Academic literature on the topic 'Потужність теплова'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Потужність теплова.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Потужність теплова"

1

Мисак, Степан. "ІНТЕГРАЦІЯ ФОТОЕЛЕКТРИЧНИХ І ТЕПЛОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ В СОНЯЧНИХ КОЛЕКТОРАХ: ПІДХІД ДО ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ". Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і студентів «Екологічна безпека держави» 18 (18 червня 2024): 57–59. http://dx.doi.org/10.18372/2786-8168.18.18546.

Full text
Abstract:
Анотація. Розроблено модель гібридного теплового фотоелектричного геліоколектора (ГТФГК) у SolidWorks для ефективного перетворення сонячної енергії. Досліджено теплову динаміку системи: температура теплоносія зростає до 38,5°C, миттєва питома теплова потужність стабілізується на рівні 706 Вт/м². Встановлено, що вдосконалення конструкції та застосування повітряних шарів зменшують теплові втрати. Визначено, що теплова ефективність ГТФГК досягає 0,78. Результати дослідження демонструють потенціал гібридних сонячних технологій для покращення енергетичної безпеки караїни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бошкова, І. Л., Н. В. Волгушева, Л. З. Бошков, О. С. Бондаренко та А. П. Гречановський. "Сучасні тенденції використання термохімічних акумуляторів теплоти сонячної енергії на прикладі цеолітів". Refrigeration Engineering and Technology 59, № 1 (2023): 66–72. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v59i1.2609.

Full text
Abstract:
Термохімічна акумуляція теплоти цеолітами нині перспективна для сезонного зберігання тепла. Крім того, застосування даної технології дозволяє знизити викиди CO2. Метод акумуляції тепла цеолітами ґрунтується на використанні тепла, пов'язаного з адсорбцією та десорбцією. Такий метод, порівняно із звичайним акумулюванням тепла (водяним або акумулюванням тепла з використанням теплоти фазового переходу), характеризується енергоємністю в 4-5 (теоретично 10-12) разів вище, ніж у звичайних систем. Особливу важливість має правильний вибір цеоліту. Розглянуто структуру та фізичні властивості цеолітів КА, NаА, СаА, NаХ, СаХ як такі, що знайшли найбільше практичне застосування. Для термохімічного акумулювання теплоти застосовують цеоліт типу А і Х. Розглянуто принцип роботи переривчастого цеолітного циклу з використанням сонячної енергії. Теплова потужність системи визначається інтегруванням загальної енергії, що надходить у цеолітовий контейнер протягом дня. Розподіл між потужністю охолодження та потужністю нагрівання забезпечує ефективність цеолітного циклу, як правило, від 35% до 50%. Представлений аналіз сонячної цеолітної системи, яка забезпечує опалення, охолодження та гаряче водопостачання для житлових будинків. Система безперервно працювала протягом року і забезпечувала понад 90% усіх енергетичних потреб будинку. Для ефективного застосування цеолітів у термохімічних акумуляторах теплоти необхідно не тільки вибрати правильний тип цеоліту, але й організувати правильну його підготовку та регенерацію. Застосування мікрохвильової енергії для підготовки (стадія гідротермальної кристалізації для термоактивації цеолітів, яку зазвичай проводять при 500-700 °С протягом 3-5 год) і регенерації цеолітів, дозволяє не тільки видалити адсорбційно-пов'язану вологу, але і отримати унікальну внутрішню структуру матеріалу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Khotin, Sergii, Oleksandr Demidiuk, Evgenia Savchuk та Oleksandra Vasilchenko. "Набор доладних геліоенергетичних установок для малорозмірних суден". Herald of the Odessa National Maritime University, № 72 (24 березня 2024): 64–74. http://dx.doi.org/10.47049/2226-1893-2024-1-64-74.

Full text
Abstract:
Обґрунтований оптимальний набір доладних геліоенергетичних установок для різних малорозмірних морських і річкових суден, який складається з компактних геліоенергетичних систем різного призначення. Виконано оцінку технікоекономічних характеристик вищезгаданих сонячних енергоустановок. Визначена їх можлива теплова і електрична потужність, як максимальна, так і середньодобова в літній період року. Показано, що собівартість складних геліоенергетичних установок буде значно менша або порівняна з аналогічними показниками ідентичних за призначенням енергетичних пристроїв, працюючих на традиційних органічних видах палива, що робить їх конкурентними з останніми
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Тітлов, О. С., та К. М. Пономарьов. "Розробка абсорбційних термотрансформаторів для обігріву та охолодження". Refrigeration Engineering and Technology 61, № 1 (2025): 12–24. https://doi.org/10.15673/ret.v61i1.3136.

Full text
Abstract:
Установки для теплопостачання на базі теплових насосів, які дозволяють знизити витрати первинної енергії (палива) за рахунок раціональнішого способу її перетворення – головна тенденція сучасної техніки, а тепловий насос перебуває у центрі уваги дослідників. У статті наведено результати розрахунку та аналізу абсорбційних теплових насосів (АТН) для обігріву та охолодження. Виходячи з досвіду практичної розробки теплових насосів сформулювано технічні вимоги: АТН працює в реверсивному режимі «опалення-кондиціонування»; теплова потужність на обігрів складає не менш, ніж 1500 Вт, на охолодження – не менш, ніж 500 Вт; тепловий коефіцієнт не нижче 0,3; температура «холодного джерела» -15…-10 ℃; температура навколишнєго середовища 10…15 ℃; температура «гарячого джерела» 160…190 ℃; охолодження теплорозсіювальних елементів АТН (абсорбер, конденсатор, ректифікатор) – рідинне або повітряне. З урахуванням сформульованих вимог розроблено багатофункціональну схему АТН. В процесі розрахунку та оптимізації циклів АТН варіювався тип інертного газу. Доведено, що найбільш оптимальними параметрами для водоаміачної суміші є значення масової концентрації 0,35 для міцного розчину та 0,15 – для слабкого. Варіювалися наступні параметри: значення теплового навантаження на випарник – 500, 1000, 1500 Вт; робочий тиск в системі – 25 та 30 бар; температура холодного джерела – 0, 5, 10 ℃. Доведено, що як у випадку застосування інертного газу водню, так і гелію, значення холодильної потужності за однакових режимних параметрів не впливає на величину коефіцієнта перетворення. Причому відмінність значень коефіцієнта перетворення для гелію та водню є незначною: КПНе = 129,66 %, КПН2 = 129,44 % (при температурі «холодного джерела» 0 ℃ та холодильної потужності 500 Вт). Зростання температури «холодного джерела» від 0 до 10 ℃ для гелію та для водню практично не впливає на величину коефіцієнта перетворення, зміна становить не більше 0,5 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гратій, Т. І., та О. С. Тітлов. "Розробка апаратів для первинної термічної обробки і холодильного зберігання харчових продуктів". Refrigeration Engineering and Technology 57, № 3 (2021): 126–37. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v57i3.2163.

Full text
Abstract:
Проведено експериментальні дослідження комбінованих холодильних агрегатів абсорбційного типу (АХА) з додатковою нагрівальною камерою (ДНК), яка забезпечує теплову та холодильну обробку харчових продуктів у побуті. Для забезпечення теплового зв'язку між теплорозсіювальними елементами АХА (дефлегматором) використовується двофазний випарний термосифон (ДФТС). Показано, що теплова потужність, яка відводиться у процесі проведення випробувань АХА з ДФТС, закріпленого на підйомній магістралі дефлегматора, не перевищувала 7 Вт, а в середньому становила 4...5 Вт; величини теплового потоку, що відводиться з дефлегматора АХА за допомогою ДФТС, достатньо тільки для підтримки в ДНК температури на рівні 50 °С; для підтримки у ДНК рівня температур 70 °С і 100 °С потрібні додаткові енерговитрати; величина додаткових енерговитрат для 70 °С становить 3,5 Вт, а для 100 °С – 8,7 Вт, при цьому добові енерговитрати холодильника зростуть відповідно на 4,9% і 12,3%; за повного використання теплоти дефлегмації для обігріву ДНК можливе гарантоване забезпечення її теплових режимів у діапазоні температур 50...100 °С; у разі використання у якості робочого середовища ДНК повітря виникають проблеми при теплопередаванні від конденсатора ДФТС до внутрішнього об'єму камери – у цьому випадку необхідно підтримувати перепад температур між нагрівальною панеллю і повітрям в ДНК близько 25...35 °С а величина панелі повинна становити не менше 0,200×0,285 м; у разі використання води у якості робочого середовища ДНК доцільно використовувати нагрівальні панелі заввишки 0,2 м, шириною 0,02...0,03 м, а для інтенсифікації процесів теплопередавання при нагріванні води нагрівальну панель необхідно розташовувати в нижній частині ДНК; у разі використання повітря в ДНК його охолодження через втрату тепла до навколишнього повітря йде в 32 рази швидше, ніж при використанні води при початковій температурі 50 °С і в 11 раз швидше при початковій температурі 70 °С
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ГРЕЧИХИН, Леонид, Надежда КУЦЬ, Юрий БУЛИК та Александр ДУБИЦКИЙ. "Транспорт и вихревой тепловой насос". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 14 (2020): 78–85. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i14.349.

Full text
Abstract:
У роботах [1, 2] для транспорту запропоновано застосувати вихровий тепловий насос на штучно створеному вітрові. В результаті показано, що такий вихровий насос перетворює не механічну енергію вітру в електричну потужність, а теплову складову потоку повітря, що прокачується. Розглянуто загальний принцип роботи такого вихрового теплового насоса. Конкретний розрахунок перетворення енергій виконаний для повітряних вітрогенераторів. Вихровий тепловий насос, який може бути застосований на транспорті, описаний якісними параметрами. У зв'язку з цим виникла необхідність провести розрахунок енергій перетворення вихровим тепловим насосом із застосуванням конкретного електричного двигуна, електричного генератора, повітряного гвинта і лопатей вітрогенератора для транспортних систем.
 Вентилятор створює повітряний потік, який впливає на лопаті вітрогенератора, вітрогенератор виробляє потужність більше потужності, споживаної електродвигуном вентилятора і витраченої потужності на подолання сил тертя при обертанні якорів в електромоторах, а також тертя об повітря при обертанні лопатей вітрогенератора.
 В результаті проведених досліджень встановлено, що для збільшення захоплюваної поверхні вентилятором необхідно використовувати високооборотний гвинт порівняно великого діаметра, а обертання такого гвинта повинен забезпечувати електромотор з підвищеною потужністю, але це суттєво зменшить коефіцієнт перетворення. Збільшення числа лопаток в вітрогенераторі можливе при зростанні діаметра електрогенератора, що також знижує коефіцієнт перетворення.
 Встановлено, що найбільш ефективний спосіб отримання максимального коефіцієнта перетворення енергії - це збільшення швидкості руху потоку повітря до певної межі. Якщо застосувати каскадну схему шляхом розташування двох і більше лопатевих кілець в вітрогенераторі, то різко зросте коефіцієнт перетворення вихрового теплового насоса.
 Ключові слова: тепловий насос, вітрогенератор, вентилятор, повітряний гвинт, лопаті, зривний потік.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Габрінець, В. О., та Л. В. Накашидзе. "НОВА ПРОЄКТНА МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ОСНОВНИХ ПАРАМЕТРІВ СОНЯЧНОГО КОЛЕКТОРА". Journal of Rocket-Space Technology 31, № 4 (2023): 167–73. http://dx.doi.org/10.15421/452321.

Full text
Abstract:
Анотація. Запропонована нова методика розрахунку конструкції сонячного геліоколлектора, який перетворює сонячну енергію для отримання тепла. В ній пропонується застосовувати коефіцієнт заміщення, який означає відношення теплоти, отриманої системою в результаті сонячного випромінювання, до повного теплового навантаження всієї системи, тобто приймити до уваги не тільки теплові втрати самого геліоколектора, но і втрати самої системи на яку працює геліоколлектори. Це дозволяє розраховувати ефективність усієї системи перетворення сонячної енергії в теплову. Пропонується класифікація систем, які використовують сонячну енергію з використанням колектора для вироблення тепла, Розглянуто різні варіанти принципових схем геліоколектора, а також різні варіанти його теплосприймаючої поверхні. Розглянуто вплив конструкції геліоколлектора на величину теплових втрат. Під час визначення коефіцієнта теплових втрат геліококолектора застосовується метод послідовних наближень. Під час визначення теплових втрат необхідно враховувати нерівномірність розподілу температури в перерізі геліоколектора. Для цього пропонується вираз для відповідного коефіцієнта. Зниження теплових втрат поглинаючої поверхні досягають встановленням прозорого покриття, яке повинно добре пропускати крізь себе сонячне випромінювання і утворювати повітряний прошарок, виконуючий роль термічного опору. Крім цього, покриття захищає теплосприймаючий елемент від дощу, снігу, граду і тому має бути достатньо міцним. Запропонована проектна методика розрахунку сонячного колектора дозволяє отримати такі його параметри: площу геліоколектора, кількість модулей, що входять до складу геліоколектора , теплові втрати в геліоколекторі, корисну потужність, надану теплоносію в геліоколекторі, температуру теплоносія на виході зі сонячного колектора. Вміння якісно розраховувати такий основний елемент сонячної енергоустановки, як геліоколектор, має велике практичне значення. Воно дозволяє швидко і досить точно розраховувати основні параметри всій сонячної енергетичної установки (СЕУ) в різних випадках її широкого застосування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дорошенко, О. В., В. Ф. Халак та Ю. І. Дем'яненко. "Оптимізація й прогнозування ефективності рідинних сонячних колекторів у складі систем гарячого водопостачання". Refrigeration Engineering and Technology 56, № 1-2 (2020): 37–43. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i1-2.1827.

Full text
Abstract:
В останні роки сонячні системи гарячого водопостачання викликають усе більший практичний інтерес. Їхнє використання дозволяє знизити пікові навантаження в традиційних системах гарячого водопостачання, альтернативно – замінити останні, забезпечуючи зниження шкідливих викидів у навколишнє середовище. Основним елементом такої системи є рідинний сонячний колектор. На ринку представлений великий вибір сонячних колекторів, проте висока вартість таких систем є одним із факторів, що стримує їх повсякденне використання. Використання полімерних матеріалів у конструкції сонячних колекторів (абсорбера й прозорого покриття) дозволяє суттєво знизити їхню вартість і вагу. Розрахункову ефективність сонячних колекторів досліджують при сонячному випромінюванні вище 800 Вт/м2, але реальні умови його експлуатації скоріш за все будуть нижче номінальних. Для кращого розуміння поведінки плоского полімерного сонячного колектору в реальному середовищі, та виборі його оптимальних геометричних і режимних параметрів, авторами було проведено порівняльне експериментальне дослідження двох таких колекторів, проте з різною величиною повітряного зазору (10 і 25 мм) між теплоприймачем і прозорим покриттям. Як результат, було визначено: коефіцієнт корисної дії, оптичну ефективність, та сумарний коефіцієнт теплових втрат. Був виконаний також аналіз розподілу температур у баку-теплоакумуляторі у верхній і нижній його частинах. За результатами експерименту було відзначено відсутність суттєвої різниці в ефективності сонячних колекторів при зменшенні повітряного зазору з 25 мм до 10 мм в однакових польових умовах. Розрахунок ефективності сонячної системи гарячого водопостачання проводився з урахуванням витраченої енергії на роботу насоса. На основі даних по будівельній кліматології для м. Одеса щодо величини сонячної радіації, авторами була визначена денна та річна теплова потужність сонячної системи гарячого водопостачання
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Вольченко, Дмитро, Мирослав Кіндрачук, Василь Скрипник, Дмитро Журавльов, Андрій Присяжний та Василь Болонний. "СУЧАСНІ МЕТОДИ ОЦІНКИ ІНТЕНСИВНОСТІ ЗНОСУ ФРИКЦІЙНИХ НАКЛАДОК ГАЛЬМ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ". Problems of Friction and Wear, № 4(93) (18 грудня 2021): 48–57. http://dx.doi.org/10.18372/0370-2197.4(93).16257.

Full text
Abstract:
Основними факторами, які визначають ефективність і довговічність пари тертя барабанно- і дисково-колодкових гальм транспортних засобів є сила тертя, виникаюча між диском (барабаном) і фрикційними накладками колодок. Інтенсивний фрикційний розігрів призводить до зниження властивостей міцності поверхневих шарів металевих фрикційних елементів і полімерних накладок, змінює динамічний коефіцієнт тертя, інтенсифікує процес зношування контактуючих елементів. У той самий час інтенсивність зношування пар тертя гальм значною мірою залежить від питомих навантажень і поверхнево-об'ємних температур у зоні контакту, швидкості ковзання, конструктивних параметрів вузла тертя. Для встановлення закономірностей розподілу густини ймовірностей експлуатаційних параметрів гальм спочатку розглянуто приблизний склад фрикційних матеріалів, що використовуються для виготовлення накладок. На підставі розрахунково-експериментальних даних побудовано гістограми середніх величин: динамічного коефіцієнта тертя f в залежності від питомих навантажень р і швидкості ковзання V для пар тертя: «керамоматричні композити – металокераміка»; «сірий чавун – металокераміка». Зроблено оцінку ресурсу фрикційних накладок пар тертя удосконалених дисково-колодкових гальм транспортних засобів. При цьому використана потужність тертя фрикційного вузла гальма та її складові: механічна, електрична, теплова та хімічна. Виходячи з енергетики балансу фрикційного вузла гальма визначено об'ємну інтенсивність зношування робочої поверхні фрикційної накладки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Клюс, В. П., Ю. М. Лобунець, О. В. Зур’ян, Г. О. Четверик та З. В. Маслюкова. "ПІРОЛІЗНА ПІЧ ТРИВАЛОГО ГОРІННЯ". Vidnovluvana energetika, № 4(79) (10 грудня 2024): 145–51. https://doi.org/10.36296/1819-8058.2024.4(79).145-151.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються питання створення нової конструкції піролізної печі тривалого горіння. Була поставлена задача розробити легку та мобільну піч на дровах для опалення приміщень, бліндажів та для виробництва електроенергії на основі термоелектричного генератора. Для вирішення задачі за основу конструкції була взята плита газогенераторна вертикального типу з верхньою зоною горіння палива. Піч виготовлена зі стандартних труб з тонколистової нержавіючої сталі та під’єднується до димаря діаметром 100 мм і висотою 4 м. Вага печі 12,5 кг. У піч уміщається 10 … 12 кг дров твердолистових порід. За показником відношення маси дров до маси печі (1:1) піч не має аналогів в Україні. Наукова новизна роботи полягає у забезпеченні ефективності спалювання піролізного газу та підвищення коефіцієнта корисної дії (ККД) піролізної пічки шляхом підігріву вторинного повітря. Проведеними випробуваннями визначена тривалість горіння 10 кг дров ‒ 5 год. Теплова потужність печі по дровах 8 кВт, ККД 80,6 … 83,6 %. Для комплектації печі термоелектрогенератором експериментально визначена поверхнева щільність теплового потоку на гарячій поверхні, яка становила 1,2 … 1,7 Вт/см2, що дещо менше, ніж для плити на природному газі. В подальшому ККД печі може бути збільшений за рахунок використання для димаря нержавіючих труб-радіаторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Потужність теплова"

1

Єфімов, Олександр В'ячеславович, Лариса Іванівна Тютюник, Лідія Анатоліївна Іванова та Віктор Йосипович Касілов. "Сучасна теплова електрична станція". Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38389.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Фик, Михайло Ілліч, Володимир Стефанович Білецький та Маджид Аббуд. "Феноменологічна модель геотермальної системи відкритого типу на базі нафтогазової свердловини". Thesis, Національний технічний університет "Дніпровська політехніка", 2020. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48035.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Новак, О. Ю. "Підвищення енергоефективності функціонування систем енергозабезпечення будівель корпусів ЛА та ЛБ". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87119.

Full text
Abstract:
Пояснювальна записка: містить 60 сторінок, 10 рисунків, 13 таблиць, 2 додатки, 25 літературних джерел. Метою роботи: розробка заходів з підвищення енергоефективності систем енергозабезпечення будівлі та розрахунок економічної доцільності їх впровадження. Відповідно до поставленої мети були вирішені такі задачі: - проведення дослідження та аналізу енергетичного стану будівлі, зважаючи на її конструктивні особливості; - визначення основних напрямків можливої модернізації огороджуючих конструкцій та систем енергоспоживання будівлі; - проведення необхідних інженерно-економічних розрахунків за обраними напрямками модернізації; - визначення основних техніко-економічних показників розроблених енергозберігаючих заходів. Предметом дослідження є системи енергопостачання та енергоспоживання будівлі корпусів ЛА та ЛБ Сумського державного університету, за адресою вул.Римського-Корсакова,2. Об'єкт дослідження: будівля навчального закладу та її системи енергозабезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гончаров, О. М. "Дослідження енергоефективності будівлі Сумського обласного центру роботи з талановитою молоддю". Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82080.

Full text
Abstract:
Об'єкт дослідження: системи енергозабезпечення та енергоспоживання будівлі комунального закладу. Мета роботи: підвищення ефективності функціонування систем енергоспоживання будівлі шляхом діагностування стану її огороджуючих конструкцій, аналізу фактичного споживання енергоресурсів та енергії, режимів їх споживання, діагностування стану та режимів функціонування енергоспоживаючих систем, вивчення технічних можливостей їх модернізації для запровадження нових технологій з використання у тому числі альтернативних видів енергоресурсів та енергії, розрахунок економічної доцільності їх впровадження. Поставленими задачами дослідження є: - проведення дослідження та аналізу енергетичного стану будівлі, зважаючи на її конструктивні особливості; - визначення основних напрямків можливої модернізації огороджуючи конструкцій та систем енергоспоживання будівлі; - проведення необхідних інженерно-економічних розрахунків за обраними напрямками модернізації; - визначення основних техніко-економічних показників розроблених енергозберігаючих заходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кошель, К. І. "Аналіз можливості запровадження у систему теплопостачання багатоквартирної будівлі технології теплового насосу". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75781.

Full text
Abstract:
Мета роботи: проведення енергетичного обстеження системи тепло- електро-, та водопостачання, багатоквартирного будинку і, розробка заходів з модернізації системи теплопостачання будинку шляхом встановлення теплового насосу для зменшення витрат на опалення. Відповідно до поставленої мети були вирішені такі завдання: – аналіз рівня ефективності використання енергоносіїв; – розрахунковий аналіз обстежуваної системи енергопостачання; – модернізація системи опалення шляхом встановлення теплового насосу; – розробка енергозберігаючих заходів із економії паливно-енергетичних ресурсів. Предметом дослідження є системи енергопостачання багатоквартирної будівлі, їх аналіз та визначення можливості впровадження технології теплового насосу. Об’єктом дослідження є система теплопостачання багатоквартирної будівлі. Методи дослідження: розрахунково-аналітичні методи під час розробки енергозберігаючих заходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гасай, А. М. "Підвищення рівня енергоефективності науково-навчального корпусу "Н" СумДУ шляхом комплексної термомодернізації". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87125.

Full text
Abstract:
Пояснювальна записка: містить 59 сторінок, 11 рисунків, 13 таблиць, 1 додаток, 25 літературних джерел. Метою роботи: розробка заходів з термомодернізації будівлі та розрахунок економічної доцільності їх впровадження. Відповідно до поставленої мети були вирішені такі задачі: - проведення дослідження та аналізу енергетичного стану будівлі, зважаючи на її конструктивні особливості; - визначення основних напрямків можливої модернізації огороджуючи конструкцій та систем енергоспоживання будівлі; - проведення необхідних інженерно-економічних розрахунків за обраними напрямками модернізації; - визначення основних техніко-економічних показників розроблених енергозберігаючих заходів. Предметом дослідження є системи енергопостачання та енергоспоживання науково-навчального корпус «Н» СумДУ. Об'єкт дослідження: будівля навчального закладу та її системи енергозабезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Васюнін, Д. Г. "Підвищення енергоефективності функціонування системи теплозабезпечення будівель, приєднаних до котельні по вул. Санаторна, 3 м. Суми". Master's thesis, Сумський державний університет, 2022. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87116.

Full text
Abstract:
Пояснювальна записка: містить 70 сторінок, 12 рисунків, 16 таблиць, 4 додатки, 34 літературних джерела. Метою роботи: розробка заходів з підвищення енергоефективності системи теплозабезпечення будівель підключених до котельні вул. Санаторна,3 та розрахунок економічної доцільності їх впровадження. Відповідно до поставленої мети були вирішені такі задачі: - проведення дослідження та аналізу стану системи теплозабезпечення будівель приєднаних до котельні по вул. Санаторна, 3 м. Суми; - розрахунок теплових втрат теплової мережі від котельні по вул. Санаторна,3; - визначення основних напрямків можливої модернізації системи теплозабезпечення будівель приєднаних до котельні по вул. Санаторна, 3 м. Суми; - проведення необхідних інженерно-економічних розрахунків за обраними напрямками модернізації; - визначення основних техніко-економічних показників розроблених енергозберігаючих заходів. Об’єктом дослідження в роботі є система теплозабезпечення будівель, приєднаних до котельні по вул. Санаторна, 3 м. Суми. Предметом дослідження в роботі є енергетичні процеси, які відбуваються в системі теплозабезпечення будівель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Середа, І. В. "Використання альтернативних джерел енергії з метою підвищення енергонезалежності корпусу М СумДУ". Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82130.

Full text
Abstract:
Метою роботи є запровадження альтернативних джерел енергії для навчальної будівлі та розрахунок економічної доцільності їх впровадження. Відповідно до поставленої мети були вирішені такі задачі: - проведення дослідження та аналізу енергетичного стану будівлі, зважаючи на її конструктивні особливості; - визначення основних напрямків можливої модернізації систем енергоспоживання будівлі; - проведення необхідних інженерно-економічних розрахунків за обраними напрямками модернізації; - визначення основних техніко-економічних показників розроблених енергозберігаючих заходів Об'єкт дослідження: навчальний корпус Сумського державного університету та його системи енергозабезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Махотка, Т. О. "Аналіз ефективності роботи системи теплопостачання Сумської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 13". Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82099.

Full text
Abstract:
Мета роботи: визначення потенціалу енергозбереження системи теплоспоживання, розроблення і обґрунтування енергозбережних заходів, зменшення витрат на енергоносії. Відповідно до поставленої мети були вирішені такі завдання: - аналіз обсягів споживання теплової енергії - обстеження системи теплопостачання об’єкта - визначення базового рівня енергоспоживання системою теплопостачання об’єкту - розроблення і обґрунтування енергозбережних заходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Борисов, С. С. "Використання альтернативних джерел енергії з метою підвищення енергонезалежності будівлі виробничого підприємства". Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82079.

Full text
Abstract:
Мета роботи: розробка альтернативних джерел енергії для покращення енергозабезпечення виробничої будівлі ТОВ «Сумська насосна техніка» та розрахунок економічної доцільності їх впровадження. Відповідно до поставленої мети були вирішені такі задачі: - проведення дослідження та аналізу енергетичного стану будівлі, зважаючи на її конструктивні особливості; - визначення основних напрямків можливої модернізації систем енергопостачання будівлі; - проведення необхідних інженерно-економічних розрахунків за обраними напрямками модернізації; - визначення основних техніко-економічних показників розроблених енергозберігаючих заходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!