Academic literature on the topic 'Психологічні особливості'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Психологічні особливості.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Психологічні особливості"

1

Бохонкова, Юлія, and Єлизавета Савельєва. "Особливості психологічної готовності керівників банківських установ до управління персоналом." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 1(54) (2021): 26–36. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2021-54-1-26-36.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано особливості формування психологічної готовності керівників банківських установ до управління персоналом. Виокремлено два основних теоретико-методологічних підходи психологічної готовності керівника до професійної діяльності: функціональний та особистісний. Автор статтіпід психологічною готовністю до управліннярозуміє загальну схильність керівників банківських установ до керівництва собою та іншими в професійному та особистому житті.Для проведення дослідження застосовано теоретичні методи, які передбачали впорядкування та систематизацію знань про психологічні аспекти управління персоналом в банківських установах; узагальнення теоретико-методологічних підходів до проблеми; розробку та обґрунтування теоретичної моделі.Обґрунтовано теоретичну модель психологічної готовності керівників банківських установ до управління персоналом, основними компонентами якої є: когнітивний, операційно-діяльнісний, особистісний,мотиваційний.Розкрито зміст і структуру, обґрунтовано систему організаційно-психологічних чинників, які впливають на рівень психологічної готовності керівників банківських установ до управління персоналом та визначено організаційно-психологічні умови її формування.Психологічну готовність керівників банківської установи до управління персоналом можна розвивати в процесі самоосвіти та в умовах післядипломної освіти. Найбільш ефективними з них є тренінги, семінари, дистанційне навчання, наставництво, відео курси, стажування. Ключові слова: психологічна готовність, управлінська діяльність, банківська установа, регіональні філії,теоретична модель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Overchuk, Victoriia Anatoliivna. "ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРИСЯЖНИХ УКРАЇНСЬКИХ СУДІВ." Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, no. 5 (February 1, 2022): 49–53. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2021.5.7.

Full text
Abstract:
У статті наведені індивідуально-психологічні особливості діяльності присяжних, обґрунтована необхідність у визначенні цих особливостей, які мають вплив на процес ухвалення виваженого, обґрунтованого та, найголовніше, справедливого рішення. Охарактеризовано особливість формування внутрішнього переконання присяжних, названо чинники, які на нього впливають. На сучасному етапі розбудови країни відбувається пошук місця судової системи в контексті загальної державно-правової реформи, у державі та суспільстві точиться досить гостра дискусія про практичне оновлення судової системи. Основою судової реформи є не тільки реалізація самостійної судової влади, забезпечення її належності, а й залучення представників народу (присяжних), до відправлення правосуддя, що відображено в більшості розвинених країн світу. Присяжні, на відміну від професійних суддів, не володіють знаннями у сфері права, зазвичай мають нижчий поріг стресостійкості, морально та психологічно не досвідчені, часто інакше розуміють, що відбувається в залі судових засідань, орієнтуються не на об’єктивні критерії, а на суб’єктивні уявлення, стереотипи, емоції й особисті переживання, що з упевненістю можна віднести до психологічних особливостей кожного. Головна увага приділяється психологічним методикам, прийомам, технікам, які потрібно використовувати для підбору присяжних із метою винесення об’єктивних вердиктів. Отримані результати можуть бути підґрунтям для створення психологічної програми формування списку присяжних під час їх відбору, у якій буде враховано моральні, суб’єктивні та психологічні якості кожного з них.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Топольницька, Галина. "СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ КУЛЬТУРИ МІЖОСОБИСТІСНИХ ВІДНОСИН МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ)ПРИКОРДОННИКІВ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: психологічні науки 13, no. 2 (February 20, 2020): 294–303. http://dx.doi.org/10.32453/5.v13i2.181.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано соціально-психологічну сутність і зміст культури міжособистісних відносин курсантів-прикордонників. Зазначено, що міжособистісні відносини в курсантських колективах становлять єдність загальносоціальних правил і норм та специфічних, властивих лише цим колективам, особливостей. Важливе місце у виконанні завдань, поставлених перед військовослужбовцями Державної прикордонної служби України, займає психологічна робота, яка не може бути ефективною без формування висококультурної особистості майбутнього офіцера-прикордонника. У результаті дослідження встановлено, що культура постає динамічною характеристикою, що змінюється під впливом психологічних умов, основними серед яких є: рівень розвитку курсантського колективу, наявність системи загальних духовних цінностей, індивідуально-психологічні особливості курсантів, їхні психологічні настановлення на військову службу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Поканевич, Олена. "ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У МАЙБУТНІХ ПОЖЕЖНИХ-РЯТУВАЛЬНИКІВ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: психологічні науки 12, no. 1 (February 9, 2020): 250–65. http://dx.doi.org/10.32453/5.v12i1.150.

Full text
Abstract:
Аналіз наукової літератури свідчить, що проблема, яка досліджується, є недостатньо розробленою в психологічній науці, а відсутність системних, практичних рекомендацій змістовного характеру викликає ускладнення в становленні ефективної системи оцінки та підтримки психологічної готовності пожежних до діяльності. У статті йдеться про програму формування психологічної готовності пожежних до майбутньої діяльності, створену автором, та подане опис результатів емпіричного дослідження, які були отримані у процесі впровадження вказаної програми у практичну діяльність центру підготовки майбутніх пожежних. Також описується зміст та закономірності процесу формування психологічної готовності пожежних-рятувальників до професійної діяльності. Уточнена залежність ефективності виконання службових обов’язків від сформованості психологічної готовності на початковому етапі служби. Показано психологічні особливості фахівців, їх зв’язок з об’єктивними умовами навчання та індивідуально-психологічним рівнем готовності до майбутньої діяльності. Описані характерні особливості пожежних, що визначають рівень готовності в екстремальних умовах діяльності, узагальнений психологічний портрет майбутніх пожежних-рятувальників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сазонова, О. В. "ОСОБЛИВОСТІ УЯВЛЕНЬ МОЛОДІ ТА ДОРОСЛИХ ПРО ФАХОВУ ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ." Problems of Modern Psychology, no. 2 (February 16, 2021): 142–53. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2020-2-15.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу уявлень про фахову психологічну допомогу та стереотипів щодо професії психолога, яка існує в сучасному світі серед молоді і дорослих людей. Останнім часом тема забезпечення фаховою психологічною допомогою набула неабиякої актуальності. Кількість осіб, що отримують психологічну освіту, зростає. Водночас збільшується і кількість звернень від населення до психологічних центрів за консультацією психолога. Створені психологічні служби – це структуровані заклади, установи і підрозділи, основу яких складають фахівці в галузі практичної психології (консультанти, аналітики, психологи, соціальні працівники), що виконують специфічні завдання з підвищення ефективності життєдіяльності споживачів послуг (клієнтів) засобами прикладної психології і, одночасно, забезпечують захист їхнього психічного здоров’я і соціального благополуччя. Психологічні служби працюють в декількох напрямках. Один із них – освіта, де відбуваються інтенсивні процеси становлення нової педагогіки, яка неможлива без ґрунтовного психологічного забезпечення навчально- виховного процесу. Інший напрям – система соціальних служб для молоді, де виникає необхідність в організації спеціальної роботи з молодими людьми, що мають життєві проблеми. Емпіричне дослідження відбувалось письмово, у вигляді тестування в період з 20.02.2020 по 20.03.2020. У дослідженні взяли участь 52 особи: 26 осіб складала молодь та 26 осіб віком старше 40 років. Головним критерієм відбору був вік досліджуваних. Даний віковий склад досліджуваних пов’язаний із різними процесами соціалізації особистостей: особи віком старше 40 зростали в умовах СРСР, де відповідно формувався їх світогляд та певні стереотипи. Методики, використані в дослідженні: авторська анкета, спрямована на виявлення особливостей особистісного ставлення індивідів до фахової психологічної допомоги, методика визначення толерантності до невизначення С. Баднера, методика локусу контролю Д. Роттера, шкала тривожності Тейлора, 16-факторний опитувальник Р.Б. Кеттелла. Результати математично-статистичного аналізу емпіричних даних дозволяють зробити висновок, що, незалежно від досвіду отримання психологічної допомоги, майже 85% респондентів вважають її ефективною, що свідчить про позитивне ставлення до психологічної служби. Також варто зазначити, що 65% опитаних виявляють бажання звернутись за психологічною допомогою в майбутньому, що свідчить про зростання потреби у психологічних службах, а також у позитивному ставленні до неї. За результатами порівняльного аналізу можна зробити висновок, що серед осіб, які виявляли бажання звернутись за психологічною допомогою в минулому та виявляють бажання звернутись в майбутньому, більшу кількість респондентів складає молодь, що свідчить про менш упереджене ставлення молоді до психологічних служб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

КЛОЧКО, Алла. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МЕНЕДЖЕРІВ ОСВІТНІХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ ІННОВАЦІЙНИХ ЗМІН." Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Психологія, no. 1 (54) (May 19, 2022): 35–40. http://dx.doi.org/10.32689/maup.psych.2022.1.5.

Full text
Abstract:
У статті подано результати дослідження актуальної для організаційної психології проблеми психологічних особливостей управлінської діяльності менеджерів освітніх організацій. Проаналізовано роль менеджера освітніх організацій в умовах інноваційних змін. Метою статті є висвітлення результатів дослідження виокремлення психологічних особливостей управлінської діяльності менеджера освіти. Виокремлено основні психологічні особливості й риси інноваційної освіти. Зазначено, що сучасне управління освітніми організаціями вимагає залучення до управлінської діяльності таких менеджерів, які не лише здобули професійні знання з теорії управління, а й є лідерами в освітніх організаціях. Важливу роль у підвищенні ефективності управління освітніми організаціями має психологічна готовність менеджерів до управління. До психологічних характеристик управлінської діяльності менеджерів освітніх організацій відносено: мотивація; командна робота; партнерська взаємодія; емоційний інтелект; креативний потенціал; суб’єктивне благополуччя; психологічне здоров’я; стиль управління. Висновки. Обґрунтовано, що на успішність упровадження інноваційних змін в освітніх організаціях впливає як об’єктивна ситуація, характеристики самої освітньої організації, так і різні процеси, що відбуваються в педагогічному колективі, а також вагомий вплив має стиль управління менеджерів, який здійснює управління колективом і є, безумовно, безперечним лідером освітньої організації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гомонюк, Олена, and Оксана Онишко. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА." Psychology Travelogs, no. 1 (June 7, 2021): 58–71. http://dx.doi.org/10.31891/pt-2021-1-6.

Full text
Abstract:
У статті розкрито погляди науковців на важливу складову професійно-педагогічної культури педагога – психологічну культуру. Доведено, що психологічна культура педагога характеризується складністю, інтегративністю, структурністю. Її компоненти – це різні властивості особистості, що вдосконалюються й формуютьсзід впливом загальної культури людини. Ступінь вияву основних психологічних властивостей і якостей є критерієм визначення рівня психологічної культури. Встановлено, що психологічна культура, як показник високого рівня розвитку педагогічних здібностей, складається із глибоких знань із основ психології, володіння арсеналом діагностичних методик, всебічного вивчення особистісних і діяльнісних характеристик тих, кого навчають, комплексу професійно-значущих якостей і гуманістичного типу педагогічної свідомості. Провідними елементами її є емпатія, рефлексія, інноваційно-творчі й комунікативні якості, що допомагають педагогу здійснювати особистісно-орієнтоване навчання й виховання учнів. Встановлено, що психологічна культура є тільки однією гранню такого комплексного явища як професійно-педагогічна культура педагога. Наявність професійно значущих особистісних якостей, стиль діяльності педагога, його темпераменту, інші компоненти психологічної культури багато в чому сприяють ефективності роботи педагога, але не є визначальними. Особливість професійно-педагогічної культури полягає в її інтегрованості, складній структурній організації й існуванні системи багатопланових взаємин між її компонентами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Яновська, Тамара. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАКТИЧНИМ ПСИХОЛОГОМ КОНФЛІКТІВ У ПІДЛІТКОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ." Молодий вчений, no. 7 (95) (July 30, 2021): 45–48. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-7-95-11.

Full text
Abstract:
У статті надається теоретичний аналіз проблеми психологічних основ профілактичної діяльності практичним психологом конфліктних ситуацій у середовищі дітей підліткового віку. Звертається увага на психологічну характеристику конфлікту як соціально-психологічного явища та підліткового віку як важливого етапу розвитку особистості, аналізуються особливості конфліктів у підлітковому середовищі та психологічні аспекти їх профілактики у роботі практичного психолога. Обґрунтовуються методичні основи організації експериментального дослідження. У дослідженні проводиться психологічний аналіз та інтерпретація отриманих результатів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ШИНКАР, Марія. "ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЇ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ В СУЧАСНОМУ МЕДІАСЕРЕДОВИЩІ." Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Психологія, no. 1 (54) (May 19, 2022): 91–99. http://dx.doi.org/10.32689/maup.psych.2022.1.13.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості соціально-психологічної адаптації та комунікації студентської молоді в сучасному медіасередовищі. Визначено, що протягом навчання у ЗВО в студентів закладаються основи професіоналізму , формується потреба й готовність до безперервної самоосвіти тощо. Значною мірою це визначається успішністю адаптаційних та комунікаційних процесів, які слід враховувати в освітньому процесі. Таким чином, метою нашого дослідження є визначення особливостей соціально-психологічної адаптації та комунікації студентської молоді в сучасному медіасередовищі. Методологічну основу статті становлять загальні психологічні положення про сутність і розвиток оосбистості в процесі життєдіяльності, теоретичні положення про сутність і закономірності психічного розвитку особистості, її соціально-психологічної адаптації та комунікації в сучасному медіасередовищі, принцип системного підходу, який набув значного поширення в сучасних наукових розробках. Наукова новизна дослідження полягає у визначенні особливостей соціально-психологічної адаптації та комунікації студентської молоді в сучасному медіасередовищі; розробці заходів, здатних прискорити входження студентів першокурсників до колективу; зведенні до мінімуму наслідків дезадаптації студентської молоді в сучасному медіасередовищі. Висновки. Отже, соціально-психологічну адаптацію можна визначити як процес оптимальної відповідності особистості та професійного й освітнього середовища. У випадку адаптації студентів до умов закладів вищої освіти ці дві сторони будуть такими: адаптація до умов освітнього процесу і соціально- психологічна адаптація у навчальній групі. До переліку основних соціально-психологічних чинників, що впливають на процес адаптації студентів можна віднести чинники нового навчального середовища, нового соціально-психологічного середовища, нового інформаційно-когнітивного простору та чинник професійного середовища. Зазначені чинники можуть здійснювати як позитивний, так і негативний вплив на процес адаптації студентської молоді. Це може залежати від психологічних особливостей особистості, пояснення якої припускає сукупність внутрішніх умов, що змінюються під дією зовнішніх впливів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бондарук, Антоніна. "Шкільна готовність першокласників як медико-психологічна проблема." Психологічне здоров’я, no. 1 (2018): 3–29. http://dx.doi.org/10.32689/2663-0672-2018-1-1-3-29.

Full text
Abstract:
Постановка проблеми. Від того, наскільки дитина розвинена фізично, психічно, розумово і особистісно, має залежати, з якого віку починати навчання в школі, що робить актуальним вивчення медико-психологічних аспектів готовності дошкільників до навчання у віці шести років у порівнянні з дітьми, яким виповнилося сім років, у теоретичному та практичному плані. Аналіз останніх досліджень і публікацій. При формуванні психологічної готовності до школи, необхідно враховувати індивідуально-психологічні особливості дитини.Формулювання мети статті. Мета -на основі дослідження медико-психологічних особливостей шкільної готовності, визначити оптимальний вік початку шкільного навчання дитини. Виклад основного матеріалу. Нами були здійснені порівняльні дослідження шкільної готовності дітей 6-та 7-річного віку. Діти6-річного віку виявляли ускладнення в спілкуванні, встановленні контакту, адаптації до нових ситуацій, давали неповні та неточні відповідіна запитання. Діти 7-річного віку, навпаки, були схильні до встановлення емоційного контакту. У віці 6 років ще недостатньо сформованими є самоконтроль, навчальна мотивація та інші елементи навчальної діяльності. В 7 років дитина вже і фізіологічно, й психологічно готова до процесу шкільного навчання, тоді як 6-літки виявляють незрілість пізнавальної сфери, психомоторики та інших психофізіологічних показників.Висновки та перспективи подальших досліджень. В дітей 7-річного віку психологічні якості, що є важливими для процесу адаптації до шкільного навчання, є значно більш розвиненими, ніж у дітей 6-річного віку. Недостатня психологічна готовність 6-річних дітей до шкільного навчання може спричинити в них проблеми орієнтування в навчальному процесі та як наслідок –підвищення рівня ситуативної та особистісної тривожності. Діти 7-річного вікує психологічно більш зрілими, для них початок шкільного навчання є значно меншим стресогенним чинником, ніж для 6-літок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Психологічні особливості"

1

Фомічова, Віра Миколаївна. "Індивідуально-психологічні особливості аттракції як фактора психологічної сумісності." Diss. of Candidate of Psychological Sciences, КУ ім. Т.Шевченка, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Косминя, К. В. "Психологічні особливості педагогічного спілкування." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8493.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сухарєв, Анатолій Борисович, Анатолий Борисович Сухарев, Anatolii Borysovych Sukhariev, and В. А. Сухарєва. "Психологічні особливості вагітних жінок." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48514.

Full text
Abstract:
Актуальність. Вагітність необхідно розглядати як особливий період життя жінки. У цей період актуалізуються психологічні проблеми, міжособистісні конфлікти, проблеми у взаємодії зі своєю матір'ю, адаптація до шлюбу і т. п. Мета. Нами вивчено характер міжособистісних відносин у вагітних жінок. Було обстежено 50 жінок у віці від 18 до 39 років клініко-психологічним методом (бесіда) та експериментально-психологічним методом: тест міжособистісних відносин (Т. Лірі), методика незакінчені пропозиції (Метод SSCT) (С. Леві).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дворниченко, Л. Л., and Н. О. Малиновська. "Психологічні особливості перебігу вагітності." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15752.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мироненко, Ю. Л. "Психологічні особливості творчої особистості." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26295.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ічанська, Олена Михайлівна. "Психологічні особливості стресостійкості студентів." Thesis, Національний авіаційний університет, 2008. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/30283.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ічанська, Олена Михайлівна. "Психологічні особливості стресостійкості студентів." Thesis, Національний авіаційний університет, 2008. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/49367.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Абдюкова, Надія Володимирівна. "Психологічні особливості соціалізації сучасного підлітка." Diss. of Candidate of Psychological Sciences, Прикарпат.ун-т ім. В. Стефаника, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Надьон, В. П. "Психологічні особливості учнів початкової школи." Thesis, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, 2019. http://dspace.hnpu.edu.ua/handle/123456789/5511.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто психологічні особливості учнів початкової школи. Для дітей даного віку характерними є недостатність аналізу сприйняття та диференціації об'єктів. Це пов'язано з тим, що спостереження все ще продовжує свій розвиток. В період навчання в молодших класах діти здатні до проведення самостійного планування, сприйняття і свідомого виконання запланованого, що надає можливість знаходити саме головне. Саме в даний період та при допомозі вчителя формується довільність спостереження при розв'язанні задач. В статье рассмотрены психологические особенности учеников начальной школы. Для детей данного возраста характерны недостаточность анализа восприятия и дифференциации объектов. Это связано с тем, что наблюдение все еще продолжает свое развитие. В период обучения в младших классах дети способны к проведению самостоятельного планирования, восприятия и сознательного выполнения запланированного, что дает возможность находить самое главное. Именно в этот период и при помощи учителя формируется произвольность наблюдения при решении задач. The article deals with the psychological peculiarities of primary school pupils. Children of this age are characterised by a lack of analysis of perception and differentiation of objects. This is due to the fact that observation is still developing. In the period of learning in the early grades, children are capable of independent planning, perception and conscious execution of planned, which makes it possible to find the most important things. It is during this period, and with the help of the teacher, that the arbitrary nature of observation in problem solving is formed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Білоткач, І. А. "Психологічні особливості сприймання органічної продукції." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/42848.

Full text
Abstract:
Розвиток органічного виробництва є досить актуальним на сьогодні через низку явних екологічних, економічних та соціальних переваг, що притаманні цій сфері діяльності. Сектор органічної продукції України останнім часом характеризується позитивною і сталою динамікою, причому дані тренди відповідають загальносвітовим.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Психологічні особливості"

1

Волошко, Н. І. Психологічні особливості внутрішньоособистісних конфліктів у хворих на артеріальну гіпертензію. Київ: Науковий світ, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Психологічні особливості творення наукового тексту. Київ: Педагогічна думка, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Психологічні особливості організованих злочинних об"єднань. Київ: НАВСУ, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Соціально-психологічні особливості професійної діяльності працівників соціальної сфери. Мелітополь, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Тоба, М. В. Психологічні особливості та засоби оптимізації політичного самовизначення старшокласників. Київ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Соціально-психологічні особливості професійної діяльності працівників соціальної сфери: соціальні виміри сучасності. Київ ; Мелітополь: [б. в.], 2014.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соціально-психологічні особливості професійної діяльності працівників соціальної сфери: подорож у просторі змін. Київ: Міленіум, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соціально-психологічні особливості професійної діяльності працівників соціальної сфери: ландшафти роботи з кліентами. Київ: Міленіум, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Токарева, Наталя Миколаївна, ed. Актуальні проблеми психології в закладах освіти. Видавничий дім, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1928.

Full text
Abstract:
У збірнику висвітлюються актуальні проблеми теоретичної та практичної психології, особливості їх виявлення у навчально-виховному процесі. Загальнопсихологічні, онтогенетичні, психолого-педагогічні та соціально-психологічні дослідження у контексті психологічного супроводу школярів і студентів у закладах освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Токарева, Наталя Миколаївна. Основи педагогічної психології. Тов ВНП "Інтерсервіс", 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1758.

Full text
Abstract:
У посібнику викладено основні теоретичні положення педагогічної психології як навчальної дисципліни: психологічні особливості учбової діяльності, навчання, виховання та педагогічної діяльності. Теоретико-інформаційний блок посібника доповнюють методичні рекомендації, які носять практико-орієнтовний характер: вони містять плани практично-семінарських занять до вивчення тем із педагогічної психології (питання для підготовки та дискусії), психологічні завдання, тести для самоперевірки, що сприяє систематизації знань при підготовці студентів до занять, полегшує пошук матеріалу і визначає структуру семінарських занять при вивченні педагогічної психології. Структура посібника відповідає вимогам до викладання у вищих навчальних закладах у контексті кредитно-модульної системи організації навчального процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Психологічні особливості"

1

Шевчук, В. В., and Ю. О. Клименко. "Комплексні порушення розвитку в дітей: наукові підходи та психологічні особливості." In PEDAGOGICAL AND PSYCHOLOGICAL SCIENCES: REGULARITIES AND DEVELOPMENT TRENDS, 434–51. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-023-0-27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ТАБАЧНІКОВ, Станіслав, Маріанна МАРКОВА, Ірина КОМПЛІЄНКО, and Тетяна ТОВАЛОВИЧ. "КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА РОДИННА ОБУМОВЛЕНІСТЬ ДЕЗАДАПТАЦІЇ ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ВЖИВАЮТЬ АЛКОГОЛЬ." In Scientific research of the XXI century. Volume 2, 279–87. GS publishing service, 2021. http://dx.doi.org/10.51587/9781-7364-13302-2021-002-279-287.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Психологічні особливості"

1

Комарніцька, Л. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КОНФЛІКТНОЇ ПОВЕДІНКИ." In LES TENDANCES ACTUELLES DE LA MONDIALISATION DE LA SCIENCE MONDIALE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/03.04.2020.v3.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Суходоля, Юлія. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ІНТЕЛЕКТУ." In GRUNDLAGEN DER MODERNEN WISSENSCHAFTLICHEN FORSCHUNG, chair Євген Потапчук. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.09.2021.65.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гарець, Надія, and Вікторія Корсунська. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ У КЛІЄНТСЬКІЙ ПІДТРИМЦІ." In DO DESENVOLVIMENTO MUNDIAL COMO RESULTADO DE REALIZAÇÕES EM CIÊNCIA E INVESTIGAÇÃO CIENTÍFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/09.10.2020.v3.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чернобай, І. В. "Психологічні особливості прояву емоційного інтелекту учнями-лідерами." In CURRENT TRENDS AND FACTORS OF THE DEVELOPMENT OF PEDAGOGICAL AND PSYCHOLOGICAL SCIENCES IN UKRAINE AND EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-80-8-1.32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Федоренко, А. Ф., and Т. І. Ханецька. "Психологічні особливості позитивного ставлення особистості до шлюбу." In INNOVATIVE PROJECTS AND PROGRAMS ON PSYCHOLOGY, PEDAGOGY AND EDUCATION. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-173-2-2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Корсакевич, Святослав. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ САМОВИЗНАЧЕННЯ МОЛОДІ ЩОДО УЧАСТІ У ВИБОРЧОМУ ПРОЦЕСІ." In НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ МОЛОДІ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ, chair Ірина Губеладзе. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/19.06.2020.v1.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шпак, М. М., and О. М. Ороновська. "Психологічні особливості прояву синдрому емоційного вигорання у юристів." In CURRENT TRENDS AND FACTORS OF THE DEVELOPMENT OF PEDAGOGICAL AND PSYCHOLOGICAL SCIENCES IN UKRAINE AND EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-80-8-1.49.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Віденєєв, І. О. "Психологічні особливості відображення сімейних конфліктів в українських медіа." In PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: THE ART OF TEACHING AND LEARNING. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-041-4-108.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Нефедова, Тетяна, and Наталія Завязкіна. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОНКОЛОГІЧНИХ ПАЦІЄНТІВ З РАКОМ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-01.10.2021.v2.13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Зосяк, Руслана. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АКТУАЛІЗАЦІЇ ДЕСТРУКТИВНИХ ФОРМ ПОВЕДІНКИ ОСОБИСТОСТІ ДОРОСЛОГО ВІКУ." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-05.02.2021.v6.10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Психологічні особливості"

1

Томашевський, Володимир Володимирович. Психологічні особливості сприйняття зовнішньої реклами. КДПУ, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5117.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Актуальні проблеми психології в закладах освіти. Chair Н. М. Токарева. Криворізький державний педагогічний університет, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6101.

Full text
Abstract:
У збірнику висвітлюються актуальні проблеми теоретичної та практичної психології, особливості їх виявлення у навчально-виховному процесі. Загальнопсихологічні, онтогенетичні, соціально-психологічні дослідження, консультативно-корекційні аспекти психологічного супроводу школярів і студентів у закладах освіти, представлені науковим колективом кафедри загальної та вікової психології КДПУ та інших ВНЗ, студентами та практичними психологами закладів освіти, свідчать про різноманітність науково-практичних інтересів психологічної спільноти м. Кривого Рогу. Матеріали конференції адресовані як фахівцям, так і тим, хто цікавиться сучасним станом психологічної науки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бакум, З. П., and С. О. Караман. Навчання лексики в курсі української мови як іноземної. Криворізький державний педагогічний університет, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/411.

Full text
Abstract:
У статті з’ясовано особливості засвоєння лексики під час навчання української мови як іноземної; розглянуто лінгвістичні, психологічні та лінгводидактичні чинники у збагаченні словникового запасу студентів-іноземців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Білоконенко, Л. А. Антикультурна поведінка суб’єктів у міжособистісному конфлікті та її причини. ХІФТ, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1817.

Full text
Abstract:
У статті описано два фактори антикультурного спілкування осіб у конфлікті. Перший – загальнокультурний, який реалізується через соціальні, ситуативні передумови та через потребу особи в реакції на конфлікт. Другий – суб’єктивно орієнтований, він уможливлюється через вікові, гендерні, соціальні відмінності опонентів, їхні мовні пріоритети, індивідуально-психологічні, характерологічні особливості, комплекси, сімейне виховання
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Комарова, Олена Олексіївна, and Людмила Євгеніївна Братченко. ГРОШІ ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ НА ЛЮДЕЙ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ. Запоріжжя, Класичний приватний університет, November 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3940.

Full text
Abstract:
У статті автори розглядають психологічні аспекти грошей та їх вплив на формування особистості. Аналізуються фактори, від яких залежить ставлення до грошей в залежності від конкретних цілей їхнього використання. Приділяється увага типології особистості та представлено типи економічної особистості людини, які проявляють характерні особливості відносин і поведінки у фінансовій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Зоріна, А. Е., and О. В. Гладка. Формування міжкультурної компетентності учнів старшої школи у процесі навчання іноземної мови. Криворізький державний педагогічний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5418.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано питання взаємодії мови та культури в науковій і науково-методичній літературі. Визначено сутність понять «компетентність» і «міжкультурна компетентність». Розглянуто вікові психологічні особливості учнів старшого етапу навчання. Описано проведене опитування серед учнів 11 класів і проаналізовано підручники з англійської мови, рекомендовані Міністерством освіти і науки України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Онікієнко, І. М. Лексико-інтонаційна структура вираження ірраціональних станів як передбачення власного шляху в поетичній збірці В. Стуса "Палімпсести". Криворізький державний педагогічний університет, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5678.

Full text
Abstract:
У статті досліджено авторську міфологію В. Стуса та лексикоінтонаційні особливості її вираження. Здійснено аналіз ірраціональних станів, представлених у хронотопі сновидінь. З’ясовано, що активне використання авторського словотворення, демонстрація оксиморонного мислення у визначенні важливих категорій буття, часу і простору тощо зумовлені міфомисленням поета. Виокремлено лексико-інтонаційні засоби, що являють собою ірраціональне підґрунтя поезії В. Стуса. Ламкий та імпульсивний ритм, інтонаційні злети та значущі паузи, еліптичні конструкції, градації, підсилені анафорою, передають психологічні стани, пов’язані із семантикою голосінь і класичною канвою християнських ініціацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гарлицька, Т. С. Формування мовного оточення міста під впливом лінгвокультурних та соціально-психологічних чинників. Видавництво «КОД», 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3911.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються лінгвокультурні та соціально-психологічні чинники, які впливають на формування мови сучасного міста; дається визначення поняття «мова міста» та характеристика основних форм спілкування в міському середовищі. У роботі наголошується, що такі соціальні чинники, як соціальне середовище, потужність спільноти, соціальний контекст, у якому відбувається спілкування, стосунки між комунікантами, вікові, гендерні особливості, соціальні ролі та статус мовця, рівень загальної освіти та авторитет індивіда, його соціальне оточення, нерозривно пов’язані з психологічними умовами, які є рушійною силою окремих соціальних і комунікативних процесів, зокрема вираження експресивно-емоційного ставлення до висловлюваного, прагнення виділитися, видаватися дотепним, демонстрація мовної розкутості тощо. Варто зазначити, що лінгвопсихологічна рівновага між нормативною і ненормативною лексикою, що спостерігається під час спокійного життя, порушується в епоху сильних суспільних потрясінь, зокрема війни; за таких умов жаргонізація мовлення до певної міри є природним мовним процесом. Активному впровадженню некодифікованої лексики в мовне середовище міста також сприяють демократизація та розкутість таких сфер суспільного життя, як ЗМІ, художня література, кінематограф, міський фольклор, а також дегуманізація та деморалізація соціокультурних цінностей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Карандишев, Ю. М., and Т. В. Сенько, eds. Актуальні проблеми психології в закладах освіти. Chair Н. М. Токарева. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2016. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6121.

Full text
Abstract:
У збірнику наукових праць висвітлюються теоретичні та практичні виміри психологічних проблем організації навчально-виховного процесу та психологопедагогічного супроводу суб’єктів освітнього простору. Загальнотеоретичні аспекти психологічної науки, онтогенетичні, соціальнопсихологічні дослідження, особливості психологічного супроводу дошкільників, школярів і студентів у закладах освіти, прикладні аспекти застосування психологічних знань, представлені науковим колективом кафедри загальної та вікової психології КПІ ДВНЗ КНУ та інших ВНЗ, а також польськими та білоруськими колегами, практичними психологами закладів освіти та студентами, свідчать про різноманітність науково-практичних інтересів психологічної спільноти. Матеріали збірника наукових праць адресовані як фахівцям, так і тим, хто цікавиться сучасним станом психологічної науки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бережна, Маргарита Василівна. Кіноархетип the mystic: мовленнєвий портрет. Запорізький національний університет, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5814.

Full text
Abstract:
Роботу присвячено особливостям створення психолінгвістичного образу кіноперсонажа за психологічним архетипом «Містик» (the Mystic). Основою визначення психологічних рис персонажів групи є типологія В. Шмідт з сорока п’яти базових архетипів кіноперсонажів. У цій роботі проаналізовано особливості мовлення королеви Ельзи, загальним обсягом 105 реплік. Персонаж відносимо до архетипу «Містик», адже визначальними є такі риси: вона відчуває зв'язок з надприроднім (реалізується лексико-семантичними групами POWER, STORM, ELEMENTS); любить самотність (лексико-семантична група ISOLATION); здатна чинити опір маніпуляціям (стратегія позитивної неввічливості); бореться із своїми страхами (лексико-семантична група ANXIETY); тікає від реальності (лексико-семантична група ESCAPE) та інші.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography