Academic literature on the topic 'Процес переходу'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Процес переходу.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Процес переходу"

1

Kulman, S. M. "Базові моделі кінетики деформування-руйнування деревних композиційних матеріалів". Scientific Bulletin of UNFU 29, № 7 (2019): 134–41. http://dx.doi.org/10.15421/40290727.

Full text
Abstract:
Існуючі наразі моделі кінетики деформування і руйнування пов'язані здебільшого з описом переходу з незруйнованого стану матеріалу в зруйнований в одну стадію. Це належить як до класичних теорій міцності, зокрема і кінетичної теорії міцності, так і до теорій і моделей розсіяного накопичення пошкоджень (Continuum Damage Mechanics, CDM). Метою цього дослідження було створення базових моделей кінетики деформування-руйнування (ДР), які описують цей процес у вигляді декількох послідовних переходів окремих структурних елементів (СЕ), у матеріалі, що деформується в часі з одного реологічного стану в інший. Для опису цього процесу залучено апарат формальної кінетики, який дає змогу, знаючи швидкість переходу СЕ з одного реологічного стану в інший, спрогнозувати час досягнення критичної концентрації зруйнованих СЕ. Встановлено, що процес ДР можна розглядати як процес поступового переходу СЕ спочатку пружного стану у в'язкопружний і потім зруйнований. Причому цей перехід може відбуватися як послідовно, так і паралельно. Таким чином, у процесі руйнування постійно змінюється число, а отже, і концентрація СЕ, які перебувають у різних реологічних станах. Зміну концентрації того чи іншого СЕ можна визначити експериментально способом вимірювання величин, що корелюють з параметрами ДР того чи іншого виду деформації тіла. При цьому загальне число елементів структури, що перебувають у різних станах, згідно із законом збереження мас у кожен момент часу ДР має залишатися постійним. Вперше запропоновано двостадійну нелінійну кінетичну модель втрати ресурсу за повзучості композиційних матеріалів на підставі деревини. Застосування методів формальної кінетики під час моделювання фізико-хімічних процесів, які відбуваються під час ДР, дає змогу будувати багатостадійні кінетичні моделі. Застосування методу базових діаграм деформування у поєднанні з двостадійним описом процесу накопичення пошкоджень дає змогу збільшити точність прогнозу допустимого часу за різних схем навантаження під час повзучості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Konnova, Nina, Oleh Kuz та Valentin Cheshko. "МЕХАНІЗМ ТРАНСБІОПОЛІТИЧНОГО ПЕРЕХОДУ У ГЕОПОЛІТИЦІ". Філософія та політологія в контексті сучасної культури 14, № 2 (2022): 110–18. http://dx.doi.org/10.15421/352230.

Full text
Abstract:
Постановка проблеми. Процес глобальної еволюції досяг епохи антропоцену. Цей факт практично одночасно породив одразу два кардинальні, нерозривно пов’язані між собою імперативи в ідеолого-світоглядному базисі сучасної цивілізації: по-перше, відчуття того, що нова геологічна епоха вимагає і принципово нових алгоритмів, що спрямовують практичну діяльність та її теоретичне осмислення, обґрунтування у всіх сферах політичної реальності, з неминучим виходом на рівень міжнародних відносин та геополітики; по-друге, зміст категорій АНТРОПОЦЕН і (ГЛОБАЛЬНА) КРИЗА перетинається настільки різноманітно і широко, що утворює практично нероздільну логічно і ментально амальгаму. Метою цієї публікації є виявлення власне політичних аспектів інтеграції нової біополітичної проблематики у життя сучасного соціуму. Зміст терміну біополітика нині не формалізовано остаточно. У нашій концепції біополітика визначається як процеси реалізації біовлади, тобто здатність (пряма чи опосередкована) владних структур соціуму контролювати та маніпулювати відправленням біологічних функцій окремих індивідуумів. На основі поєднання методів концептуального, дискурсивного та еволюційно-антропологічного аналізу (концепцій еволюційної стратегії та культурно-екологічної ніші) виявляються можливі сценарії майбутнього розвитку політичного процесу на внутрішньодержавному та міжнародному рівнях. Досліджено механізм трансбіополітичного переходу – інклюзії цивілізаційної та біологічної еволюції у політичний процес. У підсумку формулюється зміст категорії «трансбіополітика» як основного елемента раціоналізації глобально-еволюційного процесу в світі, що глобалізується. Трансбіополітика у нашому розумінні є міжнародно-політичною проблематикою, пов’язаною з раціоналізацією глобального еволюційного процесу. Технологізація глобального еволюційного процесу, вибір чинних технологічних проектів і форм їхнього інституційного забезпечення визначається, переважно, гео- та біополітичною мотивацією місцевих еліт та наявними в їх розпорядженні гуманітарними та іншими конвергентними технологіями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Заїка, Сергій, та Кирил Щербина. "ДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ КУЛЬКОВО-КЛИНОВОГО ХОНУ В ЗОНІ МАЛИХ ПЕРЕМІЩЕНЬ". Herald of Khmelnytskyi National University. Technical sciences 337, № 3(2) (2024): 250–54. http://dx.doi.org/10.31891/2307-5732-2024-337-3-37.

Full text
Abstract:
Покращення функціональних показників машин, механізмів та обладнання, яке набуло значного розповсюдження в сучасному машинобудуванні можливе за рахунок удосконалення операцій фінішної обробки. Одним з головних показників, котрий забезпечить підвищення функціонування гідравлічних машин та паливної системи двигунів внутрішнього згорання є якість виготовлення деталей їх керуючої апаратури. Показниками якості в даному випадку виступають шорсткість поверхні та наявність макронерівностей. Забезпечення обумовлених показників якості в процесі обробки отворів на фінішних етапах залежить від хонінгування отворів. Впливати на отримання обумовлених показників якості можливо за рахунок гнучкості процесу хонінгування отворів. Гнучкість процесу хонінгування отворів полягає у можливості варіювання показників обробки в залежності від наявних геометричних відхилень. Одним із головних недоліків існуючого процесу хонінгування отворів є конструкція традиційних хонінгувальних головок, які базуються на основі розтискного клину, за рахунок котрого здійснюється регулювання радіального розміру та створення питомого тиску на поверхню, що оброблюється. Також необхідно враховувати той фактор, що процес регулювання радіального розміру відбувається в зоні малих переміщень, що передбачає функціонування обумовленого розтискного клину традиційної хонінгувальної головки в межах переходу від статичного до кінетичного тертя. В статті запропонована конструкція хонінгувальної головки, котра передбачає перехід від тертя ковзання до тертя кочення із забезпеченням умов самогальмування розтискного клину для утворення питомого тиску на поверхню, що оброблюється. В результаті проведених досліджень наведено порівняння функціонування традиційної хонінгувальної головки та кульково-клинового хону в умовах динаміки. Отримані перехідні та логарифмічно-частотні характеристики свідчать про зменшення впливу дії сил тертя на процес регулювання радіального розміру в процесі обробки. Обумовлені зміни стали можливі за рахунок переходу від тертя ковзання до тертя кочення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Корецька, Наталія, Ігор Констанкевич, Лілія Вірун та Богдан Мартинюк. "ПРОЦЕС ЗЕЛЕНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ В ЗВО". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, № 107 (2024): 73–81. https://doi.org/10.31713/ve320248.

Full text
Abstract:
У статті досліджується процес управління зеленою трансформацією в ЗВО, визначено елементи зеленого менеджменту: цілі, критерії, ресурси, можливості та перешкоди досягнення ЦСР. ЗВО мають потенціал для стимулювання зеленого переходу через навчання, дослідження та поширення кращих практик досягнення ЦСР. Визначено, що чинники зеленої трансформації на організаційному, місцевому та національному рівнях впливають на формування шляхів переходу до стійкості. У дослідженні використовувалася описова методологія на основі огляду відповідної літератури для отримання інформації про менеджмент зеленої трансформації та переходу на сталий розвиток; статистична методологія для збору даних про вплив практик зеленого переходу на сталий розвиток в університетах. Результати дослідження сприятимуть удосконаленню процесу зеленої трансформації, формуванні стратегії досягнення ЦСР в ЗВО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дяків, Віталій. "ПЕРЕХІД ВІД ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ ДО ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ ДЕРЖАВИ В КОНТЕКСТІ ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ПОЛІТИЧНИХ ТЕНДЕНЦІЙ: НА ПРИКЛАДІ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, НІМЕЧЧИНИ ТА ФРАНЦІЇ". Молодий вчений, № 9 (97) (30 вересня 2021): 133–37. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-9-97-27.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто та вивчено процес переходу від централізації до децентралізації влади на прикладі європейських держав та в контексті загальноєвропейських політичних тенденцій. Автором проаналізовано зародження децентралізаційних процесів від епохи Середньовіччя до вчень дослідників епохи Відродження та робіт науковців ХІХ-ХХІ століть, детально вивчено досвід Великобританії, Німеччини та Франції у процесі переходу від централізованих держав до децентралізованих. В роботі запропоновано авторський розподіл процесу децентралізації влади на періоди з коментарями, ознаками та висновками до кожного з них. Окрім того, в статті вивчено роль та вплив Ради Європи і Європейської хартії місцевого самоврядування на розвиток та становлення місцевого самоврядування в Європі та, зокрема, в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Krivchik, G. G. "Оcновні загальнонаукові методи дослідження в історичних науках". Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, № 12 (2018): 55–61. http://dx.doi.org/10.15421/1717165.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання про застосування двох пар основних загальнонаукових методів пізнання – аналізу і синтезу, індукції та дедукції – в історичних дослідженнях. Наведено приклади використання означених методів видатними вітчизняними істориками. Стверджується, що аналітичний метод, який означає розбирання, розчленування цілого на складові частини, допомагає виокремлювати в об’єкті історичного дослідження передусім такі проблеми, як розвиток економічних і політичних відносин, внутрішньої і зовнішньої політики держави, культурні процеси, а також питання політичної, громадської, науково-педагогічної, просвітницької, підприємницької (тощо) діяльності історичної особи. Щодо синтезу, то застосування цього методу в історичних науках передбачає визначення предмету дослідження (явища), відбір необхідного фактичного матеріалу та розкриття предмету дослідження за наміченим сюжетом. Індукція передбачає перехід у процесі пізнання від окремого знання до загального, від накопичених у процесі пізнання достовірних окремих фактів до встановлення певних закономірностей історичного процесу, формулювання законів, які, у свою чергу, сприяють пізнанню окремих явищ, фактів, процесів, тобто слугують основою дедукції – переходу від загального до окремого. Тим самим дедуктивний метод значно полегшує і прискорює процес історичного дослідження та забезпечує зображення певного історичного явища на тлі загальних історичних процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Zahvoyska, Lyudmyla, та Olha Bletska. "Моделювання процесу енергетичного переходу методом системної динаміки: енергетичні кооперативи як інструмент переходу до сталого використання деревної біомаси в житловому секторі". Наукові праці Лісівничої академії наук України, № 19 (26 грудня 2019): 187–98. http://dx.doi.org/10.15421/411941.

Full text
Abstract:

 Домінуюча парадигма енергогенерування централізована, високовуглецева і породжує енергетичну бідність. Імператив глобальної зміни клімату пріоритезує процес енергетичного переходу, одним із аспектів якого є стале енергетичне використання деревної біомаси. Обґрунтовано необхідність трансформації енергетичного сектора шляхом використання холістичних методів дослідження і деліберативних методів прийняття рішень. Побудовано причинно-наслідкову модель процесу енергетичного переходу і потокову модель поширення екоінновацій для процесу формування енергетичних кооперативів. За результатами регресійного аналізу макроекономічних показників глобальної конкурентоспроможності країн виконано параметризацію потокової моделі для умов України. За результатами моделювання, проведеного з використанням цієї моделі, встановлено, що процес формування енергетичних кооперативів відбуватиметься повільно, насамперед – через неефективність інституцій. Однак відповідно до здійсненого нами опитування в м. Борислав встановлено, що 18,1 % респондентів знайомі з концепцією енергетичних кооперативів, з яких кожен п’ятий готовий вкласти власні кошти в їхній розвиток, близько половини опитаних бажають змінити системи опалення в своїх помешканнях, що значно простіше зробити членам кооперативів. Використовуючи причинно-наслідкову модель, протестовано запропоновані нами SWOT-стратегії процесу покращення енергетичного використання деревної біомаси в житловому секторі, визначено додаткові важелі впливу, виявлено потенційні небажані наслідки і джерела непевності, що сприятиме глибшому розумінню і кращому управлінню процесом енергетичного переходу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Zinich, P. P., V. M. Pushkarev, M. Yu Bolgov, B. B. Guda та V. V. Pushkarev. "Молекулярні механізми утворення метастазів. Маркери метастазування при карциномах щитоподібної залози (огляд літератури)". Endokrynologia 25, № 3 (2020): 227–42. http://dx.doi.org/10.31793/1680-1466.2020.25-3.227.

Full text
Abstract:
Метастази є причиною 90% смертей від солідних пухлин. Процес метастазування передбачає вихід ракових клітин із первинної пухлини, їх перехід у кровоносну, або іншу транспортну систему і, нарешті, колонізація та проліферація у віддаленому органі. В огляді описано процес розвитку метастатичної клітини, зумовлений генетичними, епігенетичними, позиційними змінами, сигналами оточуючих клітин. Під час епітеліально-мезенхімального переходу пухлинні клітини частково і тимчасово дедиференціюються, змінюють свою форму в бік неполяризованої, рухливої, веретеноподібної клітини. Цей перехід дає можливість налагодити експресію генів та придбати фенотип стовбурових клітин. Розглядаються також механізми мобільності та інвазивності пухлинних клітин, процеси інтравазації, транспортування, хомінгу. Значна увага приділена утворенню пре-метастатичної ніші, яка характеризується імуносупресією, запальними процесами, інтенсивним ангіогенезом, пермеабілізацією судин, активним лімфангіогенезом, специфічним органотропізмом та високою ефективністю перепрограмування. Детально проаналізований процес колонізації метастатичної ніші пухлинними клітинами, участь у ньому клітин імунної системи, інших клітин крові, прогеніторів кісткового мозку, екзосом, які утворюються в оточенні первинної пухлини, метаболічних ферментів та прозапальних цитокінів. Акцент зроблено на процес метастазування пухлин щитоподібної залози (ЩЗ). Наведені та проаналізовані основні маркери метастазування для карцином ЩЗ для всіх етапів метастатичного каскаду. Описані супресори метастазування, оцінений вплив мікрооточення пухлини, значення запальних процесів та інших патологій у виникненні і про-гресії карцином ЩЗ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дудченко, Сергій Валерійович. "УДОСКОНАЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ НАВІГАЦІЙНОЇ ОБСТАНОВКИ ДЛЯ ПЛАНУВАННЯ ГАРАНТОВАНОЇ СМУГИ ПРОВОДКИ ТА ПЛАНУВАННЯ ОПТИМАЛЬНОГО МАРШРУТУ ПЕРЕХОДУ СУДЕН". Vodnij transport, № 2(38) (11 грудня 2023): 277–85. http://dx.doi.org/10.33298/10.33298/2226-8553.2023.2.38.29.

Full text
Abstract:
Систематичний процес планування забезпечує розробку детального і відповідного плану переходу, що дозволяє судноводію завчасно реагувати на критичні ситуації та важливі зони у процесі руху судна. Процес оцінки полягає у зборі, обробці та аналізі всієї інформації про навігаційну обстановку. Даний процес дозволяє судноводію чітко і точно визначати й окреслювати всі зони, в яких можуть виникнути небезпечні ситуації. Навігаційна обстановка характеризується високою інтенсивністю територіальної активності (вантажні та пасажирські перевезення, видобуток корисних копалин, дослідження, оборонна діяльність, рибний промисел, тощо), множиною навігаційних небезпек (дно має складний рельєф, малі глибини, лід, течії, вплив суші) та мінливістю гідрометеорологічних умов. На ходовому містку для відображення та аналізу територіальної ситуації використовуються різні геоінформаційні засоби. Особливістю суднових геоінформаційних систем є їхня орієнтація на вирішення широкого кола задач. Проте, для реалізації цілісного та систематичного підходу щодо реалізації концепції e-Navigation. Необхідно виконувати гармонізований збір, інтеграцію, обмін, подання та аналіз навігаційної інформації між судном та береговими службами за допомогою електронних засобів. Тому доцільно розглянути можливість створення апарату формалізації навігаційної обстановки, що дозволяє однозначно розділити інформацію та механізми її обробки у процесі моделювання. В роботі удосконалено математичну модель навігаційної обстановки для планування гарантованої смуги проводки та планування оптимального маршруту переходу суден, основу якої, на відміну від відомих, складає формалізм дискретних дієвих систем з елементами нечіткого логічного виведення, що дозволяє підвищити оперативність і точність моделювання складної навігаційної обстановки з великою кількістю навігаційних небезпек. Ключові слова:voyage planning, e-Voyage, e-Navigation, навігаційна обстановка, маршрут переходу, смуга проводки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

СІДЕНКО, Володимир. "ВИКЛИКИ І МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ СТІЙКОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛЬНОГО ТРАНЗИТУ". Economy of Ukraine 67, № 1(746) (2024): 3–39. http://dx.doi.org/10.15407/economyukr.2024.01.003.

Full text
Abstract:
Показано, що сутність (глибинну основу) змін у сучасному світі формує процес переходу до якісно нового глобального устрою, обумовлений складним поєднанням і взаємодією низки потужних чинників природного, технологічного і суспільно-політичного характеру. Цей перехід є незворотним і відбуватиметься протягом відносно тривалого (два-три десятиліття) часу, породжуючи суттєві невизначеності, ризики і загрози для розвитку. Це істотно підвищує значення параметрів стійкості (resilience) соціально-економічних систем.
 Глобальний перехідний процес має надзвичайно комплексний характер і спричиняє переосмислення методологічних підходів до формування політики і стратегії економічного розвитку. Гранично важливим принципом стає розуміння процесу змін як нелінійного за своїм характером і такого, у якому відбувається складне поєднання процесів руйнування і творення. Процес глобального переходу (транзиту) супроводжується істотними змінами в співвідношенні сил, реструктуризацією глобальних і макрорегіональних виробничих ланцюгів і ринків, відчутними зрушеннями в структурах економіки на основі нових технологій і принципів ефективності просторового розміщення виробництва.
 Глобальні виклики, ризики і загрози матимуть суттєвий, але специфічний вплив на економічний розвиток України в повоєнний період, що вимагатиме застосування не лише глобально узгоджених, але й ендогенно генерованих заходів реагування. На особливу увагу заслуговують можливе посилення посух, архаїчна структура включення в міжнародний обмін, реальні перспективи втрати або значного зменшення транзитного потенціалу по лінії Схід – Захід, недостатність розвитку власного науково-технологічного потенціалу й еміграція висококваліфікованих кадрів.
 Наявні в Україні засади формування стратегій економічного розвитку є неефективними, морально застарілими і мають бути істотно скориговані. Вони повинні базуватися на активному формуванні сприятливого екосередовища та інститутах підтримки розвитку, принципах багаторівневого управління, значному посиленні відкритості процесів державного управління для взаємодії з недержавними учасниками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Процес переходу"

1

Пермяков, Є. О., Андрій Русланович Рузметов та Фатима Магометбіївна Євсюкова. "Переваги модульного проектування процесу підготовки основного переходу". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49057.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Довгалюк, Оксана Миколаївна, та К. І. Снігур. "Особливості реформування енергоринку України". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48723.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельніков, Р. О. "Дослідження впливу модуля зсуву на процеси межового тертя поверхні льоду". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87413.

Full text
Abstract:
Магістерська робота присвячена дослідженню розм’якшення льоду при терті, що відбувається в наслідок мимовільного виникнення деформації зсуву. В ході роботи була описана модель перетворення за допомогою рівняння Кельвіна-Фойгта для в’язкопружного середовища та рівняння теплопровідності. Також враховано вплив деформації модуля зсуву та флуктуацій параметра порядку, спряженого поля і керуючого параметра на процеси на поверхні льоду з використанням масштабного коефіцієнту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Журавель, А. В. "Оптимізація бухгалтерських процесів при переході на МСФЗ". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71029.

Full text
Abstract:
У роботі було проаналізовано передумов до переходу на міжнародні стандарти фінансової звітності, вивчено досвід інших країн в переході на міжнародні стандарти фінансової звітності, а також узагальнено основні виклики процесу переходу. Проведено аналіз та порівняння різних підходів щодо переходу на міжнародні стандарти, проведено трансформацію вхідного балансу на прикладі окремо взятого підприємства, виведено окремі коригування, котрі необхідно зробити для правильного відображення операцій підприємства у фінансовій звітності. Дослідження проведено з використанням методів аналізу, синтезу, систематизації, аналітичних методів, методу порівняння. Оцінено ефекти від переходу на міжнародні стандарти на основі фінансових показників підприємства, проаналізовано їх зміну, визначено основні шляхи удосконалення процесу переходу на міжнародні стандарти та узагальнено напрямки оптимізації бухгалтерських процесів при переході на міжнародні стандарти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Антоненко, А. І., та В. Г. Невежин. "Вплив нелінійності опору колекторного переходу на початок процесу самозбудження генератора постійного струму". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/6758.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Краснитський, С. М. "Про визначення параметрів процесу з незалежними значеннями за допомогою деякого граничного переходу". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19340.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Верховодов, М. П. "Нерівноважні процеси в плавних гетероструктурах з різнодолинним переходом та градієнтним легуванням". Дис. канд. фіз.-мат. наук, КУ ім. Т.Шевченка, 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гвоздик, Олег Иванович. "Диалектика разума и рассудка в процессе перехода от теории к практике". Дис. канд. філос. наук, МВ ССО УССР, КГУ, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Литвиненко, Ярина Миколаївна, Ярина Николаевна Литвиненко та Yaryna Mykolaivna Lytvynenko. "Фізичні процеси в приладових структурах з перпендикулярною магнітною анізотропією". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44624.

Full text
Abstract:
Дисертацію присвячено комплексному дослідженню структурних, магнітних та магніторезистивних властивостей тонкоплівкових систем з перпендикулярною магнітною анізотропією: мультишарів Co/Ni, спін-вентилів та магнітних тунельних переходів на їх основі, а також епітаксійних тунельних переходів на основі Fe та MgO. У роботі визначені оптимальні умови формування плівкових систем з ПМА та досліджена їх кристалічна структура. Вперше досліджено магнітні та магніторезистивні властивості тунельних переходів на основі мультишарів [Co/Ni]n та аморфного бар’єру Al2O3 у випадку паралельної та ортогональної орієнтації спонтанної намагніченості електродів. Аналіз результатів дослідження тунельних переходів V/Fe/MgO/Fe/Co дозволив визначити умови виникнення явище квантової ями на інтерфейсі V/Fe, встановити залежність ПМА ультратонкого шару Fe від полярності та значення напруги зміщення. Для магнітних тунельних переходів на основі Fe та MgO з ортогональною орієнтацією намагніченості електродів досліджено залежність опору від часу дії напруги та встановлено фактори, що викликають нестабільність опору.<br>Диссертация посвящена комплексному исследованию структурных, магнитных и магниторезистивных свойств тонкопленочных систем с перпендикулярной магнитной анизотропии: мультислоев Co/Ni, спин-вентилей и магнитных туннельных переходов на их основе, а также эпитаксиальных туннельных переходов на основе Fe и MgO. В работе определены оптимальные условия формирования пленочных систем с ПМА и исследована их кристаллическая структура. Впервые исследованы магнитные и магниторезистивные свойства туннельных переходов на основе мультислоев [Co/Ni]n и аморфного барьера Al2O3 в случае параллельной и ортогональной ориентации спонтанной намагниченности электродов. Анализ результатов исследования туннельных переходов V/Fe/MgO/Fe/Co позволил определить условия возникновения явления квантовой ямы на интерфейсе V/Fe, определить зависимость ПМА ультратонкого слоя Fe от полярности и значения напряжения смещения. Для магнитных туннельных переходов на основе Fe и MgO с ортогональной ориентацией намагниченности электродов исследована зависимость сопротивления от времени действия напряжения и определены факторы, вызывающие нестабильность сопротивления.<br>The thesis is devoted to complex research of structural, magnetic and magneto-resistive properties of thin film systems with perpendicular magnetic anisotropy (PMA): multilayers Co/Ni, the spin-valves and magnetic tunnel junctions (MTJ) on their basis, as well as epitaxial tunnel junctions based on Fe and MgO. The thesis shows the optimal conditions for the formation of film systems with PMA and studies their crystal structure. The magnetic and magnetoresistive properties of tunnel junctions based on multilayers [Co/Ni]n and amorphous Al2O3 barrier in the case of parallel and orthogonal orientation of the electrodes magnetization were obtained and studied for the first time. Overall, the received results provide encouragement that it will be possible to achieve larger PMA and TMR values for Co/Ni-based magnetic tunnel junction with both PMA electrodes. MTJs with orthogonal magnetic geometry have possible use in sensors, OST-MRAM, and RF oscillator. The analysis of the study results of V/Fe/MgO/Fe/Co tunnel junction with the in plane magnetization of the both electrodes allows determining the conditions for the occurrence of the quantum well effect at the V/Fe interface. This phenomenon can be used for TMR value increasing. In the case of MTJ with one PMA-electrode, PMA dependence of the ultrathin epitaxial Fe layer on the polarity and value of the bias voltage was determined. Only positive bias tunes the ultrathin Fe layer anisotropy and negative bias has no influence on it. For magnetic tunnel junctions based on Fe and MgO with orthogonal electrodes magnetization orientation the dependence of the resistance on the bias duration was investigated and the factors causing instability resistance were considered. At the switching from positive to negative voltage (and vice-versa) with the same amplitude, the MTJ resistance changes in two steps: a sharp change and a much slower resistance variation over a few minutes to a few hours depending on the voltage amplitude and the temperature. This process is thermally activated that can be related to a single energy barrier. Furthermore it has been shown that the resistance change is not correlated to a change in soft electrode anisotropy so that Fe–O bonds at bottom Fe/MgO interface are not at the origin of the resistance change.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Яманов, И. Л. "Неравновесные электронные процессы в транзисторных слоистых структурах с поверхностно-барьерным переходом". Дис. канд. фіз.-мат. наук, Кубанский гос. ун-т, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Процес переходу"

1

Ellis, Andrew. Смешанные Избирательные Системы: Разработка И Практика. International Institute for Democracy and Electoral Assistance (International IDEA), 2023. http://dx.doi.org/10.31752/idea.2023.46.

Full text
Abstract:
Спустя тридцать лет после первоначального демократического перехода и после нескольких изменений системы граждане Монголии все еще стремятся улучшить избирательный процесс, путем обращения к механизму преобразования голосов, отданных на выборах, в места, полученные в Великом государственном хурале. Особый интерес представляют смешанные системы. Отчет не стремится ни защищать, ни препятствовать принятию смешанной системы: это решение будут принимать граждане Монголии. Вместо этого в нем описываются детальные варианты, которые вытекают из принятия смешанной системы, и освещаются их возможные последствия
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Веремій, І., Н. Гавриленко, І. Ус та Г. Широкий. Модернізація Світової організації торгівлі під впливом глобальних викликів. Національний інститут стратегічних досліджень, 2022. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2022.14.

Full text
Abstract:
До середини 1960-х років міжнародна торговельна система ґрунтувалася на величезній кількості двосторонніх домовленостей у галузі торгівлі товарами. Епоха білетаралізму практично закінчилася в 1967–68 рр. Країни змістили пріоритети від двостороннього регулювання торговельних та інших економічних відносин на користь універсальної міжнародної системи. Поглиблення міжнародної співпраці та власне процес глобалізації, що інтенсифікувався у 1970-х роках, зумовив перехід від двостороннього до багатостороннього регулювання. У 1995 р. було створено Світову організацію торгівлі, завдання якої полягало в розробленні загальносвітових правил торгівлі. Доха-раунд СОТ, що розпочався в листопаді 2001 р., і досі триває – насамперед через проблеми з узгодженням позицій учасників щодо правил регулювання значної кількості сфер економічної діяльності. Відповідні проблеми й привели до ідеї трансформувати СОТ. Практичним результатом тривалих дискусій учасників організації стали пропозиції від деяких держав-членів стосовно контурів оновленої СОТ. Робота з трансформації дещо сповільнилася через пандемію коронавірусу на початку 2020 р. Ще одним викликом для майбутнього СОТ стала реакція організації на повномасштабну навалу Російської Федерації проти України в лютому 2022 р. Вплив цих викликів на торгівлю між країнами ще більше активізував потребу трансформувати СОТ, перезавантажити цю організацію. Україна як активний учасник міжнародної торгівлі має посилити діяльність у межах багатосторонніх процесів реформування СОТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Процес переходу"

1

Andrusyak, Andriy. "Analytical model of the strength of overhead transitions of oil pipelines built in mountainous areas." In Scientific and technical research in the field of construction, Volume 1. Кушнір Г.М., 2022. http://dx.doi.org/10.63048/978-617-7926-37-4.2.

Full text
Abstract:
На сьогодні в низці гірських регіонів світу стаються аномальні зміни клімату, які провокують несприятливі фізико-географічні процеси (ерозії, селі, заболочення, підтоплення тощо). Тому врахування впливу позаштатних змін податливості ґрунтової основи на міцність надземних переходів нафтопроводів має важливе діагностичне значення. Запропоновано оригінальний підхід до механіко-математичного моделювання надземних переходів нафтопроводів. Пропонований підхід дозволяє враховувати вплив на поведінку нафтопроводу, зміни властивостей його ґрунтової основи, і при цьому отримувати остаточні оцінки міцності у вигляді простих аналітичних виразів, які є зручними для інженерної практики. Здобуто аналітичні розв’язки крайової задачі, які описують розподіл зусиль, напружень та переміщень в надземній споруді з урахуванням її контактної взаємодії з ґрунтовою основою. Встановлено ефекти перерозподілу зусиль в надземному переході нафтопроводу при позаштатній зміні властивостей ґрунтової основи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рябокінь, Сергій, and Олена Монастирська. "ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ НА ЗАСАДАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ПАРТНЕРСТВА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ." In TRANSFORMATION OF EDUCATIONAL SYSTEMS IN WARTIME CONDITIONS: PROSPECTS FOR REFORMATION. OKTAN PRINT, 2024. https://doi.org/10.46489/toesiwc-24-42-7.

Full text
Abstract:
Партнерство як актуальна проблема ХХІ століття заполонила освітній процес. В умовах воєнного стану потреба у партнерстві набула нових викликів, зокрема у контексті надання підтримки, допомоги в психологічній, економічній, мотиваційній, технічній, культурній, науковій та інших сферах. Мета статті полягає у розкритті аспектів реалізації партнерства в системі професійної підготовки майбутніх фахівців в умовах воєнного стану. З’ясовано, що партнерство, зокрема педагогіка партнерства, передбачає перехід від вимог, обов’язків, наказів до взаємовідносин на чітких принципах формування доброзичливих стосунків у колективі та командної роботи. На основі аналізу науково-педагогічних джерел автор виокремлює основні принципи освітнього партнерства у процесі професійної підготовки майбутніх фахівців в умовах воєнного стану. Це толерантність у взаємодії, соціокультурної та національної єдності, довгостроковість та стійкість, добровільність та рівність у прийнятті рішень, відповідальність, самореалізація та самовдосконалення як самоціль співпраці. Автор пропонує зупинитися на двох аспектах реалізації партнерства у системі професійної підготовки майбутніх фахівців в умовах воєнного стану: внутрішній (між здобувачами вищої освіти, між викладачами із майбутніми фахівцями, між відділеннями у закладі освіти, між здобувачами й відділеннями у закладі вищої освіти); зовнішній (між закладом вищої освіти, стейкхолдерами та іншими установами). Зазначено, що такий розподіл аспектів обумовлюється характером, цілеспрямованістю та складністю партнерської взаємодії. Внутрішні аспекти партнерства передбачають безпосередню співпрацю всередині закладу вищої освіти, між усіма задіяними учасниками освітнього процесу, а зовнішній аспект дозволяє створити мережеву систему партнерства та мобільності здобувачів вищої освіти. Перспективність дослідження полягає у вивченні питання залученості стейкхолдерів в систему професійної підготовки майбутніх фахівців в умовах воєнного стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Adzhametova, Leila, Людмила Шестерова, and Daria Pyatnickaya. "ВПЛИВ ЦИФРОВОЇ НЕРІВНОСТІ НА ДОСТУПНІСТЬ ТА ЯКІСТЬ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄНОГО СТАНУ: ВИКЛИКИ ТА ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ." In TRANSFORMATION OF THE EDUCATIONAL SPACE AMIDST WARTIME INSTABILITY. OKTAN PRINT, 2025. https://doi.org/10.46489/totesawi-25-17-04.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню впливу цифрової нерівності на доступність і якість освітнього процесу в Україні в умовах повномасштабної військової агресії російської федерації. Актуальність дослідження зумовлена значними руйнуваннями освітньої інфраструктури, людськими втратами та необхідністю переходу на дистанційну форму навчання, що значно ускладнило проблему нерівномірного доступу до цифрових ресурсів і різного рівня цифрової компетентності серед учасників освітнього процесу. Аналіз літературних джерел свідчить про стрімку цифрову трансформацію української системи освіти в умовах війни. Попри бурхливий розвиток цифровізації освітнього процесу, більшість науковців лише 52 опосередковано торкаються питання цифрової нерівності, що у свою чергу є суттєвою перешкодою для реалізації повноцінного онлайн-навчання. Результати дослідження, отримані шляхом анонімного опитування викладачів і здобувачів освіти закладів вищої освіти України, підтвердили загальнонаціональну тенденцію ускладнення проведення освітнього процесу. Визначено основні фактори, що поглиблюють цифрову нерівність, а також нагальну потребу учасників освітнього процесу в підтримці та визначенні потенційних шляхів подолання цифрового розриву. У роботі обґрунтована необхідність впровадження комплексних заходів для подолання цифрової нерівності, включаючи забезпечення рівного доступу до технічних інструментів та стабільної мережі Інтернет, підвищення цифрової грамотності учасників освітнього процесу та розробку гнучких форм навчання, що враховуватимуть особливості галузі освіти та наявні безпекові умови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хвалін, Денис. "МУЛЬТИФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОВИХ ПРОЦЕСІВ У ТОРЦЕВІЙ ЗОНІ ПОТУЖНОГО ГЕНЕРАТОРА". У Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.), 2-ге вид. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.08.

Full text
Abstract:
Показано переваги побудови математичних моделей у програмному середовищі COMSOL Multiphysics. Найсуттєвішою перевагою є можливість вирішувати мультифізичні задачі, що дозволяє створювати комплексні (взаємопов’язані) моделі. Представлено алгоритм, математичний опис і розв’язок задачі визначення розподілу електромагнітного поля та температури у торцевій зоні осердя статора потужного турбогенератора у разі застосування чисельного методу. Використано підхід для аналізу теплових процесів у торцевій зоні осердя статора турбогенератора послідовного логічного переходу від простої моделі електромагнітного поля в активній частині машини до більше складних моделей кінцевої зони з використанням попередніх результатів у наступних, що дозволяє отримати рішення для визначення розподілу температури в складних областях. Математична модель відрізняється від тих, що використовуються та відомі на сьогодні, більше повним урахуванням фізико-технічних факторів і достовірністю результатів розрахунку за умов простоти програмної реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рябець, Н. М., та І. В. Тимків. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ УСПІШНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ БІЗНЕСУ В УМОВАХ НОВОЇ ЦИФРОВОЇ РЕАЛЬНОСТІ". У ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ КРАЇНИ. Publishing house “Liha-Pres”, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-255-8-12.

Full text
Abstract:
Цифровізація є одним із домінуючих соціально-економічних трендів сучасного етапу розвитку. Як і будь-яке інше комплексне явище вона має багато вимірів свого прояву, один із числа яких пов’язаний із фазовим переходом до становлення нової моделі організації економічних систем, яку умовно можна назвати як «цифрова економіка». Другий передбачає зміщення та перенесення основного акценту діяльності господарських систем із матеріального світу у цифровий. В сучасну епоху стрімкого розвитку та поширення інформаційно-комунікаційних технологій й інновацій важливого значення набувають процеси цифровізації вже існуючих бізнесових процесів, які і є своєрідними відповідними «точками зростання» бізнесу. Ще донедавна успішні компанії, що на практиці виявились неспроможними адоптуватись до умов та викликів новітнього середовища, втрачають свої ринкові позиції або ж миттєво набувають статусу аутсайдерів галузі. Цифрові перетворення вже сьогодні являють собою не лише перспективу на майбутнє, а виступають в якості життєвої необхідності, що сприяє подоланню загрози та формуванню нових перспектив за умови реалізації комплексного підходу та швидкого реагування. З огляду на це формування стратегічної і тактичної візії для здійснення цифрових трансформацій, необхідність впровадження яких спричинена новітніми умовами ведення бізнесу, ідентифікація проблемних аспектів та визначення конкретних дієвих кроків для практичного впровадження успішних цифрових перетворень є надзвичайно актуальними та потребують обґрунтованого підходу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Prytyka, Yurii. "Civil Procedure of Ukraine: The Main Trends of Evolution During the Period of Independence." In Access to justice in the light of sustainable development: to the 30th anniversary of Ukraine's independence ed. by Yuri Prytyka and Iryna Izarova. VD Dakor, 2021. http://dx.doi.org/10.33327/ajee-18-21-cp1-1.

Full text
Abstract:
Тридцятиріччя незалежності України дає змогу подивитися на пройдений складний і тернистий шлях, який наша країна пройшла, повстаючи з руїн по- страдянського простору і розбудовуючи незалежну демократичну правову державу, проаналізувати його й оцінити здобутки і виявити прорахунки, дати загальну оцінку змінам і численним реформам, що відбулися. Розуміння тенденцій еволюціонування сучасного цивільного процесу важ- ливе, оскільки дозволяє більш точно визначати шляхи вдосконалення законодавства й судової практики і сприяє формуванню адекватної до сус- пільних запитів системи цивільного процесу й системи цивільної юрисдик- ції в цілому. Інститути правосуддя й судочинства повинні модернізуватися відповідно до потреб сучасного суспільства, виходячи не тільки з такого очевидно- го цивілізаційного факту, як фундаменталізація прав людини у межах на- ціонального й інтернаціонального правопорядків. Тому беззаперечною є необхідність віднайдення відповідних концептів, що стосуються спад- коємності, традицій і новацій у цивілістичній процесуальній сфері і які відображали б сучасні теоретико-прикладні проблеми науки цивільного процесуального права1. Важливим для розвитку є й аспект міжнародно-правового характеру, оскіль- ки в сучасних умовах гармонізації й уніфікації цивільних процесуальних про- цедур, інститутів, вироблення загальносвітових і європейських стандартів спеціалісти, причетні до розробки процесуального законодавства, звісно, знаходяться під впливом цих концепцій і підходів. Орієнтиром для вдосконалення законодавства є потреби практики, котрі, накладаючись на історично сформовані способи їх вирішення за кордоном, тобто у міжнародному праві, стимулюють пошук і наближають віднайдення нового вирішення проблеми. Крім того, розвиток самого суспільства, сучасних технологій, зокрема, пов’я- заний із штучним інтелектом і комунікаціями, або неочікувані виклики всесвітнього характеру також впливають на еволюцію права, у тому числі цивільного процесуального. Так, пандемія Ковід-19 змусила скоріше перехо- дити на онлайн-технології здійснення судових процесів. Таким чином, на кожному витку розвитку процесуального права і всієї сис- теми цивільної юрисдикції необхідно обрати найбільш прийнятний і раціо- нальний процесуальний інструментарій, який буде адекватніше відображати існуючі реалії. Виходячи із сказаного, необхідно насамперед виокремити тенденції вдоскона- лення цивільного процесу, які характеризують його сучасний стан і дають змогу спрогнозувати шляхи його подальшого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Нечипорук, Л. В. "ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ ТА ФІНАНСОВИЙ КОНСАЛТИНГ У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-17.

Full text
Abstract:
Доведено, що забезпечення фінансової грамотності населення є досить актуальним завданням в Україні, що пояснюється: інверсійністстю економічної трансформації (протилежністю переходів від загального одержавлення власності до розвитку різноманіття її форм, від державної монополії до включення конкурентних принципів, від директивно-планових цін до вільного ціноутворення і т. ін.) та поширенням глобалізації як складного, багатогранного процесу, який охоплює усі боки суспільного розвитку і втілюється у зростаючій взаємозалежності країн світу в результаті формування єдиного всесвітнього господарського організму. Визначено, що у процесі розгортання фінансової глобалізації посилюються ознаки фінансової нестабільності: зміна валютних режимів; зростання обсягів міжнародних потоків капіталу, обсягів ризикових операцій, збільшення швидкості поширення інформації; якісні зміни у структурі міжнародних потоків капіталу, що спричинили мобільність капіталів; приналежність суб’єктів фінансового ринку до різних національних економічних систем, що збільшує рівень ризику фінансових операцій та зумовлює зростання нестабільності глобального фінансового простору. Доведено посилення ролі фінансового консалтингу в контексті розвитку ринку фінансових послуг та уточнено, що під фінансовим консалтингом розуміють комплекс заходів, спрямованих на підвищення ефективності фінансового управління та вирішення таких основних завдань: формування фінансової політики; проведення фінансової експертизи; пошук джерел фінансових ресурсів; аналіз і підвищення поточної фінансової ефективності діяльності суб’єктів господарювання; зміцнення фінансового становища, досягнення фінансової стійкості і незалежності суб’єктів господарювання; оптимізація управління капіталом організації; оптимізація фінансових відносин з клієнтами і кредиторами, з господарюючими суб’єктами, державними органами; оптимізація управління податками, бухгалтерського та управлінського обліку; упровадження передових методів фінансового менеджменту в умовах невизначеності та ризиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бондаренко, О. М., О. В. Попович, and Н. М. Задерака. "ОБЛІК І ФІНАНСУВАННЯ ВИПЛАТ ІЗ ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ В СИСТЕМІ ЦИФРОВІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ДЕРЖАВИ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-21.

Full text
Abstract:
Із червня 2021 р. Україна поступово переходить до цифровізації соціальної відповідальності держави шляхом уведення по всій території видачі електронних листків непрацездатності (е-лікарняні). Потреба в зазначеному переході є актуальною, адже це призведе до зменшення витрат держави щодо друку бланків суворої звітності (листок непрацездатності) і можливості проведення постійного контролю медичних закладів та підприємств із боку фонду соціального страхування. Щоб дана новація відбулася більш якісно, було прийнято рішення цей процес проводити поступово. Але з 1 жовтня 2021 р. українські медичні заклади обов’язково замість виписки паперового листка непрацездатності переходять на оформлення його електронного варіанта. Хоча до 1 лютого за деяких умов усе ж буде продовжено видачу паперових листків непрацездатності. На жаль, проблема проведення автоматизованого обліку електронних листків непрацездатності є актуальною в умовах сьогодення. Це пов’язано з тим, що електронні послуги Пенсійного фонду постійно потребують оновлення та поліпшення щодо оформлення е-лікарняного.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

"Центральная роль инноваций в процессе перехода к устойчивому развитию". У Перспективы инновационной политики 2020. United Nations, 2021. http://dx.doi.org/10.18356/9789210053662c007.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Генсиоровский, Ю. В., В. А. Лобкина, Л. Е. Музыченко, А. А. Музыченко та М. В. Михалев. "Особенности формирования селей в зоне распространения многолетнемерзлых пород Дальнего Востока России, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"". У Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848022.

Full text
Abstract:
В работе представлены данные полевых исследований селевых потоков на территории Дальнего Востока. Основными факторами, определяющими формирование селей являются: геоморфологические, геологические, метеорологические. В геологическую составляющую входит и широкое распространение на рассматриваемой территории многолетнемерзлых пород (ММП). ММП влияет как, на насыщение селей твердой составляющей, так и на привнос дополнительной влаги в селевые очаги. С одной стороны, они создают водоупорные горизонты на склонах, по которым при снеготаянии и дождях происходит интенсивный сток внутри потенциальных селевых массивов (ПСМ) и его обводнение, приводящее массив в состояние неустойчивого равновесия. А с другой стороны, ММП ограничивают вовлечение материала ПСМ в селевой процесс. Наличие многолетнемерзлых пород оказывает влияние и на формирование водоснежных потоков (ВСП). Возникновение ВСП обусловлено наличием скальных обнажений и многолетнемерзлых пород, на контакте с которыми происходит переувлажнение и переход снежной толщи в движение.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Процес переходу"

1

Сахарова, Ольга. "РЕТРОСПЕКТИВНІ ТА ПЕРСПЕКТИВНІ МОНОЛОГИ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ДРАМАТУРГІЇ". У DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. La Fedeltà & Plateforme scientifique européenne, 2022. http://dx.doi.org/10.36074/logos-11.11.2022.30.

Full text
Abstract:
Складний онтологічний процес зв’язку мови та мислення неодноразово порушений у фундаментальних лінгвістичних студіях, залишається актуальним і сьогодні. Численні лінгвофілософські роздуми В. фон Гумбольдта та його послідовників свідчать про необхідність вивчення передвербального та власне вербального мислення, особливості трансформації думки, що детально досліджували представники психолінгвістики та нейролінгвістики. Вивчення механізмів переходу мислення у слово отримали різні інтерпретації й уможливили виокремлення обов’язкових елементів: мотив (або компонент, що кодує, або стимул) та наявність внутрішнього мовлення [Куранова 2012], [Норман 1994], [Леонтьев 1999].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ХОТ, Д., А. Л. ЗАЛЬБЕРГ, Д. Н. КОЗЛОВ та Ж. ЛИ. "ЛОКАЛЬНЫЕ ИЗМЕРЕНИЯ КОНЦЕНТРАЦИИ CH4 И ТЕМПЕРАТУРЫ ГАЗА В МЕТАНОСОДЕРЖАЩИХ ГАЗОВЫХ СМЕСЯХ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ЛАЗЕРНО-ИНДУЦИРОВАННЫХ РЕШЕТОК, ВОЗБУЖДАЕМЫХ ИЗЛУЧЕНИЕМ СРЕДНЕГО ИНФРАКРАСНОГО ДИАПАЗОНА". У НЕРАВНОВЕСНЫЕ ПРОЦЕССЫ: ПЛАЗМА, ГОРЕНИЕ, АТМОСФЕРА. TORUS PRESS, 2022. http://dx.doi.org/10.30826/nepcap10a-32.

Full text
Abstract:
Участвующие в процессах горения молекулы, не имеющие легкодоступных дипольных электронных переходов в ультрафиолетовом и видимом диапазонах спектра, но поглощающие излучение среднего инфракрасного (ИК) диапазона при разрешенных переходах основных колебательных полос, можно селективно и с высокой чувствительностью детектировать с помощью перестраиваемого по частоте лазерного ИК-излучения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Суксин, Никита Евгеньевич. "ОПРЕДЕЛЕНИЕ КИНЕТИЧЕСКИХ ПАРАМЕТРОВ РАЗЛОЖЕНИЯ ТВЕРДЫХ ОТХОДОВ ГАЛЬВАНИЧЕСКОГО ПРОИЗВОДСТВА РАСТВОРОМ СЕРНОЙ КИСЛОТЫ". У IX ИНФОРМАЦИОННАЯ ШКОЛА МОЛОДОГО УЧЕНОГО. Центральная научная библиотека УрО РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.32460/ishmu-2021-9-0050.

Full text
Abstract:
Исследована кинетика разложения гальванических отходов получения цинковых покрытий растворами серной кислоты. Для вскрытия был применен гидрометаллургический процесс с переходом твердого отхода в раствор. Определены кинетические характеристики исследуемого процесса. Отмечено, что исследуемый процесс относится к реакциям второго порядка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ШАМШИН, И. О., В. С. ИВАНОВ, В. С. АКСЕНОВ, П. А. ГУСЕВ та С. М. ФРОЛОВ. "НАЧАЛЬНАЯ СТАДИЯ РАБОЧЕГО ПРОЦЕССА В НЕПРЕРЫВНО-ДЕТОНАЦИОННОМ ДВИГАТЕЛЕ". У НЕРАВНОВЕСНЫЕ ПРОЦЕССЫ: ПЛАЗМА, ГОРЕНИЕ, АТМОСФЕРА. TORUS PRESS, 2022. http://dx.doi.org/10.30826/nepcap10a-42.

Full text
Abstract:
В настоящее время при конструировании экспериментальных непрерывно-детонационных двигателей (НДД) предусматривают большой запас прочности, так как инициирование детонации может сопровождаться значительным повышением давления в кольцевой камере сгорания [1]. При переходе от экспериментальных НДД к опытным образцам на первый план выходит задача повышения тяговооруженности за счет снижения запаса прочности и сокращения массы двигателя. Для обеспечения минимального запаса прочности конструкции НДД требуется «мягкое» инициирование детонации, т. е. следует исключить «жесткое» инициирование, сопровождаемое разрушительным взрывом избыточного объема горючей смеси в камере сгорания. Цель данной работы –- определение условий мягкого инициирования детонации в полуограниченной плоской щелевой камере сгорания, имитирующей кольцевую камеру сгорания НДД, используя гомогенные этиленокислородные смеси, разбавленные азотом. Подразумевается, что для мягкого инициирования детонации в НДД необходимо зажигать смесь минимального объема, который обеспечивает переход горения в детонацию (ПГД). Ранее в [2] подобное исследование проведено при раздельной подаче горючего и окислителя в щелевую камеру сгорания.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Данильченко, Ирина Викторовна. "THE PROCESS OF TRANSFORMATIONAL TRANSITION FROM AN ADAPTIVE LEARNING MODEL TO AN INCLUSIVE ONE IN WORLD PRACTICE." In Научные исследования в современном мире. Теория и практика: сборник избранных статей Всероссийской (национальной) научно-практической конференции (Санкт-Петербург, Апрель 2022). Crossref, 2022. http://dx.doi.org/10.37539/nitp327.2022.84.24.007.

Full text
Abstract:
В статье рассматриваются основные идеи концепции адаптации в процессе перехода к инклюзивной модели обучения детей через так называемый процесс «нормализации», широко применяемый в мировой практике. The article discusses the main ideas of the concept of adaptation in the process of transition to an inclusive model of teaching children through the so-called "normalization" process, widely used in world practice.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гребенюков, В. И. "ЕЩЁ РАЗ О ПРИЧИНАХ НАЧАЛА РАЗДРОБЛЕННОСТИ ДРЕВНЕЙ РУСИ". У Всероссийская научно-практическая конференция. Нижневартовский государственный университет, 2022. http://dx.doi.org/10.36906/nvsu-2022/10.

Full text
Abstract:
В статье предлагается версия причин раздробленности Древней Руси. Экономическое развитие восточных славян позволило обществу перейти на новый уровень политогенеза, от потестарной организации к государственной форме управления. Наличие устоявшейся организации управления, представленной духовными и хозяйственными вождями, военной – дружинной организацией, делало закономерным введение простейшей формы налогообложения. Принцип разделения функций власти был реализован на основе традиций сформированного социально-стратифицированного общества и переход от нерегулярных «даней», «полюдья» к установленным нормам платежей на отправление общественный функций власти, знаменовали собой начальный процесс складывания восточно-славянской государственности. О не причастности к этому переходу вождей воинов, князей, в древнерусской транскрипции, свидетельствует Повесть временных лет. Социальный переворот, совершенный воинским сословием, был закономерным в конкретных условиях развития восточно-славянского общества. Потребность сохранения благополучия населения, как в условиях внешних факторов, так и внутренних, делали военную организацию единственной силой способной обеспечить условия экономического прогресса восточно-славянского общества.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Платонова, Елена Дмитриевна. "TRANSITION TO DISTANCE LEARNING TECHNOLOGIES FOR MANAGERS AT THE UNIVERSITY: ASSESSMENT OF USAGE PRACTICES DURING THE COVID-19 PANDEMIC." In Научные исследования в современном мире. Теория и практика: сборник избранных статей Всероссийской (национальной) научно-практической конференции (Санкт-Петербург, Апрель 2022). Crossref, 2022. http://dx.doi.org/10.37539/nitp327.2022.46.63.003.

Full text
Abstract:
Пандемия COVID-19 повлияла существенное влияние на организацию учебного процесса по подготовке менеджеров в российских вузах. Автор рассматривает опыт перехода к дистанционным технологиям обучения китайских магистрантов-менеджеров в российском столичном университете. Результаты опроса показали снижение удовлетворённости магистрантов при переходе на дистанционное обучение только на первоначальном этапе. The COVID-19 pandemic has had a significant impact on the organization of the educational process for training managers in Russian universities. The author examines the experience of the transition to distance learning technologies for Chinese undergraduates-managers at the Russian capital University. The survey results showed a decrease in the satisfaction of undergraduates when switching to distance learning only at the initial stage.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Медведева, Елена Валерьевна, Даурен Куттыбаевич Касымов та Азамат Кайсарович Капасов. "К вопросу о создании и внедрении единого государственного кадастра недвижимости в Республике Казахстан". У Регулирование земельно-имущественных отношений в России: правовое и геопространственное обеспечение, оценка недвижимости, экология, технологические решения - 2021-2. СГУГиТ, 2021. http://dx.doi.org/10.33764/2687-041x-2021-2-238-245.

Full text
Abstract:
В настоящее время значительное внимание уделяется развитию экономики Республики Казахстан и повышению качества жизни населения, а также созданию условий цифровизации всех сфер деятельности населения. Статья посвящена процессу создания и внедрения единого государственного кадастра недвижимости в Республике Казахстан. Выделены основные цели реализации программы «Цифровой Казахстан», благодаря которой начался процесс создания единого государственного кадастра недвижимости. Произведен анализ ранее существовавших автоматизированных информационных систем ведения государственного земельного кадастра, которые находились в собственности и ведении различных государственных органов. Выделены проблемные вопросы, необходимость внедрения ЕГКН в Республике Казахстан при реализации программы «Цифровой Казахстан». В статье также уделяется внимание к планируемому переходу на новую систему координат к 2022 году, представляющую собой общую земную систему на территорию Казахстана с отчетной основой от центра масс Земли.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Исаченко, И. А., А. С. Курбатов та С. И. Жаворонок. "О решении некоторых задач безмоментной теории оболочек с эффектом памяти формы". У Механика композиционных материалов и конструкций, сложных и гетерогенных сред. ООО "Сам Полиграфист", 2024. https://doi.org/10.33113/conf.mkmk.ras.2024.10.

Full text
Abstract:
Одной из характерных особенностей тонкостенных конструкций из сплавов с памятью формы (СПФ) является их склонность к потере устойчивости равновесного состояния при аномально низких по сравнению с оценкой по наименьшей величине модуля упругости критических напряжениях. Данное явление наблюдается как при фазовых превращениях в системе «мартенсит - аустенит», так и при структурном переходе хаотического мартенсита в ориентированный под действием напряжений. Исследование устойчивости тонкостенных оболочек с памятью, являющихся рабочими элементами различных активных и адаптивных систем, требует решений задач о докритическом состоянии во многих практически важных случаях являющимся безмоментным. Кроме того, решение краевой задачи безмоментной теории оболочек при определенных условиях является частным решением задачи моментной теории. Приложение однократно связной феноменологической теории термоупругих фазово-структурных превращений к решению задач безмоментной теории оболочек с памятью является несложным и эффективным, так как в силу статической определимости безмоментной оболочки не требуется обращения инкрементальных определяющих соотношений, разрешенных относительно малых превращений неупругих деформаций. Постановка задачи безмоментной теории оболочек, претерпевающих неизотермические фазовые превращения, предложена ранее как частный случай общей теории оболочек с памятью, сформулированной в обобщенных усилиях; приведены решения ряда задач о деформировании безмоментных оболочек вращения при фазовых превращениях, протекающих в процессе циклического изменения температуры под действием постоянного давления; осуществлен учет влияния параметра вида напряженного состояния на материальные константы модели термоупругого фазового превращения, построены решения задач о деформировании сферической оболочки, находящейся в неоднородном напряженном состоянии. В то же время структурные переходы в тонкостенных безмоментных оболочках ранее не рассматривались; обратные определяющие уравнения были получены без учета влияния на физические постоянные вида параметра вида напряженного состояния. В данной работе предложены определяющие уравнения для тонкой безмоментной оболочки, претерпевающей изотермический структурный переход в состоянии мартенситной неупругости при монотонном пропорциональном нагружении, приведены решения некоторых задач, иллюстрирующие эффект вида напряженного состояния и зависимость диаграммы деформирования оболочки от выбора материальных функций модели.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Козлов, Я. В., та А. А. Коржавин. "ТЕПЛООБМЕН ПРИ РАСПРОСТРАНЕНИИ ПЛАМЕНИ В ПОРИСТОЙ СРЕДЕ". У Proceedings of the 10th INTERNATIONAL SEMINAR ON FLAME STRUCTURE Novosibirsk, Russia October 9-13, 2023. Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.53954/9785605098669_110.

Full text
Abstract:
Работа посвящена особенностям процесса теплообмена между газом и твердой фазой пористой среды, выявленных при измерении температуры газа с помощью термопары, в процессе горения смеси газов в закрытом сосуде. Проведены измерения температуры газа и пористой среды с помощью тонкой термопары в двух процессах: сжатие газа и охлаждение газа в данной поре после прохождения пламени. Показано, что в процессе сжатия газа с постоянной скоростью термопара позволяет измерить установившуюся температуру газа, при этом запаздывание установившегося значения зависит от диаметра термопары. Показано, что в процессе охлаждения мгновенно нагретого газа результаты измерения температуры газа с помощью термопары будут существенно занижены из-за высокой теплоемкости термопары по сравнению с теплоемкостью газа в поре. Указанные эффекты являются причиной существенных ошибок измерения температуры, а также ошибки в пространственной координате. Показано, что интенсификация процесса охлаждения газа при колебаниях давления является причиной гашения пламени в пористой среде на стадии перехода из свободного пространства в пористую среду, которая происходит на фоне сильных колебаний давления
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Процес переходу"

1

Соловйов, В. М. Індустрія 4.0 і проблеми освіти. ПП Щербатих, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1283.

Full text
Abstract:
В епоху інформаційного суспільства, розвитку концепції Індустрії 4.0, найбільш онкурентоспроможними виявляться вузи, здатні втілити ідеї створення smart-університету. Вони можуть скласти базу для реалізації в Україні концепцій smart-освіти, smart-економіки і smart-суспільства. Для переходу вузу до розряду smart-університетів необхідно: - зміна організаційної структури вузу з переходом до децентралізованих моделей системи управління і процесного управління; - використання в освітньому процесі інноваційних інформаційно-комунікаційних технологій, що дозволяють перейти від традиційної системи дистанційної освіти до гнучкої системи формування індивідуалізованих освітніх траєкторій з використанням освітнього контенту кращих світових і вітчизняних університетів, що знаходиться у відкритому доступі; - використання в управлінні науково-освітнім процесом і вузом в цілому сучасних керуючих і аналітичних інформаційних систем і відповідної інфраструктури, що забезпечують реалізацію ідей Індустрії 4.0 стосовно вищого навчального закладу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ків, А. Є., та В. М. Соловйов. Сучасні підходи до моделювання творчих здібностей. [б. в.], 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1552.

Full text
Abstract:
У даній роботі ми аналізуємо можливості двох системних підходів комп’ютерного моделювання процесів творчого мислення. Перший з них базується на моделі простору мислення, що містить дискретні мислення елементи, кожен з яких відповідає даному етапу мислення людини в процесі його переходу до вирішення проблеми. Елементи мислення можна розділити на різні групи для різновидів моделі. Зокрема, це можуть бути три групи: ефективні, неправильні та проміжні кроки. У цьому випадку можуть бути записані три диференціальні рівняння, які описують кінетику кроків кожного типу. Такі рівняння відомі в природничих науках і добре вивчені математично. Аналіз результатів моделювання дозволяє вказати нові принципи розробки комп'ютерного тестування параметрів мислення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Комаров, Володимир Олексійови. Історичні теорії як вершина піраміди повноцінної шкільної освіти (на прикладі вивчення історії Великої Британії). Всесвітня історія. 9 клас. КДПУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4863.

Full text
Abstract:
Розкрито особливості застосування вчителем у процесі навчання відповідних методичних форм опрацювання навчального матеріалу та системи запитань різного пізнавального спрямування в умовах поступового переходу від фактологічного рівня до теоретичного, що дозволяє формувати повноцінні історичні знання учнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Seriukov, Nikolai. DYNAMIC HOMOGENIZATION OF FUEL MIXTURES. Intellectual Archive, 2024. http://dx.doi.org/10.32370/iaj.3170.

Full text
Abstract:
Ввиду того , что от момента возникновения гомогенизации по уровню турбулентности до момента возникновения гомогенизации от сжатия проходит не более 0.2 секунды, с учётом инертности этих процессов в потоке жидкости , можно считать процесс полной гомогенизации полностью однородным; - указанный интегральный процесс формирования двойной и трёхмерной гомогенизации в непрерываемом динамическом однородно турбулентном потоке смешиваемых в эмульсию жидкостей таким образом можно считать последовательным процессом гомогенизации эмульсии и её переходом в конце процесса в категорию наноразмерных эмульсий; По этому методу автором была в потоке сформирована эмульсия из дизельного топлива и водопроводной воды , которая при сжигании в камере сгорания дизельного двигателя показала необычные показатели , не встречающиеся в публикациях , и не отмеченные в опубликованных результатах научных экспериментов и исследований ; Это позволяет предположить , что нами была получена именно наноразмерная – эмульсия, что косвенно подтверждается и при анализе фотографий эмульсии под микроскопом;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Семеріков, Сергій Олексійович. Стабілізація курсів інформатики як засіб фундаменталізації інформатичної освіти. Рідна школа, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/896.

Full text
Abstract:
Перехід від індустріальної до постіндустріальної цивілізації, що розпочався в останні десятиліття, призводить до підвищення наукомісткості виробництва, впровадження безвідходних технологій, мініатюризації (аж до нанорівня) та гуманізації техніки. Формування інформаційного суспільства, що супроводжує цей процес, призводить до інтернаціоналізації та децентралізації виробництва, створення розподілених виробничих структур. Обумовлене цим зростання швидкості застарівання технологічних знань (особливо в інформатиці) породило концепцію “навчання впродовж усього життя”. Гуманістична спрямованість цієї концепції та відповідна технологічна підтримка роблять її дуже привабливою, особливо при реалізації в системах дистанційного навчання. Будь-який працюючий фахівець при дистанційній формі навчання може швидко оновити знання та навички із своєї предметної області, реалізуючі при цьому власні прагматичні, вузькоспеціалізовані цілі навчання, що призводить до дедалі більшого зростання ролі технологічної (прикладної) складової. Проте при цьому ми неминуче зіштовхуємося з природними обмеженнями, обумовленими відсутністю або недостатністю фундаментальної бази. Так, саме “технологічний уклін” породив одну з головних проблем, з якою стикаються викладачі інформатики – необхідність швидкого реагування на зміни в цій галузі з подальшою адаптацією програмно-методичного забезпечення відповідних курсів. При цьому практично не розрізняються суттєві зміни (такі, що вимагають модифікації окремих теоретичних положень), та несуттєві (пов’язані переважно з оновленням застосовуваного програмного забезпечення). Огляд підручників та навчальних посібників з інформатики показує, що головними причинами їх застарівання є штучне прив’язування змісту курсу інформатики до технологічної складової – використовуваного програмного забезпечення. Особливо яскраво це проявляється в курсах, пов’язаних з вивченням прикладного програмного забезпечення, операційних систем, проектування інтерфейсів користувача, системного програмування та ін. Штучно нав’язувана “мода” на постійне оновлення апаратного та програмного забезпечення, спрямована на задоволення комерційних потреб фірм-виробників, в силу свого походження не повинна впливати на зміст курсу інформатики. Наслідування їй в процесі навчання інформатики не здатне сформувати компетентного спеціаліста, тому що призводить до переорієнтацію інформатичної освіти виключно на прикладну підготовку, що не дозволяє реалізувати в процесі навчання принципи системності, науковості та міждисциплінарності, які забезпечуються саме фундаментальною підготовкою, основу якої складають загальнотеоретичні, фундаментальні та міждисциплінарні знання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ків, Арнольд Юхимович, Володимир Миколайович Соловйов та Татьяна Ивановна Максимова. Моделирование стабилизации поверхности (001) Si низкоэнергетическими ионами. Видавничий відділ КДПУ, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1022.

Full text
Abstract:
Анализ особенностей формирования и влияния радиационных допороговых и послепороговых дефектов на основные физические процессы в полупроводниках привел нас к следующему предположению. Облучение поверхности кремния нейтральными ионами с энергиями, меньшими энергии дефектообразования Ed может способствовать переходу ее структуры в энергетически более стабильное состояние. Этот метод стабилизации поверхности может быть более предпочтительным, чем использование распространенной в настоящее время ионной бомбардировки с энергиями ионов порядка нескольких килоэлектронвольт, которая может приводить к значительным перестройкам приповерхностных слоев.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Алдабергенова, С. Б., В. Г. Карпов, К. В. Коугия, А. Б. Певцов, Володимир Миколайович Соловйов та Н. А. Феоктистов. Электронные состояния в аморфном полупроводнике с подвижными примесями. Термостимулированные процессы в α-Si:H. ФТИ им. А.Ф.Иоффе, 1990. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1014.

Full text
Abstract:
Экспериментально исследованы электрические и оптические свойства гидрогенизированного аморфного кремния в условиях высокой подвижности атомов водорода (при температурах порядка и выше комнатной). Измеренные величины обнаруживают нетривиальные температурные зависимости, обусловленные изменениями структуры при термостимулированной диффузии водорода. Развита феноменологическая модель изменения электронных свойств аморфного полупроводника при структурных перестройках. Она основана на рассмотрении ансамбля случайных двухъямных потенциалов, переходы в которых меняют электронные состояния. Предложена микроскопическая интерпретация, основанная на учете прямого взаимодействия подвижных атомов примеси с локализованными электронами. Это взаимодействие ответственно за образование флуктуонных состояний, структура и свойства которых определяются случайным характером потенциального рельефа примесных атомов в аморфном веществе. Изменения электронных и оптических свойств аморфного полупроводника связаны с диффузионными процессами образования и распада флуктуонных состояний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шокалюк, Світлана Вікторівна, та Сергій Олексійович Семеріков. Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології у післядипломній педагогічній освіті. Видавничий центр КТУ, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/920.

Full text
Abstract:
Педагогічна діяльність як інформаційна технологія завжди вимагала великих обсягів різнобічних знань, засобів їх подання в процесі навчання, збереження та творчої переробки. Сучасний етап розвитку інформаційного суспільства, що визначається переходом до економіки знань, вимагає зміщення уваги методики навчання саме на інструменти обробки інформації – інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ). Одне з головних завдань освіти в умовах розвитку інформаційного суспільства – навчити учнів і студентів використовувати сучасні ІКТ. У зв’язку із цим виникає нагальна потреба в прискоренні підготовки та перепідготовки викладачів та фахівців у сфері ІКТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Хараджян, Наталя Анатоліївна, та Володимир Миколайович Соловйов. Формирование научного мировоззрения средствами математического моделирования. Видавничий відділ КДПУ, 2000. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1058.

Full text
Abstract:
Современные требования к подготовке высококвалифицированных специалистов ставят перед выпускниками средней школы задачу овладения основами фундаментальных знаний, отражающими новейшие достижения науки. Проникновение математических методов в самые разнообразные сферы человеческой деятельности дает возможность пользоваться принципиально новыми методами и средствами исследования. Однако при традиционном изучении математики большинство учеников формально подходят к приобретаемым знаниям. В результате оказывается, что этих познаний далеко не достаточно для решения той или иной прикладной задачи: необходимы еще навыки в постановке задачи, в переходе от нее к математической модели и в исследовании этой модели. Восполнить этот пробел призван спецкурс «Методы математического моделирования в школе».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шестопалова (Бондар), Катерина Миколаївна. Цінності та життєві смисли юнацтва українського відлуння-покоління Y. Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4398.

Full text
Abstract:
Узагальнено тенденції соціалізації молодих людей 18-20 років у контексті концепції переходу від цінностей відлуння-покоління Y до цінностей покоління Z. Емпіричним шляхом за допомогою методу якісних структур (І. Калінаускас, М. Бахтін), кореляційного аналізу та методу встановлення кореляційних плеяд виявлено психологічні взаємозв’язки ціннісної і смислової сфери та копінг-стратегій української молоді. Встановлено, що для цієї вікової групи основною цінністю є гедонізм, а життєвими цілями–влада, статус, саморегуляція. З’ясовано, що типові для вибірки поведінкові копінги мають неадаптивний характер, проте в деяких випадках, у кризових ситуаціях вони можуть ставати адаптивними. За методологічну основу дослідження взято ідею ДО Леонтьєва про систему життєвих смислів людини (на основі чуттєвого досвіду та суб’єктивної інтерпретації і перетворення об’єктивної реальності у всіх взаємовідносинах з навколишнім світом) та ідею N. Howe і W. Strauss про прагнення кожного наступного покоління відрізнятися від попереднього.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!