Academic literature on the topic 'Пошуковий механізм'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Пошуковий механізм.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Пошуковий механізм"

1

Санакуєв, М. Г. "Місце пошукового алгоритму в глобальному інформаційно-комунікативному просторі та його значення в контент-аналізі". Актуальні проблеми філософії та соціології, № 29 (6 липня 2021): 77–84. http://dx.doi.org/10.32837/apfs.v0i29.964.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості інформативно-комунікативного простору в реаліях сьогодення, виокремлено глобальні тенденції, що впливають на нього. Метою дослідження було проаналізувати пошуковий алгоритм у глобальному інформаційно-комунікативному просторі. Предметом дослідження є пошуковийалгоритм як новітня технологія контент-аналізу. Для вивчення пошукового алгоритму та його особливостей використовувалися структурно-функціональний, історико-порівняльний, прогностичний методи дослідження Зокрема, прогностичний підхід дозволив сформулювати рекомендації для вивчення та раціонального застосування сучасних технологій, допоміг розібратися у виявлених тенденціях сучасних соціологічних методів і методик вивчення документів. Історико-порівняльний підхід був використаний у форматі аналізу генези поняття інформаційно-комунікативної взаємодії для відстеження тенденцій змін пошукових технологій в інформаційному просторі. Структурно-функціональний підхід застосовувався в аналізі нових технологічних надбань, які застосовуються в контент-аналізі.
 Зміст різних наукових підходів щодо проблем інформаційно-комунікативного простору, які пов’язані з глобалізацією, було узагальнено в результаті дослідження. Місце пошукового алгоритму було визначено в системі інформаційно-комунікативної взаємодії. Причинно-наслідкові зв’язки було виявлено в особливостях функціонування пошукового алгоритму в контент-аналізі. На основі аналізу зроблено висновки про вплив глобальних змін на пошукові системи й інформаційно-комунікативний простір. Рекомендації для підвищення ефективності пошуку наукових матеріалів і покроковий механізм дій для користувачів були розроблені, виходячи з практичного досвіду й надбань фахівців у комп’ютерних науках. Подальше застосування практичного досвіду й підвищення ефективності пошуку мають враховувати те, що цільовою тематикою пошуку є саме соціологічні дослідження. Зрештою, автор пропонує застосовувати практичний досвід наукових установ, що діють в Україні. Наукові розробки із цього питання також можуть бути використані для створення прототипів комп’ютерних програм і додатків для пошуку україномовних наукових матеріалів, які будуть вжиті для контент-аналізу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Багрій, І. Д. "Гідробіогенно-мантійна концепція походження вуглеводнів – шлях до нової пошукової технології". Мінеральні ресурси України, № 1 (30 березня 2024): 4–11. http://dx.doi.org/10.31996/mru.2024.1.4-11.

Full text
Abstract:
У рамках глобального геохімічного кругообігу речовини в природі запропонована гідробіогенно-мантійна концепція утворення вуглеводнів, яка дозволяє аргументовано використовувати об’єднуючі генетичні основи закладання вуглеводневих пасток. Головним механізмом генезису вуглеводнів виступає глобальний кругообіг речовини в природі – вода, біота та геологічні процеси (геодинаміка, геохімія, геотерміка). Це відповідає прогнозно-пошуковій технології на нафтогазоносних площах суші, приморських схилів, шельфових зон, вуглепородних басейнів.Аналіз розташування родовищ вуглеводнів дозволяє дати нове трактування їх походження, особливо гігантських родовищ, розташованих у шельфових зонах, які залежать не тільки від молодих розломів, а й від розмірів річкових систем, що формують кількісні характеристики останніх. Крім того, дозволяє обґрунтувати та впровадити в нову пошукову технологію вуглеводневих скупчень один з найважливіших пошукових критеріїв – гідролого-структурні і геохімічні елементи, що відображають природу закладення каньйонів дельт річкових систем, а також розташованих в їхніх басейнах генераторів гідробіогенних метаноутворюючих процесів.Основною метою концепції походження вуглеводнів є розробка нової пошукової технології на нафту і газ для порід осадового чохла та фундаменту на площах, що науково обґрунтувані за гідробіогенно-мантійною концепцією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Манько, Д. Ю., Є. В. Беляк, А. А. Крючин та О. В. Євтушевська. "Оцінка ефективності застосування сервісів «ChatGPT» та «Google» для наукового пошуку". Реєстрація, зберігання і обробка даних 26, № 2 (2024): 33–43. https://doi.org/10.35681/1560-9189.2024.26.2.316735.

Full text
Abstract:
Проведено порівняльний аналіз ефективності застосування онлайн-сервісу «ChatGPT», що базується на великій мовній моделі та механізмах адаптації для ведення діалогів природними мовами, а також пошукової системи «Google Search Engine». Цільовими показниками порівняльного аналізу слугували швидкодія, точність і користувацький досвід при пошуку інформації у рамках проведення наукового дослідження. На основі наборів даних, що представляють результати виконання зазначеними онлайн-сервісом і пошуковою системою серії запитів було досліджено продуктивність роботи в режимі діалогової взаємодії. За тестові завдання було обрано завдання аналізу азіатського ринку світлодіодів і сучасного стану досліджень технологій, що базуються на використанні джерел ближнього інфрачервоного випромінювання. Проведено порівняння за цільовими показниками, що представлені на кількісному рівні, зокрема, за часом обробки вхідного запиту, відповідністю результатів виконання поставленому запиту, а також індивідуальним досвідом користувачів. Це надало можливість виділити сильні та слабкі сторони онлайн-сервісу «ChatGPT» і пошукової системи «Google Search Engine», а також сформувати методологічні рекомендації щодо їхнього використання в науковому пошуку. Зазначено, що онлайн-сервіс «ChatGPT» ефективно виконує запити, які сформовано за принципами природної мови, як таку в рамках дослідження було обрано англійську. Індивідуальний досвід користувачів вказує на високий рівень персоналізованої взаємодії при роботі з «ChatGPT», що сприяє ефективності роботи при роботі над науковим проектом на етапах наукового пошуку, аналізу даних і підготовки результатів наукового дослідження. Було вказано на значні переваги у використанні механізму «ChatGPT 4.0» над «ChatGPT 3.5» за об’ємом, релевантністю та структурованістю відповіді. Натомість, пошукова система «Google Search Engine» характеризується високими показниками точності, актуальності та об’єму наукових даних, але робота із зазначеним онлайн-сервісом при цьому потребує від дослідника відповідної кваліфікації. Табл.: 4. Іл.: 3. Бібліогр.: 16 найм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чередніченко, О. Ю., О. В. Янголенко, О. В. Іващенко та О. М. Матвєєв. "Моделі формування рекомендацій у інтелектуальних системах електронної комерції". Системи обробки інформації, № 1(160), (30 березня 2020): 32–39. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2020.160.04.

Full text
Abstract:
Результати роботи пошукових та фільтраційних механізмів сучасних систем електронної комерції не завжди задовольняють вимоги користувачів, що проявляється у неточних та неповних рекомендаціях товарів за пошуковим запитом. Удосконалення якості рекомендацій для покупців онлайн торгівельних платформ є актуальною задачею. Дана робота наводить моделі формування рекомендацій на основі методів кластерного аналізу, які дозволяють згрупувати схожі товари та схожих клієнтів за їхніми характеристиками. Наведені результати експерименту щодо формування рекомендацій придбання рюкзаків для покупців онлайн магазину спортивного обладнання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бондар, Володимир Сергійович. "ПРО РАЦІОНАЛІЗАЦІЮ ПОШУКОВО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ОБШУКУ У КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕННЯХ, ПІДСЛІДНИХ СЛІДЧИМ ПІДРОЗДІЛАМ ОРГАНІВ БЕЗПЕКИ". Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, № 4 (30 грудня 2024): 109–15. https://doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2024.4.15.

Full text
Abstract:
У статті систематизовані об’єкти пошуку та обшуку як засобу раціоналізації пошуково-пізнавальної діяльності суб’єктів досудового розслідування під час розслідування кримінальних правопорушень, підслідних слідчим підрозділам органів безпеки. Зазначається, що вирішуючи питання, що шукати, слідчий, насамперед, виходить з необхідності виявити знаряддя кримінального правопорушення, носії інформації, гроші, цінності, отримані протиправним шляхом. Проте об’єктами пошукових дій мають бути цінні похідні носії криміналістично значущої інформації різного характеру (пакування, різні записи, різні субстанції, з яких виготовлялися знаряддя кримінального правопорушення або які є носіями зворотного ідентифікаційного зв’язку. Підкреслюється, що знання характеристики предметів, що розшукуються дозволило б слідчому встановити й спосіб, яким вони приховані, обмежити коло місць, де їх потрібно шукати. Водночас характер криміналістично значущої інформації зазвичай неможна точно спрогнозувати заздалегідь. Тому й сам обшук у більшій ступені має евристичний характер. Сформульовано висновок про те, що раціоналізації пошуково-пізнавальної діяльності суб’єктів досудового розслідування під час проведення обшуку у кримінальних провадженнях, підслідних слідчим підрозділам органів безпеки буде сприяти: − розуміння практичними працівниками механізму відповідних кримінально-правових заборон, а також вираження відповідних об’єктів пошукових дій у поняттях та категоріях криміналістичної науки; − систематизація джерел відповідної інформації про об’єкти пошуку, які, відповідно включають: а) протоколи оглядів місць подій, моделі слідів; б) оперативна інформація; в) криміналістичні обліки та колекції; г) висновки судових експертиз, що досліджують об’ємний ідентифікаційний зв’язок, тобто співвідношення слідів та об’єктів, властивості яких у них відображені до однієї групи (класу, роду, виду); ґ) технічні паспорти, гарантійні талони; д) показання свідків, потерпілих, інших підозрюваних тощо; − формалізація відповідних даних у планах, аналітичних довідках та інших допоміжних документах слідчого.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Демчук, Володимир. "РЕФОРМУВАННЯ СФЕРИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЯК СКЛАДОВОЇ БЕЗПЕКОВОГО ПРОСТОРУ В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ". Науковий вісник: Державне управління, № 1 (13) (27 квітня 2023): 102–22. http://dx.doi.org/10.33269/2618-0065-2023-1(13)-102-122.

Full text
Abstract:
Україна отримала статус кандидата у члени Європейського Союзу (далі – ЄС), тобто рух передбачає три етапи: укладення Асоціації між країною і ЄС, отримання статусу кандидата і вступ до ЄС. Для набуття членства Україна має виконати низку вимог, а саме – відповідати «копенгагенським критеріям»: політичним (стабільність установ, що гарантують демократію, верховенство права, дотримання прав людини та захист прав меншин); економічним (дієва ринкова економіка) та правовим (зобов’язання, які випливають із факту вступу до ЄС, зокрема визнання його політичних, економічних і монетарних цілей). Також статус кандидата у члени ЄС означає, що країна, яка претендує стати членом ЄС, має прийняти європейське законодавство і перевести його у статус національного. Протягом 2022 р. ЄС надав понад 700 млн євро гуманітарної та прямої підтримки через Механізм цивільного захисту ЄС (далі – Механізм), зокрема понад 38 тис. тонн гуманітарної допомоги для пом’якшення наслідків повномасштабної збройної агресії росії. Термінова активізація Механізму із початком повномасштабної війни дала змогу задовольнити базові потреби постраждалих та посилити здатність державних органів влади реагувати на кризові ситуації. З огляду на це приєднання до Механізму, який об’єднує всі служби з надзвичайних ситуацій, є пріоритетом для України. Також визначено, що системи цивільного захисту країн-членів ЄС переважно є децентралізованими з керівництвом або на урядовому рівні, або делеговані одному з міністерств (оборони, внутрішніх справ, внутрішньої безпеки, сільського та міського розвитку тощо) чи спеціалізованому органу державного управління (міністерству, агенції, службі). Окрім цього, наголошується на підготовці керівного складу органів управління і особового складу пошуково-рятувальних підрозділів, а також розвитку добровільних формувань цивільного захисту (добровільних пожежних формувань) та навчанні населення щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій. Нині існує тенденція на рівні ЄС щодо переходу від системи цивільного захисту, що орієнтована на реагування на виникнення надзвичайних ситуацій і ліквідацію їх наслідків, до системи, завданням якої є запобігання і профілактика надзвичайних ситуацій (далі – НС) різного характеру. Досвід співпраці з Механізмом у довоєнний період, а також допомога ЄС під час активних військових дій доводять доцільність повноцінної участі України в ньому з метою підвищення рівня ефективності вітчизняної системи цивільного захисту та удосконалення державного управління у цій сфері, посилення спроможностей у запобіганні та ліквідації наслідків НС різного характеру на національному і міжнародному рівнях із залученням національних сил країн-членів ЄС за підтримки Координаційного центру реагування на надзвичайні ситуації Механізму, що сприятиме координованому наданню гуманітарної допомоги постраждалому населенню.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Avramenko, Yanina, Nataliia Dihtiar, Anna Lavrenko, Nataliia Herasymenko, Oksana Bielan та Ihor Kaidashev. "ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ОЖИРІННЯ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ: ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ТА КЛІНІЧНІ НАСЛІДКИ". Immunology and Allergology: Science and Practice, № 2 (2 липня 2025): 5–9. https://doi.org/10.37321/immunology.2025.2-01.

Full text
Abstract:
Вступ. В Україні та світі одночасно зростає захворюваність на бронхіальну астму (БА) та ожиріння серед дитячого і дорослого населення, що є серйозною проблемою громадського здоров’я та менеджменту охорони здоров’я. Сучасні дослідження патогенетично пов’язують обидва захворювання. Мета роботи: проаналізувати патогенетичний взаємозв’язок між БА та ожирінням, сформулювати клінічне розуміння, патофізіологію фенотипів астми та ожиріння. Матеріали та методи. Аналітичний огляд наукових публікацій за темою виконаний з використанням баз наукових бібліотек, пошукових систем Google Scholar, Pub Med, Science Direct та ін. Результати. На сьогодні запропоновано різноманітні гіпотези для пояснення взаємозв›язку між ожирінням та астмою, включаючи спільну генетичну схильність, порушення розвитку організму, зміни в механіці дихання, наявність системного запального процесу та підвищену коморбідність у даній когорті пацієнтів. Пацієнти з ожирінням та бронхіальною астмою характеризуються більш вираженими симптомами, тяжчим перебігом БА, недостатньою ефективністю стандартної терапії та прогресивним погіршенням якості життя. Незважаючи на більш ніж десятирічні дослідження взаємодії цих захворювань, точні механізми, що лежать в основі впливу ожиріння на астму, залиша- ються остаточно нез’ясованими та потребують по- дальшого вивчення. Розуміння механізмів коморбідності ожиріння та астми може сприяти розробці нових ефективних терапевтичних стратегій для лікування цієї вразливої групи пацієнтів. Висновки. Поширеність захворювання, економічні витрати на лікування та його малоефективність потребують подальших наукових досліджень в даному напрямку. Необхідно визначити роль нових біомаркерів, в тому числі IL-26, в розвитку та клінічному перебігу БА в поєднанні з ожирінням й підвищити ефективність лікування таких хворих.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ковальчук, Т. А. "СУЧАСНІ ДОСЯГНЕННЯ В РОЗУМІННІ ПАТОФІЗІОЛОГІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ РОЗВИТКУ СИНКОПЕ В ДІТЕЙ". Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, № 1 (4 липня 2023): 4–15. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2023.1.13934.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – провести аналіз сучасних наукових досягнень у галузі патофізіологічних механізмів розвитку синкопе.
 Матеріали та методи. Для пошуку наукових досліджень використовували бази даних PubMed Medline і Scopus із застосуванням пошукових термінів «синкопе» та «етіологія»; «синкопе» та «патофізіологія»; «синкопе» та «механізми розвитку». У даний огляд літератури були включені 76 повнотекстових версій статей англійською мовою, опублікованих у період від січня 2013 р. до грудня 2022 р.
 Результати дослідження та їх обговорення. Хоча причини гемодинамічних відмінностей між пацієнтами з синкопе та загальною популяцією наразі залишаються невідомими, описані ймовірні механізми розвитку некардіогенних синкопе у вигляді зниження об’єму циркулюючої крові, зростання венозного наповнення, аномальної нейроендокринної активації. Розглядається сучасне наукове розуміння ролі патологічного рефлексу Бецольда-Яриша у розвитку синкопе. Звертається увага на нові поняття – «фенотип низького артеріального тиску», яке вказує на сприйнятливість до розвитку вазовагальних синкопе та «схильність до гіпотензії» в контексті відповіді на проведення тілт-тесту. Описані механізми формування вазодепресії і кардіоінгібіції під час пасивного ортостазу та їх роль у патогенезі синкопе. Представлені докази щодо широкого спектра нейрогуморальних змін, пов’язаних із розвитком синкопе. Окрему роль відведено парадоксальній периферичній вазодилатації, яка може ініціювати невідповідну артеріальну гіпотензію під час синкопе. Описано ряд фактів, які є доказом генетичного підґрунтя розвитку непритомності. Все це обґрунтовує необхідність подальших досліджень для кращого розуміння усіх можливих патогенетичних механізмів синкопе, які дозволять покращити ефективність лікувально-профілактичних заходів із врахуванням патофізіологічних особливостей кожного окремого типу непритомності.
 Висновки. Результати проведеного огляду літератури дають підстави стверджувати, що чимало таких факторів, як аномальний рефлекс Бецольда-Яриша, дисфункція вегетативної нервової системи, нейрогуморальні фактори тощо, певною мірою пояснюють механізми розвитку синкопе та залишають вікно можливостей у пошуку нових ефективних методів лікування й профілактики синкопе в дітей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Василенко, Дар’я, Лариса Бутко, Юлія Домітрак та Наталія Алістренко. "Менеджмент цифрової інфраструктури в системі соціокультурних інститутів: архівна парадигма". Socio-Cultural Management Journal 5, № 1 (2022): 74–91. http://dx.doi.org/10.31866/2709-846x.1.2022.257677.

Full text
Abstract:
Вступ. Менеджмент сучасної архівної системи має характеризуватися докорінними змінами в усіх її ланках, спрямованими на вироблення функцій щодо реалізації державної політики в галузі цифровізації, а також розроблення принципів контролю в архівній інформаційно-пошуковій системі, що буде реалізована за допомогою цифрових технологій і зможе гарантувати надання послуг громадянам. Мета і методи. Метою дослідження є з’ясування перспективних векторів імплементації засобів цифрової інфраструктури в менеджмент архівних інститутів України в аспекті реалізації державної політики діджиталізації. Для досягнення поставленої мети і вирішення завдань дослідження були використані принципи об’єктивності і теорія інформації, традиційний комплекс методів (метод системного підходу, структурний метод, метод ситуаційного дослідження, методи аналізу і синтезу, методи соціологічного, соціально-психологічного, педагогічного і управлінського аналізу, метод опитування). Результати. У статті проаналізовано запровадження інноваційних перетворень в архівній сфері України із застосування цифрових технологій. Розглянуто питання запровадження інструментарію єдиної архівної інформаційно-пошукової бази даних як елементу, що об’єднає оцифрований потенціал архівної системи України і спростить систему архівного менеджменту у фокусі співпраці зі стейкхолдерами. Висновки. Використання новітньої парадигми архівного менеджменту спільно з імплементацією цифрової інфраструктури дозволить удосконалити процеси системи управління архівною сферою та модернізувати основні її механізми, зважаючи на сучасні виклики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

СИДОР, Михайло. "АБСТРАКТНЕ В ОБРАЗОТВОРЧОСТІ СЬОГОДЕННЯ: ОБУМОВЛЕНА АКТУАЛЬНІСТЬ ТА ГОНИТВА ЗА «СУЧАСНИМ»". Fine Art and Culture Studies, № 2 (13 червня 2024): 99–104. http://dx.doi.org/10.32782/facs-2024-2-13.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено авторську позицію щодо визначення сучасних наративів дієвості абстрактного в системі функціонування образотворчого мистецтва сьогодення, представлено на суспільний огляд ключові аспекти аналізу причин і принципів звернення нинішніх вітчизняних митців (живописців, графіків, скульпторів) до абстрактної виражальності як такої. Спонукальним чинником до проведення такого дослідження послужило бажання з’ясувати, що є найбільш вагомим і значимим для повноти вираження у цій сфері. Мета статті – дати оцінку абстрактного, як чинника і виразника сучасних поступів вітчизняних митців, визначити співвідношення в ньому обумовленої актуальності та «гоніння за сучасним». Методологія. Механізм розгляду піднятих питань побудований на основі комплексного аналізу природи абстрактного, його актуальності в процесах пошуків нинішніми митцями інноваційних форм творчого вираження. Основні методи роботи – пошуково-бібліографічний, мистецтвознавчий, діахронно-синхронний, спостереження, аналітичний, компаративний, інтеграційний, абстрагування, диференціювання, систематизації. Наукова новизна. Вперше робиться спроба об’єктивно вивести алгоритм продуктивної реалізації художника через призму абстрактного, апелюючи безпосередньо до спонук, принципів і механізмів послуговування засобами абстрактної виражальності. Означено два ключові аспекти, якими в принципі контитуються сучасні вітчизняні абстракціоністи: суть одного розкривається через формулу дій «від об’єктивно затребуваного і актуального до суб’єктивного вираження опрацьовуваного», а другого – у радикально протилежному русі – «від суб’єктивного, індивідуального до виходу на загал». Висновки. Підкреслено, що мистецький твір з’являється як результат зародження і реалізації творчої ідеї. Тому безпосередньо судити про ступінь досягнення наміченої мети у роботі може лиш сам її автор. Однак у цьому дослідженні «під оцінку» ставилася не стільки якість абстрактних творів, виконаних сучасними українськими митцями, як самі принципи провадження роботи у цій сфері, механізми добору авторами алгоритмів виконання творінь такого штибу, пошуку їх контенту, манер стилістично-образної подачі та прийомів технічного втілення унаочнюваного.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Пошуковий механізм"

1

Вавіленкова, А. І. "Пошукові алгоритми як основа роботи інформаційно-пошукових систем". Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/54028.

Full text
Abstract:
В основі функціонування будь-якої інформаційно-пошукової системи лежить пошуковий алгоритм, шо представляє собою сукупність правил, у відповідності з якими пошукові системи оцінюють релевантність сторінок запитам та будують пошукову видачу. При цьому пошуковими алгоритмами враховуються доменні, комерційні, текстові фактори, а також фактори поведінки та посилання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

С, Краліна Г. "Пошукові механізми в мережі інтернет". Thesis, Київ, Національний авіаційний університет, 2011. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/18833.

Full text
Abstract:
Засоби пошуку та структурування, пошукові механізми, такі як агенти, павуки, кроулери та роботи, використовуються для збору інформації про документи, що знаходяться в мережі Інтернет. Кожен пошуковий механізм має свій набір правил, що визначають, як збирати документи. Інформаційні ресурси Інтернет поділяються на «видиму» та «невидиму» частини сайтів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Л, Соколова Н. "Семантичний механізм в технологіях інформаційного пошуку". Thesis, Київ, Національний авіаційний університет, 2009. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/18795.

Full text
Abstract:
Семантичний механізм став результатом довгих науководослідних робіт (протягом 8 років) в області пошукової лінгвістики. У цей процес було вкладено значні кошти (8-мільйонів $). Усе почалося з розробки класифікаційної системи, призначеної для даних, зібраних для першого видання Кембриджської енциклопедії. Пізніше система одержала широке поширення серед багатьох інших енциклопедій різних видавництв. Семантичний пошук – процес пошуку документів за їхнім змістом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!