Academic literature on the topic 'Професійної деформації'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Професійної деформації.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Професійної деформації"

1

Chychuha, Maryna. "ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ДЕСТРУКТИВНИХ ПСИХІЧНИХ СТАНІВ ПРАЦІВНИКІВ УСТАНОВ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ З ПРОФЕСІЙНИМ ВИГОРАННЯМ ТА ПРОФЕСІЙНОЮ ДЕФОРМАЦІЄЮ." PSYCHOLOGICAL JOURNAL 12, no. 2 (March 29, 2018): 34–49. http://dx.doi.org/10.31108/2018vol12iss2pp34-49.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано взаємозв’язки деструктивних психічних станів працівників соціально-психологічної служби установ виконання покарань з компонентами професійного вигорання та професійною деформацією. Зазначено, що за результатами емпіричного дослідження у працівників СПС УВП виявлено ситуативну та особистісну тривожність, напругу, страх, середній рівень професійного вигорання. Досліджено початковий рівень професійної деформації в осіб, які працюють в УВП менше 5 років та середній ступінь в працівників зі стажем служби в УВП більше 5 років. Виявлено кореляційні зв’язки ситуативної та особистісної тривожності, а також напруги з професійним вигоранням працівників соціально-психологічної служби установ виконання покарань, які свідчать, що при підвищенні тривожності та напруги підвищується рівень професійного вигорання. Встановлено прямі кореляційні зв’язки між ситуативною тривожністю та професійною деформацією у респондентів, які працюють в УВП більше 3 років. Зазначено, що при підвищенні стану тривоги в респондентів підвищується рівень професійної деформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чемодурова, Ю. М. "СМИСЛОВА УСТАНОВКА ЯК ПСИХОЛОГІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ОСОБИСТОСТІ." Problems of Modern Psychology, no. 3 (November 24, 2021): 79–86. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2021-3-10.

Full text
Abstract:
У статті представлене теоретичне обґрунтування психологічного механізму формування та розвитку професійних деформацій особистості через виникнення деструктивної смислової установки. На підставі визначення професійних деформацій особистості як психічного явища, що виявляється у зміні особистісних якостей фахівця під впливом його професійної діяльності, проаналізовано роль смислової установки у психічній діяльності взагалі, та у професіогенезі особистості зокрема. Розглянуто основні властивості установок, закономірності їх формування, актуалізації та угасання, на підставі чого, показано процес трансформації смислової установки від локальної латентної до актуалізованої та генералізованої. Зазначено, що смислові установки є динамічними утвореннями смислової сфери особистості, які здійснюють стабілізуючий вплив на діяльність, беруть участь у процесі цілепокладання, мотивації та прийняття рішень, відповідають за вибірковість професійного розвитку фахівця. Представлено модель деформації професійної Я-концепції фахівця через фіксацію та генералізацію установки на певний тип професійної поведінки, який формується під впливом особливостей професійної діяльності, чинників професійного середовища та індивідуально- психологічних властивостей особистості. Показано, що розвиток професійних деформацій особистості пов’язаний з виникненням локальних смислових установок, їх фіксацією в професійній діяльності та перетворенням у генералізовану установку як професійну деформованість, що призводить до спотворення цілісної Я-концепції особистості. Феномен індивідуального характеру розвитку професійних деформацій особистості пояснюється через механізм об’єктивації установки. Підкреслюється, що об’єктивація характерна не тільки для локальних смислових установок, але і для вже фіксованих. Здатність особистості об’єктувати власну поведінку визначено необхідною умовою гальмування розвитку професійних деформацій. Це особливо важливо для вирішення проблеми профілактики та корекції деструктивного професіогенезу особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кирбят’єв, О. "Професійна деформація особистості працівника правоохоронного органу як причина неналежного виконання своїх обов’язків." Юридичний вісник, no. 4 (February 5, 2020): 204–10. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i4.992.

Full text
Abstract:
Розглянута професійна деформація особистості працівника правоохоронного органу як одна з причин вчинення злочину, передбаченого ст. 365 КК України. Визначені чинники, які здатні призвести до професійної деформації. Запропоновані заходи профілактики професійної деформації працівників правоохоронних органів. Висунуто гіпотезу, що однією з об’єктивних причин, яка може призвести до вчинення перевищення влади або службових повноважень працівника правоохоронного органу, є професійна деформація особистості такого працівника. Діяльність є невід’ємною складовою способу життя людини, важливим засобом її формування та розвитку як члена суспільства і особистості. В процесі професійної діяльності людини формуються навички, вміння, відшліфовуються ціннісні орієнтації, рівень прагнень, самооцінка, відбувається особистісне зростання, з’являється професіоналізм. Але професійне виконання діяльності поряд з визначальним позитивним ефектом може призвести до побічних наслідків, одним з яких є професійна деформація. Об’єктивно вона являє собою не фатальний, але реально ймовірний негатив, так би мовити, тіньову сторону професії. Суб’єктивно – це данина, яку непомітно для себе сплачує людина за надмірну спеціалізацію, невгамовне захоплення діяльністю, максимальний рівень прагнень. Встановлено, що формування і розвиток людини неможливі без діяльності. Саме діяльність забезпечує входження у суспільство, засвоєння та подальше відтворення його матеріальних і духовних надбань. Ключовим напрямком розвитку людини є професійний розвиток. Визначальним його етапом є власне трудова стадія, що передбачає виконання певної діяльності як професії. Саме на цьому етапі може виникати професійна деформація. Вона найбільш поширена серед представників людинознавчих спеціальностей до яких відноситься і діяльність працівників правоохоронних органів. Це призводить до специфічних, у цілому негативних змін, що поступово охоплюють психічні процеси, стани, риси особистості. Небезпека профе- сійної деформації полягає в тому, що вона проявляється не тільки у службовій діяльності, а й у позаслужбовій поведінці, повсякденному спілкуванні з оточуючими. Деформований працівник правоохоронного органу, часто, не усвідомлюючи цього, перетворюється на заручника своєї професії. Попередження та усунення професійної деформації як загального феномена передбачає зусилля на рівні держави, правоохоронних органів у цілому, їх складових служб та підрозділів, які за своїми функціями покликані здійснювати контроль за станом дисципліни та законності, психологічним станом працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Астремська, Ірина Володимирівна. "ПРОФЕСІЙНА ДЕФОРМАЦІЯ СПІВРОБІТНИКІВ КАРНО-ВИКОНАВЧОЇ СИСТЕМИ." Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, no. 3 (November 12, 2021): 23–27. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2021.3.4.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі професійної деформації співробітників карно-виправних установ, яка є предметом вивчення науки, що активно розвивається, – пенітенціарної психології. Окреслені фактори професійної деформації співробітників правоохоронних органів, у тому числі й виконавчих установ; виділені загальні професійні деформації та підходи до їх вивчення. Запропоновано комплекс психодіагностичного інструментарію для вивчення особливостей професійної деформа- ції співробітників пенітенціарних установ. Доведено, що співробітники пенітенціарної системи відрізняються висо- ким рівнем комунікативного контролю, ворожості (підозрілості й образи) і індексу агресивності (роздратованості, фізичної та вербальної агресії); переважають ті ж показники в співробітників інших сфер діяльності. Уявлення про роботу на когнітивному рівні відрізняються усвідомленістю, на емоційному – позитивним відношенням до роботи, на поведінковому – необхідністю роботи. Професійно-моральна деформація співробітників виконавчих установ являє собою системну кризу особистості, пов’язану з впливом зовнішніх і внутрішніх факторів, подолання яких повинно бути метою для розробки корекційно- відновлювальних програм як профілактики, так й подолання зазначеної проблеми. Доведено, що профдеформація є комплексним явищем, яке зачіпає всі сфери діяльності співробітника (робота, сім’я тощо). Вона виникає в ході виконання професійної діяльності й має негативний вплив на виконання співробітни- ками службових обов’язків. З огляду на чинники, що призводять до появи профдеформації та перешкоджають її розви- тку, можна ефективно проводити профілактику такого явища в пенітенціарній системі. Дослідження має позитивне значення та може бути використано під час розробки рекомендацій співробітникам пенітенціарних установ, які повинні самі змінювати стиль взаємодії з колегами по роботі й з іншими людьми, щоб уникнути деструктивного впливу професійно-моральної деформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Павелків, Р. В., В. М. Василюк, and Х. В. Юдкіна. "ЗМІСТОВИЙ АНАЛІЗ ДЕФІНІЦІЇ «ЕМОЦІЙНЕ ВИГОРАННЯ В СПОРТІ»." Психологія: реальність і перспективи, no. 10 (November 18, 2019): 6–13. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi10.86.

Full text
Abstract:
Стаття висвітлює основні характеристики дефініції «емоційне вигорання в спорті».У роботі здійснено теоретичний аналіз поняття. Зазначено, що на емоційне вигораннявпливають внутрішні особливості професійної діяльності, стресові чинники спорту таіндивідуальні характеристика спортсмена. Обґрунтовано що «емоційне «вигорання вспорті» є вкрай складною психофізіологічною реакцією. З одного боку це механізмпсихологічного захисту від стресових факторів професійної діяльності. З іншого боку,синдром емоційного вигорання, відносять до професійних деформацій особистості, щотрактуються як специфічний вид професійної деформації індивідуума.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ковальчук, Зоряна. "ВПЛИВ ОСОБИСТІСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ НА ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ РИЗИКОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРОФЕСІЙ." Psychology of Personality 9, no. 1 (February 20, 2019): 35–44. http://dx.doi.org/10.15330/ps.9.1.35-44.

Full text
Abstract:
У статті теоретично обґрунтовано та емпірично доведено вплив особистісних властивостей на формування професійної деформації працівників ризиконебезпечних професій, зокрема слідчих та опе­рупов­новажених підрозділів національної поліції України. Зазначено, що професійно важливі якості у фахівця розвиваються під час тривалої професійної діяльності, а разом з тим працівник набуває й інших якостей, які деформують особистість. Отже, у процесі професійного становлення відбувається і розвиток різно­манітних професійних деструкцій. З метою виявлення деформаційних процесів працівників правоохоронних ор­ганів різних підрозділів та визначення шляхів їх профілактики авторка провела емпіричне дослідження, ви­­користавши низку психодіагностичних методик, зокрема, «Визначення психічного вигорання» О. О. Ру­ка­виш­­нікова, «Визначення інтегральних форм комунікативної агресивності» В. В. Бойка, «Вивчення ін­те­граль­них акцентуацій особистості» К. Леонгарда, модифікація С. Шмішека, «Особистісний опитувальник» Г. Айзен­ка, опитувальник «Професійне вигорання» (К. Маслач, С. Джексон, адаптовано Н. Є. Водоп’яно­вою). Кореляційний аналіз показав, що у слідчих виявлено професійне «вигорання», пов’язане з психо­емо­ційним виснаженням, особистісним віддаленням, професійною мотивацією, спонтанністю агресії, екст­ра­версією-інтроверсією, редукцією персональних досягнень. В оперуповноважених професійне «вигорання» пов’язане з деперсоналізацією, екстраверсією-інтроверсією, невмінням переключати агресію на діяльність або неживі об’єкти, особистісним віддаленням, ритуалізацією агресії, аутоагресією та емоційним висна­жен­ням. Перспектива досліджень полягає у розробці рекомендацій щодо кадрового відбору на вищевказані професії з урахуванням особистісних властивостей претендентів на посади та профілактиці й вико­рис­танні корекційних методів з метою зниження рівня професійного «вигорання» серед працівників полі­цейських підрозділів та інших ризиконебезпечних професій In the article the author substantiates theoretically and proves empirically the influence of personal qualities on the formation of professional deformation of employees of risky professions, particularly investigators and detectives of the National Police of Ukraine. It is ndicated that professionally important qualities of a specialist are developed during a long professional activity, and at the same time the employee acquires some other qualities that deform the person. Thus, the development of various professional destructions takes place during professional formation. In order to detect the deformation processes of law enforcement officers of different units and determine the ways of their prevention the author conducted an empirical study using a number of psychodiagnostic techniques, such as: "Definition of mental burnout" (O. Rukavishnikov), "Definition of integral forms of communicative aggressiveness" (V. Boyko), "Study of the integral accentuations of a personality" (K. Leonhard, modification of S. Shmyshek), "Personality questionnaire" (G. Eysenk), Questionnaire "Professional burnout" (K. Maslach, S. Jackson, adapted by N. Vodopyanovа). Correlation analysis showed that there was a professional "burnout" in the investigators associated with psychoemotional exhaustion, personal distance, professional motivation, spontaneity of aggression, extraversion-introversion, reduction of personal achievements. Detectives’ professional burnout is associated with depersonalization, extraversion-introversion, inability to switch aggression over activity or inanimate objects, personal distance, ritualization of aggression, auto-aggression and emotional exhaustion. The author expects the prospect of research in developing recommendations on personnel selection for the above-mentioned professions, taking into consideration the personal qualities of applicants for positions and the prevention and use of corrective methods aiming to reduce the level of professional burnout among police officers and other risky professions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ключкович, В. "Подолання деформації професійної правосвідомості суддів як засіб забезпечення ефективності судового правозастосування." Юридичний вісник, no. 1 (August 7, 2020): 312–19. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i1.1639.

Full text
Abstract:
У статті здійснено теорети-ко-правове дослідження причин і напрямів подолання деформації професійної правосвідомості судді. Наголошено, що подолання деформації професійної правосвідомості судді є безумовним фактором підвищення ефективності правозастосовної діяльності органів судової влади. Складна суспільно-політична ситуація, що склалася сьогодні в Україні, сприяє викривленню професійної свідомості суддів, а започаткована судова реформа відбувається на тлі збільшення кількості внутрішніх і зовнішніх загроз для розвитку українського суспільства, держави й особистості. Акцентовано, що ключовими питаннями у визначенні шляхів подолання проблеми деформації професійної правосвідомості є суб'єктивні чинники у механізмі формування професійної правосвідомості судді, їхній вплив на правозастосов-ну діяльність органів судової влади. Підкреслено, що особливий акцент у подоланні деформації професійної правосвідомості суддів як умови підвищення ефективності правоза-стосовної діяльності органів судової влади слід робити на якісній підготовці майбутніх суддів у закладах освіти, психологічній підтримці вже діючих суддів і формуванні загальної культури правосуддя. Розвиток важливих для діяльності судової влади елементів і факторів, включаючи професійну правосвідомість, які суттєвим чином впливають на процес відправлення правосуддя та визначають характер правозасто-совної діяльності органів судової влади, неможливий без урахування психологічних, соціологічних і юридичних елементів професійної правосвідомості судді. Зазначено, що синтез психологічних, соціологічних і юридичних елементів професійної правосвідомості судді у процесі правозастосовної діяльності органів судової влади формує культуру правосуддя. Високий рівень правової культури представників судової системи є найважливішою характеристикою розвиненості судової гілки влади, неодмінною умовою якісної правозастосовної діяльності її представників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Синєокий, Олег. "Індивідуально-психологічні умови професійної деформації слідчого." Психологія і суспільство, no. 1 (31) (2008): 138–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Білай, Дмитро, and Олена Жданова-Неділько. "ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ПЕРУКАРЯ ЯК ФАХІВЦЯ СОЦІОНОМІЧНОЇ СФЕРИ." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 11 (January 20, 2022): 427–33. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.24.12.2021.076.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються особистісно-професійні вимоги до перукаря, що зумовлені соціономічним характером його професійної діяльності. Обґрунтовується необхідність для майбутнього фахівця соціономічної сфери вміння запобігати виникненню особистісних деструкцій під впливом професійних чинників. Аналізується значення в його роботі комунікативної компетентності, що покликана забезпечувати конструктивний характер взаємодії з клієнтом, виступає важливим складником його професійної культури та чинником профілактики особистісних деформацій. Обстоюється важливість застосування в навчальному процесі прийомів комунікативного моделювання як засобу формування індивідуального комунікативного стилю майбутнього майстра-перукаря, інструмента раннього виявлення і коригування хибних комунікативних нахилів. Акцентується необхідність майстерності педагогів професійного (професійно-технічного) закладу освіти у створенні на заняттях професійно орієнтованого комунікативного середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Tabachnikov, Stanislav, Natalia Mikhalchuk, Yevgenii Kharchenko, and Eduard Ivashkevych. "Емпіричне дослідження досвіду рефлексії майбутніх психологів." Psychological Prospects Journal, no. 33 (June 9, 2019): 248–60. http://dx.doi.org/10.29038/2227-1376-2019-33-248-260.

Full text
Abstract:
У статті описано чотири види компетентності, які фасилітують становлення в майбутніх психологів досвіду рефлексії: 1) спеціальна компетентність – володіння власне професійною діяльністю на досить високому рівні, здатність особистості проектувати свій подальший професійний розвиток; 2) соціальна компетентність – володіння прийомами здійснення загальної (групової, кооперативної) професійної діяльності, принципами співпраці, а також прийнятими в цій професії прийомами професійного спілкування, здатність до прийняття соціальної відповідальності за результати своєї роботи; 3) особистісна компетентність – володіння прийомами особистісної презентації та саморозвитку, засобами протистояння професійним деформаціям особистості; 4) індивідуальна компетентність – володіння прийомами самореалізації й розвитку індивідуальності в професійній сфері, готовність до професійного зростання, здатність до індивідуального самозбереження, протистояння професійному вигорянню, уміння раціонально організовувати свою працю, виконання діяльності з позитивною мотивацією, радістю й енергією. Показано, що в такому контексті індивідуальний досвід має ціннісні, рефлексивні, комунікативні, операціональні характеристики. Саме така сукупність параметрів досвіду забезпечує самостійність психолога, його цілеспрямовану діяльність. Описано результати формувального експерименту, який проводили протягом навчання майбутніх психологів експериментальних груп у вищій школі протягом 2017 навчального року. Зі студентами проведено розроблений авторами статті тренінг «Розвиток інтерпретативної компетентності». Наприкінці кожного заняття використано метод наративу з метою відреф­лексування студентами власної діяльності, реконструкції ними усвідомленого сенсу своїх переживань, розуміння сутності й походження актуально функціонуючих інтерпретаційних процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Професійної деформації"

1

Ustymenko, Olena, О. С. Устименко, and ORCID: https://orcid org/0000-0002-5169-0123. "Причини виникнення деформації професійної правосвідомості представників юридичних професій." Thesis, Актуальні питання та проблеми правового регулювання суспільних відносин: Міжнародна науково-практична конференція, м. Дніпро, 2-3 березня 2018 р. – Д.: Громадська організація «Правовий світ», 2018. – С, 2018. http://dspace.univd.edu.ua/xmlui/handle/123456789/3982.

Full text
Abstract:
Устименко О.С. Причини виникнення деформації професійної правосвідомості представників юридичних професій / О.С. Устименко // Матеріали міжнар. наук.-практ. конференції, м. Дніпро: ГО "Правовий світ". - 2018. - С. 10-13
У тезах доповіді автор розглянув поняття деформації правосвідомості та основні причини виникнення цього явища у представників юридичних професій. В тезисах доклада автор рассмотрел понятие деформации правосознания и основные причины возникновения этого явления у представителей юридических профессий. The author paid attention to the definition of legal consciousness deformation. Moreover, the main reasons of appearing legal consciousness deformation of legal profession representatives are considered in the thesis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Савельєва, К. О., and Г. Я. Чалова. "Стресостійкість як необхідна умова адаптації до професійної діяльності у персоналу Державної служби України з надзвичайних ситуацій." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/21188.

Full text
Abstract:
Савельєва, К. О. Стресостійкість як необхідна умова адаптації до професійної діяльності у персоналу Державної служби України з надзвичайних ситуацій: магістерська робота : 231 Соціальна робота / К. О. Савельєва, Г. Я. Чалова ; керівник роботи Чепурна Г. Л. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра креативних індустрій та соціальних інновацій. – Чернігів, 2020. – 103 с.
Сучасні підходи до виявлення особливостей стресостійкості персоналу ДСНС України не вирішують проблеми виявлення соціально-психологічних чинників, які впливають на розвиток професійної деформації у особового складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій та визначення ефективної системи засобів профілактики. У теоретичній частині розкриваються теоретико-методологічні засади стресостійкості персоналу Державної служби України з надзвичайних ситуацій. У практичній частині викладено результати емпіричного дослідження особливостей стресостійкості персоналу державної служби України з надзвичайних ситуацій і розроблено тренінгову програму як засобу формування стресостійкості рятувальників. Наукова новизна й теоретичне значення дослідження полягають у тому, що поглиблено систему знань про сутність, зміст та особливості впровадження засобів профілактики професійної деформації у особового складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій; розроблено тренінгову програму щодо подолання професійної деформації.
Modern approaches to identifying the features of stress resistance of the staff of the SES of Ukraine do not solve the problem of identifying socio-psychological factors that affect the development of occupational deformities in the personnel of the State Emergency Service of Ukraine and determine an effective system of prevention. The theoretical part reveals the theoretical and methodological principles of stress resistance of the staff of the State Emergency Service of Ukraine. In the practical part the results of empirical research of features of stress resistance of the personnel of civil service of Ukraine on emergency situations are stated and the training program as means of formation of stress resistance of rescuers is developed. The scientific novelty and theoretical significance of the study is that the in-depth system of knowledge about the nature, content and features of the introduction of means of prevention of occupational deformity in the personnel of the State Service of Ukraine for Emergencies; developed a training program to overcome occupational deformities.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шатирко, А. Є. "Професійні деформації особистості соціального працівника в сучасних умовах." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/24939.

Full text
Abstract:
Шатирко, А. Є. Професійні деформації особистості соціального працівника в сучасних умовах : випускна кваліфікаційна робота : 231 "Соціальна робота" / А. Є. Шатирко ; керівник роботи А. Д. Мекшун ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра соціальної роботи. – Чернігів, 2021. – 97 с.
Актуальність вичення проблеми професійної деформації особистсті у фахівців соціальної сфери зумовлюється стресогенністю ситуацій, які найчастіше виникають у представників професії типу «людина-людина». Виникнення специфічних проблем у процесі роботи з різними клієнтами зумовлює необхідність шляхів і засобів попередження та подолання даного явища. В розділі 1 магістерської роботи здійснено теоретичний аналіз проблеми професійної деформації у фахівців cоцiальної сфери, визначено ознаки, охарактеризовано стадії розвитку професійної деформації та розроблені зарубіжними вченими моделі. Розкрито сутність профілактики професійної деформації. Розділ 2 присвячений дослідженню рівня та ознак професійної деформації у працівників соціальної сфери в сучасних умовах та аналізу результатів дослідження. У розділі 3 магістерської роботи представлено шляхи удосконалення психопрофілактичної роботи щодо професійної деформації у фахівців соціальної сфери в сучасних умовах. Наукова новизна роботи полягає в обґрунтуванні необхідності систематизації теоретичних підходів до визначення професійної деформації у соціальних працівників; розробці програми профiлактики даного феномену у працівників соціальної сфери.
The urgency of studying the problem of professional deformations among specialists of social sphere are determined by stressogenic situations that often arise among representatives of the profession type "man-man". The rise of specific problems in the process of working with various clients necessitates ways and means of preventing and overcoming professional burnout. In chapter 1 of the master's work carried out a theoretical analysis of the problem of professional deformations among specialists of social sphere, defined by the signs of burnout, is characterized by the stage of development of deformation and developed by foreign scientists model. The essence of prevention of professional deformation. Chapter 2 is devoted to the study of the level and characteristics of professional deformations of social workers and analysis of the research results. In chapter 3 of the thesis presents ways of improvement of psycho-prophylactic work in relation to professional deformations among specialists of social sphere. Scientific novelty of work consists in a substantiation of necessity of systematization of theoretical approaches to the definition of emotional and professional deformations among social workers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лой, Н. А., and А. В. Чмир. "Комунікативна компетентність як професійно важлива якість працівників соціальної роботи." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/21194.

Full text
Abstract:
Лой, Н. О. Комунікативна компетентність як професійно важлива якість працівників соціальної роботи : магістерська робота : 231 Соціальна робота / Н. О. Лой , А. В. Чмир ; керівник роботи Чепурна Г. Л. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра креативних індустрій та соціальних інновацій. – Чернігів, 2020. – 103 с.
Різноманітні підходи до трактування комунікативної компетентності фахівця соціальної роботи свідчать про її недостатню дослідженість. У теоретичній частині розкриваються теоретико-методологічні засади дослідження комунікативної компетентності як професійно важливої риси фахівця соціальної роботи. У практичній частині викладено результати емпіричного дослідження рівня комунікативної компетентності і запропоновано тренінгову програму вдосконалення комунікативних навичок фахівці у галузі соціальної роботи. Наукова новизна й теоретичне значення полягає в тому, що уточнено зміст поняття «комунікативна компетентність» як важливої професійної риси фахівця соціальної роботи; встановлено особливості прояву комунікативних установок фахівців соціальної сфери та розроблено програму соціально-психологічного тренінгу для фахівців соціальної роботи.
Various approaches to the interpretation of the communicative competence of a social work specialist indicate its insufficient research. The theoretical part reveals the theoretical and methodological principles of the study of communicative competence as a professionally important feature of a social worker. The practical part presents the results of an empirical study of the level of communicative competence and offers a training program to improve communication skills of specialists in the field of social work. Scientific novelty and theoretical significance lies in the fact that the meaning of the concept of «communicative competence» as an important professional feature of a social worker is clarified; the peculiarities of the manifestation of communicative attitudes of social specialists are established; a program of social and psychological training for social work specialists has been developed and implemented.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дубинська, А. М. "Основні форми та методи діяльності правоохоронних органів України." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23117.

Full text
Abstract:
Дубинська, А. М. Основні форми та методи діяльності правоохоронних органів України : випускна кваліфікаційна робота : 262 "Правоохоронна діяльність" / А. М. Дубинська ; керівник роботи Н. В. Марущак ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра правоохоронної діяльності та загальноправових дисциплін. – Чернігів, 2021. – 78 с.
Актуальність проблематики даної роботи зумовлена необхідністю ґрунтовного та усебічного аналізу діяльності правоохоронних органів України заради розробки шляхів удосконалення форм та методів даної діяльності. Існує велика кількість законодавчих актів, наукових досліджень та норм права, які регламентують діяльність правоохоронних органів, однак часто виникають суперечності, - вони починаються із визначення самого поняття правоохоронної діяльності, що викликає труднощі у окресленні основних функцій, форм та методів роботи правоохоронців. Такі нюанси можуть призводити до неповного розуміння суті діяльності правоохоронних органів. Мета даного дослідження полягає у вивченні напрацювань, пов’язаних із діяльністю правоохоронних органів в Україні. У 1 розділі роботи досліджується наукова думка щодо форм та методів діяльності правоохоронних органів, а також поняття та сутність форм та методів правоохоронної діяльності. Другий розділ аналізує форми та методи діяльності правоохоронних органів України у сфері публічного управління, забезпечення основних прав і свобод громадян та запобігання здійсненню правопорушень. У 3 розділі розглядаються проблеми застосування правоохоронними органами у своїй діяльності незаконних форм та методів дії, а також проблеми доказової сили інформації, отриманої за допомогою негласних методів діяльності правоохоронних органів України. Наукова новизна роботи поглядає у наданні пропозицій на зверненні уваги на необхідність більш детальної кодифікації нормативної бази щодо негласних форм та методів оперативно-розшукової діяльності.
The urgency of the issues of this work is due to the need for a thorough and comprehensive analysis of the law enforcement agencies of Ukraine in order to develop ways to improve the forms and methods of this activity. There are a large number of laws, research and legal regulations that regulate the activities of law enforcement agencies, but there are often contradictions - they begin with the definition of the concept of law enforcement, which causes difficulties in defining the basic functions, forms and methods of work law enforcement officers. Such nuances can lead to an incomplete understanding of the nature of law enforcement. The purpose of this study is to examine developments related to the activities of law enforcement agencies in Ukraine. Section 1 of the work examines the scientific opinion on the forms and methods of law enforcement, as well as the concept and essence of forms and methods of law enforcement. The second section analyzes the forms and methods of law enforcement agencies of Ukraine in the field of public administration, ensuring the fundamental rights and freedoms of citizens and preventing offenses. Section 3 considers the problems of application of illegal forms and methods of action by law enforcement agencies in their activities, as well as the problems of the probative value of information obtained through covert methods of activity of law enforcement agencies of Ukraine. The scientific novelty of the work looks at the provision of proposals to draw attention to the need for more detailed codification of the regulatory framework for covert forms and methods of operational and investigative activities.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Савчук, Марія Володимирівна. "Психологічна профілактика професійної деформації персоналу Державної аудиторської служби України." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/6426.

Full text
Abstract:
Савчук М. В. Психологічна профілактика професійної деформації персоналу Державної аудиторської служби України : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 053 «Психологія» / наук. керівник Н. О. Мосол. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 132 с.
UA : Робота викладена на 132 сторінки, 2 рисунка, 10 таблиць, 3 додатка. Перелік посилань включає 180 джерел. Об'єкт: професійна деформація персоналу Державної аудиторської служби України. Державні інституції, що забезпечують керованість суспільства, визначають його здатність або нездатність протистояти внутрішнім та зовнішнім викликам. За таких обставин на усіх рівнях державного апарату мають бути високопрофесійні, креативні, нетривіально мислячі, енергійні люди, які здатні очолити складні процеси перетворень і спрямувати зміни у пріоритетних напрямках нарощування потенціалу державних інституцій. Тому особистісний і професійний розвиток державних службовців має бути одним із головних завдань у будь-якій демократичній державі. Саме державні службовці з сукупністю необхідних знань, умінь, з новим аналітичним стилем мислення, які мають управлінську компетентність, творчі, лідерські та моральні якості, з відчуттям патріотизму, толерантності, схильні до самовдосконалення та безперервного підвищення свого професійного рівня здатні забезпечити подальший розвиток суспільства. Наукова новизна роботи полягає у розробці і обґрунтуванні ефективної програми психологічної профілактики професійної деформації персоналу Державної аудиторської служби України.
EN : The work is presented on 132 pages, 2 figures, 10 tables, 3 appendices. The list of links includes 180 sources. Object: professional deformation of the staff of the State Audit Office of Ukraine. State institutions that ensure the manageability of society determine its ability or inability to withstand internal and external challenges. Under such circumstances, there should be highly professional, creative, non-trivial-minded, energetic people at all levels of the state apparatus who are able to lead complex processes of transformation and direct changes in priority areas for building the capacity of state institutions. Therefore, the personal and professional development of civil servants should be one of the main tasks in any democratic state. It is civil servants with a set of necessary knowledge, skills, with a new analytical style of thinking, who have managerial competence, creative, leadership and moral qualities, with a sense of patriotism, tolerance, prone to self-improvement and continuous improvement of their professional level. The scientific novelty of the work lies in the development and justification of an effective program of psychological prevention of professional deformation of the staff of the State Audit Office of Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лісова, Анна Олегівна. "Емоційне вигорання як форма професійної деформації у працівників соціальних служб." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2687.

Full text
Abstract:
Лісова А. О. Емоційне вигорання як форма професійної деформації у працівників соціальних служб : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 231 "Соціальна робота" / наук. керівник О. П. Масюк. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 81 с.
UA : Мета дослідження: виявити основні засади протікання емоційного вигорання як форми професійної деформації у працівників соціальних служб. Об’єкт дослідження: форми професійної деформації працівників соціальних служб. Предмет дослідження: емоційне вигорання як форма професійної деформації працівників соціальних служб. Методи дослідження: аналіз, синтез, індукція, дедукція, структурно-функціональний, аналіз статистичних даних. Новизна дослідження: розробка програми подолання емоційного вигорання як форми професійної деформації у працівників соціальних служб. Гіпотеза: важливим фактором деформації працівника соціальної служби є емоційне вигорання, що виявляється в дегуманізації, зниженні самооцінки своєї компетентності, зниженні робочої продуктивності. Висновки: 1. Є відмінності у вираженості синдрому емоційного вигорання працівників служби зайнятості м. Запоріжжя зі стажем роботи до 5 років, від 6 до 10 років та більше 10 років. У тих, хто працює в організації більше 10 років, в більшій мірі виражені симптоми незадоволеності собою, і переживання психотравмуючої ситуації, тобто вони схильні до формування фрустраційних станів, обумовлених неможливістю вплинути на ситуацію, викликаючи невдоволення собою, професійною діяльністю, виконуваними обов'язками. 2.Працівники соціальних служб схильні до захисту своєї стратегії, не проявляючи належного емоційного ставлення до клієнта і прояву негативізму на рівні фізичного і психічного самопочуття. Відзначається вираженість симптому емоційної відстороненості, який проявляється в повному виключенні емоцій зі сфери професійної діяльності.
EN : Research purpose is to identify the basic principles of emotional burnout as a form of professional deformation among social workers. Research object is the forms of social workers’ professional deformation. Research subject is emotional burnout as a form of professional deformation of social workers. Research methods are analysis, synthesis, induction, deduction, structural and functional, statistical data analysis. Research novelty lies in developing a program for overcoming emotional burnout as a form of professional deformation among social workers. Research hypothesis is that emotional burnout is an important factor in the deformation of a social worker, which is manifested in dehumanization, decrease in self-esteem of one’s competence, as well as in work productivity. Conclusions: 1. There are differences in the severity of emotional burnout syndrome of employment service workers who are up to 5 years of service, 6 to 10 years and more than 10 years in Zaporizhzhya. Those who work in organization for more than 10 years have more severe symptoms of dissatisfaction with themselves and psycho-traumatic situation experiences, that is, they are prone to the frustration conditions formation caused by inability to influence the situation, which leads to dissatisfaction with themselves, their professional activities and responsibilities. 2. Social workers are inclined to defend their strategy without showing proper emotional attitude to the client and displaying negativity at the level of physical and mental health. There is an emotional detachment symptom, which is manifested in the complete exclusion of emotions from the sphere of professional activity.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Павліченко, Ілона Андріївна. "Психологічні особливості емоційного вигорання педагогів та шляхи його профілактики." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/4761.

Full text
Abstract:
Павліченко І. А. Психологічні особливості емоційного вигорання педагогів та шляхи його профілактики : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 053 «Психологія» / наук. керівник Н. М. Макаренко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 82 с.
UA : Робота виклади на 82 сторінках, 6 рисунків, 6 таблиць. Перелік посилання включає 72 джерела. Об’єкт дослідження - професійні деформації у системі професій «людина-людина». Нова українська школа, гуманізація сфери освіти, ґрунтовна перебудова підходів до навчання та виховання виділяють центральною проблемою підвищення ефективності навчального процесу людський фактор як основний у системі соціальних відносин. Саме цей фактор спрямовує, регулює й контролює систему людських взаємин, а також когнітивну та емоційну складові взаємодії між учнем і педагогом. Але, зазвичай, в центр проблеми ставиться особистість дитини («дитиноцентризм»), на якій зосереджені всі учасники навчального процесу, і тільки потім згадується особистість педагога, який безпосередньо працює з дітьми. Але наразі саме педагогічний працівник є об’єктом тиску таких негативних явищ як нестабільність життя, невизначеність майбутнього, епідемія коронавірусу тощо. Тому, як наслідок, продовжують загострюватися проблеми у емоційні сфері педагога, що впливає на якість його професійної діяльності та сприяє появі емоційного вигорання. Емоційне вигорання – це синдром, який розвивається під впливом хронічного стресу і постійного навантаження, що призводить до виснаження емоційно-енергетичних та особистісних ресурсів людини. Емоційне вигорання виникає в результаті накопичення негативних емоцій без можливості запобігти тиску негативних факторів та нездатності (на основі незнання) шляхів профілактики означеного феномену. Наукова новизна систематизовано чинники виникнення синдрому емоційного вигорання серед педагогічних працівників закладів різного типу промислового міста; виявлено шляхи активізації чинників виникнення синдрому емоційного вигорання; розроблено та апробовано авторську програму профілактики емоційного вигорання серед педагогічних працівників.
EN : The work is presented on 82 pages, 6 figures, 6 tables. The list of references includes 72 sources. The object of research is professional deformations in the system of professions "man-man". The new Ukrainian school, the humanization of education, a thorough restructuring of approaches to teaching and education highlight the central problem of improving the efficiency of the educational process, the human factor as a major in the system of social relations. It is this factor that directs, regulates and controls the system of human relationships, as well as the cognitive and emotional components of the interaction between student and teacher. But, usually, the center of the problem is the child's personality ("child-centeredness"), on which all participants in the educational process are concentrated, and only then the personality of the teacher who works directly with children is mentioned. But now it is the educator who is under pressure from such negative phenomena as life instability, uncertainty about the future, the coronavirus epidemic, and so on. Therefore, as a result, problems in the emotional sphere of the teacher continue to worsen, which affects the quality of his professional activity and contributes to the emergence of emotional burnout. Emotional burnout is a syndrome that develops under the influence of chronic stress and constant stress, which leads to depletion of emotional, energy and personal resources. Emotional burnout occurs as a result of the accumulation of negative emotions without the ability to prevent the pressure of negative factors and the inability (based on ignorance) of ways to prevent this phenomenon. Scientific novelty systematizes the factors of emotional burnout among teachers of various types of industrial cities; identified ways to activate the factors of emotional burnout; the author's program of prevention of emotional burnout among pedagogical workers is developed and tested.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чернов, Віталій Дмитрович. "Психологічне забезпечення оперативно-розшукової діяльності: правовий аспект." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2498.

Full text
Abstract:
Чернов В. Д. Психологічне забезпечення оперативно-розшукової діяльності : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 262 "Правоохоронна діяльність" / наук. керівник О. В. Мельковський. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 109 с.
UA : Кваліфікаційна робота складається 109 сторінок, містить 84 джерела використаної інформації.В даний час інтенсивно розвивається оперативно-розшукова психологія. Виникнувши як прикладна дисципліна на стику юридичної і психологічної наук, вона покликана виявляти і пояснювати специфічні психологічні феномени, механізми і закономірності, що виявляються в оперативно-розшуковій діяльності, озброювати практичних працівників науково обґрунтованими психологічними методиками і рекомендаціями. Метою кваліфікаційної роботи є концептуальний аналіз розвитку та необхідності психологічного забезпечення оперативно-розшукової діяльності. Об’єктом дослідження даної кваліфікаційної роботи є суспільні відносини у сфері психологічного забезпечення оперативно-розшукової діяльності. Предметом дослідження є особливості психологічного забезпечення оперативно-розшукової діяльності.
EN : The qualification paper consists of 109 pages, contains 84 sources of information used. Currently, intensively investigative psychology is developing. Emerging as an applied discipline at the intersection of legal and psychological sciences, it aims to identify and explain the specific psychological phenomena, mechanisms and patterns that are found in the operational search activities, to equip practitioners with scientifically substantiated psychological methods and recommendations. The purpose of the qualification work is a conceptual analysis of the development and the need for psychological support for operational and search activities. The object of study of this qualification work is public relations in the field of psychological support of operational search activity. The subject of the study is the peculiarities of psychological support for operational search activities.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Професійної деформації"

1

Великодна, М. С. Професійна деформація особистості майбутнього психолога як наукова проблема. КПІ ДВНЗ “КНУ”, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/179.

Full text
Abstract:
Подано теоретико-методологічний аналіз професійної деформації особистості. Констатовано наявність усталених конотатів цього поняття. Акцентовано особливу увагу на професійній деформації як відчуженні від Самості на користь професії. Розкрито характерні ознаки професійної деформації та її форми і види. Проаналізовано особливості професійної деформації особистості майбутнього психолога. Визначено основні завдання вищої школи в питанні професіоналізації майбутнього психолога.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Медведєв, В. С. Проблеми професійної деформації співробітників органів внутрішніх справ (теоретичні та прикладні аспекти). Київ, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Петренко, О. В. Професійна деформація особистості та шляхи профілактики в умовах військової служби. Київ, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Професійної деформації"

1

Михайлишин, У. Б. "Теоретичний аналіз професійної деформації особистості психолога." In PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: THE ART OF TEACHING AND LEARNING. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-041-4-32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography