Academic literature on the topic 'Психологічна підготовка спортсмена'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Психологічна підготовка спортсмена.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Психологічна підготовка спортсмена"

1

Колеснік, І. В. "ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ В СПОРТИВНІЙ ГІМНАСТИЦІ." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, no. 3 (December 14, 2021): 82–88. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-3-12.

Full text
Abstract:
У статті представлено проблематику психологічної підготовки в навчально-тренувальному процесі гімнастів. Також викладено результати теоретичного дослідження щодо вивчення особливостей психологічної підготовки в спорті. Доведено, що недостатня психологічна підготовка може призводити до нестабільного виступу на змаганнях та невдалого підходу за поганого психологічного налаштування спортсмена. Слід зазначити, що в спортивній гімнастиці починають займатися юні гімнасти ще з несформованим характером, не маючи стійкості морально-вольових якостей. Отже, недостатня увага психологічної підготовки спостерігається ще в шкільному віці, коли дитина приходить займатися спортом, а тренери вважають, що найголовніше – це розвиток фізичних якостей (швидкості, витривалості, сили, гнучкості), а використання спеціальних прийомів щодо розвитку впевненості у своїх силах на тренуваннях та перед змаганнями може відійти на другий план. Також слід зазначити, що психологічна підготовка найчастіше використовується для означення широкого кола дій тренерів, спортсменів і менеджерів, що спрямовані на формування і розвиток психічних процесів та якостей особистості спортсменів і є необхідними для успішної тренувальної діяльності та виступів на змаганнях. Зазначимо також, що напрям психологічної підготовки передбачає розвиток мотивів, волі, почуттів, здібностей, характеру, темпераменту та інших психологічних якостей, а також формує спеціалізоване сприймання і динаміку передстартових станів, психічної стійкості, надійності спортсмена. У статті особливу увагу приділено вивченню сутності психологічної підготовки спортсменів, розглянуто її види та засоби. Отже, проаналізоване анкетне опитування серед тренерів дитячо-юнацьких шкіл з різним стажем роботи показало, що психологічна підготовка повинна займати важливе місце у спортивній підготовці гімнастів, а також повинна мати ефективний вплив на підготовку гімнастів, від чого буде і залежати їхній виступ на змаганнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коваль, Ігор, Андрій Ковальчук, and Андрій Петренко. "Аналіз психологічних якостей спортсменів пожежно-прикладного спорту в змагальній діяльності." Педагогіка і психологія професійної освіти, no. 1 (August 8, 2019): 123–30. http://dx.doi.org/10.32447/22185186.2019.1.13.

Full text
Abstract:
У статті здійснено поглиблений аналіз підготовки спортсменів пожежно-прикладного спорту. Досліджено та систематизовано ключові позиції вчених щодо форм і напрямів організації занять із фізичного виховання. Розроблено авторську анкету визначення психологічних чинників становлення спортсменів у пожежно-прикладному спорті, за її допомогою проведено анкетування діючих спортсменів Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Автори роблять висновок, що при розробці програм підготовки спортсменів пожежно-прикладного спорту необхідно не лише звертати увагу на інноваційно-технологічні розробки, а й робити акцент на морально-психологічній складовій, яка впливає на результат спортивної діяльності особистості. Тому в змагальній діяльності необхідно: ретельно вивчати організаційні проблеми, забезпечуючи необхідними засобами й матеріалами; цілеспрямовано формувати колектив; постійно аналізувати негативні соціально-психологічні явища, які виникають між спортсменами. Одержані авторами результати актуальної наукової проблеми дослідження психологічних якостей спортсменів пожежно-прикладного спорту засвідчують, що її вирішення потребує розуміння й особливої психологічної підготовки, яка повинна стати невід’ємною складовою професіоналізму сучасного спортсмена. Успішність виступів у змаганнях зумовлена не лише рівнем фізичної підготовленості, а й здатністю переносити нервово-психологічні навантаження, адже цей вид спорту супроводжується постійними стресовими ситуаціями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гант, Олена, and Ксенія Млікова. "Використання спортсменами духовних практик та ритуалів при підготовці до змагань." Слобожанський науково-спортивний вісник K, no. 6 (December 30, 2019): 22–25. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2019-6.024.

Full text
Abstract:
Мета: вивчити особливості підготовки до змагань у українських та латишських спортсменів. Матеріал і методи: аналіз науково-методичної літератури, анкетування, методика «Ціннісні орієнтації» Рокіча. Результати: проведено теоретичний аналіз проблеми психологічної підготовки до змагань у спортсменів. Визначено, що крім класичних психологічних технік спортсмени застосовують різні ритуали та духовці практики. Проаналізовано відношення до відповідальності за результат у змаганнях у латишських та українських спортсменів. Висновки: 85,72% обстежених спортсменів, використовують різноманітні ритуальні дії та духовні практики перед змаганнями, та при цьому повністю беруть на себе відповідальність за результат на змаганнях. Використання спортс- менам ритуалів та духовних практик, залежить як від культурних особливостей обстежених спортсменів, від їх особис- тісних орієнтирів та ціннісних орієнтацій, віросповідання та сили нервової системи. Ключові слова спорт, спортсмени, психологічна підготовка, духовні практики
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

КАЙЗЕРОВА, Ангеліна. "ПСИХОЛОГІЧНІ БАР’ЄРИ ТРЕНУВАЛЬНОЇ ТА ЗМАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ З ХУДОЖНЬОЇ ГІМНАСТИКИ." Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Психологія, no. 3 (52) (February 21, 2022): 51–55. http://dx.doi.org/10.32689/maup.psych.2021.3.7.

Full text
Abstract:
Тренувальна діяльність спортсменів з художньої гімнастики передбачає, окрім фізичної, технічної, тактичної та психологічної підготовки, розвиток психологічної готовності та формування психологічних компетентностей і навичок долати психологічні бар’єри у тренувальній та змагальній діяльності. У статті проаналізовано вирішення проблеми психологічних бар’єрів у зв’язку з актуальністю пошуків шляхів підвищення ефективності спортивної тренувальної діяльності особистості. У контексті проблеми дослідження визначено, що питання психологічних бар’єрів охоплює такі наукові проблеми, як: теоретико-історична ситуація вивчення психологічних бар’єрів у науковій літературі; суб’єктивне сприйняття психологічних бар’єрів; психологічні бар’єри як ресурс мотивації особистісного розвитку. Функціями психологічних бар’єрів визначено: 1) адаптивну; 2) регулятивну, що слугують мотиваторами активності особистості. У психології спорту бар’єри (труднощі, перешкоди) характеризуються через дію зовнішніх факторів – предметних (біг з перешкодами), кліматичних (зустрічний вітер, вологість повітря); та впливу соціально-психологічних чинників – мотивація психомоторної активності в тренувальній діяльності, особистісна психологічна готовність до тренування та участі у змаганнях, володіння прийомами самоорганізації/самомобілізації та стратегіями психоемоційної саморегуляції та ін. Мета статті полягає у теоретичному вивченні психологічних бар’єрів, труднощів у тренувальній та змагальній діяльності спортсменів із художньої гімнастики, аналізі чинників і механізмів їх виникнення. Висновки. Визначено, що поняття «психологічний бар’єр» трактується як психічний стан особистості, що перешкоджає виконанню тих чи інших дій та виявляється в пасивності, апатії, опорі суб’єкта. З’ясовано, що виникнення психологічних бар’єрів у спортсменів зумовлюється: а) дією об’єктивних та суб’єктивних факторів; б) ступенем психологічної готовності до тренувальної та змагальної діяльності; в) особистісними якостями. Психологічні бар’єри у тренувальній та змагальній діяльності спортсменів з художньої гімнастики виникають і формуються як внутрішній опір чи захисні реакції, в основі яких лежить механізм виникнення та утворення умовно-рефлекторних зв’язків психоемоційних реакцій у передбаченні дії суб’єктивних чи об’єктивних подразників (страх втримати предмет, оцінка суддів, реакція тренера, думка глядачів та ін.), які є значущими для гімнастки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Івченко, Оксана, and Олена Мітова. "СКЛАДОВА ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ БАСКЕТБОЛІСТІВ НА ЕТАПІ ПОПЕРЕДНЬОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ У ПІДГОТОВЧОМУ ПЕРІОДІ." Слобожанський науково-спортивний вісник 4, no. 78 (June 26, 2020): 37–42. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-4.006.

Full text
Abstract:
Мета: визначення та аналіз показників індивідуально типологічних особливостей особистості баскетболістів 13-14 років, та з їх урахуванням надати рекомендацій щодо проведення навчально-тренувального процесу на основі диференційованого підходу. Матеріал і методи: на початку підготовчого періоду 2019-2020 н. р. було проведено психологічну діагностику за методикою Г. Айзенка EPI (Eysenck Personality Inventory), за допомогою якої отримали дані за окремими типологічними (переважання типу темпераменту) показниками баскетболістів на етапі попередньої базової підготовки,. У дослідженні приймали участь 30 баскетболістів 13-14 років. Результати: питання підвищення ефективності організації психологічної підготовки за рахунок використання можливостей розвитку особистості спортсменів, її контроль та корекція виступає одним з найважливіших завдань, що стоять як перед дитячо-юнацьким спортом, так і перед спортом вищих досягнень. Психологічна підготовка та контроль розвитку психологічної підготовленості посідає важливе місце у навчально-тренувальному процесі баскетболістів і етап попередньої базової підготовки не став виключенням. Висновки: отримані дані стали підґрунтям для рекомендацій щодо корекції навчально-тренувального процесу, а саме: розподіл по підгрупам баскетболістів на етапі попередньої базової підготовки з урахуванням властивостей нервової системи, індивідуальних типологічних особливостей, рис особистостей, щирості за «шкалою брехні», що дозволить збільшити відсоток засвоєння навчального матеріалу, покращити міжособистісні відносини, що складаються між партнерами внаслідок їх сумісності такі як повага, взаєморозуміння, згуртованість, міжособистісна атракція, позитивні емоції та ін. Ключові слова програма з баскетболу, психологічна підготовка, баскетболісти, психологічна діагностика, методика Г. Айзенка EPI, корекція.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ПАНТЄЛЄЄВ, Кирило, and Вікторія БОГУН. "ПРОФІЛАКТИКА ТРАВМ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ В ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 27, no. 4 (January 1, 2022): 148–59. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v27i4.916.

Full text
Abstract:
Фізичне виховання та спорт є сферою діяльності людини, для якої характерні підвищений травматизм, різноманітні професійні захворювання. Аналіз причин травматизації та факторів ризику, які її зумовлюють під час проведення навчально-тренувального процесу,дозв олив виокремити групу показників: неправильна організація навчально-тренувальних занять; недостатній рівень теоретичної та практичної підготовки тренера; неправильно складений графік кількості змагань без урахування переїзду, змін часу й кліматичних поясів; відсутність комплексних цільових програм на завершальному етапі підготовки; недотримання правил змагань і низька якість суддівства; незадовільні гігієнічні умови проведення навчально-тренувальних занять та змагань; незадовільні метеорологічні умови; відсутність відповідного матеріально-технічного забезпечення тощо. Попередження спортивних травм не є суто лікарською проблемою. Воно стосується всіх, хто залучений до підготовки спортсмена та забезпечує нормальні умови для навчально-тренувальних занять. Для профілактики травм опорно-рухового апарату в спортсменів необхідна також раціональна побудова навчально-тренувальних занять на усіх етапах підготовки. Значна увага тренера має зосереджуватися на загальній і спеціальній фізичній, технічній та психологічній підготовці спортсмена. Виконання спортсменами основних, елементарних принципів і спортивних правил, особистої гігієни, дотримання режиму, особливо в період інтенсивних тренувань або під час змагань, – це необхідна умова, яка дає змогу запобігти виникненню травм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Voronova, Valentina, Oksana Shynkaruk, Olga Borisova, Irene Khmelnitska Khmelnitska, and Victor Kostyukevich. "Особливості прояву особистісних якостей спортсменів різної статі у футболі." Physical education, sports and health culture in modern society, no. 3(47) (October 1, 2019): 78–89. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2019-03-78-89.

Full text
Abstract:
Вступ. Для якісного управління підготовкою важливо враховувати не лише анатомічні, соматичні, фізіологічні, біохімічні, вікові відмінності чоловіків та жінок, а й різницю чоловічої й жіночої психології. Мета дослідження ― визначення особистісних особливостей кваліфікованих спортсменів у футболі залежно від їх статі. Методи та організація – теоретичний аналіз науково-методичної літератури, матеріалів мережі Інтернет, методи психологічної діагностики, математичної статистики. У дослідженні брали участь кваліфіковані спортсмени (16 чоловіків однієї з футбольних команд Вищої ліги; 23 жінки зі складу збірної команди України з футболу). Результати. Установлено гендерні відмінності особистісних якостей кваліфі- кованих футболістів, детерміновані вродженими гендерними особливостями: перевага в чоловіків нейрони- намічної властивості гальмування, а в жінок – збудження; показника екстравертованості (20,7 – жінки, 15,6 – чоловіки) та нейротизму (19,4 – жінки, 10,6 – чоловіки); показника ефективності роботи на увагу у футболісток (692,4) і 627,4 у чоловіків; у кваліфікованих футболісток-жінок виявлено вищий рівень мотивації, спрямованої на досягнення успіху; рівень мотивації, спрямованої на уникнення невдачі в спортсменів-чоловіків 15,4; 13,4 – жінки. 48 % футболісток і 56 % футболістів мають порушення актуального психофізіологічного стану спортсмена через різні причини – від труднощів щодо перенесення навантаження, необхідності застосування вольових зусиль для виконання запланованих тренувальних завдань (13 % – жінки; 19 % – чоловіки) до нагальної необхідності відновлення систем організму спортсмена, спрямованості на самозбереження, зниження активної тренувальної діяльності, потреба відпочинку, накопичення енергетичних запасів, посилення анаболічних, асиміляторних процесів (35 % – жінки; 37 % – чоловіки). Висновки. Спортивна діяльність у футболі диктує свої вимоги до наявності, необхідного рівня сформованості й ступеня вираженості певної професійно значущої особистісної властивості особистості кваліфікованого спортсмена/спортсменки, що вимагає певного рівня особистісної готовності кваліфікованих футболістів/ футболісток на етапі збереження спортивних досягнень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Piontkovskyi, Dmytro, Bohdan Mytskan, and Tetiana Mytskan. "РОЗВИТОК ШВИДКІСНИХ І КООРДИНАЦІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ СПОРТСМЕНІВ З ВЕЛОСИПЕДНОГО СПОРТУ ВМХ НА ЕТАПІ ПОЧАТКОВОЇ ПІДГОТОВКИ." Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізична культура, no. 34 (February 5, 2020): 111–24. http://dx.doi.org/10.15330/fcult.34.111-124.

Full text
Abstract:
Мета. Розробити та експериментально перевірити ефективність програми розвитку швидкісних і координаційних здібностей спортсменів велосипедного спорту ВМХ на етапі початкової підготовки. Методи. У ході дослідження було проведено педагогічний експеримент, який тривав протягом 3 років. На різних етапах експерименту прийняло участь 72 юних велосипедисти ВМХ, 36 з яких увійшли до контрольних груп (по 12 учасників у кожній), а 36 – до основних. Оцінка рівня розвитку швидкісних здібностей та абсолютних координаційних здібностей здійснювалася за допомогою рухових тестів (біг 30 м, човни- ковий біг 3х10 м). Збереження вертикальної стійкості тіла визначали за допомогою тесту Є.Я. Бондаревського. З метою акцентованого розвитку координаційних здібностей було застосовано комплекси неспецифічних для велоспорту ВМХ вправ, а саме стрибки на батуті. Мотиваційна складова велосипедистів-початківців ВМХ визначалася з використанням методик діагностики особистості на мотивацію до досягнення успіху та уникнення невдач за Т. Елерсом. Психологічний компонент програми двокомпонентного психофізичного впливу, базувався на використанні вербальних засобів психологічної підготовки спортсменів, використання методів психологічної мотивації до виконання неспецифічних вправ. Ре-зультати. Доведено, що показники розвитку досліджуваних фізичних здібностей учасників основних груп наприкінці річних макроциклів тренування під впливом реалізації авторської програми вірогідно зросли у порівнянні з аналогічними показниками контрольних груп. Водночас зріс рівень вертикальної стійкості тіла велосипедистів-початківців ВМХ основних груп і на останньому етапі дослідження перевищував нормативи середнього рівня, установлених для європейської популяції у віковій когорті 10-річних спортсменів. При цьому, виявлено статистично значущу різницю між середньо груповими результатами проходження змагальної дистанції 380 м учасниками основної та контрольної груп на користь юних спортсменів основних груп в усіх трьох річних макроциклах тренування. Висновок. Застосування в групах початкової підготовки спортсменів-велосипедистів BMX двокомпонентного психофізичного впливу на розвиток спеціальних фізичних якостей забезпечує інтенсивне удосконалення як швидкісних і координаційних здібностей, так і вертикальної стійкості, а також покращення результатів змагальної діяльності.Ключові слова: спортсмени-велосипедисти ВМХ, етап початкової підготовки, швидкісні і координаційні здібності, програм двокомпонентного психофізичного впливу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

N.V., Tarasova. "STAGES OF PSYCHOLOGICAL SUPPORT OF ADOLESCENT-YOUNG AGE SPORTSMEN." Scientic Bulletin of Kherson State University. Series Psychological Sciences, no. 4 (December 1, 2021): 108–14. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2312-3206/2021-4-14.

Full text
Abstract:
Purpose. Сoverage of the results of theoretical analysis of scientific sources on the psychological support of adolescent athletes. The state of development of the researched problem is clarified, the maintenance of the basic stages of psychological support of sports activity is opened, the plan and tasks of the program of psychological support of preparation of sportsmen of teenage age are developed.Methods. To achieve this goal, general scientific methods of theoretical level were used: analysis, comparison, systematization and generalization of scientific and theoretical data, which made it possible to characterize the main aspects and directions in which research is conducted on this issue. The scientific article is a generalized systematic study.Results. The article considers the problem and directions of the system of psychological support and accompaniment as one of the important components of modern training of young athletes. The author's scientific view on the content of psychological support of sports activities is described, which is the foundation for the development and implementation of the program of psychological support of training athletes.Conclusions. In the course of a theoretical study of the topic of psychological support of adolescent athletes, it was concluded that this issue requires thorough study and generalization. We believe that the purpose of psychological support for the training of athletes is the organization of professional growth planning, the formation of the psychological structure of the athlete, his constant readiness for coaching. The main task of psychological support is to create an effective program of psychological influence, interaction and support of athletes at all stages of long-term training and competitive activities.Key words: psychological support, stages of psychological support and theircontent, sports activities, athletes of adolescence, the program of psychological support for the training of athletes. Метою статтіє висвітлення результатів теоретичного аналізу наукових джерел щодо психологічного супроводу спортсменів підлітково-юнацького віку. З’ясовано стан розробленості досліджуваної проблеми, розкрито зміст основних етапів психологічного супроводу спортивної діяльності, розроблено план та завдання програми психологічного супроводу підготовки спортсменів підлітково-юнацького віку.Методи. Для досягнення поставленої мети використано загальнонаукові методи теоретичного рівня: аналіз, порівняння, систематизація та узагальнення науково-теоретичних даних, що дало можливість охарактеризувати основні аспекти та напрямки, за якими ведуться наукові дослідження з даного питання. Наукова стаття є узагальнюючим систематизованим дослідженням.Результати. У статті розглянута проблема та напрямки системи психологічного забезпечення та супроводу як однієї з важливих складових частин сучасної підготовки юних спортсменів. Описано науковий погляд авторки на зміст психологічного супроводу спортивної діяльності, що є фундаментом для розробки та впровадження програми психологічного супроводу підготовки спортсменів.Висновки. У ході теоретичного дослідження теми психологічного супроводу спортсменів підлітково-юнацького віку дійшли висновку, що дане питання вимагає досконального вивчення і узагальнення. Вважаємо, що метою психологічного супроводу підготовки спортсменів є організація планування про-фесійного зростання, формування психологічної структури спортсмена, його постійної готовності до тренерської діяльності. Головним завданням психологічного супроводу вбачаємо створення ефективної програми психологічного впливу, взаємодії та підтримки спортсменів на всіх етапах багаторічної тренувальної та змагальної діяльності.Ключові слова: психологічний супровід, етапи психологічного супроводу та їхній зміст, спортивна діяльність, спортсмени підлітково-юнацького віку, програма психологічного супроводу підготовки спортсменів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Борисова, Ольга, Вікторія Нагорна, and Артур Митько. "Спеціальна фізична підготовленість висококваліфікованих більярдистів як чинник підвищення ефективності змагальної діяльності (на прикладі пулу)." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 3 (February 2, 2022): 14–19. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.3.14-19.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті розглянуто проблеми удосконалення рівня спеціальної фізичної підготовленості висококваліфікованих більярдистів для підвищення ефективності їхньої змагальної діяльності та досягнення високих спортивних результатів на головних міжнародних змаганнях з пулу. Аналіз сучасних програм підготовки висококваліфікованих більярдистів провідних збірних команд Європи з пулу, в тому числі й України, дозволив визначити, що їхній зміст складається переважно з показників планування тренувального навантаження техніко-тактичної підготовленості без урахування диференційованого підходу до розвитку та удосконалення спеціальних фізичних якостей. Одним зі шляхів вирішення зазначеної проблеми має стати розробка та впровадження у підготовку збірної команди України комплексних програм із урахуванням рівня психологічної, техніко-тактичної та спеціальної фізичної підготовленості гравців. Мета. Підвищення ефективності підготовки більярдистів високої кваліфікації до головних змагань макроциклу шляхом оптимізації рівня спеціальної фізичної підготовленості. Методи. Аналіз і узагальнення науково-методичної літератури; опитування; метод експертних оцінок; спостереження; тестування, педагогічний експеримент; психофізіологічні методи дослідження; методи математичної статистики. Результати. Реалізація розробленої нами програми підготовки спортсменів до головних змагань макроциклу у педагогічному експерименті виявила вірогідне поліпшення інтегральної підготовленості в експериментальній групі більярдистів національної збірної команди з пулу до чемпіонату Європи порівняно з контрольною групою (p < 0,05). Наукове обґрунтування практичної ефективності впровадження у процес підготовки національної збірної команди з більярдного спорту (пул) підтверджено високими результатами виступів висококваліфікованих більярдистів на чемпіонатах Європи з пулу 2016–2019 рр. Ключові слова: більярдний спорт, пул, спеціальна фізична підготовка, інтегральна підготовка, програма підготовки, індивідуальний план.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Психологічна підготовка спортсмена"

1

Ігумнов, Д. О. "Управління конфліктами, як елемент психологічного впливу на спортсмена в команді." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71773.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто питання вдосконалення психологічної підготовки спортсменів, визначено найважливіші причини виникнення конфліктів у спортивній команді, розроблено методику, як інструмента урегулювання конфліктними ситуаціями в спортивній команді, корекції та оптимізації чинників, які впливають на психологічний стан спортсмена. розширено наукові дані про чинники, які впливають на психологічний клімат в команді. У дослідженні використано новітній метод оцінювання рівня компетентності урегулювання конфліктних ситуацій. Матеріали дослідження та сформульовані висновки можуть використані у навчально-виховному процесі ДЮСШ, при проведенні практичних занять викладачами фізичного виховання закладів вищої освіти, фахівців галузі фізичної культури і спорту.
В работе рассмотрены вопросы совершенствования психологической подготовки спортсменов, определены наиболее важные причины возникновения конфликтов в спортивной команде, разработано методику, являющуюся инструментом регулирования конфликтных ситуаций в спортивной команде, корекции и оптимизации причин которые могут воздействовать на психологический климат в команде. В исследовании применен инновационный метод оценки уровня компетентности управления конфликтными ситуациями. Материалы исследования и сформулированные выводы могут использованы в учебно-тренировочном процессе ДЮСШ, при проведении практических занятий преподавателями физического воспитания высших учебных заведений,специалистов отрасли физической культуры и спорт.
The paper investigates the issues of improving the psychological preparation of the athletes, identifies the most important causes of the conflicts in a team. There was also developed a methodology which is used not only as a tool for managing conflict situations in a team but it also is a crucial instrument to correct and optimize causes that can affect the psychological climate in a team. The study used an innovative method for assessing the level of the competence in managing conflict situations. The research materials and the conclusions which are set out and represented in the paper can be used in the training process of the special sport schools that are focused on children and youth in the course of practical training by PE teachers in the higher educational establishments, specialists that are engaged in the field of physical education and sports.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коваленко, Сергій Львович, Сергей Львович Коваленко, Serhii Lvovych Kovalenko, and С. І. Кахерський. "Психічний стан спортсмена під час спортивних змагань." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48572.

Full text
Abstract:
Фахівці в галузі спорту вважають нестабільність результатів спортсмена прямим наслідком його емоційного стану на змаганнях. Багато тренерів бачать одну з задач підготовки до змагань в тому, щоб зняти емоційне напруження та ізолювати спортсмена від стресових впливів. Називають це «підвищенням психологічної надійності спортсмена». Можливо, що позитивний сенс психологічної підготовки спортсмена якраз і полягає в пробудженні сил і здібностей, які можуть вести його в непередбачуваній стресовій ситуації змагання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Король, Світлана Анатоліївна, Светлана Анатольевна Король, Svitlana Anatoliivna Korol, and С. В. Фісько. "Психологічна підготовка спортсменів-орієнтувальників." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/55103.

Full text
Abstract:
Спортивне орієнтування – один з небагатьох видів спорту, в якому інтенсивне фізичне навантаження поєднуються з величезною розумовою діяльністю, що спрямована на вирішення низки практичних завдань. Під час проходження дистанції спортсмен повинен застосовувати ряд конкретних знань і умінь, пов’язаних з питаннями техніки і тактики орієнтування. Тому одне з найважливіших місць в системі підготовки орієнтувальника є психологічна підготовка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Білоус, Олеся Валеріївна, and Наталя Юріївна Борейко. "Йога-нідра як складова психологічної підготовки спортсменів до змагань." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40723.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Прощенко, Р. В. "Формування психологічної підготовки спортсменів-футболістів на основі управління стартовим станом." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75769.

Full text
Abstract:
Теоретично обґрунтовано та експериментально операціоналізовано регулятори ефективності управління стартовим станом футболістів перед змаганнями, зокрема за допомогою спеціалізованих вправ із розвитку переключення уваги, сприйняття часу, зорової пам’яті, наполегливості. Набули подальшого розвитку методи оцінювання психологічної готовності футболістів як засобу спільної діяльності у спортивній команді. Практична значущість отриманих результатів полягає у розроблених практичних рекомендаціях, що дозволять вносити корекційні психологічні засоби під час підготовки до основних змагань для оптимізації стартового стану футболістів на основі урахування індивідуальних особливостей.
Теоретически обосновано и экспериментально операционализовано регуляторы эффективности управления стартовым состоянием футболистов перед соревнованиями, в частности с помощью специализированных упражнений по развитию переключение внимания, восприятия времени, зрительной памяти, настойчивости. Получили дальнейшее развитие методы оценки психологической готовности футболистов как средства совместной деятельности в спортивной команде. Практическая значимость полученных результатов заключается в разработанных практических рекомендациях, которые позволят вносить коррекционные психологические средства во время подготовки к основным соревнованиям для оптимизации стартового состояния футболистов на основе учета индивидуальных особенностей.
Regulators of efficiency of management of the starting state of football players before competitions are theoretically grounded and experimentally operationalized, in particular by means of specialized exercises on development of switching of attention, perception of time, visual memory, persistence. Methods of evaluating the psychological readiness of football players as a means of joint activity in the sports team have been further developed. The practical significance of the obtained results lies in the developed practical recommendations that will allow you to make corrective psychological means in preparation for the main competitions to optimize the starting state of the players based on individual characteristics.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Беззубець, Юлія Сергіївна. "ПСИХОЛОГІЧНИЙ СТАН СПОРТСМЕНА ПЕРЕД ЗМАГАННЯМИ." Thesis, 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/33635.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лазаренко, Сергій Анатолійович. "Психологічна підготовка юних спортсменів в ігрових видах спорту у змагальний період." Магістерська робота, 2022. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/6553.

Full text
Abstract:
Лазаренко С. А. Психологічна підготовка юних спортсменів в ігрових видах спорту у змагальний період : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник Р. В. Клопов. Запоріжжя : ЗНУ, 2022. 51 с.
UA : Кваліфікаційна робота складається з 51 сторінку, 6 таблиць, 1 рисунок, 56 джерел. Об’єкт дослідження – процес психологічної підготовки юних спортсменів у волейболі у змагальний період. Предмет дослідження – рівень психофізіологічного статусу волейболісток 14-16 років. Мета роботи – вивчити особливості психологічної підготовки волейболісток віком 14-16 років у змагальному періоді річного циклу підготовки. Для вирішення поставлених завдань були використані наступні методи дослідження: аналіз і узагальнення даних науково-методичних літературних джерел та мережі «Інтернет»; педагогічне спостереження за тренувальним процесом та змагальною діяльністю волейболісток; педагогічний експеримент; методи психодіагностики, що містять комплекс діагностичних методик; методи математичної статистики. Результати дослідження дозволили стверджувати, що актуальним напрямом оптимізації начально-тренувального процесу у волейболі є вдосконалення методики психологічної підготовки, що є одним із основних чинників спортивної майстерності юних волейболісток у взаємозв’язку з іншими видами спортивної підготовки. Визначено основні компоненти психологічної підготовки у волейболі, а саме, концентрація та переключення уваги, обсяг пам'яті, темп виконання завдання, ступінь виразності типу темпераменту, сприйняття волейболістками здібностей своєї спортивної команди. Проведено аналіз особливостей динаміки психофізіологічних показників функцій організму спортсменок у процесі змагального періоду навчально-тренувального процесу та розроблено методичні рекомендації для тренерів щодо оптимізації психологічної підготовки юних волейболісток.
EN : The qualification work consists of 51 pages, 6 tables, 1 drawings, 56 sources. The object the process of psychological training of young athletes in volleyball in the competitive period. The subject the level of psychophysiological status of female volleyball players aged 14–16. The purpose of the work is to study the features of the psychological preparation of female volleyball players aged 14-16 years in the competitive period of the annual training cycle. To solve the tasks set, the following research methods were used: analysis and generalization of data from scientific and methodological literary sources and the Internet; pedagogical observation of the training process and competitive activity of female volleyball players; pedagogical experience; methods of psychodiagnostics containing a complex of diagnostic techniques; methods of mathematical statistics. The results of the study allowed us to assert that the actual direction of optimizing the initial training process in volleyball is the improvement of the methodology of psychological preparation, which is one of the main factors in the sportsmanship of young volleyball players in conjunction with other types of sports training. The main components of psychological training in volleyball are determined, namely, concentration and switching of attention, memory capacity, pace of task completion, the degree of severity of the type of temperament, the perception by volleyball players of the abilities of their sports team. The analysis of the features of the dynamics of psychophysiological indicators of the body functions of athletes during the competitive period of the training process was carried out and methodological recommendations for coaches on optimizing the psychological preparation of young volleyball players were developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Конопльова, Аліна Олександрівна. "Методичні основи техніко-тактичної підготовки спортсменів з практичної стрільби." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5423.

Full text
Abstract:
Конопльова А. О. Методичні основи техніко-тактичної підготовки спортсменів з практичної стрільби : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник А. В. Сватьєв. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 54 с.
UA : Кваліфікаційна робота – 54 сторінки, 1 таблиця, 1 рисунок, 61 літературне джерело. Мета роботи – експериментально обґрунтувати методику вдосконалення техніко-тактичної підготовки спортсменів, які спеціалізуються у практичній стрільбі. Об’єкт дослідження – техніко-тактична підготовка у практичній стрільбі. Методи дослідження: аналіз та узагальнення літературних джерел, педагогічне спостереження, тестування техніко-тактичної, фізичної та психологічної підготовленості, методи математичної статистики. У процесі дослідження ми встановили, що для підвищення технічної підготовленості стрілка необхідно тренувати чотири підсистеми: стійкість пози положення (система «стрілець – зброя»), хватка зброї, правильне прицілювання (наведення зброї у ціль), управління спуском (виробництво пострілу). Складовими тактики виконання вправи є черговість ураження мішеней, кількість патронів, місця зміни магазинів, положення для стрільби на вогневих рубежах, варіанти прицілювання і темп стрільби, мішені, які можна вразити в русі. Дослідження ефективності застосування комплексної методики дозволило констатувати позитивні зрушення у показниках тактичної, технічної а також фізичної підготовленості та психологічної стійкості.
EN : Qualification work – 54 pages, 1 table, 1 figure, 61 literary source. The aim of the work is to prove experimentally the method of improving the technical and tactical training of athletes specializing in practical shooting. The object of research-technical and tactical training in practical shooting. Research methods: analysis and generalization of literary sources, pedagogical observation, testing of technical-tactical, physical and psychological readiness, methods of mathematical statistics. During research we established that for increase of technical readiness of the arrow is necessary to train four subsystems: the stability of the posture position (the system «shooter – weapon»), the grip of the weapon, correct aiming (pointing to purpose), the management of the descent (of a shot). The components of the tactics of the exercise is the order of defeat of targets, the number of rounds, the place of change of stores, the position for shooting at firing lines, options for aiming and rate of fire, targets that can be hit in motion. The study of the effectiveness of the complex technique allowed to state positive changes in the indicators of tactical, technical, as well as physical fitness and psychological stability.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шинковенко, Роман Віталійович. "Особливості техніко-тактичної та фізичної підготовки кваліфікованих спортсменів з практичної стрільби." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/1460.

Full text
Abstract:
Шинковенко Р. В. Особливості техніко-тактичної та фізичної підготовки кваліфікованих спортсменів з практичної стрільби : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник Л. В. Гальченко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 56 с.
UA : Кваліфікаційна робота – 56 сторінок, 2 таблиці, 1 рисунок, 61 літературне джерело. Мета роботи – дослідження особливостей технічної, тактичної та фізичної підготовки спортсменів, які спеціалізуються у практичній стрільбі. Об’єкт дослідження – техніко-тактична підготовка у практичній стрільбі. Методи дослідження: аналіз та узагальнення літературних джерел, педагогічне спостереження, тестування техніко-тактичної, фізичної та психологічної підготовленості, методи математичної статистики. У процесі дослідження ми встановили, що для підвищення технічної підготовленості стрілка необхідно тренувати чотири підсистеми: стійкість пози положення (система «стрілець – зброя»), хватка зброї, правильне прицілювання (наведення зброї у ціль), управління спуском (виробництво пострілу). Складовими тактики виконання вправи є черговість ураження мішеней, кількість патронів, місця зміни магазинів, положення для стрільби на вогневих рубежах, варіанти прицілювання і темп стрільби, мішені, які можна вразити в русі. Дослідження ефективності застосування комплексної методики дозволило констатувати позитивні зрушення у показниках тактичної, технічної а також фізичної підготовленості та психологічної стійкості.
EN : Qualification work – 56 pages, 2 table, 1 figure, 61 literary source. The aim of the work is to prove experimentally the method of improving the technical and tactical training of athletes specializing in practical shooting. The object of research-technical and tactical training in practical shooting. Research methods: analysis and generalization of literary sources, pedagogical observation, testing of technical-tactical, physical and psychological readiness, methods of mathematical statistics. During research we established that for increase of technical readiness of the arrow is necessary to train four subsystems: the stability of the posture position (the system «shooter – weapon»), the grip of the weapon, correct aiming (pointing to purpose), the management of the descent (of a shot). The components of the tactics of the exercise is the order of defeat of targets, the number of rounds, the place of change of stores, the position for shooting at firing lines, options for aiming and rate of fire, targets that can be hit in motion. The study of the effectiveness of the complex technique allowed to state positive changes in the indicators of tactical, technical, as well as physical fitness and psychological stability.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography