки металопрокату, забезпечення високої точності заготовок і зменшення залежності від постачальників. Це рішення актуальне через необхідність підвищення ефективності виробництва, зниження витрат і забезпечення стабільної якості металопрокату, що є ключовим для виготовлення високоточних деталей у машинобудуванні. Методика. У рамках дослідження було проведено аналіз поточних виробничих процесів для виявлення проблем нестабільності якості металопрокату, що негативно впливає на кінцеву продукцію. Оцінено вплив нової технології на економічні показники підприємства та проведено аналіз змін у витратах на сировину. Результати. Аналіз виробничих процесів виявив, що головною проблемою є нестабільна якість металопрокату від постачальників, що спричиняє збільшення витрат і погіршення точності кінцевої продукції. Впровадження волочильного стану HSLB-15 дозволяє стабілізувати якість заготовок, зменшити кількість браку та оптимізувати виробничі процеси. Завдяки новій технології вдалося суттєво скоротити витрати на підготовку металопрокату, знизити залежність від зовнішніх постачальників і мінімізувати додаткові операції з обробки матеріалу. Економічна ефективність була підтверджена: зменшення витрат на сировину та підвищення якості заготовок сприяють зростанню конкурентоспроможності підприємства. Дослідження показало, що використання волочильного стану HSLB-15 забезпечує високу точність заготовок для токарних верстатів із числовим програмним керуванням (ЧПК), що важливо для виробництва високоточних деталей. Наукова новизна. Вперше продемонстровано ефективність застосування волочильного стану HSLB-15 для стабілізації якості металопрокату та економічної оптимізації виробничих процесів у машинобудуванні. Практична значимість. Запровадження технології забезпечує стабільність виробництва, зменшує витрати, покращує якість кінцевої продукції та посилює конкурентні позиції підприємства на ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Міняйло, Наталія Олександрівна. "СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ЩОДО УПРАВЛІННЯ РАЦІОНАЛЬНИМ РЕЖИМОМ РОБОТИ РУДНОГО ДВОРУ ЗА УМОВ УСЕРЕДНЕННЯ СИРОВИНИ". Scientific Journal "Metallurgy", № 2 (22 лютого 2022): 95–102. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2021-2-011.

Full text
Abstract:
Процеси підготовки шихти металургійної сировини до агломерації та переділу відносяться до процесів, що характеризуються складністю вимірювання головних технологічних параметрів, їх невизначеністю, наявністю взаємовпливових внутрішніх зв’язків, транспортним запізнюванням на управляльні впливи, тому розробка систем управління такими процесами передбачає наявність математичних моделей прогнозування та розрахунку рекомендацій на упередження. Розглядається питання створення системи підтримки прийняття рішень щодо управління процесом усереднення сипких матеріалів на рудному дворі металургійного підприємства з метою забезпечення стабільного хімічного складу сировини. За допомогою математичних моделей, побудованих на базі балансового методу та теорії нечітких множин, описують кожний етап процесів перевантаження сировини, виконують прогнозування її хімічного складу у полях приймальної траншеї, в обсязі грейфера перевантажувача, гребня та шару штабеля та розраховують рекомендації для розвантаження партій і класів сипких матеріалів, які надходять на підприємство з гірничо-збагачувальних комбінатів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Tverda, O. Yu, K. K. Tkachuk, O. Ye Kofanov, O. V. Kofanova, O. O. Vovk та A. O. Bondarenko. "ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ВИДОБУТКУ БУДІВЕЛЬНОЇ СИРОВИНИ ТА ВИРОБНИЦТВА БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ПОРУШЕНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, № 97 (2022): 65. http://dx.doi.org/10.31713/vt120227.

Full text
Abstract:
Втрати економіки України від пошкодження фізичної інфраструктури з початку повномасштабного вторгнення РФ уже становлять понад $100 млрд. Така ситуація вимагає нарощення видобутку будівельної сировини та виробництва будівельних матеріалів для відновлення інфраструктури України у воєнний і післявоєнний періоди. У статті розроблено комплексний підхід щодо інтенсифікації видобутку будівельної сировини та виробництва будівельних матеріалів, який включає три основні напрямки. Напрям 1 – збільшення виробничих потужностей гірничо-збагачувальних комбінатів без компромісів щодо впливу на навколишнє середовище (зокрема, удосконалення технології видобутку або перехід на ресурсозберігаючі (безвідходні) технології видобутку, модернізація обладнання тощо); напрям 2 – розробка техногенних родовищ; напрям 3 – утилізація будівельних відходів, що утворилися внаслідок війни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Копанський, М. М., Р. О. Козак, І. І. Кусняк та Г. Є. Ортинська. "Властивості волокнистих плит середньої твердості, виготовлених з використанням опалого листя". Scientific Bulletin of UNFU 32, № 3 (2022): 61–65. http://dx.doi.org/10.36930/40320310.

Full text
Abstract:
На сьогодні для виготовлення деревинних композиційних матеріалів традиційною сировиною є деревина. Швидкість глобального вирубування лісів і його шкідливий вплив на довкілля змушує виробників цих видів продукції шукати альтернативні джерела сировини. Здебільшого це лігноцелюлозна сировина сільськогосподарського виробництва. Ми запропонували використання з цією метою опалого листя. Одним із шляхів ефективного використання листя може бути часткова заміна ним деревинної сировини під час виробництва деяких деревинних композиційних матеріалів, зокрема для виготовлення волокнистих плит. Основне завдання дослідження – з'ясувати можливість і доцільність використання опалого листя як повноцінного замінника деревинної сировини. Досліджено вплив параметрів процесу виготовлення волокнистих плит середньої твердості на їх основні фізико-механічні показники. Зокрема, визначено такі властивості: міцність плит на згин, набрякання за товщиною та водопоглинання після витримки у воді впродовж 24 год. Змінними параметрами були: співвідношення листяних і деревинних частинок (5:95, 10:90, 15:85, 20:80, 25:75) та вміст клею у вихідній композиції (1, 2, 3, 4, 5 %). Отримані під час досліджень фізико-механічні показники порівнювали з показниками плит, виготовлених тільки з деревинної сировини, та перевіряли їх відповідність вимогам ДСТУ ЕN 622-3:2006. За результатами дослідження з'ясовано, що співвідношення листяних і деревинних частинок має істотний влив на властивості отриманого матеріалу (р ≤ 0,05). Збільшення вмісту листяних часток має негативний вплив як на величину межі міцності при статичному згині, так і на величину водопоглинання та набрякання за товщиною. При цьому спостерігається зменшення міцності плити на згин і зростання набрякання та водопоглинання. Однак, для співвідношення листяних і деревинних частинок (5:95) величина межі міцності при статичному згині відповідає вимогам ДСТУ ЕN 622-3:2006. Вміст клею чинить менший вплив на міцність плити, але більш істотний – на водопоглинання і набрякання за товщиною. Отримані результати досліджень доводять можливість використання опалого листя як альтернативної сировини для виготовлення окремих видів деревинних композиційних матеріалів, зокрема таких, як волокнисті плити. Це дає змогу розширити сировинну базу для виробництва цього виду матеріалів і вирішити проблему утилізації відходів, що забруднюють навколишнє середовище.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Бандура, Валентина Миколаївна, Ігор Іванович Яровий, Олена Іванівна Маренченко та Євген Олександрович Пилипенко. "АПАРАТИ ДЛЯ СУШІННЯ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМ ПОЛЕМ". Scientific Works 82, № 2 (2019): 123–29. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v82i2.1242.

Full text
Abstract:
Визначено актуальність дослідження інноваційних способів енергопідводу в процесах сушіння рослинної сировини. Показано основні переваги сушіння вологих матеріалів у мікрохвильовому та інфрачервоному електромагнітному полі. Обґрунтовано вибір моделі процесу вологовидалення та способів дослідження даного процесу. Показано узагальнений аналіз результатів дослідження процесу видалення вологи під впливом електромагнітного поля для декількох видів рослинної сировини. Обґрунтовано вибір апаратурної схеми установки для сушіння рослинної сировини в потоці. Визначено основні конструктивні рішення та обмеження в конструкції сушильного апарата з електромагнітним енергопідводом. Узагальнено досвід використання дослідної сушильної установки з комбінованим електромагнітним енергопідводом. Запропоновано структурну схему та типовий конструктив універсальної установки для сушіння і стерилізації рослинної сировини та харчових продуктів і напівфабрикатів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Головенко, Т. М., О. О. Налобіна, О. В. Шовкомуд, О. П. Герасимчук та В. М. Козел. "АВТОМАТИЗАЦІЯ ОЦІНЮВАННЯ ЛУБ’ЯНОЇ СИРОВИНИ З ЛЬОНУ ОЛІЙНОГО". СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, № 47 (23 грудня 2021): 124–32. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi47.657.

Full text
Abstract:
Створення програмного забезпечення CQSoilseed Flax, CQRoilseed Flax та CQSRoilseed Flax, що призначене для автоматизованого визначення загального рівня якості соломи та трести льону олійного, базувалося на розробленій авторській методології контролю якості продукції зі стебел льону олійного. Оцінювання луб’яної сировини відповідно до запропонованих комплексних систем контролю якості є трудомістким процесом. Для спрощення процедури визначення номера соломи та трести льону олійного розроблено комп’ютерні програми. Автоматизація дозволяє істотно прискорити процес визначення якості сировини. Актуальність розробки полягає в тому, що льон олійний в Україні використовується лише з метою перероблення насіння для одержання інноваційних біопрепаратів, харчових добавок та олії, а стебла майже не переробляються. Утилізація відходів після збирання насіння, а саме – стебел льону олійного, на сьогодні здійснюється у двох напрямах: спалювання на полях, що заборонено законодавством України і за що передбачені штрафні санкції, та використання сировини як підстилки для тварин. Разом із тим, ця культура у світі використовується як додаткове джерело луб’яної сировини для виробництва текстильних, технічних та целюлозовмісних матеріалів, кручених і санітарно-гігієнічних виробів, а також як армувальна складова під час виготовлення композиційних матеріалів і палива. В умовах сировинної кризи в України використання лубоволокнистої сировини з льону олійного, яка придатна для виготовлення широкого спектру промислової продукції, – це перспективна можливість підтримання вітчизняних виробників різних підгалузей легкої промисловості, що дозволяє задовольнити їхні потреби у сертифікованій сировині.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Красулін, Олександр. "ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА ТРАНСПОРТНА ТЕХНОЛОГІЯ ПРИ ОБСЛУГОВУВАННІ ТРАНСПОРТНО-ВАНТАЖНИХ КОМПЛЕКСІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ". Наука та виробництво, № 24 (9 грудня 2022): 311–19. https://doi.org/10.31498/2522-9990242021267127.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються питання транспортного обслуговування виробничих об'єктів і транспортно-вантажних комплексів на промислових підприємствах з доставки сировини і матеріалів, необхідних для виробництва продукції. При відповідному рівні перевезень забезпечується безперебійна робота всіх виробничих об'єктів підприємства в цілому. Роль транспорту зводиться не тільки до переміщення сировини, палива і продукції. Він активно впливає на весь процес виробництва, формування запасів сировини, палива і продукції у виробника і споживача. Крім того транспортні витрати безпосередньо впливають на ціну готової продукції. В ході досліджень проблем на транспорті в чорній металургії покладена основа того, що підприємство, як єдине виробництво, не може функціонувати без переміщення сировини, напівфабрикатів, виробів від агрегату до агрегату, від цеху до цеху взаємопов'язаних безперервним режимом роботи в умовах гарячої технології, як чорна металургія не може функціонувати як єдина галузь, чи не буде забезпечено безперебійне переміщення сировини, матеріалів і предметів праці між підприємствами її численних підгалузей. В основу розробки покладено зарубіжний досвід використання локотракторів на комбінованому пневмошинному і рейковому ходу при транспортуванні вагонів на вантажно-розвантажувальні фронти, а також проведені підтверджуючі тягові розрахунки повною мірою підтверджують доцільність впровадження енергозберігаючої транспортної технології на внутрішньозаводських залізничних перевезеннях підприємств України. В статті запропонована розроблена енергозберігаюча транспортна технологія для внутрішньозаводських перевезень промислових підприємств на виробничих об'єктах з обмеженим вантажопотоком на основі заміни потужних тепловозів гібридним тяговим засобом на базі колісного трактора з додатковим рейковим ходом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Petrova, Zh O. "Енергоефективні режими сушіння колоїдних капілярно-пористих матеріалів". Кераміка: наука і життя, № 3(40) (16 жовтня 2018): 23–29. http://dx.doi.org/10.26909/csl.3.2018.3.

Full text
Abstract:
Процеси конвективного сушіння відносяться до найбільших енергоємних промислових технологічних процесів. Затрати енергії на видалення вологи досягають 3000 – 5000 кДж/кг і більше, тому вирішення питання зменшення енергоспоживання при сушінні є актуальним науково-технічним завданням. Одним із шляхів вирішення даної проблеми є розробка енергоефективних режимів сушіння.&#x0D; Аналітичний розрахунок процесу сушіння колоїдних капілярно-пористих матеріалів досить складний, оскільки необхідно знати ряд індивідуальних величин для даного продукту. В даній роботі досліджували процес конвективного сушіння композитного колоїдного капілярно-пористого матеріалу. Процес досліджується екс-периментально з використанням моносировини та композиції у певному співвідношенні матеріалів. Оскільки істотне збільшення енергетичних витрат на сушіння звичайно пов’язують з складністю видалення вологи з матеріалу, кінетика якого обумовлена рухливістю молекул води та енергією їх взаємодії з іншими молекулами, тому важливо було дослідити зміни питомої теплоти випаровування води з моносировини, композиції з них.&#x0D; В процесі дослідження встановлені та узагальнені нові закономірності при сушінні композиційної сировини.&#x0D; Визначена теплота випаровування моно та композиційної сировини, яка в композиції менша ніж в моносировині. Для організації економічного та енергетичного процесу сушіння органічної колоїдної капілярно-пористої сировини та підвищення якості сухого продукту найбільш доцільно створення композицій та використання ступеневих режимів енергопідведення із зниженням температури теплоносія із зменшенням вологовмісту матеріалу.&#x0D; Розраховані інтенсивність та тривалість зневоднення сумішей.&#x0D; Розрахована густина теплового потоку, яка витрачається на випаровування вологи в залежності від інтенсивності випаровування і вологовмісту матеріалу.&#x0D; Досліджено залежність числа Ребіндера (як критерію оптимізації сушки) від вологовмісту матеріалу, що обґрунтовує ефективність запропонованих ступеневих режимів сушки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

І.О. ДУДЛА, Г.І. ГОЛОДЮК та Н.М. ГУРГУЛА. "ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ НА МІЦНІСТЬ". Товарознавчий вісник 1, № 15 (2022): 176–83. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2022-15-16.

Full text
Abstract:
Мета. Пошук і створення ефективних теплоізоляційних матеріалів на основі рослинної сировини та отримання пластинчастого теплоізоляційного матеріалу з високими фізико-механічними властивостями, що має біоцидні властивості, на основі природного рослинного матеріалу та відходів рослинництва.&#x0D; Методика. Основні фізико-механічні властивості теплоізоляційних плит - щільність, міцність на стиск при 10% деформації були визначені відповідно до ДСТУ Б В.2.7-38-95 «Матеріали і вироби теплоізоляційні. Методи випробувань». &#x0D; Результат. Випробування на міцність при 10% деформації проводили на зразках теплоізоляційних матеріалів розміром 100×100×100 мм, змінюючи компоненти та кількість заповнювача. Отримані дані дозволяють встановити, що для всіх композицій міцність зразків із суміші моху та соломи більша, ніж для зразків моху та очерету. На зразках-кубах із суміші моху та очерету зафіксовані ті самі недоліки, що й у плит на однокомпонентному заповнювачі: пухка моховидна волокниста структура, відсутність когерентної маси очерету, деформації усадки після сушіння. Слід також зазначити, що при однаковій кількості в’яжучого, збільшення кількості подрібненого очерету або соломи в загальній масі заповнювача призводить до збільшення міцності зразків, а також встановили, що для всіх композицій міцність зразків із суміші моху та соломи більша, ніж для зразків моху та очерету. Збільшення витрати заповнювача та рідкого скла натрію призводить до збільшення щільності ізоляційних матеріалів, що містять мох, у 1,3 - 1,4 рази, збільшення міцності на стиск при 10% деформації в 1,9 - 4,2 рази. З метою усунення недоліків, властивих матеріалу, на однокомпонентному заповнювачі вводили очеретяну звичайну або житню солому. Наявність соломи в композиції з мохом збільшує міцність при 10% деформації в 1,5-3 рази, міцність на вигин у 2-3,2 і дозволяє усунути деформації усадки з незначним збільшенням коефіцієнта теплопровідності.&#x0D; Наукова новизна. Отримання пластинчастого теплоізоляційного матеріалу з високими фізико-механічними властивостями, що володіє біоцидними властивостями на основі природного рослинного матеріалу та відходів рослинництва.&#x0D; Практична значимість. Пошук і створення ефективних теплоізоляційних матеріалів на основі дешевої сировини продовжує залишатися викликом. При цьому велике значення має критерій економії паливно-енергетичних ресурсів при виробництві теплоізоляційних матеріалів. Залежно від складу речовин, з яких виготовлені теплоізоляційні матеріали, вони за певних умов можуть впливати на утеплені поверхні, навколишнє середовище та організм людини чи тварини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Editor, Editor. "ОГЛЯД РИНКУ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ". Товарознавчий вісник 1, № 11 (2019): 92–99. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2018-11-10.

Full text
Abstract:
Мета. Розглянути сучасні теплоізоляційні матеріали на основі рослинної сировини,які є на українському ринку.Методика. Методологічну базу роботи склали фундаментальні і прикладнідослідження і аналіз теплоізоляційних матеріалів, які представлені на ринку України,згідно діючих стандартів. В процесі роботи використовувались дані Державногокомітету статистики, матеріали статей та Інтернет - конференцій з даної темидослідження ґрунтується на методах аналізу, синтезу та узагальненняРезультати. Для забезпечення енергозбереження в будівлях і спорудах необхіднозастосовувати вітчизняний теплоізоляційний матеріал на основі рослинної сировини.Наукова новизна. Систематизовано основні теплоізоляційні матеріали, якінайширше використовуються в будівництві, проведено дослідження їх властивостей івиробництва найбільш ефективного матеріалу на основі рослинної сировини.Практичне значення. На особливу увагу заслуговує теплоізоляційний плити –«Соломат», які виготовлені з додаванням сировини рослинного походження,характеризуються необхідними властивостями і, можуть бути прийняті длядослідження які направлені на його удосконалення. Результати дослідження можутьбути використані у виробництві теплоізоляційних плит, які використовуються длятеплоізоляції будівель і споруд.&#x0D;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

С.В. ПУТІНЦЕВА, А.О. ТІХОСОВА та О.М.МАНДРА. "ХАРАКТЕРИСТИКА ВЛАСТИВОСТЕЙ ЦЕЛЮЛОЗОВМІСНИХ МАТЕРІАЛІВ ІЗ РІЗНОЇ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ". Товарознавчий вісник 1, № 15 (2022): 264–73. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2022-15-23.

Full text
Abstract:
Мета роботи полягає в здійсненні аналізу властивостей целюлозовмісних матеріалів із різної рослинної сировини для встановлення їх придатності для виготовлення целюлозних напівфабрикатів у целюлозно-паперовій промисловості, а також проведенні досконалого вивчення сучасних технологій одержання целюлозних напівфабрикатів із стебел та волокна технічних конопель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Овчаренко, Л. В. "КОНКУРЕНТНІ СИЛИ ЯК ФАКТОР ЗМІЦНЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ ТА НАПРЯМИ ЇХ АНАЛІЗУ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 6 (06) (29 травня 2023): 36–40. http://dx.doi.org/10.32782/dees.6-7.

Full text
Abstract:
Важливість аналізу конкурентних сил, що впливають на економічну безпеку підприємства, обумовлена необхідністю подальшої розбудови ринкової економіки України в умовах повномасштабного воєнного вторгнення. У статті розглянуто основні складові ринкових сил в умовах сучасного ринкового середовища та їх вплив на рівень економічної безпеки підприємств під час повномасштабної агресії росії в Україні. Досліджено необхідність здійснення заходів конкурентної розвідки з метою збирання інформації та визначення напрямів її застосування для зміцнення економічної безпеки суб’єкта господарювання. Зазначено етапи розвідувального циклу та визначена роль кожного з них. Сформульовано напрями збирання інформації по кожній складовій конкурентних сил, базуючись на моделі Майкла Портера: існуючі конкуренти, товари-замінники, потенційні конкуренти, постачальники сировини та комплектуючих, споживачі товарів та послуг. Звернено увагу на оцінку важливості кожного з цих елементів в умовах воєнного стану в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Алексеева, Лидия. "ПУТИ РАЗВИТИЯ В УКРАИНЕ ТЕПЛОИЗОЛЯЦИОННЫХ МАТЕРИАЛОВ НА ОСНОВЕ ВСПУЧЕННОГО ПЕРЛИТА". Будівельні матеріали та вироби, № 5-6(99) (22 листопада 2018): 82–83. http://dx.doi.org/10.48076/2413-9890.2018-99-10.

Full text
Abstract:
У статті наведені розроблені ДП «НДІБМВ» технології виробництва теплоізоляційних матеріалів і виробів з використанням спученого перлітового піску з поліпшеними експлуатаційними характеристиками, виробленого з вітчизняної перлітового сировини родовища Фогош Закарпатської області України за вдосконаленою двох-стадійною технологіэю ДП «НДІБМВ».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Анісімов, Олег Олександрович, Павло Богданович Саїк, Олексій Валерійович Черняєв та Василь Григорович Лозинський. "Розподіл підприємств нерудної сировини з урахуванням відновлення інфраструктури за регіонами України". Технічна інженерія, № 2(92) (29 листопада 2023): 207–16. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2023-2(92)-207-216.

Full text
Abstract:
Ефективність нерудних гірничодобувних підприємств пов’язують з ресурсозбереженням: мінімум витрат матеріальних (паливно-енергетичних, природних, людських) та економічних (грошових) ресурсів. У цьому зв’язку постає питання про необхідність встановлення особливостей розподілу підприємств нерудної сировини за регіонами України, розробки заощаджуваних технологій видобутку нерудних корисних копалин для подальшого виробництва необхідних будівельних матеріалів. Під час досліджень застосовано статистичні методи обробки результатів, аналіз використання енергетичних систем. Ведення бойових дій на території України призвело до руйнування інфраструктури, населених пунктів, втрат людських ресурсів. Для їх відновлення проаналізовано можливості за регіонами, областями з урахуванням розміщень родовищ, доставки будівельної сировини в ті регіони, де є потреба. Розглянуто стан енергоспоживання регіонів, де розміщені основні виробництва нерудної сировини. Проведено аналіз виробництва електроенергії та енергоспоживання з урахуванням ризиків воєнного стану та воєнних дій на території України, що потрібно враховувати під час обґрунтування енергозабезпечення підприємств з розробки нерудної сировини з подальшою переробкою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Поліщук, А. О. "ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПОДРІБНЕНИХ ПОЛІМЕРНИХ ВІДХОДІВ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В ЯКОСТІ ВИХІДНОЇ СИРОВИНИ ДЛЯ ШНЕКОВОГО ЕКСТРУДЕРА 3D-ПРИНТЕРА". <h1 style="font-size: 40px;margin-top: 0;">Наукові нотатки</h1>, № 76 (5 лютого 2024): 134–46. http://dx.doi.org/10.36910/775.24153966.2023.76.19.

Full text
Abstract:
Описано полімерні відходи, що утворюються у процесі виготовлення готових виробів за допомогою 3D-друку. Розглянуто фактори, які впливають на вибір способу переробки пластмас. Наведено розподіл сипучих матеріалів за розміром часток. Обґрунтовано використання механічного подрібнення відходів полімерів, як найбільш поширеного методу. Описано фізичні ефекти, які використовуються в різних типах подрібнювачів. Наведено типи обладнання для механічного руйнування різних матеріалів. Вибрано шредер для подрібнення полімерних відходів, що утворюються в процесі 3D-друку, наведено його технічні характеристики та описано принцип роботи. Використовуючи даний пристрій для подрібнення проведено подрібнення полімерних матеріалів, а саме пластиків ABS, PLA, TPU. Проведено ситовий аналіз подрібнених полімерних матеріалів. Побудовано криві розподілу подрібнених часток полімерів. Побудовано графіки залежності подрібнених часток пластиків від середнього розміру часток різних фракцій. Отримано регресійні залежності насипної густини залежно від середнього розміру часток полімерних матеріалів. Проведено визначення густини сформованої мононитки з використанням 3D-принтера з шнековим екструдером, що друкує подрібненими частками, отриманими в процесі подрібнення з використанням шредера.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Прибора, Наталія, та Дар’я Жукова. "РОСЛИННІ ВІДХОДИ ЯК ДЖЕРЕЛО ДЛЯ СТВОРЕННЯ СОРБЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ". Grail of Science, № 16 (9 липня 2022): 166–69. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.17.06.2022.029.

Full text
Abstract:
Численні техногенні забруднення, призвели до проблем, пов’язаних із погіршенням екологічного стану довкілля у результаті забруднення шкідливими і токсичними речовинами. Як наслідок перед науковцями постали задачі з розробки способів отримання нових сорбентів для очищення, передусім, водних джерел, зокрема від йонів металічних елементів. Перспективними у цьому напрямку вважаються лігноцелюлозні матеріали, створені на основі відходів переробки рослинної сировини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Кашицький, В. П., П. П. Савчук, О. Л. Садова, В. С. Мазурок та О. В. Костриця. "ФОРМУВАННЯ НОВИХ БІОКОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ВТОРИННОЇ СИРОВИНИ, ОТРИМАНОЇ РЕЦИКЛІНГОМ БІОКОМПОЗИТНИХ ВИРОБІВ". <h1 style="font-size: 40px;margin-top: 0;">Наукові нотатки</h1>, № 74 (27 лютого 2023): 115–21. http://dx.doi.org/10.36910/775.24153966.2022.74.19.

Full text
Abstract:
В статті розроблено технологію формування біокомпозитних матеріалів з використанням вторинної сировини, яку отримують в результаті рециклінгу біокомпозитних виробів на основі розчину глютину та деревного борошна. Проведено порівняльну оцінку межі міцності при стисненні біокомпозитних матеріалів з різним співвідношенням компонентів, які являють собою продукти рециклінгу на стадії первинної або вторинної переробки. Оптимізовано вміст первинного (розчин глютину) та вторинного продукту (деревне борошна для біокомпозитів, що забезпечило підвищення їх межі міцності. Визначено оптимальний вміст композиції в порожнині прес-форми, що дозволяє отримати біокомпозитні вироби з високими значеннями межі міцності при стисненні. Встановлено залежність між щільністю спресованого брикету та міцністю біокомпозитів, яка визначається характером перерозподілу біополімерної матриці в процесі основної та додаткової термічної обробки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Яровий, Ігор Іванович, Олена Іванівна Маренченко та Віта Петрівна Алі. "ТЕХНІЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ КОМБІНОВАНОГО СУШІННЯ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ". Scientific Works 88, № 1 (2024): 113–21. https://doi.org/10.15673/swonaft.v88i1.2969.

Full text
Abstract:
Сушіння є одним з найбільш енерговитратних процесів в харчовій та переробній промисловості. Вчені та інженери багатьох країн постійно працюють над вдосконаленням технологій сушіння проводячи пошук нових способів видалення вологи з сировини та харчової продукції. Для традиційного, конвективного способу сушіння розроблено та впроваджено велику кількість його варіацій. Проте обмеження конвективного сушіння пов'язані з фізикою процесів тепло і масопередачі не дозволяють розраховувати на суттєве збільшення енергоефективності та продуктивності конвективних технологій сушіння. Одним з конкурентів конвективного способу сушіння є мікрохвильове сушіння, яке використовує відмінні від конвективного способу принципи підведення теплової енергії до вологи, що міститься в матеріалі. Технології мікрохвильового сушіння поступово переходять з розряду інноваційних високотехнологічних способів вологовидалення до розряду спеціалізованих але доступних виробнику процесів. В роботі представлено узагальнений аналіз мікрохвильового способу сушіння вологих матеріалів та його основних переваг. Розглянуто розвиток мікрохвильового способу сушіння шляхом його комбінування з фільтраційним сушінням. Приведено переваги такого комбінованого способу сушіння. Приведено аналіз актуальних технічних та технологічних обмежень в дизайні мікрохвильового обладнання для сушіння рослинної сировини. Приведено перелік конструктивних та технологічних задач, які слід вирішити в процесі створення стрічкових мікрохвильових сушарок. Представлено короткий огляд типового для галузі технологічного обладнання для мікрохвильової обробки рослинної сировини та вологих матеріалів в цілому. Запропоновано модульну конструкцію мікрохвильової сушильної установки та описано її основні складові частини. Представлено узагальнені результати експериментального моделювання процесу видалення вологи в мікрохвильовій стрічковій сушарці. Надано висновки щодо перспектив впровадження технологій мікрохвильового сушіння в існуючі технологічні процеси харчової та переробної промисловості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Ковальська Любов, Барський Юрій та Оніщук Владислав. "ЛОГІСТИЧНІ БІЗНЕС-ПРОЦЕСИ У ПІДПРИЄМНИЦТВІ: СУТНІСТЬ ТА ВИДИ". Економічний форум 1, № 4 (2023): 118–24. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2023-4-15.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано роль та значення логістичних бізнес-процесів у підприємництві. Зазначено, що будь-який логістичний бізнес-процес спрямований на створення цінності для клієнтів (споживачів продукції), ланцюга цінності, механізму перетворення ресурсів підприємства у дохід. Проведено огляд існуючих підходів до змісту поняття «логістичний бізнес-процес» підприємства. Проведений огляд літератури дозволив виділити два основних підходи до змісту поняття логістичний бізнес-процес: логістичний бізнес-процес представляє собою спосіб створення цінності для підприємства (зі сторони клієнта, задоволеності споживача якістю продукції, якістю доставки, якістю логістичного обслуговування, якістю логістичних послуг); логістичний бізнес-процес представляє собою метод та спосіб ведення бізнесу, який дозволяє підприємству утримувати міцні позиції у ринковому середовищі та отримувати стабільний прибуток. Доведено, що основними варіантами застосування логістичних бізнес-процесів підприємства є: оцінка ефективності здійснення логістичної діяльності підприємства; оцінка логістичного потенціалу (логістичних потужностей) підприємства; оптимізація логістичних бізнес-процесів з точки зору створення цінності для клієнта. Обґрунтовано, що здійснення логістичних бізнес-процесів дозволяє оцінити ефективність ведення логістичної діяльності підприємства, виявити проблеми у постачанні сировини та матеріалів, складуванні товарів, виробництві продукції; оцінити логістичні потужності підприємства та ефективність їх використання; а також оптимізувати основні/допоміжні логістичні бізнес-процеси, удосконалити логістичні операції та логістичні функції. Доведено, що ефективне здійснення логістичної діяльності підприємства потребує здійснення ряду логістичних бізнес-процесів. У статті розглянуто підходи до видів логістичних бізнес-процесів на підприємстві. Авторами запропоновано такі види логістичних бізнес-процесів як матеріально-технічне постачання (логістика постачання – постачання сировинних ресурсів на підприємства); складування сировини, матеріалів та готової продукції (складська логістика – створення складських запасів матеріалів, сировини); виробнича логістика (виконання виробничої програми підприємства із мінімальними втратами ресурсів); збутова логістика (організація системи продажу товарів); транспортна логістика (процес організації та доставки товару до кінцевого пункту призначення).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Приліпко, Т. М., О. М. Семенов та В. В. Підлісний. "РОЗРОБКА РЕЦЕПТУРИ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ СПОЖИВЧИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ НАПІВКОПЧЕНОЇ КОВБАСИ З М’ЯСНОЇ СИРОВИНИ З PSE-ВЛАСТИВОСТЯМИ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМБІНОВАНОЇ ФОСФАТВМІСНОЇ ХАРЧОВОЇ ДОБАВКИ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, № 33 (7 квітня 2023): 55–59. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2023-33-08.

Full text
Abstract:
Наведені реультати дослідження з розробки нової комплексної харчової добавки для напівкопчених ковбас із мясної сировини з PSE властивостями. Науково обґрунтовано рецептуру та технологію КФХД для забезпечення якості напівкопчених ковбас із м’ясної сировини з PSE – властивостями; встановлені режими зберігання, терміни придатності та регламентовані показники якості КФХД У рецептуру комплексної харчової добавки включені спеції та прянощі. Рецептура КФХД спрямована на покращення технологічних характеристик м’ясних систем: підвищення рН та водозв’язувальної здатності, набухання м’язових білків, стабільність фарбування. Технологія виробництва КФХД складається з наступних основних стадій: приймання сировини, допоміжних та таро-пакувальних матеріалів; підготовка сировини та допоміжних матеріалів; дозування та змішування рецептурних компонентів; фасування, упаковка, маркування, транспортування та зберігання готової продукції. Використання екстракту натуральних спецій у рецептурі харчової добавки позитивно впливає на смак та аромат готової продукції. Встановлено, що органолептичні показники КФХД протягом 18 місяців не змінювалися. Після 24 місяців відзначається зміна зовнішнього вигляду – утворення грудок, що важко розсипаються. При дослідженні м’яса з PSE властивостями встановлені низька водозв’язуюча здатність і рН, у зв’язку з чим до складу КФХД введені стабілізатори (харчові фосфати), які сприяють поліпшенню цих показників. Підвищення водозв’язуючої здатності є результатом впливу фосфатів на стан міофібрилярних білків м’яса, який полягає в наступному: фосфати забезпечують дисоціацію нерозчинного актоміозинового комплексу на розчинні актин та міозин, в результаті збільшується кількість гідрофільних центрів та ступінь набухання білків, що призводить до збільшення водозв’язуючої здатності. Зразки напівкопчених ковбас за фізико-хімічними показниками у процесі зберігання відповідають вимогам ДСТУ. Дослідження напівкопчених ковбас за показниками безпеки показало їхню відповідність вимогам нормативної документації. Встановлено терміни та режими зберігання напівкопчених ковбас – 30 діб при температурі не вище 6 °С та відносній вологості 75–78%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Кириллов, Святослав Олександрович. "Про перспективи розвитку літієвого виробництва та хімічних джерел струму в Україні. Одержання літію з мінеральної сировини". Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, № 7 (25 липня 2022): 81–84. http://dx.doi.org/10.15407/visn2022.07.081.

Full text
Abstract:
У доповіді наголошено, що в Україні є необхідний науковий потенціал і досвід для розвитку та впровадження оригінальних підходів та методик видобутку і збагачення літійвмісної сировини, а також створення перспективних літійвмісних матеріалів для високопотужних літій-іонних хімічних джерел струму, які відіграють ключову роль на сучасному етапі розвитку джерел енергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Шапар, Раїса Олексіївна, та Олена Віталіївна Гусарова. "Вплив тепловологої обробки на кінетику сушіння пектиновмісних матеріалів". Scientific Works 83, № 1 (2019): 62–66. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v83i1.1419.

Full text
Abstract:
У статті наведено властивості сировини, що є джерелом пектинових речовин, зокрема яблук, спектр фізіологічної дії пектину та переваги пектиновмісних сушених продуктів. Мета роботи - визначення впливу різних видів попередньої тепловологої обробки яблук перед сушінням на кінетику процесу конвективного зневоднення і стан пектинових речовин. Об’єктами досліджень обрано яблука сортів Ренет Симиренко та Джонатан.&#x0D; Результати теоретичних та експериментальних досліджень доводять, що обов’язковою умовою переробки пектиновмісної сировини є попередня тепловолога обробка паренхімних тканин. У роботі наведено криві сушіння та криві швидкості сушіння яблук в режимі двостадійного зневоднення, що піддавались різним видам обробки. Характер кривих показує, що процес видалення вологи проходить в періоді падаючої швидкості впродовж усього зневоднення. Дослідженнями встановлено, що незалежно від виду обробки, тривалість зневоднення бланшованих зразків скорочується порівняно із свіжими яблуками. Тривалість процесу сушіння зразків бланшованих парою, є найменшою і скорочується на 20 та 25 % для яблук сортів Ренет Симиренко та Джонатан відповідно, при цьому, їхня максимальна швидкість зневоднення вища у 1,8 рази.&#x0D; Проаналізовано стан пектинових речовин та зміна співвідношення протопектину та розчинного пектину під час попередньої тепловологої обробки та конвективного сушіння. Співвідношення змінюється в бік збільшення кількості розчинного пектину від 35 до 60 %. Встановлено, що тепловолога обробка та сушіння за двостадійними режимами забезпечують максимальний ступінь збереження пектинових та інших біологічно активних речовин, сприяють зниженню собівартості чипсів за рахунок скорочення тривалості та енергетичних витрат процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Кірчук, Р. В., Л. Ю. Забродоцька та К. Є. Копець. "ВПЛИВ МАСООБМІННИХ ФАКТОРІВ НА КІНЕТИКУ СУШІННЯ ЗЕРНА БОБОВИХ КУЛЬТУР". СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, № 46 (30 травня 2021): 30–39. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi46.500.

Full text
Abstract:
Сушіння – це найбільш енергоємний та відповідальний етап післязбирального оброблення продукції рослинництва. Під час вибору способів сушіння необхідно ураховувати технологічні параметри процесу, такі як початкова і кінцева вологість рослинної сировини, її фізико-хімічні та теплофізичні показники, а також подальшу технологію її перероблення. Більшість відомих конструкцій зерносушарок є однотипними за принципом дії. Основний акцент виробниками сушарок робиться на конструкціях сушильної камери та системи приготування сушильного агента, також у сушарці важливими є система автоматизації і контролю перебігу процесу сушіння зерна. Важливо також удосконалювати і інші системи інтенсифікації процесу сушіння рослинних матеріалів. Зважаючи на властивості сільськогосподарських матеріалів, зокрема насіння бобових культур, розроблено механічну систему підготовлення бобів до теплового оброблення і визначено рівень впливу оброблення сировини на кінетику сушіння, що є визначальним у напрямі енергозбереження. У статті виконано аналіз впливу розсічення поверхні бобів та параметрів сушильного агента на перебіг процесу сушіння. Розроблені математичні моделі, які дозволяють розрахувати енергозберігаючі раціональні режими теплового оброблення зерна, що використовується не для насіннєвих потреб. Для математичного опису процесу сушіння бобових культур використовувалися підходи, що базуються на класичних методах моделювання із використанням основ теорії сушіння та теорії тепломасообміну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Саковець, В. В., та А. А. Ревуцький. "Перспективи використання гібридних м’яких бронеелементів для виготовлення індивідуальних засобів бронезахисту військовослужбовців Збройних Сил України". Наука і оборона, № 3-4 (5 травня 2023): 47–52. http://dx.doi.org/10.33099/2618-1614-2022-20-3-4-47-52.

Full text
Abstract:
Метою проведеного дослідження є аналіз перспектив використання гібридних м’яких бронеелементів, виготовлених шляхом комбінації шарів тканих і нетканих параарамідних матеріалів, для виготовлення індивідуальних засобів бронезахисту військовослужбовців Збройних Сил України. Практична значущість дослідження полягає у відпрацюванні практичних рекомендацій за варіантами комбінації шарів тканих і нетканих параарамідних матеріалів, що дало би змогу здешевити виробництво м’яких бронеелементів, зменшити кількість сировини, яка використовується для їхнього виготовлення, а також зменшити їхні вагові характеристики за збереження характеристик балістичної стійкості. Результатом дослідження є відпрацювання практичних пропозицій для використання національними виробниками засобів індивідуального захисту для розгортання дослідного виробництва гібридних м’яких бронеелементів з покращеними експлуатаційними і тактико-технічними характеристиками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Поварова, Наталя Миколаївна, Людмила Анатоліївна Мельник та Галина Всеволодівна Шлапак. "ПІДВИЩЕННЯ ЯКІСНИХ ПОКАЗНИКІВ ВИРОБІВ З М’ЯСА ПТИЦІ ШЛЯХОМ ВНЕСЕННЯ СТАРТОВОЇ МІКРОФЛОРИ". Scientific Works 2, № 85 (2022): 110–19. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v2i85.2240.

Full text
Abstract:
В представленій роботі наведені матеріали щодо розробки технології пролонгування термінів зберігання варених ковбас із м’яса птиці шляхом використання біотехнологічного прийому, а саме, «стартових» культур мікроорганізмів. Пропонується вводити спеціально підібрану стартову мікрофлору у фарш варених ковбас, що є принципово новим підходом для вирішення даного питання. &#x0D; За останні роки м'ясо птиці стало одним із самих популярних видів сировини для м'ясопереробної промисловості. М'ясо птиці - якісний, багатий білками продукт з низькою калорійністю у порівнянні зі свининою та яловичиною. Різноманітність сировини, володіє різними функціональними властивостями (темне і світле м'ясо, механічно обвалене м'ясо, внутрішні органи), надає необмежені можливості для створення птахопродуктів широкого асортиментного спектру, включаючи харчові, спеціальні, кормові продукти, в тому числі комбіновані, з заданим хімічним складом і властивостями, препарати біологічно активних речовин і т.д.&#x0D; До складу м'язової тканини птиці входять майже всі водорозчинні вітаміни. М'ясо є одним з найбільш цінних постачальників вітамінів групи В. Також, м'язи птиці багаті макроелементами ( серед яких виділяють за кількістю калій, сірка, фосфор, натрій, кальцій, хлор ), а також мікроелементами ( залізо, цинк, мідь, марганець ), мають важливе значення в обміні речовин. Мінеральні речовини активізують перетравлюваність білків і їх засвоюваність.&#x0D; Властивість м'яса утримувати воду або її поглинати робить істотний вплив на його якість, технологічні та кулінарні показники. Чим вище водоутримувальна, вологовбирна здатність м'яса птахів, тим соковитіша й ніжніше виходить готова до споживання продукція, тим вище її вихід.&#x0D; Проведено скрінінг та науково обґрунтовано використання «стартової» мікрофлори шляхом дослідження ряду функціонально-технологічних, мікробіологічних, токсикологічних та органолептичних показників.&#x0D; Економічно обґрунтовано використання інноваційної розробки для виробництва ковбасних виробів; складена технологічна схема виробництва вареної ковбаси із внесенням стартової мікрофлори; підтверджено підвищення якісних показників виробів з м'яса птиці шляхом внесення стартової мікрофлори. &#x0D; В результаті отримана продукція високої якості із стабільними у часі показниками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

ГУНЬКО, Ю. Л., С. Є. ГОЛЯЧУК та Ю. В. ФЕДОРУСЬ. "ПОКАЗНИКИ СИРОКОПЧЕНОЇ КОВБАСИ, ВИГОТОВЛЕНОЇ ЗА УДОСКОНАЛЕНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ". Товарознавчий вісник 2, № 15 (2022): 38–48. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2022-16-3.

Full text
Abstract:
Мета. Розробка удосконаленої технології виготовлення ковбас сирокопчених, використання якої забезпечить підвищення поживної цінності продукту, зменшення тривалості проходження процесу виробництва продукції&#x0D; Методика. Загальний підхід до формування змісту і структури статті ґрунтується на формулюванні вимог до вихідної сировини, матеріалів, готової продукції, підборі технологічного обладнання, необхідного для виконання робочих процесів виготовлення продукції, розробці методики дослідження сировини, проміжних напівфабрикатів, допоміжних матеріалів та готової продукції, аналізі результатів проведених експериментальних досліджень.&#x0D; Результати. При виконанні дослідницьких робіт, зокрема, було проведено аналіз виробництва сирокопчених ковбас в Україні та світі. Аналіз даного питання показав, що ковбаси сирокопчені займають значну частку у асортименті продукції м’ясопереробки.&#x0D; Поряд із цим, аналіз сучасних технологій показав, що на даний час виробники ковбасної продукції спрямовують значною мірою свої зусилля на вдосконалення технологічного процесу виготовлення продукції. А саме, основний акцент спрямовується на зменшення термінів виготовлення продукту, надання ковбасним виробам приємного смаку, забезпечення відповідного забарвлення ковбасної продукції, пролонгування терміну реалізації виробів.&#x0D; Із врахуванням проведеного аналізу було запропонована удосконалену технологію виробництва ковбас сирокопчених, рецептура виготовлення яких передбачає використання м’ясної сировини, що характеризується високими якісними показниками, а також додавання комбінованого шпику, коньяку та стартової культури. Водночас для забезпечення більш якісного продукту для отримання фаршу використовується триразове подрібнення м’ясної сировини.&#x0D; Аналіз проведених досліджень дозволив визначити вплив кількості подрібнень сировини на дисперсний склад отриманих м’ясних фаршів, а також на питому площу їх поверхні.&#x0D; Також в результаті проведених досліджень було встановлено вплив площі поверхні м’ясного фаршу на його вологоутримуючу здатність.&#x0D; Дослідження показників готової продукції засвідчили високі органолептичні показники отриманої готової продукції та було встановлено, що внесення добавок у рецептурі має забезпечити скорочення термінів виготовлення продукції.&#x0D; &#x0D; Наукова новизна. Розроблено нову удосконалену технологію виробництва ковбас сирокопчених, проведені дослідження показників фаршу та готового продукту, що виготовляється за запропонованою технологією.&#x0D; Практична значимість. На основі проведеного аналізу ринку ковбасних виробів та технологій виготовлення сирокопчених ковбас було запропоновано удосконалену технологію виготовлення продукції, що має практичне значення і результати проведених досліджень можуть бути використані на м’ясопереробних підприємствах для отримання якісного ковбасного продукту та інтенсифікації процесів його виготовлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Гаркуша, В. С., С. І. Симонов та Е. М. Торбенко. "ВІДНОВЛЕННЯ БАЛКОНИХ ПЛИТ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ТОРКРЕТ-БЕТОННИХ СУМІШЕЙ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, № 107 (2024): 269–76. https://doi.org/10.31713/vt3202427.

Full text
Abstract:
В статті подано аналіз стану плит балконів житлових будинків як несучої конструкції. Визначено основні дефекти балконних плит та групи станів балконів як конструкції. Запропоновано заходи щодо покращення стану балконних плит. Подано рецептури сухих будівельних сумішей для виконання ремонтних робіт та робіт з укріплення конструкцій житлових будинків з використанням сировини природного та техногенного походження. Визначено реологічні та фізико-механічні властивості запропонованих ремонтних матеріалів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Editor, Editor. "ЕКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ". Товарознавчий вісник 1, № 11 (2019): 142–51. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2018-11-16.

Full text
Abstract:
Мета. Метою даного дослідження є аналіз основних факторів, що впливають на екологічні параметри та показники безпечності будівельних матеріалів, а саме бетонних конструкцій, визначення механізмів їх оцінки та пошук напрямків захисту людини від впливу негативних елементів, що містяться у стінних будівельних матеріалах. Методика. При дослідженнях використовували передбачені діючими державними стандартами методи, які дозволяють вивчити екологічні властивості будівельних матеріалів. Результати. Досліджено екологічну безпечність матеріалів, які використовуються при зведенні будинків. Встановлено негативний вплив на здоров’я людини матеріалів, що містять понаднормову кількість природних радіонуклідів Запропоновано методи їх визначення, оцінки та зниження вмісту шляхом якісного та ретельного відбору наповнювачів та сировини. Наукова новизна. Проаналізовано основні будівельні матеріали, з яких на даному етапі розвитку науки, проектуються будівельні конструкції. Велика увага приділена бетону ‒ як наймасовішому штучному матеріалу, який сьогодні виробляється на нашій планеті. Практична значимість. Будівельні матеріали та конструкції з них крім міцності, надійності та тріщиностійкості, повинні також відповідати екологічним вимогам та бути безпечними до подальшої експлуатації. Оцінити з великою точністю матеріальні витрати, що виникають через використання екологічно-небезпечних та шкідливих будівельних матеріалів надзвичайно важко. Але варто відмітити, що збереження екологічно-безпечного навколишнього середовища для майбутніх поколінь є актуальною проблемою людства, яка з кожним десятиліттям стає все критичнішою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Маліч, Микола, та Олег Усов. "Моделювання локального контактного впливу характеристик тертя на міцність шихтових матеріалів". System technologies 5, № 136 (2021): 3–21. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-5-136-2021-01.

Full text
Abstract:
Розроблено математичну модель руйнування кубічних зразків гірських порід при наявності контактного тертя. Розроблено метод, алгоритм і програму ро-зрахунку граничного вертикального напруження у вершині тріщини, яка розви-вається та межі міцності кубічних зразків шихтової сировини з використанням трьох показників властивостей (межа опору матеріалу зсуву, кут внутрішнього тертя, коефіцієнт контактного тертя), які простими способами можуть бути встановлені експериментально в умовах гірничорудних підприємств, де резуль-тати розрахунку можуть бути оперативно використані для управління процеса-ми дезінтеграції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

САФРАНОВ, Тамерлан, Віталій ДАНКЕВИЧ та Тимур ПОЛУШКІН. "ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ ТА ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ ПЛАСТИКОВИХ МАТЕРІАЛІВ НА ТЕРИТОРІЇ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ". Науковий вісник Вінницької академії безперервної освіти. Серія «Екологія. Публічне управління та адміністрування», № 1 (7) (13 березня 2025): 44–52. https://doi.org/10.32782/2786-5681-2025-1.05.

Full text
Abstract:
Метою статті є аналіз сучасного стану та перспективи управління та поводження з відходами пластикових матеріалів на території Одеської області. Методологія дослідження ґрунтується на критичному аналізі існуючої інформації щодо сучасного стану системи управління та поводження з відходами пластикових матеріалів у потоці твердих побутових відходів регіонів України (на прикладі Одеської області). При виконанні роботи були використані опубліковані дані вітчизняних і зарубіжних авторів, а також матеріали власних досліджень, присвячених оцінці ресурсного потенціалу потоку твердих побутових відходів Одеської області. Наукова новизна полягає в тому, що вперше надана оцінка обсягів утворення та накопичення відходів пластикових матеріалів на території окремих кластерів Одеської області, а також дана їх вартісна оцінка. Висновки. Проаналізований сучасний стан системи управління та поводження з твердими побутовими відходами в Одеській області, а також дана оцінка ресурсної цінності відходів пластикових матеріалів на території цієї області. Зазнано, що з загального потоку твердих побутових відходів Одеської області щороку можна отримати відходи пластикових матеріалів на суму майже 0,8 млн гривень істотно збільшена. У разі удосконалення існуючої системи управління та поводження, з урахуванням відходів пластикових матеріалів, що утворюються на промислових, сільськогосподарських та будівельних об’єктах, кількість і вартість цієї вторинної сировини може бути цей показник може бути істотно збільшений. Одночасно з цим відбудеться зменшення техногенного навантаження на природні складові довкілля і поліпшення екологічної ситуації на території Одеської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Shevchenko, T. "Методологічний підхід до вимірювання прогресу у напряму наближення до моделі економіки замкненого циклу". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 4 (82) (23 грудня 2019): 30–35. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.4.6.

Full text
Abstract:
У статті удосконалено методологічний підхід до вимірювання прогресу у напряму наближення до моделі економіки замкненого циклу, який ґрунтується на оцінці індикаторів за окремими сегментами ресурсного циклу, що є підґрунтям для розробки рамки кругових даних для підприємств усіх секторів економіки, від видобутку сировини до виготовлення кінцевих виробів, від збору відпрацьованих виробів через відновлення до виготовлення виробів із вторинних матеріалів. Запропонований підхід є внеском у розширення метричного апарату кругової економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Є. Скнар, Юрій, Тетяна В. Гриднєва, Анна О. Ляшенко, Павло В. Рябік, Ірина В. Скнар та Єгор А. Гриднєв. "ДОСЛІДЖЕННЯ КІНЕТИКИ ТЕРМІЧНОГО РОЗКЛАДАННЯ РИСОВОГО ЛУШПИННЯ, ОЧИЩЕНОГО ВІД ЦЕЛЮЛОЗИ". Journal of Chemistry and Technologies 29, № 1 (2021): 128–36. http://dx.doi.org/10.15421/082112.

Full text
Abstract:
Актуальним завданням сучасного матеріалознавства є підвищення характеристик матеріалів при зниженні енерговитрат і екологічного навантаження на навколишнє середовище при їх синтезі. Одним з матеріалів надзвичайно широкого спектру призначення є силіцій (IV) оксид. Вимоги до його експлуатаційних характеристик на сучасному рівні зводяться до отримання нанорозмірного аморфного силіцій (IV) оксиду високої чистоти. Екологізація виробництва силіцій (IV) оксиду може бути досягнута використанням в якості поновлюваної і дешевої сировини відходів рисового виробництва – рисового лушпиння. Технологія отримання силіцій (IV) оксиду з рисового лушпиння є менш енерговитратною в порівнянні з традиційною переробкою кварцу і рівень забруднюючого впливу на навколишнє середовище такої технології істотно нижче. Для отримання силіцій (IV) оксиду з рисового лушпиння з високим ступенем чистоти в даній роботі запропоновано проводити перед термообробкою рослинної сировини екстракційний витяг аморфної складової целюлози. Ця операція проводилась за температури 100 °C протягом 6 годин при перемішуванні пульпи в 15 %-му розчині сульфатної кислоти. Аналіз фазового складу силіцій (IV) оксиду, отриманого з рисового лушпиння після кислотної обробки, показав, що аморфна фаза SiO2 може бути одержана в діапазоні температур 600–650 °C На підставі результатів дослідження кінетики термодеструкції рисового лушпиння в неізотермічному режимі запропонована математична модель процесу, яка дозволяє визначати ступінь розкладання рисового лушпиння в залежності від температури його термообробки. Це необхідно для проектування обладнання з переробки рисового лушпиння в виробництві силіцій (IV) оксиду високої чистоти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Анісімов, Олег Олександрович, Павло Богданович Саїк, Олексій Валерійович Черняєв та Василь Григорович Лозинський. "Дослідження енергетичних показників у процесах переробки нерудної сировини". Технічна інженерія, № 2(94) (7 січня 2025): 224–31. https://doi.org/10.26642/ten-2024-2(94)-224-231.

Full text
Abstract:
Гірничі підприємства з видобутку і переробки нерудної сировини є досить енергоємними. Використання енергетичного методу дозволяє кількісно врахувати багато факторів, зокрема, ведення гірничих робіт з наступним процесом переробки нерудних корисних копалин. Одним з можливих способів оцінки гірничо-транспортного комплексу та обладнання, що використовуються в процесі переробки будівельної нерудної сировини, може бути метод, що передбачає визначення показника технологічного енергопоглинання. У цьому зв’язку виникає актуальність встановлення енергетичних показників у процесах переробки нерудної сировини на гірничих підприємствах України, і визначення розподілу цієї енергії в технологічних схемах переробки для виробництва необхідних будівельних матеріалів. Як основні будівельні сировини розглянуто кварцити, граніти і діорити, мігматити, плагіограніти, а також осадові породи – вапняки, що є найбільш поширеними у центральній, південній та східній частині країни. Під час досліджень застосовано аналітичні, статистичні методи обробки результатів, аналіз показників енергопоглинання в процесах переробки корисної копалини, а саме дроблення, транспортування і грохочення. Для досліджень обрано родовища в межах Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Одеської та Полтавської областей. Для встановлення технологічного енергопоглинання в процесах дроблення гірничої маси застосовано показники межі міцності середовища на стиск, які значною мірою впливають на комплекс обладнання і розподіл енергетичних показників. Порівняння показників енергопоглинання за процесами дозволило встановити, що процес грохочення на всіх підприємствах, порівняно з іншими процесами, майже не впливає на енергопоглинання, а найбільші значення відповідають процесу дроблення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Яровий, Ігор Іванович, та Віта Петрівна Алі. "Ініціювання механодифузійного режиму вологовідведення в процесах зневоднення рослинної сировини". Scientific Works 84, № 1 (2020): 61–66. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v84i1.1871.

Full text
Abstract:
Стаття містить результати експериментальної частини дослідження, що проводиться за загальним напрямом впровадження технологій адресної доставки енергії (АДЕ) в типових процесах харчової та переробної промисловості. В роботі визначено мету та засоби досягнення результатів, методи проведення дослідження, приведено аналіз отриманих результатів. &#x0D; Основний зміст роботи полягає в дослідженні умов та обмежень при яких можливо та доцільно ініціювання та підтримка в стабільному стані механодифузійного режиму вилучення вологи при зневодненні вологих матеріалів з капілярно-пористою структурою. Визначено актуальність та доцільність використання ефекту механодифузії в процесах зневоднення сировини рослинного походження та вологих матеріалів з схожою будовою внутрішніх шарів. Обґрунтовано необхідність використання додаткових рушійних сил для інтенсифікації процесу вологовідведення з поверхні частинок матеріалу. Зокрема запропоновано використати для цього принцип фільтраційного способу сушіння. Визначено основні переваги комбінування енергопідведення за допомогою мікрохвильового електромагнітного поля та вологовідведення способом фільтраційного сушіння. Експериментально доведено принципову можливість та ефективність такої комбінації.&#x0D; Описано причини обрання даного напряму досліджень, місце дослідження в системі наукової діяльності наукового колективу, зв’язки з іншими дослідженнями. Обґрунтовано актуальність дослідження, обрано конструкцію дослідного стенда, способи проведення експерименту та методи оцінки отриманих результатів. Приведено структурну схему та порядок проведення експерименту, обґрунтовано способи та методику збору інформації про хід експерименту. Описано принципи керування процесом енергопідводу та процесом вологовідведення. Надано обґрунтування обраного способу впливу на процес зневоднення, та доцільність його реалізації в стрічковій сушильній установці. Визначено модельну сировину та параметри процесу, що підлягають контролю в ході експерименту. Надано зразки графіків залежностей між основними параметрами процесу, отримані в ході експерименту. Виконано оцінку отриманих результатів. Визначено залежності кінетики процесу від питомої величини енергопідведення. Надано принципову схему удосконаленого сушильного модуля стрічкової мікрохвильової сушильної установки з реалізацією режиму механодифузійного вологовидалення. Приведено висновки, щодо завершеного етапу дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Черваков, Олег В., Денис О. Черваков, Костянтин М. Сухий та ін. "ОЛЕОХІМІЧНІ ПРОДУКТИ В ТЕХНОЛОГІЯХ СИНТЕЗУ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОЛІМЕРІВ". Journal of Chemistry and Technologies 32, № 4 (2025): 969–92. https://doi.org/10.15421/jchemtech.v32i4.309194.

Full text
Abstract:
Розглянуто перспективні, на нашу думку, напрямки синтезу з рослинної олійної сировини мономерних та олігомерних олеохімічних продуктів (діоли, поліефірні поліоли, діетаноламіди жирних кислот) і полімерів на основі олеохімічних речовин: поліуретанів, поліефірамідів, поліуретанамідів і металохімічних полімерів на їх основі. Для кожного виду продукту проведено аналіз стану розвитку конкретної технології, а також майбутні перспективи та існуючі перепони для їх розвитку. Показано можливість використання металовмісних полімерів для створення біорозкладних матеріалів і покриттів з гідрофобними властивостями та антимікробною активністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Кузнєцова, Тетяна, та Юлія Лук’янчук. "СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ АКТИВАМИ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, № 101 (2023): 56–65. http://dx.doi.org/10.31713/ve120236.

Full text
Abstract:
У статті досліджено теоретичні підходи до раціонального використання оборотних активів підприємства. Охарактеризовано систему управління оборотними активами. Розглянуто основні етапи формування системи управління оборотними активами підприємства у розрізі основних видів, а саме: сировини і матеріалів, запасів готової продукції, дебіторської заборгованості, залишків грошових коштів.Висвітлено основні підходи до визначення потреби в оборотних засобах: консервативний, помірний і агресивний. Визначено етапи процесу оптимізації оборотних активів. Показано важливість управління оборотними активами, зокрема дебіторською заборгованістю, і її роль у забезпеченні платоспроможності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Світовий, Олександр. "МЕНЕДЖМЕНТ ЗЕРНОПРОДУКТОВОГО ВИРОБНИЦТВА ЩОДО ФОРМУВАННЯ ДОДАНОЇ ВАРТОСТІ". Grail of Science, № 12-13 (25 травня 2022): 103–4. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.29.04.2022.013.

Full text
Abstract:
Категорія «додана вартість» показує, яку частку вартості продукту підприємство додає у процесі виробництва, тобто на яку суму збільшиться вартість виготовленого продукту завдяки праці робітників та умілому керівництву виробництвом, або прирощена вартість продукту на даному підприємстві. Наприклад, в Економічному словнику ця категорія трактується як різниця між вартістю вироблених товарів і вартістю матеріалів та сировини, що використані для їх виробництва. Додана вартість складається із заробітної плати, відсотка та прибутку, що додаються до продукту підприємством чи галуззю [1, с. 74].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Вигоняйло, О. І., А. В. Бородiна, Є. В. Попов та О. В. Мороз. "Удосконалення синтезу термопереводного барвнику антрахiнонового Жовтого 6З". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 2 (266) (13 березня 2021): 90–95. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-266-2-90-95.

Full text
Abstract:
Експериментально підібрані і удосконалені умови отримання речовин і напівпродуктів з використанням доступної очищеної сировини коксохімії в синтезі термопереводного барвникy жовтого 6З антрахіноновогo (2-метоксибензантронy). Розроблений технологічний процес і схему синтезу, використовуючи в якості вихідної сировини виділений з коксової смоли і очищений антрахінон. Опробовано мало затратнутехнологію синтезу термопереводного антрахінонового барвника жовтого 6З, яка дозволяєпідвищувати вихід його без погіршення якості випускної форми. Термопереводне друкування являє великий інтерес для запропонованого друкування дисперсними барвникамиі хімічних волокон. Переводне фарбування текстильних матеріалів та виробів є одним з найпростіших, економічних та екологічно чистих технологічних процесів. Метод друкування має ряд незаперечних переваг, які роблять одну з найперспективніших напрямків у розфарбовуванні текстильних тканин. Спосіб термодрукування простий в технічному оформленні: при наявності надрукованій підкладки для здійснення процесу друкування досить розташовувати термопресом або каландром, які можуть обслуговуватися одним оператором, що економить капітальні витрати на обладнання і веде до мінімізації робочого місця.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Editor, Editor. "МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОЦІНКИ ЯКОСТІ ТОВАРІВ". Товарознавчий вісник 1, № 11 (2019): 5–9. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2018-11-01.

Full text
Abstract:
Мета. Розглянути основні методичні аспекти оцінювання рівня якостітоварів.Результат та наукова новизна. Усі дослідження товарів спрямовані насистематичне підвищення якості товарів, сировини та напівфабрикатів, нарозробку ефективних методів і способів дослідження споживних властивостей, нараціональне використання сировини і матеріалів, на попередження небажаних змін втоварах при їх товаропросуванні і споживанні, на зниження втрат якості і маситовару.Знання методів дослідження якості товарів, розумне їх використання, можепозитивно впливати не лише на реалізацію товарів, забезпечення високої якостітоварів, а й на зниження собівартості продукції, зниження витрат притоваропросуванні. При дослідженні якості товарів необхідно враховувати вимогиспоживача. Дослідження товарів повинно проводитися на основі новітніх досягненьнауки. Безперервне підвищення якості продукції, раціоналізація асортименту,формування нових властивостей товарів вимагає удосконалення не лише методів, а йпідходів до дослідження якості товарів або окремих якісних показників.Практична значимість. Запропонована методика оцінювання якості товарівможе бути використана при маркетингових дослідженнях, плануванні економічноїстратегії як виробнгичих, так і тороговельних підприємств.&#x0D;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

ЖАЛДАК, Марина, Олена МОКРОУСОВА та Ніна МЕРЕЖКО. "Факторний аналіз якості та безпечності шкіряних матеріалів". INTERNATIONAL SCIENTIFIC-PRACTICAL JOURNAL "COMMODITIES AND MARKETS" 43, № 3 (2022): 60–74. http://dx.doi.org/10.31617/2.2022(43)05.

Full text
Abstract:
Вступ. Доцільність застосування натураль­ної шкіри під час виготовлення дитячого взуття підтверджено фізико-механічними, гігієніч­ними властивостями та хімічним складом шкіри. Проблема. Формування переліку важли­вих експлуатаційних та гігієнічних власти­востей забезпечується складним багатоста­дійним технологічним процесом виробництва шкір, особливостями виду і будови шкіряної сировини, різнофункціональними хімічними та біологічно активними матеріалами, що потребує комплексного підходу до форму­вання факторів цілеспрямованого впливу на якість і безпечність шкіряних матеріалів для дитячого взуття. Мета статті – встановлення причинно-наслідкових зв’язків між якістю та безпеч­ністю шкіряних матеріалів для дитячого взут­тя і чинниками, які впливають на них. Методи. Об’єкт дослідження – фактори формування якості та безпечності шкіряних матеріалів для дитячого взуття із застосу­ванням причинно-наслідкових діаграм Ісі­кави Каору. Факторний аналіз здійснено експертним методом, для чого залучено групу з 20 екс­пертів, товарознавців і компетентних фахівців. Результати дослідження. Для встанов­лення зв’язку між причинами, що формують структуру і властивості натуральних шкір під час виготовлення, та рівнем їхньої якості й безпечності експертним методом розра­ховано найбільш важливий перелік факто­рів: підбір сировинних матеріалів, хімічних реагентів, технологія виготовлення, персо­нал і умови зберігання. Згідно з розрахунками най­більш значущими факторами впливу на фор­му­вання якості та безпечності шкір є підбір сировинних матеріалів і технологія виготов­лення з коефіцієнтами вагомості 0.292 та 0.333 відповідно. Ранжуванням окремо розглянуто кожен зі значущих факторів (першого порядку) фор­мування якості та безпечності натуральних шкір, а також додаткових (фактори другого порядку), які мають непрямий вплив на розв’я­зання поставленого завдання. Висновки. Практичне впровадження фак­торного аналізу на підприємстві уможливить ефективно управляти якістю та безпечністю шкіряних матеріалів з урахуванням особли­востей сировинних матеріалів та хімічних реагентів, виробництва, технічних можли­востей конкретних підприємств, організації товаропостачання і зберігання товарів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Яровий, Ігор Іванович, Мар'яна Анатоліївна Кашкано, Олена Іваноівна Маренченко та Євген Олександрович Пилипенко. "Іноваційні способи енергопідведення у процесах сушіння термолабільної сировини". Scientific Works 83, № 1 (2019): 122–28. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v83i1.1429.

Full text
Abstract:
Обумовлено причини зростання обсягів сушіння рослинної сировини. Визначено актуальність пошуку та дослідження нових способів енергопідведення в процесах сушіння рослинної сировини. Показано основні переваги мікрохвильового сушіння порівняно з традиційними конвенційними технологіями сушіння. Визначено основні недоліки та обмеження мікрохвильового сушіння. Показано зв'язок теми дослідження з напрямами наукової роботи кафедри процесів, обладнання та енергетичного менеджменту. Обрано робочу гіпотезу про взаємодію мікрохвильового поля з вологою в капілярно–пористих структурах. Визначено відмінності в процесі енергопідведення при мікрохвильовому та конвекційному сушінні. Визначено основні конструктивні обмеження для дизайну мікрохвильових сушильних апаратів. Описано обсяг та зміст проведених раніше досліджень. Приведено узагальнений аналіз результатів дослідження мікрохвильового сушіння для різних видів рослинної сировини. Обґрунтовано вибір апаратурної схеми установки для сушіння рослинної сировини в потоці. Визначено основні конструктивні рішення та обмеження, що визначають конструкцію мікрохвильової сушильної установки для рослинних матеріалів. Описано конструкцію та принцип дії дослідної стрічкової мікрохвильової сушильної установки створеної для проведення дослідження. Описано порядок проведення експериментального мікрохвильового сушіння насіння соняшника. Визначено основні залежності процесу мікрохвильового сушіння соняшника. Досліджено залежність між швидкістю вологовидалення та потужністю електромагнітного підведення енергії а також тривалістю сушіння. Визначено основні переваги комбінованого сушіння з використанням мікрохвильового та інфрачервоного випромінювання. Описано конструкцію та принцип дії установки для дослідження процесу вологовидалення при інфрачервоному сушіння. Визначено залежності кінетики процесу від величини енергопідведення та тривалості енергетичного впливу. Приведено аналіз отриманих результатів. Надано обґрунтування для наступного етапу дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Авдяков, Євген Володимирович, та Катерина Ігорівна Золотухіна. "Дослідження колірних характеристик відбитків, отриманих флексографічним способом". Технологія і техніка друкарства, № 1(79) (24 вересня 2023): 59–70. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.1(79).2023.271807.

Full text
Abstract:
Широкий спектр витратних матеріалів та обладнання, високі вимоги до якості друкованої продукції, використання тріадних та сумішевих фарб при друкуванні флексографічним способом, призводять до необхідності здійснювати ретельний вхідний контроль нової сировини та проводити тестове друкування, отримувати еталонний відбиток перед запуском накладу. У зв’язку з цим, завжди актуальними завданням є дослідження кольоровітворення в системі «друкарська форма—відбиток» при використанні у технологічному процесі нових витратних матеріалів для флексографічного друку. Для проведення дослідження відібрано відбитки із реального замовлення. Як тестові фрагменти використано віддруковані профілі на різних невсотувальних задруковуваних матеріалах та зразки гнучкого паковання. Візуально та інструментально досліджено стабільність кольоровідтворення при задруковуванні гнучкого паковання та етикетки флексографічним способом. Визначено залежності оптичної густини фарб CMYK та Pantone на відбитку від використаних задруковуваних матеріалів та наявності білої підкладки. Попереднє задруковування невсотувального матеріалу білою фарбою впливає на подальші показники оптичної густини фарби на відбитку та покращує колірні характеристики. Вивчено зміну оптичної густини фарб на відбитку залежно від накладу, за допомогою візуального та інструментального контролю досліджено спотворення градаційної передачі в системі «друкарська форма—відбиток» в інтервалах відносної площі растрових елементів 70 % та 40 % для фарб CMYK.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Букреєва, Н. П. "Аналіз використання імпортної сировини і матеріалів з огляду на специфіку технологічного процесу". Актуальні проблеми економіки, № 9 (111) (2010): 34–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Букреєва, Н. П. "Аналіз використання імпортної сировини і матеріалів з огляду на специфіку технологічного процесу". Актуальні проблеми економіки, № 9 (111) (2010): 34–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!