Academic literature on the topic 'Продукти харчування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Продукти харчування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Продукти харчування"

1

Savchuk, Y. Y., S. I. Usatiuk, and O. P. Yanchyk. "ДОСЛІДЖЕННЯ ДИСПЕРСНОСТІ НАПОЮ З ВОЛОСЬКОГО ГОРІХА." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 8, 2016): 83–86. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6816.

Full text
Abstract:
Проблема підвищення рівня білкового забезпечення в харчуванні населення як і раніше залишається актуальною. На сьогоднішній день вживання населенням білка є дефіцитним як в кількісному, так і в якісному відношенні. Серед можливих шляхів вирішення цієї проблеми головне і вирішальне місце належить залученню резерву білків рослинного походження. Нестачу білка в раціоні можливо ліквідувати за рахунок використання нетрадиційних джерел рослинного походження. Нові форми білкової їжі – це продукти харчування, які одержують на основі різних білкових фракцій продовольчої сировини із застосуванням науково обґрунтованих способів переробки і мають певний хімічний склад, структуру і властивості, високу харчову та біологічну цінність. Хоча за збалансованістю амінокислотного складу рослинний білок поступається тваринному, білкові продукти рослинного походження мають ряд переваг. До корисних властивостей білкових продуктів рослинного походження відносять відсутність лактози і холестерину, низьку калорійність, підвищений вміст моно- і поліненасичених жирів, високий вміст вітамінів та мінеральних речовин; збалансовану кількість натрію і калію. Сегмент споживачів білкових продуктів рослинного походження включає всі соціальні шари населення, такі продукти дозволені для дитячого харчування, їх можна рекомендувати для дієтичного харчування, для харчування людей інтолерантних до лактози та під час посту. При впровадженні нового виду білкових продуктів харчування крім харчової та біологічної цінності необхідно оцінювати їх якість з точки зору технологічних показників та фізико-хімічних властивостей, які мають дуже велике значення. До найбільш важливих фізико-хімічних властивостей відносяться гомогенність маси продукту в тому числі і дисперсність. У більшості випадків напої-екстракти рослинних білків представлені дисперсними системами типу вода: нерозчинна фаза. У статті наведені результати визначення розмірів частинок дисперсної фази та швидкість їх осідання. У результаті досліджень було проведено седиментаційний аналіз напою, визначено густину та в’язкість, побудовано седиментаційну криву, наведено розрахунки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Editor, Editor. "ЗАСВОЮВАНІСТЬ БІЛКІВ ПРОДУКТІВ ДЛЯ ЕНТЕРАЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ." Товарознавчий вісник 1, no. 11 (December 6, 2019): 29–36. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2018-11-04.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідження засвоюваності білків продуктів для ентерального харчуваннясистемою ферментів шлунково-кишкового тракту для визначення їх біологічноїповноцінності.Методика. Дослідження проводили згідно вимог ДСТУ 7617:2014 “Продуктихарчові. Метод визначення засвоюваності білка” та методики Покровського-Єртанова.Суть методу полягає у дослідженні атакуємості білків in vitro комплексомпротеолітичних ферментів – пепсином та трипсином.Результати. Встановлено, що продукти для ентерального харчування легкопіддаються гідролізу. У всіх досліджуваних продуктах залежності мають подібнутенденцію - процес як в пепсиновій, так і в трипсиновій стадіях найбільш стрімкопроходить за першу годину та за цей час утворюється найбільша концентрація продуктіврозщеплення. Після сповільнення протягом другої години процесу гідроліз пепсинової стадіїзнову прискорюється на третій годині. Це пояснюється наявністю у досліджуванихпродуктах рослинних екстрактів, які переважно характеризуються повільнимпротіканням гідролізу. Згідно класифікації Покровського А.А. продукти можна віднести до1 групи харчових продуктів, яким притаманний швидкий темп перетравлюваності білка.При зберіганні продуктів для ентерального харчування амінокислоти можуть вступати вперехресні реакції з іншими компонентами продуктів. Внаслідок даного процесувідбувається «блокування» незамінних амінокислот, особливо лізину, метіоніну тацистину. Це може спричинити зниження засвоєння білка організмом людини. Дослідженняатакуємості білків продуктів in vitro протягом передбачуваного терміну зберіганнязасвідчили, що перетравлюваність білків у зразках знизилась на 1,8-3,5 %. Зміна цієїхарактеристики проходить за рахунок зменшення доступного лізину у продуктах.Наукова новизна. Встановлено закономірності засвоюваності білків продуктів дляентерального харчування системою ферментів шлунково-кишкового тракту в процесі їхзберігання. Практична значимість. Проведені дослідження щодо перетравлюваності білківпідтвердили високу біологічну цінність продуктів для ентерального харчування. Цедозволяє рекомендувати включення продуктів у харчування хворих та травмованих осіб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Semko, T. "ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРАВЛЕННЯ В ВИРОБНИЦТВІ КИСЛОТНО-СИЧУЖНИХ СИРІВ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 13, 2016): 147–49. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6830.

Full text
Abstract:
Сир є одним із найдавніший харчових продуктів відомий людству на зорі виникнення сільського господарства. Вони підрозділяються на кілька груп, що мають принципові відмінності в способах згортання молока, мікробіологічних та фізико-хімічних основах виробництва. М'які кислотно-сичужні сири - це продукти, одержувані шляхом комбінованого згортання молока з подальшою обробкою сирного згустку і сирної маси, з дозріванням або без нього. Метою цієї статті є проведення досліджень закономірностей виробництва м'якого кислотно-сичужного сиру з житніми висівками, що дозволяє направлено регулювати й удосконалювати процес отримання нового збалансованого та збагаченого харчовими речовинами продукту. Пропорції окремих харчових речовин в раціоні відображаються у формулі збалансованого харчування. Формула збалансованого харчування не є застиглим зразком харчування, вона повинна постійно вдосконалюватися і доповнюватися з урахуванням нових даних про харчування, змін умов існування людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сімахіна, Галина, Наталія Науменко, and Світлана Камінська. "ОСОБЛИВОСТІ ХАРЧУВАННЯ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 11 (January 18, 2022): 141–46. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.24.12.2021.026.

Full text
Abstract:
У нинішніх екологічних умовах (забруднення довкілля, техногенні катастрофи, результати необдуманої діяльності людей, коронавірусна пандемія) біосфера як середовище життя для людини і єдине джерело ресурсів втрачає свою здатність до самоочищення і з часом може поставити населення планети на межу екологічної катастрофи. Тому особливого значення набувають харчові продукти, котрі містять сполуки, здатні захистити організм людини від негативних чинників довкілля. Практично усім харчовим продуктам, що їх традиційно споживає населення, можна надати функціональних властивостей. Для цього необхідно знаходити природні джерела найбільш ефективних функціональних інгредієнтів; дослідити властивості різних біологічно активних компонентів їжі (вітамінів, мінеральних елементів, полісахаридів, амінокислот, жирів тощо) і розробити нові технології отримання оздоровчих харчових продуктів на основі наукових принципів комбінування біоактивних сполук, що й стало метою даної роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кіслова, Вікторія. "Найдорожчі для планети продукти харчування." Безпека життєдіяльності, no. 11, листопад (2017): 31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Колбіна, Н. Г. "ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЦТВА ТА ОБІГУ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ." Kyiv Law Journal, no. 1 (May 11, 2022): 117–22. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2022.1.18.

Full text
Abstract:
Анотація. Шляхи вдосконалення адміністративно-правового регулювання виробництва та обігу дитячого харчування. Відзначено, що вдосконалення адміністративно-правового регулювання виробництва та обігу дитячого харчування повинно відбуватися комплексно з урахуванням різних проблемних напрямків. Автором виокремлено напрямки вдосконалення адміністративно-правового регулювання виробництва та обігу дитячого харчування . А саме: 1) запровадження принципів системи НАССР та забезпечення можливості відслідковування покупцем «виробничо-споживчого ланцюга»; 2) забезпечення відповідності якісним характеристикам дитячого харчування міжнародним стандартам якості та виробництва; 3) врахування критерію фінансової спроможності покупця та виду дитячого харчування; 4) підтримання національного товаровиробника шляхом розроблення та реалізації програм державної підтримки та стимулювання розвитку виробничих потужностей, а також звільнення дрібних виробників продуктів дитячого харчування від отримання окремих документів дозвільного характеру на їх продукцію; 5) впровадження дієвих механізмів утилізації простроченого чи некісного дитячого харчування з обігу; 6) налагодження відносин міжнародно- го партнерства з метою розвитку імпортно-експортних відносин в сфері дитячого харчування; 7) здійснення контролю та нагляду за якістю та кількістю дитячого харчування, яке надходить до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Враховуючи виокремлені чинники є доцільним вести мову як про запровадження з боку держави стимулюючих програм державної підтримки національного виробника дитячого харчування, так і посилення контрольно-наглядової діяльності за їхнім виробництвом, обігом та якістю. Дещо складнішим є забезпечення безперервного контролю за імпортним дитячим харчуванням, адже, потрапляючи на територію України дана продукція потрапляє в обіг і відповідно всі ризики щодо якості та термінів придатності лягають на суб’єкта підприємницької діяльності, який реалізує дані продукти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Savchuk, Y. Y., and S. I. Usatiuk. "Дослідження біологічної цінності напою з ядер волоського горіха." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 75 (February 6, 2017): 124–28. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7525.

Full text
Abstract:
Рослинні білоквмісні продукти – це продукти харчування, які одержують на основі різних білкових фракцій рослинної сировини із застосуванням науково обґрунтованих способів переробки та мають певний хімічний склад, структуру і властивості, високу харчову та біологічну цінність. Сегмент споживачів білкових продуктів рослинного походження включає всі соціальні сфери населення. Також їх можна рекомендувати для дієтичного харчування, для харчування людей, інтолерантних до лактози, та під час посту. Хоча за збалансованістю амінокислотного складу рослинний білок поступається тваринному, білок рослинного походження містить всі незамінні амінокислоти. Також до корисних властивостей білкових продуктів рослинного походження відносять відсутність лактози і холестерину, низьку калорійність. Актуальним напрямком у харчовій промисловості є розроблення білоквмісних продуктів з рослинної сировини. Подібні продукти існують у багатьох країнах світу, зокрема у країнах Азії традиційним продуктом є білоквмісний напій з сої – соєве молоко. В країнах південно-західної Європи вживають білоквмісний напій з мигдалю – мигдальне молоко. Існують технології рисового та вівсяного білоквмісних напоїв. Поширеною, але не дослідженою у цій сфері, сировиною в Україні є волоський горіх. Він містить високий вміст білка (15…20%), володіє приємними смаковими та ароматичними властивостями. Рослинні білоквмісні продукти, зокрема напій з волоського горіха, рекомендовані до вживання особам, інтолерантним до лактози, вегетеріанцям, а також під час посту, оскільки не містять лактози, тваринних жирів і мають виключно рослинне походження. Тому актуальною є розробка технології та дослідження показників якості білоквмісного напою з ядер волоського горіха. Оскільки один із основних акцентів робиться на білок, то доцільно дослідити біологічну цінність білка напою та порівняти її з біологічною цінність білка горіха. У даній статті досліджено біологічну цінність волоського горіха та напою з нього. Досліджено амінокислотний склад та розраховано амінокислотний скор білка волоського горіха та напою з нього. Визначено коефіцієнти різниці амінокислотного складу та утилітарності білків горіха та напою з нього. В перспективі проведені дослідження дозволять збалансувати білкову фракцію напою додаванням інших рослинних компонентів багатих амінокислотами, за якими лімітований розроблений напій. А також розробити рецептури рослинних коктейлів на основі напою з волоського горіха зі збалансованим амінокислотним складом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

К.О. БЕЛІНСЬКА and Т.В. МАРУСЕЙ. "ДОСЛІДЖЕННЯ КІНЕТИКИ НАБРЯКАННЯ ЕКСТРУДАТІВ У РІЗНИХ ВИДАХ ВІДНОВЛЕНОГО МОЛОКА." Товарознавчий вісник 1, no. 15 (February 18, 2022): 103–12. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2022-15-9.

Full text
Abstract:
Метою роботи є дослідження кінетики набрякання екструдатів рису і гречки увідновленому овечому, козячому та коров’ячому молоці, вплив екструдатів та різнихвидів відновленого молока на реологічні властивості молочно-борошняних каш.Методика: основні реологічні параметри каш досліджувалися на ротаційномувіскозиметрі «Реотест-2» з системою коаксіальних циліндрів S/S2 в діапазоні швидкостідеформації 3-1312 с-1.Результати. Актуальним питанням сьогодні є пошук інших видів молока длядитячого харчування.Вводити прикорм педіатри рекомендують лише у віці 6 місяців.Першим прикормом зазвичай є злакові молочні каші. Оскільки в Україні та і в багатьохкраїнах світу молочні дитячі кухні не функціонують, то найкращим харчуванням є сухімолочні каші, що не потребують варіння, а лише відновлюються теплою водою. Згіднотрадиційних технологій як зернову сировину використовують сухі відвари круп тадієтичне борошно. У даний час прогресивною технологією є використанняекструдованого борошна. Використання екструдованого борошна дає можливістьотримати високозасвоюваний та швидкорозчинний продукт. З’ясовано, що процеснабухання екструдатів у овечому та козячому молоці проходить з меншою інтенсивністю,ніж у коров’ячому. Встановлено, що з підвищенням напруги зсуву в’язкість досліднихсистем знижується. Руйнування структури відбувається за відносно низької напругизсуву (700…750 Па), зростання якої призводить до утворення практично повністюзруйнованої структури дослідних систем, що характеризується сталим значеннямефективної в’язкості.Наукова новизна: вперше досліджено поведінку екструдатів у молоці овечому такозячому. На основі отриманих даних розроблено рецептури молочно-борошняних каш ідосліджено їх реологічні властивості.Практична значимість: розроблено нові продукти для дитячого харчування вікомдо 1 року на основі нетрадиційних видів молока для покращення якості харчування тарозширення асортименту продуктів для дитячого харчування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Loiko, Daria. "ДИНАМІКА СПОЖИВАННЯ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ У ДОМОГОСПОДАРСТВАХ УКРАЇНИ ТА ЧЕХІЇ." Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій, no. 1 (October 31, 2018): 77–82. http://dx.doi.org/10.32750/2018-0109.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто динаміку споживання продуктів харчування у домогосподарствах України та Чехії за період 2013-2017 рр. Зроблено висновок про зростання сукупних ресурсів домогосподарств України за період 2010-2017 рр. на 82,64% і відповідно зростання витрат за той же період на 86,88 %. Перевищення динаміки зростання середньомісячних витрат над середньомісячними доходами на одне домогосподарство України склало 4,24%. Питома вага споживчих витрат домогосподарств України у 2017 р. склала 93,0% від загальних витрат. Валовий грошовий дохід на людину в рік в Чехії за період 2013-2017 рр. зріс на 19,67%, сукупні витрати на споживання за той період зросли на 8,35%. Перевищення динаміки зростання доходів на одну людину в рік над зростанням витрат у домогосподарствах Чехії склало 11,32 %. Витрати на споживання у чеських родинах склали у 2017 р. 63,36 %. Домогосподарства України на статтю витрат «продукти харчування та безалкогольні напої» витратили у 2017 р. 51,2% сімейного бюджету. Чеські родини витрачають на продукти харчування на 31,3% менше, ніж українські родини. За результатами проведеного дослідження зроблено наступні висновки. Рівень споживання продуктів харчування у домогосподарствах Чехії за період 2013-2017 рр. зріс, зокрема: м’яса на 7,35%, фруктів – 6,77%, овочів – 6,39%, молока та молочних продуктів – 5,29%, цукру – 4,49%, хлібопродуктів – 1,01%. Рівень споживання продуктів харчування у домогосподарствах України за 2013-2017рр. знизився, зокрема: риби на 27,78%, олії – 11, 76%, фруктів – 9,76%, овочів – 6,38%, картоплі – 5,63%, цукру – 6,67%, хліба – 6,67%, м’яса – 3,92%. У порівняльній характеристиці споживання продуктів харчування домогосподарства Чехії спожили у 2017 р. більше ніж домогосподарства України: фруктів на 84,68%, м’яса - 36,56 %, яєць - 5,83 %, мучних виробів - 12,59 % та менше: олії на 72,22 %, риби – 65,38%, овочів – 16,48 %, картоплі – 14,80 %. Зроблено висновок, що рівень життя домогосподарств Чехії вищий ніж рівень життя домогосподарств України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Zozulia, A., and M. Simonov. "Вплив терміну зберігання на мікробіологічний склад йогуртів." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 20, no. 85 (March 2, 2018): 119–22. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8522.

Full text
Abstract:
Визначальна роль для здоров’я людини відводиться представникам корисної мікрофлори кишківника – молочнокислим бактеріям і біфідобактеріям. Позитивний ефект досягається використанням цих мікроорганізмів у складі заквасок при отриманні продуктів харчування, в тому числі на основі молока. Одним із основних джерел молочнокислих бактерій є кисломолочні продукти, зокрема йогурти. Йогурт – це продукт, корисний для здоров’я і гарного самопочуття. У ньому міститься велика кількість корисних речовин і вітамінів. Йогурт готують з молока – шляхом сквашування термофільних стрептококів і болгарської палички (Lactobacillus bulgaricus i Streptococcus thermophilus) з можливим додатковим використанням інших культур. На сьогодні продукти, створені з використанням молочнокислих бактерій і біфідобактерій, розглядаються як основа функціонального харчування людини, вони сприяють профілактиці ряду захворювань. Метою даної роботи було визначити відповідність якісного і кількісного складу мікроорганізмів у кисломолочних йогуртах нормативним документам та встановити залежність мікробіологічного складу продукту від терміну його зберігання, а також встановити співвідношення між молочнокислими бактеріями та умовно-патогенною мікрофлорою. Лабораторні дослідження якісного та кількісного складу мікроорганізмів проводили в лабораторії мікробіології Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, яка акредитована для проведення даних досліджень. Для проведення досліджень було обрано 6 зразків йогуртів двох торгових марок, термін придатності яких становить 14 діб. Дослідження проводилися зі свіжими зразками, зразками, у яких закінчується термін придатності та протермінованими зразками. Як показали отримані результати досліджень у всіх зразках, незалежно від терміну зберігання та походження, кількість молочнокислих бактерій відповідала нормам ДСТУ 4343:2004. Проте у зразках однієї з обраних торгових марок було виявлено плісняву та дріжджі, що у свіжих зразках була на верхній межі норми, а у інших зразках значно перевищувала регламентовані норми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Продукти харчування"

1

Ахременко, К. В., М. Ю. Мечик, and Н. О. Борзова. "Визначення вмісту нітратів в продуктах харчування." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67752.

Full text
Abstract:
Метою даної роботи є: вивчити методику визначення нітратів у рослинних продуктах; дослідити вміст нітратів в овочах, які продаються у різних торгівельних точках міста Шостки; дослідити вплив ґрунтово-екологічних чинників на кількість нітратів в овочах; визначити оптимальні способи зменшення нітратів у продуктах харчування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бірюкова, К. І., and О. Ю. Браткова. "Визначення залишкової кількості антибіотиків в продуктах харчування тваринного походження." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45157.

Full text
Abstract:
Актуальність: У наш час продукти тваринного походження, на жаль, є джерелом не тільки поживних та корисних речовин, необхідних нашому організму, а також додатково таких шкідливих речовин, як антибіотики, гормональні препарати. Мета: вивчити вміст антибіотиків в продуктах тваринного походження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Марченко, Т. В. "Виробництво та сертифікація екологічно чистих продуктів харчування." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/37027.

Full text
Abstract:
Здоров'я нам дається один раз на все життя, саме тому дуже важливо зберегти його на довгі роки. Екологічно чисті продукти харчування, це смачна і здорова їжа, яка останнім часом стає все більше і більше популярною. На думку фахівців, відшукати зараз в магазині продукти, які не піддавалися абсолютно жодним змінам і не містили б абсолютно ніяких домішок, практично не можливо. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/37027
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Березюк, Л. Л., and О. В. Березюк. "Екологічна безпека продуктів харчування." Thesis, Одеська національна академія харчових технологій, 2019. http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/24052.

Full text
Abstract:
Створення конкурентоспроможного комплексу обумовило розроблення та впровадження концепції державної промислової політики, головним принципом якої є перехід промисловості на інноваційний шлях розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Заїка, О. М. "Право споживача на свідомий вибір продуктів харчування." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60542.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тиркусова, Надія Володимирівна, Надежда Владимировна Тыркусова, Nadiia Volodymyrivna Tyrkusova, and М. М. Гончаренко. "Побудова та дослідження математичної моделі витрат на продукти харчування в Україні." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4439.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лук'янова, Є. Є., Микола Федосович Клещев, and Олександр Миколайович Огурцов. "Удосконалення біотехнології переробки молока в продукти дитячого харчування." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39087.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шевченко, Сергій Миколайович, Сергей Николаевич Шевченко, Serhii Mykolaiovych Shevchenko, and Л. Назаренко. "Екологічні аспекти використання харчових добавок в продуктах харчування." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5699.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ахременко, К. В., М. Ю. Мечик, and Н. О. Борзова. "Визначення вмісту нітратів в продуктах харчування." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67643.

Full text
Abstract:
Інтенсифікація сільськогосподарського виробництва – природний процес, властивий епосі науково-технічного прогресу. тобто антропогенної дії людини на оточуюче середовище, при якому досягнення науки і техніки направлені на збільшення рівня виробництва харчових продуктів, в першу чергу рослинних. В основі рішення даної проблеми лежать не тільки сучасні агротехнічні прийоми, але і вживання широкого спектру агрохімікатів: мінеральних добрив, регуляторів зростання і ін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Васильківський, І. В., В. Г. Петрук, С. В. Міськів, and С. М. Кватернюк. "Забруднення продуктів харчування аерозольними радіонуклідами ХАЕС." Thesis, ВНТУ, 2013. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/1005.

Full text
Abstract:
Ступінь радіоактивного забруднення агропромислової продукції і величина дозових навантажень на сільськогосподарські рослини, тварини і в кінцевому підсумку на людину по харчовому ланцюжку визначається: загальною кількістю радіонуклідів, що викидаються в навколишнє середовище; характером розсіювання цих радіонуклідів; властивостями забрудненого грунтового і рослинного покриву.
Степень радиоактивного загрязнения агропромышленной продукции и величина дозовых нагрузок на сельскохозяйственные растения, животные и в конечном итоге на человека по пищевой цепочке определяется: общим количеством радионуклидов, выбрасываемых в окружающую среду; характером рассеяния этих радионуклидов; свойствами загрязненного почвенного и растительного покрова.
The extent of radioactive contamination of agricultural produce and the value of doses agricultural plants, animals and eventually in person through the food chain determined: total number of radionuclides released into the environment; the nature of the dispersion of radionuclides; contaminated soil properties and vegetation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Продукти харчування"

1

Новікова, Наталя, and Марія Шинкарук. "УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ПРИГОТУВАННЯ ВАФЕЛЬНИХ ТРУБОЧОК З ФРУКТОВОЮ НАЧИНКОЮ ЗА РАХУНОК ВИКОРИСТАННЯ БЕЗГЛЮТЕНОВОЇ СИРОВИНИ." In Галузеві дослідження XXI століття: аграрні науки, зоологія та ветеринарія, виробництво та технології (1st ed.). European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/hdsanzvvt.ed-1.01.

Full text
Abstract:
Кондитерські вироби - це солодка продукція, що містить значну частину цукру або цукрозамінників. Вони мають високу енергетичну цінність та легко засвоюються організмом людини. Розглянуто існуючого асортименту кондитерських виробів та розвинуті підприємства в Україні. Виявлено проблему, що необхідно реформувати економіку України впровадженням змін її структури внесенням інновацій у кожній окремій галузі, в тому числі кондитерській, розширювати асортименту виробів для хворих на целіакію. Вивчаючи вже наявні методи та методики розробки нових рецептур у галузі із виробництва борошняних кондитерських виробів, які мають позитивні кінцеві результати, можна відмітити, що є досить доцільним у класичній рецептурі провести заміну пшеничного борошна на такі види борошна, білок яких не містить глютеніну, до них можна віднести: гречане, кукурудзяне, рисове, нутове, амарантове, льняне, мигдальне, борошно сорго, топіоки тощо. Розроблено нову рецептуру приготування вафельних трубочок з фруктовою начинкою із використанням безглютенової сировини. Досліджено органолептичні показники та структурно-механічні властивості вафельного тіста, харчова цінність фруктової начинки з додавання фруктози замість цукру. Узагальнена технологічна схема. Порівняно хімічний склад контрольного зразку з дослідним. Розроблена модель якості напівфабрикатів. Зроблені висновки, що створення нових видів продукції та продовження досліджень із використанням нетрадиційних видів борошна та борошняних сумішей у технологіях приготування борошняних кондитерських виробів, а саме вафельних трубочок з фруктовою начинкою, є актуальним та сприятливим для отримання оптимістичних результатів досліджень, що надасть можливість створювати продукт високої якості з підвищеною харчовою цінністю та зниженою енергетичною цінністю, що є перспективним шляхом у впровадженні продуктів функціонального призначення у повсякденний раціон харчування населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Neposhyvailenko, N. O., and I. M. Kornienko. "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ ТА ЗАСТОСУВАННЯ СУЧАСНИХ БІОТЕХНОЛОГІЙ ВИРОБНИЦТВА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ З МЕТОЮ ЇХ ВИРІШЕННЯ." In ACTUAL PROBLEMS OF NATURAL SCIENCES: MODERN SCIENTIFIC DISCUSSIONS, 391–408. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-45-7.21.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Продукти харчування"

1

Котелевич, В., and Л. Давиденко. "ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНА ОЦІНКА ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ, ЩО СПОЖИВАЄ НАСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНИХ РАЙОНІВ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ." In СУЧАСНІ НАПРЯМИ ДОСЛІДЖЕНЬ У СФЕРІ АГРОНОМІЇ, ТВАРИННИЦТВА, РИБНОГО ТА ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-30.04.2021.agrovet.07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Смик, Н. І., and В. В. Самплавський. "Модифікований ВПЕ як чутливий датчик для потенціометричного визначення нітрат-йонів у водах і продуктах харчування." In Challenges, threats and developments in biology, agriculture, ecology, geography, geology and chemistry. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-111-4-32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Залужна, Ольга, and Віта Головенько. "ГЕНДЕРНІ АСПЕКТИ ВЕРБАЛІЗАЦІЇ МОДУСІВ ПЕРЦЕПЦІЇ В АНГЛІЙСЬКОМОВНОМУ YOUTUBE ДИСКУРСІ (НА МАТЕРІАЛІ ВІДЕООГЛЯДІВ УКРАЇНСЬКИХ СТРАВ ТА ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ)." In TENDANCES SCIENTIFIQUES DE LA RECHERCHE FONDAMENTALE ET APPLIQUÉE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/30.10.2020.v3.22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography